בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כירופרקטיקה עמוד 13

פורום כירופרקטיקה הוא המקום שלכם להתייעץ עם כירופרקט על כירופרקטיקה ושימושיה. בפורום אפשר להתייעץ על כאבי גב, עמוד שדרה, כאבי פרקים, כאבי גב תחתון, חיפוש כירופרקט, כאבי ברכיים, כאבי אגן, כאבי צוואר, פריצת דיסק, בלט דיסק, בעיות גב ועוד
מנהלי פורום כירופרקטיקה:
ד''ר נמרוד לירם
לפרטים נוספים
ד''ר עופר ברוך
לפרטים נוספים
 
פורום כירופרקטיקה
 
פונים יקרים, נסו למקד ולהסביר במירב הפרטים את שאלתכם. כאן הפינה למידע על עיסוק הכירופרקטיקה בבעיות גב, צוואר, ראש, גפיים, תאונות דרכים וספורט, עקמת ויציבה מינקות ועד זיקנה כולל קוליק, אסטמה, עיכול וכו
 
אורח
21:16 16.05.12
1) האם ניתן לראות בבדיקת EMG - אם יש ניוון חלקי של איזורי הפעלת מסלולי עצב האחראים להפעלת השרירים בצוואר - באופן בלתי רצוני?

2) האם יש כזאת בדיקת EMG של שרירי הצוואר ? (בלי גפיים עליונות)

3) האם בדיקת EMG מראה רעידות בראש ובצוואר?
 
ד''ר עופר ברוך  
09:36 17.05.12
1 - כן
2 - יתכן לגבי צוואר אך לגבי ראש יהיה צריך EEG
3 - בדיקות מסלולי עצב מרכזיים נקראות בדיקות במכשיר טראנס-קרניאל אלקטרומגנטי ומשולבות בממצאי EMG של הגפיים ונקודת ERB בבסיס הצוואר,

מעבר לכך, המשך שאלות אצל נוירולוג לגבי נושא זה.
 
אורח
22:18 14.05.12
כיצד הלחץ על חוט השדרה הצווארי וחלק משורשי העצבים באזור יכולים לגרום לרעידות בראש?
 
ד''ר נמרוד לירם  
11:44 16.05.12
לאורח שלום,
לחץ על מערכות העצבים המורכבות בבסיס הגולגולת ועמוד השדרה הצווארי עלולות לגרום לקשת שלמה של תסמונות שמקורן במערכת העצבים. רעד או אי יציבות מהוות חלק אפשרי מתופעות אלה. ידע מעמיק בנוירולוגיה כמובן יעזור להבין זאת לעומק.
 
אורח
21:14 16.05.12
והאם יש טיפול ללחץ על עמוד השדרה הצווארי?

האם לחץ על עמוד השדרה הצווארי מלווה בכאבים? או יכול היות ללא כאבים?
 
ד''ר נמרוד לירם  
22:50 16.05.12
לשאלה הראשונה: כן.
לשאלות בנושא הכאב: איך לפעמים.
שלום,
ביתי בת 15 סובלת מכאבים בעצם הישבן, ולא יכולה לשבת בכלל כבר למעלה מחודש. בירור רפואי לא מצא כלום (CT,US,MRI, מיפוי,צילום,דם ועוד).
האם יש לכירופרקטיקה מה להציע במקרה כזה ?

תודה

יוסי
באופן כללי, אנו עושים הערכת מצב של בעיה מעין זו ומחפשים רקע חבלתי כלשהו, אפילו ישן. פיתחנו במרפאה אורתופדית בשת"פ עם מרפאת כאב שבהדסה עין-כרם תהליך החזרת עצם הזנב לתפקוד מכני תקין בהרדמה איזורית דרך פי הטבעת. זה נעשה במרפאת כאב ובניטור מלא. אני באופן אישי מבצע זאת כבר משנת 1988. תוכל לפנות למרפאה כדי שאוכל להעריך אם אכן בתך מתאימה.
 
מיטל
10:58 12.05.12
האם ניתן לראות בבדיקת MRI עמ"ש צווארי אם יש ניוון חלקי של איזורי הפעלת מסלולי עצב האחראים להפעלת השרירים בצוואר - באופן בלתי רצוני?
 
ד''ר עופר ברוך  
19:33 16.05.12
כן
 
אלון
15:42 12.05.12
שלום רב
הומלץ לי כאן לבצע בדיקה (מקיפה!) של בלוטת התריס, אולם רופא המשפחה מתעקש שבדיקה מקיפה (כפי שתוארה כאן) אינה נדרשת, ומפנה אותי לבדיקה בסיסית בלבד של הבלוטה, שלאחריה הוא ישקול מה לעשות.
אולם "בדיקה בסיסית בלבד" הינה דבר שכבר עברתי, לפני כשנה, והתפקוד נמצא תקין.
האם עליי להמשיך ולהתווכח עימו, לגבי היקף הבדיקה?
תודה
 
ד''ר נמרוד לירם  
17:01 12.05.12
שלום אלון,
פורום כירופרקטיקה אינו המקום הטבעי בו ניתנות תשובות מומחה בנושא בלוטת התריס. זהו נושא שביסודו שייך לאנדוקרינולוגיה, ובמידה רבה גם לרפואה פנימית.
כעצה טובה כללית, אני יכול לתמוך בשיקול דעתו של הרופא שהמליץ על בדיקה מקפת, בתנאי כמובן שאתה סומך עליו, הוא מכיר אותך והוא מומחה בתחום זה.
אם צריך, קח מהרופא הנ"ל מכתב המפרט למה צריך בדיקה מקפת ועמת זאת עם הרופא המחוזי במידת הצורך. תתעקש.
בהצלחה.
 
ד''ר עופר ברוך  
 
19:32 16.05.12
אלון שלום, ישנו קשר עצבי ישיר בין חוליות הצוואר התחתונות לבלוטת התריס וכן קשר עקיף דרך המערכת ההורמונאלית והחיסונית, המושפעת גם היא בחלקה דרך עמוד השדרה אך בעיקר דרך התזונה שלנו,
וכאן הקשר של הכירופרקט המומחה לנושאים אלו,
אנא חפש עוד חומר ומידע באתר של כירופרקט מומחה מסאן דייגו קליפורניה שחוקר זאת שנים ארוכות, מטפל גם דרך תזונה וגם בטכניקות כירופרקטיות וכתב מחקרים וספרים בנדון, ממש חומר מאלף ומעניין. אני בטוח כי תמצא שם את הכיוון להראות לרופא המטפל שלך. התמונה שלו מצורפת.
שלום סבתא שלי סובלת מכאבי גב עזים מזה כחצי שנה היא אובחנה בכך שיש לה שחיקה של הסחוס בחוליות ואין דבר שיכול להקל עליה (מלבד כדורים לכאבים) ראוי לציין שהיא מלאת שמחת חיים ומאוד משתלדת לעשות הכל למרות הכאבים העזים מהם היא סובלת, האם ניתן יהיה להקל עליה בעזרת כירופרקטיה?
אודה אם תוכל להמליץ לי על כירופרקט טוב באזור חדרה.

בתודה מראש מורן
 
ד''ר נמרוד לירם  
11:42 16.05.12
שלום מורן,
יש טכניקות כירופרקטיות "רכות" יחסית המתאימות לגיל הזהב ובעלות סיכון נמוך לנזקים מסיבת דלדול העצם. בגיל זה כדאי גם לנקוט גישה שיקומית, וישנם כירופרקטורים המומחים בכך. גשי לאתר הכירופרקטיקה באינטרנט. מופיעים שם שמות ופרטים באיזור חדרה-נתניה-פולג העשויים להתאים. בהצלחה.
 
מיטל
17:03 11.05.12
במקרה של ניוון חלקי של איזורי הפעלת מסלולי עצב האחראים להפעלת השרירים בצוואר באופן בלתי רצוני-

איך בודקים ומטפלים?

כלומר - איזו בדיקה יכולה לעזור?

MRI עמוד שדרה צווארי?

או בדיקת EMG?
 
ד''ר עופר ברוך  
22:04 11.05.12
אבי שלום,
לפי מה שהשבנו כבר בתשובות קודמות, קודם בדיקת נוירולוג, אחר כך בדיקת MRIצווארי בהחלט אפשרית וכן בדיקת וטיפול כירופרקט מומחה
יתכן גם שילוב בדיקת גלי מוח EEG אך בסבירות נמוכה יותר.
אנא פנה לבדיקות וטיפולים כאמור ושם שאל את יתרת השאלות בנושא,
בהצלחה
 
מאיה
12:25 10.05.12
על מה מעידה התוצאה בבדיקת MRI של פרקי הלסת?

בסריקת המפרקים הטמפרו מנדיבולרים: בעמדת פה סגור מודגמת עמדה תקינה של הקומדילים המנדיבולרים במרחשות הטמפורליות. מודגמת עמדה תקינה של הדיסק עם רדוקציה מיטבית.
בעמדות פה פתוח מודגמת טרנסלציה קדמית מיטבית עם התייצבות ראש הקונדיל המנדיבולרי מתחת לאמיננציה הטמפורלית כאשר הדיסק ביניהם הן מימין והן משמאל.
 
ד''ר עופר ברוך  
23:30 10.05.12
על מצב אנטומי תקין של רקמות מפרקי הלסת במצב פתוח וסגור
אני סובלת מכאבים ברגל שמאל מזה חדשיים. משך שבועיים הכאבים היו בלתי נסבלים ונטלתי כמות גדולה של משככי כאבים יחד עם ארקוקסיה. במקביל אני נמצאת בטיפול אצל אוסטיאופט וגם מקבלת טפולי פיזיותרפיה. המצב השתפר כנראה הודות לאוסטיאופט והכאבים נסבלים ואני מתפקדת בעבודה כבר כחודש. עם זאת הבעיה לא נפתרה. ההנחה היא שמדובר בלחץ על עצב הסיאטיקה. ב-CT שעשיתי מצאו 2 בלטי דיסק אחד עם לחץ קל-בינוני ואחד עם לחץ בינוני. האוסטיאופט אינו חושב שמצב זה מצדיק את הכאב המתמשך בעיקר את הכאב האקוטי משך שבועיים.
מאחר ולא נראה לי כי נמצא בינתיים פתרון לבעיה אשמח לקבל עצה מה עלי לעשות. אגב, איני בטוחה אך נדמה לי שהפיזיותרפיה אינה תורמת ואולי אף מחבלת.
מודה מראש על התשובה.

בברכה,

בת-שבע
 
ד''ר עופר ברוך  
23:29 10.05.12
בת שבע שלום,
תלונתך די שכיחה במקומותינו הכירופרקטיים וכנראה האבחנה אכן נכונה, אך תמהיל הרכב טכניקות הטיפול והשיקום אותו הינך מקבלת איננו מספיק, ואכן, נוכחת בזה בעצמך והגעת למסקנה דומה מבלי לדעת יותר מדי.
בהדמיית הדיסקים בCT במותנית כאשר נכתב כי ישנם בלטי דיסק שלוחצים על סיבי חוט השדרה, כנראה שישנה טעות באבחון מצב הדיסקים, או שקיימת גם היצרות תעלת שדרה במקביל לבלטי הדיסק, המחמירה את הבלטים, וכן תמיד אנו ה כירופרקטים מומחים לוקחים בחשבון את השפעת כוח הכבידה בעמידה או ישיבה על אותם דיסקים רכים.
השפעה זאת יכולה לגרום להם ללחוץ יותר על העצבים בגבך, ולכן חייבים להתאים לך טכניקות טיפול ומתיחות כירופרקטיות מיוחדות כולל תרגילי מתיחה לעבודה ולבית וכן תרגילי שיקום, במקביל לטיפול בתוך מים אשר יקל על עומס הגוף על הגב ועל הדיסקים.
כדאי להגיע אל אחד הכירופרקטים המומחים שיש בארץ עם ההדמיה שלך להערכה וחוות דעת שניה מדוייקת ומקצועית ואז תוכלי לקבל כיוון מדוייק יותר מה עלייך לעשות.
בהצלחה
 
מאיה
13:07 09.05.12
שלום,

אני בת 26 ואני 1.30

שמעתי על ניתוח להארכת רגליים

כיצד העצמות ברגליים יכולות להתארך בגיל כזה?
 
ד''ר עופר ברוך  
23:19 10.05.12
מאיה שלום,
זהו איננו תחום עיסוקנו ולכן כדאי לך לפנות לבירור אצל אורטופד מנתח מומחה ירך/ברך.
זהו ניתוח מסובך וכואב מאוד עם שיקום ארוך מאוד שהומצא ברוסיה במאה שעברה על ידי רופא בשם אילזארוב שבו חושפים את עצמות השוקיים מהעור והשרירים ומקלפים את שכבת העצם הקשה ההיקפית בשוקיים ברוחב של 1 ס"מ תוך כדי קדיחת מוטות וברגים שכל הזמן יוצרים מתיחת הארכה לעצמות השוקיים מעל ומתחת לחיגור העצם.
את יכולה לחפש עליו חומר ברשת.
 
אבי
19:39 06.05.12
לדעתי יתכן שבעקבות נפילה על הראש בילדותי
זזה לי חוליה בצוואר והיא לוחצת על עצב השמיעה , ובעקבות זה אני לקוי שמיעה
האם יש למישהו בארץ נסיון בריפוי/שיפור שמיעה , על ידי "תיקון" הצוואר?
 
ד''ר עופר ברוך  
22:23 06.05.12
אבי שלום,
תודה על השאלה ואכן, בתחילת דרכו של מקצוע הכירופרקטיקה, הגילוי הראשון של מייסד המקצוע היה שיפור באיכות שמיעתו של שרת בית ספר שהיה כבד שמיעה. הוא קיבל טיפול כירופרקטי לחוליות הגב העליון, אשר כנראה גרמו לרפלקס שרירי ושחרור חוליות ומיפרקים בצוואר.
פעולה זאת חושבים, גרמה לרפלקס נוירולוגי בין הצוואר והגב העליון למרכזי פיענוח תחושות השמיעה במוח וכך, השרת דיווח על שיפור בשמיעתו.
לגבי מצבך, עדיין אין לנו כל הנתונים מבדיקותיך שאנו בטוחים שעברתה:
בדיקות השמיעה הראו שיש ירידה בצלילים נמוכים או גבוהים?
בדיקות השמיעה הראו שיש שמיעה דרך עצמות הגולגולת או שמיעה נמוכה דרך האוויר?
מה הראו בדיקות ההולכה העיצבית של עצב השמע BERA?
ומה הראו בדיקות שיווי המשקל? האם יש סחרחורת נילוות?

אתה חייב לזכור כי עצב השמיעה ושיווי המשקל יוצא בתוך הגולגולת מהאוזן הפנימית למרכזי הפיענוח במוח, כך שעצב השמיעה לא יכול להיות לחוץ מחוליות הצוואר.
לעומת זאת, כפי שציינו בתחילה, אם יש פגיעה בתפקוד חוליות ומיפרקי הצוואר, תהיה ירידה באיכות ובכמות חיישני התנועה הנוירולוגיים אשר תפקידם לייצר "זרם הפעלה חשמלי" לאותם מרכזי הגברה ופיענוח בתוך המוח.

לכן, קודם כל (במידה ולא עשיתה זאת עדיין) אנא פנה לנוירולוג מומחה לבדיקה נוירולוגיתמקיפה של מצב עצבי השמיעה ומרכזי השמיעה, ואם אין שם שום פגם מוכח, פנה אלינו כירופרקט מומחה לטיפול ממריץ חיישנים מהגב העליון והצוואר.

בהצלחה
זמן מה אחרי הנפילה , השמיעה התחילה לרדת ולהדרדר וזה נמשך עד לפני כמה שנים
אז לקחתי אנטיביוטיקה , והשמיעה השתפרה קצת (הורדתי את העוצמה במכשיר)
מאז זה יציב , בקשר לשאלות:
הירידה היא בכל הצלילים אבל בעיקר בצלילים הגבוהים
אני שומע דרך עצמות הגולגולת
לא יודע לגבי ההולכה העצבית , אבל הבעיה היא בעצב
אין לי בעיות בשיווי משקל וגם לא סחרחורת

בויקיפידיה למשל בערך עמוד שדרה , נאמר שהעצב שעובר בצוואר
קשור לשמיעה , אז חשבתי שהכוונה לעצב השמיעה..

האם אין בארץ או בעולם התייחסויות לריפוי ליקוי שמיעה ,
מלבד הסיפור הידוע של מייסד המקצוע
תודה
אבי שלום,
בהחלט יש מקרי מטופלים שהשתפרו באיכות השמיעה בתחום צלילים זה אך עדיין אין מחקרים כפוליי סמיויות או עם בדיקה רטרוספקטית לשנים אחורה לגבי שיפור ואחוזי שיפור. ירידה בצלילים הגבוהים נקראת טינייטוס ועשוייה להיות מטופלת בהצלחה בטכניקות כירופרקטיות, במידה ומצב העצב עדיין טוב.
עדיין לא השבתה אם בוצעה לך בדיקת BERA הנוירולוגית לבדיקת איכות תפקוד העצב. לדעתי יש לבקש זאת מהנוירולוג.
כדאי אם כן לפנות למי מהכירופרקטים המומחים, אשר יקדישו לך זמן בדיקה וטיפול במגוון טכניקות הטיפול הקיימות כולל תרגילי מתיחה ושיקום אשר יפעילו נכונה את מירב אוכלוסיות החיישנים הנוירולוגיים במיפרקי החוליות, השרירים ומעטפות כריות הדיסק הצוואריות והגביות עליונות, וכן יטפלו בטכניקות לאיזון עצמות הגולגולת, היכולות גם הן להשפיע.
בהצלחה
 
אבי
13:49 07.05.12
חשבתי שטינטון זה שמיעת צפצופים באוזנים ואין לי את זה
מצב העצב לא טוב בכלל , ואני נחשב חירש מבחינה רפואית
אין לי מושג אם הייתה לי בדיקת BERA , אני מניח שכן
אך כל הבדיקות היו ממש מזמן , וכרגע אין לי כח וחשק להתרוצצויות
אני מבין מתשובך שבמקרה שלי אין לי כל כך מה לצפות לשפור בכירופרקטיה
זאת אומרת שאין מצב שכבר בטיפול ראשון ארגיש שינוי שיעודד אותי להמשיך לטיפול ממושך (ויקר..)
 
ד''ר עופר ברוך  
14:51 07.05.12
אבי שלום,
אינני יודע או יכול להבטיח הצלחות, אך אנא זכור, כי כאשר עצב השמיעה יורד בתפקודו, המוח מנסה לפצות על הירידה בשמיעה מצד אחד של המוח, על ידי סיבוב הצוואר והמוח עם האוזן ששומעת אופן אוטומטי, כתגובת פיצוי, לשמוע יותר טוב את שנאמר מולך.
אכן ציינתה כי הנך משתמש במכשיר שמיעה, אך מניסיוני עם מטופלים דומים, למרות המכשיר, ולמרות שאיבחנו להם ירידת שמיעה בעצב, אכן מצב זה גרם להם לסיבוב צוואר חלקי, תפיסת שרירי צוואר, כאבים והגבלה לאורך חודשים ושנים ללא טיפול כירופרקטי.
לכן, אנא פנה ל כירופרקט מומחה כאמור לבדיקה מקיפה ומספר טיפולים כאצבעות יד אחת ואז נדע לבטח מה הסיכוי לשינוי ו/או שיפור במצב השמיעה ומצב הצוואר, או שתוכל להינות רק משיפור בתפקוד המכאני-עצבי ותפקודי בצוואר.
תפקוד הצוואר והגב העליון חשובים לנו מאוד לטובת חלקם ביצירת הזרם החשמלי העיצבי ממיפרקי החוליות דרך מסלולים עצביים בחוט השדרה הנחוץ להפעלה תקינה וסימטרית של מרכזי הפיענוח של הראיה והשמיעה במוח הצידי והאחורי.
אין כאן פניה אליך לנסות או להיות שפן נסיונות כי אם לחשוף אותך לתחום טיפולי אשר גם אם לא יעזור או יעזור רק קצת לשמיעתך, יעשה פלאות לתחומים האחרים שנזכרו לעיל.
בהצלחה!
 
אבי
15:57 07.05.12
בעית השמיעה היא דו צדדית ולא חד צדדית
בסך הכל אין לי שום בעיות או כאבים בצוואר ובגב
אמנם שרירי הצוואר קצת נוקשים ,
ובזמן האחרון אני מנסה לשחרר ולהרפות אותם לבד
ואני מקווה שארגיש שיפור
 
ד''ר עופר ברוך  
19:14 07.05.12
אתה מתאר זאת מצויין וזה מצדיק את כיוון ההמלצה הקודמת לבדיקה וטיפול כירופרקטי שלאחריו יבואו התרגילים שלך והמניעה,
בהצלחה!
 
שבי
04:10 05.05.12
רציתי להתייעץ איתך.
אני בן 27 רוכב אופניים 5-6 פעמיים בשבוע בקבוצה קטנה, כשעה וחצי לערך ביום(לפעמיים יותר לפעמיים פחות) ועוד אימון משקולות פעמים שלוש בשבוע.
אחד הנושאים שעלו לאחרונה זה תיסוף כדורי מגנזיום.
רוב הרוכבים לא מתספים עצמם בכדורי מגנזיום. גם אני לא.
אחד הרוכבים המבוגרים פשוט אמר לנו שאנחנו חיביים לקחת מגנזיום לאחר הרכיבה כדי לעזור לשרירים שפעלו חזק ברכיבה כמו למשל הגב והרגליים להתאושש מהר יותר מהרכיבה. הלכתי וקניתי מגנזיום ציטאראט.2 המוכרות בחנות אמרו לי כל אחד לקחת כמוץ שונה ולכן אני לא בטוח.

התזונה שלי פחות או יותר טובה.
האם אתה ממליץ לי לקחת מגנזיום לאחר הרכיבה? אם כן בערך כמה מ"ג?
2.האם באמת יש חשיבות של לקחית מגנזיום? או שזה עוד כדור "פלא" שלא ממש תורם?נושא אחר-
אני שומע כל הזמן על הפציעה של פריצת דיסק בגב.
איך זה קורה? ואיך מונעים פציעה זו?
תודה
 
ד''ר עופר ברוך  
23:06 05.05.12
רוני שלום,
כלל האצבע אומר: מה שעוזר לעמיתיך יעזור לך, אפילו אם הם מבוגרים יותר. אני יכול להניח כי אם אתם רוכבים ביחד אזי ישנו מכנה כושר וסיבולת שרירים משותפים פחות או יותר.
נסה לפי המלצתם או לפי ההתוויה על הקופסא. בכל מקרה, המינרל הזה איננו תחליף למתיות טובות לחימום לפני הרכיבה, ולשחרור לאחריה, אלא משלים אותם כולל בננה אם זמינה לך,
בנוסף, אזכיר כאן את חשיבות היציבה ובדיקת עבודת החיישנים הנוירולוגיים שמבצע הכירופרקט, לכל אדם ובמיוחד לספורטאים, על מנת שתוכל לגייס את מירב סיבי השרירים במאמץ, וזה תלוי באיכות עבודת החיישנים ותנועת ומבנה החוליות, הרבה הרבה לפני הכאבים בגב או ברגליים,
בהצלחה
 
שמרית
17:39 30.04.12
האם כירופרקטיקה הוא מקצוע מתחום הרפואה או הפרא-רפואה?
 
ד''ר נמרוד לירם  
23:17 30.04.12
במדינת ישראל נוספה הכירופרקטיקה על רשימת המקצועות המוגדרים כ: "רפואה ראשונית". דהיינו, זכותו של המטופל להתקבל אצל כירופרקטור כנותן השירות הראשוני ללא הפניית רופא אחר. חקיקה זו מקנה זכות שאינה בנמצא במקצועות משניים (למשל סיעוד). עם זאת, מסלול ההכשרה של ד"ר לרפואה שונה מזה של ד"ר לכירופרקטיקה. חובותיו, זכויותיו ותחום עיסוקו של כירופרקטור המוגדרים (או יוגדרו) ע"פ החוק החדש אינם זהים לאלה של רופא מדיציני.

בעולם הגדול, התשובה לשאלתך משתנה גם היא בהתאם לגיאוגרפיה וחקיקה. יש מדינות שבהן הכירופרטיקה מהווה חלק מהמימסד הבריאותי (ארה"ב, קנדה, שוויץ). מדינות אחרות החילו חקיקה נפרדת, ובמדינות מסויימות אין הגדרה כלל, או אף קיים, או היה בעבר איסור עיסוק.
 
אורח
15:40 18.04.12
האם קפיצות חזקות ורעד ותקתוקים יכולים להיות ממקור שהוא לא שריר?
או רק שריר יכול לגרום לקפיצות בצוואר?

אני חושבת שיש לי בצוואר את מחלת ניוון השרירים מסוג ALS

Amyotrophic Lateral Sclerosis
 
ד''ר עופר ברוך  
18:27 18.04.12
ריקי,
בבקשה אל תנסי לאבחן את עצמך ולהיכנס לכל מיני תסריטים בריאותיים.
פני לדר צייחין, כפי שהמלצתי 03-6974716 במרפאת כאב בבית החולים איכילוב והוא כבר יבדוק ויסביר לך בדיוק,
בהצלחה
 
ריקי
15:25 17.04.12
כתוב שבמשך הבדיקה של MRI חשוב מאוד לא לזוז על מנת לשמור על איכות תמונות טובה.

כל הזמן הצוואר שלי רועד ולא יכול להיות במנוחה. יש לי בצוואר רעידות בלתי רצוניות.
וגם נשמעים רעש של תקתוקים בלתי רצוניים מאזור העורף שלא פוסקים.

כיצד אני אעשה MRI אם הצוואר שלי כל הזמן רועד וזז בתנועות בלתי רצוניות?
 
ד''ר עופר ברוך  
18:29 17.04.12
ריקי שלום שוב ובפעם האחרונה!
קיימים פתרונות מצד הנוירולוג כגון תרופות משחררות שרירים וכו',
אנא זכרי שאת איננה הראשונה עם האבחנות האפשריות הללו והיו עוד נשים וגברים שסבלו וטופלו וגם עברו MRI,
אז אמרי לעצמך: גם אני יכולה אם הם עשו זאת לפני!
בהצלחה
 
אירית
13:09 17.04.12
יש לי כבר 4 חודשים כאבי גב תחתון שמקרינים לבטן התחתונה גם ימין וגם שמאל נשלחתי לבדיקת אולטרסאונד גניקולוגי דרך הבטן והכול יצא תקין . עשיתי גם צילומי רנטגן של עמוד שדרה מותני וצילום אגן וגם יצא שהכול תקין.הופניתי לפיזיותרפיה ורק החמיר את הכאבים. אני כבר כמה ימים שכואב לי הגב התחתון בצד שמאל בעיקר והפעם מאוד כואב לי וזה מקרין לי גם לצד השמאלי של הטבור. כאבי דקירה.בהתחלה לא חשבתי שזה מהגב והלכתי למוקד לרופאה והיא בדקה את הבטן ואמרה שהכול תקין וגם שלחה אותי לספירת דם שגם יצאה תקינה.
האם הגיוני שכאבי גב תחתון יקרינו לטבור?
גם צד שמאל של הגב התחתון נפוח.
 
ד''ר עופר ברוך  
13:40 17.04.12
אירית שלום,
אני בדרך כלל לא משיב לשאלה שהופנתה לעמיתי דר לירם, אך אנסה לבחון איתך דרכי בירור ובדיקה נוספות.
כאשר רופא אומר שצילום יצא תקין, כוונתו בדרך כלל שהוא לא ראה או זיהה שבר, זיהום חמור או גידול סרטני שכולם מסכני חיים.
נתת לנו כאן כמה רמזים, שיש לך לשים לב אליהם:
כאב גב תחתון שהופיע לפני כאבי הטבור:
לא אמורים בהכרח להיות קשורים זה לזה, אך לפי תיאורך, יתכן וקיים לחץ של חוליה או שרירי מכווצים בגב התחתון בחלקו העליון או בתחתית הגב העליון אשר לוחצים על עצב תחושתי היקפי היוצא מהגב דרך המותנית אל הבטן.
הגיוני וצריך לתשאל אותך לגבי עיסוקייך, הרגלי היציבה ופציעות/תאונות עבר.
גם הכאב החד, יכול לרמז על כך.
כאבי גב/טבור עקב מתח נפשי ולחץ נפשי מוגבר:
קיימת אבחנה כזאת וצריך לבחון אפשרות זאת, כאשר המתח והלחץ הנפשי מתגברים, מרכזי החשיבה/פיענוח/הפעלה במוח מורידים את העומס הזה על ידי הפניית המתח לשרירי הגב ואף למעיים. אם יש כיווץ מעיים חזק, יתכן ותרגישי כאב חד בטבור.
קיימת גם אבחנה של כיווצי מעיים עקב דלקת כרונית במעיים (מעי רגיז) שגם יכולה היות אופציה.
מעבר להכל, את שמת לב באופן מדהים! כי יש אי סימטריה במותנית שלך, וזה אומר שישנם שרירים מכווצים ובעיית יציבה ותפקוד,
הד"ר לכירופרקטיקה, הוא המומחה לנושאים אלו (ובמרבית המקרים אף יותר טוב מכל מומחה גב רפואי) כי הוא בודק, מאבחן ומטפל פיזית ותפקודית שיקומית במטופל, במקום להפנות אותו לגורמי משנה.
רמז נוסף לאפשרות האחרונה הוא התגברות הכאבים אחרי פיזיוטרפיה:
פיזיוטרפיה איננה מיישרת את האגן והחוליות אלא מטפלת ברקמות רכות, ולכן, כנראה, נשארת עם אגן וגב לא ישרים לאחר הטיפול ואז כאב לך יותר?
בקיצור,
פני לאחד מהכירופרקטים המומחים לאבחנות מדוייקות ולטיפול שיקומי מתאים.
אל תשלימי שהקביעה הסופית של המערכת הרפואית היא "הכל תקין".
בהצלחה!
 
ריקי
18:36 16.04.12
אך זה כבר מספר שנים (בערך 5 שנים) שאני מרגישה רעידות בצוואר, גם כאשר אני מביטה קדימה וגם כאשר אני מביטה לצדדים, והדבר יוצר תחושה מאוד לא נוחה.

אני מרגישה את זה שזה בא מאזור העורף, מאחר ואני מרגישה יחד עם הרעידות סוג של "כובד" שם.

לאחרונה הרעידות גברו.

כל הזמן הצוואר שלי רועד ולא יכול להיות במנוחה.

ואני לא יכולה לישון בלילה מהרעידות בצוואר. וגם נשמעים רעש של תקתוקים בלתי רצוניים מאזור העורף שלא פוסקים.

מדוע כתבת שחייבים לשלול דברים מסכני חיים? כי הבעיה הזאת התחילה לפני 5 שנים.

מה עלי לעשות? אני לא רוצה לעשות MRI
 
ד''ר עופר ברוך  
13:02 17.04.12
ריקי שלום,
אנא פני לנוירולוג מומחה ונראה משם, טוב?
בהצלחה
 
ריקי
21:29 15.04.12
שלום רב,

מלפני מספר שנים התחלתי להרגיש רעידות בצוואר, גם כאשר אני מביטה קדימה וגם כאשר אני מביטה לצדדים, והדבר יוצר תחושה מאוד לא נוחה.

אני מרגישה את זה שזה בא מאזור העורף, מאחר ואני מרגישה יחד עם הרעידות סוג של "כובד" שם.
לאחרונה הרעידות גברו. כל הזמן הצוואר שלי רועד ולא יכול להיות במנוחה. ואני לא יכולה לישון בלילה מהרעידות בצוואר. וגם נשמעים רעש של תקתוקים בלתי רצוניים מאזור העורף שלא פוסקים.

האם קיים טיפול כלשהו שיעלים את הרעידות האלה?
 
ד''ר עופר ברוך  
12:04 16.04.12
ריקי שלום רב,
את מיצגה כאן בעיה מורכבת היכולה לנבוע ממגוון רקמות וסיבות אבחנתיות.
תנועת שרירים בלתי מכוונת / אוטומטית/ בלתי רצונית יכולה לנבוע ממגוון אבחנות:

1. לחץ מכאני של חוליה או רקמה שהתעבתה/דיסק רך בתוך חלל עמוד השדרה, לוחצת על עצבים או מסלולי עצבים ששולטים על שרירי הצוואר, ואז השרירים הללו נכנסים להתכווציות אוטומטיות. בדרך כלל, כיווצים אלו יהיו יותר ממושכים וארוכים, כמון ספאזם ונוקשות.
איך בודקים? פונים לדר לכירופרקטיקה או נוירולוג מומחה לבדיקה ידנית ונוירולוגית ואז משלבים הפניה לבדיקת הדמייה ממוחשבת של המוח ב MRI, ולעיתים גם בדיקות דם להשלמת האבחון.
איך מטפלים?
במידה ואין הפרעה לאיברי גוף חיוניים כגון נשימה/לב/מייתרי קול/ וכו' קיימות טכניקות מתיחה ושחרור ידניות כירופרקטיות עדינות מיוחדות לשרירי ומיפרקי הצוואר בשילוב תרגילים שלך לבית ובשלב מתקדם יותר איזון עדין של חיישני ומיפרקי חוליות הצוואר וכן אולי גם טיפול משולב במרפאת כאב.

2. לחץ או מתיחה או אי הספקת דם לעצבים המקשרים בין חלקי המוח, יכולים להשפיע גם כן על אותם עצבים שולטים, וגם כאן, הכיווצים יהיו ארוכים ונוקשים יותר.
איך בודקים ומטפלים?
פונים מיידית לבדיקת וטיפול נוירולוג מומחה והדמיית MRI ושם שוקלים התערבות רפואית או תרופות לעצבים או תרופות מדללות דם וכו' - לא אנו ככירופרקטים.

3. ניוון חלקי של איזורי הפעלת מסלולי עצב האחראים להפעלת השרירים בצוואר - מסתמן כיותר הגיוני לתיאור שלך.
איך בודקים ומטפלים?
בדומה לתהליך שנזכר במס' 1 אך חייבים לשלול דברים מסכני חיים אחרים ולכן, מתחילים עם נורולוג והדמיית MRI ואם אין סכנה, ממשיכים עם כירופרקט ופיזיוטרפיסט בטיפול משולב

בהחלט יתכן גם שילוב של יותר מכיוון אבחנתי וטיפולי אחד.
אנא פני כאמור לנוירולוג מומחה לשלילת הדברים המסוכנים לבריאותך ואז, פני לדרלכירופרקטיקה להמשך בירור תפקודי צווארי, ולטיפול כירופרקטי שיקומי אם ניתן לבצעו במצבך.
בהצלחה
 
ריקי
18:29 16.04.12
1) האם אפשר לראות רעידות של הצוואר בבדיקת MRI עמ"ש צווארי?

2) כיצד אפשר לראות ב MRI של המוח "קפיצות שרירים בלתי רצונית"?

3) האם בדיקות MRI לא מסוכנות? כי אומרים שהקרינה האלקטרומגנטית מאוד מסוכנת.
 
ד''ר עופר ברוך  
12:31 17.04.12
ריקי שלום,
MRI אכן משתמש במגנט חזק מאוד אך אין שום עדויות לנזק גופני ובריאותי ממנו למרות עשרות השנים בהם משתמשים בו.
לגבי הרעידות, לא ניתן לראות אותן במכשיר אך ניתן להשוות אותן לאבחנות נוירולוגיות ידועות שכל אחת מהן ידועה כמלווה ברעידות ספציפיות.
אני יכול להמליץ לך לפנות לנוירולוג מומחה, רצוי ד"ר צייחין ממרפאת הכאב באיכילוב על מנת שיבדוק ויאבחן אותך נכונה, ואם צריך יפנה אותך ל MRI
אנא התקשרי לקביעת תור 03-6974716,
בהצלחה
 
אירית
18:44 16.04.12
אני כבר כמה חודשים סובלת מכאבי גב תחתון עשיתי את כל הבדיקות האפשריות והכול תקין. לפני כמה ימים התחיל לי עוד פעם כאבים בגב התחתון וגם בטבור. הלכתי למוקד ולא חשבתי שאולי זה קשור לגב ועשיתי בדיקת דם וגם רופאה שם בדקה אותי ואמרה שהיא לא רואה כלום בטבור.
האם הגיוני שהכאבים החזקים בגב התחתון יקרינו לי גם לנקודה מסוימת בטבור?
 
ד''ר נמרוד לירם  
23:12 16.04.12
שלום טל,
לא ציינת איזה בדיקות עשית (אלה שיצאו תקינות), וגם לא אצל מי.
ישנם כאבים העלולים להקרין לטבור, אם כי זה לא מיקום שכיח לכאב מקרין.
בקיצור, בדיקה קלינית (כזו שהדוקטור מתשאל ובודק אותך פיזית) מ-א' עד ת' יכולה לשפוך אור על מצבך, וכל הבדיקות שעשית עם תיעודן חשובות למפגש כזה. עצתי: יזמי פגישה עם מישהו רציני בתחום הגב בהקדם. בהצלחה.
 
ריקי
19:59 16.04.12
כתוב שבמשך הבדיקה של MRI חשוב מאוד לא לזוז על מנת לשמור על איכות תמונות טובה.

כל הזמן הצוואר שלי רועד ולא יכול להיות במנוחה. יש לי בצוואר רעידות בלתי רצוניות.
וגם נשמעים רעש של תקתוקים בלתי רצוניים מאזור העורף שלא פוסקים.

כיצד אני אעשה MRI אם הצוואר שלי כל הזמן רועד וזז בתנועות בלתי רצוניות?
+ הוספת הודעה
   1 ...  9  10  11  12  13  14  15  16  17  ...  66  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
כירופרקטור   כירופרקט   כאב גב תחתון   עמוד שדרה   בעיות גב   עמוד שדרה   כאבי אגן   כאבי צוואר   בלט דיסק
RSS RSS פורום כירופרקטיקה