בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אפילפסיה ילדים עמוד 16

פורום אפילפסיה ילדים הוא המקום לקבל מידע על אפילפסיה ילדים. פורום אפילפסיה ילדים יעסוק בנושאים כגון: התקף אפילפטי, אבחון אפילפסיה, פרכוסים, התקפי אבסנס, טוני קלוני, מחלת הנפילה, כפיון, טיפול באפילפסיה ועוד
מנהלי פורום אפילפסיה ילדים:
ד''ר טל גלבוע
לפרטים נוספים
ד''ר שי מנשקו
לפרטים נוספים
 
בצלאל
18:42 16.01.12
שלום.
ביתי חוותה שלושה ארועים של פרכוסים החל מאוגוסט האחרון. לאחר הפרכוס הראשון ולאור ממצאים מובהקים בEEG התחילה להיות מטופלת בדפלפט.
האם טיפול בדפלפט עלול לגרום לירידה ביכולת הקוגנטיבית שלה? האם הוא עלול להחריף בעיית קשב וריכוז שקיימת אצלה?
המינון שהיא לוקחת היום הוא 6 CC פעמיים ביום.
בברכה ותודה.
בצלאל
 
ד''ר שי מנשקו  
23:54 17.01.12
לטיפול בדפלפט השפעות מרובות - ואחת מהן [ אם כי לא העיקרית ] הינה האפשרות של עיקוב/ ירידה קוגנטיבית. יש לציין כי אני לא מכיר מחקרים אשר הראו קשר ישיר בין הטיפול בדפלפט להחמרת הפרעת קשב וריכוז, אם כי אפילפסיה באופן כללי [ ללא התיחסות לסוג האירועים ] אכן יכול להחמיר את ההפרעה.

בברכה
שלום רב,

אשתי בהריון חודש 7 ומטופלת בקפרה 2000 ולמיקטל 350 (העלתה במהלך ההריון מ-200, הקפרה ללא שינוי).

עד כה כל הבדיקות והסקירות תקינות, כולל אקו לב, מי שפיר..

היא מאוד מוטרדת מהאפשרות שהתינוקת תסבול מתסמיני גמילה מהתרופות כאשר היא תיוולד, עד כדי דמעות ורגשות אשמה.

אני לא מצליח למצוא באינטרנט מחקרים בנושא או מידע מהימן ממקור אחר, בעוד רופאי המעקב שלה נתנו מידע סותר.

האם יש סיכון גבוה לתופעות גמילה בהתאם לנ"ל?

נשמח מאוד לתשובה.

בתודה מראש,
שלום S

בספרות הרפואית אין דיווחים על תסמונת גמילה מהתרופות הללו בתינוקות שנולדו לאימהות שנטלו אותן במהלך ההריון.

בברכה,
 
ג'ולי
21:06 09.01.12
שלום בני בן השנה וארבעה חודשים עבר מספר אירועים של פרכוסים לפני מספר שבועות ובעקבותם אושפז למס ימים. עבר אם אר אי - תקין ואי אי גי שנמצא מוקד אפילפטי . הנירולוג אומר שסוג האפילפסיה כרגע לא ידועה- (אם בכלל, אנו צריכים עוד לבצע בדיקות אקו וקרדיולוג) בביה"ח החל בטיפול תרופתי של פנוברביטל 50 מ"ג. לפני יומים עבר שוב שני ארועי פרכוס של כמה שניות. אז הוחלט לחלק לו את התרופה לשתי מנות בבוקר ובערב.
אני ממש חרדה למצבו של בני, הוא מפותח מאוד לגילו ועד כה ילד בריא. שאלתי היא האם האפילפסיה יכולה לעבור? והאם התרופה עלולה להזיק להתפתחות תקינה של המוח? והכבד? והאם כדאי ללכת להתיעץ עם עוד נירולוג עם כל הבדיקות והתוצאות.
אני מודה מראש על ההתיחסות
 
ד''ר שי מנשקו  
22:09 09.01.12
כפי שציינתי כבר מס פעמיים בשאלות קודמות - השאלה באם האפילפסיה תעבור או לא לאחר זמן מסויים, תלויה בסוג ולעיתים גם באבחנה הגנטית הנילוות.
לא ציינת איפה נימצא אותו מוקד אפילפטי אולם באופו כללי הטיפול בפנוברביטל [ לומינאל ] נחשב לטיפול מקובל ביחס לגיל ולתאור שציינת.
נשמע כי את מאוד חרדה, ולכן ממליץ כי תפני שוב לנוירולוג המטפל לקבל הבהרות נוספות.

בברכה
 
אמא
23:28 05.01.12
שלום ! יש לי ילד בן 11 בכתה ג התחיל לו בעיותו התנהגתיות והתקפי זעם הוא הועבר לבית ספר חינוך מיוחד לבעיות התנהגתיות הוא מטופל ברטלין 20 מ"ר אחד ליום עדיין עמ התקפי זעם הוסיפו לו טיפול בריספונד חצי כדור פעמיים ביום עדיין התקפי זעם והתחיל כ חודש מצמוצים בעיניים ונוסף לפני שבועיים התחיל הפרעה באור וקשה לו לשבת מול המחשב ואור בבית מפריע לו לפי כשבוע תופעה נוספת לכאב ראש ומתוך שינה רגל ימין קופצת -- היום עשינו eeg עדיין אין תשובה השאלה שלי יש מצב שזה אפלפטי ? יש לציין יש לי ילדה עמ מחלה פרכוסית אפלפסיה עמ דספלזיה מוחית ועד ילד איפלפסיה ולפי בדיקות אחרונות מופיע אצלו מחלת שרירים שעדיין בברור ואני דואגת ובלחצ בקשר לבן בן 11 שיהיה גם אפלפטי - בבקשה אשמח אמ אקבל תשובה האמ יש מצב שהוא גם איפלפטי ?
 
ד''ר שי מנשקו  
22:14 09.01.12
ע"פ התאור שציינת - לא נראה כי דוקא מדובר באפילפסיה אלה ככול הנראה "בטיקים" שהם סוג של בעית תנועה [ כלומר עודף של תנועות לא רצוניות] הנובעים ממצבו הנפשי או הטיפול התרופתי [ כגון רטאלין ] של בנך.
יש לציין שוב כי EEG חריג [ באם תקבלי תשובה כזאת ] לא יעיד כי מדובר באפילפסיה או להפך. ממליץ לשקול לבצע וידאו EEG לאחר תאום עם הנוירולוג המטפל שלכם.

בברכה
 
א.א
20:56 08.01.12
שלום רב,
רציתי לדעת האם מחלת האפילפסיה נחשבת כנכות בביטוח לאומי?
אחיין שלי סובל מאפילפסיה וקיבל כדורים לכל החיים - דבר זה יכול להקשות עליו בעתיד מבחינת פרופיל צבאי, מקצועות ספורט וכדומה.
הבנתי שישנה קיצבה מיוחדת לחולי אפילפסיה מאחר וזה נחשב לאחוזי נכות.
האם נכון הדבר? אודה לתשובתכם.
תודה מראש ולילה טוב
 
ד''ר שי מנשקו  
22:05 09.01.12
אכן אפילפסיה [ בעיקר באם מדובר במחלה " לא מאוזנת" תחת טיפול תרופתי] מוכרת לצורכי תגמולי נכות ע"פ תקנות הביטוח הלאומי.
ממליץ כי תיצרו קשר עם אגודת אי"ל , להם מידע עדכני וכן עזרה בהגשת הטפסים המתאימים.

בברכה
שלום,בתי בת ה-5 עברה פרכוס אפילפטי ביום ראשון האחרון ללא כל סיבה נראית לעין (ללא חום או כל אירוע אחר שיכול לגרום לו).הפרכוס(מהרגע שגילינו אותו בזמן שישנה בשעה 22:00) ארך כ- 50 דקות. הנוירולוג בביה"ח התלבט האם להמליץ לנו מיד על טיפול תרופתי בשל אורכו של הפרכוב ולבסוף החליט להמליץ על בדיקת MRI ובדיקת EEG נוספת בעוד כשבועיים. בדיקת ה- CT בביה"ח היתה תקינה ובבדיקת EEG מצאו פעילות אפילפטית לא ממוקדת והתפרצויות מדי פעם.יש לנו במשפחה צליאק (לי ולבני -גלינו אצלו רק בגיל 4 למרות בדיקות דם שנתיות החל מהחשיפה הראשונה לגלוטן) אך בבדיקה האחרונה שעשינו לבתי לפני כשנה לא התגלה הצליאק. אשמח לשמוע את דעתכם בעניין.תודה
 
ד''ר טל גלבוע  
12:05 08.01.12
רינת שלום,

ההחלטה האם להתחיל את טיפול תרופתי הינה מורכבת ונשענת הן על המידע הרפואי והן על הנתונים האישיים לגבי כל מטופל ומשפחתו.
ככלל, רוב האפילפטולוגים לילדים אינם מתחילים טיפול אחרי פרכוס אחד. לעומת זאת, אפילפטולוגים של מבוגרים יותר נוטים להתחיל טיפול אחרי התקף ראשון.

ממליצה שתשלימו את הבירור ותשקלו את היתרונות והחסרונות של כל גישה יחד עם הרופא המטפל.


בברכה,
 
רינת
21:58 08.01.12
 
אמא
10:36 08.01.12
בני בן 18 עם פיגור שכלי קשה ואפילפסיה מטופל בדפלפט כרונו עם רמה גבוהה בדם
ומעט שיפור ברמת האפילפסיה מזה זמן יש מעין תנועת טילטול /צמרמורת לשניה
בעבר ייחסתי זאת לנתינת שתן אך בתקופה האחרונה תנועה זו היא ללא מתן שתן,

איך להתייחס לזה כאל סוג נוסף של פירכוס ?
 
ד''ר טל גלבוע  
12:07 08.01.12
שלום אמא,

אירועים אלו יכולים אך לא חייבים להיות פרכוס.
אם יש ספק - מומלץ לבצע וידאו-EEG בו מתעדים את האירוע ואת רישום ה-EEG בו-זמנית וכך ניתן לקבוע האם האירוע הוא פרכוס או לא.


בברכה,
 
אמא
11:54 05.01.12
שלום ובוקר טוב,
ביתי היום בת שנתיים וחצי. אובחנה בגיל 9 חודשים באינפנטל ספאזם. EEG שערכנו לה אז הראה היפסריתמיה ובעקבות כך התחלנו מנות של סינקטן למשך חודש וחצי עד שהתופעה חלפה. לאחר סיום הזריקות התחלנו "טופמקס" אך הופסק עקב ירידה בתאבון. אח"כ התחלנו "למיקטל" ועד היום אנחנו עם תרופה זו. בעקבות תרשימי EEG שלא היו משביעי רצון, ובגלל מין "פיקים" קטנים ומצמוצי עיניים הוחלט ע"י הנוירולטג המטפל שנעלה את המינון של ה"למיקטל". תחילה היה 25 מ"ג פעמיים ביום והיום כבר הגענו למינון של 50 מ"ג ביום ו - 75 בערב. היות ולא הסתמן שיפור הוחלט להוסיף על הלמיקטל גם "קפרה" במינון של 1.2 מ"ג פעמיים ביום. חזרנו על ה EEG לאחר שבועיים וחצי והמצב כלל לא השתפר!!. אנו חסרי אונים ולא מבינים מדוע אין שיפור. הרי יש הרבה תרופות נוגדות פירכוסים היום בשוק. ביתי נמצאת בשלב קריטי בהתפתחותה. יש לציין שהתפתחותה תקינה מלבד עיכוב שפתי גדול מאוד.
מה הייתם מציעים לעשות במצב זה? יש לכם אולי המלצה על תרופה שכן יכולה לעזור במצב כזה?
החחשות שלנו גדולים ואנו חרדים להחמרה במצב כי בנתיים מסתן שאף תרופה לא עוזרת.

אשמח לקרוא את תגובתכם.
בברכה,
אביגיל
 
ד''ר שי מנשקו  
15:15 05.01.12
אכן את שואלת את אחת השאלות השאלות היותר מסובכות בנסיון להסביר על הקשר בין בחירה של תרופה לסוג אפילפסיה מסוימת. עליך להבין כי באופן כללי ישנם תרופות המתאימות בעיקר לפירכוסים מסוג חלקי וכאלה המתאימות לאפילפסיה כללית, אולם כיום הגבולות מטושטשים מבעבר ואנו יודעים כי לא מה שנראה באופן קליני כפירכוס כללי היננו כך מבחינה " חשמלית " במוח וההפך.
כמובן לאף תרופה אין יכולת להשפיע רק באיזורים שמהם מגיעים האירועים הפירכוסים בלא להשפיע גם על איזורים תקינים ולכן במצבים [ כמו אצלכם ] יש נסיונות בתרופות שונות להגיע לשליטה על " הקצרים החשמלים" הנראים ב EEG במטרה למנוע נזק התפתחותי למוח אולם מצד שני לא ליצור נזק מישני ע"י תופעות הלוואי שלהם.
בנוגע לשינוי תרופתי נוסף במקה של ביתך - ממליץ כי תפני שוב לנוירולוג מטפל.

בברכה
 
סופי
20:33 02.01.12
שלום, ביתי עברה בדיקת EEG בעירנות ובחסך שינה. בטופס השחרור נרשם "נדגמו התפרצויות של גלים איטיים לא תקינים ללא זיז וגל" .

אשמח מאוד לדעת מה משמעות הדבר. הרופא לא דיבר איתי על כך בכלל ולא השתמש במונחים אלה.

אודה על מענה בדחיפות אני דואגת מאוד...

סופי
 
ד''ר טל גלבוע  
13:56 03.01.12
סופי שלום,

ממש שכתבת כאן לא ניתן להבין האם מדובר בממצא בעל חשיבות או לא. אנא חזרי לרופא והתייעצי איתו.בברכה,
 
דנה
23:45 01.01.12
בני בן כ9 חודשים נולד לאחר הריון ולידה תקינים .היתפתחות מוטורית תקינה ילד בריא.ליפני מספר ימים בזמן שהחזקתי אותו שמתי לב להופעת תנועת ראש בודדת לצד שמאל לא ראיתי אם היתה סטיית מבט שמאלה ,התופעה הזו נימשכה שבריר שניה אך הופיעה ברצף כ 4-5 פעמים עם הפסקות בין ההפניות ראש לצד שמאל .היום שוב אותה תופעה אך זה היה אירוע בודד. בזמן האירועים התינוק בהכרה מלאה לאחר הארוע עירני.יש לציין ששני האירועים הופיעולפני השינה של אחר הצהריים .תודה מראש על תשובתך
 
ד''ר טל גלבוע  
12:21 02.01.12
דנה שלום,

מה שאלתך? האם הפניית הראש הינה פרכוס? סביר להניח שלא אך אם התופעה ממשיכה ומטרידה אותך או שמופיעים דברים אחרים פני לרופא הילדים.


בברכה,
 
מאיה
11:12 02.01.12
בהכרח לחץ יכול להוביל לפרכוסים?
 
ד''ר טל גלבוע  
12:19 02.01.12
מאיה שלום,

לחץ מעלה שכיחות של פרכוסים בחלק מהאנשים.


בברכה,
 
מאיה
08:14 01.01.12
1.תמיד אומרים שהגורם לאפילפסיה הוא לחץ . שמעתי על מקרה בסביבה הקרובה שלי, שזה לא נובע אצלו מלחץ (בדקו אותו הרבה פעמים במצבי לחץ) אלא זה מתרחש רק בעקבות עומס של מידע שאגרת ואגרת. נניח שאתה לומד למבחן , אבל אתה לא נלחץ ממנו, כי אתה יודע את החומר, אלא מרוב מידע ושינון הפרכוסים מתחוללים ,ואצל אותו מישהו זה מתרחש גם בלילה, שזה איכשהו ההיפוך של המצב הראשון. מה האחוזים של האוכלוסייה שהפרכוסים מתרחשים אצלם רק בעקבות המצבים הספציפיים האלה?

2. אפילפסיה היא לא מחלת נפש ?

3. חוץ מחולשה ורצון לישון יש תופעות נוספות?
 
ד''ר טל גלבוע  
12:15 02.01.12
מאיה שלום,

אמונות שווא רבות נקשרו לאפילפסיה, חלקן ציינת כאן ואין להן שחר.
אפילפסיה איננה מחלת נפש ואיננה נגרמת משינון חומר.
לאפילפסיה עצמה אין תופעות לוואי.


בברכה,
 
יעל
23:04 28.12.11
שלום

ביתי בת 10 סובלת מאפילפסיה עקב אגנזיה של קורפוס קלוסום ופגיע מוחית בצד השמאלי של המוח ( קורטיקאל דיספלאסיה ) עם מוקד אפילפטי. היא סובלת מפיגור בינוני ומטופלת תרופתית מגיל 10 חודשים. בחמש השנים האחרונות היתה יחסית יציבה עם למיקטאל אוספולוט וריווטריל. השנה יש עליה משמעותית בתדירות ההתקפים ובעיקר בחומרתם
היא מגיע למצבים קשים חוסר נשימה והתקפים שמתמתנים עם סטזוליד ובדרך כלל נפסקים רק עם דורמיקום

עקב השינוי הועלו התרופות למינונים גבוהים והוחלט לעבור מלמיקטאל לקפרה
היא סובלת מעציריות קשות ונראה שיש קשר בין ההתקפים לחומרת העצירות. זו דעתי למרות שנאמר לי שאין קשר

שאלתי : אני חוששת מאוד מהחלפת התרופות אנחנו מוסיפים קפרה בהדרגה במשך חודש עד למינון של 1000 מ"ג ובזמן הזה עדיין תקבל למיקטאל במינון של 400 מ"ג ביום בנוסף לאוספולוט 300 מ"ג וריווטריל 12 טיפות ביום

אני מאוד סומכת על הרופאה שלנו אבל מחפשת מענה לשאלות כמו האם לשלוח לבית הספר בתקופת ההחלפה?
האם יש יותר סכנה להתקפים עכשיו ?
מה הן תופעות הלוואי של קפרה?
האם יש דרך למתן אותן ? ( שמעתי סיפורים קשים )

עוד המון שאלות כרגע ממש חוששת לישון ולא לשים לב להתקף וכמובן לא משאירה אותה עם אנשים אחרים

תודה בנתיים
 
ד''ר שי מנשקו  
08:51 29.12.11
באם ביתך איננה יציבה מבחינת השליטה על הפירכוסים - הרי בודאי יש מקום לשנות טיפול תרופתי, כאשר קפרה בהחלט באה בחשבון בתאור סוג האפילפסיה כפי שתארת [ אינני מכיר תופעות לוואי קשות שכיחות, מלבד אולי שינוי התנהגותי , על רקע תוספת הקפרה על -אף שאת חוששת ממנה].
בתקופה של החלפת הטיפול ניתן לשלוח לבה"ס - וזאת כמובן נתון לשיקוליך בהתאם לתדירות הפירכוסים ואופיים.

בברכה
 
יעל
21:37 30.12.11
תודה על התגובה כנראה שאף אחד לא יכול לתת תשובה והדאגה כשיש ילד חולה באפילפסיה היא דבר קבוע .
ברצוני לדעת יותר פרטים לגבי אפילפסיה מיוקלונית ותסמןנת dosse
 
ד''ר טל גלבוע  
09:05 25.12.11
דורית שלום,

אני מניחה שהתכוונת ל-Doose syndrome

שאלתך הינה בהיקף של פרקים שלמים בספרי רפואה ולכן לא ניתן לענות עליה כאן.
מציעה שתכנסי ל-http://doosesyndrome.org ושם תוכלי לקרוא יותר.


בברכה,
שלום רב,
לפני כמה שעות בני חווה את ההתקף השני שלו בחייו. הראשון היה לפני כשלושה שבועות. התור שלנו לנוירולוגית יהיה רק בשבוע הבא, כך שאנו לא מאובחנים עדיין. שני ההתקפים שלו היו ארוכים ובזמן שינה, ללא חום. בשניהם אותם הסימפטומים: בהייה בחלל, חוסר תגובה לסביבה, אי שליטה בסוגרים, רולות יניקה וכו'. הראשון הופסק לאחר מעל לעשרים דקות על ידי נט"ן (נתנו לו תרופה באמבולנס, ורק בבית חולים נראה היה שהוא יוצא מההתקף תוך שינה).
בבדיקת איאיגי בבית החולים נראתה פעילות אפליטפטית. סיטי תקין. בדיקת איאיגי שנייה - עדיין אין לנו תשובה.
ההתקף השני, לפני 5 שעות בערך,מהרגע שגילינו שהוא בפרכוס הוא קיבל סטזוליד, ועד שנט"ן הגיעו - הוא היה כעשרים דקות בפרכוס ועד למצב רגיעה.ברצוני לדעת האם הוא היה בסטטוס אפילפטי? איזה סוג אפילפסיה נראה שיש לו?
מה עושים עם החרדות מהלילה? האם אפילפסיה שנחוותה פעמיים בשינה, תהיה תמיד בשינה? אם לא, איך שולחים אותו ללא השגחה לחברים? (ההורים עלולים להירתע מחברתו)?

תודה מראש
מיכל, אמא מודאגת
 
ד''ר שי מנשקו  
11:01 17.12.11
אכן ע"פ תאור הזמנים נראה כי בנך חווה כבר 2 אירועים של " סטטוס אפילפטיקוס" אשר איננו מתיחס לסוג הפירכוסים אלה למשך הזמן עד לסיום הפירכוס, וטוב שהיה באפשרותך להפסיקו [ או לקצרו] ע"י מתן סטזוליד .
מבחינת סוג האירועים - יתכן כי עדין מדובר באפילפסיה שפירה של גיל הילדות אשר מתאפיינת באירועים שמרביתם קורים סביב ההתעורריות או בשינה לקראת הבוקר, אולם הדבר דורש תאור חוזר מול ביצוע EEG עדכני או עדיף וידאו EEG.
פני בהקדם לנוירולוג המטפל היות ואירועים כפי שאת מתארת דורשים לרוב התחלת טיפול תרופתי.

בברכה
 
מיכל
13:56 22.12.11
שלום רב,
אנחנו אמורים להתחיל הערב במתן טיפול תרופתי לראשונה לילד בן 4, שסבל משני התקפי פרכוסים.(הרופאה חושבת לפי התיאור שלנו שאלו מוקדיים).
קיבלנו למיקטל במרשם, אבל הרוקח נתן למוג'ין. האם זה אותו הדבר?
האם מקובל לקחת תרופה זו לבדה בגיל ארבע, כי קראתי היכן שהוא שהיא אמורה להיות בשילוב עם תרופות אחרות בקרב ילדים קטנים.
האם זו התרופה הכי מקובלת בגילאים הקטנים?

תודה מראש
מיכל
 
ד''ר שי מנשקו  
21:26 23.12.11
ראי תשובתי במאייל המצורף

בברכה

ד"ר מנשקו
הי שי,
אנסה להיות יותר קטנקרטית מכיוון שזה שאלות שחשוב לי לדעת וקביעת תור במרפאות אורכת זמן רב ואני סטודנטית ל-2 תארים במקביל שמאוד מאוד קשה לי כי אני לומדת כל יום:
1. ממה יכולה לנבוע אפילפסיה במידה ואין אצלנו אפילפסיה במשפחה? האם מתח במהלך הריון, סטרס, גורמים פנימיים יכולים להוביל לאפילפסיה, סטרס מעל המידה? בנוסף האפילפסיה התחילה אצלי מיד אחרי שלקחו ממני 10 פעמים מנות דם- האם זה קשור מכיוון שישר אחרי זה התחילו ההתעלפויות, האם זה יכול להיות קשור?
2. במידה ובמשפחתי אין אפילפסיה, עד כמה עולה הסיכוי ללדת ילד עם אפילפסיה, אם לי יש אפילפסיה חלשה? עד כמה עולה ההסתברות ללדת ילד עם אפילפסיה חזקה?
3. האם במידה ואפילפסיה התחילה בגיל 15,16 יש אפשרות להבריא ממנה כעת? מה הסיכוי לדעתך בערך? הבנתי שעד גיל 16אםילפסיה היא מגורמים גנטיים והחל מגיל 16 זה כבר לא גורמים גנטיים? אשמח להבהרה, ראיתי את זה באחת מתשובותייך.
4. מהם התחליפים לאפילפסיה בזמן ההריון ומהו התחליף עם הכי פחות תופעות לוואי? מהם ההשלכות בעת שימוש בתחליפים אצל הילדים?

תודה רבה מראש,
טל.
על אף היותך אדם עסוק - ממליץ כי לשאלות הללו עקב השלכותיהם המהותיות [ הרי תיכנון ילודה בתאם ליעוץ גנטי/ או החלפת טיפול / בניית "עץ משפחתי לצורך גנטי" וכו לוקח מפגש של מס שעות] תפני כפי שציינתי לפגישה ישירה לנוירולוג או גנטיקאי העוסק בתחום.

בברכה
 
מירב
15:42 11.12.11
שלום,
בני עבר EEG לפני 3 ימים ולאחר מיכן ביקרנו לרופא הנוירולוג לקבלת הממצאים ולהלן הסיכום:
"EEG בשינה מדגים זיזים דיפאזיים בסדרות ממקור ימני בכמות רבה יחסית (F8 T4 T6 F4 ).

אשמח לקבל הסבר - מה רמת האפילפסיה של הילד? מה משמעות הסדרות הנ"ל וכיצד מומלץ להמשיך?
(הרופא מתלבט האם לבצע MRI במיידי או להמתין).
מודאגת מאוד!!
תודה
 
ד''ר טל גלבוע  
19:21 11.12.11
שלום מירב,

לאפילפסיה אין "רמות" ודרגת החומרה נקבעת בראש ובראשונה על סמך סוג ותדירות ההתקפים וכן התגובה לטיפול התרופתי.
סדרות של זיזים מעידות על אזור במוח המייצר פעילות חשמלית לא תקינה ולכן עלול להוביל לפרכוסים.
בדרך כלל כשמדובר בזיזים חד-צדדים מומלץ לבצע MRI אך הדחיפות נקבעת על בסיס החשד של הרופא המטופל.

בברכה,
 
טל מהצפון
01:42 11.12.11
שלום,
האם יש ירידה בפוריות לבעלי אפילפסיה שנובעת מגורמים גנטיים או בעקבות פגיעת ראש?
ע כמה יש ירידה בפוריות אם כן.?
 
טל מהצפון
19:19 10.12.11
שלום,

בגיל 15 התגלתה אצלי אפילפסיה קלה , שהייתה מלווה ברעידות של יד אחת התעלפות ולאחר מכן יצאה מהפה נוזל מעט(אינני יודעת איך זה נקרא).
כיום אני בת 23.
מגיל 15-16 היו לי 4 התקפים וכיום אני מטופלת בטופמקס.
בגיל 20 היה לי התקף נוסף בעקבות חשיפה לאורת מתחלפים במועדון שהיו מאוד מאוד חזקים. ביקרתי מאז במועדון ולא היו לי התקפים, כנראה שבאותו המועדון האורות היו מאוד חזקים.
ככה היו לי סך הכול 5 התקפים, אפילו אולי 4 אינני זוכרת במדויק.

השאלה שלי מאין זה יכול היה לנבוע האפילפסיה? שאלתי במשפחה ואין לנו במשפחה חולי אפילפסיה, למרות שגם האפילפסיה שלי היא די קלה, ואני מתפקדת מצוין.
חשוב לי לדעת זאת כי בכל זאת בעתיד אני אכנס להריון וייתכן ועולה הסיכון לילד שיחלה במחלה, אינני יודעת.

האם במידה ו"האפילפסיה" החלה בגיל כה מאוחר יש לי אפשרות להבריא ממנה כעת? אני כבר מאז גיל 20 לא עושה בדיקות EEG או שהסיכוי להבריא הוא רק כשהיא מתחילה מהילדות.

בנוסף בעת הריון איזה תחילפים כדאי לקחת במקום הטופמקס כי הבנתי שטופמקס בשום פנים ואופן אסור לקחת, ומה הסיכוי עם תחליף ללדת ילד בריא ומה הסיכוי בכלל ללדת ילד עם אפילפסיה במצב כמוני של אפילפסיה, והאם בכלל יש סיכון שהילד יוולד במצב של אפילפסיה ממש חזקה בגלל המצב שאצלי?

לגבי המצב המשפחתי אצלי- אמי נפטרה כשהייתי בת שנה, במהלך ההריון היא אכן סבלה מלחץ גדול, אבא שלי הוא גם אדם לחוץ מטבעו, אני אינני אדם לחוץ ומאוד רגועה יחסית ונינוחה למרות המצב. האם המצב הפנימי של האם במהלך ההריון יכול להשפיע? כי מתוך המידע שבאינטרנט נראה שחלק גדול לסיבות למחלה תופסת התורשה.

אודה אם תענו לי על כל אותן השאלות שציינתי שמאוד מאוד מטרידות אותי.

תודה רבה מראש,
טל.
 
ד''ר שי מנשקו  
21:48 10.12.11
טל - אכן את שואלת שאלות רבות וחשובות, אולם מטרת הפורום הזה איננו להחליף את המיפגש בין הרופא למטופליו , כאשר לחלק מהשאלות בהחלט יש להשלכה על חיי היום יום שלך והחלטות עתידיות, ולכך עליך לפנות ישירות לנוירולוג המטפל שלך או ליעוץ גנטי.

בברכה
בנוסף-
תחליפים במקום טופמקס במהלך ההריון איזה השלכות יש להם? מהן כל ההשלכות שלהם? למשל ראיתי בהודעה שכתבו כאן שזה יכול לגרום להורדת IQ בילד, האם זה נכון? ובכלל מהן ההשלכות? מה הסיכוי בערך שההשלכות אכן יתבטאו בילד?
איזה תרופה הכי טוב להשתמש בה שיש בה הכי מעט השלכות אם יש בכלל? אודה לך מאוד על קבלת המידע המפורט.

ובנוסף ראיתי בתשובתו של ד"ר שי מנשקו לנורית:
האפילפסיה הריאשונית( הניקראת גם- אידיופטית) אשר מאפיינת באופן כללי את קבוצות הגילאים שבין הינקות ועד סוף גיל ההתבגרות(16-20) ואז שוב ( בשכיחות נמוכה יחסית) את קבוצת הגילאים שסביב 50 נחשבת ממקור "גנטי". אם כי יש לציין כי צורת ההורשה והגנים המעורבים אינם עדין ברורים ברוב הסנידרומים הנ"ל. האפילפסיות השניוניות( הלא אדיופטיות או "גנטיות") ניגרמות לדוגמא לאחר חבלת ראש דמם מוחי , גידולים וכו.

לא כ"כ הבנתי את התשובה, עד איזה גיל נחשבת האפילפסיה ממקור גנטי וממתי היא לא נחשבת ממקור גנטי? נדמה מהתשובה שעד גיל 16-20 נחשבת האפילפסיה ממקור גנטי.

תודה.
ראי את תשובתי בשאלה הקודמת.
+ הוספת הודעה
   1 ...  12  13  14  15  16  17  18  19  20  ...  66  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אפילפסיה ילדים   התקף אפילפטי   פרכוסים   מחלת הנפילה   טיפול באפילפסיה   אפילפסיה בילדים   התקף אפילפסיה   כפיון
RSS RSS פורום אפילפסיה ילדים