בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אפילפסיה ילדים עמוד 16

פורום אפילפסיה ילדים הוא המקום לקבל מידע על אפילפסיה ילדים. פורום אפילפסיה ילדים יעסוק בנושאים כגון: התקף אפילפטי, אבחון אפילפסיה, פרכוסים, התקפי אבסנס, טוני קלוני, מחלת הנפילה, כפיון, טיפול באפילפסיה ועוד
מנהלי פורום אפילפסיה ילדים:
ד''ר טל גלבוע
לפרטים נוספים
ד''ר שי מנשקו
לפרטים נוספים
 
דנה
23:45 01.01.12
בני בן כ9 חודשים נולד לאחר הריון ולידה תקינים .היתפתחות מוטורית תקינה ילד בריא.ליפני מספר ימים בזמן שהחזקתי אותו שמתי לב להופעת תנועת ראש בודדת לצד שמאל לא ראיתי אם היתה סטיית מבט שמאלה ,התופעה הזו נימשכה שבריר שניה אך הופיעה ברצף כ 4-5 פעמים עם הפסקות בין ההפניות ראש לצד שמאל .היום שוב אותה תופעה אך זה היה אירוע בודד. בזמן האירועים התינוק בהכרה מלאה לאחר הארוע עירני.יש לציין ששני האירועים הופיעולפני השינה של אחר הצהריים .תודה מראש על תשובתך
 
ד''ר טל גלבוע  
12:21 02.01.12
דנה שלום,

מה שאלתך? האם הפניית הראש הינה פרכוס? סביר להניח שלא אך אם התופעה ממשיכה ומטרידה אותך או שמופיעים דברים אחרים פני לרופא הילדים.


בברכה,
 
מאיה
11:12 02.01.12
בהכרח לחץ יכול להוביל לפרכוסים?
 
ד''ר טל גלבוע  
12:19 02.01.12
מאיה שלום,

לחץ מעלה שכיחות של פרכוסים בחלק מהאנשים.


בברכה,
 
מאיה
08:14 01.01.12
1.תמיד אומרים שהגורם לאפילפסיה הוא לחץ . שמעתי על מקרה בסביבה הקרובה שלי, שזה לא נובע אצלו מלחץ (בדקו אותו הרבה פעמים במצבי לחץ) אלא זה מתרחש רק בעקבות עומס של מידע שאגרת ואגרת. נניח שאתה לומד למבחן , אבל אתה לא נלחץ ממנו, כי אתה יודע את החומר, אלא מרוב מידע ושינון הפרכוסים מתחוללים ,ואצל אותו מישהו זה מתרחש גם בלילה, שזה איכשהו ההיפוך של המצב הראשון. מה האחוזים של האוכלוסייה שהפרכוסים מתרחשים אצלם רק בעקבות המצבים הספציפיים האלה?

2. אפילפסיה היא לא מחלת נפש ?

3. חוץ מחולשה ורצון לישון יש תופעות נוספות?
 
ד''ר טל גלבוע  
12:15 02.01.12
מאיה שלום,

אמונות שווא רבות נקשרו לאפילפסיה, חלקן ציינת כאן ואין להן שחר.
אפילפסיה איננה מחלת נפש ואיננה נגרמת משינון חומר.
לאפילפסיה עצמה אין תופעות לוואי.


בברכה,
 
יעל
23:04 28.12.11
שלום

ביתי בת 10 סובלת מאפילפסיה עקב אגנזיה של קורפוס קלוסום ופגיע מוחית בצד השמאלי של המוח ( קורטיקאל דיספלאסיה ) עם מוקד אפילפטי. היא סובלת מפיגור בינוני ומטופלת תרופתית מגיל 10 חודשים. בחמש השנים האחרונות היתה יחסית יציבה עם למיקטאל אוספולוט וריווטריל. השנה יש עליה משמעותית בתדירות ההתקפים ובעיקר בחומרתם
היא מגיע למצבים קשים חוסר נשימה והתקפים שמתמתנים עם סטזוליד ובדרך כלל נפסקים רק עם דורמיקום

עקב השינוי הועלו התרופות למינונים גבוהים והוחלט לעבור מלמיקטאל לקפרה
היא סובלת מעציריות קשות ונראה שיש קשר בין ההתקפים לחומרת העצירות. זו דעתי למרות שנאמר לי שאין קשר

שאלתי : אני חוששת מאוד מהחלפת התרופות אנחנו מוסיפים קפרה בהדרגה במשך חודש עד למינון של 1000 מ"ג ובזמן הזה עדיין תקבל למיקטאל במינון של 400 מ"ג ביום בנוסף לאוספולוט 300 מ"ג וריווטריל 12 טיפות ביום

אני מאוד סומכת על הרופאה שלנו אבל מחפשת מענה לשאלות כמו האם לשלוח לבית הספר בתקופת ההחלפה?
האם יש יותר סכנה להתקפים עכשיו ?
מה הן תופעות הלוואי של קפרה?
האם יש דרך למתן אותן ? ( שמעתי סיפורים קשים )

עוד המון שאלות כרגע ממש חוששת לישון ולא לשים לב להתקף וכמובן לא משאירה אותה עם אנשים אחרים

תודה בנתיים
 
ד''ר שי מנשקו  
08:51 29.12.11
באם ביתך איננה יציבה מבחינת השליטה על הפירכוסים - הרי בודאי יש מקום לשנות טיפול תרופתי, כאשר קפרה בהחלט באה בחשבון בתאור סוג האפילפסיה כפי שתארת [ אינני מכיר תופעות לוואי קשות שכיחות, מלבד אולי שינוי התנהגותי , על רקע תוספת הקפרה על -אף שאת חוששת ממנה].
בתקופה של החלפת הטיפול ניתן לשלוח לבה"ס - וזאת כמובן נתון לשיקוליך בהתאם לתדירות הפירכוסים ואופיים.

בברכה
 
יעל
21:37 30.12.11
תודה על התגובה כנראה שאף אחד לא יכול לתת תשובה והדאגה כשיש ילד חולה באפילפסיה היא דבר קבוע .
ברצוני לדעת יותר פרטים לגבי אפילפסיה מיוקלונית ותסמןנת dosse
 
ד''ר טל גלבוע  
09:05 25.12.11
דורית שלום,

אני מניחה שהתכוונת ל-Doose syndrome

שאלתך הינה בהיקף של פרקים שלמים בספרי רפואה ולכן לא ניתן לענות עליה כאן.
מציעה שתכנסי ל-http://doosesyndrome.org ושם תוכלי לקרוא יותר.


בברכה,
שלום רב,
לפני כמה שעות בני חווה את ההתקף השני שלו בחייו. הראשון היה לפני כשלושה שבועות. התור שלנו לנוירולוגית יהיה רק בשבוע הבא, כך שאנו לא מאובחנים עדיין. שני ההתקפים שלו היו ארוכים ובזמן שינה, ללא חום. בשניהם אותם הסימפטומים: בהייה בחלל, חוסר תגובה לסביבה, אי שליטה בסוגרים, רולות יניקה וכו'. הראשון הופסק לאחר מעל לעשרים דקות על ידי נט"ן (נתנו לו תרופה באמבולנס, ורק בבית חולים נראה היה שהוא יוצא מההתקף תוך שינה).
בבדיקת איאיגי בבית החולים נראתה פעילות אפליטפטית. סיטי תקין. בדיקת איאיגי שנייה - עדיין אין לנו תשובה.
ההתקף השני, לפני 5 שעות בערך,מהרגע שגילינו שהוא בפרכוס הוא קיבל סטזוליד, ועד שנט"ן הגיעו - הוא היה כעשרים דקות בפרכוס ועד למצב רגיעה.ברצוני לדעת האם הוא היה בסטטוס אפילפטי? איזה סוג אפילפסיה נראה שיש לו?
מה עושים עם החרדות מהלילה? האם אפילפסיה שנחוותה פעמיים בשינה, תהיה תמיד בשינה? אם לא, איך שולחים אותו ללא השגחה לחברים? (ההורים עלולים להירתע מחברתו)?

תודה מראש
מיכל, אמא מודאגת
 
ד''ר שי מנשקו  
11:01 17.12.11
אכן ע"פ תאור הזמנים נראה כי בנך חווה כבר 2 אירועים של " סטטוס אפילפטיקוס" אשר איננו מתיחס לסוג הפירכוסים אלה למשך הזמן עד לסיום הפירכוס, וטוב שהיה באפשרותך להפסיקו [ או לקצרו] ע"י מתן סטזוליד .
מבחינת סוג האירועים - יתכן כי עדין מדובר באפילפסיה שפירה של גיל הילדות אשר מתאפיינת באירועים שמרביתם קורים סביב ההתעורריות או בשינה לקראת הבוקר, אולם הדבר דורש תאור חוזר מול ביצוע EEG עדכני או עדיף וידאו EEG.
פני בהקדם לנוירולוג המטפל היות ואירועים כפי שאת מתארת דורשים לרוב התחלת טיפול תרופתי.

בברכה
 
מיכל
13:56 22.12.11
שלום רב,
אנחנו אמורים להתחיל הערב במתן טיפול תרופתי לראשונה לילד בן 4, שסבל משני התקפי פרכוסים.(הרופאה חושבת לפי התיאור שלנו שאלו מוקדיים).
קיבלנו למיקטל במרשם, אבל הרוקח נתן למוג'ין. האם זה אותו הדבר?
האם מקובל לקחת תרופה זו לבדה בגיל ארבע, כי קראתי היכן שהוא שהיא אמורה להיות בשילוב עם תרופות אחרות בקרב ילדים קטנים.
האם זו התרופה הכי מקובלת בגילאים הקטנים?

תודה מראש
מיכל
 
ד''ר שי מנשקו  
21:26 23.12.11
ראי תשובתי במאייל המצורף

בברכה

ד"ר מנשקו
הי שי,
אנסה להיות יותר קטנקרטית מכיוון שזה שאלות שחשוב לי לדעת וקביעת תור במרפאות אורכת זמן רב ואני סטודנטית ל-2 תארים במקביל שמאוד מאוד קשה לי כי אני לומדת כל יום:
1. ממה יכולה לנבוע אפילפסיה במידה ואין אצלנו אפילפסיה במשפחה? האם מתח במהלך הריון, סטרס, גורמים פנימיים יכולים להוביל לאפילפסיה, סטרס מעל המידה? בנוסף האפילפסיה התחילה אצלי מיד אחרי שלקחו ממני 10 פעמים מנות דם- האם זה קשור מכיוון שישר אחרי זה התחילו ההתעלפויות, האם זה יכול להיות קשור?
2. במידה ובמשפחתי אין אפילפסיה, עד כמה עולה הסיכוי ללדת ילד עם אפילפסיה, אם לי יש אפילפסיה חלשה? עד כמה עולה ההסתברות ללדת ילד עם אפילפסיה חזקה?
3. האם במידה ואפילפסיה התחילה בגיל 15,16 יש אפשרות להבריא ממנה כעת? מה הסיכוי לדעתך בערך? הבנתי שעד גיל 16אםילפסיה היא מגורמים גנטיים והחל מגיל 16 זה כבר לא גורמים גנטיים? אשמח להבהרה, ראיתי את זה באחת מתשובותייך.
4. מהם התחליפים לאפילפסיה בזמן ההריון ומהו התחליף עם הכי פחות תופעות לוואי? מהם ההשלכות בעת שימוש בתחליפים אצל הילדים?

תודה רבה מראש,
טל.
על אף היותך אדם עסוק - ממליץ כי לשאלות הללו עקב השלכותיהם המהותיות [ הרי תיכנון ילודה בתאם ליעוץ גנטי/ או החלפת טיפול / בניית "עץ משפחתי לצורך גנטי" וכו לוקח מפגש של מס שעות] תפני כפי שציינתי לפגישה ישירה לנוירולוג או גנטיקאי העוסק בתחום.

בברכה
 
מירב
15:42 11.12.11
שלום,
בני עבר EEG לפני 3 ימים ולאחר מיכן ביקרנו לרופא הנוירולוג לקבלת הממצאים ולהלן הסיכום:
"EEG בשינה מדגים זיזים דיפאזיים בסדרות ממקור ימני בכמות רבה יחסית (F8 T4 T6 F4 ).

אשמח לקבל הסבר - מה רמת האפילפסיה של הילד? מה משמעות הסדרות הנ"ל וכיצד מומלץ להמשיך?
(הרופא מתלבט האם לבצע MRI במיידי או להמתין).
מודאגת מאוד!!
תודה
 
ד''ר טל גלבוע  
19:21 11.12.11
שלום מירב,

לאפילפסיה אין "רמות" ודרגת החומרה נקבעת בראש ובראשונה על סמך סוג ותדירות ההתקפים וכן התגובה לטיפול התרופתי.
סדרות של זיזים מעידות על אזור במוח המייצר פעילות חשמלית לא תקינה ולכן עלול להוביל לפרכוסים.
בדרך כלל כשמדובר בזיזים חד-צדדים מומלץ לבצע MRI אך הדחיפות נקבעת על בסיס החשד של הרופא המטופל.

בברכה,
 
טל מהצפון
01:42 11.12.11
שלום,
האם יש ירידה בפוריות לבעלי אפילפסיה שנובעת מגורמים גנטיים או בעקבות פגיעת ראש?
ע כמה יש ירידה בפוריות אם כן.?
בנוסף-
תחליפים במקום טופמקס במהלך ההריון איזה השלכות יש להם? מהן כל ההשלכות שלהם? למשל ראיתי בהודעה שכתבו כאן שזה יכול לגרום להורדת IQ בילד, האם זה נכון? ובכלל מהן ההשלכות? מה הסיכוי בערך שההשלכות אכן יתבטאו בילד?
איזה תרופה הכי טוב להשתמש בה שיש בה הכי מעט השלכות אם יש בכלל? אודה לך מאוד על קבלת המידע המפורט.

ובנוסף ראיתי בתשובתו של ד"ר שי מנשקו לנורית:
האפילפסיה הריאשונית( הניקראת גם- אידיופטית) אשר מאפיינת באופן כללי את קבוצות הגילאים שבין הינקות ועד סוף גיל ההתבגרות(16-20) ואז שוב ( בשכיחות נמוכה יחסית) את קבוצת הגילאים שסביב 50 נחשבת ממקור "גנטי". אם כי יש לציין כי צורת ההורשה והגנים המעורבים אינם עדין ברורים ברוב הסנידרומים הנ"ל. האפילפסיות השניוניות( הלא אדיופטיות או "גנטיות") ניגרמות לדוגמא לאחר חבלת ראש דמם מוחי , גידולים וכו.

לא כ"כ הבנתי את התשובה, עד איזה גיל נחשבת האפילפסיה ממקור גנטי וממתי היא לא נחשבת ממקור גנטי? נדמה מהתשובה שעד גיל 16-20 נחשבת האפילפסיה ממקור גנטי.

תודה.
ראי את תשובתי בשאלה הקודמת.
 
טל מהצפון
19:19 10.12.11
שלום,

בגיל 15 התגלתה אצלי אפילפסיה קלה , שהייתה מלווה ברעידות של יד אחת התעלפות ולאחר מכן יצאה מהפה נוזל מעט(אינני יודעת איך זה נקרא).
כיום אני בת 23.
מגיל 15-16 היו לי 4 התקפים וכיום אני מטופלת בטופמקס.
בגיל 20 היה לי התקף נוסף בעקבות חשיפה לאורת מתחלפים במועדון שהיו מאוד מאוד חזקים. ביקרתי מאז במועדון ולא היו לי התקפים, כנראה שבאותו המועדון האורות היו מאוד חזקים.
ככה היו לי סך הכול 5 התקפים, אפילו אולי 4 אינני זוכרת במדויק.

השאלה שלי מאין זה יכול היה לנבוע האפילפסיה? שאלתי במשפחה ואין לנו במשפחה חולי אפילפסיה, למרות שגם האפילפסיה שלי היא די קלה, ואני מתפקדת מצוין.
חשוב לי לדעת זאת כי בכל זאת בעתיד אני אכנס להריון וייתכן ועולה הסיכון לילד שיחלה במחלה, אינני יודעת.

האם במידה ו"האפילפסיה" החלה בגיל כה מאוחר יש לי אפשרות להבריא ממנה כעת? אני כבר מאז גיל 20 לא עושה בדיקות EEG או שהסיכוי להבריא הוא רק כשהיא מתחילה מהילדות.

בנוסף בעת הריון איזה תחילפים כדאי לקחת במקום הטופמקס כי הבנתי שטופמקס בשום פנים ואופן אסור לקחת, ומה הסיכוי עם תחליף ללדת ילד בריא ומה הסיכוי בכלל ללדת ילד עם אפילפסיה במצב כמוני של אפילפסיה, והאם בכלל יש סיכון שהילד יוולד במצב של אפילפסיה ממש חזקה בגלל המצב שאצלי?

לגבי המצב המשפחתי אצלי- אמי נפטרה כשהייתי בת שנה, במהלך ההריון היא אכן סבלה מלחץ גדול, אבא שלי הוא גם אדם לחוץ מטבעו, אני אינני אדם לחוץ ומאוד רגועה יחסית ונינוחה למרות המצב. האם המצב הפנימי של האם במהלך ההריון יכול להשפיע? כי מתוך המידע שבאינטרנט נראה שחלק גדול לסיבות למחלה תופסת התורשה.

אודה אם תענו לי על כל אותן השאלות שציינתי שמאוד מאוד מטרידות אותי.

תודה רבה מראש,
טל.
 
ד''ר שי מנשקו  
21:48 10.12.11
טל - אכן את שואלת שאלות רבות וחשובות, אולם מטרת הפורום הזה איננו להחליף את המיפגש בין הרופא למטופליו , כאשר לחלק מהשאלות בהחלט יש להשלכה על חיי היום יום שלך והחלטות עתידיות, ולכך עליך לפנות ישירות לנוירולוג המטפל שלך או ליעוץ גנטי.

בברכה
 
יעל
12:53 08.12.11
ביום ג בביקורי בכנסת, ביום החינוך המיוחד, היו לי כמה התקפים, שהתבטאו בקפיצות+ רעידות בגפיים ובראש שלוו בגלגולי עיניים, תוך כדי הכרה מלאה. לאחריהם היו לי שני התקפים שהתבטאו בקפיצות+ רעידות בגפיים ובראש שלוו בגלגולי עיניים, אך הפעם הייתי בהכרה חלקית, כלומר יכולתי לתקשר, אך לא לראות. בכמה מקרים בודדים לא יכולתי לראות. מה זה יכול להיות?
 
ד''ר שי מנשקו  
21:41 10.12.11
לא ציינת באם את מאובחנת כסובלת מאפילפסיה כבר קודם או לא - אבל ע"פ התאור נראה כי חווית מספר אירועים של פירכוס חלקי -מורכב, וכי את לא מאוזנת מספיק.
ממליץ כי תפני שוב לנוירולוג המטפל שלך.

בברכה
 
יעל
21:44 10.12.11
מוכרת כחולת אפילפסיה מסוג מוקדי מורכב.
מטופלת בטגרטול סי אר 800 מיליגרם ליום
מקבלת טלפסט בבוקר לצמצום התקפים, ואכן זה מצמצם.
נוטלת קלונקסס על פי צורך.
שלום, בני חווה לראשונה לפני כשלושה שבועות (בגיל 4), התקף פרכוסי. מצאנו אותו במיטה מסיט מבט שמאלה, מזיז את היד בתנועה רפטיטיבית, נושם בכבדות, מוצץ את פיו כאילו הוא עם מוצץ, ובריחת שתן. הוא לא הגיב לסביבה כחצי שעה (להערכתי, עד בנט"נ הוא קיבל טיפול). בבדיקת EEG בבית החולים נמצא ש: חורג מהנורמה שאינו אפילפטימורפי מובהק אבל מראה האטה אינטרמיטנטית טמפורלית אחורית מימין מלווה גלים חדים. (וכעת אנו מחכים לתוצאות של EEG נוסף שנערך כשבועיים לאחר הבדיקה הראשונה).
אודה לך באם תסביר לי בעברית מה אומר סיכום הבדיקה?

מודה מראש
מיכל
תשובת ה EEG מראה על אפשרות כי ישנו " מוקד" בעל פעילות אפילפטית ממקור מרכזי [ הנימצא לכאורה מאחורי האוזן ] מימין.
כפי שציינתי פעמים רבות EEG הינו רק מכשיר והקביעה באם מדובר בפירכוס/ סוג האפילפסיה/ צורך בטיפול תרופתי ועד, נקבע ע"י הנוירולוג המטפל ולא ע"י בדיקה כזאת או אחרת.

בברכה
בת 11.5 שנה. מאובחנת כסובלת מאפילפסיה של ילדות. מטופלת בכדורים.
לפני כשלוש שנים היה פרכוס ולפני שנתיים ומאז הכל שקט.
1. הבת קבלה מחזור בחופש הגדול-האם קבלת מחזור זה סימן של סוף אפילפסיה של ילדות?
2. בשבוע האחרון עברה פרכוס- האם זה אומר שמדובר בסוג אחר של אפילפסיה או עדיין באפילפסיה של ילדות?
תודה רבה!!
חיה
 
ד''ר טל גלבוע  
22:49 07.12.11
שלום חיה,

ישנם סוגים שונים של אפילפסיות של ילדות ורובן חולפות במהלך גיל ההתבגרות ולא דווקא לפני קבלת המחזור.
רוב הילדים הללו לא סובלים אחר כך מאפילפסיה מסוג אחר.


בברכה,

 
מאיר
13:34 04.12.11
שלום,

ביתי לוקחת כבר 6 שנים תרופות דפלט נגד אפילפסיה לאחרונה המינון לדעתי לא מספיק כי היא עדין עם התקפים.
היא לוקחת 500 מ"ג .
לאחרונה היא עשתה בדיקות דם לראות את כמות הדפלט בדם עד שניגש לרופא רציתי לדעת איך יודעים שהערכים הם בסדר באיזה תחומים הם צרכים להיות?
 
ד''ר שי מנשקו  
23:08 04.12.11
ערכי הדפלפט בדם נעים בין 50-100, אולם אין בהכרח קשר בין רמה "תקינה" לבין אי -הופעת פירכוסים [ כלומר ברמה של 60-70 עדין יכולים להיות פירכוסים כמו ברמה של 90] ולכן מלבד בדיקת רמות התרופה בדם ,יש לפנות להערכת הנוירולוג המטפל שלכם באם עדין יש אירועים פירכוסים.

בברכה
 
שלומית
15:03 01.12.11
טל שלום ב11\23 היינו בביקורת אצלך ודיברנו על מצב שיש לזיו התפרצויות של זעם והוא זורק דברים. יש מצב שהמיקום של הגידול שהיה משפיע על כך? לא ניראה לי כבר שזה שייך רק לגיל לפעמים הוא משחק יפה ופתאום הוא מתחיל לזרוק דברים ולצעוק ללא סיבה.
מה ניתן לעשות הוא לא רגוע יתכן ויצטרך טיפול תרופתי להרגעה או שזה יחלוף עם הזמן?
הבנתי שאת לא בארץ אני ישמח לקבל תשובה כלשהי עד שיגיע התור באיכילוב .
תודה רבה שלומית.
 
ד''ר טל גלבוע  
15:17 01.12.11
שלום שלומית,

יתכן שיש קשר לגידול ויתכן שיזדקק לטיפול אך קודם ממליצה שתתחילו בלקבל הדרכת הורים מפסיכולוג ילדים


בברכה,
 
יעקב גרינוולד
06:34 26.11.11
שלום.

אני סובל מנשיכת לשון בזמן ההתקף.
ומחפש הגנה ללשון בזמן השינה.
התופעה כואבת ומציקה ביותר.

תודה מראש.

יעקב.
 
ד''ר טל גלבוע  
07:37 28.11.11
יעקב שלום

לא ידוע לי על אמצעי הגנה ללשון
מומלץ לנסות לשפר את הטיפול בהתקפים


בברכה,
 
יעל
15:51 27.11.11
בני בן ה- 11 חווה לפני כשנה 3 התקפי ניתוק ארוכים של בן חצי שעה לשעתיים. במהלכם היה מנותק מהסביבה. הלך כמו זומבי ונגע בכל מיני חפצים. לאחר שהתעורר חווה כאבי ראש חזקים לא זכר כלום מזמן ההתקף, אלא ממה שהיה לפניו (טען שחש סחרחורות). לאחר בדיקות נוירולוגיות מקיפות : EEG, VIDEO EEG,MRI לא נמצא כל ממצא נוירולוגי. כיון שהיה חשד לכך שעבר אירועי טראומטי בביה"ס, עלה החשד שההתקפים חלו על רקע פסיכולוגי (למרות ששני ההתקפים הראשונים התרחשו בבית תוך כדי משחק). מאז בני מטופל בטיפול אנטי חרדתי.
בשבוע שעבר בני חווה שוב שני התקפים ניתוקיים ארוכי טווח, יש לי הרגשה שיש בעיה פיזיולוגית כלשהי שאולי מתעוררת בתגובה לחרדה.
האם מוכר סוג כזה של אפיליפסיה, ואם כן האם יש דרך לאבחן אותה?

בברכה,
יעל
 
ד''ר טל גלבוע  
07:36 28.11.11
יעל שלום,

תוארו חולי אפילפסיה עם התקפים של ניתוק חלקי מהסביבה למשך זמן ממושך

מומלץ שתחזרו על הבירור


בברכה,
 
גלי
09:57 23.11.11
שלום.רציתי לדעת בבקשה ישלי בן שהים הוא כבר בן 13.ובכיתה א' היהלו פירכוס ראשוני ומאז היו מספר פירכוסים.ללא טיפול רוב הפירכוסים הם תוך כדי היתעוררות משינה ורעידות בהתחלה זה בהיות ואז מופיעים הרעידות למספר דקות קצר.ואז הוא חוזר לישון שינה עמוקה שממש קשה להעיר אותו לבי"ס.
היתה הפוגה.ובפבואר השנה זה היה שוב מתוך שינה.האם צריך המשך בירור ומעקב?
כי עכשיו יש שוה הפוגה.
והאם בגיל ההיתבגרות זה יכול להוציא את זה שוב או שלא שייך?
ואם כן איזה בירור?
ואם זה קורה תוך כדי שינה האם מומלץ שוב לעשות VDO. EEG בשינה ובערות?

מודה לך מאוד. תודה גלי.
 
ד''ר טל גלבוע  
07:32 28.11.11
גלי שלום,

התקפים יכולים להופיע במרווחי זמן לא קבועים וגיל ההתבגרות יכול להחמירם או דווקא ההיפך.
כדאי לבצע EEG בשינה


בברכה,
 
קרין
20:53 24.11.11
שלום
לפני כמספר חודשים אובחנתי כחולת אפילפסיה לאחר התקף קשה, נוטלת 600 מ"ג טגרטול CR.
אני אמורה להתחיל אוטוטו טיפולי פוריות (הפריה חוץ גופית)
נאמר לי כי הזריקות המוזרקות (הורמונים) מגבירים את ההתקפים
אני מתה מתה מתה מפחד האם לקחת סיכון ולעשות טיפולים
האם מישהו מכיר מישהי שעברה טיפולי פוריות ואיך היא עברה זאת
אתם תקוותי האחרונה
אנא עזרו לי
מחכה לבשורות טובות
תודה
 
ד''ר טל גלבוע  
07:33 28.11.11
קרין שלום

זה פורום אפילפסיה ילדים
מומלץ שתפני לפורום מתאים


בברכה,
+ הוספת הודעה
   1 ...  12  13  14  15  16  17  18  19  20  ...  65  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אפילפסיה ילדים   התקף אפילפטי   פרכוסים   מחלת הנפילה   טיפול באפילפסיה   אפילפסיה בילדים   התקף אפילפסיה   כפיון
RSS RSS פורום אפילפסיה ילדים