בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום כירופרקטיקה עמוד 9

פורום כירופרקטיקה הוא המקום שלכם להתייעץ עם כירופרקט על כירופרקטיקה ושימושיה. בפורום אפשר להתייעץ על כאבי גב, עמוד שדרה, כאבי פרקים, כאבי גב תחתון, חיפוש כירופרקט, כאבי ברכיים, כאבי אגן, כאבי צוואר, פריצת דיסק, בלט דיסק, בעיות גב ועוד
מנהלי פורום כירופרקטיקה:
ד''ר נמרוד לירם
לפרטים נוספים
ד''ר עופר ברוך
לפרטים נוספים
 
פורום כירופרקטיקה
 
פונים יקרים, נסו למקד ולהסביר במירב הפרטים את שאלתכם. כאן הפינה למידע על עיסוק הכירופרקטיקה בבעיות גב, צוואר, ראש, גפיים, תאונות דרכים וספורט, עקמת ויציבה מינקות ועד זיקנה כולל קוליק, אסטמה, עיכול וכו
שלום, אובחנה אלצי עקמת של 14 מעלות בגיל 17 כיום אני בן 20 ועדיין עם 14 מעלות. בנוסף בבגיל 16 שברתי את עצם הבריח בצד שמאל ומאז יש לי אסימטריה בין שני הצדדים מכיוון שהעצם בתאחתה עם קיצור של 2.5 ס"מ ולכן הדבר יוצר לי גאבי גב תחתוןןןןן ואסימיטריה בין צד ימין לשמאל.
בעבר הלכתי לטיפול כירופרקטי אצל ד"ר רונן רפאל שהיה מאוד מרגיע ומקל..
אני חושב שזה היה קצת פחות מ-10 טיפולים.
כיום, יש לי כאבי גב תחתון בחוליות וחשבתי לנסות את הטיפול הכירופרקטי שוב.
היום הייתי אצל ד"ר יצחק בכר ואורך הטיפול היה בערך 4 דקות, שבו הוא עשה לי מין מניפולציה כשאני נשען על צד שמאל ואז על צד ימין.. בערך באזור האגן.
אני זוכר כשהייתי אצל ד"ר רונן רפאל, הטיפול ערך יותר זמן והוא טיפל לי גם בצוואר ובשאר מקומות ובכלל אחרי הטיפול אצל ד"ר רונן רפאל הייתי לי מין קלילות כזאת של הגוף, היום, אחרי הטיפול אצל ד"ר יצחק בכר היה לי שריפה מאזור הגב התחתון שעבר לאחר מספר שעות, אך לא הרגשתי את אותו אפקט שהרגשתי אצל רונן מהפעם הקודמת.
בנוסף הרגשתי שהוא היה איתי נורא אגרסיבי ופחות עדין מרונן.
האם ככה זה אמור להיות? האם יש כירופרקטורים יותר טובים ושיתאימו לי מאזור המרכז? אני באמת בבעיה ומחפש מענה לביות הגופניות שלי שצצו בשלוש שנים האחרונות שלו היו בעבר.
אני הייתי נוהג לעשות המון ספורט לפני הפציעה ללא קל בעיה בגב..
אשמח לתשובה, תודה
 
ד''ר עופר ברוך  
15:03 01.09.10
נדב שלום,
תודה על הפירוט ושיתופינו בתחושותיך, הרגשתך ולבטיך,
אכן נכון כי בעיה מכאנית מיבנית בגב העליון כדוגמאת האיחוי הלא תקין של השבר בעצם הבריח יכולה לגרום למתיחת/משיכת חגורת הכתפיים לצד מסויים, ועל ידי כך לתרום להפרעה מיכאנית ותפקוד הגב התחתון,..... אך לא רק היא.
יתכנו נפילות בעבר, ספורט אתגרי או הרגלי יציבה אשר גרמו לך ללכת עם אגן נוטה לצד מסויים ואז גם לעקמת. תיתכן האפשרות כי יש לך גם שינוי מיבני מולד בעצם האגן ו/או החוליה המותנית האחרונה L5 אשר התנועה בינהן היא לא כמו תנועה נורמלית של מפרק רגיל, וכן יתכן לחץ מיכאני של אותה חוליה או כרית הדיסק הסחוסית אשר גורמים לכאבים או לתחושת השריפה.
ההבדל בתחושותיך והרגשתך בין הטיפולים יכול לנבוע ממיגוון גורמים כגון הנסיון הראשון ולאחריו ההשוואה בציפיה לקבל את אותו טיפול על ידי מטפל אחר, יתכן גם וקרו שינויים ביציבתך בין הגעתך לד"ר בכר וכך מצבך החמיר מחדש וד"ר בכר כרגע מתחיל לתקן את הליקויים.
עליך לפנות ראשית לד"ר בכר בצורה מנומסת ומכובדת ולשאול אותו מה האבחנות שהוא מצא ומהן דרכי הטיפול שהוא ממליץ עליהן.
במקצוע הכירופרקטיקה ישנן למעלה מ 20 טכניקות טיפול שונות, חלקן עדינות להרפיה ושחרור שרירים כגון אלו שקיבלתה מד"ר רפאל לפי תיאוריך וחלקן עמוקות יותר לאיזון המיפרקים והתנועה העמוקה כולל חיישני המיפרקים העמוקים של החוליות והאגן. קיימות גם טכניקות מתיחה כירופרקטיות מיוחדות, טכנקיות יישור אגן, טכניקות מתיחת שרירים וכן גם טכניקות חיזוק, שיקום ומניעה.
אנא היוועץ קודם עם ד"ר בכר ואם הנך חפץ, תמיד תוכל לגשת לחוות דעת שניה של כירופרקטים מומחים וישנם כמה כאלו באיזור תל אביב. אם תרצה נוכל לשלוח לך את הרשימה הכללית של הכירופרקטים הרגילים והמומחים הקרובים לאיזור / עיר מגוריך,
אל תוותר עד שתמצא פתרון כירופרקטי שיקומי לאבחנותיך, זאת חובתך לגופך ובריאותך כי אתה עדיין צעיר והשלד שלך עדיין סופג סידן ומתחזק עד לגילאי ה 25,
בהצלחה
 
נדב
15:52 01.09.10
תודה רבה על התגובה הארוכה והעמוקה.
מה שמתסכל אותי כל כך זה שבעבר הייתי ספורטאי מצטיין, לא הפריע לי בחיים הגב, לא חשבתי על זה בכלל, לא ראיתי סוג של דפורציה או אי-סימטריה מסויימת והדבר הכלל לא הגיע לי למודעות.
אני זוכר בכל אופן איך בזמן האיחוי של העצם כל התקופה הזאת הלכתי עם נטייה לצד שפגוע, ממש הלכתי באלכסון בגלל הכאב והמנח הלא תקין שזה גרם לי..
גם אם העקמת כנראה מגיל יותר צעיר, אני בטוח שרוב הבעיות שלי נובעות קודם כל מהכתף הפגועה שהיא יוצר קצרה ובזווית שונה..
אני מרגיש שאחרי כל פעילות מתקנת, אם זה כירופרקט או שחייה, פילאטיס הגוף שלי מגיע לאיזון מסויים ותחושה של סימטריה מסויימת ואז כשהזמן חולף אם זה שעה שעתיים לפעמים יותר לפעמים פחות תלוי באינטנסיביות ובהצלחה של הפעילות המתקנת, הכתף הקצרה יותר מתחילה למשוך את הגוף מהסימטריה ומהאיזון אם זה בהליכה אז אני מרגיש ורואה שכתף שמאל לא מקבילה לגוף כמו כתף ימין, היא הולכת יותר קדימה ולמטה ולכן גם יד שמאל אינה מקבילה לגוף והמנח של אותה יד הולך קצת קדימה ביחס לצד ימין מה שגרום לכל הפעולות היומיומיות, הסימטריות להיות מעיקות ולא טבעיות..
גם אם אני סתם יושב והכתפיים והידיים במצב סטטי ופאסיבי אז אני מרגיש את ההשפעה של הכתף שמושכת לי את עמוד השדרה, השכמות קדימה.
מה אני צריך לעשות בשביל להתבר על זה? איך היציבה שלי יכולה להשתנות כשהעצם עצמה היא זאת שמוציאה אותי כל הזמן מאיזון? יש לי יציבה מצויינת מהפרופיל של צד ימין(הצד הטוב)
אך היציבה מהפרופיל של צד שמאל אינה טובה עם מעט נטייה קדימה של הצוואר, הכתף והיד מה שאינו תקין ואני מרגיש שאינו בר שינוי?
אני לא מתכוון לוותר, אני מחפש אחרי כל הפתרונות האפשריים, אני מאמין שכל זה לא היה נגרם אילו היו מנתחים אותי כשהשבר היה טרי..
אבל זה בעבר השאלה מה אני צריך לעשות עכשיו, כואב לי שאני מתקופף, אני לא מסוגל כבר לשבלת על כסא יותר מ-10 דקות, אחרי 10 דקות כבר הגב מתחיל לכאוב..
כשאני עושה ספורט אם זה שחייה, חדר כושר אני מרגיש שהתנועה אינה סימטרית בין שני הצדדים מה שגורם לזה שאני מרגיש הרבה יותר גירוי מהשריר בצד ימין ובצד שמאל לעומת זאת כמעט וכלום מה שגורם לזה שצד ימין יהיה מפותח הרבה יותר... איך אני יכול לעבוד על איזון שרירים כאשר השלד והבסיס שלי אינם מאפשרים לי זאת? הכירופרקטים מטפלים בשורש הבעיה אולי שורש הבעיה שלי זה העצם ואני פשוט צריך ניתוח שיתקן את העצם מהבחיה האנטומית?
אני באמת לא יודע מה לעשות ואני כבר מתקשה למצוא פתרונות..
אני ממצטער שאני ככה חופר ואני יודע שכתבתי הרבה אבל אני פשוט מרגיש הבן 20 הכי זקן שיש ...
תודה רבה על תשומת הלב ויום טוב..
 
ד''ר עופר ברוך  
10:17 02.09.10
נדב שלום,
כל הכבוד על ההבחנה העצמית וניתוח מה שקורה עימך.
למרות זאת, אל ייאוש והייתי מציע לפנות לחוות דעת שניה.
יתכנו כרגע שתי בעיות עיקריות כאמור: מכלול הכתף השמאלית עם חגורת הכתפיים וכן ובוודאי הגב התחתון ומכלול האגן.
לגבי ייעוץ כירורגי, פרופ' מוזס מנהל יחידת כתף ביה"ח איכילוב או סגנו ד"ר עופר רק.
במרבית מקרי האיחוי הלא תקין, כלל המנתחים לא מוכן לנתח בריחים עקב ממצאי מחקרים שמראים לדבריהם כי הצלחות ניתוחים אלו לרוב נכשלות.
במידה ואין התקדמות עם דר בכר, אשמח לעזור אישית על מנת לאבחן את מכלול הבעיות, אינך הראשון הפונה אליי עם בעיות שלד לאחר שבר בריח שהתאחה בצורה לקוייה. אצלי הטיפולים בכל מקרה אינם של מספר דקות.
בהצלחה
 
נדב
12:14 02.09.10
פניתי אל ד"ר מוזס בעבר והוא אינו מוכן לנתח..
כנראה שחוסר העניין של ההורים שלי בשבר כשהוא היה עוד בשבלב האיחוי היה מועט, יכולנו למנוע את כל זה..
בכל מקרה, אני הולך לחוות דעת שנייה של כירופרקט.. האם אתה מקבל דרך קופת חולים כלשהי או רק פרטי?
 
ד''ר עופר ברוך  
13:30 02.09.10
נדב שלום,
מקצוע הכירופרקטיקה איננו נכלל בסל הבריאות ולכן לא מכוסה על ידי קופות החולים. אלו זיהו פוטנציאל כלכלי ושוכרות כירופרקטים אשר מסכימים לעבוד בחוזה אישי עושק ומקבלים על טיפול בך רק 30 שח ולכן איכות וזמן הטיפול בדרך כלל בהתאם. מרפאותי מקבלות באופן פרטי וישנם ביטוחים רפואיים פרטיים המכסים עד 80% את מקצוע הכירופרקטיקה, אפילו יותר מקופת החולים. ממליץ כי המשך התקשורת צריך להיות בטלפון.
בהצלחה
 
ספיר
00:08 13.08.13
שלום
קוראים לי ספיר ואני בת 14 יש לי עקמת בעמוד שידרה והשתמשתי במחוך במשך שנה הייתי שמה אותו גם ביום וגם בלילה עכשיו כבר חצי שנה אני שמה את המחוך רק בלילות
יש לי כאבי גב ואי סימטריות בגב
האם יש דרך כלשהי שלא יהיו יותר כאבים ויהיה סימטריה בגב ואם אפשר שעמוד שדרה תתיישר
היה לי 45 מעלות של עקמת ועכשיו 40 מעלות של עקמת ואני עדיין בתהליכי צמיחה
אשמח עם תענה לשאלתי בתודה ספיר
 
ד''ר עופר ברוך  
18:38 13.08.13
ספיר שלום,
הירידה של 5 המעלות יכולה להיות מוכפלת ואף משולשת על ידי שילוב טיפול כירופרקטי לאיזון האגן, החוליות והשרירים.
המחוך עושה בעיקר עבודה פאסיבית אך עיקר העבודה והטיפול איתך צריך להתרכז ביישור ומתיחה דינאמית/פעילה על ידי ידיו של הדר לכירופרקטיקה ובמקביל, ישנם תרגילי התעמלות מיוחדים לפי שיטת שרוטס הגרמנית שיש מגוון פיזיוטרפיסטים שעובדים איתה

אנא פני להורייך, התייעצי וענייני אותם בתשובות שלנו לנושא העקמת והטיפול בה, הם אלו שצריכים להחליט ולאשר לך את הטיפולים עקב גילך,
להיות פאסיבית רק עם המחוך זה לעשות 50% המטיפול בלבד.
אשמח לבדוק ולטפל בך באם תרצו
בהצלחה
 
תודה
22:57 07.08.13
ד"ר עופר ברוך שלום,
אני רוצה להגיע לאבחון במרפאתך שבתל אביב. קודם לכן יש לי כמה שאלות.
מה עלות האבחון, מה בדיוק אתה עושה באבחון, האם גם נבדקים מנח כפות רגליים, יציבה וכו', כמה זה עורך האבחון ?
תודה רבה !
 
ד''ר עופר ברוך  
00:52 08.08.13
אנא התקשר לפרטים ולקביעת תור ל 03-6091519
שלום,

שמי דניאל, אני בן 22 בריא מתאמן 4 שנים בחדר כושר 4 פעמים בשבוע.
לאחר שלפני שנה הובחן אצלי עקמת קלה בגב, באזור הגב התחתון, לפני חודשיים
פניתי לייעוץ כירופרקטי פרטי אצל מטפל בירושלים(כדי לשמור על פרטיות לא אנקב בשמו).
ביצעתי כ 6 טיפולים במהלכם הייתי מגיע לקלינקה שלו פעם בשבוע לטיפול של כ20 דקות.
בטיפול הוא ביצע כל מיני מניפולציות על הגב, כמו כן קיבלתי טיפול במיטה שהניעה את גופי
למחצה ימינה וגם קיבלתי טיפול במכשיר זרם חשמלי באזור הגב התחתון.
כמו כן אני מבצע על בסיס יומי תרגילי מתיחה לשרירי הרגליים והגב התחתון.
אני לא יודע כמה הטיפול עזר מבחינה פיזיולוגית והאם באמת יש שיפור ביישור העקמת
אבל כאבים אני ממשיך לחוות כל יום בכל מיני תנוחות. כאבי ראש שחוותי בעבר חלפו כמעט לחלוטין בעקבות הטיפול. אבל עדין אני מרגיש כאבים בבוקר במיוחד שאני מתעורר
והשרירים קצת תפוסים(אני ישן בתנוחה של חיבוק כרית על גבי הבטן). הטיפול עוד לא נגמר
סופית ואני גם לא מקבל עדכון קבוע על מצבי מצד המטפל למרות שמדובר באדם בעל ניסיון
עשיר. אני לא יודע איך אמור לאמוד את מצבי, האם הכאבים יהיו תמיד חלק ממני וזה בגלל
המבנה הבעייתי באזור האגן התחתון ואני פשוט צריך לקבל את זה, או שמא הכירופרקט
מושך אותי ועושק ממני כספים? הטיפול לכשעצמו עלה לי סכום לא קטן ולהחליף מטפל
יגרור הוצאות כואבות לכיס.

אשמח לשמוע את חוות דעתכם
דניאל שלום,
תודה על הפניה והפירוט והכנות.
לפי תיאוריך, גילך ותוכנית הטיפול שאתה מתאר, יתכן מאוד כי קיים אצלך שינוי מיבני בחוליית המותנית התחתונה או במספר חוליות, ושינוי זה, הנפוץ באוכלוסיה בישראל כ 5%, גורם לשיפשוף מיפרקים/רקמות חיבור, חומציות דלקת וכאב.
דוגמאות לכך אשר הנך יכול לחפש מידע עליהן באינטרנט המתאימות לגילך ותיאוריך הן ספינה ביפידה, kniff clasp deformittee, סקראליזאציה או המי-סאקראליזציה.
דבר נוסף יתכן, שעקב מבנה לא סימטרי, קיימים שרירי גב/צד/בטן אשר נשארים בעומס יתר או תפוסים בקשרי שריר (טריגר פוינטים) אשר הם מפנים כאב בגב.

עקב כך שהנך מקבל טיפול על ידי כירופרקט מנוסה, בחן האם מתבצעות מתיחות שרירים של העכוזים והירכיים במהלך הטיפול - אם לא שאל באסרטיביות לגבי הצעות נוספות של הכירופרקט למתיחות, והאם הוא מצא טריגר פוינטים שיש לשחרר כאשר הוא ממשש את הגב והעכוזים שלך במהלך הבדיקות והטיפול

אנא וודא כי הנך הולך/רץ בטווחי צעדים כמה שיותר סימטריים ושווים בין הרגליים כך שלא תגרום חיכוך מפרקי חוליות על ידי תנועת יתר בגפיים,

יתכן גם שישיבה רבה או עבודה פיזית מעמיסים עומסי יתר ודוחסים את רקמותיך עד כדי כאב, ולכן שאל אותו אסרטיבית להמלצות על הרגלי ישיבה נכונה, עמידה ועבודה.

יתכן ויש לשלב אצלך חיזוק רצפת אגן בטן וצולבים על פילאטיס או הידרוטרפיה,

אם אין התקדמות, אנא פנה אליו אסרטיבית בשאלת השלמת האבחנות העכשוויות שלך עם צילומי רנטגן, או הדמיית CT לפי הצורך
ניתן גם לפנות לחוות דעת שניה אצל כירופרקטים מומחים, אפילו אם לראות כי הכיוון האבחנתי והמסקנות הטיפוליות אכן נכונות לך ולמצבך
מקווה שנתתי לך כיוון מחשבה ופעולה אשר יעזור בנושא
 
דניאל
23:37 04.08.13
במהלך הטיפול כן יש לחיצה בכל מיני מקומות בכתפיים בגב תחתון ובאזור האגן התחתון בקו המותניים
ממש באזורים הכואבים.
אני מבצע על בסיס יומי מספר מתיחות בשרירים התחתונים ברגלים ובגב.

אני מבצע הליכות מהירות בלבד כ160 דקות בשבוע. ובאמת מיד לאחר סיום ההליכות הללו כאשר אני
ממתין לתחבורה ציבורית אני מרגיש כאבים בגב התחתון בחלק השמאלי. ידוע לי שהייתי הולך עם רגליים
כאשר רגל אחת ארוכה מהשנייה. אני לא יודע עד כמה זה טופל...

בעבודה פיזית אינני עובד, ורוב היום אני בישיבה או בשכיבה.

ביצעתי צילום לפני כשנה ובצילום הראה את הממצאים הבאים:
עקמת סיבובית מותנית לשמאל בדרגת סיבוב חוליות 1.5/4, כלומר, בינונית מינוס בין 15-10 מעלות עקמת, נטיית האגן לשמאל.
בצד האגן הימני - שחיקה והתחלת שינויי ניווני של סידן מוגבר במפרק האגן הימני, ובמפרקי החוליות המותניות השמאליות.
בחוליה התחתונה בגב, הזרוע הימנית גדולה יותר ורחבה יותר (מלידה)
סימני לחץ ופחיסת גובה המרווח בין החוליות התחתונות L4-5-S1.

תודה רבה לך על הייעוץ
 
ד''ר עופר ברוך  
10:00 05.08.13
דניאל שלום,
התיאור בפיסקה האחרונה, מוביל לאחת מהאפשרויות שמניתי והיא כנראה בעייה מיבנית מולדת אשר לעיתים נקראת האמי-סקראליזאציה ולעיתים דיזפלאז'יה של זרוע הצידית בחוליית L5
בכל מקרה, מבנה זה חייב להיחקר על ידי הכירופרקט המטפל שלך לגבי כיווני האיזון בחוליות אלו וכן עומק האיזון והכוח המופעל שם
כמוכן, קיימים תרגילים ספציפיים כגון תרגילי שרוטס הגרמניים וכן התאמת הליכה ספציפית לטווחי מפרקי החוליות הללו ואולי אף התאמת מדרסים ביומכאניים, תלוי מבנה כפות הרגליים שגם הן צריכות להיבדק על ידי הכירופרקט.
מי הכירופרקט המטפל שלך, שאוכל להחליף עימו מספר מילים?
כדאי אבחון מסודר ומקיף
בהצלחה
לפני כ-3 חודשים פיזיוטרפיסט ביצע קנאק בצווארי. מאז אני חש הרגשה תמידית של לחץ בראש,כאבי צוואר ואדמומיות יחד עם חום באיזור הפנים והצוואר.הסימפטומים לא סטטיים,פעם חזקים יותר ופעם חלשים. לפני כן לא סבלתי מעודי מבעיה כזו.
מה יכולה להיות הבעיה ולמי עלי לפנות?

תודה רבה

דניאל
 
ד''ר עופר ברוך  
13:27 26.07.13
דניאל שלום,
תודה על הפניה
דבר ראשון חשוב כאן להגיד כי טיפול מניפולטיבי שייך מקצועית והכשרתית נכונה רק לכירופרקטים כאן בישראל. ישנם פיזיוטרפיסטים ומעסים שלמדו קורס קצרצר לא אקדמי ובלי הכשרה מתאימה כירופרקטית.
מתיאורך, יתכן והבעייה היא תגובת חיישני מיפרקי החוליות הגורמת ספאזם שרירים בצוואר אשר גורמים להפניית כאבי צוואר ולחץ בראש.
מאידך יתכן וישנם עוד סיפטומים חבויים אשר אנחנו בודקים בבדיקות הכירופרקטיות הנוירולוגיות וכן רפלקסים שונים אשר אינך מודע להם כרגע אשר בודקים את מצב מרכזי המוח וכליי הדם.
לכן כרגע,
אמליץ לגשת לבדיקה של נוירולוג מומחה, תוך שקילת ביצוע הדמיית צוואר וראש ובמקביל, לגשת לבדיקת והערכת כירופרקטים מומחים.
כך, תקבל את התמונה האבחנתית המלאה משני העולמות המקצועיים, וכן הטיפול הנכון לאבחנותיך ומצבך
בהצלחה
 
דניאל
21:56 27.07.13
תודה רבה! עזרת לי מאוד
שלום, שמי דניאלה בת 39
ברצוני לשאול, לאחר יומיים של הליכה מהירה כ 40 דקות כל יום, בשיתוף תנועות ידיים.
(בד"כ לא מבצעת פעילות גופנית באופן קבוע).
יום אחרי הרגשתי את אמצע הגב והצוואר תפוסים מאוד.
את השרירים התפוסים אני מרגישה בעיקר כשאני שולחת מרפקים וידיים אחורה לכייון הגב.
במקביל להרגשת הכאב והתפוס של אמצע הגב והצוואר התחילו כאבים בזמן בליעה של אוכל מוצק וככל שהוא יותר גדול ופחות לעוס הכאב יותר חזק באיזור אמצע הגב העליון וכן כאב בזמן שיהוק.
האם יש קשר בין הכאבים שבזמן הבליעה להליכה המאומצת? או משהו אחר.

נ.ב. איני מאובחנת בבעיה כלשהי של עמש"צ או גב, לפני זמן מה ביצעתי רנגן לעמד שדרה ולצוואר והיה תקין..
 
ד''ר נמרוד לירם  
19:15 24.07.13
שלום דניאלה,
הליכה מאומצה עם תנועות ידיים שאינך רגילה בה עלולה לייצר מיחושים בעמוד שדרה עליון. העניין של קושי בבליעה אינו שגרתי ותמוה בהקשר זה. לדעתי, דורש בדיקה של א.א.ג. או פנימאי המתעסק בעיכול (גסטרו). אילו דברים שמן הראוי לשלול.

העובדה שצילום רנטגן נמצא תקין אינה מעידה על דבר פרט לכך שלא נמצאה חבלה גרמית או שינוי במבנה העצמות. קשה להקיש מכך אודות רקמות אחרות, בעיקר כאלה הקשורות בבליעה.

בהצלחה.
 
הוד
03:23 18.07.13
הי בת 25. לא פעילה בכלל. רוב היום בישיבה או בשכיבה . כך 3 שנים לפחות. לפחות שנה יש לי כאבים בישבן בצד ימין עם הקרנה לרגל ימין ובחודש האחרון גם כאב בגב התחתון בצד ימין. האגן בצד ימין נוטה לי קצת קדימה ומרגישה שרגל ימין קצת ארוכה יותר מרגל שמאל. כל הזמן לא נוח לי בישבן ובמפשעה בצד ימין ( כאילו כל הזמן לוחץ ומתוח) ואז כשאני יושבת בהדרגה זה הופך לכאב. בגלל זה אני לא יכולה לשבת רצוף יותר מ 15 דקות בערך. באופן כללי יש אי נוחות באזור האגן תמיד. אני מרגישה את צד ימין והוא רגיש וכואב לי בעיקר בישיבה. אציין שהייתי אצל אורטופד ולא נתן לי פיתרון ממשי ( פיזיוטרפיה שלא כל כך עזר והמליץ על ספורט) ובנוסף עשיתי צילום רגיל של האגן והגב התחתון ויצא תקין. מה דעתכם? תודה מראש
 
ד''ר נמרוד לירם  
07:45 18.07.13
שלום הוד.
אחרי שתבדקי אצל כירופרקטור טוב, סביר שנדע יותר על הבעיה והפתרון. נוכל גם להמליץ המלצות לפעילות. המכונה שלנו (קוראים לה גוף האדם) נוצרה כדלי להיות פעילה. בהצלחה.
 
ערן
20:49 14.07.13
התעניינתי מאוד ביישור חוליית אטלס בעזרת מכשיר atlas orthogonal,
רציתי לדעת אם יש בארץ כירופרקטים המטפלים בעזרת המכשיר.
אני לא מעוניין בדרכים חלופיות.
תודה רבה,
ערן.
 
ד''ר נמרוד לירם  
07:34 16.07.13
אין לי כל מידע על-כך. אולי לדר' ברוך יש?
ניסית בגוגל?
 
ד''ר עופר ברוך  
18:24 16.07.13
ערן שלום רב
אטלס אורטגונל היא לא מכשיר בפני עצמו כי אם טכניקת אבחון בעזרת רנטגן בזויות שונות, אשר באה "להחליף" את טכניקות המישוש הידני הכירופרקטי המסורתיות.
לפי מנח חוליית האטלס, הטיפול הנ"ל משתמש באקדח מכאנו-חשמלי אשר מקביל לו קיימים מכשירי טיפול כגון ארטרוסטים או אקטיווייטור כמעט בכל קליניקה כירופרקטית.

המכשיר הנצפה בגוגל ויוטיוב ייקר מאוד ואתה צפוי למצא כי לא היה שווה לכירופרקט לייבא אותו, ואם אכן מישהו ייבא אותו, אתה תדרש להיפרד מסכומי כסף גדולים מאוד על מנת לכסות על קניית והבאת המכשיר ארצה.

פעולה מקבילה ולא חלופית היא כאמור מישוש מקצועי ידני של תנועת החוליה אטלס בהשוואה למנח הגולגולת והחוליה אקסיס C2 במצב פאסיבי וכן בהנעת הצוואר אקטיבית.
גם בטכניקת האבחון האורטוגונאלית וגם בטכניקת המישוש התנועתית הכירופרקט הבודק אמור להגיע לאותה תוצאת אבחון של מיקום ואיכות תנועת האטלס.

לגבי הטיפול כאמור, מרבית הכירופרקטים מנוסים מאוד בטיפול בליקויי מיקום ותנועת האטלס באופן של טכניקות איזון ידניות וכן ממוכשרות שנזכרו לעיל.

בשתי הטכניקות הללו, בדיקת איכות הטיפול נעשית באופן פשוט על ידי בדיקת שרירי ידיים קניסיולוגית בלי ועם הנעת הצוואר. כאשר הכוח הנבדק הפיסיולוגי הקניסיולוגי תקין, משמעו כי הטכניקה (ולא משנה באיזה כלי השתמש הכירופרקט) עשתה את הטיפול והאיזון המתאים ונכון למצבך.

אנא פנה לכל כירופרקט מוכר ומורשה בישראל וקבל טיפול מתאים. שאל אותו/ה האם הם יכולים לבדוק קניסיולוגית את איכות הטיפול. התעקשות על טכנולוגיה מסויימת, שמחקרית כירופרקטית אין הוכחה שהיא יעילה יותר מהטכניקות המסורתיות לדעתי לא נכונה וניתן למצוא פתרון מקומי מקצועי טוב ומהיימן.
אם אתה רוצה, ניתן לפנות לחווד שניה לכירופרקטים מומחים (יש בישראל כ 10) במידה ואין שיפור

בהצלחה
 
ערן
22:43 16.07.13
תודה רבה על התשובה,
יש המלצה על כירופרקט בירושלים,
ומה בערך מחיר הטיפול, תודה רבה.
 
ד''ר עופר ברוך  
08:37 17.07.13
ערן שלום
עכשיו כאשר כל המידע המקצועי וההסברים ברשותך אתה יכול לקבל החלטה מושכלת.
מכיוון שאתה ממוקד במה שהמליצו לך בירושלים (זכור שיש אחרים לא פחות ואולי אף יותר טובים), המחיר איננו משנה כאן ותוכל לברר אותו עם נותן/ת השירות
בהצלחה
 
איריס
08:23 24.06.13
שלום.
אני בת 28 בריאה בדרך כלל,וכבר קרוב לשנה אני מרגישה תחושה של חוסר יציבות,מעין הרגשה שאני שטה,מתנדנדת או עומדת ליפול.זה קורה בעמידה,בהליכה ואפילו בישיבה.ולפעמים כשאני רוצה לקחת משהו אני מרגישה שזה עומד ליפול מהידיים.התחושה יכולה ללוות אותי לאורך ימים שלמים מה שמאוד מקשה עליי את הפעילות הימיומית והטיפול בילדה שלי.יש ימים שאני לא מרגישה חוסר יציבות אבל הימים האלה נדירים.
עברתי בירור אצל נוירולוג, ct,eeg,mri ואאג שהפנה לבדיקת שמיעה ו eng ובדיקות דם מקיפות, ברוך השם הכל תקין מלבד ממצא ב Eng שבעקבותו הופנתי לפיזיוטרפיסט וסטיבולרי שנתן לי תרגילים לטיפול בהרגשה של חוסר היציבות, בינתיים ללא תוצאות (אצלו בטיפול כבר חודשיים). כמו כן עברתי טיפול פיזיוטרפי בצוואר בעזרת אולטרסאונד ולייזר, אבל אף אחד לא איבחן שמקור הבעיה שלי הוא בצוואר...
האם כירופרקטיקה יכולה לעזור במקרה שלי? כיצד מבוצעת האבחנה? ומה הטיפול לבעיה?
תודה!
 
ד''ר נמרוד לירם  
11:13 24.06.13
שלום איריס,
קיימות הרבה סיבות לחוסר יציבות. אין לי מושג מה קורה אצלך, אבל כדאי "לפתוח דף חדש" ולראות מה קורה. לפעמים זה מציף דברים שלא חשבו עליהם קודם.
שלום שמי זיו בן 39 סובל מפריצת דיסק מזה חודש עם הקרנות חזקות לרגליים והמפשעה עושה פזיותרפיה 3 פעמים בשבוע הבעיה שאחרי חודש מנוחה הכאבים לא פוחתים עשיתיבדיקת ctהתוצאות הן L2L3פריצת דיסק פראסנטרלית משמאל עם לחץ משמעותי על השק

L4L5 בלט דיסק ממצא את הרצסוס משמאל עם לחץ חזק על שורש שמאל
אבקש לדעת עם יש משהו שיוכל להקל עלי ןלהחזיר אותי לשגרה הפסקתי אתמול לקחת כדורי אתופן אחרי שבועיים רצוף
 
ד''ר נמרוד לירם  
14:14 18.06.13
זיו שלום,
מצבך ע"פ בדיקת ה- CT מצדיק ניסיון של טיפול כירופרקטור וכן התייעצות במרפאת כאב בנוגע להזרקה אפידורלית. אתופן במשך שבועיים זה מספיק תרופות נוגדות דלקת. בהצלחה.
 
רפי אוזן
10:05 23.06.13
ששלום. אני סובל מזה זמן מה מכאבי גב די חזקים לעיתים די קרובות. פניתי לרופא כללי ששלח אותי לפיזיוטרפיסט ובנוסף נתן לי 20 כדורי אתופן 400 מ"ג. מה הסיבה שבגללה נותנים כדדורין אלו? האם מדובר בריפוי דלקות? במשכך כאבים? אשמחמחתשובתכם וסיועכם טרם לקיחת הכדורים. תודה.
 
ד''ר עופר ברוך  
19:50 23.06.13
רפי שלום,
דר לכירופרקטיקה לא לומדים ולא מורשים לחוות דעה או לייעץ במתן או שלילת תרופות מרשם כגון אתופן או אחרות
את ההסברים לגבי כוונת ומטרת התרופה עליך לקבל מרופא המשפחה שלך
אנו יכולים לסייע לתקן ולהקל על התפקוד של הגב השרירים והחוליות אשר אם הם תפוסים וחלשים, הם יכולים לגרום לך לדלקת וכאבים.
ניתן לטפל בו זמנית גם במקצוע הכירופרקטיקה וגם במקצועות המקבילים ברפואה התרופתית
אם אתה מעוניין במידע נוסף, אנא פנה לדר לכירופרקטיקה לבדיקה מסודרת כאמור
בהצלחה
אני בת 22 עם כאבי גב מטורפים עשיתי סיטי וראו ניוונים שרירים וגם בלטי דיסק מרכזיים ב- L3-L5 יש לי היסטוריה של דלקת פרקים שהראומטולוג מבחינתו החלמתי מימנו אבל עקב הבעיות בגב האורטופד אומר שרוב הסיכויים שזה מהדלקת פרקים כי ספורט אני לא עושה, עקב הכאבים יש לי כאב ממש מטורף בכל אורך האגן שממש בקושי להתלבש אני יכולה כי אני מרגישה ששורף לי שמשהו נוגע כמו הבגד ליטוף או לא משנה מה,יש לי הירדמות ברגליים בבקשה תמליצו לי מה לעשות??
 
ד''ר עופר ברוך  
16:26 14.06.13
טל שלום,
ראשית התנצלות על העיכוב בתשובה לשאלתך.
לפי תיאורייך של ממצאי ה CT ותחושותייך, הרי שקיים לחץ ממשי של החוליות וכריות הדיסק אשר נמצאות ביניהן על שורשי העצבים בגב התחתון,
לחץ זה, גורם לך לאורך שבועות רבים לריגוש יתר או סף כאב נמוך המתבטא ברגישות למגע בגד וליטוף ובוודאי ההרדמות ברגליים.
עלייך לפנות במקביל לדר לכירופרקטיקה אשר יש לו מיטת מתיחה מיוחדת לגב התחתון על מנת ליישר את האגן ולרווח לך את חוליות הגב. טכניקות אלו יקלו את הלחץ הפיזי על העצבים ויאטו את ריגוש היתר,
בנוסף ממליץ לך לשלב תור למרפאת הכאב לשקילת התערבות נוספת כגון אפידורל?, זריקה לחסימת עצב תחת שיקוף?, תרופות מתאימות נגד דלקת וכאב?

בנוסף משתמע מתאורייך כי יתכן ויש לך גמישות יתר ברקמות הגוף והגב, ולכן, עלייך לחשוב על שילוב מתיחות וחיזוק גב ובטן בקבוצת התעמלות קטנה במקביל לטיפול המשולב שהזכרתי למעלה. שנים של הליכה/חיים ללא חיזוק גב ובטן במיוחד אם אכן יש לך גמישות יתר רק יחמירו עוד את יציבת החוליות, הדיסקים ויגבירו לחץ על העצבים בגב ותחושות הרגליים,

אם את קרובה לירושלים, פני לדר נמרוד לירם, כירופרקט מומחה לבדיקה וייעוץ/טיפול ואם את מאיזור המרכז או השרון תוכלי לפנות לאחת ממרפאותיי בתל אביב או כוכב יאיר

בהצלחה

שלום ד"ר
הנני בן 25.
לאחר שנה וקצת שאני לא משחק שבה עברתי ניתוח ארטוסקופיה שראו פגמים סחוסיים ושייפו אותם וכן עשו קיצור של הריטינקולום(כאב בצד החיצוני של הברך) דבר אשר לא עזר לשיפור והכאב נשאר אותו הדבר,עשיתי MRI שיצא ממש תקין המשיך לי כאב בצד החיצוני של הברך הוחלט לעשות שוב ניתוח ארטוסקופיה פלוס שיחרור גיד הITB
ביצעתי ניתוח ITB RELEASE .
כמובן שבשנה הזו כל הטיפולים השמרנים נכשלו כולל פיזיו,כירופרקטיקה,דיקורים וכו...
השאלה שלי היא כזאת?
1)האם אחרי הניתוח זה בסדר שאני ממש מרגיש את הפציעה שהית לפני הניתוח משום שהם פצעו את האזור?
2)ואני סך הכל יומיים אחרי וכבר מרגיש נוח בכיפוף ויישור הברך,הנפיחות יורדת לאט לאט,מופיע אך ורק כאב באזור הITB
האם זה מה שאני אמור להרגיש או שמשהו אחר?ואיזה תרגילים כדאי לי לעשותב בפיזיוטרפיה?
3)מה התסמינים שאני אמור להרגיש כדי שאדע שהניתוח הצליח וזו הית הבעיה?ותוך כמה זמן מחלימים מניתוח כזה ואוכל לחזור לשחק?
תודה.
 
ד''ר עופר ברוך  
19:08 13.06.13
מיכאל שלום,
לפי תיאוריך, יתכן וישנם עדיין קשרי טריגר ב ITB ושריר ה TFL שלך אשר יכולים גם הם לכאוב או להפנות כאב לברך
כמוכן, יתכן כי יש כאב מחיישנים עצביים ברקמות הקולגן שתוקנו לאחר הארטרוסקופיה (לא יראו זאת ב MRI) אלא אם היו מזריקים חומר ניגוד לפני ההדמיה. ניתן לוודא זאת על ידי הזרקת חומר מאלחש מקומי לוודא אם אכן הכאב הוא מרקמות הקולגן הללו בשיטת אלימינציה,
יתכן גם שאתה הולך לא ישר עם האגן והרגליים ואז יש עומס יתר על רגל ימנית וזה יכול לגרום לעבודת רקמת קולאגן/שריר מאומצת - תפקיד זה הוא של דר לכירופרקטיקה המתמחה בפגיעות ספורט ושיקום
אנא פנה במקביל גם למרפאת כאב וגם לכירופרקט, רצוי מומחה כאמור

נשמח לבדוק אותך אישית ולטפל במה שניתן
דוקטור שלום רב,
לפני כחודש עשיתי תנועה לא נכונה בגב תוך כדי הרמה של משקל כבד. מיד הרגשתי כאבי גב בגב התחתון ומאז אני סובל מכאבי גב תחתון. פיזיוטרפיה לא עוזרת וכמו כן כדורי משככי כאבים לא עוזרים.
לאחרונה עשיתי CT.
להלן התוצאות:
להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של : "ע ש מותני L -1 S1
הסריקה בוצעה במנח אקסיאלי עם שחזור סגיטלי וקורונלי .
סיבת הפניה: כאבי גב תחתון .
ממצאים:
תעלה גרמית ברוחב תקין .
לורדוזיס מותנית שמורה .
-L1 2:מבנה גרמי תקין.
המפרקים הפצטאליים שמורים .
פורמינות נוירליות שמורות.
-L2 3:ללא בלט דיסק.
נקבים בינחוליתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין .
-L3 4:ללא בלט דיסק.
נקבים בינחוליתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין .
-L4 5:ללא בלט דיסק.
נקבים בינחוליתיים חופשיים. מבנה גרמי תקין .
L5-S1:ללא בלט דיסק.
הנקבים הבינחולייתיים חופשיים .מבנה גרמי תקין .
רקמות רכות פרהוורטברליות שמורות .
סיכום: ללא ממצא פתולוגי.

אם אני מבין נכון ב-CT נראה הכל תקין. תקן אותי אם אני טועה

השאלה, מה סיבה לכבי גב תחתון עם הקרנה לשתי הרגליים?

בתודה מראש דוקטור
שלום שלומי,
מאחר שאין ממצא מחשיד ב CT סביר שהפגיעה הינה בתחום הרקמות הרכות (שרירים, גידים או רצועות) ולא נראות בהדמייה. בדיקה קלינית טובה כן יכולה לעזור. בהצלחה.
 
יובל
 
14:09 09.06.13
שלום יש לי שאלה לצוות,
אני בן 23 בריא מתאמן בחדר כושר שנתיים וחצי משקל תקין בריא אוכל מסודר.
מטרידים אותי כמה כאבים בכמה אזורים, בחלק ניסיתי לטפל בעזרת אורטופד ובחלק לא.
הבעיה הראשונה שמטרידה אותי זה כאבים בצד שמאל של הגב תחתון, אני מחזק את הגב התחתון בעזרת תרגיל במכון כושר, בלי הרבה משקל, אני מרגיש שהשריר חזק שב אבל תמיד מופיעים כאבים, לפעמים אחרי ישיבה ממושכת בנהיגה במיוחד ולפעמים בבוקר שאני קם ולאורך ימים שלמים, יש לציין שבעבר שהייתי בן 16-15 היה לי באזור הרגל השמאלית מקרה שבמהלך שיעור ספורט במשחק כדורגל נתפס לי האזור שם, אני לא זוכר אם זה היה קשור לגב תחתון אבל אני זוכר שזה היה שוק של חום באזור הרגל השמאלי והכאבים והאזור התפוס נמשכו משהו כמו שבוע אולי קצת פחות. אזור נוסף שעשה לי בעיות לאורך השנים הוא הצוואר. קרה לי יותר מפעם אחת שהצוואר נתפס לי ולא יכולתי להזיז אותו ואפילו הביאו לי מין ספוג שקיבע לי את הצוואר עד שהשתחרר הכאב, בשנים האחרונות אני חש פעם בכמה חודשים שהאזור תפוס במיוחד שריר הטרפז. אזור בעייתי שהתפתח הכאב בו בזמן האחרון, בשנה האחרונה זה אזור הכתפיים בדגש על כתף שמאל! הייתי כאבים שם בזמן הרמת דברים מהקרקע ובזמן הרמת היד למעלה, הייתי אצל אורטופד שנתן לי הפנייה לפיזיותרפיה שהועילה בדיוק לכמה חודשים בודדים והכאבים חזרו עברו כמעט לחלוטין ועכשיו שוב שבו. אני מאמין שלא שבגלל שהייתי די חדש במכון כושר ועבדתי בלי השגחה הייתה לי טכניקה קלוקלת לאורך זמן, אבל טיפלתי בזה ועכשיו אני מתאמן נכון במשקלים מתונים. אבל עדין הכתף השמאלית לא נותנת לי מנוח, גם הגב לעיתים קרובות, השרירים תפוסים כל הזמן. שקניתי לאחרונה נעליים חדשות עשו לי בדיקה בחנות לרגליים והמוכר אמר לי שיש לי קשת גבוה ברגל שמאל ונטייה של הרגל החוצה. הרגשתי כאבים באזור הזה וגב בשוק ומעליו. עשיתי קצת מחקר באינטרנט וראיתי קצת טיפולים כירופרקטים שדיברו שם על כתפיים לא שוות(שיש לי את זה בטוח) על חוסר סימטריה של שרירים כתוצאה מרגליים לא שוות בגודלן ועל התיקונים שעשו שם.

השאלה שלי היא האם הטיפולים מתאימים לי ויכולים להועיל לי פלאים, כי אני מנסה לעלות רמה בכושר הגופני ונמאס לי מהכאבים התמידיים בזמן האחרון. אני מצרף צילום של הגב תחתון שעשיתי לא מזמן. שאלה נוספת האם טיפול בכללית רפואה משלימה זה מקום שנחשב טוב ברמת מטפליו או עדיף לפנות ולשלם יותר בתחום הפרטי?
 
יובל
 
14:10 09.06.13
 
יובל
15:14 09.06.13
רציתי לדעת האם יש איזשהי השפעה גם של הדברים שציינתי על העיכול, אומנם אין לי בעיות עיכול ואני אוכל מסודר אבל, אבל בכל מקרה במצבי לחץ ומתח מערכת העיכול שלי משגעת. כמו כן רציתי להוסיף שיש לי מידי פעם כאבי ראש, במיוחד אחרי שאני משבש את השינה שלי בכך שלמשל חודש אני יושן כמו שצריך 8-7 שעות בלילה ואז אני יום אחד יושן 6 או פחות ואז או באותו יום או יום למחרת מתחילים כאבי ראש, ולפעמים הכאבי ראש באים בלי קשר לשינה. שמעתי שיש קשר כלשהו בין עמוד השדרה לכאבי ראש...
 
ד''ר עופר ברוך  
12:35 10.06.13
יובל שלום,
בבדיקת צילומי הרנטגן שהעלתה (מצויין!) ובהשוואה למה שתיארתה, הרי שכאשר מגדילים את הצילומים, נראים בבירור מגוון גורמים היכולים לתרום לתלונותיך וכאביך:
קיימת עקמת סיבובית מותנית לשמאל בדרגת סיבוב חוליות 1.5/4, כלומר, בינונית מינוס ובהערכת עין בין 15-10 מעלות עקמת, ונטיית אגן לשמאל היכולות לגרום לך ללכת עם אורכי רגליים לא שווים זמנית (עד ליישור האגן והרגליים על ידי הכירופרקט).
בצד האגן הימני, קיימת שחיקה והתחלת שינויי ניווני של סידן מוגבר במיפרק האגן הימני, וכן במיפרקי החוליות המותניות השמאליות, אשר כרגע נושאות ברוב העומסים בגב התחתון כולל כאשר אתה מבצע תרגילים ומרים משקלות עם יציבה נוכחית זאת.
בחוליה התחתונה שלך בגב, ישנן שתי זרועות צידיות (נורמלי) אך הזרוע ימנית גדולה יותר ורחבה יותר (תורשתי מלידה) וכך, היא מפריעה ותמשיך להפריע לך בתנועת הגב כאשר אתה רוכן לפנים, רץ או הולך בצעדים ארוכים או מנסה לבצע בעיטות בכדורגל או קארטה מעל 90 מעלות,
בנוסף, ישנם סימני לחץ ופחיסת גובה המרווח בין החוליות התחתונות L4-5-S1 אשר יכולות להסביר את תחושת החום והכאב שחשתה בשוק בזמן הפציעה בכדורגל.
לסיכום, אתה זקוק לטיפול שיקומי אשר כנראה יקח בין 8-15 טיפולים (עקב גמישותך וגילך הצעיר ואהבתך לתרגילים ומניעה) אשר בהם הכירופרקט (רצוי המומחה בשיקום או בפציעות ספורט) יישרו לך את החוליות עד למעלות בודדות מכיוון שליישר עקמת ברמה כזאת לקוו ישר לאחר גיל 20 יהיה יומרני מאוד עבור כל מי שיבטיח לך זאת.
במקביל ליישור, יבוצעו איזון החוליות וחיישני תנועה וכוח נוירולוגיים אשר ישפרו לך את טונוס השרירים המייצבים ויבוצעו מתיחות מיוחדות על מיטת מתיחה כירופרקטית מיוחדת.
לאחר אלו, ימתחו לך שרירי מותנית וירכיים תפוסים וקצרים ותתבקש לבצע תרגילי מתיחה בבית, בעבודה, וכן תרגילי חיזוק ספציפיים לשלב הטיפול ההתחלתי,
אנא פנה כאמור לדר גולדמן מחיפה וישנה לאחרונה גם כירופרקטית טובה בשם דר נעה וייס בתפן המתמחה בשיקום וכן את דר משה דנוף העובד על שרשרות תנועת השרירים ומטפל במרפאת הכאב ברמבם או בגשר הזיו.
אני הייתי ממליץ להתחיל עם שני הראשונים, ולזכור כי המבנה של חוליית L5 ומיפרק האגן הימני תמיד יפריעו לך אם תנסה לבצע תנועות גב ארוכות לפנים, לצדדים ולאחור או פסיעות ארוכות עקב המנוף שיופעל עליהן והתנועה הלא סימטרית בחלק זה של עמוד השדרה.
כאשר אנו מוצאים ליקויים כאלו, סביר גם שיהיו ליקויים בגב העליון ואף בצוואר ואני משוכנע כי הכירופרקט/ית יבדקו גם איזורים אלו,
בהצלחה
לפני שכתבתי פה את ההודעה זימנתי תור לכללית רפואה משלימה. לפי הנוהל שם צריך לבצע שם בדיקה ראשונית ע"י רופא. הגעתי והיה שם רופא ממש ליצן. הוא אכל לפני שהגעתי ונראה ממש מרושל שהתיישבתי לידו. הוא כל הפגישה עשה קולות עם הפה, כנראה אחרי חטיף שאכל ונתקע בשיניים שלו.
ממצאיו של הרופא: "יש לך גב איום יחסית לבחור בשנות ה20 לחייך, יש לך עקמת ובעיה בין שתי חוליות שאני לא זוכר, העקמת היא מלידה, הכאבים שאתה חש בגופך זה כתוצאה מהעקמת. הוא עשה לי בדיקה במהלכה התכופפתי למטה, ובדיקה נוספת במהלכה שכבתי על המיטה על הגב והוא הרים את כל אחת מהרגליים ושאל אם יש כאבים. לאחר מכן הוא בדק את הצילומים וכאמור חזר ואמר שהגב שלי איום ונורא. ושבין שתי החוליות הבעייתיות יש כיפוף עד כדי מצב שהן כמעט מתחכחות ביניהן.
אמרתי לו ששמעתי שכירופרקט יכול להועיל לי והוא החמיץ פנים ואמר " כירופרקט זה משהו אמריקאי כזה, 10 דקות וגמרנו זה לא יעזור לך ואפילו יגרום לך לכאבים חזקים יותר" " אני ממליץ לך ללכת לטיפול שנקרא טווינא או פלדן קרייס" אני אמרתי לו שאני ראיתי באינטרנט שמטפילם בבעיה שלי אצל כירופרקט וזה מאוד מועיל, הוא שלל ואמר שהשיטות "טווינא או פלדן קרייס" זה מה שיעזור לי, הוא אמר לי לזנוח את החדר כושר לגמרי ולעבור לשחייה(צעד כזה בשבילי זה כמו לחתוך לי יד, אני מכור בדרך טוב לאימונים). ואז כדרך אגב לקראת הסוף אמר "!!!אגב!!! אצלנו כבר אין כירופרקט הוא עזב לעיר אחרת, הוא עזב כי לא היה לו ביקוש והוא כנראה חוזר לאמריקה עוד מעט". אז נפלה האבן עוד יותר חזק שהבחור סוג של שרלטן, למרות שהוא עובד בכללית, והוא מנסה לדחוף לי טיפולים שיועילו להכנסות של המרפאה שלו. יצאתי קצת מדוכא מכל הבעיות שהוא אמר ומכך שאין אפשרות לראות כירופרקט במימון הקופה. בעיקר התבאסתי כי אני לא יודע איך זה ישפיע עליי בהישגים שלי בספורט, היום אני מתאמן וסופג את הכאבים של האימונים, זה לא כזה נורא, וביום יום מחוץ לאימונים אני מרגיש בסדר גמור. חשבתי לחזור ולפנות לאורתופד לשמוע את חוות דעתו לגבי העניין, לפני שאני פונה לייעוץ פרטי,
תודה על התשובה המלאה למעלה, והשאלה שלי היא האם אני במצב קטסטרופי שאם אני לא אטפל בבעיה המצב יחמיר או לא יודע מה או שזה גבולי. כי אם לא הייתי חוקר ובודק לגבי העניין לא הייתי מגיע בכלל לכירופרקטיקה ואז מה היה קורה לי?
שאלה נוספת היא כמה אמור לעלות לי טיפול כירופרקטי והאם זה באמת 10 דק זבנג וגמרנו? ושלם 300 שקל?.
כמו שאמרתי-קופ"ח זה ליגה ח'.
פנה לדר' רפי גולדמן
בהצלחה
 
יובל
15:52 10.06.13
רז יהודה שיש לו קלינקות פרטיות והוא גם מקבל דרך כללית רפואה משלימה, לפי מה שכתוב באינטרנט יש לו הרבה שנים של פרקטיקה
 
יובל
15:54 10.06.13
ד"ר ולגרין רונן שמקבל בחיפה
 
ד''ר עופר ברוך  
16:45 10.06.13
בסדר גמור, אך לא עוסק שיקומית עד כמה שאני יודע
בהצלחה
 
ד''ר עופר ברוך  
16:44 10.06.13
ד"ר רז יהודה מצויין גם כן ומורשה גם בדיקור סיני
וותיק ומנוסה, בעבר עבד באיזור כפר תבור וראש פינה,
אינני יודע היכן עובד כיום
בהצלחה
לדעתך הוא יתאים לי?
 
ד''ר עופר ברוך  
17:46 10.06.13
כן
 
ד''ר נמרוד לירם  
17:57 09.06.13
שלום יובל,
מהדיווח שלך וגם מצילום הרנטגן עולה כי ישנו חוסר סימטריה מסויים הנובע בחלקו מעקמת מותנית שנראית בצילום. קשה לומר מה בדיוק המצב מבלי לתשאל ולבדוק אותך פיסית.
אני לא יכול להמליץ על שירות הכירופרקטיקה בכללית משלימה או בקופה אחרת בלב שלם מאחר שבאופן גורף, אני מוצא ששירות הכירופקרטיקה הניתן בקופות נופל באיכותו ממרפאות טובות של כירופרקטים מומחים. מצא מישהו/הי טובים באיזור מגוריך. בהצלחה
 
יובל
19:51 09.06.13
על מטפלים באזור חיפה והצפון.
מה סדר גודל המחירים, וכמה פגישות זה יקח, זה גורם משמעותי.
לגבי הצילומים, בבעיה שלי אפשר לטפל ולגרום ליישור העצמות לצורה סימטרית.
ראיתי באינטרנט סרטונים של כירופרקטים בארצות הברית שמגיעים אליהם אנשים עם בעיה כמו שלי ותוך 20 דקות עם הכירופרקט מאבחן את הבעיה ומטפל בעזרת כל מיני כיפופים ופעולות, ומה שקראתי באתרים בארץ זה שיש סדרה של כל מיני טיפולים שצריך לעשות וזה לוקח 10 ואפילו יותר טיפולים. זה הגיוני שמישהו צעיר כמוני מתפקד והכול אומנם סובל מכאבים יצטרך לעבור 10 ויותר טיפולים.
 
ד''ר נמרוד לירם  
22:32 09.06.13
בצפון נסה להגיע לדר' רפי גולדמן. זו המלצתי.
באשר למה שכתבת בנוגע לסרטוני אינטרנט עם צפי טיפולי "אינסטנט" לעומת אתרים בארץ שמדברים על עשרה טיפולים; אני לא סומך על דיאגנוזה באינטרנט שלא מכירה את מקרה המטופל הפרטני. אני גם לא מאמין ב"ניסים". הכירופרקטיקה היא מדע קליני שנשען על איבחון מדוקדק וטיפול במעקב רציף. אינני יודע מה מקור העקמת שלך. אם יסודה בעקמת נעורים, עליך להזהר משרלטנים המבטיחים ליישר אותך עם סדרה בת עשרים דקות של כיפופים ופעולות.
האם אני יכול להמשיך את הספורט שאני עושה ברגע זה באותה מתכונת.
ריצות, הליכות ארוכות, אימוני כח 4 פעמים בשבוע והרמת משקלים גדולים ברמה מבוקרת. ובלי הגזמה. שאלה נוספת היא האם ביצוע סקוואט לא בריא לגב שלי לפני שאני עובר טיפול ואחרי או שאין הגבלה לביצוע התרגיל בטכניקה נכונה.
לבסוף רציתי לומר לכם תודה רבה על ההכוונה ועל הייעוץ ממש עזרתם לי!
א) נטייתי היא לאפשר לכל ספורטאי להתאמן כפי רצונו ויכולתו בתנאי שהדבר אינו גורם לנזק.
ב) השאלות שלך צריכות ויכולות להענות ע"י מי שבדק אותך ונטל עליו אחריות לטפל בך.
שלום רב, בת 38.5, מזה כתשעה חודשים סובלת מכאבים בקרסול וברך ימין. עשיתי בדיקת u.s לקרסול שהראתה גידים הפרונאליים - הודגם טנוסנוביטיס קל
ליגמנטום atfl - הודגמה רצועה מעט בלתי אחידה - ללא עדות לקרע .
ובדיקת m.r.i הראתה שהכל בסדר מלבד כמות מים מזערית.
האורטופד חושב שבסך הכל , הכל בסדר ורק יש לחזק מעט את השרירים.
התוצאה בשטח כיום לאחר המון טיפולים פיזותרפים, דיקור סיני ושיאצו, שעדיין
יש כאבים, הרגל מתעייפת מהר, לא יכולה יותר מדי ללכת ולעמוד על הרגליים הרבה זמן, ההליכה שלי יחסית איטית וברגע שהרגל יותר מדי מתעייפת, אני מתחילה מעט
לצלוע.
אני כבר לא יודעת מה עוד לעשות כדי לשפר את המצב. האם כירופרקטיקה יכולה לעזור במצב שלי. אשמח להבין קצת יותר. תודה ענקית,
 
ד''ר עופר ברוך  
16:55 06.06.13
שלום לפונה הסובלת והכנה,
מתיאורייך, ניתן להבין כי עייפות וחולשת הגפה הימנית (ברך וקרסול) יכולה להיגרם על ידי יציבת אגן לקוייה אשר כוללת נטיית אגן והליכה ועמידה עם רגליים אשר לא שוות פונקציונאלית באורכן, כלומר שוות אנטומית מיבנית, אך עקב מנח אגן נטוי, קיים הבדל, והבדל זה, גורם לחיישני תנועה וכוח עיצביים לעבוד לא סימטרי וב70-80% ואז, קיימת חולשת גפה ניתסרת, חיכוך גידי ברך והיווצרות שחיקה וכאבים שם.
אפשרות אחרת ו/או נוספת על האפשרות הראשונה היא שקיים לחץ עיצבי בין חוליות המותנית ו/או לחץ של כרית דיסק על עצב וזה גורם לחולשת הגפה הימנית,
איך נדע?
עליך להגיע לבדיקה מסודרת, ובתמונה קלינית כזאת, עדיף אצל ד"ר לכירופרקטיקה המתמחים בשיקום וברפואת ספורט
נשמח לבדוק , לטפל ולייעץ לך בהתאם גם אצלנו באם זה מתאים לך,
בהצלחה ואל תאבדי תקווה וכיוון טיפולי משולב ונכון לך
שבת שלום
 
חן
23:41 05.06.13
שלום רב, אני סובלת מכאבים בעין פעם בעין ימין ופעם בעין שמאל זה מתחלף לסירוגין, התחושה היא כאילו יש משהו זר בתוך העין, האם יכול להיות שבעיה בעמוד שידרה צווארי יכול לגרום לכך
 
ד''ר עופר ברוך  
16:44 06.06.13
אביב שלום רב,
לפני שניגשים לבדיקה והערכה כירופרקטית בנדון, כדאי ורצוי לגשת לבדיקת אופטלמולוגית אצל רופא עיניים אשר יבדוק את הקרנית, מצב שקי הדמעות והעפעפיים.
במידה ואין סימן לנזק פיזי או גוף זר,
תיתכן אפשרות של גירוי העפעף/עין על ידי יובש בבלוטת הדמע עקב לחץ עיצבי צווארי עליון או עקב הפניית כאב שרירי משרירי הצוואר התחתונים או הצידיים אל תוך העין,
במיקרים האחרונים הללו, בעיית השרירים בהחלט יכולה לנבוע מליקוי בעבודת חוליות הצוואר, המיפרקים שלהן ובמיוחד חיישני תנועה נוירולוגיים העוטפים ואחראים לפעילותם,

כאמור, קודם כל בדיקה שאין פגיעה פיזית או שריטה ואחר כך לדר לכירופרקטיקה, אשר יודע ומטפל גם כן בשחרור קשרי שרירי צוואר (טריגר פוינטים)
בהצלחה,

אם אין התקדמות, ניתן לפנות אלינו, הכירופרקטים המומחים, לחווד שניה נוספת

שבת שלום
 
לירי
13:09 02.06.13
שלום.
מזה עשרה חודשים סובלים מכאבים בעצמות המפשעה וכן תחושה של צריבה עם הקרנה לרגל ולבטן. לאחר ברור גניקולוגי לא נמצא דבר. עשו לי MRI עמוד שדרה מותני וכן אגן יצא תקין. במיפוי עצמות נמצא כי יש פגיעה דו צדדית ברומוס עליון פוביס כתוצאה מדלקת או עומס פיזי. כעת יש לי כאבים עצמות בישבן + צריבה עד הותרת כתמים המקשים על ישיבה.
כמן כן יש ירידה בנפח השרירים בצד הכואב-ימין הן ברגל והן בישבן (משום מה ישבן ימין נהיה קטן ופחות מוצק מישבן שמאל)
האם יש בדיקה שיכולה לברר מה מקור הכאב? האם כדאי לעשות C/T שיתן תמונה טובה מMRI?
כל התקופה הזאת טופלתי בכ- 40 כדורי אורקוקסיה, עשיתי פיזיוטרפיה. הכאבים הם כאבים נודדים.
אנא עזרתכם.
 
ד''ר עופר ברוך  
18:22 02.06.13
גלית שלום רב,
את מציגה תמונה מעניינת וקצת מבלבלת, בין סנדרום כאבי האגן לסנדרום פגיעת דיסק.
העובדה כי אמרו לך שאין ממצא רדיולוגי ב MRI איננה עולה בקנה אחד עם תלונותייך, במיוחד כאשר העכוז הימני ורגל ימנית נעשו פחות מוצקות ויתכן כי איבדת מסת/נפח שרירים בהם.
איבוד נפח שריר נגרם ברוב המקרים מלחץ עיצבי בעמוד השדרה המותני, העליון ואו הצווארי,
כדאי לך לפנות לבדיקת כירופרקטורים מומחים אשר יבדקו את ההסטוריה הרפואית ואת הסטורית הפציעות שלך, ובדקו את יציבתך, שרירייך, הרפלקסים והעצבים וכן יבדקו כירופרקטית את ה MRI,
ישנם מגוון כירופרקטים מומחים בארץ ואת יכולה לבחור למי את הולכת,
אשמח לבדוק ולייעץ לך אישית אם תבחרי בכך,
בהצלחה
 
t1
01:18 24.05.13
שלום,
רציתי לדעת לאיזה איברים בגוף חוליה זו קשורה ואיזה איברים בגוף היא מעצבבת? אם החוליה הזו הזו זזה או לא מתפקדת כראוי לאיזה סימפטומים היא יכולה לגרום?
תודה רבה על העזרה!
 
ד''ר נמרוד לירם  
13:25 26.05.13
T-1 היא חוליית החזה הראשונה.
כדי לקבל מושג אנטומי נוירולוגי טוב על קשת האפשרויות הרחבה של התופעות הנורמליות והפתולוגיות ברמה חוליתית T-1 אני מציע שתכנס לגוגל ותכתוב:
T-1 verterbra: anatomy, physiology and neurology
בהצלחה
 
1t
03:35 27.05.13
יש שם המון המון מידע, אני לא יודע בדיוק מה רלוונטי ומה לא. הכל נורא ארוך. אפשר אולי הסבר קצר מכם? זה יעזור לי מאוד.

תודה רבה!!
 
שלום
 
14:02 12.05.13
שלום,
כבר בערך שנה וחצי אני הצוואר שלי נורא תפוס, ואני מרגיש כאבים גם בצוואר, גם בשכמות וגם בראש.
הייתי אצל כמה פיזיותרפיסיטים, וכמה כירופרקטים אף אחד מהם לא ממש הצליח לעזור.
כשאני נוגע בשריר הזה Deep Cervical flexors הוא נורא קשה וכואב לי משני צידי עמוד השדרה, ממש איפה שהגרון. הוספתי תמונה שלו (בצבע אדום). אף אחד מהמטפלים לא התייחס לשריר הזה ולא בדק אותו וגם אין עליו כמעט מידע בעברית.
למה שריר תפוס כזה יכול לגרום?
ולמי צריך לפנות?
תודה רבה !

שלום,
כבר בערך שנה וחצי אני הצוואר שלי נורא תפוס, ואני מרגיש כאבים גם בצוואר, גם בשכמות וגם בראש.
הייתי אצל כמה פיזיותרפיסיטים, וכמה כירופרקטים אף אחד מהם לא ממש הצליח לעזור.
כשאני נוגע בשריר הזה Deep Cervical flexors הוא נורא קשה וכואב לי משני צידי עמוד השדרה, ממש איפה שהגרון. הוספתי תמונה שלו (בצבע אדום). אף אחד מהמטפלים לא התייחס לשריר הזה ולא בדק אותו וגם אין עליו כמעט מידע בעברית.
למה שריר תפוס כזה יכול לגרום?
ולמי צריך לפנות?
תודה רבה !
 
שלום
16:01 16.05.13
 
ד''ר עופר ברוך  
16:57 16.05.13
שלום לפונה האלמוני,
אנו מאוד מעריכים אנשים ומטופלים המתעניינים במצבם ומנסים ללמוד עליו על מנת לקבל החלטות מושכלות לגבי הגורם הבודק והמטפל שעליהם לפנות אליו.
לפי תיאורך, אם עכן שרירים אלו קשים/נוקשים, יתכן מאוד שקיים אצלך בצוואר תהליך ניווני של רקמות החיבור הרכות בקדמת החוליות ו/או התחלת הסתיידות סידנית גרמית בקדמת חוליות הצוואר.
לרוב, זה קורה למטופלים עם תהליכי דלקות פרקים ניווניות או אוטואימיוניות, או כאשר נוצרה טראומה בתאונה או נפילה או הרמת משא או חפץ כבד, וכן התגברות רמות הסוכר בדם בין 100 ל 120 מג ויותר בבדיקות הדם. (הסוכר גורם לרקמות החיבור להיות חומציות ואז נוצרים זיזים סידניים לניטרול החומציות ואחרי זה, מגיעה הקשיחות הצווארית וקשיחות השרירים.
אם אין לך זיזים ותהליכים ניווניים, יתכן והסיבה היא הגברת הקיעור או השקע הצווארי האנטומי (לורדוזיס) אשר יוצרת עומס יתר על שרירי הצוואר הקדמיים.
כדאי לפנות לכירופרקטים מומחים לבדיקה מסודרת ולאבחון מדוייק של הקשיחות ןוהגורמים ולאחר שלב זה, הם יציעו לך טכניקות טיפול מתאמיות למצבך או ישלבו בעלי מקצוע רפואייים נוספים,
בהצלחה באבחון ובטיפול הנכון לך!
 
ד''ר עופר ברוך  
16:57 16.05.13
 
שלום
00:15 17.05.13
תודה רבה על התשובה.
הייתי אצל כמה כירופרקטים וכמה פיזיותרפיסטים ואצל אורטופד.
אף אחד מהם לא ממש התייחס לשריר הזה או הצליח לעזור לי.
אני בסך הכל בן 18, ובצילומים שעשו לי רנטגן וגם MRI עמוד שדרה צווארי,
הכל יצא תקין, למעט הקימור של הצוואר שקצת התיישר, בנוסף לפני שנה וחצי הייתי מעורב בתאונת דרכים.
השאלות שלי הן
1. האם שריר כזה נוקשה יכול לגרום לכאבי ראש, עייפות, סחרחורת לא מוסברת? איך מטפלים בו, אני כבר לא יודע למי לפנות ?
2. האם יש דרך להחזיר את הקימור הצאוורי למצבו הנורמלי? \
תודה רבה !
 
ד''ר עופר ברוך  
09:46 17.05.13
שלום שוב,
תשובותיך מבהירות דברים נוספים:
1. לבטח קיימת בעיה מכאנית במיפרקי החוליות הצוואריות, אם מסיבה משפחתית או בעקבות התאונה,
2. המתח השרירי והנוקשות נגרם על ידי הגורמים שצויינו בסעיף 1 ויתכן אף עקב מתח נפשי או דאגות/מחשבות "מה יהיה איתי" או הרגלי שינה לא נכונים כגון שינה על הבטן עם הצוואר מסובב או שינה על 2 כריות,
3. כאבי הראש יכולים להיות מופנים משרירים ורקמות הצוואר, תלוי באיכות הכאב, מיקומו ואופיו, העייפות והסחרחורת גם כן יכולים לנבוע מפעילות חיישנים נוירולוגיים לא תקינה במיפרקי החוליות בצוואר או במעטפות השרירים,

אנא פנה לחווד שניה כי אתה זקוק לבדיקה של כירופרקטים מומחים, בבדיקות והרכב
תמהיל טכניקות טיפול שיקומיות צוואריות הכוללות גם תרגול שלך במהלך הטיפול וכן בבית
אשמח לבדוק ולייעץ ואף לטפל אם תרצה בכך
בהצלחה ולהשתמע
 
שלום
18:53 17.05.13
תודה רבה על התשובה,
אשמח להגיע לבדיקה, אילו בדיקות אתה מבצע כדי לאבחן את הבעיה במרפאה שלך ובאילו דרכים אתה מטפל?
ושאלה נוספת שלא ענית לי מקודם היא, האם יש דרך להחזיר את הקימור הצאוורי למצבו הנורמלי?
תודה רבה !
 
ד''ר עופר ברוך  
22:06 18.05.13
שלום שוב,
הבדיקות הינן תיפקודיות הבא אומר הפעלת הצוואר/כתפיים/ידיים בכיוונים שונים ובטווחים שונים כולל בדיקת חוזק השרירים המבטא פעילות חיישנים נוירולוגים ותנועה נכונה של חוליות הצוואר, הכתפיים והידיים
בנוסף, בדיקות מישוש השרירים ומיפרקי החוליות לקביעת הטכניקות הטיפוליות הנחוצות לך, וכן בדיקת רפלקסים ותחושות אשר נותנות תמונה משלימה על איכות פעולת חיישני הצוואר וחוט השדרה
לכל אלו מתווספת בדיקת ההדמיה והרנטגן שתביא עימך לשיקלול כיווני הפעלת הטכניקות, והתאמתן למבנה הספציפי שלך
התמהיל הטיפולי עשוי לכלול טכניקות שחרור והרפיה, טכניקות יישור כלל שלדיות כלומר גם אגן וגב תחתון אשר יכולים להשפיע על הצואר, טכניקות מתיחת צוואר, איזון ויישור חוליות ומיפרקי הצוואר ובכך, הפעלה תקינה של חיישני התנועה הנוירולגיים שהוזכרו בתשובות הקודמות,
לאחר מכן, נתאים לך תרגילים לביצוע במהלך הטיפול וכן לבית ולעבודה והנחיות למניעה
לגבי האם נוכל ליישר את צווארך לגמרי למצבו הנורמאלי, לא אוכל לנבא זאת (אתה יודע למי ניתנה הנבואה?!) ללא בדיקתך הפיזית ובדיקת ההדמיה והתקדמות הטיפולים

במרפאתי ומניסיוני במקרי מטופלים הדומים בתיאורם ההתחלתי לשלך, סיכוייך טובים להשתפר מהר יחסית אך כאמור, נדע לבטח לאחר הפגישה-שתיים הראשונות
אנא התקשר לטלפון מרפאתי והשאר את פרטי ההתקשרות עימך
בהצלחה
 
שלום
22:35 18.05.13
שלום, התחלתי טיפול אצל כירופרקט פרטי שעל כל טיפול הוא לוקח 200 ש"ח והטיפול לא אורך יותר מ-5 דקות... לאחר 6 טיפולים אני לא מרגישה שינוי משמעותי.
השאלה שלי היא האם כל טיפול בכל מקום הוא בסדר גודל של 5 דקות או שיש טיפולים ארוכים יותר שאולי מקטינים את כמות הטיפולים?
ושאלה נוספת היא האם יש המלצות לכירופרקטים טובים באזור ירושלים שעובדים עם קופת חולים כללית?

תודה,
ליאת
ליאת שלום רב,
את מעלה שאלה מאוד חשובה והיא עולה כל מספר שבועות.
במקצוע הכירופרקטיקה ישנן מגוון טכניקות טיפול והן אמורות להיות מותאמות לאבחנות שהכירופרקט איבחן אצלך.
הטיפול אמור לוודא כי את יוצאת מהטיפול ישרה עד כמה שניתן בעמוד השדרה, באגן ובאורכי הרגליים,
הטיפול אמור לוודא כי שוחררו ונימתחו לאורך המתאים שרירי הירכיים והעכוזים שאם נשארים קצרים ותפוסים, הם ישפיעו ומשפיעים על הגב התחתון וכאביו,
הטיפול אמור לוודא שוחררו שרירי השכמות וכתפיים וצוואר המשפיעים על הידיים, צוואר וראש
הטיפול אמור לשפר טווחי תנועה, ירידה בכאב ולשפר חילוף חומרים בכריות הדיסק בין החוליות וברקמות החיבור,
בקיצור, גישה הוליסטית כלל שילדית וגופית.
הטיפול יכול לקחת 5 ועד 30 דקות תלוי ברמות הכאב, התפיסה, והשחיקה של המטופל/ת והאם משולבים בכל טיפול גם תרגילים ושיקום.
אם הנך צעירה בשנות 20 מוקדמות וללא תהליכי ניוון שלדיים 5 הדקות יכולות (אולי) להספיק אך משתמע כי מצבך איננו מוטב סימפטומית ולא רק הכסף והזמן בטיפול,
לכן,
בקשי ממנו אסרטיבית לבדוק אותך שוב ולשקול את האבחנות וטכניקות הטיפול, התרגילים והרגלי היציבה המומלצים לך וכו,
לגבי המלצות, הן אינן יכולות להיות אישיות פרטניות באתר זה ואשמח לשוחח איתך טלפונית על כך
בברכה
דר ברוך 03-6091519
 
מוטי
12:09 14.05.13
אני הולך לכירופרקט הוא נותן 10 ד"ק טיפול+10 דקות אלקטרודות
ולוקח לי 150 ש"ח ואחרי הטיפול אצלו כל השרירם תפוסיםויש כאב
של שבוע אמרתי לו הוא אמר זה חלק מתופעןת לוואי של טיפול כירופרקטי
אני אישית לא מסתפק ב10 דקות הוא אמר שיותר מ10 דקות אסור לטפל
מה דעתך??
תודה
 
ד''ר עופר ברוך  
16:29 14.05.13
מוטי שלום רב,
אם קיבלת טיפול משולב של ישור, מתיחה ואיזון כולל חשמל, אינך אמור לקום תפוס ומכווץ כלל,
אנא פנה אסרטיבית לכירופרקט המטפל לשקילת האבחנות וטכניקות הטיפול או פנה לייעוץ חווד שניה אצל כירופרקטים מומחים,
בהצלחה
+ הוספת הודעה
   1 ...  5  6  7  8  9  10  11  12  13  ...  70  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
כירופרקטור   כירופרקט   כאב גב תחתון   עמוד שדרה   בעיות גב   עמוד שדרה   כאבי אגן   כאבי צוואר   בלט דיסק
RSS RSS פורום כירופרקטיקה