בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום רפואת שיניים לילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום רפואת שיניים לילדים עמוד 10

בעיות שיניים אצל ילדים? פורום רפואת שיניים לילדים זה לשאול על בעיות שיניים אצל ילדים, ולהתייעץ עם רופאי שיניים לילדים על כאבי שיניים, צמיחת שיניים, כאבי שיניים תינוקות, שיני בינה, נשירת שיני חלב, שיני חלב, שיניים אצל ילדים, עששת, שיננית...
מנהלי פורום רפואת שיניים לילדים:
ד''ר רויטל שסקין-בלצן
לפרטים נוספים
פרופ' חיים סרנת
לפרטים נוספים
שלום, ביתי בת 5 נפלה לפני כשלושה שבועות ונפצעה בשפה העליונה. כתוצאה מכך מתנדנדות שתי השיניים הקדמיות. בביקור אצל רופאת שיניים נמסר שהדיניים מתנדנדות אך צילום לא נעשה בעקבות קושי להרגיע אותה. נמסר להגיע לביקור לאחר חודש. כעת אחת מהשיניים השחירה. מה משמעות ? מה עלי לעדות? תודה.
 
פרופ' חיים סרנת  
12:32 25.05.13
שנוי הצבע חודש לאחר שהשן עברה חבלה מעיד על כך שמוך השן נפגע מהמכה ועובר תהליכי נמק. חשוב לעקוב אחר מצב השן ,גם בעזרת צילומי רנטגן על מנת לשמור שלא ייגרם נזק גם לנבט השן הקבועה.
מאחר והייתה גם בעיה של שיתוף פעולה, כדאי להתייעץ עם רופא שיניים מומחה לילדים
לבני בן ה-4 טרם בקעו הניבים התחתונות, מאחר וזה דבר די חריג מה מקובל לעשות במצב כזה?
 
פרופ' חיים סרנת  
00:38 17.05.13
כדאי להתייעץ עם רופא שיניים מומחה לילדים שמכיר את התפתחות השיניים והמשנן. קרוב לוודאי שיצטרך לעשות צילומי רנטגן לאבחן את מצבן ומיקומן של השיניים
 
אמא מודאגת
11:20 14.05.13
שלום רב,
ביתי בת השנה ושבעה חודשים נפלה אמש והשן הקדמית שלה נכנסה פנימה.
היום ביצעה צילום אצל רופאת שיניים מומחית לילדים והרופאה אמרה כי אין פגיעה בנבט של השן הקבועה.
מהם הסיכויים שהשן תבקע? האם השן תהיה תקינה או שיהיה צורך בטיפול שורש או עקירה?
תודה רבה!
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
11:34 14.05.13
הסיכויים שהשן תבקע מצויינים - חבלה היא נושא מורכב ויש צורך במעקב. לא ניתן לנבא איך יגיב העצב וגם קשה לפי צילום יחיד להעריך בצורה החלטית גורפת שנבט השן הקבועה לא נפגע. מאידך- לכל בעייה יש פתרון. אני בטוחה שהרופאה קבעה לכם ביקורת למעקב. וכל שאלה שתתעורר נשמח לשוב ולענות חג שמח
 
אמא מודאגת
17:15 14.05.13
תודה רבה על התשובה המהירה! אך רציתי לדעת האם יש סיכוי שהשן תצא ולא יהיה צורך כלל בטיפול? כמו כן, מהו הזמן המשוער עד שהשן תבקע בחזרה?
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
07:16 16.05.13
יש סיכוי טוב כי העצם משולה לספוג ולשן קל לשוב ולבקוע. הקצב הוא 1 ממ לחודש.
שלום, יש לי ילדה בת שנתיים וחודש והיא לא נותנת לי לצחצח לה את השניים, סוגרת את הפה חזק - ואומרת "אני שינים" אין לה בעיה "לצחצח" לעצמה (ממש לצחצח היא שמה בפה ומוצצת את המים שבמברשת כאילו מצחצחת.)
וכל מה שאני אומרת לה לא עוזר אפילו שאני אומרת לה קודם אמא תצחצח לך ואחרי זה את תצחצחי לבד... כלום ממש כלום לא עוזר!
חיפשתי ספר בעניין אבל כל ספר שמצאתי מעודד לצחצח לבד.. צחצוח לעצמה לא ממש יעיל בגילה
השבוע היה לה משהו שחור בשן והיא לא נתנה לי להוציא לה את זה אני ממש מודאגת שבגיל זה אני עדין לא מצחצת לה כמו שצריך
- מעולם לא היתה אצל רופא שניים אני אקבע עכשיו תור סתם לביקורת ויעוץ

השאלה שלי עד כמה נורא המצב שהיא לא מצחצחת שינים בגילה?????
וגם אם אני ישים לה משחה והיא עדין לא יודעת לגרגר אותה החוצה זה בסדר????
או לצרף את המשחה בשלב יותר מאוחר?
תודה רבה רבה
 
פרופ' חיים סרנת  
12:03 05.05.13
הגעת בעצמך לתשובה הנכונה .
אחרי גיל שנה כדאי לבוא לבדיקה אצל רופא שיניים מומחה לילדים. בנוסף לבדיקה יוכל הרופא לייעץ לך לגבי תזונה נכונה וכן באיזו מברשת ואיזו משחה וגם כמה משחה כדאי להשתמש בגיל זה .כמו כן יוכל גם להציע שיטות לצחצוח לגיל הרך.
בכל מקרה צחצוח בגיל זה חשוב מאד ועליך להיות עדינה אך נחושה בנושא
 
דקלה
13:57 05.05.13
תודה לך על תגובתך המהירה..
ניסיתי להיות עדינה.. ניסיתי להיות נחושה.. ניסיתי להיות מצחיקה.. ניסיתי להפחיד אותה שיש לה חיידקים.. לא הצלחתי בשום אופן לתת לה להסכים שאני יצחצח לה את השינים.
היא מוכנה רק לצחצח לעצמה..
השאלה האם זה מספיק טוב להביא לה לצחצח לבד????
או שזה ממש חשוב וכדי להתחיל לצחצח לה בכח תוך כדי בכי, ואולי היא כך תבין שאין ברירה וחייבים לצחצח ולאט לאט תקבל את בעניין?
מה דעתך?? פשוט זה נורא קשה לצחצח לך בכח כי היא ממש משתוללת..
 
פרופ' חיים סרנת  
19:30 07.05.13
צחצוח עצמאי בגיל שנתיים הוא תהליך חינוכי אך אינו תורם כלל לניקיון השיניים.
מעורבות ההורים חיונית והכרחית. לאחר שתבהירי שאין דבר כזה ללכת לישון בלי לצחצח שיניים,למשל, תבין בתך , שאני בטוח שמבינה רמזים אם אין ברירה ,שהשד לא נורא וכל פעם שתצליח תזכה אותה במחמאות ואולי גם בפרס כלשהו.
עששת בגיל הרך נפוצה מאד והטיפול בגיל הזה אינו פשוט. לכן מניעה היא הגישה הנכונה והכדאית ביותר. בהצלחה
 
אלונה
00:42 04.05.13
שלום רב,
בני בן ה 5.5 עבר מס' צילומי שיניים בשנה האחרונה.
בתחילה הצילום בוצע במרפאת קופת החולים, שם העבירו אותנו סניף ובזמן המעבר הצוות איבד את הצילום ,על כן ביצע צילום נוסף. (בכל סניף- בוצע צילום אחד לצד ימין, צילום שני לצד שמאל) מאחר שלא הייתי שקטה עם דרך הטיפול התייעצתי ברופא פרטי ועל כן בוצע צילום נוסף.
כעבור חצי שנה פנינו אל הרופא הפרטי שוב בגלל מוגלה שנוצרה בעקבות שבר באחת הסתימות וכעבור שבוע בוצע צילום אחרון על מנת לראות את השן לאחר השפעת האנטיביוטיקה.
בהסתכלות אחורה לשנה קודמת אם אני מסכמת- אני מצליחה לספור 6 צילומים ועולה בי החשש שמא חשפתי את בני לקרינה מיותרת ומסוכנת.
חשוב לציין כי הרופא הפרטי עובד במרפאה רבת נסיון ואמר כי הקרינה הינה מינימלית. בקופת החולים לא שאלתי.
האם דאגתי מוצדקת? יש סיבה לדאגה?
ברור לי שהקרינה מיותרת אך חשוב לי לדעת אם סיכנתי את בני.
 
פרופ' חיים סרנת  
11:57 04.05.13
צילומי רנטגן הם חלק חיוני של טיפול בשיניים. עם זאת חשוב להימנע משימוש מופרז על מנת לשמור על קרינה מינימלית למתרפא.
איני חושב שיש לך סיבה לדאגה ,מאחר והילד טופל במרפאה ציבורית ואצל רופא מנוסה הצילומים,אני מניח, נעשו במכשירים שמגבילים את טוח הקרינה ואני מניח שעל הילד הונח סינר עופרת או מגן אחר . לפיכך אני חושב שרמת הסיכון תהיה נמוכה מאד.
 
לילי
14:18 24.04.13
האם צריך לעקור שן מתנדנדת או לתת לה לנשור עם הזמן?
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
15:04 24.04.13
אין שום סיבה לעקור דן רק בגלל שהיא מתנדנדת. רופא השיניים שבודק את הילד יפקח על תהליך התחלפות השיניים בדרך כלל שן מתנדנדת עקב לחץ בקיעה של השן העוקבת ותפקיד רופא השיניים לוודא שההתנדנדות היא אכן חלק מהתהליך הטבעי ולא עקב לחץ של שן אחרת או אין סוף סיבות נוספות שרצוי לשלול.
אם השן מתנדנדת בדרך תקינה ויש מספיק מקום לשן העוקבת תהיה טעות לעקרה.
 
פלונית
22:28 14.04.13
שלום רב בני בן 8 חודשים צמחו לו שיניים למטה וגם למעלה בשיניים למעלה יש מין חצי לבן בשתי השיניים כמו כתם מהצדדים מה זה אומר?האם זה יעבור?אני מזה בלחץ מזה תודה רבה מחכה לתשובה
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
22:48 14.04.13
אם את ממש לחוצה פני למומחה לילדים. הייתי ממתינה לראות את כל השן לפני שאדאג...רק הקפידי לנקות את השיניים עם גזה רטובה לאחר ההאכלה כדי למנוע עששת של הגיל הרך שגם בה צבע לבן מראה לפעמים על תחילת אבדן סידן מפני שטח השן .
לא בכדי ההמלצה של האיגוד האמריקאי לרפואת ילדים היא שהתינוק יגיע לרופא שיניים לילדים עם בקיעת השן הראשונה. את רואה לבד עד כמה רחב טווח האבחנה התיאורית. בהצלחה
 
פרופ' חיים סרנת  
16:17 16.04.13
גם אני חושב שכדאי לפנות למומחה ברפואת שיניים לילדים ולהתיעץ לגבי מקור הכתמים הלבנים
שלום רב,
לביתי בת 8 בוצעה עקירת שן. לאחר מס' ימים בבוקר החל דימום חזק מאוד מאזור עקירה וגם מהאף. רופאת משפחה הפנתה לרפואת שיניים ושם נאמר לנו שאין שום בעיה באזור העקירה. הדימום החזק הופסק אך מדי פעם יש דימום מאזור עקירה ונפסק אחרי מס' דקות.
מה מומלץ האם יש צורך במיון?
תודה
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
10:15 14.04.13
כן. עקירה לפני מס ימים אינה צריכה להיות מלווה בדימום מהאף. קשה לי להאמין שיש פגיעה בסינוס או לחליפין בעיית קרישה אבל הייתי בודקת
אשמח אם דר' רויטל שסקין תענה על השאלה. שלום, אני מאוד לחוצה. בני בן שנתיים ושלוש נפל לפני כחודשיים על השיניים הקדמיות. הלכנו מיד לרפאת שיניים היא ראתה שהשיניים לא ניידות ואמרה לחזור אם יש שינוי בצבע. אחרי חודש חל שינוי בצבע, הלכתי שוב לרפאה והיא אמרה שאין מה לעשות רק אם מתפתחת רגישות אז לחזור. לפני כמה ימים השן השניה האפירה והשן הקודמת חזרה לצבעה המקורי-התקשרתי לרפאת שיניים אחרת כיוון שאני יודעת שכן אפשר לעשות צילום בילד בן שנתיים.הייתי שם והיא אכן עשתה צילום. מה שמפחיד אותי זה שכשהיא בדקה לו את השניים בהתחלה עם האצבעות הן לא זזו אך כשהיא דפקה קלות על השיניים עם החלק האחריי של המראה הקטנה שמכניסים לפה אז שוב בדקה עם האצבעות אם השניים זזות- הן זזו! יכול להיות שהיא עשתה לו נזק בכך שעשתה זאת עם המקל?? אני מאוד חוששת. אחרי זה היה צילמה וראתה שיש נזק בשורש באחת מהן. אודה מאוד על התשובה
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
08:55 11.04.13
מצטערת שעונה רק עכשיו- בני התחתן ולא הייתי פנויה....
נחזור לרפואת שיניים : בטוח שהרופאה לא יכולה לגרום נזק !!!! בדיקת בניקוש עם המראה מקובלת ונחוצה להבין אם יש תהליך באזור הגרמי שחובק את השן.
חבלה בשיניים זה נושא ענק וטריקי ושינויים חלים כל הזמן. צילום חשוב אל גם הקליניקה. אין שום סיבה שבנך יאבד שן. גם אם היא מיועדת לעקירה אפשר לחברה לשיניים ליד ולא רואים בכלל שיצאה. זה מסובך מידי להסבר כאן. אני מציינת זאת כדי שתביני שלכל דבר יש פתרון. צבע- אפשר לצבוע ללבן. ניידות - אפשר לייצב. דלקת- אם צריך מבצעים טיפוח שרש. ואפילו לאיבוד שן יש היום הידע לחברה חזרה. או לחבר כותרת מחומר מרוכב- כמו שן- במקום השן החסרה.
נכון שגיל שנתיים מצריך טכניקות שונות אבל הכל אפשרי.
 
שני
10:08 11.04.13
קודם כל מזל טוב על הבן שהתחתן, בריאות ואושר! תודה רבה על המענה, אני מעריכה מאוד את התגובה שלך והרגעת אותי. אני שמחה לדעת שיש פתרונות. תודה על הסבלנות, על ההבנה ועל התשובה המפורטת שלך.
 
רוחמה
19:46 09.04.13
ערב טוב ...
הבת שלי בת ארבע וחצי, בערך מגיל שנתיים היא החלה לחרוק שיניים , בהתייעצות מול רופא שיניים הוא טוען שהיא קטנה לסד לילה וגם לי קשה להאמין שהיא תשתף פעולה עם דבר כזה , הבעיה שזה ממש מחמיר ובילתי ניסבל לישון לידה , אני פוחדת שזה יפגע לה בשיניים או חס וחלילה הלסת שלה תינעל ( מברור עם אנשים שחווים את זה הבנתי שגם זה קורה ...) האם יש איזשהו פיתרון אחר לתופעה ? תודה מראש
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
08:46 11.04.13
כל דאגותייך מתאימות למשנן קבוע. בילדים זו תופעה רווחת וכלל לא בעייתית. את צריכה פשוט לא לשים לב ולהבין שכל הבעיות שמנית לא רלוונטיות לילדים וסד לילה לא נחוץ ומזיק פני למומחה טוב לילדים לוודא עד כמה זה חריג. ניתן להקל על התופעה על ידי הוספת חומר על פני שטח השן ואז המגע משתנה אבל זו לא עצה שמתאימה ללא בדיקה פיסית וייתכן שגם זה מוגזם. זה מקל- בטח את הרעש...
שלום
בתי בת 11 חודש יש לה שני שיניים למעטה,איך אני אמורה לצחצח לה,אם מברשת?
איזו מברשת ממולצת אם כן ואיזו משחה

מחכה לתשובה?
 
פרופ' חיים סרנת  
07:24 09.04.13
בגיל זה ועם מספר שיניים זה, מומלץ כיום להשתמש בפיסת בד (או חתיכת בד חיתול) סביב האצבע ולנקות בעדינות את השיניים. כאשר תהיינה יותר שיניים ניתן להשתמש במברשת שיניים רכה המותאמת לגיל (כתוב על המברשות). לקראת גיל שנתיים אפשר להשתמש בכמות קטנה של משחה המתאימה לגיל. כתוב על המשחה לאיזה גיל היא מתאימה.
 
כרמית
08:19 02.04.13
שלום,
יש לי תינוקת בת כ-10 חודשים. יש לה 2 שיניים למטה, ועכשיו צומחות לה גם 2 השיניים למעלה.
האם צריך להתחיל לצחצח לה שיניים? איך מצחצחים? עם מברשת? (רופא שיניים אמר לי לנקות עם חתיכת גאזה)...
צריך משחת שיניים מיוחדת? או שמצחצחים בלי משחה?
אנא עזרתכן להבין מה לעשות...
תודה רבה.
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
10:41 02.04.13
קודם כל זה הגיל לביקור הראשון אצל רופא שיניים מומחה לילדים. ניקוי בגיל זה הוא בעזרת גזה רטובה - העבירי על פני שטח השיניים- כמו ׳ספונג׳ה׳.... כשבמחשבתך את מנסה להוריד שיירי מזון - חלב- שלא יישאר דבוק לפני שטח השן. משחת שיניים מיותרת.
 
כרמית
08:32 02.04.13
שלום,
יש לי תינוקת עוד מעט בת שנה.
התינוקת מוצצת אצבע על מנת להרדם (לא רצתה מוצץ מההתחלה). היא מוצצת אצבע רק על מנת להרדם.
האם מציצת אצבע מזיקה לשיניים יותר מאשר מוצץ?
איך ומתי גומלים ילד ממציצת אצבע?
תודה רבה!
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
10:39 02.04.13
מציצת אצבע בעייתית יותר ממוצץ מ2 סיבות עיקריות:
1. אין בקרה על הכח המופעל
2. בבא העת קשה בהרבה להיגמל שכן לא ניתן לעשות ׳טקס׳ זריקת האצבע....
אבל זה המצב ורבים וטובים מצצו אצבע ונגמלו בבא העת וסביר להניח שזה יהיה המצב.
הייתי מנסה לנסות שוב מוצץ- אורתודונטי מן הסתם- נסי להשאיר אותו בפה בילדה באופן אקטיבי ולא להבהל מזה שהיא יורקת אותו. אולי אם יהיה לי מספיק זמן בפה היא תתחיל לחוש תחושה נעימה... ואם לא - ניסית. לא תגרם לילדה טראומה מזה שתחזיקי המוצץ בפיה לדקה ..... בהצלחה.
בתי בת שנתיים וחודש עוד מעט ויש לה רק 9 שיניים שתי תוחנות למעלה שתי תוחנות למטה שן אמצעית אחת למעלה וארבע קדמיות למטה נראה לי שזה כבר לא תקין האם אני צריכה לדאוג? אשמח לתשובה מהירהאמא מודאגת תודה
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
21:50 28.03.13
כן. לדעתי פני בהקדם למומחה לרפואת שיניים לילדים - יש לו הידע המתאים לברר את סיבת העיכוב הברור במקרה זה
 
יוני
20:38 08.03.13
ילדתי בת ה3 צריכה לעבור חודש הבא ניתוח עם הרדמה מלא וזה בגלל השינים אני גרה בארה"ב והרופאה שהיא גם המנתחת מעדיפה ניתוח וביום אחד לגמור את כל הטיפול שביתי צריכה לעבור.יש לה 9 שינים שצריכים טיפול והתיחסות מהירה כולל 2 השינים הקדמיות בצבע חום הניתוח כמובן בהרדמה מלאה למשך 5 שעות אני מאוד חוששת כי אף פעם לא שמעתי על דבר כזה ולא מספיק אני ובעלי צריכים לחתום על מסמכים שאם משהו משתבש זה באישור והכל באחריותנו
מצד הרופאה זה עדייף והילדה לא עוברת תרומה כל פעם שהיא תגיע לטיפול בשן שונה והיא עשתה כבר המון טיפולים בצורה הזו וכולם יצאו מאושרים וזה לפי דעתה והיא אפילו טיפלה בילדים במצב יותר גרוע מהבת שלי
מה דעתכם האם לאשר את הניתוח?
 
יוני
05:20 11.03.13
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
21:48 28.03.13
ברור לך שזה סיפור הזוי. את אמורה לחתום על כך שאת יודעת שיש סכנת מות בטיפול בהרדמה כללית.
אני מתנגדת לדרך טיפול זו.
את התמחותי עברתי בארה״ב והם לימדו אותי יפה מאוד לעבוד עם חומר - כלורל הידרט- שמאפשר טיפול כשהילד ער ומטושטש קצת ומוחזק בעזרת papoose אותו כלל אינו זוכר.
ברור שלרופא השיניים הטיפול בהרדמה קל. איני מבינה בשום דרך מדוע טיפול ב9 שיניים צריך לקחת 5 שעות.
מצאי מומחה לילדים שעובד עם כלורל הידרט נקי ולא תדאגי .
טיפול בכלורל הידרט דורש עקומת לימוד ומאמץ להסביר להורה. אבל איני מכירה דרך בטוחה יותר.
הילד בגלל החומר לא זוכר כלל את הטיפול ואין כל טראומה.
 
יוליה
17:27 20.03.13
שלום
בני בן 5 ויש לו חניכיים מאוד גדולים, אין לנו תופעה כזו במשפחה, אני רוצה לשאול אם זה עניין של שיני חלב שצריכות הלתחלף לגדולות יותר או שכך הוא פשוט נולד?
 
פרופ' חיים סרנת  
18:54 20.03.13
לא ברור מה משמעות התיאור חניכיים גדולים. האם הם מכסים חלק מהשיניים? או תפוחים מאד .?.
אם הם נראים לך לא תקינים כדאי להתייעץ עם רופא שיניים מומחה לילדים
 
שרון
11:51 11.03.13
שלום,
לבני בן ה- 7.5 נפלו השיניים הקדמיות (2 השיניים) כבר לפני מספר חודשים (אולי 3 חודשים) ועדיין לא צמחו.
תוך כמה זמן הם אמורות לצמוח?
האם זה מצב תקין?
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
18:08 11.03.13
סביר להניח שאם השיניים הנשירות נשרו זה עקב בקיעת הקבועות שעדיין לא נכנסו לחלל הפה...רצוי להיות במעקב רופא שיניים לילדים לברר שאין הפרעה ויש מספיק מקום...
שלום,

לביתי בקעו שתי שיניים תחתונות ראשונות לפני כשלושה חודשים, בגיל שנה.
מאז עוד לא בקעו שיניים נוספות. כלומר, יש לי אך ורק שתי שיניים.
האם זה תקין?

תודה,
שרון.
 
ד''ר רויטל שסקין-בלצן  
18:05 11.03.13
נראה תקין לגמרי. סבלנות.....רצוי שעם בקיעת השן הראשונה תבדקו ע״י רופא שיניים לילדים. זה ירגיע אותך
שלום

חברה סיפרה לי שהיא מהיום הראשון לא טחנה בבלנדר את האוכל של הילדים שלה, אלא נתנה להם לאכול מוצק וקשה גם שלא היו להם שיניים, אז הם נגסו עם החניכיים וככה אכלו למשל פירות וירקות.

האם זה יכול לגרום לבעיות חניכיים? או שיניים?
 
שגית
21:25 10.03.13
 
פרופ' חיים סרנת  
01:34 11.03.13
לא נראה לי שהדבר יגרום נזק, אך יש מאכלים שלא ניתן לאכול מבלי לטחון אותם ולרכך אותם וכן יש צורך לבלוע גושים גדולים יותר או לרכך עד לדייסה.
אני לא רואה יתרון בזה, אך עדיף שתתיעצי עם רופא ילדים או תזונאית של תינוקות וילדים
 
עמית
23:33 09.03.13
שלום,
בני בן 3 חודשים. היום בבוקר ראיתי על החניכיים העליונות שלו עיגולים לבנים. נגעתי וזה קשה כמו שן. אבל-
א- הוא ממש קטן בשביל שיניים לא??
ב- מרגיש כאילו 4 השיניים העליונות באמצע יוצאות יחד...
ג- אני לא רואה שן יוצאת רגיל מהקצה של החניכיים אלא באמצע החניכיים אני רואה כזה לבן ומרגיש קשה כמו שן.

מה זה???
אוסיף כי הוא רגוע כרגיל קצת ישן פחות טוב ומרייר המון המון המון.
תודה.
 
פרופ' חיים סרנת  
09:38 10.03.13
ישנה תופעה של הופעת גושים לבנים קטנים על החניכיים של תינוקות צעירים .
בדרך כלל הם נעלמים כעבור זמן מה ואינם סיבה לדאגה.
תוכלו לאמת זאת בביקור אצל רופא שיניים מומחה לילדים
 
עמית
12:37 10.03.13
תודה.
אבל זה קשור לצמיחת שיניים? יצאו לו עכשיו שיניים שם?
וללכת איתו לרופא או פשוט לחכות שיעבור?
שוב, תודה רבה.
 
פרופ' חיים סרנת  
17:12 10.03.13
כרגע לא תצמחנה לו שיניים. אין קשר בין הגושים הלבנים והשיניים. אם לא יעלמו תוך כמה חדשים התייעצו עם מומחה
 
עמית
18:05 10.03.13
אני מתנצלת אם אני משגעת אותך עם שאלותיי.... זה פשוט מלחיץ אותי.
אתה יכול להסביר לי למה זה נוצר? ואם זה לא יעלם מה ההשלכות של זה? זה עלול לא להיעלם?
זה מציק לו או כואב לו?
שוב- מודה לך על התשובות :)
 
פרופ' חיים סרנת  
01:38 11.03.13
אם אנחנו מתכונים לאותו דבר, כי לא ראיתי את הילד.,זה נוצר מעיבוי של שכבת האפיטל העליונה של החניכיים. זה לא מחובר ונושר עם הזמן, אין לו השלכות והוא לא כואב.
לילה טוב ולא לדאוג
 
עמית
08:23 11.03.13
מודה לך מאוד על התשובות.
הרגעת אותי.
יום טוב.
+ הוספת הודעה
   1 ...  6  7  8  9  10  11  12  13  14  ...  75  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
רפואת שיניים לילדים   חור בשן   שיני חלב   שיננית   גז צחוק   צחצוח   נשירת שיני חלב   צמיחת שיניים   כאבי שיניים תינוקות
RSS RSS פורום רפואת שיניים לילדים