בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה עוסק בנושאים: לחץ דם גבוה, כליות, שינה, דיאליזה, יתר לחץ דם, הרטבת לילה, כליה, השתלת כליה, מחלות כליה. הנכם מוזמנים להתייעץ עם מומחי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה בתחומים אלו.
מנהלי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה:
פרופ' אבישלום פומרנץ
לפרטים נוספים
פרופ' דניאל לנדאו
לפרטים נוספים
שלום
במשך כמה שנים רמת הקריאטנין הייתה ברמות של 1.39-1.46 אבל בבדיקה האחרונה במרץ השנה היא ירדה ל1.18 כשבמכבי המקסימלי הוא 1.17.באורולוג אמר שזה נדיר יחסית וכנראה זה קשור למים.כרגע בemg התברר שיש לי בעיה בצוואר,אבל האורטופד יכול לראות אותה רק בתחילת שבוע הבא אך גם טוען שאינו יכול לתת ארקוקסיה עד שרופא משפחה יאשר לו זאת,מה שנראה לי מוזר לגמרי.רופא המשפחה לעומת זאת,טוען שזה לא בתחום שלו ושהוא שלח שאלה לנפרולוג.במקביל אמר שגם אני יכול לשאול נפרולוג רק שהבעיה שהזמינות שלהם נמוכה למדי כולל זה שהייתי אצלו לפני כשנה.
שאלתי היא האם רצוי לבצע ביום ראשון בדיקת קריאטנין נוספת או עדיף להמתין לתשובה של האורטופד לגבי הemg.?שאלה נוספת היא האם ברמה של 1.18 כן הייתם נותנים ארקוקסיה?אני בן 55 ואין בעית לחץ דם.אשמח לתשובה לפני יום ראשון הקרוב
שלום רב:
ערך קראטינין בדם של 1.18 עבור גבר בן 55 הוא תקין, אך השאלה היא למה קודם היו לך ערכים של ~ 1.4 : מכיוון שגם מסת השרירים קובעת את ערך הקראטינין בדם: האם יכול להיות שאבדת מסת שריר?
בכל מקרה יש חשש משימוש קבוע (!) בתרופות מקבוצת ה- NSAID (כולל ארקוקסיה) באנשים שיש להם מחלת כליות כרונית, המתבטאת בעלייה בקראטינין בדם, עלייה בלחץ הדם והופעת חלבון בשתן. לכן, גם מידע על נוכחות חלבון בשתן חשובה לענות על שאלתך.
בכל מקרה, אם יש ספק, ניתן לעזור לך עם תרופות נגד כאבים מקבוצות אחרות, כמו אופיואידים או מנות בודדות של אופטלגין.
זה משהו שגם שני נפרולוגים לא אמרו לי ורק בקשו בדיקות וכוליי..אציין שהעלייה ברמת הקריאטנין התחילה לעלות בערך לפני כ3 שנים אבל תמיד היתה לי מסת שרירים טובה.זה מוזר וקצת מעצבן אותי שאורטופד צריך אישור מרופא משפחה דווקא לגבי נוגדי דלקת ואינו יודע אם הרמה תקינה או לא.כרגע לדעתך עדיף שקודם אשמע מה האורטופד אומר על הeng וחומרתו ורק אם צריך יש לעשות בדיקת קריאטנין [ההפניה לזה קיימת]או אחרת?אני יודע שמשפחת נוגדי הדלקת הזו משפיעה על הכליות אבל אם זו חבילה אחת יש סיכון?
אשמח לתשובה על שתי השאלות
 
פרופ' דניאל לנדאו  
08:25 06.05.16
לפי מה שאני מבין מהספרות הרפואית, לא צריכה להיות בעיה לצרוך חפיסה של כדורים נגד כאבים ממשפחת ה- NSAID בתנאי שאתה לוקח במינון נכון ולהתויה הנכונה. בהצלחה
בני נולד עם הרחבת כליה שמאלית.. באולטראסאונד שעשינו שהיה בן 20 יום התגלו הרחבה דו צדדית בכליות הופנה למעקב .. היום הוא בן 5 חודשים עשינו לו עוד אולטראסאונד בבדיקה התגלה שאין עוד הרחבה בכליות וכתוב שכיס השתן בדיסטנציה חלקית רציתי לדעת מה זה אומר ומה עליי לעשות ??!
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:19 03.05.16
זה בהחלט יכול לקרות וזאת סיבת המעקב: בחלק משמעותי של הרחבות (לרוב קלות) באגן הכליה הממצא נעלם תוך כמה חודשים אחרי הלידה. במידה ורוצים להתיעץ פנים אל פנים, נא לקבוע להביא את 2 הסטים של תמונות ה- US .
בתי בת 17 חולת סוכרת סוג 1
לאחר בדיקות שתן מצאו שיש לה אוקסלטים בשתן.
נשלחה לבדיקות שתן דגימה והתוצאות
MG./DL
MICROALBOMIN U SAMP 20.71
CALCIUM U SAMP 9.4
CREATININE U SAMP 169.4

מה הבדיקות אומרות


בתודה האם
שלום רב:
הבדיקות שנשלחו לא קשורות למציאת אוקסלט בשתן (שהוא גורם סיכון להווצרות אבנים בדרכי השתן וזה לא חשד סביר בחולי סוכרת מסוג 1 ) אלא בודקת נוכחות של חלבון בשם אלבומין בשתן, כחלק מבדיקות רוטיניות בחולי סוכרת לשלילת התפתחות סיבוכי סוכרת בכליות. כדי להתיחס לתשובת הבדיקה (מסוג דגימה ולא מאיסוף של 24 שעות), יש להקפיד שהדגימה תהיה של שתן ראשון של בוקר, כלומר: דגימה הניתנת מייד עם היציאה מהמיטה אחרי מנוחה טובה בלילה. נא להבהיר אם אכן הקפידו על לקיחת דגימה מסוג זה.
זה מסוכן כמעט ולא לשתות למישהו עם כליה אחת?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
20:30 11.04.16
שלום רב: השאלה לא מובנת. יש לא מעט אנשים שבאמצע חייהם מסתבר להם שיש להם כליה בודדת במקום 2 . במידה ובדיקות הדם והשתן שלהם תקינות ולחץ הדם תקין, אין צורך בהתיחסות מיוחדת בנוגע לכמות השתיה.
שלום לכולם
אני גבר בן 24 1.80 77 ק"ג בלי איזשהיא בעיה בריאותית , עכשיו בבדיקת דם לתפקוד כליות נמצא קריאטין בדרגה גבוהה מהנורמה (1.36) והרופא הפנה אותי לבדיקת אולטרסואנד כליות , בבדיקת שתן שעשיתי התוצאות היו תקינות .בתקופה שלפני בדיקת הדם עד עכשיו אני מתאמן כ 2-3 פעמים בשבוע ואני אוכל הרבה חלבונים ביום (קראתי באיזה שהוא מקום שזה קשור לקריאטין ).
אני אשמח לעזרה בנושא שתרגיע אותי לפני שאני הולך לבדיקת אולטרסאונד.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:40 08.04.16
שלום רב: טוב שבדיקת השתן תקינה, אני מניח שגם מדדת לחץ דם? אם לא, חשוב להשלים גם את זה . אני מסכים שכדאי להשלים בדיקת אולטרה-סאונד של הכליות. אם כל זה תקין, זה אכן יכול לנבוע ממסת שרירים גבוהה שיש לגברים מסויימים, וזה לא מראה על משהו לא תקין.
בהצלחה
האם לחולה עם אי ספיקת כליות מותר לקחת קיו אנזים 10 ומה המינון אם אפשר
שלום רב .
מותר לקבל תרופה בשם אולסניק לחולה המודיאליזה ??
תודה
לא, אסור לקחת תרופה זאת מחשש להצטברות אלומיניום. אני מניח שהתרופה ניתנה לטיפול בצרבת, כאבי בטן. קיימות אלטרנטיבות אחרות לבעיה זאת.
אני סובל מאי ספיקת כליות וקרטין גבוה ואשלגן גבוה הייתי רוצה בבקשה לדעת איזה משככי כאב מותר לקחת והאם מותר לקחת טרמדקס ואופיאדים?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:04 04.04.16
אכן קבוצת הסובלים ממחלת כליות כרונית (CKD ) לא צריכים לקבל משככי כאבי מקבוצת ה- NSAID (נקסין, נורופן, ארטופן ודומיו). לכן, במקרה של כאבים הם עלולים להזדקק למשככי כאבים מקבוצות אחרות כמו אופיואידים (למשל אוקסיקודון) או טרמדקס.
קיימות המלצות של האיגודים הרלבנטיים בנושא. הרופא המטפל צריך קודם כל להעריך את מידת הפגיעה בתפקוד הכלייתי ולפי זה לתת לך המלצות טיפוליות.
 
יקי
05:58 11.03.16
כיצד יודעים אם אדם התיבש ?
האם בבדיקות דם ?
לחץ דם ?
בברכה יקי
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:37 01.04.16
המושג "התיבשות" נוגע בד"כ למצב בו אדם מאבד נוזלים (דרך העור במזג אויר חם או ממצבי חולי כמו שלשול או הקאה) ולא מסוגל להחזיר לעצמו נוזלים אלה.
באופן נורמלי אנו מוגנים ממצב זה דרך חוש הצמא והיכולת שלנו לרכז מאד את השתן כשאין לנו גישה למים. לכן, סימני התיבשות קלה עשויים להיות : כאבי ראש ותחושת צמא, מיעוט במתן שתן.
שלום דוקטור, אני בן 53 חולה בסכרת סוג 2 במשך כשלוש שנים עם סיפור רטינופטיה סוכרתית (BDRׂ) מטופל ב APIDRA,LANTUS, VICTOZA אך למרות זאת סכרת לא מאוזנת HBA1C 8.7 בנוסף לכך החמרה באי ספיקת כליות CR 1.84 ,UREA 63, K-5.2 ובאיסוף שתן אחרון של 24 שעות 4500 מ''ג חלבון ואני סובל מבצקות קשות ברגליים והרופא המליץ על פוסיד ובנוסף יש לי לחץ דם בלתי מאוזן שממוצע יומי עומד על 180\100 אני לוקח CADEX,NORMORESSAN ,NORMITEN אך הלחץ דם אינו מאוזן הרופא המליץ להוסיף LOTAN פעמיים ביום השאלה שלי האם אפשר לקחת פוסיד ולוטן כאשר יש ספיקת כליות ברמה הזאת והאם תוכלי להמליץ לי על כדור נוסף אני יודע לך מאוד
 
פרופ' דניאל לנדאו  
17:00 21.03.16
אני לומד מהמכתב שלך שאתה מטופל בתרופות רבות בניסיון לאזן את מחלותיך (סוכרת וסיבוכיה). לא אעיז להציע לך שינויים תרופתיים במצב זה. עליך להיות בקשר עם רופא המשפחה שלך והרופאים המומחים (נפרולוג, אנדוקרינולוג) שמיעצים לו.
כל שאני יכול להציע לך (ואני יודע שקל להגיד וקשה לבצע) הוא להתמקד לא רק בטיפול התרופתי שלך אלא גם באורח החיים שלך, כולל: דיאטה ופעילות גופנית.
בהצלחה
שלום,

בעקבות אבן חוסמת הכליה הדלדלה. האבן הוצאה בניתוח.
יש פרוטאין בשתן ברמה של קרוב ל-400 ומיקרואלבומין ברמה של קרוב ל-200. לחץ הדם גבולי.
נאמר לי שרק בפרוטאין של 500 יש להתחיל טיפול. האם כך הדבר ומה הטיפול המומלץ?

תודה
אריק
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:49 08.03.16
אני מניח שהשואל לא ילד...
אכן הפרשת חלבון מעט מוגברת (כלומר: פחות מ- 500 מג ליממה) לא מחייבת התחלה. מידת של טיפול. יש לברר עם הרופא המטפל איך מוסברת הפרשת חלבון מוגברת זאת , כיוון שבעיה באחת משתי הכליות אפילו לא כליה מדולדלת כנזק שאריתי של אבן שהוצאה, לא מסבירים הפרשת חלבון מוגברת.
הכי חשוב הוא לוודא שלחץ הדם תקין ואין גורמי סיכון אחרים למחלות של כלי דם, סוכרת או שומני דם גבוהים.
בכל מקרה כדאי להגיע להתיעצות אצל נפרולוג.
אני בן 61 ולאחרונה כמה פעמים תקף אותי סוג של בצקת (התנפחות) בעפעפיים או בשפתיים פעם למעלה פעם למטה, ולאחרונה בתחילת הלשון בצד שמאל. אני לא יודע מה זה, זה ממשיך בין מס' שעות ליום יומיים, ואם אני לוקח פניסטיל טיפות זה יורד יותר מהר. היום נתקפתי עוד הפעם בהתנפחות חזקה בשפה התחתונה, הלכתי למיון בצפת, בדקו אותי כל מיני בדיקות, לא מצאו את הסיבה נתנו לי פרדיזון 20 מ"ג פעמים ביום ל 4 ימים + טלפסט ואמרו שיכול להיות שזה קשור לכדור להורדת לחץ דם.
אני שואל מה אני צריך לעשות בשביל לברר מה זה ולהתפטר מזה.
יצוין, שאני לוקח כדור ללחץ דם אוקסר פלוס. האם יכול להיות שזה עושה לי את זה.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:50 02.03.16
כל טיפול תרופתי (אך גם חשיפה לאלרגן באוויר או במזון) עלול להביא לתגובה אלרגית מידית שתתבטא (לפי דרגות חומרה) בפריחה מגרדת , נפיחות בשפתיים או בלשון ובמקרים הקשים נלופיחות גוברת בגרון עד כדי סכנת חסימה בדרכי נשימה. במקרים היותר קשים זה עלול להביא לירידת לחץ דם.
התגובה שאתה מתאר יכולה להתאים לתגובה אלרגית ולכן טפלו בך בתכשירים נוגדי אלרגיה. לחפוש הגורם הסביר ביותר שגורם לך לתגובות כאלה, מציע שתבקש הפניה למומחה לאלרגיה או לפנימאי.
כל טוב
בן 61 חולה בראומטיד מה מצב הבדיקות של הכליות

Creatinine. 0.83

eGFR >60 eGFR iu

eGFR iu = ml/min/1.73m

תודה איציק .............................
הקראטינין בדם משקף את תפקוד הכליות כמסננת. ערך של 0.83 מג\דל הוא תקין עבור גבר בן 61 .
 
אבי
16:33 29.02.16
בבדיקת שתן רגילה (לא איסוף שתן) שבוצעה התקבלה התשובה

MICROALBUMIN-U SAMP - 100.40 µg/ml

CREATININE- U SAMPLE - 101.5 mg/dl

MICROALBUMIN/CREAT - 98.97 µg/mg crea

התוצאה האחרונה ראיתי שהטוה התקין הוא עד 30.00
ובשאר לא היה רשום לי מה הטווח
מה הכונה בתוצאה הזאת האם זה תקין
ואילו בדיקות עוד צריך לעשות
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:40 01.03.16
לא צויין מה גיל השואל ומה הסיבה שבגללה בוצעה בדיקת שתן ביוכימית זאת.
אכן התוצאה לא תקינה, כי היחס בין אלבומין וקראטינין הוא הקובע.
אך כדאי לחזור על בדיקה זאת יותר מפעם אחת ואף להקפיד שהבדיקה הבאה תהיה של דגימת שתן ראשון של בוקר , כלומר: השתן הניתן מייד אחרי מנוחה טובה בלילה, עוד לפני התחלת פעילות של יום.
שלום,

הבת שלי בת שנה עשו בדיקת שתן וראו שיש רמה גבוה של כדוריות דם אדומות, אני מאוד בלחץ.. מה השכיחות של נפרובלסטומה?
איו חום, הקאות או שלשולים , אוכלת יפה ספירה לפני 3 חודשים תקינה.
אשמח לתשובה במהירות כרגע אמרו לי רק לחזור שוב על בדיקת שתן.

טל
אכן כדאי לחזור על בדיקת השתן לפני שקופצים למסקנות. אם זה מתמיד, כדאי לבצע בדיקת אולטרה-סאונד של הכליות ולהגיע להתיעצות אצל נפרולוג. אשמח ליעץ
שלום
אני בן41 סובל מעודף משקל. BMI 34.3 גובהי מטר תשעים.
לאחרונה היה לי חשד של לחץ דם גבוה בגלל שלפעמים המדידות שלי בבית על פרק כף היד יצאו קצת גבוהות.
הרופאה הפנתה להולטר לחץ דם ולאחר מכן לנפרולוג. אני מחכה כרגע לתור לנפרולוג.
ברצוני לדעת אם להערכתכם אאלץ לנטול תרופות להורדת לחץ דם ואם כן מה תופעות הלואי.
אני רציתי לצרף פה תוצאות הולטר לחץ דם. יש לציין שאני אתחיל לעשות פעילות גופנית.
 
אבי
 
12:28 25.02.16
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:12 25.02.16
שלום: ההחלטה אם להמליץ על טיפול נגד יתר ל"ד צריכה להתבסס על מכלול נתונים, כולל: האם שריר הלב מעובה, האם יש פגיעה בכליות, האם יש גורמי סיכון נוספים למחלה בכלי דם. לכן עליך להגיע למומחה להתיעצות. מהסתכלות ראשונית על רישום לחץ הדם של 24 שעות, יש לך ירידה לילית יפה של לחץ הדם וזה עשוי להגן עליך גם בלי תרופות. אתה בטח מודע לקשר בין ל"ד גבוה להשמנה והעדר פעילות גופנית. לכן, עד קבלת התור, כדאי להשקיע בתחומים אלה. כ"כ כדאי לך להתיעץ עם רופא המשפחה או דיאטנית בקשר לתפריט שלך, להפחית מלח ולעלות בצריכת פירות וירקות.
בהצלחה
בת 32 ברקע מחלת IGAN ודלקות חוזרות בשתן. לפני כשנה אובחן רפלוקס בציסטוגרפיה בדרגה קלה 1-2. ביצעתי מיפוי כליות DMSA ונכתב לי כך:
בכליה ימנית "קליטת חומר בלתי הומוגנית"+ "הודגמו פגמי מילוי קורטיקליים בחלק העליון".
תפקוד כליה ימנית 47.5% וכליה שמאלית 52.5%.
התור שלי לנפרולוגית הוא רק בעוד 4 חודשים. אשמח אם תסביר לי בינתיים מה משמעות הממצאים. האם אכן מדובר על הצטלקויות? האם ניתן לעשות משהו על מנת לשמר את המצב שלא יחמיר? יש לציין שכרגע אני מטופלת מניעתית בצפורל ומטופלת בטריטייס לפרוטאינוריה. הממצאים שנכתבו הם חד צדדיים, ללא ל"ד ותפקודי כליה תקינים מלבד אחרי אירועים של גרוס המטוריה לאחר מחלה ויראלית ואז מתנרמלים.
קשה ולא אחראי לתת עצה אישית דרך פורום שכזה. אכן נראה שיש צלקת קטנה בכליה הימנית בלי ירידה משמעותית בתפקוד של אותה כלייה, מה שמצביע כך שהיא לא גדולה.
במצב של פרוטאינוריה (הפרשת חלבון מוגברת) בנוכחות IGAN (מחלת כליה עם משקעי IGA ) מומלץ להמשיך בטיפול בתרופות כמו הטריטייס. כפי שציינתי בתשובה קודמת, לא מובן לי למה הומלץ על טיפול אנטיביוטי מונע , ועוד עם צפוראל. מציע לדבר על כך עם רופא המשפחה.
 
אבי 31
18:52 18.02.16
בת 32 ברקע מחלה גלומרולרית IGAN ודלקות חוזרות בשתן. לאחר שאובחן רפלוקס בציסטוגרפיה לפני כשנה בדרגה קלה 1-2ביצעתי מיפוי כליות DMSA ונכתב לי כך:
בכליה ימנית "קליטת חומר בלתי הומוגנית"+ "הודגמו פגמי מילוי קורטיקליים בחלק העליון".
התור שלי לנפרולוגית הוא רק בעוד 4 חודשים. אשמח אם תסביר לי בינתיים מה משמעות הממצאים. האם אכן מדובר על הצטלקויות? והאם ניתן לעשות משהו על מנת לשמר את המצב שלא יחמיר? יש לציין שכרגע אני מטופלת מניעתית בצפורל ומטופלת בטריטייס לפרוטאינוריה. הממצאים שנכתבו הם חד צדדיים, ללא ל"ד ותפקודי כליה תקינים.
הממצא הוא חד צדדי. אין לי יתר ל"ד אך אני מטופלת בטריטייס 1.25 בגלל הפרוטאינוריה. לגביי תפקודי הכליה (קריאטנין+אוראה) הם תקינים מלבד אחרי אירועים של גרוס המטוריה שמופיעים אצלי לאחר מחלה ויראלית ואז הם מוגברים מעל הנורמה אך מתנרמלים לאחר מכן. בגיל הילדות לא סבלתי מ UTI זה התחיל לי רק לפני כשנתיים שלוש והרבה אחרי אחרי שגילו לי את ה IGAN. לפני כשנה עשיתי ציסטוגרפיה ושם הודגם רפלוקס דרגה 1 ו- 2. כרגע מטופלת מניעתית בצפורל/ מאקרודנטין לסירוגין.(יש לציין כי גילי הוא 32).
1. האם ייתכן שהרפלוקס יחלוף או שאם התגלה בגיל מאוחר יותר הסבירות נמוכה?
2. הממצאים שכתבתי אכן מראים על הצטלקות כלשהי בכליה הימנית או שזה מראה משהו אחר?
אשמח לתשובתך.
תודה רבה
טוב שיש צלקת רק באחת משתי הכליות ושל"ד ותפקודי הכליה תקינים
יש לברר עם האורולוג למה במצב של רפלוקס בדרגה נמוכה ובגילך יש בכלל צורך בטיפול אנטיביוטי מונע הניתן על בסיס קבוע.
בהצלחה
שלום,

אימי,בת 81, מתלוננת מזה חודש או יותר על קושי במתן שתן, יוצאות מעט טיפות כל פעם. לפני כן, היא סבלה מדלקת בדרכי השתן וטופלה באנטיביוטיקה. מזה זמן, ערכי ל.ד סיסטולי מעל 200, כאב ראש שנמשך כל הזמן וכן אריטרוציטים בשתן.בבדיקת מישוש מאוד כאב לה, בבדיקת MRI נצפו מוקדים היפודנסיים, אך US שלל כל בעייה. האורולוג פטר את אימי בכך שהיא צריכה לשתות יותר....אשמח לחו"ד

תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:34 16.02.16
מציע לקחת את אימך לרופא משפחה טוב או פנימאי...
אין להעיז לתת חוות דעת דרך פורום שכזה לגברת עם כל כך הרבה תלונות וגיל כה מתקדם.
יש לברר:
1) למה לחץ הדם כה גבוה
2) למה יש קושי במתן שתן אם אין סימני דלקת
בהצלחה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  62  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
לחץ דם גבוה   כליות   שינה   דיאליזה   יתר לחץ דם   הרטבת לילה
RSS RSS פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה