בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כושר גופני

פורום כושר גופני מיועד למתאמנים ותיקים ולחובבי הכושר שעדיין לא הצליחו להגשים את הפוטנציאל שגלום בהם. כאן תקבלו מידע על ספינינג, מאמן אישי, תוכנית אימונים, קוביות בבטן, תזונה באימונים, חדר כושר, כפיפות בטן, כושר, ספורט וכיצד לשרוף קלוריות
מנהלי פורום כושר גופני:
ד''ר איתי זיו
לפרטים נוספים
עופר קיס
לפרטים נוספים
אני כותב פה, בסוג של תקווה שאולי מפה תגיע לי הישועה כי אני כבר די מיואש.

אני בחור בן 27, עם רקע של מום לב מולד (היצרות באבי העורקים, עם מסתם אאורטלי דו עלי) שתוקן בגיל ארבע. עד גיל 18 הכל היה אצלי תקין ובלי כל מניעה לפעילות ספורטיבית. החל מגיל 18 התחילה אצלי עלייה בלחץ דם שהתמנתה והיא כרגע מעט גבוהה ועקב כך אני לוקח תורפות להורדת ל"ד. כמו כן יש לי עיבוי קל של החדר השמאלי ודליפה קלה-בינונית במסתם האאורטלי. מלבד זאת אני בחור די בריא ובחיי היומיום שלי הנ"ל לא בא לידי ביטוי.

אני בחור די גדול (107 קילו על 190 ס"מ), ואני מעוניין לשמור על אורח חיים בריא, מה שאומר שמלבד דיאטה דלת נתרן אותה אני מקיים, אני מעוניין להוריד במשקל -בין 10 ל-15 ק"ג (הבנתי שבין 90 ל-95 ק"ג הוא טווח המשקל שעלי לשאוף אליו).

פה אני נתקל בבעייה- מצד אחד הקרדילוג שלי אומר לי שחשוב שאני אעשה ספורט, ואין בעיה בלהכנס למאמצים לא קיצוניים אם כי עדיף לי להמנע מתרגילים בהם המאמץ הרגעי על הלב גדול, אך הוא לא מכיר מספיק את הצד הספורטיבי כדי לייעץ לי כיצד לבנות תוכנית אימונים. מצד שני אף מאמן לא מוכן "לקחת סיכון" ולבנות לי תוכנית אימונים היות והוא לא מבין את מהות הבעיה הרפואית שלי.

אני עם מוטיבציה אדירה לעשות שינוי, ומתאמן בעצימות נמוכה של אירובי לעת עתה, אך זה לא מספיק להורדה במשקל, ולכן הייתי שמח לכל צורה של ייעוץ- בין אם זה בהכוונה לסוג האימון או למי שמסוגל לתת לי ייעוץ קצועי ויעיל.

אני ממש משווע לעזרה בנושא- ולכן כל סיוע יתקבל בברכה!


תודה מראש (:
שלום,

התחלתי להתאמן בשכיבות שמיכה ומשקולות - אני רואה שהשרירים לאט לאט גדלים אולם לגובה- ז"א הגבעה של השריר היא זאת שגדלה...

העניין הוא שאני מעוניין גם להגדיל את היקף הידיים, לא רק את השריר שגדל לגובה..
שהידיים יהיו יותר עבות.

האם זה אפשרי ואם כן, כיצד?

תודה.
 
ד''ר איתי זיו  
12:39 03.08.15
העלאת מסת השריר כמובן ניתנת לשינוי מהותי ממש אך המבנה של השריר הנו גנטי. אצל אחד השריר מתפתח בורה מסויימת ואצל אחר - באופן שונה. בכל מקרה חשוב להפעיל את שרירי הידיים בתרגילים ואופנים שונים על מנת לקבל תוצאות מצוינות.
בברכה,
 
מילקי
11:32 25.07.15
מה מומלץ יותר ?

מה בכלל ההבדל בין שני המכשירים ?
 
ד''ר איתי זיו  
17:23 25.07.15
ההבדלים רבים. מאוד. שניהם מצוינים לשפר יכולת אירובית. ניתן לעשות שימוש בשניהם. אחד הנו עם אימפקט, קרי ניתוק של כף הרגל מהקרקע והשני - לא. חשוב להעלות דופק לרמה ראויה. לעיתים בשל בעיות בריאותיות, וכדומה ממליצים על אחד במקום השני.
חשוב להבין מטרת האימון העיקרית , האם יש מטרה גםן ספורטיבית כמו ריצה של 10 ק"מ וכדומה ועוד.
בברכה
 
מילקי
17:32 25.07.15
המטרה אימון בבית...
בעבר היה לי הליכון.

האם שניהם עובדים על אותם שרירים ?
תוצאה אירובית שווה ?
לפני חצי שנה עברתי ניתוח בבטן. אחרי הניתוח נשארה צלקת גדולה במרכז הבטן, לאורך של כ-40 ס"מ. האם יש דרך למנוע רפיון של שרירי הבטן כתוצאה מהחתך הנרחב? אני בן 51 ועוסק באופן קבוע בספורט.
 
ד''ר איתי זיו  
10:37 01.08.15
על פניו הצלקת לא מאורה להפריע לחיזוק מיטבי של שרירי הבטן. חשוב להתייעץ עם הרופא המטפל אם ישנן הגבלות מסוימות ואם לא יש צורך לחזק את השרירים הללו באופן נכון ומושכל וניתן להגיע לתוצאות מצוינות.
יש לבדוק אגב אם כל סוגי התרגילים מתאימים ונכון לעשות אותם בתקופה זו.
בברכה
 
דודו אלון
15:29 27.07.15
איתי זיו יש לי שאלה האם למשל

תאורתית?

אדם שמבצע לשרירי החזה 15 סטים פעם ב 15 ימים

אותו דבר כמו אדם שמבצע לשירירי החזה עבודה של 5 סטים כל 5 ימים? מבחינת הגוף?


מה שאומר שהאדם הראשון מבצע פי 3(15 סטים) עבודה אבל עובר פי (15 ימים)3 זמן

ואדם ב

מבצע שליש עבודה(5סטים) אבל עובר שליש(5ימים) זמן עד שנוגע בשריר שוב
 
ד''ר איתי זיו  
23:04 28.07.15
לא ממש, ישנה ירידה במידת אפקט האימון אחרי הפסקה כה ארוכה!. לכן עדיף פחות סטים ובתדירות רבה יותר וגם 5 ימים זו הפסקה די ארוכה שמתאימה רק למתאמנים מאומנים ממש!
בברכה
 
דודו אלון
07:43 29.07.15
הבנתי זה כמו ארוחות כמו שעדיף לאכול קצת כל כמה שעות

אז עדיף לאמן שריר כל 3-4 ימים פחות סטים נגיד למשל לעשות 10 סטים כל 4 ימים לשריר

מאשר לעשות 20 סטים פעם ב 8 ימים


כי אם עושים כפול סטים זה לא אומר שמספיק לפי 2 זמן

רק למי שממש מאומן שבוע זה הגבול כן?
 
דודו אלון
00:51 30.07.15
אני לא מבין אם אתה אומר שצריך להפעיל שריר אחת ל 3-4 ימים איך זה שיש אצלנו בחדר כושר אנשים שעושים כל פעם שריר 1 באים 3-4 ימים

וממש שרירים

הכל יכול לעבוד אבל יש את האידיאל פשוט?
 
ד''ר איתי זיו  
11:35 30.07.15
בדיוק. תדירות רבה יותר של ארוחות. תדירות רבה יותר של אימונים. שבוע הפסקה בין אימונים זה מתאים רק למתאמנים מאומנים מאוד, מפתחי גוף וכדומה.
בברכה.
.
 
איילה
15:29 27.07.15
היי למומחה (מופנה אליו בלבד)
האם אפשר באמת להפטר מצלוליטיס ואם כן מה הדרך המהירה,
האם מספיק לעשות הליכה שבועית או פעמיים בשבוע ל40 דקות כל פעם?
קצת אודותיי, בת 35, אני אוכלת דברים שומניים אבל מעט, עד לא מזמן הייתי רזה למרות זאת, זה היום שלי: , ארוחת בוקר ביצה גניבה ולחם עם סלט, ארוחת צהריים כמו עוף ופסטה, ארוחת ערב אני אוכלת גם טוסט עם גבינה וירקות או טוסט עם טחינה וירקות, יוצא שאני אוכלת מעדן חלב פעם ביום וגם חטיף שוקולד או פרוסת עוגה. עליתי 6 קילו במשקל וכנראה שזה בגלל שינויים בגיל כי אני אף פעם לא הייתי חובבת ספורט, לא מתמידה. חשבתי עכשיו לעשות הליכות רק כדי להפטר מהצלוליטיס כי המשקל פחות מפריע לי.
מה עושים??
תודה
 
ד''ר איתי זיו  
23:10 28.07.15
שאלה יחסית פשוטה.. התשובה מורכבת הרבה יותר. ננסה מעט להאיר הנושא:
1. צלוליט תלוי בכמה גורמים ולא רק תזונה. חשוב לדעת מה אחוז השומן בגופך והאם הנו בטווח הממוצע. לפי התפריט המצוין סביר מאוד שעל בסיס קבוע תחול עלייה באחוז השומן ואולי גם במשקל הגוף.
2. צלוליט תלוי בגנטיקה, מידת הביצוע של פעילות גופנית, מרקם העור, אורח החיים של האדם, צריכת נוזלים ועוד. יש לבדוק זאת עם מומחה בתחום לרבות פיזיולוג מאמץ, דיאטן קליני ספורט בכיר ועוד. הפחתת משקל ואחוזי שומן במקביל יסייעו מאוד בנושא אך לא בטוח שיעלימו הבעיה לגמרי.
3. חובה לבצע תרגילי כוח מתאימים ולא רק פעילות אירובית!. תרגילים מורכבים בעיקר, עומס גבוה דיו, וכדומה.
4. אימוץ תפריט תזונתי מתאים הנו קריטי להשגת תוצאות. זאת גם עם איש מקצוע מתאים שמבין בנושא.
5. חשוב להתנהל נכון מבחינת אורח חיים קרי הקפדה על היקף גדול דיו של פעילות גופנית, שינה מספקת, הימנעות מעישון/אלכוהול ועוד.
בברכה
שלום,
אני כשנתיים וחצי לאחר לידה,רצה 10 קמ בין 3-4 פעמים בשבוע וכן מבצעת אימוני כוח לפחות פעם בשבוע.
אחוזי השומן שלי בבטן נמוכים יחסית אבל מאז הלידה,הבטן התחתונה שלי מאוד בולטת ולא בגלל עודף שומן.
אני מקפידה על תזונה נכונה ומבצעת תרגילי בטן אך כנראה שהם לא נכונים לי.
האם זו תופעה מוכרת לאחר לידה ובאילו תרגילים עלי להתמקד על מנת לשנות זאת??
תודה רבה!
 
ד''ר איתי זיו  
09:18 23.07.15
חשוב לבדוק אחוז שומן תת עורי. יייתכן שהנו מעל הממוצע ואז בהחלט סביר שיהיה גם באזור הבטן.
במקביל יש לבדוק אם היציבה תקינה. ליקוי יציבה כמו היפר לורדוזיס יכול להביא לבליטה זו. תרגילים לחיזוק שרירי הבטן בעיקר יש צורך בגשרים מסוגים שונים, חיזוק שרירים אלכסוניים וכדומה. תרגילי חיוזק באופן כללים לקבוצות שרירים גדולות יש צורך לבצע לרבות: רגלייים, גב, חזה, כתפיים, בטן וזוקפי גב.


בברכה
 
טל
19:15 21.07.15
שלום,
בן 25, לאחרונה ירדתי כחמישה קילו במשקל.
עם הירידה במשקל איבדתי מסת שריר רבה .
כעת מעוניין להעלות את מסת השריר בעיקר בחלק גוף עליון, אך יש לציין כי אני סובל מכאבי גב תחתון (שיבשו את פעילותי הגופנית בזמן האחרון).
לפיכך, המליץ לי האורטופד להימנע מאימוני משקולות.

האם קיימת אופציה אחרת עבורי להעלאת מסת שריר?
 
ד''ר איתי זיו  
22:40 21.07.15
בלי אימוני משקולות די קשה להעלות מסת שריר. ניתן עם תרגיליים כנגד משקל גוף ועוד הרבה אפשרויות אך התוצאות ממש לא תהיינה זהות.
מציע להתייעץ עם רופא ספורט בנושא מכיוון שלא סביר כלל לשלול אימוני משקולות במקרה של כאבי גב תחתון. להיפך. נכון כן להתאמן ולבצע אימוני משקולות עם הגבלות מסוימות לתרגילים כאלה ואחרים.
בכל נקרה, חשוב להתאמן עד סף כאב. או אז יש הרבה תרגילים שניתן לבצע וכלל לא ישפיעו על הגב התחתון ולא יחמירו מצבו.
בברכה
האם אפשרי לרדת ירידה דרסטית באחוזי השומן (מ18% לסביבות ה10%) מבלי להוריד במשקל?
על פניו לא ותהיה ירידה גם במסת הגוף הרזה. בעייתי. יש צורך בתקופת זמן ממושכת יחסית ועם תפריט תזונתי ופעילות אירובית וכוח מתאימות..
בברכה
 
משה
08:06 17.07.15
אני בן 17 ומשחק כדורגל באופן מקצועי. רציתי עזרה בתוכנית ותרגילים לשיפור הכושר הגופני וסיבולת לב ראיה. (מרחק. זמן. מהירות)
 
ד''ר איתי זיו  
18:31 17.07.15
כל הכבוד על החשיבה וההתייחסות לנושא. מציע לעשות זאת עם מאמן כושר רציני ומקצועי ועם ניסיון.

בברכה
 
מיכל
02:00 16.07.15
כתבתי שאני עושה פילאטיס כמעט כל יום כבר הרבה זמן ומשום מה לא מרגישה שאני נהיית שרירית יותר. זה מוזר כי אני עושה גם פילאטיס מכשירים ונראה לי שאני כן מאתגרת תא עצמי. למה זה כך?

מה עושים?
 
ד''ר איתי זיו  
14:34 16.07.15
בשיעורי סטודיו בכלל יש קושי לכמת את המאמץ המושקע בפועל. הרי מתאמן מסוים יכול להפסיק לבצע תרגיל מסוים עוד לפני שהגיע למיצוי יכולתו של השריר להתכווץ בנוסף, ייתכן שחלק מהתרגילים יהיו פחות אפקטיביים למטרת האימון של מתאמן זה או אחר. לכן למדריך השפעה רבה מאוד בפילאטיס יחסית לתחומי אימון רבים אחרים.
נקוןדה נוספת הנה מידת מעורבות השרירים המייצבים/מקבעים לעומת תנועתיים. אם הדגש רק על המייצבים התחושה שתיארת הנה הגיונית. בפועל העומס באימון צריך להיות על שני סוגי שרירים אלה ולא רק על מייצבים.
ניתן לבצע את התרגילים השונים בטווח חזרות של 10-15 בממוצע , קשה באופן יחסי. כמו כן, להקפיד על תפריט תזונתי מתאים מכיוון שבנייה של כוח שרירי קשור רבות בתזונה. במידה ולמרות האימונים על בסיס קבוע לא חל שינוי יש לבדוק יותר לעומק מ הסיבה לכך. ייתכן שאופי התרגילים והעומס באימון.
בברכה
 
עידו
07:23 14.07.15
לדר' זיו שלום
בן 60.במכון כשר .,איך מחזקים את שרירי הצואר? ש'ה'ה זקוף
תודה עידו
 
ד''ר איתי זיו  
15:56 15.07.15
יש דרכים רבות לכך. השאלה למה. חיזוק שרירי צוואר.? זאת עושים מפתחי גוף, במקרים של שיקום פציעות ייחודי ועוד. כך סתם לא מחזקים שרירים אלה! אולי יש צורך לפנות למומחה לבעיות יציבה שייתן המלצות.
 
אוריה
13:14 14.07.15
השאלה:האם אפשרי לתת נניח לבחורה שלא מעונינת להגדיל בכלל מסת שריר טווח חזרות 8-10 או לתת 15-20 חזרות...?.תודה.
 
ד''ר איתי זיו  
15:44 15.07.15
מסת שריר לא כה מהר תעלה..... 8-15 חזרות יהיה מצוין ובמידה וחס וחלילה... ישנה עלייה במסת השריר ניתן להעלות מספר חזרות באותה קבוצת שרירים ספציפית.
בברכה
 
מיכל
23:05 11.07.15
רציתי לדעת איך מפתחים שרירים יפים כמו שיש לרקדנים למשל. אני פחות מתכוונת לשרירים שנוצרים כתוצאה ממשקולות. האם זה יכול לקרות אך ורק מביצוע המון פילאטיס? אני עושה כל יום גם רצפה וגם מכשירים כבר הרבה זמן אבל אני לא מרגישה שום שינוי בגוף
 
ד''ר איתי זיו  
23:31 11.07.15
המשתנה העיקרי על מנת להגיע לתוצאות מעולות מבחינה גופנית הנו יישום עיקרון עומס יסף. קרי העלאת עומסים על בסיס קבוע מדי מספר אימונים. ביצוע אותם אימונים ללא עומס נוסף לא יביא לשום שיפור אלא נשארים ברמה הנוכחית. בנוסף, רקדנים לא מבצעים רק פילאטיס. הם מבצעים עשרות תנועות רבות נוספות שמפעילות את השרירים התנועתיים והמייצבים באופן מאוד משמעותי ולכם ניכרת ההשקעה הגופנית במקרה זה.
ייתכן שהמצב המתואר הנו פלאטו. בו אין התקדמות כלל . יש רבים מהמתאמנים שנמצאים במצב זה חודשים ואף שנים. בשל אימון לא מתאים, נוחות וכדומה.
בברכה
 
מיכל
01:40 13.07.15
אז מה כדאי לעשות?
 
אביב
16:38 10.07.15
שלום. רציתי לדעת מה הדרך היעילה ביותר להורדת אחוזי שומן והאם מומלץ לעשות אותה לאחר אימון (כוח) או בתחילת אימון?
אני בן 22 שוקל 80 ק"ג אחרי שהעלתי מסה מלוכלכת רוצה להתחיל עכשיו בתהליך של חיטוב...
 
ד''ר איתי זיו  
18:19 10.07.15
מומלץ אחרי אימון הכוח לבצע את האימון האירובי. בכל מקרה התזונה צריכה להיות מאוזנת. בלי תפריט נכון גם כל יום שעה פעילות אירובית לא יעזור במיוחד. לגבי משקל הגוף הוא לא ממש רלבנטי. יותר חשוב אחוז השומן התת עורי.
בברכה
 
אביב
10:42 27.06.15
שלום. אני מתאמן כבר במכון כושר שנה וחצי.
יש תרגילים שבזמן הביצוע שלהם אני מרגיש ממש את השריר שלי שורף ומתקשה. ויש תרגילים שלא. רציתי לדעת למה זה?
אני מבצע אותם כמו שצריך, שם מקסימום משקל, אבל פשוט לא מרגיש את השריר כמו בתרגילים אחרים. האם אני צריך להפסיק לעשות את התרגילים האלה?
 
ד''ר איתי זיו  
23:36 27.06.15
תחושת 'השריפה' הנה חומצת חלב בשריר. בתרגילים בהם מספר חזרות רב יחסית וזמני מנוחה קצרים בדרך כלל ישנה התחושה המתוארת.
במרבית המקרים ההרגשה תהיה בשרירים הקטנים. ופחות הגדולים.
בברכה
 
אביב
22:00 08.07.15
כלומר גם אם אני לא מרגיש שהשריר שורף זה לא אומר כלום על האימון של השריר?
 
ד''ר איתי זיו  
23:21 08.07.15
ממש לא. ניתן הרי לבצע אימוני כוח ברמה מאוד גבוהה ולא לחוש זאת. למשל בעת ביצוע תרגילים בטווח חזרות של 1-6 חזרות אין תחושה זו מכיוון שבין השאר ההפסקות ארוכות בין סט לסט. אבל במספר חזרות גבוה יותר והפסקות קצרות תחושה זו הנה שכיחה.
בברכה
 
דינה
07:39 30.06.15
שלום רב
אני בת 55 שוקלת 56 ק"ג גובה 172.
מהו הדופק הנכון עבורי לשמירת איזון סוכרת וכדי לא לרדת במשקל?
 
ד''ר איתי זיו  
23:23 08.07.15
מומלץ נוסחת קרבונן במקרה זה.
226 פחות גילך, פחות דופק מנוחה, כפול 60 אחוז. התוצאה שיוצאת יש להוסיף דופק מנוחה חזרה. אותו דבר לעשות חישוב עם 70% ואז יש להתאמן בעיקרון בטווח זה. בפועל מומלץ להתייעץ עם פיזיולוג מאמץ בנושא. ממליץ בחום על ד"ר חן ימין.
בברכה
 
ענבל
15:17 05.07.15
שלום,
אחרי שהתאמנתי בהליכה וריצה לסירוגין כיום אני רצה 20 דקות רצוף ומשלימה 20 דק' הליכה.
האם זה מספיק בשביל לשמור על כושר אחרי ירידה במשקל. ירדתי 9 קילו כיום אני שוקלת 70 ק"ג ומעוניינת להוריד עוד 3 . גובה 1.70
האם חיוני להגיע ל30 דק' ריצה? אני עדיין במאמץ עם ה20 אבל נהנית מזה...

דבר שני רציתי להתאמן במתקנים שבפארק הייתי במכשיר שבו ממנח שהידיים בצדדים אני צריכה להביא אותם למרכז מול הפנים. יש לי כתף עם תנועת יתר שיוצאת חופשי... אחרי מספר קטן של חזרות זהו היד נתקעה לי לא מוכנה לזוז, היד השניה בסדר.
מה עליי לעשות על מנת לחזק את הידיים ?

תודה מראש
 
ד''ר איתי זיו  
23:55 07.07.15
הערות:
1. 150 דקות פעילות אירובית בשבוע -צ מינמום לפי ההמלצות ואם המטרה ירידה במשקל עדיף אף יותר דקות בשבוע.
2. לתזונה משקל רב להשגת מטרות האימון השונות . חשוב במיוחד.
3. לגבי התרגילי כוח לא מממש ברור. אם התנועה לא נקיייה יש צורך לבדוק זאת מכיוון שעשוי אף להעלות עומס על המפרקים הפועלים בתרגיל.
4. חשוב להיות ערים לתחושת כאב ובמידה ויש כאב לבצע תרגיל אחר ולא להמשיך עם אותו תרגיל.
5. למספר החזרות המבוצע השפעה רבה על השגת מטרות האימון. לכן אם מבצעים 7 חזרות למשל או 15 ההבדלים מהותיים.
בברכה
 
ד''ר איתי זיו  
23:55 07.07.15
הערות:
1. 150 דקות פעילות אירובית בשבוע -צ מינמום לפי ההמלצות ואם המטרה ירידה במשקל עדיף אף יותר דקות בשבוע.
2. לתזונה משקל רב להשגת מטרות האימון השונות . חשוב במיוחד.
3. לגבי התרגילי כוח לא מממש ברור. אם התנועה לא נקיייה יש צורך לבדוק זאת מכיוון שעשוי אף להעלות עומס על המפרקים הפועלים בתרגיל.
4. חשוב להיות ערים לתחושת כאב ובמידה ויש כאב לבצע תרגיל אחר ולא להמשיך עם אותו תרגיל.
5. למספר החזרות המבוצע השפעה רבה על השגת מטרות האימון. לכן אם מבצעים 7 חזרות למשל או 15 ההבדלים מהותיים.
בברכה
 
ענבל
14:39 08.07.15
תודה

סך כל האימון שלי הוא 40 דק( 20 דק ריצה 20 דק הליכה) 4 פעמים בשבוע. אז אני מבינה שזה תקין...

לגביי הכתפיים ה"חופשיות" שלי אתה ממליץ ללכת לאורטופד ? ככה אני נולדתי רק מבקשת תרגילים לחיזוק הכתף והיד. באותו תרגיל הכתף כאילו ננעלה לי ולא יכולתי להזיז אותה במנח ההוא אז הפסקתי.

תודה מראש
 
ד''ר איתי זיו  
17:06 08.07.15
20 דקות פעילות אירובי - מעט לכל הדיעות אלא אם כן מדובר על עצימות ממש גבוהה.
לגבי הבעיה בכתף. מציע להתייעץ עם פיזיותרפיסט ספורט רציני.

כמובן אורטופד ספורט גם אפשרי אך מעריך שניתן עם פיזיותרפיסט לפתור הבעיה.
בברכה
 
ענבל
20:21 08.07.15
שלום רב,
בן 32.5 שוקל 90.5 נמצא בדיאטה במעט חצי שנה עם הפסקות און / אוף
ירדתי סה"כ 11 ק"ג
בחודש האחרון נבנה לי תפריט מאוזן ע"י תזונאי ספורט
ויוצא שיורד סביב 0.5 - 1 ק"ג בשבוע
לפי המכשיר עם האלקטרודות יש לי 24% שומן
ואני אמור לשקול סביב ה71 ק"ג
עשיתי בדיקות דם והם תקינות
כמה שאלות:
1. אני הולך למכון כושר יום יום - יום אנאירובי 30 + דקות אליפטיקל מכשירים:חזה, גב, כתפיים יד קידמית + אחורית, בטן ורגליים יום אירובי: 40 דקות אליפטיקל + בטן האם אני (האימון האירובי נבנה לי ע"י מדריך) האם אני צריך להוסיף עוד מכשירים למשל משקולות חופשי ? למרות שאני לא רוצה להתנפח..
2. האם יש אפשרות לרדת יותר בשבוע ? יוצא שאני הולך כל יום ואני יורד אבל לא בקצבים מהירים
3. האם אני בוודאות שורף מסת שומן ומעלה שריר ? איך אפשר לדעת את זה ?
תודה רבה על התשובות והעזרה !!, יונתן
כמה הערות והארות....
1. משקולות חופשיות מומלץ להוסיף בהדרגתיות.
2. יש להגדיר מטרת האימון באופן מסודר . לא ברור שהיא מוגדרת כהלכה.
3. 24 אחוז שומן. רמה גבוהה לגבר. אמור להיות לא יותר מ- 20 אחוז מה גם שמדובר על השקעה באימונים וכנראה גם בתזונה.
4. ירידה של 1 קג ופחות מזה בשבוע - מצוין וגם אם יש שבוע שלא יורדים בכלל גם טוב. העיקר שיש מגמת ירידה במשקל ויותר חשוב - אחוז השומן.
5. להוריד מסת שומן והעלאת מסת שריר לא ממש קורה לאורך זמן. רק בשלבים ראשונים.
6. העלאת מסת שריר חשובה מאוד ולא כל כך מהר היא עולה. החשש 'להתנפח' לא מוצדק.
בברכה
כמה הערות והארות....
1. משקולות חופשיות מומלץ להוסיף בהדרגתיות.
2. יש להגדיר מטרת האימון באופן מסודר . לא ברור שהיא מוגדרת כהלכה.
3. 24 אחוז שומן. רמה גבוהה לגבר. אמור להיות לא יותר מ- 20 אחוז מה גם שמדובר על השקעה באימונים וכנראה גם בתזונה.
4. ירידה של 1 קג ופחות מזה בשבוע - מצוין וגם אם יש שבוע שלא יורדים בכלל גם טוב. העיקר שיש מגמת ירידה במשקל ויותר חשוב - אחוז השומן.
5. להוריד מסת שומן והעלאת מסת שריר לא ממש קורה לאורך זמן. רק בשלבים ראשונים.
6. העלאת מסת שריר חשובה מאוד ולא כל כך מהר היא עולה. החשש 'להתנפח' לא מוצדק.
בברכה
 
רחל
20:53 06.07.15
האם עדיף לבצע תרגיל בצורה מדויקת במשקל נמוך או לבצע את אותו תרגיל במשקל גבוה יותר עם תנועות לא מדויקות?
תודה!
 
ד''ר איתי זיו  
23:34 07.07.15
חד וחלק ביצוע מדויק עדיף תמיד.
רק לאחר מכן בהדרגתיות מעלים משקלים
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  333  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ספורט   ספינינג   מאמן אישי   תוכנית אימונים   קוביות בבטן   תזונה באימונים   שריפת שומן
RSS RSS פורום כושר גופני