בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים משפחה, הורות, זוגיות»פורום יחסים, זוגיות ונישואין
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום יחסים, זוגיות ונישואין

פורום יחסים, זוגיות ונישואין יעזור לכם לתקשר ולהחזיר את הזוגיות הביתה. פורום יחסים, זוגיות ונישואין ב: סקס, זוגיות, פחד מזוגיות, זוגיות במשבר, מיניות, גירושים, משפחה, הורות, זוגיות, אהבה, רומנטיקה, בגידות, נישואים, אינטימיות ועוד
מנהלי פורום יחסים, זוגיות ונישואין:
טלי צרקינסקי
לפרטים נוספים
עדי בדיחי
לפרטים נוספים
 
רונית
10:35 25.11.15
לאחר תקופה ארוכה שאני ובעלי הזנחנו את הזוגיות החלטנו שיום בשבוע אחרי שהיחדים ישנים אנחנו נקדיש זמן איכות לזוגיות רק שנינו בלי טלפונים למיניהם !!!

יש לכם המלצות מה ניתן לעשות ביחד ?
 
טלי צרקינסקי  
11:26 25.11.15
רונית שלום,

החלטה מצוינת.

אני מציעה לך לשוחח עם בעלך ולבדוק מה שניכם אוהבים.

האופציות הן רבות וניתן גם לגוון ביניהן:

סרטים, הצגות, בתי קפה, מסעדות, הופעות, מופעי סטנד אפ, פגישה עם חברים (מעת לעת.. כדאי גם להקדיש זמן לעצמכם כמובן..)

הליכה משותפת בים וישיבה בבית קפה סמוך.. אפשר לבדוק אפשרויות באינטרנט על מקומות מעניינים.

זה חשוב מאד לאפשר זמן איכות זוגי ותורם לזוגיות.

בהצלחה,
אני בת 33, נשואה ואם לילד. לפני כחודשיים ביקר בביתי טכנאי מחשבים שאני מכירה שנים רבות. סיפרתי לו שהוירוסים במחשב נוצרו מכך שבעלי גולש באתרי פורנו. כתגובה הוא שאל אותי אם בעלי לא מקבל ממני סקס. השבתי שהוא כן מקבל, אבל אני מבינה את הצורך של גבר לגוון, ומעדיפה שיגלוש ולא יבגוד באמת. חודש לאחר מכן הטכנאי הגיע אליי שוב. הוא הוביל אותי בדרכי ערמה, גם מתוך נאיביות שלי יש להודות, אל המיטה, שלח אליי ידיים וניסה לשכנע אותי לשכב איתו, למרות ששנינו נשואים. נלחצתי מאוד, כי לרגעים חשבתי שיעשה לי משהו בניגוד לרצוני. לא נמשכתי אליו, הוא הגעיל אותי ולא רציתי, וגם מבחינה מוסרית לא רציתי לבגוד: לבעלי זה לא מגיע, וגם אשתו לא עשתה לי שום דבר רע. מאז חטפתי טראומה, ואני בטיפול. יחד עם זאת, ככל שאני קולטת כמה בגידות קיימות בחיי הנישואין, לא עוזבת אותי המחשבה שאולי פספסתי משהו, שאולי יכול היה להיות לי טוב יותר איתו במיטה מאשר עם בעלי. באופן אירוני זה מאוד החמיא לי, גרם לי להרגיש נחשקת.
האם המחשבות האלו נורמליות? מה אוכל לעשות כדי לסלק אותן ולהמשיך הלאה?
 
טלי צרקינסקי  
20:32 24.11.15
דניאלה שלום,

לכולנו כבני אדם יש מרחב למחשבות, לרגשות, לפנטזיות ולתשוקות.

בין מרחב זה לבין המימוש שלהן, יש עדיין הבדל.

ממה שאני קוראת הייתה בינך לבין הטכנאי שיחה שגלשה לתכנים מיניים - של פורנו, של חיי המין שלך ועוד.. שלא מתאימים לשיחה עם טכנאי מחשבים...

בוודאי זו לא סיבה לנסות להוביל אותך לחדר שינה..

כנראה אצלך התעורר איזה חלק של תשוקה מ "לטעום משהו אסור, זר, אחר, חדש"...

אך בלמת את עצמך מתוך מקום שלא רצית לבגוד ושהוא יבגוד באשתו. הרצון והפנטזיה להיות אישה נחשקת היא טבעית, מה שהייתי ממליצה לך היא לנתב אותן אל תוך הזוגיות שלך ולקחת את המקרה ולשאול משם שאלות לצמיחה אישית וזוגית:

כגון:

האם משהו חסר בקשר עם בעלך (בין אם בסקס ובין אם בתחומים אחרים)?

ממה שאת מעלה בעלך אינו מכור לפורנו, הפורנו אינו מהווה הדרך היחידה שלו לסיפוק מיני והוא אינו תחליף ליחסי מין אתך.

מה עוד חשוב לך? מה עוד היית רוצה שיהיה?

אפשר להביא את זה גם למקום הזוגי שלכם של מה חשוב לכם בקשר/בסקס ועוד...

ולהכניס את המסתורין לקשר שלכם.

ולתת לטכנאי להמשיך לתקן מחשבים........

בהצלחה רבה
 
יגאל
11:18 18.11.15
שלום אני יגאל אישתי לא מעוניינת שאני יעבוד כמה שאני אוהב מה לעשוצ
 
טלי צרקינסקי  
16:59 18.11.15
יגאל שלום, על מנת שאוכל לתת מענה, אצטרך פרטים נוספים.

חסרים פרטים רבים בהודעה, מה השאלה? מה הרקע?
 
נובמבר
08:31 15.11.15
נשואים עשרים ושמונה שנה. בשנים.עכשיו יש רגיעה.שזה אומר חיים מבלי לקחת ללב לפעמים. הצדדים מסכימים מהרגל כמובן.לא ישנים יחד לא באישות כבר יותר מ שלוש שנים.אין שיחות טלפון לחברות ביננו רק מסרים קצרים הכרחיים.חשבון עוש משותף. יש.שבת וקידוש שישי שבת יש. אין מפגשים עם משפחה חיצונית כי אני לא יוזמת והוא לא דורש. כך יש שקט. במהלך השבוע כל אחד בעיסוקו. אני עובדת ובחוץ מידי יום עד עשר שתים עדרה שעות.במשרה לאה ועוד זמן נסיעה. הוא פנסיונר מוקדם.ועוסק בעסק זעיר. היום יום שלנו לא נפגש. אין דיחות טלפוניות יומיות כי ככה הוא רוצה. וכיוון כבר שנים לא עונה לי וגם עם עונה זה תמיד נגמר בכעס של הצדדים לכן ממעטים בדיבור. הוא כמובן חופשי. מתקשר עם אנשים ומפרסם את כוחו ותעלוין ברבים. וכאן הדבר:בסופי שבוע מכיוון שאנחנו אלופים ביחסים והגענו לשקט זוגי שזה אומר לא לדרוש אחד מהשני מידי. כמובן שזה קשה לי אבל כל ניסיונותי עלו בתוהו נדחו על הסף עד שסוף סוף הכרתי בחיובי של זה . יש לי שקט. יש לי בית לבד יחסית פרודים בהסכמה שקטה. בסופי שבוע. לאחרונה מתפתחת שיחה למדתי איתו להיהר וכדאי לי לשמור על מה שיש אבל לפעמים עונה בלי לפחד.והוא כמובן דואג להקניט ואת לא מקשיבה את לא מאמינה מספיק את גויה את לארת תודה על מה שיש כולם היו רוצים חיים כמו שלנו אני בסקלה נמצא במקום טוב מאד. יש לך בית אוטו אנחנו בריאים. לא צריך להגיד את מה שאין. או קיי. ועוד...אני מאמין.במה שאני עושה את לא מבינה כלום את בקושי מביאה משכורת .אם הייתי נשוי לאחרת מזמן היו לי כמה דירות . את רוצה להתקדם או להתקע . ובינתיים הוא לא מודה בכך שויתרנו על חברות זוגיות.ויתרתי בשבילו על בית נאה כדי שיוכל לפתוח עסק לעיסוק. כמובן הוא לא משתף אותי בכלום. הוא גם לא רוצה בכך.ובכן. שיחה בשבת טובה כי היא סיכום שבועי אבל לא מניב קדימה. הוא רוצה כל הזמן להיות כנראה לבד. לא צריך אישה כבר הודה לא אחת ויחד עם זאת יש לנו 2ארוחות משותפות כי ברירה אין אין לאן ללכת וגם לא רוצים לפרק בית לא נאה עסק ליד הבית יש חופש הוא הולך לאן שרוצה עם מי שרוצה אני לא רודפת אחריו לא שואלת הפסקתי כי זה שיגע אותי ולא נתן לי מנוחה פעם ענה פעם לא פעם התחמק לא אחת סילף.מה לעזאזל הוא רוצה ממני ישלו אישה שקטה לא מציקה שהוא יכול להטיח בה לא אחת את "לא מאמינה"את לא אומרצ תטדה לאל על מה שיש אצ אומרת את האין. שימו לב-בסל הכח רוצה חברות שהרי איתו אין אני לא מאמינה לכלום שהוא אומר. בסך הכל אני לא דורשצ רציתי דיצבע את הבית לא בגלל הרצון שלי אלא שעת אחזקה לבית לאחר 18 שנים במבנה סדוק רטיבות שירותים נוזלים ברז חלוד. אבח אסור לבקש כי אני הרי לא מאמינההוא כן והוא מרווחי בעסק מבלי לשתף או לחסוך וגם אסור לי לשאול כי אני לא מאמינה כלכך שזה מחוץ לתחומו . הרי אני רק אישה לקידוש לא.....
 
טלי צרקינסקי  
09:18 15.11.15
נובמבר שלום,

את מתארת שקט אבל מתחת לא מסתתר כ"כ שקט אלא אי שקט.

לא ברור ממה שאת מציינת מהם הקשיים הזוגיים, אך מובן שיש ואת מסבירה שעל חלק פשוט עברתם על סדר היום.

אם את מרגישה לא שלמה עם זה ואם את כותבת בפורום כנראה זה מה שאת מרגישה אני בהחלט ממליצה לכם לפנות לעזרה מקצועית.

יש בכל עיר או ליד כל עיר שירותים חברתיים, שם אפשר להיעזר בייעוץ לפרט ולמשפחה ויש מטפלים זוגיים טובים מאד. חבל להישאר בתסכול הזה.,

זה לא יהיה יותר טוב וכדאי כבר לטפל. התנאי הוא ששניכם מגויסים.

בהצלחה רבה
 
נובמבר
12:59 17.11.15
הוא לא רוצה ייעוץ וכשהצעתי שוב ענה מה את רוצה לשנות את החיים??עכשיו??תהני ממה שייש אני יודע מה אני רוצה..!!לא מגלה את האמת !מבחינתי לא תקדם איתי ביחד. כנראה שזה נועד עד שכל אחד ילך לדרכו.
 
טלי צרקינסקי  
19:09 17.11.15
נובמבר שלום,

במידה ובעלך לא רוצה טיפול זוגי/יעוץ, ההמלצה תהיה לגשת לבד, עדיף לבד מאשר בכלל לא.

תנסי לברר עם המטפל/ת מה קורה בחיים, מה את מרגישה בזוגיות ובכלל ותנסו לבחון ביחד מה הלאה.

בברכה,
 
אפרת
21:34 15.11.15
יש לי חבר כחודשיים, הוא אדם מקסים בעיניי. אחרי פרידות רבות וביטול אירוסים (עם גברים אחרים) אני חושבת שמצאתי סוף סוף אדם שטוב לי איתו ושמתאים לי. אנחנו מדברים על חתונה ואני מרגישה שזה זה. אולם יש עניין, שהוא עלול לישמע שולי, שמפריע לי אצלו. הוא מקריח. הוא בן 26 וממש מקריח. לא נעים לי לדבר איתו על זה אבל זה מעסיק אותי ומציק לי. אני מרגישה שזה מבגר אותו והוא נראה ככה יותר מבוגר.
מה אפשר לעשות?
 
עדי בדיחי  
15:23 16.11.15
הי אפרת,

נראה שעברת לא מעט- הרבה קשרים ואף ביטול אירוסים- חוויה מאוד לא קלה בוודאי. אני מניחה שהסיבות לכך היו מוצדקות.

כעת את במערכת יחסים חדשה ואת מרגישה שזה זה. בד"כ, בעיקר בשלבים הראשונים- יש איזו הרגשה ש"נתגבר על כל המכשולים", והיתרונות גוברים בהרבה על החסרונות. גם כאן אמורה להיות תחושה כזאת, אם הקשר הזה אכן הולך לחתונה. כיוון שאם אינך שלמה עם המראה שלו - צריך להתעכב על נקודה זו ולהבין למה. האם, אולי, את חוששת מהמיסוד לאור הביטול שהיה אז של האירוסים, וזה הדבר שמפריע לך ולכן "שם" הבעיה (למרות ששורש העינין הוא החשש מהמיסוד). זוהי השערה וסביר שהיא גם לא נכונה. אני מנסה להעלות אפשרות שאולי בכל זאת יש בך משהו שלא בטוח ביחסים, ואם מדובר בעינין של משיכה ותו לא, כלומר רק זה מה שמפריע לך- צריך לשאול: האם את מוכנה לקבל אותו בדיוק כפי שהוא, ויותר מזה, אולי ימשיך להקריח? ... אולי ישמין?... הרבה שאלות. אנחנו לא מנהלים זוגיות עם אותו אדם שהתחתנו איתו- לא מבחינת האופי (אנשים משתנים לפעמים..)ובטח ובטח לא מבחינת מראה: אנחנו משתנים, מתקמטים, מזזקנים ואפילו "מתנמכים" (נעשים נמוכים יותר) לקראת סוף חיינו.

כשאנחנו אומרים "כן" לחתונה אנחנו אומרים (גם לא במודע) "כן" לכל הסיכויים האלה שנעשה גם, בין השאר, מכוערים יותר/ מושכים פחות / אטרקטיביים פחות וכו'. אז איך נשארים שנים? ההתאהבות חולפת, והאהבה וההערכה ההדדית שעם השנים מתפתחת, נשארות. ולמרות הקמטים, הקרחת, הכרס- אנחנו עדיין אוהבים את בן הזוג. מה לעשות.

ולכן, המלצתי היא אלייך:
1. לבחון האם אכן זה לא מוקדם מדי להביע רצון לחתונה (למרות שיש זוגות כאלה וזה קורה), ואולי על רקע כך את חוששת, ולכן רציונלית יש איזה משהו שלא נראה לך (כרגע ההקרחה) ועל זה החשש מושלך?

2. לבחון עם עצמך- בהנחה וישאר כך (סביר, אלא אם כן יעשה השתלת שיער- האם את רואה את זה קורה?), או יקריח יותר, את תהיי מוכנה לקבל אותו כפי שהוא?

3. להיות עדינה בנושא מולו שכן הוא יכול לקלוט ממך שאינך נמשכת אליו.. בעיקר בחודשי הקשר הראשונים, שעדיין יש ספקות לפעמים, התחושות עדיין חזקות מאוד, צריך לשים לב. אם את תבחרי להעלות את הנושא מולו- באופן עדין כמה שאפשר.

לסיכום, יהיו עוד אלמנטים בהמשך שיציקו לך, ויש להתעכב על הנקודה הזאת- יש אנשים ששמים הרבה מאד דגשים על אסתטיקה / נורמות לבוש / נורמות של מראה מסוים - זה מאפשר להם להרגיש שייכים ובעלי ערך. הם לא סתם רוצים בכך. הם עצמם גם שואפים להראות טוב / להיות בעלי הישגים שנחשבים / להתלבש יפה / להיות חטובים ואין לזה סוף. השאלה היא האם יתכן וגם במערכות היחסים שלך (שהסתיימו וזאת הנוכחית) יש איזו נטיה למושלמות, או שאיפה לאידיאל מסוים- ואולי זה מה שמונע הרבה פעמים חיבור טוב יותר עם הפרנטר.

העליתי השערות ונקודות למחשבה.. אני כמובן מנסה להדהד זאת בפנייך ואולי דרך הדברים האלו תוכלי להגיע להקלה..

בהצלחה ומזל טוב,
שלום עדי,
תודהעעל תשובתך המנומקת.
ראשית, בנוגע לחחש מהחתונה- אני בטוחה שזה לא המצב.
כיוון שאני מאוד רוצה להתחתן ורוצה ילדים ומבחינתי כמה שיותר קרוב. זו שאיפה שלי.
הרצון הראשוני היה להתחתן ובעקבות זאת נבע הצורך גם למצוא בן זוג.
לגבי המראה החיצוני, זה בהחלט נושא שחשוב לי ומשפיע. אכפת לי גם מאיך שהסביבה תופסת אותו. ומפריע לי המחשבה שהסביבה תחשוב שהוא לא מספיק נראה טוב.
מבחינת משיכה אני כן נמשכת אליו על אף שהוא גם נמוך ורזה לטעמי. אולם על הדברים הללו אני יכולה ״להבליג״ ולהשלים איתם. אך עם הקרחת יותר קשה לי...
האם יש אפשרות לטפל בזה?
האם אםשר להגיע למצב שזה לא יפריע ?
 
עדי בדיחי  
17:34 16.11.15
שלום אפרת,

ההנחה אומרת שכאשר אנחנו לא יכולים לשנות את בן הזוג (ובהרבה פעמים באמת אי אפשר) הנכון הוא לחשוב מה אנחנו יכולים לשנות בעצמנו. יש בו כנראה הרבה תכונות שחיוניות לך בקשר, שאת אוהבת, שבלעדיהן לא יכולת להתחתן איתו.

נסי לחשוב על תכונה שאת מאוד אוהבת בו, ולהחליף אותה בכך שיהיה לו שיער, נניח ושיהיה יותר גבוה ויותר מלא. האם היית מוותרת? צריך חשוב מה חשוב יותר. מה חשוב יותר לעתידכם ביחד.

בסופו של דבר האדם איתו את חיה הוא האדם על סך תכונותיו ואופיו, הוא זה שמדבר איתך, שמקשיב לך, ששומע, שרואה את צרכייך. ה"קליפה", כלומר החיצוניות היא חשובה ואני מסכימה איתה- אבל זה מאוד ישתנה - לטוב ולרע. יש אנשים שעושים שינויים חיוביים כמו כושר, הרזיה, או כל פעולה אחרת להרגיש ולהראות טוב יותר. ויש כאלו שלא. הנקודה ברורה- לאהוב את מי שאיתנו כפי שהוא. הרצון לשנות הוא שלנו הרבה פעמים ופחות של בן הזוג.

בטיפול פרטני את תוכלי לבדוק אם ניתן להתמודד עם זה (אני מאמינה שכן), ואני מאמינה שבאופן כללי זה יסייע לך יותר להאמין בקשר, בעצמך ופחות לשים דגש על מה אחרים חושבים, אני מאמינה שזה יסייע לך לשים את הזרקור על המקומות הנכונים. אני אומרת במאמר מוסגר שיש הרבה גברים שמפריעה להם ההתקרחות שלהם והם עצמם עושים מעשה ומנסים לשנות - אולי זה יקרה הפעם. אבל חשוב ששינוי כזה יבוא ממנו.

בהצלחה,
 
אנונימית
13:05 16.11.15
שלום!

אני וחבר שלי ביחד כשנה וחצי, מתוכה גרים ביחד 7 חודשים, אני בת 26 והוא 29.

בכמה החודשים האחרונים, בעיקר מרגע שעברנו לגור ביחד, אנחנו רבים הרבה ולא פעם מדברים על פרידה.

אני מרגישה שהבעיה העיקרית היא שאנחנו לא מוותרים אחד לשני, כל אחד רוצה להיות צודק, וכל אחד רוצה לעשות את הדברים בדרך שלו. וזה מאוד קשה.

מה אפשר לעשות? אני כמובן בטוחה כל הזמן שאני צודקת, ובא לי שהוא יוותר לי.

תודה!
 
עדי בדיחי  
15:40 16.11.15
שלום אנונימית,

הרבה פעמים במעבר לדירה ביחד צצים הקשיים שאת מתארת והם לגיטימיים לקשר עצמו. יהיו בוודאי עוד כל מיני תחומים או קונפליקטים שיוכיחו שקיימים חילוקי דעות כמו בכל קשר בריא, וזה בסדר.

בד"כ המחלוקות האלו נוטות לחזור על עצמן ועל אותם נושאים אצל שני בני זוג שהם שניהם דומיננטיים, דעתניים, רוצים להרגיש שליטה. מכירה הרבה זוגות כאלה, והזוגיות שלהם לא רעה בכלל.

ההתמודדות עם המצבים האלה, היא למעשה תמצית של שורתך האחרונה: "אני כמובן בטוחה כל הזמן שאני צודקת ובא לי שהוא יוותר לי". את חושבת שאת צודקת או הוא- לא רלוונטי. העינין הוא שכאשר כל צד מתחפר בעמדתו- אין שיח בריא. יש "כוחות" ואין גשר ביניהם. את חופרת בור אצלך, והוא אצלו, אבל אף אחד לא חופר מחילה (האנלוגיה הכי מוצלחת שמצאתי, מצטערת..).

ההידברות על הקשיים האלה היא חשובה. חשוב לשבת יחד ולבדוק- מהם הנושאים עליהם אתם מתווכחים? יש לרדת לרמת ה"מי מוריד את הזבל", "מי מטאטא" , "מי עושה קניות" - איפה הדברים שאתם לא מסכימים עליהם? לאחר שפרטתם אותם על דף- כל אחד, על דף נפרד-יכתוב מהם העקרונות שלו שהוא לא מוכן לוותר עליהם, ומהם הדברים שהוא כן מוכן לוותר עליהם, או לבוא לקראת. התנאי הוא שיהיו תחומים (שרבתם עליהם בעבר) שתסכימו לבוא אחד לקראת השני בהם.

לאחר מכן, השוואה של התחומים- בוודאי תמצאו מספר דברים שכבר יש להם פיתרון.

לא ציינת דוגמאות ולכן קשה לי להבין האם מדובר במריבות על דברים קונקרטיים (מי מוריד את הזבל, מי מבשל, וכו') או- מחלוקות על היבטים אחרים של החיים המשותפים.

מקוה שכיוונתי אותך מעט, ואשמח אם יש לך מה להוסיף כדי לחדד את התשובה יותר.
בהצלחה,
 
מרדכי
15:27 15.11.15
שלום,

בזמן שהותי בחדר כושר ראיתי מישהי שאיני מכיר והיא אינה מכירה אותי שמצאה חן בעיניי.
לא פתחתי איתה בשיחה, ומסתבר שכעבור שבוע היא עברה לחדר כושר בעיר אחרת, כך שכרגע אין לי אפשרות "טבעית" ליצור עמה קשר.
שלחתי לה הודעה דרך הפייסבוק, ובה הצגתי את עצמי, אמרתי שמצאה חן בעיניי והצעתי בנימוס שניפגש. היא לא ענתה. יש לי גם את הנייד שלה, אך לא פניתי אליה דרכו כלל.
האם לדעתך יש מקום ליצור איתה קשר כלשהו?
אם כן, מה את מציעה לעשות?
אין לי שמץ של ניסיון במצבים כאלה. עד היום לא ניהלתי שום מערכת יחסים משום סוג.

בברכה,

מרדכי, רווק בן 28
 
עדי בדיחי  
17:27 15.11.15
שלום מדרכי,

אני מבינה שאתה מחפש קשר, ופועל להשגתו- היוזמה מבורכת.

לגבי הבחורה- קשה לדעת, זה תלוי במספר גורמים כמו- האם היא בקשר עם מישהו אחר (לא כל סטטוס בפייסבוק הוא מציאות לשמה, יתכן והיא בתחילתה של מערכת יחסים), האם היא פעילה בפייסבוק וראתה את הפניה שלך. אם אכן כך, יתכן גם שהיא לא מעוניינת. וכמובן גם את זה לוקחים בחשבון.

אני מניחה שיש גם חשש מסוים להתחיל במערכת יחסים כאשר אין ניסיון ובעיקר בגיל כזה. אם תרגיש צורך בהמשך, הייתי ממליצה על סדנאות שקשורות בנושא (דימוי עצמי, יצירת קשר וכו') או ייעוץ אישי. כרגע פשוט להמשיך ליזום (עם אחרות) ולראות לאן זה מתקדם. את המקרה הספציפי הזה הייתי עוזבת... בעיקר אם אתה סבור שהיא ראתה את הפניה. יצירת קשר דרך הטלפון שלה עלולה להתפרש כפלישה לפרטיות שלה ותגובה שלילית שלה עקב כך.

בהצלחה רבה,
 
חוששת
19:51 14.11.15
אני בשנות העשרים לחיי ויש לי חשש ממשי להכנס למערכות יחסים, אני רואה את עצמיל בד.

הסיבה לכך היא החוסר הצלחה שראיתי בחיי הנישואין של הוריי שאמי בעיקר תרמה לו גם בגלל האופי הקשה שלה, אני חוששת באיזשהו מקום שבסופו של דבר אני אהיה כמוהה...
דבר שני שמפחיד אותי עוד יותר הוא העבודה שלאמי יש מחלה נפשית שהתפרצה לאחר הנישואין ויש את החשש שזה יעבור אליי בתורשה וזה נורא מפחיד אותי.
הלכתי כמה פעם לפסיכולוגית אבל גם הרגשתי שלא יהיה פתרון דרכה וגם בגלל עלויות כספיות גבוהות שלא יכולתי לעמוד בהן הפסקתי ללכת.
מה אפשר לעשות? איך ניתן לטפל בזה? אני חוששת מקשר זוגי
 
טלי צרקינסקי  
08:51 15.11.15
חוששת שלום,

המודל הזוגי הראשון שאנחנו נחשפים אליו הוא של הורינו.
והוא משהו שבהחלט יש לו השפעה עלינו. אם חווית דברים לא טובים שקראו לך שם, יתכן ואת חוששת שזה יקרה לך גם.

ציינת שלאמך מחלה נפשית, מאד יתכן ונחשפת להתנהגויות מסוימות שלא באשמתה, אשר יכולים לנבוע ממחלתה והיה לך מאד קשה להתמודד עם זה בגיל כ"כ צעיר, יתכן אפילו עוד לפני שהתגבש ה"אני" ה"עצמי" שלך בפני עצמך, עוד לני "האני שמחפש בן זוג"? זה מאד טבעי...

עצם זה שמחלה מסוימת עלולה להיות תורשתית, אינה אומרת שהיא בהכרח עוברת בתורשה.. וכאן אני בהחלט אמליץ לך לנסות להסיר את החרדות לגבי כך עד כמה שאפשר (כולנו כבני אדם מתמודדים עם חרדות בעוצמות שונות).

ע"י עשיה של דברים שאת אוהבת, נוכחות של אנשים סביבך שהם מטיבים, עבודה/ לימודים שמסבים לך הנאה.

באשר לבן זוג, לא להאשים את עצמך שזה קשה לך או מפחיד לך. לקבל את עצמך וכן לקבל את העזרה של לפרק את המקום הזה (=לפרק, כוונתי להבין לעומק מה מפחיד, האם לא יקבלו אותh? האם את חוששת מחשיפה? האם יש דברים נוספים מעבר? נושאים של ביטחון ודימוי עצמי, תכנים מודעים או לא מודעים?)

את יכולה מאד להתפתח מטיפול כזה.

באשר לעלות של טיפול.

על מנת ליצר עבורך מקום בטוח, לאורך זמן שלא תיאלצי לפרוש טרם עת. יש מקומות שמציעים עלות מסובסדת לטיפולים.

קופ"ח לאחר הרפורמה של בריאות הנפש - ניתן לקבל הפניה מרופאת המשפחה.

יש מכונים שונים ומקומות שמציעים טיפולים מונגשים זולים יותר לאנשים (=אך חשוב לדעת שלא מדובר במטפלים טובים פחות....)...נסי לבדוק במנועי חיפוש, בפייסבוק, באתרי אינטרנט.

אני מאחלת לך הרבה הצלחה,
לכן גם הלכתי מקודם לפסיכולוגית אבל דרך מכבי, יש משהו יותר זול מזה במרפאות?
שילמתי לפגישה 129 משהו כזה, אני זוכרת שבהמשך זה עולה..
מעבר לזה האם פסיכולוגית רגילה זה מה שאני צריכה או שאת חושבת שיש טיפול מסוים שאמור להתאים לי?
תודה על המענ המהיר
 
טלי צרקינסקי  
16:58 15.11.15
אכן יש מקומות נוספים שמעניקים טיפול נגיש, לגבי עליויות כשאי להתעניין, לבדוק אם את מחוברת פייסבוק ולשאול, בפורומים ועוד.. בסוף אני מאמינה שתימצאי.


 
אלמונית
00:22 15.11.15
שלום,
אני בזוגיות כבר 6 וחצי שנים, בשנה האחרונה התחתנו.
בן הזוג שלי הוא החבר הרציני הראשון שלי וגם הראשון ששכבתי איתו, אדם הכי מדהים שיש! הוא מתייחס אלי כמו מלכה, הוא עזר לי לבנות את הביטחון שלי ותמיד היה שם בשבילי, הוא החבר הכי טוב שלי! ומבחוץ הכל נראה מושלם...

הבעיה היא שאני לא מרגישה את הרגשות העזים שהייתי רוצה.. זה כבר קרה בעבר, בעיקר כאשר אני או הוא היינו נוסעים לתקופה לחו"ל, החזרה הייתה קשה לי, אבל תמיד חשבתי לעצמי שהוא האדם המושלם להזדקן איתו ושהרגשות יחזרו, זה אכן קרה פחות או יותר..
היינו עכשיו בתאילנד חודשיים והרגשות (או יותר נכון אי הרגשות) התחילו להשתולל, גם כל האנשים היפים והמושכים והאווירה שם גם גרמו לי לבלבלות...
אני מאוד אוהבת אותו, ומאוד מחוברת למשפחה שלו (אמא שלו היא כמו אמא בשבילי) ולחברים.
אנחנו שוכבים מעט, אין לי חשק, אבל אני חולמת לפעמים על זה שאני ממש רוצה לשכב עם זרים... אני רוצה להיות מאוהבת בו ורק בו אבל זה לא קורה... יכול להיות שאני ב"כלוב זהב", הכל מושלם בכיכול אבל לא באמת... מפחדת להגיע למצב שאני עם ילד ומרגישה כלואה ועוד יותר, לגרום פגיעה בילד שיכולתי למנוע... מצד שני לא רוצה לפגוע בבן זוג ובמשפחה ולעשות מהלך שאתחרט עליו אח"כ..

חשבתי ללכת לפגוש פסיכולוגית, יש דרך לגרום לעצמי להתאהב ולהימשך???
 
טלי צרקינסקי  
09:10 15.11.15
אלמונית שלום,

יש דרך להחזיר את התשוקה, אם הייתה כזו בהתחלה בהחלט.

ממליצה להיעזר בטיפול והיית אף פונה למטפל/ת זוגית שיש לה/לו הכשרה של מטפל/ת מיני/ת

לנסות להחזיר את הרגעים של תחילת הקשר, מה גרם לכם להתאהב.

משהו על להתאהב: זוהי תחושה שבדר"כ נמשכת שלוש שניות עד שלושה שבועות.

בהמשך היא עוברת לאהבה בוגרת, כזו שמכילה בתוכה את מכלול תכונות בן הזוג.

ולכולנו יש "גם וגם"....

יש מקום לבדוק אם זה רק המקום הסקסואלי או שאת רוצה שעוד גברים יתנו תוקף לנשיות שלך..

אני מפנה אותך לפורום נוסף שאני מציעה לך להציג גם שם את שאלתך ...

מאחלת לך הרבה הצלחה.. ולא להיבהל מהפנטזיות שלך..אפשרי לקחת אותן לזוגיות. 
טלי צרקינסקי  
09:11 15.11.15
לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: מיניות האישה, מין נשי.
 
אנונימית
16:34 15.11.15
 
אוהד
21:57 12.11.15
שלום, אני ובת זוגתי נפרדנו לאחר שנתיים, אני נפרדתי ממנה.. ואני שבור, היא האהבה הכי גדולה שלי ואני מאוד מעריך את מה שהיא ומי שהיא עבורי. מדובר בילדה (23) טובה ומכבדת שנמצאת ביחסים טובים עם משפחתי וכך גם אני עם משפחתה. הבעיה מתחילה בי, אני מאוד מתפתה מהעולם שבחוץ קשה לי עם העובדה שאהיה עם אישה אחת למשך שארית חיי(אני בן 26) בנוסף, יש לנו סקס לא רע, אך אני לא נמשך אליה כפי שהייתי רוצה, ברור לי שבכל אישה אירת אמצא מינוסים וברור לי שאני ככל אמרר בבכי כשאבין שטעיתי, אך משהו בי פשוט לא יכול להכיל את זה יותר, האם אני מזוכיסט?! אני מאוד מתוסכל וברור לי שאלו נשמעות כמו צרות של עשירים אך אני ממש לא מרגיש כך. פגעתי בה קשות וזה הדבר האחרון שרציתי לעשות. אני מרוסק, שבור ומבולבל. כל עזרה וייעוץ יתקבלו בברכה :(
 
טלי צרקינסקי  
08:59 15.11.15
אוהד שלום,

אתה לא מזוכיסט.

אתה שואל את עצמך שאלה על החיים שלא מעט לדעתי שאלו את עצמם..

האם יש מקום להתנסות עוד לפני שמקדמים קשר הלאה?

האם לאבד את בת הזוג שאני אוהב?

איך אני מגדיר לעצמי איך הייתי רוצה להימשך אליה? האם תמיד הסקס צריך להיות נפלא?

וששאלת השאלות שלעולם לא אוכל להכיל היא שלא ניתן לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה.

כשאני מקבל החלטה - אני מותר על החלטה אחרת וזה בהרבה נושאים בחיים....

אוהד, הייתי ממליצה לך להתייעץ עם איש מקצוע לראות מה באמת רצונותייך היום. האם שווה לוותר על בת זוגתך בשביל להתנסות עם עוד.. האם אתה רואה בה המשכיות לחיים משותפים?

זו שאלה שרק אתה יכול ענות לעצמך. האם יש אפשרות לחזור?

איש מקצוע יוכל לבחון אתך לעומק את הדברים.

קבל את פחדייך, לבטיך, אל תנסה לגרש אותם... תנסה לקבל אותם ואז תוכל יותר בקלות לשחררם..

וציינת משהו נכון - בכל אישה /גבר /בן אדם.. יש גם מינוסים ויש פלוסים....מאחלת לך הרבה הצלחה
 
גלית
08:34 13.11.15
קשר זוגי של שנה החלטנו להפסיק מסיבות של חוסר זמינות,פניות לקשר
(הורה יחידני לילדים צעירים)

לפני חודש הוא חידש את הקשר נפגשנו מספר פעמים
אני לא מצליחה להרגיש את עוצמת הרגש כפי שהייתה כלפיו
משהוא "נאטם" מבחינתי גם ברמה השיתופית ואילו אצלו יש דווקא פתיחות ושיתופיות גדולה יותר.
גם בפן האינטימי יש רצון של הגוף,הרגש. אלא שבפועל מתקשה להתחבר לסיטואציה
אני מבינה שיש בי חשש להיפגע שוב
מה עושים
 
טלי צרקינסקי  
16:16 13.11.15
גלית שלום,

לא מצוין כמה זמן עבר בין השנה של החברות בין חידוש הקשר.

ראשית, חודש זה לא הרבה זמן לחידוש של הרגשות שהיו שם.

יתכן ונדרשת יותר הדרגתיות להחזרת אמון, ביטחון ועוד.. לתוך הקשר שלכם.

מה שחשוב הוא לנסות לבחון עם עצמך מה שם נאטם? האם את חוששת לשתף, האם אילו תכנים מסוימים? האם את חוששת מפרידה נוספת? אילו חששות עולות שם? האם הקשר הסתיים בצורה לא טובה?

יש כאם מס' דברים שבעייני חשוב להתבונן בהם ואף אפשר לשוחח עליהם עם חברך.

קשר טוב הוא מקום שאפשר להביא אליו דברים שמרגישים.

בהחלט יתכן שיש חשש להיפגע.. ומכאן נוסעת הימנעות מהיקשרות.

חשוב לעבוד על הדברים האילו....

אפשר גם להיעזר מקצועית..

בהצלחה רבה

לפני שנתיים בגדתי בבעלי בגידה וירטואלית. זה היה רומן בן 4 חודשים, שנוצר, שלא במתכוון בגלל קשרי עבודה של מיילים עם קולגה. הקשר נוצר לאחר 3 שנים רוויות מתחים בהן בעלי היה מובטל, וישב בבית, הבת השנייה שלנו נולדה ואני נאלצתי לסגור את העסק העצמאי שלי וללכת לעבוד במשרד בו סבלתי מהתעללות נפשית מצד הבוסית על בסיס יומי, במשך קרוב לשנה, כדי להביא כסף הביתה.
שילוב כל אלה הפך את הבית לבלתי נסבל, עם ביקורת בלתי פוסקת מצידו על כל דבר, האשמה על זה שאני נותרת בעבודה ולא עוזרת לו עם התינוקת והגדולה בבית, ובערך על כל דבר. הוא היה גם מתבודד שעות בחדר במחשב ולא נוכח כמעט בבית, למעט ירי של האשמות. כך הפך זר עבורי והייתי קלה מאוד להשפעה. ואחרי שגיליתי לאותו הקולגה שאני נשואה, הוא בחר לנתק ולחזור לקשר עבודה פורמלי, אבל אני רדפתי אחריו, מבקשת טיפת חום וקבלה, גם אם במייל או סמס.
כשהתגלה הרומן, נכנסנו לטיפול זוגי. חודשיים אחכ, נכנסתי להריון, שנאלצתי להפיל כי לא התפתח, וביום שהגענו לבית החולים להפיל, בעלי אמר לי שאנחנו לא נכנס שוב להריון בגלל כל התקופה הזו, והאיום שלי להתגרש. זה היה כמו לקבל אגרוף בבטן.
מאז התחלתי לכמוה לתינוק, ולאחר שנתיים של טיפול זוגי, וקשר שהולך ומחלים בינינו, התחלנו לעבוד על תינוק בחודש שעבר.
אבל דומה, שאני לא מאמינה שאני אכנס להיריון, ושזה עונשי- להיות רק עם 2 (כשפעם דיברנו על 4...).
בעלי אמר לי - מה אני אשם, והוא אכן צודק.
אני מנסה לשכנע את עצמי, שזה תינוק פיצוי, ושזה תינוק החלמה של הקשר שלנו, אבל קשה לי. איפה שהוא מאמינה, אחרי כל השנתיים האלה שהסתכלתי על עגלות, בטנים מתעגלות ותינוקות חדשים, שאני בעונש על מה שעשיתי. בלי יכולת לכפר.
אני מתקרבת לסוף גילאי הפוריות שלי. עם הילדים הקודמים, לא הייתה כל בעיה ונכנסתי להריון בפעם הראשונה או השנייה.
בחודש שעבר ניסינו ולא הצליח. עכשיו, חוששת שהאמונה הזו שלי, תגשים את עצמה ואני בעצם שמה לעצמי רגליים.
מה לעשות?
 
טלי צרקינסקי  
16:11 13.11.15
תוהה שלום,

המערכת הזוגית שלכם עברה טלטלה עם הרומן הוירטואלי שאת מתארת וכן עם הרקע הלא פשוט, התקופה הלא פשוטה שהייתה בבית ובזוגיות.
אין זה אומר שלא ניתן להתגבר על דברים כאילו.
תינוק הוא לא מה שמציל נישואין, חשוב להביאו ממקום שכל מה שקרה עובד כמו שצריך בטיפול זוגי, שאת מצליחה לסלוח לעצמך על מה שקרה, שאתם כזוג יכולים להבין את הסיטואציה שזה ישב עליה (=אותו מקום וירטואלי) וכן לבנות את יחסי האמון לרבות מה מרגיש בעלך.

הפלות, עובר שלא מתפתח, הם דברים שקורים, את משייכת את זה למקום של הנפש. לעתים הגוף שלנו באמת מדבר את הנפש ומאד חשוב להיות קשובים לכך.

מה שאני ממליצה לך:

להתבונן ביש: יש לך שני ילדים ויש לך משפחה!

גם במקרה ש... לא יגיע שלישי... (הכוונה שפעמים רבות מתוך שחרור יכול להגיע היריון).

שנית, להביא תקשורת פתוחה לקשר עם בעלך ולראות אם הוא אינו אמביוולנטי לתהליך של היריון נוסף, אלא מגויס. חשוב שהחלטה כזו תבוא משניכם.

המלצתי לא לראות בצורך שהיה להפיל את העובר כ"עונש", אלא לקחת את זה למקום שיהיה קשוב לנפש, קשוב לזוגיות, קשוב להתפתחות מכל הבחינות שלך ושל בן זוגך.

תיארת תקופה לא פשוטה שעברה עליכם, אם אתם יכולים להתחזק ממנה וטוב שנעזרתם בטיפול זוגי. אם את מרגישים שצריך המשך לטיפול זוגי או פרטני (עבורך) זו גם אפשרות להורדת מתחים, האשמות ועוד.

אני מאחלת לך הרבה הצלחה וחשוב לראות את התינוק כרצון לחוות הורות לעוד ילד ולא כפיצוי/תיקון ועוד.

בברכה,


 
אוהד
21:45 12.11.15
אז התחלתי לכתוב, צריך לשפוך את זה איפשהו לא?
רציתי לשים סימן קריאה אחרי סימן השאלה שם, אבל אני כבר מזמן לא בטוח בעצמי, מאז שאת אינך אני כבר לא בטוח בכלום.. שהכאב שם יושב עמוק, אתה מפזר חיוכים מזויפים שבסופו של דבר יהפכו לאמיתיים. אני תמיד נוהג לומר שהכל לטובה, והאמת? אני גם מאמין בזה. אז איפה הצד החיובי בלדעת שהפרק של האדם שהכי אהבת אי פעם הסתיים בחייך. ואני שקרן.. משקר לעצמי הרי מה אתה אוהב יותר אותה או את עצמך? ואיך יודעים שהבחירות שלנו נכונות. יש מחיר לכל החלטה והיא גובה עימה כאבים עצומים. כשתשכבי שם במיטה באמצע הלילה ותזלוג דמעה תדעי שעולם שלם בוכה איתך, העולם שלי.
שלום, נפרדתי לאחרונה אחרי שההינו ביחד 8חודשים. הוא היה הראשון שלי בהכל ואני שלו. אהבנו באמת אבל כנראה לא מספיק. הפריע לו שאני לא נשארת להישאר אצלנו למרות שהוא יודע שבטווח זמן הזה זה לא נהוג אצלע בבית. רבתי ריבים בשבילו והתאמצתי הרבה בשביל הקשר הזה. בסופו של דבר הוא הציב לי תנאי והרים ידיים באופן מילולי שנמאס לו.
ההיתי כאובה ועצובה לא יכולתי לראות את עצמי ממשיכה הלאה. והנה הזמן טיפה עבר הרגשתי הקלה ,התחלתי לחייך יותר. פחות מודאגת .
אבל עכשמו שאני יושבת וחושבת הבנתי שאיבדתי מישהו שאהבתי שהסתדרתי איתו כמו שחלמתי. ה היה לי כיף להיות איתו. אני מתגעגעת הןא חסר לי ואני מחכה לשלוח לו הודעה אבל אני לא אעשה את זה כמובן. מה אני יכולה לעשות בשביל להעביר את זה? תודה
 
עדי בדיחי  
17:48 10.11.15
שלום מישהי,

אני מבינה שמה שאת חשה הוא געגוע אליו, אבל פחות כמיהה לחזור אליו. אולי מדובר בגעגוע לחוויה של הביחד, האהבה, הרצון להיות בזוגיות. רציונלית הרבה פעמים אנחנו מבינים שהקשר שסיימנו לא היה לטובתנו, הפרטנר לא התאים, אך הרגשות עלולים לשוב ולצוף- וזה תהליך טבעי לחלוטין של פרידה. אותו מקום של "כפות מאזניים"- מצד אחד געגוע וכמיהה, ומצד שני ידיעה שעשינו מעשה נכון לאורך זמן.

אז להעביר את התחושות לא תמיד ניתן והרבה פעמים ההמלצה היא דווקא לתת לרגשות מקום ולאפשר להן להיות. יחד עם זאת יהיה חשוב שתמשיכי לצאת עם חברים וחברות, תמשיכי לראות "עולם" ואולי בהמשך לצאת לדייטים גם אם רק בשביל לחוות שוב את עולם ההיכרויות, מחדש. חשוב לפתח את ה"אני", תחביבים ודברים שאת אוהבת לעשות - ה יסייעו לך להעביר את הזמן.

הדבר החשוב הוא לזכור למה נפרדתם- כל פעם שתחזרי לסיבות תוכלי לרשום אותן על דף (רעיון לדוגמה) ולחזור לדף הזה כשאת "חלשה" יותר, מתגעגעת יותר או פתאום בעלת רצון לסמס לו ולחזור אליו. אולי הדף הזה יזכיר לך למה המעשה היה נכון אז ולמה נפרדתם.

סה"כ התחושות שאת מתארת טבעיות לחלוטין, הן לגמרי צריכות להיות שם כרגע, ולאט עם הזמן את תמשיכי לחוש הקלה ולהיות פחות מודאגת. זה לוקח זמן, אבל זה קורה בסוף בתהליך טבעי לגמרי.
 
מישהי
00:35 11.11.15
תודה רבה ! את מקסימה,עזרת לי מאוד !!
 
אנונימית
08:55 10.11.15
שלום לכם.אני רוצה להכיר דרך אתר הכרויות מישהו,והמשפחה שלי מתנגדת אני מצאתי מישהו שאני מאוד רוצה ליצור איתו קשר,ובגלל שעברתי בחיים שלי משברים מאוד קשים עם בני זוג ההורים שלי מפחדים עלי ומתנגדים שאכיר אני גרה עם ההורים אחרי שהרבה שנים גרתי בין היתר עם בן זוג,והיתה לנו פרידה קשה.מה עושים במצב כזה? אודה לכם על עזרתכם זה דחוף לי לדעת.שיהיה לכם יום מקסים תודה.
 
אנונימית
18:35 10.11.15
תודה.
 
טלי צרקינסקי  
18:50 10.11.15
אנונימית שלום,

אנו משתדלות לענות לפניות בפורום במהירות האפשרית, אך המענה הוא לא מיידי.

לא ציינת בת כמה את ואילו פגיעות ומשברים חווית במערכות יחסים, מה שניתן הוא להתנהל בזהירות ולחשוב עם עצמך מה חשוב לך בבן זוג והאם את יכולה להפיק את מה שחווית במערכות יחסים קודמות (על מה יושבת הפגיעה, האם את יכולה לזהות את זה וכו', על מנת לא לפתח דפוס של בחירת גברים שתחווי מהם פגיעה וכמובן התבוננות בעצמך, איפה להתחזק, מה חשוב לך לשפר - אילו תובנות שתמיד כדאי להגיע אליהן).


לגבי היכרות אינטרנט - בפגישה ראשונה המלצתי לא להיפגש בבית או במקום חשוך כמו פארק כו'.. אלא לקבוע הפגישה במקום ציבורי כגון בית קפה שנראה לי הכי מתאים והכי נוח לדבר ולפתח שיחה.

להכיר את הבחור בהדרגתיות.

מול הורייך כדאי לפתוח את הנושא שאת בוגרת ואת רוצה להכיר, אינטרנט היא מדיה שאנשים מכירים בה זוגיות.

לנסות לראות מה המקום שמגונן שם והאם זה בא לידי ביטוי בעוד תחומים (שאת מרגישה שם שמגוננים עליך יתר עליך או שלא סומכים עליך).

האם המשברים שחווית עובדו? לדוגמה בטיפול? אם לא יש מקום לחשוב על ליווי כזה שיכול מאד להעצים אותך ולתת לך כלים בכלל בתחומי החיים השונים.

מאחלת לך הרבה הצלחה,
 
אנונימית
19:36 10.11.15
אני יישם את מה שהצעת לי.ערב נעים.
טוב לי, רע לי, יש לי בן זוג שמרשה לעצמו הכל במצבים שונים, הוא בטוח שהוא בן זוג אוהב ובן אדם טוב ומוכיח לעצמו זאת בכך שהוא באמת מוכן לעשות הרבה טוב ואולי אפילו הכל בשביל אבל ברגע שנפתח ריב, ויכוח, הוא בתהליך מהיר מאד אם כך "יתגלגל", יאבד שליטה ויגיד מה שהוא רוצה ורק יאשים ויוריד וזה לא משנה אם אני בוכה, חושב שהוא יודע להפריד וללכת לעבוד ושלא יפריע לו אבל אני לא מסוגלת לעשות זאת, להכל יש תירוץ מבחינתו בהתאם למה שבא לו !!! נמאס לי כבר לשמוע סליחות! נמאס לי כבר לקבל! גם אני רוצה להתפרץ עליו ולאבד שליטה (רק במילים כמובן) ולקום וללכת שיראה שהוא בהחלט יכול לאבד אותי! אני בת 28 והוא בן 31, אנחנו גרים ביחד, שוכרים במושב ויש לנו כלבה וחתולה, מאיפה להתחיל להסביר מה וכמה זה יצריך בשביל לקום וללכת?
כשטוב טוב ואז כשרע אני כל פעם מחדש כואבת כל כך מבפנים כי אני יודעת שאין סיכוי שיש תקווה אם זה כל כך הרבה פעמים ממשיך ולא משתנה! ולא משנה כמה מדברים ומה אומרים ואיזה סגנון חדש של התייחסות השיחה של אחרי מקבלת, שום דבר לא משתנה! אמרתי לו את זה גם, הוא כל כך מרשה לעצמו ברגעים מסויימים שרק ביום שאני אקום ואלך הוא יקבל סטירה, אבל למה אני או אנחנו צריכים לעבור את זה כדי שהוא יבין?? שהוא יתבגר כבר??
היה לו קשר אחד לפני והקשר הזה היה ארוך. 10 שנים. מגיל 17 עד 27 לערך.
הם גם התחתנו ממש בסוף שלו וכעבור חצי שנה הוא החליט שאם אחד מהם לא יקח את הצעד עכשיו כשעוד אפשר, זה יהיה ממש רע, והוא סיים את זה.
לפעמים אני חושבת שמזלה. אבל אני תמיד מנסה להבין ולהפריד בין הרגשות העכשוויים שלי לבין הקבועים שלי, יש מחשבות שהן נוצרות כרגע מתוך כעס ויש מחשבות שפשוט שם, חוזרות על עצמן בכל ריב, ואלה הן הבעיתיות, הן לא הבעיה הן התוצר זאת אומרת.
אני לא יודעת כבר מה לעשות, אני לא שטיח שדורכים עליו, אני יודעת להגיד את הדברים ולדבר, ביחד, לבד, להתמזג ולהתפשר ולגשת כשצריך וזה קרה לא מעט, וכמובן לא בהכרח ממש רציתי אבל כן רציתי את התוצאה שזה יביא.
כמה אפשר להיות זאת שניגשת? אין לי כוח יותר. ואם אני לא ניגשת, אין בעיה, אני אסבול מלא מלא זמן, ה"סבל" שלו מתבטא בכך שהוא במלחמת התשה. הוא יחזור הביתה אחרי יום סבבה מהעבודה אבל יסגור את הדלת ויזרוק את התיק על הכיסא רק כדי להדגיש שהוא עדיין כועס, מבטא דברים בקולות וחוסר עדינות.
בשניה שאני אגש בדרך כלל אם עובר היום, זה תוך רגע יכול להשתנות ולהרגע אבל אם יכולתי להגיד לעצמי שזאת תרופת הקסם שלנו אז הייתי לוקחת את עצמי את זה לתמיד לחיים וזוגיות מאושרת. אבל לא! האיפשור שלו לעצמו להגיד מה שהוא רוצהלא משנה אם זה מעליב, לא בוגר, מאשים, מניפולטיבי אפילו לרוב בכוונה כשהוא יודע ששנינו יודעים שזה בולשיט העיקר להציק !!!! גורם לי להרגיש שאני פשוט מאפשרת לו ולכן אם אני לא אקום ואלך, כי שינוי בצורה אחרת פשווט לא מגיע, אני מכינה לעצמי חיים כל כך לא מאושרים.
כתבה, כמה פוסטים לפני, נשמע מאד דומה, חוץ מעניין הפלירטוטים.
רק מבחינת הצורת התנהגות והרוע בריבים ולאחר מכן היפוך הדברים באופן מוחלט ואמירה שהם לא נכונים, שנהפוך הוא הנכון ולאחר מכן אמירות של אהבה ומה אני באמת בשבילו ושהוא כמובן כמו שאמרתי.... מאבד שליטה.
תודה.
שלום תאיר,

היה לי קשה להבין מתוך ההודעה שלך מה בדיוק הבעיות שאת רואה בקשר, אני מבינה שכתבת את ההודעה ברגע של כעס או אולי משבר זוגי, ואולי בגלל זה ההודעה לא ברורה- את מוצפת..

ממה שכן הצלחתי להבין- מדובר להערכתך בבחור איפולמסיבי שהרבה פעמים מגיב מהבטן. קשה להתנהל איתו בקונפליקטים. מעניין אותי לדעת מדוע הקשר בן העשר שנים שהסתיים בחתונה- בא לקיצו חצי שנה לאחריה. זה מעלה כמה שאלות לגבי התנהלותו הזוגית (ואולי גם של בת הזוג).

יהיה קשה לשנות אדם מבלי להביאו לידיעה כי הקשר צריך שינוי ועל כל אחד לעשות דרך כדי להגיע לאמצע מוסכם ביניכם. אין ספק שלהמשיך להתנהל בדרך שציינת תוך איבוד שליטה יהיה קשה ואולי בלתי אפשרי עבורך לאור מה שאת מעלה. לפני אקט של נטישה או דחיה כדי "להראות לו מה זה", או ללמד אותו לקח, כדאי יהיה לדבר את זה. לדבר את מה שאת מרגישה- לאן המחשבות נודדות. זה עלול להביא לויכוח נוסף ולהרמת טונים שוב, נכון- אבל בדיוק בגלל זה צריך להסביר לו למה את לפעמים חושבת שאולי כשהוא ילמד מה זה "אין" ידע להעריך מה זה "יש". לדבר את מה שאת מרגישה ופחות להיות זו שמפשרת, שניגשת. אלא זו שניגשת לתכלס- לדבר על הבעיה עצמה. אם דיברת עליה מספיק, בדרכים של הזמנה, קבלה, ברוגע ולא בזמן משבר אלא כשאתם באוירה טובה- ואין שינוי, אין הבנה ואין רצון לשנות- זאת בעיה. כיוון שזה לא ישתנה.

אך כדי שאדם ירצה לעשות שינוי הוא צריך להבין מה הוא מפסיד. האם הוא בטוח שהוא מבין זאת? ההפסד הוא גם שלך וכדאי להגיד לו את זה- שגם את מפסידה. שניכם מפסידים. אז במקום לחיות בתחושה הזאת- כדאי לקום ולעשות מעשה. יש כל מיני הרצאות וסדנאות (גם ברשת) על ניהול כעסים, תקשורת בריאה בזוגיות- רק תקליקי ותקבלי. אולי יסכים לצפות איתך? אולי יסכים ללכת יחד לסדנה? (אולי טיפול זוגי עלול לאיים עליו מדי כרגע).

בהצלחה רבה,
 
תאיר
18:06 08.11.15
גמעתי את כל שכתבת. תודה ענקית. הלכנו לתקופה ממש קצרה, "כהטבה" לעצמנו, לטיפול זוגי וזאת היתה תקופה די דומה אבל קצת יותר טובה. זאת עשינו מכיוון שאנחנו מרגישים מאד בנוח אחד ליד השניה ולעשות צעד כזה. למרות זאת, זה לא עזר והבעיות עדיין שם. שנינו לא אוהבים את זה, זה נאמר כמובן לא ברגע המשבר והכעס. פיצול אישיות נוראי. חלפה לי המחשבה בראש ולא ידעתי אם זה קשור או לא קשור, שאולי זו בכלל בעיית כעסים שצריך להתמקד בה. סדנת ניהול כעסים. אני ברגע זה פותחת כרטייסיה נוספת בגוגל כרום ומחפשת! אני מודה לך מאד, תודה תודה תודה!
שיהיה שבוע נהדר.
תאיר
שלום,
מזה מס' ימים אני מנסה למצוא לעצמי תשובות בכל מיני מקומות אולם לא מצליח.
אני בן 39, מעולם לא הצלחתי להיות בזוגיות מעבר למס' חודשים בודדים, הייתי זאב בודד כל חיי.
התחתנתי בגיל 36, כאשר אשתי הייתה בת 35. לפני החתונה היינו חברים לתקופה של כ - 5, 6 שנים של און אנד אוף כזה.
מאחר ולא הצלחנו להתנתק לגמרי (למרות שאני יצאתי עם אחרות והיא הייתה על סף חתונה עם מישהוא אחר) החלטנו להתחתן והחלטנו עוד לפני הנישואין, שבמידה ולא יהיה לנו טוב, אז ניפרד.
לא היה לנו כסף לדירה, אני הייתי על סף פשיטת רגל, שכרנו דירה קטנה ומיד אחרי החתונה הרגשתי שאני לא מחובר לאשתי ולא נמשך אליה, היא נראתה מכוערת בעיניי ולא הצלחתי לסבול את עצמי על ההחלטה שלי להתחתן איתה. הערתי לה כל מיני הערות מעצבנות על כל פיפס שהיא אמרה או עשתה, אני סופר מסודר והיא לא. הבית תמיד נראה זוועה למרות שעזרתי בהכל אולם היא תמיד מבולגנת, לא יעילה, חיה באיזי כזה ואני רץ ורוצה להתקדם ולעשות את זה וזה וזה והיא כאילו מושכת אותי לאחור. היא פשוט לא פלפלית וזה הפריע לי למרות שלא שמתי לב לזה קודם. חודש אחרי החתונה אמרתי לה שאני רוצה להיפרד ממנה ואני מרגיש שאני תקוע איתה, אני פשוט לא מבסוט לא פורח אין אהבה בינינו והיא תמיד הייתה נסערת ונותנת לי מכות על כך (לא אגרופים אבל ריב רציני עם צעקות וצרחות ובכי עד שהיא הייתה מתעלפת) חודש אחרי שהתחתנו היא הפתיעה אותי ואמרה לי שהיא בהיריון למרות שלא תכננו את זה וביקשתי ממנה בכל לשון של בקשה לעשות הפלה אך ללא הצלחה ואז היא הייתה עוזבת את הבית למס' ימים להורים שלה וחוזרת. פעמים רבות בשנה הראשונה עזבתי את הבית ואמרתי לה שאני רוצה להיפרד ממנה אך המשפחה שלי כעסה עלי ולחצה עליי להישאר איתה בגלל הילד וכך עשיתי וסבלתי עד שנולד לנו הילד המקסים הזה. הילד מירר לי את החיים יותר מתמיד וסליחה שאני אומר את זה. אני אוהב אותו ומעניק לו את האהבה שלא הייתה לי מעולם אך אני תקוע עם אישה שלא כיף לי איתה.
שלום ששי,

אתה מעלה הרבה דברים והם כלל לא פשוטים. אני בטוחה שמה שאתה עובר מאוד מטלטל, בעיקר לנוכח ההורות החדשה שאף היא מהווה שינוי דרסטי בקשר,

אתה מתאר כי מאז ומעולם לא הצלחת להחזיק מערכת יחסים, ואפשר דווקא להתעכב על המקום הזה. בגלל שהדברים מורכבים לא נוכל להקיף את הכל כאן בפורום אך כן תוכל לעשות זאת בטיפול שיוכל לתת לך גם מקום לרגשותיך ותחוש הקלה והכלה - וגם אולי לפתוח את הדפוס של "זאב בודד" ולמה בכל זאת היתה בחירה בבת זוג הנוכחית. אני חושבת שכן שמת לב לאופי שלה, אך אולי חשבת שזה נכון לך מבחינות אחרות. בכל זאת הכרתם שנים. ההחלטה להתחתן לא נשענה על מקום מבוסס וחזק, כך נראה (היא היתה אמורה להתחתן עם אדם אחר). ולכן גם המשך הקשר לא היה יציב.

עדיין זה לא אומר שאין מה לעשות. לנוכח העובדה כי יש לכם תינוק שהוא "ברשותכם", חומר גלם, חסר ישע- ראוי כן לקחת מקום של אחריות על הקשר ולגשת לטיפול, לבד או ביחד. אתה או שניכם- כרגע חשוב להרגיע את הרגשות ולתת לך הכלה. אם היא תצטרף מה טוב.

אני מבינה שיש חשש להישאר בקשר כה ממרמר ובהורות שהיא בוודאי גם לא פשוטה לנוכח הזוגיות - אך בכל זאת אתם מכירים הרבה זמן, קיבלתם החלטה, הולדתם ילד - עברתם תהליך. עכשיו כן כדאי לעבוד יחד על הדברים למרות הפחד. חופש ואינדיבידואליות תוכל להיות לך גם בזוגיות (בריאה) וגם בהורות. זה אפשרי להרגיש לבד גם בתוך ביחד. בטיפול תוכל להרחיב את זה.

בהצלחה רבה,
אני בן 29 נשוי 3 שנים + תינוקת מתוקה בת חודשיים. בסה"כ כאילו הכל טוב אבל אני ואשתי רבים המון אני טוען שהיא לא מכבדת אותי כי דעתי לא חשובה והיא מנהלת אותי ולפעמים מקללת אותי ומשפילה אותי והיא טוענת עלי שאני מבקר אותה וחרדתי מידי ומפריע בדברים. אנחנו גם בייעוץ זוגי. בגלל כל זה אני גם מרגיש הרבה זמן שגם ביחסים אין לה חשק והיא לא מינית כל כך וגם לי אין אליה כי קשה לי רגשית ובגלל זה אני כל הזמן מפנטז החוצה , מרגיש לא מסופק והדימיון שלי עובד שעות נוספות, כבר כמה פעמים שתפסה אותי בכל מיני אתרים בעייתיים וכעסה מאוד והיה משבר אמון והסברתי לה שאני לא רוצה בשטויות האלו אבל אני כמו מכור, וזה גם חוזר לפעמים. אני לא יודע מה לעשות??
כל דבר היא מרגישה שאני מאשים ואז לא מסכימה לדבר ולפתור רק רבה איתי.
ואילו כשאני מעיר לה שנפגעתי ממנה היא לא שמה.
גם ביחסים אני מרגיש שאני רק פונקציה שיהיה לה נעים ולא אכפת לה ממני.
שלום חיים,

תודה ששיתפת. נכון להמשיך בטיפול זוגי גם אם נראה שאתה נשאר באותן תחושות..לא פעם הטיפול כן יכול להזיז משהו או משהו מחלחל אצל הצד השני.

הבריחה שלך לתכנים כאלו ואחרים גם היא מאותתת על מצוקה אצלך ועל רצון להיות מסופק. ההתנהלות של השפלות וקללות היא בהחלט בעייתית בקשר ובטח ובטח כשיד תינוקת בבית.

עם זאת ולמרות כל הבעיות- טוב שאתם בטיפול. דווקא בגלל הפערים שציינת צריך להישאר בתקשורת פתוחה עם המטפל/ת. אם אתה חש שאינך מספיק מצליח להעביר את המסגר או את התחושות שלך כשבת הזוג נוכחת בטיפול אולי אפשר לשאול את המטפל באופן אישי אם ניתן להיפגש לבד עימו (אם זה עוד לא קרה או אם זה קרה ואתה חש שזה לא הספיק). חשוב מאוד שתעלה את כל מה שאתה חש מול המטפל וכך תעלה גם האפקטיביות של הטיפול.
 
מזל
09:13 31.10.15
בקר טוב ושבת שלום !!!

אני נשואה מזה 26 שנים ובשנים האחרונות חלקה נסיגה מחוק רצינית בקשר שלי ושל בעלי.
אני בת 51 ובעלי בן 56 .
בשנים האחרונות כאשר הייתי צריכה סתם לחגוג יום הולדת או יום נישואים פשוט לא הייתה התייחסות .
בשנים עברו הייתה הייתחסות ואני מאוד נפגעת ונפגעתי .
לבעלי אני תמיד רוכשת בגדים או כל מיני דברים שהוא רוצה כי הוא לא קונה לעצמו כלום .
ביום נישואים של 25 פשוט לא הייתה הייחתסות ומכאן בא המשבר הגדול שלי אליו .
התשובות שלו היו " מה את עושה מזה עניין " מה את מחפשת תשומת לב, כן אני מחפשת תשומת לב כי זה מה שאישה רוצה .
ביום הולדת של גיל 50 אם הילדים לא היו אומרים שנלך אז מצדו כלום ככה גם יום הולדת 51 שבכלל לא חגגנו .
אני חגגתי לו כל הזמן ימי הולדת מיוזמתי והזמנתי משפחה והוא בכלל לו.
היה לנו יום נישואים 26 כמובן שלא הייתה הייחסות ואנחנו פשוט לא מדברים כי אני לא רוצה , הילדים היצעו שהוא ירכוש כרטיס לחו"ל הוא הסכים כי הוא צריך שיחליטו עבורו לי נשבר מזה שכל הזמן צריך להחליט עבורו להגיד לו לבוא לגיד לו לעשות אין לא יוזמה אישית בכלל .
גילוי נאות אני אדם מאוד עצבני וחסרת סבלנות כי אני שונאת שאין יחס .
וגם יש לי קבוצות חברות שאני מבלה איתם מידי פעם (בבית קפה בלבד) כי כולם נשואות ואז אני אמרתי לו שאיתם יותר כייף לי כי אני
הולכת צוחקת ומדברת וסתם חברה נעימה המפגש החברתי שלנו הוא פעמים בשבוע וזה עושה לי הכי כייף שבעולם .
אתמול אמרתי לו שאני ממש רוצה לפרק את החבילה ושאני רוצה לעזוב את הבית כי לא טוב לי ' אין לי עם מי לדבר עם מי להתייעץ אנחנו יכולים לשבת שעות ולא להחליף מילה .
יחסי האישות שלנו זה אחת לכמה זה כי זה לא כייף כמו שהיה פעם .
פעם הוא היה אומר לי שנדבר או סתם שנצא ונדבר הפעם אין בעייה הבית פתוח ואת יכולה ללכת.
כמובן שלהיות גרושה זה צריך להיות מליונרית זה גם מה שהחברות שלי אמרו לי ויש לי גם חברות גרושות והם אמרו שזה לא קל.
החברות חגגו לי ימי הולדת , החברות שלי התייחסו אליי .
אני לא רוצה לפתוח פרק ב' בחיים שלי
כיום אני נמצאת במצב שלא יודעת מה לעשות הדבר היחיד שאני יודעת שלהיות בבית לא כייף בכלל גם בגלל הילדים שהם לטובתו ובכלל לא כייף לי כי כל הזמן מבקרים אותי , כל דבר שאני אומרת או מדברת צועקים עליי .
יש לציין כי כבר היינו מספר רב של פעמים אצל יועץ נישואין כמובן שזה לא צלח
אשמח מאוד לקבל הצעתכם
 
טלי צרקינסקי  
07:47 01.11.15
מזל שלום,

נראה ממה שאת מעלה, שאת צוברת תסכול וכעס מתמשך ואינך יודעת איך ניתן לגייס את בעלך לדברים שהיית רוצה שיהיו חלק מהקשר שלכם (כפי שציינת: התייחסות לאירועים בתוך הזוגיות, ימי הולדת וימי נישואין, תחושה שאת חשובה לו ועוד..)

ציינת שהדברים האילו היו בעבר בקשר, כלומר - אילו לא דברים שהיו נעדרים בקשר, את מכירה אותם.

אולי בשאלתך כאן את שואלת איך אפשר להחזיר את זה...

אני לא יודעת האם ילדכם מתגוררים אתכם או שכבר עזבו את הבית, אם עזבו יש במסגרת מעגל החיים נושא של "התרוקנות הקן", זהו שלב שהילדים עזבו והמושקעות הרבה שהייתה סביבם פוחתת, הם עצמאים יותר והזוגיות "נפגשת מחדש" כזוג לבד לאחר הרבה שנים של משפחה באותו בית ויש צורך להכיל את המקום הזה.

בכלל שינויים דורשים הסתגלות מחדש וחשוב לדבר עליהם בתוך הקשר.

ציינת לגבייך שאת אדם מאד עצבני וחסר סבלנות והשאלה שאני מעלה היא האם את מביאה את הרגשות שלך, את מה שחשוב לך בפני בעלך באופן בונה שהוא באמת יבין את מה שאת מרגישה ולא מתוך מקום של כעסים וחוסר סבלנות, כי אלו לא יביאו אותו להקשבה, אלא יותר לריחוק).

זה חשוב שאת מודעת לעצמך ואף אדם אינו מושלם..

זה בסדר גם שיש לך חברות לבילוי וזה גם חשוב שיהיה לך המרחב שלך לצד זוגיות לכיף מסוג אחר..ולשמור על החברות שלך.

באשר לקשר שלכם, כדאי לדבר איתו על זה, כדאי לדבר ממקום של "מה אני מרגישה" "מה חשוב לי בקשר" על התחושות שלך שמשהו השתנה, שהיית רוצה שתתייחסו אחד לשניה וכן שואלת אותו מה הוא רוצה? מה עוד חשוב לו בקשר?

כל זאת בהנחה שאתם רוצים לפתח את הקשר למקומות יותר טובים. בירור ציפיות.

ציינת שהייתם בייעוץ זוגי ו"כמובן שזה לא צלח" מה שמעלה את השאלה האם איבדת אמון שמשהו יכול להיות טוב בקשר?
שניתן להחזיר דברים שהיו נוכחים שם בעבר?

באשר ליחסי אישות. יחסי אישות מאד מושפעים מהמצב הרגשי, הזוגי, כעסים בקשר ועוד.. כך שכאשר יש קשיים בזוגיות ודברים נצברים, הם באים לידי ביטוי גם בפגיעה ביחסי אישות, או אי רצון לקיימם...

אם יש רצון כזה, ניתן אף לפנות למטפל זוגי שהוא מטפל מיני (=סקסולוג)..

חשבי על מה שהעליתי, מקווה שתמצאי את הדרך ושיהיה לך הרבה בהצלחה.

היי, לי ולבן זוגי קשר באמת מדהים
אבל יש בעיה בלילה- בשינה.
הוא טוען שאני חוטפת לו כל הלילה את השמיכה ואנחנו רבים המון בגלל זה.
הפיתרון שחשבתי עליו הוא 2 שמיכות יחיד,
אבל קראתי שזה יכול לפגוע בזוגיות- זה נכון?
האם יש פיתרון יצירתי שעוד לא חשבתי עליו?
הבעיה היא רצינית היום הוא העיר אותי ב6 בבוקר ופשוט לא הצלחתי לחזור לישון.
 
עדי בדיחי  
20:51 29.10.15
שלום קרן.

א. אשמח לדעת איפה קראת ששמיכות נפרדות יכולות להרע לזוגיות...

ב. קונקרטית לשאלתך, התשובה היא לא- זה לא נכון.

ג. יש הרבה יתרונות בלקום ב-6 בבוקר.. :)

בהצלחה,
 
שני
18:04 31.10.15
לא נראה לי שיש בעיה בלישון בשתי שמיכות יחיד..אני מכירה לא מעט זוגות כאלה והזוגיות שלהם מדהימה וזה לא פגם בכלום..
בנוסף, אני יודעת שיש גם שמיכות שהן מאוד גדולות ככה שאולי הן יכולות להתאים לכם
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  218  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מיניות   גירושין   רומנטיקה   בגידות   אינטימיות   נישואים   משבר זוגיות   פחד מזוגיות   זוגיות במשבר
RSS RSS פורום יחסים, זוגיות ונישואין