בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כושר גופני

פורום כושר גופני מיועד למתאמנים ותיקים ולחובבי הכושר שעדיין לא הצליחו להגשים את הפוטנציאל שגלום בהם. כאן תקבלו מידע על ספינינג, מאמן אישי, תוכנית אימונים, קוביות בבטן, תזונה באימונים, חדר כושר, כפיפות בטן, כושר, ספורט וכיצד לשרוף קלוריות
מנהלי פורום כושר גופני:
ד''ר איתי זיו
לפרטים נוספים
עופר קיס
לפרטים נוספים
 
דודו
17:52 28.05.15
מדוע תוכנית abc היא רק ל 4-5-6 ימים בשבוע? ומי שבא 2-3 צריך פול באדי לא עדיף אפילו שיצא פעם ב 7-9 10 ימים לעבוד כל שריק ולעבוד עליו כמו שצריך? 4 תרגילים מאשר פעם ב 3-4 ימים תרגיל אחד רק?
 
ד''ר איתי זיו  
12:59 29.05.15
על מנת לענות על כך מסודר יש צורך בהרבה פרטים וממש לא מתאים לפורום!. יש משתנים חשובים שצריך להביאם בחשבון ושום תשובה לא תהיה מקצועית בלעדיהם.
בשורה התחתונה מתאמנים ברמה הזו מנסים בשיטת הניסוי והטעייה עד שמוצאים מה הנכון להם ביותר. מעבר לכך, כאמור, יש לבנת תוכנית עם כל הנתונים.
בברכה
 
דודו
17:29 29.05.15
נכון אתה צודק

אבל השאלה כזו לפי הספר אומרים שמתאמן שמגיע פעמיים בשבוע צריך לעבוד על כל הגוף כל אימון נניחד לקבוצת שריר כמו הכב תרגיל 1 ביום שני ויום חמישי עוד פעם תרגיל 1

השאלה שלי למה לא לקחת למשל 2 חלקים במקום לעשות כל הגוף

ולתת לכל קבוצת שריר לדוגמיא פה הדב במקום תרגיל 1 4 סטים לעשות 4 תרגילים של 4 סטים (נפח של 16 סטים בכל האימון)

ולסויף עוד שריר קטן נניח יד אחורית

הכוונה שתבין תשאלה כזו למה פיצול של abc חייב לבוא מנימום 4 ימים ולא טוב למשל ל 2 או 3 ימים בשבוע?

הבנתי כי אני מאבד תדירות אבל מצד שני מרויח נפח עבודה על כל שריר אז מה זה משנה?
 
ד''ר איתי זיו  
13:08 30.05.15
k

לפי הספר - זו המלצה שמתאימה לחלק ניכר מהמתאמנים ואין הגיון להסביר כאן בפורום השינויים הפיזיולוגיים והמורפולוגיים כתוצאה מאימון המפוצל ל- AB או אף ABCD. ישנם הבדלים מהותיים.
לשאלה שלך - יש הבדל גדול בין אימון מפוצל ל- 2 או 3 או 4 ולכן מרבית מפתחי הגוף מפצלים את תוכנית האימונים אף ל- 6 חלקים.
אם כך, יש צורך להחליט מה מטרת האימון העיקרית.. לא בטוח כלל שקיימת... במקרה זה. ואם כן, רק כך ניתן להחליט על רמת הפיצול המתבקשת.
בכל מקרה, בל נשכח שכל מפתח גוף עימו אתה מתייעץ בנושא עושה שימוש בסטרואידים אנבוליים מה שמשנה לגמרי את חוקי המשחק, רמת האימון , התזונה ובד בבד - רמת ההתקדמות.
בברכה
 
ציפי
11:45 15.01.15
האם אימון trx משתווה לאימון חיטוב עיצוב בסטודיו סי (שזה אימון על המון חזרות כחמישים חזרות על כל תרגיל )או שtrx יותר טוב וחזק כי כולם משבחים את האימון הזה ? ומרגישה שאני מפספסת אימון טוב ממה שאני מתאמנת לתשובתך אודה. (חוץ מזה עושה אליפטיקל כמה פעמים בשבוע) מתעמלת סטודיו בי כבר שבע שנים
הוסף תגובה
 
ד''ר איתי זיו  
08:48 23.01.15
אתחיל בדוגמה דוקא מלפני מאות שנים ויותר. ...
ביוון העתיקה, בתקופה של ספרטא (המאה החמישית לפני הספירה) בה השקיעו רבות בכוח הגופני והפיזיות ואף תקופות נוספות שניתן להבין על פי הממצאים שלמסת הגוף, חיטוב הגוף ועוד, הייתה משמעות רבה מאוד. מדובר על תקופה שלפני מאות ואלפי שנים שממש לא הכיור אף סטודיו - ABCD לא הכירו רצועות TRX ועוד את מרבית האימונים 'המיוחדים' הקיימים כיום. מכאן כתשובה לשאלתך... לא סוג האימון קובע את התוצאות, אלא תבנית התנועה והעומס המופעל בתרגיל. הרי ניתן להתקדם ולהשיג תוצאות מעולות עם רצועות TRX והרבה פחות טובות בפילאטיס או שיעור חיזוק באחד מהסטודיו ולהיפך! קרי, ניתן דווקא בשיעורי עיצוב הגוף להשיג תוצאות טובות ובסוגי אימונים אחרים - לא. מה שיקבע הנו דרגת העומס, סוג התרגילים ועוד. על פניו נציין שהדבר תלוי רבות במדריך. אם הוא מקצועי ממש יוכל לכוון את התרגילים והעומסים להשגת מטרת המתאמן וזה מה שחשוב.
הכי נכון לבדוק עם המדריך אם ניתן להשיג מטרת האימון בסוג השיעור שהנך בוחרת. בעיקרון באימון התנגדות באמצעות רצועות TRX ניתן להעלות עומסים באופן משמעותי ולכך יתרון. לגבי מספר החזרות, במידה ומבצעים מעל 20 חזרות בסט באימון התנגדות זה או אחר ההשפעה על המסה השרירית, טונוס שרירי ועוד, נמוכה יותר לעומת אימוני התנגדות בהם מופעל עומס רב יותר ובמספר חזרות יותר נמוך!
בברכה
מכיר כמה עשרות אנשים שעשו TRX והצליחו להרזות המון מזה. גם מבוגרים .

http://www.israelgym.net/
 
דקל
16:16 27.05.15
באימוני כח היפרתרופיה כמה זמן לוקח לשריר להיבנות לאחר האימון ? כלומר שלאחר הזמן הזה, תוספת חלבון לא תשפיע כי ניתן לומר שהאימון "היסטוריה" כי השריר סיים להיבנות מאותו אימון
 
ד''ר איתי זיו  
16:26 27.05.15
תשובה מורכבת ותלויה במספר משתנים כמו- ותק באימון, אופי האימון , התזונה ועוד.
העלייה במסה הנה בעיקר אחרי 6-8 שבועות ראשונים וחשוב להבחין בין היפרטרפיה זמנית זו שבמיידי לאחר האימון וזו הקבועה.
לא ברורה השאלה השנייה לגבי ההיסטוריה..
שלח שוב.
תודה
איתי
אני בת 57 ,גובה :168 .משקל 76ק'ג השומן שלי באיזור הבטן והירכיים,
על איזה דופק עלי לעבוד בספורט -להורדת השומן הזה ?
אני מעוניינת בשעון שישאיר אותי על המהירות הנכונה להורדת שומן וכשאני חורגת לכיוון של הורדת מסת שריר -הוא מתריע .איזה שעון הכי כדאי ( לא הכי יקר)
תודה
אימון אירובי לא שורף.... שריר. על מנת שהאימון האירובי ישפיע לשלילה על מסת הגוף הרזה צריך להתנהל באופן מאוד מסוים שנראה לא רלבנטי למקרה המצוין.
ניתן לבצע האימון האירובי בטוח של 60-75 אחוז מדופק מירבי וכך נעשה ימוש רב בשומן באופן יחסי ועם הקפדה על תפריט תזונתי ניתן להשיג תוצאות מעולות.
שעון דופק בסיסי יספיק. יש לעדכן את טווח הדופק המומלץ התחתון והעליון ולצאת לדרך.....
בברכה
 
גלית
12:41 25.05.15
היי אני מתאמנת בביית trx כפעמיים בשבוע האם עליי לשלב עוד אימון (אירובי עושה הליכות פעמיים בשבוע) אימון משקולות חופשי או משקולות גבוהות או גומיות כי trx עובד על כח מה עליי להוסיף אם בכלל צריך? תודה מעוניינת בחיטוב וצמצום היקפים והעלת מסת שריר
 
ד''ר איתי זיו  
11:52 27.05.15
התשובה די מורכבת כי חסרים נתונים כמו- איזה תרגילים מתבצעים, מספר חזרות, הדופק באימון האירובי וסך הזמן המוקדש לכך ועוד. כמה הערות והבהרות.
1. הליכות פעמיים בשבוע מספיק.... לא ממש. יש צורך לשאוף ל- 150 דק בשבוע ב- 4-3 פעמים או יותר. נתן כמובן גם ללכת 200 ויותר. דופק חייב להיות גבוה דיו לשם יצירת אפקט אימוני.
2. אימון TRX עשוי להיות טוב אם ההתנגדות גבוהה דיה. במידה ומבצעים הרבה חזרות פר תרגל או מפעילים הרבה שרירים מייצבים על חשבון תנועתיים התוצאות תהיינה שונות לעומת אימון משקולות. הכי טוב הנו שילוב .
3.מספר חזרות באימון ההתנגדות 20-8 בממוצע. ניתן כמובן גם לבצע מעל 20 אך המטרות שיושגו במקרה זה תהיינה שונות.
4. מבחינת תיאום ציפיות חשוב לעשות גם סדר ולראות מה המטרה העיקרית ומה מוכנים/יכולים לעשות על מנת להשיגה.
5. לשם חיטוב אמיתי של הגוף, ירידה במשקל וכדומה יש במרבית המקרים צורך בהשקעה רבה יותר ממה שצוין.
נכון יהיה לבנות תוכנית אימון מתאימה עם איש מקצוע.
בברכה
 
מוזס בן
21:15 24.05.15
שלום. אני בן 34, גר באזור השרון, ושאלה שלי היא: איך אני יכול לפתח כושר ברגליים בישביל רכיבות ממושכות באופניים , שלוש שנים אני עבדתי בעבודה משרדית וירדתי ברמה.
 
ד''ר איתי זיו  
22:37 24.05.15
חשוב מאוד לבצע אימוני כוח הן לגפיים העליונים והן לתחתונים. רק רכיבה לא יעילה דיה על מנת לחזק את הרגליים.
מביע לבדוק ברשת תוכניות אימון מתאימות ולהתחיל במייד י. התוצאות יתקבלו כבר תוך מספר חודשים ספורים במידה וההתנהלות תהייה נכונה ומקצועית.
בברכה
שלום.
קודם כל תודה רבה לכם!
אני צעיר ורזה בן 19 ומעוניין לעלות במסת השריר. לא רוצה להיראות ביריון, פשוט להיראות חטוב יותר ולא רזה כמו עכשיו (אציין שהBMI שלי רק מעט מעל התת משק)...
אני מתכנן לעשות זאת ע"י אימון משקולות בבית 3 פעמים בשבוע, בכל אימון אני אעשה כ-4 סטים של יד קדמית, גב,כתפיים ולאחמ"כ מקביליות. ולאחר כל אימון לאכול כ30 גר' חלבונים ואולי גם מעט פחמימות... ורציתי לדעת:
1. מה דעתכם? האם זה בסדר? יש דרך לייעל?
2. אני רוצה בנוסף גם לרוץ פעם\ פעמיים בשבוע בשביל הלב ריאה, הרגליים והמצב רוח, זה בסדר או שזה יפגום משמעותית בעליית מסת השריר? ואם זה יפגום, האם יש לכם פיתרון עבורי?
מסת שריר כתוצאה מהאימון המצוין לא תעלה במידה רבה!!!
לשם שיפור ממשי ביכולת הגופנית חשובה התנהלות מעט... שונה. אימוני כוח 3-4 פעמים בשבוע, אכילה של חלבון מלא מספר פעמים ביום ולא רק אחרי אימון, עצימות אימון גבוהה ממש, ביצוע תרגילים מתאימים ועוד.
עלייה במסה זו המטרה הראשונה ורק לאחר מכן תהליך של חיטוב. לא הפוך!
לגבי מספר הסטים המצוין - נמוך מדי לשם השגת תוצאות טובות.
בברכה
 
צבי
17:40 21.05.15
קודם כל תודה.
נוסיף את הפרמטרים הבאים: אני מקפיד על 1.2 גרם חלבון לקילוגרם ביום, עושה אימון בעצימות גבוהה- 8-12 חזרות ומטרתי היא עליית מסת השריר בעיקר בפלג הגוף העליון. ונזכיר שאני בסה"כ שואף להיראות פחות רזה, לא שואף לעלייה מטורפת במסת שריר. השאלות:
1. מה עכשיו לא בסדר?😊
2. על כמה סטים אתה כן ממליץ?
3. באופן כללי, אני מעוניין לסדר לעצמי את תוכניות הכושר שלי ללא מאמן אישי, האם לאחר קריאת הספר עוצמות חדשות זה יהיה בטוח מצידי לסדר לעצמי תוכנית? אם לא, האם ישנה דרך אחרת בה זה יהיה בטוח?
 
ד''ר איתי זיו  
23:17 21.05.15
דרך הספר כמובן ניתן לבנות תוכנית אימון. יש בפרק 13 . לרמות שונות של מתאמנים. צריך לזכור שעלייה במסת השריר זו לא רק התוכנית אלא בכלל אורח חיים ספורטיבי.
ראה אם מסתדר.
בברכה
 
צבי
17:48 21.05.15
1. האם האימונים מסוג Hiit ואימון 7 הדקות נחשבים גם לאימונים אירוביים או שהם רק אנארוביים?
2. לא קשור לקודם. האם ריצה פעמיים בשבוע פוגמת משמעותית בעליית מסת השריר של המתאמן? אם כן, האם יש פיתרון למי שמעוניין גם לרוץ וגם להעלות מסת שריר?
 
ד''ר איתי זיו  
23:02 21.05.15
אפשרי בהחלט למרות ש- 7דקות לא מספיק אפקטיבית לשיפור יכולת אירובית.
ריצה של פעמיים בשבוע לא פוגם בעלייה במסת השריר. כמובן שריצות למרחקים ארוכים כמובן מקשה על העלייה במסת השריר ואו אז יש צורך לבדוק מה יותר חשוב מבין שניהם.
ניתן בנקל לעלות במסת השריר וגם לרוץ. העניין רק מספר םעמים , עצימות גבוהה או נמוכה וכדומה.
בברכה
שלום רב אני מתאמנת אירובי וגם אימון פיטבול גומיות פילאטיס משקולות של קג אחד אבל עם הרבה חזרות הסט אחד או שניים כ חמישים חזרות האם זה מספיק או שאני גם צריכה לשלב אימון כח כמו משקולות גבוהות או trx שזה אימון כח בלבד ואם אפשר להסביר לי מה היתרון באימון שלי ובאימון trx תודה לתשובתך
 
ד''ר איתי זיו  
13:16 21.05.15
כמה הערות והארות.....
1. צריך להגדיר היטב מה מטרת האימון העיקרית ולפי זה לבדוק אם מה שנעשה באימון מתאים.
2. אימוני התנגדות עם הרבה חזרות או מייצבים טובים לשיפור סבולת שרירית אך אם המטרה הנה כוח, חיטוב הגוף בצורה מעולה, הגברת חילוף חומרים בסיסי יש אימונים יותר יעילים מכך. לשם כך נמליץ על אימוני כוח שונים בהם מבצעים טווח חזרות של עד 20 לסט ובדרגת קושי גבוהה.
3. סוג האביזר לא ממש משנה. TRX, פילאטיס או אולי סוג מסוים של יוגה. מה שחשוב זה סוג העומס המופעל על הגוף. אם אך ניתן בחדר הכושר לא להתקדם ובכל אימון אחר כן ולהיפך. ולראיה יש הרבה מתאמנים שמבצעים אימונים על בסיס יומי ולא ממש הדבר נראה לעין והם בכלל לא בעלי כושר גופני. לא הגיוני.
בברכה
האם ניתן באופן חד פעמי לעשות 2 אימוני כח בהפרש של 24 שעות ולא 48 שעות? בדרך כלל אני מבצעת 3 אימונים מחזוריים שונים בשבוע שעובדים על כל הגוף, עם הפרש של 48 שעות.
 
אלעד פלטין
12:48 21.05.15
אפשרי לעשות זאת, אבל לא מומלץ כדרך קבע.
בעיקר לא לחובבים.
העמסות רצופות מתאימים יותר לספורטאים ברמה גבוהה עם מטרה רלוונטית להעמסה מסוג זה.
פעם אחת לא הרג אף אחד, אז תדאגי גם לא להרוג את עצמך ותדעי להוריד עומס.
שלום, אני מתאמן במכון להעלאת מסת השריר.
אני משתמש באבקת חלבון 23 גרם חלבון ל-30 גרם.(לא כוללת פחמימה). אבקה די יקרה WHEY.
קראתי שצריך לצרוך כ1.7 גרם חלבון לכל ק''ג משקל גוף, האם מדובר רק בימי אימון (אני מתאמן 4 פעמים בשבוע) ובשאר הימים ניתן לצרוך פחות (אם כן כמה פחות) ולא לאבד מאפקט העלייה במסה? או צריך לצרוך 1.7 גרם חלבון על כל ק''ג גם בימים שלא מתאמנים בהם..
 
ד''ר איתי זיו  
15:41 10.03.15
השאלה מהי מטרת האימון העיקרית. זה הכי חשוב. למה דווקא whey?
ממליץ להתקשר לחברת ישראלבודי שיכולים להסיר לך את ההבדלים לעומת אבקות אחרות.
03-6738373.
או לפנות לפורום גם של תזונת ספורט
בברכה
בחרתי באבקה מבוססת חלבון בלבד כי פחמימה אני צורך דיו במהלך היום..וכל האבקות יקרות לא פחות מ whey
 
ד''ר איתי זיו  
07:26 13.03.15
חשוב לזכור שאבקת חלבון לא צריכה להוות תחליף למזון. אפשר עם תפריט מאוזן לקבל כל מה שצריך מבחינת חלבון!
 
ענבל
09:40 11.05.15
שלום,

התחלתי לפני כחודשיים לצאת להליכות מהירות ולאחר חודש שילבתי ריצה.

אני יוצאת 4 פעמים בשבוע להליכות מתוך ה-45 דקות אימון אם אפשר לקרוא לזה כך אני רצה 10 דקות ו"תקועה" בהם.

עדיין הנשימה שלי כבדה אבל אני רוצה ביעד הרחוק להגיע לחצי שעה של ריצה איך אוכל בכל זאת להגדיל זמן ריצה שחודש אני עוד מתנשפת בכבדות בזמן הריצה שלי?

שאלה נוספת אחרי העשר דקות ריצה אני ממשיכה ללכת קצת, נרגעת ואח"כ רצה עוד קטע ממש קצקצר של ריצה כי אני לא מסוגלת, האם יש טעם בריצה הנוספת? היא משפרת משהו?

תודה מראש
 
ד''ר איתי זיו  
22:53 14.05.15
1. חשוב לא לרוץ ברציפות 10 דקות אלא דקה ריצה- 3 דקות הליכה וכך במשך 40 דקות.
2. לאחר שבועיים בהם מבוצעים 4-3 אימונים כאלה בימים לא רצופים מעלים רמה ואז ריצה של 2 דקות והליכה 3 דקות , כך שוב במשך 40 דקות. כך יש זמן להתאושש ולהתקדם בהדרגתיות. במידה והריצה בפעם החמישית /שישית ומעלה קשה מדי תבוצע רק הליכה באותו קטע.
חשוב להקפיד על אחוז שומן בטווח הממוצע (22-30 אחוז9 ומשקל תקין בקירוב אחרת הריצה כמובן קשה יותר.
בברכה
 
ענבל
08:27 17.05.15
קודם כל תודה על התשובה...

1. רציתי להבין למה לא לרוץ 10 דקות רצוף אם אני עומדת בהן, אומנם במאמץ גדול בינתיים אבל בכל זאת...לא הבנתי.

2. ביצעתי את האימון שלך והוא היה לי הרבה יותר קשה, אחרי חצי שעה נשברתי ועברתי רק להליכה מהירה. למה זה יותר קשה ? זאת המטרה בכדי שהגוף שלי יכנס לכושר?

אני אפרט קצת יותר פרטים עליי בת 34 , גובה 1.70 משקל 75 אחרי שירדתי בשלושה החודשים האחרונים 4 קילו

תודה מראש
 
ד''ר איתי זיו  
23:26 18.05.15
ריצה לסירוגין - בסדר גמור. בשילוב הליכה. לא אמור להיות האימון כה קשה. עם הזמן צמצמי את קטעי ההליכה למספר רב יותר של דקות ריצה. הכל כמובן לפי תחושה סוביקטיבית . בכל מקרה בתקופה הראשונה ריצה ברציפות קשה הרבה יותר מאשר בהמשך שמשפרים את הכושר האירובי כהלכה.
חוץ מירידה במשל, חשוב מאוד הרכב הגוף, במידה ואחוז השומן, למשל גבוה מהותית מהממוצע הרי שגם קשה לרוץ ובכלל לבצע תרגילים שונים.
בברכה
 
רוני
20:53 16.05.15
שלום
אני בחור בן 29 , אני רזה ואני רוצה מתחיל כבר מחר להתאמן בחדר כושר, יש לציין שאני מתאמן רק פעמיים בשבוע ( אין לי זמן לבוא עוד בגלל העבודה )
אני בגדול רוצה לחזק את הגוף ולהתנפח קצת בשרירים , ולהיות בכושר כמובן .
לתוכנית פעמיים בשבוע - איך אני צריך לסדר את האימון מבחינת סטים חזרות , כמה תרגילים לכל קבוצת שירירים ?

מה אני צריך לעשות ?

תודה .
 
ד''ר איתי זיו  
23:29 18.05.15
מדובר על אימון של כל שרירי הגוף.
פעמיים בשבוע עלייה במסת השריר אם תהיה הדבר לא יהיה משמעותי . עדיף כמובן 3 פעמים ואולי לאחר מספר חודשים או אף שנה - 4 פעמים.
קבוצות שרירים שיש להפעיל באימון כזה:
רגליים - 2 תרגילים
גב- תרגיל אחד.
חזה - שני תרגילים
כתפיים - תרגיל אחד
כופפי מרפק - תרגיל אחד
פושטי מרפק - תרגיל אחד
בטן וזוקפי גב - 2 תרגילים
3 סטים לכל תרגיל. 10-15 חזרות לסט בתקופת האימון הראשונה- עד חודשיים.
בברכה
 
צבי
12:40 18.05.15
שלום.
יש לי כמה שאלות בנוגע לריצה ולמשקולות.
בריצה:
1. האם יש דרך כדאית לנשימה בריצה (למעט נשימה מהאף ונשיפה מהפה)? למשל שמעתי שכדאי לנשום בקצב, שתי נשימות קצרות, שתי שאיפות קצרות, שתי נשימות קצרות, שתי שאיפות קצרות וחוזר חלילה...
2. עד כמה לסחוט את עצמי בריצה? לסיים גמור או לא?
3. האם הריצה (3-5 ק"מ) פשוט צריכה להיות רציפה או שכדאי לעשות הפסקות באמצע להליכה מהירה, או סתם הפסקות, ספרינטים(!) ועוד...
ובמשקולות:
הקדמה: אני עושה תרגילים פשוטים עם משקולות יד ליד קדמית, גב וכתף. את כולם אני עושה בעמידה.
1. איך כדאי לעמוד? זקוף או כפוף? רגליים פסוקות או לא? להישען על הקיר או שאין צורך?
2. האם זה משנה אם אני מרים את המשקולות (אחת לכל יד) בשתי הידיים בבת אחת או כל יד בתורה לסירוגין? מה עדיף?
נ.ב. האם הספר עוצמות חדשות עוסק גם בתזונה נכונה לפעילות גופנית? (חלבונים, פחמימת וכו'...)
בתודה מראש...
 
ד''ר איתי זיו  
23:21 18.05.15
וואה....
תשובות לכל השאלות זה ממש קורס שלם שכדאי לעבור....
1. לגבי שאיפה ונשיפה של אויר. יש מחלוקות בנושא בפועל מומלץ לנשום איך שנוח ומתאים לך. בלי לתכנן היכן ומתי מוציאים או שואפים אוויר.
2. ריצה כמובן אפקטיבית בדרך כלל מהליכה ועצימה יותר. מומלץ רצף אך לא חובה . ניתן לרוץ לסירוגין עם הליכה. חשוב להקפיד שההליכה תהיה בדופק גבוה דיו שלא תהיה ירידה באפקט האימוני. עם הזמן אפשר לתגבר מרחקי הריצה ולהגיע גם למרחקים של חצי שעה ויותר. תוך פיקוח והדרכה מקצועית כמובן. ספרינטים ניתן לבצע מפעם לפעם אך עדיף שהדבר יהיה במסגרת תוכנית אירובית שלמה ולא באופן אקראי.
3. אימון הכוח - עדיף לבצע תרגילים מוןרכבים דווקא ולא מבודדים. לא צוינה מטרת האימון העיקרית ולא רמת האימון ועוד. אך בעיקרון במאקרו תרגילים מורכבים עדיפים מבחינות רבות.
4. עמידה באימון משקולות צריכה להיות ניטרלית. לא ברכיים כפופות ולא לנסות ליישר את הגב וכדומה. מיותר. יש לשמור על עקומה טבעית ונואמלית של עמוד השדרה.
5. גם במקרה זה ללא תוכנית מסודרת הרבה לא ניתן יהיה להתקדם וחבל.
6. לגבי הספר עוצמות חדשות - יש פרק אחד סך הכל על אכילה לפני ואחרי ועוד. אם המטרה הנה להתעמק בתזונה הרי שהספר במשקל הנכון מתאים הרבה יותר. לגבי עוצמות חדשות זו אנציקלופדיה גדולה שמכילה הרבה מאוד חומרים בתחום האימון.
בברכה
 
חיה מילנר
07:13 08.05.15
שלום האם ישנה טמפרטורה תקנית לחדר כושר?
לתשובתכם אודה
 
ד''ר איתי זיו  
18:41 08.05.15
21-22 מעלות בממוצע.
 
חיה מילנר
02:30 09.05.15
בהמשך- מה אפשר לעשות במידה וחדר הכושר לא ממוזג לפי התקן וההנהלה מסרבת למזג בהתאם? האם למשרד הבריאות יש פקוח על חדרי הכושר?
 
ד''ר איתי זיו  
10:54 09.05.15
יש ניר עמדה של הוראות המפקח הכללי של משרד המדע והספורט אך הדבר לא מוגדר בחוק מכוני כושר! כל חדר כושר יש את המדיניות שלו בנושא. ניתן לעשות חיפוש בתקנות להפעלת חדר כושר. אמור להיות מסמך של מנהל הספורט השייך למשרד המדע והספורט.
ניתן גם לבדוק עימם טלפונית.
בברכה

 
חיה מילנר
15:40 09.05.15
תודה רבה דר זיו
אנסה לברר
שבוע טוב
כי גם בחדר הכושר שלי יש בעיית מיזוג. אולי אפשר להתאגד ולשנות
 
חיה מילנר
09:55 16.05.15
מי השואל? אני מתאמנת בקאנטרי סביון
יש לי בעייה אני מתאמן כבר כשלוש שנים

אבל לא יודע כבר כמה אני מתאמן פעם היו לי 3-4 ימים קבועים בטוח עכשיו גם זה לא

אבל משתדל לבוא כל שבוע 6 לבוא כמה שיותר


איך עליי להתאמן ולחלק את הגוף פיצול abc?

כל לפעמים אני בא 3 -4 ימים רצוף

מה לעשות

אין לי ימים קבועים יכול להיות שבוע אני יגידע פעם 1 יכול להיות שבוע אחרי 6 בא מתי שיש לי זמן
 
ד''ר איתי זיו  
22:48 14.05.15
הכל שאלה של הרמה שבה נמצאים. אימון של 6-5 פעמים בשבוע עדיין לא אומר שהרמה של המתאמן באמת גבוהה. אמורה להיות אך לא תמיד הדבר כך.
סביר לחלק את קבוצות השרירים בגוף ל- ABC.
A- חזה וכופפי מרפק.
B- גב - ופושטי מרפק
C- רגליים וכתפיים.
בכל אימון 24-28 סטים בממוצע ושרירי בטן וזוקפי גב ניתן לשלב אחת לשבוע ביום בו הקבוצות השרירים שהנך מפעיל דומיננטיות ואז מבצעים למשל 22 סטים סך הכל ועוד 6-7 סטים לשרירי הבטן/זוקפי הגב.
מדי 3 ימי אימון - ABC יום מנוחה.
חשוב להקפיד על הפרטים האחרים - תזונה, שינה וכדומה.
בברכה
 
שרית
01:02 11.05.15
הי ,
אני רוצה לעשות כושר ומה שקורה שכל פעם שאני עושה כפיפות בטן יש שריר מתחת לחזה או בצלעות בצד ימין שנפס לכמה שניות עד שהוא משתחרר
חשוב לי לציין שהשריר נתפס זה מאוד מאוד כואב נהייה כמו אבן אני חייבת ללחוץ עם היד באזור לשכב עד שזה נרגע ואם אני ממשיכה זה נתפס שוב.
מה אפשר לעשות ? וממה זה נובע ? ואיזה שריר זה בכלל , זה מרגיש כמו הסרעפת . אני ממש מפחדת לעשות כפיפות שלא יתפס ואני נמנעת מספורט בגלל זה וזה ממש ממש מבאס !
אשמח לעזרה בבקשה
 
ד''ר איתי זיו  
11:19 13.05.15
כאבים בצד בדרך כלל מתרחשים בדרך כלל מפעילות אירובית בה יש אימפקט ופחות בפעילות של כוח. מקור הכאב הנו בדרך כלל במתיחתן של רצועות שרירי הסרעפת אל האיברים הפנימיים והדבר כאמור אופייני יותר לריצה. מציע לראות אם הנשימה . לא אמורה להיות בעיה כיווץ השריר וכאב עקב כך אך חשוב לבדוק זאת עם פיזיותרפיסט ספורט או פיזיולוג מאמץ (עופר קיס - מנהל פורום זה גם).
ניתן לבצע תרגילים אחרים לשרירי הבטן או לא לעשות כלל תרגילים כאלה. ניתן באמצעות תרגילים רבים אחרים להשיג תוצאות מצוינות. כמו תרגילי רגליים מורכבים ועוד.
בברכה
 
דני
20:06 11.05.15
שלום לכולם,
אני נער בן 17 שמתאמן בקבוצת כושר קרבי והכנה לצבא באופן אינטנסיבי ומתוך חוסר ידע עשיתי בנוסף אימונים עצמאיים כנראה אינטנסיבים מידי(שכמובן הפסקתי אותם) כאשר לפני שלושה חודשים התחילו לי כאבים בחלק הפנימי של השוק. מיד עם תחילת הכאבים הפסקתי לרוץ ועשיתי רק תרגילי כוח. הסתכלתי קצת באינטרנט והתייעצתי עם המאמן והתחלתי להקפיד על 9-10 שעות ישנה כל לילה התחלתי לאכול חמאת שומשום(1000 מ"ג סידן לכל 100 גרם ) התחלתי לקחת שמן דגים וזרעי צ'יה בשביל האומגה שלוש הוויטמין d שבהם התחלצי לעשות תרגילי יציבה ותרגילי גמישות החלפתי נעלי ספורט ביצעתי עיסויים עם טייגר/וולטרן וקרח על המקום הכואב ואפילו הלכתי לאורטופד שאיבחן shin split והמליץ והמליץ על מדרסים אחרי חודשיים הכאבים חלפו וחזרתי לרוץ כמובן בלי להפסיק את כל מה שעשיתי עד עכשיו אבל עכשיו הכאבים חזרו לי אני כבר באמת. ניסיתי כל דבר אני ממש מיואש ולא יודע מה לעשות כדי לטפל בפציעה...
 
ד''ר איתי זיו  
11:12 13.05.15
מציע לפנות לפורום רפואת ספורט. הכי נכון.
בברכה
 
ל
16:35 12.05.15
באחד ההודעות בפורום כתבת שאימון בלילה פחות אפקטיבי מאימון יום, מה נחשב אימון לילה?

איך לבנות תוכנית אימון לעלייה במסת השריר?
פניתי לחדר כושר ונאמר לי שאין שם מאמן כושר אישי, חשבתי להתאמן שם כי זה קרוב לאזור מגוריי. האם צריך לפנות למאמן כושר אישי כדי לבנות תוכנית אימון? האם אפשר להסתדר ללא תוכנית אימון ? האם צריך ללמוד איך לבצע נכון תרגילים מסויימים? בכל זאת מדובר בתשלום נוסף (כולל התשלום לחדר כושר).
האם מישהו ממנהלי הפורום יכול לעשות תוכנית אימון בפנייה אישית?
איך מי שלא פונה לאיש מקצוע לבניית תוכנית אימון, בדרך כלל יודע איזה תרגילים לבצע?
 
ד''ר איתי זיו  
11:09 13.05.15
כמה הערות והארות.....
1. תוכנית אימון חשובה במיוחד ומהווה אחד התנאים להתקדמות באימון. אם אין מאמן אישי או איש מקצוע אחר שיכול לבנות לך תוכנית אימון אזי ניתן לפנות למאמנים אחרים או אף לאחר מחברי הפורום שכולם בקיאים בנושא.
2. אימון לילה להעלאת מסת השריר פחות אפקטיבי מאשר אימון שייערך בצהריים או אחר הצהריים וזאת בשל נוכחות הורמונים אנבוליים חשובים. עם זאת במידה והאימון אינו ברמה גבוהה אין בעיה לבצע אותו גם בלילה.
3. בחדר כושר רגיל אמורים המדריכים לבנות תוכנית אימון מסודרת. אם לא אז אין ברירה ולשכור שירותיו של מדריך מתאים.
בברכה
לפני חודש וחצי עברתי ניתוח בטן. נשאר חתך גדול שלכ-30 ס"מ בדופן הבטן. חזרתי לחדר כושר אבל חושש לגעת בכול המכשירים. לעת עתה עובד במתינות על סטפר בלבד. האם יכול לחזור למכשירים העובדים על הבטן?
 
ד''ר איתי זיו  
11:04 13.05.15
חשוב להתאמן ועל בסיס קבוע. חשוב לא לבצע תרגילים בהם יש מתיחה של האזור הבטני קרי ידיים שלא יהיו למעלה מעבר לראש וכן גם מפתח של הידיים לצדדים. כמו למשל ביצוע התרגיל פרפר בישיבה עם מכונה ייעודית, הרחקה אופקית בשכיבה עם משקולות יד או אחר. כמו כן תרגילים לשרירי הבטן בהם הידיים מעבר לראש גם לא מומלץ במיוחד. מציע להתייעץ עם רופא ספורט, פיזיותרפיסט ספורט שיבנו לך תוכנית אימון מתאימה.
בברכה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  331  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ספורט   ספינינג   מאמן אישי   תוכנית אימונים   קוביות בבטן   תזונה באימונים   שריפת שומן
RSS RSS פורום כושר גופני