בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה עוסק בנושאים: לחץ דם גבוה, כליות, שינה, דיאליזה, יתר לחץ דם, הרטבת לילה, כליה, השתלת כליה, מחלות כליה. הנכם מוזמנים להתייעץ עם מומחי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה בתחומים אלו.
מנהלי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה:
פרופ' דניאל לנדאו
לפרטים נוספים
פרופ' אבישלום פומרנץ
לפרטים נוספים
 
מירי
22:07 20.04.15
שלום בני היה בבית חולים בגלל נפילה ורופא אוטופד שלח אותו לבית חולים כי היה כאבים בצד של הכליות ושם עשו לילד בדיקת שתן תקינה לחץ דם ודופק יצא גבוה הילד היה מבוהל מאוד הילד בן 11 וחצי שנים גובה מטר חמישים וארבעה ומשקל 60 היום הלחץ דם דרך קופת חולים היום 113/61 ודופק 114 מה הלחץ דם שצריך להיות לגילו
 
דנה
11:17 13.04.15
שלום רב.
בן 30
כליה מורחבת מלידה.
מגלואורטר שמאלי.
כליה שמאלית מורחבת
במיפוי כליות יצא שכליה אחת מתפקדת 35% והשניה 65%.
ונכתב: הפרעה קשה בניקוז גם לאחר מתן פוסיד.
יש לציין שתפקודי כליה (דם) תקינים.
ושהיה נסיון לביצוע בדיקה דרך הפין אך בשל היצרות לא היה אפשרי לבצע את הבדיקה.
1. מה זה אומר ההפרעה בניקוז?
2. האם יש משהו שצריך לעקוב אחריו?
3. האם יש קשר לשריפה במתן שתן ודלקות חוזרות?
4. האם יש ממה לחשוש לגבי העתיד? זה יכול להצביע על סיכוי ללקות במחלות כליה כלשהן?
תודה רבה.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
17:11 13.04.15
שלום רב:
אני מניח שאתה במעקב רופא מומחה (עדיף לאורולוגיה, שמתמחה בבירור וניתוחים בכליות ובדרכי השתן).
במידה והבעיה שלך היא רק באחת משתי הכליות ולאור התפקוד הכלייתי התקין כעת בבדיקות הדם, סביר שבעיה זאת שאתה מציין לא מסכנת אותך ללקות במחלת כליות כרונית. בשאלה זאת כדאי תמיד להשלים בדיקת לחץ דם ולשלול קיום של חלבון בשתן.
 
דפנה ג.
13:50 03.04.13
שלום
בסקירה שנייה נתגלתה כלייה שמאל לא תקינה אשר אובחנה כמולטיציסטית דיספלסטית. ההנחייה היא למעקב אולטרסאונד מכוון מידי חודש.האם לא נדרש לבצע סקירה מורחבת בכל פעם שמבצעים את האולטרסאונד לצורך שלילה של מומים נוספים?
תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
10:42 10.04.13
ברוב המוחלט של מומים מולדים בכליות (וכליה מולטיציסטית היא אחד ממומים אלה) לא מדובר בחלק ממערכת של מומים. אינני עוסק במעקב אחרי נשים הרות, אך אני מניח שזאת הסיבה להמלצה להתמקד בכליות ודרכי השתן: האם הכליה הנגדית נראית תקינה? האם שלפוחית השתן נראית מתמלאת ומתרוקנת? האם כמות מי השפיר תקינה?
לאחר הלידה יהיה מקום להשלים את הבירור ע"י US חוזר ואולי בדיקות נוספות.
 
רויטל
12:16 12.04.15
הי דפנה

גם אצלי אובחן בדיוק אותו דבר . אני בשבוע 24. אוכל ליצור איתך קשר באיזשהי דרך.
אני מבינה שאצלך זה אובחן לפני שנה . אולי תוכלי לשפוך אור על המצב. להרגיע. תודה רבה.
 
עוד אמא
20:37 08.04.15
שלום,
בתי בת אוטוטו ארבע. לפני כשלושה חודשים הופיעה דלקת בדרכי השתן לראשונה בחייה. הייתה צריבה, תכיפות ופספוסים אך ללא חום. בתרבית צמח פרוטאוס מירביליס. מיד לאחר שהחלה אנטיביוטיקה הסמפטומים נעלמו ומיד כשסיימה הם חזרו. החלה ליטול אנטיביוטיקה אחרת (אוגמנטין), שוב נעלמו הסימפטומים. כשסיימה יצאה תרבית נקיה ויומיים לאחר מכן הכל חזר. קיבלה אנטי' לשבועיים ואז נהיה שקט לחודש וחצי. עכשיו חטפה שוב דלקת שכללה חום וכאבים עזים (היא סבלה מאוד). הפעם אי קולי. כרגיל אנטיביוטיקה לשבוע ומייד אחריה התחלנו טיפול מונע בדיספטיל. סוכם שתמשיך בטיפול עד שנגיע לנפרולוג (תורים ארוכים נורא...). אולטראסאונד תקין.
שאלתי היא האם אכן צריכה נפרולוג או דווקא אורולוג? ואיך יתכן שהגיע עד גיל ארבע וזה לא קרה לפני כן? אם זה רפלוקס, זה לא אמור להופיע כבר מגיל 0? באופן כללי אנחנו כבר מתחילים לדאוג, הדבר מתחיל להראות סימנים של השפעה נפשית, מה יכולות להיות הסיבות לדבר זה? האם ישנן בדיקות נוספות שכדאי לבצע לפני שמגיעים לנפרולוג?
תודה וסליחה שיצא ארוך.
שכחתי לציין שאני לוקח חוסמי aceלהורדת חלבון ויש לי חלבון עקב מחלת כליות תפקודי כליות תקינים כרגע
 
פרופ' דניאל לנדאו  
10:22 08.04.15
אני מניח שאתה נמצא במעקב של רופא מומחה לנושא (בד"כ זה נפרולוג). יחס של 0.7 הוא מעל הערך המומלץ של מתחת ל- 0.2 . זה נחשב דרגה ראשונה של "לא תקין". כשהיחס עובר את הערך "1" זאת דרגה שנייה וכשזה עובר את הערך "2"- זאת דרגה שלישית.
יש להתיעץ עם הנפרולוג בקשר למידת האיזון שלך תחת הטיפול במעכב ה- ACE .
בהצלחה.
תודה רבה על תשובתך הדגימה העלייה נשתן ראשון של הבוקר לאחר שינה בדיוק כמו שכתבת האם אפשר להעריך כמות חלבון למרות שזה לא איסוף תודה
רציתי בבקשה לדעת אם בבדיקת שתן זו התוצאה 0,70 ברור לי שזה לא תקין אבל אפשר לדעת בערך כמות חלבון ? למרות שזה לא איסוף בן 20 גובהה 180 משקל 79 קילו תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:25 05.04.15
יחס חלבון לקראטינין, ב -מ"ג למ"ג, צריך להיות מתחת ל- 0.2 .
יחס כזה מייצג איסוף רק בתנאי שבוצע מדגימת שתן ראשון של בוקר, וגם זה אחרי שהנבדק הטיל את מימיו בשירותים לילה קודם ונח כל הלילה. במידה וזה לא בוצע כך מומלץ לחזור על הבדיקה
 
יהיה בסדר
11:05 18.03.15
שלום,
יש לי סיבוכי סוכרת שחלק מהם זה פגיעה חמורה בכליות. הייתי מטופלת במספר תרופות אלא שלאחרונה הוחלפו לי התרופות לקדקס 6 מג ביום וקרדילוק 5. בנוסף לוקחת אקספורג וחצי כדור שלמשתן קלוריל יום כן יום לא. מאז שלוקחת את הקדקס והקלוריל העלתי 4 קג ומרגישה נפיחות בעיקר באזור הרגליים (לא בצקת(. האם התרופותההאלה אכן גורמות לעליה במשקל?
תודה רבה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
20:55 18.03.15
שלום רב: מציע לך להתיעץ עם הרופא שרשם לך את השילוב התרופתי הנ"ל. גם רופא המשפחה עשוי להיות כתובת טובה.
 
שירה
13:16 15.03.15
שלום,
אני בשבוע 26 להריוני, בסקירת מערכות בשבוע 26+1 התגלה ממצא של גודל כליות באחוזון 90, אורך 35 מ"מ. העובר באחוזון 53. יש לציין כי המבנה של הכליות תקין, הן לא אקוגניות, אין ציסטות ואגניי כלייה מעט בולטים אך בטווח הנורמה. נשלחתי לחזור למעקב בעוד כשבועיים.
מה זה אומר? למה עליי לצפות? האם יש סיכוי שזה יתאזן פתאום?

אודה לכם על תשובתך בהקדם, מאוד מודאגת.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
13:35 17.03.15
אני מאחל לך השלמת הריון ללא דאגות ולידה מוצלחת
וואריאציות האלה שנמדדות במהלך ההריון הן לא מספיק משמעותיות אפילו כדי לגרום לך לדאוג.
אשמח לשוחח איתך ולבדוק את תינוקך אחרי הלידה
 
דנה
07:41 11.03.15
שלום, במשך שלוש השנים האחרונות יש לי כל הזמן דלקת בדרכי השתן. אין לי צריבה/כאב /אי נוחות.. אני מזהה את הדלקות מריח השתן ומהצבע העכור. מדי פעם לוקחת סבב אנטיביוטיקה השתן מתנקה ונהיה חסר ריח ותוך כשבוע מהפסקת האנטיביוטיקה הדלקת חוזרת. בפעם היחידה שהרגשתי כאב גם לא היתה צריבה, פשוט הרגשתי כאב לא נסבל בגב התחתון והייתי עם כאבים בלתי נסבלים מספר ימים.
אני רואה בפורומים שאם הדלקת אסימפטומטית לרוב אין צורך לטפל בה. האם אכן זה נכון?
אנחנו חושבים להתחיל לנסות להיכנס להריון בעוד כחצי שנה. האם אצטרך לעשות סבב אנטיביוטיקה לפני תחילת הנסיונות?
תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
23:17 11.03.15
שלום רב: קשה לקרוא לשתן עכור ובעל ריח לא טוב כ"צמיחת חיידק בשתן ללא תלונות". אני מניח שאם תשאירי את המצב הזה של שתן עכור ובעל ריח לעוד כמה ימים , זה כבר יתחיל גם לכאוב או אף עלול לגרום לחום. חשוב לברר מהו החיידק שצומח בתרביות השתן ואם אכן את מסוגלת לסלקו באופן מלא עם הטיפול האנטיביוטי.
לעתים טיפול לא אנטיביוטי (כגון החמצת השתן עם התרופה סדוראל) עשוי לעזור.
מציע להתיעץ עם מומחה למחלות זיהומיות או עם אורולוג מבוגרים הממוחה בתחום, במיוחד לפני הכניסה להריון, כי דלקות בשתן בעת הריון הן גורם סיכון לסיבוכי הריון, כולל לידה מוקדמת.
הי, הבן שלי עבר ניתוח לאחר שהיה לו אגן כליה מורחב, הוא בן שנתיים וחצי ושוחררנו מבית החולים, נאמר לנו שבעוד כ-חודש וחצי נחזור כדי שיוציאו ממנו את הנקז שהוכנס לו
תוכל בבקשה לפרט לי על התהליך, אם זה אומר שפותחים לו שוב את כל הניתוח?
הבנתי שהפעם זה תהליך יותר פשוט, יותר קצר, ושלא מצריך לילה בבית החולים.
פותחים לו חזרה את כל הצלקת וכל הכאבים והכל מחדש?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
23:12 11.03.15
כדאי שתתקשרו לרופא המנתח (קרוב לוודאי אורולוג ילדים) כדי שיסביר לכם את התהליך הצפוי. אם מדובר בנקז פנימי מסוג סטנט (STENT ), זה יכול להשלף ע"י פעולה בהרדמה ללא חתך.
שלום,
אני בת 65
לאחרונה עברתי בדיקת אולטרסאונד כליות ודרכי שתן.
בכליה הימנית נרשם ציסטה בקוטר 8 סמ עם תוכן צלול.
האם תוצאה זו הגיונית?
מה ניתן לעשות במקרה זה?
מה הטיפול שמוצע בדרכ?
האם יש סיבה לדאגה?
בתודה
ליאת
 
לימור
21:51 25.02.15
שלום בתי בת שנתיים ושלושה חודשים אף פעם לא היה לה דלקת בשתן בגיל זה מה הסכוי לדלקת ????
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:30 25.02.15
לצערנו, דלקת בדרכי השתן עלולה להופיע בבנות בכל גיל. החדשות הטובות הן שיש לזה כמובן טיפול יעיל ברוב המקרים וזה לרוב לא מחייב אשפוז
שלום,

עשיתי אולטראסאונד עקב כאבים בבטן וקצת בגב תחתון אחרי עמידה מרובה או מאמץ ויצא שיש לי אגן כלייתי חיצוני וקצת מורחב בכלייה הימינית - האם זה משהו מדאיג ועליי ללכת להיבדק? אודה לדעת מה פירוש הדבר.
תודה!
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:48 19.02.15
אני מניח שהשואל הוא אדם מבוגר. במקרה כזה אכן מומלץ לגשת לאורולוג להבדק, אחרי ביצוע בדיקת שתן לכללית ודם לתפקודי כליות. הרחבה באגן הכליה מלווה בתלונות של כאבי בטן עלול להיות סימן לחסימה בדרכי השתן.
 
עדי
16:25 25.02.15
בן 25 ללא כאבים באזור הבטן ובעיות בהטלת שתן וכדומה
 
עדי
16:26 25.02.15
 
אלי
12:32 24.02.15
פ.נ.
האם שהייה של 5-10 דקות בסאונה יבשה, אחרי שחייה, יכולה להיטיב למבוגר המטופל (ומאוזן) ליל"ד? בברכה, אלי
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:55 24.02.15
מסקירה מהירה של העיתונות הרפואית, במידה והסאונה לא מלווה בשתייה אלכוהולית, יש עדויות על הטבה על ערכי לחץ הדם. ראה מאמר סקירה מעיתון רפואי נחשב:
Am J Med. 2001 Feb 1;110(2):118-26.
Benefits and risks of sauna bathing.
Hannuksela ML1, Ellahham S.

Abstract
Although sauna bathing causes various acute, transient cardiovascular and hormonal changes, it is well tolerated by most healthy adults and children. Sauna bathing does not influence fertility and is safe during the uncomplicated pregnancies of healthy women. Some studies have suggested that long-term sauna bathing may help lower blood pressure in patients with hypertension and improve the left ventricular ejection fraction in patients with chronic congestive heart failure, but additional data are needed to confirm these findings.
 
גילי
16:59 15.02.15
שלום רב ד״ר לנדאו
ביתי בת ה-9 במעקב מיום היוולדה בשל ציסטה קטנטנה בכליה.
אנו עושים אולטרסאונד פעם בשנה, ללא שינוי. לאחרונה עשינו לה ב. דם ושתן. כל תוצאות הדם תקינות לחלוטין (כולל קריאטנין) בדיקות השתן גם תקינות פרט לבדיקה אחת אלבומין , רשום בתוצאה מיקרואלבומינוריה.. גדול מ-300.
אודה לקבלת הסבר מה זה בדיוק ומה עלינו לעשות
תודה רבה על תשובתך
גילי
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:32 15.02.15
האם בדיקת השתן לכללית תקינה? זאת אותה בדיקה בה יש בדיקה איכותית של השתן עם מקלון: מדווחות שם תוצאות על נוכחות דם, סוכר, חלבון וכד'. אם בבדיקה זאת התגובה לחלבון היא שלילית או רק "20" (פלוס 1 ), אז לא סביר שהבדיקה לאלבומין בשתן היא כה גבוהה. מציע לחזור על בדיקת השתן ליחס אלבומין: קראטינין ולדאוג שזה יהיה דגימת שתן ראשון של בוקר (איך שהילד יוצא מהמיטה אחרי שנת לילה).
נחזור כמובן על הבדיקה.
אלפי תודות על תשובתך המהירה!
 
סיגלית
18:57 22.01.15
שלום אני בת 34 אישה בריאה בזמן ההריון עשתי בדיקה לכולסטרול יצא 199 הרופאה לאחר לידה ביקשה שאני יחזור אל הבדיקה ויצא 160 האים זה תקין
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:43 25.01.15
כן
 
חנית
16:43 19.01.15
תודה רבה אל תשובתך לגבי בני בן עשר שהולך המון לעשות פיפי האים צריך לעשות בדיקת שתן אוו בדיקת סוכר ???
 
יוליה
19:31 11.01.15
שלום,
בני בן 7 חודשים. לא עשינו לו ברית מילה ועכשיו ממליצים על ברית בהרדמה מלאה. הוא נולד עם כליות דיספלסטיות עקב רפלוקס בדרכי השתן וקריאטינין מוגבר. האם ניתן במצב זה לבצע הרדמה מלאה?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:16 14.01.15
ההחלטה אם לבצע את ניתוח המילה בהרדמה מקומית, אזורית או מלאה: זה בינכם ובין המנתח הלוקח אחריות על הפעולה.
אם יש ירידה בתפקוד הכלייתי על רקע כליות דיספלסטיות : יש להתיעץ עם נפרולוג שיעריך את התפקוד הכלייתי (על פי בדיקות הדם) ואת הצורך במתן נוזלים תוך כדי ההרדמה, ולפי זה יוכל המרדים העוזר למנתח להחליט על סוג ההרדמה.
בהצלחה
 
סיון
22:46 08.01.15
שלום יש לי ילד בן 10 ילד בריא הוא התלונן שהתחתון לוחץ לו לוחץ לו קצת מעל הבולבול איפה שקו התחתון החלפתי לו תחתון למידה יותר גדולה ואני שמה לב שהוא עדיין נוגע בתחתון שעדין לחוץ לו הוא לפני שנה עשה us ויצא תקין והרופאה בדקה תבטן גם תקין מה לעשות אולי זה נהיה משהו פסכולוגי הוא אומר זה לא כואב זה לוחץ מה זה יכול להיות ????
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  56  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
לחץ דם גבוה   כליות   שינה   דיאליזה   יתר לחץ דם   הרטבת לילה
RSS RSS פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה