בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום אפילפסיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אפילפסיה ילדים עמוד 16

פורום אפילפסיה ילדים הוא המקום לקבל מידע על אפילפסיה ילדים. פורום אפילפסיה ילדים יעסוק בנושאים כגון: התקף אפילפטי, אבחון אפילפסיה, פרכוסים, התקפי אבסנס, טוני קלוני, מחלת הנפילה, כפיון, טיפול באפילפסיה ועוד
מנהלי פורום אפילפסיה ילדים:
ד''ר טל גלבוע
לפרטים נוספים
ד''ר שי מנשקו
לפרטים נוספים
 
נטע
10:32 05.08.12
יש לי ילדה בת 10 עם פטיט מל מגיל 5 מקבלת טיפול תרופתי ובמעקב רפואי.
יש לי תינוק בן חצי שנה , מזה כחודשיים שמתי לב שהוא מסתכל למעלה, נראה קצת כאילו הוא בוהה... בגלל ההיסטוריה המשפחתית אני מתחילה קצת לחשוש. יש ממש רגעים שנראה כאילו הוא חולם והאישונים בחלק העליון. מיותר לתיין שאחרי הערה של קרובת משפחה זה בכלל גרם לחי להיות ערנית יותר.
השאלה שלי
האם יכול להיות מצב שיש ניתוקים בגיל כזה?
 
ד''ר טל גלבוע  
21:21 05.08.12
שלום נטע

מאוד מאוד נדיר אבסנס בתינוקות
למען הסר ספק ושלילת התקפים מסוג אחר ממליצה שתעשו EEG


בברכה,
 
מירו
22:07 31.07.12
מה מעור גירוי לפרכוס במצבים של אפילפסיה ילדותית בשינה?
והכוונה חוץ ממחסור בשניה, למרות שאי לא מבין למה הכוונה מחסןר בשניה. האם זה שהילד הולך לישון בשעה 2400 או שוא החסיר שינה לילה שלם?
האן זה חשיפה לשמש? שתיית קפה? מאמץ? וכד'
 
ד''ר טל גלבוע  
09:36 02.08.12
שלום מירו,

הכוונה היא להשתדל להקפיד על שעות שינה קבועות ומספיקות לגיל הילד
רוב ההתקפים מופיעים ללא כל סיבה

מאכלים או שמש אינם גורמים להתקפים

בברכה,
בני בן ה 10 אובחן לאחרונה ש/כחוהל אפילפסיית ילדות (עד כה 3 פרכוסים)
אנו נוסעים לאירופה באוגוסט ושאלתי היא האם יש דברים שצקיך לקחת בחשבון בנסיעה כזו?
יש לקחת את התרופות - רצוי גם מכתב קצר מרופא מטפל המסביר את הבעיה באנגלית.
 
מירו
21:10 29.07.12
שלום לכולם, אל תעלבו אבל אני ממש לא שמח שאני ואשתי הצטרפנו למועדון ההורים לילדים בעלי אפילפסיה ילדותית, שאמנם סטטיסטית עוברת מתישהו, אבל עד אז, אני לפחות, מפתח מרגע לרגע חרדה, בעיקר לקראת תחילת השנה הקרבה.
אז ראשית, אשמח אם מישהו יפנה אותי לחומרים רלוונטים שעוסקים בהתנהלות המשפחה במצבים האלה, ושנית מבקש עיצות לגבי ההתנהלות ביומיום, הילד לבד בבית אחרי בי"ס, הילד בבי"ס, הילד בחוג כדורסל, הילד בחוג אנגלית, הילד במקלחת.....תודה מראש.
תוכל למצוא ברחבי האינטרנט חומר רב וקבוצות שונות
אולם באי"ל [ אגודה ישראלית לאפילפסיה ] תוכל למצוא גם אוזן קשבת ותמיכה - בהצלחה!!
 
עלמה
17:38 24.07.12
שלום ביתי לאחר ניתוח הסרת קברנומה טימפורלית שמאלית ללא פירכוסים שנה משלחנו לבדיקת eeg בשינה ובעירנות :לסיכום ערנות ונימנום :אי סדירות טמפורלית שמאלית בינונית בלתי קבועה המצביעה על דיספונקציה מוחית באזור זה מה המשמעות? של דיספונקציה? תודה על תשובתך.
 
ד''ר טל גלבוע  
19:56 24.07.12
שלום לילי

הבדיקה מצביעה שבאזור הטמפורלי השמאלי יש אזור שאינו מתפקד תקין
זהו ממצא שגרתי אחרי ניתוח מוח

בברכה,
 
ניקול שמלה
21:06 20.07.12
בנוכחותי לידו, נכדי בן שנה ושמונה חודשים יצא מבריכה קטנה בחצר הבית, החליק על רצפה רטובה, מעד ונפל על המצח בקול חבטה רמה ופרץ בבכי פראי. תוך שניות, הרמתי אותו על זרועותי כאשר לפתע פסק מבכיו הצורם, כל גופו כאילו 'כבה', ראשו נשמט לצד ועיניו פעורות לרווחה, תוך שאני צועקת לעזרה, הבחנתי שהשפתיים שלו מכחילות ואז הגיעה שכנה ששפכה על ראשו מים וגם על גופו- כל זה בתוך שניות ארוכות שנראה לנו שהילד לא נושם פיו פעור והגוף קשה לא מדולדל, לאחר מספר שניות שנראו כמו נצח, הפרץ בבכי ענק ובצריחות נוראיות.. תוך שאנחנו לא נותנים לו להירדם, הוא עוד בכה זמן מה ולאט לאט חזר לעצמו. לאחר שעה הילד חזר לגמרי לעצמו, כשדיברתי עם בתי על כך היא ספרה שזה קרה לו פעם אחת בעבר, בדיוק אותם סימנים וגם כן לאחר שקיבל מכה חזקה. האם זה סימנים להתקיף אפילפטי ומה צריך לעשות??
 
ד''ר שי מנשקו  
09:39 21.07.12
בהנחה שאירוע כזה קרה גם בעבר על רקע אירוע של חבלה קלה / התנהגות אשר גררה בכי ואז אירוע כמו שאת מתארת - ככול הנראה מדובר "בהפסקת נשימה- התנהגותית " הנקראת בקיצור באנגלית BHS ואשר איננו קשור למחלה פירכוסית אלה התנהגותית , ואין כל צורך לדאוג מכך.
על רקע חבלת הראש - היתי ממליץ בכול זאת להפנות להערכת רופא הילדים בהקדם.

בברכה
 
האחת
02:59 15.07.12
שלום ד"ר שיי הבן שלי בן 8 יש לו איפלפסיה מטופל על יד לימקל ודפלפט סלושיין האמרי לא תקין מופיע אפלפסיה ועד משהו לא ברור שיצטרך מעקב לא והוא לא יושן טוב בלילות קם הרבה מכאב ראש ויש לו התקפים בשינה לפני 10 ימיים עבר בדיקת אי אי גי ראש התשובה היא פעילות אפילפטיפורמית אינטראיקטלית כללית ו.... אי סדירות פוקלית פרונטו צנטרלית משמאל מה זה אומר בבקשה אני לא רגועה וקשה לי גם לישון ממש מפחדת ויש לו ביקורת בעד חודש לנירולוג מה עלי לעשות בתשובה הזאת ולחכות עד הביקורת הבא ? הוא גם לא אוכל כמעט וחלש ולא עולה במשקל ומתעיף מהר
 
ד''ר שי מנשקו  
21:45 18.07.12
באם את חושבת שיש יותר אירועים אפילפטים וגם מימצאי ה EEG מראים המשך פעילות חריגה - ממליץ לפנות בהקדם להקדמת התור להערכת נוירולוג מטפל או לפנות למיון ילדים קרוב ואז להבדק שם ע"י נוירולוג ילדים.

בברכה
חברי ומבקרי הפורום,
שמי יובל ואני בת שירות לאומי במרכז חינוך לאפילפסיה בסורוקה.
ברצוני להזמין אתכם – ילדים המתמודדים עם מחלת האפילפסיה- לנופש קסום, יחיד מסוגו, ללא עלות, בו תוכלו לחגוג את החיים!
לפני שארחיב על הנופש העתיד לבוא, כמה מילים על היוזמה:
המטרה העיקרית של המרכז לחינוך לאפילפסיה היא להפחית את רמת החרדה של אנשים המתמודדים עם אפילפסיה ואת נטייתם להסתיר את דבר המחלה ולהעלות את מודעות הציבור למחלה.
היעד הוא לשנות את הסטיגמה המתקשרת למחלה ולהפחית את הפחד של הציבור מפניה על־ידי חינוך בסיסי על מחלת האפילפסיה ולימוד הוראות מתן עזרה ראשונה בזמן התקף.
לאחרונה חברנו עם כפר נהר הירדן ביוזמה נהדרת: לתת לילדים בגילאי 9-18 את ההזמנות לחגוג את החיים, ולשכוח את ההתמודדות עם מחלתם. כל זאת בעזרת נופש קסום בכפר נהר הירדן- מקום יפיפיה בצפון בו ילדים החולים במחלות ממושכות יכולים להיות פשוט ילדים.
בעקבות שיתוף הפעולה הייחודי הזה, קיימנו שני נופשים בהם יצאו כ-70 ילדים לנופש יחיד מסוגו.
אני עצמי הדרכתי בנופש האחרון, שהסתיים לפני מספר ימים. אני מרגישה מחויבות עצומה להציע לעוד ילדים להגיע לשם, כדי שגם להם תהיה הזכות להיות ולהנות משבוע שכולו חיוך, כיף והגשמה!
הנופש הקרוב יתקיים בתאריך 2-7/10/12, ומיועד גם לבני נוער בגילאי 9-18 שהאפילפסיה שלהם מאוזנת או כמעט מאוזנת ולומדים בחינוך הרגיל.
לפרטים נוספים אנא התקשרו למשרד שלנו בסורוקה: 08-6244481
מהרו להרשם, מספר המקומות מוגבל!
נהדר!
 
אורן
22:08 12.07.12
שלום רב,

לבת שלי בת ה 3 יש עיקוב התפתחות שפתי.

בחודשים האחורנים היא מטופלת ע"י קלינאית תקשורת ומרפה בעיסוק.

מהמכון להתפתחות הילד נשלחנו גם לבדיקות

MRI./EEG

תקיןMRI

בבדיקת EEG:

קיבלנו שלילדה יש "סערה חשמלית בראש" והתחלנו טיפול עם סברילן וזאת מאחר והילדה עושה בחודש האחרון תנועות "כן" (טיקים) בלתי רצונייות מידי פעם ולא נפילות או איבוד הכרה...

כאב מודאג אני חושש שאולי הבדיקה לא נעשתה בצורה אופטימלית ואולי ה"טיקים" נובעים ממקום אחר כלומר אולי חסר לה משהו בדם וכיו"ב.קראתי באתר שלפני בדיקת "אי אי ג'י" אסור לשתות משקאות עם קפאין והבת שלי ביום הבדיקה (לראשונה בחייה) שתתה שתי כוסות תה ממותק כמו כן עלי לציין שביתי מתולתלת במיוחד כך שאולי ישנו סיכוי שאחת או כמה מהאלקטרודות לא היו מחוברות כהלכה לראשה בעת הבדיקה.... בנוסף בטרום הבדיקה הילדה שלי הגיעה עם צמה קלועה ושניות לפני הבדיקה הצמה נפרמה לטובת תחילת הבדיקה...האם כל מה שציינתי יכולים לשבש את תוצאות ה"אי אי גי"?תודה רבה,אורן
 
ד''ר שי מנשקו  
13:53 14.07.12
אורן שלום- אינני יודע למה הכונה ב " סערה חשמלית" , וכדי לעזור לך עליך לכתוב את פיענוח הבדיקה כלשונה .
בכול אופן - לא ידוע לי על נוהל של טיפול בסבריל [ תרופה אנטי אפילפטית עם מספר תופעות לוואי פוטנצאליות בעיקר על מערכת הראייה] במיקרה של טיקים !!
ממליץ כי תחזור לנוירולוג המטפל לקבל הסבר טוב יותר על מהות הבעיה והטיפול.

בברכה
 
יעלי
18:16 09.07.12
בס"ד
שלום רב,
בני בן 2.9 עבר בדיקת EEG בשינה (בגלל פעמיים פרכוסים בזמן עליית חום בשל דלקת אזניים), שתוצאותיה: פעילות רקע המשכית, בעיקרה דלתא ותיטא, סימטריות. הפרעות מרובות של פעילות שריר. בעת שינה, כישורי שינה סימטריים. לאורך הבדיקה כולה קומלכסים טמפורליים שמאליים (T3) של זיז גל חד. בעת נשימת היתר והגירוי הפוטי כנ"ל.
סיכום: חורג מהתקין בשל הפעילות הנ"ל המחשידה לקיום סף מוך לפעילות אפילפטית מוקדית כנ"ל.

אודה לך על תשובתך באם יש סבירות רבה שאכן מדובר על אפילפסיה או שייתכן שמדובר על סיבה אחרת.
 
ד''ר שי מנשקו  
22:35 10.07.12
תוצאות ה EEG אינם תקינות - אולם כפי שציינתי פעמיים רבות, מימצאים חריגים בבדיקה אינם מעידים ישירות על מחלה אפילפטית.
מומלץ לפנות להערכה של נוירולוג ילדים.

בברכה
ביתי בת כמעט 9 ומאובחנת כחולת אפילפסיה. הפירכוה הראשון היה לפני כמעט שנה (אוגוסט 2011) ומאז היו עוד 4 אירועי פירכוס.
הטיפול שהיא קיבלה עד היום הוא דפלפט פעמיים ביום כאשר המינון עלה לאחר כל התקף - בהתחלה המינון היה 5 מ"מ פעמיים ביום וכעט עטמד על 7 מ"מ.
האם נכון להעלות את המינון למרות שבבדיקות הדם נראה כי רמת התרופה בדם היא מעל הסף הרצוי?
בברכה

בצלאל
שלום בצלאל,

אנו מעלים את התרופה אם יש צורך גם אם הרמה שנמדדה היא בתוך ואף מעל הטווח וזאת בתנאי שאין תופעות לוואי משמעותיות מהטיפול


בברכה,
לפני שנה וקצת גילו אצלי אפילפסיית JME. אני מקבלת קפרה 1750 פעמיים ביום!
אני מקבלת התקפים פעם בשבוע ויש לי כאבי ראש במשך שנה שלמה שלא פוסקים ורק שינה מרגיעה אותם!! (עשיתי בדיקת MRI והיא יצאה תקינה)
חשוב לציין שאני בעלת משקל גבוהה אך בשום בדיקה לא נמצאה בעיה (שומנים בדם,כולסטרול גבוהה ועוד..) כרגע אני בתהליכי ירידה אך בכל זאת מקבלת התקפים..
ציינתי זאת כדי לדעת האם יש סיכוי שההתקפים שלי הם לא התקפים אפילפטיים אלא התקפים של הפרעות בקצב הלב?
(לאמי יש בעיה בלב: מסתם אאורטלי דו עלי )
 
ד''ר שי מנשקו  
00:14 08.07.12
במידה ועדין יש לך התקפים חוזרים- ממליץ לחזור לרופא מטפל ולשקול שינוי תרופתי [באם עדין לא קיבלת ] בתרופות כגון זוניאמיד, זונוגרם, למיקטל, דפלפט או פרזיום אשר כלום יכולים לתת מענה בסוג אפילפסיהכמו שאת מדווחת, ובמקרים רבים אף להפסיק את הפירכוסים לחלוטין.
באשלה באם האירועים נובעם מבעיה ללבית - יש לפנות בהקדם להערכה של קרדיולוג ולבקש לבצע ברור כמקובל כולל EKG ECHO לב או אף הולטר.

בברכה
לא כל כך הבנתי מהרופא איך להכין את הילד עבור בדיקת EEG, תוכלו לומר לי?
 
ד''ר שי מנשקו  
22:35 02.07.12
לא ברור מדוע עליך " להכין את הילד" - הפרוצדורה פשוטה וברור המקרים איננה דורשת דבר .

בברכה
 
אנונימית
17:50 21.06.12
היו לי התקפי אפילפסיה כשהייתי 10, אבל מאז לא היו לי התקפים. האם צה"ל יגייס אותי?
 
ד''ר שי מנשקו  
00:00 22.06.12
כאשר עוברות שנתיים ללא התקף או יותר [ רצוי גם ללא טיפול ] האיבחון הקודם כאפילפסיה- איננו מביא לירידה בפרופיל הצבאי ויתכן שלא גורר אף סעיף ללקוי.

בהצלחה
 
אביטל
07:52 13.06.12
שלום רב!
בזמן אחרון קילנו תרופה חדשה זרונטין אבל בגלל שאנו בדיאטה קטוגנית אז אסור שימוש ברופה זו בסירופ. במכבי נתנו לנו תרופה בשם ethimal האם זו התרופה הנכונה? כי חברה שלי שלב שלה גם נתנו תרופה מזימנה לא דרך מכבי ולתרופה שלה קוראים pethidan מגמניה ואני שואלת מה היא תרופה שהיא זרונטין בכדורים?תודה
 
ד''ר שי מנשקו  
22:13 13.06.12
שמות התרופות החלופיות אינם מוכרות לי כפי שציינת - אולם הרוקח בקופ"ח או בחברה המספקת לכם את התרופות יוכל / צריך לענות לכם בדיוק על כך.

בברכה
 
ד49
13:10 12.06.12
שלום. העין השמאלית נסגרת לי לעיתים תכופות. נוירולוג לא עזר ורופאת עינים נתנה לי טיפות (אולי אין דמעות?) זה העתיד שלי?
 
ד''ר שי מנשקו  
22:11 13.06.12
לא ברור מה את שואלת או מה נמצא בבדיקה הנוירולוגית - בכל אופן האתר מיועד לחולי אפילפסיה ולשאלות בנושא.


בברכה
 
אביגיל
15:51 05.06.12
ד"ר שי מנשקו שלום רב,

ביתי אובחנה מגיל 9 חודשים באינפנטיל ספאזם. היום היא בת 3 . היא טופלה בזריקות סינקטן ומייד אח"כ התחלנו טיפול בטופמקס שגרם לחוסר תיאבון. אח"כ התחלנו למיקטל. בגלל תרשימי EEG לא משביעי רצון שעדיין מראים פעילות חשמלית לא תקינה ( בצד השמאלי ), עלה מינון הלמיקטל ובנוסף גם מקבלת קפרה בגלל אירוע פרכוסי שכלל חוסר שיווי משקל, רעד ורצון להקיא. בגלל כל הנ"ל היום מטופלת בקפרה 2 CC פעמיים ביום ולמיקטל 75 מ"ג פעמיים ביום. ה - EEG כבר קרוב לשנה לא משתפר והמינון רק עולה. אנו מתוסכלים מן המצב הסטטי. באופן כללי יש לביתי עיכוב בדיבור ( מותאם לגיל שנה וחצי ).

1. האם כבר הגיעה לשלב שהתרופות כבר לא משפיעות עליה?

2. האם לדעתך יש צורך בהחלפת התרופה בכלל?

3. ביתי נמצאת בגיל מאוד קריטי - מה אתה ממליץ לעשות? אנו אובדי עצות ולא יודעים מה עלינו לעשות.

נשמח לחוות דעתך , בברכה והמשך יום נעים,

אביגיל
 
ד''ר שי מנשקו  
22:19 08.06.12
אביגיל שלום- התאור שאת כתבת מתאים למצבם של רבים מהילדים שלקו בסוג זה של אפילפסיה ולכן כדבר ריאשון אל לכם להתיאש!!
ישנם טיפולים [כגון דיאטה קטוגנית על סוגיה השונים], ותרופות שונות [ זונוגרם, ויגבטרין, פלבמאט, לקוזאמיד..] אשר ניתן עד לתת במטרה " להשתלט " במהירות האפשרית על האירועים הפירכוסים הנ"ל, היות וכפי שציינת ככול שהמחלה האפילפטית יותר פעילה כך ישנו איחור התפתחותי מצטבר [ אם כי לעיתים ממשיך גם לאחר הפסקה או הורדה ניכרת של תדירות הפירכוסים].
ממליץ כי תפנו שוב בהקדם להערכת הנוירולוג המטפל או ליעוץ נוסף בנושא.

בברכה
שלום
נפתח פורום הורים לדיאטה קטוגנית
מטרת הפורום היא לתמיכה במשפחות ובמטופלים. שיתוף בחוויות , להחלפת מתכונים , החלפת אינפורמציה בנוגע לדיאטה.
המטרה שלנו היא לגרום לכל מי שצריך את הדיאטה הקטוגנית - שיתחיל אותה
וכל מי שהתחיל אותה - יקבל את כל התמיכה והמידע האפשרי להצלחתה.

חשוב שכל הנמצא בדיאטה - ישתתף וכך יוכל להיעזר ולעזור לאחרים.


 
ד''ר שי מנשקו  
23:20 03.06.12
בהצלחה - ובתאבון !
 
ד49
16:17 01.06.12
שלום. האם יש צורך לעשות מידי פעם בדיקת דם ובאיזו תדירות, לבדיקת הלמיקטל
 
ד''ר שי מנשקו  
10:18 02.06.12
אין כול צורך לבדוק רמות למיקטאל באופן סדיר !!
הרמה מראה באם ישנה " תרופה" בדם אולם הקשר בין המספר המתקבל להסתמנות הקלינית איננה ברורה, או מקובלת כניטור [בניגוד לתרופות כגון דפלפט הידנטואין או לומינאל ]

בברכה
 
חנה
20:48 30.05.12
בני עם אפילפסיה מטופל בדפלפט כרונו ומלא בליחה ושיעול נראה לי שהדפלפט הוא הגורם, לדעת הרופאים לא !

האם ניתן ומותר לטפל בשיעול ולתת מוקוליט סירופ ? האם לא יפגע בספיגת הדפלפט וישפיע על רמות התרופה בדם ?
 
ד''ר שי מנשקו  
21:23 31.05.12
חנה שלום - בין תופעות הלוואי השכיחות של דפלפט לא מופיע הגברת הפרשת הליחה [ וגם טרם ניתקלתי בתלונה דומה מהמטופלים הרבים שלי על הטיפול הזה] אולם לא ניתן לשלול על הסף כי אחרי שביקרת אצל מומחה ריאות ולא נמצאה כל סיבה אחרת לליחה - שהדפלט הוא הגורם האפשרי.
בקשר לאפקט של מוקוליט על ספיגת הדפלפט , לדעתי אין כל בעיה אולם עליך לשאול את הרוקח בבית המרקחת שמנפק לך את התרופה .

בברכה
+ הוספת הודעה
   1 ...  12  13  14  15  16  17  18  19  20  ...  69  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אפילפסיה ילדים   התקף אפילפטי   פרכוסים   מחלת הנפילה   טיפול באפילפסיה   אפילפסיה בילדים   התקף אפילפסיה   כפיון
RSS RSS פורום אפילפסיה ילדים