בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כירופרקטיקה עמוד 40

פורום כירופרקטיקה הוא המקום שלכם להתייעץ עם כירופרקט על כירופרקטיקה ושימושיה. בפורום אפשר להתייעץ על כאבי גב, עמוד שדרה, כאבי פרקים, כאבי גב תחתון, חיפוש כירופרקט, כאבי ברכיים, כאבי אגן, כאבי צוואר, פריצת דיסק, בלט דיסק, בעיות גב ועוד
מנהלי פורום כירופרקטיקה:
ד''ר עופר ברוך
לפרטים נוספים
ד''ר נמרוד לירם
לפרטים נוספים
 
פורום כירופרקטיקה
 
פונים יקרים, נסו למקד ולהסביר במירב הפרטים את שאלתכם. כאן הפינה למידע על עיסוק הכירופרקטיקה בבעיות גב, צוואר, ראש, גפיים, תאונות דרכים וספורט, עקמת ויציבה מינקות ועד זיקנה כולל קוליק, אסטמה, עיכול וכו
אני בשבוע 26 ועובדת פיזית זהו הריון שלישי רצוף כך שכל היום שלי מורכב מלהרים ילדים יש לי כאבים בריצפת האגן גם בישיבה וגם בהליכה אבל כל עוד אין לי אישור שמירת הריון אין לי אפשרות להוריד הילוך השאלה שלי האם אפשר להקל עלי דרך טיפול והאם כירופרקט יכול להמליץ על שמירת הריון?
 
ד''ר עופר ברוך  
 
13:45 03.09.09
גפן שלום,
תודה על שאלותייך.
לגבי אישור שמירת הריון, אז רק הגניקולוג המלווה שלך אמור מערכתית מול ביטוח לאומי וקופח להצהיר ולאשר את הנחיצות. סיבה אורטופדית סבירה גם יכולה עם מכתב מאורטופד מומחה לעשות את העבודה.
לגבי הורדת הילוך, לא נראה לי כי באמת תוכלי להוריד הילוך עם הילדים הקטנים שלך, ודווקא נראה כי גישה לבדיקה וטיפול כירופרקטי בטכניקות המותאמות לשיקום בהריון נחוצה ואף עשוייה מאוד לעזור מבלי שנדע את עברך הרפואי.
בכל מקרה, עלייך לשלב תרגילים מתאימים בבית על המיטה או השטיח עם הילדים הקטנים למען חיזוקך וייצוב האגן לפני הלידה. לפי הסטטיסטיקה, 8-9 מתוך 10 אנשים או נשים הולכים ארו הולכות עם אגן נוטה לצד מסוים ואז את הולכת עם רגלים לא שוות באורכן וזה גם משפיע על מפרקי האגן והגב התחתון אשר אמורים לעזור לך בלידתך.
אנא גשי לכירופרקט אשר יש לו מיטת טיפולים עם פתח לאשה הרה וכן יודע ומוכן לשלב תרגילים כאמור,
בהצלחה
שלום לכולם

האם יש לך נסיון עם כירופרקטור/אוסטיאופט שעזר לך/למכריך לבעיות גב? אשמח לקבל את פרטיו
בתודה מראש
 
ד''ר עופר ברוך  
13:37 03.09.09
שלום לסובל,
ניתן לפנות אלינו גם בשם וזה לא יפגע במאום בתשובתנו.
לעצם שאלתך,
תודה על פנייתך אך לא ציינת את בעייתך אשר בעקבותיה את רוצה לפנות לכירופרקט.
במקצוע הכירופרקטיקה קיימות מספר רמות התערבות מקצועית ופרקטית אשר כל כירופרקט בוחר לעצמו להיכן לשייך את אופן עבודתו ואופי מרפאתו.
לפי חומרת האבחנות יש כירופרקטורים המשלבים יותר טכניקות טיפול ובדיקה למען המטופל (בדיקה משולבת וטיפול מורכב) ויש כאלו ה"חוסכים" בכך ובודקים מהר יותר וכן נותנים פחות טכניקות טיפול.
השוני בין רמות הטיפול גדול ובעקבותיו גם משתנה אורך מספר הטיפולים הנדרש ומהירות השיפור במרבית המקרים.
לכן, חשוב לדעת אם אבחנותייך קלות/פשוטות או מורכבות ומסובכות (פציעות מרובות ישנות/ניתוחים/ניוון וכו').
ישנם כירופרקטורים אשר עברו הכשרת דוקטור לכירופרקטיקה במשך שבע שנים וכאלו שעברו התמחויות פוסט דוקטורטיות בין שנה לשלוש נוספות בתחומי האורטופדיה והשיקום הכירופרקטי, כירופרקטיקה נוירולוגית, כירופרקטיקת ספורט, כירופרקטיקה הדמייתית או כירופרקטיקה תזונתית במוסדות אקדמיים כירופרקטיים בחו"ל ולא בהתכתבות או סופי שבוע.
איך תדע? פשוט תכין מספר שאלות אסטרטיביות ואדיבות לשאול את המרפאה אליה הנך מתקשר בשיחה טלפונית מקדימה לפי תחושתך לגבי חומרת מצבך.
בישראל ישנם כמאה כירופרקטורים רגילים ומומחים ומתוכם רק כ 50+ חברים באיגוד מקצועי פרטי מקומי והאחרים חברים בארגונים מקצועיים בינלאומיים.
אנא עשה את הסקר שלך ומצא את המתאים או מתאימה לך. לפי סקר מצורף יש יתרון קליני ופרקטי מובהק למקצוע הכירופרקטיקה על פני האוסטיאופטיה,
בהצלחה
 
יפית
20:37 31.08.09
אני בת 30 ,גובהי 1.60 מ' ושוקלת 50 ק"ג , מגיל צעיר אני סובלת מכאבי צוואר, לאחרונה החמיר המצב ולעיתים קרובות ניתפס לי הצוואר למשך זמן ממושך של חודש, אני ממש סובלת מכאבים , עשיתי פיזיוטרפיה , כדורים ומשחות, כלום לא עוזר, אני מוגבלת בתנועות סיבוביות בסיסיות של הצוואר כגון מבט הצידה, או למעלה. בנוסף האים פעילות גופנית במצב זה יכולה לשפר את המצב או להחמירו? חשוב לי לציין שאינני עוסקת בפעילות פיסית כלשהיא אלא ישיבה ממושכת מול מחשב.
 
ד''ר עמי איל  
09:41 03.09.09
הבעיה נפוצה בקרב העובדים שעות ארוכות מול מחשב. דרושה שינוי גישה בהתנהלות היום יומית ע"י שילוב של תרגילים, שינוי בעמדת העבודה וטיפול ממוקד להנעת השינוי בביומכאניקה של עמוד השדרה הצוארי. המלצתי היא, התייעצי והיבדקי ע"י כירופרקטור, לנ"ל ניסיון רב במצבים אלו..
שלום,

אני סובלת מכאבים בצוואר, בראי גיליתי בליטה והצוואר נוטה קדימה. אני שבועיים לאחר לידה.

האם יש קשר בין הלידה למצב?

האם טיפול כירופרקטי עשוי לעזור או שעדיף פיזיוטרפיה?

האם תוכל לציין טווח מחירים? אני מניחה שזה לא מקובל, אבל הייתי שמחה לדעת על איזה טווח בכלל מדובר, שאדע אם אני יכולה להרשות לעצמי... ברור שזה תלוי רופא, רק באופן כללי.

ושאלה אחרונה, גם אם מצחיקה מעט: האם הטיפול באיזור הגב והצוואר מתבצע עם בגדים או ללא חולצה/ גופיה?

תודה!
 
ד''ר עופר ברוך  
14:22 30.08.09
לאה שלום,
יתכן מאוד הקשר בין העומסים שהיו לך בזמן ההריון ונטיית הראש לפנים והכאבים שאת חווה עכשיו. גם תהליך הלידה עם הדחיפות וכיפוף הצוואר יכול לתרום לכאבים ולקשיחות הצוואר.

בתחום הבדיקות והטיפולים הטבעיים בבעיות שלד ועמוד שדרה כולל הצוואר, למקצוע הכירופרקטיקה עדיפות מחקרית וסטטיסטית על פני הפיזיוטרפיה ומקצועות אחרים. חשוב לשים לב כי רק מקצוע הכירופרקטיקה נלמד ומוכשר לתואר דוקטור מתוך סך מקצועות הרפואה הטבעיים.
לגבי מחירים, הטווח לביקור הראשון הכולל תשאול וחקר ההיסטוריה רפואית, בדיקות יציבה, תפקוד חוליות וגפיים, בדיקות שרירים ורפלקסים וכן בדיקות הדמיה או רנטגן עשוי לנוע בין300ש"ח אצל כירופרקט בסיסי/פשוט ועד ל 650-700ש"ח אצל כירופרקט מומחה.
לגבי טיפולים חוזרים, גם כאן טווח המחירים יכול לנוע בין 130 לטיפול אצל כירופרקט בסיסי ל250 אצל מומחה.
בעת הבדיקות, תצפי לחשוף את גבך למען בדיקת מישוש החוליות והשרירים אך הטיפול אמור להיות עם בגדים ודרכם,
בהצלחה,
 
רעיה אמוצקין
05:03 29.08.09
שלום רב אני בחורה בת 36 גרושה עם 2 בריאה בדרך כלל. מזה זמן רב יש לי כאבי צוואר חזקים שמקרינים לעורף ויוצאים לי קנעקים .אני שוקלת 82 קילו מטר שישים וחמש תודה
 
ד''ר עופר ברוך  
11:11 30.08.09
רעיה שלום,
תודה על פנייתך,
משתמע מפנייתך כי יש לך עומסים רבים בחיים ואלו, יכולים לגרום להתכווצות שרירי בשכמות ובצוואר ולגרום לנוקשות חוליות, לשחיקה ולכאבים.
ניתן לפנות לכירופרקטור לבדיקה וטיפול מתאימים במקביל להתאמת טכניקות הרפייה לבית לשחרור העומסים המצטברים היומיומיים,
בהצלחה,
שלום,

אבחנו אותי כחולה במנייר.
המליצו לי לפנות לכירופרטר שיכול לשפר את המצב. כרגע אני לוקחת אגיסרק 3 פעמים ביום וגם אורומוקס חצי כדור ביום, ההתקפים אומנם נחלשו אך לא נעלמו. האם הכירופרקטיה יכולה לעזור במקרה זה? או שסתם "מכרו לי לוקשים"?
 
ד''ר עופר ברוך  
11:07 30.08.09
שרה שלום,
לסנדרום מנייר יש מספר מרכיבים פיזיולוגים וניורולוגיים אשר מושפעים ממנו.
מכיוון ששני מרכיבים עיקריים ממנו הם שיווי המשקל והשמיעה, לכירופרקטיקה דרך טכניקות טיפול צוואריות בשרירי ומיפרקי חוליות הצוואר יכולת להשפיע על חיישנים ניורולוגיים ויצירת רפלקס ממריץ ומאזן של מרכזי הגברת תחושות מיוחדים במרכז המוח לשיווי המשקל והשמיעה (בעיקר בצלילים הנמוכים) ועל ידי כך, לשפר חלקית את תפקודך, אך בשום פנים ואופן, לא לרפא או לפתור לגמריי את סנדרום המנייר, אשר בעיקרו הוא על בסיס גנטי נווני עקב היצרות עצמות המוח אשר מפריעות לתפקוד עצבים מסויימים,
אנא גשי להיבדק ולקבל טיפול כאמור. אם תשלבי גם דיקור סיני לאותו איזור, תשתפרי אף יותר.
בהצלחה
שלום רב,
בעקבות נפילה קשה אובחן אצלי שבר דחיסה בחוליה D8.
הרופא במיון המליץ לי ללכת שלושה חודשים עם מקבע 3points,
אבל הרופא בקופת החולים, שאליו באתי לביקורת,
דווקא המליץ לא להשתמש במקבע כזה אלא רק "לא להתכופף".
אני די נבוכה מהעצות הסותרות האלה ולא יודעת מה לעשות.
האם לכירופרקטיקה יש עמדה כלשהי בנושא הזה?
 
ד''ר עופר ברוך  
08:54 30.08.09
זהבית שלום,
העלית שאלה בפורום שלנו אשר מתייחסת לפגיעה טראומטית בחוליה בגב והדרכים לייצובה.
בכיוון שאין אנו עוסקים בייעוץ לטיפול בשבר בחוליה ואין זה שטח עיסוקנו היינו ממליצים לך לפנות ליעוץ מנהלי יחידות לניתוחי עמוד שדרה אשר להם יש את הנסיון הרב ביותר.
שימוש בקיבוע כזה או אחר כדאי שיעשה בהמלצת אורטופד מנתח מומחה ולא על ידי רופא מיון או אורטופד מיון.
בהצלחה
 
זהבית
10:38 30.08.09
 
יןסי
03:40 27.08.09
שלום
אני בן 30 בריא.יש לי כאב אגן כרוני מזה 10 שנים.
רציתי לדעת אם יש טיפול כירופרקטי לכאב אגן כרוני בגברים.
הייתי שמח אם תפרט.
יש לי צורך להוסיף גם שבזבזתי המון כספים וזמן יקר גם אצל שרלטנים למיניהם אך כלום לא עזר כך שזה יהי מעשה יפה מצדכם לתת לי תשובה כנה ועיניינית.
בתודה מראש
יוסי
 
ד''ר עופר ברוך  
10:11 30.08.09
יוסי שלום,
תודה על פנייתך ואני יכול להבין את הרגשתך ותחושתך עקב הנסיון הטיפולי אשר לא צלח.
לפני הכל, כאב אגו כרוני זו איננה אבחנה מדוייקת כי הוא לא מגדיר מה מקור הכאב: האם זה שריר, מיפרק ירך, אגן, חוליה מותנית, האם זה עצב לחוץ בין חוליות או שרירים וכו'.
יתכנו גם סיבות של זרימת דם, פרוסטטה אם הנך פעיל מאוד מינית וכן טחורים אם הנך יושב הרבה שעות.
בקיצור, הייתי ממליץ לך לפנות לבדיקת ד"ר לכירופרקטיקה לקביעת אבחנות מדוייקות ורק לאחר קביעת האבחנות, ניתן לנסות ולהתאים להן טיפול מתוך שלל הטכניקות הטיפוליות הכירופרקטיות שלנו.
לפי מחקרים מדעיים, יש לכירופרקטיקה כמקצוע רב-תחומי יתרון סטטיסטי מובהק.
אך עקב נסיונך, רצוי לשים לב לנקודות הבאות:
הבדיקה הראשונה אצל הכירופרקטור צריכה לכלול את ההיסוטוריה הרפואית והתפקודית שלך, צריכה לכלול בדיקת יציבה בעמידה, רכינה, שכיבה,
צריכה לכלול בדיקת שרירי גב, אגן וירכיים, בדיקת רפלקסים ומישוש עצמות האגן ושרירי האגן והגב התחתון.
צריך לדעתי עקב התיאור שלך לבדוק את צילומי הרנטגן שלך ואז לנסות טכניקותשונות של מתיחה ואיזון השרירים והמיפרקים. לאחר השלב הטיפולי, אתה אמור לקבל הסבר והתאמת תרגילי מתיחה עצמית לבית ולעבודה וכן הנחיות למניעה.

בקיצור, הביקור הראשון אמור לקחת כ-40 דקות לערך. אם הביקור לוקח 15-20 דקות, נסה באופן אסרטיבי לתהות ולקבל הסבר איטלקטואלי לגבי האבחנות שנמצאו ודרכי הטיפול.
אם דרך הבדיקה והטיפול לא מראות שיפור, ניתן תמיד לבצע הדמיית CT לקבלת תמונה תלת מימדית של האגן והגב, וכן רצוי יהיה בשלב זה לפנות לחוות דעת שניה אצל כירופרקטים מומחים בשיקום.

בהצלחה
שלום רב!
אשמח להסבר לפיענוח CT שביצעתי:

בכל הקטגוריות: אין עדות לפתולוגיה דיסקלית או היצרות פורמינלית.
במרווח L4-L5: בלט דיסק אחורי מינימלי עם בקע לטרלי קטן מצד שמאל הגורם ללחץ במהלך של השורש הסמוך ומחיקה של השומן האפידורלי באותו צד. התעלה הספינלית רכה מוצרת עד 7.0 מ"מ.
בנוסף- מבנים גרמיים כולל גופי החוליות וקשתות האחוריות ומפרקים הפאצטליים נראים שמורים.
רוחב התעלה גרמית תקין.
אין עדות ל CENTRAL SPINAL STENOSIS לאורך ע"ש מותני מלבד גובה L4-5.
שומן אפידורלי וליגמנטום פלבום תקין פרט לגובה L4-5.

אני גבר בן 33 אני סובל מכאבים באופן לא קבוע בעכוז שמאל עם הקרנות לכל אורך רגל שמאל מזה 2-3 חודשים (בעיקר מקימה מישיבה לעמידה).האם מדובר בפריצת דיסק או שמעטפת הדיסק עדיין שלמה? מתי אוכל לשוב לרוץ? האם מדובר בנכות? בנכות קבועה לכל החיים או שזה יחלוף מתישהו?

בנוסף, הייתי שחיין בעברי הרחוק ואשמח לחזור ולשחות, האם מומלץ? ישנן המלצות נוספות / אחרות?
המון תודה לך!!
 
ד''ר עופר ברוך  
14:57 27.08.09
סיוון שלום,
אין פורום זה נועד להסברים על הכתוב במכתבי פיענוח - זה תפקידו של הדוקטור שהפנה אותך לבדיקה זאת.
בקצרה, נוכל לציין שלמרות מה שנכתב כאילו אין לך פתולוגיה בכרית הדיסק בין החוליות בגב, המפענח סותר את עצמו כאשר הוא מתאר פגיעה בכרית הדיסק בין חוליות L4-5 מצד שמאל אשר יכולה להקשר לתלונתך בעכוז השמאלי.
אתה זקוק לבדיקה מקצועית כירופרקטית אשר תבדוק את מנח החוליות, עצם העצה והאגן כי כנראה, אתה הולך עם אגן נוטה ולכן הנזק הוא יותר לשמאל לפי תיאורך.
חשוב לנו לראות בעיניים את הדיסק של ה CT כי אנו בודקים גם מבנה בנוסף לרקמות הדיסקים והעצבים.
גש לבדיקה כירופרקטית אשר לאחריה, יבןצע אבחון מדוייק והתאמת טכניקות טיפול כירופרקטיות מתאימות לך.
תמיד, אם אין שיפור לאחר מספר טיפולים, ניתן לשקול שילוב טכניקות אחרות או לגשת לחוות דעת שניה אצל כירופרקטורים מומחים,
בהצלחה
 
אבי
20:05 23.08.09
לדוק' שלום!
אני חייל קרבי שנתיים וחצי בצבא, עשיתי המון אימונים ופעילויות אינטנסיביים מאד.
לפני כשנה התחילו כאבי גב, לא כל הזמן ולא רציני.
לפני כחודשיים התחילו כאבי גב תחתון חזקים מאד, כל היום וכל הלילה, מקרינים לישבן ורגל שמאל, וכעת בעיקר ברגל שמאל, בעיקר בחלק האחורי ובפרט בנסיעות.
כדורים כמעט ולא עוזרים, רק זריקות, גם לא לגמרי.
עשיתי c.t שבוע שעבר, ובתוצאות כתוב:
החוליה סקרלום הראשונה היא חולית מעבר
קשרי שמורל ב-L1,D12 ו-L3
היצרות מרווחים הדסקליים D12-L1,L1-L2,L5-S1
D12-L1- בקע דיסק אחורי משמאל למרחק של 5 מ"מ,גורם ללחץ קל על השק הטקאלי ועל אזור שורש L1 משמאל.
L5-S1- בקע דיסק אחורי מרכזי משמאל,ללא היצרות של הפורמינה,אך עם לחץ קל על השורש של L1.
הייתי אצל אורטופד היום,שנתן המלצה לפיזיותרפיה, אך לא סיפק מענה לשאלותיי הרבות:
זה נקרא פריצת דיסק?
זה חמור?
זה הפיך?
אם כן- איך ? פשוט פיזיותרפיה? וזה יחזור ליהיות כמו לפני"כ?
האם מותר לי לעשות כל פעילות גופנית? בכל רמה?
לפני הכאבים הייתי רץ הרבה, שוחה, אופני הרים, חדר כושר וכו',זה חלק מאד משמעותי מהחיים שלי, אז מה עכשיו, מה אפשר וכמה ואיך?
ומה עם קצינים? קק"צ חי"ר זה הקורס הקשה בצה"ל ואני רוצה לצאת, זה אפשרי?
אני נבוך מאד בדברים האלו, והרופאים מסרבים לספק לי תשובות משום-מה, אשמח מאד אם תוכלו לעזור לי.
בתודה מראש
אבי
 
ד''ר עופר ברוך  
08:34 25.08.09
אבי שלום,
תודה על הפירוט הרב, אך על מנת לייעץ נכונה אנו צריכים לראות בעינינו את ההדמיה ולא להסתמך על פיענוח של רדיולוג כי אנו מסתכלים גם על מבנה הגב הפנימי.
בנוסף, אנו צריכים לבדוק אותך מבחינת ההשפעה של הגב שלך על שרירי היציבה, מצב העצבים והתחושות.
לצורך כך, הייתי ממליץ לפנות לכירופרקט שיקומי אשר מתעסק בפציעות מורכבות כאלו.
בברכה
 
אבי
21:51 25.08.09
תודה רבה על תגובתך.
מדבריך אני מבין שאתה בעצמך אינך כירופרקט שיקומי?
ועוד שאלה, נראה לך שהצבא יתן לי כזה דבר? ואם לא, כמה בערך עולה כזה טיפול, זה יקר?
אני חייל בודד, אני יוכל לעמוד בהוצאה כזו?
אני יודע שאתם לא אוהבים לדון בנושאים האלה מעל דפי הפורום, אבל זה יכול מאד לעזור לי.


ושוב תודה
אבי
 
ד''ר עופר ברוך  
00:22 26.08.09
אבי שלום,
לא אמרתי שאני לא ואם תקרא עליי תוכל להבין דווקא שכן,
מקצוע הכירופרקטיקה איננו נכלל בסל הבריאות הממשלתי לצערי (עדיין) והכללתו תערך עוד מספר שנים. עקב כך, אין חובה על הצבא להפנותך לכירופרקטיקה אלא למה שיש בסל הבריאות.
למרות זאת, הצבא מכיר במקום המקצועי של הכירופרקטור ולכן יפנה מטופלים עם קרטיריונים ברורים מאוד.
הפנית חיילים וקצינים לטיפול כירופרקטי מתבצע אך ורק לכירופרקטורים העובדים במרפאות הכאב בבתי החולים הממשלתיים עם התחייבות צבאית לתשלום עבור השירותים הרפואיים - הטופס הצבאי 103.
הקריטריונים לקבלת ההפניה:
הפרופיל הרפואי התפקודי אורטופדי הורד ל 45 זמנית או קבוע, קצין רפואה פעילה של החיל שלך הגיש בקשה לועדה צבאית הדנה בהפניות לטיפולים רפואיים שאינם בסל הבריאות, וכן שעברתה טיפולי פיזיוטרפיה צבאיים אשר מוצו ואינם עוזרים לך עוד.

לגבי עלות הטיפולים, היא משתנה בין הכירופרקטורים לפי ותק מקצועי, השכלה ומיקום המרפאה.
ביקור ראשון הכולל אבחון וטיפול ראשוני והנחיות לתרגילים ומניעה יכול לעלות בין 300 ל650 שח וביקור חוזר בין 130 ל-250 ש"ח,
לפי דבריך, נסה את העדיפות הראשונה לקבלת הפניה למרפאת כאב בבית חולים ממשלתי בו עובד כירופרקטור ורצוי בביה"ח אסף הרופא, איכילוב, רמב"ם והדסה. בתל השומר, הכירופרקטור כרגע פצוע ואיננו יכול לטפל בך.

בהצלחה,


שלום אני אישה בת 28 עובדת מול המחשב כבר כמה שנים. בשנה האחרונה שמתי לב שנוצרה לי בליטה מאוד לא אסתטית בגב העליון בצד ימין, ממש קרוב לצוואר. האם יכול להיות שזה בגלל הישיבה הממושכת? אני רוצה לציין שאני מקפידה לשבת על כסא ארגונומי וכן על רוב הדברים שמשרד הבריאות ממליץ עליהם. אם זאת הבעיה, האם אפשר להחזיר את המצב לקדמותו, ואם כן איך?
 
ד''ר עופר ברוך  
21:47 25.08.09
נעמה שלום,
סיבה אחת מני הרבה סיבות להיווצרות עקמת יכולה להיות ישיבה לא מאוזנת מול המחשב או שולחן העבודה.
תיאורך על הבליטה בגב העליון יכול לנבוע משריר תפוס אך גם עצם בריח נעולה או שכמה תפוסה או צלעות תפוסות. בקיצור, יש לגשת לד"ר לכירופרקטיקה אשר זאת היא מומחיותו בבדיקות היציבה ועמוד השדרה והוא או היא יאבחנו נכונה ויגידו לך מה הם אבחנו ובאילו טכניקות טיפול אשר להן משולבים תרגילי חיזוק ומתיחה הם ממליצים.
תמיד, אם אין שיפור תוך מספר טיפולים, ניתן לפנות לחוות דעת שניה אצל כירופרקטורים מומחים אשר עברו הכשרה פוסט-דוקטורטית נוספת מעבר להכשרת הד"ר לכירופרקטיקה.
אנא גשי להיבדק כאמור,
בהצלחה,
שלום רב אני בן 58 ויש לי תחושה של שרפה בעירה חום בשתי כפות רגלי.תופעה זו מאוד מקשה עלי בעיקר בעת שכיבה אשר מקשה על להרדם .אני רק מבקש להניח את כפות רגליי על מרצפת על מנת שיתקררו. צילום סיטי L3-L4 בלט דיסק מרכזי דיפוזי עם לחץ על השק. L4-L5 בלט דיסק מרכזי ויותר מימין עם לחץ על השק ועל השורש מימין. L5-S1 בלט דיסק מרכזי עם לחץ על השק. תודה רבה.
 
ד''ר עופר ברוך  
10:22 25.08.09
אלי שלום,
התיאור שהינך מתאר יכול לנבוע מהניוון דיסקים בגב אך יותר הגיוני שהוא יכול לנבוע מפגיעה חלקית בעצבי התחושה בכפות הרגליים עקב סכרת גלוייה או סכרת גבולית אשר בה הסוכר בבדיקות הדם נע בין 110-140 לאחר צום של לילה.
ממליץ לשלב בין הכירופרקטיקה לבין מרפאת הכאב בבית חולים ממשלתי (יותר אפשרויות טיפול) על מנת לבדוק ולטפל בכל מרכיבי וגורמי הכאבים שלך,
בהצלחה,
 
נחמה
12:18 24.08.09
בת 70 לפני 4 שנים עברתי ניתוח החלפת מפרק ירך. מזה כשנה מתקשה בהליכה כאבים בצד החיצוני של ירך שמאל.
תוצאות CT:
L3 L4-בלט דיסק דיפוזי עם לחץ על השק עם ניווניים קשים במפרקים בינחולתיים.
L4 L5-בלט דיסק עם שינויים ניוונים קשים.
L5 S1-שינויים במפרקים ללא עדות לבלט דיסק.
האותופד ממליץ על ניתוח: DISCNUCLEOPLASTY
האם טיפולים כירופרקטיים יכולים לעזור ולמנוע ניתוח?
תודה על תשובתכם

 
ד''ר עופר ברוך  
10:16 25.08.09
נחמה שלום,
לפי תיאורך, יש לך שני מרכיבים עיקריים לכאבים:
תהליך הניוון בחוליות L3-4-5 וירך שמאלית.
עקב העובדה כי הוחלפה ירך, הדבר מצביע על כך כי הלכת עם אגן נטוי ואורכי רגליים לא שווי אשר גרמו לאותה ירך להישחק.
אם לא ערבת בדיקה וטיפול כירופרקטי, סביר מאוד להניח כי למרות שהירך נותחה והוחלפה, את עדיין הולכת עקום עם אגן נטוי וכל זה משפיע על ניוון חוליות הגב.
הניתוח המוצע הוא לנסות ולהרוג חיישני כאב ברקמת הדיסק הבין חולייתי אך לא פותרת את מרכיב השרירים והמיפרקים השחוקים אשר רק טיפול ידני כירופרקטי ומתיחות בשילוב תרגילי פילאטיס ומתיחות יומיומיות יתרמו לך רבות לתפקוד, טווחי התנועה, הפחתת השחיקה והדלקת ולכן, גם פחות כאבים.
אם אין שיפור אצל ד"ר לכירופרקטיקה הקרוב אלייך, תמיד ניתן לפנות לחוות דעת שניה של כירופרקטים מומחים לשיקום,
בהצלחה,
 
אא
19:21 21.08.09
אני בת 47 סובלת מכאב צוואר , הכירופרקט שמטפל בי טוען שיש לי בעיה של זרימת
דם עקב מפרקים תפוסים. האם יש קשר לחסימת עורקים? בבוקר מאוד קשה לי ללכם הצוואר
כואב ותפוס ורק לאחר הליכה של 40 דקות אני מתחילה להיוןת בסדר.
אפשר לקבל עצה מה לעשות
 
ד''ר עופר ברוך  
08:30 25.08.09
שלום לפונה,
צוואר תפוס בעיקר בבוקר בגילך יכול להיות קשור לתהליכים ניווניים במיפרקי החוליות עקב פחיסת המרווח של כריות הדיסק בין החוליות או תאונות עבר.
תפיסה זאת גם יכולה להיות מוחמרת על ידי נוקשות שרירים מייצבים של החוליות.
קשיחות המיפרקים איננה משפיעה ישירות על חסימת כלי דם אך באופן עקיף על ידי קשיחות שרירי הצוואר יכול להיווצר לחץ על כלי הדם.
בעיקרון, בקשי ממנו שימתח את צוארך בטכניקת מתיחת מדרגות ובקשי באסרטיביות אם עדיין הוא לא משלב זאת לשקול ולשלב שחרור שרירים על ידי מתיחות עדינות וטיפול בטריגר פוינטים שהם קשרים בשרירי הצוואר והשכמות,
בהלצחה,
שלום רב. אני סובל מהבעיה הנל וכן מפריצת דיסק ושינויים ניווניים בע"ש מותני. רגל ימין נרדמת תוך כדי הליכה. אני מתחיל לצלוע וההרדמות עוברת כשאני יושב. לא תמיד זה קורה. האם כירופרקט יכול לעזור?

 
ד''ר עופר ברוך  
22:18 17.08.09
התשובה היא כן אך יתכן כי תצטרך גם לשלב טיפול במחטים או דיקור סיני, זריקות אפידורל/בלוק במרפאת כאב וכן התעמלות משקמת כגון הידרוטרפיה ופילאטיס,
אלו המקרים בין המורכבים ביותר שאנו מטפלים בהם בהצלחה אם משלבים בין כלל המקצועות,
בהצלחה,
 
אורח
22:04 19.08.09
אני לומד שחייה בסגנון חתירה וגב כי המליצו שזה יעזור. יש שיפור מסויים. יש ירידה דרמטית בכאבים, ויש ימים שהרגל מתפקדת כרגיל. האם הכיוון שלי נכון? תודה שוב.
 
ד''ר עופר ברוך  
00:50 20.08.09
כן, אך כדאי גם לשפר את תפקודך בעזרת הד"ר לכירופרקטיקה אשר יעזור לך לשפר את טווחי תנועתך ותיפקודך במקביל להתעמלות,
בהצלחה,
אני בת 32 כחצי שנה לאחר הריון קשה בסיכון גבוה אותו עברתי כארבעה חודשים בשכיבה (הסתיים בהצלחה בחודש 8).
שנים רבות סובלת משכמות תפוסות ולחץ באיזור הצוואר לסירוגין. בשלושת השבועות האחרונים (לאחר שפעת חזקה וחום גבוה) סובלת מכאבי צוואר קשים, נימול ועיקצוצים בארבע הגפיים. כמו כן המפרקים המחברים את הידיים כואבים. אני מתקשה להרים דברים ולפתוח דברים בידי כמו מכסים. כמו כן מתקשה להכניס אוורי ובהטיית הראש שמאלה יש הטבה. בצילום ראות אמרה רופאת המשפחה שיש תזוזת חוליות צוואר ולחץ על חוליות הגב ולדעתה פיסיותרפיה תעזור. האם הגיוניים דבריה ומכן התסמינים?
למי עלי לפנות?
תודה
 
ד''ר עופר ברוך  
22:23 17.08.09
לשואלת שלום,
בעייותייך יכולות לנבוע מבצקות לאחר הלידה/תוך כדי ההנקה וכן, יתכן כי יש לך לחץ עצבי המופעל מכריות דיסק רכות בצוואר או היצרות תעלת השדרה בצוואר,
עקב מגוון האפשרויות, כדאי לפנות לד"ר לכירופרקטיקה אשר הם מיומנים יותר בבדיקה ובטיפול במצבי חולי וליקויי תפקןד של עמוד השדרה יותר מרופאת המשפחה או הפיזיטרפיסט שאיננו ד"ר בכלל,
אנא פני לבדיקה מקצועית כאמור אצל ד"ר לכירופרקטיקה
בהצלחה
מאז שהתחלתי להתאמן בחדר כושר החלו כאבים בפינה השמאלית, אמצע הגב, איזור בגודל של כדור פינג-פונג (אזור קטן ונקודתי). הכאב בעיקר פריע לי כשאני ישן על אותו צד או מסתובב במיטה. במהלך היום כמעט והוא אינו מורגש.

במכון כושר אמרו לי כי זה שרירים בוודאות.
עברתי עיסוי בכל הגוף והמסגיסטית עצרה באותה נקודה ואמרה כי השרירים תפוסים באיזור,
אולם כבר 5 חודשים שהכאב לא חולף. אני כבר חודשיים לא מתאמן והכאב עדיין קיים.

אני לא יודע אם הגב נדפק, השרירים תפוסים, או שמא אני בכלל לא יושב טוב בעבודה (עובד הרבה מול מחשב ולא יושב מי יודע מה כמו שצריך על הכסא)

מה שאני לא יודע זה למי פונים בנושא ? אורטופד ? כירופרקט ? או בכלל יודעים בוודאות אם זה בעיית שרירים או לא כי קשה לי להאמין ששרירים כואבים או תפוסים כ 5 חודשים.

תודה מראש
 
ד''ר עופר ברוך  
22:14 17.08.09
איתן שלום,
ד"ר לכירופרקטיקה הינו המקביל המקצועי של האורטופד אך עם יכולות מישוש ובדיקה ידנית/מכאנית רחבה ועמוקה יותר, מה שמכשיר אותו לקחת היסטוריה רפואית, לבדוק את מצב עמוד השדרה, שרירים רפלקסים וכו, ולהמליץ על פי הממצאים אם יש צורך לבצע הדמיה או רנטגן או שניתן להתחיל ולהתאים טכניקות טיפול לבעייתך המוגדרת ויתכן שישנן בעיות נוספות שאתה לא מודע להן שגורמות למה שהנך מגדיר כגוש בגב.
אנא פנה לד"ר לכירופרקטיקה הקרוב אליך. תמיד, אם אין שיפור כעבור מס' טיפולים ניתן לפנות לכירופרקטורים מומחים וישנם מספר כאלו בישראל לחוות דעת נוספת ואם הם לא יכולים לעזור, אז בא מקומו של האורטופד או רופא הכאב,

בהצלחה ולבריאות וכושר ללא כאבים.

בברכה,
שלום,
אני זקוקה להמלצה דחופה על כירופרקט באזור ב"ש והסביבה (עומר, מיתר, להבים...)בעקבות כאבי גב לאחר ספורט אשר אינם משתפרים במשך שבועיים (עבור גבר בן 35)

תודה מראש לעונים!
ענת
 
ד''ר עופר ברוך  
10:22 16.08.09
ענת שלום,
לצערנו המבחר לא רב באיזור באר שבע.
בבאר שבע נמצא כירופרקט מעולה בשם ד"ר אלון ווילד, ברח' דרך מצדה 17/2, באר שבע
בטל' T 08-6413539,
וכן, במושב גאליה דרומית לרחובות, דר יובל געש בטל' T 08-9319149
וכן באשקלון, במרכז גירון ק-2, ד"ר גל גריסארו בטל' T08-6712707,

אם לא מסתדר, נשמח גם לבדוק ולטפל בבעלך בתל אביב,

בברכה,

ד"ר ברוך
שלום רב,
פריאוסטאום לא תקין בנערה בת 17, מה זה בדיוק? האם ישפיע על גדילה, יציבה, חוזק?
תודה
 
ד''ר עופר ברוך  
18:41 10.08.09
יעל שלום,
מכיוון שגילך ואני מניח שאת השואלת בת 17 ומתחת ל 18, יש ליידע את הורייך לגבי פרטי התשובה כאן.
אינני יודע מהיכן קיבלת תוצאות בדיקות צילומי רנטגן/מיפוי עצמות המפוענחות כפריאוסטיום לא תקין אך פירוש הפריאוסטיות הוא מעטפת העצם באחת מעצמות הגפיים הארוכות.
אי תקינות יכולה להיות/להיגרם עקב תהליך גדילה לא תקין, שבר, דלקת וזיהום וכן גם אפשרות של גידול בעצם הגפה הנבדקת.
ליתר דיוק, אנא פני עם הורייך לאורטופד המטפל אשר הפנה אותך לבדיקות אלו להמשך בירור וטיפול מתאים. באם אין סכנה של שבר במקום זה, ניתן לפנות לד"ר לכירופרקטיקה על מנת שיבדוק את יציבתך ותפקוד מעוד השדרה, האגן והשרירים התומכים למען שיפור הגדילה הישרה עד לגילאי העשרים.
בהצלחה ולבריאות,

ד"ר ברוך
 
יעל
19:58 10.08.09
תודה על התשובה,
אני לא בת ה-17..
האם יתכן שפריאוסטאום לא תקין יגרום לבניית יתר לעומת פירוק רגיל (שאמורים לעבוד סימולטנית בעת הגדילה)? האם עצם כזו תהיה שבירה יותר?
האם צריך לפנות לכירופרקט או לאורתופד ולמה?
תודה רבה
 
ד''ר עופר ברוך  
23:16 10.08.09
יעל שלום,
קיימות אבחנות של ספיגת יתר ובניית עצם מוגדלת במעטפת העצמות הארוכות וכן, כמו שציינת, קיימות אבחנות של פירוק או הרס עצם.
יש להגיע לאיבחון מדוייק על ידי הדמיית CT, היסטוריה רפואית מתאימה ובדיקות דם מתאימות לפני ביצוע ביופסיה לסיום האבחון. לעיתים, ניתן להגיע לאבחון קל לסוגים מסויימים ללא ביופסיה.
האבחון יכול להיעשות ברמת האורטופד אך גם הד"ר לכירופרקטיקה מוכשר לזהות זאת ולהפנות לגורם רפואי מתאים אם ומדובר בפתולוגיה שלא בהגדרת טיפולו הכירופרקטי.
ככלל, עצם סופגת סידן לפי עומסים מכאניים המופעלים עליה, ולכן , אם הילדה לא הולכת מאוזן עם האגן, רגליה לא יהיו שוות באורכן תחת כח הכבידה או בהליכה ורגל אחת תקבל יותר עומס ותיתכן ספיגת יתר בצד זה.
כאמור, קודם כל איבחון מסודר ורק אז, יש להחליט על הכיוון הטיפולי או במקביל לכירופרקט.
בהצלחה,

ד"ר ברוך
 
אבי
10:41 12.08.09
שלום .
רציתי לדעת אם יש כיסוי אורטופדי כלשהו לרכב שיתאים לי אני אחרי מספר ניתוחים באזור הישבן ובנוסף יש לי כאבים בעצם הזנב יש לציין שאני נוהג המון מתוקף תפקידי ,

האם קיים משהו שייקל עלי בישיבה באוטו ובנהיגה???

ואם קיים בבקשה תגידו לי איפה לקנות.

תודה רבה ומקווה שתענו.
 
ד''ר עופר ברוך  
22:18 12.08.09
אבי שלום,
התשובה די קצרה הפעם: חב' אספיר עם מגוון סניפים בכל הארץ,
בברכה,
ד"ר ברוך
תודה רבה
+ הוספת הודעה
   1 ...  36  37  38  39  40  41  42  43  44  ...  64  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
כירופרקטור   כירופרקט   כאב גב תחתון   עמוד שדרה   בעיות גב   עמוד שדרה   כאבי אגן   כאבי צוואר   בלט דיסק
RSS RSS פורום כירופרקטיקה