בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים אורתופדיה, בריאות השלד»פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים עמוד 13

פורום בעיות מפרקים-החלפת מפרק-בעיות ברכיים נועד לעזור לסובלים מבעיות אורתופדיות, מחלות של מפרק הברך, מפרק הירך וקרסול. ניתן לשאול על: בעיות מפרקים, בעיות ברכיים, החלפת מפרק עוסק בכל מה שקשור בניתוחי ברך,פגיעות ספורט, ארטוסקופיה ועוד
מנהלי פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים:
ד''ר סוזנה הורוביץ
לפרטים נוספים
ד''ר אליהו ליברטי
לפרטים נוספים
 
ראובן
12:27 31.10.13
שלום רב. בן 57, ייתכן מעבר לדירה שחלק מהדרך אליה הוא בעלייה מתונה למדי אך מורגשת כמה מאות מטרים (200-300 בהערכה).רקע של כאבים מדי פעם בברך ימין,לא ברמה המפריעה לתפקוד.האם הליכה מעין זו (לא בהכרח על בסיס יומי) יכולה להזיק? ובהשוואה למדרגות?יכול להוסיף שכרגע הדרך בירידה אינה קשה לי.בעלייה אני מתאמץ במידת מה.בדיקות לא העלו ממצא חד משמעי כולל שחיקת סחוס.
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
12:55 31.10.13
הליכה בעליה או במדרגות אינה גורמת לנזק בברך. מדובר בחולשה של השרירים
 
ראובן
13:25 31.10.13
 
חסוי
18:51 30.10.13
שלום לכם,
בתי החלה להתלונן לפני כמה שבועות על כאבים בברך ללא חבלה לדבריה המתחזקים בעיקר בלילה.כמו כן היא טוענת שקשה לה לכופף וליישר את הרגל.לאחר שהתלונות לא פסקו פנינו לאורתופד שהפנה אותנו לצילום רנטגן ובו נמצא לדברי האורתופד, אקסוסטוזיס אחד.הוא המליץ לחבוש את הברך בחבישה אלסטית וליטול משככי כאבים והפנה אותנו לבדיקת מומחה ברך.
כאשר הגענו למומחה ברך הוא ביקש לעשות צילום רנטגן נוסף ובו נמצא לדבריו:
אקסוסטוזיס בחלק המידיאלי של הפימור דיסטאלי.נמצא בנוסף תהליך בטיביה פרוקסימלית,נראה מדובר על NOF,בנוסף תהליך שנמצא בהתחלתו אך לא ברור מה הוא בפיבולה פרוקסימלית.
הוא הפנה אותנו למיפוי עצמות SPECT ברכיים.
תוכלו להסביר לי מה אומרים הדברים? האם יש ממה לחשוש? האם יש חשש לגידול ממאיר? האם הממצאים יכולים להסביר את הכאבים הרבים שחשה בתי?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
20:21 30.10.13
NOF הוא ממצא שפיר, זוהי מעין בועה בעצם. כלאמר איזור בעצם בו לא נוצרת עצם צפופה ונוצרת מעין בועה. המיפוי יאשר שלא מדובר בממאירות ואולי יצביע על סיבת הכאבים. חשוב להמשיך במעקב.
 
הדס
23:17 29.10.13
דר' שלום,
זו ההבחנה לאחר ביצוע US בשאלה של כאבים לאחר פעילות מאומצת.
האם צפוי לחלוף מאליו ?
תודה
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
23:48 29.10.13
כן
שלום רב,
אני בן 36, רץ קבוע כ 3-4 פעמים בשבוע 10 קמ, ללא כל בעיות עד לפני 10 ימים. התכופפתי לכמה דקות וכשבאתי לעמוד ראיתי שהרגל לא מתיישרת וכואבת. הכאב קיים עד היום. בימים הראשונים לא יכלתי לדרוך וכעת אני יכול לדרוך אבל קיימים כאבים בהליכה והברך לא ננעלת. פענוח ה MRI מצא כי:
יש לי קרע במיניסקוס MM בצורת ידית דלי. וקרעים חלקיים ב ACL + בצקת.
שאלותי:
1. אני מנסה להתאמן ולחזק את הרגל בצורה אינטנסיבית, האם אימונים כאלו טובים או מזיקים (למשל הליכה רצופה, סקוואטים מכשירי קרוסטריינר וכד')?
2.אם אני מעוניין לוותר על ניתוח האם החלק הפגוע במיניסקוס, מתמוסס מעצמו עם הזמן או שהוא ישב ויפריע לי עד שאוריד אותו בניתוח?
3.האם הקרעים ברצועה נרפאים מעצמם או שגם שם נדרשת התערבות כירוגית?
תודה רבה
ניל
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
07:33 24.10.13
1. חיזוק הרגל אינו מפריע, אך יתכן שתסבול מכאבים עקב קרע של המניסקוס והפרעה בתנועות הברך.
2. קרע ידית דלי אינו מתמוסס מעצמו, מדובר בחתיכה עבה של סחוס. כשהחתיכה נמצאת במקום לא נכון בברך, היא עלולה לפגוע משמעותית בסחוס המפרקי. לכן במקרה שלך הניתוח מאד מומלץ.
אם לא מדובר בקרע משמעותי של הרצועה הצולבת, אין צורך בהתערבות ניתוחית.
שלום רב,
לאחר ארטרטסקופיה (אובחן קרע ידית דלי בMM) בה בוצעה כריתה חלקית על לשוליים יציבים. ונזק סחוסי דרגה 2 ב MFC.
שאלותי:
מה המשמעות של נזק סחוסי דרגה 2 ב MFC?
עד המקרה נהגתי לרוץ 3 פעמים בשבוע 10 ק"מ במהירויות גבוהות של 15 קמ"ש על הליכון ובחוץ, האם אוכל לחזור לפעילות זו? או האם בגלל הנזק רצוי שאוותר על הריצה לצמיתות?
אודה לתשובתכם
תודה רבה
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
10:15 29.10.13
מכיוון שלא ראינו את הנזק, שאלה זאת כדאי להפנות למנתח. בעקרון אין בעיה בחזרה לפעילות הרגילה.
 
ישראל
20:04 19.10.13
שלום אני סובל משחיקה בפיקות בחלק הקדמי של שני הברכיים...
ברך אחת סובל ממנה שנים בעקבות מכה בעצם הפיקה...
הברך השניה בעקבות מאמץ בעבודה ללא חבלה...
הכאבים בלתי נסבלים איום ונורא מה ניתן לעשות והאם ניתן לחיות עם זה
אני מיואש עיזרו לי... מה הפתרון איכות חיי ירודה ביותר...???
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
08:48 20.10.13
קיימים טיפולים שונים לבעיה כמו שלך, בעיקר טיפולים שמרניים, כמו פיזיותרפיה מותאמת או זריקות לברכיים.
שלום, בעקבות כאבי ברכיים מזה כמה שנים הופנתי לבדיקת MRI. בבדיקה התוצאה המשמעותית היחידה היא: "מודגם אות חריג אנכי בהיקף הקרן האחורית של המינסקוק המידאלי-לא ניתן לשלול בוודאות קרע פריפרי" . הכאבים החלו לי כתוצאה מריצות מרובות כיום אינני יכול לרוץ ויש לי כאבים גדולים בישיבה ממושכת ואפילו בשחייה. הלכתי לאורטופד והוא אפילו לא בדק את הMRI, אמר שאין צורך ואמר שהתסמינים מהבדיקה הפיסית שלו מבציעים על בעיה פטלומרולית ולא על קרע במינסקוס. רופא אחר שבדק את הMRI אמר שיש "לחץ על המינסקוס" רציתי לשאול מה הסבירות שהMRI טעה באבחון והאם העובדה שיש לי כאבים פטלופמורלים שוללים את לחלוטין קרע במינסקוס.בנוסף הייתי שמח לדעת האם בדיקה פיסית של הרופא מספיקה על מנת לשלול קרע במיסנקוק.הכאבים מורגשים מעל הברך, ולמעשה מוקרנים לכל הרגל
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
08:47 20.10.13
הדרך הוודאית ביותר לבדוק, אם יש קרע של מניסקוס, היא לראות ולבדוק את המניסקוס, קרי, ניתוח ארתרוסקופיה של הברך. בדרך כלל, אם אין מימצאים חד משמעים, אם בבדיקה גופנית או בבדיקת MRI לקרע של מניסקוס, הרופא לא ירצה להמליץ עם טיפול ניתוחי, כמו גם במקרה שלך.
שלום.
בשנת 2010 עשיתי ניתוך ארטרוסקופיה במיניסקוס הליטרלי לאחר קרע אופקי היקפי. לאחר הניתוך עשיתי שיקום והכל היה בסדר וחזרתי לחיים תקינים. התגייסתי בשנת 2012 לחטיבה לוחמת ולאחר שנה אובחן לי קרע מלא בACL, קרע עם היפוך מקטע בגוף המיניסקוס הנותר ורושם לפרגמנט חופשי בקדמת הברך. עשיתי ניתוך והוחלט להשאיר את הקרע ברצועה ככה ואת המיניסקוס כרתו (פעם שניה). לפני 7-8 חודשים חזרתי ליחידה בתור תומך לחימה וחזרתי עם כאבים שהרופאים אמרו שהגיוניים. עם הזמן הכאבים התחזקו וכרגע אני עם כאבים שמונעים ממני ללכת. הברך ננעלת, חוסר גמישות עד כדי שאני לא מסוגל לישר את הרגל ולא לקפל אותה יותר מכמה דקות בלי שיכאב לי עד כדי בכי. בתאריך 8.10.13 הייתי אצל אורטופד שאבחן שהקרע ברצועה החמיר (הוא כבר היה קרוע אני לא מבין את זה), שחיקת סחוס הפיקה, ויש לי קרע חדש במיניסקוס המידאלי (פעם ראשונה). רק לציין שכל הקרעים והפציעות קרו באותה הברך (שמאל).
השאלות שלי הם כאלה.
1. מה זה קרע היקפי במיניסקוס הליטרלי? איך זה מתבטא? כי זה נשמע חמור.
2. מה זה קרע עם היפוך מקטע בגוף המיניסקוס הנותר?
3. על מה יכול להעיד רושם לפרגמנט חופשי בקדמת הברך??
4. האם החוסר יכולת ללכת על הברך ולהזיז אותה הגיוני? כי אני כבר משתגע.
5. עד כמה חמורה הפציעה שלי נשמע? אני יודע שאין לך מושג לגבי הברך שלי כי לא בדקת אותה אבל על סמך מה שהרופאים אמרו ורשמו מה החומרה?
6. מה זה אומר שחיקת סחוס הפיקה? זה דבר נורמלי?
אני כולה בן 20 וכבר מרגיש גריאטרי אני חייב עזרה!
6. האם בעתיד אני הולך לסבול בברך שלי? כי זה נשמע ככה.
1. זה קרע בהיקף המניסקוס החיצוני בברך. הקרע יכול לגרום לכאבים ופעמים לנעילה של הברך. איך אתה מגדיר חמור? זה כנראה כן דורש ניתוח. פרגמנט חופשי יכול להיות חתיכה של מניסקוס תלוש. כללית הפציעה שלך א קשה נראה שניתוח ארטרוסקופיה יעזור. שאר השאלות צריך להדגים על מודל או להראות בתמונות. דבר עם הרופא שעציע לך ניתוח וקבל הסברים.
 
אביב
19:56 13.10.13
שלום ד"ר
אני סובל כבר כמה חודשים מכאבים בברך שמאל, האורטופד שבדק אותי טען שזו דלקת ונתן לי מרשם ל nabuko 500 והפנה אותי לבדיקת אולטראסאונד. תוצאות הבדיקה הן: הצטברות נוזל לא צלול ברצסוס סופרא-פטלרית, lcl ו-mcl תקינים, רושם על התעבות קלה של גיד הקוודריצפס, אין עדות לבייקר ציסט, זרימה חופשית בכלי דם פופליטאלי. עד כאן.
כשהוא ראה את הפענוח הוא אמר שזו אכן דלקת ונתן לי עוד מרשם ל- xefo 8mg
בכל אופן רציתי בבקשה לקבל חוות דעת ממך משום שמשהו בהתנהלותו של האורטופד גורם לי לא לסמוך על חוות דעתו. רציתי לדעת אם זו אכן דלקת, אם לא צריך לשאוב את הנוזל שהצטבר. יצויין כי אני נוטל את התרופה שרשם לי כבר 5 ימים (נבוקו 500 תרימה).
בתודה מראש, אביב
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:08 13.10.13
אתה לא סומך על האורטופד שלך ואתה רוצה לסמוך על אורטופד שאף פעם לא ראה אותך ולא אתה אותו, שיתן לך אבחנה באינטרנט וכל זה - בלי לבדוק אותך. ובכן, זה ממש לא יכול לעבוד כך. כדי לתת לך אבחנה והצעה טיפולית אני חייב לבדוק אותך. לכן גש לחוות דעת נוספת. מצא אורטופד שאתה סומך עליו או קבלת המלצות עליו עבור בדיקה ושמע לעצתו.
ברור לי שזו לא הדרך וכבר קבעתי לי תור לאורטופד אחר בעוד שבוע, הבעיה שזה עוד שבוע עם כאבים ולכן רציתי רק לשמוע את חוות דעתך וציינתי מילה במילה את תוצאות בדיקת האולטראסאונד שעברתי. רציתי רק לדעת אם הצטברות נוזל לא צלול זו אכן דלקת כמו שהרופא שהייתי אצלו טען. בכל אופן תודה, האורטופד אצלו טיפלתי אפילו לא טרח לקרוא את מה שאתה קראת.
 
אליהו...
10:13 10.10.13
מזה הביטוי מבחן טחינה חיובי...?
של הפיקה והאם ההנעה אמורה להתבטא בכאב...?
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
09:05 13.10.13
הכאב מופיע, אם יש רגישות של הפיקה או שמופעל כח רב על הפיקה.
 
אלי
08:21 12.10.13
אני חולה המופיליה בן 50. לאחר מספר דימומים בברך קשיים וכאבים בהליכה - נעזר בקביים. הודגם ב-MRI כי:
AVN של הקונדיל הפמורלי המדיאלי עם לזיות אוסטאוכונדרליות
קרע במיניסקוס המדיאלי עם שינויים ניווניים.
שקיעה של המוסדין ככמות משמעותית בתוך המפרק.
הוסבר לי ע"י הרופא שיש נמק בעצם. ויש SONK MFC עם אזורים סובכונדרליים נמקיים בקונדיל פמורלי מדיאלי. וקרע במניסקוס מדיאלי בברך שמאל.

MRI חוזר לאחר 3 חודשים:
שינויים ארטרוטיים במדור הפנימי של המפרק עם שחיקה של הסחוס. שינויים סובכונדרלים מתקדמים עם בצקת לשדית אשר בולט פחות בהשוואה עם MFC- ידועים ב
בדיקה קודמת. בתוך המפרק הודגמו מספר רב של מוקדים בעלי סיגנל נמוך בכל
הרצפים קרוב לוודאי המוסידרין מאחורי הדמם -ממצא ידוע. בנוסף הודגמה התעבות
סינוביאלית במפרק.
ק רע במניסקוס הפנימי. הדגמה תקינה של המניסקוס החיצוני
בסיכום:
שינויים בולטים במדור הפנימי של המפרק.
.MFC- בהשוואה לבדיקה קודמת קיימת נסיגה משמעותית של בצקת לשדית מ
שאר הממצאים ללא שינוי.
שאלותי הם:
1. האם זה אומר שהנמק נסוג והעצם מתחדשת?
2. האם יש סיכוי לניתוח או טיפול דוגמת ארתרוסקופית ברך לתיקון המצב וחזרה לתפקוד תקין של הברך?

לתשובתך אודה
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
09:04 13.10.13
לרוב האיזור הנמקי בעצם מתחדש ומתמלא מעצמו.
לא בטוח, שארתרוסקופיה ברך יכולה לעזור, אם קיימים שינויים ניוונים גדולים במפרק. אזי הניתוח העדיף הינו החלפת הברך. כדי לתת את היעוץ המתאים לך עליך להיבדק אצל אורתופד/ית ברכיים.
 
כרמלו...
22:05 07.10.13
האם יש פתרון לשחיקת סחוסי הפיקה בברכיים...?
מהו הפתרון הטוב בבקשה...
אני סובל נורא מזה..?
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
07:34 08.10.13
עדיין לא נמצא טיפול ניתוחי טוב לבעיה זו
 
כרמלו...
19:29 08.10.13
תודה על התשובה ד"ר הורוביץ..
תשובה לא הכי מעודדת אותי...עם כול הטכנולוגיה של היום...
זה פשוט מייאש..
 
מודאגת
18:33 08.10.13
שלום,
לפני מספר שבועות התחילו לי כאבים באיזור הברך בעיקר בעת כיפוף ויישור הרגל.הלכתי לאורתופד שהמליץ ליטול משככי כאבים בלבד (ללא כל צילום או הבחנה רפואית). לפני כעשרה ימים במהלך טיול נפלתי על אותה ברך והכאבים התגברו. בצילום שעשו גילו אקזוסטוזיס.לפי הבנתי,לאחר חיפוש ברשת הבנתי שמדובר בגידול שפיר שיש לעקוב אחריו. שאלתי היא האם יש אפשרות שגידול זה צץ עכשיו והוא שגורם לכאביי? ואם כן,מדוע אי אפשר לעשות ניתוח ולהוציאו מיידית מדוע יש צורך קודם לעקוב אחריו ולראות אם גודל ורק אז לשקול התערבות ? (האורתופד אצלו הייתי אמר שאין צורך כרגע בניתוח וצריך מעקב).אני בת 16 וחצי. תודה על המענה.
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
18:36 08.10.13
לפי התיאור שלך לא ניתן לענות על שאלותיך, שהן מאד הגיוניות. כדי לענות, יש צורך גם לבדוק אותך וגם לעיין בצילומים. כל השאר בגדר השערות בלבד. ואת לא מעוניינתבה
 
יעקב...
20:58 28.09.13
שלום לך אני סובל מברך ימין בעקבות מאמץ יתר בנהיגה בעבודה...
כתבתי לך בעבר האבחנה דלקת בגידים כאב שורף בפיקה ומסביבה...
לא נחבלתי אני כבר חודשים עם כאבים, האומנם הכאב פחות שורף אבל עדיין ישנו..
אציין הברך לא התנפחה בכלל ללא חריקות או קליקים...
אבל כאב מתסכל ומציק אני שותה ברקסין...ומבצע פיזיוטרפיה באופן עצמאי...
טווח תנועה מלאה... מה ניתן לעשות....בבקשה???
 
ד''ר אליהו ליברטי  
14:50 06.10.13
דרך האינטרנט עשית הכל. לא אוכל לייעץ מעבר לתשובותי בעבר.
שלום דוקטור, לפני מס' ימים עברתי MRI בברך כתוצאה מפגיעה במהלך משחק כדורגל ואלו התוצאות:

הודגמו אותות תקינים ממח העצם, ללא עדות לשברים בצקות או אוסטיאונקרוזיס.
מודגם קרע חלקי כמעט בעובי מלא של השכבה החיצונית של רצועת ה-MCL באיזור אחיזתה הפמורלי בקוטר של כ- 1 ס"מ עם מספר סיבי רצועה הנאחזים אל הפמור. מודגמת בצקת סביב הרצועה. שאר הרצועות וגיד הפופליטאוס מודגמים שמורים.
מודגם אות חריג הוריזונטלי בקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי אשר אינו מערב את המשטחים הפירקיים כך שאינו מוגדר כקרע. המניסקוס הלטרלי מודגם תקין.
המנגנון המיישר מודגם תקין. סחוס הפיקה שמור.
הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית.

שאלותיי:
האם הקרע בר החלמה מלאה ללא ניתוח?
אם כן, מה משך זמן ההחלמה וכמה זמן עלי לא לעסוק בספורט?
מה הטיפול הנכון עד החלמה מלאה?

תודה,
אלעד.
 
ד''ר אליהו ליברטי  
14:49 06.10.13
בהנחה שתוצאת ה- MRI מדוייקת (זה לא תמיד כך) אז ההחלמה המומלצת היא ללא ניתוח, למשך כ- 6 שבועות, עם סד מיוחד לברך. פנה לאורטופד שלך לפרטים מדוייקים.
 
דוד גדעון
13:31 24.10.12
שלום ד"ר
שמי גדעון בן 60 כתוצאה מנפילה מאופניים לפני כ 4 חודשים נוצר לי שבר טיביאל פלאטו שצקר 2
מרוסק מאוד עברתי ניתוח בברך חיברו לי פלטה עם ברגים

אני עושה פיזיוטרפיה 3 פעמים בשבוע , וכיפוף הברך די תקוע בסביבות ה 80 מעלות .
המנתח המליץ לי לבצע מניפולציה לברך כלומר שבירת ההדבקויות בכוח
תחת הרדמה מלאה

האם הטיפול מסוכן , יש מצב לנזקים לברך , האם אני אמור להתחיל את כל השיקום מחדש לאחר המניפולציה ? האם יש דרכים אחרות לטיפול בהדבקויות ?
תודה רבה על תשומת הלב
גדעון
 
ד''ר אליהו ליברטי  
15:12 24.10.12
יש רמת סכון נמוכה, בשל עצם ההרדמה בעיקר. לעיתים ממש נדירות יכול להיות סבוך בצורה של שבר.
אני בן 49 ובנובמבר האחרון עברתי אוסטיאוטומיה של הפמור משמאל בשיטת איליזרוב.מע' איליזרוב הוצאה ב-28.5.13 ונשלחתי לשיקום באשפוז.
לאחר חודש הוחלט על הפסקה זמנית של השיקום ללא הטבה משמעותית עם המלצה לביצוע מניפולציה לברך (כיפוף *50 בלבד)וניתוח להארכת אכילס.
אבקש לשאול 2 שאלות
1.האם מניפולציה לברך לא תזיק לניתוח שעברתי או לנזק נוסף?
2.האם לאחר ניתוח להארכת אכילס ולאור העובדה שהרגל תהיה מגובסת למשך 6-8 שבועות לא יתקצר הגיד שוב?
שוב שלום.
רציתי להדגיש שאני מרגיש את הרעשים בברך בזמן יישור הברך, עלייה במדרגות וכו'...
תודה, רון.
 
ד''ר אליהו ליברטי  
07:27 28.09.13
ראה תשובה קודמת. בנוסף אם הקליקים בעיקר במדרגות זה מכוון יותר לכוון הפיקה.
שלום רב.
יש לי קליקים, חריקות (רעשים) בברכיים ללא כאב. קראתי בכל מיני פורומים שזה סימן לשחיקת סחוס. רציתי לדעת אם הדבר נכון ויש צורך שאראה רופא.
תודה רבה, רון.
 
ד''ר אליהו ליברטי  
07:25 28.09.13
קליקים בברך יכולים להיות סימן לבעיה/ בסחוס של הפיקה בעיקר, יכולים להיות ממקור אחר ויכולים להיות חסרי חשיבות לחלוטין. לאבחנה במקרה שלך - גש להיבדק על ידי אורטופד.
אבי בן כמעט 90, בריא בד"כ, מלבד ניוון מפרקי הברכיים, דבר שמונע ממנו, כמעט לחלוטין, ללכת. למרות זאת הוא שומר על מידה מסוימת של תנועה כדי לא להחמיר את המצב ומשתדל ללכת קצת מידי יום. חושש לקחת כדורים נגד כאבים מאחר והם גורמים לו לבעיות בקיבה.
אבי מחפש משהו שיקל עליו ולו במעט את הכאבים.
רציתי לשאול לגבי הבי קיו לייזר. האם במצבו המכשיר יכול לגרום הקלה מסוימת.
אולי מישהו שניסה את המכשיר יכול להגיד לי אם הוא בכלל עוזר?
לצערי גם לקחת את המכשיר לניסיון כרוך בכסף רב, ואין טעם להוציא כספים (במיוחד כשאין)אם לא הוכחה יעילותו.
אשמח לעצה.
תודה.
אגב, הורדה במשקל אינה אופציה מכיוון שאבי טוען שהאכילה היא אחת ההנאות היחידות שנשארו לו בגיל הזה.
 
ד''ר אליהו ליברטי  
17:57 27.09.13
 
סיגלית
23:47 27.09.13
מה התשובה?
 
יקי
14:58 22.09.13
מה מרגישים...
אייך ניתן לטפל...
 
ד''ר אליהו ליברטי  
23:00 22.09.13
זהו מושג כללי האומר שברך עשתה תנועה לא טבעית ומשהו שם נמתח אן נקרע.
מה גורם לכאבים בברך ( בצד שמאל של הברך וגם בחלק האחורי )
ולקושי ליישר את הברך (לפעמים מתוך שינה ולפעמים בהליכה וגם בישיבה כשהרגל
מכופפת ) הכאב שורף ורק לאחר כ-5 דקות מצליחים ליישר את הרגל
מדובר בילדה בת 9+ .
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
17:54 26.09.13
קיימות מספר סיבות שונות לכאבים בברך אצל ילד בגיל זה, ולכל סיבה יש טיפול אחר.
לכן רצוי לבדוק את הברך אצל אורתופד/ ית ברכיים.
+ הוספת הודעה
   1 ...  9  10  11  12  13  14  15  16  17  ...  102  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
בעיות מפרקים   החלפת מפרק הירך   ניתוחי ברך   פגיעות ספורט   סחוס   בעיות ברכיים   קרע במיניסקוס   ארטוסקופיה   שחזור רצועות
RSS RSS פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים