בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים משפחה, הורות, זוגיות»פורום יחסים, זוגיות ונישואין
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום יחסים, זוגיות ונישואין

פורום יחסים, זוגיות ונישואין יעזור לכם לתקשר ולהחזיר את הזוגיות הביתה. פורום יחסים, זוגיות ונישואין ב: סקס, זוגיות, פחד מזוגיות, זוגיות במשבר, מיניות, גירושים, משפחה, הורות, זוגיות, אהבה, רומנטיקה, בגידות, נישואים, אינטימיות ועוד
מנהלי פורום יחסים, זוגיות ונישואין:
טלי צרקינסקי
לפרטים נוספים
עדי בדיחי
לפרטים נוספים
 
מימי
17:48 02.10.15
שלום,אני בת 20 ואני נמצאת בזוגיות עם בחור מדהים יש כימיה והכל. הוא גם בגילי, אני באה ממשפחה מסורתית והוא מאמין. אנחנו לא גרים באותו אזור וכאן מתחילה הבעיה. בהתחלה הוא היה מגיע אליי וההינו יוצאים והוא היה חוזר בשעות מאוד מאוחרות ולכן גם אני כל פעם שיכולתי ההיתי מגיעה אליו וחוזרת הביתה לא נשארת לישון מה שמאוד מפריע לו. הוא מרגיש מרוחק ומופנם אפילו כועס למרות שהוא יודע שאצלי במשפחה זה לא נהוג שאחרי חצי שנה אני אשאר לישון אצל הבחור,למרות שאני סומכת עליו והוא מכבד והכל. גם היו ריבים על כך אצלי עם ההורים . הוא יודע מה התשובה בכל פעם שהוא שואל אותי אם אננ נשארת והוא ממשיך לשאול. אתמול נפגשנו אצלנו נהנו וההיתי צריכה לחזור הביתה והוא פשוט "זרק" אותי מהאוטו חייך חיוך בכאילו כשאמרתי לו שזה לא בסדר שככה הוא בוחר לסיים את היום הזה. היו לו דמעות בעיניים ראיתי שקשה לו ,אבל לא היה לי כוח לריב איתו. אפאחד לא דיבר מאז אתמול בערב. ואני מפחדת שהוא יחליט לסיים את זה.
תודה על ההקשבה אשמח לעצה בהתאם תודה!
 
עדי בדיחי  
15:24 04.10.15
שלום מימי

לצערי לא אספיק לענות היום. אשמח אחרי החג ביום שלישי.

חג שמח,
 
מימי
06:41 06.10.15
היי , תודה על התייחסותך! אני רוצה להוסיף כמה דברים לפי השיחה האחרונה- הוא מרגיש שאין לו חברה שהוא לא בזוג שאנחנו מבלים ביחד בכלל,וקשה לו מאוד שההורים שלי מחליטים ואין את ההחלטה שלי בדבר לכך.
 
עדי בדיחי  
16:57 06.10.15
שלום מימי,

נראה כי הפערים אכן קיימים, כפי שציינת החל מהפער הגאוגרפי, אבל יתכן והפער המנטלי, התרבותי הוא אפילו רחב יותר. אני מבינה שאת מגיעה ממשפחה יותר מסורתית/ שמרנית שדוגלת גם בהרחקות מסוימות על הרקע הדתי -בזוגיות. הוא אמנם אדם מאמין, אך זוהי הגדרה רחבה מאוד. אדם בעל אורח חיים "חילוני" גם יכול להיקרא אדם מאמין- הרבה מאוד אנשים מאמינים. אין זה אומר שהם מאמינים גם בעניינין אלו של הרחקות. יתכן וזה משהו שעבורו, גם כגבר וגם בכלל, מאוד קשה. העובדה שהוא מכבד את זה היא מאוד משמעותית כאן. זה מעיד על הערכתו וקבלתו "אותך" ואת המקום ממנו את מגיעה. חשוב לעשות צעדים לבוא לקראתו על מנת שיחוש את קירבתך, באופנים בהם הדבר מתאים לך.


אני מאמינה שככל שתעשי פעולות בתוך הקשר שמראות שעל אף המרחק- אתם עדיין קרובים, בחיבור, בגישה, בתקשורת ותשתדלי גם יותר להיפגש עימו- הדבר יהיה משמעותי והוא ירגיש שהיתרונות בקשר עולים על החסרונות.

כפי שהוא אז היה מגיע אלייך וחוזר מאוד מאוחר- אפשר לחשוב על תוכנית כזאת בה את והוא תעשו את המאמצים- ימים מסוימים שאת מגיעה, ימים שהוא מגיע. שבתות עדיין נכנסות מאוחר- אפשר לחשוב על שישי החל משעות הבוקר המוקדמות ועד הצהריים.

דבר נוסף, בהנחה והקשר רציני - אולי הורייך יסכימו לארח אותו, כולל לינה, בביתכם, או- בבית סמוך של שכן טוב/קרוב משפחה - ותבלו את שארית הזמן יחד. יש לכך שתי משמעויות- האחת היא הזמן הרב שתהיו יחד ולכן תתקרבו, תאפשרו לזוגיות עוד מרחב מחיה. השפעה שניה היא להכיר אותו יותר לעומק להורייך, והוא יכיר יותר טוב את המנטליות והבית ממנו את מגיעה- זה בהחלט חשוב עבור המשך הקשר. הדבר יהווה שלב רציני יותר עבורכם, ואפשרויות מגוונות יותר של בילוי משותף.

בשלב זה יהיה כדאי להציע לו את האפשרויות שהעליתי כאן, לנסות לפייסו ולבדוק מה הכי מתאים לכם. נשמע שאת מאוד אוהבת אותו, ובהחלט ניתן לנסות יחד לגשר. לא הייתי ממליצה לעשות פעולות של הימנעות או להמשיך תקשורת של קצרים וכעס- אם באמת את רוצה בקשר. לעשות מאמצים של קירבה ופיוס בוודאי יועילו יותר והוא דווקא יראה בכך מקור והשראה לאותם צעדים מצידו. כלומר זה "יעשה לו חשק" לבוא לקראתך גם.

בהצלחה רבה,
בתור אחת שקשה לה לראות את היתרונות..אשמח לתשובותיכם
שלום תמי,

אולי כדאי לפרט קצת יותר כדי שנבין מה את חווה סביב המשבר ובכך לתת לך מענה רחב יותר.
שלום רב!
אני ובעלי ביחד שנים רבות,כולל ריבים קשים והתערבות משפחה מורחבת.לבעלי פתיל קצר, נפגע ומתלקח מכל אמירהשלא נראית לו. אם עצבני בלילה כי חם לו, צועק ומעיר את כולם.. כשיש מתח אני זאת שארד ואשן בסלון, הוא מעולם לא היה ג'נטלמן,גם כשאני חולה ומשתעלת. חגים ,צריך לחגוג עם משפחתו ,אחיו עם כדורי הרגעה למיניהם,הוא מסרב לקחת,סירב לכל יעוץ אישי או זוגי.אני עברתי כמה טיפולים פסיכולוגיים ויעצו לי לא להכנס איתו לריב כשמתפרץ כי זה לא יעזור, אני מתמידה בכך אך חשה שאני הולכת ונעלמת.לא מעיזה לעמוד מולו.יש לציין שהכסף אצלו, משכורתי קטנה ואת רוב משכורתו שניתנת לו על ידי אח שלו שומר אי שם.אף אחד לא יודע כמה ואיפה.כך שיכול לייבש אותי כספית ואף עשה זאת בעבר.רגשית הוא קשור אלי ומעריך אותי אך בשל רגשי נחיתות מקנא בקשרים חברתיים שיש לי ומנסה תמיד להרוס.גם לא מרשה לי להזמין הביתה בנות דודות וחברות, מאיים שיתנהג אליהן לא יפה ואף עשה זאת.הוא אף מתחבר לגברים מסוגו,שמצויים במערכות יחסים קשות עם נשותיהם ואיני רוצה קשר עימם. הילדים אף הם מתקשים בשמירת קשר נורמלי איתו ומשלמים מחיר נפשי. לדוגמה, בני החייל עובר תקופה לא קלה,רציתי לעודד אותו ליום הולדתו והצעתי טיול נחמד משפחתי,ברגע האחרון בעלי אמר:אין לי חשק,חם לי, את רוצה שניסע ואני אתרגז ואתחיל לצעוק? וכך הרס הכל. אני מרגישה שהכל תלוי בו, במצבי רוחו, שחיי וחיי הבן תלויים בו. הבת תודה לאל עצמאית יותר.אני מתבגרת, מתקשה לעבוד שעות ארוכות כדי להרוויח יותר ופוחדת להזדקן איתו. אני תמיד מחכה לסוף החגים, שילך לעבודה ולא יהיה הרבה בבית.אני תוהה אם יש טעם להשאר כך. תודה.
 
קינו
18:47 01.10.15
החיים קצרים מידי בשביל לסבול.
כסף זה לא שיקול לכלום.
 
עדי בדיחי  
12:48 02.10.15
שלום תמר,

לצערי את מספרת סיפור מאוד לא פשוט על בעל שנוטה לסרס אותך בכל מיני רמות- כלכלית, חברתית, אישית, רגשית, זוגית, הורית. אני בטוחה שלא קל לך לחיות עם אדם שעל פי תיאורך מתנהג באופן לא נשלט, ומקשה עלייך ועל כל סביבתו וכמובן על ילדיו את החיים.

אני לא יודעת אם יש טעם לשכנע אותו לגשת לטיפול שכן לא נראה שיש רצון מצידו. אך כן הייתי ממליצה בחום שאת תגשי וכמה שיותר מהר, לשירותים חברתיים או- אם את לא מעוניינת בכך, לשיחות פרטניות (ניתן דרך רופא משפחה לקבל הפניה ללא תשלום או בתשלום סימלי דרך הביטוחים השונים של קופות החולים. עו"ס במרפאה תוכל לכוון אותך). להערכתי את זקוקה לתמיכה גבוהה בהרבה מאשר מענה יחיד כאן בפורום. את עוברת חיים מאוד לא פשוטים עם בן זוגך, הילדים- נראה כך- כבר גדולים, כדאי לחשוב על המשך חייך, אבל רק מול וביליווי איש מקצוע שיוכל לסייע לך לעשות זאת נכון.

מאחלת לך בהצלחה רבה,
 
קינו
19:30 30.09.15
הי שמי הוא קינו בן 22
במהלך התיכון והצבא היו לי 3 מערכות יחסים שאני מגדיר כרציניות שנמשכו כל אחת יותר משנה. עם כולן סיימתי את הקשר מאותה סיבה, נמאס לי מבת הזוג, נמאס עד לרמה שאני לא רוצה לדבר איתן יותר. בחיים לא הרגשתי געגועים או רגשות חרטה על פרידה.
לפני חודש וחצי התחלתי לצאת עם מישהי חדשה חכמה יפה מצחיקה וכיפית. רדפתי אחריה קצת ולא יכלתי להוציא אותה מהראש שלי חיזרתי אחריה עד שנהיינו זוג.
עכשיו אנחנו ביחד ואני מפחד פחד מוות שאני אקום בוקר אחד ולא ארצה אותה יותר, אני מפחד שאני אפתח את הפלאפון אראה הודעה ממנה ואתבאס כי לא יהיה לי חשק לדבר.
 
עדי בדיחי  
10:44 01.10.15
שלום קינו,

אני רוצה להאיר מספר נקודות-
ראשית, אתה בחור מאוד צעיר וכנראה גם רציני, שמחפש אחרי קשר לטווח ארוך. העובדה שניהלת 3 מערכות יחסים ארוכות עד גיל כה צעיר מלמדת הרבה על היכולת שלך כן לתרום ולהחזיק רגשית מערכת יחסים, על כל המשתמע- מחויבות, הדדיות, כבוד, אמון וכו'.

לגבי הדפוס החוזר- יפה שאתה מתבונן בהתנהלות ומנסה למצוא דרך בה כן תוכל לא להשתעמם מדי. ננסה להבין מה יש בקשרים האלו, או בבנות הזוג האלה, שגורם לך לרצות לגדוע את הקשר ברמה כה גבוהה. האם יתכן ואתה בוחר בנות זוג אשר "מציפות" מדי? לוחצות מדי? ישנם בני זוג שמאוד רוצים זוגיות אך רוצים גם חופש ומרחב, ולא להידבק אחד לשני. לחילופין ישנן בני ובנות זוג אשר לא מאפשרים חופש ולמעשה הזוגיות היא מרכז חייהם, ולא נשאר מקום ל"אני" להתפתח לבד. בעיקר בגיל כזה- זה מאוד משמעותי ועלול ללחוץ מדי.

כדאי לשאול כמה שאלות, כמו- איזה טיפוס אני של זוגיות? האם אני מחפש גם מרחב אישי בתוך הזוגיות- עד כמה הוא משמעותי לי כדי שאוכל להמשיך לקיים קשר? מה גורם לי להירתע מבת זוג? מתי אני מרגיש שמיציתי? מתי זה עולה על "רף" מסוים שאי אפשר להמשיך הלאה אח"כ?

האם בקשרים אלו היו קונפליקטים שחזרו על עצמם ובגינם הרגשת מחנק?

דבר נוסף, ביחוד בגיל זה, דבר שמאוד אופייני הוא עינין החיזור והרגשה של ערך עצמי גבוה, אחרי שהצלחנו "לכבוש" את היעד. כלומר, גם פה יש מישהי שבהתחלה סירבה ולאחר עבודה מצידך היא נענתה לחיזוריך. האם זה היה בשאר הקשרים? אמנם הקשרים היו מאוד ארוכים, יתכן ובכל זאת משהו בהיענות החיובית שלהן לאורך הזמן- גרמה לך להרגיש שזה מיצה את עצמו? חייבת לציין שכל אלו לגיטימים ושוב מציינת- בעיקר בגילך. אם היית בחור בן 35 ש"זז" ממערכות יחסים בנות שנה- אולי היו מוטיבים נוספים להתייחס אליהם. אך אתה נמצא בגיל של חיפוש מתמיד אחרי כל מיני דברים- זוגיות, עבודה, לימודים, טיולים, תחביבים... זה בסדר לסיים מערכות יחסים. השאלה היא האם בנוסף- היו שם טריגרים שמזרזים את סיום הקשר.

לסיכום, אתה נשמע לי בחור רציני שמחפש גם תשובות להתנהלות הקשרים שלך. זה מצוין ונשמע נכון. בקשר הזה, הנוכחי, אני ממליצה בחום לנסות כל, נניח, חודשיים- לעצור ולשבת רק עם עצמך כשמולך דף - ולכתוב מה אתה מרגיש בקשר, האם אתה עדיין "טעון" בתשוקה וברצון להמשיך, ובתוכנית כזאת כדאי שתנסה למצוא את "השלב הרגיש" בו אתה מתחיל לחוש שנמאס לך. אז חשוב להבין למה נמאס, ואיך כן כדאי לשמר קשר. לשמר קשר בהחלט אומר להפחית תדירות פגישות (ולבדוק איך זה בשבילך), לנסות לעשות דברים אחרים יחד, לנסות "לתדלק" את הקשר בעיניין ובחוויות משותפות אחרות לפני שזה הופך למשהו שהוא כבר בלתי נסבל עבורך.

שיהיה בהצלחה, וחג שמח
 
דניאל
01:11 26.09.15
היי,
אני בת 24 ובן זוגי בן 34. אנחנו ביחד כבר מעל ל4 שנים, גרים ביחד כבר כשנתיים ואפילו אימצנו כלב ! הבעיה היא שאנחנו בשנה האחרונה לא מפסיקים לריב על כל דבר קטן, הוא מאוד קצר ולא מבין ולמרות שאחרי כל ריב אנחנו משלימים, בעצם לא פתרנו שום דבר והכל חוזר חלילה.
הבעיה העיקרית שלי היא שהוא פשוט לא רוצה לעשות שום דבר מחוץ לבית. אני בעצמי לא חיית מסיבות אבל מדובר אפילו בלצאת לטייל, לנשום אוויר בשבת, ללכת לסרט או אפילו לקפה! הוא מעדיף להשאר בבית ולראות טלויזה או לשחק בפלייסטיישן או לישון. אני אמרתי לו מספר פעמים שזה מאוד מציק לי שהוא לא מציע אף פעם לצאת וזה חשוב לי לא רק לזוגיות, אלא גם לבריאות הנפשית... מאוד קשה לי ואני לא רוצה שנפרד כי אני אוהבת אותו מאוד ורואה עתיד ביחד. מלבד כמה סוגיות שקשה לנו לגשר עליהן...
האם לדעתך אני מגזימה? האם עלי לוותר ולהמשיך להיות זו שיוזמת ? (אני זו שמציעה כל הזמן לצאת ויש לציין שהוא עושה זאת בחוסר חשק מוחלט ; אלא אם כן מדובר ביציאה עם המשפחה שלו או חברים שלו ואז הוא שש להגיע)
שלא לדבר על חיי המין שלנו שעקב כל הריבים כמעט ולא קיימים... כבר ניכר ניתוק כמעט מוחלט , אבל קשה לי לשחרר... מאוד רוצה לנסות לפתור את זה ...
אשמח בבקשה לעצות רציניות מאחר שאני באמת כבר לא יודעת מה לעשות וקשה לי נורא מבחינה נפשית.
תודה רבה לעונה..
ד.
 
עדי בדיחי  
23:57 26.09.15
שלום דניאל,

מבינה את הקושי. את מתארת מצד אחד מצב שהו הוא לא רוצה לצאת, ומעדיף להיות יותר בבית. אך מצד שני כאשר יוצאים עם משפחה וחברים הוא דווקא רוצה, אם הבנתי נכון.

אולי כדאי להתעכב איתו על ההבדל בין יציאה שלכם לבד, לבין יציאה עם עוד אנשים. האם יש חשש או חרדה סביב יציאה כזאת לבד? אם כן, מהו? נשמע שזוגיות בת ארבע שנים, מגורים משותפים ואף כלב (בכל זאת משהו משותף וחיובי) יכולים לגשר על בעיות מסוג זה. האם כל הארבע שנים זה מה שהיה? אולי מדובר במשבר חולף? ריבים שחוזרים על אותו נושא או אותו מוטיב הם בהחלט סיבה טובה לבדוק מה קורה בקשר ואיך כן ניתן לפתור את הבעיה. יחסים אנטימיים שנפגעים גם הם סימן לחוסר תקשורת או לקצרים בתקשורת היומיומית השוטפת, ואני חושבת שאת עולה על נקודה חשובה, שכן אם אתם רואים עתיד יחד- שווה לפתור את הבעיות כל עוד הן קיימות.

בד"כ פיתרון של קונפליקט כזה או אחר יחשל אתכם לפתרון בעיות אחרות שיצוצו בהמשך בשלבים אחרים ומתקדמים יותר של הזוגיות.

לסיכום, הייתי שמחה לשמוע מה בדיוק מפריע לו או ממה הוא חושש כשהוא יוצא איתך לבד ולא עם המשפחה או החברים- יש כאן הבדל משמעותי. כלומר לפי מה שאני מבינה- הוא כן אוהב לצאת כשמדובר באוירה מסוימת. אך מה יש בלבד הזה כשהוא מחוץ לבית, אשר שונה מהלבד כשהוא בתוך הבית? וכן הייתי שמחה לדעת האם כך זה היה לאורך הקשר וכך "קיבלת את החבילה", או שמדובר במשהו שהתהווה לאורך הזמן? האם תוכלי להצביע על אירוע מסוים או על משהו שקרה, שאולי היה יכול להוביל להתנהלות כזו מצידו? אפילו משהו ביניכם.

בהצלחה וחג שמח,
 
דניאל
10:18 27.09.15
היי עדי ,
תודה רבה רבה על התגובה המהירה !
למען האמת לא זכור לי מתי הוא השתנה ככה, זה לא שהוא ״חושש״ לצאת איתי לבד, היינו הרבה פעמים לבד בחוץ הוא פשוט משתעמם מזה, למשל- אם אני מציעה לו ללכת לשתות קפה בחוץ אז בוא אומר למה בחוץ אם אפשר בבית? ומעבר לזה- למה אני צריכה כל הזמן להציע? זה מתסכל אותי מאוד לדעת שכל מה שהוא רוצה לעשות זה לשבת בבית כל היום לראות טלויזיה או לשחק בפלייסטיישן. הכוונה בחברים ומשפחה - חברים שלו ומשפחה שלו- הוא מעדיף אם כבר לצאת, אז לעשות איתם דברים ולא לבד.
מבחינת יחסי מין- הוא לא מראה נכונות כל כך ואני מרגישה זו שכל הזמן יוזמת. אם אני לא עושה שום צעד על מנת שזה יקרה, הוא לא עושה. ובכל פעם שאנחנו רבים והנושא עולה, הוא מכחיש בתוקף שזה נכון ואומר לי שהוא מנסה כל הזמן ונתקל בקרירות. ואני מצידי בכלל לא רואה שהוא מנסה... ברור לי שיש קצר בתקשורת , אני לא רוצה לתקוף אותו כל פעם מצד אחד ומאידך קשה לי לשמור בבטן את הדברים אז אני אומרת לו והוא פשוט לא מבין או מתכחש לחלוטין. שתביני, ניהלנו שיחות וריבים לא פעם לא פעמיים על הנושאים האלו, במקום לפתור את הדברים הוא רוצה פשוט לסיים את הריב, מושיט לי יד ״לשלום״ ואני לא רוצה להמשיך מחשש שימאס לו אז אנחנו משלימים וחוזר חלילה מבלי ששום דבר לא ייפתר. או שהוא אומר שהוא ינסה להשתפר ואני גם ואני עושה מאמצים מהצד שלי והוא פשוט לא עושה כלום, ושוב... ריבים, צעקות ובכי.
מעבר לכך, אני נמצאת בחיים בתקופה מאוד לא קלה, גם מבחינת לימודים גם משפחה ... הבריאות שלי לא איתנה ואני מרגישה שאני מאוד לבד, גם כשאני איתו- מרגישה לבד. כשאמרתי לו את זה (אולי זו היתה טעות) הוא נעלב ואנר שזה מאוד מעליב וכעס עלי. תגובה שלדעתי גרמה לי עוד יותר להרגיש לבד ותחושה ממש רעה....
בקיצור אודה לך אם תוכלי לכוון אותי איך לגשת אליו , מה לעשות, האם לוותר מראש? האם לנסות ולדבר איתו שוב?
תודה רבה וחג שמח!!
דניאל.
 
עדי בדיחי  
15:01 27.09.15
לצערי לא אספיק לפני, אנסה לתת מענה ביום שלישי.
חג שמח :-)
 
דניאל
15:02 27.09.15
ברור!
מעריכה זאת מאוד
(אגב בזה הרגע רבנו על זה שוב ופשוט יצאתי מהבית מסתובבת עד שתעבור התחושה המגעילה...)
תודה וחג שמח
דניאל
 
עדי בדיחי  
10:32 30.09.15
שלום דניאל,

נשמע שיש כמה דברים שמפריעים לך בקשר, אולי לא הכל קשור ביציאות החוצה אלא התנהלות כללית של בן זוגך בקשר. יתכן וזה אופיו של הבחור- עושה מה שהוא יכו לעשות, מאוד רוצה להתפייס ושהכל יהיה כשורה וטוב, ומתקשה לבצע שינוי (לרובנו קשה מאוד לבצע שינוי בעיקר כשאנחנו מרגישים מהצד השני שאנחנו לא בסדר).

אני מבינה ממך שבתקופה רגישה זו את רוצה לחוש יותר ביחד מאשר לבד. אולי שווה לשים עלייך את הפוקוס ולא עליו. כלומר, לגשת אליו כאשר את זו שעוברת משבר מסוים כרגע, שאת זו שצריכה יחס והתייחסות למה שאת עוברת. אולי כדאי לקבוע מראש- פעמיים בשבוע- שהוא קובע מהם הימים ולאן יוצאים. פעם אחת בבית עם ארוחה, ופעם נוספת בחוץ- כל מקום שיבחר. אפשר להביא תרמוס עם קפה ולשבת. לפעמים עם הזמן מבינים יותר את אופיו של הבחור ותוך כדי שינויים ששני הצדדים עוברים צריך לבחון האם מתאים לך כרגע לקבל אותו כפי שהוא, נניח ולא יצליח לעשות כזה שינוי.

הרבה פעמים זוגות מתמודדים עם קשיים כאלה ואחרים ומבינים שזה חלק מהדינמיקה. עיקרון ההדדיות הוא חשוב- להרבות בהתייחסות זה לזו בעיקר בתקופות קשות. שווה לדבר איתו על "הביחד", עלייך- אבל לא עליו. שלא יחוש מותקף. נסי את הגישה הזאת לתקופה (לא מספיקה שיחה אחת) ולהעביר אליו את הבחירה שלפחות אחת לשבוע יוצאים, אפילו לשבת על הדשא.

הייתי שואלת במקביל האם את חשה שבמהותו הוא לא אדם "של עומק", לא מתעמק בשיחות, בחיים, מסתפק בהתנהלות קונקרטית וכך טוב לו. יש גם כאלה, וכאן מדובר על אישיות ועל אופי נטו, והשינוי שיקרה לא יהיה גדול. אז נבדיל בין שינוי שהוא בר מימוש, לאחר התוכנית שהצעתי נניח, לבין שינוי שהוא לא- ואז המסקנה היא שזאת החבילה וזהו אופיו של הבחור.

שיהיה חג שמח
 
דניאל
21:47 30.09.15
היי עדי ושוב תודה רבה על התגובה המהירה
הצעתך טובה מאוד ואני מופתעת שלא חשבתי על זה בעצמי...
אכן מדובר באדם שהוא חכם ואינטיליגנט אך באמת מהיכרותי הרבה עימו מעדיף לרוב לחיות בכיף בלי יותר מדי ״הפרעות״ ובלי יותר מדי ״רעשים״.
לםעמים אננ מרגישה ״מרעישה״....
אנסה באמת להבין אם מדובר בעצלות או שבאמת באופי. אם כן, כנראה שאנחנו לא מתאימים בעניין הזה ואני צריכה לראות מה עלי לעשות, יתכן שאיאלץ להתגמש בלית ברירה.
כמובן שאיישם את כל מה שאמרת ואדווח בהמשך...
תודה רבה רבה
וחג שמח
דניאל.
 
עדי בדיחי  
10:32 01.10.15
 
ליה
06:48 29.09.15
שלום..
שמי ליה ואני בת 21. אני נשואה מגיל 19. את בעלי הכרתי בצבא ולאחר פחות משנה החלטנו להתחתן. האהבה הייתה אמיתית וגדולה וטוטאלית. הרגשנו בנוח אחד עם השני. הכל בא מאוד בטבעיות. אנחנו היינו פתוחים אחד עם השניה בהכל. מדי פעם במהלך הזמן שלנו יחד בצבצו בי מחשבות וספקות.. האם באמת נצליח להישאר יחד לנצח כמו שרצינו? כמו כן היו לי מין מחשבות על חיי הרווקות ומה הייתי יכולה לעשות בהם. עכשיו יש כמה דברים חשובים שעליי לציין... ממש מתחילת היחסים הופיעה לי בעיה בתפקוד המיני. דלקת. לאחר שטופלה הכאב נשאר ואיתו חוסר חשק רציני. השארתי את בעלי לבד במערכה, כי אני, שלא רוצה סקס (עקב הכאבים) לא ממהרת לטפל בהם ולפתור את זה.
בנוסף, במהלך היחסים היו לנו הרבה ריבים וויכוחים שנבעו מחוסר הבנה אחד של השנייה. הוא השקיע את עצמו במערכת היחסים באופן טוטאלי, נתן 200% מעצמו.. ואני מעולם לא הערכתי את זה כמו שצריך, ומעולם לא הצלחתי להשקיע מעצמי חזרה. ככה הוא טוען ואם להיות כנה עם עצמי אני יודעת שהוא צודק. הרבה דברים קטנים שהוא ביקש ביחס שלי אליו לא התבצעו.. והתסכול שלו הצטבר, והריבים נהיו יותר ויותר קשים. במהלך הריבים היה שואל אותי לעיתים תכופות אם אני אוהבת אותו, ואני במהירות הייתי עונה שכן. בתגובה הוא היה שואל "אבל איך? אם את לא משקיעה מעצמך? לא מתייחסת אליי בנעימות ובכבוד כמו שאני אלייך?". לאט לאט כל המצבים הללו הכניסו בי ספקות לגבי אהבתי אליו. האם זו אהבה? הרגל? אהבה ראשונה והפחד להיפרד ממנה? עכשיו, אני יודעת בודאות מוחלטת שהוא אוהב אותי יותר מאת עצמו, אחרת הוא לא היה נשאר אחרי כל התלאות שהעברתי אותו (באמת שהתעללתי בו נפשית תקופה ארוכה מבלי להבין זאת, ואחרי שכבר הבנתי עדיין התקשתי לשנות את התנהגותי).
אני אדם חרדתי. וכבר היו מספר פעמים שחוויתי מין התקפי חרדה בנוגע לרגשותיי אליו. כמובן שנפתחתי אליו ודיברתי על זה, ומעט אחר כך הכל עבר וחזר לי הביטחון בנוגע לאהבתי. אולם לפני כשבוע, התחלתי לאבד סבלנות.. מכיוון שהוא לא מסופק מינית הוא מחפש הרבה מגע, ועקב הרתיעה שלי ממין אני דוחה כל מגע שלו בפחד שזה יוביל לכך. וגם ההתנהגות שלו לעיתים עצבנה אותי. ופתאום לפני יומיים בזמן שחיבק אותי, הרגשתי ריק. כלום פשוט. שום רצון לחבק חזרה. ישר נבהלתי. אני מסתכלת על תמונות שלנו ואין רגש. בעבר העובדה שאני פוגעת בו הייתה מעציבה אותי ועכשיו אני לא מצליחה להרגיש. להיזכר בחוויות לא עוזר.. אין בי כלום. אני לא מצליחה להרגיש שום דבר חוץ מחרדה. אני לא רוצה שניפרד.
 
ליה
06:51 29.09.15
לא רוצה. אני יודעת שברגע שזה יקרה אדע שזה הכל בראש ושטעיתי, ואז יהיה מאוחר מדי. סיפרתי לו הכל, על אף שזה נורא. ביקשתי את עזרתו כי הייתי בהיסטריה. הוא שאל אם אני אוהבת אותו ועניתי לא יודעת. כי אני לא יודעת. לא יודעת כלום. לא מצליחה להרגיש דבר, לא מצליחה להעלות זיכרון נעים. רק פאניקה. אז הוא אמר שאני צריכה להחליט אם אני נשארת או הולכת. הוא לא מחזיק אותי.. אבל שאחליט בהקדם כי מבחינתו זה עינוי. והוא בעצמו כבר מבולבל. אני בהיסטריה. לא יודעת מה לעשות. לא רוצה לאבד אדם מדהים, את החבר הכי טוב שלי, בן זוג אוהב ותומך וסבלני שהקריב המון בשבילי.
מה קורה לי? האם זה שיגעון חולף? האם עליי להתגעגע אליו מעט? או האם זה הדבר ממנו אני חוששת יותר מכל, שמעולם לא אהבתי אותו כראוי ושזה נגמר. אני לא רוצה. אנא עזרו לי.. אין לי למי לפנות.
 
עדי בדיחי  
10:54 30.09.15
שלום ליה,

אני מצטערת לקרוא את מה שאת עוברת. קודם על זה בסדר לחוש מבולבלת גם כשאת נשואה. זה מאותת על משהו. ננסה לבדוק מה הכיון.

בהחלט לגיל הצעיר שלכם יש משמעות בבחינת "מה יכולתי להשיג", אפשר גם לחשוב אחרת- "מזל שמצאתי אהבה כ"כ מהר. מה היה קורה אילו הייתי נשארת ללא זוגיות כמו הרבה אחרים". כלומר למחשבות האלו יכולים להיות שני צדדים.

מעבר לזה, אני קוראת שורותייך ומבינה שאת בחרדה, בפאניקה, בהיסטריה. האם פעם, כשהיית נתקלת במצבים כאלה שהביאו אותך לחרדה, הלכת לטיפול? ניסית להיעזר בתמיכה חיצונית? מאוד כדאי לשקול מכמה סיבות:
1. את תחושי מיידית בהקלה. מספיק אחרי שיחה שתיים שמישהו אחר (לא בן זוגך), מקצועי ומיומן, נמצא שם בשבילך, את תחושי בהטבה.
2. בן זוגך יחוש שאת עושה משהו עבורו. ואיך אם את עוברת טיפול למעשה זה עבורו? כשאת תגיעי רגועה יותר, מיושבת יותר, את בוודאי גם תקריני זאת בבית. הוא ירגיש שאת משקיעה בו דרכך.
3. גם מבחינה זוגית את תוכלי לקבל אי אילו תשובות למה שאת חשה כיום. כן אוהבת, לא אוהבת. מטפל יכול לסייע לך להתמקד בתחושות הנכונות ופחות בעמעום הזה שאת חשה כרגע.
אדם שנמצא בחרדה, הרבה פעמים לא פנוי כלל לצד השני. אני לא מופתעת מאוד כשאת אומרת שאין לך פנאי אליו (זמן יש לך, פניות רגשית אין ממש), ולא מופתעת כשהוא כועס שאת לא מראה באופן מעשי ומוכיח שאת באמת אוהבת אותו. כיוון שהמצוקה שלך היא גבוהה. לאנשים שנוטים לחרדה, יש חרדה מהרבה דברים. לא רק מזוגיות. פעם זה זוגיות, פעם זה משהו אחר. פעם זה הכל יחד. זאת סיטואציה מאוד קשה להיות בה.

כרגע את מוצפת גם בחרדה ובבהלה, וגם ברגשות אשם. אני בהחלט ממליצה לגשת לאיש מקצוע. ניתן דרך קופות החולים או פרטי. טלי שותפתי לניהול הפורום מאוד מומלצת בעיניי, תוכלי ליצור איתה קשר לקראת אמצע אוקטובר לאחר שתחזור מחופשה.

נסי לזכור שזה קורה, וזה בסדר ולגיטימי לחוש כך. בעיקר בגיל כה צעיר. נסי לבדוק אם את מתחברת למה שכתבתי.. בהנחה וכן, אפשרי להראות מענה זה לבן זוגך ואולי זה יקל גם עליו. אין לי ספק ששי בך רגשות חיוביים אליו, ובוודאי שביניהם גם אהבה. רק חשוב "לנקות" את מה שמסביב. הוא לא יכול לקחת על עצמו עול כזה של "מטפל" בך. בפירוש מישהו חיצוני. כך שניכם תחושו הקלה.

בהצלחה רבה וחג שמח,
שלום, אני בת 24. הכרתי בחור חדש (יצאנו בינתיים לדייט אחד אבל מדברים הרבה בטלפון). הוא מאד מצא חם בעיניי בדייט, נראה שהוא בול הטעם שלי.
בשיחה האחרונה שלנו הוא ציין שקצת קשה לו עם הפגנת רגשות.
אני בחורה שעברה הרבה מערכות יחסים רציניות, אני רגילה שגברים מאוד מחמיאים, מפרגנים, שאומרים לי שאוהבים אותי, חשוב לי הרומנטיקה וה"פוצי מוצי" ולפי מה שהוא מספר שהוא לא כזה. גם קשה לו כשמחמיאים לו.
אמר שהוא "גבר" בדברים האלה, ואני לא רגילה שגברים הם כאלה, אלא ההפך, רגילה שמאוד מחזרים ומחצינים רגשות.
מצד אחד הוא מוצא חן בעיניי ומצד שני אני חוששת שזה יחסר לי.
למשל אמר שלוקח לו הרבה זמן להגיד שהוא אוהב.
לי מאוד חשוב להגיד אהובה, אני זקוקה לחיזוקים האלה. גם בשביל לפתח רגשות וגם בשביל הביטחון העצמי שלי.
האם ניתן לעבוד על כך? האם זה משמעותי?
 
עדי בדיחי  
10:44 30.09.15
שלום סיון,

אני מניחה שאין תשובה חד שמשמעית. את שמה דגש על פינה מסוימת שהיא כבר מעכשיו נראית לך כדבר שיכול להוות בעיה בקשר. נכון, אתם מגיעים כנראה מעולם זוגיות שונה, בו את כבר יודעת מה נכון לך ולמה את רגילה, והוא לא רגיל לשפה כזאת ומתקשה בכך. היפה הוא שאתם יודעים לדבר על כך. כשיש שיח על הבעיות- יש גם פתרונות ברוב המקרים. שיח על בעיות יכול לגרום לכל צד "לזוז" מעט מההתנגדות ולהגיע יותר לקראת הצד השני.

אני מציעה לבחון ולראות. להמשיך להיפגש, לבחון.. לזכור את הנקודה הזאת בפירוש ולא "לחפש" אותו. הקושי הוא שלו ואצלו- ללא קשר אלייך. ואת זה חשוב שתזכרי. ככל שתיפגשי איתו יותר ככה תדעי האם השוני הזה ממה שאת רגילה- יכול להוות מכשול או לא. אולי תופתעי לגלות שהוא דווקא כן מביע את עצמו, בדרכים מסוימות, מוסכמות על שניכם. אי אפשר לדעת.

לסיכום, שמרי על עצמך במובן זה שאת זוכרת שזה לא משהו כלפייך אישית. מצד שני, המשיכי להיפגש איתו כדי להבין איפה הוא עומד על הסקאלה שלך, עד כמה זה באמת יהיה קריטי. אולי זו גם עבודה פנימית עבורך, לדעת איך להתנהל עם מישהו קרוב שלא מביע רגש. עד כמה את בטוחה ואוהבת את עצמך גם בלי אמירות מפורשות. כן, אולי זה יהיה קשה.. אבל כל אדם שאנחנו מכירים בא להפגיש אותנו עם חלקים שלנו- אולי הפעם "כוונת" אליו כדי לבדוק עם עצמך עד כמה הביטחון שלך יכול לעלות, גם בלי קשר לפידבק קבוע?

בהצלחה רבה, חג שמח
 
דנה
12:31 29.09.15
שלום רב
אני סטודנטית בת 25 ויש לי בן זוג בן 23 . אנחנו ביחד שנתיים.
לא מזמן עברנו לגור ביחד כי האמנו שזה יעשה טוב לקשר שלנו כיוון שעד אז היו לנו הרבה בעיות...וכעת עולות בעיות אחרות.
בן זוגי לא עושה שום דבר בבית, לכל דבר אני צריכה לדאוג, הרבה דברים אני מזכירה לו לעשות, אחרת זה לא היה קורה.
כל נסיעה וכל אירוח שאנו עושים בבית , אני זאת שחושבת מה לקנות, מה להכין,מה לא לשכוח.
אני צריכה לדאוג גם לעצמי וגם לו.

אם אני לא ישים לב שמשהו חסר, או שלא לקחנו משהו ,אז אף אחד אחר לא יעשה זאת.
גם על הדברים שלו אני צריכה לדאוג- הוא שוכח המון, ואומר לי הרבה פעמים " למה לא הזכרת לי? בשביל מה יש אותך? את צריכה לזכור הכל"

הוא עצלן מאוד
שטיפת כלים ובישול כמובן זה עבודה שלי.
רק לאחר הצקות רבות הוא מסכים לקום ולעזור בשטיפה,סידור ונקיון הבית והדברים שלו.

הוא מפונק מאוד, וחושב שהכל מגיע לו: "תעשי לי מסז'" "תעשי כלים" "תכיני משהו לאכול אני רעב" - זה חלק מהדיבור היומיומי שלו.
גם כל הזמן יש לו טענות. .

הרומנטיות שלנו ירדה, התשוקה ירדה, ושוב עולות לי תהיות רבות לגביי הקשר...
לא טוב לי ולא רע לי איתו...אבל אני לא רוצה להתפשר

אני משקיעה, מתעניינת בו, מראה המון אהבה, עושה בשבילו המון...דואגת, מציעה דברים שונים שאפשר לעשות ביחד.

הוא לעולם לא יביא פרחים או יעשה בשבילי משהו רומנטי.
לא תשומת לב, לא התעניינות.
גם כשאנחנו יושבים לדבר הוא לא מקשיב לי ,משחק בפלאפון ועסוק בדברים שלו.
כל פעם שאנחנו מחליטים להיות ביחד ולדבר אני צריכה להתחנן שיעזוב את הפלאפון כדי שנהיה קצת ביחד.
אני מרגישה שאני צריכה בכוח להכריח אותו לעשות דברים ביחד

הוא מתנהג אליי כמו לחבר..הוא מביא לי צ'פחות כאילו אני חבר שלו ולא בת זוג.

גם מבחינת נושאי שיחה, אני תמיד מחפשת לפתח שיחות מעניינות , על נושאים שונים, לשתף במה עובר עליי,
אך הוא אינו נפתח,לא מדבר ולא משתף מה עובר עליו ביומיום (בטענה כי אין מה לספר , עובד וזהו)
והוא מיצידו אומר שאני מדברת יותר מידי .

גם כשנסענו לבריכה הוא ישב עם עצמו, לא דיבר איתי,
לא נתן לי יחס,לא ניסה להיות אינטימי שאלתי אותו "למה אתה לא רומנטי אף פעם?" אז הוא ענה: "אנחנו בבריכה מה רומנטי בזה?"

מבחינתו, הוא יכול לבוא מהעבודה, לשכב לראות טלויזיה ושאני יעזוב אותו בשקט. בלי יחס בלי אהבה
כל פעם אני יוזמת שנצא ליטייל ומתכננת שנצא לאירועים שונים,הוא רק מתלונן שאין לנו כסף
אני מרגישה שאני מתאמצת כלכך אבל לא מקבלת כלום בחזרה.
הוא לעולם לא יוזם שום דבר, וגם כשקובעים לנסוע לאנשהו אני צריכה להעיר אותו בכוח שיקום, כאילו לא בא לו
הכל הכל זה באחריותי...ואני מתמוטטת!
מה יהיה כשיהיה לנו ילדים? אני יצטרך לדאוג גם לו וגם לילדים?
אני לא יודעת איך להמשיך
חייבת עצה...
 
עדי בדיחי  
10:39 30.09.15
שלום דנה,

אני רוצה לשים דגש על השלבים השונים שלכם מבחינת בשלות ואולי גם פערים במנטליות. מדובר בבחור שצעיר ממך בשנתיים. בגילאי 30-35 אולי זה פחות משמעותי, אך אתם כרגע בשלבים מאוד מהותיים של עיצוב החיים, הזוגיות, מתחילים להבין מה רוצים מהחיים.. הוא בחור בן 23. יש שיגידו שמתנהג בדיוק באופן בו הוא אמור בגיל זה- פינוק, עצלנות, רוצה שהכל יגיע אליו.. המשך של גיל ההתבגרות. יש צעירים בני גילו יותר עצמאיים שבשלים יותר. אך הוא אולי עדיין פחות ועוד צריך לעבור דרך.

נשמע שאת, בשנתיים שאתם יחד, עשית שינוי חיובי. בעוד את "גדלת" בכמה צעדים, הוא אולי עדיין בתחילת הדרך (אני מסתמכת על הדברים שלך). כל האחריות עלייך ואת חשה כמו "אמא" עבורו. כמובן כך לא אמורה להיראות זוגיות. זוגיות בהחלט מדברת על חלוקה, על הדדיות.

מעבר לכך את אומרת שגם עד המעבר יחד היו בעיות. יתכן וגם הן סובבות סביב בשלות רגשית, פערים מנטליים.

הייתי מציעה לדבר איתו על מה שזה גורם לך לחשוב, על כך שאת תוהה לגבי ההתאמה ביניכם- להיות אמיתית. לשאול אותו מה דעתו. ולבדוק מה משם והלאה. זה בסדר גמור לבנות זוגיות ארוכת טווח ולהתבונן בה מהצד, ולהחליט כך או כך. זה לגמרי תקין וכך זה אמור להיות. הפרמטרים האחרים שהזכרת על תשוקה, יחסים ועוד מראים בפירוש ומאותתים על טיבו הירוד יחסית של הקשר בעינייך. מותר להטיל ספק ובהחלט רצוי לשתף את הצד השני מה את חשה.. על כל המשמעויות.

בהצלחה רבה וחג שמח,
 
simi
20:01 26.09.15
שלום ,אני בת 34 ואני עובדת בתחום שאני הכי הכי אוהבת ושמחה שאני בו כי אני מעולה במה אשני עושה ץץץהבעיה שאני מרגישה שזמן ההשקעה שלי ביחס למשכורת לא מתאים ...אני מרוויחה מעט מידי ץץץוזה ממש מעטץץעצוב לי נורא ואני במרדף תמידי אחרי ניסיונות להבין ,לפטור את הבעיה הזו .מרוב שאני חושבת ומנה ומשתדלת למצוא פתרונות אני מתעייפת וזה מתיש אותי כשאני מדברת על זה עם חבר שלי או עם אמא או אבא שלי שמאוד תומכים ואוהבים ומבינים יוצא שתמיד אני בוכה ץלא משום שהם פוגעים בי ,חלילה ,אלא כי אני גם הם אומרים שאני מבוזבזת ,ווזה כואב לי כי אני אנחנו מנסים למצוא ביחד פיתרון ואני לא מוצאת ץץץץאז זה יוצא בסוף ב"מריבה" .....כשזה קורה אני מיד נסגרת ,וחייבת להיעלם וללכם לחדר שלי או לצאת להליכה ....זה קרה היום עם בן זוגי והוא ממש לא מבין אותי ,ובזכותו יש תקושורת מעולה בינינו (אני בן אדם פחות תקשורתי כשיש בעיות והוא ממש עוזר לי עם זה ) הבעיה היא שאני מרגישה שאני חופרת לאותם אנשים על הבעיה הזו של העבודה ומה אעשה בעתיד עם בן זוגי ונרצה להתקדם האללה (חתונה ילדים וכו) עם המשכורת שלי זה קשה לחשוב בכלל על הדברים האלה .... אני נסגרת ולא יכולה לדבר ושיראו אותי בוכה ...אני מפחדת שאומרים לעצמם שאני נורא שלילית ,וחופרת על זה ,ולא בא לי לעייף אותם אז לא בא לי יותר לשתף אותם ....
אני מרגישה שאני לא כמו שחלמתי להיות :חזקה ,לא נשברת ,מלציחה בגדול ,לא נעלבת ,לא עושה פרצופים ...ואני פשושט ההפך ברגע שאני חוזרת הביתה כשיש יום דאון ...כי מול הלקוחות שלי אני הבן אדם הכי עם ביטחון ,הכי חזק ,וחיובי ! רואים אותי תמיד מחייכת ושמחה ...מרגישה שאני עשוה משחקץץץכי בבית יודעים על החולשות שלי תוזה מבאס אותי ץץץאני מפחדת לפגוע בהם ,גם ככה כואב להם עליי שאני עצובה ככה ,ברגעים כאלה אני מעדיפה וחושבת שהכי נכון שאהיה לבד וככה בטוח לא אפגע באף אחד (בקטע של מצב רוח כמובן לא חלילה פיזית או מילולית )
אני יודעת שאני פוגעת בעצמי אך איני יודעת מה לעשות ולמי לפנות.
 
עדי בדיחי  
00:08 27.09.15
שלום simi,

אני מבחינה שרוב הקשיים שאת נתקלת בהם דווקא קשורים אלייך באופן אישי ופחות לזוגיות. כלומר הקושי היומיומי שלך בוודאי משפיע על מערכות היחסים שלך עם המשפחה ועם בן הזוג. נשמע שיש דברים בעבודה שטוב לך איתם ויש דברים שפחות טוב לך איתם ואת פחות בטוחה בעצמך לגביהם. הדעות מסביב אף הן משפיעות עלייך. כלומר יתכן והסביבה משקפת לך משהו שאת גם חשה אותו בעצמך. כשאת מעלה אכזבה רבה מכך שאת עובדת מאוד קשה אך מרוויחה מעט, הסביבה שלך אף היא מודעת לכך ואולי מעודדת אותך לפתור את הבעיה. מתוך אהבה ודאגה אלייך.

את כותבת כי יש לך איזשהו קושי בתקשורת- את נוטה להסתגר (גם כך הכותרת שנתת להודעה שלך פה) וטולי זה חלק משורש העינין. אולי היה לך קל יותר לפנות לממונה עלייך בעבודה, או לכתוב לו מה את מצפה כרגע שתהיה התמורה לעבודתך שאת כה אוהבת. אולי היה לך קל יותר לדעת שיש ברשותך כלים טובים לפתח תקשורת טובה הן מול העבודה והן מול הסביבה האישית שלך.

הייתי ממליצה בחום על סדנא לתקשורת (חפשי ברשת, בוודאי יש הרבה), או כל טיפול אחר שיכול לסייע לך לפתח כלים - במקום הימנעות, יש ליזום. גם אם קשה, מטפל/ת יכול מאוד לסייע לך בכך. כיוון שמדובר במצב שהוא יותר קשור אלייך, טיפול פרטני יכול לסייע לך. ואם לא, כפי שהצעתי- סדנאות שקשורות לפיתוח מודעות, תקשורת, ביטחון עצמי. אלו דברים שגם יכולים לסייע לך לקבל כלים. בעבודה בניגוד לזוגיות, לא יסייעו לך לתקשר טוב יותר, לא לברוח מהקונפליקט- אלא להפך, כל עוד תהיי עובדת ש"לא עושה בעיות" ולא דורשנית או עומדת על שלה, כך גם לא יפנו אלייך ולא ינסו לסייע. אך אם את תדעי לגשת ולתקשר נכון- בוודאי שתקבלי יחס חזרה ותוכלי לפתח שיח.

ולכן להערכתי זה שורש העינין וכאמור, ניתן בהחלט לטפל. דרך הקופות או גם באופן פרטי ניתן לגשת לאיש מקצוע (גם קואוצ'ר יתאים במקרה הזה) ולנסות יחד לעלות על דרך מיטיבה יותר.

בהצלחה וחג שמח,
שלום,
אני בשנות ה 40 לחיי רווקה.
היו לי מס' דייטים בעבר, שלא צלחו.
הקשרים שהיו לי היו קצרים בלי המשכיות חוץ ממסרונים.

האמת אני על סף ייאוש ממצבי.
מרגישה בדידות ולא קל לי בכלל.

נכון שלמדתי לחיות עם עצמי גם ללא בנזוג, אך כמה אפשר?

אני רוצה לציין שאני לא מפחדת מהלבד, כבר התרגלתי.

מה שכן חסרה לי ההרגשה של עוד מישהו.
מעולם לא הייתה לי זוגיות שנמשכה יותר מחודשיים.

מה לעשות?
יש ימים שאני ממש בדאון מהלבד.

אשמח לעצה שתעזור לי להתקדם.


רוצה להוסיף משהו חשוב, בזמן האחרון שיצא לי להכיר גברים היה לכולם מכנה משותף-חסרי ביטחון שתלטנים ושחצנים..


תודה וגמר חתימה טובה

נ"ב:
הייתי רשומה לאתרי הכרויות - רוב הגברים שם לא רציניים.
 
טלי צרקינסקי  
21:06 25.09.15
שלום ליר,

להכיר את בן הזוג שמתאים לך הוא אכן תהליך ולעתים לוקח זמן ובדרך מכירים אנשים שפחות מתאימים. אני מבינה את מה שאת מרגישה.

מה שחשוב ממה שאת מעלה שאת מסתדרת גם עם השהייה שלך עם עצמך.

כלומר, את רוצה להכיר, אך את גם יודעת להיות עם הלבד שלך, שיש בזה חשיבות גם בחיים לבד, אך לא רק, זה חשוב גם בחיים עם בן זוג, היכולת הזאת להיות עם עצמך.

ולא כולם יודעים איך.

משהו נוסף, את מזהה את דפוס הגברים שהכרת לאחרונה, ציינת דפוס של שתלטנות, שחצנות..חשוב שאת מזהה את זה.

מספר הצעות:

חשבי מה חשוב לך בבן זוג שהיית רוצה להכיר? אילו תכונות? אילו תכונות חשובות לך? על אילו את יכולה להתפשר? (כי אין איש מושלם בעולם זה).

האם יש דפוסים שחוזרים בהיכרויות שלך שגורמות לקשר להסתיים, משהו שאת יכולה "לשים את האצבע".

לגבי דרכי היכרויות, לא חייבים דרך אתרים.

אם את בוחרת להשאיר כרטיס באתר מומלץ לסמן שאת מחפשת למטרות קשר רציני בלבד.

אופציות נוספות: דרך חברות, דרך משפחה, מכרים ועוד..

להרחיב את המעגל החברתי שלך דרך קבוצות בפייסבוק, טיולים, דרך קבוצות שונות שנפגשות ומכירים שם גם חברות וגם חברים ודרכם ניתן להיחשף ליותר אנשים (קבוצות, סדנאות, תחומי עניין משותפים ועוד..)

עצם הפעילות כבר תעשה לך טוב ותתן לך תחושה של חברה בדרך להכיר מישהו..

משהו אחרון: במידה ואת מזהה שיש לך קושי מסוים בהיכרות עם גברים ואת לא מצליחה לפתח קשר (=ללא שום ביקורת או שיפוטיות) ניתן תמיד להיעזר בשיחות עם איש מקצוע, אשר יעזור לך בכיוון הזה, ממש כמו שנעזרים לגבי כל תחום בחיים, לרבות זוגיות.

חג שמח ובברכה,
 
ליר
11:16 26.09.15
תודה רבה לך טלי על המענה המהיר :)

זהו, שאף פעם לא חשבתי מה אני באמת מחפשת, לכל דייט שיצאתי לא ממש ניסיתי להתעמק מי הבנאדם שעומד מולי, פשוט ניסיתי "למכור" את עצמי, כדי לעשות רושם טוב.
יכול להיות שאני כבר מתפשרת?!?
אני מרגישה כמו "עיוורת" שהולכת לפי תחושות ולא לפי מה שרוב האנשים עושים בדייטים - פשוט לשאול שאלות.

מה כוונתך? "לשים את האצבע"? ( לא מובן לי המושג).

אשמח לתשובה.

יום מקסים!
 
טלי צרקינסקי  
11:45 26.09.15
כוונתי ב"לשים את האצבע" זה למעשה לדעת, להיות מודעת שיש דפוס מסוים שאפשר לזהות אותו.

ציינת עכשיו לשאול שאלות, אפשר ורצוי לקחת את זה למקום של שיחת היכרות, התעניינות בשני, לפתח את מערכת היחסים להיכרות. ככל שמכירים יותר זמן, יותר דברים נחשפים ומגיעים ליותר אינטימיות (כוונתי גם לאינטימיות רגשית).

ללכת לפי תחושות זה בסדר, חשוב לשלב את התחושות עם הרציונל בעייני, יש רגשות שעשויות להתפתח עם הזמן של ההיכרות ויש שמתפתחות מהר (דוג' התאהבות שהיא מאד נעימה אך אינה הכרחית להצלחה זוגית.. והיא שלב שעובר לכל היותר לאחר מס' שבועות).

נסי לראות מה מניע אותך בקשרים, מה חשוב לך, איזה אדם היית רוצה להכיר...

בהצלחה רבה
 
אלינור
05:25 17.09.15
אני נשואה כבר 9 שנים פלוס שני בנים מתוקים.מה שקורה בחצי השנה האחרונה בעלי התחיל עסק עצמאי ולשמחתי לפני חודשים התוסף לו שותף שככה פחות עבודה בשבילו כי הם מתחלקים ויותר זמן בשבילי ובשביל הבנים.הוא קנה חדר עבודה הכל חדש מאייבה וכמובן שחיפס משהו שיעזור לו עם תשלום וזה גם דרך האינטרנט.והוא הצליח למצוא כמה שמתוכם הייתה מאוד רצינית והגיע ובעלי היה נשאר איתה באותו חדר ועובד על שולחן והיא שם מחברת.כמובן לקח לה ימים ובין לבן הייתה מגיעה בערב עם הבנות שלה ואז אני שמרתי עליהם בסמן שבעלי בחדר עם הבחורה.וגם כל הסמן החדר היה סגור כדי שהילדים לא יפריעו להם.וככה יצא שימים שלמים שמרתי על כל ה4 יכול להיות שאני יותר מידי תמימה ואני סומכת עליו.ובשבועות האחרונים אנחנו רבים הרבה בהתחלה חשבתי שזה העסק ותמיד הוא האדים אותי שאנחנו ישנים אחרי מריבה במיטה וזה על שטויות.אני אפילו לא זוכרת חיבוק מימנו בלילה ותמיד חשבתי שזה סתם יעבור לו.עד שהיום היא הגיעה לסיים את הכבודה ושוב הביאה את הבנות שלה והיא עלתה ובעלי שם והיא באמת סיימה ויצא משרד מאוד יפה רק כשבעלי ירד כדי לקחת שתיה רציתי לשאול אותו שאלה הוא התיחס אלי כאילו אני סתם משהי בלי שוב התיחסות ובלי שום רגש אמר לי שהיא לבד שם ורץ במהירות למעלה הלב שלי התנפץ לא האמנתי.וכמובן לא עשיתי עניין חשבתי אולי באמת היא מחכה וכשהם ירדו המשיכו לדבר ופתחתי את הדלת כדי שתיצא ואז אני רואה חיבוק כאילו הור מכיר אותה שנים.
הייתי בשוק איך שהם צחקו והחליפו מילים
אני אף פעם לא מקנאה רק הבנתי שהוא בילה איתה יותר זמן מימני ומהילדים ואיך יוצא שהם כאלה קרובים שאני אפילו לא יודעת על מה הם מדברים
כשדיברתי איתו הוא אומר שזה סתם לא רציני ואין לי מה לדאוג
וביום שישי הקרוב הם קבעו שהוא יעזור לה עם הצבע בבית הוא אומר שזה סתם והיא צריכה עזרה מפסח האם נראה לכם שאני צריכה לדאוג?נמאס לי לריב איתו ומצד שני אני לא יודעת מה קורה של
מה אפשר לעשות?
 
טלי צרקינסקי  
08:11 18.09.15
אלינור שלום,

את מעלה כאן שאת מרגישה שינוי בקשר הזוגי, בהתייחסות ויש מקום להעלות את הדברים עם בעלך, כך שתוכלו לדבר על הדברים בצורה לא מאשימה, לא מבקרת ובצורה שמזמינה הקשבה אקטיבית ולא שתהי במקום של לנחש מה קורה או במקום של תסכול שאת צריכה לשמור על ארבעה ילדים בזמן שהוא והיא עובדים.

אני בהחלט הייתי יוזמת שיחה עם בעלך בעיתוי מתאים, הייתי תומכת בו שאת מבינה שהעסק שלו חשוב ואת מפרגנת לו על כך אולם, משתפת אותו מה זה גורם לך שהם נמצאים בחדר הרבה זמן. קיים סיכוי שזה אכן עבודה נטו, אך כן הייתי "נוגעת" בשיחה על השינויים שאת מרגישה שיש בזוגיות, ביחס ומעלה את זה שהמקום הזוגי שלכם הוא חשוב וחשוב שאת ואתם כזוג תרגישו בו טוב.

לצד זה, את בהחלט יכולה להעלות שקשה לך לשמור על ארבעה ילדים ויש מקום לחשוב על בנותיה, שתמצא להן סידור מתאים לשעות שהיא נמצאת. כמו שאדם הולך לעבודה, הוא לא מביא את ילדיו, הם נמצאים בגן/בי"ס, בייביסיטר (אם הוא צריך שעות אחרות) כלומר, יש כאן בהחלט מקום לחשיבה.

במידה ואת רואה שנוצר קשר חברי ובנייך משחקים עם בנותיה, יתכן שאפשר לחשוב על סידור חלקי שיתאים לכם..

אם אסכם, זה לדבר אתו, זה בעלך, חשוב שתהיה לכ תקשורת פתוחה, חשוב שתקשורת זו תהיה בונה, אפקטיבית, מעודדת הקשבה, בשיחה מכבדת ובאופן שאכפת לכם אחד מהשנייה וממה שעושה לכם טוב/לא טוב. ולהגיע לעמק השווה.

בברכה ושנה טובה, 
אלינור
20:00 19.09.15
דיברתי איתו..ומבחינתו לא קרה דבר וסיכמנו בזה שאני סומכת עליו למרות שאני לא שלמה עם זה אבל לא שווה את המריבה.הוא אמר שהמשפחה חשובה לו מכל דבר ושום בחורה לא שווה את זה שהריב.ומבחינתי כל בחורה היא מושכת אפילו הכי לא מטופחת.היא מצליחה לעשות דברים בכוחות עצמה היא נראת אחת שיודעת הרבה בהרבה תחומים.וזה לא שאני מקנאה בה אני מקנא בקשר שלהם הקשר שהם יצרו בינהם ועל השינו שאני עוברת במערכת היחסים שלי עם בעלי ומה שקורה כל ערב הוא מוצר על מה לריב זה נראה שהנוכחות שלי מפריעה לו מאוד
לדוגמא מצאתי תאריכון שלנו והראתי לו כי מאוד התלהבתי ואז תלשתי את החודשים שכבר עבר והוא חטף לי מהיד וניסה להתחיל מריבה.דברים קטנים שאני עושה לא בכוונה כדי לעצבן אותו.וזה רק דוגמה קטנה איך הוא מחפס בכדי לריב. אני לא זוכרת שהינו רבים על ערב והולכים לישון בלי להשלים או שאחד מאיתנו לא אומר סליחה
הסקס שלנו מעולה בערך כל 2-4 ימים יוצא שאנחנו מקימים שככה נראה שהוא עדיין רוצה אותי איך אני מפחדת שזה רק לזה.למרות שאני מאוד נהנת ואוהבת אותו מאוד איך נמאס לי להשלים ואז מגיע הסקס
האם אני בבעיה?האם זאת תקופה כזו שאין בררה ולהשלים עם המצב?
 
טלי צרקינסקי  
20:58 19.09.15
אין צורך להשלים עם המצב ולהישאר עם תסכול בקשר.

זה שיש בניכם יחסי מין סדירים זה סימן טוב ואני לא מאמינה לפי מה שאת מעלה שזוהי הסיבה שבעלך אתך בקשר.. אני בטוחה שיש מעבר, יש לכם ילדים ויתכן וזה המקום לבדוק מה ה"מעבר" הזה.

האם יש מקום שתיצרו לעצמכם חוויות זוגיות, תצאו לעתים, תיקחו לעצמכם פסק זמן זוגי לזמן איכות ביחד - שוחחו איך ליצור לעצמכם את המקום הזה.

ובהחלט יש מקום לומר שאת מרגישה שונה ממה שהוא מעלה וזה חשוב ששניכם תרגישו טוב בקשר.

במידת הצורך, תמיד ניתן להיעזר בשיחות אצל איש מקצוע בתחום הטיפול הזוגי.


באשר לאמירתך - הרגשתך שכל בחורה יכולה להפעיל קסמים על בעלך, אמירה מעט מכלילה, אני יכולה להבין את ההרגשה שלך אבל לא כל בחורה רוצה להיות בעמדה כזאת או שיש לה בכלל חשיבה או מטרה כזאת.. ולא כל אדם נשוי רוצה לקבל כזה דבר...

יש מקום לסמוך, יחד עם זאת לפתח ולשמור על הזוגיות... ולשים גבולות איפה שלא מתאים לך (אם את לא יכולה לשמור על ארבעה ילדים בכל פעם כמו בדוגמה שציינת או בכלל)...

 
אלינור
03:39 22.09.15
תודה -רבה!וגמר חתימה טובה
שלום רב

לאחרונה יצאתי מקשר קצר של חודש ימים.

הכרתי בחורה והיו לנו כמה פגישות ראשונות מצויינות. שכבנו כבר בדייט הרביעי ועוד ביוזמתה. היא היתה דלוקה עליי בטירוף ושלחה לי הודעות כל היום.

התחלנו לדבר על חיזוק של הקשר לנסוע לחול וכו.

פתאום בלי כל סיבה הבחורה התחילה לסגת לאחור, להגיד שהיא צריכה זמן לחשוב וכו וכך במשך שבועיים ימים אותן מנטרות אני חושבת אני לא יודעת עד שלבסוף נפרדה ממני.

טענה שלחצתי אותה מדי ולא נתתי לה מרחב.

מה לדעתכם קרה כאן והאם יש משהו שעליי לעשות כעת?
 
טלי צרקינסקי  
21:34 21.09.15
עמישב שלום,

אין כ"כ מה לעשות במצב הזה אם היא החליטה על פרידה.

מה שקרה יכול לנבוע מכל מיני סיבות שלא ניתן לדעת דרך הפורום.

יתכן ופתאום כשקשר נהיה אינטנסיבי היא נבהלה, יתכן וכשמשהו הופך למוכר וכשאתה הופך למושא אובייקט בטוח, זה כבר לא מרגש אותה, יתכנו כאן הרבה סיבות...

מה שאפשר להפיק מכך שיתכן ושווה לקדם קשר יותר בהדרגתיות.

באשר למה שהיא אמרה לך, יתכן ולא היה לה קל להיפרד והיה לה יותר נוח להשליך עליך את החוויה של האינטנסיביות והיוזמות.

מה שהייתי "לוקחת" מחוויה זו היא לגמרי את המקום שלך, איך אתה בקשרים, מה נכון לך, איזו מידה של אינטנסיביות מתאימה לך ועוד..

שנה טובה וחתימה טובה,

היי, אני בת 22 חולה באנורקסיה לשעבר עם תסמינים פעילים גם כיום, שומרת על משקל ואוכלת באופן תקין אפשר לומר.
יש לי קטע מאוד מוזר, אני מתחילה קשר עם בחור, אני מרגישה שנחמד וכייף לי איתו ואז גם הקשר מתקדם מן הסתם, ממשיכים לצאת, מבלים ומכירים עוד ועוד...ואז... בשלב מסויים ואפילו לא יאוחר מחודש וחצי חודשיים מתחילת הקשר אני מתחילה להרגיש שאני נלחצת, שנמאס לי ושאני נחנקת, שאני צריכה את הספייס שלי, את המרחב האישי והפרטי שלי, אין לי עצבים לישון איתו ואין לי סבלנות לבלות איתו וכשאני אצלו כבר בא לי ללכת הביתה. ספציפית נכון להרגע אני יוצאת עם מישהו כבר כחודש וחצי,עדיין לא קיימנו יחסים, הוא מאוהב בי עד מעל הראש ואפשר לראות את זה בבירור...אנחנו יוצאים ועדיין נחמד לי איתו אבל לגמרי לא כמו בהתחלה, ישנתי אצלו למשל וכבר הייתי מתה לעוף הביתה... זה כמובן לא הבחור הראשון שזה קרה לי איתו, גם עם האקס שלי זה היה ככה ופשוט משכתי את הקשר למשך מעל חצי שנה כי חשבתי שזה ישתנה... גם עם בחורים אחרים שיצאנו נניח כ7 דייטים (לא הגענו למצבים אינטימיים) ופשוט בחרתי לעזוב... חשוב לי לציין שאני לא מגיעה איתם למצבים אינטימים ואז פתאום לא בא לי עליהם ,נדמה לי שזה קורה בעיקר כשהקשר מתחיל להתחזק לפחות מצד הבחור ואז אני פשוט מרגישה צורך ורצון להיות לבד ...מה דעתכם? מוזר לא?
 
טלי צרקינסקי  
16:37 18.09.15
מיה שלום,

מה שבולט ממה שאת מציינת זה הקשר האינטימי, שאת לא מגיעה לקשר הזה עם אף בחור שאת יוצאת אתו.

יתכן ואני טועה ויתכן וזו נקודה למחשבה אך יכול להיות שיש משהו שאת חוששת מלהגיע לאותה אינטימיות/מיניות.

זה יכול להיות קשור לדימוי גוף (כתבת שנשארו תסמינים מהאנורקסיה ויש שאלה האם אחד מהם הוא שאת מרגישה נוח עם איך שאת נראית מבחינת הגוף..וציינת שמשקלך כיום תקין - אך באנורקסיה זה יותר בתפישה עצמית כפי שאת יודעת).

האם יש דברים נוספים או אחרים מודעים או לא שמפריעים לך להגיע לאינטימיות?

האם יש חששות בתחומים אחרים? להיקשר אל בחור? להיעזב ע"י בחור? (חרדה שיותר קשורה לנטישה).

זה יכול לבוא מכל מיני מקומות ויש כאן בהחלט שאלות להדהוד.

אני מתארת לעצמי שבתקופה שהיית באנורקסיה היית מטופלת ונעזרת על מנת לצאת מהמקום הזה. אפשרי בהחלט לשקול לחזור לאותו מטפל/ת (פסיכולוג/ית/עו"ס/ית, פסיכותרפיסט/ית) שיעזרו לך גם בהיבטים האילו שאת מעלה כאן.

אל תכני את עצמך "מוזרה", אלא בחורה שזקוקה לעזרה על מנת להגיע למטרות נוספות בחיים וזה בסדר.

מה שיפה, שאת מזהה את הדפוס הזה אצלך וחשוב להבין על מה הוא יושב והדפוס לא ינהל אותך במערכות יחסים עתידיות.

משהו נוסף: כתבת על לבד. בזוגיות טובה המקום של הלבד במינון הוא גם חשוב . יש את המקום של "אנחנו" ויש גם את השהייה לבד, עם התחביבים, עם הדברים שלך. יתכן ויש חשש לאבד לגמרי את עצמך עם תיהי בקשר ואז את מסיימת אותו לפני שהוא הופך למשהו "בולע".. גם נקודה למחשבה..

בהצלחה ושנה הטובה,

שלום,
אשמח לעזרתכן

אני ובעלי נשואים קרוב לשנה, אני בהריון לקראת חודש שביעי (חייבת לציין לפני הכל שבעלי אדם מקסים, נאמן, מפרגן ותומך)
יש לבעלי בעיה שהוא מסתכל ובוהה כל הזמן באנשים ועצמים אחרים, גברים, נשים, בעלי חיים וכו'.
כשזה מגיע לנשים/בחורות זה הכי מפריע לי והערתי לו על הנושא מספר פעמים, כמובן שזה התמתן אך עדיין קיים.
אני בחורה מאוד רגישה מטבעי שנפגעת בקלות ולוקחת דברים קשה, ההריון מעצים את התחושות האלה ומוביל אותי לאחרונה לריבים קולניים, דרמות, היסטריה והתקפי זעם וחרדה שפוגעים לנו מאוד בזוגיות.
לדוגמא: לפני מספר ימים חזרנו מארוחת החג כאשר נעצרנו ברמזור ועצרה בצד שלי בחורה ברכב שעישנה סיגריה. בעלי בהה בה במשך דקה, בנוכחותי (שוב אני מציינת - היא הייתה בצד שלי).
אני מאוד כעסתי וכשהגענו הביתה גרמתי לריב גדול, כמעט התעלפתי מרוב עצבים, וכשהטחתי את זה בפניו וביקשתי לדעת למה הוא עושה את זה הוא אמר לי שהוא מסתכל על כולם, הוא הסתכל איך היא מעשנת, גם אם היה שם גבר הוא היה מסתכל ושהוא לא צריך לתת לי דין וחשבון לאן העיניים שלו הולכות.
בתוך תוכי אני יודעת שזה לא מדוייק, לא בטוח שאם היה שם גבר הוא היה מסתכל, ויש המון פעמים שיושבת בחורה באוטו והוא מסתכל (גם אם זה עוצרת עם הרכב בצד שלי וגם אם בצד שלו) כי זה פשוט מעניין אותו להסתכל על אנשים.

אני מודה שעשיתי מהומה מאוד גדולה. הריב בינינו גרם לכך שכמעט עזבתי את הבית, הוא התעצבן עלי מאוד, לא ישן כל הלילה וממש לא רצינו לראות אחד את השני.
(הוא גם פלט הרבה דברים לא יפים במהלך הריב מתוך כעס)
הוא לא היה מוכן להקשיב למה שמפריע לי כיוון שמבחינתו אלה שטויות, אין לי פרופורציות ואני עושה דרמה מכל דבר שאין לו משמעות.

למחרת השלמנו והכל חזר לקדמותו אך אני מרגישה שלא סגרנו את הפינה הזו
אני יודעת שיש סיכוי מאוד גדול שתגידו לי לשוחח איתו עכשיו, ברוגע, אבל זה לא יעזור
ניהלתי איתו שיחות רבות על הנושא, לטענתו זכותו ומותר לו להתסכל על מי שירצה, הוא סקרן ודברים מושכים לו את העין (בזה אני מסכימה ויודעת שזה נכון).
אני מודה שכשזה מגיע לבחורות/נשים חוסר הביטחון שלי תופס מקום, למרות שהמבטים הם תמימים לחלוטין.

במהלך הריב הוא גם אמר לי שכל תקופת ההריון הזו הייתה סיוט עבורו (רבתי איתו הרבה) ושאם לא אשנה את ההתנהגות שלי הוא לא יודע אם ירצה להיכנס לזה שוב (מה שפגע בי עוד יותר)

האם יכול להיות שזה ישתנה ברגע שיהיה לנו ילד?
האם ההפיכה לאבא, המחוייבות והאחריות משנות את האדם?
האם אני צריכה לעזוב את זה ולא להתעמת איתו?
מה אני עושה במקרה שאני לא יכולה לשוחח איתו כי לטענתו אלה שטויות?
 
טלי צרקינסקי  
06:19 17.09.15
שני שלום,

אני חושבת שענינו לך בפורום על שאלתך, בעבר... זוכרת שאלה לגבי בעל שמתבונן על עצים, אנשים ועוד...

שאלת לגבי האם ילד שנכנס למשפחה משנה אותו? בוודאי שכן. כניסה של ילד למשפחה הופכת אתכם להורים ויש כאן הרבה אחריות, שימת אדם אחר במרכז, מילוי צרכים של הרך הנולד ועוד..

יש לי המלצה חמה עבורכם שתעזור לכם להתמודד גם עם השאלות שאת מעלה.. הרושם שמתקבל שאתם נכנסים למעגל של ריבים בכל פעם שקורה משהו (ואני מבינה שבעלך לא מתבונן בבחורות בלבד,אלא הוא מתבונן בכל מיני דברים בכלל...)

וכן עם תקופת ההיריון והכנה לתקופה של הפיכה להורים.

ממליצה בחום להיפגש עם איש מקצוע שהוא גם מטפל/ת זוגי/ת.

אם אינכם מצליחים לדבר ביניכם כפי שאת מתארת, תוכלו לקבל כלים נהדרים להמשך הדרך, ליצור תקשורת בונה ביניכם וכן למה שאת מעלה.. ו

שנה טובה ובברכה,היי, אני בת 25. אני מחפשת זוגיות אבל בכל פעם שאני יוצאת עם בחור הוא לא מספיק לטעמי. אני מוצאת בו הרבה דברים שאני לא אוהבת. למשל- לא נראה טוב בעיניי, לא נמשכת אליו, לא מספיק גברי לטעמי... אולם, כאשר אנחנו חותכים והוא כבר לא מעוניין בי, פתאום אני מרגישה אחרת ואני יותר מעוניינת בו. זה כאילו עושה לי את זה שלא רוצים אותי. וככל שלא רוצים אותי יותר כך אני יותר רוצה. למשל אם מישהו יסנן ויתעלם ממני אני יכולה להיות ממש אובססיבית אליו ולחשוב שהוא הכי גברי שיש אפילו שכשהיינו יחד בכלל לא רציתי אותו. למשל היה גבר שחיזר אחרי הרבה זמן וכשהתייאש והחליט לא לדבר איתי יותר זה התהפך ופתאום רציתי אותו בטריוף. שיגעתי אותו בצורה מוזרה. זה עניין שחוזר על עצמו בכל פעם ועם הרבה גברים, שרק כשנמאס להם ממני אני רוצה אותם. מה זה אומר עליי? איך מתמודדים עם זה?
 
טלי צרקינסקי  
16:10 13.09.15
בר שלום,

מה שחשוב הוא שאת מזהה את הדפוס שלא בריא לך במערכת יחסים.

הדפוס החוזר הזה של לרצות את זה שלא מעוניין כבר (האובייקט שפתאום קשה להשגה) ולגבי זה שמעוניין - לחפש חסרונות ולא לגלות עניין, קשור באיזה משהו ויושב על משהו רגשי ששווה לבדוק אותו, על מנת שתוכלי להבין מה קורה אצלך, לשחרר את הדפוס הזה ולהמשיך לקשר בעתיד שלא יהיה מנוהל ע"י אותו דפוס לא בריא אלא ממקום נכון עבורך.

לא ניתן לנתח דרך הפורום "על מה יושבים דברים".

המלצתי אליך לפנות לאיש מקצוע לפגישות, את בחורה צעירה ואילו דברים שניתן לעבוד עליהם.

בהצלחה, שנה טובה וחג שמח,

 
בר
15:12 15.09.15
תודה רבה.
אשנח לשמוע על איזה איש מקצוע את ממליצה?
פסיכולוג? יועץ זוגי? למי ללכת?
 
טלי צרקינסקי  
17:12 15.09.15
בר שלום,

איש מקצוע יכול להיות פסיכולוג/פסיכותרפיסט/עובד סוציאלי קליני - כל אילו יש להם הכשרה לטפל בשיחות טיפול רגשי
 
א.א
11:50 14.09.15
היי כולם
לפני חודש עברתי פרידה קשה ממישהו שהתאהבתי בו
חשבתי להקים אצלי בבית קבוצת תמיכה לבנות (גילאים 25-35) שנוכל לשבת לדבר ולתמוך. ללא תשלום, רק לבוא לדבר ואופציונליי לצייר או ליצור תוך כדי. אם מישהי מעוניינת צרו קשר פה או השאירו פרטים שאוכל למצוא אתכן
אני בת 33 מתל אביב
 
צופים
16:20 12.09.15
קשר זוגי של כמעט שנה שנינו גרושים בני מעל 40
קשר הסתיים לפני חודש וחצי היו 2 שיחות טלפוניות מאז.

הרגש עדין חזק אצל שנינו
מסמסים /מצלצלים לאחל שנה טובה?
מצד אחד רוצים
מצד שני תהיה הצפה ריגשית

חייבים להגיב לסמס/טלפון??
 
טלי צרקינסקי  
19:24 12.09.15
שלום,

אני חושבת שיש כאן שאלה יותר קונקרטית לגבי שנה טובה/מענה לשנה טובה.. ויש כאן שאלה שהיא מעבר לכך לגבי התנהלות לאחר פרידה באופן כללי...

לגבי סמס של שנה טובה ניתן להגיב גם באיחול חג שמח, שנה טובה.

השאלה הנשאלת שאני קוראת כאן הא מעבר. איך מתנהלים כאשר יש רגשות לאחר פרידה.

במידה ואתם שלמים עם הפרידה (ציינת שיש עדיין רגשות)... יתכן שכדאי לבדוק אם יש רגשות, האם כדאי לחשוב על ניסיון נוסף לקשר? את זה רק אתם יודעים כמובן וזה תלוי בכל מיני פרמטרים כמו מדוע הקשר הסתיים, איך הוא הסתיים, האם יש רצון לחזור ועוד..


במידה ויש שלמות לגבי הפרידה ויש חשש שעולה שתהיה הצפה רגשית עם המשך קיום של טלפונים/סמסים (מעבר לסמס שנה טובה עתה שהוא אפשרי). כדאי באמת לחשוב על זה. לעתים קשה להישאר בקשר לאחר פרידה עם מעורבים רגשית ויש לכך השלכות (לשחרר, להמשיך הלאה בחיים, כולל מציאת בן/בת זוג חדשים ועוד..).בברכה ושנה טובה,
אני בת 24 יצאתי עם מישהו (24) במשך כחודש וחצי והיום חתכנו. אני לא שלמה עם זה והייתי שמה לשמוע את דעתכם.
בתחילת הקשר היה נראה שזה הולך לכיוון טוב. אולם הפריע לו שאני לא מספיק מחמאה ומפרגנת ובנוסף שאני משתמשת בהערות ציניות וזה פוגע בו. אמרתי לו שבתחילת קשר קשה לי להחמיא ולפרגן ושאני צריכה להרגיש פתוחה וזה לוקח זמן. אני רגילה שגברים הם אלה שיוזמים יותק ומובילים בתחילת הקשר והוא ציפה ליותר הדדיות. לכן במהלך הקשר הוא הפסיק להחמיא ולפרגן וכן המעיט את יזימת הקשר כי ציפה שזה יגיע גם ממני . בשלב מסוייפ התקשורת שלנו נהיית פחות טובה ונראה שהיו משולבי משחקי אגו- מי יתקשר קודם, מי יסמס... ציפיתי שהוא ייזום והוא ציפה להדדיות. היום העליתי את הנושא והוא גם אמר שמפריע לו העקיצות שלי... הסברתי לו שזה חלק מההומור שלי וזה לא אמור לפגוע. למשל כאשר החמיא לעצמו אמרתי לו שהוא ״חש״ זה הומור, והוא טוען שזה לא מתאים בין בני זוג. בנוסף כשנסע באוטו על חשבון הוריו אמרתי שהוא לא עצמאי וגם מזה הוא נפגע. אמרתי שיהיה לי קשה לשנות את ההומור וללכת על ביצים ולהיזהר מכל מילה. כי זה בצחוק. בנוסף לטענתי הגבר צריך ליזום יותר בהתחלה ולטענתו צריך הדדיות. אני רגילה שגברים רודפים אחריי ומוציאים ממני את המחמאות. זה לוקח לי זמן. אולם בזוגיות אני יותר פתוחה ומפרגנת, פשוט עוד לא הגענו לשלב הזה. הוא אמר שהתפישות שלנו שונות ולכן העדיף לחתוך.
בנוסף, עוד לא התנשקנו, בתחילת הקשר העדפתי שנחכה עם זה כדי לראות אפ אנחנו מתאימים והמשך אני חיכיתי שזה יגיע ממנו, כנראה הוא חשש בגלל שבהתחלה לא רציתי ולאחר מכן אמר שבגלל שאני עוד לא מביעה רגש הוא מעדיף שלא ליזום כי זה צריך לבוא אחרי הרגש.
אשמח לשמוע את דעתכם, האם ניתן לגשר על הדברים. האם כדאי?
 
טלי צרקינסקי  
21:33 11.09.15
עדי שלום,

לאנשים יש תכונות שונות, לעתים יש התאמה בין אנשים, לעתים קורה שאין חיבור/התאמה בין אנשים. לעתים ניתן לדבר על דברים, מה שאני קוראת מדברייך שנעשה בקשר שלכם (ששוחחתם).

הייתי חושבת עם עצמך מה יכול לסייע לך בקשרים שלך בהמשך דרכך.

נקודות לחשיבה שאני מעלה אשר עשויים לסייע לך:

הומור ציני ועקיצות, את חווה אותם כהומור אולם הצד השני יכול לחוות אותם אחרת - האם קרה שאנשים אחרים נפגעו ממנו (חברות, בחורים אחרים או בכלל אנשים).

אינך צריכה "ללכת על ביצים" כפי שציינת ולהיזהר מכל אמירה, אולם ביקורת בונה היא משהו שעשוי להיות טוב (אם משהו מפריע בקשר, כמו שציין או אם משהו מפריע לך.. להיות קשובים לו..) כלומר, אם אמירות מסוימות פוגעות, לקחת זאת בחשבון.

הערות שונות כמו חוסר עצמאות. בגיל 24, לעתים נעזרים ברכב של ההורים, זה משהו סביר, כל עוד זה לא גורע מהם כמובן.

פרגון ומחמאות - מעלה משהו לחשיבה עם עצמך. האם יש חשש לפרגן ולהחמיא? האם את מרגישה שאת זקוקה ליותר ביטחון בקשר לפני שאת נותנת יותר מעצמך? (כוונתי לנתינה היא ברמה של פרגון, של הדדיות כמו שציין הבחור).
שיתוף...


אלו נקודות שכדאי לחשוב עליהם ותמיד ניתן גם לעבוד על דפוסים ולשפר/לשנות אותם.

מה שחשוב הוא להכיר במה מקדם/מה לא מקדם אותנו בחיים.

אם אסכם, הדברים שציינת אכן עלולים להפריע ביצירת קשר אך בהחלט ניתן לעבוד עליהם.. את בחורה צעירה....

אין לי ספק שיש לך הרבה טוב להציע ושאת מודעת למה שקרה בקשר ואני מאמינה שעם תובנות לדברים אלו, תוכלי להגיע לקשר הבא עם הרבה יותר מודעות לדברים.

בברכה ושנה הטובה,
 
אילנה
22:22 09.09.15
הי רציתי לשאול איך עליי להתייחס לסיטואציה שכזאת: עברתי ניתוח ולא יכולתי לתפקד בבית, ציפיתי לעזרה ויחס משפחה של בעלי ולצערי קיבלתי כל כך מעט: כמה טלפונים , ביקורים בבית חולים ובזה זה נגמר: אני מצטערת אני לא יכולה לעזור, יש לאירוע, יש יום הולדת, הילדים שלך טובים הם יסתדרו ולא יעשו לך בלאגן, הייתי באה לבקר, אבל אין לי זמן - וזהו חלק מהתגובות שקיבלתי, אני בעבר כן עזרתי - ניתוח, לידה, לימודים, עומס בעבודה הייתי שם כשיכולתי, ופה כלום.
 
טלי צרקינסקי  
07:37 10.09.15
אילנה שלום,

ראשית, מאחלת לך הרבה בריאות ומקווה כי עברת את הפרוצדורה הרפואית בטוב.

בהחלט מובן שעברת תקופה לא פשוטה כלל ורצית שיהיו שם למענך ולקבל את העזרה.

שאלות שאני חושבת שכדאי לך לשאול את עצמך - האם את מרגישה שזהו דפוס חוזר - כלומר - את מרגישה שאת משקיעה יותר ואת מרגישה שיש מצבים שהיית רוצה לקבל יותר תמיכה ממשפחת בעלך ואינך מקבלת (כוונתי לא רק לדוגמה ספציפית שנתת).

במידה ויש משפחה תומכת ועבר זמן מאז האירוע, הייתי מניחה לנושא ואם יעלה משהו בעתיד שתזקקי לו, תאמרי שאת מרגישה שאת זקוקה לעזרה כזו או אחרת.

במידה ויש דפוס מסוים שאת מרגישה שאת נותנת ונותנת ויש מצבים שאת גם מרגישה שאת זקוקה למשהו וזה הרבה יותר רחב, אפשר בהחלט להעלות את זה מול בעלך, לחשוב מול מי במשפחתו אפשר לדבר על הדברים.

לא הייתי עושה זאת ממקום של התחשבנות, אלא הופכת את זה למקום של הדדיות.


בברכה ושנה טובה,
 
אילנה
08:45 10.09.15
הי טלי אני חושבת שכל עזרה צריכה לבוא מהלב ועזרה כדי לצאת על ידי חובה לא בטוחה שמישהו היה רוצה לקבל. לא חושבת שצריך לעלות נושאים כאלה - הרי זה מובן מעיליו שאדם אחרי ניתוח לא מתפקד באופן מלא.
 
טלי צרקינסקי  
08:52 10.09.15
אילנה,

אני מסכימה שיש מצבים שהם ברורים.

לעתים כן חשוב להזכיר לסביבה מה הצרכים ולדבר עליהם כי לעתים מה שמאד ברור לך יכול להיות שפחות ברור לצד השני.

יתכן שחשבו שביקורים בבי"ח הם חשובים ואח"כ חשבו שאת מסתדרת בבית.

לעתים חשוב לדבר גם על דברים שנראים לנו מאד מובנים ולא להישאר עם התסכול.

ולעתים זה נועד לחזק את מה שמובן.

חשובה היכולת לתקשר עם המשפחה ולדבר על מה שחשוב לך.

עצם זה שמדברים על צרכים ועל הדברים אינה גורעת מכך שהעזרה לא תגיע מכל הלב... 
אילנה
12:18 10.09.15
הי טלי ועוד שאלה ואיך נוהגים כשמצפים ליחס, לדאגה, למילה טובה? גם זה צריך להגדיר ולבקש?תודה
 
טלי צרקינסקי  
19:26 10.09.15
בהחלט יש מקום להביע את הרגשות והצרכים שלך. גם אם נראה שזה מובן מאליו....
 
עדי
18:26 07.09.15
יצאתי עם מישהו 5 חוד'. הוא עם ילדים ולא רצה עוד ילדים.

למרות זאת המשכתי. לפני כמה חוד' סיים את הקשר. רק אחרי שלחצתי נעשתה שיחת סיכום כאשר במשך חודש היתה התרחקות. כשניסתי לדבר איתו טען שזה מחוסר זמן ואז בא עם הסיום הזה.

בהתחלה טען שאני פגעתי בו ושאני סיימתי את הקשר. לא היה מובן לי איך ולא רצה לפרט..אחר כך אמר שהסיבה היא בגלל שאני רוצה ילדים והוא לא וכשהתחלנו להרגיש יותר זה לזו העדיף להפסיק.

אני יודעת שיש לו כבר מישהי אחרת.ניסיתי לדבר איתו שוב כדי לסגור לעצמי קצוות.

הוא באותו טיעון. ו"לא זוכר" במה פגעתי בו ולמה טען שאני זו שסיימתי.

מרגיש לי שאין לי פה אמת. מה לעשות? לא מליחה להמשיך ככה...

תודה
 
עדי בדיחי  
18:10 08.09.15
שלום עדי,

לא תמיד ניתן לצערי לקבל את כל התשובות מהצד השני. לפעמים תשובות חלקיות או התחמקויות נראות לנו באמת לא יעילות להמשך "צמיחה אישית" כדי להבין מה עליי לעשות הלאה, מה חשוב לי, איפה טעינו, וכו'. אבל חשוב גפ לדעת שלפעמים לצד השני אין תשובה כי באמת "אין לו תשובה", כלומר, הוא לא יודע לשים את האצבע, אולי גם לא נעים לו ומביך אותו להודות בטעויות. אני חושבת שסיבה כמו "אני לא רוצה עוד ילדים ואת כן" היא סיבה טובה. גם סיבה כמו התאהבות או רגשות עזים לקשר שבהמשך יהיו בו הרבה משברים (כמו צד שרוצה מאוד ילדים ולא מימש את הצורך בהורות ובאימהות) לעומת צד שרווה ילדים ולא צמא להורות חדשה (כמו הצד שלו) היא גם סיבה מספקת.

אני מבינה ממך שאת חשה כי לא כל האמת נאמרה לך- אולי את מזהה עוד דברים, בעוד שהוא לא מסוגל להגיד אותם. מותר לך להגיד לו את זה, ואולי לכתוב לו את זה אם הוא מתעלם (ואת עדיין עם המטען הזה). מותר לך לשחרר ממך את המועקה הזאת גם בדרך הזאת, והעיקר שתחושי ששיחררת "אותו" ממך ותוכלי להמשיך הלאה.

אני חושבת שאם תסגרי זאת בינך לבין עצמך, יהיה לך גם קל יותר לסגור זאת מולו (בין אם לבטא את זה ממש מולו או לא). לפעמים אנחנו גם צריכים לשחרר "אותנו" מהזוגיות שזה עתה נפרדנו ממנה. אולי כדאי לעבוד על זה: איפה החלק שלך שעדיין "נקשר" לזוגיות ההיא. האם זה תלוי רק בתשובותיו שיספק לך, או אולי גם בך?

בהצלחה רבה,
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  216  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מיניות   גירושין   רומנטיקה   בגידות   אינטימיות   נישואים   משבר זוגיות   פחד מזוגיות   זוגיות במשבר
RSS RSS פורום יחסים, זוגיות ונישואין