בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה עוסק בנושאים: לחץ דם גבוה, כליות, שינה, דיאליזה, יתר לחץ דם, הרטבת לילה, כליה, השתלת כליה, מחלות כליה. הנכם מוזמנים להתייעץ עם מומחי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה בתחומים אלו.
מנהלי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה:
פרופ' דניאל לנדאו
לפרטים נוספים
פרופ' אבישלום פומרנץ
לפרטים נוספים
 
סיגלית
18:57 22.01.15
שלום אני בת 34 אישה בריאה בזמן ההריון עשתי בדיקה לכולסטרול יצא 199 הרופאה לאחר לידה ביקשה שאני יחזור אל הבדיקה ויצא 160 האים זה תקין
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:43 25.01.15
כן
 
חנית
16:43 19.01.15
תודה רבה אל תשובתך לגבי בני בן עשר שהולך המון לעשות פיפי האים צריך לעשות בדיקת שתן אוו בדיקת סוכר ???
 
יוליה
19:31 11.01.15
שלום,
בני בן 7 חודשים. לא עשינו לו ברית מילה ועכשיו ממליצים על ברית בהרדמה מלאה. הוא נולד עם כליות דיספלסטיות עקב רפלוקס בדרכי השתן וקריאטינין מוגבר. האם ניתן במצב זה לבצע הרדמה מלאה?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:16 14.01.15
ההחלטה אם לבצע את ניתוח המילה בהרדמה מקומית, אזורית או מלאה: זה בינכם ובין המנתח הלוקח אחריות על הפעולה.
אם יש ירידה בתפקוד הכלייתי על רקע כליות דיספלסטיות : יש להתיעץ עם נפרולוג שיעריך את התפקוד הכלייתי (על פי בדיקות הדם) ואת הצורך במתן נוזלים תוך כדי ההרדמה, ולפי זה יוכל המרדים העוזר למנתח להחליט על סוג ההרדמה.
בהצלחה
 
סיון
22:46 08.01.15
שלום יש לי ילד בן 10 ילד בריא הוא התלונן שהתחתון לוחץ לו לוחץ לו קצת מעל הבולבול איפה שקו התחתון החלפתי לו תחתון למידה יותר גדולה ואני שמה לב שהוא עדיין נוגע בתחתון שעדין לחוץ לו הוא לפני שנה עשה us ויצא תקין והרופאה בדקה תבטן גם תקין מה לעשות אולי זה נהיה משהו פסכולוגי הוא אומר זה לא כואב זה לוחץ מה זה יכול להיות ????
 
חגית
21:22 31.12.14
שלום בני בן תשע וחצי שנים בבית ספר הוא מתאפק ועושה פעמים שלוש פיפי ושהוא באה לבית בשעות הערב יש לו כול שעה האים זה תקין ? בגיל זה מה הסמנים לדלקת כי הוא אמר לי שלא שורף לו ולא כואב לו כלום ישמח לתגובתך אים זה בסדר שהוא הולך כול שעה לשירותים תודה רבה !!!!
 
פרופ' דניאל לנדאו  
10:51 07.01.15
באופן כללי, הסיכוי לדלקת בדרכי השתן אצל ילד בן 9 הוא נמוך מאד, במיוחד אם הוא לא מתלונן כלל על צריבה או איבוד שתן (הרטבה).
הליכה לעתים קרובות לשירותים בנוכחות בדיקת שתן כללית תקינה והעלמות התלונות בלילה- תלונה שכיחה בילדים וצריכה לחלוף עצמונית.
"דגלים אדומים": הופעת הרטבה חדשה, קימה בלילה לשתות ולהשתין, ממצאים לא תקינים בבדיקת השתן.
 
מאיה
20:24 19.12.14
שלום,
בני בן ארבע וחצי נגמל לפני חצי שנה אולם בלילה הדבר בעייתי... כל לילה לפני השינה אני שולחת אותו לשירותים מסבירה לו שיש אור על מנת שילך שיגש בלילה ועדיין כל בוקר הוא קם ספוג בפיפי כך במשך חצי שנה הדבר מ
מתסכל ומעייף... אודה לייעוץ בעניין.

תודה
 
מאיה
21:36 20.12.14
היי , ממתינה לתגובה .
תודה אמא מודאגת
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:48 24.12.14
את לא לבד: בגיל < 5 שנים אחד מכל 7-8 ילדים עדיין מרטיב בלילה. טוב שהוא השיג שליטה ביום. אני מניח גם כי הוא אינו מתעורר בלילה לשתות. ליתר ביטחון ניתן להוסיף בדיקת שתן ראשון של בוקר (לפני שתייה) ל"כללית", בדיקה שצריכה לכלול גם את המשקל הסגולי של השתן ובכך להראות שאין בעיה לכליות שלו לרכז את השתן באופן תואם למצב של אי שתיה בלילה. אם אכן בדיקה זאת תקינה, יש להתאזר בסבלנות.
 
ד
22:08 19.12.14
שלום רב,
ביתי בת 3 נולדה עם כליה מולטיציסטית שנספגה וכליה שניה תקינה לחלוטין. בגיל 7 חודשים אובחנה עם דלקת בדרכי השתן שטופלה במהירות. מאז לא היתה עוד דלקת והבדיקות השנתיות (אולטרסאונד, דם, שתן) תקינות תודה לאל.
לפני כמה ימים עלה לה החום (ללא כל סימפטומים נוספים), כמובן שמיד עשינו לה בדיקת שתן, שנלקחה באופן סטרילי יחסית כיוון שהילדה כבר גמולה.
בדיקת שתן כללית תקינה לחלוטין, וביקשתי ליתר בטחון לשלוח גם לתרבית.
מאז הילדה החלימה החום ירד והיא בריאה לחלוטין ולא מתלוננת על שום כאבים או אי נוחות. היום חזרה התרבית עם צמיחה של 1,000-9,000.
על פי הרופא מדובר בצמיחה מועטה שמעידה כנראה על זיהום חיצוני ואין מה לדאוג. אני נוטה להסכים אבל מכיוון שמדובר בילדה עם כלייה אחת אני חוששת - האם אפשר להיות רגועה או כדאי לשלוח תרבית נוספת?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:45 24.12.14
מסכים עם הרופא שלך. אין צורך בשליחת בדיקה נוספת
בן 59 חרג לאחרונה מאחד.עדיין פחות מ 1.17 גבול הכללית. הניתן לשפר?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
16:24 12.12.14
הערך של קראטינין בדם הוא תוצאה של:
1) מסת השריר, כך שלאדם שרירי (ובאופן כללי גברים לעומת נשים) וגבוה יש קראטינין בדם גבוה יותר מאשר לאישה קטנת מימדים.
2) התפקוד של הכליה כמסננת.
בד"כ אצל גברים קראטינין עד 1.2 (מ"ג\ ד"ל) הוא תקין. אם אתה רוצה עלייה של הקראטינין בתוך תחומי הנורמה ולא הוספת מסת שריר לאחרונה, יש לבדוק עם רופא המשפחה אם זה לא עלול בכ"ז לשקף בעיה בכליות. לשם כך כדאי להשלים בדיקת לחץ דם ושתן לכללית (לחיפוש אחרי חלבון או דם).
 
דני
15:02 14.12.14
אבל איך משפרים שיחזור להיות למשל פחות מ 1
 
דני
15:23 14.12.14
התעמלות ,מעל גפיים תחתונות ,(לא רק הליכה) , עשויה לשפר את המדד?
 
פרופ לנדאו
22:21 14.12.14
לא צריך לשאול: איך אני מוריד את ערך הקראטינין, אלא לשאול: איך אני מונע שזה יעלה הלאה. פעילות גופנית סדירה, המנעות מעישון או מהשמנה, שמירה על לחץ דם נורמלי- כל אלה יסייעו הן ללב וכלי הדם שלך והן לכליות.
• GFR(ESTIMATED) > 60
• (ML/MIN/1.73M2:יחידות)
CREATININE U CONC. 227.50 MG/DL
MICROALBUMIN CONC. 2.70 MG/DL
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:08 09.12.14
בן כמה השואל/ת? זה חשוב עבור ערך ב GFR
הבדיקה לחלבון אלבומין בשתן תקינה
 
יוסי
18:13 09.12.14
 
פרופ לנדאו
20:53 10.12.14
אם ה- GFR חושב נכון (בהתאם לערך הקראטינין בדם, באדם שאיננו שרירי מאד), אז מדובר בירידה קלה בתפקוד הכלייתי כמסננת (צ"ל > 90 ). כדאי לדבר על כך עם רופא המשפחה, למדוד לחץ דם.
שלום רב,

אני בחור בן 25, לפני כשלוש שנים עברתי כריתת אדרנל צד אחד ע"ר פיאוכרומוציטומה. המהלך היה סימפטומטי מאוד ומורכב לאבחון (אובחן לאחר כשנה וחצי). מאז חש בטוב לגמרי.
לכל אורך המחלה דאז, הייתה לי המטוריה מיקרוסקופית שחוזרת על עצמה בכל בדיקת שתן כללית, ועברתי בירור כפי המפורט בהמשך.
עם זאת, לצערי עד היום נמשכת ההמטוריה, גם בבדיקה שבוצעה השבוע (נעה בטווח של 10-70 RBC/microl). אציין כי אני הבדיקות מבוצעות כרוטינה ומעקב, ויש רק לציין יובש ודלקות עיניים חוזרות, חולשה כללית ועייפות ממש נוראית שצצה לה בחודשיים האחרונים.

שנת 2010 (טרם אבחון פיאו')-
בדיקת שתן אחת שהדגימה מעט חלבון 50 mg/dl
PL. RENIN ACTIVITY 5.9 ngAngI/ml/ (טווח תקין 0.5-1.5)

שנת 2011-
IgG מעט מוגבר, IgM, IgA תקינים. אלבומין+ גלובולינים (אלפא, ביתא, גאמא) תקינים. אין פס השקעה ב- IMMUNO-EP SERUM.
ACTH, אלדוסטרון, קורטיזול תקינים.
EBV IgG-EBNA חיובי, CMV IgM שלילי, TOXOPLASMA IgM שלילי, ANTI CARDIOLIPIN בגדר נורמה, A.B2 GLYCOPROTEI שלילי.
COMPLEMENT C3, C4 תקינים, HEPATITIS A IgM שלילי, HEPATITIS Bs Ag שלילי, ANTI GLOMER BAS MEMB שלילי.

בבדיקות האחרונות מהחודש האחרון:
ספירת דם וכימיה תקינות. אשלגן תמיד מעט נמוך סביב 3.2-3.3 mEq/L.

כיום לא נוטל תרופות כלל. אין צריבה במתן שתן, עשיתי CT פרוטוקול אבנים לפני 3 שנים שהיה תקין.
רציתי לשאול האם יש מקום לחזור על בירור כלשהו? עליי לפנות לנפרולוג ו\או אורולוג על מנת להשלים בירור של המיקרוהמטוריה הזו או שניתן להניח לדברים?

תודה רבה מראש!!

יניב
 
מלי
12:47 09.12.14
שלום וברכה בתי בת שנתיים לפני שבועיים בלילה הילדה התלוננה שכואב לה הטוסיק לקחתי אותה לרופאה והיא אמרה יכול להיות שיש לה תולעים נתתי לה טיפול ולאחר שבועים עוד טיפול לפעמים שהיא עושה פיפי היא לוחצת למטה בפותה כאילו שכואב לה הפיפי לקחתי אותה שוב והרופאה עשתה לה בדיקת סטייק לשתן ויצא תקין ואחרי שבוע שוב פעם עשיתי לה יצא תקין לפעמים כול איזה יונים שלוש היא מתלוננת אני מיואשת ממה זה יכול להיות שללנו דלקת יכול להיות מהתולעים יוצאים ביום ישמח לתשובתך
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:07 09.12.14
יש לברר עם הרופאה בקופח אפשרות של אבחון של קיום תולעים מסוג אוקסיאוריס ע״י צפייה ישירה בעת האי שקט (אלה תולעים לבנים באורך של מס׳ מ״מ) או חיפוש הביצים שלהם עי הדבקה קצרה של סלוטייפ שקוף על פי הטבעת ואח״כ הדבקת טייפ זה על זכוכית נושאת של מיקרוסקופ. ככ כדאי לנסות טיפול חוזר נגד תולעים אלה עי תכשיר הוורמוקס. בהצלחה
בשל המלצת ההמטולוג עשיתי CT כל גופי, ובו נמצאו כמה ממצאים, כולל רסיס אבן בגודל חצי ס''מ בערך בתחתית הכליה השמאלית.

האם אבן כזו עשויה להצדיק את התופעות שהזכרתי בשתן? איך כדאי להמשיך בבירור?

תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:41 07.12.14
יש לפנות לאורולוג.
בת 21, בריאה בד''כ למעט אסתמה ולימפדנופתיה תת לסתית שהחלה ביוני ובמעקב ראשוני אצל המטולוג (תידרש ביופסיה בקרוב).

מזה 4 חודשים בבדיקות שתן חוזרות תמיד מופיעים לויקוציטים ואריתרוציטים בשתן, לפעמים רק תאים לבנים או רק אדומים ולפעמים שניהם, אבל תמיד ישנם בכל בדיקה. הערכים הגבוהים ביותר שהופיעו הם 250 לאריתרוציטים ו500 ללויקוציטים, וחריגה חדשה שהופיעה לאחרונה-משקל סגולי גבוה 1.04.
תרביות כולן שליליות וללא סימפטומים לדלקת-ללא כאב או תכיפות לשתן. כמובן שלא בעת מחזור.
US בטן שלל אבנים בדרכי השתן, טחול 12.7 סמ' בגבול עליון של הנורמה. נשללה בעיה גניקולוגית.
כך שעדיין אין לנו הסבר לערכים האלה ואורולוג שלח אותי לבדיקת שתן מיקרוסקופית ולציטולוגיה ותשובתה-"תאור מיקרוסקופי ואבחנה: בבדיקת השתן נראו לויקוציטים מעטים, אין עדות לתאים ממאירים".
בשבועיים האחרונים גם יצא לי לראות פעמיים פסים עדינים של דם בניגוב, והאורולוג הציע שאפנה לנפרולוג מחשש למקור כלייתי.

רציתי לשאול מי מהערכים יותר מדאיג בנוכחותו, התאים הלבנים או האדומים (להבנתי הלבנים) ולמה? מה עשוי לגרום לתאים לבנים להמצא בשתן בכמות גדולה כזו ולאורך זמן ללא דלקת כלל (תרביות סטריליות), ומה הסיכוי שמדובר בכלל בבעיה ממקור כלייתי?

תודה רבה
שלום רב:
לא כדאי להפריד בעיות שלך בין מומחים שונים. מהמכתב אני קורא שיש שאלה לגבי קשרי לימפה בצואר, טחול מוגדל , כדורויות לבנות ואדומות בשתן. כדאי שההמטולוג שאת אצלו במעקב יתן את דעתו לאפשרות של קשר בין הממצאים. בכדי להשלים את התמונה של אפשרות שהממצאים בשתן הם ממקור כלייתי- לא מבני , יש להשלים: מדידת לחץ דם, בדיקת דם לתפקודי כליות, חלבוני דם , אנזימי כבד. כ"כ יש להשלים איסוף שתן של 24 שעות לחלבון, אלבומין וקראטינין.
 
גל
23:25 08.11.14
תודה לך על תשובתך.

אוסיף לך מידע ואומר שההמטולוג כבר שמע על עניין הדם והתאים הלבנים בשתן ואמר שלדעתו אין כל קשר ללימפדנופתיה, כך גם אמר האורולוג.
הטחול אינו בדיוק מוגדל, הוא עדיין בגבול הנורמה. לחץ דם תקין, תפקודי כליות תקינים, אנזימי כבד תקינים.

אשמח אם תוכל להרחיב לגבי הבדיקות של חלבוני הדם, כוונתך לאלבומין גלובולין? הם מעט חורגים, אך ההמטולוג אמר שזה תקין:

ALBUMINׂ BY EP-52.7
גלובולין אלפא 1
4.2
גלובולין אלפא 2
11.9
גלובולין בטא 1
6.7
גלובולין בטא 2
5.4
גלובולין גמא
19.1

ולמה הכוונה ב"שהממצאים ממקור כלייתי-לא מבני"?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:29 26.11.14
הכוונה ב"ממצאים (בשתן) ממקור כלייתי-לא מבני" היא לוודא שאין מחלה מיקרוסקופית בכליות, כמו דלקת בפקעיות הכליה. לשם כך דרוש להשלים את הבירור ע"י איסוף שתן של 24 שעות לחלבון.
לגבי חלבוני הדם: ההמטולוג הוא כתובת מצויינת לשאלותייך.
בברכה
האם החריגות בהן אומרות לך משהו לגבי בעיה ממקור כלייתי?
שוב: לגבי חלבוני הדם: ההמטולוג הוא כתובת מצויינת לשאלותייך.
בברכה
ושללנו כבר מיאלומה (צבר פוליקלונלי ולא מונוקלונלי שלדעתו נגרם מזיהום פשוט כלשהו), וגם איסוף לבנס ג'ונס ושרשרות קלות-תקינים שניהם. הוא לא ביקש לחזור על הבדיקה או לעשות אימונופיקסציה.

אז מצידו זה תקין, השאלה היא אם מהצד הנפרולוגי זה גם תקין לדעתך?
שלום רב,
אימי סובלת מאי ספיקת כליות כרונית כבר כ-10 שנים.
כיום היא בת 66, מדדים יציבים כבר כמה שנים: קריאטינין-2.3 אוריאה-90
לחץ דם יציב 120-75
היא מקפידה על תרופות ל"ד, לא אוכלת הרבה , קצת בעודף משקל, ואינה עושה פעילות גופנית,

האם היא יכולה להשאר במצב הזה עוד הרבה שנים או שתבוא הדרדרות בשנים הקרובות ? קראתי שאפשר להישאר במצב זה גם 20 שנה זה נכון ה בגילה ?
תודה מראש
אני נפרולוג של ילדים:
מציע להשיג גם מידע על:
1) מידת הפרשת החלבון בשתן (מתוך איסוף שתן של 24 שעות או דגימת שתן ראשון של בוקר)
2) רמות השומנים בדם (כלוסטרול וטריגליצרידים)
3) האם קיימת מחלת רקע (כלייתית-ספציפית או כללית, כמו סוכרת)
עם מידע זה ניתן להתיעץ עם נפרולוג של מבוגרים.
תודה לך על תשובתך.

אוסיף לך מידע ואומר שההמטולוג כבר שמע על עניין הדם והתאים הלבנים בשתן ואמר שלדעתו אין כל קשר ללימפדנופתיה, כך גם אמר האורולוג.
הטחול אינו בדיוק מוגדל, הוא עדיין בגבול הנורמה. לחץ דם תקין, תפקודי כליות תקינים, אנזימי כבד תקינים.

אשמח אם תוכל להרחיב לגבי הבדיקות של חלבוני הדם, כוונתך לאלבומין גלובולין? הם מעט חורגים, אך ההמטולוג אמר שזה תקין מבחינתו:

ALBUMINׂ BY EP-52.7
גלובולין אלפא 1
4.2
גלובולין אלפא 2
11.9
גלובולין בטא 1
6.7
גלובולין בטא 2
5.4
גלובולין גמא
19.1

ולמה הכוונה ב"שהממצאים ממקור כלייתי-לא מבני"?
שלום,
לבני בן ה- 4.5 יצאו תוצאו הבאות בבדיקות שתן:

איסוף שתן 24H:

PROTEIN- URINE 24h 39 mg/24h טווח 0-150
CREATININE- U 24h 371 mg/24h טווח 800-2000
CREATININE- U SAMPLE 41.2 mg/dl
PROTEIN- U SAMPLE 4.3 mg/dl
REMARKS (GENERAL) Order Comments
---------------------------------------------------------------------- URINE 24h
‎ערכי ייחוס - במצב מנוחה
REMARKS (GENERAL)
‎נפח: ‎900

בדיקת שתן רגילה:

NORMAL GLUCOSE - U STRIP
BILIRUBIN- U STRIP NEG
KETONES- U STRIP NEG
SPECIFIC GRAV-U STRI 1.011 טווח 1.001-1.030
PH- U STRIP 5.0 טווח 4.8-7.4
PROTEIN- U STRIP NEG
UROBILINOGEN-U STRIP NORMAL
ERYTHROCYTES-U STRIP NEG
NITRITE- U STRIP NEG
LEUCOCYTES - U STRIP NEG.


שתן ביוכימיה:

PROTEIN/CREAT RATIO 0.09 טווח 0-0.2

מה המשמעות של קריאטינין נמוך?? (לא נתבקשנו לעשות בדיקות דם)

אודה על תשובה,
יעל
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:38 26.10.14
הבדיקות תקינות. נא לשוחח עם הרופא שהזמין בדיקות אלה
 
מיכל
11:34 20.10.14
שלום רב
ביתנו בת 3 וחצי אושפזה לפני 8 שבועות בשל חלבון גבוה בשתן - 930 מ"ג וכולסטרול גבוה
מטופלת בסטרואידים מיזה 6 שבועות. הגיבה מיידית תוך יום לסטרואידים.
התחילה לרדת במינונים. שאלותינו הם:
1. מצב רוחה השתנה משמעותית בעקבות הסטרואידים: חרדה, חוסר ביטחון צמודה לגננת בגן, כוססת ציפורנים . האם זה הפיך?
2. הבנו שיש תרופות חליפיות לסטרואידים - מה העלות תועלת של כל אחת מהן? במידה וישנה חזרה של המחלה האם הן מומלצות?
3. מה הפרוגנזה של המחלה?
4. אילו המלצות לטיפול משלים ישנם - תזונתי, ריגשי?
תודה מראש
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:36 20.10.14
אני מניח שאתם נמצאים במעקב של נפרולוג ילדים. כדאי להצמד להמלצותיו ולהשאר במעקב מסודר, כי זאת מחלה עם נטייה לחזרות והפוגות ברוב המקרים, אבל לרוב רק עד גיל ההתבגרות, שאז צפויה הפוגה ממושכת ברוב המקרים.
אין לפי ניסיוני הבדלים בין הגישות של המומחים השונים בתחום זה בארץ.
אין מידע מבוסס לגבי אפשרות להשפיע על מהלך מחלה זאת ע"י דיאטה, אלא אם ידוע לכם על נטייה אלרגית ברורה לילד.
 
עטרה
22:50 19.10.14
שלום לכם, אני בשבוע 25 להריוני והיום הביתי בסקירה חוזרת/ מכוונת עקב חשד להיפוספדיאס ובבדיקת עובר ניצפו פניס ואשכים.
והפניס תואם אחוזון 10 כ 9מ״מ.
ולציין ריבוי מי שפיר קל.
כעת הרופא ראה וציין גם שאגן כליה שמאל 9 מ״מ פרנכימה שמורה כליה בגודל תקין
ומימין כליה תקינה.
הרופא ציין שהעיניים מצריך כמובן מעקב.

•••מה זה אומר לגבי הפניס, שהוא בסופו של דבר בסדר?,
ומה זה אומר לגבי הכליה ובכלל?.
•••אשמח לעזרה במידע.
תודה מראש
 
עטרה
22:54 19.10.14
רשמתי בטעות העיניים והתכוונתי שהעיניין דורש מעקב.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:29 20.10.14
שלום רב:
אין לי כל ניסיון בכדי לענות על הממצאים שדווחו לגבי גודל הפין. לגבי אגן הכליה, כבר דיינתי רבות לגבי שאלות אלה. אני מצטער שנגרמת כל כך הרבה חרדה עבור ממצאים אלה. אין דרך מושכלת לנבא את העתיד. עליך לדעת כי ברוב המוחלט של המקרים שהממצא הוא חד צדדי , שלפוחית השתן נראיתתקינה ואין מיעוט במי שפיר, הסיכון למחלת כליות קבועה במהלך הילדות הוא אפסי. הדרך הטובה ביותר להבין את משמעות ממצאים כאלה הוא לחכות ללידה במועד ולהשלים אתה בירור אחרי הלידה.
שלום

בני בו ה5 נפל מגובה של 2 מ על הצד (חווה כאב חזק מאד במותן) ולאחר ספר שעות הופיע דם נראה בשתן (בכל השתנה ראו בעין דם עם שתן-מקרוטוריה ) לאחר מספר שעות השתן נהיה צלול לחלוטין

בוצעו בדיקות דם (כללי+תפקודי כליה +תפקודי קרישה) ,בדיקת אולטרא סאונד ,בדיקת ct רגילה עם חומר ניגודוהכל היה תקין. אושפז להשגחה ללא קטטר.

בבדיקת שתן בימים הראשונים שלאחר החבלה (שלא נראית בעין) נמצאו איתרוציטים רבים מאד בסטיק (++++ )וגם בבדיקה מיקרוסקופית .

היום חודש אחרי בוצע אולטרא סאונד מקיף לכליות ודרכי השתן (תקין) +בדיקת קרישה ותפקודי כליה ונמצא תקין אך בבדיקת שתן מיקרו סקופית עדין רואים איתרוציטים שלמים (בין 7-12 ) ובבדיקת סטיק רואים המוגלובין ++ (כ80)

לציין שחודש לפני החבלה היה במיון עקב כאב באשך (כתוצאה ממכה ) ובדדיקת סטיק קיבל תשובה של "blood -trace-lysed"
שאלתי היא :מתוך נסיונך ,תוך כמה זמן אמורה בדיקת שתן להיות תקינה ? האם כדי לחכות או יש צורך לבצע פעולה נוספת כמו mri או אולי ct אחר שיכול לזהות חבלות בשלפוחית או כליות?

תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
08:00 12.06.14
אין צורך לבצע צילומים נוספים
כדאי לחכות עוד חודש-חודשיים. אם זה עדיין חיובי, ניתן לפנות לאורולוג להתיעצות.
אם הוא יטען שההמטוריה המיקרוסקופית לא קשורה לחבלה , אז יש לפנות (לא דחוף) להתיעצות עם נפרולוג ילדים אחרי ביצוע בדיקות פשוטות, כמו: מדידת לחץ דם ובדיקת שתן ראשון של בוקר לחלבון וקראטינין.
 
אבא
19:22 10.10.14
שלום פרופ
לאחר האירוע הקודם ,עקבנו ורמת הדם בשתן ירדה ל 25 ארתוציטים ,בהמשך אכן לאחר חמישה חודשים (לאחר האירוע הראשון)התרחש שוב אירוע נוסף של המטוריה ללא כאבים וללא חום (אולי בעקבות רכיבה מאומצת על אופניים ונפילה שהתרחשה מספר שעות קודם ) הילד מאושפז כרגע בבית החולים ובדקו:
תפקודי קרשיה -תקין
,ספירת דם -תקינה ,
תפקודי כליה -תקין ,
אולטרא סאונד חוזר -תקין ללא שינוי מאולטרא סאונד מלפני חמישה חודשים (אז בוצע גם סיטי שהיה תקין)
אבנים -אין באיסוף שתן (יחס קרטאין 0.3)
ASLO ומשלים -תקין
דם בשתן -ללא גלילים (לא מהכליה ?) וללא חלבון באיסוף שתן
שתי תרביות לחידקים -תקיניות
נבדק על ידי נפרולוג ששלל מחלות כליה
ההמטוריה הנוכחית הייתה עם מעט קרישים בשתן ודם טרי ,ונפסקה לאחר 24 שעות מאז ועד היום (יום 7 לאחר האירוע) מיקרוטוריה (25 אתרוציטים בבדיקת שתן)

כרגע שלחו לדופלר לשלילת nut cracker סינדרום בנוסף שלחו ציטולוגיה לשתן

שאלתי : בתגובתך הקודמת כתבת על היווצרות קשר בין וריד לעורק בכליה בעקבות המכה למה היתה כוונתך ?

האם יש בדיקות נוספות שכדי לי לבקש כרע בבית החולים לפני הגעה אליך?

אני מודאג לגבי הציטולוגיה , האם סביר מחלה ממאירה בגיל כזה ?( לפני המכה בבדיקות שגרה לא היה שתן מיקרוסקופי , רק לאחר המכה זה התחיל)

תודה , מצטער על האריכות אני מודאג מאד מאד
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  55  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
לחץ דם גבוה   כליות   שינה   דיאליזה   יתר לחץ דם   הרטבת לילה
RSS RSS פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה