בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים אורתופדיה, בריאות השלד»פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים עמוד 11

פורום בעיות מפרקים-החלפת מפרק-בעיות ברכיים נועד לעזור לסובלים מבעיות אורתופדיות, מחלות של מפרק הברך, מפרק הירך וקרסול. ניתן לשאול על: בעיות מפרקים, בעיות ברכיים, החלפת מפרק עוסק בכל מה שקשור בניתוחי ברך,פגיעות ספורט, ארטוסקופיה ועוד
מנהלי פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים:
ד''ר סוזנה הורוביץ
לפרטים נוספים
ד''ר אליהו ליברטי
לפרטים נוספים
 
Dennis getter
19:04 26.05.14
שלום רב. אשמח לקבל עזרה בפענוח בדיקת mri
בתי בת ה20 סובלת מכאבים סטטים יום יומיים ולאחר בירורים נעשה MRI
בבדיקה הכל תקין מלבד השורה הזו.
יש מוקד של הדקקות קלה בלבד של סחוס בקונדילהפמורליהלטרלי אחורי.הסחוס המפרקי בעובי ובעוצמת אות תקינה.
אשמח להבין את הבעיה הזו. הבת שלי בסיום השירות הצבאי ואין לי את מי לשאול אנחנו ממש בתפר בנושא.
לתשובתך אודה.
דניס
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
07:50 27.05.14
בעקרון לא צריכה להיות כל בעיה
 
שלומי רפאלוב
18:54 21.05.14
סובבתי את הברך לפני כחודש וחצי הלכתי מרופא לרופא ואז הפנו אותי לאולטראסאונד ובאולטראסאונד אמרו לי שהכל תקין אבל אני עדיין לא יכול לקפל או לישר את הברך עד הסוף ואני לא יכול לעמוד יותר מ2-3 דקות האם האולטראסונד יודע או שאני חייב לדרוש MRI ?
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
09:03 25.05.14
בדיקת US מוגבלת בעיקרה ואינה רואה טוב בתוך מפרק הברך עצמו. יתכן, שיש צורך בבדיקת MRI, אם כי קשה להמליץ עליה ללא בדיקה גופנית של הברך שלך.
 
אילן
21:39 24.05.14
בן 59 עם פגיעה ישנה ברגל שהתדרדרה ומגבילה אותי היום, בלווי כאבים יומיומיים. שוקל החלפת מפרק ברך. האורטופד אמר שמשך הזמן שמחזיק מפרק הינ 15 שנה. האם זה משך זמן ממוצע? מה משך הזמן המקסימלי למפרק מושתל?
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
09:02 25.05.14
כיום מדובר בד"כ על 18-20 שנים. מרבית המפרקים המוחלפים מחזיקים גם יותר. לאחר שהמפרק המלאכותי נשחק, מחליפים באחר, אם כי הניתוח מסובך יותר.
 
צביקה
00:00 20.05.14
שלום לכם!
אני נפגעתי בתאונת עבודה בשנת 2011 בכתף ובעיין. עברתי ניתוח ארטוסקופיה בבי"ח קפלן ברחובות אשר כשל ולאחר מספר חודשיים עברתי גם ניתוח בעצב האולנרי בגלל נימולים,לאחר שנה פניתי לביה"ח איכל וב אם כאבים עזים בכתף וגם שם עשו לי ארטוסקופיה, ונאמר לי אם אני לא מחליף כתף או חלק ממנו הדבר יהיה בלתי הפיך כרגע אני מסתובב אם כאבים עצומים. ואם צביטות בכתף והגבלה בהרמה והרחקה מעל גובה הכתף וכרגע לא רוצים לעשות לי ניתוח. נבדקתי ע"י אורתופד לאחרונה והוא קבע שיש לי נזק סחוסי משמעותי בהומרוס, והוא שלח אותי לעשות פיזיותרפיה שגם זה לא עוזר.
אני אודה לכם אם תייעצו לי מה לעשות כי מטרטרים אותי מרופא לרופא ואף אחד לא עוזר לי.
נ.ב.כתוצאה מהניתוח בעצב ה אולי נרי נשארתי בלי תחושה באצבע וחצי וכאבים עצומים במרפק.
מחכה לתשובתכם הכנה צביקה.
קרע בדופן החיצוני של המניסקוס המדיאלי עם ציסטה פרימניסקלית מה ניתן לעשות
 
ד''ר אליהו ליברטי  
23:34 19.05.14
תלוי כמה כואב וכמה מפריע. האפשרויות הן או לא לעשות דבר או לעבור ניתוח ארטרוסקופי. לא דחוף לקבל החלטה. אפשר לתת צ'אנס לטיפול שמרני, בעיקר זמן.
שלום,
במשך ככמה חודשים היו לי כאבים בברך שמאל בזמן ריצות ואימונים, עד שזה הגיע למצב שלאחר כרבע שעה ריצה הייתי חייב להפסיק ולא הייתי מסוגל להמשיך.
לאחר בדיקת mri התגלתה לי בברך ציסטה גנגליונית קידמית לרצועה הצולבת הקדמית, בגודל 1 ס"מ.
כל הרצועות/מיניסקוסים/ גידים וכדומה שמורים ושלמים.

הרופא שלי שלח אותי לפיזותרפיה, וביצוע של אופניים ואליפטיקל 3 פעמים בשבוע. ואמר שנעקוב אחרי השיפור, ושהוא מאמין שתוך 8 שבועות המצב יחזור להיות תקין, ואם לא תהיה התערבות כירורגית

למעשה יש לי 2 שאלות:
1. אני עובד בתפקיד ביטחוני ובכל רבעון נדרש לבצע אימוני מטווחים וקרב מגע. האם יש מניעה לבצע קרב מגע כשבועיים לאחר תחילת אימוני האופניים בהנחה שארגיש יותר טוב?
2. בהנחה שארגיש טוב יותר, האם הציסטה תעלם ללא התערבות כירורגית, או שהיא פשוט נשארת ורק העובדה שאני מחזק שרירים סביב האזור ייגרמו לשיפור?

תודה רבה!
 
ד''ר אליהו ליברטי  
23:31 19.05.14
אם אין כאבים לדעתי אין מניעה להשתתף בפעילות האמורה.
הציסטה יכולה לגדול ולהפריע מאד או לקטון עד שהיא הופכת לחסרת משמעות. תליו כמה נוזלים היא צוברת. מציע במקרה שלך להתאפק עם טיפול כירורגי ולבחור בו רק אם ההפרעה והכאבים גדולים.
 
קובי מלכה
10:44 08.05.14
סובל מגיל צעיר מכאבים באזור rt tibial tuberosity
כאבים החמירו בארבעת החודשים האחרונים.
האבחנה לאחר צילום בליטה גרמית בקצה המרוחק של גיד הפטלארי,
פרגמנט עצם בקצה המרוחק של patellar tendon
מדובר ב residual osgoot shllater.
הרופא המליץ על ניתוח.
האם יש טיפול אלטרנטיבי?
האם הניתוח מסוג אורסטוקופיה?
מהם תופעות הלוואי לאחר הניתוח?
האם חוזרים לתפקד ברמה של ריצה?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
13:53 11.05.14
מדובר בניתוח רגיל לא ארטרוסקופי. התוצאה לא מובטחת, חלק מהמנותחים ממשיכים להתלונן על אי נוחות או אפילו כאב בספורט ובעיקר בריצה. המנתח לא יוכל לחזות למי יישארו כאבים. מסיבות אלה, בדרך כלל אורטופדים לא אוהבים לבצע את הניתוח. אם עדיין לא בחרת מנתח, אני ממליץ להגיע לבית חולים וולפסון שם אחד הרופאים הבכירים החליט לרכז את המקרים האלה ונראה לי שיש לו נסיון יותר מהאחרים. אינך זקוק לשם הרופא. אם תגיע לוולפסון יכוונו אותך אליו.
 
אור
19:46 27.04.14
מהם הטפולים הניתנים לבעיית ציסטה מיניסקיאלית ?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:49 28.04.14
אם היא מפריעה וכואבת הטיפול הוא ניתוחי. עדיף ארטרוסקופיה אבל לפעמים צריך גם חתך חיצוני קטן.
 
אורית
23:21 28.04.14
האם ציסטה בברך יכולה לעבור מעצמה וואם כן כמה זמן זה לוקח? תודה על תגובתך.
 
ד''ר אליהו ליברטי  
14:51 30.04.14
ציסטה בברך יכולה לקטון ולהפסיק להפריע, זה אותו דבר מבחינתך כמו להיעלם. היא יכולה גם לגדול ומאד להפריע. כשלעצמה היא איננה מסוכנת כך שהשיקול אם צריך לעשות משהוא מוכתב רק מרמת הכאבים.
 
מורן
23:41 31.03.14
שלום וברכה, מבקשת לדעת מה זמן ההחלמה לאחר קריעת גיד בברך,מה הטיפול הדרוש? וכמה זמן אחרי ההחלמה ניתן לחזור לשגרה?
תודה רבה.מורן
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:51 28.04.14
איזה גיד? יש הרבה. ולכל אחד התשובה אחרת.
 
יוני
23:50 27.04.14
שלום רב שמי יוני בשנות ה 30 בעל עודף משקל ניכר כ 130 קילו וזה מספר שנים כאבים קלים ולאחרונה הכאבים התחזקו התחלתי לחשוב על אופציה ניתןחית אשמח לדעת זמן החלמה אחרי השתלת ברך עלויות והמתנה לתור באזור חיפה בתודה מראש יוני
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:47 28.04.14
התשובות מאד שונות. תלוי באיזו שיטה. מי מנתח. באיזה מסגרת. איזה ביטוחים יש לך. בקיצור - מצא מנתח והוא יענה על כל שאלותיך.
 
אני
00:59 28.04.14
שלום.
רציתי לשאול מה זה אומר רגישות מדיאלית ניכרת, מתאים לעומס.
אני 24
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:42 28.04.14
התרגום הוא - כאבים בחלק הפנימי של הברך בגלל עומס.
 
שלומי רפאלוב
11:30 28.04.14
סובבתי את הברך הלכתי למיון לעשות רטנגן ואמרו לי זה מתיחה ברצועות כמה ימים לא יכולתי ללכת ואז זה השתפר הרופאה שיחקה לי עם הרגל ואז הרגשתי קצת טוב ונתנה לי גימלים לשבוע אחרי שבוע חזרתי לרופאה והיא עוד פעם שיחקה לי עם הרגל וזה הרגיש טוב אבל עכשיו עבר יום ואני לא יכול לקפל את הרגל אבל יכול ללכת עליה ויש לי אורטופד ב11.5.14 להזכיר אני חייל מה אני אמור לעשות ואני עובד רסר ואני כואב לי שאני הולך על הרגל אשמח אם תעזרו לי להבחין מה יש לי
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:40 28.04.14
לא ניתן לאבחן מה יש לך בלי לבדוק אותך. ה תן לבדיקת האורטופד בצבא.
 
אורנג'
22:28 26.04.14
שלום, מזה חודשיים אני סובלת מכאב מציק באזור הברך, ליתר דיוק מתחת לברך בהיקף של כל הרגל. הכאבים מופיעים כל לילה, בעיקר לפנות בוקר.
ברגע שאני קמה מהמיטה הכאבים נעלמים. אני משערת שזאת לא בעיה אורטופדית אלא משהו עם זרימת דם. אבל איני יודעת איך ואצל מי להתחיל לבדוק את התופעה. אשמח לקבל הכוונה ועזרה. ואולי אני טועה וזה כן משהו שקשור לברכים.
 
ד''ר אליהו ליברטי  
11:37 27.04.14
תתחילי עם ביקור אצל אורטופד, אם הוא יחליט שהבעייה אינה בתחומו הוא יפנה אותך לכוון הנכון.
 
מלכה זהבה
21:16 25.04.14
מנסה להבין את משמעות תשובות בדיקתמפוי עצם עם הכאבים שחוליותמהם אני סובלת במהלך כל היום. בשינה.. "קיימת קליטה מוגברת בגופי חויליות facet joints t12- l1/
קיימת קליטה מוגברת בצלע 5 מימין מלפנים ואי סדירות חדשה בקליטה בצלעות תחתונות מישני הצדדים.
קליטה מוגברת בקרסול ימני וב mtpj מישני הצצדים בברכיים, בטרוכנטריים הגדולים הפמורים ...(בורסיטיס ?)
איך אפשר לקרא את תשובות המומחים?
לא העתקת את כל הפענוח. על פי מה שרשמת, מדובר בדלקת באיזור הקרסול וכנראה שנויים נווניים בגב התחתון . בכל מקרה הנושא לא שייך לפורים זה. גשי לאורטופד ששלח אותך לבדיקה לקבלת הסברים וטיפול מתאים.
 
שמואל כהן
 
12:26 25.04.14
דחוף ביותר דר בבקשה הסבר אבא שלי בן 84 נפל וני הנפילה עבר 15 יום ועז יתחיל כהב חזק ביותר בברך הים נפיחות וקושי בעליחה ביצנו צילום רטגן דו נה ליסטקל הים יש בעיה בבקשה
 
שמואל כהן
12:29 25.04.14
יש המשך צילום נוסף
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
17:20 25.04.14
לפי הצילום לא ניתן לקבוע, ממה אבא שלך סובל. יש צורך בבדיקה גופנית.
 
עוזי
23:48 01.04.14
אני בן 73. כאבים בברך ימין מזה כ 13 שנה. לפני כ 11 שנה עברתי אורטרוסקופיה שלאחריה 3.5 שנים הכאב פחת מאד. לאחר חזרת הכאבים ועד היום עשיתי: פיזיוטרפיה, הידרוטרפיה, אפוסטרפיה, זריקת סטרואידים ואח"כ ההחדרת גלי רדיו במרפאת כאב תחת שיקוף. הרוב לא עזרו ומה שכן - לעד שבועיים בלבד.
הכאב מתבטא רק בהליכה, לאחר כ 30 דק'. אני צולע במידה משתנה.
בבדיקת אורטופד לאחרונה קבע: "מנח ברכיים בוארוס יותר מימין. חוסר יישור של כ 10 מעלות כיפוף 120,רגישות מדיאלית ניכרת". בצלום השבוע הממצא "שינויים ארטרוטיים עם הצרות קשה ברווח מפרקי"
בעבר נהגתי לטייל הרבה ברגל, מה שנמנע עכשיו, גם משום שיש לי כאבים בשל שינויים ניווניים בצוואר (קשים יותר) והן בגב תחתון. גם יש לי שינויים ארטרוטיים במפרקי אצבעות הידיים. אני עושה פעילות גופנית ככל שאפשר.
האם זריקות היאלורוניות או אורטוקין תוכלנה לעזור? או שרק ניתוח החלפת ברך נותר לי לעשות - למרות ה"מחיר" של החלמה ממושכת ושבועות ראשונים עם כאב לא פשוט, כאשר יש בכל ניתוח סיכונים מסוימים ואחוזי אי הצלחה.
אם המסקנה ניתוח החלפת ברך: באם הצלום מראה היצרות בצד המדיאלי בלבד תדרש רק החלפת חצי ברך?
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
19:21 03.04.14
לפי מכתבך הטיפול המועדף הוא החלפת ברך ולא הזרקות. סביר, תלוי בבדיקתך ובתוצאות הצילומים, שניתן לבצע החלפת ברך חלקית של הצד הפגוע.
 
דליה לב
11:34 25.04.14
בצילום אולטראסאונד לאחרונה גילו שיש לי מיים בברך הקידמית וגם מאחרוי הרגל בתוספת דלקת ורצועה מתוחה כול הבעיות נגרמו כתוצאה מתאונת דרכים על אופנוע שהיתה לי לפני כמעט שנה , רק עכשיו גילו את הבעיה וכול הזמן הזה הסתובבתי עם כאבים איומיםמה הטיפול איך שואבים מיים מהברך? ההשאלה איך ניתן לפתור את הבעיה והם ניתן לפתור את הבעיה לצמיתות? כרגע מושבתת מספורט ואני חולת ספורט. מה עושים.
 
קובי 52
08:37 02.04.14
תוצאת MRI :מודגם באספקט התיכון של הקונדיל הפמורלי המדיאלי פגם לכל עובי הסחוס המכסה
בקוטר 1 ס"מ במישור הקורונלי ובקוטר 1.7 ס"מ בציר הסגיטלי עם שבב סחוסי מנותק
במיטת הפגם הבולט אל המרווח הפרקי בקוטר 3 מ"מ במישור הצדדי פנימי, ממצאם מחשידים
לנזק סחוסי לא יציב.מודגמת בצקת לשדית סביב הפגם.
הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות
המניסקוסים בעלי מראה וגבולות שמורים
המנגנון המיישר מודגם תקין
סחוס הפיקה שמור
הודגם נוזל תוך פרקי בכמות קטנה,ציסטה פופליטיאלית מודגמ בקוטר 5 מ"מ
לסיכום: פגם סחוסי לא יציב בקונדיל הפמורלי המדיאלי.
מה זה אומר?? יש לי כאבים וקשה לי ללכת ..
תודה!
 
שלומי
 
18:12 31.03.14
שלום, שמי שלומי בן 25. בשנה וחצי האחרונות אני מבצע פעילות גופנית בעיקר ריצות, כ2-3 פעמים בשבוע, כ-6 ק"מ בכל פעם.
בשבוע האחרון אני חש כאב טורדני מאוד בברך שמאל,
חשוב לציין שכאב זה מופיע לרוב בעת עלייה וירידה של מדרגות בלבד, (ובעיקר אחרי זמן מנוחה ממושך כגון קימה משינה), אך זה כאב חד.

נשלחתי לצילום רנטגן, ואני אשמח אם יהיה ניתן לתת לי חוות דעת עד שיגיע מועד התור לאורתופד.

בברכה,
שלומי
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:56 31.03.14
התאור שלך מציע שמדובר בבעיה בסחוס הפיקה שחיקה קלה/דלקת/מנח לא נכון של הפיקה ועוד. שלחת צילום לברך (רק קדמי) חסר לי צילום צדדי, במקרה שלך הוא העיקרי. עם זאת אני מהמר שהוא יהיה תקין. האבחנה נעשית רק בבדיקה ביד. הטיפול לבעיה - פיסיוטרפיה. תרופה יותר טובה - הפסק ריצות ותתחיל לשחות. אבחנה סופית תעשה רק לאחר בדיקת אורטפד.
 
שלומי
 
23:23 31.03.14
שחייה היא לא הצד החזק שלי בלשון המעטה :/
מצרף צילום צידי של הברך, אשמח לתגובה ממך.

תודה רבה
שלומי
 
יגאל
14:58 25.03.14
לפני שלושה חודשים עברתי ניתוח ארטרוסקופיה בברך שמאל.
לפני כחודש התנפחה לי השוק והקרסול במשך כשבוע .נשללה אפשרות לפקקת ונתגלה ציסטה ע"ש בייקר בקוטר 3.5 ס"מ.הנפיחות ירדה ועדיין יש לי כאבים.
לפני מספר ימים ערכתי בדיקת us ואלה התוצאות:
1)בורסה סופרה פטלרית-הודגם נוזל לא צלול בתוכו.
2)אזור פופליטאלי -הודגמה ציסטה ע"ש בייקרבקוטר 4.2 ס"מ.
מבקש את חוות דעתכם.
תודה מראש
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
21:03 25.03.14
נראה, שיש עדיין תגובה דלקתית בברך שלך. מומלץ לחזור לאורתופד שניתח אותך עם המימצאים.
 
מורן
22:29 30.03.14
שלום שמי דנה בת 30,אני מתאמנת בחדר כושר 4-5 פעמים בשבוע והמיתקן העיקרי בחדר הכושר הוא הליכון,לפני שבועיים באימון האחרון העלתי את המהירות מעבר למהירות הרגילה ויום לאחר מכן התחתתי להרגיש כאבים בצד הברך.חשבתי שהכראבים יפסקו אחרי יום יומיים רק שטעיתי והכאבים הלכו והתגברו,הופנתי לצילום ואורטופד שאמר לי שלאברואה בצילום כלום,הייתי אצל ויזותרפיסט שאמר לי שלפי מה שראה שזהו גיד שנקרע,חבש לי את הברך עם מדבקה מיוחדת בצורת איקסים ואמר לי שיתחיצ להרגיש הקלה וככה היה,שאלותי הם האם הגיד חוזר לעצמו למה שהיה ומחלים עם הזמן?מתי אוכל לחזור לאימון רגיל,האם אחרי שהפסקתי להרגיש כאבים יכול להיות שיחזרו כאשר אחזור להתאמן,הפחד שלי שלא אעשה נזק יותר גדול
לברך.לעזרתך ותשובתך המיקצועית אודה.
דנה
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
22:59 30.03.14
לפי התיאור שלך לא נראה לי, שמדובר בגיד קרוע בברך. יתכן שמדובר בדלקת של גיד או בבעיה אחרת. בכל מקרה, כדי לאבחן ולטפל יש צורך בבדיקת הברך שלך.
+ הוספת הודעה
   1 ...  7  8  9  10  11  12  13  14  15  ...  103  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
בעיות מפרקים   החלפת מפרק הירך   ניתוחי ברך   פגיעות ספורט   סחוס   בעיות ברכיים   קרע במיניסקוס   ארטוסקופיה   שחזור רצועות
RSS RSS פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים