בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה עמוד 14

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה עוסק בנושאים: לחץ דם גבוה, כליות, שינה, דיאליזה, יתר לחץ דם, הרטבת לילה, כליה, השתלת כליה, מחלות כליה. הנכם מוזמנים להתייעץ עם מומחי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה בתחומים אלו.
מנהלי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה:
פרופ' אבישלום פומרנץ
לפרטים נוספים
פרופ' דניאל לנדאו
לפרטים נוספים
 
מאיה
16:52 24.11.13
האם הם מראות משהו על בעיה בכליות ? אפילו שרופא משפחה אמר לי שהסבירות נמוכה ? כי יש לי דם וחלבון בשתן ! אני כמה ימים לפני מחזור האם איכשהו זה קשור ?? ממש בלחץ
 
מאיה
 
16:53 24.11.13
 
מאיה
 
16:56 24.11.13
 
פרופ' דניאל לנדאו  
17:26 24.11.13
מציאת לויקוציטים (כדוריות דם לבנות) ודם מיקרוסקופי בשתן לא מצביעים בד"כ על בעיה בכליות. זה כן עלול להצביע על דלקת בדרכי השתן, או סתם דגימת שתן שאיננה מאמצע הזרם. הייתי חוזר על בדיקת השתן ומקפיד שזה יהיה מאמצע הזרם.
 
מאיה
18:46 24.11.13
פגיעה בכליות ? יש לי חלבון זה לא אומר על פגיעה ?? אני מודאגת כי כואב לי טיפה הגב מתחת לצלעת , איך אפשר לדעת על פגיעת כליות ?? (ביצעתי לפני חודשיים וחצי בדיקות דם מקיפות שיצאו תקינות )
 
מאיה
20:19 24.11.13
מה לעשות ?
 
מיכל
21:33 24.11.13
שלום רב
האם יש הבדל בין אגן כלייתי גדוש
לבין אגן כלייתי מורחב
לבין אגן כלייתי דו צדדי
או שמא כולם זה אותו הדבר?

תודה מראש
 
מיכל
15:40 22.11.13
שלום רב
יש לי ילד בן שש וחצי והוא מאז ומתמיד עוןשה פיפי בלילה בזמן שינה.
יש לו שינה מאוד חזקה וגם כאשר אנו מקימים אותו לעשות פיפי הוא עושה ולמחרת בבוקר שכח שהערנו אותו לעשות פיפי
מה עושים?
נודה להדרכתם.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:46 23.11.13
אם תעברי על שאלות קודמות בפורום זה תראי שאלות רבות דומות.
הרבה ילדים בני 6 עדיין מרטיבים בלילה, אפילו כל לילה. זה גיל מוקדם מדי לטיפול (תרופתי). כדאי להמשיך לעודד, לדאוג לכך שלא תשתה יותר מדי ולא תאכל מלוח או "כבד" בערב שלפני השינה. כדאי גם לחכות עד סוף העונה הקרה, כי כשקר יש יותר שתן...
אם תרצו לבדוק אופצייה של שימוש בזמזם למרטיבים, בדקו עם רופא המשפחה/ ילדים שלכם: בקופות רבות זה נגיש דרך הביטוח המשלים.
 
מיכל
21:31 24.11.13
האם יש בדיקות שאפשר לעשות בינתיים כדי לשלול משהו פיזי?
אם כן מהם?
תודה
שלום רב
בני בן שלושה שבועות ותשעה ימים לאחר הלידה היה לו חום של 37.5 שלחו אותו לבית החולים שם נתנו לו מיד אנטיביוטיקה עשו תרבית וגילו שיש לו חיידק קולי ועשו אולטארסאונד וגילו אגן חוץ כלייתי דו צדדי גדוש יותר בשמאל.
קוטר האגן הכליה מימין 0.32 ס"מ, משמאל 0.65 ס"מ
כיס שתן בקיבולת טובה,אדרנאליים תקינים. פרניכמה שמורה
מאז הוא עם אנטיביוטיקה. לפני כמה ימים עשו לו שוב בדיקת דם. אין חיידק קולי אבל יש אנו מודאגים.מאוד נא הסבירו לנו את חומרת המצב. האם זה מסוכן?
ומה משמעות לקחת אנטיביוטיקה במשך שנה? הרי החיידקים הטובים בקיבה יהרסו לו .
האם ימה שיש לו זה מום? האם אפשר לטפל בזה? האם זה יעבור בכלל?
האם המקרה שיש לו מסובך?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:50 23.11.13
לא מובן אם אבחנו בסופו של דבר זיהום בדרכי השתן (UTI ). הממצאים שמדווחים הם בתחום הנורמה. גם אם אובחנה דלקת בדרכי השתן, ניתן לשאול את רופא הילדים שלכם האם באמת נחוץ לתת טיפול אנטיביוטי מונע או רק לשלול UTI בעת מחלת חום. בכל מקרה, לא נראה שמדובר במצב מסוכן.
במידה ותרצו להפגש איתי, אנא הביאו את תמונות ה- US .
 
מיכל
21:29 24.11.13
תודה
אבל מצאו חיידק נוסף והוא קיבל עכשיו אנטיביוטיקה יותר חזקה...
איך יודעים שזה לא חיידק שהגיע מהשקית או ממקור אחר?
אנחנו די מיואשים מזה
איך מגיעים אלייך?
 
סוסו
15:14 18.11.13
התינוקת שלי בת שנה וחמישה חודשים . כליה שמאלית עם מערכת מאספת כפולה . הידרואורטרונפרוזיס של מערכת עליונה ואורטרוצל גדול בשלפוחית שנוקר לאחר שנולדה בשבועיים . קיים רפלוקס דרגה 2 לכליה הימנית . לפני שבוע עשינו מיפוי כליות הממצאים שקיבלנו: כליה ימנית - קליטה תקינה בקורטקס . תפקוד יחסי 54% אורך כליה 7.8 כליה שמאלית - הקליטה בקורטקס של הקוטב העליון מעט מופחתת יחסית לקוטב התחתון . בספק פגם זעיר בקצה הקוטב העליון. תפקוד יחסי 46% . הקוטב העליון תורם 36% לערך זה והקוטב התחתון 36% אורך כליה 7.7 . סיכום ביקור: קליטה מעט מופחתת בקוטב העליון של הכליה השמאלית עם אפשרות לפגם זעיר בהנחה שלא היו זיהומים בתקופה האחרונה ממצאים יכולים להצביע על דיספלזיה קלה בקוטב הידרונפרוטי של כליה עם מערכת מאספת כפולה.
ברצוני לדעת מה המשמעות? ומה מצבם של הכליות אצל התינוקת שלי.
תודה מראש
סוסו,
 
פרופ' דניאל לנדאו  
09:26 19.11.13
אני מניח שאתם במעקב אורולוג או נפרולוג ילדים (או שניהם). הממצאים תואמים לאבחנה הבסיסית. יש לראות אם מתפתחים זיהומים בדרכי השתן למרות ניקור האורטרוצלה. לפי מהלך הזיהומים ימליץ האורולוג על מקום להתערבות ניתוחית או לא.
 
ליאורה
21:08 11.11.13
פרופ שלום
בתי בת שנה ועשרה חודשים. לאחר דלקות חוזרות בשתן בצענו מיפוי dmsa בה אובחנה כלה קטנה יחסית עם קליטה לא סדירה ופגם קורטיקלי בקוטב התחתון. מצויין כי יכול לנבוע מכליה דיספלסטית עם צלקת בקוטב התחתון. תפקודה היחסי של הכליה 31%. שאלתי האם כליה דיספלסטית לא מאובחנת בהיריון? עשינו סקירה מכוונת עקב חשש ל cmv והבדיקה היתה תקינה. בנוסף בדיקת אולטראסאונד מלפני כשנה היתה תקינה. שאל נוספת האם ניתן להעריך מה תפקוד הכליה וההשלכות בעתיד.
תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:39 11.11.13
במידה והכליה הנגדית (שקולטת 69% ) היא תקינה לחלוטין (ללא צלקות), לא צפויה בעיה לתפקוד הכלייתי הכללי, אותו ניתן לבדוק בבדיקת דם.
על ממצא כזה במיפוי DMSA בהקשר לזהומים חוזרים בדרכי השתן בתינוק בן < שנתיים- יש מקום לבצע צילום של כיס השתן (ציסטוגרפיה). אנא התייעצי עם הרופא שלך.
שלום,
בן שלי בן 16 חולה ב-NF-1. הוא נמצא במעקב במרפאה יעודית בדנה. כמו כן, פעם בשנה הוא עובר US כליות ודופלר עורקי כליה. התוצאות בד"כ תקינות. השנה בבדיקת US התגלה בכליה ימנית נגע היפראקוגני קורטיקאלי בקוטב אמצעי. גודלו 13 מ"מ ורשום שחשוד לאנגיומיוליפומה.
על מה מדובר?
האם זה קשור ל-NF?
האם יש צורך בבירורים נוספים?

תודה מראש.
נטלי
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:20 10.11.13
כדאי להגיע עם תמונות ה us למומחה באיכילוב. משמעות התשובות היא גידול שפיר בכליה.
שלום!
בני בן שלוש עוד מעט, ומטופל בנפרולוגיה מזה 3 שנים, בכל חודש עושים לו בדיקת דם.
בבדיקה האחרונה אתמול, הקריאטינין יצא 1.1, אנו מודעים לכך שזה גבוה מאד, הרופאה אמרה לחזור על הבדיקה שוב עוד שבועיים כי יכול להיות שהילד לא אכל ולא שתה מספיק,
האם הדבר הגיוני?
מהי רמת הקריאטינין שבה כבר צריכים להתחיל דיאליזה או השתלה?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:23 07.11.13
אכן ערך כזה של קראטינין הוא גבוה עבור ילד בן 3 שנים, אך הוא רחוק מאד מערך של תפקוד כלייתי שיחייב טיפול בדיאליזה או השתלה. אם אתם במעקב של נפרולוג ילדים- הוא ידע להזהיר אותכם מבעוד מועד.
 
גל
14:37 29.10.13
- שלום,
הנני בת 18. חלבון באיסופים אחרונים בין 1 גרם ל- גרם שבע מאות.הנני מקבלת 7.5 מ"ג ליום חוסמי ace , כבר ארבעה וחצי חודשים.הרופאה הוסיפה לי היום 12.5 מ"ג ליום לוסרטאן.טרם התחלתי לקחת את הלוסרטאן. לחץ הדם תקין.
החלבון לא יורד.
האם יש מקרים שחוסמי ה- ace אינם עוזרים?או שמא טרם הגעתי למינון הנכון?
עד איזה מינון ניתן לקבל? האם יש תרופות נוספות? מה דעתך על שילוב התרופות שעלי לקחת מהיום?
האם הזמן שאני לוקחת התרופה יכול להעיד שאינה יעילה עבורי? האם התוספת של הלוסארטן תייעל ותגרום להורדת החלבון? בכמה אחוז החלבו אמור לרדת בהשפעת תרופות אלה?
תודהן -
 
פרופ' דניאל לנדאו  
07:42 06.11.13
אני מניח שאת נמצאת במעקב נפרולוג ואם לא, כדאי בהחלט לדבר עם אחד כזה. בד"כ נהוג לתת תרופות מקב' ה- ACE וגם את "בן הדוד" שלו ממשפ' ה-"לוסרטן" לאנשים שיש להם מחלת כליות המערבת את פקעיות הכליה (גלומרולי) . התרופות ניתנות גם אם לחץ הדם תקין. כל זה במטרה לנסות להאט או למנוע את ההידרדרות בתפקוד הכלייתי המתרחשת במחלות מסוג זה. מידת התגובה היא לא מהירה ועשויה לקחת חודשים. מציע לך לבחור רופא שאת סומכת עליו וללכת איתו. בהצלחה
 
תקווה
22:23 05.11.13
הודעה מ29.10 בבקשה אם אפשר לקבל תשובה
 
אלה
17:42 30.10.13
שלום,
ביתי כמעט בת 4. היא נגמלה מחיתולים לפני שנה וחצי. אין לה פספוסים ביום ועניין השירותים הוא לא issue בכלל. אבל בלילה, כל לילה, 2-3 פעמים בלילה היא עושה פיפי במיטה. (אנחנו מגיבים בענייניות לעובדה זו - שוטפים אותה, מחליפים סדינים וכו' בלי לתת לה להרגיש שמשהו נורא קרה).

עד לפני כחצי שנה היינו לוקחים אותה לעשות פיפי בשירותים וזה היה לעיתים עוזר אבל הבנו שאם נמשיך הגוף שלה לא יתרגל להתאפקות בלילה.

האם זה הזמן לפנות טיפול? האם זה הגיוני שבכל לילה בלי כמעט יוצא מן הכלל היא עושה פיפי במיטה בלי אפילו להתעורר מזה?

תודה רבה,
אלה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
13:06 01.11.13
הרבה ילדים בני 4 עדיין מרטיבים בלילה, אפילו כל לילה. זה גיל מוקדם מדי לטיפול. כדאי להמשיך לעודד, לדאוג לכך שלא תשתה יותר מדי ולא תאכל מלוח או "כבד" בערב שלפני השינה.
 
תקווה
22:45 03.10.13
שלום דוקטור רציתי לדעת לביתי מחלת כליות תפקודי כליה תקינים כל הבדיקות תקינות לוקחת רק כדורים להוריד חלבון שהתגלה רק במקרה בבדיקות לגיוס אולטרסאונד כליות תקין האם אתה יודע איך הצבא מיתיחס למחלות כרוניות בכליות
 
פרופ' דניאל לנדאו  
13:04 01.11.13
אינני מתמצא בענייני פרופיל רפואי.
 
ליאור
18:53 31.10.13
שלום,
בני בן 8.5 רזה ובריא בדרך כלל.
בשבוע האחרון עשינו 2 מדידות לחץ דם התוצאות היו 130/80 ו 122/80.
הבנתי שזה מאוד גבוה לילד בן 8.5.
אני גם סובל מלחץ דם שהתגלה כבר בגיל 26.
הרופא נתנה בדיקות דם והפניה לקרדיולוג אבל יש תורים רק לעוד חודש.
האם דחוף לי לקחת אותו מייד או שאפר לחכות חודש ?
תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
12:08 01.11.13
מטרת ההפניה לקרדיולוג היא לוודא שאין עיבוי של שריר הלב כתגובה לל"ד גבוה ממושך. אפשר בינתיים לבצע בדיקת אק"ג בקופת חולים בשאלה דומה. בדיקות הדם והשתן (כמו גם מדידות חוזרות של לחץ הדם בסביבה הכי פחות מלחיצה האפשרית) חשובות יותר.
 
שאלה לרופא
21:45 30.10.13
בני בן 8 ילד בריא מתאפק לא שותה מספיק ומתאפק גם לצואה ברגע שהוא עושה פיפי יש ריח שאלתי את הרופאה היא אמרה שזה לא קשור לדלקת בשתן בגלל הריח בשתן האים לסמוך אל הרופאה לציין לא שורף השתן לא כואב הבטן
 
פרופ' דניאל לנדאו  
12:05 01.11.13
יש לבקש בדיקת שתן לכללית ולראות בינתיים אם השתן צלול או עכור.
שלום רב,

פרופסור יקר.

להזכירך,כתבתי לך בפרוטרוט את שנעשה עם תינוקתי בת השלושה חודשים.

היא אחרי בדיקת קטטר בביח תקינה,וחמש בדיקות בקופח שחלקן תקינות וחלקן לא.

ערכתי בדיקה נוספת בהתאם להוראותיך-ניקיתי היטב את האזור,ערכתי את הבדיקה בעמידה והוצאתי את השתן עם מזרק.

התוצאות- בדיקת השתן הכללית תקינה לחלוטין.

בדיקת התרבית לצערי שוב עם חיידק.

הרופא שלי זה שרצה לתת לה אנטיביוטיקה רוצה עתה שאערוך לה בדיקה עם דקירה בבטן.

אני מרגישה שאני מענה את התינוקת על לא כלום.אך עדיין איני רופאה,אז בכדי לדעת מה הלאה רציתי לשאול אותך שאתה גם פרופסור מכובד וגם מהתחום.

מה לעשות עכשיו?
האם לתת אנטיביוטיקה? האם להמשיך ולנבור בעניין עם דקירות? או שאפשר להניח לקטנה עם העניין הזה? להזכירך,היא עולה במשקל,אוכלת יפה,ללא חום וללא תסמינים שמעידים על דלקת,יש לציין שהיא סובלת מעצירות ומאוד קשה לה לעשות צרכים(קקי הכוונה),היא עושה צרכיה פעם ביום מקסימום במקרה הטוב פעמיים.

אודה לתשובתך לגבי מה לעשות עכשיו?

יום מקסים,
לילית
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:48 24.10.13
... מציע למצוא רופא שאת סומכת עליו, קשה לתת עצות מרחוק... שוב, למטופלים שלי, אם מרגישים טוב ובדיקת השתן הכללית שלהם תקינה, אינני אפילו מחפש אם צומח משתן זה חיידק ואינני מטפל באנטיביוטיקה. בהצלחה
 
לילית
20:22 24.10.13
לבני, בן שבעה וחצי חודשים, אגני כליה מורחבים, הונחתי על ידי הנפרולוגית לעשות בדיקת שתן בכל עליית חום משמעותית.
בני משתעל ומנוזל, בלילה היה חום ובבוקר ירד לגמרי. כבר לילה שני. בלילה הראשון, החום היה נמוך יותר מאשר הלילה.
מהי הדחיפות לבדיקת שתן. האם כדאי שיראה אותו רופא המשפחה?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:52 24.10.13
לא נשמע דחוף, עם ההסתייגות שקשה לתת עצות מרחוק, בלי לשוחח או לראות את התינוק, אני מניח שהתינוק לא סבל עד כה מדלקת בשתן, לכן מעבר לגיל 6 ח׳ הסיכון לזזהום בדרכ השתן בבנים נמוך ומעבר. לגיל שנה- עוד יותר נמוך
שלום,
תינוקתי בת שלושה חודשים לפני כמעט חודש עברה חיסונים ראשוניים,פרבנר ומחומש.אחריהם היו לה שלשולים איומי וחוורון ונלקחה למיון.בביח ערכו לה בדיקות דם ושתן (עם קטטר) השתן היה תקין לחלוטין גם התרבית. נתגלה חשש בתפקודי כבד ונדרשנו לבצע בדיקות כבד חוזרות.שבוע לאחר מכן (שזה לפני שלושה שבועות) בוצעה שוב בדיקת דם ולבקשת הרופא גם שתן (בשקית הפעם) רק שהתוצאה בשתן הראתה על חיידק בתרבית ותאים לבנים וניוטרלטים בשתן. ביצענו את הבדיקה פעמיים נוספות בתנאים דומים עם שקית..ויצאה תוצאה זהה בשלושת הפעמים.
עלי לציין,שהיא חיננית,אוכלת כיאה ועולה במשקל כיאה,מצב רוחה תקין לרוב (למעט גזים) ואין לה חום. ובכל זאת, הרופא מציע שאתן לה זינת 10 ימים 4 סיסי.אני מפחדת ממה שיקרה לה לו תקבל זינת ואין לה זיהום אמיתי..שאלתי היא מה יקרה אם לא אתן לה,תחושת הבטן שלי זה שהשקית ששיחקתי איתה הרבה עד שיצא שתן היא זו שהביאה כביכול חיידק ולאו דווקא שיש דלקת בשתן...לרופא היתה תחושה זהה לשלי אך הוא מרגיש שעליו לכסות את האפשרויות ולא לקחת סיכון,מה גם שלטענתו שלוש פעמים תשובה של חיידק זה דורש אנטיביוטיקה מיידית.
מה עלי לעשות לדעתך?
אשמח לתשובתך המהירה
לילית
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:46 21.10.13
מסכים עם דאגותייך: לא מאבחנים דלקת בדרכי השתן בתינוק ללא כל תלונות (כולל עליה טובה במשקל ותאבון תקין) אם בדיקת השתן לכללית תקינה (ללא לויקוציטים או תגובת ניטריט), גם אם תרבית שתן משקית היא חיובית. בדקי עם הרופא שלך את האפשרות כי יכול להיות מדובר בבקטריאוריה אסימפטומאטית (צמיחת חיידק בתרבית שתן בתינוק וילד ללא כל תלונות). בבדיקת השתן הבאה, הקפידי לנקות טוב את אזור הפות, לייבש ואז להדביק את שקית בדיקת השתן בעיקר באזור הפרינאום (אותה פיסת עור בין הפות לפי הטבעת) ורק אח"כ סביב השפתייים. החזיקי את התינוקות במצב "עומד". ברגע שמתקבל שתן, הוציאי את השקית ושאבי את השתן בעזרת מזרק עם מחט תוך דקירה ישירה של השקית ולא מהאזור שהיה מודבק לפות.
בהצלחה
פרופסור נכבד,
תחילה אני מאוד מודה לך על המענה..
כבר התחלתי לחשוב שאני לא בסדר שעד כה לא רצתי לתת לה זינת
ואם על כך מדברים אז אתחיל מהסוף,הרופא כן מתעקש שאתן לה זינת פעמיים ביום למשך 10 ימים סהכ 4cc מדי יום.
מזכרוני לי זה עשה רע מאוד,סחרחורות,בחילות ושלשולי קשים וזה כשהיתה לי דלקת כמבוגרת.החשש שלי שלא יצא שכרו בהפסדו ושלא יהה נזק בלתי הפיך לקטנה עקב מתן אנטיביוטיקה כהכל תקין..א הכל תקין.
ועכשיו להתחלה שוב,עלי לציין כי ב21/9 בבדיקה במיון בביח דרך קטטר ובתרבית שנלקחה לא נמצא דבר הכל היה תקין..ב 28/9 נמצא חיידק וכו בבדיקה עם שקית.
אך בו בעת למען ההגינות כן נמצאו תאים לבנים (פעם אחת 250,000 ופעם אחרת 75,000 ובפעם שלישית בכלל לא)שלוש הבדיקות האחרונות נערכו עם שקית ולא בשיטה שנקטת אלא דרך הדבק ללא מזרק.
כמו כן בבדיקה האחרונה למעט ++ ליד ניוטריטים הכל היה תקין ובתרבית אותה צמיחת חיידק ECOLI/
שאלתי האם להתחיל בזינת מיד? או לנסות עוד בדקה כפי שהצעת עם מזרק וכד..
שנית-מה תהיינה ההשלכות אם לא אתן אנטיביוטיקה שכן אין חום ואין סממנים מלבד התוצאות הנל..עלי לציין שערכתי בדיקה והבחנתי שבמתן שתן לקטנה אין תגובות מיוחדות לא בכי וכו והשתן צבעו בהיר יחסית ללא ריח..אני מודה לך מראש אם קראת עד לכאן ואשמח מאוד מאוד לתשובתך בהקדם.
ערב טוב
לילית
 
לילית
19:56 21.10.13
קראת את שלל הבדיקות ולהלן התוצאות המדויקות-ב 29/9 נערכה הבדיקה הראשונה ללא תרבית ונמצאו 250,000 תאים לבנים השאר היה תקין. לאחר מכן נדרשתי לערוך לה בדיקה ותרבית ב 13/10-ממצאים לא תקינים-ניוטריטים ו 75,000 תאים לבנים.ותרבית עם חיידק <100.000 . אחכ ב 16/10-ערכתי את אותה בדיקה שוב-ממצאים]-בדיקת שתן כללית תקינה לחלוטין אך תרבית עדיין עם אותו חיידק רק שהפעם הוא רגיש להכל ולא עמיד לשני דברים כפי שהיה בבדיקה קודמת.ב 20/10-בבדיקה האחרונה-בבדיקת השתן כללית נמצאו ניוטריטים אך אין תאים לבנים והשאר תקין,למעט התרבית שעדיין עם אותו חיידק.
ממרום נסיונך ומקצועיותך אודה לתשובתך האם לאור הכתוב לעיל עד כה בכל זאת עלי לתת לה זינת או שמא עלי לבדוק פעם נוספת בדרך בה אמרת (אני יודעת שכבר ענית לי אך אולי לא היה לך את כל המידע ואולי סה משנה את תשובתך ואולי גם לא..)
אני מודה לך מאוד פשוט אני מאוד חרדה לה כיוון שהיא קטנטונת והיא בתי (טבעי כנראה :))..תודה מראש וערב נעים,לילית
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:39 21.10.13
הפנייה מאד מפורטת... סה"כ המלצתי לא משתנה, אך אני מזכיר לך שזה לא טוב לנהל מקרים רפואיים מפורטים דרך האינטרנט. יש לבחור רופא מטפל ראשוני ולסמוך עליו תוך כדי המשך שיחה וליבון שאלותייך.
בהצלחה
 
לילית
22:23 21.10.13
שלום דוקטור
קיבלתי תוצאות של בדיקה שנקראתSMAC וכך מופיעה התוצאה בדף:
ap soluble mac (c5b-9) 1.71 mg .
הערך הנורמלי הוא עד 0.30 mgl

הבנתי שזה חלבוני התקפה בסרום.
האם זה אומר משהו על חומרת מחלה ?
האם זה קשור לתוצאה של בדיקת ASLO שבשנה האחרונה התוצאה יוצאת 300? מה אפשר להסיק מתוצאה זו?
מה אומרת תוצאת ה-smac?
תודה מראש על תשובתך
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:32 21.10.13
זאת בדיקה מאד לא שגרתית, ואני מניח שרופא מומחה הזמין אותה. כדאי לדבר איתו על תוצאות הבדיקה
שלום רב,
קיבלתי הנחיה משניידר לבצע בדיקת שתן בכל פעם שלתינוקי יש חום, עקב הרחבת אגני כליה.
לתינוק בן השנה יש חום (38.5) עם אבחנה של דלקת באוזן.
האם יש צורך בביצוע הבדיקה?
במידה וכן, קיבלתי טיפול של טיפות ושל מוקסיפן בבליעה.
האם ניתן לבצע את הבדיקה אם נתתי בינתיים רק את הטיפות? האם זה לא יפגע בתוצאות?
האם לחכות עם המוקסיפן למחר?

תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:23 14.10.13
אם התינוק לא חלה בדלקת בדרכי השתן עד כה (גיל שנה), הסבירות לדלקת בדרכי השתן (בבן- זכר) נמוכה מאד. אם רופא הילדים/ משפחה אבחן דלקת באוזן, ניתן בהחלט לסמוך על אבחנה זאת. אם החום לא ירד, אז כדאי לבצע בדיקת שתן "כללית" (עם מקלון בדיקה , הקיים בד"כ בכל מרפאה).
 
אדוה
22:30 14.10.13
 
לילך
21:26 17.10.13
שלום דוקטור קיבלתי תוצאות של בדיקה שנקראתSMAC הבנתי שזה חלבוני התקפה בסרום התוצאה 1.71 שהגבול הנורמלי הוא 0.30 האם זה אומר משהו על חומרת מחלה האם זה קשור לתוצאה של בדיקת ASLO שבשנה האחרונה יוצאת גבוהה ? מה אפשר להסיק מתוצאה זו? תודה מראש על תשובתך
 
פרופ' דניאל לנדאו  
12:13 20.10.13
החלק הראשון של השאלה לא מובן. אנא ציין מהו הערך המדוייק שלידו מופיעה התוצאה "1.71 " ובאיזה יחידות.
+ הוספת הודעה
   1 ...  10  11  12  13  14  15  16  17  18  ...  62  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
לחץ דם גבוה   כליות   שינה   דיאליזה   יתר לחץ דם   הרטבת לילה
RSS RSS פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה