בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום אורולוגיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אורולוגיה ילדים עמוד 9

פורום אורולוגיה ילדים הוא המקום בו תוכלו להתייעץ עם אורולוג ילדים מומחה בכל הנוגע לתחום אורולוגית ילדים: הרטבת לילה, אשך טמיר, זיהום בדרכי השתן, היפוספדיאס, אבנים בדרכי השתן, בריחת שתן, עקמת הפין, מומים מולדים ועוד
מנהלי פורום אורולוגיה ילדים:
ד''ר דוד בן מאיר
לפרטים נוספים
 
דקלה
18:41 26.01.14
שלום, בני בן השש במעקב גדילה והרופאה
הבחינה כי יש לו אשך אחד קטן והשני גדול יותר.
יש לציין שאנחנו ההורים לא שמנו לב למשהו יוצא
דופן... האם יש סיבה לדאגה?
תודה
 
מיכאל
05:43 16.01.14
שלום,
ילדתי בת ה 6.5 , מרבה ללכת לשירותים. היא יכולה בחצי שעה ללכת 3-4 פעמים. (בכל הפעמים יוצא לה שתן). היא ילדה בריאה ואינה מתלוננת על צריבה או כאבים.
האם אפשר לשלול דלקת בדרכי השתן אם אין סימנים נוספים מלבד תדירות? בעבר עשינו בדיקות שתן והן יצאו תקינות. (התופעה הזו נמשכת קרוב לשנתיים והתדירות משתנה מתקופה לתקופה)

תודה מראש
מיכאל
 
ד''ר דוד בן מאיר  
17:26 17.01.14
מיכאל שלום,
אם התופעה אינה חולפת ומפריעה לאיכות החיים יש לבצע ברור ראשוני שכולל US דרכי שתן, בדיקת שתן ויומן השתנה ולפנות לאורולוג ילדים להמשך טיפול.
דר' בן-מאיר
שלום רב,
בני בן 4.5 נגמל קצת לפני גיל 3...
סובל מהרטבת לילה מאז שרק מחמירה !
בהתחלה היו פספוסים מדי פעם , אחרי כמה חודשים החל לפספס כל לילה אז היינו לוקחים אותו לשירותים כמה שעות אחרי שנרדם והיה מתרוקן ומתעורר יבש.
מלפני חצי שנה - גיל 4 המצב ממש החמיר!!!!
יש לציין שהוא כמעט ולא שותה. נניח לא שותה כלום משעה שש בערב, בשמונה מתרוקן בשירותים והולך לישון. לפעמים כבר בעשר כשאני באה לקחת אותו לשירותים הוא כבר רטוב. ואם לא ואני לוקחת אותו לשירותים אז בשש בבוקר הוא שוב רטוב. ולא מעט אלא רטוב כולו.
האם זה הגיוני בהתחשב בזה שהוא כמעט ולא שותה בשעות הערב?
הבנתי מהכללית שמטפלים רק מגיל חמש השאלה אם יש מקום לבדיקה פיזיולוגית כרגע? המצב מאוד מאוד מטריד אותו והוא מאוד מתבייש בזה.
יש לציין שהשינה שלו מאוד מאוד מאוד חזקה.
 
ד''ר דוד בן מאיר  
17:24 17.01.14
שלום רב
ניתן לבצע ברור ראשוני אצל רופא הילדים אך אינני ממליץ לטפל עדיין בגיל זה, אלא לחכות לפחות לגיל 5 שנים
דר' בן-מאיר
 
רינת
13:03 14.01.14
בתי בת ארבע וחצי וגמולה מגיל שנתיים. בגיל שנתיים וחצי הוצא פוליפ מהמעי. מאז הגמילה היא אינה מפספסת בלילה אך במשך היום היא עסוקה בהתאפקויות ובורח לה פיפי לעיתים קרובות. נדמה כאילו יש לה לחץ חזק של פיפי כל הזמן, גם זמן קצר לאחר שעשתה בשירותים. ההתאפקויות הללו מונעות ממנה ליהנות ולשחק עם ילדים בגן כיוון שהיא חוששת שיברח לה. לרוב היא מתיישבת על הריצפה ומתנדנדת כדי שלא יברח. אני חוששת שישנה בעיה פיסיולוגית בשלפוחית.
אשמח לעצה!
 
ד''ר דוד בן מאיר  
17:23 17.01.14
רינת שלום,
נשמע כמו שלפוחית רגיזה.
מצריך ברור אורולוגי או נפרולוגי ולאחריו טיפול תרופתי/התנהגותי.
דר' בן-מאיר
 
רונית
09:06 14.01.14
שלום, הבן שלי בן שנתיים ו-7 חודשים, גמול מזה 4 חודשים. כאשר אני לוקחת אותו לשירותים אני רואה כי הפין - בעת הזקפה לקראת הטלת שתן - מוטה שמאלה. האם הדבר אמור להסתדר עם הזמן או שיש לטפל בנושא?
 
ד''ר דוד בן מאיר  
17:21 17.01.14
רונית שלום
לרוב מדובר בבעיה אסתטית. אם ההטייה נראית לכם משמעותית הייתי מצלם את הפין בעת זיקפה ופונה לאורולוג ילדים בשאלה לתיקון. ניתן להעריך זאת כהלכה רק בעת זיקפה.
דר' בן-מאיר
שלום רב, בני בן 7 חודשים במהלך ההריון ובבדיקות המעקב נתגלה אצלו אגן כליה אחד מורחב קלות. לאחר הלידה היינו במעקב אצל פרופ׳ פומרנץ ובשני אולטרסאונדים שעשינו לכליות ולדרכי השתן התברר שאגן הכלייה עדיין מורחב קלות. לפני כחודשיים עשינו אולטרסאונד שלישי והפעם גילו שאגן הכליה כבר לא מורחב אבל דפנות כיס השתן מעובות קלות היינו אצל הפרופ׳ עם הממצא החדש והוא ביקש שבעוד חודש נעשה שוב בדיקה.
כעת שבנו מהבדיקה והממצא הוא עדיין שהדפנות מעובות קלות , אני ממש לחוצה מה הסיבה שזה ככה? מה הן דרכי הטיפול?
אודה לתגובתך
 
ד''ר דוד בן מאיר  
17:20 17.01.14
רויטל שלום,
ממצא זה יכול להיות בגדר הנורמה בבנים בגיל זה.
צריך לוודא שמתרוקן בצורה שלמה לאחר הטלת שתן, לעיתים משלימים ברור נוסף.
באם דפנות הכיס ממשיכים להיות מעובים או שאין התרוקנות שלמה כדאי לפנות גם לאורולוג ילדים לצורך השלמת הברור.
דר' בן-מאיר
שלום ד"ר,

בני כמעט בן 5 ומאז שנולד אני שמה לב ששק האשכים שלו ריק לסירוגין. בבדיקה אצל רופאי הילדים (2 רופאים שונים. אחת היא אורולוגית, השני נפרולוג) הם אומרים שאין בעיה עם האשכים עצמם, שהם ירדו בצורה תקינה, אבל הם עדיין 'עולים ויורדים' כל הזמן.

האם התופעה ידועה? האם היא מצריכה טיפול?
האם זו בעיה? למי פונים?

המון תודה,
מיטל
 
ד''ר דוד בן מאיר  
17:17 17.01.14
מיטל שלום,
מצב כפי שמתארת מצריך מעקב ולא ניתוח אך כדאי להבדק אצל אורולוג ילדים
דר' בן-מאיר
שלום ד"ר,

לפני כמה ימים התחיל לילדה שלי לחץ לעשות שתן כל הזמן. היא גמולה מחיתול יום ולילה מזה חצי שנה.
עשינו בדיקת שתן והתרבית יצאה שלילית עם כדוריות דם לבנות בנורמה.
אז אין דלקת ואין חיידק. אין חום אין כאבים ואין צריבה. הכל רגיל והיא מתפקדת רגיל, רק בזמן שהיא רוצה פיפי אז היא יושבת,עושה, מנגבת, קמה ואז טוענת שעדיין יש לה פיפי ולא רוצה לקום. היא כועסת שהפיפי לא יוצא והיא מרגישה שעדיין יש לה פיפי וזה מרגיז אותה, היא אומרת שאם היא לא תעשה אז הוא יברח לה. (אבל זה נדיר שבורח לה).בסוף אני מרימה אותה בידיים מחבקת אותה כמה זמן שצריך וזה נגמר.
הרופאת ילדים טוענת שזה מהקור וצריך להלביש לה אולי עוד מכנס או גרביון.
מה דעתך בנושא ? מה זה יכול להיות? זה יימשך כל החורף?
(דרך אגב בגן טענו שזה לא קורה).
זה יכול להיות פסיכולוגי גם?


בתודה מראש האמא המודאגת.
 
ד''ר דוד בן מאיר  
22:34 12.01.14
שלום מיטל,
לרוב מדובר בתופעה חולפת שמקורה אינו ברור, פעמים רבות מופיעה לאחר מחלה. הייתי משלים US דרכי שתן כולל שארית שתן אם התופעה אינה משתפרת.
באם אין שיפור משמעותי בתוך מספר שבועות לפנות לברור נוסף אצל אורולוג ילדים.
דר' בן-מאיר
שלום רב!
בני בן השלוש נולד כשחור הפין מעט פתוח ואדמומי.
לאחר שהלכתי לרופא עור ילדים ואמר שהכל נראה בסדר ורק כשיגדל אם ירצה חבצע ניתוח קוסמטי....כיום בני טוען מידי פעם שהוא מרגיש צריבה באזור החור.
היום היינו אצל רופא עור והוא אמר שבהחלט יש אפשרות שצורב והפנה לאורולוג ילדים ואמר שאולי יש לבצע ניתוח בהרדמה מלאה...בהפנייה כתוב: "היצרות של המאטוס של הפין".
אנחנו מאוד מודאגים, מה זה אומר?...והאם יש אפשרות לטפל בדר אחרת?...
אשמח מאוד למענה..
תודה רבה!
שלום רב,
יתכן שמדובר בדלקת של פיית השופכה שמצריכה מריחת אנטיביוטיקה מקומית.
היצרות של הפיה ללא דלקת לרוב אינה גורמת לכאב.
ממליץ על בדיקת אורולוג ילדים.
דר' בן-מאיר
 
שלומית
11:16 29.12.13
שלום,
בני בן 8. כבר לפני מספר שנים אמרתי לרופא הילדים שהאשכים שלו לעיתים נמצאים ולעתים נעלמים (כלומר אי אפשר למשש אותם, לחוש בהם) - הרופא אמר שאם אני יכולה למוצאם הרי שהכל בסדר. אתמול לפני האמבטיה בני אמר לי שהאשכים 'נעלמו', ביקשתי ממנו שכשיכנס לאמבטיה ינסה למשש אותם (חשבתי שהמים החמים יעזרו בזה) הוא הצליח למצוא רק אחד. האם עלינו לבדוק זאת? זה נאה לי מאוד מוזר. האם יש שם לתופעה כזו? האם זה אשכים טמירים? אשמח לכיוון.
תודה
 
ד''ר דוד בן מאיר  
23:31 01.01.14
שלומית שלום,
אשכים תמירים אינם יורדים לשק האשכים לעומת ניידים שיורדים.
על מנת להבדיל בין שני הסוגים מציע לפנות לבדיקה אצל אורולוג ילדים. אשכים תמירים צריך לנתח בעוד שאחר ניידים עוקבים
דר' בן-מאיר
שלום רב ביתי בת ה17 אושפזה לפני חודשיים בגלל דלקת בדרכי שתן עליונות היה לה חום נורא גבוהה הקאות מרובות ירידה בהמוגלובין ולא הגיבה לאנטיביוטיקה והחליפו טיפול כמה פעמים באישפוז עד להקלה ורגיעה במצב .לפניי שבוע היו לה כאבים במותן ודחיפות לשתן אבל לא יוצא הרבה מיד הרופא התחיל אנטיביוטיקה ושלח שתן לדגימה תרבית תקינה וליקוציטים 250000 מצד אחד אמר שהבדיקה תקינה מצד שני אמר שחייבת טיפול אז יש דלקת או אין דלקת ולמה אנטיביוטיקה?
תודה מראש
אמא
 
ד''ר דוד בן מאיר  
23:28 01.01.14
אמא יקרה,
מציע שתפני את השאלות הללו לרופא שמטפל בכם
דר' בן-מאיר
שלום,
תעזור לי להבין משהו בבקשה. יש לי ילד חכם ומקסים בן 7 שסובל מחוסר שליטה בצרכים שלו (קטנים וגם גדולים). עושה פיפי בלילה במיטה וביום לפעמים מפספס גם קקי. בדקנו אותו מכל הכיוונים, טופלנו אצל פסיכולוג ילדים, נתנו לו תרופות נגד הרטבת לילה אך הכל לא עזר ממש. פתאום מישהו אמר שתופעה הזאת יכולה להיות בגלל שימוש בסמים קלים (גראס) של אבא שלו לפני שהתחתן (הפסיק כחצי שנה לפני שנכנסתי להריון). האם אתה יודע משהו על זה? עד כמה יש פה קשר בין הדברים?

תודה!
 
ד''ר דוד בן מאיר  
20:04 16.12.13
אין קשר בין הדברים
דר' בן מאיר
 
רות
11:55 17.12.13
שלום! לפני שבוע גילו לי בבדיקת מי שפיר כי יש לעובר תסמונת קליינפלטר, כתוצאה מכך החלטנו ללכת על "לידה שקטה".
יש לנו ילד בן 5 בבית שאצלו לא ביצענו בדיקת מי שפיר, מהי הפרוצדורה לאיבחון בגיל זה? אנו רוצים לוודא שחלילה אין לו תסמונת זו.
תודה מראש.
 
ד''ר דוד בן מאיר  
20:04 16.12.13
ויקי שלום,
עליכם לפנות לגנטיקאי לצורך אבחון
דר' בן-מאיר
שלום רב,

בני בן שנתיים וחצי, ילד בריא. בעת הטלת שתן כאשר איבר המין נוטה לעבר האסלה זרם השתן יוצא בזוית של כמעט 90 מעלות, אציין כי זרם חזק.
מלבד זה, ילד גמול, אין בעיות בהטלת שתן, דלקות וכו.

אשמח לדעתך בנושא.
שלום רב,
יתכן שמדובר בפית שופכה מוצרת אשר ניתן להרחיבה בפעולה קצרה. מציע לגשת לאורולוג ילדים לבדיקה (אין מדובר במשהו דחוף)
דר' בן-מאיר
הבן שלי סובל מתופעה של פין חבוי, הוא פעוט רזה ופעיל, נאמר לי בעבר שהדבר יסתדר כאשר הוא יגדל במקצת וירזה- אך לא כך קורה ואני מודאגת. התופעה החלה, דרך אגב, לאחר הברית. עד הברית לא היתה כל בעיה הברית עצמה היתה נוראית, ולאחריה היו הידבקויות, והפין נכנס פנימה.
אני תוהה האם יתכן והברית גרמה לכך? האם יכול להיות שההבט זה יסתדר? ובעצם, מהו הטיפול האפשרי כדי למנוע ממנו סבל עתידי.
תודה
 
ד''ר דוד בן מאיר  
18:21 07.12.13
שלום רב,
פין חבוי אינו גורם סבל, לרוב מסתדר מאליו עד גיל ההתבגרות. לעיתים בשל עודף עורלה ההורים מעדיפים לבצע תיקון אסתטי. אם ישנן הידבקויות נהוג לעקוב ו/או להפרידן.
אין תמיד קשר בין פין שקוע לבין שומן עודף
דר' בן-מאיר
הי יש לי תינוקת בת 3 חודשים שתהיה בריאה אחת מתאומים שנולדו פגים בשבוע 33.3. הגענו השבוע לאשפוז עקב חום והתגלה אי קולי בשתן טופלה ברוצפין. באולטרסאונג כליןת התגלה כי כליה שמאלית גודלה 0.5 אמרו תקין וימנית גדולה יותא 0.63 עם מערכת מאספתכפולה(אבל עפ זאת אמרו שזו לא ממש הרחבה כי הבדעקה נעשתה בזמן דלקת שמרחיבה גם ככ). סקירות בהריון תקינות לגמרי נעשו אצל מןמחה שלא אמר דבר על כך. רציתי לדעת מה המשמעויות בתינוקת כזו קטנה ואם חלילה יש סיכןן בדבר הזה ? בממצא הזה? אני ממש מפוחדת ועברתח המון עד הילדים שלי שיהיו בריאים מקןה שתרגיע אותי.ועוד שאלה האם כדאי ךעשות לתאןם אולטרסאונד כליןת וכן לאח הנוסף בן השנתיים.
 
ד''ר דוד בן מאיר  
18:20 07.12.13
שלום רב,
מערכת מאספת שכיחה אום אינה מורחבת לא דרוש ברור כלשהו, אם מורחבת יש לפנות לאורולוג ילדים או נפרולוג ילדים להמשך ברור. גם אם המערכת אינה מורחבת הייתי ממליץ לבצע US דרכי שתן בגיל 6-12 חדשים
דר' בן-מאיר
שלום,

מאז ההחלמה לאחר ברית המילה לבן שלי יש נפיחות בעור מתחת לכיפת הפין זה לא נראה לי נורמלי . בנוסף לעיתים פתח השופכה שלו אדום ונראה מודלק
אשמח מאוד להמלצה על אורולוג ילדים שעובד עם הכללית באזור אשקלון-אשדוד

תודה...
לביתי בת ה-8 חודשים רפלוקס דרגה 5 ונוטלת רספרים מניעתי פעם ביום בשעה שבע וחצי בערב
אתמול עקב עליית חום בוצע בדיקת שתן סטיק במרפאה והיתה תקינה ולכן לא פנינו למיון בהוראת רופא הילדים שגם בדק אותה ולא מצא מקור לחום
הבוקר בקופת חולים לא היתה ערכת קטטר ו- SPA לא צלח עקב שלפוחית ריקה ולאחר ניסיון ה-SPA בוצעה בדיקת שתן בסטיק משקית שתן אריתרוציטים ולויקוציטים
רופא הילדים ביקש לתת שתי מנות רספרים ביום עד תוצאה של התרבית (שנלקחה משקית שתן ולא קטטר או SPA כאמור)
והמליץ לא ללכת למיון
השאלות שלי הן:
1. האם לגשת למיון בכל מקר לבדיקת שתן מדוייקת יותר (אציין כי עד כה היו לביתי שני אירועים של דלקת בדרכי השתן כאשר הראשון במאי היה ESBL והשני לפני חודש היה איקולי רגיש וטופלה ע"י צפורל)
2. אם לא לגשת למיון האם לתת שתי מנות רספרים ?
3. מתי לתת את הרספרים - נתתי מנה הבוקר ב-11:30 כשחזרתי מקופת חולים, האם לתת את הבאה 23:30 בלילה או לתת כרגיל ב-20:00 ומחר בבוקר ב-19:30 (עדיף לי)?

תודה
רבה
קרין שלום
אםיש רופא ילדים טוב יכול להחליף הצורך לביקור מתיש במיון. רופאך נהג נכון. חשוב מאד לטפל עד קבלת תרבית באנטיביוטיקה כלשהי במידה ששתן לכללית לא תקין. טיפול כזה יכול למנוע נזק כלייתי.
דר' בן-מאיר
שלום וברכה,

כיום אני בן 25, מאז ומתמיד יש לי גשרי עור קטנים, בחיבור העליון בין הכיפה לגוף איבר המין (מצורפת תמונה).
הדבר מטשטש את הצורה הטבעית של הכיפה בחלק העליון (אין בליטה של הכיפה בחלק העליון בגלל זה).

האם ניתוח לתיקון הוא נחשב קל ומבוצע בהרדמה מקומית ?

חשוב לי לדעת - מה סיכויי הדיוק של ניתוח התיקון ? עד כמה הניתוח מדוייק ויצור מראה בליטה טבעי של הכיפה ?

בתודה מראש,
איתמר שלום,
לא יכול לראות את תמונתך.
בכל מקרה, בכירורגיה אין תחליף לבדיקה בעין של הרופא המנתח עם דיון מקצועי לאחר הבדיקה
דר' בן-מאיר
 
אמא
22:39 06.11.13
שלום, בני בן 11 ויש לו מדי פעם צריבה במהלך מתן השתן, זה קורה כבר תקופה ארוכה מאד, לעיתים נעלם לשבוע שבועיים ושוב חוזר , ולפעמים במשך ימים שלמים . רופא ילדים אמר שזו נטיה, עשינו בדיקת שתן והכל היה תקין. לדברי הרופא- רק צריך לשתות הרבה. האם צריך לקחת לבדיקת אורולוג מומחה בילדים? מה יוכולה להיות הסיבה וכיצד ניתן למנוע או לטפל מעבר לשתיה מרובה? תודה
 
ד''ר דוד בן מאיר  
21:54 18.11.13
שלום רב,
ניתן לפנות לאורולוג ילדים או לנפרולוג ילדים לצורך המשך ברור אם הצריבה מפריעה לבנך. ככלל יש לשלול הפרעה מטבולית או דלקת שאינה חיידקית.
דר' בן-מאיר
+ הוספת הודעה
   1 ...  5  6  7  8  9  10  11  12  13  ...  95  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
הרטבת לילה   אורולוגית ילדים   אורולוג ילדים   זיהום בדרכי השתן   היפוספדיאס   פין עקום   בריחת שתן
RSS RSS פורום אורולוגיה ילדים