בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים אורתופדיה, בריאות השלד»פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים עמוד 71

פורום בעיות מפרקים-החלפת מפרק-בעיות ברכיים נועד לעזור לסובלים מבעיות אורתופדיות, מחלות של מפרק הברך, מפרק הירך וקרסול. ניתן לשאול על: בעיות מפרקים, בעיות ברכיים, החלפת מפרק עוסק בכל מה שקשור בניתוחי ברך,פגיעות ספורט, ארטוסקופיה ועוד
מנהלי פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים:
ד''ר סוזנה הורוביץ
לפרטים נוספים
ד''ר אליהו ליברטי
לפרטים נוספים
 
יגאל
18:17 02.03.10
שלום,

מזה כחצי שנה סובל מכאבים בברך שמאל. כאבים בצד הצידי/חיצוני של הברך. חולשה של הרגל והרגשת בריחה וחוסר נעילה נכונה של הברך.
כאבים אלו החלו החלו במהלך טיול ארוך בשטח. הכאבים התגברו במהלך הטיול עד שנאלצתי להפסיקו משום שלא יכלתי להזיז את הברך מרוב כאבים.
בבדיקה אורטופדית בזמנו לא הודגמו פגמים במיניסקוס או ברצועות ועל כן הופנתי לפיזיוטרפיה.
בהמהלך החצי שנה האחרונה פרט לפיזיוטרפיה(עוזרת עד לגבול מסויים) עברתי בדיקות אבחנתיות של צילום ברך ומיפוי עצמות ספקט, הבדיקות יצאו תקינות.
לאחרונה עברתי בדיקת MRI שם התקבלה התוצאה הבאה:

"
מודגמת פליקה אינפריורית מעובה הנמשכת קדמית לרצועת ה-ACL עד לאספקט האחורי של כרית השומן ע"ש הופה
"

האם ממצא זה יכול להסביר את הכאבים וההגבלה ?
מה ניתן לעשות בשביל לשפר את המצב ?


תודה,
יגאל
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
19:53 02.03.10
לפעמים פליקה מעובה בברך יכולה לגרום להפרעה בתנועה ולכאבים.
מומלץ לבצע ארטרוסקופיה, שבמהלכה ניתן יהיה לבדוק את כל הברך, ולהסיר את הפליקה המעובה.
תודה
יגאל
תודה,
יגאל
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
22:44 07.03.10
מדובר על ניתוח באשפוז יום, שלאחריו תוכל לדרוך על הרגל וללכת הביתה.
בתוך מספר ימים הכאבים יפחתו.
תודה,
יגאל
 
אביב
13:16 07.03.10
לאחר הליכה מהירה בעבודה ומשום מה סובבתי את הברך והאותו זמן לא יכולתי לידרוך עליה
נישלחתי לאולטראסאונד ולהלן הממצא :היסתיידות באזור אינסרציה של גיד quariceps
נוזל בורסה סופראפטלריס בקרן הקדמה של מינסקוס המדיאלי הודגם פס היפאואקוגני חשד לנזק מניסקלי
מה זה אומר? האם יש לי קרע ? ניתוח? כואב לי מאד וזאת לאחר 7 ימים של ארקוקסיה
תודה
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:37 07.03.10
מאד ייתכן שיש לך קרע במניסקוס, אך כפי שרשום, מדובר עדיין בחשד בלבד. בדיקה ידנית טובה על ידי מומחה ברכיים תתרום הרבה להגדרת הבעייה ובה יוחלט אם יש צורך להמשיך ולבצע ארטרוסקופיה.
 
טל
22:03 05.03.10
מתנצלת על האורך, אבל אני ממש בדילמה. אני בת 35, אמא לשניים, בעלת עודף משקל. בשנה האחרונה מאז לידת בתי בכל לילה כשאני ניגשת אליה אני דופקת את הברך בחוזקה בפינת המיטה. בלי או עם קשר, לפני כחודשיים ישבתי בכסא. כשקמתי התחיל לי לפתע כאב חזק בברך שהלך והתגבר עד שכעבור שעתיים בקושי יכולתי ללכת. כעבור כחמש שעות קמתי מהמיטה, והיה לי קנאק מאוד מאוד חזק בברך - שהביא להטבה מסויימת, כלומר אחריו יכולתי כבר ללכת אבל בצליעה בלבד. מאז, אני צולעת, לא יכולה ללכת יותר ממאה מטר, לא יכולה לרדת ולעלות מדרגות (כואב ומתנפח) וכאמא מאוד קשה לי לתפקד.
ניגשתי לשני מומחי ברכיים ששלחו אותי לאם אר אי בשל חשד לקרע במיניסקוס. בעקבות תוצאות הבדיקה רופא אחד טוען שאכן יש קרע במינסקוס ומאוד לוחץ עלי לעשות ארתוסקופיה. רופא שני אומר שהקרע ממש קטנצ'יק והבעיה בברך היא שונה - ופיזיותרפיה טובה מספיקה. אינני יודעת מה לעשות. להלן תוצאות האם אר אי- מאוד אשמח לדעת מהי חוות דעתך. ציינתי רק את הנקודות הבעייתיות על פי הבנתי הדלה. תודה רבה רבה
1. מבנים גרמיים שמורים למעט סימני המטופויזיס ניכר בלשד העצם בדיאפיזה ובמטפיזה הדיסטליות של הפמור. אי סדירות קורטיקלית בשטח הפנים הארטיקולרי-אחורי של הקונדיל הפמולרי המדיאלי. הסחוסים שמורים.
2. סמיני ניוון מינימלי בקרן האחורית של הסהרון המדיאלי.
3. במפרק הפטלו-פמורלי מודגמים סימני CMP עם אי סדירות של הסחוס הפיקתי במידה קלה בפצט המדיאלי. כמו כן מודגמת אי סדירות קורטיקלית קלה באיזור זה. השינוי הניווני בסחוס מתבטא כאיזור מעט היפראינטנסי בסדרת PD-SPAIR
4. בגומה הפופליטאלית מודגמת כמות קטנה של נוזל בעומק הגומה האינטרקונדילרית הפמורלית האחורית.
5. ריבוי של נוזל סינוביאלי בבורסה הסופרה פטלרית וברצס הפארא פטרלי המדיאלי.
6. ריבוי שומן תת עורי עמוק.
7. בצקת תת עורית באספקט הקדמי של הברך בגובה הפיקה ובעיקר מתחתיה, קדמית לגיד הפיקתי.
8. לאחר הזרקה של גדוליניום לוריד קיימת האדרה פריפרית של הסינוביה.

תודה!
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:34 07.03.10
גם ברך נורמלית כואבת אם היא מקבלת מכות חוזרות כפי שתיארת. התנפחות הברך היא בדך כלל סימן לבעיה פנימית בברך כמו קרע במניסקוס, שחיקת סחוס וכו' אם אכן התנפחות הברך חוזרת מפעם לפעם אני כן ממליץ על ארטרסקופיה. אני ממליץ לפני ביצועה לבצע גם בדיקת מיפוי ספקט לברך.
ד"ר שלום,
אני גבר בן 26 אשר השתחררתי מצ"הל לפני כשנה, לאחר שלש שנים בשירות חובה.
תפקידי בצבא היה מפעיל תקשוב מבצעי(אלחוטן) בחיל הקשר.
לאחר שנה בשירות התחילו כאבים עזים בברכיים בעיקר ברגל ימין.
בשנה זו הרמתי מכשירי קשר במשקלים כבדים ביותר ממחסנים והעברתם ממקום למקום.
הכאבים היו סביב הפיקה בברך ימין בעיקר, ובאמצע הברך בצד שמאל . הכאבים נעו בשתי הברכיים.
לא יכולתי לרוץ , ולעשות פעילות בכלל.
נשלחתי לרופא אורטופד והתחלתי טיפול פיזותרפי רציף, וכן סדרת טיפולים בשניה גם בביה"ח שערי צדק בירושלים(אשר שם מכשור חדש יותר ורציני יותר) אך הכאבים לא הפסיקו.
עשיתי צילום רנטגן וכן מיפוי עצמות(לקרת סוף השחרור- כי ככה זה בצה"ל -כל דבר לוקח זמן)
ההבחנה הייתה "הדגשה בטוברוסיטי של הטיביות שיכולה לנבוע מאנטזופתיה . הדגשה קלושה בפמור דיסטאלי לטראלי מימין, ייתכן אנטזופתיה או ממצא אחר כגון NOF, לקורלציה קלינית ורטגנית

כיום המצב חמור מבעבר, אני איני יכול ללכת כמעט, וכשאני הולך יש לי כאבים עזים מתחת לפיקה ומצדדי הפיקה בשתי הרגליים וכן באמצע החיבורים בברך, יותר בברך ימין,למרות שאני לא עושה שום פעילות -והכאבים רק מתחזקים בהליכה.

ד"ר, מה עלי לעשות? איך אפשר לרפות דבר כזה?
האם זה שחיקת סחוס בברך ובפיקה עקב הרמת משקלים כבדים?


תודה.
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:28 07.03.10
אם הנזק הוא רק לסחוס הפיקה, הטיפןל הוא פיסיוטרפיה בלבד. מדובר בתהליך ממושך עם הטבה איטית. השאלה היא אם זו באמת הבעייה היחידה. כדאי שתבדק ע"י מומחה ברכיים. אי אפשר לטעון שהבעייה שלך היא תוצאה של פעילותך בצבא אך הליכה ממשוכת עם משקל כבד כמו מסעות ארוכים יכולה להחמיר בעייה קיימת.
שלום,
שאלות נוספות:
1. האם אפשר להמשיך בפעילות הרגילה ואף ספורטיבית: ריצה, הליכה, שחייה?
2. הרופא המאבחן אמר שהפתרון לבעיה הינו ניתוח שייעשה רק במקרה קיצוני.
האם נגזר גורלי לחיות עם הכאב? מתשובתך דווקא הבנתי, שהבעיה של הציסטה תיפתר מאליה ברגע שתאובחן הבעיה בברך? האם הבנתי נכון?
3. מה יקרה ללא טיפול? עלול להחמיר?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:24 07.03.10
בייקר ציסט היא תוצאה של עודף נוזלים בברך בשילוב עם חולשה של קופסית הברך (השקית העוטפת את מפרק הברך) בחלקה האחורי. לא מספיק לאבחן מה יש לך בברך אלא יש צורך לטפל בבעיה. לעתים קרובות ניתוח ארטרוסקופי לתיקון הבעיה בתוך הברך מביא בסוף תהליך ההחלמה לירישת כמות הנוסזלים בברךך ולהטבה. הרופא שלך התכוון שניתוח פתוח של הברך בחלקה האחורי לטיפול ישיר בציסטה הוא רק במקרים קיצוניים ואני מסכים איתו. אך ניתוח ארטרוסקופי מומלץ אם הכאבים קיימם ומטרידים. המשך פעילות ספורטיבית ללא תיקון הבעיה בברך (למשל קרע במניסקוס) עלול להגדיל את כמות הנוזלים להביא לגדילת הציסטה, החמרת הנזק בתוך הברך ועלייה ברמת הכאב. ללא טיפול הבעיה יכולה להשאר במצב יציב כפי שהיא עכשיו או להחמיר.
 
פוצי
19:54 01.03.10
שלום
אני שואל לגבי אבי בן 83 ,סובל משחיקת סחוס ולא יורד מהבית בשל כך.
הרופאה הגריאטרית ניסתה כדור "ארטרוטק" 75 מ"ג ,אבל עקב קריאטינין 2 חוששת מהמשך הטיפול ,גם לאחר הפסקת הטיפול נשאר הקריאטיניןגבוה 1.9 .
היא הסבירה לי שה"אררוטק" עלול להחריף את אי ספיקת הכליות !!!
זה עזר לו נגד הכאבים מאוד !!!!!!!
האם זה כל כך קריטי ???
מה דעתך ?
תודה מראש
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:29 01.03.10
ארטקטרוטק וכל שאר קבוצות התרופות האנטי דלקתיות יכולות לגרום לפגיעה כלייתית. אנשים מבוגרים עם כליה שכבר פגועה חלקית חשופים יותר להיפגע מהתרופה. נכון, מבחינה סטטיסטית הסכויים בהם מגיעים לכשל מלא של הכליות הוא נמוך. אבל מי שנפגע הוא 100 אחוז בעיני עצמו. עדיף לנסות טיפלים אחרים, הזרקות למפרק, כדורים אחרים פשוטים יותר. אם כבר בוחרים תרופה מקבוצת התרופות האנטי דלקתיות, שארטרוטק היא אחת מהן, מומלץ לבחור אחת התרופות המודרניות יותר כמו ארקוקסיה או סלקוקס וגם זה במינון מופחת תוך מעקב אחר רמת הקריאטינין.
 
פוצי
22:50 01.03.10
ערב טוב
אבי ניסה את כל הזריקות ,גם נגד כאב וגם לחידוש הסחוס ..............
ניסה כמה סוגי תרופות ,לא עזר לו כמו ארטרוטק (וולטרן) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ישנה אפשרות שיקבל מינון של 50 מ"ג במקום 75 מ"ג ולעקוב אחרי תפקוד
הכליות ,
אני חושב מה עדיף ,סבל קבוע או אפשרות לפגיעה בתיפקוד הכליה ........

תודה שוב וערב טוב
 
אתי
00:51 27.02.10
שלום יש לי שאלה עברתי תאונת עבודה ויש לי כאבים עזים בברך בתוצאות ה-MRI נאמר שיש לי צ'יסטות בייקר פארא מניסקיאלית הופה ריבוי נוזלים ורשום שמבנה ה-ACL תקין הלכתי לביקורת בביח' לפני ניתוח כי לפני הבדיקה הרופא אמר שאני צריכה לעבור אטרוסקופיה וכשהייתי אצל הרופא הוא הסתכל בדיסק ואמר לי שיש לי נזק רציני בברך שיש קרע במינסקוס וכנראה קרע מלא ב-ACL וסימני נזק רצינים ויש גם דילדול שרירים ושהגידים שלי קרועים ואני אמורה לעבור שתי ניתוחים הראשון אטרוסקופיה לשחרור נעילה ומניסקוס והשני לשחזור ברך שאלתי היא איך בתוצאה רשמו לי משהו אחר והוא שהוא רופא מומחה בביח' ראה דברים אחרים מה עליי לעשות הניתוח בעוד שבוע אני לא יודעת מה לעשות האם מי שבדק את הדיסק טעה אשמח לתשובה מהירה תודה
 
ד''ר אליהו ליברטי  
08:09 27.02.10
מבלי לדעת מי הרופא הרנטגנולוג שפענח ומי האורטופד שפענח, אני נוטה לקבל את הפענוח הרשמי של רופא הרנטגן. הרנטגנולוג רואה ומפענח עשרות בדיקות כאלה כל שבוע. האורטופד שלך רואה בדיקות כאלה בתדירות הרבה הרבה יותר נמוכה. עוד עובדה שאת צריכה לדעת שאולי רק תגדיל את המבוכה שלך. אחוז הטעות בבדיקות MRI לברך הוא גבוה, לא בגלל שהמפענח לא טוב או הבדיקה עצמה לא טובה. בדיקת MRI היא תמונה ממוחשבת הנבנית על סמך תגובת רקמות הברך להפעלת שדה מגנטי עליהם. בבדיקה לא ממש "רואים" את המבנים הפנימיים. דוקא בברך יש הרבה סוגי רקמות המטעות את המפענח כך שבאחוזים די גבוהים יש טעויות. לצערנו אין לנו בדיקת הדמייה טובה יותר מזו. כמה שיישמע לך מוזר, בדיקה ידנית של הברך, בידיים של אורטופד מנוסה בתחום הברכיים תתן לך תשובות שפעמים רבות הן מדוייקות יותר. בסכום לכי לקבל חוות דעת נוספת מכל ממוחה ברכיים שתבחרי.
 
גילת
12:12 26.02.10
בדיקת מפוי עצמות הראתה שיש לי שחיקת סחוס בברכיים וגם דלקת בגיד.
האורטופד רשם כדורי ארקוקסיה או ארט 50. כדורים אילו משפיעים על מערכת העיכול שלי ואיני יכולה לקחתם. עשיתי טפולי פיזיוטרפיה וגם ארוטרוסקופיה לפני שנים.
מה עוד ניתן לעשות כדי להפחית את הכאבים?? יש לציין שאני מתעמלת בקביעות.

אשמח לתשובה.
 
ד''ר אליהו ליברטי  
13:15 26.02.10
הכדורים שכנראה השפיעו על מערכת העיכול הם כנראה ארקוקסיה, לעתים די רחוקות כדור זה לא נוח למשתמשים בו ויכול לגרום לצרבות וכאבים ברום הבטן. אם זה מה שזה עשה לך הפסיקי את השימוש בו. לגבי ארט 50 בדרך כלל הוא לא עושה בעיות, הבעייה היא שהוא עוזר רק לאחוז קטן מהמשתמשים בו. את יכולה לנסות. יש הנוטלים מגגלופלקס או ארטריל שגם בהם אני לא כל כך מאמין. לגבי התעמלות - יש סוגים שונים של פעילויות המגבירות כאבי ברכיים. כמו הליכה ספורטיבית אינטנסיבית, מכשיר הקרוי מדרגה, ספינינג, ותרגילים הכרוכים בירידה למצב כריעה וחזרה לעמידה. אחרי שתבדקי ע"י אורטופד בקשי להישלח לטיפול פיסיוטרפי עם המלצה לסוג התרגילים המתאימים לך לפי הבעיה שהוא ימצא. חסרים לי הרבה פרטים כדי לייעץ ספציפית לך, כמו:בת כמה את, מתי עברת את הארטרוסקופיה הקודמת, מה מצאו, איך נראים הצילומים שלך היום ומה הממצאים בבדיקה ידנית של הברכיים שלך בהווה. על סמך נתונים אלה ייתכן ויהיו לי המלצות נוספות.
 
ש
00:42 25.02.10
שלום רב, ברצוני לדעת פרטים נוספים על התופעה שנמסר לי כי אינה שכיחה. ממה נובעת ומהן דרכי הטיפול? האם יתכן כי נגזר דיני להמשיך את חיי (בת 44) עם כאבים די משמעותיים ומוגבלות, כפי שמסר לי הרופא?
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
11:41 26.02.10
בייקר ציסט הינה תופעה שכיחה, ולכשעצמה, אין לה כל משמעות, מעבר לכך שהיא מלמדת כי קיים נוזל בתוך הברך עקב נזק כלשהו.
מוקד העניין הוא איתור אותו נזק.
לעניין זה, אני ממליצה לך לפנות לאורטופד/ית ברכיים לבדיקה והמשך טיפול.
עשיתי בדיקהת MRI ואלו הממצאים:
1-שינויים טנדינוטים מנימלים ביותר באיזור המאחז של גיד הפתלה לפתלה.
2-חשד לקו קרע עדין ביותר בקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי.

בקשר לראשון מהסתכלות בפורום הבנתי שזוהי דלקת באזור הזה. עכשיו אני סובל מכך שנה וחצי ואומנם רק בשעת פעילות הכאבים מתגלים אך זה מגביל מאוד. ההיתם אולי ממליצים בטיפול המערב זריקה במצב כזה?

בקשר לשני.זה מה המשמעות של זה? ומטפלים בדבר כזה? האם יש קשר בין השניים?

תודה מראש
ושיהיה חג שמח
יריב
 
ד''ר אליהו ליברטי  
20:11 25.02.10
שלום יריב, דלקות מטופלות בד"כ עם תרופות נוגדות דלקת, מנוחה ולפעמים גם זריקת סטרואידים למקום הדלקת. קרע במניסקוס אם קיים, מטופל ע"י ניתוח ארטרוסקופיה. MRI הוא רק כלי עזר לאבחנה. ההחלטה על צורת הטיפול הטובה ביותר תתקבל רק אחרי בדיקה ידנית של הברך ובירור מדוייק לסיבת הכאבים שלך.
טלי שלום ,
אני אמא לבן 29 אשר אובחן במהלך תירונות קרבית כסובל CDH דו צדדי. הוא שוקל בחיוב ניתוח לתיקון הכיסוי של ראש עצם הירך. אני מבינה שאת עברת ניתוחים מסוג זה שלא ממש הועילו
למניעת פגיעה במפרק. הייתי מאוד שמחה לשוחח איתך ו/או לקבל את יעוצך בנושא, על מנת ללמוד מנסיונך ולמנוע פגיע אפשרית במצבו הבריאותי של בני.מקווה שזה יתאפשר
 
אהרון
11:02 22.02.10
אני גבר בן 50 הסובל מכאבי ברכיים. בבדיקת MRI הודגם נוזל בין סיבי רצועת ה ACL באיזור אחיזתה הפמורלי, מאחורי האחיזה הפמורלית של הרצועה מודגמת ציסטה גנגליונית בקוטר 7 מ"מ בציר הסגיטלי ובגובה 1.3 ס"מ .(חתך סגיטלי 15 סדרה 5, קורונלים 16-18 סדרה 3).
מודגם דילול של סחוס הפיקה עם שינויים ציסטיים סוב כונדרליים בסמוך, כנראה משניים לנזק הסחוסי.
הסחוס הטרוכליארי מודגם תקין.
אודה לך באם תוכל לתת את חוות דעתך על המימצא.
בתודה
אהרון
 
ד''ר אליהו ליברטי  
10:53 23.02.10
הממצאים בבדיקת ה- MRI הם בעיקר שנויי שחיקה ובלאי המתפתח עם הזמן. לא נראה שם קרע של מניסקוס או רצועה. בהנחה שהבדיקה אכן נכונה לחלוטין ואין "פספוס" של ממצאים הקיימים בברך ןלא אובחנו (גם זה קןרה ודי הרבה בבדיקות MRI של הברך) אז מומלץ טפול שמרני ללא ניתוחים. למשל הזרקות לברך.
 
אהרון
15:30 23.02.10
תודה על ההיתיחסות והתשובה המהירה
 
yo . g.
 
16:41 21.02.10
לפני 18שנים ניתוח השתלת מפרק ברך (מתורם )ע"י דק' גרוס טורונטו קנדה
היום ---כאבים וספיגה של השתל- וירידה בתפקוד הברך

שוקל ברך מלאכותית

1 האם בארץ יש ברך -MOBILE--- BEARING ומה ההבדל
2.. האם TKR מבטל את הצורך בזוית ששונתה ב HTO באותו ניתוח לפני 18שנה
3. האם ניתן להחזיר HTO לקדמותו בעת ניתוח TKR (הוצאת ברגים ,אורך וזוית הגפה)

צירפתי רנטגן של הברך
בתודה מראש

יורם
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
17:58 21.02.10
1. קיים בארץ משתל MOBILE--- BEARING, אשר מקובל כי הוא מאפשר זווית תנועה גדולה יותר באותה ברך.
היות ועברת שתל מתורם, לא בטוח שמשתל מהסוג הנ"ל יתאים לך.
2.+ 3. המשתל הוא שקובע את הזווית של הברך, ועל מנת להכניס אותו בצורה נכונה, יש צורך בהוצאה של כל הקיבועים שבתוך הברך.
 
yo . g.
19:13 21.02.10
 
ז.ר.
00:30 21.02.10
כאבים לא קבועים בעוצמתם מופיעים בברך שמאל כמה פעמים ביום. הכאבים יכולים להופיע מעל הברך , מתחת לברך לכוון השוק ולעיתים בברך עצמה גם כאשר אני מיישרת את הרגל אני חשה בכאבים מאחורי הברך. בעיה נוספת היא הקושי לצעוד אחרי ישיבה. אני חייבת להיתמך, להתרומם למצב עמידה, להמתין מס' שניות ולהתחיל לצלוע בהליכה. זה מגביל מאד. אציין שאני "חשה את הברך" כל הזמן ולעיתים הכאביםחזקים עד כדי בחילה.
כוון איבחון / טיפול - מי יכול לעזור ?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
14:31 21.02.10
בןרןר שאת צריכה להבדק ע"י אורטופד, לאו דווקא מומחה ברכיים. תלונותייך יכולות לבוא גם מהברכיים עצמן (שנויי שחיקה, ציסטה בחלק האחורי של הברך, או ממצא אחר) וגם ממקורות נוספים כמו גב תחתון.
 
נתי
16:07 18.02.10
שלום אני בת 49 ולאחרונה התגלה באם אר אי קרע במינסקוס ושחיקה בסחוס. קיבלתי אטריל + ארט אבקה. האם ניתן לקבל את הארטיל בכדורים או בכל צורה אחרת? האבקה מאד מגעילה ולא "עוברת" בגרון.בנוסף הרופא המליץ על ספורט באופני משענת. השאלה היא, אם קיים כבר קרע האופנים באמת יכולות לסייע בהתאחות ?

תודה מראש
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
20:03 18.02.10
1. האבקה עוזרת להרגעת דלקת בסחוס. היא אינה בונה סחוס מחדש, ואין חובה לטפל באמצעותה. הכדורים בשוק הם מסוג מגה גלופלקס וכיוצ"ב.
2. קרע במניסקוס אינו מתאחה. אם הוא גורם לכאבים, רצוי לעבור ארטרוסקופיה, ולהוציא את החלק הקרוע.
3. ספורט עם אופניים אינו מגרה את הקרע של המניסקוס, ואינו מזיק לברך. מאידך, הוא גם לא יסייע להתאחות המניסקוס הקרוע.
 
רונן
11:15 18.02.10
ב-15/2/2010 כתבתי לכם על בעיה שיש לי בברך ואני היחיד שלא קיבל תשובה.
אולי לא כתבתי נכון את בעייתי?.


אשמח לקבל תשובה מכם.
תודה רונן
 
ד''ר אליהו ליברטי  
13:21 18.02.10
אם אתה עדיין סובל מכאבים לדעתי אתה צריך לעבור ניתוח ארטרוסקופיה לתיקון הנזק הנווני במניסקוס. משך ההחלמה תלוי בממצאים ופעולות נוספות שייעשו בברך. זמן החלמה ממוצע4-6 שבועות
שלום רב,
יש לי כבר כמה חודשים כאב/לחץ שבא והולך מאחורי הברך ולצד הברך הימנית.
מבדיקת אולטראסונד עולה כי לא הודגם נוזל חריג או ציסטה ע"ש בייקר. באספקט אחורי מדיאלי הודגם מעט נוזל סביב הסמיממברנוסוס והסמיטינדינוסוס, מתאים לטנדיניטיס.
1. מה הטיפול? האם יש צורך בניתוח? האם דיקור יכול לעזור? לפני כמה חודשים כבר לקחתי 10 כודרים נוגדי דלקת וזה לא עזר.
2. האם משקל עודף מהווה גורם. אני שוקלת 80 ק"ג גוה 1:62
3. איך ניתן להיות בטוחים שאין המדובר בגידול חס וחלילה.
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
21:42 15.02.10
נראה שאת סובלת מדלקת בגידים של שרירים, שהולכים לצד הפנימי של הברך.
הטיפול אינו ניתוחי, אלא הוא בפיזיותרפיה ותרגילים.
המשקל העודף מעמיס על הברך, וגם הוא תורם לדלקת לגידים שסביב הברך.
אני ממליצה לך להפחית במשקל, תוך ביצוע פעילות פיזית מתונה.
תודה. מנסה להיכנס להריון כך שדיאטה בשנה הקרובה אינה ריאלית. אני בת 40. האם הנזק שקיים יכול להיות בלתי הפיך בעקבות זאת?
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
08:26 18.02.10
לא ניתן לשלול גרימת נזק בלתי הפיך.
 
אהרון
21:49 17.02.10
אני בן 58.
יומיים היו לי כאבים לא חזקים מידי בברך ימין.
לאחר שהייתי אצל אורטופד וציולום רנטגן גילו שיש שחיקה בברך ימין וגם מים. מומחה לפרקים יעץ לי לעבור ניתוח ארטרוסקופיה .
לפי הסברים לי זה ניראה מפחיד (במיוחד שאין כאבים). מה דעתכם?

בתודה אהרון
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
08:23 18.02.10
אינני נוהגת להמליץ על ניתוח בברך, אם הכאבים חלפו תוך יומיים.
לרופאים היקרים שלום,

ראשית כל שבחים על פעילותכם המבורכת בפורום.

לפני מס' דקות קיבלתי תוצאות של בדיקת MRI. הממצאים רחוקים ממה שתארתי לעצמי

ואם אפשר לבקש את התייחסותכם והסברים על מה בעצם כתוב כאן:

1. המניסקוס המידיאלי הודגם קרע אלכסוני בקרן האחורית, עם יצירת ציסטה

בגודל 1.1X1.3 ס"מ .

2. קרוב לוודאי קרע ישן של רצועה צולבת קידמית. הודגמה חלקית בלבד החלק המרוחק.

3. הרצועות הצדדיות - תקין.

4. פיקה ומנגנון יישור תקינים.

5. הודגם נזק אלוסטאוכונדרלי ישן בקונדיל הליטראלי של הירך, ללא נוזל מוגבר

משמעותית במפרק.

זהו. - לשאלתי, מה זה בדיוק אומר ולאן הולכים מכאן ??

אני בחור צעיר יחסית (34) ספורטאי בעברי, שמעוניין להמשיך ולתפקד בצורה טובה.

להתייחסותכם אודה מאוד
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
21:39 15.02.10
בדיקת MRI מלמדת שקיים קרע ישן במניסקוס המדיאלי (הפנימי), קרע ישן לפחות חלקי של רצועה צולבת קדמית, ונזק לסחוס בצד של הירך.
רצוי לבדוק את הברך אצל אורטופד/ית ברך, על מנת לבדוק אם קיימת אי יציבות ממשית של הברך.
אם קיימת אי יציבות, רצוי לבצע ניתוח ארטרוסקופי לשחזור רצועה צולבת קדמית ACL, ובמהלך הניתוח ניתן יהיה לטפל גם בקרע של המניסקוס וגם בנזק שנגרם לסחוס.
במידה והברך יחסית יציבה, יתכן שניתן להסתפק בארטרוסקופיה וטיפול בקרעים במניסקוס ובנזק הסחוסי בלבד, מבלי לבצע שחזור רצועה.
 
אורן
16:05 16.02.10
אי יציבות הברך היא הגורם לכל הבדיקות.
בכל מקרה תודה על המענה.
שלום רב,
האם אפשר לקחת ארקוקסיה בחסר של אנזים G6PD תודה
 
ד''ר אליהו ליברטי  
20:10 16.02.10
כן מותר,
+ הוספת הודעה
   1 ...  67  68  69  70  71  72  73  74  75  ...  101  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
בעיות מפרקים   החלפת מפרק הירך   ניתוחי ברך   פגיעות ספורט   סחוס   בעיות ברכיים   קרע במיניסקוס   ארטוסקופיה   שחזור רצועות
RSS RSS פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים