בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אפילפסיה ילדים עמוד 16

פורום אפילפסיה ילדים הוא המקום לקבל מידע על אפילפסיה ילדים. פורום אפילפסיה ילדים יעסוק בנושאים כגון: התקף אפילפטי, אבחון אפילפסיה, פרכוסים, התקפי אבסנס, טוני קלוני, מחלת הנפילה, כפיון, טיפול באפילפסיה ועוד
מנהלי פורום אפילפסיה ילדים:
ד''ר טל גלבוע
לפרטים נוספים
ד''ר שי מנשקו
לפרטים נוספים
 
איילת
16:43 05.08.11
רציתי רק להגיד תודה ענקית הרגעת אותי מאוד
שמחתי להבין מהיא מחלת ה ESES יתרה מכך הבנתי שניתן להליף תרופות.
תודה
 
איילת
22:42 01.08.11
שלום רב,
ביתי בת 4.5 אובחנה במחלפת האיפלפסיה ככל הניראה מתאימה לאפילפסיה של הילדות.
מטופלט בדלפאפט+אוספלוט לאחר 2 EEG סוערים הוחלט על שינוי בתרופות.
וזה מה שנרשם היום לאחר בדיקה בשינה וערנות:
החמרה בEEG מוקד פעיל צנטרו-טמפורו-פרונטאלי מימין והתפרקויות בודדות כלליות עם החמרה בשינה עד לכמעט ESES המיספרלי.
הוחלט לרדת מהדפלפט ולקבל פריזיום 5 מ"ג פעם ביום לפני שינה ונמשיך עם האוספלוט.
שאלתי היא: מה זה ESES? כמה חייה הולכחם להשתנות ?האם זה מסוכן?
האם זה שאין פרכוסים מזה חצי שנה לא מעיד על שיפור במצב? מדוע המצב החמיר?
האם בגלל שינוי בתרופןת יש סיכוי גדול יותר לנפילות? אנחנו מורידים את הדפלפט בהדרגה.
אני מדואגת נורא אנא את תשובתך הדחופה.
 
ד''ר שי מנשקו  
15:56 05.08.11
ESES הינו מצב של פעילות אפילפטית תכופה בזמן השינה אשר מופיעה במעל ל80% מכלל זמן השינה , כפי שניצפת לאורך בדיקה ה EEG לאורך לילה שלם [ יש להקפיד לבצע בדיקת EEG או וידאו EEG, לאורך כל הלילה ורק אז ניתן בביטחה להגיע למסקנה הזאת ]. כמו כן יש לציין כי בסוג זה של מימצאים לעיתים לרוב לא ניראים פירכוסים "חיצונים" או קלינים , אולם ידוע כי באם לא מטפלים במצב בשילובי תרופות שונים, לרוב תופיע פגיעה קוגנטיבית- התנהגותית [ כגון קשיי זיכרון, בעיות למידה, קשיי קשב וריכוז ועד..] או אף בעיה שפתית.
ברוב המיקרים יש לנסות שילובים תרופתים שונים כדי להתגבר על הבעיה עקב עמידות חלקית של סוג אפילפסיה לטיפולים תרופתים.

בברכה
בתי הקטנה סובלת מטורטיקוליס, הבעיה שאובחנה לה היא שרירי צוואר חלשים. עוברת מעל כחודש פזיותרפיה. בסך הכל הכללי, נראה שיפור אם כי מדי פעם קיימת נסיגה, כמו הטיית הצוואר לצד השני. לציין כי עדיין לא מחזיקה את הראש בעצמה, אך בכל יתר האלמנטים (מוטוריקה עדינה ועוד) מתקדמת מאוד לגילה. ההבחנה של שרירי הצוואר נעשתה ע"י הפיזיותרפיסט והיינו אצל אורטופד למעקב וביצענו אולטרה סאונד פרקי יריכיים ובדיקת עיניים שיצאו תקינים.

הבעיה שלי היא שאחת לשבוע - שבועיים הצוואר של ביתי נתפס לכמה שעות, הכוונה היא שהיא איננה יכולה ממש להזיז את הצוואר לצד השני והוא ממש "תקוע", כאשר משבוע לשבוע המצב מחמיר, אתמול הצוואר שלה נתפס שוב, הפעם כל 10 דקות לערך התכווצה כולה, ידיים קפוצות, הצוואר נטה לצד בצורה אגרסיבית והעיניים מצמצו והיא האדימה, אך לא בכתה- לכמה שניות (התופעה של ההתכווצות הייתה למשך כמה שעות) ואז השתחרר כלא היה. מאוחר יותר הצוואר נתפס באופן קבוע עד אשר פנינו למטפל שהניח לה מחטים ושחרר את הצוואר.

על מה התופעה הזו מצביעה? מה עליי לעשות? אני מפחדת שלא מדובר במשהו נוירולוגי, האם הדבר מוכר, ייתכן והמזגנים אשמים? או שההבחנה של הפזיוטרפיסט שגויה?

המון תודה וסליחה על האורך של השאלה.
אינני חושב כי הבעיה היא "במזגנים" - לכול ילד עם טורטיקוליס חוזר כפי שאת מתארת שקורה לביתך יש צורך בהערכה של נוירולוג ילדים לשלילת אפשרויות אחרות כגורם לטורטיקוליס שלא על רקע " בעיה בשריר הצוואר". ממליץ כי תבקשו הפנייה..

בברכה
 
אמא חדשה
23:33 27.07.11
בני בן חצי שנה וסובל מאפילפסיה שאינה נשלטת בטיפול תרופתי. כעת הוא לוקח פריזיום, פלבמט ולומינל. לאחרונה החל חוסר שקט שהופיע בעיקר בערב/לילה ואט אט מתחיל לתפוס את כל היום כשבערב העוצמה גבוהה. זה מפריע לילד לכול, לישון ובעיקר להתפתח.
מה עושים כדי להרגיעו?
 
ד''ר שי מנשקו  
22:01 29.07.11
תחילה יש לחזור לנוירולוג המטפל ולרופא הילדים לברור הסיבות לאי השקט [ אשר לא תמיד קשורים לטיפול התרופתי ]. באם ללא כל מימצא חריג ניתן לשקול להוסיף מספר טיפות ריבוטריל לפני השינה.

בברכה
 
אמא חדשה
10:56 30.07.11
לא הייתי רוצה להוסיף עוד תרופה לארסנל התרופות שיש לו עד כה.
האם יש פתרון טיבעי שיאפשר לילד להרגע מעט?
 
אנונימי
18:49 26.07.11
שלום רב, ביתי בת 7 שנים עברה EEG בעקבות פירכוסים רבים המתבטאים בעיניים. תוצאת הבדיקה: תרשים-בלתי תקין אפילפטיפורמי פעיל עם פעילות מוקדית צנטרו-טמפולרית ימנית שעוברת היפרסינכרוניזציה דו-צדדית והופכת להתפרצויות זיז גל-איטי המתגברות בגירוי אור ונישום יתר.
שבוע הבא יש לה MRI והיא במעקב אצל נוירולוג.
מתוכלו להסביר לי את משמעות תוצאות ה EEG?
באבחנה כתוב: R/O EPILEPSY
תודה
 
ד''ר שי מנשקו  
22:04 29.07.11
באופן כללי- תוצאות ה EEG תואמות את התאור של הפירכוסים כפי שאתה מתאר . כאשר ע"פ הרישום ישנו "מוקד" בעל פוטנציאל אפילפטי מאיזורי המוח המרכזים מימין אשר עוברת להיות פעילות המערבת בהמשך את כלל המוח.
פנו חזרה לנוירולוג המטפל להערכה נוספת.

בברכה
בני בן 8 עבר התקף אפליפטי, ללא פרכוסים, רק התנתקות מקבל LAMICTAL 50MG.
הרופא הפנה אותו לבדיקת MRI - בבדיקה יצא כי מבנה המוח תקין וכי לא הודגם ממצא החשוד ל FOCAL CORTICAL SCLEROSIS או להפרעות במיגרציה, מה כן מופיע כי קיים רושם של אותות מעט מוגברים בהיפוקמפוס ימין, ללא עדות לדלדול מקומי: ארטיפקט? מזיוסקלרוזיס?, לסיכום: מופיע כי לא ניתן לשלול מזיוסקלרוזיס בהיפוקמפוס שמאל. ומומלצת בדיקה בעוד שנה.

אבקש את עזרתכם המינוחים האלו מלחיצים מעט... מה זה מזיוסקלרוזיס.?
לתשובתכם אודה
 
ד''ר שי מנשקו  
21:49 25.07.11
לימור שלום- לבנך יש אפילפסיה המתבטאת באירועים של " התנתקויות" אשר הם אחת מצורות הביטוי של מחלה פירכוסית באופן כללי. האיזור אשר מדווח כבעל אות חריג( ההיפוקמפוס הימיני) יתכן ומהווה מקור הפירכוסים ולכן "האות" חריג בהדמיית המוח , כמיצג עודף פעילות סביבו. מיוסקלרוזיס או היפוקמפל-סקלרוזיס מבטאים פגיעה בריקמה המוחית באותו איזור ( ההיפוקמפוס) ותהליך אשר בו ריקמה תקינה עוברת להיות ריקמה חריגה ומוקד פעילות פירכוסית. לרוב תחת טיפול תרופתי המצב איננו מגיע להנ"ל.

בברכה
 
לימור
10:26 26.07.11
ראשית תודה על התגובה המהירה,
שנית, האם הפגיעה בחלק זה של המוח עלולה להחמיר, או גרוע מזה האם זה עלול לגרום לסיבוכים בעתיד , הרי הוסבר לי כי אפליפסיית ילדים בדר"כ חולפת ומפסיקים בשלב מסוים עם הכדורים, האם פגיעה בחלק זה במוח תחייב קבלת כדורים תמיד?
לתשובתך אודה
 
ד''ר שי מנשקו  
21:59 29.07.11
פגיעה בחלק הזה של המוח [ ההיפוקמפוס] איננו נוטה " להחמיר" אולם גם איננו שיך לקבוצת האפילפסיות " השפירות " של גיל הילדות. באם הטיפול ימשך לתקופה ארוכה או רק למספר שנים קשה לתת תשובה כעת.

בברכה
 
שרית
19:23 16.07.11
שלום רב ברצוני לקבל מידע עבור פענוח בדיקה שערכתי לבני -הממצא שהתקבל הינו : תרשים בעל רקע מורכב מפעילות 8-9 הרץ עורפית, בטא מהירה ושטוחה וגלים איטיים בלתי סדירים באזורים הקדמיים בעת עירנות ופעילות שינה עם רקע איטי בלתי סדיר גבוה, מתח מורכב מגלי דלתא וטטא סימטרים בלתי סדירים בתדירות 4-6 הרץ , פעילות כישורית -k complex סמטרית בחלקו השני של התרשים.ללא שינוי בעת גירויי אור. רקע אחרון זה הופרע ע"י התפרקויות גלים זיזיים וגלים חדים סינכרוניים ודבוהי מתח. נצפים בעיקר בחיבורים המרכזיים.
אודה לקבלת תשובתכם המהירה והמהימנה.
 
ד''ר שי מנשקו  
20:42 16.07.11
שרית שלום - מימצאי ה EEG לא תקינים ומחשידים לפעילות חשמלית חריגה מאיזורים מרכזים של המוח ( כלומר הנמצאים באזור "קו האמצע").
גשי להערכת נוירולוג מטפל כדי לקשר זאת לסיבה שביגללה בוצע ה EEG

בברכה
 
שרית קידושים
12:05 24.07.11
דר' שי מנשקו בוקר טוב, לאחר שנפגשנו ביום שישי עם בני שלחת אותנו לעשות בדיקה EEG בשינה בתל השומר או במכון פרי. נקבעה פגישה לתל השומר ב- 10/8. האם זה בסדר מבחינת הזמן? בני שט ב- 11/8 ל- 8 ימים. האם זה בסדר?
תודה
שרית
 
ד''ר שי מנשקו  
21:45 24.07.11
שרית שלום- הפורום לא נועד לדיון במיקרים פרטיים.
אנא פני אלי דרך מזכירתי

בברכה
 
קטי
20:25 20.07.11
שלום רב, לבני יש אפילפסיה מוקדית , הוא מטופל בלמיקטל בבוקר ובערב וחווה התקפים קלים תמיד מתוך שינה.
אנו רוצים לטוס לח"ול ורציתי לדעת האם יש מניעה לטוס? האם צריך לעשות ביטוח מיוחד? האם הטיסה יכולה לגרום להתקף?
לתשובתך המהירה אודה
 
ד''ר טל גלבוע  
16:42 22.07.11
שלום קטי

ילדים עם אפילפסיה יכולים לטוס והטיסה עצמה אינה מגדילה הסיכוי להתקף
יש צורך לידע את חברת הביטוח בכך שבנך סובל מאפילפסיה
אם בנך לא מאוזן וחווה הרבה התקפים יתכן וזו תהיה בעיה על המטוס אלא אם יש לכם אפשרות לתת לו תרופה ולעצור את ההתקף
כמו כן, חשוב לדעת לאן אתם טסים ומה רמת הרפואה שם

בברכה,
 
רותם
13:08 19.07.11
שלום לכם


אמנם אני לא ילדה, ובת 45, ואשמח אם תוכלו לענות לי

עשיתי בדיקת E.E.G. היה לי קצת קשה בזמן שעצמתי עיניים, לא יודעת למה? תחושה כאילו נשאבת ונופלת, וממש לא נרדמתי

על פניו נראה לי שהתשובה בסדר, ממה שהסתכלתי בגוגל

אבל אולי יש כאלה שמבינים יותר ממני

פעילות רקע: בלתי סדירה אך סימטרית
במחצית קידמית: נראית פעילות ביתא מהירה נמוכת מתח
במחצית אחורית: נראית פעילות אלפא בתדירות של 10 מ/ש באמפליטודה בינונית ונמוכה הנחסמת בעת פקיחת עינים.
נשימת יתר: לאל שינוי
גירוי פוטי: ללא שינוי
סיכום E.E.G. בעירנות: בגדר הנורמה.

האם זה מעיד שהבדיקה תקינה, ואין הסבר להתנתקויות?
 
ד''ר טל גלבוע  
16:20 19.07.11
שלום רותי

הבדיקה תקינה כפי שכתוב לך בשורה האחרונה של התשובה לבדיקה

EEG תקין לא שולל ולא מאבחן אפילפסיה ולכן עלייך לחזור לרופא המטפל

בברכה,
 
רותם
17:12 19.07.11
שלום,
בתי בת השנה ושמונה חודשים אובחנה עם אפילפסיית ילדות שפירה והתחילה טיפול דפלפט פעמיים ביום. העלינו את המינון בהדרגה וכיום עומד על 4.5 פעמיים ביום. רמת התרופה בדם בבדיקה האחרונה הייתה 46.5. לילדה היו 2 התקפים חלקיים של 3-4 דקות מאז שהעלינו ל-4.5. הילדה מתפתחת בצורה מדהימה, חייכנית ופעילה. ההתקפים קרו בסמוך לפעילות סביב טרמפולינה, ג'ימבורי וכדומה.

האם מעתה מצטרך למנוע ממנה פעילות זו?
האם ניתן עוד להעלות את המינון?

אנחנו במעקב בתל השומר, אך אשמח גם לתגובה נוספת.
תודה רבה
היות וביתך מטופלת בדפלט (תרופה אשר בה ניבדקות רמת בדם) אין כל בעיה בעליה במינון בהתאם לצורך. כמו כן לדעתי אין צורך למנוע פעילות כגון טרמפולינה וכו היות ואין קשר ישיר בין הפעילות הנ"ל להופעה/ החמרת מחלה פירכוסית.

בברכה
 
נעם
19:45 17.07.11
היום התקשרו מהגן של בני בן הארבע שהוא לא מרגיש טוב . לקחנו אותו ובדרך הוא הקיא , היה לו חום קל של 37 וקצת. השכבנו אותו לישון . לאחר כשעתיים הוא קם מבולבל ואמר לאמא שלו איפה אני ? איפה אמא שלי? ועוד דברים לא ברורים ולא קשורים הוא גם היה מאד אדיש והוא לא כ"כ הגיב . הוא התלונן על כאבי ראש [אמא שלו אומרת שאולי היה לו סימן כחול מסביב לפה] אציין שבמשפחה של האמא יש 2 מקרים של אפילפסיה [אח ובן דוד] בהמשך היום הוא חזר לעצמו לגמרי [היתה לו עוד הקאה אחת במהלך היום] האם זה וירוס פשוט?

או שיש מקום לבדיקת EEG ?

תודה על תשובתכם.
 
ד''ר טל גלבוע  
00:35 18.07.11
שלום נעם

המקרה כפי שתארת כאן אינו חשוד לאפילפסיה
אם יהיו אירועים נוספים מומלץ לבדוק זאת

בברכה,
 
צפון
01:44 15.07.11
שלום רב
בן שלי כעת בן 3 וחצי שנים, ידוע על פגיעה ניורולוגית- עדיין אין זיהו למחלה, סובל מפרכוסים מסוג מיוקלונוס, מקבל טופאמאקס במינון של 37.5מ"ג בבוקר, 37.5 בערב, כמו כן סבריל במינון 750X2 ביום, לאחרונה יש לו תיקים בראש- מזיז הראש הצידה מתוך שינה שגורם לו להתעורר רבות בלילה, הועלה מינון של הבוקר ל 50 מ"ג אך עדיין יש לו אותם תופעות אפילו החמירו
שאלה
האם העלאת מינון הטופאמאקס יכול להחמיר הטיקים הללו?
מה ניתן לתת לילד כתוספת טיפול להרגיע את המצב הזה
לציין כי הילד מרותק למיטה עם פגיעה מוחית, מחפשים קצת מנוחה בלילה
תודה
 
ד''ר טל גלבוע  
13:17 15.07.11
שלום משה 10

קשה לקבוע האם מדובר בטיקים או בפרכוסים או בדפוס התנהגות של ילד עם פגיעה מוחית. ככלל, טיקים נעלמים בשינה ולכן לא נראה לי שבכך מדובר. אם מדובר בפרכוסים יש לנסות ולשפר את הטיפול באמצעות תרופות נגד פרכוסים (אפשר לעשות EEG בשינה ולראות אם אלו פרכוסים או לא). אם מדובר בהתנהגות - ניתן להתעלם מכך (למה זה מפריע לכם שהוא מתעורר? הוא בוכה או צועק ומעיר אתכם?) או לתת תרופות שמעמיקות את השינה.

ממליצה שתגשו לנוירולוג המטפל ותדונו איתו באפשרויות הטיפוליות

בברכה,
 
יהודה בן יוסף
11:35 11.07.11
שלום דר שי מנשקו לפני כמה חודשים הייתי אצלך בקליניקה בבאר שבע הגעתי ביחד עם ביתי ליאל בן יוסף ועם אישתי
הילדה עברה מקרה של אפילפסיה פרכוס בגן שלה בדקת את הילדה והיתרשמת לחיוב המלצת על 2 דברים
חצי כדור כל יום במשך 3 חודשים (אוסופולט)
ובדיקת EEG למשך 48 שעות שהתור אליה בתל השומר הוא רק בספטמבר
היתקשרתי למשרד שלך כמה פעמים אבל המזכירה שלך לא מוכנה להשאיר לך הודעה
בגלל הטענה שלה שאתה מטפל באלפי אנשים ואין לך אפשרות לחזור למטופלים בטלפון וזה בסדר מבחינתי אבל עבר כבר 3 חודשים ואני לא יודע אם להמשיך עם הטיפול התרופתי ואני חייב לדעת מה לעשות
אם תוכל לחזור אלי במייל ולהגיד לי מה לעשות אני יודה לך מאוד
דרך אגב אמרת לי לחזור אליך רק אחרי הבדיקה של ה EEG ככה שאם תרצה שאני יגיע גם לפני אני יגיע (דרך אגב הגעתי באופן פרטי לא דרך קופת חולים)
 
ד''ר שי מנשקו  
22:05 11.07.11
יהודה שלום- אכן המזכירה ממונה מטעם הקופ"ח לקביעת תורים בלבד, אולם תמיד אפשר להשאיר לי הודעה דרך הסניף ואחזור אליך. בכול מקרה תוכל ליצור איתי קשר גם ב 035302577

בברכה
 
אמא
22:14 07.07.11
האם קיימת תופעה של פירכוסונים קטנים בצורה של שאיפת אויר לשבריר שניה

בני עם פיגור קשה ואפילפסיה מטופל בדפלפט כרונו 1000 פעמיים ביום והרמה בדם קרובה תמיד ל-100 עם שיפור משמעותי

לאחרונה סובל המון מריבוי של ליחה ושיעול ולפני מס' חודשים החלו מין שאיפות אויר ופקיחת עיניים לשניה

האם זה יכול להיות סוג של פירכוס ? אולי סוג של טיקים
לא ניתן לבצע EEG
התור המתוכנן לרופא הניירולגית נדחה עקב עיצומי הרופאים ואני מרגישה אבודה
 
ד''ר שי מנשקו  
09:47 09.07.11
בכל חולה אשר מטופל בתרופות צורת הפירכוסים יכולה להשתנות על רקע הטיפול , ולכן לא ניתן לשלול כי האירועים שאת מתארת הם על רקע פירכוסים. יש לציין כי לילדים עם פיגור ישנם מאפיניים " התנהגותיים" שונים אשר בחלקם באם לידי ביטוי כנשימות שונות, תנועות ידיים חריגות, תנועות עיניים וכו.
ממליץ כי תמתיני להערכה הנוירולוגית...

בברכה
 
אמא
22:33 07.07.11
במידה ויש אבחנה של הפסקת נשימה מרכזית מה יעזור או יתרום ביצוע בדיקת MRI
 
ד''ר שי מנשקו  
09:43 09.07.11
בהחלט - יש לשלול הפרעה מיבנית או בעיה " מטבולית" הניתנת להערכה יחסית ע"י ביצוע MRI/ MRS

בברכה
 
מרינה
19:25 08.07.11
כבר 3 פעמים זה קרה עם אחת התאומות זהות שלי ואני מתה מפחד... תחילת הלילה שמעתי צלילים לא ברורים, חשבתי שכלב מקיא והלכתי בעקבותם. הבת שלי במיטה עשתה תנועות ראש מצד לצד ( אחת הפעמים היה מן קצב מהפה ). צבע עור מפחיד, לא חי. שיניים עצומות ו לא מגיבה. נבהלתי נורא, לא ידעתי מה לעשות. הכנסתי אצבע, פתחתי לה נתיב אוויר. ממש לא מיד ( נראה לי מספר דקות ) התחילה לנשום אך לא חזרה להכרה. כעבור עוד מספר דקות הרגשתי שחוזרת מרחוק ולא מהר, ענתה שאני אימא אך לא ענתה נכון באיזו כיתה ועוד שאלות מין כאלו. כעבור עוד זמן הסתכלה ולא הבינה מה כולם רוצים ממנה, לא זכרה כלום. עוד שמתי לב שכאשר חזרה לנשום הייתה נוטה להרדם חזק אך פחדתי לתת לה... תענו לי, בבקשה, למה זה דומה והאם צריך להתערב והאם מסוכן אם אני לא אשמע אותה??? תור לנוירולוגית בעוד שבוע. תודה רבה.
 
ד''ר שי מנשקו  
09:42 09.07.11
התאור שאת מתארת נישמע כמו אירוע פירכוסי- אולם יש תחילה להגיע להערכה נוירולוגית כדי להרחיב את הברור. באם אירועים נוספים ממליץ כי תפני למיון ילדים קרוב עד קודם לכן להערכה.

בברכה
האם יכול להיות שקפרה תגרום לבעיות מבחינת כאב פיזי או רגש מוזר בזמן שימוש ביד ספציפית אך לא בשאר הגוף?

חשבתי שזה פסיכולוגי אבל לפני הקפרה לא היה לי את זה והבעיה היא שזה מלחיץ אותי ואצלי מכיוון שהלחץ כל היום זה יכול ליצור התקף,מה שכן מאז שהתחלתי לקחת קפרה התחלתי לשים לב לגורמים הפיזיים שיוצרים לי בעיות מסויימות אז אוי זה לא פסיכולוגי.

בכל אופן עשו לי בדיקת אי אם ג'י ולמרות שלא חזרתי לניורולוג עדיין בסוף הבדיקה הוא טען שזה לא משהו רציני בכלל,גם מה שאני מרגיש ביד זה לא רציני אבל מתסכל וכל תזוזה שאני עושה אני מרגיש כאילו משהו אל בסדר אפילו לאחוז משהו עם היד נותן לי הרגשה כאילו זה יפול וחוסר ביטחון מוחלט.לעומת זאת אם אני לא מזיז תיד והיא סתם שוכבת לא מרגיש כלום,ביד השניה הכל תקין.

אשמח לתשובה.
לטיפול התרופתי בטיפול נוגד- פירכוסים או לאפילפסיה לסוגיה תופעות לוואי מדווחות אך גם יחודיות לכל משתמש. באם הדבר מפריע לך כפי שתארת, נסה לבקש מהרופא המטפל לשקול החלפת הטיפול.

בברכה
 
רותם
19:20 07.07.11
בינתיים סיפרתי לרופא, והוא אמר שקודם אעשה אי.אי.ג'י. ואמר שנהדר שסיפרתי לו, שזה נשמע סוגי התנתקויות של אפילפסיה. וחשוב מאוד לעשות אי.אי.גי., נקבל את התשובות ונמשיך משם.
 
דנה
23:02 05.07.11
אם לתינוק בינתיים אין פרכוסים, האם בדיקת EEG היא "תעודת ביטוח" לכך שאין לתינוק אפליפסיה וגם לא יהיה?
תודה
נעזרים בבדיקת איאיג'י כדי לוודות שיש אפילפסיה וגם כדי לאבחן את סוג האפילפסיה.
בדיקות איאיג'י לא תמיד מראות פעילות אפילפטית גם אם יש אפילפסיה וחלק מסוגי האפילפסיה באיאיג'י רגיל בכלל לא רואים אותם.יש גם סוגי אפילפסיות כמו שלי שמתפתחות בדרך כלל בגיל ההתבגרות ועד לשלב הזה בחיים הכל יהיה תקין.

דרך אגב יש המון גורמים שיכולים לגרום לאפילפסיה בין אם זה פגיעת ראש,חיידק איזשהו במוח,זיהום,גידול וזה עוד לפני הגנטיקה.אין תעודת ביטוח כי אי אפשר לצפות מראש מה יקרה בעתיד מבחינת הגורמים שציינתי לכן אין טעם לחשוב על זה לדעתי.
 
ד''ר טל גלבוע  
09:48 07.07.11
שלום דנה

אין תעודות ביטוח בעניינים רפואיים
אם אין פרכוסים אז אין אפילפסיה
את העתיד לא ניתן לחזות

בברכה,
 
רותם
21:40 05.07.11
שלום לכם

אני בת 45 אומנם, אבל הופניתי אליכם מהתמיכה של המבוגרים.

אני עדיין בבדיקות, עדיין לא ברור שום דבר.

הופניתי לנוירולוג, בעקבות תאונת דרכים שעברתי לפני כ-4 שנים, זעזוע מוח, ודימום מוחי, כעת אני בשיקום לנפגעי מוח, הפגיעה שלי מוגדרת קלה, אם אפשר להגדיר אותה קלה. קשיי קשב וריכוז, בעיות בזיכרון. ובשנה האחרונה החלו להופיע סוגים של ניתוקים או התנתקויות.

התנתקות שלפניה מופיעים דפיקות לב מהירות, והרגשה של משהו שעומד לקרות, ואחר כך התנתקות, שאין לי מושג איך היא מגיעה, רק אחרי שאני חוזרת לעצמי, אני מגלה שבעצם התנתקתי, לא נעים, סוג של בילבול, אפילו עייפות. וזה יכול להימשך בערך דקה-שתיים.
מלבד זה יש לי ניתוקים במשך היום, שייחסתי לקשב וריכוז, או שאני יכולה לראות משהו, ולא יכולה להגיב בכלל, כמו סוג של שיתוק, או שאני מתנתקת ולא מרגישה, לזמן קצר מאוד, 20 שניות בערך. לא יותר מכך.

השאלה שלי, במידה ובאמת תאובחן אפילפסיה, אני יודעת שיש טיפול תרופתי, האם אפשר לקחת קונצרטה?

נשלחתי לעשות בדיקות E.E.G. ו C.T. הרופא גילה משהו שקשור למשהו עם ריפלקס הופמן, כשבדק לי את הרגל, אבל לא קשור לזה.

בינתיים לא אושרה לא בדיקת ה C.T., לא יידעתי את הרופא לגבי כל מה שאני מרגישה, ומחר אני צריכה לדבר איתו טלפונית. האם לספר לו טלפונית, או לא לספר כלל. ולהגיד שרק לא אישרו לי את הבדיקה. ממש מבולבלת לגמרי. לא חשבתי שזה חשוב, ממש לא הבנתי לפני ששאלתי, והבנתי שיכול להיות שמדובר ב E.E.G..

מבולבלת אשמח לשמוע מה דעתכם? לגבי הקונצטרה, וכל מה שאני חווה, ומה לעשות לגבי הרופא?

תודה
רותי
 
ד''ר טל גלבוע  
09:45 07.07.11
שלום רותי

קודם כל יש לברר אם הניתוקים הם פרכוסים ולכך דרוש EEG
אם אכן יש פרכוסים אז עד שמגיעים לשליטה עליהם אין לתת קונצרטה
כדאי שתספרי לרופא שלך כל מה שאת עוברת כך שיוכל לקבל החלטות מושכלות

בברכה,

+ הוספת הודעה
   1 ...  12  13  14  15  16  17  18  19  20  ...  62  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אפילפסיה ילדים   התקף אפילפטי   פרכוסים   מחלת הנפילה   טיפול באפילפסיה   אפילפסיה בילדים   התקף אפילפסיה   כפיון
RSS RSS פורום אפילפסיה ילדים