בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כירופרקטיקה עמוד 9

פורום כירופרקטיקה הוא המקום שלכם להתייעץ עם כירופרקט על כירופרקטיקה ושימושיה. בפורום אפשר להתייעץ על כאבי גב, עמוד שדרה, כאבי פרקים, כאבי גב תחתון, חיפוש כירופרקט, כאבי ברכיים, כאבי אגן, כאבי צוואר, פריצת דיסק, בלט דיסק, בעיות גב ועוד
מנהלי פורום כירופרקטיקה:
ד''ר עופר ברוך
לפרטים נוספים
ד''ר נמרוד לירם
לפרטים נוספים
 
פורום כירופרקטיקה
 
פונים יקרים, נסו למקד ולהסביר במירב הפרטים את שאלתכם. כאן הפינה למידע על עיסוק הכירופרקטיקה בבעיות גב, צוואר, ראש, גפיים, תאונות דרכים וספורט, עקמת ויציבה מינקות ועד זיקנה כולל קוליק, אסטמה, עיכול וכו
שלום רב,
אני בן 18 וחצי ולפני כשנה התעוררתי יום אחד עם כאב חד במפרק הלסת הימני(בעייני הסיבה היא שישנתי על האיזור ובכך הלסת זזה שמאלה ונגרמה בעיה/"פריקה" באיזור המפרק).
אינני בטוח אם הבעיה היא במפרק עצמו/בשריר/סחוס.
הבעיה היא "קנאקים" רבים שגורמים לכאבים בזמן ה"קנאקים" ואחריהם (יש ימים ובהם עשרות קליקים כאלו).
במהלך השנה האחרונה הייתי אצל רופאת פה ולסת ואצל רופא שיניים, אך הם אמרו שלא ניתן לעשות הרבה ורק לא לאכול מסטיקים. הפחד העיקרי שלי הוא החמרה של הבעיה.
מה ניתן לעשות? איזה מומחה מתאים לנושא?
רופא פה ולסת/רופא שיניים/כירופרקט/כירורג מהתחום?
תודה מראש,
אופק.
 
ד''ר נמרוד לירם  
00:20 19.02.13
שלום אופק,
הבעייה שעליה אתה מדווח היא במפרק TMJ (פרק הלסת התחתונה ועצם הרקה). ישנם כירופרקטורים המתמחים בכך. במחלקות כירורגיות של פה ולסת בבתי חולים יכולים לעזור גם-כן. בדוק עם כירופרקטיקה באיזור מגוריך. נשמע לי כי הרופאים שהיית אצלם לא ממש השתדלו עבורך. בהצלחה.
היי
אני בן 24 ולפני בערך שלוש שנים נפלתי והצוואר שלי נזרק ואני זוכר שהוא כאב לאורך שעה לאחר מכן. שמתי לב למחרת שכשאני מסובב את הצוואר משמאל לימין בנקודה מאוד מסוימת בתזוזה יש קליק חזק וזה קורה כל פעם שאני מסובב (בלי לחכות 20 דקות) בין קליק לקליק. אולי יש תחושה לא נעימה קטנה ברגע הקליק אבל לא משהו כואב. זאת אומרת מה שמפריע לי זה הרעש עצמו.
לפני חודשיים הרגשתי שכמות הקליקים התגברה ואז כשאני מניע את הצוואר בתנועה של הסתכלות כלפי מעלה אני שומע המון המון קליקים קטנים וכשאני נושם לפעמים יש קליק קטן. יש ימים שזה היה פחות גרוע ויותר גרוע, אבל זה היה בתחום שאפשר לסבול בקושי. היום קמתי בבוקר וזה נהיה יותר גרוע, וכשאני מטה את הצוואר לימין ושמאל אני שומע המון קליקים קטנים שמזכירים צליל של גרגירי חול שנתקעים בשיניים, והיום בבוקר כשקמתי כשהבטתי בתנועה מלמעלה למטה שמעתי קול של "סווישש", ומדי פעם כשהבטתי שמאלה פתאום שמעתי רעשים של קליקים. בקיצור יש התדרדרות מתמדת.
הרעש של הקליק כשאני מסובב את הראש משמאל לימין שונה מהרעשים של הקליקים לשאר הכיוונים והוא יותר בולט. שאר הקליקים קטנים, אבל מטרידים מאוד. פעם הייתה לי תנועה חלקה.
אני חייב להגיד שאני יושב מול המחשב כל היום ולא עשיתי עד היום תרגילים (כי לא ידעתי שזה עלול להתפתח לכזה מצב).
הלכתי כבר לשלושה אורטופדים מתמחים באורטופדיית גב, השלישי היה פרופסור. הרופא הראשון אמר שהרפואה מטפלת רק מתי שיש כאבים, השני שלח אותי לפיזיוטרפיה - הפיזיוטרפיסט לא ידע מה לעשות איתי ופחדתי מהמניפולציות שיעשה עלי מכיוון שלא ידע מלכתחילה מה לעשות איתי, הפרופסור צילם אותי בx-ray ולפי טענתו "הצוואר שלי ממש לפי textbook" זאת אומרת אין משהו שנראה בצילומים. אני יכול לצרף את הצילומים כאן אם יש צורך.
אני לא יודע מה לעשות והרעשים מאוד מטרידים אותי והאם אפשר לתקן את הבעיה הזו ושאחזור כפי שהייתי פעם.
תודה רבה על הייעוץ
קובי שלום,
בהחלט, אנא צרף את צילומי הרנטגן כאן שנוכל לבדוק אותם כירופרקטית ולייעץ לך במדוייק יותר
 
קובי
 
18:58 16.02.13
 
קובי
 
18:58 16.02.13
 
קובי
 
18:59 16.02.13
 
קובי
 
19:00 16.02.13
קובי שלום רב,
תודה על הצילומים אשר בהחלט מראים על מגוון בעיות הקשורות לתלונותיך:
בצילום הקדמי, נראים בבירור 2 קימורי עקמת צידית, לשמאל בחוליות הצוואר התחתונות C5-6-7, ולימין C2-3-4
בצילום הצידי, רופאים אשר לא עברו לימודי והכשרת כירופרקטיקה, יתייחסו אליהם כנורמליים מכיוון שלא נראית שום פתולוגיה כגון שבר סרטן או דלקת חריפה.
ככירופרקטים מומחים, אנו בודקים אפשרויות אלו ובנוסף ובאופן ייחודי, את מבנה החוליות והמנח שלהן המשפיעים על איכות וכיווני התנועה של החוליות, הצוואר והראש.
בצילום הצידי נראה יישור יתר ופחיסה של הקיעור הנורמלי הצווארי בחוליות צוואריות תחתונות C4-5-6-7, אשר מתאים מאוד לעקמת שראינו במנח הקדמי של הצוואר.
בנוסף, נראית פחיסה קטנה בגוף החוליה C5 אשר יכול להתאים לתאונה או טראומה בעבר שארעה לך, או שינה רבה בתנוחה על הבטן כאשר הצוואר מסובב כל הלילה.
בצילום האלכסוני הימני, נראית בבירור התחלת היצרות פת בין חולייתי עליון בין C2-3 כולל התחלת זיזים סידניים במיפרקי החולייות הללו.
ממצאים אלו מאששים את תיאוריך על שמיעת חריקות ורעש כדוגמת חול בצוואר עם הנעת החוליות, אשר כרגע, ולפי הצילומים, אינן משוחררות ואינן ישרות
זהו מקרה קלאסי לד"ר לכירופרקטיקה אשר יבדוק אותך, ימשש את כיווני ומנח החוליות, ישחרר את השרירים ויאזן ויישר את החוליות תוך כדי שילוב תרגילי חיזוק ושיקום עבורך. רצוי שאכן ינתן זמן טיפול מקיף גם לשרירים וגם למבנה החוליות, וכאן עליך לבחור בין רמות הטיפול הכירופרקטיות הקיימות היום:
טיפול כירופרקטי פשוט של מספר דקות, יעזור אך ייקח חודשים ארוכים
טיפול כירופרקטי מורכב של 20-30 דקות לכלל מרכיבי הבעיה, יעזור תוך ימים עד שבועיים-שלושה
בדרך כלל תמצא את נותני הטיפולים המורכבים רק בתחום הכירופרקטים המומחים
ואילו הטיפולים הפשוטים הקצרים בתחום הכירופרקטים הרגילים,
בהצלחה בדרך שתבחר שתתאים לך.
 
קובי
20:40 17.02.13
תודה רבה על התשובה. נראה שהייתה השקעה רבה בפיענוח הצילום..
קודם כל - על העקמת אני ידעתי. ולגבי שינה על הבטן - אני עושה את זה כל לילה. לא ידעתי שזה מזיק..
כרגע קיבלתי מספר תרגילים מפיזיוטרפיסט לצוואר כדי שאולי הקליקים ימוזערו. אבל לגבי יישור חוליות - איך בכלל ניתן ליישר חוליות שנפגעו מישיבה מול מחשב במשך שנים? והאם בכלל ניתן?
ועד כמה הטיפול של כירופרקט לצוואר מסוכן? האם הכירופרקט יכול להפעיל שיטה או מניפולציה על הצוואר שדווקא תייצר כמות יותר נכבדה של קליקים (תשיג את התוצאה ההפוכה) או תגרום לי לתסמיני כאב כרוניים לאחר הטיפול? כבר היו מקרים מעולם ואני קצת חושש מהעניין הזה. מה בעצם הסיכון שאותו אני לוקח?
 
ד''ר עופר ברוך  
10:11 18.02.13
קובי שלום שוב,
הנה השלמתה עוד חלק בפאזל האבחנתי שלך, וכפי שראינו בצילומי הרנטגן, קיימת בעייה תפקודית וניוונית במנח חוליות הצוואר שלך.
תרגילי צוואר אקטיביים או פאסיביים שלך או בעזרת פיזיוטרפיסט אכן יכולים לחזק את שרירי הצוואר והמיפרקים רק מה....
הם יחזקו אותם לא סימטרית ובאופן ובמנח לא נכון, כך שהקליקים אולי "ירגעו" בתחושותיך, אך הניוון יוגבר והזיזים שכבר ראינו בחוליה C2 יגדלו, כי המכאניקה לא טובה, וזה יוביל בעשור השנים הבאות לפגיעה בכריות הדיסק הצוואריות, וחבל.

בדיוק לשם כך, יש את מקצוע הכירופרקטיקה, שאם הוא היה מסוכן כדבריך או כדבריי מלעיזים כאלו או אחרים אשר אינם מבוססי מחקרים ועובדות, אזי לא הייתה לנו עבודה.
המציאות, אתה יודע ויכול להתעדכן באתרי הכירופרקטיקה השונים כולל תוצאות הטיפולים והמחקרים המדעיים כולם תומכים ביעילות ונחיצות טיפולי הכירופרקטיקה לצוואר, ובמיוחד כאשר הם מלווים בתרגילי חיזוק ושיקום.

לכן, אני משאיר לך את המידע הזה ואתה תחליט מה שטוב ונכון לך.
ההמלצה, היא לטפל מוקדם על מנת לייצב את מנח החוליות והמיפרקים, לבצע חיזוק שרירים ומעטפות מיפרקים ולהימנע משינה על הבטן, אשר תהרוס את כל מה שעשינו,
בהצלחה בכל אשר תבחר
 
תודה רבה !!
12:22 15.02.13
שלום ,
יש לי מספר שאלות ואשמח אם תאכל לענות לי אליהן.
1. האם צמיחה מהירה מאוד לגובה אצל נער בו 17, בתקופה של שנתיים בערך יכולה לגרום לכך שהשרירים העמוקים לא התחזקו מספיק ואם כן למה זה יכול לגרום ?
2. האם יציבה לקויה יכולה לגרום לכאבים רבים בצוואר ובגב? ואילו עוד השפעות יש ליציבה לקויה במערכות השונות בגוף ?
3. האם שרירים תפוסים או כאבים בגב עליון יכולים להקרין לחזה בצד שמאל ואולי גם להשפיע על הלב?
תודה רבה !
 
ד''ר נמרוד לירם  
13:56 15.02.13
תודה רבה שבת שלום,
לשאלותיך:
1. התשובה היא כן. זה יכול לגרום לחוסר איזון בשרירי השלד, כאבים, יציבה לקויה והרגלי תנועה "מקולקלים". עם זאת, אפשר, רצוי וקל לטפל בכך במיוחד בגיל 17.
2. התשובה: כן. יציבה כושלת עלולה לגרום לתבנית התפתחותית לקויה ורצוי לטפל בה. שילוב של כירופרקטור ואלכסנדר הוא שילוב טוב.
3. שרירים תפוסים יכולים להקרין על חזה שמאלי, אך סבירות ההשפעה על בריאות הלב היא נמוכה.
בהצלחה
 
תודה רבה !!
13:58 15.02.13
תודה רבה על התשובה המהירה.
האם פילאטיס רצוי לחיזוק שרירים אלה ובכך גם לפתור את הכאבים ואולי גם כאבי ראש שנובעים מהצוואר ?
 
ד''ר נמרוד לירם  
16:08 15.02.13
פילאטיס היא שיטת תרגול ולא טיפול. יש לה ערך באיזון מערכות שרירים, דבר היכול בהתוויות מסוימות לעזור לפתרון בעיות בריאות. עם זאת, כדי להגיע לתוצאה מיטבית בטווח ארוך יש ללכת במתווה הקליני: תישאול, בדיקה, איבחון, התאמת טיפול ומעקב עם צפי. אין קיצורי דרך או מקסמים.
שלום רב,

ממה יכולה לנבוע תופעה של בחורה (בריאה) בת 20
שמתפקדת היטב, אך כשצריך "להחזיק את היד באופן יציב" היד רועדת, באופן די משמעותי.
האם זה מעיד על משהו עמוק יותר או מסוכן ?
האם דורש טיפול ? האם יש טיפול ?
ואיזה רופא מטפל בבעיה שכזו ?
תודה,
א.
 
ד''ר נמרוד לירם  
14:09 14.02.13
בת 20 שלום,
היית מתחיל אצל נוירולוג.

בהצלחה XX
שלום, מזה כארבעה חודשים אני חווה עיקצוצים וגרד באזור השכמות כמה פעמים ביום ללא פריחה, זה גורם לגרד מציק מאוד, רופא עור נתן לי כדורים זילרג׳י נגד אלרגיה אך זה לא פתר את הבעיה, האם יתכן שזה קשור לבעיה עצבית? צוואר או עמוד שדרה? או שמא עלי לפנות לכיוון שונה כגון בלוטות לימפה (קראתי שגרד ללא פריחה קשור לכך) תודה מראש על תשובתך
 
ד''ר עופר ברוך  
19:35 13.02.13
דנה שלאלות ותובנות מצויינות,
אכן,
כאשר מתפתחת בעיית יציבה וחוסר תנועה תקין של חוליות הצוואר והשכמות משתנה ההמרצה העיצבית תחושתית בעור ומורגש גרד ללא אודם, כאשר אם מתרחש לאורך שנים רבות במקביל לתהליכי ניוון החוליות, יכולים להופיע כתמים קטנים אדומים לא מובלטים.
איזון כירופרקטי מדוייק ויעיל לכיוון החזרת התנועה וקימורי הגב אמורים לעזור לגופך לאיזון התחושות והפסקת הגרד,
אנא פני בהחלט לבדיקה, אבחון כירופרקטי וטיפול כירופרקטי מתאים
בהצלחה
 
שירה
18:13 05.02.13
ד"ר שלום רב,

נראה לי שפיספסתם את שאלותיי כשאלות המשך בענין זרמים/נימולים באזור החזה/צלעות ולכן פתחתי הודעה חדשה.

תודה רבה לתשובתך המפורטת. הבנתי שעיקר הבעיה שאתה רואה הינה הספונדילוטוזיס וכן בלט הדיסק האחורי הצווארי.

למה הכוונה בלטים דיסקיים אחוריים?

מה זה הספונדולוטוזיס?

למה הכוונה:

קיים אות גבוה קווי בחוט השדרה הגבי מ- D6 עד D10, ממצא יכול להתאים להרחבה של התעלה המרכזית?

מה הכוונה הרחבת של התעלה המרכזית?

האם כל אלה יכולים לגרום לנימולים 24 שעות ביממה ללא הרף?

האם יתכן אף כאב בצלעות מצד שמאל כאב מידי פעם ושם התחיל לי בעיקר כל הענין של כאב לוחץ עם נימולים/זרמים וכו?

זה מאד חשוב לי להבין את הדברים האלה, אם אפשר לקבל ממך הסבר.

תודה מראש על סבלנותך האדיבה.

ב ב ר כ ה
 
ד''ר עופר ברוך  
16:12 13.02.13
שירה שלום שוב,
פגיעות בכריות הדיסק הצווארי שלך אובחנו על ידי הראדיולוג כלא מזיקות, אך אנו הכירופרקטים, תמיד מוסיפים מקדם עומס עמוד השדרה. עלייך לזכור כי הבדיקה נערכה כאשר שכבת ושום עומס לא היה על הצוואר. בחיים, את מבינה, ישיבה, נהיגה, רכינה ונשיאת שקיות וחפצים בידיים מגבירים את העומס על חוליות הצוואר ובוודאי על כריות הדיסק הפגועות, אשר יכולות לתרום לזרמים.
ספונדילוליסטזיס היא מחלה ניוונית של גלישת חוליה אחת מעל ולפנים החוליה מתחתיה, דבר העלול גם כן לייצור לחץ על העצבים.
בקיצור, גשי להיבדק מקצועית אצל מי מהכירופרקטים המומחים ואל תשכחי להיא עימך את דיסק ה MRI לבחינתם העצמאית,
בהצלחה
שלום רב.
האם יש ניסיון בשימוש במכשיר B-CURE LASER לטיפול בכאבי גב? האם זה יעיל?
בברכה, ריטה
 
ד''ר נמרוד לירם  
15:12 05.02.13
שלום ריטה,
מאחר שכאבי גב יכולים להיות מסוגים רבים ומגוונים, אין לשאלתך תשובה חד משמעית. B-cure Laser יעיל לנזקים ולדלקות ממוקדות ברקמה רצועתית וגידים. במידה שכאב הגב מקורו באלה, הטיפול עשוי להועיל. כשמדובר בהתכווצות מפושטת, פריצת דיסק, בעיות איזון שרירים וכדומה, אין סיבה לשקול טיפול כזה. בהצלחה.
 
ירון
08:44 30.01.13
שלום רב,
אני בן 37 לאחרונה התחלתי לעבוד במכון כושר ולמרות שביצעתי את הפעילות בהדרגתיות, בצורה לא אינטנסיבית ועם משקלים נמוכים, ייתכן ונוצרה פגיעה כתוצאה מהאימונים.
מזה כשבוע אני חש בכאבים באזור המותן השמאלית בגב התחתון, קשה לי לומר את הנקודה המדויקת של הכאב, כי לעיתים אני מרגיש אותו גם בירך השמאלי, לעיתים בחיבור בין צד שמאל לישבן.
הכאב הוא בדרך כלל בתנוחות מסוימות בעיקר ישיבה ובעיקר בנהיגה עד כדי כך שקשה לי בנהיגה לסובב את ההגה לצד ימין כי זה דורש הטייה מסוימת של האגן וזה גורם לי לכאבים ומקשה עליי לבצע את התנועה. פעולה של לבישת מכנסיים על רגל שמאל עשויה להיות כואבת , ואגב רק עם אני נעזר במקביל ביד שמאל, אם אני משתמש ביד ימין ללבישת מכנס על רגל שמאל הכאב פחות מורגש.
שאלתי- איזו סוג של פגיעה נגרמה לי ומה הטיפול הנדרש
 
ד''ר נמרוד לירם  
08:37 31.01.13
שלום ירון,
כדי לדעת מאיזו פגיעה אתה סובל ומה מהותה צריך לבדוק אותך (אבחנות אינטרנט הן גרועות). לא מן הנמנע שהאימון יצר חוסר איזון או עורר בעייה רדומה קיימת.
עצותי הן להבדק היטב ולהשקיע באימון חדר כושר מבוקר ע"י מאמן רציני שייתן הדרכה נכונה לפחות עד שתדע בדיוק איך להימנע מנזקי אימון. בהצלחה
שאינם עוברים בעזרת משככי כאבים. מחוסר שיווי משקל כשהוא עוצם עיניים ומסחרחורת לפעמים כשהוא קם למצב עמידה מישיבה.
מתחושה של "מים" באוזן ומרדימות חצי פנים.

שאלה: באיזה תרוץ או טוענה כדאי לבוא לנוירולוגית - שהתעלמה אין ספור פעמים מסימפטומים אלו בכדי לקבל בדיקת CT ראש.

היא טוענת שזה שייך לבעי'ה שיש לו בחולי'ה צווארית...
אנו חוששים שהיא "מחפפת"....
איך אפשר לעבור את המחסום הזה ולקבל בדיקה שתניח את דעתינו.

תודה
 
ד''ר עופר ברוך  
21:05 28.01.13
כרמי שלום רב,
התסמינים שהינך מתארת יכולים מאוד להיות קשורים לחוליות הצוואר אך לא רק להן.
הקשר הרפלקסורי בין המוח הקדום, הסראבלום, השולט על תחושות מיקום הגוף בחלל תחת כח הכבידה והפעלת שרירי יציבה אוטומטיים, מקבל גם פיידבאק מתעלות שיווי המשקל באוזניים התיכונות, וכן מעצבי שרירי גלגלי העיניים.
כל המשולש הזה חייב לעבוד בסינרגיה והתאמה.
בנוסף, כל המעגלים העיצביים בין 3 גורמי החישוב והשליטה, עוברים במרכז המוח המודרני, הטאלאמוס, אשר מגביר את האותות או מחליש אותם, בהתאם לאופן ואיכות עבודת חיישני התנועה המכאניים-עיצביים במיפרקי חוליות הצוואר,
לכן, כנראה היא קישרה זאת לחוליות.
דבר נוסף שאכן יכול להפריע לחשיבה האבחנתית הזאת, היא רדימות חצי פנים, כאשר עצב התחושה בפנים הוא העצב הגולגלתי החמישי (טרייג'מינאלי) אשר מרכזו הגדול של גרעין העצב הזה, נמצא בגזע המוח אך גם יורד לתוך חוט השדרה עד לגובה החוליה השלישית בצוואר, כך שאם יש בעיית יציבת חוליה צווארית כפופה לפנים או זיז ניווני שגדל ולוחץ על חוט השדרה או כרית דיסק בין חוליות השדרה שנלחצת לאחור ולוחצת על חוט השדרה וגרעין העצב החמישי, עלולה להתקבל תחושה כזאת בפנים.

קיימים המון מצבים בהם מטופלים באים לרופאים ואינם מודעים להצגת דבריהם או לשפת גופם שיתכן ומשדרת מצוקה אמיתי או חרדתית בפני הרופא, ואז המטופל מקבל "סטיקר" של היפוכונדר או "סובל מחרדות לא מבוססות"
מכיוון שאנו כד"ר לכירופרקטיקה, לומדים קודם כל להאמין למטופל (עד אשר נוכיח אחרת) וחכיוון שלפי דברייכם היא "כבר קבעה", אזי הפתרון הוא ללכת לבירור אצל ניורולוג/ית אחר או לקבוע לייעוץ נוירוכירורגי ישירות מספר המומחים של קופת החולים שלכם או ללכת לבדיקה במרפאות החוץ של בתי החולים או למיון (פחות מומלץ, אין להם זמן אלילכם כרגע בעונת השפעות),

ניתן בהחלט לנסות ולגשת לבדיקה פיזיקאלית מקיפה אצל כירופרקטים אשר עברו הכשרה נוספת בתחומי בדיקות וטיפול באחבנות ליקויי שיווי המשקל ובדיקות נוירולוגיות מעמיקות ובדרך כלל הם יהיו כירופרקטים מומחים,
יתכן וניתן לחסוך את הריצות להדמיה אם יופיע שיפור בבדיקות הכירופרקטיות אשר כוללות גם טכניקות מתיחה, יישור ושחרור צוואריות כירופרקטיות.
לגבי ההדמיה, אכן בירוקרטית, הכי קל דרך נוירוכירורג או דרך בית חולים.
ניתן גם לגשת לבירור הדמיה פרטי CT צווארי 650שח ברמת מרפא עם הפניה מרופא או ד"ר לכירופרקטיקה, MRI צווארי 1000 US$,
מקווה שעכשיו קצת יותר ברור הכיוון
 
עומרי
21:52 21.01.13
היי

עשיתי בדיקת ושט וקיבה עקב קושי בבליעה.
בתוצאות לא נמצא שום דבר לא כשורה חוץ מהערה אחת:
"יש לציין הצרות מרווח בגסמנט C7-6 כביטוי שינויים ניווניים בגסמנט הנ"ל של ע"ש צווארי."

מה זה ? ממה זה נגרם ? איך מטפלים בזה ? לאיזה תחום ברפואה זה שייך ?

תודה
 
ד''ר עופר ברוך  
10:35 22.01.13
עומרי שלום רב,
תיאור ושאלות מצויינות!
קושי בבליעת מזון לעוס יכול להיווצר ממגוון סיבות, אך העיקריות הן:
1. התנפחות בלוטות לימפה ושקדים עקב דלקת נגיפית או ויראלית אשר גורמים היצרות הוושט, מבט פיזי עם סקופ על ידי רופא/ה אף אוזן גרון יכולים לשלול זאת,

2. שרירי הבליעה המרימים את סחוסי הגרוגרת ועוזרים בהעברת המזון לפתח הקיבה אינם עובדים בטונוס מתאים, עקב בעיית פעולת חיישני תנועה נוירולוגים במיפרקי חוליות הצוואר, ד"ר לכירופרקטיקה בבדיקתו במישוש ובבדיקות כוח שריר ופעולה רפלקסית עיצבית יוכל לאבחן זאת ובוודאי גם לטפל ידנית ולשפר בחזרה את עבודת החיישנים ושרירי הלוע/ושט,

3. זיזים סידניים ניווניים הגדלים בגופי החוליות הצוואריות מלפנים, יכולים אם עוברים 5ממ ומעלה, לייצור לחץ פיזי על רקמות הוושט החיצוניות ועל ידי כך, מייצרים את קוטר הוושט. תמונה קלינית זאת מתאימה בדרך כלל לאנשים מבוגרים בגילאי החמישים-שישים-שיבעים, או אצל צעירים שנפגעו חזק מנפילה או תאונה בצוואר והחוליות החלו לפתח את הזיזים מוקדם יותר,
גם כאן, יוכל הכירופרקט לבדוק ולהקל על ידי ריווח החוליות והקטנת הבליטה הכללית של החוליות והזיזים אל הוושט, ואם אין שיפור, כאן נכנס תפקידו של הנוירוכירורג אשר ישקול אם לבצע ניתוח פולשני ממנח צווארי קדמי לניקוי הזיזים המפריעים,

אנא בחר את האפשרות המתאימה לך,

בהצלחה
אני בן 18 ופני שאני פונה להוריי בנושא זה, רציתי לשאול בפורום ממה נובעים כאבים עזים שיש לי קרוב לשבועיים באיזור פרק כף היד, יכול להיות שיש לי דלקת פרקים, אני מרגיש שזה מתפשט לכף היד עצמה מה זה אומר? האם שאני צריך לעשות צילום באיזור?למי אני צריך לפנות?
עי שלום,
פנה ככתובת ראשונה לאורתופד מומחה לכף יד, או לרופא פרקים (ראומטולוג).
בהצלחה
לפני כשנתיים עברתי תאונת דרכים בחודש תשיעי להריון כאשר המתנתי ברמזור רכב אחר התנגש בי בעוצמה מאחור. חטפתי מכה חזקה בצוואר ומאז תוקפים אותי כאבי גב תחתון איומים לסרוגין. עברתי פיזיוטרפיה בקבוצה לנפגעי תאונות מהסוג הזה (וויפ פלאש). אך זה עדיין נמשך. מה אתה ממליץ לעשות?
(צילומים יצאו תקינים).
 
ד''ר נמרוד לירם  
14:09 20.01.13
הסיכוי שטיפול כירופרקטי כן יועיל היכן שפיזיותרפה לא עזרה קיים. נשמח לנסות.
שלום שמי אייל לפני כשבועיים אובחן אצלי תפס במפרק הירך שמאוד מרגיז בישיבה וקימה משכיבה שאלתי האם טיפול כרופרקטי יכול להעלים את תופעת הקנקים במפרק והאם ידוע על מקרים שמנעו ניתוחים עתידים נאמר לי עיי הרופא שהקנק במשך הזמן יכול לקרוע סחוסים בתוך המפרק ואני יצתרך לעבור ניתוח ארטוסקופיה חשוב לציין שכרגע אין סימנים לנזק סחוסי
אייל שלום רב,
אם אכן קיימת תופעת קול המופיעה במצבי שינויי יציבה שלך עם האגן והירכיים, אזי, הקול שהנך שומע, בדרך כלל נובע מהחלקה של גידי שרירים האחראים ליציבת הירך או לסיבובה על חלקי עצם בירך או באגן. הקול נשמע יותר כמו החלקה או "סנאפ" מאשר קנאק.
יתכנו שלו סיבות לכך, אשר קורה כי הן קיימות כולן או מקצתן:
1.נטיית אגן לצד מסויים ואז, אורכי הרגליים והירכיים אינם סימטריים ונוצרים שרירי ירך מקוצרים הגורמים לצלילי הסנאפ,
2. שרירי ירך מקצורים,
3. כל אלו בעקבות מבנה ומיקום לא סימטרי של שקע מפרק הירך/מבנה ברך או פחיסת קשת אורכית בכף הרגל/פלאטפוס

הטיפול השמרני הטבעי הוא להתחיל בבדיקה מדוייקת כאמור אצל ד"ר לכירופרקטיקה המבין בנושא (לשאול בטלפון הראשוני לגבי נסיונו והכשרתו) לסיבה/ות לסנאפ,

הטיפול הכירופרקטי חייב יהיה לכלול גם איזון האגן ויישורו, איזון חוליות הגב, ובמיוחד, מתיחת והארכת שרירי העכוזים והירכיים כולל תרגילי חיזוק שלהם,

בהצלחה!
 
ג'ניה
20:08 16.01.13
שלום ד"ר
יש לי כבר משהו כמו שנה וחצי שנתיים בעיה בעמוד שדרה
ירידה בראייה בשמיעה, חוסר שיווי משקל, קושי בהליכה קושי בדיבור וסחרחורות, אני לא מרגיש טוב באופן קבוע,
הרופאים הביאו לי 2 צילומים לא מתאימים כמו דימות ורנטגן, אני חייב סיעטי כדי לראות איזה חוליות יצאו מהמקום וכל חוליה על איזו חוליה היא לוחצת ומה יש לי, ולא נותנםי לי סיטי, איך אני יכול להשיג סיטי?

ובכללי לפי התאורים שהבאתי לך מה הבעיה אצלי בערך אתה יכול להגיד?
 
ד''ר נמרוד לירם  
20:30 16.01.13
קודם לבדוק אותך. אח"כ להחליט מה האבחנה ואיזו בדיקה דרושה.
 
אורח
17:06 12.01.13
לפני יותר מ-4 שנים אובחנתי כבעל בעיות כדלקמן- היצרות תעלת השידרה המותנית, בלט נוקר של דיסק ושינוים ניווניים. אני עוסק הרבה מאוד בשחיה. כאבים שהיו לי בתחתית עמוד השידרה (בשקע הגב שמעל לישבן) נעלמו. אבל לפעמים יש לי תחושת כאב שמתפשטת לאורך רגל שמאל. האם יש צורך במעקב ו'או טיפול כלשהם או להמשיך בשיגרת הספורט? תודה.
 
ד''ר נמרוד לירם  
18:41 12.01.13
שלום אורח,
1. המשך בשיגרת הספורט כעצה אקסיומטית.
2. אם הכאב מציק לך מפריע למהלך התקין של חייך, גש להבדק אצל מי שמבין עמוד שדרה. ע"פ זאת נדע אם להפנות להדמייה, בדיקות אחרות, רק טיפול או רק ייעוץ. אבל להבדק צריך. בהצלחה.
 
מעיין
17:25 10.01.13
שלום רב,
אני בת 30, סובלת מכאבי ברכיים קשים בזמן ישיבה ממושכת כשעוברת לעמידה או הליכה הכאב עובר. מה משמעות הכאב הזה וכיצד ניתן לטפל בו?
נ.ב: לעיתים יש לי גם כאבים בגב התחתון ובישבן
 
ד''ר נמרוד לירם  
18:11 10.01.13
שלום מעיין.
כמו כל תופעה המרמזת על בעיה בריאותית, גם כאן ניתן לומר כי כדאי להיות חכמים אחרי שרואים ובודקים אותך. כאב ברכיים במצבים סטטיים יכול להראות על מצב דלקתי. יתכן שמשהו במכניקה של הברכיים שלך לא אוהב ישיבה, וישנן אפשרויות נוספות. יתכן שמדובר בבעיה מערכתית בה משתתפים גם הגב והאגן. לא נבדוק, לא נדע. דרך אגב, בדיקה במקצועות הקליניים משמעה: 1) תשאול 2) בדיקה גופנית 3) בדיקות הדמיה ומעבדה במידת הצורך 4) אבחון ראשוני המבוסס על כל אלה. אין, ולא צריכים להיות קיצורי דרך.
בהצלחה.
שלום ד"ר במהלך החמש שניים האחרונות עברתי שני ניתוחים של קרע בלברום במפרק ירך ימין (ניתוח ארטוסקופיה) האחרון לפני כשנה בשבוע האחרון רני חש כאב באזור הניתוח מלווה בכאב גב תחתון אשר מקרין לשני המפרקים גם ימין וגם שמאל בזמן שאני לוחץ אם היידים על הגב התחתון הצליל של קנקים נעלמים לגמריי האם לפי דעתך טיפול כרופרקטי יכול לעזור לי ולשפר את דווח פעילות המפרק אני חייב להוסיף שהכאב חזק בשכיבה וקימה משכיבה וישיבה ממושכת במידה וטיפול כרוקפרקטיה לא יעזור אני חושש שאני יצטרך לעבור ניתוח שלישי האם יש לך נסיון אם בעיה דומה אם מטופלים שלך בעבר אשמח לתובה מנומקת
אבי שלום רב,
אכן יש נסיון, ולפי תיאורך, נראה כי הפעם הכאבים בעיקרם יכולים לנבוע ממיפרקי האגן והחיבור שלו לגב התחתון,
במרבית המיקרים לאנשים שסבלו מבעיות לאברום או ניתוחי ירךאנו מוצאים כי הם הולכים לא ישר כאשר האגן שלהם נוטה לצד מסויים, ואז אורך הרגליים לא שווה וגורם הפעלת עומס לא סימטרי על פרקי הירך והסחוסים כולל הלברום.
כמובן, שתנועת ירך חדה לצד כמו בנפילה או החלקה או העיטה יכולים גם הם לגרום נזק לסחוס הלאברום, וגם מבנה אגן גנטי,
לכן,
אנו צריכים לבדוק אותך אישית, לקחת היסטוריה של פציעות והתפתחות מגיל התינוקות ועד היום, בעיות שלד במשפחה ואז להשוות לממצאי ההדמיה והתמונות שבדקו אותך איתם.
אתה צריך גם לזכור שכל הליכה כזאת עם אגן לא ישר וכאבים, גורמת לך באופן אוטומטי לכווץ ולקצר את שרירי הירך והגב ואז, החיכוך והכאב מתגבר בגב, במיוחד כפי שציינתה, כאשר את זז במיטה או משנה תנוחה של יציבה כגון קימה משכיבה ומישיבה,
אנא, פנה לבדיקה מסודרת, אבחון כירופרקטי מסודר והרכב תוכנית טיפול עם מגוון טכניקות (לא אחת), אשר יעזרו לך ללכת ישר, משוחרר ואז התיקונים שנעשו לך בלאברום יחלימו מהר יותר,
בהצלחה
 
שי
04:19 18.12.12
חשוב לי לשמוע דעתך כי אני בטוח שטיפלת בספורטאים.

אומרים שיש קשר ישיר בין מניעת פציעות לבין יכולת ההתאוששות של הגוף, אשמח לשמוע דעתך על מערך ההתאוששות שלי.
אני בן 22:מתאמן בקבוצת כדורגל 4 פעמים בשבוע, משחק אחד בשבוע,ו2 אימוני חיזוק בחדר הכושר.

מערך ההתאוששות:
ריצת שחרור קלה פלוס דגש על מתיחות סטאטיות טובות לכל שרירי הרגליים. לאחר מכן שאני מגיע הביתה נכנס למקלחת של מים חמים וקרים לסירוגין (על מנת לגרום להתאוששות טובה יותר) למשך 7-8 דק(אחרי משחק מקלחת של מים קרים בלבד).כמובן שלאוכל יש חשיבות רבה אז אני אוכל כמה שיותר טוב ושותה הרבה מים. לוקח 520 מ"ג מגנזיום של מגנוקס לפני השינה, וכמה שיותר שעות שינה.
אני יודע שהמדד הכי טוב זה לראות אני מתאושש טוב, אבל קשה לי להשוות את מערך ההתאוששות שלי לשאר השחקנים בקבוצה כי נראה לי שגם הם מתאוששים טוב.
תודה רבה
 
ד''ר עופר ברוך  
11:05 18.12.12
שי שלום,
נראה שאתה עושה את כל הדברים הנכונים, אבל....
כחלק ממניעת פציעות, כל אדם ובמיוחד ספורטאי המשתתף בספורט גופני קונטאקט כגון כדורגל עם ריצות ובלימות תנועה ושינויי ווקטורי תנועה וזינוק וכן בוודאי נפילות, חייב לזכור כי למנוע פציעות לגמרי לא ניתן,
להוריד את הסיכוי לפציעה עליך להקיד על שני מרכיבים:
1. לא "להתאבד פיזית" (בקפיצות/בתאקלים) על המגרש למעט אם זה באמת באמת חשוב לך, זכור כי יש חיים לאחר הכדורגל ויש משפחה וגם ילדים ופנסיה
2. לדאוג להגיע לד"ר לכירופרקטיקה כל כמה שבועות על מנת שיבדוק לך את חיישני התנועה המכאניים במיפרקי הצוואר, השדרה כולה, האגן והירכיים, מנח הקרסוליים ושילוב מדרסים פונקציונאליים לשחקני כדורגל במידת הצורך, ויטפל בכל אלו.
עדיף לבחור כירופרקט ספורט או שיקום.
אם החיישנים הללו לא עובדים נכון כי חוליות קשיחות או האגן נטוי ואורכי הרגליים לא שווים תפקודית, אז הסיכוי שלך לפציעות גדל ואתה למעשה עובד עם שריריך רק ב 70-80% מהיכולת שלהם.
3. לשלב תוסף תזונה בשם ספירולינה (אצה כחולה ירוקה) של חברת NOW אשר תספק לך אנרגיה קינטית רבה בזכות הכלורופיל הממריץ ייצור המוגלובין וייצור מוגבר של תאי דם אדומים אשר יסיעו יותר חמצן לשרירים, תשפר לך את מערכת העיכול והחיסון שמבוסס עליה ועוד, אתה יכול למצוא עליה מידע רב.
בן 44. יש לי 3 בלטים קלים L3-L4-L5 שאינם גורמים כאבי גב (נמצא ב CT וגם ב EMG). אחד או יותר מהם גורם לדילדול שרירי ירך קדמי ובעיקר 4 ראשי בצד ימין. יש פער של 2 ס"מ בהקפי הירכיים. ברך ימין מורגשת חלשה וגם ישנם כאבים בקדמת הברך. אני מטופל אצל כירופרקט 4 חודשים. המתח שהיה בגב תחתון הסתדר לדעתו. כמו כן, הוא חושב שהמיאלין נפגע כתוצאה מהבלט ויקח זמן של מספר חודשים להחלמתו, ובהמשך תחזור האספקה העצבית לשרירי הירך והנפח השרירי יחזור. מצב זה נמשך אצלי זמן לא ידוע. אולי גם מספר רב של שנים. אני מקבל גם מולטיויטאמין B יום יום.

שאלותי הן:
1. מה דעתכם על כך? האם אכן יכול להיגרם נס שכזה? וכמו כן, אם הבלט קיים שנים רבות, האם גם אז המיאלין יוכל להחלים?
2. אם אבצע EMG האם תיצפה הבעיה כפי שהיתה קודם לכן, או שניראה שיפור ומתי יש לבצע את הבדיקה?
אילן שלום,
אתה שואל שאלות טובות ואינטלקטואליות, וזה בהחלט דבר מצויין המחייב את נותני השירות לתת לך, מעבר לבדיקות והטיפולים, גם הסבר אינטלקטואלי על מנת שתבין למה ומה עליך לעשות, במקביל לטיפול הכירופרקטי.
לפי תיאורך, בהחלט קיימת בעיה אשר מטופלת כרגע, אך איננו יודעים אם האבחנות אכן מיצו את עמצן והן מדוייקות מספיק.

אם קיימת עדות לבלטי דיסק מצד אחד, וחולשה בירך מצד שני, חייבת להיות היצרות תעלת שדרה בגבהי חוליות L2-3-4 על מנת שיווצר מספיק לחץ מכאני אשר ילחץ על העצב ויגרום לך לחולשה זאת. אם אין היצרות, אזי יתכן וקיים בקע או פריצה סמוייה בגבהים אלו ויש לבצע הדמיה עדכנית ובדיקות הולכה חשמליות עדכניות.
לא ציינתה מה הוא הפיענוח בבדיקות ההדמיה והאם גם התחושה בירך נפגעה.

ככלל, כל עצב מורכב מסיבי עצב המפעילים שרירים, ומסביבם סיבי עצב תחושתיים (כאב, רדימות, שריפה, מיקום במרחב לשיווי משקל) ומסביבם, כלי דם קטנטנים והכל עטוף בשרוול. לפיכך, אם האבחון הוא לחץ מכאני של הדיסקים ותעלת השדרה כגורם החולשה והאטרופיה(דלדול השריר), אזי הייתה אמור להרגיש הרבה כאבים וירידה בתחושה בירך הימנית לפני הדלדול, כי הסיבים ההיקפיים של הכאב והתחושה נלחצו.

אם אכן יש פגיעה במעטפת המיאלין של העצב המפעיל את שרירי הירך הקדמית, היו נוצרים קצרים חשמליים בין עצבים היורדים משורשי העצבים מעמוד השדרה לירך והייתה אמור להרגיש תחושות של שריפה או רדימות משתנה בין איזורי הירך וכן כאבים. בדיקת ההולכה החשמלית הכוללת גם בדיקת תחושות היתה אמורה לגלות זאת.
לכן,
קיימת עוד אפשרות לדלדול שרירים כגון לחץ שרירים במותנית המלווה בהיצרות התעלת שדרה וכריות דיסק פגועות הגורמים לך להמנעות מדריכה/הפעלת עומס מכאני על רגל וירך R וכך, השרירים פחות פעילים והדלדלו. המנעות זאת יכולה לנבוע ממנח אגן נטוי הגורם לרגל אחת להיות קצרה מהשניה והליכה רבת שנים עם אורכי רגליים לא שווים. הליכה כזאת גורמת להפעלה לא סימטרית של משקל הגוף על הרגליים.
תהליך זה יכול לגרום לחיישני תנועה ויציבה במיפרקי חוליות השדרה לעבוד לא סימטרי ולגרום לירך "חלשה" זמנית, עד שהם יאוזנו בטיפול הכירופרקטי.

כמוכן, חלוקת משקל שונה עקב מנח כף רגל יכולה גם היא לתרום לכך ולכן יתכן וצריך התאמת מדרסים מתקנים.

לסיכום,
עברתה 4 חודשי טיפול כירופרקטי אשר היו אמורים לתת לך כבר לאחר מספר שבועות שיפור משמעותי ביציבה, בכאב ובנפח השריר. אם המטרות הללו לא הושגו, יש להמשיך את הבירור המקצועי הנוירולוגי כולל כאמור הדמיה חדשה ו/או בדיקות הולכה ותחושה עדכניות.
יתכן שאף חיזוק שרירי הירכיים בחדר כושר במנח אשר אינו יוצר עומס על כריות הדיסק והעצבים במותנית יגרום לירך להתחזק ולהשתפר.
ניתן תמיד לפנות אלינו לחווד שניה עם הבדיקות שלך ואז נדע יותר במדוייק לכוון אותך,
בהצלחה
 
אילן
14:50 09.12.12
ד"ר שלום רב
קראתי בעיון רב את תשובתך המפורטת. רציתי להשיב על הנתונים החסרים ואולי כך להשלים את הפאזל לחוות דעתך המדוייקת יותר.

בבדיקת EMG נמצא mild spinal stenosis L3-L4-L5.
בדיקת CT שללה את הממצא הזה ומצאה 3 בלטים קלים במיקומים אלו. הנוירולוג טען כי EMG אינו מדוייק ומצביע על בעיה כלשהי שמצריכה בדיקה מדוייקת יותר.

לגבי תחושות בירך: אין שריפה, אין נימול, אין רדימות. יש כאבים פטלופמורליים סביב הפיקה בעיקר בחלק העליון והרגשת חולשה יחסית של שריר ה4 ראשי וגם הגלוטאוס. למשל בעת עליית 2 מדרגות רגל שמאל מרגישה חזקה יותר מימין (אני ימני).

אורכי רגליים תקינים. אין רגלי O אין רגלי X. יש PES CAVUS שמטופל במדרסים ביומכאניים שמחזיקים לי טוב מאוד את כפות הרגליים.

לגבי תרגילי כח: אני מבצע EXTENSION בישיבה של שוקיים (עבודה על 4 ראשי). עובד רגל רגל עם דגש על ימין הפגועה. מבצע סקווטים בעמידה עם כדור בין גב לקיר, כך שלא עובר עם הברך את קו אצבעות רגליים (זוית קטנה). מבצע הליכה 6 קמש על הליכון בשיפועים 1-2, רוכב על אופני כושר בעומס של כ 75 ווט. מרגיש שהתרגילים מחזקים אך עדיין לא מספיק. יש פער של 2 ס"מ בהקף ירך ימין בהשוואה לשמאל.

מזכיר שוב את השאלה: מה הקשר בין אטרופיה של ירך לבין בלטים בגב תחתון ומה עושים?

מהי חוות דעתך כעת לאחר שעניתי על חלק מהשאלות החסרות לך?

בברכת חג חנוכה שמח
אילן
 
ד''ר עופר ברוך  
16:00 09.12.12
אילן שלום,
כפי שציינתי מקודם, עדיין אין לנו תשובות על בדיקות ההולכה העצבית התחושתית אשר ישללו גורמים נוספים, וכן שקילת MRI על ידי נוירוכירורג (הגורם הרפואי המאשר המהיר ביותר לבדיקה זאת) על מנת שנראה פרטים נוספים שאינם ניצפים ב CT.
חסרים פרטי הסטוריה רפואית ופציעות עבר כולל לפני הצבא, ובצבא ולאחר מכן,
לפי העובדה כי הנך מבצע את רוב תרגילי ואפשרויות בניית השריר מחדש, הגורם העיקרי הנראה כרגע מכוון אבחנתית יותר למנח אגן ואורכי רגליים לא שווים בעדיפות ראשונה, וללחץ דיסקאלי ועיצבי בשניה, כדאי שנבדוק זאת.

אילו טכניקות טיפול הנך מקבל אצל הכירופרקט המטפל?, האם מבוצעות מתיחות והארכת שרירים כירופרקטיות במקביל לטיפול הידני?, האם מבוצעים "קנאקים" בלשון העם?, האם נוסו טכניקות קניזיולוגיות כירופרקטיות כגון קינסיוטייפינג?

כמוכן, את תרגילי האקסטנשן לברכיים לחיזוק הקואדס הימניים עדיף לבצע ללא עומס כח הכובד על המותנית כאשר אתה יושב, אלא, על גבך למניעת לחץ על כריות הדיסק הרכות שלך, במידה והיצרות התעלה מאפשרת זאת,

לסיכום, כדאי להיבדק על ידי כירופרקטים מומחים בנדון ואז לחזור לטיפולי המשך אצל המטפל הראשוני שלך,

בהצלחה
ד"ר שלום רב.
לא ברור לי מהי בדיקת ההולכה העצבית התחושתית. האם זה לא EMG?
את עניין מנח האגן ואורכי הרגליים אבדוק עם הכירופרקט בפעם הבאה.
פציעות ספורט וצבא משמעותיות לא היו לי בעבר.

הכירופרקט שלי הוא אחד הטובים. לא אציין שם. אתה מכירו גם. איני מפקפק בו. פשוט רוצה לזרז מצבים ולבדוק כל מה שאפשר קדימה. הוא מבצע כל מה שאמרת: מתיחות, הארכת שרירית, וקנאקים כמובן לקינוח. קינסיוטייפינג? לא יודע מה זה.

בסך הכל אני סובל מכך שנתיים וחצי. עדיין יש לי המון סבלנות אבל אחד הדברים שאני חושש מהם הוא שמדובר בנזק בלתי הפיך. מה צריך לדעת או חובה לבדוק כדי לשלול אפשרות כזאת? או אם ציינת MRI, איך אפשר לשכנע נוירולוג לאשר צילום כזה לנוכח המצב הקיים שאינו מוגדר "קריטי"?

תודה
אילן
 
ד''ר עופר ברוך  
10:48 13.12.12
אילן שלום שוב,
לעיתים במצבי אבחון נוירולוגיים המושפעים ממצב תחושה של מיקום איבר במרחב, לגביך האגן/ירך/פיקה/ברך/קרסול/כף רגל, חיישני המיקום הללו בפקרים ובשרירים חייבים לעבוד סימטרית ובטונוס מתאים עם השרירים,
אם קיימת ירידה כאמור בחיישנים אלו, תהיה בעיית מיקום במרחב ותהיה השפעה במרכזי המוח על כוח השרירים באותו איזור/פרק,
לכן, בדיקת תחושות פריפרית כדוגמת SSEP Somato Sensory Evoked Potentials אמורה להשלים את התמונה וכמובן כמו שציינו MRI מותני שאם הנך גר באיזור המרכז, הנוירוכירורג המועדף לבדיקה ולהמלצה על MRI הוא ד"ר צביקה לידר, העובד גם באיכילוב וגם בהרצליה, פרטים בגוגל,
לגבי קינסיוטייפנג, זהו טייפ חצי גמיש אשר מונח על העור במתח משתנה לפי התוצאה שרוצים להשיג (חיזוק/הרפיית שרירים) וטייפ זה עוזר בחיזוק עבודת החיישנים-מסלול תחושה עיצבי- הפעלה עיצבית וכוח השריר, כמו גם לכוון תיקון רקמות חיבור וחיזוקן.
נקודה למחשבה, יתכן גם שפיתחתה באימוניך את שריר ההאמסטרינג מצידם ההפוך של הקואדס ויש לשחררו ביתר תשומת לב וטכניקות שחרור כירופרקטיות שאני מניח שהכירופרקט שלך ידע לעשות,
כרגע, לא נראית לי בעייתך כבעיית מיאלין כאמור אלא בעיה עיצבית המושפעת ממכאניקה לקוייה/חלשה/דיסקים רכים+היצרות תעלה/כיווצי שרירים במעגל סגור,
אך ללא השלמת האבחון כאמור, אנו נותנים סתם נבואה ואתה יודע למי היא ניתנה בפתגם הידוע.
בהצלחה בכל שתבחר
 
אילן
15:05 13.12.12
תודה רבה על היעוץ. אני אבצע את 2 הבדיקות ונתקדם.

המשך חג שמח.
 
אבי
20:37 16.12.12
שלום רב,
בעקבות כאב בצואר\גב עליון ותחושה ש"זזה לי חוליה" ושמשהו לוחץ לי על עצב המוביל לכתף ונותן תחושת "משיכה" כואבת, החלטתי ללכת לכירופרקט. לצערי, הכירופרקט החליט "לטפל" בכל הצואר ובתנועה אגרסיבית מאד סובב לי אותו וכביכול החזיר לי את החוליות למקום. 4 קליקים רציניים נשמעו בעת הפעולה.
כשיצאתי ממנו הרגשתי מוזר כאילו "הזדקף לי הצואר" וגמישות התנועה היתה שונה. מאז - לפני כחודש יש לי קליקים וחריקות בכל תנועה של הצואר לכל כיוון.
מיותר לציין שזה גם החמיר את הכאב. אם כי כרגע פחות כואב.
מה הסיבה לחריקות אלה ? האם זה יפסיק אי פעם או האם נעשה לי נזק בלתי הפיך?
האם הטיפול הכירופרקטי המתואר לעיל הגיוני בכלל?
האם יש מה לעשות בעניין?
אשמח לתגובתך.
בברכה
 
ד''ר נמרוד לירם  
22:55 17.12.12
אבי שלום,
במבחן התוצאה, הטיפול שקבלת סובל מכשל בעיקר בתחום המעקב. נראה כי סוג הטיפול אותו נתן הכירופרקטור עומד בסטנדרטים המקובלים. לפעמים יש תגובתיות כואבת וצריך לדעת איך להתמודד עמה. קשה לי לאמוד מהי מידת המיומנות של המטפל והאם נבדקת כראוי, אך לעיתים מניפולציה נתפשת כאגרסיבית. כאמור, מבחן התוצאה אינו משביע רצון כפי שאתה מתאר. סביר להניח כי היה צורך במעקב צמוד ואולי טיפול נוסף, אולי אף התייחסות נוספת. אלה חסרים בדיווח שלך.

אני מניח כי התוצאה עליה אתה מדבר הפיכה וניתנת לשיפור. בהצלחה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  5  6  7  8  9  10  11  12  13  ...  68  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
כירופרקטור   כירופרקט   כאב גב תחתון   עמוד שדרה   בעיות גב   עמוד שדרה   כאבי אגן   כאבי צוואר   בלט דיסק
RSS RSS פורום כירופרקטיקה