בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום מחלות ריאה בילדים, הפרעות נשימה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות ריאה בילדים, הפרעות נשימה

פורום מחלות ריאה בילדים הוא המקום להתייעץ בנושא מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה, ונטולין, סטרידו, ועוד. פורום מחלות ריאה בילדים נועד לעזור לכם להתייעץ עם מומחים בנושא מחלות ריאה בילדים.
מנהלי פורום מחלות ריאה בילדים, הפרעות נשימה :
ד''ר גיא שטויר
לפרטים נוספים
 
מירה
08:30 22.12.14
שלום
יש לי תינוק בן שנה וחצי , הייתה לו דלקת מלפני חודש ואחר כך שוב ישר אחרי חודש עוד פעם דלקת.. באותו מקום..רק שהכתם גדל... (הוא סובל מדרכ נשימה היה לו לרנגיטיס סטרידו כמה פעמים יש לו ליחה עם שיעול הרבה פעמים)

הלכתי עם הבן למומחה ריאות שאמר שיכול להיות שהדלקת בכלל לא חלפה או שלפעמים שואפים משהו לריאות והא ישר הפנה אותנו לברוכנוסקופיה.
השאלה שלי האם ישר אחרי 2 דלקות ,זה לא יותר מידי מהר לשלוח לבדיקה כזאת פולשנית, אני נורא מפחדת מהבדיקה הזאת ..הרדמה מלאה לקחית תרבית...
האם אולי כדאי ל המתין עם זה.

חשוב לציין, שהבן שלי מטופל גם בגסטרו ,עקב יצאות רכות ... הוא עשה תבחין זיעה
ויצא תקין(27) בשתי היידים . ילד חיוני עולה במשקל.
המומחה ריאות שלח אותי לבצע עוד בדיקה של תבחין...כי חייבים לשלול שלא מדובר בcf

אני ממש מבובלת ולא יודעת מה לעשות וכמובן מפחדת
 
מירה
08:44 22.12.14
מדובר -- בברונוסקופיה + ביופסיה...
זה ממש מלחיץ אותי להרדים את הילד וגם לקחת ממנו ביופסיה...
האם לא ניתן לבדוק בדרכים אחרות? האם לא ניתן להמתין עם זה ולראות אם תהיה דלקת הבאה...

הגסטרו שלי אמר שהוא חושב (למרות שלא הסתכל על הצילומים) שניתן לילד עוד שבוע אנטיביוטיקה ולפעמים זה יכול לעזור (הילד לוקח 10 ימים ) + פיזוטרפיה נשמתית לליחה (עדיין יש לו חירחורים)
 
מירה
15:14 22.12.14
סליחה אבל מה שאני רואה על ההפניה
זה -
Bronchoscopy +bal +cies
האם זה לקחת ביופסיה? או שזה תהליך אחר ? ומה עושים בדיוק ומה בודקים?
מה ההבדל בניהם?

תודה וסליחה
בתי בת החודשיים נדבקה מאחים שלה משתעלת עם קושי בנשימה ולפעמיים עד כדי שהיא מקיאה כמו מים עם ליחה וכשהיא אוכלת היא נחנקת הייתי איתה אצל הרופא הוא אמר שיש לה דלקת גרון ושהיא מנוזלת המון נתן לי לעשות אנלציה עם מי מלח שנקרא פיסיו- דוז 0.9% לשים במזרק 1.70ולהוסיף ונטולין תמיסה להנשמה 0.30 מיליליטר 3 פעמים ביום למשך 5 ימים לי אמרו שהונטולין לא בריא שהוא עושה בעיות בנשימה ושעדיף להימנע מזה ולתת רק מיי מלח מה לעשות?? להקשיב לרופא או לותר על הונטולין? והאם אפשרי לעשות לה חיסון של גיל חודשיים בטיפת חלב אמרו לי שאפשר לעשות אם אין חום והרופא אמר בשום אופן לא לעשות כל זה לגביי בתי בת החודשיים עכשיו יש לי ילדה בת שנה וחודשיים שגם היא חולה עם גרון ושיעול חזק עם קושי נשימתי וחום 38.4 והרופא נתן לה פעם ראשונה מוקסיוויט למשך 5 ימים זה לא ממש עזר לאחר שבוע חזרתי אליו הוא נתן לה אזניל 3 מיליליטר פעם ביממה למשך 3 ימים היום זה היום השני שהיא לוקחת וזה לא נראה שזה עוזר כל זה התחיל לה מהחיסון של גיל שנה שבעקבות זה עלה חום ל39 והתכווצות שפינו אותנו לבית חולים ושינויי התנהגותי ועד היום היא רק חולה לפני זה בקושי היתה חולה מה ניתן לעשות תודה רבה
על פי הסיפור נראה שיש אי הבנות משמעותיות ואני מעריך שלא הבנת את הרופא כראוי.

אתן מספר דוגמאות
אין דלקת גרון חיידקית בגיל חודשיים ואינהלציה זה לא טיפול לדלקת גרון
החיסון לגיל חודשיים נחשב לבטוח ולא פוגע במערכת החיסונית

מאחר ויש תסמינים נשימתיים מסוגים שונים מציע לגשת להערכה של מומחה למחלות ריאה בילדים
היי ד״ר גיא זה בדיוק מה שהרופא אמר לי וגם אני יודעת שאין בגיל הזה דלקת גרון לא הבנתי איך הוא אומר דבר כזה ואת האנלציה הוא נתן לי בשביל הקושי בנשימה לא בגלל כביכול ״ הדלקת גרון״ הייתי רוצה לדעת איך אפשר לאבחן את השיעול אני מפחדת שזה לא שעלת ולא הספקתי לחסן אותה והאם זה קשור לזה שבהריון שלה חליתי בשעלת? ואם אם אפשר תשובה גם לגביי בתי בת השנה וחודשיים אם גם אותה צריך לקחת למומחה למחלות ריאה תודה רבה
 
ד''ר גיא שטויר  
08:36 10.12.14
שרי שלום
המדיה האינטרנטית איננה תחליף לבדיקת רופא. במהלך הביקור אצל רופא במרפאה הרופא לוקח את הסיפור, בוחן את כלל בדיקות המעבדה והתיק הרפואי ובודק את הילד/ה
על סמך כלל הממצאים ניתן לקבוע אבחנת עבודה, רשימה של אבחנות מבדלות ולגבש תוכנית לאבחון ובעבותיה לפעולה
כל ניסיון לתת לך אבחנה אינטרנטית למספר תסמיני מחלה שאת מציינת באינטרנט הוא ניסיון לועז, לא רציני ולא הוגן כלפי ילדתך. מגיעה לה הערכה מלאה ולא "חוות דעת שניה" אינטרנטית! על סמך מספר תסמינים.
כמו כן ברור שלא ניתן לקבוע מה ה"טיפול הרצוי" על סמך סיפור כה מבולבל ובטח שלא על סמך סיפור אינטרנטי
 
שרי
20:03 10.12.14
זה שאני שואלת לא אומר שאני מסתמכת על דעה אינטרנטית במקביל כבר לקחתי אותה להערכה ולבדיקות נוספות בוודאי שאני לא יושבת בחיבוק ידיים אבל חשוב לי לשמוע כמה דעות בנושא כי יש מקרים שישנם רופאים שלא עולים מיד על הבעיה כמו שקרה לי למשל בהריון חליתי בשעלת ורק אחרי שבועיים שניגשתי לעוד רופא גילו שזאת הבעיה תודה בכל זאת !!!
שלום, לתינוק שלי בן 9 חודשים יש ברונכית. אתמול נתתי לו אזניל וזרקתי את האריזה ואינני יודעת מה המינון המקובל. מתלבטת בין 3.5 ל5 . התינוק שוקל 8.5 ק"ג.
תודה רבה
 
ד''ר גיא שטויר  
20:22 08.12.14
לא מטפלים בברונכיטיס באזניל
במידה וחושדים בדלקת ריאה ניתן לתת 2 מ"ל , פעם ליממה ל3-5 ימים
שלום,
בני בן 5ץ5 בזמנו טופל ע"י פרוסור שחטף התקף לב פתאומי . בני קיבל סטרואידים לשאוף לאפו שבפעם הראשונה מנעו התקף (הוא הסביר שההתקף נובע מהנזלת ועי יבוש הנזלת אין התקפים) . לצערי אנחנו כבר שנה מטופלים באינהלציות קונבנציונליות ושום דבר לא עובד.
האם ידוע לך על הטיפול דרך האף ? האם ידוע לך מי מטפל כך ?

תודה !!!
בהחלט

זהו תחום המומחיות והעיסוק של כלל רופאי הריאות ילדים
 
מירב
13:19 02.12.14
שלום רב,
בעלי ואני מעשנים אבל לא מעשנים בקרב הילדה (בת שנה), אלא רק במרפסת.
שאלתי:
אני כרגע עובדת ובעלי לא.
הוא נמצא איתה המון וכשהיא ישנה, מרשה לעצמו לצאת למרפסת השמש ולעשן סיגריה (זה קורה מס' פעמים ביום) .
הוא משאיר את הדלת הזזה מעט פתוחה בכדי לשמוע אותה. אנחנו רבים על זה המון כי מבחינתי זה לא מקובל וזה חוסר אחריות!
הוא אומר שהעשן לא נכנס. שהוא מעשן רחוק מהדלת ומתקרב לסירוגין בכדי לשמוע אותה. אין דבר כזה שלא ייכנס עשן ולו מעט בכדי שזה יהיה גרוע.
זה לא בוגר וזה לא לעניין, חוסר היכולת להתאפק עד שאגיע הביתה.
יתרה מכך, קראתי על מוות בעריסה שאחת הסיבות היא (שלא נדע), הורים מעשנים. אפילו אם לא מעשנים בקרבה התינוק כיוון שהרעלנים נדבקים לשיער שלנו, לבגדים ובכלל במערכת הנשימה.
אני מפסיקה לעשן במיידי. בעלי לא מוכן כרגע עקב "תקופה לחוצה" שעוברת עליו.
אני מאוד זועמת ומאוכזבת. אינני יודעת מה לעשות כבר בנדון. בבקשה האירו לי את התמונה והציעו לי כיצד לפעול. תודה רבה. כמה מסוכן כל הנושא בדרך שהסברתי?
 
ד''ר גיא שטויר  
14:37 08.12.14
החוק הגדיר את "טווח הביטחון" המינימאלי לעישון בקרבת אדם אחר/תחנת אוטובוס כ10 מטרים. זהו טווח הביטחון באוויר הפתוח ולא בסלון הבית.
מהבחינה הזו אני מוצא לעיתים קרובות שעישון במרחק של מטרים ספירים מהבית או בחדר המדרגות עדיין נחשב לעישון בבית וגמילה מעישון זה משפרת משמעותית את מצבו של הילד.
פרט לכך יש לזכור ששטח הריאות הוא כשטחו של מגרש כדורגל
כיצד תרגישו אם דקה לאחר שמילאתם את "מגרש הכדורגל" הזה בעשן יפלט העשן הנ"ל לסלון בתכם?
הבן שלי אסמתי וקיבל מרופאת המשפחה טיפול מונע הכולל פליקסוטייד וונטולין פעמיים ביום וסינגולייר לפני השינה. אחרי קריאה באינטרנט אני רואה בכלל שונטולין לא ניתן כטיפול מונע ולא ברור לי מדוע היא נתנה לי ונטולין כטיפול מונע. האם יכול להיגרם לבן שלי נזק כי הוא לקח במשך חודש ונטולין. כעת הוא שוב משתעל ואני כבר מפחדת לתת לו את הונטולין אחרי שהוא לקח אותו חודש. מה עושים?? ממש לחוצה
 
ד''ר גיא שטויר  
21:25 01.12.14
אני מעריך שרופאת המשפחה לא התכוונה לתת את הוונטולין כטיפול קבוע
בזמן שיעול אין מנוס ממתן וונטולין אולם ברגע שהשיעול מפסיק יש להפסיקו
אם השיעול חוזר מציע לחזור לרופאת המשפחה ואם ללא הטבה לפנות להערכה נוספת אצל מומחה למחלות ריאה בילדים
מודה על תשובתך, אך אם לא התכוונה לתת באופן קבוע מדוע נתנה לי מרשמים לשלושה חודשים גם של סינגולייר, פליקסוטייד וונטולין. איזה צורך יש בשלושה מרשמי ונטולין לשלושה חודשים ?? משאף אחד היה מספיק לכשהיה צץ התקף, מה גם שאני זוכרת בבירור שהיא אמרה לתת את הטיפול ולחזור אליה בעוד חודש.

מלבד עובדה זו יותר חשוב לי האם ייתכן וייגרם לו נזק כתוצאה מכך?


תודה מראש על תשובתך,
הוצאת המרשמים לתרופות קבועות אוטומטית, כוללת את כלל התרופות ואין ספק שהרופאה לא התכוונה שתיקחי וונטולין במשך 3 חודשים ברציפות. כתוצאה מההדפסה האוטומטית עשוי בהחלט להיווצר מצב שתרופות "כרוניות" אותן יש לקחת כל יום יוצאות באותה ההדפסה עם תרופות "כרוניות" שיש לקחת אותן בשעת הצורך בלבד.
מה שחשוב הוא מה שהרופאה אמרה לך בביקור!! ולא מה שרשום על המרשם!!
אין לוונטולין השפעה מעבר לשעות ספורות כך ששעות ספורות לאחר שאת נותנת את הונטולין חלופת גם השפעתו "הרעה"
לאור הבלבול נראה שיש צורך לחזור בדחיפות לרופאת הילדים , לקבל שוב את ההסברים ולרשום אותם (!)
 
טליה
18:37 08.11.14
שלום רב,
הבן שלי בן שנה ועשר חלה לראשונה בדלקת ריאות בגיל שנה, אחרי שלושה חודשים שוב אובחן כסובל מדלקת והיום פעם שלישית תוך פחות משנה. האם מצריך בירור אצל מומחה ריאות? מעבר לזה הוא ילד בריא (מלבד אנמיה שנמצאת בבירור), לא מבקר בגן ילדים ונמצא בבית איתי ואחות תאומה, כיצב אני יכולה למנוע ממנו לפתח דלקת ריאות שוב?
תודה מראש!
 
ד''ר גיא שטויר  
11:44 09.11.14
טליה שלום
דלקת ריאה בודדת עשויה להיות מזל רע אך 2 דלקות ריאה מצריכות הערכה על ידי מומחה למחלות ריאה בילדים
שלום רב
בני בן 3:06 סובל מאסטמה של הילדות. מטופל בסינגולר כבר שלושה חודשים עם הטבה משמעותית.
היום החל שוב התקף שיעול. הרופא רשם לי בזמנו שבזמן התקף יש לבצע אינהלציות של 0.4 טרבולין ו2 מ"ל בודיקורט.
רק ברוב טיפשותי לא שאלתי אם האינהלציות באות בשילוב עם הסינגולר, או שצריך בימים שבהם עושים אינהלציות להפסיק את הסינגולר.
האם ניתן לשלב את הסינגולר עם האינהלציות?
תודה רבה
מעין
מעין שלום
ניתן לשלב אינהלציות עם סינגולר, ואין להפסיקו בהחמרות ואפילו לא בזמן אשפוז.
יש לי השגות לגבי הטיפול באינהלציה במקום הטיפול המקובל במשאפים.
לאחר הדרכה מתאימה במרבית המקרים הטיפול באינהלציה פחות יעיל משמעותית מהטיפול במשאפים וזאת למרות שבאינהלציה שמים מינוני תרופה גבוהים מאוד יחסית למינונים המקובלים במשאפים. לשם השוואה באינהלציה אחת את נותנת בבת אחת לבנך חומר אותו היית נותנת ב40 לחיצות של משאפים!
מאחר ובנך זקוק לטיפול מונע בסינגולר ואין מדובר בהתקף חד פעמי ממליץ לגשת למומחה למחלות ריאה בילדים לקבל הדרכה על משאפים.
 
מיטל
19:35 06.11.14
שלום הבת שלי בת שנה ועשרה חודשים בשנה שעבר היתה עם דלקת ריאות בעונת מעבר ושנה לפני כחודש היה לך סטרידו עם חום גבוה יום אחד בלילה טופלה עי אנלציה עם בודיקורט ועזר לה אבל למחרת כבר התמלאה ליחה והתפתח לה לברונכיט קשה מאוד עם ליחה דלקתית הבחנה ע״י רופא ריאות ילדים טופלה באזניל למשך עשרה ימים בנוסף היא מקבלת טיפול מונע עוד משנה שעברה.עכשיו לאחר חודש חזרה בדיוק אותו דבר היה ליחה אחד סטרידו עם חום גבוה טופלה אנלציה עם בודיקורט ולמחרת התמלאה מלא ליחה והרופאת ילדים שלה אמרה שיש לה דלקת ריאות נתנה לה גם אזניח וגם מוקסיפן ואנאציות וכמובן עם המשאף של הפליקסוטייד לא להפסיק שתי לחיצות בוקר ושתיים בערב.... חזרנו לביקורת לאחר שלושה ימים אמרה להמשיך עם באזניל עוד יומיים ולנשים לבת שלי בדייסה סינגולר למשך חודש ימים כי עדיין יש מלא ליחה דלקתית ואמרה שהיא אסמתית .רציתי לדעת מה זה התרופה של הסינגולר ?יש לי חששות לגביו בגלל התופעות לוואי שקראתי .. אני כבר עובדת עצות .
רוצה להגיד שלילדה בקושי יש נזלת היא שקופה כל הליחה תקועה ולא יוצאת בכיבה ...איך הליחה תיצא לה כי זה מה שגורם לבעיה הזאת?
הסופרת ילדים אמרה שאולי יש בעיה עם הריאה הימנית כי המצב נהפך לכרוני,ושאולי המאוורר בריאה כל מיני מונחים מלחיצים.אשמח להכוונה
 
ד''ר גיא שטויר  
00:10 07.11.14
מיטל שלום
נראה שיש לך שאלות רבות ועבור חלק ניכר מהן נדרשת הערכה על ידי מומחה למחלות ריאה בילדים. מחלה כרונית של הריאה הימנית, ליחה תקועה, צורך בטיפול מניעתי לפני גיל 3 שנים ועוד פרטים רבים בסיפור שלך מצריכים הערכה שכזאת על ידי רופא ריאות ולא ניתן לפתור אותם מעל גלי האינטרנט

לגבי הסינגולר. מדובר בתרופה מצוינת עם מעט מאוד תופעות לוואי.
במידה ויופיעו תופעות לוואי ניתן תמיד להפסיקה
שלום,בני בן 7.5 חודשים לפני כשלושה שבועות אובחן בדלקת ריאות בצד שמאל לאחר טיפול אנטיביוטי מוקסיפן עדיין היה חום והוחלפה האנטיביוטיקה לאוגמנטין למשך עוד שבוע במשך כל השבועיים גם טופל באינהלציה עם ונטולין, לפני שבוע הרגשתי שהוא עדיין מחרחר ונגשתי לבדיקה אצל הרופאה שלו והיא אמרה שעדיין הוא מחרחר ונתנה לי סטרואידים-בנטזול וגם להמשיך אינהלציה. שאלתי היא:האם זה לא הרבה זמן שמטופל באינהלציה והאם כדאי לראות מומחה לריאות?תודהההה
 
ד''ר גיא שטויר  
17:13 24.10.14
מעיין שלום

הטיפול באינהלציות בגיל זה נפוץ מאוד ואין צורך לשלוח את כלל הילדים שזקוקוים לאינהלציה להערכה של מומחה למחלות ריאה. אם זאת במידה ונדרש טיפול מניעתי לפעוט קטן מגיל 3 שנים מקובל לשלוח למומחה למחלות ריאה בילדים
בריאות שלמה
שלום
לאחרונה, תינוקת בת 7.5 חודשים מתקשה לשתות מטרנה/נוזלים ולא מפסיקה להשתעל. אוכל טחון או דייסה סמיכה בכפית אוכלת בכיף אך לא מצליחה לשתות נוזלים מבלי להשתעל.
היא גם מקשיתה את הגב אך לא פולטת יותר מהרגיל כך שלא נראה לי שזה רפלוקס.
לא שינינו לה אוכל או כל דבר אחר.
בנוסף הקול שלה מאודדדד צרוד.

מה לדעתך זה יכול להיות? מישהו אמ לי שכדאי מומחה ריאות? למה?
הרופאה נתנה אינהלציה אך מדובר בכשבועיים שהילדה מתנהגת כך ומתקשה פתאום אף לקחת מוצץ
אגב התחילה לה בגפיים עליונות ותחתונות פריחה קלה שהרופאת ילדים מייחסת לשינוי עונות.
 
ד''ר גיא שטויר  
05:04 22.10.14
נעמי שלום

דברים רבים יכולים להקשות על התינוקת לאכול ובכלל זה גם נזלת ונשמת
שיעול בזמן אוכל עשוי להיות גם סימן לאספירציה (=כניסה של אוכל לריאות) ולא רק רפלוקס.
מציע לקבוע תור למומחה למחלות ריאה בילדים על מנת לבצע הערכה מסודרת
רק בריאות
 
סמר
11:40 07.02.14
שלום לך דוקטור
יש לי בן שהיה לו חשד ל ccam בהריון ומצאו אותו שזה די גדול בתמונת מרי שעדיתי בחודש 9 בהריון . הילד נולד והוא בן חודשיים עשיתי לו תמונת רינגטן והרופא אמר שלא רואים את הממצא בתמונה . יכול להיות שהממצא נעלם או זה נשאר ?
 
ד''ר גיא שטויר  
12:41 07.02.14
יש אפשרות שהממצא קיים ולא ניתן לראותו בצילום רנטגן רגיל
מציע שתחזור לרופא הריאות ילדים שלך על מנת לדון באפשרות של ביצוע הדמיה נוספת/אחרת
 
סמר
19:41 07.02.14
תודה על התשובה
דוקטור בבדיקת הmri מצאו שיכול להיות שהממצא הוא ccam הנמצא באונה העליונה והאונה האמצעית בריאה ימנית . או יכול להיות שזה אמפיזימה בלוברית מולדת .
השאלה שלי האם יכול להיות שהממצא עדיין גדול למרות שלא רואים בתמונה רינגטן ¿
 
ד''ר גיא שטויר  
11:08 08.02.14
האבחון הוא תשליב של ביטוי קליני (מצוקה נשימתית, דלקות ריאה אך גם כולל בעיות אחרות כדוגמת בקע סרעפתי, מומים בכליות, בעור), מראה רנטגני של הCPAM (דוגמאות כוללות מעורבות אונה אחת או יותר, גודל הציסטות אם קיימות...), גיל הילד, מהלך ומיקום בריאות ועוד ....ברור אם כך שקשה להעריך את הסבירות שקיים ממצא שארי בלי לראות את כלל הצילומים ואת הילד
פרט לכך, המיקום השכיח של אמפיזמה הוא בחלק העליון של הריאה השמאלית ולכן, במיקום שתארת הסביר הוא, סטטיסטית, שזאת לא אמפיזמה לוברית אלא CPAM או אנומליה אחרת של העץ הברונכיאלי, כלי הדם או הריאות.
יתרה מזו, מאחר ולעתים יש ביטוי רנטגני מינימאלי למחלות מפושטות של הריאות דרוש ניסיון על מנת לזהות אנומליות מולדות בצילומי החזה. שאלות פשוטות כמו מי פיענח את צילום החזה? מה הייתה השאלה שנשאל הרנטגנולוג ? הופכות להיות חשובות ביותר. תושבה לקונית של "אין תסנין או תפליט" איננה דומה לתשובה של "אין עדות לבעיה אנטומית או CCAM"
לסיכום, אני מציע לחזור לרופא הריאות ילדים שעוקב אחרכם על מנת לאפשר לו להשלים הערכה מסודרת במשרדו ולברר את הצורך בבדיקות נוספות

 
סמר
02:36 19.08.14
שלום דוקטור
בהמשך לסיפורינו...
עשינו ct לילד וזאת התוצאה :
באונה עליונה מימין מודגם אזור של הפראינפלציה נרחב ובמרכזו תמטים תת סגמנטריים מודגם תהליך היפודנסי בשער ימין בין כלי הדם להתפצלות ברונכים ראשיים יכול להתאים ללפמאדנופטיה משני לזהום ראיתי קודם ? תמטים דפנדנטיים בבסיסי הראות דו צדדית .


אם אתה יכול להסביר לי מה זה אמי לא מבינה כלום ? ומה יהיה עם זה ?
האם צריך ניתוח ?

הילד בן 8 חודשים מתפתח רגיל בלי דלקות ריאה או בעיות בנשימה כאילו אין לו כלום אבל אני עדיין מפחדת אם אתה יכול לעזור לי אני מאוד מודאגת ויש לי תור עוד חודש וזה קצת רחוק
בשביל להבין מה ההחלטה לעשות
 
ד''ר גיא שטויר  
12:48 09.10.14
שלום סמר

יש להביא את צילומי הCT המקוריים ביחד עם הילד להערכה אצל מומחה ברפואת ריאות ילדים. מתשובת הCT לא ברור אם בוצע בטכניקה המתאימה, במקום הנכון, אך גם לא ניתן לזהות CCAM
 
סמר
22:44 19.08.14
שלום דוקטור

עשינו ct לילד שהיה לו חשד ל ccam מאז ההריון הילד בן 8 חודשים מתפתח רגיל בלי דלקות ריאה או בעיות בנשימה כאילו אין לו כלום אבל אני עדיין מפחדת אם אתה יכול לעזור לי אני מאוד מודאגת ויש לי תור עוד חודש וזה קצת רחוק וזאת התוצאה :
באונה עליונה מימין מודגם אזור של הפראינפלציה נרחב ובמרכזו תמטים תת סגמנטריים מודגם תהליך היפודנסי בשער ימין בין כלי הדם להתפצלות ברונכים ראשיים יכול להתאים ללפמאדנופטיה משני לזהום ראיתי קודם ? תמטים דפנדנטיים בבסיסי הראות דו צדדית .


אם אתה יכול להסביר לי מה זה אbי לא מבינה כלום ? ומה יהיה עם זה ?
האם צריך ניתוח ?

בשביל להבין מה ההחלטה לעשות
 
ד''ר גיא שטויר  
12:46 09.10.14
גם אם אני מניח שהCT נעשה בטכניקה טובה במקום שיודע לעשות CT לילדים וגם אם ניתן להניח שבדיקת הCT פוענחה על ידי מומחה ברנטגנולוגית ילדים אשר מנוסה בפיענוח CT לילדים (האם נעשה בפרוטוקול נמוך קרינה? עם חומר ניגוד? חתכים דקים?) עדיין אין מנוס מלהביא את הCT המקורי עצמו ביחד עם הילד להערכה במשרד רופא הריאות ילדים.
 
ליאור
20:28 18.08.14
היי, אשמח לדעתך המקצועית.

בני בן שנתים ושמונה , מזה כשנה וחצי אפיזודות של התקפי אסטמה וקוצר נשימה בהפרשים של חודש וחצי חודשים , לעיתים גם תחת טיפול מונע של משאפים וסינגולר.

לרוב ההתקפים ללא חום או דלקת ריאות מלבד פעם אחת שאושפז עם דלקת ריאות מוכחת , חמצן נמוך 80% וחום גובה.

ההתקפים מתחילים בשיעול יבש ללא הפסקה , נשימה מאומצת , לעיתים קושי לדבר

בפעם האחרונה שזה קרה בגן , הוא התלונן גם על כאב בגרון וכשבאתי לקחת אותה פניו היו נפוחות מהרגיל וניכר קושי נשימתי ברור.

אנחנו נמצאים בביקורים סדירים אצל רופאת ריאות ילדים וכמובן גם רופא ילדים.

נבדקנו גם אצל רופא אלרגיה בעקבות אלרגיה קשה שהייתה לאחר מגע עם צבעי מאכל באופן ישיר על הגוף , מחכים כעת לבדיקת טסטים.

מבחינת הטיפול כאשר מתחיל התקף אני לרוב מתחילה עם אנילציה של 0.5 ונטולין ו1.5 מים . אם כעבור שלוש שעות אני לא רואה שיפור אני מתחילה אנילציות של

1 בודיקורט , , 0.5 מים , 0.5 ונטולין כל 4-5 שעות ולא יותר משלוש פעמים ביום.

אם ההתקף ממש קשה אני מוסיפה גם את הכדורים הורודים שמתמוססים במים

שכחתי את שמם ( 2 בבוקר , 3 בלילה).

בסה"כ זה הטיפול .. וכול זה תחת הטיפול המונע הניתן כל יום.

אשמח לדעתך המקצועית הן על אופי הטיפול וכן על המינונים השונים

והאם יש עוד משהו שאוכל לעשות על מנת להקל במעט על בני .

תודה.
 
ד''ר גיא שטויר  
20:40 18.08.14
שלום ליאור
זה יהיה יומרני ולא אחראי לנסות להעריך את הבעיות של בנך דרך המדיה האינטרנטית וזה בעיקר נכון לאחר שכבר עברתם הערכה על ידי רופאת ריאות ואלרגיה.
אם זאת התיאור שאת מתארת מתאים מאוד להחמרות על רקע תגובה אלרגית מהסוג הראשון, מתווך על ידי IgE ולכן יש חשיבות גבוהה להערכה וטיפול מהירים גם על ידי האלרגולוג.
הטיפול שאת מתארת כטיפול ראשוני על ידי וונטולין אינו טיפול מספק להתקפים על רקע אלרגי ויש טעם לשקול שינוי. מציע שתיגשי בחזרה לרופאת הריאות להשלמת הערכה, ובמידה ומעריכה שההתקפים על רקע אלרגי לשקול שינוי של הטיפול הראשוני.
 
ליאור
23:21 18.08.14
תודה רבה על תגובתך . אמשיך בבירור המעמיק מול הגורמים המטפלים.
אשמח רק להבהרה לגבי המשפט הבא : "... על רקע תגובה אלרגית מהסוג הראשון, מתווך על ידי IgE ... אשמח להסבר למה התכוונת בתגובה אלרגית מהסוג הראשון מתווך ע"י IgE
תודה
 
ד''ר גיא שטויר  
12:42 09.10.14
התסמינים שתיארת מתאימים לסוג התגובה האלרגית הנ"ל. סוג תגובה שיש בו נפיחות בפנים, שינויי בלחץ הדם ותסמינים שמזכירים את תסמיני האסטמה
יש סוגי תגובה אלרגית אחרים שמתבטאים באופן שונה
גם התקף אסטמה "קלאסי" שאינו מתווך על ידי תגובה אלרגית מתבטא באופן שונה
 
אייל
17:58 22.08.14
שלום,
לאחר התקף אסטמה לפני כשבוע היום היינו בביקורת אצל רופאת הריאות
ששמעה ציפצופים ושלחה אותנו לצילום ריאות.
מסתבר שיש לילד דלקת ריאות. קיבלנו הנחייה להתחיל אנטיביוטיקה,אנילציות עם בודיקורט ובטניזול למשך 3 ימים.
אני לא מצליח להבין איך לא ראיתי על הילד את התסמינים של דלקת הריאות,
הילד היה כל השבוע חיוני , ללא חום, אכל היטב, ללא שיעול , נשם טוב לאחר הטיפול הראשוני של האנילציות - למעשה ללא הביקור אצל הרופאה לא היינו יודעים כלל שיש לילד דלקת ריאות.

מה שמביא אותי לשאול - האם היית יכול להימנע ממתן אנטביוטיקה?
ובלי קשר לשאלה על הדלקת ריאות ,
האם זה לא פוגע מתן בטניזול למשך 3 ימים , כל חודש וחצי חודשים ?
הילד מפתח התקפי נשימה על אף הטיפול המונע.
תודה
 
ד''ר גיא שטויר  
12:39 09.10.14
אייל שלום

ככלל דלקת ריאה חיידקית מתבטאת בחום וקוצר נשימה
יש לעיתים גורמים שיכולים למסך עליית חום כדוגמת בטנזול
בנוסף, יש מחלות נוספות ש"נראות" בצילום כדלקת ריאה ואינם דלקת ריאה
במקרים שכאלו החלטה על מתן טיפול אנטיביוטי אפשרית וזאת גם אם הרופא המטפל מתרשם מסבירות נמוכה לדלקת ריאה חיידקית
אני מתרשם מהסיפור שלך שהשליטה על מחלת הילד גרועה ומציע לחזור לרופאת הריאות ילדים להערכה חוזרת. נראה שיש לשקול הרחבה של הבירור לכיון מחלות נוספות או לחילופין שינוי של הפרוטוקול הטיפולי
שלום לך ,
בני סובל מנזלת כבר חודש וחצי . רופא הילדים נתן לו אינהלציה עם טרבולין 0.5 מ"ל בהתחלה . לאחר מכן המצב השתפר מעט - אך המשכנו עם אינהלציה במי מלח בלבד - שכן היה לו מאוד קשה לישון בלילה מהנזלת .

לפני כיומיים החמיר המצב - והחל גם שיעול . רופא הילדים שמע שראותיו גדושות ונתן לנו בטנזול
0.75 מ"ג בבוקר
0.75 מ"ג בערב

שאלתי :
האם זה לא חריף מדי לתת סטרואידים ? הבן שלי סובל כעת מעצבנות וחוסר שינה...
האם אין טיפולים אחרים ?

אני בעצמי חולה קרוהן שטופלתי בעבר בסטרואידים ומכיר טוב מאוד את תופעות הלוואי הקשות של התרופה....
רן שלום

לא ציינת מהי באיזו אבחנה ניתנו הטיפולים שציינת. אם זאת, ככלל, על הטיפול באינהלציה ובבטנזול להיעשות במקרים חריגים, נדירים וקשים במיוחד.
יש טיפולים אחרים שניתן לתת ויש חלופות עם פחות תופעות לוואי.
מציע לחזור לרופא המטפל, לציין את תופעות הלוואי, ולשאול אותו לגבי חלופות לטיפולים שהציע. ניתן גם לגשת להערכה וייעוץ של מומחה ברפואת ריאות ילדים
מאחל חגים בריאים שמחים יותר

 
אייל
04:49 22.08.14
בני בן שנתיים וחצי התחיל לקבל היום בטניזול פעמים ביום למשך 3 ימים. (דלקת ריאות+אסטמה)

קיבלתי הנחיה ל 3 כדורים בערב ו - 2 בבוקר.

המנה הראשונה שהוא קיבל הייתה ב 12:00 בצהריים ביום חמישי.
את המנה השניה הוא קיבל עכשיו : 05:00 לפנות בוקר של יום שישי.

זה נחשב שהוא פיספס את המנה השניה של יום חמישי בערב ? או שזה עדין בסדר?
מתי לתת שוב את המנות של יום שישי ?
אשמח להסבר על שימוש והפרשי זמנים במתן בטניזול מקווה שלא עשיתי נזק.

שבת שלום.
 
ד''ר גיא שטויר  
20:14 27.08.14
זמן מחצית החיים של בטנזול הוא 36 שעות
מאחר ולבטנזול תופעות לוואי וגורם לערנות יתר מקובל לעיתים קרובות לתת מנה בודדת ביום ולהמנע ממתן של מנת הלילה.
כלומר, למשקל של 13 ק"ג ניתן לתת 5 כדורים בבוקר במנה בודדת
מכך, אין משמעות אמיתית ל"פיספוס" של 12 שעות
אם זאת, יש לזכור שלעתים קרובות יורדים למחצית המינון כבר ביום השני לטיפול.

ערב טוב, אשמח לחוות דעת, להלן הפרטים: תינוק בן 7 חודשים, ברקע וירוס RSV בגיל חודש, מאז בתדירות מאד גבוהה אירועים חוזרים של חרחורים, צפצופים וקוצר נשימה שמאובחן ע״י הרופאים מקנה נשימה עליונים וסימפונות, ולא מהריאות.
התינוק עבר ברונכוסקופיה לצורך שלילת מחלה בקנה הנשימה ובבדיקה התגלתה היצרות של אחד הצינורות באונה השמאלית כנראה עקב לחץ חיצוני (כלי דם או בלוטה), יבוצע המשך בדיקה ב CT. במקביל, הריאה נשטפה במים פיזיולוגיים שנשלחו לבדיקות.
שאלותיי:
1. האם ייתכן שהבעיות הנשימתיות נובעות מהלחץ על אחד הצינורות בריאה ויש טעם לעבור ה CT שכן אני חוששת מכמות הקרינה.
2. ביום הברונכוסקופיה הילד הגיע במצב בריאותי טוב, ללא צפצופים וחרחורים ואילו לאחר הבדיקה, הוחמרה נשימתו ברמה קיצונית, צפצופים חזקים והחל טיפול בונטולין, בטנזול, אדרנלין )כל אלו אינם מפסיקים להערכתי את הצפצופים, אלא ממש מעט מחלישים אותם)- האם ייתכן שהבדיקה עוררה את ההתפרצות שנוצרה
חני שלום

לשאלתך הראשונה לחץ על דרכי האוויר בהחלט יכול לגרום לתסמינים של צפצוף, דלקות ריאה חוזרות וחירחורים
לשאלתך השנייה. יש מספר סיבות שעשויות לגרום להחמרה בעקבות פרוצדורה בהרדמה ככלל ולאחר ברונכוסקופיה בפרט. יכולה גם להיות הטבה. אם החמרה, מציע לגשת לרופא הריאות ילדים שבדקת את הילד
 
יוסי
17:44 07.08.14
שלום רב,
ברצוני לברר כמה דברים ,
תינוק שנולד חדש , בן 30 יום , לאחרונה היה לו צפצופים ודופק מהיר , לקחנו אותו לבית חולים ושם אמרו לנו שיש לו מום לב , אבל למחרת הרופאים אמרו לנו שטעו וזה לא מום לב אלא דלקת ריאות , רק כי טעו ולא ידעו לאבחן העברנו אותו לבית חולים אחר , בבית חולים השני ביצעו לו ברונכוסקופיה והתשובה תקינה , והתינוק אין לו שום סימן לא חום , לא צפצופים ולא דופק מהיר , עולה במשקל כרגיל , נעשה לו CT , הרופאים אמרו לנו שהם רואים שיש נקודות שחורות ב CT והם לא יודעים מה זה בכלל, אולי גנטי אולי דלקת ריאות פשוט לא יודעים לאבחן במדויק !!!!!
נמאס מהרופאים שכל הזמן מנחשים !!! לפי הנסיון שלך על מה זה יכול להעיד נקודות קטנות שחורות ממש ממש קטנות ??
תודה לך מראש
 
יוסי
17:47 07.08.14
שכחתי לציין , שמהלך ההריון תקין ללא שום בעיה כל הבדיקות נעשו במועד , ואין שום קירבה בין האב לאם , ואין במשפחה בעיות בריאות , כי הרופאים אמרו שיכול להיות שזה גינטי , אין בעיות ריאות בשתי המשפחות !
 
ד''ר גיא שטויר  
17:52 07.08.14
הי יוסי
בפני הרופאים שראו אותכם נמצאים כלל הממצאים וברור שזה לא הוגן לכם או לילדכם לנסות לתת חוות דעת שנייה דרך האינטרנט בלי לרות את הילד והממצאים המעבדתיים, ההגמיה והתוצאות הברונכוסקופיה
מציע לתאם תור באופן מסודר למומחה במחלות ריאה ילדים באזור המגורים ובקופת החולים בה אתם חברים, להתיג בפניו את כלל הממצאים ולבקש את חוות דעתו.
 
מנחם
15:41 17.07.14
שלום,
הבת שלי עם מחלת ריאות, אולם מתפקדת מצוין.
עכשיו היא מצוננת מעט (לא באופן משמעותי). בעוד שבוע וחצי היא אמורה לעבור בדיקות שגרתיות של תפקודי ריאה.
האם העובדה שהיא הייתה מצוננת כשבוע-שבוע וחצי לפני הבדיקה עלולה להשפיע על תוצאות הבדיקה באופן שלא ישקף את מצבה האמיתי? האם כדאי לדחות את הבדיקה בגלל זה?
תודה!
 
ד''ר גיא שטויר  
16:25 18.07.14
זה תלוי בגורמים רבים ובינהם מה מחלתה של בתך, גילה, אלו תפקודי ריאה היא אמורה לעשות....
ככלל אם מדובר באסטמה מומלץ לעשות ספירומטריה לא רק בזמן בריאות שלמה כאשר לא ניתן לזהות את המחלה אלא גם בזמן החמרות על מנת לקבל תמונת מצב אמיתית של עד היכן היא עשויה להתדרדר.
גם לחולים עם אסטמה קשה ביותר ואפילו קטלנית עשויים להיות תפקודי ריאה מצוינים בן ההתקפים.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  45  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
מחלות ריאה   גנחת   קוצר נשימה   שיעול כרוני   נשימה כבדה   סיבולת לב ריאה   ונטולין   שעלת   סטרידו   נפחת   ברונכיט   קשיי נשימה
RSS RSS פורום מחלות ריאה בילדים, הפרעות נשימה