בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה עוסק בנושאים: לחץ דם גבוה, כליות, שינה, דיאליזה, יתר לחץ דם, הרטבת לילה, כליה, השתלת כליה, מחלות כליה. הנכם מוזמנים להתייעץ עם מומחי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה בתחומים אלו.
מנהלי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה:
פרופ' דניאל לנדאו
לפרטים נוספים
פרופ' אבישלום פומרנץ
לפרטים נוספים
 
מיואשת
11:05 18.03.15
שלום,
יש לי סיבוכי סוכרת שחלק מהם זה פגיעה חמורה בכליות. הייתי מטופלת במספר תרופות אלא שלאחרונה הוחלפו לי התרופות לקדקס 6 מג ביום וקרדילוק 5. בנוסף לוקחת אקספורג וחצי כדור שלמשתן קלוריל יום כן יום לא. מאז שלוקחת את הקדקס והקלוריל העלתי 4 קג ומרגישה נפיחות בעיקר באזור הרגליים (לא בצקת(. האם התרופותההאלה אכן גורמות לעליה במשקל?
תודה רבה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
20:55 18.03.15
שלום רב: מציע לך להתיעץ עם הרופא שרשם לך את השילוב התרופתי הנ"ל. גם רופא המשפחה עשוי להיות כתובת טובה.
 
שירה
13:16 15.03.15
שלום,
אני בשבוע 26 להריוני, בסקירת מערכות בשבוע 26+1 התגלה ממצא של גודל כליות באחוזון 90, אורך 35 מ"מ. העובר באחוזון 53. יש לציין כי המבנה של הכליות תקין, הן לא אקוגניות, אין ציסטות ואגניי כלייה מעט בולטים אך בטווח הנורמה. נשלחתי לחזור למעקב בעוד כשבועיים.
מה זה אומר? למה עליי לצפות? האם יש סיכוי שזה יתאזן פתאום?

אודה לכם על תשובתך בהקדם, מאוד מודאגת.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
13:35 17.03.15
אני מאחל לך השלמת הריון ללא דאגות ולידה מוצלחת
וואריאציות האלה שנמדדות במהלך ההריון הן לא מספיק משמעותיות אפילו כדי לגרום לך לדאוג.
אשמח לשוחח איתך ולבדוק את תינוקך אחרי הלידה
 
דנה
07:41 11.03.15
שלום, במשך שלוש השנים האחרונות יש לי כל הזמן דלקת בדרכי השתן. אין לי צריבה/כאב /אי נוחות.. אני מזהה את הדלקות מריח השתן ומהצבע העכור. מדי פעם לוקחת סבב אנטיביוטיקה השתן מתנקה ונהיה חסר ריח ותוך כשבוע מהפסקת האנטיביוטיקה הדלקת חוזרת. בפעם היחידה שהרגשתי כאב גם לא היתה צריבה, פשוט הרגשתי כאב לא נסבל בגב התחתון והייתי עם כאבים בלתי נסבלים מספר ימים.
אני רואה בפורומים שאם הדלקת אסימפטומטית לרוב אין צורך לטפל בה. האם אכן זה נכון?
אנחנו חושבים להתחיל לנסות להיכנס להריון בעוד כחצי שנה. האם אצטרך לעשות סבב אנטיביוטיקה לפני תחילת הנסיונות?
תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
23:17 11.03.15
שלום רב: קשה לקרוא לשתן עכור ובעל ריח לא טוב כ"צמיחת חיידק בשתן ללא תלונות". אני מניח שאם תשאירי את המצב הזה של שתן עכור ובעל ריח לעוד כמה ימים , זה כבר יתחיל גם לכאוב או אף עלול לגרום לחום. חשוב לברר מהו החיידק שצומח בתרביות השתן ואם אכן את מסוגלת לסלקו באופן מלא עם הטיפול האנטיביוטי.
לעתים טיפול לא אנטיביוטי (כגון החמצת השתן עם התרופה סדוראל) עשוי לעזור.
מציע להתיעץ עם מומחה למחלות זיהומיות או עם אורולוג מבוגרים הממוחה בתחום, במיוחד לפני הכניסה להריון, כי דלקות בשתן בעת הריון הן גורם סיכון לסיבוכי הריון, כולל לידה מוקדמת.
הי, הבן שלי עבר ניתוח לאחר שהיה לו אגן כליה מורחב, הוא בן שנתיים וחצי ושוחררנו מבית החולים, נאמר לנו שבעוד כ-חודש וחצי נחזור כדי שיוציאו ממנו את הנקז שהוכנס לו
תוכל בבקשה לפרט לי על התהליך, אם זה אומר שפותחים לו שוב את כל הניתוח?
הבנתי שהפעם זה תהליך יותר פשוט, יותר קצר, ושלא מצריך לילה בבית החולים.
פותחים לו חזרה את כל הצלקת וכל הכאבים והכל מחדש?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
23:12 11.03.15
כדאי שתתקשרו לרופא המנתח (קרוב לוודאי אורולוג ילדים) כדי שיסביר לכם את התהליך הצפוי. אם מדובר בנקז פנימי מסוג סטנט (STENT ), זה יכול להשלף ע"י פעולה בהרדמה ללא חתך.
שלום,
אני בת 65
לאחרונה עברתי בדיקת אולטרסאונד כליות ודרכי שתן.
בכליה הימנית נרשם ציסטה בקוטר 8 סמ עם תוכן צלול.
האם תוצאה זו הגיונית?
מה ניתן לעשות במקרה זה?
מה הטיפול שמוצע בדרכ?
האם יש סיבה לדאגה?
בתודה
ליאת
 
לימור
21:51 25.02.15
שלום בתי בת שנתיים ושלושה חודשים אף פעם לא היה לה דלקת בשתן בגיל זה מה הסכוי לדלקת ????
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:30 25.02.15
לצערנו, דלקת בדרכי השתן עלולה להופיע בבנות בכל גיל. החדשות הטובות הן שיש לזה כמובן טיפול יעיל ברוב המקרים וזה לרוב לא מחייב אשפוז
שלום,

עשיתי אולטראסאונד עקב כאבים בבטן וקצת בגב תחתון אחרי עמידה מרובה או מאמץ ויצא שיש לי אגן כלייתי חיצוני וקצת מורחב בכלייה הימינית - האם זה משהו מדאיג ועליי ללכת להיבדק? אודה לדעת מה פירוש הדבר.
תודה!
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:48 19.02.15
אני מניח שהשואל הוא אדם מבוגר. במקרה כזה אכן מומלץ לגשת לאורולוג להבדק, אחרי ביצוע בדיקת שתן לכללית ודם לתפקודי כליות. הרחבה באגן הכליה מלווה בתלונות של כאבי בטן עלול להיות סימן לחסימה בדרכי השתן.
 
עדי
16:25 25.02.15
בן 25 ללא כאבים באזור הבטן ובעיות בהטלת שתן וכדומה
 
עדי
16:26 25.02.15
 
אלי
12:32 24.02.15
פ.נ.
האם שהייה של 5-10 דקות בסאונה יבשה, אחרי שחייה, יכולה להיטיב למבוגר המטופל (ומאוזן) ליל"ד? בברכה, אלי
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:55 24.02.15
מסקירה מהירה של העיתונות הרפואית, במידה והסאונה לא מלווה בשתייה אלכוהולית, יש עדויות על הטבה על ערכי לחץ הדם. ראה מאמר סקירה מעיתון רפואי נחשב:
Am J Med. 2001 Feb 1;110(2):118-26.
Benefits and risks of sauna bathing.
Hannuksela ML1, Ellahham S.

Abstract
Although sauna bathing causes various acute, transient cardiovascular and hormonal changes, it is well tolerated by most healthy adults and children. Sauna bathing does not influence fertility and is safe during the uncomplicated pregnancies of healthy women. Some studies have suggested that long-term sauna bathing may help lower blood pressure in patients with hypertension and improve the left ventricular ejection fraction in patients with chronic congestive heart failure, but additional data are needed to confirm these findings.
 
גילי
16:59 15.02.15
שלום רב ד״ר לנדאו
ביתי בת ה-9 במעקב מיום היוולדה בשל ציסטה קטנטנה בכליה.
אנו עושים אולטרסאונד פעם בשנה, ללא שינוי. לאחרונה עשינו לה ב. דם ושתן. כל תוצאות הדם תקינות לחלוטין (כולל קריאטנין) בדיקות השתן גם תקינות פרט לבדיקה אחת אלבומין , רשום בתוצאה מיקרואלבומינוריה.. גדול מ-300.
אודה לקבלת הסבר מה זה בדיוק ומה עלינו לעשות
תודה רבה על תשובתך
גילי
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:32 15.02.15
האם בדיקת השתן לכללית תקינה? זאת אותה בדיקה בה יש בדיקה איכותית של השתן עם מקלון: מדווחות שם תוצאות על נוכחות דם, סוכר, חלבון וכד'. אם בבדיקה זאת התגובה לחלבון היא שלילית או רק "20" (פלוס 1 ), אז לא סביר שהבדיקה לאלבומין בשתן היא כה גבוהה. מציע לחזור על בדיקת השתן ליחס אלבומין: קראטינין ולדאוג שזה יהיה דגימת שתן ראשון של בוקר (איך שהילד יוצא מהמיטה אחרי שנת לילה).
נחזור כמובן על הבדיקה.
אלפי תודות על תשובתך המהירה!
 
סיגלית
18:57 22.01.15
שלום אני בת 34 אישה בריאה בזמן ההריון עשתי בדיקה לכולסטרול יצא 199 הרופאה לאחר לידה ביקשה שאני יחזור אל הבדיקה ויצא 160 האים זה תקין
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:43 25.01.15
כן
 
חנית
16:43 19.01.15
תודה רבה אל תשובתך לגבי בני בן עשר שהולך המון לעשות פיפי האים צריך לעשות בדיקת שתן אוו בדיקת סוכר ???
 
יוליה
19:31 11.01.15
שלום,
בני בן 7 חודשים. לא עשינו לו ברית מילה ועכשיו ממליצים על ברית בהרדמה מלאה. הוא נולד עם כליות דיספלסטיות עקב רפלוקס בדרכי השתן וקריאטינין מוגבר. האם ניתן במצב זה לבצע הרדמה מלאה?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:16 14.01.15
ההחלטה אם לבצע את ניתוח המילה בהרדמה מקומית, אזורית או מלאה: זה בינכם ובין המנתח הלוקח אחריות על הפעולה.
אם יש ירידה בתפקוד הכלייתי על רקע כליות דיספלסטיות : יש להתיעץ עם נפרולוג שיעריך את התפקוד הכלייתי (על פי בדיקות הדם) ואת הצורך במתן נוזלים תוך כדי ההרדמה, ולפי זה יוכל המרדים העוזר למנתח להחליט על סוג ההרדמה.
בהצלחה
 
סיון
22:46 08.01.15
שלום יש לי ילד בן 10 ילד בריא הוא התלונן שהתחתון לוחץ לו לוחץ לו קצת מעל הבולבול איפה שקו התחתון החלפתי לו תחתון למידה יותר גדולה ואני שמה לב שהוא עדיין נוגע בתחתון שעדין לחוץ לו הוא לפני שנה עשה us ויצא תקין והרופאה בדקה תבטן גם תקין מה לעשות אולי זה נהיה משהו פסכולוגי הוא אומר זה לא כואב זה לוחץ מה זה יכול להיות ????
 
חגית
21:22 31.12.14
שלום בני בן תשע וחצי שנים בבית ספר הוא מתאפק ועושה פעמים שלוש פיפי ושהוא באה לבית בשעות הערב יש לו כול שעה האים זה תקין ? בגיל זה מה הסמנים לדלקת כי הוא אמר לי שלא שורף לו ולא כואב לו כלום ישמח לתגובתך אים זה בסדר שהוא הולך כול שעה לשירותים תודה רבה !!!!
 
פרופ' דניאל לנדאו  
10:51 07.01.15
באופן כללי, הסיכוי לדלקת בדרכי השתן אצל ילד בן 9 הוא נמוך מאד, במיוחד אם הוא לא מתלונן כלל על צריבה או איבוד שתן (הרטבה).
הליכה לעתים קרובות לשירותים בנוכחות בדיקת שתן כללית תקינה והעלמות התלונות בלילה- תלונה שכיחה בילדים וצריכה לחלוף עצמונית.
"דגלים אדומים": הופעת הרטבה חדשה, קימה בלילה לשתות ולהשתין, ממצאים לא תקינים בבדיקת השתן.
 
מאיה
20:24 19.12.14
שלום,
בני בן ארבע וחצי נגמל לפני חצי שנה אולם בלילה הדבר בעייתי... כל לילה לפני השינה אני שולחת אותו לשירותים מסבירה לו שיש אור על מנת שילך שיגש בלילה ועדיין כל בוקר הוא קם ספוג בפיפי כך במשך חצי שנה הדבר מ
מתסכל ומעייף... אודה לייעוץ בעניין.

תודה
 
מאיה
21:36 20.12.14
היי , ממתינה לתגובה .
תודה אמא מודאגת
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:48 24.12.14
את לא לבד: בגיל < 5 שנים אחד מכל 7-8 ילדים עדיין מרטיב בלילה. טוב שהוא השיג שליטה ביום. אני מניח גם כי הוא אינו מתעורר בלילה לשתות. ליתר ביטחון ניתן להוסיף בדיקת שתן ראשון של בוקר (לפני שתייה) ל"כללית", בדיקה שצריכה לכלול גם את המשקל הסגולי של השתן ובכך להראות שאין בעיה לכליות שלו לרכז את השתן באופן תואם למצב של אי שתיה בלילה. אם אכן בדיקה זאת תקינה, יש להתאזר בסבלנות.
 
עדי
22:08 19.12.14
שלום רב,
ביתי בת 3 נולדה עם כליה מולטיציסטית שנספגה וכליה שניה תקינה לחלוטין. בגיל 7 חודשים אובחנה עם דלקת בדרכי השתן שטופלה במהירות. מאז לא היתה עוד דלקת והבדיקות השנתיות (אולטרסאונד, דם, שתן) תקינות תודה לאל.
לפני כמה ימים עלה לה החום (ללא כל סימפטומים נוספים), כמובן שמיד עשינו לה בדיקת שתן, שנלקחה באופן סטרילי יחסית כיוון שהילדה כבר גמולה.
בדיקת שתן כללית תקינה לחלוטין, וביקשתי ליתר בטחון לשלוח גם לתרבית.
מאז הילדה החלימה החום ירד והיא בריאה לחלוטין ולא מתלוננת על שום כאבים או אי נוחות. היום חזרה התרבית עם צמיחה של 1,000-9,000.
על פי הרופא מדובר בצמיחה מועטה שמעידה כנראה על זיהום חיצוני ואין מה לדאוג. אני נוטה להסכים אבל מכיוון שמדובר בילדה עם כלייה אחת אני חוששת - האם אפשר להיות רגועה או כדאי לשלוח תרבית נוספת?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:45 24.12.14
מסכים עם הרופא שלך. אין צורך בשליחת בדיקה נוספת
בן 59 חרג לאחרונה מאחד.עדיין פחות מ 1.17 גבול הכללית. הניתן לשפר?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
16:24 12.12.14
הערך של קראטינין בדם הוא תוצאה של:
1) מסת השריר, כך שלאדם שרירי (ובאופן כללי גברים לעומת נשים) וגבוה יש קראטינין בדם גבוה יותר מאשר לאישה קטנת מימדים.
2) התפקוד של הכליה כמסננת.
בד"כ אצל גברים קראטינין עד 1.2 (מ"ג\ ד"ל) הוא תקין. אם אתה רוצה עלייה של הקראטינין בתוך תחומי הנורמה ולא הוספת מסת שריר לאחרונה, יש לבדוק עם רופא המשפחה אם זה לא עלול בכ"ז לשקף בעיה בכליות. לשם כך כדאי להשלים בדיקת לחץ דם ושתן לכללית (לחיפוש אחרי חלבון או דם).
 
דני
15:02 14.12.14
אבל איך משפרים שיחזור להיות למשל פחות מ 1
 
דני
15:23 14.12.14
התעמלות ,מעל גפיים תחתונות ,(לא רק הליכה) , עשויה לשפר את המדד?
 
פרופ לנדאו
22:21 14.12.14
לא צריך לשאול: איך אני מוריד את ערך הקראטינין, אלא לשאול: איך אני מונע שזה יעלה הלאה. פעילות גופנית סדירה, המנעות מעישון או מהשמנה, שמירה על לחץ דם נורמלי- כל אלה יסייעו הן ללב וכלי הדם שלך והן לכליות.
• GFR(ESTIMATED) > 60
• (ML/MIN/1.73M2:יחידות)
CREATININE U CONC. 227.50 MG/DL
MICROALBUMIN CONC. 2.70 MG/DL
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:08 09.12.14
בן כמה השואל/ת? זה חשוב עבור ערך ב GFR
הבדיקה לחלבון אלבומין בשתן תקינה
 
יוסי
18:13 09.12.14
 
פרופ לנדאו
20:53 10.12.14
אם ה- GFR חושב נכון (בהתאם לערך הקראטינין בדם, באדם שאיננו שרירי מאד), אז מדובר בירידה קלה בתפקוד הכלייתי כמסננת (צ"ל > 90 ). כדאי לדבר על כך עם רופא המשפחה, למדוד לחץ דם.
שלום רב,

אני בחור בן 25, לפני כשלוש שנים עברתי כריתת אדרנל צד אחד ע"ר פיאוכרומוציטומה. המהלך היה סימפטומטי מאוד ומורכב לאבחון (אובחן לאחר כשנה וחצי). מאז חש בטוב לגמרי.
לכל אורך המחלה דאז, הייתה לי המטוריה מיקרוסקופית שחוזרת על עצמה בכל בדיקת שתן כללית, ועברתי בירור כפי המפורט בהמשך.
עם זאת, לצערי עד היום נמשכת ההמטוריה, גם בבדיקה שבוצעה השבוע (נעה בטווח של 10-70 RBC/microl). אציין כי אני הבדיקות מבוצעות כרוטינה ומעקב, ויש רק לציין יובש ודלקות עיניים חוזרות, חולשה כללית ועייפות ממש נוראית שצצה לה בחודשיים האחרונים.

שנת 2010 (טרם אבחון פיאו')-
בדיקת שתן אחת שהדגימה מעט חלבון 50 mg/dl
PL. RENIN ACTIVITY 5.9 ngAngI/ml/ (טווח תקין 0.5-1.5)

שנת 2011-
IgG מעט מוגבר, IgM, IgA תקינים. אלבומין+ גלובולינים (אלפא, ביתא, גאמא) תקינים. אין פס השקעה ב- IMMUNO-EP SERUM.
ACTH, אלדוסטרון, קורטיזול תקינים.
EBV IgG-EBNA חיובי, CMV IgM שלילי, TOXOPLASMA IgM שלילי, ANTI CARDIOLIPIN בגדר נורמה, A.B2 GLYCOPROTEI שלילי.
COMPLEMENT C3, C4 תקינים, HEPATITIS A IgM שלילי, HEPATITIS Bs Ag שלילי, ANTI GLOMER BAS MEMB שלילי.

בבדיקות האחרונות מהחודש האחרון:
ספירת דם וכימיה תקינות. אשלגן תמיד מעט נמוך סביב 3.2-3.3 mEq/L.

כיום לא נוטל תרופות כלל. אין צריבה במתן שתן, עשיתי CT פרוטוקול אבנים לפני 3 שנים שהיה תקין.
רציתי לשאול האם יש מקום לחזור על בירור כלשהו? עליי לפנות לנפרולוג ו\או אורולוג על מנת להשלים בירור של המיקרוהמטוריה הזו או שניתן להניח לדברים?

תודה רבה מראש!!

יניב
 
מלי
12:47 09.12.14
שלום וברכה בתי בת שנתיים לפני שבועיים בלילה הילדה התלוננה שכואב לה הטוסיק לקחתי אותה לרופאה והיא אמרה יכול להיות שיש לה תולעים נתתי לה טיפול ולאחר שבועים עוד טיפול לפעמים שהיא עושה פיפי היא לוחצת למטה בפותה כאילו שכואב לה הפיפי לקחתי אותה שוב והרופאה עשתה לה בדיקת סטייק לשתן ויצא תקין ואחרי שבוע שוב פעם עשיתי לה יצא תקין לפעמים כול איזה יונים שלוש היא מתלוננת אני מיואשת ממה זה יכול להיות שללנו דלקת יכול להיות מהתולעים יוצאים ביום ישמח לתשובתך
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:07 09.12.14
יש לברר עם הרופאה בקופח אפשרות של אבחון של קיום תולעים מסוג אוקסיאוריס ע״י צפייה ישירה בעת האי שקט (אלה תולעים לבנים באורך של מס׳ מ״מ) או חיפוש הביצים שלהם עי הדבקה קצרה של סלוטייפ שקוף על פי הטבעת ואח״כ הדבקת טייפ זה על זכוכית נושאת של מיקרוסקופ. ככ כדאי לנסות טיפול חוזר נגד תולעים אלה עי תכשיר הוורמוקס. בהצלחה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  55  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
לחץ דם גבוה   כליות   שינה   דיאליזה   יתר לחץ דם   הרטבת לילה
RSS RSS פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה