בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה עמוד 14

פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה עוסק בנושאים: לחץ דם גבוה, כליות, שינה, דיאליזה, יתר לחץ דם, הרטבת לילה, כליה, השתלת כליה, מחלות כליה. הנכם מוזמנים להתייעץ עם מומחי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה בתחומים אלו.
מנהלי פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה:
פרופ' אבישלום פומרנץ
לפרטים נוספים
פרופ' דניאל לנדאו
לפרטים נוספים
 
אלה
17:42 30.10.13
שלום,
ביתי כמעט בת 4. היא נגמלה מחיתולים לפני שנה וחצי. אין לה פספוסים ביום ועניין השירותים הוא לא issue בכלל. אבל בלילה, כל לילה, 2-3 פעמים בלילה היא עושה פיפי במיטה. (אנחנו מגיבים בענייניות לעובדה זו - שוטפים אותה, מחליפים סדינים וכו' בלי לתת לה להרגיש שמשהו נורא קרה).

עד לפני כחצי שנה היינו לוקחים אותה לעשות פיפי בשירותים וזה היה לעיתים עוזר אבל הבנו שאם נמשיך הגוף שלה לא יתרגל להתאפקות בלילה.

האם זה הזמן לפנות טיפול? האם זה הגיוני שבכל לילה בלי כמעט יוצא מן הכלל היא עושה פיפי במיטה בלי אפילו להתעורר מזה?

תודה רבה,
אלה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
13:06 01.11.13
הרבה ילדים בני 4 עדיין מרטיבים בלילה, אפילו כל לילה. זה גיל מוקדם מדי לטיפול. כדאי להמשיך לעודד, לדאוג לכך שלא תשתה יותר מדי ולא תאכל מלוח או "כבד" בערב שלפני השינה.
 
תקווה
22:45 03.10.13
שלום דוקטור רציתי לדעת לביתי מחלת כליות תפקודי כליה תקינים כל הבדיקות תקינות לוקחת רק כדורים להוריד חלבון שהתגלה רק במקרה בבדיקות לגיוס אולטרסאונד כליות תקין האם אתה יודע איך הצבא מיתיחס למחלות כרוניות בכליות
 
פרופ' דניאל לנדאו  
13:04 01.11.13
אינני מתמצא בענייני פרופיל רפואי.
 
ליאור
18:53 31.10.13
שלום,
בני בן 8.5 רזה ובריא בדרך כלל.
בשבוע האחרון עשינו 2 מדידות לחץ דם התוצאות היו 130/80 ו 122/80.
הבנתי שזה מאוד גבוה לילד בן 8.5.
אני גם סובל מלחץ דם שהתגלה כבר בגיל 26.
הרופא נתנה בדיקות דם והפניה לקרדיולוג אבל יש תורים רק לעוד חודש.
האם דחוף לי לקחת אותו מייד או שאפר לחכות חודש ?
תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
12:08 01.11.13
מטרת ההפניה לקרדיולוג היא לוודא שאין עיבוי של שריר הלב כתגובה לל"ד גבוה ממושך. אפשר בינתיים לבצע בדיקת אק"ג בקופת חולים בשאלה דומה. בדיקות הדם והשתן (כמו גם מדידות חוזרות של לחץ הדם בסביבה הכי פחות מלחיצה האפשרית) חשובות יותר.
 
שאלה לרופא
21:45 30.10.13
בני בן 8 ילד בריא מתאפק לא שותה מספיק ומתאפק גם לצואה ברגע שהוא עושה פיפי יש ריח שאלתי את הרופאה היא אמרה שזה לא קשור לדלקת בשתן בגלל הריח בשתן האים לסמוך אל הרופאה לציין לא שורף השתן לא כואב הבטן
 
פרופ' דניאל לנדאו  
12:05 01.11.13
יש לבקש בדיקת שתן לכללית ולראות בינתיים אם השתן צלול או עכור.
שלום רב,

פרופסור יקר.

להזכירך,כתבתי לך בפרוטרוט את שנעשה עם תינוקתי בת השלושה חודשים.

היא אחרי בדיקת קטטר בביח תקינה,וחמש בדיקות בקופח שחלקן תקינות וחלקן לא.

ערכתי בדיקה נוספת בהתאם להוראותיך-ניקיתי היטב את האזור,ערכתי את הבדיקה בעמידה והוצאתי את השתן עם מזרק.

התוצאות- בדיקת השתן הכללית תקינה לחלוטין.

בדיקת התרבית לצערי שוב עם חיידק.

הרופא שלי זה שרצה לתת לה אנטיביוטיקה רוצה עתה שאערוך לה בדיקה עם דקירה בבטן.

אני מרגישה שאני מענה את התינוקת על לא כלום.אך עדיין איני רופאה,אז בכדי לדעת מה הלאה רציתי לשאול אותך שאתה גם פרופסור מכובד וגם מהתחום.

מה לעשות עכשיו?
האם לתת אנטיביוטיקה? האם להמשיך ולנבור בעניין עם דקירות? או שאפשר להניח לקטנה עם העניין הזה? להזכירך,היא עולה במשקל,אוכלת יפה,ללא חום וללא תסמינים שמעידים על דלקת,יש לציין שהיא סובלת מעצירות ומאוד קשה לה לעשות צרכים(קקי הכוונה),היא עושה צרכיה פעם ביום מקסימום במקרה הטוב פעמיים.

אודה לתשובתך לגבי מה לעשות עכשיו?

יום מקסים,
לילית
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:48 24.10.13
... מציע למצוא רופא שאת סומכת עליו, קשה לתת עצות מרחוק... שוב, למטופלים שלי, אם מרגישים טוב ובדיקת השתן הכללית שלהם תקינה, אינני אפילו מחפש אם צומח משתן זה חיידק ואינני מטפל באנטיביוטיקה. בהצלחה
 
לילית
20:22 24.10.13
לבני, בן שבעה וחצי חודשים, אגני כליה מורחבים, הונחתי על ידי הנפרולוגית לעשות בדיקת שתן בכל עליית חום משמעותית.
בני משתעל ומנוזל, בלילה היה חום ובבוקר ירד לגמרי. כבר לילה שני. בלילה הראשון, החום היה נמוך יותר מאשר הלילה.
מהי הדחיפות לבדיקת שתן. האם כדאי שיראה אותו רופא המשפחה?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:52 24.10.13
לא נשמע דחוף, עם ההסתייגות שקשה לתת עצות מרחוק, בלי לשוחח או לראות את התינוק, אני מניח שהתינוק לא סבל עד כה מדלקת בשתן, לכן מעבר לגיל 6 ח׳ הסיכון לזזהום בדרכ השתן בבנים נמוך ומעבר. לגיל שנה- עוד יותר נמוך
שלום,
תינוקתי בת שלושה חודשים לפני כמעט חודש עברה חיסונים ראשוניים,פרבנר ומחומש.אחריהם היו לה שלשולים איומי וחוורון ונלקחה למיון.בביח ערכו לה בדיקות דם ושתן (עם קטטר) השתן היה תקין לחלוטין גם התרבית. נתגלה חשש בתפקודי כבד ונדרשנו לבצע בדיקות כבד חוזרות.שבוע לאחר מכן (שזה לפני שלושה שבועות) בוצעה שוב בדיקת דם ולבקשת הרופא גם שתן (בשקית הפעם) רק שהתוצאה בשתן הראתה על חיידק בתרבית ותאים לבנים וניוטרלטים בשתן. ביצענו את הבדיקה פעמיים נוספות בתנאים דומים עם שקית..ויצאה תוצאה זהה בשלושת הפעמים.
עלי לציין,שהיא חיננית,אוכלת כיאה ועולה במשקל כיאה,מצב רוחה תקין לרוב (למעט גזים) ואין לה חום. ובכל זאת, הרופא מציע שאתן לה זינת 10 ימים 4 סיסי.אני מפחדת ממה שיקרה לה לו תקבל זינת ואין לה זיהום אמיתי..שאלתי היא מה יקרה אם לא אתן לה,תחושת הבטן שלי זה שהשקית ששיחקתי איתה הרבה עד שיצא שתן היא זו שהביאה כביכול חיידק ולאו דווקא שיש דלקת בשתן...לרופא היתה תחושה זהה לשלי אך הוא מרגיש שעליו לכסות את האפשרויות ולא לקחת סיכון,מה גם שלטענתו שלוש פעמים תשובה של חיידק זה דורש אנטיביוטיקה מיידית.
מה עלי לעשות לדעתך?
אשמח לתשובתך המהירה
לילית
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:46 21.10.13
מסכים עם דאגותייך: לא מאבחנים דלקת בדרכי השתן בתינוק ללא כל תלונות (כולל עליה טובה במשקל ותאבון תקין) אם בדיקת השתן לכללית תקינה (ללא לויקוציטים או תגובת ניטריט), גם אם תרבית שתן משקית היא חיובית. בדקי עם הרופא שלך את האפשרות כי יכול להיות מדובר בבקטריאוריה אסימפטומאטית (צמיחת חיידק בתרבית שתן בתינוק וילד ללא כל תלונות). בבדיקת השתן הבאה, הקפידי לנקות טוב את אזור הפות, לייבש ואז להדביק את שקית בדיקת השתן בעיקר באזור הפרינאום (אותה פיסת עור בין הפות לפי הטבעת) ורק אח"כ סביב השפתייים. החזיקי את התינוקות במצב "עומד". ברגע שמתקבל שתן, הוציאי את השקית ושאבי את השתן בעזרת מזרק עם מחט תוך דקירה ישירה של השקית ולא מהאזור שהיה מודבק לפות.
בהצלחה
פרופסור נכבד,
תחילה אני מאוד מודה לך על המענה..
כבר התחלתי לחשוב שאני לא בסדר שעד כה לא רצתי לתת לה זינת
ואם על כך מדברים אז אתחיל מהסוף,הרופא כן מתעקש שאתן לה זינת פעמיים ביום למשך 10 ימים סהכ 4cc מדי יום.
מזכרוני לי זה עשה רע מאוד,סחרחורות,בחילות ושלשולי קשים וזה כשהיתה לי דלקת כמבוגרת.החשש שלי שלא יצא שכרו בהפסדו ושלא יהה נזק בלתי הפיך לקטנה עקב מתן אנטיביוטיקה כהכל תקין..א הכל תקין.
ועכשיו להתחלה שוב,עלי לציין כי ב21/9 בבדיקה במיון בביח דרך קטטר ובתרבית שנלקחה לא נמצא דבר הכל היה תקין..ב 28/9 נמצא חיידק וכו בבדיקה עם שקית.
אך בו בעת למען ההגינות כן נמצאו תאים לבנים (פעם אחת 250,000 ופעם אחרת 75,000 ובפעם שלישית בכלל לא)שלוש הבדיקות האחרונות נערכו עם שקית ולא בשיטה שנקטת אלא דרך הדבק ללא מזרק.
כמו כן בבדיקה האחרונה למעט ++ ליד ניוטריטים הכל היה תקין ובתרבית אותה צמיחת חיידק ECOLI/
שאלתי האם להתחיל בזינת מיד? או לנסות עוד בדקה כפי שהצעת עם מזרק וכד..
שנית-מה תהיינה ההשלכות אם לא אתן אנטיביוטיקה שכן אין חום ואין סממנים מלבד התוצאות הנל..עלי לציין שערכתי בדיקה והבחנתי שבמתן שתן לקטנה אין תגובות מיוחדות לא בכי וכו והשתן צבעו בהיר יחסית ללא ריח..אני מודה לך מראש אם קראת עד לכאן ואשמח מאוד מאוד לתשובתך בהקדם.
ערב טוב
לילית
 
לילית
19:56 21.10.13
קראת את שלל הבדיקות ולהלן התוצאות המדויקות-ב 29/9 נערכה הבדיקה הראשונה ללא תרבית ונמצאו 250,000 תאים לבנים השאר היה תקין. לאחר מכן נדרשתי לערוך לה בדיקה ותרבית ב 13/10-ממצאים לא תקינים-ניוטריטים ו 75,000 תאים לבנים.ותרבית עם חיידק <100.000 . אחכ ב 16/10-ערכתי את אותה בדיקה שוב-ממצאים]-בדיקת שתן כללית תקינה לחלוטין אך תרבית עדיין עם אותו חיידק רק שהפעם הוא רגיש להכל ולא עמיד לשני דברים כפי שהיה בבדיקה קודמת.ב 20/10-בבדיקה האחרונה-בבדיקת השתן כללית נמצאו ניוטריטים אך אין תאים לבנים והשאר תקין,למעט התרבית שעדיין עם אותו חיידק.
ממרום נסיונך ומקצועיותך אודה לתשובתך האם לאור הכתוב לעיל עד כה בכל זאת עלי לתת לה זינת או שמא עלי לבדוק פעם נוספת בדרך בה אמרת (אני יודעת שכבר ענית לי אך אולי לא היה לך את כל המידע ואולי סה משנה את תשובתך ואולי גם לא..)
אני מודה לך מאוד פשוט אני מאוד חרדה לה כיוון שהיא קטנטונת והיא בתי (טבעי כנראה :))..תודה מראש וערב נעים,לילית
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:39 21.10.13
הפנייה מאד מפורטת... סה"כ המלצתי לא משתנה, אך אני מזכיר לך שזה לא טוב לנהל מקרים רפואיים מפורטים דרך האינטרנט. יש לבחור רופא מטפל ראשוני ולסמוך עליו תוך כדי המשך שיחה וליבון שאלותייך.
בהצלחה
 
לילית
22:23 21.10.13
שלום דוקטור
קיבלתי תוצאות של בדיקה שנקראתSMAC וכך מופיעה התוצאה בדף:
ap soluble mac (c5b-9) 1.71 mg .
הערך הנורמלי הוא עד 0.30 mgl

הבנתי שזה חלבוני התקפה בסרום.
האם זה אומר משהו על חומרת מחלה ?
האם זה קשור לתוצאה של בדיקת ASLO שבשנה האחרונה התוצאה יוצאת 300? מה אפשר להסיק מתוצאה זו?
מה אומרת תוצאת ה-smac?
תודה מראש על תשובתך
 
פרופ' דניאל לנדאו  
21:32 21.10.13
זאת בדיקה מאד לא שגרתית, ואני מניח שרופא מומחה הזמין אותה. כדאי לדבר איתו על תוצאות הבדיקה
 
לילך
21:26 17.10.13
שלום דוקטור קיבלתי תוצאות של בדיקה שנקראתSMAC הבנתי שזה חלבוני התקפה בסרום התוצאה 1.71 שהגבול הנורמלי הוא 0.30 האם זה אומר משהו על חומרת מחלה האם זה קשור לתוצאה של בדיקת ASLO שבשנה האחרונה יוצאת גבוהה ? מה אפשר להסיק מתוצאה זו? תודה מראש על תשובתך
 
פרופ' דניאל לנדאו  
12:13 20.10.13
החלק הראשון של השאלה לא מובן. אנא ציין מהו הערך המדוייק שלידו מופיעה התוצאה "1.71 " ובאיזה יחידות.
שלום רב,
קיבלתי הנחיה משניידר לבצע בדיקת שתן בכל פעם שלתינוקי יש חום, עקב הרחבת אגני כליה.
לתינוק בן השנה יש חום (38.5) עם אבחנה של דלקת באוזן.
האם יש צורך בביצוע הבדיקה?
במידה וכן, קיבלתי טיפול של טיפות ושל מוקסיפן בבליעה.
האם ניתן לבצע את הבדיקה אם נתתי בינתיים רק את הטיפות? האם זה לא יפגע בתוצאות?
האם לחכות עם המוקסיפן למחר?

תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:23 14.10.13
אם התינוק לא חלה בדלקת בדרכי השתן עד כה (גיל שנה), הסבירות לדלקת בדרכי השתן (בבן- זכר) נמוכה מאד. אם רופא הילדים/ משפחה אבחן דלקת באוזן, ניתן בהחלט לסמוך על אבחנה זאת. אם החום לא ירד, אז כדאי לבצע בדיקת שתן "כללית" (עם מקלון בדיקה , הקיים בד"כ בכל מרפאה).
 
אדוה
22:30 14.10.13
 
איריס
12:21 14.10.13
שלום
הסיפור התחיל כאשר בסקירה שנייה גילו לעובר הרחבה בעגן כליה ימיני כ 6.7 ממ.
וביקשו שאגיע למעקב נוסף בשבוע 36 עשו לי אולטרסאונד הייתה הרחבה של כ9.5 ממ.
לאחר הלידה שבוע 38+3 עשו שוב בדיקה והרחבה הייתה 10 ממ
ואז נפרולוג ילדים החליט לתת לה טיפול מונע של אנטיבוטיקה צפורל
למשך חודש.
וביקש שבעוד כחודש נגיע שוב לבדיקה.
הגענו לבדיקה לאחר כחודש וחצי והייתה הרחבה של 10.4 ממ לאחר ממצאים אלו הנפרולוג ביקש שנעשה בדיקת mag3 שאותה טרם ביצענו מחשש כי הבדיקה אמורה להיעשות בצום של 4 שעות + הבדיקה אורכת בין חצי שעה לשעתיים... כיוון שמדובר בתינוקת בת חודש וחצי לא נראה לנו הגיוני לבצע לה בדיקה כזו בגלל הצום בים 4 ל6 שעות כאשר היא אוכלת כל שעתיים שלוש.
ראשית רציתי לשאול:
1. האם לפני הממצאים הינך חושבת שדחוף לבצע בדיקה זו כעת?
2. באופן כללי האם לפי הממצאים זה משהו נפוץ וזה יכול עבור?
3. והאם מדובר במשהו חמור ומה יכול להיגרם עקב כך?
תודה
איריס
 
פרופ' דניאל לנדאו  
18:20 14.10.13
לא נשמע דחוף. אך אוכל להתיחס באופן אחראי רק אחרי שאראה את תמונות ה- US שלאחר הלידה (דיסק או סטריפ תמונות).
 
משה
22:47 12.10.13
לביתי נמצא בלישכת הגיוס, חלבון בשתן במספר בדיקות.בוצעה ביופסיה בכלייה,ונמצא iga,.
בביופסה אין הצטלקויות,תיפקודי כליות תקינים,לחץ דם תקין.באיסופים חלבון בין גרם לגרם וחצי.האולטראסאונד תקין.
מקבלת כדורים להורדת חלבון בלבד.כל שאר הערכים תקינים.ביתי מרגישה מצויין.
מה לדעתך יהיה הפרופיל הצבאי?האם הצבא יכול להחמיר את המחלה?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
19:45 13.10.13
אינני בקי או מעורב בנושא הפרופילים, בעבר ראיתי קבלת פרופילים שונים עבור אותה אבחנה. יש לזכור שהפרופיל בא להגן על המועמד לגיוס, לצורך התאמת מסגרת השירות. הצבא גם מבצע שיקולים של חברת ביטוח, כך שאם יש חשש להדרדרות בתפקוד הכלייתי תוך כדי השירות (וחשש כזה עולה באבחנה שהוזכרה) הוא עלול להוריד הפרופיל בצורה משמעותית. בכל מקרה, ניתן תמיד להתנדב ולבצע שירות משמעותי עם קבלת כל ההטבות בשחרור, רק שאז המבטח הרפואי של בתך ימשיך להיות קופת החולים שלה ולא הצבא.
 
תקווה
20:47 04.10.13
מה הקריאטנין התקין לבן18 בשנה האחרונה בבדיקות דם 0.85 0.84 0.80 ובבדיקה אחרונה 0.72 האם כל התוצאות תקינות ? האם תוצאות אלה הם בגבול הגבוהה של הנורמה האם תוצאות נמוכות יותר עדיפות? תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
05:47 07.10.13
השאלה עלתה בעבר בפורום זה. הקראטינין הוא תוצר פירוק טבעי של רקמת השריר והוא מתפנה ע"י הכליות, לכן הוא מהווה מדד לתפקוד הכליות כמסננת. מצד שני, הוא גם תוצאה של מסת השרירים שלנו. לכן, הערך הנורמלי שלו בדם עולה בילדות עם העלייה במסת השריר ובמיוחד אצל בנים לעומת בנות, כיוון שלגברים יש בד"כ מסת שריר גדולה מאשר לבנות. לכן, אצל בן 18 שנים בגובה נורמלי ומסת שריר רגילה ערכים כפי הוזכרו ( < 1.1 מג\ דל) הם תקינים.
 
ש
08:46 02.10.13
דוקטור שלום!
לבן 78 יש כבר מ-2006 קריאטנין ששעומד על 0.50-0.60ץ כלומר נמוך מהנורמה.

בחודשים האחרונים הוא קיבל מיליון תרופות חדשות. זריקה הורמונלית לטיפול בסרטן ערמונית.
כדורי ם להורדת לחץ דם שעלה בעקבותה זריקה ההורמונלית...
תרסייסם שונים,
שימוש בחוקנים בעקבות עצירות קשה.
בנוסף היה לו לחץ דם גבוה כמה חודשים שלא אוזן (עדיין) בצורה מיטבית. בשיא היה 180 על 100 ימים שלמים ועכשיו 150 על 70 או 60 ולעיתים נמוך יותר או גבוה יותר.

וכך ביולי השנה עלה הקריאטנין ל 0.78 - עלייה ראשונה מ-2006 בדיוק בחודש שקורים לו הרבה שינויים כאמור.
ואוגוסט - 0.72 ובצורה מוזרה לקחו באותו יום שתי בדיקות ובבדיקה השנייה הערך - 0.64
תחילת ספטמבר במיון - 8.3
ועכשיו בסוף ספטמבר חזר לרמה "הרגילה " שלו - 0.66


האם ייתכן שהחוקנים או התרופות או יתר הלחתץ דם או משהו שקרה בחודשים האחרונים גרם לנזק כלשהו בכלייה? בהמשך להודעתך שציינת שלעיתים העלייה הגדולה מעידה על נזק למרות שזה בנורמה?

יש לנו בדיקת סי טי בעוד יומיים, עם הרבה חומר ניגוד. מצבו הרפואי שברירי ואני תוהה אם יש מקום לחכות ולבדוק את הקריאטנין/כליות גם בגלל העליה הפתאומית והירידה?

יש מקום לבירור או שניתן לעשות את הסי טי עם חומר ניגוד בראש שקט?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
17:59 03.10.13
השאלה שלך מורכבת וקשה לענות עליה ללא כל הנתונים. מציע להתיעץ עם רופא המשפחה. אכן כדאי להזהר משימוש בחוקנים המכילים זרחן במינון גבוה. כשיש שאלה של נזק כלייתי, זה צריך להביא לעלייה קבועה ברמת הקראטינין בדם. קשה לטעון שקראטינין בערך של 0.66 לאדם מבוגר איננו תקין... הלוואי על רבים בגיל זה. אם יש בכ"ז שאלה של נזק כלייתי קבוע, כדאי לבדוק גם אם יש חלבון בשתן (לפי בדיקת שתן ראשון של בוקר). אם עולה חשד לנזק קבוע, כדאי לדבר עם רופא המשפחה על דרכים להמנע מנזק כלייתי בעקבות הזרקת חומר ניגודי (שאם הוא קורה במיעוט המקרים הוא יהיה חד וחולף)
 
כנרת
16:29 23.09.13
שלום הבן שלי בן 8שנים רב אם אח שלו לפני יומיים ונתן לו מכה בצד של הגב למטה ממשחק של תינוקת מפלסטיק קשיח בחוזקה ונהיה שם קצת כחול שאלתי האים יכול להיות שהכליות נפגעו הכליות נמצאות בגב בצד מאחור ומה צריך לעשות השתן תקין לא שורף ולא היה דם בשתן האים יכול להיות שהכליות נפגעו ואם כן מה הסמנים ?
 
פרופ' דניאל לנדאו  
08:22 24.09.13
במידה ובדיקת השתן ל"כללית" (עם מקלון בדיקה שיש בכל קופת חולים) תקינה ואין לילד כאבים - אין צורך בבירור נוסף.
שלום,
לפני כחודש ביצעתי בדיקות שתן ושוב פעם השבוע:
Blood 0.50 MOD mg/dL
ואז במיקרוסקופיה:
Red Blood Cell 16 /HPF(לפני היה 12)
White Blood Cell 3 /HPF (לפני לא היה)
Squamous Epith. FEW /LPF (לפני לא היה)
Mucus FEW /LPF (לפני לא היה)

תרבית שתן תקינה לגמרי!

מה זה יכול להיות? אני בת 28 וגיליתי שאני בהריון לפני מספר ימים

תודה רבה על הסיוע!
 
תקווה
08:43 12.09.13
רציתי בבקשה לדעת לפני חודש בבדיקת תפקודי כליות 0.81 ואתמול 0.71 אני לוקחת טריטייס להורדת חלבון האם לשינוי בתוצאהיש משמעות תודה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
10:12 12.09.13
ירידה בקראטינין מצביעה בד"כ על שיפור בתפקוד הכלייתי.
 
תקווה
10:43 12.09.13
תודה רבה רציתי לשאול בחצי השנה האחרונה אני לוקח טריטיס התחלתי במינון נמוך כי לחץ הדם שלי תקין כרגע כבר חודשיים 7.5 מג אבל החלבון לא יורד באיסופים בשנה האחרונה בין 370 - 1500 האם זה אומר שהתרופה לי לא תעזור להורדת החלבון ? בביופסיה אין הצטלקויות שוקע רק C3 בטובולים ובמשתית ב.מ.פ ממברנה מעובה אני מודאג שהחלבון לא יורד למרות שהרופא אומר שעלי לחיות רגיל ולהיות במעקב .אני רואה בפורומים כל כך הרבה מושתלים ומטופלי דיאליזה ואני ואני חושש מאוד ? תודה רבה על עזרתך
 
פרופ' דניאל לנדאו  
20:42 14.09.13
אני מניח שהתפקוד הכלייתי וחלבוני הדם הם תקינים. מציע להתיעץ עם נפרולוג מומחה בשיחה פנים אל פנים. בינתיים לדאוג לאיזון "כל מה שמסביב": לחץ דם , משקל אידיאלי, שומני דם, פעילות גופנית סדירה.
 
תקווה
01:39 15.09.13
פרופסור לנדאו היקר לחץ הדם תקין וכל שאר הבדיקות תקינות הרופא אומר לי שעלי לחיות כררגיל ולהיות במעקב יש לי C3GN ה בנתי שלפי ממצאי הביופסיה אין כרגע הרס לכליות אבל מה דעתך לגבי החלבון שעדיין לא ירד? האם כדאי להחליף תרופה ? האם לדעתך יש דברים שעלי להימנע מהם? לדעת הרופא פרוגנוזה של המחלה טובה גם לפי דעתו וגם לפי הספרות האם אתה יכול להוסיף לי משהו על המחלה תודה רבה שנה טובה וגמר חתימה טובה
 
פרופ' דניאל לנדאו  
22:31 15.09.13
כדאי להצמד להמלצות הרופא שלך. במקרה של ספק, נא לבקש חוות דעת שנייה ממומחה נוסף, אך לא דרך האינטרנט... שנה טובה!
 
תקווה
00:18 18.09.13
רציתי לדעת אם מותר לי לשתות מידי פעם אלכוהול אני לוקח טריטייס 7.5 מג להורדת החלבון אין לי לחץ דם ? ומה קורה אם לפעמים אני שוכח לקחת את הכדורים . תודה
 
ליאת
23:54 15.09.13
שלום וברכה כני בת 33 בריאה לפני ארבעה חודשים כאבים בקיבה הלכתי לבית חולים בדיקת סטייק הראה שיש קצת דם בקשתי מהרופאה שלי לעשות בדיקת שתן יצא 20 דם בשתן לאחר שבוע בדיקת שתן מיקורסקפית יצא שיש 4 בבדיקת שתן דם לפני חודשיים בדיקת שתן כללי שלילי שאין דם לפני שבוע שלילי שאין דם usכליות תקין שאלתי האים להמשיך במעקב של שתן האים הדם יכול לחזור. ישמח אם תעזור לי מה לעשות תודה ללכת לאורולוגיית ???
 
פרופ' דניאל לנדאו  
00:11 16.09.13
יש באישה בגילך (הצעיר) סיבות שונות לדם מיקרוסקופי בשתן (כלומר: שלא נראה בעין רגילה). בגיל המבוגר יותר הסיבות רבות יותר... וזה טוב. טוב שבינתיים הדם חלף ושה- US תקין. זה שולל הרבה דברים.
מציע להתיעץ עם רופא המשפחה ואם יש ספק- להתיעץ עם אורולוג.
 
ליאת
09:27 25.08.13
אם הבניתי נכון 0 עד 30 זה תקין אם מופיעה 20 זה תקין
 
פרופ' דניאל לנדאו  
13:32 25.08.13
כן
 
שני
11:26 27.08.13
בני בן ה-4.5 אובחן לפני כשנה כסובל מתסמונת נפרוטית, במשך שנה נטל סטרואידים, לאחר מספר נסיגות התחיל בתרופות קו שני ונטל ציטוקסן למשך 12 שבועות בשילוב של הסטרואידים, את הסטרואידים סיים לפני כשלושה חודשים ואת הציטוקסן לפני כחודשיים, בני חוסן בכל החיסונים שנדרשו במהלך השנים, האם הוא חשוף כרגע למחלת הפוליו? האם ניתן לחסנו בחיסון המוחלש או את הילדים האחרים בבית? האם ישנה בעיה עם ילדים אחרים שחוסנו מהגן שלו? אנו חיים בדרום בסמוך למקום ההתפרצות הראשנה של המחלה ואני חוששת מאד מהדבקות, אודה לקבלת הכוונה.
 
פרופ' דניאל לנדאו  
08:57 28.08.13
אם בנך חוסן ע"י סדרת החיסונים המומתים, הוא אינו בסיכון לחלות בפוליו.
הטיפולים שקבל (כולל הציטוקסאן, שניתן במינון מופחת בהרבה מזה שניתן לחולים אונקולוגיים) לא משאיר דיכוי חיסוני ממושך, לכן לדעתי הוא אינו בסיכון להדבק מהילדים בסביבתו שקבלו לאחרונה חיסון חי מוחלש דרך הפה.
לגבי המקום לחסן את בנך בחיסון החי המוחלש- על כך יש להתיעץ עם הנפרולוג המטפל בכם, בעיקר בשל החשש להתפרצות נוספת של התסמונת הנפרוטית בזמן הקרוב (למרות הטיפולים הקודמים שקבל, כפי שבטח הוסבר לכם).
+ הוספת הודעה
   1 ...  10  11  12  13  14  15  16  17  18  ...  62  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
לחץ דם גבוה   כליות   שינה   דיאליזה   יתר לחץ דם   הרטבת לילה
RSS RSS פורום לחץ דם, מחלות כליה ילדים, הרטבת לילה