בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום אף אוזן גרון ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אף אוזן גרון ילדים עמוד 5

פורום אף אוזן גרון ילדים נועד לתת לכם מידע רפואי ויעוץ על אף אוזן גרון ילדים. פורום אף אוזן גרון ילדים ידון בנושאי אף אוזן גרון ילדים, כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים ועוד
מנהלי פורום אף אוזן גרון ילדים :
ד''ר רועי הוד
לפרטים נוספים
ד''ר יצחק ענתבי
לפרטים נוספים
ד''ר יהושע דנינו
לפרטים נוספים
 
רונן
17:47 09.09.14
תינוקת בת שנה ועשרה חודשים. בבדיקה אצל רופא אאג נמצא שיש לה הרבה נוזלים באוזניים. לאחרונה גם סובלת מדלקות אוזניים שחוזרות על עצמם. קיבלה תרופה דיספטיל פורטה דאולי יצליחו לייבש את הנוזלים. ואם לא יומלץ לנתח אך רק לאחר גיל שנתיים. לדברי הרופא הנוזלים באוזניים מפריעים לשמיעה שלה ולהתפתחות השפה המילולית. הילדה אכן עם עיכוב שפתי מסויים. האם באמת נוזלים באוזניים מפריעים לשמיעה ? ויכולים לגרום לעיכוב ?
ובמקרה שהתרופה לא עוזרת האם צריך לחכות עד גיל שנתיים כדי לנתח?
תודה.
 
ד''ר יצחק ענתבי  
07:15 10.09.14
רונן שלום רב.
בהחלט יכול להיות שליקוי שמיעה יגרום לאיחור ולשיבוש בדיבור, מה שחסר במכתבך הוא האם נעשתה בדירת שמיעה או בדיקת BERA כדי לאפשר לקבוע את סף השמיעה. אם סף השמיעה הוא בסביבות ה40 ד.ב. וחמור מכך, יכול בהחלט שזה הגורם לדיבור המאוחר.
בו בעת אתה מדבר על דלקות חוזרות באוזניים, תופעה זו כשלעצמה מצריכה טיפול כירורגי לאיוורור האוזן התיכונה. (גם כאן חובה לבצע קודם בדיקת שמיעה).
לגבי גיל המנותח, אין כל מניעה לבצעו גם חודשיים (או יותר) לפני גיל שנתיים, כל-עוד הדבר הכרחי.
אני מציע שבנוסף לבדיקת השמיעה כדאי לבצע גם צילום רנטגן בשאלה של הימצאות שקד שלישי מוגדל.
איחולי בריאות שלמה.
נעשתה בדיקת שמיעה יש ירידה של 30. ואכן יש שקד שלישי.
 
ד''ר יצחק ענתבי  
15:19 10.09.14
רונן שלום רב.
אם כך הדבר אין כל דחיפות בניתוח (מבחינת השמיעה), לגבי ההמלצה הניתוחית בעקבות הדלקות, ובמידה ומספרן עולה על 5 בשנה, כדאי למצוא "חלון" בו אין דלקת באוזניים ואז לבצע את הניתוח, שאמור לכלול את כריתת השקד השלישי.
איחולי בריאות שלמה.
 
ניקיטה
14:46 07.09.14
שלום, בתי בת 4 לפני כחודש בצענו לה שאיבה בשבוע הבא קבעתי בדיקת שמיעה שמיעה שגרתית לבדוק שאכן הכל תקין (כיון שהבדיקה הקודמת היתה לא כל כך תקינה מסתבר בעקבות השעווה ),
שאלתי היא האם זה אפקטיבי לגשת לבדיקה בשבוע הבא כיון שבכל החודש מאז השאיבה יצא לנו להיות בנופש עם המון בריכה וים .

האם הדבר גרם לכניסת נוזלים ושעווה כך שאין מה ללכת לבדיקת שמיעה או שלשעווה לוקח זמן להתרבות שוב באוזן .

תודה .
 
ד''ר יצחק ענתבי  
15:02 08.09.14
ניקיטה שלום רב.
אין כל מניעה לבצע את בדיקת השמיעה, לאחר שחיה וחודש לאחר ניקוי שעווה באוזניים.
איחולי בריאות שלמה.
שלום רב!
האם כשהוחל בטיפול בדלקת גרון אצל ילדה בת 11, וכעבור יממה של טיפול במוקסיפן התקבלה תשובה שלילית של תרבית גרון, חשוב בכל זאת להשלים את הטיפול האנטיביוטי עד 3 ימים (6 מנות מוקסיפן של 10 CC כל אחת)?

תודה על תשובתכם!
 
ד''ר יצחק ענתבי  
08:18 05.09.14
Jane שלום רב.
מאחר והמשטח אינו חזות כל המחלה, גם אם תשובת המשטח שלילי, יש לקחת בחשבון גם את הסיפטומים, מימצא מקומי, וספירת דם.
באופן עקרוני אם הכל שפיר, כן אפשר לאחר 2 מנות אנטיביוטיקה, להפסיק את הטיפול.
איחולי בריאות שלמה.
 
פיצפוץ
20:52 01.09.14
לבתי יש נקבים גדולים בעור התוף בשתי האזניים כתוצאה משנים של דלקות חוזרות.
לפי הרופא תצטרך ניתוח שלצערי ניתן לבצע רק מגיל 7 ומעלה, בנוסף אובחנה ירידה בשמיעה ומסר כי תצטרך ככל הנראה עזרי שמיעה אך לפני כן תצטרך בדיקת שמע.
ולשאלותיי:1. מדוע ניתן לבצע ניתוח מסוג זה רק מגיל 7 ומעלה ?
2. האם הניתוח  יסדר את השמיעה וימנע את השימוש בעזרי שמיעה?
3. מה סיכויי ההצלחה של ניתוח מסוג זה בילדים?
תודה
 
ד''ר יצחק ענתבי  
07:59 03.09.14
שלום רב.
לשאלותייך, הגיל המומלץ לניתוח סגירת נקבים בעור התוף, הוא מהרגע שאמנתח משוכנע שיהיה שיתוף פעולה מצד המנותח, לטיפול התכוף שלאחר הניתוח (כולל שאיבות מהאוזן המנותחת). מנסיוני יש מעט ילדים שבגיל זה- ובהכרתך את הבת את יכולה לדעת אם בקבוצה זו - מאפשרים את הטיפול. לעומתם, יש גם ילדים בני 10 ש', שלא מאפשרים לטפל באוזן לאחר ניתוח !
בד"כ נקבים באוזניים לא יוצרים מצב של ליקוי שמיעה חמור, המצריך מכשירי עזר לשמיעה, ומאחר שלא צורפו נתונים על סוג ליקוי השמיעה וחומרתו, לא אוכל להתייחס לנושא עזרי השמיעה.
בנושא ההצלחה הניתוחית, % ההצלחה בילדים הוא גבוה, מעל 80%, ואם ליקוי השמיעה הוא הולכתי בלבד, (ולא ליקוי עצבי) - אז בהחלט לא יהיה צורך במכשירים לאוזניים.
איחולי בריאות שלמה.
שוב אני, אמא לאוהד בן ה-6 , הוא עבר ניתוח כריתת שקדים+ שקד שלישי+ כפתורים לפני 6 ימים, היום הוא היום השישי מהניתוח. הוא סובל כ3 ימים מכאבי אזניים חזקים והנורופן עוזר לו קצת ל3-4 שעות ודי. בין לבין נותנת גם אקמול. בקושי מחזיק מעמד בין השעות עם מתן המשככים. מיותר לציין שהוא לא אוכל כלום, קצת שותה במהלך היום. האם המצב נורמאלי? מתי אמור לחלוף? האם כבר כדאי להגיע איתו לבי"ח שיקבל נוזלים ומשככים דרך הווריד? ממש אובדת עצות. בברכה.
רינת שלום רב.
כאב האוזניים יכול בהחלט להגרם מניתוח השקדים, (בגלל קירבת מיטת השקדים לאוזן ורגישותה). אך מאחר ומדובר גם בניתוח כפתורים, כדאי לפנות למנתח או למחלקה המנתחת, לבדוק אם לא מדובר בתהליך דלקתי באוזניים.
לגבי התזונה אם הילד שותה (אפשר להוסיף לשתיה מעט ממתיקים), או מצליח לאכול מעדנים, וכמות זו היא סבירה, מיותר לפנות לביה"ח. ובכל מקרה, אם הרושם שלך שכמות השתיה אינה מספקת, ואת חוששת להתייבשות, כן מומלץ לפנות למיון.
איחולי בריאות שלמה.
שלום,
בני בן 6 עבר אתמול ניתוח להוצאת השקדים, הוא סובל מאד, כואב לו והוא מתקשה בבליעה, לכן ממעט בשתייה. אקמולי לא עוזר לו כמעט, רק נורופן מקל עליו מאד. בדרך כלל הוא מקבל נורופן כי מגיב לכך יותר טוב. הרופא אישר לתת לו נורופן ואקמולי לסירוגין אבל אני הבנתי גם מהרופא וגם מבדיקה באינטרנט שהנורופן לא כל כך מומלץ, בגלל סכנת הדימום. מה דעתך בנושא? לתת או לנסות להימנע? בברכה.
 
ד''ר יצחק ענתבי  
10:05 30.08.14
רינת שלום רב.
אכן הנורופן מומלץ פחות כמשכך כאב לאחר פעולה כירורגית, אלא שהפחתת הכאב בתהליך ההתאוששות מהניתוח מאוד חשובה.
אפשר, לכן, בהחלט לקחת את הנורופן, (מדברייך הוא היעיל ביותר), תוך שימת לב לאפשרות - לא שכיחה- של סימני דמם.
איחולי בריאות שלמה.
 
רונן
12:20 25.08.14
ילדה בת שנתיים וחצי שבקושי מדברת. יש לה ירידת ברמת שמיעה של 35 אחוז. סובלת מנוזלים באוזניים. האם לדעתכם זה מה שיכול לגרום לעיכוב של הדיבור ?
 
ד''ר יצחק ענתבי  
14:24 26.08.14
אליהו שלום רב.
35 ד.ב. סף שמיעה, מדובר בליקוי בינוני, שכן יכול להשפיע על תפתחות השפה, ולגרום לשיבושי דיבור. (ולא לעיכוב בדיבור).
כדאי לבדוק את גודלו של השקד השלישי ובהתיעצות עם מומחה א.א.גרון, אפשר יהיה למצוא פתרון לבעיית השמיעה.
איחולי בריאות שלמה.
 
אמאלה
21:36 20.08.14
שלום רב,

בני בן שנה וחמישה חודשים שרק התחיל ללכת, מעד ונפל על האף שפגע בצעצוע.
לא ירד לו דם מהאף, אבל יש לו כתם שטף דם על כל קידמת האף ורואים דם יבש בתוך האף. הוא בכה 2 דקות וזהו. עכשיו גם אם הוא נוגע באף, איננו מתלונן על כאב.
האם יש צורך ללכת לבדוק את האף?

תודה מראש!
 
ד''ר יצחק ענתבי  
16:14 24.08.14
אמא שלום רב.
אם יש שטף-אף וקרישי גם באף, סביר שהמכה גרמה לשבר, וכדי לבדוק אם מדובר בשבר עם תזוזת עצם האף, או לא, יש להבדק ע"י מומחה א.א.גרון, כדי שאם ישיה צורך אפשר יהיה לטפל . ד"א : 5-7 ימים מקרות התאונה, עוד ניתן לתקן (אם יש שבר).
איחולי בריאות שלמה.
 
עדי
10:35 19.08.14
בתי בת שנה ושמונה כבר מעל שמונה חודשים אפילו שנה היא כל הזמן חולה שבגרון שלה יש שקדים מוגדלים עם פצעים לבנים , עושים לה תמיד משטח ויוצא "פלורה רגילה"...
זה ממש חוזר לה אחת לחודשיים .ממה יכול לחזור התופעה?חשוב לי לציין היא עם מטפלת ועדיין לא בגן.
 
ד''ר יצחק ענתבי  
16:08 24.08.14
עדי שלום רב.
ייתכן ומדובר בתהליך זיהומי ויראלי, ועל-כן מומלץ להבדק ע"י מומחה א.א.גרון עם הופעת הפצעים הלבנים.
איחולי בריאות שלמה.
בני בן החצי שנה, מצטרף אלינו לחתונה משפחתית בשבוע הבא
האם יש צורך לשים לו אטמי אוזניים?
יש לציין שכנראה אחרי החופה יהיה איתנו כחצי שעה שעה בריקודים ואולי בכלל לא.. תלוי איך ירגיש ואז אלך להרדים אותו בצד, ביקשתי שולחן לא קרוב למוזיקה וכל פעם מישהו יהיה איתו ..
האם בשינה לשים לו אטמים ??
 
ד''ר יצחק ענתבי  
16:06 24.08.14
שלום רב.
מומלץ להרחיק את התינוק ממקורות הרעש, ומצר גפן בתעלות השמע, יספיק לסנן את הרעשים .
איחולי בריאות שלמה.
 
שירן
10:48 21.08.14
שלום
בתי בת 3 וחודשיים
בצילום רנטגן התגלה שקד שלישי מוגדל
הילדה סובלת מנחירות במשך השינה, מאנפפת, היא ישנה את הלילה. לא מתעוררת פתאום-תלוי איך מגדירים יקיצה. יש לה ריר. וחולה הרבה.
הפנו אותנו לא.א.ג
הבעיה שהתור מאוד רחוק. חודשיים
והאם יש עניין של דחיפות להקדמת תור? או ניתן להמתין עד סןף אוקטובר.
תודה
 
ד''ר יצחק ענתבי  
16:03 24.08.14
שירן שלום רב.
לא מדובר בבעיה דחופה, אני מניח שבשעות היום הילדה עירנית ולא עייפה, וע"פ המתואר יתכן ויהיה צורך בניתוח כריתת השקד השלישי, ובינתיים מומלץ לבצע גם בדיקת שמיעה.
איחולי בריאות שלמה.
 
רונן
08:55 21.08.14
שלום. ילד בן שנה ושמונה חודשים שהוא מעוכב שפתית. בבדיקת שמיעה נמצא שהוא לקוי ב 25-30 אחוז. האם רמה כזאת של ליקוי היא גורם מספיק משמעותי כדי לגרום. לעיכוב בדיבור ובשפה ?
 
ד''ר יצחק ענתבי  
16:00 24.08.14
דודו שלום רב.
בתוצאת השמיעה, מדובר בליקוי שמיעה קל, וירידת שמיעה זו אינה ורמת לעיכוב בהתפתחות השפה/דיבור.
איחולי בריאות שלמה.
 
רינת
00:26 13.08.14
שלום,
בני בן 5ו-8 חודשים, כשהיה בן 3 עבר ניתוח להסרת שקד שלישי והכנסת כפתורים. היתה הטבה לתקופה קצרה מבחינת נחירות ושמיעה ואח"כ הנחירות חזרו ושוב נוזלים באוזניים ונשימה עם פה פתוח. השקדים שלו תמיד מאד גדולים, ומסרטונים שהראנו לרופא ניכר גם שיש לו הפסקות נשימה בשינה.הרופא המליץ על הסרת שקדים ואם יהיה צורך גם בהסרת השקד השלישי שאולי גדל שוב וכמובן שוב כפתורים. השאלה היא האם חובה להסיר את השקדים אולי המקור הוא רק השקד השלישי? אולי כדאי להסתפק רק בהסרתו? מה גורם לדום נשימה, השקד השלישי או השקדים? דרך אגב, מעולם לא סבל מדלקות גרון. בברכה, רינת.
 
ד''ר יצחק ענתבי  
15:27 14.08.14
רינת שלום רב.
לשקד השלישי יש חלק קטן (אם בכלל) בהפסקות הנשימה בשינה, ובגיל בנך השקדים הם הגורם העיקרי להפסקות. הנחירות כן מושפעות מהשקד השלישי והשקדים גם כן.
על-כן אני ממליץ לבצע בדיקת שינה, בדיקה רנטגנית (או אנדוסקופית) - לשקד השלישי, וכמובן בדיקת שמיעה.
שלוש הבדיקות ידריכו את הרופא ואותך, וכך תוכלו להגיע להחלטה על סוג הניתוח.
איחולי בריאות שלמה.שלום,
ביתי סבלה עד לפני שנה מתופעות של "מחלת ים" , הרגשה רעה שהתפתחה מיד לאחר נסיעה ולו אפילו בתוך עיר (בחילות והקאות ). בשנה האחרונה היא גדלה מאוד לגובה, וגם הקפדנו מאוד על ישיבה בקדמת רכב ונראה כי הסימפטומים אינם מופיעים. כעת אנו מתכונות לנסוע לכבוד בת המצווה לטיול, הכולל טיסה בינלאומית. כיצד כדאי לנהוג עמה? האם לתת תרופה כלשהי טרם הטיסה? או לנסות לבחון כיצד תרגיש? האם ניתן להקל על הרגשה רעה המתפתחת בטיסה?
תודה רבה,
רננה


תודה מראש,

רננה
רננה שלום רב.
בהבדל מנסיעה במכונית וסיבובי הרכב למי שאינו רואה את הדרך (וטוב עשיתם שהושבתם אותה בצורה שתוכל לראות את הדרך), ובהבדל גם משייט בים, שתנועת הספינה אינה צפויה, הטיסה במטוס הינה טיסה ישרה, ורק לעיתים רחוקות יש "צניחה" בכיס אוויר, ו / או תנאי אוויר לא יציב, כך שמנגנון שיווי המשקל אינו דומה.
איחולי בריאות שלמה.
שלום,
ביתי סבלה עד לפני שנה מתופעות של "מחלת ים" , הרגשה רעה שהתפתחה מיד לאחר נסיעה ולו אפילו בתוך עיר (בחילות והקאות ). בשנה האחרונה היא גדלה מאוד לגובה, וגם הקפדנו מאוד על ישיבה בקדמת רכב ונראה כי הסימפטומים אינם מופיעים. כעת אנו מתכונות לנסוע לכבוד בת המצווה לטיול, הכולל טיסה בינלאומית. כיצד כדאי לנהוג עמה? האם לתת תרופה כלשהי טרם הטיסה? או לנסות לבחון כיצד תרגיש? האם ניתן להקל על הרגשה רעה המתפתחת בטיסה?
תודה רבה,
רננה


תודה מראש,

רננה
 
ניקיטה
18:00 06.08.14
שלום, בתי בת 4 ,בשנה האחרונה הייתי במעקב אצל רופא אף אוזן גרון כיון שהיתה לה הצטברות שעווה באוזניים ובצענו שאיבה בנוסף שלחה אותנו הרופא לבדיקת שמיעה שיצאה לא כל כך תקינה וזאת כיון שהיו לה כמויות של שעווה ונוזלים, אציין שלבתי משנולדה לא היו כלל דלקות אולי פעמיים כשהיתה תינוקת ואינה סובלת מכאבים כאשר יש לה נוזלים באוזניים כלומר מתפקדת כרגיל , בנוסף חשוב לי לציין שהיא נושמת מהאף ולא נוחרת (הנקתי אותה כשנתיים וחודשיים ), הרופא אמרה שכיון שיש לה נוזלים באוזניים כי היה לה בחודש מרץ האחרון וגם עכשיו בקיץ ולכן טענה שיש צורך בניתוח כפתורים, לאור כל הפרטים שרשמתי מעלה האם באמת אין מנוס מניתוח כפתורים הרי הילדה כבר בת 4 שתנוך האוזן אמרו להיות תקין כבר לא ? , האם יש סיכון בזה שלא אבצע את הניתוח ואמתין לראות אם הנוזלים יעברו ללא צורך בהתערבות רפואית ? תודה
 
ד''ר יצחק ענתבי  
21:49 06.08.14
ניקיטה שלום רב.
ההחלטה על הצורך בניתוח צינוריות (כפתורים), צריכה להתבסס על מצב השמיעה, יותר מבדיקה אחת (בעונות שנה שונות), על התפתחות השפה והדיבור, ועל מספר הדלקות באוזניים.
אין למהר לניתוח, - לפי סיפור תולדות וחומרת ליקוי השמיעה של הבת, ויש לדאוג לניקוי תקופתי של השעווה מתעלות השמע.
גיל 4 ש' הוא גיל מאוד שכיח לניתוחי כפתורים, אלא שצריכה להיות סיבה רפואית לכך, ולבתך אין את המעקב והנתונים המחייבים התערבות כירורגית.
איחולי בריאות שלמה.
שלום רב,
הבן שלי בן 4 השקדים שלו נושקים כמעט והוא נושם רק מהפה .
אין לו בעיות אוזניים והשמיעה שלו בסדר ובשנה וחצי האחרונות הייתה לו רק דלקת גרון אחת שגם עברה אחרי יום.
עשיתי מעבדת שינה לבדוק האם יש לו הפסקות נשימה אך אין לו והוא רק נוחר או יותר נכון בגלל שהוא נושם מהפה נשמע כאילו הוא נוחר.
כולם ממליצים לי לנתח אותו השאלה למה?
הבנתי שהשקד השלישי בגלל שהוא נפוח הוא האחראי על הנשימות מהפה אך יכול להתכווץ אחרי גיל 5 - תקן אותי אם אני טועה אז למה צריך לנתח אם יכול להיות שהמצב יכול להשתפר...
יש סיכון בזה שהשקדים שלו מאוד נפוחים , הם גם יכולים להתכווץ..
עפי צילום שעשינו האבחנה היא: הודגמה הגדלה של רקמת הטונזילות ורקמת באנדואידים עם לחץ על עמוד האוויר.
אודה לתשובה, תודה מראש!
 
ד''ר יצחק ענתבי  
17:06 03.08.14
אהל שלום רב.
לאור ההסבר המפורט במכתבך, אני חשב שהניתוח הנחוץ הוא של כריתת השקד השלישי בלבד, ולא של השקדים הפלטינים (הגדולים).
העובדות שאין הפסקות נשימה בשינה, ואין דלקות שקדים חוזרות, תומכות ברעיות לא לכרות את השקדים, ואם ההתפתחות הגופנית (עקומת גיל/משקל) -תקינה, יש לכך חיזוק נוסף.
איחולי בריאות שלמה.
 
לירון
08:43 30.07.14
בתי בת ארבע וחצי. בימים א-ב האחרונים כאבי אוזן, הרופא אמר שיש לה נוזלים עכורים באוזן תיכונה שלא מצריך טיפול אנטיביוטי למרות שהיה חום (בימים א-ב). מאתמול (ג) ללא כאב באוזן. ששאלתי אם אפשר להרטיב את האוזנים במקלחת הרופא אמר שאין בעיה.
האם יכולה ללכת היום לבריכה? מגלשות מים? האם אין חשש ממים שהם לא מי מקלחת ופחות נקיים?
תודה.
 
ד''ר יצחק ענתבי  
13:49 30.07.14
לירון שלום רב.
תהליך דלקתי או נוזל עכור באוזניים, מופרד מתעלת השמע החיצונית ע"י עור התוף, כך שמה שנאמר לך הוא נכון ואין מניעה מכניסת מים -מקלחת או בריכה- לאוזן החיצונית.
איחןלי בריאות שלמה.
בעקבות ירידה בשמיעה ולפני התאמת מכשירי שמיעה נשלחנו לבדיקה הסי טי.

סיכום פענוח ה-C.T: בליטות פוליפואידיות סימטריות בקיר הקדמי של תעלות השמע החיצוניות גורמות להיצרות של תעלת השמע.

אשמח מאוד לדעת מה אומרת התשובה הנ"ל, האם יש מקום להתערבות כירורגית? מעקב אחר הבליטות?

תודה מראש

רחלי
 
ד''ר יצחק ענתבי  
16:07 15.07.14
רחלי שלום רב.
לא דרוש CT כדי לראות את הבליטות בתעלות השמע, בדיקת מומחה א.א.גרון, בהחלט מספיקה כדי להחליט אם ההיצרות בתעלה משמעותית, או שכדאי לתקנה.
איחולי בריאות שלמה.
שלום
בתנו בת 4. בריאה בד"כ.
ניגשנו לרופא אא"ג לאחר נחירות רמות בשינה שהתחילו בחודש החורף.
בבדיקת הרופא מאפריל נמצאו נוזלים באוזניים שלה וירידה בשמיעה וכן שקד שלישי מוגדל.
הממצאים: שקדים מוגדלים +++
תפליט בשתי האוזניים התיכונות ללא דלקת חדה
בבדיקת שמיעה סף לדיבור 45/25
בבדיקת השינה האבחנה היתה:UPPER AIRWAY RESISTANCE SYNDROME
הפסקות נשימה בגדר הנורמה. בבדיקה נצפתה נשימת פה ונחירה בשינה

יש לציין כי בתנו אינה סובלת מדלקות אוזניים/גרון ונזלת, לאחרונה השינה הפכה לשקטה יותר, מעט נחירות, ממש לא כמו בחורף.
בבדיקת שמיעה חוזרת שנעשתה ביולי נמצא כי שמיעתה תקינה.
הרופא אמר שיחליט אם לנתח או לא על פי ממצאי בדיקת השמיעה האחרונה.

שאלותיי:
האם ניתן לוותר על ניתוח שקד שלישי וכפתורים אם בדיקת השמיעה הנוכחית תקינה?
לילדה יש קצת בעיות היגוי אותיות, כגון החלפת ל' ב- נ' ונשמע לפעמים שהיא מדברת כאילו יש לה מים בפה. האם יש לזה קשר לשקד השלישי?

תודה
איילה
איילה שלום רב.
בגיל 4 ש' (מעט לפני או אחרי) - השקד השלישי מפסיק לצמוח ולגדול. גם למזג-האוויר יש השפעה על השינה (בקיץ גודש מופחת).
כך גם נושא השמיעה ונוזלים באוזניים, בהתייחס למימצאים של השקד השלישי והגודש באף (גיל ואקלים).
לאור השיפור שחל במצבה : שינה שקטה יותר, ושמיעה תקינה - אין למהר לפעולה הכירורגית, מומלץ להמתין לחורף הקרוב, לבצע שוב בדיקות, ורק אם המצב ישוב ויחמיר, יהיה צורך בשיקול חדש.
איחולי בריאות שלמה.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  103  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אף אוזן גרון   אף אוזן גרון ילדים   כאבי אוזן   דלקת אוזניים   ניתוח כפתורים באוזניים   סינוסיטיס   צרידות אצל ילדים   שיעול
RSS RSS פורום אף אוזן גרון ילדים