בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אורטופדיה עמוד 17

פורום אורטופדיה הוא המקום להתייעץ אודות בעיות במערכת השלד. פורום אורטופדיה יעסוק במחלות פרקים, שברים, פריצות דיסק, בעיות גב, גפיים, בעיות יציבה ,עמוד שדרה, כאבי גב, עקמת, פריצת דיסק, נקע בקרסול, פציעות ספורט, אוסטיאופורוזיס, מדרסים ועוד
מנהלי פורום אורטופדיה:
אורן לרנר
לפרטים נוספים
ד''ר יונה יניב
לפרטים נוספים
ד''ר רם ירון
לפרטים נוספים
 
ישראל
21:05 09.10.13
מה ניתן לעשות כאשר יש שחיקה בפיקות הברכיים לצערי..
כאבים בלתי נסבלים איכות חיים ירודה...?
פיזיוטרפיה לא תמיד עוזרת...? מיואש............
 
מאיר
20:01 09.10.13
אני בן 66
בבדיקת CT שעשתי התגלה " חלונות עצם: ללא הרס גרמי היצרות מרווח דיסקלי בגובה L4-L5 "
מה משמעות המימצאים והאם אני צריך לעשות בדיקות נוספות או לקבל טיפול לבעיה?
בתודה לתשובה מאיר
 
נתנאל
01:11 03.10.13
בן 23 התאמנתי בחדר כושר במשך שנה והפסקתי לפני 3 חודשים בשל כאבים בכתף ימין.. אורטופד כתף טען שיש לי גירוי דלקתי בכתף והפנה לפיזיוטרפיסט.. יש לציין שבזמן שהלכתי אליו הכאבים שטענתי היו רק לאחר מאמצים בחדר כושר אולם לאחר מכן שהפסקתי להתאמן הופיעו לעיתים כאבים באיזור גם בזמן מנוחה. השאלה שלי אם אני ינוח בבית למשך זמן רב ממושך האם זה יעבור מעצמו? או חייב טיפול פיזיוטרפיה? יש לציין שלא נעשה שום צילום ולא ניתן שום כדורים.
 
ד''ר רם ירון  
08:19 06.10.13
בדרך כלל מנוחה עוזרת
תנסה לנוח מפעילות על הכתף במידה ואין הטבה תבצע סונר וצלום כתף
קח אנטי דלקתי ותבצע פיזיותרפיה
דר ירון
 
נתנאל
03:32 07.10.13
מנוחה לא עזרה כי ניסיתי להתאמן אחרי מנוחה של חודש פלוס והרגשתי את הכאבים שוב לאחר מאמץ.. הבעיה שהאורטופד לא נתן לא כדורים ולא הפנייה לצילום אלא רק לפיזיוטרפיסט...
 
ד''ר רם ירון  
07:37 07.10.13
אז תגיע למומחה לכתף ותקבל את ההדמיה הנדרשת להתקדם בטיפול
 
אורן לרנר  
12:51 07.10.13
שלום נתנאל,
במקביל לתהליך הברור, כדאי ליישם בינתיים את המלצת הרופא ולהתחיל בטיפולי פיזיותרפיה מתאימים. סימפטומים כפי שאתה מתאר יכולים לנבוע ממספר גורמים, ואכן כדאי לרדת לעומק הענין. חלק מן הענין הואבדיקה פיזית מקיפה המושלמת על ידי בדיקות הדמיה על פי דעתו של הרופא. הפיזיותרפיסט, לאחר בדיקה מקיפה, יכול בהחלט לאתר את מקור הבעיה, ובחלקן הגדול אף לטפל באחוזים גבוהים של הצלחה.

בברכה,
אורן לרנר.
 
נתנאל
03:38 09.10.13
אחרי חודש וחצי מהמקרה הגעתי למומחה כתף וגם הטא הפנה לפיזיוטרפיה אך גם הוא לא נתן כדורים ולא צילום.. התור לפיזיוטרפיה הוא ארוך רק לעוד חודשיים זו הבעיה.ואני כבר כמעט 3 חודשים לא מתאמן . בגלל זה שאלתי אם אני יחזור עכשיו להתאמן יכול להיות שאני כבר לא ירגיש?
ולא הבנתי מה זה בדיוק הדמיה?
 
דרורה
19:23 07.10.13
שלום.

האם אורטופדים מכירים בטיפולים ברפואה משלימה בכאבים בע.שדרה צווארי
האם יש טיפולים מועודפים במקרה כזה .
האם יש שיקולים להפנות או לא להפנות לרפואה משלימה ואם כן אלו הם השיקולים .
האם טיפולים משלימים יכולים להקל על הכאבים כאשר לאדם יש מספר בלטים (בקע) ב: 4-5C, 5-6C עם היצרות תעלת השורש בע.שדרה צווארי כאשר הסובל עבר מספר רב של טיפולים פיזוטרפיים.
תודה
שלום,
בשבוע האחרון סובל מכאבים חזקים מעל ומתחת למרפק, בצד החיצוני (לא מאחורה אלא בצד)
הכאב מורגש לעיתים קרובות אך הוא לא קבוע, ובעיקר בזמן ולאחר שימוש בעכבר המחשב.
חיפשתי קצת אינפורמציה וראיתי שיש תופעה בשם מרפק טניס, אני חושב שיתכן ומדובר בזה או במשהו דומה.
להבנתי, מרפק טניס מדבר על החלק שמתחת למרפק. הייתכן והכאב מעל המרפק הוא רק "הקרנה"?
האם יש קשר?
האם יש טיפול כלשהו להקלה בכאב ובבעיה לפני שאגש לרופא...?

תודה מראש,
אסף
 
אורן לרנר  
12:56 07.10.13
שלום אסף,
"מרפק טניס" הוא שם עממי לבעיה שנקראת lateral epicondilitis - דלקת של הגיד המשותף של מיישרי האצבעות ושורש כף היד, המתחבר בצד המרפק. לשאלתך, יכול להיות שהכאב למעלה הוא הקרנה, אך יכול להיות שמדובר במקור אחר לכאב ולא חסרים כאלה (צוואר, שכמה, שרירי מרפק אחרים וכן הלאה). אנא פנה לרופא שיבדוק אותך. סביר שימליץ על טיפולי פיזיותרפיה בין היתר, שכן לפיזיותרפיה אפשרות להעריך את המצב לעומק ולטפל בהתאם.

בברכה,
אורן לרנר.
 
טל
09:46 06.10.13
שלום, בעלי סובל מכאבי גב כרונים עקב פריצת דיסק, בלט דיסק בעצם הזנב. ביום יום נועל נעלים סגורות (האש פאפיס) השאלה היא מה טוב יותר לגב בבית במצבו, ללכת יחף? עם סנדלי טבע? או משהו אחר?
אודה על תשובתך
 
קובי בן אבו
09:07 06.10.13
לפניי כ 9 חודשים באת ירידה מהמשאית סיבבתי את קרסול שמאל אובחן נקע נפיחות קשה ושתף דם הייתי אם סד גבס במשך חודשיים לאחר מכן הרבה טיפולי פיזיוטרפיה בבדיקת מיפוי עצם לא ניראה כלום בבדיקת סיטי לאחר מכן ניראה פרגמנט קטן בקרסול ובבדיקת mri ניראה קרע ברצועת הatfl הלכתי בתקופה זו אם תומך קרסול למשך כ 4 חודשים וכלום לא עוזר יש מצבים שאני פשוט מעקם את הקרסול בלי שום סיבה אין לי כל כך יציבות בקרסול בעיקר בעליה וירידת מדרגות ובהליכה ההאם אחריי שפיזיוטרפיה רבה ותומך קרסול לזמן ממושך מאוד לא עזרו מה הוא הטיפול שכן יעזור האם ניתוח לשיחזור הרצועה יעזור במצב זה ?
 
ליאורה
00:11 30.09.13
אודה לך דר' אם תוכל להסביר את תוצאות בדיקת הmri הבאה,

בסיכום נכתב: שינויים היכולים להעיד על מנגנון צביטה. אחורי פנימי עם שינויים ציסטיים בראש ההומרוס האחורי ואמצעי סמוך לגבשושית הגדולה והידקקות של גיד הסופראספינטוס האחורי בנוסף לספק קרע קטן בלברום האחורי העליון.אולם שינויים בגידים קלים ויש טנדנוזיס ואולי אף קרע חלקי של גיד ראש האורך של הביצפס.טאין עדות לחוסר יציבות קידמית או לפגיעה בלברום העליון.

העתקתי מילה במילה את הכתוב,לא מבינה דבר.
האם יש בעיה שדורשת טיפול בניתוח?
 
ד''ר רם ירון  
08:17 06.10.13
ראשית אני ממליץ לגשת עם התוצאות לרופא ששלח אותך לקבל הסבר ואפשרויות. טיפול.
בעיקרון אין קרע מלא בגיד אך הגיד סובל
יש לבצע פיזיותרפיה וליטול נוגדי דלקת ובמידה ואין הטבה יש לשקול ארתרוסקופיה
דר ירון
היי דוקטור, הייתי אצל רופא אא"ג עשה לי את בדיקותיו ומצא כי זה לא ממקור אוזני ולמעשה עברתי את הבחינות של שיוי המשקל בהצלחה.
אני בחורה בת 20, בריאה ומעולם לא היו לי סחרחורות בעבר.
לפני כשבועים בעת שצחצחתי שיניים הורדתי את הצוואר לכיוון הברז ובהטייה לצד ימין... נשארתי בתנוחה הזו לדעתי כחצי דקה. כשניסיתי להזיז את הצוואר חזרה לתנוחה הרגילה היה לי קושי מסוים, ניסיתי שנית וכאשר חזרתי למצב הרגיל הרגשתי מעין סחרחורת שהראש מוזר לי והגוף קל לי... מהר נלחצתי נשכבתי על המיטה והתופעה חלפה מיידית. שכחתי מהמקרה והמשכתי הלאה אבל בשבוע וחצי האחרון בלילה כאשר אני שוכבת תוקפות אותי סחרחורות איומות... ישר כשאני נשכבת אני מרגישה כאילו אני נמצאת בלב אונייה או על קייאק או מטוס, פשוט שטה עם המיטה. אין בחילות או משהו נלווה, רק ההרגשה הזו שנעלמת בישיבה ובעמידה... קצת כואב לי הצוואר מדי פעם בצד ימין לכיוון הכתף כלומר בשכמה.
הרופא שלח אותי לנוירולוג אבל אני חושבת שכדאי ללכת לאורטופד? האם יתכן שזה יכול לנבוע ממקור צווארי? תודה
 
רמי
15:17 02.10.13
איך יודעים שמידת הנעל מתאימה למידת כף הרגל באורכה. האם הבוהן צריכה להגיע עד קצה הנעל? או שצריך להיות מרווח מסוים? מהו גודל המרווח שצריך להיות?
 
דנה
13:21 02.10.13
לפני כשמונה ימים נתפס לי הצוואר וזה גורם לי לכאבי תופת באזור הצוואר, השכמות וכאבי ראש חזקים.
היום חל מעט שיפור, אבל עדיין כואב לי וכל תנועה מקשה עלי ומכאיבה לי מאוד. מעולם לא היו לי כאבים כאלה, האם זה הגיוני שלא יחול כמעט שיפור מעל לשבוע?
האם עלי לראות אורטופד?
 
גיא
12:21 02.10.13
אתמול גילו אצלי בצילומי רנטגן שבר במטטרזוס 2 3 ו4 ללא תזוזה.
לאחר מכן הלכתי לאורטופד והוא אמר שעלי לחבוש חבישת גונס למשך שבועיים ואז לחזור אליו לביקורת. הוא צופה שזה יתאחה עד אז.
הלכתי לאחות לאחר מכן והיא חבשה לי את הרגל.
עכשיו בלי לזלזל או משהו אבל לקח לה חצי דקה לעשות את זה.היא פשוט ליפפה את התחבושת הרגילה כמה פעמים על הכף רגל. השאלה שלי היא-האם זה נקרא חבישת גונס?
זה לא נראה כאילו זה עושה משהו בכלל.יכול להיות שהיא התבלבלה וחבשה אותי רגיל?
תודה
 
דניאל
23:17 27.09.13
לפני חודש שיחקתי כדורגל,ומבעיטה לא נכונה ברגל שמאל הברך התעקמה והתמוטטתי מכאבים לרצפה, שבועיים וחצי לאחר מכן עשיתי בדיקת mri והשבוע קיבלתי תשובה שפרקתי את הפיקה ,אבל יש בעיה שמטרידה אותי, אני לא מצליח לכופף את הרגל עד הסוף אין לי כאבים אני פשוט לא יכול לכופף כאילו משהו חוסם לי את הרגל, מה יכולה להיות הבעיה? תודה מראש.
 
אורן לרנר  
09:40 29.09.13
שלום דניאל,
בהחלט ייתכן כי פריקת הפיקה והנפיחות שככל הנאה נלוותה לה, לפחות בהתחלה, הם אלה שגרמו להגבלת התנועה. במצב זה מומלץ מאוד להבדק על ידי פיזיותרפיסט/ית, ולהשיב מהר ככל הניתן את טווח התנועה המלא, לאחר בדיקה מקיפה, שיכולה לזות דברים שלא הבחנת בהם, כגון, חולשה של שרירי הרגל, כולם או חלקם וכדומה.

בברכה,
אורן לרנר.
 
דניאל
15:11 01.10.13
חוץ מהנפיחות מה עוד יכול לגרום להגבלה בתנועה? כי אני מרגיש כאילו משהו עוצר לי את הרגל כשאני מכופף אותה וכמה זמן החלמה בערך? תודה מראש
שלום רב,
לפני כ3 שנים עברתי ניתוח לבקע מפשעתי בצד שמאל ומאז סבלתי מבעיה עצבית שהתבטאה בכאבים במפשעה, באשך שמאל וכאבים בירך הפנימית השמאלית (בעיקר בעת הרמת משאות או בהידוק חגורות). לאחר המון טיפולים שלא הועילו פניתי לכירורג שניתח אותי על מנת לנתק את העצבים(lingual + hypoglossal). מאז הניתוח הכאבים פחתו בצורה משמעותית באיזור המפשעה והאשך, אך נותרתי עם כאבים בירך בכל פעם שאני מרים דברים או מהדק חגורה. שאלתי היא האם פנייה לאורטופד היא הנכונה במקרה הזה או שיש תחום שיותר מתאים למצב שלי? (נוירולוג, כירופרקט וכו'..), האם יש המלצה מסויימת למצב שלי? מודה מראש על תשומת הלב והעזרה!
יש לי כאבים באיזור ירך אחורית קרוב לברך. ממצאי mri נוזל בפינה פוסטריו לטרלית עיבוי ליגמנט פופליטאו פיבולרי יתכן כביטוי למתיחה.הכאבים מופיעים במיוחד בריצה, הליכה ועליית מגרגות ושיפועים
האם יש טיפול? האם יש נכות?תודה
שלום,
בת 31 סובלת מ2 פריצות דיסק גב תחתון.
בחודשיים האחרונים סובלת מכאבים עזים!! בגב התחתון עם הקרנות לירך/רגל ימין ועקצוצים "רגל רדומה".
טופלתי ב:
BIPROFENID LP 100 MG
INEXIUM 20 MG

לאחר שזה לא עזר זריקות:
DIPROSPAN
וגם זה לא עזר.
הייתי אצל שני רופאים ואפילו כתבתי פה...
אני לא בארץ כרגע ולא יודעת מה עוד לעשות...
הרופא רוצה לתת כדורים חזקים נגד כאבים אותם אני לא אוהבת לקחת אבל לא הרבה מעבר כי אני לא רוצה לעשות ניתוח.
זה כבר כמה חודשים והמצב רק מחמיר, קשה לי לעמוד או לשבת או לשכב באותה התנוחה יותר מכמה דקות, נראה שזה פחות כואב בהליכה, לאחר כמה דקות טובות של הליכה.
מדובר בכחצי שנה של כאבים עזים 24/7 ללא הפוגה כמעט. אני מרגישה שאני מתחילה להתמוטט גם נפשית, זה משפיע על כל פן בחיים שלי.
האם יש עוד משהו שאני יכולה לעשות? זריקה? כדורים? משהו?

אני פשוט מתחננת לעצה...
תודה,
אלה
 
יעל
13:30 30.09.13
שלום,
אשמח לקבל את דעתכם בנוגע לטיפול במורטון נוירומה.
אני בת 25 וסובלת מזה 5 שנים מכאב בכף רגל ימין בין עצמות המסרק הרביעית לחמישית, זאת לאחר שסדקתי את עצם המסרק החמישית.
האבחנה שקיבלתי, לאחר צילומי רנטגן, MRI ואולטראסאונד הייתה כי ייתכן ומדובר במורטון נוירומה.לאחרונה עשיתי בדיקת אולטראסאונד בה נמצאה ציסטה באזור שבו אני סובלת מכאב.
מבחינת טיפולים, ניסיתי כמעט הכל: זריקות קורטיזון, אלכוהול, מדרסים, גלי הלם, פיזותרפיה...באופן כללי המדרס והזריקות מקלים, אך בהחלט לא מספיק ואני עדיין סובלת מכאבים שמגבילים אותי בהליכה.
כיום, אני לא מסוגלת ללכת יותר מקילומטר, קילומטר וחצי מבלי שאסבול מכאבים עזים. הכאב מוגבר לאחר הליכה רבה\מהירה, עמידה ממושכת ולפעמים סתם לאחר שינויי מזג אוויר.

אני יודעת שניתוח להסרת הנוירומה, אינו מהווה אופציה כ"כ "סימפטית", אבל אשמח לדעת ביחס לסיכונים וביחס למידת ההצלחה של ניתוח. זה נראה לי כרגע כמוצא אחרון לטיפול בנוירומה.
תודה רבה על העזרה
יעל
שלום,

אני בן 30, נכה מלידה ומשתמש כל חיי במקל הליכה.
בשנים האחרונות שמתי לב שישנה שחיקה מוגברת של הגומי במקל ההליכה שלי.

יש לציין שלפני כשנה החלפתי מקל ,כרגע אני משתמש במקל מתפרק עם ידית מעץ
http://img3.wfrcdn.com/lf/49/hash/10143/3695150/1/Black+Fritz+Han כן השתמשתי במקל טלסקופי לא מתפרק עם ידית מרופדת
http://img1.wfrcdn.com/lf/49/hash/3205/1762832/1/Aluminum+Offset+Wal כרגע אני מחליף גומי כל חודשיים

מהן הסיבות האפשריות לשחיקה המוגברת, האם לעובדה שהמקל מתפרק (ופחות יציב) ישנה השפעה כלשהי ? אולי מבנה הידית הוא דווקא זה שמשפיע ?

תודה רבה
שלום רב,
בן 27, סובל מספר חודשים מכאב באזור הצלעות משני הצדדים. הכאב הינו כאב בעיקר בנגיעה ובעת שכיבה על הצד, הכאב ממוקד בצלעות.
היה חשד להתנפחות של בלוטות לימפה בבית השחי בשל רגישות מקומית.
תחילה נעשה מיפוי עצמות ואלו הממצאים:
קליטת יתר לאורך צלע 9 משמאל בחלק האחורי של העצם. טיב הממצא אינו ברור דרושה קורלציה מכוונת ומעקב.
קליטה מוגברת קלה בכתפיים, ברכיים, קרסוליים, וכפות הרגליים. הממצאים יכולים להתאים לשינויים ארטריטיים קלים.

לאחר מכן נעשתה בדיקת c.t ואלו הממצאים :
בחלון לעצם הודגמו שינויים סקלרוטיים אינטרהמדולריים בחלקו האחורי של צלע 9 משמאל ללא פגיעה קורטיקלית או תוספת רקמתית - בעל מראה שפיר. יכול להתאים לFIBROUS DYSPLASIA?
רושם צפיפות של מח עצם בחוליות בלתי אחיד.
אין לראות בלוטות לימפה מוגדלות במדיאסטינום ובבית השחי.

שאלותיי:
1. ע"פ הבדיקות, מה יכול להיות הממצא שרואים בצלע 9 והאם ייתכן כי הדבר מקרין ליתר הצלעות ?
2. לאיזה רופא עליי לפנות להמשך מעקב- האם אורתופד?
3. האם הקליטה המוגברת שנראתה במיפוי העצמות (בכתפיים ברכיים קרסוליים וכו' עלולה להעיד על בעיה במפרקים והאם ייתכן קשר לכאב הצלעות?

תודה מראש על העזרה
 
מדר
21:48 29.09.13
שלום שמואל,

1) האם יש הבדל משמעותי בין מדרסים שעשויים משעם וחומרים פולימורים לבין מדרסי CNC שעולים כ-1000 ש"ח יותר(2,300) ??? מה מומלץ?
+ הוספת הודעה
   1 ...  13  14  15  16  17  18  19  20  21  ...  411  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אורתופדיה   נקע בקרסול   פציעת ספורט   אוסטיאופורוזיס   מדרס   אורטופד   מרפק טניס   שבר ביד
RSS RSS פורום אורטופדיה