בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים משפחה, הורות, זוגיות»פורום פרידות, גירושין, בגידות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פרידות, גירושין, בגידות

פורום פרידות, גירושין, בגידות הוא המקום לדסקס על זוגיות במשבר. כאן תוכלו לשאול ולכתוב על פרידות, גירושין, בגידות, משברים בזוגיות, זוגיות שניה, ריבים, משבר בנישואים, בעיות בנישואים, בעיות בזוגיות, ייעוץ זוגי, פרידה וילדים ועוד
מנהלי פורום פרידות, גירושין, בגידות:
יששכר רוטרי
לפרטים נוספים
סיגלית גלאי
לפרטים נוספים
דליה שוורץ
לפרטים נוספים
תפסתי את בעלי בוגד (הוא טיפוס פלטטן אוהב נשים צעירות) לפני כשלוש שנים ושמתי לבשעדיין ההתנהלות שלו עם האייפון (מדבר בסתר, חשאי מאוד, , האייפון צמוד אליו וכו'). תחושות שיש דברים מאחורי הגב שלי (אינני יודעת מה הוא עושה במשך היום הוא עצמאי ודיי פנוי) יש לנו המון ריבים בנושא . למעשה הוא מוכן לריב איתי ולא לוותר על הבגידות (הוא כראה מכור).
אני מנסה לשחק את המשחק של הלא מובנת מאליו אולם זה גוזל ממני אנרגיות (צריכה לקבוע עם חברה בערב כשאני כבר עייפה וכו' וזה מקשה עליי) מרגישה שלא מתאים לי לשחק משחקים ב"כאילו "
אני נראית טוב מאוד- חתיכה, ומתייחסת אליו בכבוד.
שקלתי גירושין אולם לצערי הרב אני מאוד אוהבת אותו ומקנאה מאוד. לא יודעת מה לעשות - מרגישה תחושת השפלה.
לא ברור לי מדוע בעלי בוגד. ומה ניתן לעשות?
 
יששכר רוטרי  
11:17 08.10.15
שלום לך,
בראשית אני מייעץ לך לקרא את המאמר שלי שהתפרסם במדור זה בשם:
"לאחר הרומנטיקה, הערכה והחיבוב" בתאריך .17.8.15
לצערי איני איש בשורות, בעלך כבר אינו אוהב אותך, והדבר הגרוע הוא שאת כן אוהבת אותו. ישנה אפשרות שיש לו מאהבת סודית....ואת רבה אתו, ומתווכחת אתו והוא מתחמק. ככל שאת תמשיכי בעמדתך הוא יתבצר בעמדתו וימשיך להתייחס אליך באופן הלא ראוי.
לאחר שקראת את המאמר ואת השורות הללו, ברור לך שהוא בוגד בך, לצערי....
מכל שכתבתי במאמר וכל מה שכתבתי עכשיו, ברור לי לפחות, שאת עושה את כל השגיאות האפשריות... אם את באמת רוצה לעשות משהו על מנת לעצור את הדרדור?
אשמח לעזור.
רוטרי יששכר מומחה לזוגיות מתוגמלת ולמיניות האדם
 
דני
13:46 08.10.15
שלום לך,

לא מובנת השאלה שלך. אם את יודעת שבעלך בוגד בך ומעדיפה לעצום את עינייך ולהתעלם מסיבותייך(אני אוהבת אותו) אז על מה בדיוק את מלינה? בעלך יודע שאת יודעת,בעלך יודע שאת מחליקה לו את בגידותיו אז למה שלא ימשיך להנות מכל העולמות? את טוענת שאת מטופחת ונאה למה את מסכימה ומקבלת את הניבזיות שבבגידה אל מול עינייך? למה לא לקום ולעמוד על הרגליים? תבהירי לו שאת יודעת הכל שאת לא מוכנה להמשיך ככה, אם יבחר להמשיך בבגידותיו סימן שהוא מוכן לוותר עלייך, והיה וכך הם פני הדברים אין לך ברירה או להסכים עם מעשיו או לפרק את החבילה לקום ולהתגרש, למצוא לך גבר לפרק ב' שיידע לכבד ולהעריך אותך ותאמיני לי שבעלך אחר כל יקבל את הבום לפנים.בהבטחה!
זה ממש פשוט ולא מסובך, או ככה או ככה..

נשמח להתעדכן..

נ.ב לדעתי בעלך ללא תקנה הוא עמוק עמוק בקטע של בגידות ולא יוכל להיגמל...
 
מאהבת לשעבר
06:34 09.10.15
אי שפיות לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות.
המשיכי להתייחס בסלחנות לבגידות של בעלך ולקבל את אותה תוצאה של זלזול השפלה ובגידה מול עינייך.
אומר לך כמאהבת לשעבר (אני לא מתגאה במעשי ונסיבות מסוימות הביאו אותי למעשה הזה ביניהן יחס בהמי של בעלי לשעבר) , הדבר היחיד שעצר ביני לבין הנשוי שניהלתי עמו רומן ארוך היא שאשתו פוצצה את הסיפור על ידי תביעת גירושים.
אחרת הוא היה ממשיך לחגוג, כי למה לו לוותר על החגיגה? אישה ומטפלת לילדים בבית ומאהבת בחוץ. יש יותר טוב מזה?
עלייך לשקול את צעדייך בתבונה ולא לפעול על פי הרגש למרות שזה קשה. ראשית בדקי האם את יכולה לשוחח איתו שיחה נוקבת בה את מציינת שאם הוא ממשיך בהתנהגותו הוא מסכן את הנישואים שלו. אני תוהה אם יהיה זה נכון היות ולאחר שיחה כזאת הוא יכחיש ופשוט יהיה זהיר יותר. לפי היכרותך עמו את יכולה לדעת אם שיחה זו תועיל.
אם אין עם מי לדבר או אם קיימת שיחה כזאת בעבר, גשי לעורכת דין, ואם אין ידך משגת אז דרך סיוע משפטי ותתחילי לבדוק את הזכויות/ האלטרנטיבות העומדות לרשותך ולדאוג לעצמך כי לו בטח שלא אכפת. לשיקום הקשר צריך שניים ואת לא יכולה לאהוב בשביל שניים.
״הוא טיפוס פלטטרן אוהב נשים צעירות״- יקירתי הוא לא בוגד בך מהיום ועושה רושם שאת יודעת ועוצמת עין. זה לא קשור לגיל (אם כי כל גיל והתירוצים שלו).
יש לך שתי אפשרויות:
אפשרות אחת היא להמשיך כך לצידו, עם קצת קנאה, קצת מריבות, קצת כעסים, קצת עצימת עין, והרבה סבל (שלך כמובן).
אפשרות שניה היא להיות אסרטיבית: תשיגי הוכחות לבגידתו (חוקר פרטי שיביא לך את זה שחור על גבי לבן שלא יוכל להכחיש). תיצרי קשר עם עו״ד טוב שיגן על זכויותיך הכספיים (וזה לפני שמדבר איתו או שעושה צעד כלשהו בכוון). וכנראה שאין ברירה, תצאי לדרך חדשה והפעם בלעדיו. אף אחד לא נעשה צעיר יותר ולכן עניינים כאלה כדאי לחתוך במוקדם ולא במאוחר.
בהצלחה.
 
שחר
14:51 09.10.15
שלום רב,
לפני קצת יותר משנה סיימתי זוגיות עם מישהי שהייתה הדבר הכי קרוב לאידאל שלי מבחינת בת זוג והיה בינינו חיבור שאין שני לו. הקשר היה שנה, במהלכו שנינו היינו סטודנטים. לפני שהתחלנו לצאת יחד, הייתי משוכנע שאיני מעוניין בזוגיות בשלב ההוא והבהרתי לה את העניין ואפילו הדגשתי שזה סתם יפגע בחברות הקיימת בלימודים. היא בכל זאת התעקשה שננסה וכך קרה. בתחילת הדרך המשותפת אני עדיין הייתי במין מחשבה שזה לא יחזיק הרבה ופשוט גרמתי לעצמי לא להיות בקשר. זה התבטא בעיקר במין תחושה ששידרתי שאני לא רואה עתיד/מחוייבות כלפיה יותר מהקיימת בשלבים הראשונים של הקשר. בעיקרון הייתי טיפש ולא רציני למרות כל החוויות הרציניות שהיו לנו. בסופו של דבר, עם המשך הקשר, אני מאמין שהחוסר ביטחון שהקנתי לה, הטעויות כבן זוג אכלו אותה מבפנים ולאט לאט היא איבדה את הרצון להמשיך את הקשר איתי. אני לעומת זאת התחלתי לפתח רגשות מאוד חזקים אליה ורצונות למשהו בהחלט יותר רציני. הבעיה שאת כל מה שהרגשתי וקיוויתו לו היה רק בתוך הראש שלי ולא במעשים בפועל (פחדים ממחוייבות שעדיין ליוו אותי בשלבים הללו). בסופו של דבר היא בחרה לעזוב אותי. הפרידה נחתה עלי כרעם ביום בהיר. אני יודע שהפרידה הייתה מוצדקת לחלוטין ובמקום, ואפילו הייתה טובה לי מכיוון שהיא גרמה לי להיפתח לרגשות שלי, למחשבות שברחתי מהן ובאמת להבין מה היה לי ומה הפסדתי. בשלבים הראשונים לאחר הפרידה מאוד ניסיתי לגרום לשנינו לחזור אך הייתי טיפש, אובססיבי ולחוץ והתנהגתי בהתאם, דבר שבכלל לא תרם לסיכוי חזרה אם בכלל היה וקיים. כך חלפה לה שנה של שמירת קשר קרוב חלקית (היה קשה להתנתק לחלוטין בגלל הלימודים המשותפים) שבו הסכמנו לשמור על קשר ידידותי (שגלש לפעמים לאינטימי). בכל הזמן הזה תמיד ידעתי שאני רוצה שנחזור להיות בזוגיות ורצון הזה ליווה מאחורי הקלעים כל סיטואציה בינינו אך לצערי הרב הצד השני פשוט לא היה במקום הזה. היה לי מאוד קשה עם המצב. אבל הקושי האמיתי היה בשלבים בו היו שיחות על הרגשות שלנו. מאז הפרידה ועד היום, לא משנה כמה זמן של נתק מוחלט/חלקי, ולא משנה באיזה סיטואציה היינו יחד תמיד היא אמרה לי את הדברים "אתה מאוד חסר, זה לא אותו דבר בלעדיך, אף אחד לא מתקרב לקרסוליים שלך, אתה מדהים"...ולפעמים היה יוצא לנו להיפגש וכל מה היה קורה בינינו היה פשוט נפלא (גם לפי דבריה) עד כדי כך שאנשים בסביבתינו היו בטוחים שאנחנו זוג יחד. בכל הרגעים הללו, הייתה עולה שאלת ה"האם יש סיכוי שננסה שוב". תמיד התשובה, היתה שהיא לא יודעת מה היא רוצה ואיפה היא נמצאת בחיים לא יודעת להחליט. כיום אנחנו מנותקים לחלוטין. בראש השנה קיבלתי הודעות ששוב שמשבחות אותי וכתבה לי ששום גבר לא מתקרב לקרסוליים שלי. אני כבר התגברתי עליה ומנסה להכיר בחורות אחרות אבל לא יכול להפסיק להתגעגע אליה ולרצות לנסות להיות יחד. היא מאוד נדירה, מושכת אותי בהמון אופנים ואישה שהייתי צועד איתה במסע החיים.
מה עושים במצב כזה ?
 
ענת
20:49 07.10.15
שלום רב. הנני כבת 35 נשואה . עמדתי עם חברותי באירוע מסויים באולם אירועים. התקרב אלינו גבר כבן 60 נשוי המוכר לנו ,אך התנהגותו לא "מוכרת לי". אמר שלום עם חיוך, לפתע הביט בי כ-20 שניות , מצביע עלי ופונה לחברותי ואומר: "הוי, כמה שהיא יפה " אני והן היינו נבוכות. ופנה לדרכו. מה יצא לו מיזה, האם סתם צחק? הרי יודע שכולנו נשואות, מה זה היה צריך להיות?!
 
דני
13:49 08.10.15
שלום לך,

מה בדיוק לא ברור לך בהתנהגותו? התנהגות פלרטטנית מתוך מטרה ברורה לנסות ולזרוק חכה, אם נתפס מה טוב..

הבנת??
ועוד שנינו נשואים.
 
מאהבת לשעבר
06:18 09.10.15
חרמן זקן בן 60 ניסה את מזלו.
אם הוא היה בן 30 אולי הייתי שוקלת לפתוח על כך דיון (למרות שבמצבי זה מאוד נפוץ).
 
בני
14:18 09.10.15
בעניין הזה - את צודקת.
גם אני לא מצליח להתרגש מה גם שהשאלה הזו חוזרת על עצמה פעם בכמה חודשים. אותה אישה. אותו זקן. אותה גברת בשינוי אדרת.

לגבייך...מאהבת לשעבר?
אז ככה אני עוקב אחרייך כבר המון זמן...בקטע טוב כמובן חחח.

וטרם הבנתי מדוע יש לך "צורך" בלהדגיש את הסטטוס הנוכחי ועוד במילים מעצבנות...

אשמח לתגובה - תודה.
 
יששכר רוטרי  
10:18 29.09.15

.

חרדות מיניות ופסיכולוגיות הרווחות אצל גברים
................................................
חרדות ביצוע...
.........................
*האם תהיה לי זקפה?
* האם שוב תהיה לי פליטה מוקדמת?
* מדוע האורגזמה שלי נחלשה? (גיל, מתח נפשי)
* מדןע קשה לי "לגמור" (פליטה מעוכבת) היא כבר לא מושכת אותי?
* האם בת הזוג שלי "גומרת" בחברתי? (תמיד שותקת).
חרדות פסיכולוגיות....
.............................
* מדוע אין לי חשק? (גיל, מתח נפשי)
* האם הפין שלי קטן מדי (מה היא תחשוב עלי?)
* מדוע היא מתחמקת מסקס בחברתי? (אולי יש לה מאהב?)
* הייתכן שהיא כבר אינה אוהבת אותי?
* מדוע קשה לי ליצור קשר עם נשים?
חרדות מיניות ופסיכולוגיות הרווחות אצל נשים
.....................................................................
חרדות ביצוע.....
..................
* מדוע מתייבש/שורף/כואב לי במהלך המשגל? (אין חשק, או היסתמות של בלוטות ברטולין).
* מדוע איני יכולה לאפשר לו לחדור אלי בעת המשגל? (אפשרות לוואגיניזמוס).
*מדוע איני מצליחה לגמור בחברתו של בן זוגי? (אולי כי אינכם משתמשים בפנטזיות מיניות?).
* מדוע אין לו זקפה בחברתי? חרף כל המאמצים שאני עושה עבורו? (יתכן שלא למאמצים הללו הוא זקוק)?
* מדוע הוא גומר כל כך מהר, ומיד נרדם? ואני נשארת ערנית דרוכה ומעוצבנת? (כי אולי לא דיברתם על זה)
חרדות פסיכולוגיות.....
....................................
*מדוע כבר אין לי תשוקה אליו ואני מתחמקת מיחסי מין בחברתו?
* מדוע הוא לא מתקרב אלי יותר? (אולי כי אינך מטופחת ואת דוחה אותו).
*מדוע קשה לי ליצור קשר עם גברים?
* הייתכן שהוא כבר לא אוהב אותי?
מדוע הפסקתי לאהוב אותו?
לכל הבעיות הללו ישנן פתרונות אצל אנשי המקצוע המנוסים.
חבל לסבול בגללן כי רובן פתירות.
הכותב- רוטרי יששכר, הוא מומחה לזוגיות מתגמלת ולמיניות האדם.
טוב, אולי לא כל הסיפור אבל הרבה בעיות בזוגיות אפשר לפתור כשיש הידברות ופתיחות ואמפטיה אמיתית בין בני הזוג. בשיחה כנה אפשר למנוע מהפחדים והחששות מלהפוך למפלצות שיגרמו לתסכול ושיאימו על הזוגיות. אבל בשביל זה צריכה להיות תקשורת טובה. ואהבה. ואומץ לפתוח מול בן/ת הזוג כל נושא. והבנה שאם יש דברים שלא עובדים (אצלנו או אצל בן/ת הזוג) זו לרוב בעיה אישית ולא ״אשמתו/ה״ של בן/ ת הזוג.
ונכון, לפעמים למרות שיש תקשורת הטובה יש עדיין בעיות שלא יכולים לפתור לבד. אז טיפול זוגי בהחלט יכול לעזור ברכישת כלים להתמודדות עם הבעיות שנתקלים בהם. אבל זה לא במקום. זה בנוסף לתקשורת והפתיחות שצריכה להתנהל בין בני הזוג.
חודש אחרי שאימי נפטרה נכנסתי לזוגיות ואחרי זוגיות של 4 שנים,שנתיים לפני מגורים יחדיו ושנתיים מגורים יחדיו. החלטתי לפרק את החבילה מאומללות יתר. לא יודעת אם התנהגתי נכון,לא יודעת אם אסתדר לבד,לא יודעת אם הלבד לא יגרום לי לקרוס.
החבילה פורקה עקב כל הסיבות הנכונות. לא סמכתי עליו מעולם ולפעמים גם בצדק (בגידות רגשיות ברשתות חברתיות),הרגשתי כמו בנקט כי הוא מעולם לא נתן את חלקו במחויבויות הבית,העדיף לצאת עם חברים דווקא בעת שחזרתי מהעבודה ולא הבין למה אני עצבנית לפתע,הדגיש שמעדיף שחייו יהיו סביב הגעה הבייתה,עישון ג'וינט ולראות טלוויזיה ואני מבחינתי שאפתי ליותר,למעבר,כששאלתי מה הוא יעדיף-אותי או את הסמים אמר שאותי ומעכשיו יפסיק אבל כבר יום למחרת היו סמים בבית.. להרגיש לבד כשאת במערכת יחסים זו המכה הכי חזקה שיכולה פשוט לשבור אותך.והחלטתי שכנראה עדיף לי לבד..
אחרי שהרגשתי רע שאני שואפת לחיים אחרים והוא תמיד אמר "אני לעולם לא אוכל לתת לך מה שאת רוצה." הבנתי שבחרתי נכון.
לסיכום-אני יודעת שעשיתי נכון כי אין לי מה לחפש במערכת היחסים הזו..אבל הפחד הבלתי נשלט של המחשבות שאולי עכשיו אשאר לבד ומשהו כנראה לא בסדר בי שאני רוצה יותר כי אולי זה לא קיים..מפחידה אותי המון.אז החבילה פורקה וכל אחד הולך לדרכו מהדירה..תהליך קשה לעבור בהחלט.
והסביבה שלי לא יודעת לתמוך או לעזור אבל...מה אתם חושבים? עוברים הכל וגם זה יעבור?...בחרתי נכון?
שלום בת-אל,
ברור לי שבמקרה דנן בחרת נכון, מאידך כאשר לדבריך :" הפחד הבלתי נשלט של המחשבות שאולי עכשיו אשאר לבד, ומשהו לא בסדר בי שאני רוצה יותר, כי אולי זה לא קיים".
זה מוכיח לי שאת עלולה גם בהיכרות הבאה לבחור גבר עם פרופיל דומה (ואולי יותר גרוע...ׂ), את חייבת להחליף את הדיסקט שלך ...אבל לבד לא תוכלי לעשות זאת, כי לדבריך הסביבה הקרובה שלך לא יודעת לתמוך או לעזור לך , כל עוד את אינך יודעת...
אבל אני אדע לעמוד על צרכיך, על מנת להחליף את הדיסקט שלך, על מנת שהבחירה הבאה שלך תהיה מתאימה לך , והזוגיות שלך תהיה זוגיות מתגמלת.
רוטרי יששכר מומחה לזוגיות מתגמלת ולמיניות האדם
אשמח לעזרה.
ואני כמובן מעוניינת בה.
מה עכשיו?
 
יששכר רוטרי  
10:42 24.09.15
שלום לך בת אל,
מספרי הטלפון שלי הוא 035353464, 0505531397, דברי איתי.
רוטרי יששכר מומחה לזוגיות מתגמלת, למיניות האדם, ולרזי האהבה.
תוך כדי כניסה לשנה החדשה ת ש ע" ו ,,קרה משהו נפלא שמחמם את הלב,
ואולי יעודד את אלה שמתקשים לפתוח דף חדש ,או לצאת מהקשר בו הם תקועים.

מדובר ב-2 זוגות שהגורל חייך אליהם, לאחר קשייים רבים :
זוג אחד דניאל ורונית ,נישאו בגיל צעיר ,הביאו לעולם זוג תאומים ,
אך הקשר ביניהם החזיק- מעמד בקושי 5 שנים, ולאחר משבר ביניהם,לא הסתדרו התגרשו, והתחלקו ברכושם וגם ב-2 הילדים, כול אחד קיבל ילד 1 למשמורת.

בקרבת מקום גר הזוג שני, רויטל ודודו , שלאחר שנישאו,חיו באושר 20 שנה ,
ולפתע בגיל 40 האשה רויטל חלתה במחלה קשה,ואושפזה בבית חולים .

הגרושה רונית (מהזוג הראשון),הכירה מאז התיכון את רויטל החולה ,
שמרה איתה קשר במשך כול השנים ,והייתה באה לבקר אותה בבית -החולים,
עד שיום אחד התדרדר מצבה הבריאותי של חברתה רויטל,ולרוע המזל
הלכה לעולמה.כעת הבעל של רויטל , נותר אלמן עם 4 ילדים.

רונית הגרושה מיד הציעה את עזרתה לגבר האלמן ,בגידול 4 ילדיו הקטנים,
וכך הייתה בקשר יומיומי עם ילדיו,שגרו מרחק של רחוב אחד ממקום מגוריה.
עם הזמן,לאחר שנתיים התהדק ביניהם הקשר, והגבר האלמן הציע לה נישואים.
למרות שהוא היה מבוגר ממנה ב-15 שנה .(היא בת 30 והוא בן 45),
הם התאהבו והיא הסכימה למסד את הקשר איתו,ולגדל את 4 ילדיו,
( 2 ילדים בגיל הגן ו-2 ילדים צעירים בביה"ס).

כשהאישה הגרושה רונית ,התחתנה ,היא הזמינה לחתונה את הגרוש שלה ,דניאל,
וביקשה שיבוא לחתונה עם הילד שהיה בן 7 ,שהיה אצלו במשמורת ,
ודניאל הגרוש שמח להזמנה שלה ,וברצון רב הגיע עם הילד המשותף שלהם לחתונה.

רצה הגורל,ובאותו חתונה הגרוש דניאל התיישב בשולחן ליד אשה צעירה ,
עם 2 ילדים, והתברר לו תוך שיחה ,שהיא גרושה כבר 3 שנים,ומעוניינת במסגרת משפחתית יציבה, וכך התפתח קשר נחמד בין שניהם:דניאל הגרוש + הילד, עם הגרושה עם 2 הילדים.הם התחתנו לאחר שנה ,והיו מאושרים.

היפה בסיפור,שבכול חג רונית הנשואה לאלמן,
מזמינה את הגרוש שלה עם אשתו החדשה ,לחגוג את החגים בביתה.
הקשר נפלא,וקבלת הפנים בחג , מאוד לבבית וחמה ,
זוג האורחים קיבלו עוגה שהייתה בתוך מארז ,ועל העוגה היה רשום :שנה טובה ומתוקה .קבלת הפנים החמימה,החיבוקים ,היחס היפה והכבוד שבין הגרושים לשעבר
-ממש מדהים, נפגשו בהמון שמחה משותפת ,וזה היה ממש נפלא בעיני,
פשוט אין דברים כאלה: איכפתיות ,פירגון וברכות, וביקורים בחג בין גרושים לשעבר,
ממש מחמם את הלב.

אז לכול מי "שתקוע" בשפל המדרגה, לא לפחד להשתחרר מהמצוקה ,
צאו לדרך ,והחיים כבר ייזמנו לכם אהבה חדשה במקום חדש .
רק תאמינו שלכול אחד ואחד מגיע להיות מאושר,תזמינו את הטוב לחייכם
ותבטחו בעצמכם ,ותראו שהשינוי והאושר יגיעו גם אליכם.

שנה טובה ומבורכת לכולכם.
שלום,
בעלי בגד בי ויותר מפעם אחת. זה סיפור ארוך לכן אינני נכנסת לכך כעת.
אך מה דעתכם- האם אדם יכול הלשתנות? אדם בוגד ושקרן יכול לשנות את עצמו, את האינטגריטי שלו, יכול לפוך לאדם הגון?
הוא התחיל טיפול פסיכולוגי כדי לעבור תהליך של שינוי, אך קשה לי להאמין שזה ניתן להיעשות.
תודה
 
אני
07:07 07.09.15
אבל בשביל שזה ייקרה צריכים להתקיים מספר דברים שהמרכזי בניהם הוא הוא הערכה נכונה של הנזק אל מול התועלת.

כלומר בעלך צריך להבין בצורה חד משמעית ושאינה משתמעת לשני פנים את הנזק שייגרם (לו וגם לאחרים כגון ילדיו וגם רעייתו הנבגדת) מחזרה פעם נוספת על המעשה.

הזכרת את הטיפול הפסיכולוגי וזה בדיוק מוביל לשלב הבא, שזה נסיון לשלוט במנגנונים בנפשו שגרמו לו לעשות את המעשה, הוא צריך להכיר את מנגנון הריגוש שהרומן מייצר לו ובעצם מנטרל את שיקול הדעת והערכת ההפסד אל מול התועלת שתיגרם לו מאותו המעשה.

חשוב גם להבין מה המקור או הגורם שבגינם נגרמה הבגידה שלו, האם שעמום, משבר גיל, חוסר משיכה אלייך, מחסור במין, האם רומן מתמשך או קצר, מה הסיבות שבגינם אותו רומן נגמר וכיו"ב. בכל מקרה איני רומז לרגע שאת אשמה ביצירת הרומן שלו, גם אם קיימות בעיות (שקיימות בן כל בני זוג שחיים ביחד), הניתוב של אותם בעיות לאפיק של בגידה היא החלטה של בעלך ושלו בלבד.

יחד עם זאת לא אשלה אותך ויש כאלו שלמרות שייקרה כל הכתוב לעיל ולמרות שהם מבינים את כל המשמעות, ברגע שהדבר נקרה בדרכם הם סומכים על איזה כח עליון שייחלץ אותם מהארוע בשלום. הדבר דומה למהמר כפייתי, אלכוהוליסט או קלפטומן שעל אף שהם יודעים שמעשיהם הם הרסניים הם אינם מסוגלים להפסיק או לשלוט במעשיהם.

איני יודע מהם הסיבות שבגינם עכלך הלך לטיפול פסיכולוגי, האם זאת יוזמה שלו או שאת אילצת אותו אבל בעצם המעשה ישנה נקודת אור חיובית ברצון לטפל בעצמך ובהבנה שאתה לא בסדר ומעוניין להשתנות.

גם אם הטיפול יצליח ותמשיכו לחיות ביחד מומלץ מאוד לפחות בשנים הראשונות להמשיך בטיפול פסיכולוגי "מתחזק" אחת לכמה זמן.
אצל מי שעשה את זה כבר כמה פעמים, זה כבר עניין של התמכרות קשה. האם אדם שהתמכר להימורים יכול להשתנות? תאורטית כן, בפועל, זה קורה מעט מאוד.
אם את עדיין איתו, אז המסר שהוא מבין, שאת תהיי איתו בכל מקרה, ולכן לכל היותר הוא ייזהר יותר, וילמד איך להסתיר יותר טוב, זה הכל.
 
יששכר רוטרי  
10:44 09.09.15
היי סיגל,
שינויו העצמי של האדם, והשינוי באינטגריטי שלו ניתן להתבצע,... אך צריך להיות מכוון למטרה מסוימת (אליך), אנשים משתנים לאחר פחד גדול, או לאחר שעברו טראומה נפשית, או חס וחלילה הם איבדו אדם קרוב.
במקרה שלך את מצפה שהטיפול הפסיכולוגי ישנה אותו, אך איני בטוח שלאחר השינוי (אם יקרה) הוא יהיה מתאים לך ויהיה נער חלומותיך.....
גם את צריכה להשתנות בשביל לדעת לקבל את בעלך באופן שונה משקיבלת אותו בעבר.
..את צריכה באופן כזה, שיפתיע אותו, ויגרום לו לעריך אותך, לכבד אותך, ואפילו להתאהב בך מחדש (תתפלאי).
בסיגל החדשה הוא כבר לא יבגוד, כי הוא יראה בך את מה שהוא לא ידע לראות בעבר.....בעיקר עקב השינוי שאת תעברי..
על כן אני מציע לך את עזרתי בייעוץ , את התוצאות את כבר תיראי. בקרוב.
רוטרי יששכר מומחה לזוגיות מתגמלת ולמיניות האדם.
שלום לך,

המשוואה פשוטה רווח מול תועלת.. ברגע שבעלך יבין שהוא עלול לאבד את כל עולמו תרתי משמע אולי הוא יירגע...

או ש... לדעתי שווה גם לבדוק את הסיבות לבגידות אם כבר את רוצה לתת לזה סיכוי..
בגידה היא לא אופי או משהו מובנה במוחו של אדם, בגידה זה צורך ושווה לנסות ולהגיע לסיבה שגורמת לו להתנהג ככה למרות שברור שזה לא מצדיק.

בהצלחה!
 
סיגל
16:13 10.09.15
תודה לכל המגיבים. את חלקכם היה לי לא פשוט לקרוא.
כמובן שבדקנו את החלק שלי בכל הנושא, הלכנו לטיפול זוגי וזה טופל. אך הוא חזר ובגד, חזר ושיקר. כעת הבעיה נותרה בו.
הוא אינו מסוגל להסביר מדוע הוא חוזר שוב לבגידות ושקרים. אומר שאינו מעוניין בכך, רוצה את המשפחה, אך כאמור לא מסתפק בנו. אולי זה הריגוש, אולי זו בעיה אחרת.
בכל מקרה, הוא הולך כעת לטיפול פרטני בניסיון לבחון זאת ולהשתנות.
אני נותרתי עם הספיקות המקננים בי...
נקווה לטוב.
 
אנונימית
00:10 11.09.15
יש לי שתי בשורות עבורך. אחת טובה ואחת רעה.
הבשורה הטובה היא ש- כן, אדם יכול להשתנות. הבן זוג שלך מסוגל להבין (ולהרגיש) עד כמה היצרים שלו והמעשים שהוא בחר (כן, בחר- אף אחד לא ״גרם״ או ״גרמה״ לו לעשות את זה) לעשות פגעו בו ובדרך גם בך.
עצם זה שהוא עובר טיפול פרטני מראה שלפחות הוא מחפש את השינוי- גם אם לא יצליח..
אבל, וזו הבשורה הרעה- זה בשום מקרה ובשום אופן- לא תלוי בך.. לכן, הבדיקה שלך אם במעשים שלך היתה הצדקה לבגידות שלו היא ממש לא מוצדקת ולא נכונה. גם לתקווה שלך שיום אחד הוא ישתנה ותוכלי להמשיך לחיות איתו ועם הידיעה שהוא בגד בך, לצערי (ואני אומרת מנסיון) אין אחיזה אמיתית במציאות.
עד שהוא לא יבין, יקבל, ויכיר במעשים שלו, באנשים שפגע בהם, ובעיקר- בעוצמת הפגיעה- אין למילים שלו שום משמעות או סימן עבורך שניתן להאמין לו.
לדעתי - ואת ממש לא חייבת להסכים איתה, יהיה נכון כרגע, להקפיא את קבלת ההחלטות עד שהטיפול שלו, ואני ממש מציעה לך ללכת לטיפול פרטני משל עצמך, יסתיים. בעוד זמן, בינתיים תשמעי ותראי את תהליך השינוי מתקדם תוכלי להחליט בעצמך אם הוא שווה את הסליחה שלך ואת זה שתמשיכי לחיות איתו, ואולי בכלל במשך הזמן הזה תחליטי בעצמך- שאת לא רוצה להמשיך לחיות איתו. בסוף- תקשיבי לאינטואיציות שלך- ולא למה שאת רוצה לראות ולהאמין...
מאחלת לך המון כוח והצלחה- בכל מה שתחליטי (או תדעי).
 
סיגל
00:50 11.09.15
ואיך אני יודעת שהוא מכיר במעשיו ואכן מצטער ולא יעשה זאת שוב? הרי יש לי רק את מילותיו. הוא אומר שמבין, שמצר. אך כבר אמר זאת בעבר.
אז כיצד אדע שהפעם זו הפעם האחרונה? איך אדע לאן להמשיך?
אני בטיפול פרטני כבר מספר חודשים ומנסה להחליט על דרכי. הבגידה האחרונה קרתה ממש לפני כחודש וטרפה את הקלפים.
אשמח לשמוע מניסיונך. מה את עשית, מה את מציעה.

תודה
 
אנונימית
11:50 11.09.15
אני לא חושבת שיש אפשרות שתדעי במאה אחוז, לחלוטין ולעולם.
האמת היא, שמהיום תיאלצי לסמוך רק על עצמך. גם אין טעם לשאול מטפלים או חברות מה עלייך לעשות. הם יכולים להיות מערכת תמיכה נהדרת אבל לא יכולים לחיות את חייך במקומך...
השינוי שבן הזוג שלך יעבור (אם אכן הטיפול והתהליך יצליח) יהיה עמוק ומשמעותי הרבה יותר מלהכיר ולקחת אחריות על מעשה הבגידה.
לא סיפרת יותר מדי על חייכם לפני הבגידה לכן אני לא יודעת אם במהלך הזוגיות שלכם נתקלתם בעוד קשיים נוספים.
אני יכולה לספר לך מנסיוני האישי, שבשיחות בטיפול הועלו טענות על הזנחה רגשית, היעדרויות רבות וארוכות מהבית (נסיעות עבודה), הימנעות ממין, ויכוחים קטנוניים, ובגדול- תהליך איטי של התרחקות רגשית ונפשית אחד מהשנייה.
הבגידה היתה רק התוצאה הסופית של התהליך הזה- רק קצה הקרחון שראינו...
לכן, גם אם בשלב הראשון- תצליחי להתגבר על הכאב והעלבון הצורבים ולהחליט לנסות להמשיך לחיות איתו- אלו המקומות שתוכלי לראות ולבחון את השינוי ולבדוק אם הוא אכן מתכוון למה שהוא אומר (והפעם גם עושה) או, שכמו בעבר- גם הפעם המילים וההבטחות שלו ריקות ממשמעות והוא אומר לך דברים שהוא יודע שאת רוצה לשמוע כדי ״לפתור״ לעצמו את המצב המסובך בו הוא נמצא כרגע לאחר שנתפס.
התהליך הזה ייקח זמן. השינוי לא יבוא תוך שבועיים או שלושה אלא לאורך תקופה.
אני גם לא אשלה אותך, גם היום לאחר שנים, כשהזוגיות שלנו נפלאה, מפרגנת, נעימה ונכונה יותר מאי פעם- אני מוצאת את עצמי נזכרת בבגידה, חושבת עליה, אפילו עדיין מחפשת הודעות בטלפון מדי פעם. אלו דברים שלעולם לא יעברו- וזה המחיר שמי שחווה בגידה והחליט להישאר עם בן הזוג הבוגד נאלץ לחיות איתם. לא כולם מסוגלים לעמוד בזה, ואכן יש כאלו שיפרדו. לכן בדיוק אמרתי שזו ההחלטה שלך בסופו של דבר. את מכירה את עצמך ובעיקר מה את רוצה ויודעת שמגיע לך לחיות מסופקת ומאושרת.
מאחלת לך המון כח והצלחה..
 
אילן
08:34 17.09.15
באמת לא פשוט לקרוא דעות כמו שלי, עדיף להיות אופטימי ולהרכיב משקפיים וורודים.
השאלה היא רק, על מי אנחנו עובדים? על עצמנו?
אני באמת חושב ש(כמעט)כל אחד/אחת יכול למעוד פעם אחת, "לאבד את הראש", לא לעמוד בפיתוי, אבל כאשר אותו מישהו נתפס עם המכנסיים למטה תרתי משמע, והבית כולו עובר טלטלה עזה, והמשפחה עומדת להתפרק ולהתפזר, והכל מלווה בבכי, כאב בלתי אנושי, אדם כזה אמור בעצמו, לעשות תפנית של 180 מעלות, ולהפוך לבן הזוג הכי נאמן בעולם.
אבל מי שרואה את המחירים, מבין את ההשלכות לטווח ארוך וקצר, ועדיין ממשיך לבגידה הבאה בלי למצמץ, אז סורי, אני לא קונה את הבולשיט הזה של טיפולים, פסיכולוגים וכיוב'
אנחנו לא חתולים ברחוב, כל אחד ואחת יודע להבחין בין רע לטוב, לשקול בין עלות לתועלת, וכל אחד אחראי וריבון להחלטות שהוא או היא מקבלים בחיים, זה לא עניין של "רצפה עקומה", זה עניין של "רקדן/ית גרועה", וחייבים את זה להפנים, עם כל הצער.
 
אוריה
04:59 17.09.15
שלום שמי אוריה, הייתה לי מערכת יחסים של 4 שנים בה היינו לפני הצבא עד אחרי צבא הבחור נפרד מימני בחוסר אנושיות אבל זאת לא פעם ראשונה חזרנו ונפרדנו הרבה, עברה כבר שנה מאז הפרידה ואני עדיין חושבת עליו שלחתי לו תמונות שלנו ניסיתי יותר מידי אני לא מעכלת את הפרידה יש בי את האמונה שהוא יחזור זאת אהבת נעורים אני כבר בת 23 ואיבדתי את טעם החיים אני מודעת לזה שזוהי שטות אבל הצורה שזה הסתיים( הקשר התנדנד והוא אמר שהוא לא יודע אם הוא רוצה קשר, ואז שינה את דעתו ואמר שהוא לא מאמין לי עושה לי רושם שהוא אומר כדי שארגיש אשמה מניסיוני הקודם) היה מגעיל ולא אנושי הוא נעלם לפתע ולא אמר כלום, אחרי תקופה גיליתי שבתקופה שהיינו בקשר הוא שכב עם בחורה והוא בתגובה לא ענה לי על זה ולא אמר כלום אמר שהוא לא רוצה לדבר על זה אפילו לא סליחה, היה לי לפניו מערכת יחסים של 3 שנים אבל לא התמסרתי מעולם והוא זה שהתמסרתי לו הכי זלזל בקיצור אני שבורה ) ; למה קל לו כל כך למה אני מצפונית? למה אכפת לי ? למה אני אחרי שנה מוצאת את עצמי בוכה עליו ורק אני מוצאת את עצמי נשברת ומתקשרת פעם אחרונה דיברנו לפני חודש
היינו בקשר ממש רציני והיינו מאורסים,התחילו הבעיות והיו בגידות מצידו שלא ידעתי עליהם הוא רק התחיל להתנהג מוזר ולבקש תמיד הפסקות אבל חזר איר יום יומיים והמשכנו ..לפני חודש זה התפוצץ ואמר שהוא בגד ושהוא רוצה שנפרד ניסיתי הכל בשביל שנחזור ולא מוכן לקבל אותי בחזרה .. הוא אומר שאין לו רגש כלפי אפ בחורה. הוא אוהב אותי בתור בן אדם אבל לא מאוהב ..והיום דיברתי איתו וסיימנו את זה ביפה ,אמר שיתקשר לפעמים לשאול עליי וכשיהיה באיזור יתקשר אליי שאחזיר לו את טבעת האירוסין לבקשתי .למרות שהוא רצה להשאיר אותה איתי .
איך עליי להתנהג עכשיו אם אני רוצה להחזיר רותו אליי?
הבן אדם בגד בך יותר מפעם אחת, שיקר לך, הודה שהוא אינו מאוהב בך.

למה את רוצה להחזיר אותו אלייך? האם את חושבת שהוא ישתנה פתאום ויתחיל להיות בן זוג למופת?

אז נכון זה קשה, הייתם מאורסים עמדתם להתחתן, אולי את צריכה להודות לאלוהים שהוא פירק את העסק כי ייתכן שאת היית מוכנה להחליק על כל זה להתחתן, לעשות ילדים ואז כל הסיפור היה מסתבך עוד יותר.

אני מאמין שאת ראויה למשהוא טוב יותר ממנו, הרצון שלך להחזיר אותו לאחר כל זה הוא פתטי ומראה לצערי שאת לא מחשיבה את עצמך ואת ערכך יותר מידי.
 
דני
14:58 09.09.15
שלום לך,

את נהנת להיות סמרטוט? ממש בא לך לחיות עם מישהו שבוגד בך וממש לא מרגיש כלפייך שום רגש? להתחתן ולהביא ילדים יחד וברור הוא שבשלב לא רחוק בנישוין תתגרשו?

למה את לא חושבת שמגיע לך גבר שיאהב אותך? שיכבד אותך, שיעריץ אותך?

תתעוררי על החיים שלך חמודה הוא ממש לא שווה את אהבתך, בטוח יש מי שכן...
 
צופים
18:00 02.09.15
זוגיות של כמעט שנה (שנינו גרושים עם ילדים..רקע לפרידה פחד ממחוייבות)
פרידה לפני כחודשיים, ניסיון לצור קשר טלפוני
הצד השני משתף שהרגש והגעגוע שם . אבל לא מוכן להיפגש ולא לחשוב על חזרה.

מניסיון מה הדרך הנכונה לנקוט?
יש מקום לתת זמן לראות אם הצד השני מחליט להתגבר על פחדיו?
ואם כן כמה זמן בממוצע נכון לתת
 
אילן
07:45 03.09.15
לפחות לפי דעתי. זה חוסר רצון למחויבות.
לגברים יש חשש טבעי ממחויבות, קל וחומר, לגבר שהוא כבר גרוש ויש לו ילדים.
גבר כזה רוצה למצות את החופש לחגוג עם כמה שיותר נשים, בטרם יתמסד, אם בכלל.
לכן, עצתי אלייך, לא לקחת ברצינות מדי את כל ה"מסרים" שלו, הוא אולי מנסה לא לשרוף את כל הגשרים איתך, ואולי רוצה להקל עלייך את הפרידה, אבל את חייבת להמשיך בחייך, כמו שהוא ממשיך, ואני מבטיח לך שהוא ממשיך.
 
צופים
08:49 03.09.15
מודה על תגובתך
שאלה אלייך כגבר שוודאי מכיר גברים נוספים

מכיר מקרים שגבר חזר לקשר ?

ייתכן והקשר שלאחר הפרידה היה טוב ונכון יותר בגלל הזמן והתובנות ?

תודה על העצה אני לא יושבת ומחכה
 
אילן
11:05 03.09.15
לא כל הגברים הגרושים - מקשה אחת.. בטח שיש גרושים, שבשלב כלשהו בהחלט רוצים פרק ב' מוצלח יותר, ויציב יותר, אבל קשה ולא קל למצוא כאלו. אני מכיר גבר, שהבחורה הראשונה שהוא הכיר אחרי גירושים, הוא נשאר איתה והם גרים יחד, אבל זה לא מייצג כמובן. אבל מי שלא מיהר להתחייב כרווק, בטח לא ימהר להתחייב כגרוש, אצל נשים זה קצת שונה, ולכן קצת יותר קשה להן. שיהיה בהצלחה.
 
אילן
11:10 03.09.15
לאחר גירושים, (סורי, לא שמתי לב למשפט הזה), אני בהחלט מאמין שכשגבר גרוש ירגיש שהוא בשל , מוכן ורוצה בקשר חדש, הוא בטח ילמד מהנסיון הכושל הקודם.
אבל זה נכון גם לגבי אישה, יש להניח.
 
צופים
11:21 03.09.15
מכיר גברים לאחר גירושים
היו בקשר חדש משמעותי (נקרא לו Xׂׂ) נפרדו מסיבות שונות כל אחד המשיך לדרכו

ולאחר זמן הבינו שבעצם הקשר (X) היה טוב ונכון עבורם וחזרו אליו?
 
אילן
08:30 06.09.15
אולי לא תאהבי את התשובה, אם זה קורה, זה קורה לעתים ממש רחוקות.
למיטב ידיעתי.מי שממשיך, ממשיך. אבל, בחיים הכל יכול להיות ויש זוגות שנפרדו ומצאו את הדרך חזרה.זה נדיר ששניהם לא מצאו אהבה חדשה, ושניהם פנויים, ושניהם מתגעגעים, וכו' אבל אין חוקים באהבה, הכל קורה.
 
דני
14:54 09.09.15
שלום לך,

אחרי ניסיון שלך והבן זוג לא מעוניין תמשיכי הלאה...

בהצלחה!
 
miko
19:12 01.09.15
שלום,
שמי מייק ואני נשוי כ8 שנים.
אנחנו משפחה דתית/חרדית ועד שהתחתנתי לא ייחסתי חשיבות אמיתית (אם בכלל) לעולם ה"מין" לאחר הנישואים גיליתי עולם שלם - מפתה, מלא תשוקה, עולם חזק מידי שמעבר ליכולתנו לעמוד מולו.
אשתי היא לא מאוד מתה על העולם המין והסקס, היא מבחינתה הייתה מעדיפה חיים ללא התחום הזה כלל.
וכאן הבעיה, הזוגיות שלנו טובה אנחנו מסתדרים בהרבה דברים - תמיד יש וויכוחים ואי הסכמות אבל הכל מתנהל בצורה של דיונים נכונים ובריאים ללא כל בעיה אמיתית אבל זה עד שמגיעים לתחום המין והסקס בחיינו.
שם היא הופכת עורה ואל מוכנה לשמוע כ-ל-ו-ם.
התחום הזה לא מעניין אותה כלל ואין לה בו כל צוורך
יש לנו 3 ילדים והיא כן נהנת מסקס כי כשהיא כן מחליטה סוף סוף לקיין יחסים היא מאוד נהנת בהם.
אני לעומת זאת ההיפך הגמור, אני מוצא את עצמי במצבים ממש מביכים (לא נעים לפרט...) אני אפילו לפעמים חושב על בגידה, אני אפילו מדבר איתה על זה ומצד אחד היא אומרת אני לא מוכנה שתחשוב בכלל על אישה אחרת או משהו כזה ומצד שני היא לא מבצעת את חובתה בחיי זוגיות ומין בזוגיות,

אני למעשה מחפש פיתרון לשני דברים
א. איך להזיז מהראש מחשבות על שים אחרות - זה לא מגיע לאשתי ואל מגיע לי להגידע לדיותא תחתונה כזו
ב. איך אני יכול לשנות את הגישה של אשתי למין וסקס בחיים הנישואין?
 
יששכר רוטרי  
19:59 01.09.15
שלום לך,
א. ניתן להזיז מחשבות כאלו רק כאשר חיי המין שלכם יקבלו את התפנית שאתם זכאים לה.
ב. אינך יכול כנראה לשנות את גישתה של אשתך לחיי המין בנישואיכם.
ג. מאידך, אני יכול לתת לכם ייעוץ שכל זה יקרה.
רוטרי יששכר - מומחה לזוגיות מתגמלת ולמיניות האדם.
 
אילן
08:06 02.09.15
שניכם באתם מעולם שעושים מין רק כדי להביא ילדים, ועכשיו אתה מצפה שאשתך תהפוך פתאום לאישה חושנית ותשוקתית? מהרקע שבאת, מה אתה יודע על איך לענג אישה? איך אתה יודע שהיא נהנית? היא אמרה לך את זה?
לסיום, מה נראה לך ? שאם תאיים עליה שאתה מתכוון לבגוד בה, היא פתאום תרצה יותר בקרבתך?
 
יששכר רוטרי  
10:32 01.09.15
כל מה שתיתן לאישה היא תדע להעצים אותו יותר!!
..................................................................
1. אם תיתן לה זרע, היא תיתן לך תינוק.
2. אם תיתן לה בית, היא תהפוך אותו לבית חם.
3.אם תיתן לה מצרכים, היא תיתן לך ארוחה.
4. אם תיתן לה חיוך, היא תיתן לך את הלב שלה.
היא מכפילה ומעצימה כל מה שתיתן לה....
אז.....אם תתייחס אליה כמו אל ערמת זבל!!!!
תתכונן לקבל טון של חרא!!!
שלום לכולם!
אשמח לשתף ולהתייעץ..
לפני שלושה חודשים אני ובת זוגתי נפרדנו לאחר קשר מדהים של שלוש שנים שכלל בתוכו טיול של חצי שנה במקומות אין סופיים (שגם היה מדהים)
בגדול כמו שהבנתם אין לי ולו דבר אחד רע להגיד על הקשר שהיה.
נפרדנו כי היא מרגישה במקום אחר כרגע ועם כל הצער אני מקבל את זה.
מפה לשם - עבר הזמן , הייתה תקופה לא קלה בכלל, אבל כרגע אני בשלב ה - "הבנתי מה קורה וממשיך הלאה..."
אמנם לא פשוט אבל זה מה יש.

קצת על עצמי , אני מאוד אוהב להיות בחברת אישה , אוהב את הצחוקים הרצינות הייעוץ ומה שבין לבין.. כן! ואני מתעקש דווקא על אישה.. חברים יש בשפע. אבל הנשים שולטות ויודעות הכי להקשיב.

אני מרגיש לאחרונה שאני צריך לשבת עם משהיא אחד על אחד קפה/בירה ולדבר ולדבר וגם להקשיב (ולא , לא לצורכי ריבאונד או מה שלא יהיה - זה מגיע ממקום טהור)
אני בשלב שקצת קשה לי ואפילו מתבייש לדבר עם בחורות ולנסות להכיר אפילו סתם.. למרות שיאמר לזכותי שאני נראה מצויין וכו וכו , זאת הסיבה שאני באמת פונה לפורום זה.

איך ממשיכים ?

אשמח לייעוץ , עזרה , סתם לדבר או להיפגש
תודה רבה על ההקשבה הווירטואלית.
בת הזוג שלי החליטה להפרד ממנני לאחר 4 שנים של אהבה ראשונה, מגיל 18 עד 22.
האהבה ביננו הייתה כמעט ובלתי אפשרית בגלל שאנחנו שונים בכל מובן ובנוסף גרחם רחוק אבל באיזשהו מובן זה חיזק אותנו והפך אותנו לתלותיים.
תמיד הייתי חרד אובססיבי וקנאי ובסוף הקשר התפוצץ בגלל זה כי היא הרגישה לחוצה ושלא יכולה להכיל אהבה אליי.
חזרנו לא מזמן מטיול אחרי צבא של חודשיים והיה מדהים, בכללי הרגשתי ממש טוב איתה ובאמת חשבתי שנתחתן.
היא מתחילה ללמוד באוקטובר הקרוב והחליטה שהיא לא תוכל לשרוד את הלימודים במערכת היחסים הזאת והיא רוצה שנפרד.
היה לי נורא קשה להתנתק וניסיתי להלחם ואפילו נסעתי אליה והיא גירשה אותי.
כאב לי כל הגוף ולא תפקדתי, לא יכולתי לעבוד או ללמוד הרגשתי על סף שגעון.
התברר לי אחרי שבועיים שהיא התחילה לצאת עם מישהו ואפילו ישנה אצלו כמה פעמים.
זה הרס אותי, לא הבנתי איך אני בתור גבר נמצא בלי חשק לכלום והיא מתקדמת לה בחיים ככה בקלות.
יצא לנו לדבר מאז והיא אמרה שממש קל לה בחיים עכשיו ושאני חייב לשחרר, אבל אני לא מצליח!
התחלתי להשתמש בנוגדח דכאון ssri לאחרונה מכמה סיבות שגם ריחפו מעליי מאז ומתמיד וסוף הקשר הזה היווה בשבילי נקודת קיצון והבנתי שאני חייב להתאזן..
אבל בכל זאת, גם אם אובייקטיבית אני מבין שזהו, לא נהיה ביחד יותר ומגיע לי להתקדם, אני פשוט לא מצליח!
אני לקראת מבחן ופשוט ישן כל היום וכשמנסה ללמוד אני יוצא מריכוז אחרי 10 דקות.
מנסה לצאת עם חברים אבל חןשב רק עליה, אני באמת אוהב אותה וחושב שנכשלתי, ושבחיים לא אוהב ככה יותר.
איך מתקדמים?
היי בן ,
קרא בבקשה את הכתבה שכתבתי 'לאחר הרומנטיקה' וכו. ואז תבין מדוע חברתך נפרדה ממך, אני בהחלט יכול לעזור לך.
הכל תלוי ברצון שלך לפתור את הבעיה במהירות האפשרית, בינתיים אתה סובל בחינם .
רוטרי יששכר מומחה לזוגיות מתגמלת ולמיניות האדם
 
חסויה
18:20 20.08.15
מה שלומך? איך ההרגשה שלך? אני יכולה להזדהות איתך כי עברתי פרידה מאוד קשה גם אחרי 4 שנים וגם בגילאים דומים וגם האקס שלי כבר נשוי ועוד לא עברו שנתיים מהפרידה שלנו אפילו. אבל בסוף יוצאים מזה והרבה בזכות כניסה של אהבה חדשה לחיים. ופשוט המחשבה היחידה כאן היא שאי אפשר להיות עם מישהו בכח מבלי שהוא גם רוצה. אפשר להילחם ולעשות מה שאפשר כי בכל זאת קשר של 4 שנים...אבל צריך להעריך את עצמך ולדעת מה מגיע לך ומתי להפסיק להילחם. ותאמין לי אתה תצליח להתקדם ולצאת עם אחרות ולאהוב שוב. הכי אפשר לאהוב שוב, באמת שאפשר וזה מניסיון. תדאג לבלות עם חברים, לראות אנשים, לראות סדרות (מצחיק אבל לי זה עזר), אפילו אם אתה לא מסוגל עדיין לצאת לדייט עם מישהי אז רק תדבר עם בנות גם זו התקדמות וזה יעזור לך. כמובן תפרוק מה שאתה מרגיש לכל בנאדם שבא לך או אפילו סתם על דף נייר או כאן בפורום.
 
בן
20:09 20.08.15
תודה אבל כבר מעל חודש שהמועקה היא אינסופית ואני בתור בן אדם רגיש מהממוצע ממש מתקשה לתפקד ומוצא את עצמי חסר ריכוז וכוחות.
כמעט כל היום מריץ פלאשבקים בראש של כל מה שעברנו וכל המילים שהיא אמרה לי ואני מרגיש על סף קריסת מערכות ממש..
לא מצליח לתפוס את זה שלעולם לא נהיה ביחד יותר.
אני עדיין אוהב אותה למרות כל הכאבים שנגרמו לי וזה הרגשה פשוט מסריחה.
 
חסויה
20:50 20.08.15
נכון אני מבינה אותך גם אני מאוד רגישה ויותר מזה? אתמול שוב עברתי פרידה כואבת בפעם השניה בחיים שלי והיום אני גם מתקשה לתפקד אבל הזמן באמת מרפא. חודש זה לא כזה הרבה. לקח לי שנה שלמה להתגבר באופן מלא על האקס שלי אבל בסוף גם זה מגיע. ואין יותר כואב מהמחשבה שלא תוכל להיות עם הבחורה הזאת שוב אני הכי מבינה אבל התרופה היחידה למצב הזה היא להתחיל עם בנות אחרות פשוט ככה! זה הדבר היחיד שעוזר להתנתק מהמחשבה שבחיים לא תוכל להיות עם מישהי אחרת. ושוב תדאג להיות עם חברים לשבת איתם לצאת סתם לצחוק ובמיוחד עוזר להקיף את עצמך בחברים רווקים שנמצאים בסטטוס שלך זה גם מה שיעזור לך.
ואני עדיין זומבי, אני לא מצליח ללמוד למרות שאני מנסה בכל הכוח אני פשוט יושב מול החומר ובוהה בו.
ירדתי עוד במשקל וגם כשאני מנסה להתאמן או לאכול אני פשוט עומד להקיא.
אני לא נרדם עד 6 בבוקר והיום והלילה שלי התהפכו..
חברים מנסים לגרור אותי בכוח לצאת בסופי שבוע ואני בא, שותה משתכר וסתם מנסה להעביר את הזמן..
אני נראה טוב ומודע לזה ויש מסביבי בנות תמיד אבל אני פשוט חסום אליהן והן קולטות שאני מדבר איתן בכוח..

כבר כמעט חודשיים מאז הפרידה ואני פשוט לא עובר הלאה, מה שמצחיק זה שאני יודע שגם אם היא תרצה אני לא אחזור אליה מכיוון שנפגעתי בטירוף ואני לא מוכן לסלוח לעולם, אבל אני תמיד חיי במעין "המתנה" ליום שבו היא תתקשר או תיצור קשר... מצחיק ועצוב כמה קל להבין וקשה להפנים את העולם הפנימי שלנו..
היי בן,

אני כל כך מבינה את המקום שאתה נמצא בו. אתה כותב, אני קוראת ומרגישה כאילו המילים נכתבות עלי.
גם אני חודשיים אחרי וגם אני לא נושמת, והמחשבות מוציאות אותי מדעתי וגם אני ממתינה שיצור קשר ויחזור (למרות שאין סיכוי שאוכל להיות לידו שוב) - ולו רק כדי להחזיר לעצמי את הכבוד ולעצור את הדימום בלב.
אבל....אני נלחמת - אני לא אפול.
אני מזכירה לעצמי שוב ושוב למה המקום הזה לא טוב לי, וכשאני מרגישה את הנפילה אז אני מרשה לעצמי קצת לבכות ומייד מרימה את עצמי.
בן - אם לא תעזור לעצמך לא תצא מזה.
אם תרצה לדבר, אני אשמח לעזור.
לא לשקוע....בשום אופן לא לשקוע....זה קשה אבל זה לא סוף העולם -
יבוא יום ונגחך על זה
 
בן
16:33 31.08.15
ואני כל כך מחכה ליום הזה... אני גם אשמח לדבר אם תרצי.
 
חנית
19:15 29.08.15
אני צריכה את עזרתכם בהמשך לבגידה של בעלי ולאלימות נגדי הוצא לו דרך המשטרה צו הרחקה לאחר שבוע מבחירה שלו ואני מדגישה מבחירה שלו לא חזר הביתה כרגע הוא מנהל איתי מו"מ דרך המשפחה שלו כי אני לא מוכנה לשמוע אותו או לראות אותו הוא לקח לי את הרכב בעורמה וכרגע הוא העביר אץת המשכורת שלו לבנק אחר והשאיר אותי עם המון חובות לא רוצה לשלם על כלום גם לא מזונות לילדה הוא אומר לי תמכרי את הבית תשלמי את החובות ומה שנשאר חצי חצי (יש המון חובות ואם נמכור את הדירה כמעט שלא ישאר כלום בקושי 200 אלף לכול אחד) מיותר לציין שאני מתנגדת יש לי ילדה מתחת לגיל 18 הוא עכשיו מתנה את הגט במכירת הבית אם אני לא ימכור לא אקבל גט (הוא עדין עם המאהבת שלו והיא מנווטת אותו מה לעשות) בעלי היה עושה הכול אבל אף פעם לא האמנתי שהוא יזרוק אותו ךכלבים וישאיר אותו בלי בית מחר אני פותחת תיק בבית משפט לעינייני משפחה ביקשתי גם סיוע מהמדינה לעורך דין ורק ב17/9 יש לי פגישה איתם מה עלי לעשות המצב הזה מדיר שינה מעיניי ודרך אגב אני עובדת ב2 עבודות
 
אילן
07:53 31.08.15
את חייבת יעוץ משפטי מעו"ד רציני/ת עם רקורד מוכח כדי לקבל הגנה ברמה הגבוהה ביותר.
ברור שאת ובעלך הולכים למלחמה ארוכה וכואבת, זה לא משהו שאפשר לנהל בעזרת עצות בפורום, אלא רק בעזרת יעוץ משטי מקצועי, כדי שתקבלי את המקסימום שניתן בנסיבות האלו, ולדעתי הנסיבות פועלות לטובתך, אבל זה גדול עלייך ולא ברור אם תוכלי לחכות עד שהמדינה תחליט לעזור לך. בהצלחה.
בעלי אדם טוב לי ולכל הסובבים אותו עוזר בבית מאוד מבשל רוחץ את הילדים מפנק את כולם במתנות, יש לו גישה לילדים הרבה יותר טובה ממני והם אוהבים אותו. אבל התנלהותו הכלכלית הובילה אותו לפשיטת רגל ובריחה מהארץ,
אני באתי אחריו לחול אבל הוא לא מספיק מעריך את זה וגם כאן הוא מתפאנס בקשיים אבל אפר לומר שלא חסר בבית כלום אבל חיים בצימצום, אני רוצה לחזור לארץ הוא לא מוכן כי הוא מפחד מנושים בשוק האפור, אבל אני מנותקת מהמשפחה ולא מוצאתכאן עבודה עקב מחסום השפה אני מרגישה תלויה בו, ועל כן שאלתי האם להתגרש
 
דני
14:29 26.08.15
לא!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
רינת
19:50 18.08.15
שלום רב ,
זה יהיה קצת ארוך :)אודה לסבלנות .
אני בת 28 ,נשואה לגבר בן 38 כ 5 שנים +שני נסיכים מקסימים ,הפעוט בן 3 עוד מעט והתינוק בן חודש וחצי .
אני ובעלי רבים המון בשנה האחרונה ,בכלל כל המערכת היחסים הייתה מבוססת על ריבים ,חשוב לי לציין שבעלי מעדה אחרת וההורים (והוא גם)נורא פרמיטיבים ,הם חיים לפי חוקים של פעם , משהו שאני לא מכירה ,אך בגלל שבחרתי להתחתן איתו נכנסתי לעולמו וניסיתי כמה שיותר לחיות בארך החיים שלו ,ועשיתי המון מאמצים לקבל את ההורים שלו ,וכל מי שמסביבו .הבעיה שזה נמאס מאוד ,ואני לא רואה התקדמות ,אני לא זוכה ליחס דומה ,כמו כן יש לו שני ילדים גדולים מנישואים ראשונים ,שגם אותם חשוב לי לקבל ולארח ולצאת ולבלות איתם ,אני ביחסים מאוד טובים איתם .
הבעיה העיקרית שבעלי נורא מושפע מההורים שלו ,ורגיל להוציא את כל הכביסה המלוכלת שלנו מהבית ,הוא מספר הכל ברמה היום יומית ,כמו כן גם לחבריו ואנחנו תמיד רבים על זה .
בקצרה אמא שלו חשוב לה שהבן שלה לא יהיה רעב ,לא משנה מה תמיד האוכל צריך להיות על השולחן ,אבא שלו חזר בתשובה וכל הזמן לוחץ עלינו גם לחזור בתשובה ,לשמור שבת וכדומה ...לא לדבר על שבתות הקשים שאני עוברת שם ,כל מילה או מעשה יכולה לפגוע בו ,ואנחנו יכולים לנסוע הביתה רק בצאת שבת ף,הדיבורים סביב השולחן זה מוטיב חוזר כל הזמן.
אני לא יהודיה ,אני ובעלי היינו בתהליך גיור רך הפסקנט ,והוא מאשים אותי בזה ,כל פעם שאנחנו רבים אז הוא אומר לי שבגלל שאין לנו קידוש כשר כל זהכ קורה ,ואחרי הלידה אומר לי רק עם תלכי למקווה תרגעי ותתקנקי והחיים שלך ישתנו ,ואמא שלו כל הזמן אומרת לי שהילדים שלי לא רגועים כי לא עברתי יהדות (התינוק לא רגוע כי הוא סובל מגזים חח )
אני רושמת את זה כדאי שתבינו כמה פרמיטטיביות יש ועם מה אני צריכה להתמודד ,שאני די מתעניינת במה שקורה בחיים של היום ,וחושבת שדי מעניין לפתח איתי שיחה ויש נושאים לדבר אליהם ,לעומת זאת עם בעלי לא מעניין אותו רק ללכת לעבוד לפרנס ולאכול ,וזה נהיה בלתי נסבל .
אין הבנה רוחנית בינינו , עם הזמן הוא הרחיק אותי גם מכל החברים שפעם היו משותפים ,הוא לא מעוניין לצאת עם חברים שלי ,לזה למרות שאני מכבדת את החברים שלו וגם כשלא מעניין אני יושבת איתם .
עכשיו שילדתי פעם שניה אני יותר מבינה כמה אנחנו לא מתאימים וכמה הוא מושפע .
אינני יודעת מה לעשות ,עדיין זה שני ילדים קטנים שלא יהיה קל במקרה שנתגרש ואני רק חושבת עליהם ,אבל גם להמשיך ככה אינני יכולה ,מרגישה שנסגרתי לגמרי ,נהייתי אדם אחר ,עם חוסר שמחת חיים .
העניין הוא שגם מפריע לו שכל החברים שלו מבוססים ,ויש להם בתים ואנחנו גרים בשכירות ,והוא כל יום רק מתעצבן על זה ,למרות שאני מסבירה לו שאנחנו זוג טרי ,שהחלטנו להביא לעולם בזמן קצר שני ילדים מקסימים וברור שלא יהיה קל לקנות דירה במרכז עם מחירים מטורפים ,ושהחברים שלו לא התגרשו וכבר המון שנים עם נשים שלהם ולכן גם חסכו וקנו .
אודה לכן
 
יששכר רוטרי  
20:14 18.08.15
היי רינת,
אכן הגיע הזמן להתגרש, אינני רואה כל סיכוי שאת תוכלי להסתדר עם בן זוגך.
צר לי אך נראה לי שזה הפתרון עבורך.
 
רינת
23:29 18.08.15
תודה רבה על התגובה .
גם אני בתוי מבינה את זה .
אבל האם לא שווה להישאר בישביל הילדים ?
הם נורא קטנים ,והפעוט נורא קשור אליו .
זה החשש שלי , שהילדים יפגעו :(


שוב תודה
בעלך (בקרוב הגרוש שלך) ימשיך להיות אבא של הילדים, וגם מחויב להם כלכלית לפי החוק עד גיל 18, ובוודאי מחויב נפשית ורגשית, הרי יש לו ילדים מנישואים קודמים שהוא בקשר איתם ולא עזב אותם.
בכל מקרה עד מאוד צעירה, כל הבעיות הקשות האלו רק ילכו ויגדלו במשך השנים, וככל שתחכי איתו במצב הזה, כך יהיה לך קשה יותר לפתוח פרק ב'.
נכון, זה לא קל, הנישואים איתו היו טעות, וכדי לתקן טעות צריך לפעמים לשלם, זה עדיין עדיף פי אלף מלהיקבר עם בעל שעושה יד אחת עם המשפחה והחברים שלו נגדך.
תברחי הכי מהר שאפשר.
 
יששכר רוטרי  
11:02 19.08.15
היי רינת,
אם למרות כל שעובר עליך את שוקלת להישאר בשביל הילדים, כי הם נורא קטנים, אני יכול לברך אותך על ההתחשבות שלך....כי הרי תמיד תוכלי עוד להתגרש, נניח כאשר הם יגדלו. ובינתיים...
מה כן ניתן לעשות, אם תחליטי לא להתגרש.
לצורך זה אני מתנה ארבעה תנאים:
* אם הוא אבא טוב לילדים,
* אם הוא יהיה מוכן לעשות שינוי הדרגתי בחייו,
*גם את תצטרכי לבצע אי אלו שינויים בגישתך אליו,
* אני אדריך אתכם ואשמור עליכם, עד שעולמכם יקבל תפנית חיובית.
במקרה כזה כאשר כל התנאים הללו ימולאו, ואתם תגלו זו את זה מחדש, אני ממליץ בחום שלא תיפרדו, כי עולמכם ישתנה לטובה.
רוטרי יששכר מומחה לזוגיות מתגמלת ולמיניות האדם
אם את רוצה להישאר, תישארי בגללך, ואם את רוצה ללכת, תעשי את זה בגללך, לא בגלל הילדים.
עוד משהו, מה את חושבת שהילדים שלך לא מרגישים את המתיחות ביניכם?
את המריבות? את העוינות? למרות גילם הרך.
 
צופים
14:59 19.08.15
קשר זוגי שנינו גרושים של שנה
החלטנו לקחת פסק זמן (לא מוגדר זמן) מאז חלף חודש.

הראשון בינינו שיזום חידוש הקשר האם זה מעמיד אותו בעמדת נחיתות מול השני
במובן שהוא רוצה יותר את הקשר
או
אולי דווקא הפסיביות וההמתנה היא עמדת נחיתות

(קשה לי אפילו לחשוב שיש בקשר אגו,וכבוד.........וייתכן וזה ממקום נאיבי ותמים)

מאחר ובמהלך הקשר אני בהחלט יזמתי (ואולי עכשיו זה עובד לרעתי כי אולי אצלו קיימת הציפיה שאני אתקשר)
למה אם צד אחד יותר מהצד השני מעוניין לתת עוד הזדמנות, למה זה מעמיד אותו אוטומטית בעמדת נחיתות? למה זה חשוב כמה צד א' יזם לעומת כמה צד ב' יזם עד עכשיו?
זה נשמע לי יותר כמו עולם העסקים.
אני מציע לך לפעול רק בהתאם ללב שלך, ולפי האינטואיציה שלך, ולהשאיר את ענייני ה"כבוד" ו"עשיית הרושם" בצד, ממילא כל אחד חושב ופועל באופן אחר ואין שום חוקיות.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  118  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
גירושין   פרידות   בעיות בזוגיות   בעיות בנישואים   יעוץ זוגי   בגידה   גירושין וילדים   בגידות   זוגיות במשבר   בגידה בנישואין
RSS RSS פורום פרידות, גירושין, בגידות