בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כירופרקטיקה עמוד 40

פורום כירופרקטיקה הוא המקום שלכם להתייעץ עם כירופרקט על כירופרקטיקה ושימושיה. בפורום אפשר להתייעץ על כאבי גב, עמוד שדרה, כאבי פרקים, כאבי גב תחתון, חיפוש כירופרקט, כאבי ברכיים, כאבי אגן, כאבי צוואר, פריצת דיסק, בלט דיסק, בעיות גב ועוד
מנהלי פורום כירופרקטיקה:
ד''ר עופר ברוך
לפרטים נוספים
ד''ר נמרוד לירם
לפרטים נוספים
 
פורום כירופרקטיקה
 
פונים יקרים, נסו למקד ולהסביר במירב הפרטים את שאלתכם. כאן הפינה למידע על עיסוק הכירופרקטיקה בבעיות גב, צוואר, ראש, גפיים, תאונות דרכים וספורט, עקמת ויציבה מינקות ועד זיקנה כולל קוליק, אסטמה, עיכול וכו
שלום לכם,
לפני כחודש וחצי עברתי תאונת דרכים, ומאז יש לי כאבי גב ממוקדים באזור מרכז הגב, וכן בגב התחתון.
לאחר בדיקות חוזרות ונשנות אצל אורטופד, נשלחתי לבסוף לעשות בדיקת מיפוי עצמות ושם התגלה שיש לי סקוילוזיס קלה. אני לא יודעת אם זה הסיבה לכאבים, אבל אם כן- האם אפשר לטפל בבעיה הזו? וכיצד? זה ממש מפחיד אותי, והבעיה הנוספת היא שהכאבים כל הזמן מחריפים.
מה לעשות? האם כירופרקט יכול לעזור? כיצד אדע שזה אכן כירופרקט טוב, שלא יגרום לי נזק? אתם מכירים מישהו באזור ירושלים?
תודה רבה,
פנינה
 
ד''ר עופר ברוך  
20:08 02.11.09
פנינה שלום,
לפי דברייך, הרי שאת גם סובלת מעקמת (סקוליוזיס) וכן כאב מקומי אשר לא גילה כל קליטה במיפוי העצמות, כלומר, הסיכוי לנזק חמור או שבר/סדק בחוליות קטן.
לנוכח סיפורך, נראה לנו כי יתכן מאוד ואת סובלת יותר מחיכוך החוליות בקימורי העקמת ושרירים שנשארו כך תפוסים ולכן, מקצוע הכירופרקטיקה יתאים לך מאוד לנושא תפקוד השלד ויציבתו.
עלייך לבחור ד"ר לכירופרקטיקה אשר יציע לך בהסבריו הראשונים לגבי הטיפולים במרפאתו, גם מתיחות מיוחדות על מיטת מתיחה כירופרקטית, שימוש בטכניקות להרפיית שרירים ושיקומם, שילוב מגוון טכניקות איזון החוליות והאגן וכן ידריך ויבצע עימך תרגילי מתיחה וחיזוק שיעזרו לך להשתפר במהירות המירבית.
במקצוע הכירופרקטיקה ישנן מספר רמות טיפול לפי מצב המטופל כגון מטופל כואב ותפוס מאוד = מצב אקוטי, פחות מכך-סאב-אקוטי, עם כאבים קטנים- כרוני וללא כאבים- טיפול מניעה/או תחזוקה.
כמוכן, ישנן מספר התמחויות מעבר לד"ר לכירופרקטיקה הרגיל בהן משולב ידע איבחוני וטיפולי רב יותר.
עליך למצא את הכירופרקט המתאים לך אישית גם במיקום הגיאוגרפי שלא יעלה על 20-30 דקות נסיעה מביתך, גם באופי האדם שיטפל בך, גבר או אישה וכן אופי מרפאותיהם.
ברשימה שננסה לצרף כאן, כלולים כל הד"ר לכירופרקטיקה המדופלמים בישראל כולל אלו המומחים.
אנא זכרי שאם אחד לא מצליח לעזור לך, תמיד יש לנסות עוד שני בעלי מקצוע מאותו התחום עקב האומנות בהרכבת תוכנית הטיפול האישית לך לפני שתוכלי להכריז חס וחלילה שמקצוע הכירופרקטיקה איננו עוזר לך. לדעתי, הוא יעזור.
בהצלחה
 
ד''ר עופר ברוך  
20:16 02.11.09

רשימת ארצית לד"ר לכירופרקטיקה ולכירופרקטורים מומחים – מעודכן 09/09
הסבר:
ד"ר לכירופרקטיקה DC - הוא/היא מי שרכשו השכלה, הכשרה והתמחות בסיסית של ד"ר לכירופרקטיקה בקולג'ים גבוהים לכירופרקטיקה או באוניברסיטאות המאושרות על ידי מועצת CCE,
כירופרקט מומחה באחת או יותר מהמומחויות הבאות DC, CCSP, DICT, DABCO, FCC, MS(research), PhD, DACBR, DABCN, DABCP, DICSP, - הוא/היא מי שרכשו השכלה והכשרה מעשית פוסט-דוקטורט במוסדות להשכלת המשך כירופרקטית המאושרים ומפוקחים על ידי CCE, ACA, ICA בלבד או מי שפרסמו מחקרים כירופרקטים בירחונים כירופרקטים עולמיים מרכזיים ומבוקרים מקצועית (לא כולל התמחויות פרטיות של סופי שבוע ללא פיקוח ובחינה אקדמית פוסט-דוקטורטית כירופרקטית או פרסומים מקצועיים פרטיים במדיה הכתובה או האלקטרונית)

08-9716977 מרכז ליגד, השדרה המרכזית 15,
מודיעין ד"ר גוברין גילון,
DC, ND, CCSP
מומחה בכירופרקטיקת ספורט שיקומית,


02-6734111 בית הטיילת, רח' ביתר 2,
שכונת אמונה, ירושלים

בית החולים הדסה עין כרם ד"ר לירם נמרוד,
DC, MS (Research)
חוקר כירופרקטי

02-6236179 הנביאים 54, ירושלים ד"ר בלינדר יעקב,
כירופרקט DC

02-5666865 תל חי 10,
ירושלים ד"ר גילת עירית,
כירופרקטית DC


02-5820006


077-7930010 לוחמי הגטאות 5, הגבעה הצרפתית,
ירושלים,

מרפאה 540, בית הרופאים,
שפרינצק 3, תל אביב
ד"ר דרימר יצחק,
כירופרקט DC

02-6522322 פרבשטיין 6ב,
ירושלים ד"ר הלפרין אוהד,
כירופרקט DC
רופא MD

02-6529815 אגסי שמעון 30,
ירושלים ד"ר הרכבי חנינה,
כירופרקט DC

02-5322325 חכמי לובלין 21,
ירושלים ד"ר זלצמן דוד משה,
כירופרקט DC

052 401 3838 ירושלים ד"ר לוקס שמואל,
כירופרקט DC

02-6789871 שמעוני 13ב'
ירושלים ד"ר לידר לאה,
כירופרקטית DC

02-6540246 רבי חי טייב 6/2,
ירושלים ד"ר מדווד זלמן,
כירופרקט DC

08-9266335


08-9779931 יגאל ידין 37,
מודיעין

היחידה לרפואה משולבת
ביה"ח אסף הרופא
צריפין ד"ר מוריץ יואב,
כירופרקט DC
מומחה בדיקור LicAcc

052-2386107 דרך חברון 105,
ירושלים ד"ר ספיץ תמרה,
כירופרקטית DC


02-6517780 כנפי נשרים 10,
ירושלים ד"ר פרימן יצחק,
כירופרקט DC
בהתמחות בשיקום


054-7322359 מרכז כירופרקטי לשיכוך כאב
שבטי ישראל 24/3,
מודיעין ד"ר קסנר אלן,
כירופרקט DC
בינתיים, הייתי אצל האורטופד והוא הפנה אותי לטיפול אוסטיאופטי, וטען שזה דומה לכירופרקטיקה רק שזה יותר עדין. מה ההבדל באמת בין 2 המקצועות הללו?
תודה לכם
פנינה
 
ד''ר עופר ברוך  
23:06 02.11.09
פנינה שלום,
כנראה שהאורטופד לא מכיר מקרוב את מקצוע הכירופרקטיקה מכיוון שבמקצוע הכירופרקטיקה ישנן גם טכניקות עדינות עם מגע קל עד לטכניקות מורכבות יותר ומהירות יותר.
ככלל, מקצוע הכירופרקטיקה נלמד לתואר דוקטור ל 7 שנים ואוסטיאופטיה לתואר בוגר/ראשון ל 4 שנים. הד"ר לכירופרקטיקה לומד יותר אבחונים, בדיקות וטכניקות טיפול ויותר מדעים ופיזיקה של תנועת הגוף בעוד שהאוסטיאופט לומד טיפול ברקמות רכות וקצת טכניקות של איזון חוליות.
אלו הסיבות שישנם יותר בתי ספר ואוניברסיטאות לכירופרקטיקה בעולם מאשר לאוסטיאופטיה וישנם מספרית במאות אחוזים יותר ד"ר לכירופרקטיקה מאשר אוסטיאופטים בכלל העולם, וגם בישראל. הציבור פשוט אומר גם כן את דברו.
לסיכום, אם בוחרים נכון את הד"ר לכירופרקטיקה המתאים לך ולבעייתך, הסיכוי ש"תיפלי" קטן מאוד.
בהצלחה
 
תומר
00:05 29.10.09
שלום אני בן 18 ספורטאי , מתאמן לקראת גיבוש לצבא. לפני כחודשיים חשתי בפתאומיות בכאביי ברכיים. במיפוי עצמות לא נמצאו ממצאים חמורים וכרוניים אלא קליטה דיפוזית קלה בברכיים בקרסוליים ובשורשי כפות הרגליים.כמו כן דגש על TIBIAL TUBEROSITY .האם טיפול של כירופקרטור יכול לעזור לי , ואם כן תוכל להפנות אותי לכירופקטור שמתמחה בברכיים באזור המרכז (עדיף של מכבי).

תודה מראש , שרון.
 
ד''ר עמי איל  
12:01 29.10.09
כאבי ברכיים יכולים לנבוע מהפרעות מכאניות ברקמות הקשות ו/או הרכות של הברך באופן מקומי או מלחצים לא נכונים מעמוד השדרה התחתון ו/או האגן. בבדיקה הכירופרקטית ניתן לקבוע האם הבעיה מקומית בברך או קשורה לעמ"ש. יתכן גם מצב בו שניהם קשורים. במקרים רבים הכירופרקטור יוכל לעזור אך ישנם מקרים של פציעות מקומיות בברך המערבות נזקים ברקמות הרכות שדורשות התערבות אורטופדית. כירופרקטור עוסק בכל הבעיות הקשורות בעמ"ש , בשלד, במפרקים ובקשר שלהם למע' עצבים מרכזית והיקפית, ללא קשר להתמחויות ספציפיות בטכניקות טיפול.
 
ד''ר עופר ברוך  
23:26 29.10.09
שרון שלום,
אני מעוניין להציג דעה המשלימה מחד את תשובתו של ד"ר אייל ונותנת לך כיוון מקצועי ממוקד יותר מאידך.
לשאלותיך והסבריך יש את ההסבר הכללי של ד"ר אייל אך נושא הקליטה של מיפוי העצמות בטיביאל טוברוסיטי, שהם אנטומית מראים על חיבורי גיד הפיקה התחתון לעצם הרגל נותן תמונהקלינית של סנדרום הנקרא "אושגוד שלוטה" אצל ספורטאים צעירים המבצעים אימונים מאומצים שלא לפי סרגל מאמצים או מבצעים ניתורים או ריצות על משטחים קשים במקום על דרכי עפר.
טיפול של כירופרקטור רגיל בעמוד השדרה והאגן יקל במקצת אך הנך זקוק בוודאי לבדיקה מסודרת להשלמת האבחון אך גם לטיפול מורכב הכולל בנוסף לאיזון השלד והאגן, גם טכניקות מתיחה וחיזוק ברכיים כולל שליוב אמצעי עזר פיזיוטרפיים ואולי אף חבקים תומכי גידי הפיקות.
לשם כך, יש במקצוע הכירופרקטיקה התמחויות על פוסט דוקטורטיות אשר יוכלו לעזור לך באופן המקיף ביותר עקב ההכשרה הנוספת שקיבלו.
ההתמחויות המתאימות לך הן כירופרקט מומחה בשיקום או כירופרקט מומחה בפגיעות ספורט.
ישנם כ 7 כירופרקטים מומחים כאלו בישראל ולגבי שאלתך הספציפית יותר, יש את ד"ר איציק בכר בקופ"ח מכבי ברמת אביב, או אחרים כאמור,
בהצלחה
 
שירי
14:21 29.10.09
בעלי כיום בן 31 סובל מגיל ההתבגרות ממגרנות, אשר מופיעות בעיקר בחילופי עונה
(ממש בימים סתווים אלו) הכאבים תוקפים אותו כמדי יום, ומפריעים לו לתפקד ולהמשיך בעבודתו.
הוא נוטל כדורים אשר נתנו לו ע"י רופא המשפחה המיועדים למגרנה אך אלו לא ממש עוזרים.
שאלתי היא האם כדאי להפנות אותו לכירופרקט ואם בכלל יש טיפול שיכול להשאיר אותנו אופטימיים?
תודה שירי
 
ד''ר עמי איל  
15:22 29.10.09
חשוב לדעת באיזה סוג כאב ראש מדובר, קיימים מס' סוגים של מיגרנות. רופא המשפחה או הנוירולוג צריך לאבחן באיזה סוג של כאב ראש מדובר. אם הכאב מאופיין ע"י הופעות שכיחות במעברי העונות ייתכן ומדובר בכאבי ראש מסוג- Cluster שהם סוג של כאבים קשים שבדר"כ אינם מגיבים לתרופות רגילות ומתן חמצן מבלון חמצן יכול לעזור. לדעתי כדאי להיבדק ע"יכירופרקטור לנושא עלמנת להעריך האם התופעה קשורה להפרעות מבניות/נוירולוגיות של הגולגולת/צואר ועמ"ש בכללותו, באם ימצא שכן, קיימת סבירות שאפשר יהיה לעזור לבעלך רבות.
שלום וברכה,
אני בת 43 ומזה 9 חודשים סובלת וכאבים בעצם הזנב במיוחד בישיבה ממושכת, עם דקירות לכיוון רגל ימין, לאחרונה אני מרגישה שהכאב יותר חזק ומקרין יותר כאב לרגל והכאב לא נסבל רק אחרי שאני לוקחת אטופן אני קצת נרגעת מהכאב, בעצם גם גב תחתון מאד כואב, עשיתי צילומים רנטגן רגיל והכל בסדר כך הראה בצילום.
הופנתי לזריקות והאמת שלא הלכתי עדיין, לשאלתי האם זה בעיה שתעבור או תשתפר, או שפשוט צריך לחיות עם זה, או איזה צילום או בדיקה יכול להראות באמת ממה אני סובלת ומה הטיפול המתאים, מכיוון שבשבוע האחרון אני כמעט כל היום שוכבת במיטה עם בקבוק חם, וזה לא פשוט יש לי גם ילדים קטנים ובית וכל השאר.
אודה לך מאד אם תוכל לעזור לי כדי להקל על הכאב.
תודה רבה מראש
 
ד''ר עופר ברוך  
10:25 27.10.09
ורד שלום,
מדברייך משתמעת האפשרות כי קיימת בעיה תפקודית או מיבנית במנח האגן או חוליות המותנית אשר יוצרות חיכוך ולחץ על מפרק האגן הימני ויתכן כי אף על העצב היוצא לכיוון הרגל הימנית.
לקחת רק משככי דלקת אך להישאר עם מנח אגן עקום זה לא הפתרון המומלץ.
מה שהייתי ממליץ הוא לטפל במקביל בשני המישורים:
הבדיקה והטיפול המורכב הכירופרקטי על ידי ד"ר לכירופרקטיקה אשר יש לו מיטת מתיחת גב ושהוא או היא גם משלבים תרגילי מתיחה ושיקום במהלך כל טיפול וטיפול. יתכן וגם תישלחי לבצע הדמיית CT ממוחשבת של המותנית על ידי הד"ר לכירופרקטיקה אך הציון בפיענוח הרדיולוג כי אין כל ממצא פירושו שהוא חיפש ולא מצא סרטן/גידול, שבר או דלקת חריפה המשמשים סכנת חיים. אנו במקצוע הכירופרקטיקה מחפשים זאת גם כן אך לא פחות חשוב, בודקים את המבנה ומנח החוליות, עצם העצה והגאן ומשווים אותם למבנה הנורמלי הישר והידוע בספרות. כל מה שאיננו ישר הוא פיענוח לא תקין עבורנו וזה ההבדל הגדול בין הפיענוח הרפואי לזה הכירופרקטי.
במקביל לכך, לשלב את המלצות הרופא שלך לנוגדי דלקת,
ובמקביל לשלב קטעי הליכה/צעידה, תרגילי בית או פילאטיס וכן הקפדה על מניעה בתחום העמידה והישיבה הנכונה, השינה המתאימה למנח גבך וכו אשר עליהן אמור להמליץ הד"ר לכירופרקטיקה.
תמיד, כמו ברפואה,
אם אין שיפור תוך מספר טיפולים ניתן לפנות לחוות דעת שניה של כירופרקטים מומחים וישנם מגוון כאלו בישראל,
לצערנו מקצוע הכירופרקטיקה עדיין אייננו נכלל בסל הבריאות ויש לשלמו מהכיס. ניתן לקבל החזרים חלקיים מתוכניות ביטוח רפואי שמכסות אותנו.

בהלצחה,
שלום רב,
אני בן 34 ,לפני כשנתיים החלו לפקוד אותי כאבים חדים בעורף שהגבילו לי את תנועת הראש ימינה ושמאלה, בתכיפות של יום-יומיים מדי כמה שבועות. עם הזמן תכיפות הכאבים השתנתה - פעם התמעטה ופעם התגברה ,ועוצמתם היתה פחות נוראית מבעבר. אך בחודשים האחרונים הכאבים מופיעים שוב, ובאופן קבוע, לא בעוצמה חזקה אבל בהתפשטות לאיזורים נוספים באיזור השמאלי של הגב העליון ולאורך יד ימין מהכתף עד למרפק בכאב מוזר .
בבדיקות CT, MRI ורנטגן נמצא זיז רחב ב C3-4 ובקע דיסק C5-6 פארא-מדיאני ימני לוחץ על השק התקאלי. האורטופדים שלחו אותי לפיזיותראפיה ,שלא עזרה לי במאום. והיום מומחה גב מקופה"ח מציע לי שם ניתוח ,שמבוצע דרך הצוואר.
רציתי לדעת, האם לכירופרקטיקה יש אלטרנטיבה לדבר הזה?
כיום האורטופדים המליצו לי להימנע מהרמת משאות והזהירו אותי שעם הזמן, אני עלול לאבד את התחושה ביד ימין ושהניתוח הוא פיתרון להכל. האם הכירופרטיקה יודעת מסוגלת לשחרר אותי מהמגבלות ולמנוע את הנזק העתידי ליד ?
תודה רבה.
 
ד''ר עופר ברוך  
12:24 23.10.09
פריצי שלום,
תודה על הפירוט,
לנושא המידע עלינו ומה אנו יכולים לעשות עבורך, חייב אתה לדעת כי מקצוע הכירופרקטיקה איננו אלטרנטיבי לרפואה, עיננו מחליף אותה כי אם מקביל לה בתחמי בריאות השלד ותפקוד עמוד השדרה והשרירים, עצבים וחוליות עד קרות טראומה כגון שבר פעיל, נקע חמור או סרטן, ואז תפקיד הרפואה הוא העיקרי והמוביל.
מקצוע הכירופרקטיקה מקביל לרפואה כי הוא אורך 7 שנות לימוד וכולל את כל מקצועות המדעים ברפואה ובמיוחד במכניקת החוליות ועמוד השדרה אשר משפיעת על תפקוד כריות הדיסק ובמקרה שלך, כנראה גם על הלחץ על העצבים המובילים ליד.
לפי מה שכתבתה, תיתכן מאוד עזרה והטבה בשילוב מגוון טכניקות כירופרקטיות לצוואר כולל ביצוע תרגילי מתיחה ושיקום במהלך כל טיפול ובוודאי לאחריו בבית ובעבודה.
לגבי ההיתכנות כפי שציינתי, יש להגיע לבדיקה ראשונית של מנח החוליות, מצב השרירים, איכות הרפלקסים והתחושה, הרכב נסיוני של טכניקות טיפול לבדוק אילו יותר יעילות עבורך, ובשילוב הרופא המטפל/ רופא כאב ניתן לדעתי לעזור לך רבות ולמנוע נזק עתידי,
אנא פנה כאמור לבדיקת ד"ר לכירופרקטיקה. אם אין התקדמות תוך מספר טיפולים, ניתן לפנות לחוות דעת שניה של כירופרקטים מומחים העוסקים בשיקום וישנם מספר כאלו בישראל,
בהצלחה
אתמול הרמתי מקרר, ומאז אני לא מסוגל לזוז. כאבים איומים, לא יכול לקום לשירותים או להושיט את היד לכוס מים. (חברתי מקלידה בשבילי כי אינני מסוגל להגיע למחשב).
לאן אפשר לפנות?
 
ד''ר עופר ברוך  
13:09 22.10.09
גיא שלום,
אנא פנה לקופח שלך או למוקד תורן אשר ישלח לך רופא לביקור בית בו הוא יוכל לבדוק ולתת לך תרופה/זריקה מרגיעה, מורידה דלקת ומשחררת שריר,
או
פנה לכירופרקט ושאל האם הוא מבצע ביקורי בית ואז הוא יבדוק ויטפל.
או
בשכיבה על אחד הצדדים נסה לשים קומפרס חם על שרירי העכוזים ואז גש לבדיקה וטיפול כירופרקטי במרפאה כירופרקטית עם ציוד טיפול מלא,
בהצלחה,
 
ד''ר עמי איל  
13:13 22.10.09
באופן כללי סביר להניח שכצעד ראשון במצב של הגבלת תנועה חמורה כמו שאתה מתאר כדאי לקבל זריקה אנטי דלקתית ונגד הכאבים, אך לאחר מכן עם התפתחות היכולת לתנועה טובה יותר, עליך לעבור סידרת טיפול כירופרקטי בכדי לטפל בשורש הבעיה יותר.
 
דייויד
15:38 21.10.09
מזה כשנה אני חש כי צד שמאל של הפנים (מהלחי עד לצוואר) תפוס, בחצי השנה האחרונה זה החמיר כל לילה אני חש כך ואנני יושן רק על צד ימין עקב כך , אם אני חש יותר טוב במהלך היום וני נושא עימי תיק קטן על גבי או פאוץ' באלכסון שוב נוצר תוך זמן קצר מצב בו התופעה חוזרת על עצמה.
החל מסוף חודש אוגוסט סבלתי מסינוסיטיס ונטלתי אנטיביוטיקה וסטרואידים ללא הועיל היו לי כאבים בכל מיני מקומות בפנים כל האבים חלפו אך הצד התפוס בצד שמאל של הפנים לא הרפה .ביצעו לי CT ואכן ראו כי מדובר בסינוסיטיס הפנו אותי לקבלת יעוץ לפני ניתוח סיפרתי למנתח את כל הסיפור כולל צד שמאל שכל הזמן תפוס- הוחלט על ניתוח FESS בסינוסים.
ממש לפני הניתוח סיפרתי למנתח כי עדיין אני חש בכאבים-עברתי את הניתוח המנתח אמר לי השיג תוצאות אך בצד שמאל לא ראה דבר מיוחד..10 ימים לאחר הניתוח עדיין חשתי כי צד שמאל תפוס ניגשתי לרופא המנתח ולאחר בדיקה של הלסת קבע כי יש לי כנראה TMJ - SYNDROM ...והפנה אותי לרופא פה ולסת- אכן הלכתי לרופא פה ולסת לאחר בדיקה מקיפה אמר כי השרירים של הלסת בצד שמאל מתוחים כל הזמן וזאת למה כי הוא בחן אותי כאשר עמדתי מול קיר לבן והראה לאשתי שאני עומד בצורה לא נכונה צד ימין נוטה מטה ואז הצוואר מנסה לתקן את העיוות וכך גם הלסת וזאת בעיה שממנה אני סובל!!!
רופא פה ולסת נתן לי ווליום ואטופן ואמר לי לגשת לפיזוטרפיה -הוא לא יכול להגיד לי מתי הבעיה תיפתר .
השאלה שלי היא האם ניתן לפתור בעיה זאת באמצעות כירופרקטיקה ? האם יש קשר או האם אתה מכיר תופעות כאלו שטופלו בעבר בהצלחה ?
דבר זה מפריע לי בתיפקוד היומיומי , תודה על הסבלנות ואודה על תשובה מקיפה ככל שתוכל.

 
ד''ר עופר ברוך  
17:09 21.10.09
דיויד שלום,
תוד על הפירוט.
חסרה לי פיסת אינפורמציה נוספת והיא האם יש שינוי במנח שרירי הפנים, כלומר האם השרירים הסובבים את הפה סימטריים או שהפה משוך לצד מסויים.
למעט זה, יתכן מאוד כי התופעה מורכבת מספאזם שרירי בשרירי הלסת או שריר העוטף את הלסת והצוואר (הוא מפעיל חלק מהבעות הפנים) אשר נובע מעבודת חיישנים לא טובה במיפרק הלסת השמאלי, או
שיתכן ומדובר באמת בליקוי של מפרק הלסת.
מפרק הלסת מחובר בגיד מיוחד לייצוב אל הזרוע הצידית של חוליית השדרה הראשונה ויתכן כי הושפע כך עקב תאונה או פציעה ישנה שלך בצוואר.
פיזיוטרפיה מטפלת חלקית בבעיה הלסתית אך לבדוק ולטפל בצורה מקיפה יותר, כדאי לגשת ד"ר לכירופרקטיקה אשר מיומן בבדיקות לסת ו TMG וכדאי לשאול את מי שמתקשרים מה נסיונו והכשרתו בנושא בדיקות הלסת בנוסף לצוואר,
בדרך כלל כירופרקטים מומחים מנוסים בכך מאוד וישנם מגוון כאלו בישראל.
בהצלחה,
 
דייויד
10:06 22.10.09
שלום ד"ר עופר ותודה על התשובה הזריזה והמקיפה,
לשאלתך ראשית לא עברתי כל תאונה או פציעה כלשהיא תודה לאל , ואין לי שום בעיה בהבעות בפנים (הפה לא משוך לצד מסויים) עקב כך שצד שמאל של פני כואב ותפוס.
כפי שאמרתי הרופא שבדק אותי הינו רופא ומנתח פה ולסת ולאחר בדיקות רבות שבהם לא ראה שום בעיה העמיד אותי מול קיר לבן והראה לאשתי כי אני עומד בצורה לא ישרה , אלא כתף ימין גבוהה מכתף שמאל הצוואר נוטה ימינה לכיוון כתף ימין והלסת נוטה מעט שמאלה בניגוד לצוואר.
דבר זה לפי טענתו הינו הגורם לכל הבעיה ולשם כך הוא נתן לי אטופן 400 שבנתיים לקחתי ולא הכי עזר וגם ווליום 5מ"ג שאשתי לא מוכנה שאקח היא חוששת מאוד וכמובן פיזיוטרפיה.
באבחנה הרופא רשם : 1) ..MPD -TEMP - (יש המשך באנגלית פשוט אני לא מצליח לקרוא)
2) ERMEST SYND

1. האם מוכרת בעיה כזו ונתנת לפיתרון ע"י כירופרקטיקה.
2. לגבי הווליום האם ישנו כדור אחר שיוכל להרפות שרירים ללא תופעות כמו של הווליום.

דייויד
 
ד''ר עופר ברוך  
13:04 22.10.09
דיויד שלום שוב,
התשובות כאן פשוטות.
לשאלה 1 התשובה היא כן,
לשאלה 2 איננו יכולים לייעץ/להסביר מכייון שלא למדנו והוכשרנו בפרמאקולוגיה/תרופות אלא בויטמינים ומינרלים. לייעוץ תרופתי לגבי מצבך הייתי ממליץ על פניה לניורולוג המתמחה בכאב באחת ממרפאות הכאב בבתי החולים הגדולים,
ולגבי האפשרות הטבעית, שילוב של תרכובת גופרית MSM להורדת דלקת/בצקת בסביבות השריר/עצב ותרכובת משחררת שרירים עם תמצית שורש הוואלריאן, ויטמין B6 מגנזיום ופסיפלורה ידועות כיעילות במצבים דומים לשלך אם כי יעבדו לאט יותר מתרופת מרשם, אשר יש לה תופעות לוואי,
המלצה סופית לאלו ושקילתן ינתנו על ידי הכירופרקט המטפל,
בהצלחה
 
לינור
18:30 20.10.09
התחלתי לפני שבוע לרכב באופניים כ-20 ק"מ ביום. לאחר יומיים התחילו לי כאבים עזים בישבן.
מה אני עושה? ממשיכה לרכב כרגיל עד שזה יעבור? ללכת לבדוק? אם כן לאן? מה אפשר לקחת בשביל הכאב? איך זה עובר?
אני בקושי יכולה לשבת על כיסא. האם אני צריכה לנוח בבית ולהימנע מלשבת?
תוך כמה זמן זה עובר?

אודה לתשובה מהירה...סובלת...
 
ד''ר עופר ברוך  
22:45 20.10.09
לינור שלום,
התחלת רכיבה בטווח זה היא מאמץ לא קטן על העכוז, בפרט אם האופניים לא כוונו למבנה גופך על ידי מכוון/מדריך אופנים מוסמך.
לגבי הכאבים בישבן, יש להפסיק רכיבה ולגשת לד"ר לכירופרקטיקה הקרוב למקום מגורייך לבדיקה, אבחון והרכב תוכנית טיפול אשר אמורה לכלול טיפול בשרירי הירכים, עכוזים, אגן וגב תחתון, יישור ואיזון מפרקי האגן והגב התחתון וכן תרגילי מתיחה וחיזוק.
לגבי אפשרויות האבחנות יתכנו חיכוך או דלקת במפרק האגן, לחץ של כרית דיסק בחוליה האחרונה על חיישני כאב או רקמות, חיכוך ודלקת במיפרקי חוליות הגב התחתון, שינוי מולד במבנה חוליות הגב או עצם העצה, שרירי אגן תפוסים ומכווצים או דלקת/ציסטה בקצה עצם העצה.
בקיצור, ההמלצה הראשונית להפסיק לרכב זמנית, לגשת לבדיקה ואבחנות וכן קבלת טיפול מתאים לאבחנה ורק אז, לשקול חזרה הדרגתית לרכיבה,
בהצלחה,
שלום,
בן 35. סי טי מלפני 3 שנים: L3/L4 דיסק אחורי קל נושק לשק הדורלי(כל השאר בנורמה)
L4/L5 דיסק אחורי עם סימני לחץ קל על קידמת השק הדורלי.(ללא לחץ על שורש העצב)
L5/S1 בקע דיסקלי אחורי ושמאלי לוחץ על שורש העצב 1S משמאל (כל השאר בנורמה)
לסיכום- דיסקופטיה

לשאלה:
אני קונה מזרן חדש. האם תוכלו לכוון אותי: מזרן ללא קפיצים, מזרן עם ויסקו, עם לאטקס
חברה כמו קינג קויל או סימונס.
הבעיה שאין תו תקן למזרנים אורטופדים. על מה בידיוק מנסיונכם מומלץ. (מחיר המזרן אינו בעיה).
 
ד''ר עופר ברוך  
14:39 11.10.09
אמיר שלום,
עקב הפירוט שנתת בממצאי ההדמיה, סביר מאוד להניח כי יש לך גב תחתון עם שקע מותני פחוס/שטוח עקב מעורבותם ותיאורם של שלושת הדיסקים.
בנוסף, התיאור של בקע שמאלי מעיד כי הנך הולך כנראה גם עם אגן נטוי לשמאל ורגלים לא שוות פונקציונלית באורכן עקב ממצאים אלו.
להמליץ לך רק על מזרן תואם זאת תהיה המלצה לא מקצועית כי לפני החלפת המזרן או תוך כדי ההחלפה, עליך לגשת לבדיקת ד"ר לכירופרקטיקה אשר יבדוק את תפקוד גבך, חוליותיך, שריריך והרפלקסים, יתכנן עמך תוכנית טיפול ושיקום גב ואז, המזרן החדש יתמוך בגבך כראוי וכן הטיפול יחזיק זמן רב יותר, במקביל לתרגילי מתיחה ושיקום במהלך הטיפולים ובבית.
אם ובאמת יש לך גב שטוח, נחוץ לך מזרן קשה, עדיף לגילך מזרן המורכב מקפיצים מחוברים ולא מבודדים בכמות של 670-700 קפיצים למזרן, כאשר מעלים שכבת ספוג מפזרת זעזועים ומעליה שכבת רכות מויסקו-ג'ל או לאטקס בעובי 7-10 ס"מ לתמיכה רכה בשקעי הגב אשר ישתפרו וילכו עם טיפולי הכירופרקטיקה.
דוגמת מזרנים כאלו ניתן למצוא בקינג-קויל/סרטה/פורסט אצל עמינח אשר עוד מחסמים את קפיציהם בחום - יותר עמידות אלאסטית, וכן סילי-פוסטרופדי אצל סימונס אשר לא מחסמים את קפיציהם בחום.
אנא גש קודם כל לבדיקה וטיפול כאמור והשלם זאת עם החלפת המזרן,
בהצלחה,
שלום,

קודם כל תודה על התשובה המהירה והפירוט. תיארת בצורה מפורטת וברורה מה עובר עליי ביומיום, בייחוד לגבי: אגן נטוי לשמאל ורגלים לא שוות פונקציונלית באורכן.

הייתי בטיפול אצל כירופרקטור, אך לצערי לא היה שיפור רב. כמובן שניסיתי טיפולים שונים.
ואני אכן מתכוון להמשיך ולהיות מטופל.
יחד עם זאת, כרגע ברכישת מזרן, חשוב לי לרכוש את הטוב ביותר למצב הגב שלי:

מדוע עדיף לי קפיצים מחוברים? כל מוכר שהייתי אצלו שיבח את הקפיצים המבודדים ובעיקר את המזרנים של סימונס.? כמו כן שיבחו שבסימנס יש יותר קפיצים מקינג קויל, ולכן לדיברהם, סימונס יחזיק את גבי יותר טוב

האם הקפיצים של סימונס לא מחוממים, כפי שכתבת? כלומר מדובר בבלאי גבוה יותר ממזרנים אחרים?

לגבי קשיחות מזרן- פחות הרגשתי בנוח עם מזרן קשיח. מה גם ששיכבת הנוחות מעל, היא זו שיוצרת את התחושה בין קשיחות לרכות.

האם אתה יודע לומר אלו מזרנים יש להם שכבת ספוג מפזרת זעזועים?

אני כרגע מתלבט בין סימונס (עם ויסקו(לגבי ויסקו חושש שבקיץ המזרן יחמם מידי) או לאטקס- יש להם מעל 700 קפיצים מבודדים, בעלות של כ 6000 ש"ח, שמותיהם-"לגונה"/"לייק")
לבין קינג קויל מרידיאן- 600 ומשהו קפיצים עם שכבת לאטקס- (כ 6000 ש"ח. )

שוב תודה על ההתייחסות,
אמיר
 
ד''ר עופר ברוך  
11:01 13.10.09
אמיר שלום,
לגבי טפוליך, אם כירופרקט רגיל לא עזר יש לפנות לחוות דעת שניה של כירופרקטים מומחים העוסקים בשיקום וישנם מגוון כאלו בישראל, בנוסף לשילוב אולי של דיקור/פילאטיס/אפידוראל במרפאת כאב.
לגבי המזרן, החסרון של קפיצים לא מחוברים הוא שאין חלוקת לחצים שווה על שטח רחב במזרן, ולאורך השנים הראשונות הוא ישחק יותר מהר מכיוון שהקפיצים לא מיוצבים אחד לשני אלא ממוקמים בתוך קדחים של ספוג, אשר נפגעים וגדלים בקוטרם אם הנכם פעילים מינית (ורצוי שכך תהיו ותמשיכו, כן?) או אם הילדים ישתמשו במיטתכם לנסיונות הטרמפולינה. כאשר הקדחים בספוג יתרחבו, הקפיצים לא יהיו יציבים והתמיכה האלסטית תיפגע. חיסום קפיץ בחום מאריך את חייו האלסטיים בכשנה לערך.
לכן, אם סימונס אז רק סילי-פוסטרופדי שלהם(קפיצים מחוברים) או עמינח קינג קויל/סרטה/פורסט כאשר לכולם יש ספוג מפזר זעזועים בשכבה מתחת לשכבת רכות שנותנת עדיין קצת תמיכה לשקע המותני שצריך להישמר בין טיפול וטיפול להפגת הלחץ בצורה נכונה בכריות הדיסק,
מקווה שעניתי לך על מירב הלבטים,
 
לאה
20:52 01.10.09
אני מחפשת אוסטאופט שלמד באנגליה, האם אתה מכיר מישהו לאישה בהריון. תודה מראש.
 
ד''ר עופר ברוך  
22:48 01.10.09
לאה שלום,
אינני יודע למה דווקא את מחפשת אוסטיאופט ועוד מאנגליה לנושא הריונות כי ד"ר לכירופרקטיקה מקבל יותר לימוד והכשרה בנושא הטיפול הטבעי באשה הרה לנושא מבנה אגן, שלד ויציבה,
ההבדל הוא במקצועיות ובכמות הטכניקות הידניות/רקמות הנלמדות ונרכשות ברמה של דוקטור לכירופרקטיקה בהשוואה לרמה טכנית של מקצוע של תואר ראשון בלבד,
בישראל קיימים מגוון רב של כירופרקטורים שיש להם ציוד מיטות טיפול המיוחדות לטיפול באישה ההרה,
איך תדעי?
תשאלי בסביבת מגורייך את הכירופרקטור האם יש לו מיטת טיפול המתאימה לאשה הרה ומה נסיונו בכך ומשם, תמשיכי,
לידיעתך,
בהצלחה
 
לאה
22:02 12.10.09
אני מעדיפה את הגישה האוסטאופתית, במיוחד כאשר אני בהריון. הטיפול האוסטאופתי מתמוקד יותר ברכמות.
אני מחפשת אוסטאופט מאנגליה כי הם למדו לרמה הכי גבוהה. ולא סומך על האוסטאופתים שלמדו בווינגייט בארץ.
 
ד''ר עופר ברוך  
10:48 13.10.09
לאה שלום זאת כמובן הבחירה שלך,
לידיעתך, הרמה האקדמית והפרקטית הטובה ביותר של האוסטיאופטים היא דווקא אוסטרליה וארה"ב, לאחריה אנגליה וכמובן יש להימנע מכאלו שהוכשרו בצורה לא אקדמית בוינגייט.
אנא חפשי בדפי זהב,
בהצלחה
 
נשר
11:49 11.10.09
בחודש האחרון, כאבי גב תחתון עמוקים. עוצמה גבוהה יותר בחלק הימני. בקימה משכיבה ובישיבה וקימה ממנה נימול של כל הרגל בעיקר השוק וכף הרגל. פה ושם אי יציבות של הרגל בדריכה. נעשה צילום רנטגן שמראה בלט דיסק וכן ממוגרפיה שתומכת בממצא.
האורטופד מציע להמתין כחודש עד להחלטה.
הכאבים מתחילים להיות בלתי נסבלים ומדאיגים.
מה האפשרויות הטיפול נמומלצות (טיפול חשמנלי בטנס אני עושה לעצמי ובפיזיוטרפיה לא ממש עושים משהו אחר).
מה דעתך/ם על כירוטפרטיקה או אוסטאופטיה?
 
ד''ר עופר ברוך  
14:49 11.10.09
תודה על הפירוט,
מה שכנראה חסר בתוכנית הטיפול שלך הם שני מרכיבים:
האחד, מרכיב שחרור שרירים כדוגמת דיקור סיני המשחרר שרירים ומוריד דלקת טבעי,
השני אשר נחוץ אף לפני הדיקור, הוא תוכנית טיפול כירופרקטית הכוללת יישור האגן, עצם העצה (שכנראה היא עקומה לימין ולכן ההקרנה והלחץ ימינה) וכן לרווח, למתוח את החוליות ולשאוב מכאנית את כריות הדיסק הרכות שבולטות לך ולוחצות על שורש העצב הימני.
רק למקצוע הכירופרקטיקה יש שולחן טיפולים ומתיחות מיוחד למטרה זאת. בנוסף, תכלול תוכנית הטיפול תרגילי מתיחה וחיזוק אישיים עם דגש רב על מניעה,
אנא פנה כאמור לשילוב המנצח הזה המוכח גם מחקרית בירחונים כירופרקטיים ורפואיים מובילים,
ודאגי לקבל את מכלול התוכנית הנ"ל אשר ברוב המקרים מתבצעת במרפאות של כירופרקטים מומחים ולא רק 5 דקות טיפול אצל כירופרקטים רגילים,
בהצלחה
 
עומר
10:10 06.10.09
לפני כארבעה חודשים התגלה לי בלט דיסק בגב התחתון ב-3 מקומות.
לאחר שבוע שלא זזתי מהמיטה התחלתי פיזיותרפיה שלא ממש עזרה לי.
אני מתנהל כרגיל בחיי היום יום תוך זהירות מירבית לתנוחות הישיבה שלי ולתנועות שלי.
אני שוחה ועושה הליכות כפעילות ספורטיבית.
איני סובל מכאבים אך בלט הדיסק מגביל אותי בכל מיני תנועות ופעילויות.
יש לי תור לאורתופד פרטי רק לעוד 3 חודשים.
האם כירופרקטיקה היא התשובה בשבילי?
 
ד''ר עמי איל  
18:29 06.10.09
כירופרקטיקה עוסקת בבעיות שאתה מתאר ועל כן המלצתי היא לפנות לכירופרקטור עם מסמכי הבדיקות שלך ליעוץ וטיפול אפשרי.
 
נשר
11:53 11.10.09
כמה עולה טיפול ? ביקור? כמה טיפולים בד"כ צריך כדי לחזור למסלול חיים ללא כאבים?
שלום,

אני בן 27. במשך כשנתיים אני סובל מצוואר התפוס באופן כרוני (בעיקר בצדו השמאלי). יכול להיות שמקור הבעיה היה בתאונה שעברתי מספר חודשים לפני כן, אולם ייתכן שהדבר תורשתי.
הצוואר תמיד תפוס בדרגה כלשהי. ברוב הזמן השריר תפוס מעט, וקיים כאב עמום (אך נסבל), אולם פעמים לא מעטות (בערך יום בשבוע, ובחורף הרבה יותר מכך) הצוואר תפוס באופן קשה, ומעבר לכאב המקומי הוא מקרין גם לחלק השמאלי העליון של הגב, לכאבי גרון (למעשה בקדמת הצוואר ובצדדיו) ובעיקר לכאבי ראש שנורא מפריעים לתפקוד.

האם זה הגיוני שכל הנ"ל נגרמים בגלל הצוואר? אם כן, מהן השיטות הכירופרקטיות בהן אפשר לטפל במצב, אם ניתן?
אציין שעברתי צילום ע"ש צווארי אחרי התאונה וגם לפני כשנה, ושניהם נמצאו תקינים.

תודה.
 
ד''ר עופר ברוך  
17:33 08.10.09
לירן שלום,
אינני יודע מדוע לא הופניתה לבדיקה, ייעוץ וטיפול כירופרקטי כי תיאורך מתאים מאוד לבעית עמוד שדרה צווארי/עליון אשר יתכן ומוחמרת על ידי קיצור שרירי צוואר בצורה כרונית אם מאז הבגרות, מאז הצבא או לאחר התאונה.
השרירים התפוסים יכולים להפנות כאבים לראש או לגב העליון אך גם לגרום ללחץ על עצבי המיפרקים בצוואר ואלו היוצאים לכיוון הידיים וכל אלו יכולים לתת תמונה קלינית כזאת.
עצם העובדה שציינתה כי הרופא אמר לך כי הצילומים תקינים, הוא או היא התכוונו למעשה כי הם לא מראים סכנת חיים עקב סרטן, שבר או דלקת חאריפה. הרופא/ה כנראה לא התייחסו למבנה ומנח חוליות הצוואר בצילום או לא ייחסו לכך חשיבות קלינית.
הד"ר לכירופרקטיקה בודק ומאבחן גם את אלו אך ובעיקר הוא בודק את מנח החוליות ותפקודן בשילוב בדיקות תפקוד השרירים והעצבים בעזרת מישוש ידני, בעזרת בדיקות שרירים לגבי הכח והטווח שלהם ומשלב בדיקת רפלקסים עצביים לבדוק איזה עצב לחוץ או פגוע.
קיימות מגוון טכניקות טיפול שלא כאן המקום לפרטן והן יותאמו לך לפי האבחנות שימצאו אצלך במהלך הבדיקה.
כמו ברפואה, עקב משך הזמן שהנך מרגיש את התלונות הללו, אם לא יהיה שיפור לאחר מספר טיפולים, ניתן ורצוי לבקש מהכירופרקטור המטפל לשקול שוב את האבחנות ולשקלל את הרכב טכניקות הטיפול. אם אין התקדמות, ניתן תמיד לפנות לייעוץ וחוות דעת שניה של כירופרקטורים מומחים שעברו התמחות-על פוסט דוקטורטית במגוון תחומי השיקום הכירופרקטיים,
בהצלחה,
ד"ר עופר ברוך שלום!
אני בן 42 בריא בדרך כלל בעל כושר גופני טוב לפני מספר שנים התחלתי לעסוק ברכיבת אופניי הרים והתחלתי את הריכבה עים אופניים שאינם מתאימים [אופני ברזל זולות וכבדות ]על מנת לדעת האם אני אוהב את ההתעסקות עים סוג כזה של ספורט ביצעתי מסלול ארוך וקשה עים מאמץ עילאי כתוצאה מכך לאחר מספר ימים החלו כאבים בגב התחתון שהשליך לי על רגל ימין ומיפשעה וכיום כאבים נוספים על יד וכתף ימין איני יכול להחזיק משקל על יד ימין לאורך זמן [כמו החזקת תינוקי על הידים ] היד נרדמת לפעמיים לעולם לא סבלתי מכאבי גב או משהו דומה עברתי טיפולים אלטרנטייבים שעזרו במקצת הקלה בכאביים רק מתי שאני עוסק בספורט או בחימום המקום נא עזרתך למי לפנות בסוג כזה של פגיעה אשר מפריעה לי לנהל את חיי כיאות.
אודה לתשובתך
 
ד''ר עופר ברוך  
19:06 07.10.09
יוסי שלום,
מכיוון שגם אני רוכב אופניים אני יכול להבין את תחושותיך אך חשוב להשאיר את "הראש" פתוח ולקבל את מלוא ההיסטוריה הרפואית והפגיעות מעברך, לקבל ולבדוק את נתוני כח השרירים הנדונים או היכולים להשפיע על אותן תופעות וכן לבדוק ולשקלל את נתוני החישה/רפלקסים עצביים לפני מתן או קביעת מסקנות אבחנתיות בנוגע למעורבות המערכת העצבית, המעכרת המכאנית מיבנית של האגן/ירכיים/שדרה/כתפיים/ידיים/צוואר וראש ובוודאי את אורכי וטווחי השירירים.
בקיצור, צריך בדיקה ואבחון מסודר של מכלול האבחנות האפשריות ויתכנו יותר מאבחנה אחת לתיאוריך.
הכירופרקטיקה בהחלט איננה אלטרטיבית/חלופית כי אם מקצוע דוקטורט מקביל לרפואה הכולל התמחות בסיסית של ד"ר לכירפרקטיקה וכן, בדומה לרפואה, התמחויות-על פוסט דוקטורטיות בתחומים שונים של מקצוע הכירופרקטיקה.
עקב תחביבך ותיאוריך הייתי ממליץ לפנות לכירופרקטורים מומחים העוסקים ומתמחים בפגיעות כאלו ובשיקום עקב נחיצות טיפול מגוון טכניקות ותרגילים וישנם מגוון כאלו בישראל כיום,
בהצלחה
שלום רב
סבתי בת ה- 85 סובלת מזה שנתיים (ואף יותר ) מכאבים בלתי נסבלים באזור הראש. היא מתארת זאת כלחץ ולא ככאב ראש . לאחרונה הלחץ החל להתפשט לאזור הצוואר דבר הגורם לא לחוסר נוחות ולירידה משמעותית באיכות החיים. היא חלשה מאוד , סובלת מחוסר איזון וסחרחורות ואינה מסוגלת לעמוד על רגליה. לאחרונה היא ביצעה מס' בדיקות אשר נמצאו כתקינות .בדיקה נוירולוגית יצאה תקינה (CT) ת גם MRI.לפני כשבוע היא אושפזה ונמצא בגופה אף כולסטרול גבוה ורמת המלחים שלה בגוף נמוכה.
יש לציין ששלחו אותה לפיזיוטרפיה ולטענתה הכאבים בצוואר החלו בעקבות טיפול זה.
שאלתי היא האם לדעתך הטיפול הכירופרקטי יכול לסייע לה למרות שהרופאים לא העלו את הנושא הנ"ל .
בברכה
 
ד''ר עופר ברוך  
18:52 07.10.09
דקלה שלום,
לצערנו עדיין יש ציבור נרחב בקרב הרופאים אשר איננו מודע או מעדיף לא לדעת לגבי אפשרויות העבודה במקביל וביחד עם מקצוע הכירופרקטיקה.
מקצוע הכירופרקטיקה הינו מקצוע בריאותי המקביל לרפואה בתחומי בריאות השלד ועמוד השדרה עם השלכות משניות אפשריות על בריאות איברי הגוף דרך מערכות העצבים העוברים דרך וליד עמוד השדרה. מרבית הרופאים כולל פרופסורים המלמדים רפוא שנחשפו אישית לבדיקת הדוקטור לכירופרקטיקה, לסוגי הטיפול השונים ולהיקף הידע שנרכש במהלך לימודי הדוקטורט בכירופרקטיקה שואלים רטורית לא פעם למה מקצוע הכירופרקטיקה איננו נכלל אקדמית ומעשית במקצועות הרפואה.
מעבר להקדמה זאת לא נרחיב כאן.
לגבי מצבה של סבתך וגילה המבוגר, הכאבים יכולים לנבוע מניוון סידני של מפרקי החוליות הצוואריות או הבגיות העליונות, יכולים לנבוע מכיווץ שרירי הצוואר והשכמות עקב ניוון החוליות ועקב הכיווץ לגרום להפניית תחושת כאב בראש וכן יכולים לנבוע מלחץ על עצבי התחושה של הגולגולת ביציאתם דרך החוליות או שרירי הצוואר העליונים.
יתכנו גם סיבות של כלי דם מודלקים או רגישים.
לצורך הענין, במקצוע הכירופרקטיקה ישנן מגוון טכניקות טיפוליות גם למיפרקי הצוואר וגם לשרירים והרקמות הרכות אך לפני הטיפול, יש לאבחן נכונה את הגורמים ומקור הכאבים ואז, לשלב תמהיל נכון של טכניקות טיפול ותרגילי מתיחה/חיזוק גם לבני ה 85.
ניינו ממליצים לך לנות עם סבתך לבדיקה והערכה כאמור אצל ד"ר לכירופרקטיקה הקרוב למקום מגוריה ברדיוס נסיעה של לא יותר מ 20 דקות. מרחק רב יותר יכול לפגום בהישגי הטיפול עקב תנודות הצוואר בנסיעה. הטיפול המורכב לבעיות שדרה מורכבות אמור לכלול טיפול במתיחות ושחרור השרירים, איזון מפרקי הצוואר, חיבורי הגולגולת וחגורת הכתפיים, ולסיום כל טיפול מתן תרגילי מתיחה וחיזוק לפי יכולתה המעשית לבצעם.
אם אין התקדמות ו/או שיפור, ניתן תמיד כמו גם ברפואה לגשת לחוות דעת שניה אצל כירופרקטים מומחים שעברו הכשרה אקדמית נוספת פוסט-דוקטורטית בתחום השיקום וישנם מגוון כאלו בישראל היום במקביל לכירופרקטורים הרגילים,
בהצלחה וחג שמח ופחות כואב/לוחץ
 
תחיה אבידן
18:38 06.10.09
שלום רב,
אני בת 50 בחודשיים האחרונים סובלת מכאבים בצוואר, בעיקר בזמן תזוזת הראש ימינה ושמאלה או למעלה למטה. ( כל תזוזה למעלה למטה מלווה בקנעקים) לא מסוגלת להביט אחורה בזמן נהיגה כדי לעשות "רוורס" והבעיה מחמירה בעיקר בזמן השינה יכולה לישון רק על הצד.(עד לפני חודשיים ישנתי על הבטן ללא שום בעיה) הייתי אצל אורטופד והוא הפנה אותי לטיפולי פיזיותרפיה.
ברצוני לדעת מה יש לטיפולי הכירופרקטיקה להציע לי? והאם טיפולים אלה יימים במסגרת קופ"ח כללית או רק באופן פרטי ?

אודה על תשובתכם
בברכה
תחיה
 
ד''ר עמי איל  
11:23 07.10.09
כאבים אלו נפוצים ובעלי רקע ניווני בחוליות והדיסקים בדר"כ . טיפול כירופרקטי עוסק בהפרעות אלו בהצלחה מרובה בדר"כ ובהתאמה למצב הספציפי. בקופ"ח ניתן גם לקבל טיפול כירופרקטי סטנדרטי.
בני שחקן כדור יד מקצועי ,מתאמן מדי יום ,לפני כשנתיים לאחר כאבי גב תחתון פנינו לפזיוטרפיסט ספורט,הומלץ על תרגילי מתיחה רבים על מנת להאריך את שרירי הגב שהתקצרו כתוצאה מאימונים מסיבים.
בחצי השנה האחרונה חזרו כאבי הגב ואף בעוצמה רבה יותר למרות שהוא מבצע תרגילים מדי בוקר ולפני ואחרי אימונים,עלה החשד לדלקת ואף לבלט ,התחלנו טיפול כירופרקט בקופת החולים(רפואה משלימה) פעמיים בשבוע ואנחנו כעת בטיפול 6 ולמרות שבחלק מהטיפול הוא הרגיש הקלה בשני הטיפולים האחרונים הייתה החמרה.
איך אפשר להיות בטוחים כי הטיפול לא מחמיר את הבעיה,האם יש סכנות? האם טיפול בנער בשלבי גדילה וצמיחה לא מסוכן? יש הרבה אנשים שקצת הלחיצו אותנו מטיפול כירופרקטי ושהוא אגרסיבי מדי.אנחנו די אובדי עצות ,בכל זאת מדובר בנער,ספורטאי עם עתיד וחשוב לנו לטפל בו על מנת שלא יפגע מבחינה תפקודית...אשמח לקבל חוו"ד האם כדי להמשיך בטיפול ? האם ניתן לאבחן(הכירופרקט) גם ללא צילום מסודר(הוא לא דרש) ושוב האם אין חשש לנזק במקום לשיפור והקלה?

תודה ,

סמדר.
 
ד''ר עמי איל  
20:56 06.10.09
הטיפול הכירופרקטי מיועד לספורטאים בפרט , ספורטאי עילית בארה"ב מקבלים טיפול כירופרקטי בדר"כ באופן קבוע. גילו של הנער אינו מהווה בעיה בטיפול. צילומים ובדיקות כן כדאי לראות להערכתי למרות שזה לא מחוייב אם הכירופרקטור המטפל לא רואה נחיצות בכך. במהלך תחילת טיפול עשויות להיות עליות וירידות וזה לא דבר שצריך להוות בעיה.
 
ד''ר עופר ברוך  
21:23 06.10.09
סמדר שלום,
כאבי גב לנערים צעירים נפוצים ובמיוחד בספורט מגע/כדור ובמיוחד בכדוריד הנחשב משחק יותר קשוח/אלים/פיזי מאשר כדורסל או כדורגל.
הביטוי כאבי גב תחתון לא נותן ממש תמונה מושלמת מכיוון שלא נתת לנו פירוט היכן הכאב מורגש או אם גם יש הקרנה של כאב לעכוז או לרגל.
למרות אלו, סיבות נוספות לכאב מקומי בגב תחתון לגיל זה יכולות להיות חיכוך או דלקת במפרק האגן, פגיעה מולדת או מיקרו/מאקרו טראומטית בחיבור החוליות בחלקן האחורי היכול לייצור סדק או היפרדות/שבר של זרועות החוליה האחוריות,
סיבות נוספות יכולות להיות שרירי בטן/גב לא חזקים ומאוזנים או כרית דיסק בין חולייתית רכה מדי אשר גורמת ללחץ מקומי וכאב בשעת עומס במהלך האימון או ההליכה/ישיבה,
סיבה נדירה מאוד יכולה להיות גם זיהום חיידקי בכרית הדיסק בין החוליות אך מצב זה בד"כ ילווה בחום נמוך עד בינוני וכאבים עולים/יורדים בהתאם למלחמת הגוף בנגיף.
לסיכום, חשובה האבחנה המדוייקת ואם אין שיפור, יש לשאול את הכירופרקטור לאפשרות אבחנה אחרת או הפניה לצילום רנטגן בעמידה/CT/בדיקות דם והכל לפי ההיסטוריה והתסמינים של הפגיעה.

ככלל, ישנן מגוון טכניקות טיפול אשר הכירופרקטור אמור להתאים לגיל המטופל ומצבו. שילוב תרגילי חיזוק ושיקום במהלך כל טיפול וכן הנחיות לבית ולבית ספר/לאימון מחוייבות בטיפול בספורטאים ובמיוחד בצעירים אשר נמצאים בתהליך הצמיחה והגדילה שלהם. טיפול כזה אמור לקחת כ20 עד 30 דקות כולל התרגילים וההנחיות.

אם אין שיפור לאחר מספר טיפולים, ניתן תמיד לפנות לכירופרקטים מומחים ולהיוועץ/להיבדק באופן בלתי תלוי ולקבל חוות דעתם כמו גם לשלב גם אורטופד ספורט אשר ישקול מתן תרופות נוגדות דלקת והכל במקביל כי התוצאה ומהירות השיפור במצבו של בנך זאת היא המטרה.

בהצלחה ושירגיש טוב ובמהרה
רק לשם עדכון,ערכנו היום בבוקר צילום רנטגן(לא בעמידה)גבי+מותני סקרלי AP+LAT,הבדיקה תקינה,מבנה,צורה,גובה ומנח חוליות תקין,מרווחים תקינים בין החוליות ע"ש גבי-מותני.

מעבר לכך הכאב מקרין כלפי הישבן,בהתחלה התלונן על צד ימין ועכשו עבר לצד שמאל.

לפני כאבי הגב היה לו כאב רציני ומגביל במפרק הירך העליונה ימין(הוא שוער ובעל גמישות מדהימה)
אורטופד קבע דלקת שאכן לאחר מס' חודשים חלפה(העדפנו לא לטפל בזריקות).

אישית על פניו ואני כמובן לא רופאה מתחיל להשמע יותר כמו דלקת,או באמת חולשה של שרירים בטן/גב שאמורים לשאת את העומס גם של האימונים אבל גם גדילה וצמיחה.

אנחנו נשקול את המשך הטיפול גם מול האורטופד/פזיוטרפיסט של הקבוצה.

אני שוב רוצה להודות לכם על התגובה המהירה והתשובות המפורטות,הורדתם לי המון לחץ ופתחתם לי את העיניים.

בברכת חג שמח ,

סמדר.
שלום רב,

כבר שנים רבות אני "מכורה" לקליקים בכל הגוף- ידיים, רגליים ובשנים האחרונות גם בצוואר.

מטריד אותי מאוד ההרגל לעשות את הקליקים באיזור הצוואר, משום שפעמים רבות זה גורם לרעש חזק ואני חוששת שהדבר יגרום לנזק.

מצד שני, קשה לי מאוד להיגמל מהרגל זה..

שאלתי היא:

1. האם קיים סיכון בביצוע קליקים חזקים ובתדירות גבוהה באיזור הצוואר? (מהם הנזקים האפשריים)

2. מה ניתן לעשות כדי להיפתר מההרגל ולהשיב את החוזק לצוואר?תודה רבה.
 
ד''ר עופר ברוך  
23:03 01.10.09
שמרית שלום,
שאלות מצויינו הנך שואלת.
בגוף שאלותייך גם חבויה תשובה אחת.
כאשר הנך מבצעת מתיחה מהירה של מפרק בגפיים (וגם בצוואר) את למעשה מפעילה חיישנים נוירולוגיים רבים אשר יוצרים שרשרת תגובה נוירולוגית (רפלקס) מהגפיים לשרירי הגפה וכן למוח וגורמים לרפלקסים ממשיכים אשר גורמים לשחרור חומרים כימיים חזקים מאוד אך קצרי טווח בשם אנדורפינים בגזע המוח ורפלקסים משחררים בסביבות שרירי הגפה שאת מקליקה.
לגבי הידיים והרגליים רצוי לא לבצע זאת יותר מפעם ביום עקב החלשת המיפרק ומעטפת המיפרקים.

לגבי הצוואר ועמוד השדרה בכלל, כאן האפקטים גדולים יותר אך גם מסוכנים יותר עקב כך שאת מרגילה את עצמך לעבוד מחסום ביולוגי אשר מונע מאדם רגיל לבצע תנועה עצמית המפוקקת או מקליקה את מפרקי החוליות. המחסום הטבעי הזה שאנו נולדים עימו נוצר לשם הגנה פיזית של רקמות חיבור רכות חזקות על חוט השדרה והעצבים וכלי הדם העוברים בתוך עמוד השדרה.
אם את מבצעת זאת פעם ביום או יותר, את למעשה מרככת יותר מידי את קו ההגנה הטבעי שהגוף נולד עימו והנך חושפת את עצמך לסיכון רב יותר כאשר גופך וצווארך יזדקקו להגנה מירבית כגון בנפילה חזקה או תאונת דרכים הגורמת לצוואר להיטלטל בחוזקה.

אם את מרגישה כי הנך עושה זאת עקב תחושה של קשיחות ונוקשות צווארית, הייתי ממליץ לך לפנות לד"ר לכירופרקטיקה אשר ימשש ויתקן לך את החוליות בכיוון התנועה הנכון, כך שלא תרגישי קשיחות וצורך לבצע זאת בעצמך.
לידיעתך, רוב רובם של הכירופרקטורים, עוברים בהכשרתם המעשית טיפולים יומיומיים ועקב כך, למעשה מסיימים את הלימודים וההכשרה עם גמישויות יתר ומפרקים רכים מדי בצוואר ובגב תחתון ומחזקים את גופם בתרגילי התעמלות מיוחדים.
אל תעשי לגופך ןצווארך את שלא נחוץ ואם כאמור מרגישה הפרעה תפקודית/תנועתית פני לכירופרקטור שזה מקצועו והתמחותו,
בהצלחה,
 
אריאלה שגיא
16:16 24.09.09
עברתי לפני 7 שנים ניתוח דיסקטומיה בגישה אחורית ימניתבגובה L5-S1, היום אני סובלת מכאבים חריפים באיזור.
מבדיקת MRI: ירידה בגובה ובעוצמת אות הדיסק הבינחוליתי L5S1, עם שינוי ניווני של לוחות הדיסקה מסוג מודיק דרגה 1, העוברים האדרה לאחר הזרקה גדוליום. הכאבים נמשכים כבר 3 וחצי חודשים, כשאני לוקחת מדי יום טרמדקס פלש המקל על תפקודי. הומלץ לי ניתוח קיבוע, מה לעשות?
 
ד''ר עופר ברוך  
16:53 24.09.09
אריאלה שלום,
תודה על פנייתך והפירוט המצורף.
חסרים לנו פרטי מידע לגבי ממצאים נוספים של מבנה עמוד השדרה והאגן שאנו, ככירופרקטורים מומחים מאבחנים מההדמיה בנוסף למצב הדיסקים.
למעשה, עברת תוכנית וגישה טיפולית אורטופדית אשר דוגלת במתן פיזיוטרפיה, תרופות זריקות מקומיות, זריקות אפידורל וניתוח להסרת הדיסק או חלק ממנו כאשר התחנה האחרונה של האורטופדים המנתחים: לקבע את החוליות שלא יזוזו.
מה שחסרה היתה ועדיין התוכנית טיפול שלהם ושלך, הוא המרכיב השיקומי הכירופרקטי.
לפי סיפורך, כנראה שעדיין הינך הולכת עם אגן נוטה לצד מסויים הגורם להפרש פונקציונאלי באורכי הרגליים וכתוצאה מהנ"ל והניתוח בדיסק, נוצרה רקמת הצטלקות ושחיקה פוסט-ניתוחית בגובה החוליות L5-S1 וכנראה גם החלה בחוליות גבוהות יותר.
התסמונת נקראת באנגלית Failed Back Syndrome אשר מהווה אתגר מקצועי לכירופרקט השיקומי אך לא פחות למטופל/ת עקב הצורך לבצע תירגול עצמי של מתיחות וחיזוקים וכן הרגלי מניעה יומיומיים.
למען דיוק רב יותר בהערכתנו, הייתי ממליץ לך לפני הסכמתך לקיבוע להגיע לאבחון ולהערכה ובדיקה אצל ד"ר לכירופרקטיקה המתמחה בשיקום וישנם מספר כאלו בארץ. כירופרקט רגיל בדרך כלל יתן טיפול קצר ולא כולל את כל המרכיבים שנזכרו לעיל וכן לא יהיו בידיו הכלים הקליניים והפרקטיים של שילוב טכניקות טיפוליות כירופרקטיות כפי שעמיתו המומחה שעבר התמחות והכשרה פוסט דוקטורט בנדון,

אנא פני להערכה וייעוץ כאמור בליווי צילומייך והדמייתך.
בהצלחה וגמר חתימה טובה,
 
ויוי דן
00:02 28.09.09
שלוםרב
האם יש ביטוחי בריאות מטעם קופות החולים שמחזירות כסף תמורת ביקורים אצל כירופרקט?
ואם קופות החולים אינן מחזירות כסף עבור ביקור שכזה , האם זה מישום שתחום הכירופרקטיה אינו מוכר על ידי קופות החולים???????????????????
בברכה
ויוי דן
 
ד''ר עופר ברוך  
23:50 29.09.09
ויוי שלום,
לצערנו, מקצוע הכירופרקטיקה עדיין לא צורף/נכלל בסל הבריאות הלאומי אשר מעודכן על ידי ועדה מיוחדת פעם בשנה ובאישור משרד הבריאות והאוצר.
אי לכך, ובעקבות רצון הקופות להגדיל את רווחיהן מהציבור, הן הקימו חברות בת כאילו עצמאיות ובלתי תלויות אך נסמכות על הגדרות "מוסד ללא כוונת רווח" או מלכ"ר למקצועות בריאות אשר אינם כלולים בסל הבריאות. הקופות נסמכות על הביטוחים המשלימים אשר גובים מהמבוטחים פרמיה חודשית עבור כתב שירות שאיננו פוליסת ביטוח רפואי כמו בחברות הביטוח הרפואיות הפרטיות, מה שמאפשר להן לשחק עם התחומים המכוסים ביתר קלות משפטית מול לקוחותיהם.
חברות בת אלו שוכרות ד"ר לכירופרקטיקה בחוזים אישיים עושקים בהם הכירופרקט שמסכים לעבוד עבורם מקבל רק 30-35 ש"ח לטיפול ובעקבות זאת, עובדים בקופות כירופרקטורים צעירים אשר רוצים להתחיל קריירה או כאלו שמטפלים 5-10 דקות במטופל כולל בדיקתו וההנחיות המקצועיות למטופל, מה שנותן למטופל טיפול מוגבל בהתאם למה שבעצם שילם עבורו.

ככלל, למרות ששילמת את דמי השירות החודשיים, עדיין עלייך לשלם מכיסך 50-60% כגון 70-80שח כאשר יתרת התשלום מועברת לחברות הבת מהביטוח המשלים של הקופה וכאן, ניתן אם מתעקשים לקבל החזר חלקי על טיפול אצל כירופרקט מוכר אחר שלא במרפאות חברות הבת.

במקביל לקופות, יש כאמור חברות ביטוח רפואי פרטיות כגון הפניקס, הראל, כלל, מנורה וכו' אשר מוכרות פוליסות ביטוח הכוללות את מקצוע הכירופרקטיקה בין 12-20 טיפולים לשנה בין 70-80% החזר ישירות לצרכן ולכן כדאי לבדוק מה כדאי לך.

כלונו תקווה שבשנתיים הבאות יכלל מקצוע היכרופרקטיקה בסל הבריאות ואז יפתרו בעיות רבות והנגישות של מירב הציבור ליכולותיו המוכחות של הכירופרקטיקה תגדל ותאפשר בריאות ותפקוד טובים לכלל האזרחים במדינה,
מקווה שעניתי לך באופן המקיף ביותר ויש עוד הרבה מעבר לכך ליכולתנו בפורום זה,
בברכה,


+ הוספת הודעה
   1 ...  36  37  38  39  40  41  42  43  44  ...  66  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
כירופרקטור   כירופרקט   כאב גב תחתון   עמוד שדרה   בעיות גב   עמוד שדרה   כאבי אגן   כאבי צוואר   בלט דיסק
RSS RSS פורום כירופרקטיקה