בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כירופרקטיקה עמוד 40

פורום כירופרקטיקה הוא המקום שלכם להתייעץ עם כירופרקט על כירופרקטיקה ושימושיה. בפורום אפשר להתייעץ על כאבי גב, עמוד שדרה, כאבי פרקים, כאבי גב תחתון, חיפוש כירופרקט, כאבי ברכיים, כאבי אגן, כאבי צוואר, פריצת דיסק, בלט דיסק, בעיות גב ועוד
מנהלי פורום כירופרקטיקה:
ד''ר נמרוד לירם
לפרטים נוספים
ד''ר עופר ברוך
לפרטים נוספים
 
פורום כירופרקטיקה
 
פונים יקרים, נסו למקד ולהסביר במירב הפרטים את שאלתכם. כאן הפינה למידע על עיסוק הכירופרקטיקה בבעיות גב, צוואר, ראש, גפיים, תאונות דרכים וספורט, עקמת ויציבה מינקות ועד זיקנה כולל קוליק, אסטמה, עיכול וכו
 
ח.מ ת"א
08:26 20.04.10
יש לי פריצת דיסק מותנית לאחר תלונות מרובות שיש לי כאבים בעמוד שידרה צוארי(עברתי תאונת דרכים לפני 3.5 שנים) נשלחתי לטיפול בפזוטרפיה בקופ"ח אני עדין מטפל
אני פעיל ספוטיבית (כדורגל באולינג הליכות)
ואכן יש לי מיחושים ברגל ימין מאוד מציקים
האם אני צריך להפסיק את פעילות הספורט שציינתי?
אגב כאבים כתוצאה מפריצת דיסק התחילו כשבוע לאחר הגילוי אבל הכאבים עדין לא מגבילים במיוחד

תודה
ח.מ ת"א
 
ד''ר עופר ברוך  
11:02 21.04.10
שלום לפונה,
לפי תיאורך, הינך הולך כנראה לא מאוזן ולא ישר במנח האגן, המותנית, הגב העליון והצוואר כתוצאה מהתאונה ותהליכי פיצוי יציבה אשר מתבצע בכולנו באופן אוטומטי כל רגע ורגע.
אם אתה מבצע הליכה או באולינג ובמיוחד כדורגל, אתה מנציח פעולה לא תקינה של השלד שלך ובמיוחד של עמוד השדרה התחתון והצווארי.
בפיזיוטרפיה יש אפשרות טיפול אך היא מוגבלת ביחס לאפשרויות וליכולות מקצוע הכירופרקטיקה אשר לידיעתך, כולל בתוכו ובהכשרת 7 השנים של הד"ר לכירופרקטיקה את הפיזיוטרפיה.
לכן, גם תוצאות האבחון הנכון וגם התוצאות הטיפוליות הן בהתאם ומצורף סקר אובייקטיבי עדכני משנה שעברה.
אנא גש לאבחון וטיפול מסודר אשר יאפשר לך גם לשלב במקביל לו או בתוכו את הפיזיוטרפיה והימנע מהספורט שציינתה למעט שחיה עד לאחר האיזון והטיפול הכירופרקטי על מגוון הטכניקות שלו.
בהצלחה
 
אנסטסיה
14:22 15.04.10
"יש לך דלקת בגב התחתון ובברכיים (באחת הרצועות)".
קביעה שעלתה 800 ש"ח...
אמר לי לעשות פיזיותרפיה (במכשיר טנס, מכשיר עם אלקטרודות חשמליות). רשם לי אתופן, ולשים קרח למשך עשר דק' פעמיים ביום.
אני לא מבינה מה הקביעה הזאת אומרת בכלל.. אבל בשנה שיש לי כאבי ברכיים לא קיבלתי שום תשובה אחרת.
טיפולים של כירופרקטור יכולים לעזור? כי אבא שלי מתעקש לקחת אותי היום ואני מפחדת שזה ייצור לי נזק... מסיבה לא ברורה.
 
ד''ר עופר ברוך  
 
14:47 15.04.10
אנסטסיה ואבא שלום,
המשפט שנאמר לך איננו אבחנה מוגדרת וסביר מאוד,.... אם לא היתה לך טראומה או נפילה או מתיחת רגל פתאומית....שאת הולכת עם אגן לא ישר המשפיע על אורכי הרגליים שלך.
סביר מאוד מנסיוננו המקצועי והאבחנתי כי עקב כך, רגל אחת סובלת יותר עומס בעמידה והליכה ולכן - אולי - הרצועה נמתחת וכואבת.
לא רק אלו, כי גם העובדה כי נטיית האגן גם גורמת לחוליות הגב התחתון לקבל קשת לימין או לשמאל ואז כיווץ שרירים וחיכוך מיפרקי החוליות ואז ההגדרה האורטופדית העממית ביותר היא כפי שנאמר לך: דלקת בגב התחתון ובברכיים.
כדאי ורצוי מאוד ללכת להיבדק ולקבל איבחון מדוייק של ד"ר לכירופרקטיקה ולטפל במקביל אצל הכירופרקט שיישר וישחרר אותך כפי שמקבל חלק גדול באוכלוסיה וכל זאת... במקביל לטיפול האורטופדי שניתן לך. כמו ברפואה גם בכירופרקטיקה יש כירופרקט רגיל ויש כירופרקט מומחה שלמד עוד שלוש שנים נוספות מעבר ל7 הרגילות לתואר ד"ר לכירופרקטיקה.
את כבר תדעי ותרגישי בעצמך מי יעיל וטוב יותר עבורך.
אם תרצו לקבל את רשימת הכירופרקטים המורשים (רגילים/מומחים) בעיר/איזור מגוריכם אנא ציינו זאת כאן ונשלח לכם לבחירתכם
 
אורן
13:04 10.04.10
גם לי יש בעיה של קנקים בחזה, הם לא בדיוק נובעים ממה שהאיש השני אמר, אני לוקחת נשימות עמוקות ואז יש לי קליקים.
לפני חודש וחצי, חודשיים התחילו לי קליקים בחזה (באזור שבין הצלעות בחלק בעליון, יותר מתחת לצוואר), הלכתי לרופא והוא אמר שזה נובע מהסכוס שבין עצמות הבריח לריאות, ושזה לא בדיוק נפוץ בגילי (אני בת 14) אבל זה יעבור.
ובינתיים זה לא עובר לי, לאחר כמה זמן אחרי שהייתי אצל הרופא התחילו לי גם כאבים חזקים בחזה שעברו יחסית מהר, אבל עם הזמן זה נשאר ומאוד כואב לי, יותר בצד השמאלי.
מה לעשות? אני סובלת מכאבים חזקים
 
אורן
13:07 10.04.10
שכחתי לציין שגם עשיתי בדיקות דם והיה חלק שלא היה בסוגריים והרופא שלי אמר שזה הגיוני (הייתי מקוררת באותו זמן וחיוורת אז הוא שלח אותי לבדיקות דם), זה נקרא monocytes הוא אמר שזה קשור ליצור כדוריות הדם הלבנות, ובגלל שאני חולה אז המערכת החיסונית עובדת כמו שצריך,
יש לזה קשר?
 
ד''ר עופר ברוך  
 
12:22 12.04.10
אורן שלום ותודה על הפירוט הבוגר.
למרות הכל, כדאי ורצוי שהורייך יהיו בתמונה לשאלות ותשובות אלו.
לגבי שאלתך השניה, לא נראה כי יש קשר בין תחושות הכאב שלך להתגברות המונוציטים שקוראת בזמן דלקת מסויימת או כניסת נגיף זר דרך הריאות וקנה הנשימה. זאת היא תגובה חיסונית טבעית של גופך המייצרת תאים מיוחדים (מונוציטים) להילחם בנגיף הזר.
לגבי שאלתך הראשונה, אזי בתחומי מבנה השלד ותפקודו פונים קודם כל לד"ר לכירופרקטיקה העובד מקצועית מקביל לרופא או לאורטופד.
מבלי לבדוק אות מסתמנת האפשרות כי הגב העליון שלך כנראה לא מתפקד נכון מבחינת יציבה ומבנה הגורמים ללחץ באיזור הבריח ולקשיחותו. הלחץ והקשיחות נתקלים ברצונך לבצע תנועות מסויימות עם הידיים ואז מיפרק הבריח משמיע קליקים כדרך של נסיון להעביר תנועה דרך חלקים שהם תפוסים או יוצרים אולי עקמת בגב העליון.
חשוב מאוד לפנות בהקדם לבדיקת ד"ר לכירופרקטיקה הקרוב אליכם.
אנא העבירי תשובתנו להורייך ואם תרצו, נשלח אליכם בפורום זה את רשימת כלל הכירופרקטים המורשים באיזור או עיר מגוריכם,
בהצלחה
 
אורן
14:43 12.04.10
תודה על העזרה :) אני אפנה ד"ר לכירופרקטיקה, אך תוכל לתת לי רשימה של רופאים שמתמחים בתחום באזור יבנה?
תודה מראש
 
ד''ר עופר ברוך  
19:42 12.04.10
אורן שלום,
מצורפת הרשימה
כירופרקטורים במרכז לרפואה משולבת, בית החולים אסף הרופא, צריפין:
ד"ר אלמוג גיא, כירופרקט מומחה בשיקום ודיקור IMS, זימון לפי תור מראש 08-9779931
ד"ר מוריץ יואב, כירופרקט ודיקור סיני IMS

כירופרקטורים במרפאות הפרטיות:
ד"ר אלמוג גיא, כירופרקט מומחה בשיקום ודיקור IMS – עין הקורא 10 ראשל"צ – 03-9567818
ד"ר געש יובל, כירופרקט – ארז 308, מושב גאליה ליד רחובות - 08-9319149
ד"ר מץ עודד, כירופרקט – הרצל 63, ראשל"צ – 03-9642698,
ד"ר צווינגל גדי, כירופרקט – מרכז רפואי קרית סביונים, משה דיין 3, יהוד – 03-5368787,
ד"ר שוורץ מיכאל, כירופרקט – בית הרופאים, מנוחה ונחלה 18, רחובות - 08-9459824
ד"ר שיין בוב, כירופרקט מומחה בשיקום/ספורט - משה שרת 9, חולון – 03-5587337,
ד"ר שרייר אבי, כירופרקט - מגדל היובל, עין הקורא 10 ראשל"צ – 03-9567818,

בהצלחה
 
חנית
15:46 02.04.10
נ.ב
זקוקה לרשימת כירופרטים המתמחים בשיקום בתT. או לקישור בו אוכל למצוא אותם.
 
ד''ר עופר ברוך  
14:11 04.04.10
כבקשתך:
ד"ר בכר יצחק, כירופרקט – קאונטריקלאב ג, פיינשטיין 18, תל אביב – 03-6430372,
ד"ר ברוך עופר, כירופרקט מומחה אורטו/שיקום- מגדל וייצמן, וייצמן 14, תל אביב – 03-6091519
 
חנית
15:40 02.04.10
בחלק העליון של גבי מספר חוליות עם קשרי שמורל. זהו החלק הגבי כך שלא ניתן לבצע מניפולציות . האם יש דרך לעזרה בכירופרקטיקה?
 
ד''ר עופר ברוך  
14:08 04.04.10
חנית שלום,
איננו יודעים מהיכן קיבלת את המידע שלא ניתן לבצע טיפולים כירופרקטיים לע"ש עליון ומי שהסביר לך או ייעץ לך כך פשוט איננו מכיר או יודע אנטומיה, פיזיולוגיה ובוודאי את יכולות מגוון הטכניקות הכירופרקטיות הקיימות.
בכירופרקטיקה אין רק מניפולציות, שהן דרך אגב תנועות כלליות על פני שטח שדרתי רחב אל יש גם טכניקות איזון או באנגלית Adjustmaents לאיזון, שחרור ושיפור חוליה או מפרק בודד, יש טכניקות מתיחה ויש טכניקות נגיעות קלות כמו גם טכניקות לחיצה או מתיחה אקטיביות וכו'
כל חוליות עמוד השדרה ניתנות לתנועה ולאיזון או מניפולציות. השאלה העיקרית היא, מהו האבחון או מהם האבחונים מהם את סובלת ולאחר מכן, מתאימים את הטכניקות המתאימות לאיבחוניך ולגילך/מצבך.
אנא פני כאמור לד"ר לכירופרקטיקה לבדיקה ואבחון מסודרים וכן לבחינה האם הטכניקות יכולות לעזור לגופך לשפר את תנועתו, יציבתו ותחושותייך.
בהצלחה וחג שמח


לאחר הרמת משא כבד בעבודה,כאבים חזקים בגב תחתון עם הקרנה לרגל שמאל,בביקור אצל אורוטופד הופניתי לצילום .c.t שאושש את חשדי שיש לי פריצת דיסק כמו שכתוב"מדגים בקע דיסק גדול ל5 1o עם נטיה שמאלה---מסביר את הכאבים הסיאטיים משמאל ,קיבלתי כדורים,פיזיוטרפיה וזריקה אפידורלית ושאלתי כיצד ניתן לרפא אם בכלל פריצת דיסק כזו?רצוי לא בניתוח,האם כירופרקט יכול לעזור ? האם זה כלול בביטוח הבריאות(מכבי מגן זהב+כסף)או שצריכים רפואה פרטית
אשמח לשמוע פרטים בהקדם---
תודה וחג שמח וכשר
ראם---0522679951
 
ד''ר עופר ברוך  
10:41 01.04.10
ראם שלום,
תודה על הפניה וחבל שהינך סובל הרבה זמן ללא מענה אבחנתי וטיפולי נאות.
ממצאי ההדמיה חייבים להיות מקושרים בבדיקות שלנו (וגם של הרופאים) לממצאי הבדיקות ולתלונותיך, במיוחד אם הן נמשכות הרבה זמן.
יתכן מאוד כי הלכתה עם אגן הנוטה לשמאל לפני ההרמה של המשא הכבד ולפיכך הדיסק בין החוליות התחתונות L5-S1 נדחף שמאלה וייצר בקע שלוחץ לכיוון שמאל ואתה מרגיש את הכאבים ברגל השמאלית. הנך חייב בכל מקרה ללכת להיבדק אצל ד"ר לכירופרקטיקה וכן לקבל טיפול איזון ויישור הגב והחוליות מד"ר לכירופרקטיקה כולל מתיחות כירופרקטיות מיוחדות על מיטת מתיחה מיוחדת אשר "שואבות" בתנועות וואקום את הדיסק הבקוע פנימה.
לצערנו, עדיין לא נכלל מקצוע הכירופרקטיקה בסל הבריאות ולכן הוא ניתן באופן פרטי אך בעקבות מעבר חוק הכירופרקטיקה בכנסת בחודש שעבר, יתכן וכבר בשנה הבאה הוא יכלל.
בכל מקרה, אל תמתין וגש להיבדק ולקבל טיפול.
אם הנך מעוניין, אנא ציין כאן היכן אתה גר (איזור/עיר) ונשלח לך כאן את רשימת הכירופרקטים המורשים לבחירתך באזור הקרוב אליך,
לבריאות וחג שמח
צהריים טובים
כחודש ימים אני סובלת מכאבי גב חזקים המקרינים לרגל ימין במשך כל התקופה הזאת הייתי אצל רופא אורטופד פעם בשבוע מפניי שהתרופות לא עזרו .הרופא הפנה אותי לסיטי וראו שיש לי פריצה ב-3 חוליויתL3 L4 L5 מאז הייתי במיון ושם נתנו לי זרקת וולטרן+מורפיום נוזלי במזרק קטן למרות שהכאב לא עבר שוחררתי הביתה אים מרשם של אטופאן -600 מ,ג פעמים ביום +אסיבל לפני השינה ולקבוע טור לאורטופד גב .ולעמש מאז עבר שבוע ועדיין יש לי התקפי כאבים חזקים מאוד מהגב בצד ימין שממשיך לכיוון הרגל הכאב מגיע בזמן המידה או הליכה וכשאני מנסה להסתובב במיטה .רציתי לציין שאני משלבת גם רפואה של דיקור סיני.צר לי לומר לך אבל אני מיואשת מחוסר הוודאות שאני נמצאת ...וכל טיפול שאני צריכה לקבוע טור אליו צריך לחכות חודשים שלושה .
עיזרו לי בבקשה אני בחורה בת 36 אמא לשלושה ילדים ורוצה לחזור לתפקוד היום יומי ולא מצליחה
 
ד''ר עופר ברוך  
12:56 01.04.10
חלי שלום,
תודה על הפירוט ונראה באמת כי ישנה בעיה מורכבת כולל כנראה גמישות יתר המוסיפה ללחץ הדיסקים על העצבים בגב התחתון.
הנך עושה את מירב המאמצים הטיפוליים אך נחוצה לך בדיקה כירופרקטית של מנח ומבנה החוליות והאגן אשר כנראה נמצאים לא ישרים וגורמים לדיסקים להידחף לימין ולהקרין לרגל.
הייתי ממליץ לפנות לד"ר לכירופרקטיקה הקרוב למקום מגורייך אשר יש לו מיטת מתיחה כירופרקטית.
לאחר הבדיקות והאבחונים הכירופרקטיים, הוא או היא יוכלו ליישר לך את האגן והחוליות ולמתוח לך את הגב בצורה עדינה ומיוחדת אשר תגרום לכריות הדיסק להישאב פנימה לאט לאט, זהו לא תהליך של קסם אך תוך שבוע-שבועיים את אמורה להרגיש הקלה משמעותית במקביל לטיפול התרופתי ולדיקור הסיני.
אנא צייני באם הנך רוצה את רשימת הכירופרקטים הקרובים לאיזור / עיר מגורייך ונעלה אותם כאן לבחירתך.
בהצלחה עם פחות כאבים, תפקוד יותר טוב וחג יותר שמח
 
המאם המאם
21:05 28.03.10
יש לי תמיד כאבי ראש צוואר ובעיקר כאבים ברקות ובשרירי הלסת.
עשיתי בדיקה מקיפה מאוד ממש בדיקה כולל סי טי מח צוואר .נוירולוג אאג בדיקת עיניים אורטופיד הכל תקין.
לפני יומיים היתה בדיקה במחלקת פה ולסת ברמב"ם ושם אמר לי הפיזיותרפיסט שצריך לעשות פיזיותרפי משולבת צוואר ומפרקי לסת.לחיזוק שרירים.

האם חיזוק שרירים עוזרת ומקלת על הכאבים באזור הרקות.צריך לקחת בחשבון שכל הבדיקות שעשיתי הם תקינות.
 
ד''ר עופר ברוך  
10:44 01.04.10
המא שלום,
אנא פנה למרפאת הכאב ברמב"ם, 8542633 - 04 יש להם צוות נהדר של רופאים וכירופרקטים שיכולים לעזור לך באבחון מדוייק ובוודאי בטיפול באבחנות מהן אתה סובל,
בהצלחה
 
ראובן ו.
11:25 29.03.10
שלום רב.
מזה מספר שנים אני סובל בכאבים בעוצמות משתנות בשוק שמאל. הכאב גובר עם המאמץ.
עשיתי מגוון של בדיקות: MRI, מיפוי עצמות, EMG, כלי-דם, דופלר, כולן לשוק, כולן ללא ממצאים.
לאחרונה נשלחתי לבדיקת CT לגב ונראה שיש ממצאים ואלה הם:
"בגובה L4-5: בקע דיסק גדול פרא-מדיאלי שמאלי לוחץ משמעותי על השק התקאלי.

בגובה L5-S1: סקרליזציה דו-צדדית של L5 עם דיסק שארי במרחב הדיסקלי וקשרית על שם שמורל גדולה בלוחית התחתונה של L5.

פרט לכך מבנים גרמיים, מרווחים דיסקלים ופרקיים תקינים. "

האם יש בכך כדי לשפוך אור על הכאבים בשוק? תודה.
 
ד''ר עופר ברוך  
10:35 01.04.10
ראובן שלום,
תודה על הפניה וחבל שהינך סובל כל כך הרבה זמן ללא מענה אבחנתי וטיפולי נאות.
ממצאי ההדמיה חייבים להיות מקושרים בבדיקות שלנו (וגם של הרופאים) לממצאי הבדיקות ולתלונותיך, במיוחד אם הן נמשכות באותו המקום כל כך הרבה זמן.
יתכן מאוד כי הנך הולך עם אגן הנוטה לשמאל ולפיכך גם הדיסק בין החוליות התחתונות L4-L5 לוחץ לכיוון שמאל ואתה מרגיש את הכאבים בשוק השמאלית.
בנוסף, ישנו ממצא מולד שקיבלתה בתורשה מהוריך וזאת היא חוליה אחרונה בגב שנוצרה קצת שונה מהמבנה הנורמלי, כך שהנך חייב בכל מקרה ללכת להיבדק אצל ד"ר לכירופרקטיקה וכן לקבל טיפול איזון ויישור הגב והחוליות מד"ר לכירופרקטיקה.
לצערנו, עדיין לא נכלל מקצוע הכירופרקטיקה בסל הבריאות ולכן הוא ניתן באופן פרטי אך בעקבות מעבר חוק הכירופרקטיקה בכנסת בחודש שעבר, יתכן וכבר בשנה הבאה הוא יכלל.
בכל מקרה, אל תמתין וגש להיבדק ולקבל טיפול.
אם הנך מעוניין, אנא ציין כאן היכן אתה גר (איזור/עיר) ונשלח לך כאן את רשימת הכירופרקטים המורשים לבחירתך באזור הקרוב אליך,
לבריאות וחג שמח
שלום רב, אשמח לקבל המלצה על כירופרקט/ית באיזור פרדס-חנה (גם חדרה,בנימינה, זכרון-יעקב באים בחשבון). תודה רבה
 
ד''ר עופר ברוך  
20:14 31.03.10
נעמה שלום,
אינני יודע אם לד"ר אייל יש מרפאה בפרדס חנה אך תוכלי לשאול אותו ישירות ופרטיו נמצאים בשער אתר הפורום הזה. בכל מקרה פרטי המרפאה העיקרית שלו :
ד"ר אייל עמי, כירופרקט, בהתמחות טרמוגרפית – הנדיב 71, הרצליה – 09-9568866,

כירופרקטים מורשים נוספים באיזורים שביקשת:
מישור החוף הצפוני, חיפה והקריות:
ד"ר גולדמן רפי, כירופרקט מומחה במחקר/התמחות רדיולוגיה- יצחק אלחנן 6, חיפה 04-8104646
ד"ר גולן אורה, כירופרקטית וקינזיולוגית – קיבוץ נחשולים - 04-6290575
ד"ר וולגרין רונן, כירופרקט - יונתן נתניהו 8, קריית מוצקין - 04-8741441
ד"ר לוריא ברק, כירופרקט – מרפאת מומחים, ורדיה 12, חיפה – 04-8241002,
ד"ר מאייר דלית, כירופרקטית - קניון פסגת זכרון, הדגן 2, זיכרון יעקב - 04-6180307
ד"ר מאייר דלית, כירופרקטית – מרכז בריאות רותם, קיבוץ דליה - 04-9897442
ד"ר מנדי רונן, כירופרקט – קניון אורות, אור עקיבא - 800-394040
ד"ר מנקוס ויין, כירופרקט - כפר הים, חדרה - 04-6305151
ד"ר ראבוי מרטין, כירופרקט – מרכז חורב, חורב 15, הכרמל חיפה - 04-8305235
ד"ר שגיב שמי, כירופרקט - מרכז מסחרי זיו, הגלבוע 37, חיפה - 04-81221364
ד"ר שגיב שמי, כירופרקט - מרכז מסחרי השמורה, זיכרון יעקב - 04-6291344
ד"ר שוורץ נעמה, כירופרקטית - זיוונית 6, מרכז הכרמל, חיפה - 04-8101604
ד"ר תלחאמי חוסאם, כירופרקט - מרכז מסחרי זיו, גלבוע 37, חיפה - 04-8230023
שלום רב,
אני בן 22, בריא ועוסק בספורט בדרך קבע.
לפני כחודשיים במהלך משחק כדור-רגל פצעתי את הברך ע"י תנועה סיבובית חדה של הרגל.
הכאבים בהתחלה היו די רציניים אך עם הזמן הורגשה הקלה, למרות זאת כבר עברו חודשיים ועדיין הרגל לא במצב של אפשרות לחזור לספורט אינטנסיבי כלשהו, שבוע שעבר ביצעתי מיפוי עצמות ואלה היו התוצאות בסיכום:
"סינוביטיס קל ושינויים פוסטטראומטים באזור של CONDYLE LATERAL TIBIAL בברך ימין. אין במיפוי עדות לנזק של MEDIAL MENISCUS"
אשמח בבקשה להסבר על משמעות מפורטת של ממצאי המיפוי.
 
ד''ר עופר ברוך  
15:12 26.03.10
שלום לפונה,
הינך מבקש מאיתנו לפענח ולאבחן עבורך מה שהאורטופד שלך שבדק אותך היה אמור לפענח ולהסביר וזאת לא הדרך הנכונה. רצוי תמיד לפני פיענוח בדיקות לבצע בדיקות ברך, יציבה ותפקוד.
כדאי ורצוי לך לפנות לאורטופד ספורט או כירופרקט ספורט לבדיקה מסודרת של מבנה האגן, עמוד השדרה והירכיים המשפיעים מלמעלה, וכן הקרסוליים וכפות הרגליים המשפיעות מלמטה.
בדיקת הברך בפני עצמה לא תיתן לך מענה מושלם לסוג הפציעה שחוויתה.
בנוסף, תצטרך לקבל שיקום ברך מוסדר לפי הממצאים והאבחונים של הבדיקות הנ"ל.
אנא ציין אם תרצה את איזור או עיר מגוריך ונשלח לך את רשימת הכירופרקטים המוכרים הקרובים אליך,
בהצלחה,
 
שי
21:00 22.03.10
שלום רב,

מזה שנה וחצי אני סובל מכאבים ברגל שמאל ללא היסטוריה של כאבי גב תחתון (כן אמצעי). הכאבים מתגברים בעיקר בישיבה בירך האחורית אולם לעיתים הם מופיעים בישבן ונגמרים בכף הרגל. עברתי בדיקות ורופאים מומחים רבים ונתקלתי בסתירות רבות (כמעט ככמות הרופאים שראיתי). פיזיוטרפיסטית וכירופרקט מנוסים טוענים בתוקף כי מדובר בסיאטיקה הנובעת מהגב התחתון. עברתי לאחרונה סדרת טיפולים כירופרקטיים ואכן חשתי לאחר הטיפולים כי הכאבים "מגיבים". אולם, החלה תופעה משונה לקראת סוף הטיפולים - הכאבים בירך אכן פחתו אך החלה תחושות עוקצות טורדות ביותר בכף הרגל (תחתית וצד פנימי כולל אצבעות). הכאב בכף הרגל לא מגיב למתיחות, שכיבה עמידה או ישיבה. הוא נעלם רק ורק כאשר אני מתחיל ללכת. אי לכך, אני מתקשה להרדם בלילות או לעבוד בשעות היום. אתופן ממש לא עוזר.. הכירופרקט טוען כי מדובר בסימן כי הסיאטיקה מתרפאת כי הכאב "יורד" החוצה.. לסיכום יש לי שתי שאלות:
א. איך ניתן להקל על הכאבים? מתיחות מסוימות או תרופות?
ב. האם תשובת הכירופרקט מקובלת בספרות המקצועית? היא נשמעת לי תמוהה ביותר.

תודה רבה וסליחה על אורך ההודעה

שי
 
ד''ר עופר ברוך  
19:44 23.03.10
שי שלום,
מה שהינך מתאר איננו סיאטיקה כלל מכיוון שלפי תיאורך העצב הסיאטי העובר באגן ובעכוז איננו זה הלחוץ או נצבט על ידי שרירי באגן/עכוז כי אם יש לך כנראה לחץ דיסקאלי המקרין לשני איזורי עצבוב שונים.
סוליית כף הרגל והעקב מקורם בעצב S1 היוצא בין חוליה L5 ל S1 ואילו הקשת הפנימית והבוהן הגדולה מקורם בעצב L5 היוצא בין L4 ל L5.
כלומר, הייתה לך פגיעה בשני גבהי חוליות ויש שיפור חלקי בגובה L5-S1 וכיום עדיין יש לחץ מחוליות L4-5.
זאת היא התמונה הקלינית מתיאורך אך חסרים לנו בדיקות ההדמיה שלך CT או MRI אשר יוכלו לאשר או לשלול את הנושא. יתכן גם לחץ עקב מבנה לא סימטרי של חוליות הגב או האגן ובקיצור, צריך אבחון מסודר, ויותר מכך, צריך גם אימון לתרגילי מתיחה, חיזוק ושיקום אשר ייצבו את הגב/בטן חוליות וכריות הדיסק בינהן.
לגבי "ירידת או עליית איזור הכאב" כפי שלדבריך הוסבר לך, אנא בקש הסבר אינטלקטואלי ואנטומי/פיזיולוגי מהכירופרקט המטפל כיאה לך שלמדנו מפנייתך כי הינך אדם אקדמי שלמד ויודע גם לחשוב ולהסיק מסקנות. אם אין שיפור, והכירופרקט איננו משנה/מעדכן את האבחון וטכניקות הטיפול יש לגשת לכירופרקטים מומחים בתחום השיקום לחוות דעת שניה.
שילוב טיפול מקביל רפואי במרפאת כאב הגיוני אף הוא.
בהצלחה
 
יעקב
18:46 18.03.10
היי התקבלו התשובות הבאות:
לורדוזיס צווארי שמורה
מעבר קרניו צרביקלי תקין
סיגנל תקין של מבנה גרמי.ירידה דיפוזית של סיגנל בדיסקים בין חוליתיים.
c-4_c-5 בלט דיסק קל,ללא לחץ על שק הטקלי.פורמינות שמורות.
c5-c-6 בלט דיסק קל,מרכיב פורמינלי ימני.היצרות של נקב
סיגנל של חוט השידרה תקין.
קוטר קידמי אחורי של תעלה ספינלית שמור.
אודה על התשובה
 
ד''ר עופר ברוך  
19:28 18.03.10
יעקב שלום,
מה השאלה לפורום שלנו?
לגבי ממצאי ה MRI עליך לפנות למי שהפנה אותך אליו.
אנו בודקים את המטופל וה MRI כמקשה אחת ולא שולחים פיענוחים סתם בפורום.
אנא פנה לד"ר לכירופרקטיקה הקרוב אליך לבדיקה, פיענוח וטיפול מתאים לאבחנות אשר ימצאו לך,
בהצלחה,
 
ירון
17:27 04.03.10

שלום לאחר בדיקת emg מה אומר הסיכום הבא:
תשובות f תקינות.
H REFLEX התקבל ארוך מימיןI.
לסיכום:רדיקולופטיה בגובה c6-7 מימין.
c5 בדרגה קלה באותו צד.
הגעצי עקב בירור רפואי עם חוסר יציבות נטייה ליפול לאחור אשמח לתשובה.
תודה.


 
ד''ר עופר ברוך  
23:25 04.03.10
ירון שלום,
אנו לא אמורים להחליף את הסבריו של הרופא ששלח אותך ל EMG אך תוצאותיו מאמתות את שחשבנו ויש לך לחץ רציני בתעלת השדרה ומוצאי העצבים C5-6-7 ולכן, ממליץ כאמור לפנות לד"ר לכירופרקטיקה בהקדם, רצוי אחד שמתמחה בשיקום כאמור,
בהצלחה
 
ד''ר עופר ברוך  
12:48 14.03.10
ירון שלום,
הבדיקות שצירפתה אכן מראות שאין נזק עצבי לעצבי הגב היורדים לרגליים אך עדיין זה איננו שולל מעורבות לחץ צווארי הלוחץ ומשפיע גם למטה וכן לידיים.
במקום לרוץ לעוד ועוד בדיקות, גש לכירופרקט לקבל אבחנות ראשוניות, שלב תרגילים במקביל לטיפול לפי הנחיית הכירופרקט ונראה איך הנך מתקדם.
לעיתים קרובות הטיפול הכלל שילדי הכירופרקטי גורם לפעולה תקינה יותר ומשחרר לחץ בתוך תעלת השדרה וכן מפחית דלקתיות והקרנת כאב. גם אי היציבות תושפע בודאי.
בהצלחה
 
ירון
15:06 17.03.10
היי ד"ר

תודה על התשובות התגלו לי בלט דיסק ב c4-5 .

האם בעקבות עבודתי עם חומרים ומשקלים אני יכול לחזור לעבודה או שעדיף שרופא תעסוקתי יתן לי הגבלות?ואם כן מי יכול לתת לי מכתב המלצה לרופא תעסוקתי?

תודה רבה
 
ד''ר עופר ברוך  
09:50 18.03.10
ירון שלום,
זאת היא תשובה אחרונה לנושא.
יש לך את מירב האינפורמציה ועליך להחליט אם הינך מטפל במה שמפריע לך או לא.
יש לגשת לד"ר מקצועי שיאבחן את מכלול הגורמים לפגיעות הדיסק ולאחר האבחנות, יתחיל לשלב טכניקות טיפול ורק אז...רק אז... ניגשים לנושא הרופא התעסוקתי כאשר רואים איך מצבך מתקדם בעזרת הטיפולים, המתיחות, החיזוק והמניעה,
בהצלחה וגש להיבדק לטפל כאמור!
אהלן. שמי צחי, סובל מגמישות יתר שנים רבות. זאת מחולל בעיקר כאבי גב וכאבי צוואר לפעמים (הרגשה כאלו הצוואר לא מחזיק את עצמו) טווח תנועה מאוד גדול במפרקים

בדר"כ פעילות גופנית ותנועה מאוד עוזרים לכאב ובתקופות מאוד פעילות כמעט ולא סבלתי מכאבים בכלל.

עכשיו אני לומד ואין הרבה זמן לפעילות גופנית. הרגשה של גב תפוס, וגם לא יכול לשבת ללא משענת אפילו לא מספר דקות. ידוע לי שחיזוק היא התרופה הטובה ביותר עבורי, אבל הבעיה היא בחוסר זמן...
למרות הגמישות והריפיון של הרצועות לפעמים אני מרגיש שהגב שלי תפוס וקצת נוקשה, אבל אולי אני רק חושב שזה ככה..

ביקרתי אצל אורטופד שבגלל שאין תלונות שמחשיד על ממצא חריף (אין נימול או הקרנות) המליץ על טיפול שמרני בפזיוטרפיה ומשכחי כאבים. למרות החמרת הכאבים משמעותית בתקופה האחרונה ללא שלח לצילום או בדק אותי קלינית (לא נגע בי)

שתי שאלות:
האם כירופקרטיקה יכולה לעזור לי? בדר"כ אין לי בעיה להתנסות, אבל אני מפחד שדווקא המניפולציות רק יחמירו את חוסר התמיכה של כל הרקמות שתומכות בגב ויחמירו את הגמישות והמצב?

אם אבחר להיות מטופל ע"י כירופרקט אני רוצה לעשות כמה צילומים של הגב (במיוחד לנוכח ההחמרה בכאבים, וגם אולי יהיה איזשהוא ממצא קטנטן שהכירופקט יטפל בו) איזה צילומים סטנדרטיים צריך לבקש מהרופא?

תודה
 
ד''ר עמי איל  
15:02 15.03.10
צחי שלום,

לא בטוח שצילומים נחוצים במקרה שלך ואני אישית הייתי ממתין להערכת הכירופרקטור לפני קביעת הצורך בצילום אך אם אתה בכל זאת מעוניין להגיע כבר מוכן עם צילום עוד לפני הבדיקה, אז כדאי לבקש צילומי עמוד שדרה של אזורי הגב הרלוונטיים לתלונותיך. בדר"כ מצלמים כל אזור כזה משתי זויות.

בהצלחה.
 
צחי
17:46 15.03.10
אני מעדיף שכן יהיה איזשהוא בדיקה רנטגנית שתעריך את המצב שם בנוסף לבדיקה הקלינית של הכירופרקט. אני מניח שאם לא אנקוב בשם יותר מדויק של הצילום הדרוש, הרופא האורטופד יותר יהסס לתת לי אותה.. מה המינוח המדויק בבקשה?

בבקשה התיחסותך לשאלתי הראשונה.

האם אתה מטפל גם באיזור הצפון?

רוב תודות. צחי
 
דני
09:25 13.03.10
שלום,
אני בן 49, סובל יותר מ 4 שנים מטורטיקוליס לימין ולעיתים מכאבים וקושי בתנועת צוואר.
לפני כחודש פניתי אליך עם שאלה בקשר ל MRI צווארי.
היתה התלבטות האם עליי לעשות ניתוח או לא, קיבלתי המלצות שונות מ 2 נוירוכירורגים אליהם פניתי לייעוץ.

מכוון ש MRI שלי היה ישן - מלפני 3 שנים , המליצו לי בכל מקרה לבצע בדיקת MRI חדשה.
את הבדיקה החדשה הורדתי לאינטרנט - מצ"ב לינק

מאוד אם תוכל להסתכל על הבדיקה ולייעץ לי מה לעשות
אם לא ניתוח - איזה סוג טיפול יכול לעזור לי (מישהו המליץ לי על תרגילים לחיזוק שרירי הצוואר העמוקים ע"י הכנסת הסנטר פנימה בתנועת 'כן'- וזה נראה לי התרגיל היחיד שמעט עוזר ומייצב לי את הצוואר, טיפולים אחרים לא עזרו עד כה).

תודה רבה

דני שלום,
תודה על פנייתך והשקעתך בקישור ה MRI הצווארי.
אנו לא נותנים פיענוחים וייעוצים בקשר להדמייות או צילומים אך חד פעמית ומכיוון שבעייתך רצינית, נחרוג ממנהגנו.
מתמונות ההדמייה עולה תמונה של אפשרות של גמישות יתר כלל גופית הגורמת גם למעטפות כריות הדיסק להיות גמישות ולא יציבות ולכן..... נראית חוליות C5, C6 כגולשות לאחור. גם מבנה גופי החוליות שלך מרמז על גמישות היתר.
קיים בקע בינוני ב C4-5 ושני בקעים גדולים ב C5-6 ו C6-7 יותר ב C5-6,
ההמלצה של מישהו לך להכניס סנטר פנימה אכן מכופפת את הצוואר וקצת מחזקת את שרירי החוליות הפנימיים אך גם גורמת לחוליות לדחוף את כריות הדיסק לאחור ומחמירות את אי היציבות.
לדעתנו, עליך להתכונן לשלוש אפשרויות:
1) אי -ניתוח - וכתוצאה מכך טיפול משולב כירופרקטיקה שיקומית הכוללת מתיחות צוואריות בכיוון האנטומי הנכון למצבך ומבנה החוליות שלך וכן תרגילי חיזוק צוואר ושכמות(לא כירופרקט רגיל של 5-10דקות) ודיקור ויתכן אף זריקות בלוק צוואריות תחת שיקוף במרפאת כאב של בתי חולים ממשלתיים
2) ניתוח זעיר ושילוב שיקום כירופרקטי כאמור - האפשרות כוללת פעולה ראשונית כגון שאיבת דיסק או צריבת דיסק וכו' ולאחריה שיום כירופרקטי כאמור,
3) ניתוח מורכב בו יצטרכו המנתחים לבצע ניקוי הדיסקים וקיבוע החוליות מלפנים או פתיחת קשתות החוליות מאחור (ייעוץ מדוייק כמובן אצל הנוירוכירורגים, ד"ר צבי לידר למשל), כשלאחריו ניתן יהיה לבצע תחזוקה כירופרקטית מתחת ומעל לחוליות המנותחות
לסיכום, היינו ממליצים לנסות את הדרך הטיפולית לפי הסדר הנ"ל. אין קיצורי דרך פשוטים וחייבים אבחון מתמשך תוך כדי הצעת גישה מס' 1 כך שתמיד ניתן להתקדם לאחרות במידה ויש צורך.
בהצלחה ובזהירות אך עם נחישות להשאר אופטימי ולהצליח!!
חג שמח.
 
דני
14:21 14.03.10
על תגובתך המפורטת.
פשוט אני כבר מיואש - ניסיתי טיפולים רבים - כירופרקטים (אולי לא את הטובים ביותר, אבל אלה פשוט רחוקים ממקום מגוריי בדרום), אוסטואופטים, פיזיותרפיסטים שונים, זריקות, מחטים, מחטים עם חשמל, כדורים, תרגילים רבים - כלום לא עזר.

התרגיל שכתבתי הוא הראשון שעוזר (וגם קודם ניסיתי אותו במהדורה שונה במקצת - למתיחת גידים ועמוד שדרה צווארי - וזה לא עזר לי, לפעמים היה יותר גרוע ואילו עתה נאמר לי לעשותו בצורת 'כן' והדגשת חיזוק השרירים הפנימיים, ואכן אני מרגיש בחיזוק השרירים ויציבה טובה יותר של הצוואר) .

יש חילוקי דעות בין רופאים שונים (נוירוכירורגים) שבדקו אותי - יש שאמרו שדרוש ניתוח ויש שאמרו שהמצב רחוק מניתוח.
אם היו אומרים לי חד-משמעית שדרוש ניתוח - לא הייתי חושב פעמיים
גם פיזיותרפיסטים שבדקו אותי ,אמנם הם לא מומחי הדמיה אך לפי יכולת התנועתיות שלי - טענו כי אינם רואים מצב של ניתוח. כך גם רופאים אוסטאופטים היו בעד טיפול לא-ניתוחי.

אך יחד עם זאת ללא ניתוח זה נמשך כבר 4 שנים ללא שיפור ועוד ועוד נסיונות טיפול.

אגב זריקה בשיקוף זה הדבר היחיד שעוד לא ניסיתי, עשיתי פעם אחת זריקה רגילה לעמוד שדרה שלא ממש עזרה לטורטיקוליס במרפאת כאב והשאלה אם כדאי לנסות את זה.
דרך אגב, נוירוכירורג מסויים (ד"ר אשכנזי) אף אמר שבמצבי מסוכן לעשות כירופרקטיקה (לא שמעתי דעה דומה ממומחים אחרים) - אם כי אינני יודע מה הסיבה לכך.

בכל אופן תודה רבה על הקצאת זמנך ובדיקת ה MRI .
 
ד''ר עופר ברוך  
22:45 14.03.10
דני שלום,
אנא פנה לדר גל גריסארו מאשקלון 08-6712707 והצג לו את החומר שלך.
הוא בהכשרתו הבסיסית גם פיזיוטרפיסט.
אם לא מסתדר איתו, יש גם כירופרקטים מומחים בתל אביב וננסה לעזור לך כמה שנוכל. ד"ר לכירופרקטיקה עומד מקצועית ואבחנתית וטיפולית מעל לפיזיוטרפיסט ולאוסטיאופט שאינם מוכשרים לרמת דוקטורט.
לגבי מי רשאי לחוות דעה אם "כירופרקטיקה" זה מסוכן או לא, רשאים רק מי שלמדו את מקצוע הכירופרקטיקה וקיבלו הסמכה כאמור כולל כל ההנחיות של "איזו טכניקת טיפול לבחור מבין העשרים הקיימות ואילו לשלב", "מתי אסור לטפל" ו "מתי יש להפנות מטופל"... וכו' לכן כל רופא אפילו הוא נוירוכירורג, אינו מוסמך אתית להביע דעה מקצועית בתחום הכירופרקטיקה כי אינו מכיר ואינו עוסק בכך יום יום.
כפי שציינתי בתשובה הקודמת, אלו השלבים שעליך לדעתי לעבור וישנם אצלי לפחות מספר מטופלים במצב גרוע ממה שהינך מתאר כולל השפעה על תפקוד מיני עקב כך, אשר מוצאים עזרה ממשית והקלה טובה בעזרת הליווי הכירופרקטי. ישנם גם מקרים אחרי דר אשכנזי למשל שהוחמר מצבם מחדש ואנחנו מצליחים למרות קיבועי הצוואר להגיע להישגים לא פשוטים איתם כך שאל תתיאש וקח את הכל בפרופורציות המתאימות למצבך.
בהצלחה
 
דני
09:16 15.03.10
תודה רבה אני בהחלט אנסה על פי המלצתך.
אמנם דר גריסרו המרפאה שלו באשקלון - קצת רחוקה ממני ברגע שדרושים טיפולים רבים.

שמעתי על פזיותרפיסט/כירופרקט לוסיאן אמסלם מהרצליה. אמנם הבנתי שהוא פועל בצורה שונה , אך מספר הטיפולים הדרושים הוא קטן יותר.

האם אתה מכיר את השיטה של לוסיאן ולדעתך עדיף בכל זאת לפנות לדר גריסרו?

תודה
 
ד''ר עופר ברוך  
09:56 15.03.10
דני שלום,
מצד אחד אתה אומר שהמרכז רחוק לך ומצד שני אתה מוכן לסוע להרצליה ללוסיאן שאיננו כירופרקט אלא פיזיוטרפיסט צרפתי המתחזה לעיתים כעושה "טיפול כירופרקטי" או כ "כירופרקט" ללא הסמכה ואישור מוכר.
איננו יודעים היכן אתה גר ויש גם את ד"ר אלון וילד, כירופרקט בבאר שבע אך לדעתנו, המקרה שלך מתאים יותר לד"ר גריסארו,
בהצלחה
 
דני
10:07 15.03.10
מודה לך מאוד על הקדשת זמנך .
אכן אני אנסה את ד"ר גריסרו.
אגב טופלתי אצל ד"ר אלון ויילד כ 6 טיפולים והוא לא עזר לי בכלל.
גם לא התרשמתי ממנו במיוחד.
חבל מאוד שאין כירופרקט ברמה באזור באר-שבע-עומר-להבים-מיתר.
אני ממליץ מאוד למישהו מהכירופרקטים הידועים להגיע לכאן לפחות ליום -יומיים בשבוע, אני מבטיח שיהיו להם לא מעט לקוחות.

אז שוב תודה
 
sofi
08:59 12.03.10
שלום,
מזה מס' חודשים קיים לי כאב במרפק יד ימין דבר המקשה עליי להרים דברים, לפתוח ולסגור את היד, אפילו פעולות קטנות גורמות לכאב חזק ביד.
הלכתי לרופא אורטופד מומחה בכף היד ששלח אותי לרנטגן ואולטרסאונד בכף היד ושם התגלה גליגון שלדברי הרופא אני יכולה לחיות עם זה ושלח אותי עם תרופות הביתה.(את התרופה לא לקחתי). הלכתי לרופא מומחה נוסף ששלח אותי לפיזיוטרפיה (עוד חודשיים יש מקום לפיזיוטרפיה). מאז הכאב ביד ימין התחלתי להשתמש ביד שמאל יותר מהרגיל ובשבועות האחרונים גם שם אני מרגישה התחלה של כאב. בנוסף יש ירידה ללא סיבה במשקל הגוף, עייפות מוגברת, כשמתכופפת (למשל להחליף טיטול לתינוקת) מאוד קשה לי להזדקף בחזרה, מתעוררת מס' פעמים בלילה, הזעה (מה שלא היה מעולם) וחוסר מצברוח תמידי.

מה המלצתך? ואם תוכל להפנות אותי לכירופרקט מאיזור חיפה והקריות אשמח.

תודה וחג שמח
 
ד''ר עופר ברוך  
13:57 12.03.10
סופי שלום,
תודה על פנייתך ותיאורך את המתרחש אצלך.
תופעת כאבי מיפרק היד אצל אימהות לתינוקות צעירים נפוצה מאוד עקב גמישות הגידים הכללית עקב הפרשת ההורמון רילאקסין מאז החודש השביעי של ההריון, כולל הלידה וכל תקופת ההנקה. הורמון זה ממשיך להיות מיוצר כל עוד יש ייצור של הורמון מייצר החלב בשדיים וזאת בוודאי לא סיבה להפסקת הנקה!
בכל מקרה, יש לטפל בזה באופן הטבעי ביותר האפשרי וטיפול תרופתי עובר בחלב האם ולא טוב לתינוקת.
כל אדם "זכאי" ליותר מאבחנה אחת וכנראה יש לך בעיות עמוד שדרה צוואריות ועליונות אשר משפיעות על מערכת העצבים הסימפטטית שלך וגורמות לכל התופעות "המוזרות" שתיארת אך ישנם כמובן גורמים נוספים וחשובים שצריך לשלול.
המלצות:
פני קודם כל לבדיקה נוירולוגית של נוירולוג מומחה לשלילת תהליכים אפשריים היכולים לגרום לחץ על חוט השדרה או לחץ תך מוחי.
במקביל, שלבי בדיקה אצל ד"ר לכירופרקטיקה אשר מיומן בטיפול בנשים לאחר לידה (בפירוש לא טיפול של 5 דקות) כולל תרגילים לשיקום וחיזוק וכן עבודה על קשרי טריגר בשרירי השכמות והידיים.
באזור הצפון הייתי אישית מתחיל עם ד"ר גולדמן או ד"ר שוורץ בכרמל, ואם לא מסתדר איתם, ד"ר וולגרין וד"ר דנוף בקריות/גליל מערבי,

להלן הרשימה הכללית לבחירתך:
היחידה לשיכוך כאב ושיקום, הקריה הרפואית רמב"ם, בת גלים חיפה:
ד"ר שוורץ נעמה, כירופרקטית, זימון לפי קביעת תור מראש - 04-8542633
ד"ר דנוף משה, כירופרקט

מישור החוף הצפוני, חיפה והקריות:
ד"ר גולדמן רפי, כירופרקט מומחה במחקר/התמחות רדיולוגיה- יצחק אלחנן 6, חיפה 04-8104646
ד"ר גולן אורה, כירופרקטית וקינזיולוגית – קיבוץ נחשולים - 04-6290575
ד"ר וולגרין רונן, כירופרקט - יונתן נתניהו 8, קריית מוצקין - 04-8741441
ד"ר לוריא ברק, כירופרקט – מרפאת מומחים, ורדיה 12, חיפה – 04-8241002,
ד"ר מאייר דלית, כירופרקטית - קניון פסגת זכרון, הדגן 2, זיכרון יעקב - 04-6180307
ד"ר מאייר דלית, כירופרקטית – מרכז בריאות רותם, קיבוץ דליה - 04-9897442
ד"ר מנדי רונן, כירופרקט – קניון אורות, אור עקיבא - 800-394040
ד"ר מנקוס ויין, כירופרקט - כפר הים, חדרה - 04-6305151
ד"ר ראבוי מרטין, כירופרקט – מרכז חורב, חורב 15, הכרמל חיפה - 04-8305235
ד"ר שגיב שמי, כירופרקט - מרכז מסחרי זיו, הגלבוע 37, חיפה - 04-81221364
ד"ר שגיב שמי, כירופרקט - מרכז מסחרי השמורה, זיכרון יעקב - 04-6291344
ד"ר שוורץ נעמה, כירופרקטית - זיוונית 6, מרכז הכרמל, חיפה - 04-8101604
ד"ר תלחאמי חוסאם, כירופרקט - מרכז מסחרי זיו, גלבוע 37, חיפה - 04-8230023
העמקים, הגליל העליון והגליל המערבי:
ד"ר דנוף משה, כירופרקט – קיבוץ גשר הזיו, הגליל המערבי - 04-9958623
ד"ר בן קיקי דוד, כירופרקט - התמר 6, נהריה - 04-9511569
 
sofi
05:26 14.03.10
ראשית תודה על התשובה העיניינית, אך כנראה לא הבנת אותי היטב התינוקת שלי כבר בת שנתיים ואני לא מניקה מההתחלה. רוב הכאב הינו במרפק יד ימין הכאב הוא חד וכאילו מושך לכיוון האצבעות, לפעמים אני קמה בבוקר עם כאב שאני לא יכולה להזיז את היד ורק לאחר כחצי שעה היד חוזרת לעצמה. בעקבות הכאב ביד ימין התחלתי להשתמש ביד שמאל ושם גם התחילו כאבים חזקים. פניתי לשני אורטופדים אך אף אחד מהם לא אבחן מה באמת יש לי ביד רק אותר גליגון בשורש כף היד שהוחלט שאני יכולה לחיות איתו. בנוסף לכאבים בידיים אני סובלת מכאבי גב תחתון שבעת התכופפות ממושכת של 2-3 דק' קשה לי מאוד לחזור בחזרה לעמידה ישרה.
לפני כשנה וחצי התחלתי לרדת במשקל ללא סיבה היום הגובה 1.60 משקל 45 קג, דבר שגורם לכאב להיות חד יותר.
שאלתי היא האם כירופרקט יכול לפתור את בעייתי או שאתה ממליץ שאלך קודם לנוירולוג ואז לכירופרקט. הכאב הוא בלתי נסבל וגורם לי להיות עצבנית תמיד ובלי מצברוח דבר שהורס את חיי אני אמא ל 3 בנות שזקוקות לי.
אשמח ליעוץ.
 
ד''ר עופר ברוך  
09:51 14.03.10
סופי שלום,
התמונה מתחילה להתבהר יותר וכנראה יש לך רגישות גידים במרפק ימין היכולה להתאים לאבחנת "מרפק טניס" בו עקב שימוש יתר בשרירי אמה הימנית שזוקפים את כף היד לאחור, נוצרת דלקת והיחלשות הגיד ולכן תיתכן חולשה וכאב ביד. בנסוף, יתכן ודלקת זאת בגיד גרמה לתפיסת שרירי האמה אשר גורמים להפניית כאב Reffered Pain מנקודות טריגר לכיוון היד.
עקב הימנעות משימוש ביד ימין החלת להשתמש יותר בשמאל אשר החלה להיתפס גם כן.
ממליץ שוב לפנות לנוירולוג מומחה ואחר כך לכירופרקט המתמחה בשיקום או ספורט
בהצלחה
 
יעל
18:30 10.03.10
שלום,קוראים לי גלי ואני בת 14 וחצי.
מבנה גופי הוא רזה ואני גבוהה.
צורת הגב שלי היא בצורת S.
אני מאוד אוהבת כאשר אני שוכבת על הבטן ואימי לוחצת לי על גב,בעיקר באיזור הצלעות,ואז יוצאים קליקים וזה משחרר.
הבעיה היא שאני עושה את זה כל יום! אני חוששת שבעתיד הדבר יעשה לי כאבים בלתי הפיכים... :(

חשוב לי לציין,ששיחקתי כדורסל המון שנים,וכדורסל זהו ספורט מאד אגרסיבי,הכולל קפיצות גדולות ולפעמים נחיתות לא כ''כ טובות .. ניראלי שיש קשר בדבר, הייתכן ?
אפשר להגיד שאני מכורה לקליקים בגב,אבל גם אחרי הקליקים כואב לי הגב,באיזור הגב התחתון והצלעות.

עכשיו,השאלה שלי היא כזו,במקום שאימי תעשה לי קליקים,שאולי הם לא בריאים ואולי היא עושה אותם באיזור לא מתאים ,בקיצור,אין לה את הידע הזה,אז אם אני אלך לכירופרקט זה יעזור לי? ישחרר לי ולא אצטרך לעשות קנאקים לבד ? לא יודעת למה,אבל אני נורא רוצה שמישהו מיקצועי יעשה לי קליקים בגב..

אשמח לתשובה וסליחה על המגילה...
תודה,
גלי


 
ד''ר עופר ברוך  
13:17 14.03.10
גלי שלום,
את בהחלט נערה חכמה ובעלת אינטואיציות כי ביצוע הקליקים אמנם נותן הרגשת שחרור מיידית ונעימה עקב הפעלת חיישני מגע נוירולוגיים בשרירים ובמיפרקי החוליות אשר גם משחררים שרירים וגם עקב תופעת הוואקום שיצר הלחץ המשתחרר בתוך המיפרקים בועיות גז נייטרוס (גז הצחוק).
כל הקליקים לא מיישרים אותך כי אם משחררים חוליות מקומית ואז את קמה וממשיכה ללכת, כנראה עקום באגן וברגליים דבר הגורם לחזרת הבעייה בגב.
אנא הראי תשובה זאת להורייך וגשו יחד לד"ר לכירופרקטיקה הקרוב אליכם לבדיקה וייעוץ מסודר כאמור.
בהצלחה וחופש פסח שמח במיוחד!
אני בשבוע 38, העובר במצג עכוז. אני מעוניינת לנסות כירופרקטיה, לאחר שהיפוך חיצוני נכשל. דרושה לי המלצה למטפל.
תודה.
 
ד''ר עופר ברוך  
10:57 11.03.10
אלונה שלום,
כדאי לשים לב לפני שפונים להיפוך כירופרקטי כי יש גם סיכון בהסתבכות חבל הטבור סביב צוואר התינוק ואז מופיעה מצוקה עוברית.
קיימת טכניקה כירופרקטית העובדת על רקמות חיבור האגן והרחם האמורה לגרום לתינוק להתהפך, אך ללא מעקב וביקורת אולטראסאונד במהלך ההיפוך, את מסתכנת בפיתול חבל הטבור כאמור.
להמלצתנו, כדאי לבקש מכירופרקט והגיניקולוג לעבוד יחדיו במרפאה הגיניקולוגית לביצוע ההיפוך.
ישנם מספר כירופרקטורים בישראל הטוענים לנסיון מוכח ורב בתחום אך איננו יודעים לגבי ירושלים.
ניתן להיוועץ עם ד"ר פנחס נוימן מהרצליה אשר כותב כך באתרו שירת הזמיר 13, הרצליה – 09-9543223, הוא אולי יוכל להמליץ מהיכרות אישית על כירופרקט/ית מנוסה בירושלים.
בהצלחה ובמזל טוב!

בנוסף אנו מוסיפים כאן את רשימת כלל הכירופרקטים בירושלים לשימושך:

המחלקה האורטופדית, בית החולים הדסה עין כרם:
ד"ר לירם נמרוד, כירופרקט מומחה במחקר מדעי, זימון לפי קביעת תור מראש

בית החולים שערי צדק:
ד"ר הלפרין אוהד, רופא וכירופרקט

ירושלים ועוטף ירושלים:
כירופרקטורים במרפאות הפרטיות:
ד"ר אבו-חודר מוסן, כירופרקט – רחוב מרכזי, שועפט, ירושלים - 054-2527892
ד"ר בלינדר יעקב, כירופרקט - הנביאים 54, ירושלים - 02-6236179
ד"ר גילת עירית, כירופרקטית – תל חי 10, ירושלים - 02-5666865
ד"ר גרינבלט דוד, כירופרקט - הלל 18, ירושלים - 02-6240510
ד"ר דרימר יצחק, כירופרקט - לוחמי הגטאות 5, הגבעה הצרפתית, ירושלים - 02-5820006
ד"ר הלפרין אוהד, רופא וכירופרקט - פרבשטיין 6ב, ירושלים - 02-6522322
ד"ר הרכבי חנינה, כירופרקט - אגסי שמעון 30, ירושלים - 02-6529815
ד"ר זלצמן דוד משה, כירופרקט - חכמי לובלין 21, ירושלים - 02-5322325
ד"ר לוקס שמואל, כירופרקט – ירושלים – 052- 401 3838
ד"ר לידר לאה, כירופרקטית- שמעוני 13ב', ירושלים - 02-6789871
ד"ר לירם נמרוד, כירופרקט מומחה במחקר מדעי – בית הטיילת, ביתר 2, ירושלים -02-6734111
ד"ר מדווד זלמן, כירופרקט - רבי חי טייב 6/2, ירושלים - 02-6540246
ד"ר ספיץ תמרה, כירופרקטית - דרך חברון 105, ירושלים - 052-2386107
ד"ר פרימן יצחק, כירופרקט בהתמחות שיקום – כנפי נשרים 10, ירושלים - 02-6517780
ד"ר שמעוני עמוס, כירופרקט - ירושלים

 
קרן
11:01 11.03.10
 
יפעת
08:08 08.03.10
הי
אני בהריון בחודש שמיני -שבוע 35
סובלת מאוד מכאב בחיבור הרגל למפשעה (הרופא נשים הגדיר זאת כסימפיזיוליזיס).
האם כירופרקטיקה עשוייה להקל?

(יש לי גם פריצת דיסק (L4-5) אבל דווקא בהריון הייתה הטבה, אז אני לא חושבת שהכאבים נובעים מהגב.

תודה!!!
 
ד''ר עופר ברוך  
12:13 08.03.10
זוהרולית שלום,
כאבים בחיבור הרגל למפשעה יכולים לנבוע מהליכה עם אגן הנוטה לצד מסויים וכך, עובדים שרירי מייצבי הירך באופן לא סימטרי בירך עצמה ובין שתי הירכיים ויכולים לגרום לתפיסת שרירים או דלקת וכאב באיזור שתיארת.
בדרך כלל סימפיזיוליזיס משמעו התרככות רקמות החיבור והיפרדות של מפרק האגן הקדמי או בשמו הלטיני סימפיזיס פוביס. התרככות זאת נגרמת כתוצאה של ריכוך כלל הרקמות הרכות בשלשי האחרון להריון עקב הפרשת הורמון הנקרא רילאקסין על ידי שליית העובר כהכנת הרקמות להתמתחות והגמה ללידה הצפויה. ההיפרדות אם קיימת נגרמת מלחץ הבטן כלפי מטה וכן ממנח אגן ושרירי בטן/גב לא טובים. אם היא קוראת, יש לאשה ההרה קושי בתנועה (אין כוח או יציבות במקביל אולי לכאב) עד כדי אי יכולת לעמוד וכאבים יותר מרכזיים באגן הקדמי.
לפי סיפורך, יתכן וישנה מעורבות גם של האגן וגם של הירך.
אנא פני לד"ר לכירופרקטיקה הקרוב אליך ושאלי אותו או אותה אם יש להם ניסיון עם טיפול במקרים כאלו של פתיחת המיפרק. יתכן גם שתזדקקי לחגורת ייצוב בשם חגורה טרוקאנטרית אשר תפקידה הוא לייצב את המיפרק הקדמי והירכיים במצבים כאלו אך קודם יש לאבחן נכונה, ליישר לשחרר ולחזק את השרירים המעורבים ואז אולי לשקול שילוב חגורה כזאת.
אם תרצי, ולפי בקשתך נוכל לשלוח כאן את רשימת כל הכירופרקטים באזור/עיר מגורייך לבחירתך.

בהצלחה ובמזל טוב,
שלום,
אני בת 46 ובשנה אחרונה יש לי לסירוגין כאבים בגב תחתון עם הקרנה לרגל ימין.

בשבועיים האחרונים הכאבים וההקרנה לרגל ימין התחזקו, יש כאבים במקומות שונים לאורך הרגל וזרמים שמגיעים לכף רגל.

לעיתים אף קשה לי ללכת ולנהוג, למרות שדווקה אחרי שאני הולכת יש שיפור מסויים ודווקה אחרי ישיבה אני מרגישה הרעה.

הלכתי לאוסטאופט, אשר עשה לי בדיקה וקבע שיש לי פריצת דיסק וניוון חריף בחוליות.
תרם עשיתי שום צילומים.
רופא משפחה המליץ לי על צילום רגיל.
האם אכן צילום רגיל מספיק או יש צורך ב MRI או CT?
מה הטיפול הנכון עבורי?

תודה
 
ד''ר עופר ברוך  
22:49 09.03.10
ציפי שלום,
תודה על הפירוט.
לפי מה שכתבת, הרי התמונה יכולה בהחלט להתאים לללחץ על עצב אחד או יותר של כריות דיסק בין חוליות הגב התחתון או לחץ על עצב בעכוז או בכלל בעיה צווארית הנוספת לבעיה המותנית.
העובדה שיש הקלה מסויימת בהליכה אומרת לנו כי בהליכה את מחלקת את הלחץ הרגעי של החוליות על העצב היוצא לרגל ולכן יש פחות לחץ מקומי בניגוד למה שהינך מרגישה בישיבה או נהיגה.
קביעה של ניוון חריף או פריצת דיסק ללא הדמייה ויזואלית היא מאוד לא אחראית ומקצועית כי לא אנו ובוודאי לא האוסטיאופטים איננו נביאים ואיננו יכולים להסתמך רק על סימנים מעידים.
קיים הבדל מקצועי בין יכולת האבחון של האוסטיאופט לד"ר לכירופרקטיקה בעצם ההכשרה האקדמית והמעשית ובוודאי ביכולות הפרקטיות עקב ההכשרה לתואר ד"ר לאורך 7 שנים.
היינו ממליצים לפנות לד"ר לכירופרקטיקה לאבחון מסודר והוא או היא יפנו אותך עם בקשה לצילומי רנטגן או CT בהתאם לממצאי הבדיקות.
באם תרצי ולפי בקשתך בלבד, נוכל להשיב לך כאן את רשימת כל הכירופרקטים המוכרים לאיזור/עיר מגוריך,
בהלצחה
+ הוספת הודעה
   1 ...  36  37  38  39  40  41  42  43  44  ...  70  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
כירופרקטור   כירופרקט   כאב גב תחתון   עמוד שדרה   בעיות גב   עמוד שדרה   כאבי אגן   כאבי צוואר   בלט דיסק
RSS RSS פורום כירופרקטיקה