בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים אורתופדיה, בריאות השלד»פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים עמוד 13

פורום בעיות מפרקים-החלפת מפרק-בעיות ברכיים נועד לעזור לסובלים מבעיות אורתופדיות, מחלות של מפרק הברך, מפרק הירך וקרסול. ניתן לשאול על: בעיות מפרקים, בעיות ברכיים, החלפת מפרק עוסק בכל מה שקשור בניתוחי ברך,פגיעות ספורט, ארטוסקופיה ועוד
מנהלי פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים:
ד''ר אליהו ליברטי
לפרטים נוספים
ד''ר סוזנה הורוביץ
לפרטים נוספים
 
חסוי
 
12:14 22.11.12
בן 30 אחרי שנה של ניתוח מסמר לקיבוע שבר בטיביה ימין שנגרם על יד פגיעה במשחק כדור רגל 3 שברים
היום עשיתי רנטגן ולרוצה שתתנו לי חוות דעת שלכם מהצילום
תודה
 
ד''ר אליהו ליברטי  
19:32 27.11.12
לדעתי עדיין השבר לא מחובר לחלוטין ולכן יש עדיין כאבים. אני לא מכיר את כל הפרטים ולא בדקתי אותך. אך על פניו נראה לי שעליך לעבור ניתוח קטן בו מוציאים רק את הברגים הרוחביים המרוחקים כדי שייווצר לחץ על השבר בזמן דריכה, קוראים לזה דינמיזציה, ואז הוא יתחבר.
 
איריס
22:21 26.11.12
הבן שלי בן 13. הברך שלו נפוחה וכשנוגעים בה יש הרגשה שיש מים בברך. האם צריך לגשת לרופא מתמחה?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
10:08 27.11.12
כן . צריך להיבדק על ידי מומחה ברכים.
בת 60 לאחר ניתוח בינואר.(נאמר לי לאחר הניתוח 25% הורידו מהמניסקוס ותוך חודש וחצי חוזרת לפעילות) חצי שנה שמרתי עם תרגילי פיזיטרפיה ובלי פעילות. היו דלקות קבלתי פעמיים קורטיזון וכדורים.. כיום כמעט שנה ועדיין באותה בעיה.בצעדה או כל פעילות (הפסקתי לעת עתה) מקבלת שוב נוזלים או בצקת והברך מתנפחת. בחוסר פעילות ותרופות הנפיחות יחסית יורדת. עשיתי mri הודגם קרע אופקי גדול במניסוקס המדיאלי מהקרן הקידמית לקרן האחורית שמגיע לשטח התחתון. חסר רוב הקרן הקידמית של המניסוק הלטרלי ופסגת גוף והקרן האחורית. קיים קרע רדיאלי בגוף המניסקוס הנשאר. קרע חלקי של ה ACL רוב הסיבים שמורים (לפני הניתוח בmri לא היה ממצא זה) הודגם מוקד של חוסר סחוס בפסט הלטרלי של הפיקה עם מעט בצקת במח העצם הסמוכה.סדקים בפסט המדיאלי עם ציסטות תת-מפרקיות במח העצם הסמוכה לו. הודגמו אוסטאופיטיים במדור המדיאלי והליטרלי. מודגמת ציסטה בפתח המדיאלי של השריר הגסרו-קנמיוס. גיד הקוודריצפס והפיקה תקינים. הודגם נוזל מתון בתוך המפרק שגדל עם פליקה בבורסה מעל הפיקה. השאלה האם יש פתרון לבעיות הללו ותיהיהאפשרות לחזור לפעילות ? כמו"כ נשלחתי לרמטורולוג במחשבה לשלול אפשריות אחרות.אני מיאשת והאם ניתן להגיע למצב טוב יותר?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
09:03 22.11.12
יש לך בברך ממצאי שחיקה שונים הקשורים לגיל, לגנטיקה, האם יש גם עודף משקל?. בקיצור תיקון המניסקוס הקרוע לא בהכרח פותר את כל הבעיות. צעשות רק יזיקו ויגבירו כאבים. מומלץ שחית חתירה. יש מקום לשקול הזרקות לברך (קורטיזון ואחר כך חומצאה היאלורונית = זריקות כרבולת). אלה הצעות כלליות שבדרך כלל נכונות. כדי לדעת בדיוק מה מומלץ עבורך עלייך להיבדק על ידי מומחה ברכיים שילמד את הממצאים שלך עד היום ולאחר בדיקה ידנית יציע לך מה שהכי מתאים לך.
 
אני
18:34 21.11.12
שלום רב, בת 38,מזה כשלושה חודשים סובלת מכאב בצידי הברך עקב תנועה לא נכונה שנעשתה. הרופא נתן ארקוקסיה ונשלחתי לאולטראסאונד. הבדיקה הראתה שבמדור הפנימי של mcl. הmcl נצפה מעובה 0.5 ס"מ. האורטופד אמר שיש לי דלקת ושמבחינה נוירולוגית הכל בסדר. הכאב לא עבר, לקחתי שוב סבב של אורקוקסיה שגם לא עזר. הכאבים עדיין קיימים ומציקים. האם יכול להיות שזה קרע במינסקוס למרות שבבדיקה הראשונית של הרופא הוא אמר שזה דלקת? ואם כן איזו בדיקה מומלצת לעשות ,mri או מיפוי עצמות. האם פיזיותרפיה ותחבושת אלסטית על הברך יכולים לעזור בהפחתת הכאב?
תודה על התייחסותך,
 
ד''ר אליהו ליברטי  
21:50 21.11.12
בלי להשתחצן, הבדיקה עם הדיוק הגבוה ביותר לזיהוי קרע של מניסקוס היא בדיקה ידנית של אורטופד ברכיים מנוסה. עבודות מדעיות רבות הראו שרופא מנוסה "מפספס את האבחנה" של קרע במניסקוס בסביבות 20% מהבדיקות שהוא מבצע, ובדיקת MRI הנחשבת היום לבדיקת ההדמייה הממדוייקת ביותר מפספסת ב- 30% מהבדיקות. בדיקת אולטרסאונד ממש לא מדוייקת ולא מסוגלת לאבחן קרעים במניסקוס ולא משתמשים בה לצורך זה. מסקנה 1. מצאי רופא מנוסה שיבדוק אותך, בדיקת MRI יכולה לעזור באבחנה אך היא לא הכרחית.
 
ענת
18:52 18.11.12
שלום רב,
היום קיבלתי תוצאות של בדיקת CT והנני במתח רב עד לביקורת הרופא, אודה לעזרתך לפענוח:
להלן סיכום הבדיקה

ברך שמאל - מוקד נזק OCD עם גופיף חופשי בתוכו, לקורלציה קלינית
ברך ימין - מוקד נזק אוסטאוכונדרלי באספק הלטרלי של הפטרלה עם הסתיידויות ברקמה הרכה, יתכן גופיפים חופשיים שנגרמו על ידי מוקד הנזק תת כונדרלי או נזק פוסט חבלתי לרטינקולום הצדדי.
לקורלציה עם הקליניקה


מה סיכומי הממצאים מעידים?

תודה מראש
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
20:36 18.11.12
יש לך מחלה של סחוס בשתי הברכיים, כשחתיכות ממנו ניתקות מסחוס האם, ואף נושרות לתוך מפרק הברך בשתי הברכיים.
כדאי לגשת לרופא/ רופאת ברכיים ולהחליט על המשך טיפול.
 
רותי
09:39 16.11.12
מזה חודש ימים יש לי כאב באזור הפנימי בצד הברך ומתחתיו הכאב מקרין לעבר הצד הפנימי של השוק
קבעתי תור לרופא רק בעוד שבועיים
מה עלי לעשות כדי להרגיע את הכאב
רותי
 
ד''ר אליהו ליברטי  
16:19 16.11.12
רופא המשפחה יוכל לעזור עד שיגיע התור לאורטופד. ככלל כל כדור שאת רגילה נגד כאבים יפעל. אם הכאב יהיה חזק ויוצא דופן אז פני למוקד של הקופה. בחלק מהמוקדים יש גם אורטופד תורן, אפשר לברר מראש ולפנות למוקד שכזה.
 
meny
08:36 13.11.12
שלום רב ,
אני בן 36,
לפני כחודשיים כמידי שבוע חזרתי ממשחק כדורגל עם כאבים וחולשה בפיקה שמאל,לאחר כמה ימים הכאב נעלם אבל עדיין אני לא יכול לרוץ,אלא רק לעשות הליכות מהירות וגם זה לפרק זמן קצר..
הלכתי לאורטופד שבדק אותי (אמר שאין צורך בצילום ,רק אם זה מחמיר) ושלח אותי לפיזיוטרפיה לחזיוק שרירי ה VMO פיקה.
אני כבר חודשיים מתאמן על התרגילים מידי יום בבית ,אבל עדיין לא מסוגל לרוץ אלא לשניות בודדות ומסוגל רק ללכת,היות ואני בחדר כושר אני עושה את ה CROSS (מכשיר הסקי-לא סטפר) ותרגילי דחיפה קדימה ואחורה לרגליים+הליכות מהירות ואף עובד על שרירי רגל אחורית ונראה לי שזה די בסדר ,אני חש קצת חולשה אבל נראה לי שזה יעזור (הבנתי שמותר לי לעשות את זה..).

* כמה זמן עליי להמשיך עם תרגילי הפיזיוטרפיה בבית עד שאוכל לרוץ ?
* האם נראה הגיוני שאוכל לחזור לשחק כדורגל ?
* האם להמשיך עם התרגול בחדר כושר ? האם זה בסדר לעשות הליכות מהירות על המכשירים ותרגילי CROSS על מכשיר הסקי ?

תודה מקרב לב
 
ד''ר אליהו ליברטי  
16:44 13.11.12
כעיקרון עליך להמשיך בתרגול לחיזוק השרירים כפי שהודרכת בשך שנים רבות. קרוב לוודאי שתוכל להוריד את כמות התרגול כשהכאב יחלוף אך תמיד טוב שתשאר כמות תרגול בסיסית.
 
meny
16:05 14.11.12
שלום ד"ר ,
אבל האם להמשיך גם בתרגילי הכח בחדר הכושר ? (כולל ה CROSS והליכות)
האם יש מצב שזה יסתדר מתישהוא לחלוטין ואוכל להמשיל לשחק ?

תודה
 
ד''ר אליהו ליברטי  
20:14 14.11.12
ה-cross הוא הרע במיעוטו. מכל מכשירי הברכיים בחדר כושר הוא הכי ידידותי לברכיים. הליכות ואירובי לא מומלץ.
 
מירי
09:44 14.11.12
שלום רב,

בעקבות תאונת דרכים וכאבי ראש שבאו בעקבות, עשיתי MRI ראש ואלו התוצאות:

,MRSּMRV מח ללא ח"נ ב 1.5 T

מה זה אומר?
תודה
 
ד''ר אליהו ליברטי  
09:54 14.11.12
פענוח MRI ראש אינו קשור לפורום בעיות מפרקים.
 
אורי
13:15 13.11.12
נפלתי במקלחת וחטפתי מכה יבשה במרפק
עדין כואב
אין שבר
כמה זמן עוד יכאב לי והאם זה הגיוני שעדיין כואב
 
ד''ר אליהו ליברטי  
16:47 13.11.12
כואב לך. זאת עובדה! לכן זה גם הגיוני. מה שנשאר הוא למצוא למה כואב ואז להציע טיפול בהתאם. גש להיבדק על ידי אורטופד.
 
אורי
18:36 13.11.12
הוא בדק את הצילום אין שבר
הוא נתן לי משכיי כאבים אחריי שבדק לי את היד
השאלה שלי היא אם זה הגיוני שזה כואב כבר מעל לחודשים
 
ד''ר אליהו ליברטי  
09:29 14.11.12
אינני יודע מה יש לך לכן לא אוכל לאמר לך אם זה הגיוני שכואב חדשיים. מצטער לא אוכל לרפא אותך דרך האינטרנט.
כאשר אני מעלה את ידי מקופלת למצב של 70 מעלות ומוזיז אותה ה sternoclavicular joint שבין עצם הבריח לעצם החזה זז קדימה ואחורה ויש מין קנאקים כאלה זה לא כואב אבל זה לא נוח שאני עושה תזוזה זו (או אחרות נוספות) שהלכתי לאורתופד השבוע הוא אמר לי שזה בגלל שיש לי גמישות יתר איך זה קשור ואיך אפשר לפתור בעיות אלו ?
ובנוסף אני צריך להתגייס עוד פחות משנה בערך נקבע לי כבר פרופיל רפואי של 97 ואני תוהה אם בעיות אלו מורידות פרופיל או מוסיפות סעיפים כי אני ממש רוצה להתגייס ליחידה מובחרת אשמח לדעת יותר בנושא תודה :]
 
ד''ר אליהו ליברטי  
16:40 13.11.12
המצב אינו מחייב הורדת פרופיל.
ואיך אפשר לטפל בבעיה של הקנאקים בscj כי זה לא נוח וזז קדימה ואחורה בתנועות מסוימות ?
 
דור
12:04 07.06.12
האם נעלי MBT יכולות לעזור לכאבי ברכיים עם בעיות שחיקת סחוס ?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
21:51 10.06.12
לדעתי לא.
 
אילנית
15:25 13.11.12
אני לעומת זאת קניתי נעלי mbt לפני כמה ימים
והן ממש עוזרות לי. לא מרגישה את כאבי הבירכיים אתן.
אז על סמך מה אתה אומר שלדעתך זה לא עוזר?
שלום,
אימי צריכה לעבור ניתוח להחלפת מפרק הברך, אשמח אם תוכלו להמליץ לי על אורטופד מומחה, המבצע ניתוחי החלפת ברך ושנחשב לטוב בתחומו באזור המרכז. קיבלתי שני שמות שאני מתלבטת להחליט ביניהם:דר' נדב שאשה ודר' שטרן אברהם,אשמח לשמוע מהי המלצתכם לגביהם ואם יש רופא אחר שמומלץ יותר, אשמח לשמוע אודותיו.
רוב תודות,
נאוה.
 
באטה
15:10 13.11.12
שלום שמי שוסטר באטה .אבה שלי בן 60 אמור לעבור אותו ניתוח .קיבלתי בהמלצה שמות ש ל נדב שאשה ושמעתי על דבי רונן. לא יודעת איך לבדוק תגובות של אנשים .מישהו יכול להמליץ על רופא או שאולי שמעתם על פורומים?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
21:28 24.06.09
ישנם בארץ הרבה רופאים טובים עם נסיון רב בתחום החלפת הברכיים כולל שני הרופאים שציינת, כולל שני הרופאים המנהלים אתר זה (עם כל הצניעות והענווה) ועוד לפחות 20 רופאים העולים בדעתי, אינני חושב שנכון להמלץ לך על שם מסויים. בררי על כל אחד שימליצו לך באינטרנט, תשאלי חברים, תשאלי אנשים שעברו ניתוח אצלם ודברי אתם. קבלי החלטה בהתאם. בהצלחה.
שלום, באותו נושא (החלפת מפרק ברך) אשמח לקבל המלצות לרופאים שעובדים עם קופ"ח מכבי (אימי מבוטחת במכבי זהב וצריכה לעבור את הניתוח).
אשמח גם לקבל מידע על ההחלמה
תודה! דפנה
הוא מנתח באסותא, הוא טוב??
 
ד''ר אליהו ליברטי  
10:52 16.08.12
משך ההחלמה 3-4 חודשים. פרטים מלאים תשמעי מהמנתח שלך. איננו נוהגים להמליץ על רופאים מסויימים במדור זה. אני כן עובד גם עם קופת חולים מכבי. אני יועץ בנושא ברכיים עבור קופת חולים. אני מבצע ניתוח זה רק למבוטחים בחברות ביטוח (כמו פניקס, הראל וכו') או באופן פרטי לאנשים שאינם חברי מכבי.
שלום
לפני כשבוע וחצי עברתי ניתוח לשחזור רצועה צולבת וכריתה כמעט שלמה של המיניסקוס המדיאלי..רציתי לשאול האם בתום השיקום הממושך כולל פיזיותרפיה וחיזוק שרירים, ניתן לחזור ולשחק כדורסל גם מבחינת הרצועה ובמיוחד מבחינת המינסקוס החסר?
תודה
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
16:16 09.11.12
רוב הסיכויים שכן, תוכל לחזור לכדורסל.
אם זאת צריך לדעת, שקיים סיכון מוגבר לשחיקת סחוס מוקדם בברך זו, שמחמיר עם משחק כדורסל או כדורגל.
 
מיכאל
01:27 09.11.12
שלום רב היו לי כאבים מטורפים בברך,משהו כמו חצי שנה עשיתי פיזיוטרפיה והממצא היחיד שמצאו בMRI היה בצקת בLFC בסוף לא הית ברירה ועשיתי ניתוח ארטו.
בניתוח מצאו נזקים שטחיים ב-20 מעלות וב-50 מעלות בLFC בסחוס אז שייפו לי את האזורים האלו וכן בוצע שחרור לטראלי לפיקה.
הבעיה שאני שבועיים וחצי אחרי הניתוח הולך כבר רגיל עושה אופניים וכו..אבלללל יש לי את אותו כאב בזוויות כמו שהיה לפני הניתוח שבעצם בגלל הכאבים האלו עשיתי את הניתוח.
חשוב לציין שיכולתי לפני הניתוח לרוץ וכו רק בכיפוף בזוויות מסוימות זה היה כואב ועכשיו שבועיים וחצי אחרי הניתוח באותם זוויות יש לי את אותו הכאב.
האם זה הגיוני?ואם כן מתי מתחילים להרגיש הקלה בכאבים שהיו לפני הניתוח?

שאלה נוספת?במידה וזה לא ישפר את הכאבים,האם זריקות PRP יכולות להועיל במקרה כזה?
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
08:29 09.11.12
1. לעיתים ניתוח של שיוף האיזור הסחוסי הפגוע עוזר, ולעיתים אינו עוזר. כדאי לחכות כ-6 שב' כדי לקבוע לגבי התוצאה.
2. זריקות PRP או HA יכולות לעזור.
 
מיכאל
11:20 09.11.12
1)אם זה לחכות עד שישה שבועות כמו שהמנתח אמר זה הגיוני שעוד כואב?לא להילחץ מזה?זה לא אומר שהניתוח לא הצליח?
2)לגבי ההזרקות?לחכות עם זה לאחר ה-6 שבועות או שכבר להתחיל עם זה?
אישתי בת 64 עברה ניתוח לחלפת מפרק ירך ב 31.08 השנה.
הניתוח עבר בהצלחה והכל היה בסדר ולא סבלה מכאבים לא בהליכה , עמידה או שכיבה ותיפקדה כרגיל בעבודות הבית עד היום בבוקר כאשר התחילה להרגיש כאבים במפשעת בכל מצב בהליכה ,בשכיבה בכלל בכל מצב כאשר מזיזה את הרגל המנותחת. יש לציין דבר חשוב שאתמול עבדה בגינה ובערב הלכה כ 1.5 קמ. ולאחר מכן התאמצה כנראה כאשר טיפלה בנכדים .
מה דעתך על הנושא ומה ניתן לעשות
 
ד''ר אליהו ליברטי  
14:46 07.11.12
לצערי ממרחק כזה לא אוכל לתת תשובה אחראית. אם הכאב מתמיד עליה להגיע לבדיקת אורטופד וצילומים לפי הצורך.
אני שחקן כדורסל ולאחר חודש של פיזיוטרפיה לברך הוחלט על אורטוסקופיה כשבארטו מצאו פגמים בסחוס בזוויות 20 מעלות ו-50 מעלות בLFC הוא שייף את המקום וכן בוצע שחרור לטרלי של הפיקה על מנת שהכאב לא יחזור בעתיד בגלל תנועה לא נכונה של הפיקה.
הרופא אמר 6 שבועות החלמה וחזרה לכדורסל.
השאלה שלי היא כזו,אני שבוע וחצי אחרי הניתוח וכבר הולך ועושה אופניים אבל בזוויות מסוימות שכאב לי בLFC זה עדיין כואב...השאלה היא האם האזורים שכאבו לפני הניתוח אמורים להמשיך לכאוב וזה יורד בהדרגה או שזה לא אמור לכאוב באזורים שכאב לפני הניתוח.????
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
14:43 06.11.12
קיימת עקרונית הדרגתיות בשיפור בכאבים של הברך. רגישות לאחר שבוע וחצי הינה סבירה ביותר.
בני חייל בטירונות. במהלך חופשת שבת סובב ברך במשחק כדורגל ואינו מסוגל לישר או לכופף את הברך. רופאה אורטופדית בביה"ח מאיר הבחנה חשד לקרע במיניסקוס לטראלי והפנתה אותו לבדיקת סיטי.
שאלתי היא: בהנחה ואכן קרע האם יש דחיפות בניתוח, כי כרגע הבירוקרטיה הצה"לית מעכבת את המשך הדיקות (הכל זז שם לאט ומסורבל). האם השתהות באבחון הסופי עלולה לגרום לו נזק ?
תודה מראש, יואב.
אם הברך נעולה, כלאמר הוא לא יכול ליישר אותה אז כדאי לעבור ארטרוסקופייה בהקדם. תוך שבוע שבועיים. אם הברך חופשייה אז הדחיפות קטנה. בכל מקרה לא כדאי לחזור לאימונים קשים אם הברך נפוחה ממש או כואבת.
 
יואב
15:19 05.11.12
האם מצב של חוסר יכולת ליישר או לכופף את הרגל (כאבים עזים) זה מה שנקרא ברך נעולה ?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:12 05.11.12
באופן מדוייק - ברך נעולה היא ברך התקועה במצב כפוף ואי אפשר ליישר אותה (לא רק בגלל כאב אלא משהוא תוקע את הברך ולא מאפשר מבחינה מכנית את היישור. להמשיך ולכופף כן אפשר. אבל בדרך כלל הכאב גדול והחולה מפחד גם לכופף למרות שטכנית הוא יכול. במקרה כזה החולה מתאר שהוא ליכול לא ליישר ולא לכופף. לכן, גם הגדרה זו מתאימה לברך נעולה.
 
רוזה
23:41 04.11.12
אני בת 53
אבקש לשאול איזה טיפול מתאים לכאבי גיד האיכלס פזותרפיה כבר לא עוזרת אז אולי הידרוטרפיה או גלי הלם מה עדיף ומה טוב בשבילי היות ואני סובלת מסי פי
האם הכאבים חוזרים אחרי הטיפול בגלי הלם למשל?
תודה עבור התשובה
 
ד''ר אליהו ליברטי  
13:11 05.11.12
יש לי הרבה חולים שספרו כי טיפול בגלי הלם מאד עזר להם. צריך לקחת בחשבון שגם עם גלי הלם יש אחוז לא מבוטל של מטופלים להם הטיפול לא עוזר. בשורה התחתונה אם הבעיה הכספית של הטיפול לא מכבידה אז שווה לנסות. אני לא חושב שהידרוטרפיה הוא הטיפול המתאים למקרה זה.
 
משה
11:55 29.10.12
קרע ידית הדלי של המניסקוס המדיאלי מניסקוס לטרלי תקין קרע בסחוס בקונדיל הפמורלי מדיאלי דרגה 1-2 קרע דרגה 4 בסחוס הפיקה עם בצקת לשדית מנגנון האקסטנסיה תקין הרטינקולום תקין בבקשה דעתכם עם יש אפשרות תיקון על ידי פיזיותרפיה או בלית ברירה חייב ניתוח ארתוסקופיה
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
15:41 04.11.12
קרע של מניסקוס, בעיקר ידית דלי, לא מחלים.
כדאי לשקול ברצינות ניתוח ארטרוסקופיה ברך.
 
בת 28
11:27 04.11.12
בוקר טוב ,
עשיתי בדיקת מיפוי עצמות TC99M MDPN בגלל כאבים בשתי הרגלים מהאצבעות עד המפצע וזה ממש חדש כבר רק כחודש אחרי בצקות בכל הגוף שחלפו ונשאר קצת .ממצאים :
אין לראות ריכוזים פתולוגים פוקליים .
שינויייםנאוסטיאוארטריטיים בברך ימין הדגש בפטלה ותא לטרלי .
לא הודגם ממצא נוסף .
אם תוכל להסביר לי את הפיענוח של הבדיקה והאם יש צורך בטיפול או בבדיקות נוספות ?
תודה והמשך יום נעים
בת 28
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
15:40 04.11.12
הבדיקה מדגימה התחלה של שינויים ניוונים ( שחיקת סחוס) בברך הימנית.
כדאי להגיע לבדיקה לאורטופד מומחה, עם צילומי רנטגן של שתי הברכיים שלך.
אין ממצא לגבי הבצקות של הרגליים או הכאבים המפושטים. לגבי הבעיות הנ"ל את צריכה להמשיך בירור אצל רופא פנימי.
+ הוספת הודעה
   1 ...  9  10  11  12  13  14  15  16  17  ...  94  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
בעיות מפרקים   החלפת מפרק הירך   ניתוחי ברך   פגיעות ספורט   סחוס   בעיות ברכיים   קרע במיניסקוס   ארטוסקופיה   שחזור רצועות
RSS RSS פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים