בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אורטופדיה עמוד 12

פורום אורטופדיה הוא המקום להתייעץ אודות בעיות במערכת השלד. פורום אורטופדיה יעסוק במחלות פרקים, שברים, פריצות דיסק, בעיות גב, גפיים, בעיות יציבה ,עמוד שדרה, כאבי גב, עקמת, פריצת דיסק, נקע בקרסול, פציעות ספורט, אוסטיאופורוזיס, מדרסים ועוד
מנהלי פורום אורטופדיה:
ד''ר יונה יניב
לפרטים נוספים
ד''ר רוברט לוי
לפרטים נוספים
אורן לרנר
לפרטים נוספים
ד''ר רם ירון
לפרטים נוספים
שלום רב, בני בן ה6 נחבל היום ונוצר שבר בשורש כף היד. בבית החולים גיבסו אותו עד הכתף. כשאשתי שאלה מדוע הגיבוס עד הכתף נענתה "כי ככה צריך". האם תוכלו להסביר את הרציונל מאחורי זה? האם זה מקובל בשברים כאלו?
שלום ש
כן לעתים יש צורך בקיבוע של המרפק גם כן , גם אם השבר בקרבת שורש כף היד.
בכבוד
שלום, אנא המלצה לטיפול. תודה.
מיפוי עצם כל גופי וספקט של ברכיים, TC-MDP 25MCI
סיבת הפניה: הנבדק מתלונן על כאב חזק בברך השמאלית, בעיקר באספקט המדיאלי. מסמן בשאלון שסובל מכאבים בשתי הברכיים. כמו כן כאבים לעיתים בעמוד שדרה מותני ושורשי כפות הידיים.
ממצאים: בבדיקה הפלנארית – נראית חוסר סדירות בעמוד השדרה המותני והגבי העליון.
נראו קליטות מוגברות במפרקי הכתפיים, שורשי כפות הידיים.
קליטה דיפוזית מוגברת בברכיים, בעיקר באספקט הפנימי של הברך השמאלית והדגשה דו"צ של עצמות הפיקה.
כמו כן, קליטה בולטת בחיבור MTP1 מימין.
בבדיקה הטומוגרפית של הברכיים (ספקט) - נראית קליטה בולטת באספקט המדיאלי פמורלי וטיביאלי של הברך השמאלית.
הקליטה נראית כצורת "סהרון" באספקט המדיאלי, אולם קיימת גם קליטה מעליה בחלק המתאים ל- MFC
בעיקר בחלקו האחורי.
שאר השלד תקין.
סיכום: מיפוי העצם מדגים נזק ל- MFC
אשר גורם גם לנזק מניסקלי טיביאלי מדיאלי בברך השמאלית, מלווה בשינויים ארטריטיים בברך זו.
שאר הממצאים מתאימים לשינויים ניווניים בעמוד השדרה ושינויים ארטריטים במפרקים
שתוארו – ממצאים קלים.
 
ד''ר רוברט לוי  
17:53 31.08.15
שלום אבי
אנחנו ( הרופאים ) לא מטפלים בבדיקות העזר. לצורך התיעצות יש לפנות לבדיקה במרפאה. אחרי התרשמות מהסיפור ו הבדיקה הגופית אוכל לתת גם המלצה להמשך.
בכבוד רב
לפני 9 שנים לאחר נפילה עברתי ניתח s/p subcapital fracture of hip rt. Bipolar . hemiarthrop והושתל לי שתל מפרק - בחודשיים האחרונים בישיבה ובעמידה אין שום בעיה ואין כאבים. רק בעת הצעד הראשון ולפעמים בהליכה ברגל עם השתל חייבת תמיכה. זה חזר על עצמו כבר פעמיים, הטבה מיידית (תוך יום) לאחר קבלת כדורים ארקוקסיה ל 7 ימים. בצעתי גם צילום רנטגן במפרק ירך ימין והתשובה : עמדה טובה של התותב. לאחר3 שבועות שוב חזר המצב לקדמותו . מה הסיבה ומה אפשר לעשות ??
 
ד''ר רוברט לוי  
17:49 31.08.15
שלום רחל
תופעה זאת יכולה להתאים לחולשה של השרירים מסביב לפרק ירך.
ממליץ לפנות לבדיקת פיזותרפיסט.
 
יוסף
22:22 26.08.15
שלום,
אמי בת 86. סובלת מדמנציה, אוסטאופורזיה ויש לה מטפלת צמודה. כתוצאה מנפילה אובחן שבר בזרוע שמאל. הומלץ נוגדי כאבים ומתלה לכתף.
שאלתי: האם זהו כל הטיפול שצריך לתת לה?
בתודה,
יוסף
 
ד''ר רוברט לוי  
17:46 31.08.15
שלום
לא ניתן לתת יעוץ כזה דרך פורום. ממליץ פנייה למרפאה להערכה קלינית ועיון בצילום רנטגן .
בכבוד
שלום. אני חייל קרבי, קרעתי את ה ACL לפני 3 וחצי חודשים. בחודש הראשון צלעתי וכל תזוזה של הרגל כאבה לי. היום אני מצליח ללכת ואפילו לרוץ. לעיתים רחוקות מרגיש בריחה קטנה. עד הניתוח מתרגל סקוואטים והרמות רגל... הגיוני שאני מרגיש ככה עם קרע מלא או שזה הגיוני?
להמשיך פיזיותרפיה? האורטופד אמר כן, הפיזיותרפיסט אמר רק לעשות בבית תרגילים שהוא הביא. אין צורך ללכת אליו שילחץ לי 5 דקות ויעשה לי זרמי חשמל.
בקשר לניתוח (תאריך עוד לא ידוע) מי מחליט מאיפה לקחת את החלק שיהפוך לרצועה?
איך דואגים שהעצבים לא יפגעו?
אנשים שנקרעת להם הרצועה החדשה - פשוט לא משקיעים מספיק בשיקום, או שבאמת אין מה לעשות עם זה? אני ספורטאי, ולא בא לי לקרוע עוד משהו לשווא.
שלום
אומנם ניתן להשתקם לפעמים גם ללא ניתוח שחזור של רצועה, אולם אתה אומר שיש תחושה של בריחות לעתים. חוסר של רצועה צולבת גורם לשחיקה מוגברת וסיכון מוגבר לפגיעות נוספות בברך ( במניסקוסים) בעת תנועות סיבוביות. ניתוח לשחזור רצוע מוצלח משפר את הסיכויים של הברך לעמוד בעומסים נוספים ותנועות סיבוביות. אם אתה רוצא להגן על הברך מפני פגיעות נוספות - מומלץ לעבור ניתוח לשחזור הרצוע.
בכבוד
 
גיגי
18:47 28.08.15
שלום,
האם ממצאים כאלה יכולים להיות קשורים לסחרחורת?

יישור לורדוזיס פיזיולוגי .
גובה של החוליות שמור.
.C5-C6 גלישה אחורית קלה והיצרות מרווח בין חולייתי בגובה
 
ד''ר רוברט לוי  
17:35 31.08.15
לא אין קשר
להלן סיכום קצר של סיפור המחלה שלי
בן 45 . עד אירוע הנ״ל פעיל גופנית.
ספטמבר14- החלה צליעה ללא כל טראומה. החלו כאבים באזור המניסקוס המדיאלי במיוחד בישור מלא של הרגל. המשכתי את חיי כרגיל(פעילות גופנית, הליכות, עבודה על הרגליים) והכאבים גברו עד מאוד באזורים שונים של הברך.הצליעה גברה והיתה מוגבלות רבה בכיפוף ובבישור. במקביל ביצעתי mri שהדגים קרע במינסקוס.
דצמבר14 עברתי ניתוח ארתרוסקופי לכריתה חלקית של המניסקוס ללא סיבוכים בניתוח.התחלתי בפזיותרפיה.הרגל לא התיישרה והיתה מוגבלות גדולה בכיפוף.
ככל שהתקדמתי בפיזיותרפיה החלו כאבים עזים, בעיקר בקונדיל החיצוני של הפמור.
פברואר 15- mri הראה בצקת לשדית נרחבת הפמור.חשדלavn
עברתי למשך שישה שבועות להליכה עם קביים ללא דריכה כלל על הרגל הפגועה ולזמן זהה נוסף עם דריכה חלקית.
מאי 15-mri הראה נסיגה מלאה של הבצקת מפברואר ואכן הכאבים באזור חלפו, אך הודגמו בצקות חדשות בטיביה וכאבים חזקים למדי. במקביל תרגול פיזיותרפיה, שיפור משמעותי בטווחי התנועה ובמצב השרירים.עם נסיונות הדריכה המלאה על הרגל החלו כאבים בכף הרגל. הכאבים ״זזו״ מעצם לעצם בכך הרגל. הצליעה עודנה משמעותית.
אוגוסט 15-mri מדגים בצקת לשדית נרחבת בעצם הקוניפורם האמצעית ובצקות קטנות בעוד עצמות באזור הקרסול. במקביל, אובחנתי בבדיקת צפיפות עצם כסובל מאוסתיאופורוזיס (הן בעמוד השדרה והן בראש הירך, חריף יותר ברגל הפגועה)
בימים אלו סובל מצליעה ניכרת ומכאבים חזקים בכף הרגל.
האם יש קשר בין האוסתיאופורוזיס לבצקות?
אשמח לשמוע דעתכם לגבי אבחון והמלצות טיפול
תודה מראש
שלום אהוד
בצקת לשדית הינה תופעה מוכרת בנסיבות שונות , אחת סיבות מכניות כגון חבלה או עומס , ושתיים סיבות מטבולית ( הפרעה בחילוף חומרים) . סיפור של תופעה נודדת כמו שלך מצביע קרוב לוודאי על בעיה מטבולית כלשהי כבסיס לתופעות האלה.
אני ממליץ להתיעץ עם רופא משפחה / פנימאי / אנדוקרינולוג - כדי להתחקות אחר סיבות הבעיה.
בכבוד
 
גיא
20:52 27.08.15
שלום רב, לפני ארבעה חודשים התחלתי פעילות לא מבוקרת על שרירי הבטן שגרמו לכאבי בטן חזקים מאוד לאורך כל שרירי הבטן. בברור של בדיקת דם התגלו ערכים גבוהים של קריאטנין שירדו לאחר כשבוע. הייתי במעקב עם נפרולוג ביצעתי בדיקת גסטרו וקולונסקופיה שיצאו תקינות. לפי תחושת הבטן שלי נגרם לי נזק לשרירי הבטן. רופא המשפחה טען לאורך כל הדרך שזה לא קשור לפעילות וגם אם כן אין מה לעשות.
היום מצבי יותר טוב אם כי בתנועות מסוימות אני הגבלה בתנועה וכאב, יש לציין שבמישוש השריר אני מרגיש מעיין שקעים לאורכו. שאלתי היא, האם ישנה דרך לאבחן קרע בשריר ומה צריך לעשות אם בכלל לאחר זמן ארוך כדי לשקם את השריר שיחזור למצב תקין עד כמה שאפשר? תודה מראש.
 
ד''ר רוברט לוי  
17:24 31.08.15
שלום גיא ,
עקרונית באורתופדיה אנחנו לא עוסקים בפגיעות בשרירי הבטן.
אני ממליץ שתבצע בדיקת US של דופן הבטן ותפנה לבדיקה של כירורג
בכבוד רב
ברקע פרפור פרזדורים התקפי , מחלת פסוריאזיס , בבדיקה לבריחת סידן נמצאתי במצב טרום המחלה ,
אני סובלת ממחלת פסוריאזיס בכפות הרגליים נוהגת לעשות הליכות מידי יום של כארבע קילומטר , בעבודה אני יושבת הרבה ישיבה מזרחית או מפעילה את רגל ימין , הרבה ( עובדת על מכונת תפירה , ויושבת הרבה על מחשב , יש לי ניוון בחוליות L2 L3 ' CAHO בשנים האחרונות יש לי מידי כמה זמן כאבי רגליים בחלקן התחתון אם זה מעל הקרסול , אם זה בצד הברך הימנית שזו הרגל שבעיקר עובדת , לפני כשבועיים היו לי כאבים בשוקיים נמשכו כיומיים , וביומיים שלושה האחרונים יש לי כאב עם מעט הפוגות בצד הימיני והאחורי של הברך , שגורם לי לצלוע , התחושה היא משל נתפס שריר , זה כואב גם בזמן מנוחה ושכיבה , שאלתי היא מה זה יכול להיות ? לאיזה רופא אני צריכה לפנות? אורטופד , רופא כלי דם ? לאור מה שקראתי באינטרנט הבנתי שזה יכול רק להחמיר , האם מומלץ על מנוחה ? או שאשר לצאת לצעוד ולעבוד למרות הכאב , לפחות עד שאראה רופא ,
 
ד''ר רוברט לוי  
17:22 31.08.15
שלום ליבון
כמובן קשה מאד להתרשם רק מתיאור של הכאב, ויש צורך בבדיקה קלינית של הברך, אך יכול להיות שזה ביטוי של דלקת בברך. די שכיח בפסוריאזיס שיש דלקת מפרקים.
אני הייתי מציע בשלב ראשון לקחת קצת כדורים נגד דלקות כגון איבופן/ אדקס ו במידה ואין שיפור לפנות לבדיקה של אורתופד. עדיף לאחר שכבר ביצעת צילום רנטגן וUS של הברך.
בכבוד רב
שלום.ביתי כיום בת 17 מגיל קטן סבלה מכאבי בירכיים האורטופד תמיד אמר שאלו כאבי גדילה ואח"כ אמר שהיא צריכה מדרסים (שלא קניתי לה) ועד היום מידי כמהמחודשים היא מתלוננת על כאבי בירכיים גם היא וגם אני מאוד מודאגות .מה יכולה להיות הסיבה לכאבים האלו? אני מזמינה תור לאורטופד האם אני יכולה לבקש בדיקת mri?
 
נעמה
13:17 26.08.15
שאלה כללית-מדוע כשמזיזים את האצבעות במהירות באוויר למעלה ולמטה (כמו שפסנתרן מזיז) התנועה איטית יותר מאשר מזיזים את האצבעות באותה המהירות ואותה התנועה אך בו זמנית מזיזים גם את הזרוע קדימה ואחורה מהגוף?
האם זה קשור לפעילות שרירי הזרוע שמסייעים בתנועה?
אשמח לפירוט עד כמה שניתן שאוכל להבין מבחינה פיזיולוגית.
 
שרה
00:27 26.08.15
שלום רב,
אימי בת 61, לפני כחודש הרגישה כאבים איומים בגב, רופא הפנה אותה בדחיפות לבדיקת CT בפיענוח שבר בחוליה T12 והופנתה לבדיקת מיפוי עצמות ו MRI לשלול מוקדים נוספים.
בבדיקת מיפוי העצמות נצפתה קליטה מוגברת טרנסורסלית ב - L1, קליטה מוגברת פוקלית בצלע 8 קדמית מימין, טרוכנטר הגדול ימין.
לסיכום:
שבר דחוס טרי ב- L1, חשד לשבר או CONTUSION בצלע ובוריסיטיס טרוכנטרי ימין.

יש לציין כי אימי סובלת מחולשה, חוסר תיאבון, ירידה במשקל, וממש בקושי מתפקדת, סובלת מכאבים בישיבה, שכיבה, הליכה

אודה על פיענוח התשובה
 
גיל
18:28 25.08.15
שלום
אני בן 54.
לפני כארבעה חודשים עברתי ניתוח resurfacing של מפרק הירך
מאז, אני הולך טוב מאוד, ורוכב על אופניים מצויין.
מצד שני, אני סובל למעשה מיום אחרי הניתוח ועד היום מכאבים בקידמת הירך כאשר אני מנסה להרים את הרגל (למשל בכניסה לרכב)
האם התופעה מוכרת? מה עושים?
הכאבים הללו הם משהו שאצטרך ללמוד לחיות איתו או שהם יעברו לבסוף?
האם יש פתרון לזה?
תודה רבה
גיל
שלום, אני בת 30,
לפני שנה החלו לי כאבים במפרק האגן בצד שמאל (כאב פנימי בתוך הישבן בצד שמאל מאחורה.. ליד עצם הזנב)- הכאב היה נסבל.
לפני חצי שנה זה כל כך כאב שלא הצלחתי לעמוד על רגל שמאל.
רק זריקת וולטרן עזרה לי ומאז זה השתחרר אך מרגישה שאם אבצע תנועה חדה כמו לקפוץ על רגל שמאל או לרוץ, זה שוב יכאב נורא ויתפס.
הלכתי לכירופרקט, הראתי לו צילום שעשיתי. הוא טען שזו דלקת ניוונית בצד ימין של המפרק האגן שמשפיעה דווקא על צד שמאל. טען שאחרי 8 טיפולים מצבי ישתפר ואחזור למצב רגיל.
כיום אני אחרי 4 טיפולים (נותרו עוד 4 טיפולים) וזה לא עוזר.. לא מרגישה שום הטבה.

שאלותיי:
1. האם ארגיש טוב ואחזור למצבי הרגיל לאחר 8 הטיפולים כפי שטוען? האם באמת מרגישים את השינוי רק תקופה אחרי כל מסכת הטיפולים?
2. האם דבריו הגיוניים בכלל (שדלקת בצד ימין משפיעה על צד שמאל)?
3. האם טיפול כירופרקטי בכלל יעיל, כפי שטען?
4. האם יש משהו אחר שיוכל לעזור?
5. מתי אחזור לתפקוד רגיל..?

מיואשת מאוד

תודה רבה
 
אילן
07:53 16.05.08
טיפל בי בעבר מדרסן בשם ניר והוא לא עובד במקום מישהו יודע איפה הוא?
 
ד''ר יחזקאל טיטיון  
10:01 17.05.08
אילן שלום.

ניר עובד ב"עטרת מדי-פוט" ברח' הירקון בתל-אביב.

באמת איש מקצוע טוב מאוד.

בברכה - דר' טיטיון.
מה ההבדלים בין השיטות להחלפת מפרק ירך ומה היתרונות והחסרונות של כל שיטה
 
דנה
12:43 20.08.15
כאבים בכפות הרגליים. לאחר בדיקה אצל אורטופד נמצא שזרימת דם תקינה (בדיקה ידנית) ולא נמצאה בעיה. לאחר צילום רנטגן "מבנה גרמי תקין דו צדדית". הרגליים עדיין כואבות ובמיוחד כפות הרגליים. מה יכולה להיות הסיבה? אילו בדיקות נוספות ניתן לעשות? יש לציין שילדתי לפני מספר חודשים, האם יש קשר? עייפות וחוסר בשעות שינה?
 
דנה
12:34 20.08.15
שלום, כאבים בתנועה בהליכה באזור מפרק הירך (תחושה שהאזור נתפס בהליכה). באבחנה בצילום אולטראסאונד מפרק ירך כתוב "רכות סביב המפרק". מה זה אומר?
 
דודי
12:56 23.10.09
שלום.
תקופה מסויימת רצתי בחוץ, על אספלט, מסלול של כ-10 ק"מ, הכולל מישור ועליות וירידות לא תלולות, 3 פעמים בשבוע, בימים לא עוקבים.
לאחר זמן מה לקיתי בכאבים שמתחילים מיד בזמן ריצה בעליה או לאחר ריצה במישור של כ-10 דקות. הכאב מתחיל בצד הפנימי של אזור הברך (אזור החיבור בין השוק לירך), מתפשט לברך עצמה, ואז לגיד אכילס. רופא אורטופד איבחן דלקת בגיד אכילס ובברך, ורשם לי כדורים נוגדי דלקת וחבישת תחבושת אלסטית, ונתן לי הפניה לצילומים עם הנחיה לבצע אותם במידה והטיפול לא יעזור, וכן הנחיה להפחית מעוצמת הריצות או להחליף אותן באימון הגורם לפחות זעזוע לרגליים.
מאז הפסקתי להתאמן לחלוטין לתקופה של כ-3 שבועות.
מכיוון שלא סבלתי מכאבים כלל כל אותה תקופה, מכיוון שהכאב מופיע אך ורק בזמן ריצה, זנחתי לאחר ימים בודדים את הטיפול והסתפקתי במנוחה בלבד.
אתמול ניסיתי שוב לרוץ, הפעם על הליכון בחדר כושר הכולל בולמי זעזועים ובשיפוע מינורי של 1% , וכבר לאחר כ-10 דקות ריצה החל שוב הכאב בצד האחורי של הברך, והפסתי מיד לרוץ.
כעת אני מתלבט בין 2 אפשרויות:
האם בשלב זה עלי לבצע את הטיפול שלא ביצעתי, כלומר ליטול את הכדורים ולחשוב את התחבושת האלסטית, ורק לאחר מכן לפנות לבדיקה חוזרת אצל האורטופד ?
או שעצם המנוחה היתה אמורה לשפר את מצבי, ולכן עלי לפנות לבדיקה חוזרת אצל האורטופד כבר עכשיו ?
ושאלה נוספת: האם עלי לבצע כבר עכשיו את הצילומים (מדובר בצילומים רגילים ולא מיפוי עצמות), או שהעניין מיותר עד שאסיים את הטיפול ?
 
ד''ר זאב פלדברין  
11:23 27.10.09
המלצתי למצא אורטופד שאתה סומך עליו ולבצע את ההמלצות שהוא מציע .
שלום רב,
מזה כחודשיים אני סובלת מכאבים ברגל שמאל. מאחר וחשבתי שהכאבים נגרמו משפשוף של נעל, החלפתי נעליים וחיכיתי שיעבור. רק לאחר כחודש הלכתי לאורתופד.
האורתופד מישש את איזור הכאב, שאל מתי כואב והחליט שמדובר בדלקת בגיד אכילס. הוא אמר שאינו ממליץ על פיזיותרפיה או זריקה אך המליץ על משחה אנטי-דלקתית ועל תומך קרסול עם עקב סיליקון. הוא לא ציין כמה פעמים ביום למרוח את המשחה וכמה שעות ללכת עם התומך.

ברצוני לציין כי אני בשנות הארבעים לחיי, מטופלת באטרוקסין 30 שנה ונועלת נעליים שטוחות. איני יודעת אם זה משמעותי אך אני שמאלית ואובחנתי לפני שנים כסובלת מבעיה בתעלה הקרפלית ביד שמאל (אחרי 2 זריקות קורטיזון שלא עזרו).

עבר למעלה מחודש מאז ביקורי אצל האורתופד ואין הטבה. לרדת מדרגות זה סיוט ויש ימים שבקושי אני יכולה לדרוך על הרגל. האם מדובר בגזירה לכל החיים או שישנו טיפול נוסף?

אודה לתשובתך.

פזית
 
יוסי
22:03 19.08.15
אני בחור צעיר בריא ורזה. אך לאחר שאני אוכל הרבה או שותה הרבה, כל הבטן שלי מיד ''קורסת'' החוצה והיא ממש ממש מתנפחת כאילו אני אישה בהריון. לאחר התרוקנות בשירותים הבטן חוזרת להיות שטוחה. יש לציין שהדבר אינו כרוך בכאבים כלל אך מפריע אסתטית. השאלה שלי: מה יכול להיות הגרום לכך? האם יכול להיות שמדובר בבקע? אולי גורם אחר? תודה מראש עבור התשובה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  8  9  10  11  12  13  14  15  16  ...  465  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אורתופדיה   נקע בקרסול   פציעת ספורט   אוסטיאופורוזיס   מדרס   אורטופד   מרפק טניס   שבר ביד
RSS RSS פורום אורטופדיה