בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים אורתופדיה, בריאות השלד»פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים עמוד 76

פורום בעיות מפרקים-החלפת מפרק-בעיות ברכיים נועד לעזור לסובלים מבעיות אורתופדיות, מחלות של מפרק הברך, מפרק הירך וקרסול. ניתן לשאול על: בעיות מפרקים, בעיות ברכיים, החלפת מפרק עוסק בכל מה שקשור בניתוחי ברך,פגיעות ספורט, ארטוסקופיה ועוד
מנהלי פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים:
ד''ר אליהו ליברטי
לפרטים נוספים
ד''ר סוזנה הורוביץ
לפרטים נוספים
אני בן 63, במהלך השנה האחרונה אני סובל מכאבי ברכיים חזקים מאוד.
יש לי נפיחות מתחת לבירכיים
כבר פעמיים עשיתי שאיבה של מיים מהברך אך הדבר לא הקל את הכאבים.
פעמיים עשיתי מיפוי עצמות והתוצאות תקינות.
לאחרונה הכאבים גברו ואני מתקשה ללכת.
עדיין לא קיבלתי תשובה ברורה מה הבעייה ממנה אני סובל ומה הטיפול לבעיה זאת.

בנוסף רציתי לציין שגילו אצלי פרקינסון לפני כארבע שנים, אך אני לא בטוח שיש קשר בין הדברים.
מקווה מאוד שימצא פתרון לבעייה שלי שפוגעת קשות באיכות חיי.
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
18:34 15.01.10
הקשר היחיד בין כאבי ברכיים למחלת פרקינסון, הוא שמחלת פרקינסון גורמת לחולשה של שרירים.
לכן, כל העומס של משקל הגוף והפעולות שאתה מבצע נופלים על הברכיים.
רצוי להתייעץ גם עם ראומטולוג (מומחה מפרקים).
לאחר אבחון מלא, ניתן להמליץ על הטיפול המתאים.
 
יוסף
21:58 18.01.10
תודה על תשובתך.
השרירים אצלי עדיין בסדר, ולכן אני לא מבין מדוע יש לי כאבים בברכיים.
בעוד שבועיים אני עובר סריקת MRI בברכיים.
אשמח לקבל פרטים נוספים או כל עצה בנושא.
 
ליאת
23:48 17.01.10
עברתי 2 החלפות ברכיים ורויזיה של ברך שמאל חוזרת נוצרו הדבקויות עברתי שוב ניתוח לשחרור אבל לצערי נפלתי ואני כיום עם כיפוף של 10 מעלות עברתי גם החלפת ירכיים ב2 רגליים המצב כיום אחרי 14 שנה יש לי כאבים רק שאני הולכת השאלה שלי מה זה מימה זה נובע או מה הסימנים אני כיום בת 42 הודה לכם מאוד
 
ד''ר אליהו ליברטי  
14:24 18.01.10
ההיסטוריה האורטופדית שלך עשירה בניתוחים רבים למרות גילך הצעיר. אני מניח שהרקע לכך היא מחלה ראומטית ממנה את סובלת. אם הכאבים חזקים ונמשכים חודשים רבים, הסיבה הסבירה ביותר לכאבים ההיא התרופפות המשתל. כדי לא לעסוק בניחושים, מומלץ שתפני לאורטופד המטפל שלך על מנת לאבחן במדוייק. אולי תצטרכי לבצע מיפוי עצמות או בדיקת הדמייה אחרת על פי החלטת האורטופד שלך.
 
אלעזר
21:17 16.01.10
אני משרת בגולני כחייל קרבי, לפני כחודשיים וחצי בהמלך תרגיל כיתתי, דרכית על סלע בצורה לא נכונה וסובבתי את הרגל, כתוצאה מכך נגרם לי נקע בקרסול וכן כאבים חזקים בברך. בגלל שעברו מעל לחודש וחצי והכאבים בברך נמשכו נשלחתי לאורטופד והוא חשד כי יש לי קרע במינסקוס המדיאלי, הוא החליט לשלוח אותי למיפוי עצמות ולחזור אליו עם התשובה.
הרופא שבדק את תוצאות המיפוי כתב כי "התמונה מתאימה לקרע מינסקוס מדיאלי שמאלי". בימים הקרובים אני אמור לחזור לאורטופד ששלח אותי למיפוי.
מספר שאלות:
1. למיטב הבנתי האורטופד עכשיו ישלח אותי לביצוע MRI מדוע לא שלחו אותי ישר לבדיקה זו (הרי עד שבצבא קובעים תורים להפניות לוקח הרבה זמן).
2. האם התשובה של המיפוי החלטית ז"א שבאמת יש קרע במיניסקוס או שבגלל שזה היה החשד של הרופא אז התשובה בעצם אומרת לו שאכן יכול להיות והוא צודק?
3. האם פציעה זו מורידה פרופיל, ואם כן האם ההורדה היא זמנית ואפשר לחזור לשרת אח"כ או שזה לתמיד?
4. במידה ואצטרך לעבור ניתוח ארתרוסקופיה, בכמה זמן מוערכת החלמה ממוצעת מניתוח זה עד לאפשרות ללכת בצורה נורמלית וכן על לאפשרות לחזור לפעילות סופורטיבית מלאה?

שבוע טוב ותודה רבה!
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:01 16.01.10
1. לא נראה לישצריך MRI.
2. לא. שום בדיקת הדמייה (גם לא MRI) אינה יכולה בוודאות מלאה מה באמת יש לך בברך. אבל לפי התשובה בסבירות גבוהה יש לך קרע במניסקוס.
3+4, תלוי במידת הפגיעה האמיתית שימצאו בניתוח. ותלוי מה יעשו בניתוח.
 
מעוז
12:22 15.01.10
שלום רב,
אבקש לקבל מידע על הניתוח הנ"ל,
1.אילו ניתוחים חדישים יש?
2.סוגי מפרקים?
3.אילו בתי חולים בארץ מתמחים בניתוח?
4.איזה מנתחים מומחים יש?
5.מה היא התגובה הצפויה אחרי הניתוח (טווח קצר/ארוך)?
6.תקופת החלמה?
7.ניתוח תמידי או זמני שצריך לבצע בשנית?

תודה רבה,
מעוז
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
18:31 15.01.10
השאלות פרטניות במידה רבה ומצריכות מענה נרחב ביותר, בהיקף שאינו מתאים לפורום זה.
על השאלות צריך להשיב המנתח בו תבחר.
אני בן 63 כבר שנה יש לי כאבים חזקים מאוד בברכיים.
הזר
 
אור
17:43 14.01.10
אני סובלת כבר מספר שנים מכאבים בברכיים רופא מומחה הגדיר זאת כ"גרוי דלקתי עח רקע נזק שחיקתי במפרקי פיקת הירך"
עד עכשיו התאמנתי בפילאטיס מכשירים והליכה מתונה.
ברצוני להרשם לחדר כושר כדי לחזק סיבולת לב ריאה ,מאמני הכושר המודעים לכך שיש לי בעיה מתמשכת בברכיים מציעים לי להתאמן אימון אירובי בהדרגה תוך שימוש באופניים , הליכון בשיפוע וקרוס טרנר (בנוסף לשימוש במכשירים לחיזוק שרירי הברך)
שאלתי האם אוכל להתאמן במכשירים המוצעים לי או שעלי להמנע מכך כדי לא לגרום נזק נוסף לברכיים?


 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
07:54 15.01.10
אני ממליצה להימנע משימוש בהליכון בשיפוע.
אין בעיה להתאמן על שאר המכשירים, רק להתחיל להתאמן בהדרגה.
ד"ר ליברטי שלום,
מעל חצי שנה אני סובלת מכאבים עזים בברך ימין שכבר התפשטו לכל הרגל,
זה החל מריצה,וכעת הם מופיעים כל הזמן, גם במנוחה, עמידה, ישיבה.ניסיתי גם לשחות, אופניים, אך בכולם אני מרגישה כאב חד בברך ישר בתחילת הפעילות.
תיאור הכאבים: כאב חד לאורך הרגל בבעיקר בעת כפיפה וכריעה,חוסר ייצובות ורעידת ברגל, התכווציות שרירים, חוסר איזון, כאלו משהו לוחץ לי בתוך הברך בחלקה המדיאלי,
עשיתי MRI והיה רשום שם כי יש "חשד לקרע פריפרי בקרן האחורית של המניסקקוס המדיאלי".
במשך כל החצי שנה האחרונה עשיתי פיזותרפיה ותרגול יציבה על פיתה כאשר הפיזיותרפיסט טען כי מדובר רק בחולשת שרירים וחוסר איזון, והאורתופד טען כי זה דלקת בהמסטרינג ושילוב של "ברך רצים". אך מאז המצב רק הולך ומחמיר ואני כעת צולעת ולא יכולה לדרוך בכלל על הברך.
האם זה אומר שאין מנוס מביצוע אורתוסקופיה? ניסיתי את כול סוגי הפיזיו' האפשריים- חימום, קירור, אלקטרודות חשמליות, תרגול וחיזוק, עיסויים, וגם הומאופטיה ודיקור סיני ללא שפור.
לפי מה שראיתי באינטרנט תלונותיי אכן תואמות למצב של קרע במניסקוס כך שאני מאמינה שהMRI הוא נכון, ולפי מה שהבנתי קרע לא יכול להתאחות לבד, ולכן ניתוח זו האופציה היחידה לא? המצב מגביל אותי מאוד, שכחתי לציין שאני צעירה, בת 21, בריאה והייתי(לפני הפציעה) בכושר מצויין וחזקה וספורטיבית. האם יכול להיות שמדובר בנזק בלתי הפיך מכיוון שעברו חודשים עד שעלו על הבעיה שלי? האם ככל שהזמן עובר הקרע רק הולך וגדל? האם יש השלכות לניתוח בעתיד, האם יש סיכוי שלא אוכל יותר לבצע כלל פיעלות ספורטיבית?
אני מתה מפחד ולא ישנה בלילות חודשים, בבקשה עזור לי!

 
ד''ר אליהו ליברטי  
07:27 10.01.10
הי,
את אכן מתה מפחד ולחוצה מאד כאילו חס וחלילה גילו אצלך משהו איום ונורא ואת עומדת לעבור איזה ניתוח מורכב ומסובך. את יודעתת בשורה הראשונה של ספר בישול מרוקאי רשום תמיד "קודם כל תירגעי..." ורק אחר כך מוסבר איך מבשלים מה. אז בואי ננהג כך.

ספורטאים רבים שסבלו מכל מיני פגיעות ברכיים קבלו את הטיפול הנכון וחזרו לספורט. במקרה שלך לאורטופד שלך יש אבחנה אחרת ממה שנצפה ב- MRI ולכן לא הגעת עד היום לארטרוסקופיה. על פי תאורך יש סיכוי טוב שתגיעי לארטרוסקופיה, אך חובה לבדוק אותך היטב קודם לקבלת החלטה.

בהנחה שמדובר רק בקרע במניסקוס, הניתוח עצמו אינו קשה וההחלמה ממנו מהירה (כמובן כשאין סיבוכים, בדך כלל אין). אם אכן מדובר בקרע - פיסיוטרפיה לא תעזור ויכולה אף להזיק. סיכוי טוב שתחזרי אחרי הניתוח לפעילות ספורטיבית מלאה, שוב בהנחה שמדובר רק בקרע במניסקוס ולא בפגיעות נוספות.
 
שלי
09:52 12.01.10
תודה על המענה, ושאלה נוספת- במידה ומדובר בפגיעה עצבית, מהו המשך הטיפול?
האם יכול להיגרם נזק בלתי הפיך? _מכיוון שכרגע אני לא יכולה לדרוך על הרגל ולעמוד ללא רעידות, האורטופד הפנה אותי לEMGׂ, ואני ממש חוששת.
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:53 14.01.10
למה לחשוש ולפתח תיאוריות. בואי נדבר על עובדות. אם ה- א.מ.ג. לא יהיה בסדר - שלחי שאלה לפורום.
לפני כחודש לאחר ריצה של 30 דקות תוך כדי שלבים אחרונים(כמעט החלמה) של דלקת בברך הרגשתי כאב חד בחלק הפנימי תחתון של הברך ומאז הכאב הולך ונרגע אבל חוזר לעיתים בעצימות נמוכה.
עדיין בהליכה יש כאבים קלים אבל בדרך כלל אין בכלל.
בריצה יש כאבים קלים וצליעה מסויימת כנראה בשל כך שהברך נחלשה(אני מניח).

שאלתי היא האם יש דרך לדעת אם היתה לי מתיחה ברצועה או קרע (רצועה צידית).
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:49 14.01.10
בדיקה ידנית פשוטה של אורטופד ברכיים מיומן תוכל לגלות כמעט בוודאות אם יש מתיחה או קרע. אין צורך בבדיקות הדמייה מיוחדות כדי להחליט מה הטיפול המומלץ עבורך.
 
דליה מבאר-שבע
15:29 13.01.10
עברתי החלפת ברך לפני 9 שנים. יש לי כאבים מאוד חזקים ונאמר שיש לי שחיקה, עפ"י צילום רנטגן (לא הבנתי אם השחיקה היא בברך או בתותב). הרופא המליץ, בהסתייגות - שהוא לא בטוח שהטיפול אכן יעזור לי - על זריקות כרבולת תרנגול.
שאלתי: האם הן אכן יכולות לעזור לי?
ושנית - עם מי אוכל להתייעץ, לקבל חוות דעת נוספת על מצבי?

בתודה מראש
דליה
 
ד''ר אליהו ליברטי  
21:38 13.01.10
שלום דליה, זריקות כרבולת הם חומר המשמש במילים פשוטות למעין שימון של הברך , אפקט השימון הוא ממש קצר מועד, יום עד יומיים. וטוענים שהזחומר המוזרק גם עושה מין אפקט הדומה לרענון של סחוס קיים וזה לפעמים מביא להקלה בכאבים למספר חודשים. אנו מזריקים חומר זה לברכיים שחוקות בתקווה לעזור . הזריקות לא עוזרות למי שסובל משחיקה מתקדמת וקשה. לכן יש חולים רבים המדווחים שהזריקות כלל לא עזרו. במצבי שחיקה בינונית או קלה זה יכול לעזור. גם כשההזרקות עוזרות, יש צורך לחזור על ההזרקות כל חצי שנה. אם זה עוזר רק לחודש או חדשיים אז הטיפול לא כדאי. הזריקות לא זולות. אינני רואה הגיון להזריק את החומר לברך שעברה ניתוח החלפת ברך. החומר לא ישפר שום דבר בתותב ולא יביא לדעתי לירידה בכאבים. צריך לבדוק אם מדובר אצלך בהתרופפות של התותב. זה מה שבדרך כלל קורה. אם בדיקות יוכיחו התרופפות של התותב, תצטרכי לצערי לעבור ניתוח חוזר.
 
Shaia
10:38 13.01.10
שלום רב,
לפני חודשיים עברתי ניתוח 5 בירכיים, THR בצד שמאל, לאחר ניתוח רוויזיה שחיסל את המכתש וצד ימין עבר רביזייה גם כן. אני בסוף תהליך ההחלמה אך לצערי סובלת מכאבים בצד הימני. האם כדי ומתי לנתח את רגל ימין גם כן (THR) ? האם יש זמן מומלץ לחכות בין ניתוח לניתוח? ברקע יש מחלתץ לופוס ברמיסיה שנים רבות, אך היו מעט בעיות קרישה לפני הנתוח (טופל בזריקות קלקסן).
 
ד''ר אליהו ליברטי  
14:13 13.01.10
אין כללים נוקשים וקשיחים לגבי השאלה מתי לנתח צד שני. ברור שצריך להמתין עד שתקופת הופעת הסבוכים שלאחר הניתוח חולפת. מקווה שאין ושלא יהיו (טפו טפו טפו ...). כלל אצבע לגבי ניתוחי מפרקים הוא להמתין בסביבות 3 חודשים בין אחד לשני (בדרך כלל בעיקר מסיבות לוגיסטיות ממתינים יותר). בתום תקופה זו הניתוח הקודם כבר "רגוע". הגוף גמר להתאושש מבחינת רמת ההמוגלובין והאלקטרוליטים בדם , איום הופעת הזיהומים כבר איננו ממשי, ועוד גורמים. בתום תקופה זו אפשר לגשת לניתוח הבא. (כמובן שאפשר להאריך או לקצר לפי הצורך ולפי ההמצב הרפואי הפרטני). בהצלחה ורפואה שלמה.
האם רצועה צולבת קידמית קרועה דהינו גם המיניסקוס קרוע או שישנה אפשרות שהרצועה קרועה והמיניסקוס שלם? והאם בועדות הרפואיות מתיחסים לפגם כמכלול ברך שלם או ההתיחסות לאחוזים היא בחלקי ברך כגון: רצועות קרועות מינסקוס קרוע בעיות סחוס וכו"?

תודה מראש

ירין
 
ד''ר אליהו ליברטי  
21:58 12.01.10
יכולה להיות פגיעה וקרע רק במניסקוס או רק ברצועה, בברך יש שני מניסקוסים, וארבע רצועות עקריות. אחוזים לא נקבעים לפי מה קרוע אלא לפי מידת הפגיעה ביציבות, בהגבלת תנועה ועוד פרמטרים אובייקטיביים שהפגיעה גרמה.
 
ירין
22:20 12.01.10
 
יוסף בן אבו
15:17 04.01.10
בברך ימין מן חולשה כזו כבר שבועיים ויותר
חושלה כזאת שאני הולך ולפעמים היו כאבים
היום בזמן עמידה שהפעלתי חזק את שריר הארבע ראשי זה גרם ל לכאב מתחת לפיקה(נראה לי בגיד)כאבים קצת חזקים
הסימנים מעידים על איזו בעיה מוכרת או משהו?
 
יוסף בן אבו
20:59 04.01.10
שאני עומד זמן מה בלי להזיז את הרגליים בכלל ואזלוקח את הרגל הכואבת אחורה בצעד אחורי בזמן שיש טיפה קיפול בברך אני מרגיש חריקות/קליקים כאלה משהו כזה בברל קשה להסביר.
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
18:25 05.01.10
סביר שנוצרה דלקת, לא גדולה, במרווח בין הפיקה לברך.
יתכן שהדבר נוצר עקב יציבה לא נכונה, ויתכן גם שהתחילו אצלך שינויים ניווניים בקידמת הברך.
לרוב, טיפולי פיזיותרפיה פותרים את הבעיה, אבל אני ממליצה בכל מקרה, להיבדק אצל אורטופד/ית ברכיים.
 
יוסף בן אבו
20:06 06.01.10
תודה על התשובה.
מזה אומר שינויים ניוויניים?
 
יוסף בן אבו
20:08 06.01.10
ולפי מה יתכן שיש שיוניים ניווניים מה הסיפטומים שמראים על כך?
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
16:03 12.01.10
הסמפטום השכיח ביותר הינו הרגישות והכאב בברך.
 
יוסף בן אבו
17:15 12.01.10
אני רק בן 17 וחצי.
ולפי מה שנראה לי הגיוני כאב ורגישות אמורים להיות בהרבה פציעות ועוד בברכיים לא?
 
אביב
01:15 12.01.10
שלום לאחר ניתוח ארתוסקופיה בברך התברר לי שיש לי קרע ברצועה הקידמית שקרה לי במהלך תיקול במשחק כדורגל אני בן 17 ומשחק בנערים של מכבי נתניה לפי מה שהבנתי הלכה לי העונה מאחר שכול תקופת ההחלמה נמשכת כחצי שנה פלוס מינוס אבל האם מדובר בכול העונה או שמא הקריירה שעלייה חלמתי כול חיי?האם אוכל לחזור לשחק כדורגל מקצועני?
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
16:01 12.01.10
בדרך כלל ניתן לחזור לשחק כדורגל מקצועני לאחר שחזור של הרצועה הצולבת הקדמית, ושיקום מתאים לאחר מכן.
 
רן
06:36 11.01.10
לפני כחודש מתחתי רצועה.
אני עוסק בספורט טריאתלון.
מאז הכאב נחתי כמה שבועות והכאב עבר ברובו ואני יכול ללכת ולרוץ ללא כאבים מיוחדים.
לפעמים עדיין יש כאב קל בצד הפנימי התחתון של הרגל.

מה שכן בזמן הליכה אני מרגיש מעין הרגשת חוסר יציבות מסויים באזור הברך.
האם זהו חלק מתהליך ההחלמה?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
13:14 11.01.10
תחושת אי יציבות אינה חלק מתהליך ההחלמה, אך אם הכאבים הולכים ויורדים כדאי להמשיך ולהמתין.
 
רן
09:55 12.01.10
תודה על התשובה

ניסיתי לרוץ והיו קצת כאבים וכאמור גם בהליכה אני מרגיש שברך לא כל כך יציבה (אין כאבים בהליכה).
החלטתי להפסיק לרוץ שבועיים עד לפגישה עם אורתופד.

שאלתי היא האם אפשר בתקופה זו לרכב על אופני כביש(אין לי כלל כאבים בזמן הרכיבה) וכן לחזק ברכיים בחדר כושר.
שלום, רציתי לשאול כמה פרופיל יורד לאחר ניתוח acl ברצועה הקידמית בברך והאם יהיה אפשרי לתפקד כחייל חי"ר למרות ניתוח זה והאם אוכל לחזור לפעילות ספורטיבית מוגברת?
תודה מראש אלירן;]
 
ד''ר אליהו ליברטי  
11:50 24.12.09
אינני יכול לקבוע כמה פרופיל יורד, זה תלוי במצבך היום. כללית לא מומץ שתהיה חייל קרבי אם עברת ניתוח שחזור הרצועה
 
ד''ר אליהו ליברטי  
14:11 31.12.09
רצועה משוחזרת גם כשהניתוח מוצלח, אינה חזקה כמו רצועה טבעית ועדיף לא להעמיס עליה מעבר לספורט קל.
 
אלירן
18:55 04.01.10
הרי שחקני כדורגל חוזרים לשחק אחרי קרע בacl למיטב ידיעתי לא?
מזה ספורט קל אם אפשר להגדיר לי זאת בבקשה?
ותודה מראש על כול התשובות שאתם עונים אלף תודות;]
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:36 11.01.10
ספורט קל הוא ספורט שאינו דורש שנויים פתאומיים וחדים ובעיקר שאינו דורש מאמצים סיבוביים בברכיים. למשל הליכה במישור, רחצה קלה במסלול ישר. שחיית חתירה. ספורט קשה - כדורגל כדורסל, סקי, קרבות מגע, קיק בוקסינג וכו'
שלום
לפני כשלושה שבועות עברתי ניתוח ארתרוסקופיה בברך שמאל, בזמן הניתוח התגלה קרע בסחוס והדבר תוקן ע"י קדיחה בעצם. לדברי המנתח מדובר בניתוח פשוט שאמור לפתור את הבעיה.
כיום אני מטופל בפיזיותרפיה פעמיים בשבוע, ומנסה להתהלך ללא קביים.
העניין הוא שמדי פעם (כמה פעמים ביום) הברך ננעלת ואני מצליח לשחרר אותה רק לאחר מתיחה של הרגל. לדברי הפיזיותרפסיטית - זה לא סימן טוב.

האם יש מקום לדאגה או שמדובר בדבר נורמלי כחלק מהחלמה לאחר ניתוח?
תודה
 
ד''ר אליהו ליברטי  
22:33 11.01.10
ראשית יידע את המנתח שלך ושמע מה הוא אומר. כללית ברך שנתקעת ולא רוצה להתיישר אלא רק אחרי שאתה עושה מספר תנועות ומשחרר אותה, יכולה להצביע על בעיה מכנית הקיימת בברך והאשרויות הן רבות, אך כיוון שרק שלושה שבועות עברו מאז הניתוח מוקדם מאד לקבוע שיש בעייה ומוקדם מאד להכנס לדאגה שמשהו לא הצליח. אם גם חודש מהיום התופעה תשאר אז כן צריך לחשוב שמשהו כנראה לא בסדר.
 
אתי
21:45 08.01.10
נפגעתי לפני שנתיים בתאונת עבודה ומאז אני סובלת מכאבים בברך שמאל.
נשלחתי לפיזיוטרפיה וכדורים אבל כלום לא עזר הכאבים רק מתחזקים יש לי קושי בעליית מדרגות אני לא יכולה לישר או לכופף את הברך הרופא שמטפל בי בביח' המליץ לניתוח והפנה אותי לmri
ואלו התוצאות-קדמית לקרן הקדמית של הסהרון הלטרלי מודגמת ציסטה פארא-מניסקאלית קדמית
המתבלטת לשומן התת פיקתי ע''ש הופה ומורכבת מציסטות משניות עם מחיצות אחדות ביניהן.
קוטרה המרבי של ציסטה זו הוא כ-13 מ''מ (בציר הגובה)
2.בגומה הפופליטאלית מודגמת ציסטה סינוביאלית אחורית מדיאלית ע''ש בייקר שגודלה בינוני.
כמו כן מודגמת כמות קטנה של נוזל בעומק הגומה האינטר-קונדילרית הפמורלית האחורית,מאחורי ה-pcl וכן מאחורי הקונדיל הפורמלי המדיאלי.ריבוי קל של נוזל גם מאחורי הקונדיל הפמורלי הלטרלי.
3.ריבוי קל של נוזל סינוביאלי ברצס הפארא-פטלרי המדיאלי.
4.ריבוי שומן תת עורי ועמוק.דליות ורידיות תת עוריות עמוקות באספק הקדמי-מדיאלי של הברך.
אודה לכם לתשובה בהקדם כי אני בלחץ ולא מבינה את משמעות הדברים והאם זה קשור לתאונת עבודה שהייתה לי .
 
ד''ר אליהו ליברטי  
23:04 08.01.10
הי אתי, בדיקת ה- MRI אינה מראה קרע של אחד המניסקים או אחת הרצועות. לכאורה, אם לשפוט רק לפי הבדיקה - אין לך סיבה דחופה לעבור ניתוח. הציסטות המצויינות אינן מחייבות ניתוח. אך בגלל שבדיקת MRI לברך אינה מדוייקת (מוזר לשמוע מה?!), אז בסופו של דבר, מה שיקבע אם תצטרכי ניתוח הוא רמת הסבל שלך וממצאי הבדיקה הידנית של אורטופד מנוסה. ייתכן שיש לך כל מיני נזקים שלא נראו בבדיקת ה- MRI.
שלום
אני בחור בן 41 ללא בעיות בריאות ידועות
פרט לאוסטאופרוזיס מסיבה לא ברורה ( כנראה גנטית )
לאבי יש אוסטאופורוזיס ולכן בדקתי זאת.
מטופל בסידן וויטמין D. לא נמצאה שום מחלה אנדוקרינית או הסבר. די רזה. .
עד כה ללא שברים ידועים.

מזה כ 10 שנים רגישות בפרקי הירכיים בהליכה ומאמץ.
בחודשים האחרונים החלו כאבים חזקים במפרק הירך הימני ואין שיפור. הליכה של 3-4 דקות מכאיבה.
מבדיקת אורטופד ספורט + צילום + US הוא הגיע למסקנה
שככל הנראה מדובר ב femoral acetabular impingement
מסוג CAM ושכנראה הכאב בחודשים האחרונים הוא היות ויש לי קרע בלברום.
אמר שבמצב כזה הפרוצדורה המומלצת היא ארתרוסקופיה.
הופנתי לבדיקת MRI ARTHRO התור בעוד כחודש.

ברצוני לשאול:
1. האם העובדה שיש לי אוסטאופרוזיס ( מינוס 3 סטיות תקן בירך ומינוס 3.5 בגב ) מקטינה את סיכוי הצלחת ארתרוסקופיה? ( קראתי שבארתרוסקופיה יכול להשבר ראש הירך )
2. האם יש השפעה לאוסטאופורוזיס על הפרוגנוזה של המצב שלי של קרע בלברום וכו'?
3. האם יש איזה שהוא סיכוי, למרות קרע בלברום, לחיות חיים בלי כאב תמידי שיאפשרו נניח הליכה של עד 10 דקות או נהיגה של עד שעה בלי כאב? אני מוכן להסתפק אפילו בזה...
4. האם יש טעם בכלל לבצע MRI ARTHRO אם בשלב זה אני לא מעוניין עדיין באתרוסקופיה ומעדיף אם אפשר לחכות שנה שנתיים לראות לאן הדברים מתקדמים הן אצלי והן בתחום הזה.

אני ממש אובד עצות מכל המצב
יש איזה שהוא סיכוי לחיים סבירים
תודה רבה על העזרה!!!
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
22:05 06.01.10
1. לא.
2. לא.
3. יתכן שכן.
4. אם אינך מעוניין לעבור ארטרוסקופיה של הירך, אין גם טעם בבדיקה לקראת אותו ניתוח.
 
beba
22:36 05.01.10
שלום
אבא שלי בן 75 מילדות יש לו רגל אחת קצרה מהשניה וזה לא הפריע לא ,אבל מזה שנתיים הרגל הבריאה התחילה לכאוב לו מאוד כי העומס כל הזמן עליה(באזור הירך). עכשיו הוא מקבל תרופות לשיכוך כאבים כמו ארקוקסיה וכמעט ולא יוצא מהבית.
השאלה היא ששמענו שיש זריקות שעוזרות במצב שלו כי הרופאים לא המליצו לו ניתוח בגילו?
 
ד''ר אליהו ליברטי  
23:24 05.01.10
יש כל מיני זריקות העוזרות בכל מיני מצבים, ויש מצבים שזריקות לא יעזרו, חייבים קודם לאבחן מה כואב לו, הברך? הירך? הגב? לבדוק אותו, לראות בצילומים מה המצב ורק אז להחליט אם זריקות הם בכלל הטיפול הנכון ואיזה סוג זריקות.
 
beba
20:09 06.01.10
הרגל הימינית היא הקצרה אבל הכאב נסחף לירך הרגל השמאלית וזה התחיל לכאוב לפעמים בברך למי אני יכולה לפנות אני מאוד מודה לך ד"ר.
שמעתי שיש מדבקות של good life האם זה יעזור במקרה שלו?
 
beba
20:27 06.01.10
סליחה ד"ר רק רציתי להוסיף עוד דבר חשוב שנקרע לו הסחוס בירך השמאלי העליון כתוצאה מהלחץ עליה
 
דור
02:42 06.01.10
עסקתי בפעילות ספורט מוגברת (עם תוכנית אימונים כמובן)
ויש כאב חד בברך שמאל משאל לפיקה
כאשר אני מניח את היד על הברך ומזיז את הרגל אני מרגיש קליקים וחריקות
יש לי בדיקת מיפוי עצמות
מה יכולה להיות הבעיה?
תודה
 
ד''ר סוזנה הורוביץ  
07:52 06.01.10
הרבה אפשרויות לבעיה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  72  73  74  75  76  77  78  79  80  ...  104  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
בעיות מפרקים   החלפת מפרק הירך   ניתוחי ברך   פגיעות ספורט   סחוס   בעיות ברכיים   קרע במיניסקוס   ארטוסקופיה   שחזור רצועות
RSS RSS פורום בעיות מפרקים, החלפת מפרק, בעיות ברכיים