בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה עוסק בנושאים: לחץ דם גבוה, כליות, שינה, דיאליזה, יתר לחץ דם, הרטבת לילה, כליה, השתלת כליה, מחלות כליה. הנכם מוזמנים להתייעץ עם מומחי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה בתחומים אלו.
מנהלי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה:
פרופ' דניאל לנדאו
לפרטים נוספים
פרופ' אבישלום פומרנץ
לפרטים נוספים
שלום,
אני נוטל וזודיפ קומבו 10 מג פעמיים ביום.
קראתי בעלון לצרכן שאין ליטול את התרופה בהיריון כלל מאחר ועלול להיווצר נזק חמור לעובר.
האם נטילת התרופה מסכנת גם את תאי הזרע ? האם תאי הזרע יכולים להינזק מנטילת התרופה וליצור עובר פגום?

מהו ההסבר הפרמקולוגי לאיסור ליטול וזודיפ בהיריון ?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:34 29.05.16
אין לקשור בין השפעות אפשריות של תרופות או כימיקלים על התפתחות העובר ברחם, במיוחד בשבועות הראשונים להריון לבין השפעה תאורטית של אותם חומרים על איכות תאי הזרע. אלה שני תחומים שונים לחלוטין.
היי
האם לאשה בהריון שבוע 38 שמתגלה אצלה חידק GBS ולעובר יש MCDK
כדאי ללדת בניתוח קיסרי על מנת שלא ידבק ?
האם יש השלכות מסוכנות לעובר אם נדבק?
האם האנטיביוטיקה עלולה להזיק לכליה המתפקדת?

תודה מראש
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:53 18.05.16
קיימות הנחיות ברורות בקשר למציאת נשאות של חיידק ה- GBS בנרתיק של נשים לקראת לידה. אין מקום לבצע ניתוח קיסרי מסיבה זאת, אך יש המלצה למתן אנטיביוטיקה סביב הלידה לאישה. התערבות כזאת מונעת מחלה ע"י GBS אצל הילוד, בלי לחשוף אותו לסיכון מיוחד.
נאמר שצריך לקבל אנטיביוטיקה לווריד 4 שעות לפני הלידה
מה קורה במידה ולא מספיקים?
שלום רב, בני בן חמש כמעט נולד עם כליה אחת מורחבת. הנפרולוג אסר עליו תרופות ממשפחת הנוירופן אדויל וכו. בעקבות דלקת גרון קיבל מרופאת הילדים אנטיביוטיקה מסוג מוקסיפן פורטה. האם מותר?
רואה עכשיו בתופעות לוואי פגיעה אפשרית בכליות, דלקת בכליות.. אובדת עיצות. האםלהפסיק לקחת?
תודה מראש
התרופה מוקסיפן (אמוקסיצילין) לא נחשבת כמסוכנת לכליות. במידה והרופא רשם בהתויה מתאימה (כמו דלקת גרון)- אין מניעה לתת
בתי ביצעה בדיקות שתן
והבדיקה הראה אוקסלאטים++
מה זה אומר
האם צריכה בירור נוסף
בתודה
האם
אני מניח כי מדובר בבדיקת שתן "כללית" והאוקסאלאט ++ שדווח הוא מראה של גבישים בשתן. במידה ויש סיפור או חשד לאבנים בדרכי השתן (כאבי במותן, דם בשתן) אז זה דורש בירור נוסף,אחרת, מדובר בממצא לא מספיק רגיש.
בתי ביצעה בדיקות שתן
והבדיקה הראה אוקסלאטים++
מה זה אומר
האם צריכה בירור נוסף
בתודה
האם
בתי ביצעה בדיקות שתן
והבדיקה הראה אוקסלאטים++
מה זה אומר
האם צריכה בירור נוסף
בתודה
האם
לבתי בת ה-17 אובחן ב-U.S הרחבה מינימלית של האגן בכליה הימנית-אגן חוץ כליתי ק"ל. התבקשה לבצע U.S עם שתיה וגם שם אובחנה הרחבה של 0.6 ס"מ באגן ימני.וגודש קל במערכת המאספת.
עכשיו הרופא ביקש שתבצע U.S ללא שתיה. התור רק בעוד שבועיים. בנתיים אני מודאגת לכן שואלת את השאלות הבאות:
מה המשמעות של ההרחבה והגודש הקל?.
איזה טיפול זה מצריך?
כמה זה מסכן את הכליות?

תודה רבה
לא ברור למה הוזמנה בדיקת ה- US . במידה ולנערה אין כל תלונות מדרכי השתן: אין כל דחיפות. מומלץ להגיע עם תמונות הבדיקות להתיעצות אצל נפרולוג ילדים.
הנערה התלוננה על כאב בטן חזק בצד הימני התחתון והגיע לחדר מיון ושם עשו US כי חשבו שיש לה דלקת בתוספתן.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
11:42 11.05.16
במקרה כזה חשוב להשלים בדיקת שתן (בזמן הכאבים וכשאין כאבים) ולחזור על בדיקת ה- US כשאין כאבים. לשאול את רופא המשפחה אם זה יכול היה להיות התקף של אבן בדרכי השתן.
ערב טוב,
להלן בדיקות שביצעתי לילדתי בת ה 8.
ברצוני לדעת שהתוצאות אכן תקינות.
Order Comments REMARKS (GENERAL)
mEq/L 141 SODIUM
mEq/L 4.2 POTASSIUM
g/dL 7.1 PROTEIN-TOTAL
g/dL 4.7 ALBUMIN
mg/dL 15 UREA
mg/dL 0.33 CREATININE
mg/dL 0.33 CREATININE ENZ.CHILD
mg/dL 10.2 CALCIUM
mg/dL 5.1 PHOSPHORUS
IU 33 GOT (AST)
IU 22 GPT (ALT)
IU 467 LDH
mg/dL 2.2 MAGNESIUM

איסוף שתן:

mg/24h 24 PROTEIN- URINE 24h
mg/24h 40 CALCIUM- URINE 24h
g/24h 0.3 CREATININE- U 24h
mg/24h MICROALBUMIN- U 24h
Mg/L מתחת לסף הרגישות MICROALBUMIN-U SAMP
mg/dL 3 PROTEIN- U SAMPLE
mEq/L 25 POTASSIUM- U SAMPLE
mEq/24h 20 POTASSIUM- URINE 24h
mEq/L 51 SODIUM-URINE SAMPLE
mEq/24h 41 SODIUM- URINE 24h
ml/min 63 CREATININE CLEARANCE
mg/dL 5 CALCIUM- U SAMPLE
mg/dL 37.7 CREATININE- U SAMPLE
Order Comments REMARKS (GENERAL)

סליחה על האורך :)
 
פרופ' דניאל לנדאו  
20:11 09.05.16
שלום:
אני מניח שכל הבדיקות יצאו מסומנות בתחומי הנורמה, אז מה בדוק השאלה?
חשבתי שהינך יודע את הערכים.
בגלל זה לא צירפתי אותם.
אם הכל היה תקין לא הייתי פונה. אבל תודה וערב נעים.
שלום
במשך כמה שנים רמת הקריאטנין הייתה ברמות של 1.39-1.46 אבל בבדיקה האחרונה במרץ השנה היא ירדה ל1.18 כשבמכבי המקסימלי הוא 1.17.באורולוג אמר שזה נדיר יחסית וכנראה זה קשור למים.כרגע בemg התברר שיש לי בעיה בצוואר,אבל האורטופד יכול לראות אותה רק בתחילת שבוע הבא אך גם טוען שאינו יכול לתת ארקוקסיה עד שרופא משפחה יאשר לו זאת,מה שנראה לי מוזר לגמרי.רופא המשפחה לעומת זאת,טוען שזה לא בתחום שלו ושהוא שלח שאלה לנפרולוג.במקביל אמר שגם אני יכול לשאול נפרולוג רק שהבעיה שהזמינות שלהם נמוכה למדי כולל זה שהייתי אצלו לפני כשנה.
שאלתי היא האם רצוי לבצע ביום ראשון בדיקת קריאטנין נוספת או עדיף להמתין לתשובה של האורטופד לגבי הemg.?שאלה נוספת היא האם ברמה של 1.18 כן הייתם נותנים ארקוקסיה?אני בן 55 ואין בעית לחץ דם.אשמח לתשובה לפני יום ראשון הקרוב
שלום רב:
ערך קראטינין בדם של 1.18 עבור גבר בן 55 הוא תקין, אך השאלה היא למה קודם היו לך ערכים של ~ 1.4 : מכיוון שגם מסת השרירים קובעת את ערך הקראטינין בדם: האם יכול להיות שאבדת מסת שריר?
בכל מקרה יש חשש משימוש קבוע (!) בתרופות מקבוצת ה- NSAID (כולל ארקוקסיה) באנשים שיש להם מחלת כליות כרונית, המתבטאת בעלייה בקראטינין בדם, עלייה בלחץ הדם והופעת חלבון בשתן. לכן, גם מידע על נוכחות חלבון בשתן חשובה לענות על שאלתך.
בכל מקרה, אם יש ספק, ניתן לעזור לך עם תרופות נגד כאבים מקבוצות אחרות, כמו אופיואידים או מנות בודדות של אופטלגין.
זה משהו שגם שני נפרולוגים לא אמרו לי ורק בקשו בדיקות וכוליי..אציין שהעלייה ברמת הקריאטנין התחילה לעלות בערך לפני כ3 שנים אבל תמיד היתה לי מסת שרירים טובה.זה מוזר וקצת מעצבן אותי שאורטופד צריך אישור מרופא משפחה דווקא לגבי נוגדי דלקת ואינו יודע אם הרמה תקינה או לא.כרגע לדעתך עדיף שקודם אשמע מה האורטופד אומר על הeng וחומרתו ורק אם צריך יש לעשות בדיקת קריאטנין [ההפניה לזה קיימת]או אחרת?אני יודע שמשפחת נוגדי הדלקת הזו משפיעה על הכליות אבל אם זו חבילה אחת יש סיכון?
אשמח לתשובה על שתי השאלות
 
פרופ' דניאל לנדאו  
08:25 06.05.16
לפי מה שאני מבין מהספרות הרפואית, לא צריכה להיות בעיה לצרוך חפיסה של כדורים נגד כאבים ממשפחת ה- NSAID בתנאי שאתה לוקח במינון נכון ולהתויה הנכונה. בהצלחה
בני נולד עם הרחבת כליה שמאלית.. באולטראסאונד שעשינו שהיה בן 20 יום התגלו הרחבה דו צדדית בכליות הופנה למעקב .. היום הוא בן 5 חודשים עשינו לו עוד אולטראסאונד בבדיקה התגלה שאין עוד הרחבה בכליות וכתוב שכיס השתן בדיסטנציה חלקית רציתי לדעת מה זה אומר ומה עליי לעשות ??!
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:19 03.05.16
זה בהחלט יכול לקרות וזאת סיבת המעקב: בחלק משמעותי של הרחבות (לרוב קלות) באגן הכליה הממצא נעלם תוך כמה חודשים אחרי הלידה. במידה ורוצים להתיעץ פנים אל פנים, נא לקבוע להביא את 2 הסטים של תמונות ה- US .
בתי בת 17 חולת סוכרת סוג 1
לאחר בדיקות שתן מצאו שיש לה אוקסלטים בשתן.
נשלחה לבדיקות שתן דגימה והתוצאות
MG./DL
MICROALBOMIN U SAMP 20.71
CALCIUM U SAMP 9.4
CREATININE U SAMP 169.4

מה הבדיקות אומרות


בתודה האם
שלום רב:
הבדיקות שנשלחו לא קשורות למציאת אוקסלט בשתן (שהוא גורם סיכון להווצרות אבנים בדרכי השתן וזה לא חשד סביר בחולי סוכרת מסוג 1 ) אלא בודקת נוכחות של חלבון בשם אלבומין בשתן, כחלק מבדיקות רוטיניות בחולי סוכרת לשלילת התפתחות סיבוכי סוכרת בכליות. כדי להתיחס לתשובת הבדיקה (מסוג דגימה ולא מאיסוף של 24 שעות), יש להקפיד שהדגימה תהיה של שתן ראשון של בוקר, כלומר: דגימה הניתנת מייד עם היציאה מהמיטה אחרי מנוחה טובה בלילה. נא להבהיר אם אכן הקפידו על לקיחת דגימה מסוג זה.
זה מסוכן כמעט ולא לשתות למישהו עם כליה אחת?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
20:30 11.04.16
שלום רב: השאלה לא מובנת. יש לא מעט אנשים שבאמצע חייהם מסתבר להם שיש להם כליה בודדת במקום 2 . במידה ובדיקות הדם והשתן שלהם תקינות ולחץ הדם תקין, אין צורך בהתיחסות מיוחדת בנוגע לכמות השתיה.
שלום לכולם
אני גבר בן 24 1.80 77 ק"ג בלי איזשהיא בעיה בריאותית , עכשיו בבדיקת דם לתפקוד כליות נמצא קריאטין בדרגה גבוהה מהנורמה (1.36) והרופא הפנה אותי לבדיקת אולטרסואנד כליות , בבדיקת שתן שעשיתי התוצאות היו תקינות .בתקופה שלפני בדיקת הדם עד עכשיו אני מתאמן כ 2-3 פעמים בשבוע ואני אוכל הרבה חלבונים ביום (קראתי באיזה שהוא מקום שזה קשור לקריאטין ).
אני אשמח לעזרה בנושא שתרגיע אותי לפני שאני הולך לבדיקת אולטרסאונד.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:40 08.04.16
שלום רב: טוב שבדיקת השתן תקינה, אני מניח שגם מדדת לחץ דם? אם לא, חשוב להשלים גם את זה . אני מסכים שכדאי להשלים בדיקת אולטרה-סאונד של הכליות. אם כל זה תקין, זה אכן יכול לנבוע ממסת שרירים גבוהה שיש לגברים מסויימים, וזה לא מראה על משהו לא תקין.
בהצלחה
האם לחולה עם אי ספיקת כליות מותר לקחת קיו אנזים 10 ומה המינון אם אפשר
שלום רב .
מותר לקבל תרופה בשם אולסניק לחולה המודיאליזה ??
תודה
לא, אסור לקחת תרופה זאת מחשש להצטברות אלומיניום. אני מניח שהתרופה ניתנה לטיפול בצרבת, כאבי בטן. קיימות אלטרנטיבות אחרות לבעיה זאת.
אני סובל מאי ספיקת כליות וקרטין גבוה ואשלגן גבוה הייתי רוצה בבקשה לדעת איזה משככי כאב מותר לקחת והאם מותר לקחת טרמדקס ואופיאדים?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:04 04.04.16
אכן קבוצת הסובלים ממחלת כליות כרונית (CKD ) לא צריכים לקבל משככי כאבי מקבוצת ה- NSAID (נקסין, נורופן, ארטופן ודומיו). לכן, במקרה של כאבים הם עלולים להזדקק למשככי כאבים מקבוצות אחרות כמו אופיואידים (למשל אוקסיקודון) או טרמדקס.
קיימות המלצות של האיגודים הרלבנטיים בנושא. הרופא המטפל צריך קודם כל להעריך את מידת הפגיעה בתפקוד הכלייתי ולפי זה לתת לך המלצות טיפוליות.
 
יקי
05:58 11.03.16
כיצד יודעים אם אדם התיבש ?
האם בבדיקות דם ?
לחץ דם ?
בברכה יקי
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:37 01.04.16
המושג "התיבשות" נוגע בד"כ למצב בו אדם מאבד נוזלים (דרך העור במזג אויר חם או ממצבי חולי כמו שלשול או הקאה) ולא מסוגל להחזיר לעצמו נוזלים אלה.
באופן נורמלי אנו מוגנים ממצב זה דרך חוש הצמא והיכולת שלנו לרכז מאד את השתן כשאין לנו גישה למים. לכן, סימני התיבשות קלה עשויים להיות : כאבי ראש ותחושת צמא, מיעוט במתן שתן.
שלום דוקטור, אני בן 53 חולה בסכרת סוג 2 במשך כשלוש שנים עם סיפור רטינופטיה סוכרתית (BDRׂ) מטופל ב APIDRA,LANTUS, VICTOZA אך למרות זאת סכרת לא מאוזנת HBA1C 8.7 בנוסף לכך החמרה באי ספיקת כליות CR 1.84 ,UREA 63, K-5.2 ובאיסוף שתן אחרון של 24 שעות 4500 מ''ג חלבון ואני סובל מבצקות קשות ברגליים והרופא המליץ על פוסיד ובנוסף יש לי לחץ דם בלתי מאוזן שממוצע יומי עומד על 180\100 אני לוקח CADEX,NORMORESSAN ,NORMITEN אך הלחץ דם אינו מאוזן הרופא המליץ להוסיף LOTAN פעמיים ביום השאלה שלי האם אפשר לקחת פוסיד ולוטן כאשר יש ספיקת כליות ברמה הזאת והאם תוכלי להמליץ לי על כדור נוסף אני יודע לך מאוד
 
פרופ' דניאל לנדאו  
17:00 21.03.16
אני לומד מהמכתב שלך שאתה מטופל בתרופות רבות בניסיון לאזן את מחלותיך (סוכרת וסיבוכיה). לא אעיז להציע לך שינויים תרופתיים במצב זה. עליך להיות בקשר עם רופא המשפחה שלך והרופאים המומחים (נפרולוג, אנדוקרינולוג) שמיעצים לו.
כל שאני יכול להציע לך (ואני יודע שקל להגיד וקשה לבצע) הוא להתמקד לא רק בטיפול התרופתי שלך אלא גם באורח החיים שלך, כולל: דיאטה ופעילות גופנית.
בהצלחה
שלום,

בעקבות אבן חוסמת הכליה הדלדלה. האבן הוצאה בניתוח.
יש פרוטאין בשתן ברמה של קרוב ל-400 ומיקרואלבומין ברמה של קרוב ל-200. לחץ הדם גבולי.
נאמר לי שרק בפרוטאין של 500 יש להתחיל טיפול. האם כך הדבר ומה הטיפול המומלץ?

תודה
אריק
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:49 08.03.16
אני מניח שהשואל לא ילד...
אכן הפרשת חלבון מעט מוגברת (כלומר: פחות מ- 500 מג ליממה) לא מחייבת התחלה. מידת של טיפול. יש לברר עם הרופא המטפל איך מוסברת הפרשת חלבון מוגברת זאת , כיוון שבעיה באחת משתי הכליות אפילו לא כליה מדולדלת כנזק שאריתי של אבן שהוצאה, לא מסבירים הפרשת חלבון מוגברת.
הכי חשוב הוא לוודא שלחץ הדם תקין ואין גורמי סיכון אחרים למחלות של כלי דם, סוכרת או שומני דם גבוהים.
בכל מקרה כדאי להגיע להתיעצות אצל נפרולוג.
אני בן 61 ולאחרונה כמה פעמים תקף אותי סוג של בצקת (התנפחות) בעפעפיים או בשפתיים פעם למעלה פעם למטה, ולאחרונה בתחילת הלשון בצד שמאל. אני לא יודע מה זה, זה ממשיך בין מס' שעות ליום יומיים, ואם אני לוקח פניסטיל טיפות זה יורד יותר מהר. היום נתקפתי עוד הפעם בהתנפחות חזקה בשפה התחתונה, הלכתי למיון בצפת, בדקו אותי כל מיני בדיקות, לא מצאו את הסיבה נתנו לי פרדיזון 20 מ"ג פעמים ביום ל 4 ימים + טלפסט ואמרו שיכול להיות שזה קשור לכדור להורדת לחץ דם.
אני שואל מה אני צריך לעשות בשביל לברר מה זה ולהתפטר מזה.
יצוין, שאני לוקח כדור ללחץ דם אוקסר פלוס. האם יכול להיות שזה עושה לי את זה.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:50 02.03.16
כל טיפול תרופתי (אך גם חשיפה לאלרגן באוויר או במזון) עלול להביא לתגובה אלרגית מידית שתתבטא (לפי דרגות חומרה) בפריחה מגרדת , נפיחות בשפתיים או בלשון ובמקרים הקשים נלופיחות גוברת בגרון עד כדי סכנת חסימה בדרכי נשימה. במקרים היותר קשים זה עלול להביא לירידת לחץ דם.
התגובה שאתה מתאר יכולה להתאים לתגובה אלרגית ולכן טפלו בך בתכשירים נוגדי אלרגיה. לחפוש הגורם הסביר ביותר שגורם לך לתגובות כאלה, מציע שתבקש הפניה למומחה לאלרגיה או לפנימאי.
כל טוב
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  62  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
לחץ דם גבוה   כליות   שינה   דיאליזה   יתר לחץ דם   הרטבת לילה
RSS RSS פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה