בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום אף אוזן גרון ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אף אוזן גרון ילדים עמוד 5

פורום אף אוזן גרון ילדים נועד לתת לכם מידע רפואי ויעוץ על אף אוזן גרון ילדים. פורום אף אוזן גרון ילדים ידון בנושאי אף אוזן גרון ילדים, כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים ועוד
מנהלי פורום אף אוזן גרון ילדים :
ד''ר רועי הוד
לפרטים נוספים
ד''ר יהושע דנינו
לפרטים נוספים
ד''ר יצחק ענתבי
לפרטים נוספים
 
רונית
17:57 29.11.15
שלום,
הבת שלי בת 3 ושלושה חודשים עשתה משטח גרון, חזר חיובי שיש סטרפטוקוק a קיבלה רפאפן במשך 10ימים. שבועיים אחכ חזרנו על המשטח ויצא שוב חיובי. הרופא ביקש שנעשה שוב לוודא שאכן כך וכעבור שבוע עשינו משטח נוסף פעם שלישית. גם המשטח הזה יצא חיובי. היום הרופא אמר שניקח אניטביוטיקה שוב למשך חמישה ימים. האם החיידק מסוכן? למה הוא עדיין בגוף? האם לתת שוב אנטיביוטיקה? תודה
 
ד''ר יצחק ענתבי  
22:05 29.11.15
רונית שלום רב.
ככל הנראה בתך נשאית של החיידק, (קיים ביותר מ 20% מהאנשים), וכנשאית, אין למשטחים כל תועלת באבחנה, ואין כל סכנה. במקרה של סימפטומים נילווים כמו חום, כאבים ותפליט, כדאי לבצע בדיקת דם (םפירה), וע"פ התוצאה להחליט על טיפול אנטיביוטי או טיפול תומך.
איחולי בריאות שלמה.
 
קרני
09:00 23.11.15
שלום רב, עברתי תצלום מערות אף פנים עד שני מבטים ונמצאה עכירות לא שלמה בסינוס פרונטלי התעבות קלה של רירית במערת הלסת הימנית ביום 9.11.2015 החל טיפול באוגמנטין למשך 7 ימים.
לאחר שהאוזנים המשיכו להיות “סתומות” והיה כאב /לחץ בצד הימני של הראש מעל האוזן החל הרופא בטיפול בזינת 10 ימים . ביום 19.11.2015 עברתי סי טי ממצא של סינוסים תקינים קיימת שטיה של מחיצת האף לצד ימין אוורור תקין של כל הסינוסים ללא עיבוי רירית קונכיות האף מעובות. אין עדות לסינוסים. המפענח ציין מלאות פוליפואידית ניכרת הודגמה בגג הנאזופרינקס – היפרטרופיה לימפואידית יש צורך בהמשך בירור – מה זה אומר. האם חס וחלילה מדובר על גידולים?
 
ד''ר יצחק ענתבי  
11:37 23.11.15
קרני שלום רב.
הממצא של ,"התעבות פוליפואידית" אינו מצביע על גידול, הבעיה במתן תשובה, שאינני יודע את גילך, אם את/ה בוגר/ת כדאי לבצע בדיקה אנדוסקופית של האף, ואיזור הנזופרינקס (לוע האף), אם מדובר בגיל ילדות, כדאי לבצע צילום מכוון לפני בדיקה אנדוסקופית. בשני המקרים הייתי ממליץ בירור אצל מומחה א.א.גרון.
איחולי בריאות שלמה.
שלום ד"ר אני בת 39.
לא הבנתי על מה מצביע התשובה?
 
ד''ר יצחק ענתבי  
14:29 23.11.15
קרני שלום רב.
המימצא הוא פוליפים באיזור לוע האף, הבדיקה האנדוסקופית מטרתה לראות את מקור התהוותם, האם הם מפריעים בנשימה, והאם יש מקום לבדיקת ביופסיה.
איחולי בריאות שלמה.
דוקטור שלום בני בן שנה וארבעה חודשים משקל 10.5 התפתחות תקינה ושפה מאוד מתקדמת לגילו , הופנה לא.א.ג בעקבות שקדים מוגדלים 4+ הרופא לא בדק שקד שלישי אך הפנה אותנו למעבדת שינה התוצאות הם: מתוך 2.15 שינה ( היה לו קשה לישון עם החוטים ועל הגב) סהכ 15 הפסקות נשימה 7 בשעה של בין 10-15 שניות שבמהלכן החמצן בדם ירד מ100% ל96% והיו יקיצות שהפריע למהלך התקין של השינה .סיכום תסמונת דום נשימה בחומרה קלה ללא הפרעה בקצב הלב וללא הפרעה במוח eeg. יש לציין שהילד נוחר רק כאשר הוא מנוזל וברוב הגדול של הלילות הוא ישן לילה שלם .מה דעתך ? איך ממשיכים מפה?
 
רות
17:02 20.11.15
בנוסף היה רשום שנמדדו נחירות בעוצמה חלשה של עד 52 דציבל ( ממרחק מטר)
 
ד''ר יצחק ענתבי  
11:30 23.11.15
רות שלום רב.
העובדה שהתפתחות הדיבור, והמשקל התקינים של בנך, ובדיקת מעבדת השינה (גם אם תוצאותיה חלקיות ביגלל הפרעה בהירדמות), ועוצמות הנחירות, אינם מצביעים על צורך בכריתה של השקדים הפלטינים. לגבי השקד השלישי אינני ממליץ (לאור האמור לעיל),לבצע צילום אלא אם המצב יוחמר (דבר אפשרי בחורף), ולאורך זמן.
איחולי בריאות שלמה.
 
רות
21:54 22.11.15
 
מיכל
16:45 22.11.15
שלום
ביתי בת 14 סובלת מנחירות
הייתה במעבדת שינה יצא תקין
נותחה בהוצאת שקדים והשקד השלישי
היא נורא מתביישת לישון אצל חברות או לצאת לטיולים שנתיים
האם יש פיתרון?
 
ד''ר יצחק ענתבי  
17:07 22.11.15
מיכל שלום רב.
יש גורמים אחדים המשפיעים על הנחירות היתהוותן, ועוצמתן. יש לבדוק את דרכי הנשימה העליונות, החל מהמעברים באף, דרך לוע האף, בסיס הלשון, והגרון. את הבירור יש לבצע במסגרת מרפאות או רופאי א.א.גרון.
ד.א. בדיקה במעבדת שינה בודקת גם את עצמת הנחירות.
איחולי בריאות שלמה.
ד״ר שלום,
לבני בן ה5 וחצי שתי בלוטות מוגדלות בצד ימין בצאוור,קטנות ניתנות להזזה ממש ״בורחות״ בעת מישוש, ביקרנו אצל רופאת ילדים והמוטולוג שאמרו שזה שכיח אצל ילדים ואין צורך בבדיקות נוספות. בדיקת דם שעשה תקינה. לפני כשלושה שבועות היה לו סטרפטוקוקוס בגרון.
האם יש צורך בביצוע אולטרסאונד? ביקור אצל רופא אף אוזן גרון? האם הבלוטות יכולות להיעלם כעבור זמן מה?
אודה לתשובתך, אני ממש מודאגת,תודה.
 
ד''ר יצחק ענתבי  
17:02 22.11.15
נטע שלום רב.
אכן בליטות צוואריות מאוד שכיחות בגיל הרך, חשוב לדעת מה משך הימצאותן, האם היה תהליך דלקתי (חיידקי או ויראלי)קודם להופעת הבליטות.
בכל מיקרה, מומלץ בהחלט לפנות לבדיקת מומחה א.א.גרון, והוא שיחליט אם יש צורך בהרחבת הבירור, או להסתפק במעקב.
איחולי בריאות שלמה.
היי אני בת עשרים אני סובלת מגירוד קבוע באוזניים שתוקף אותי מדיי פעם ..לא כל היום אך מאוד מציק במהלכו אני משמיעה מעין קירקורים מהפה שעוזרים לי להעביר את הגירוד מהאוזניים דרך הגרון
מברור האמת שאני זוכרת את עצמי כבר כמה שנים סובלת מזה לפעמים אפילו מתוך שינה אני עושה את הרעש הבנתי שהתופעה נפוצה
מה ניתן לעשות
מה זה וממה זה נובע
 
ד''ר יצחק ענתבי  
15:09 18.11.15
לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: אף אוזן גרון.
לפי מה שראיתי לא עונים כלל בפורום ההוא
אך אם גם כאן זה אף אוזן גרון האם תוכל לענות לי
גם את תצא מנקודת הנחה שאני ילדה
סה"כ 20 זה לא כזה מבוגר
תודה מראש :)))
 
מיטל
20:44 10.11.15
שלום
בני בן ה11 חודשים כל בערך שבועיים חולה, זה מתחיל מנזלת שרוב הזמן מחריפה ומלווה בחום, דלקות אוזניים ועיניים, חוסר תאבון, קשיים בנשימה במהלך היום וכמובן בשינה. כל הטיפולים האפשריים כמו אנטיביוטיקה, טיפות אוזניים ועיניים, אינלציה עם/בלי ונטולין לא מועילים היות והדבר חוזר על עצמו המון פעמים, הילד שלנו חולה המון לעומת אחרים.
אחרי אבחנה של מומחה אף אוזן גרון ובדיקת סיב אופטי התגלה מה שהיה ברור לכל: יש לילד שקד שלישי וחסימה של 80 אחוז. אין מה לנתח עדיין כי הוא צעיר עדיין וזה רק להמתין ולהתמודד עם מה שיש.
מאז האבחנה אנחנו עושים לילד כל יום אינלציה ללא ונטולין, רק מי מלח, לפני השינה.
בעקבות כך הילד לא חולה בתקופה האחרונה ויש תחושה שזה עושה לו רק טוב.
אחרי כל הסיפור הארוך שכתבתי כאן השאלה שלי היא, האם האינלציות בערב לא יגרמו לו לפתח תלות במצב? והאם זה הטיפול שהכי מסייע במצבינו?
תודה מראש על המענה
 
ד''ר יהושע דנינו   
10:28 11.11.15
שלום מיטל
אינהלציות של מי מלח לא גורמות לפתח תלות.
במידה והנזלות נמשכות,ו/או הילד ישן עם פה פתוח ו/או נשימה לא שקטה בשינה,יש לתכנן ניתוח שקד שלישי גם בגיל 10-11 חודש , כי רק זה פותר את הבעיה.
כל טוב
 
אורנה
20:31 09.11.15
שלום רב, בקשר לנכד שלי בן חודשיים וחצי. רופא ילדים שלח אותו לבית חולים בגלל חום מאד גבוה ובדיקת דם חריגה וגם בדק לו את האוזן והגרון והכל בסדר גמור. בבית החולים רופאה מאד מאד צעירה סטזרית בדקה לו גם את האוזן עם מכשיר שהפיה מאד מאד ארוכה והחדירה לו את זה לתוך האוזן עמוק והפעוט בכה וצרח. האם המכשיר יכול לקרוע לו את עור התוף. האם גם בטעות בלי כוונה זה יכול לקרות. תודה רבה על תשובתך, דליה.
 
ד''ר יצחק ענתבי  
20:11 10.11.15
דליה שלום רב.
אין כל אפשרות להכניס לאוזנו של תינוק את הספקולום (פיה) עד לעומקה, ולפגוע בעור התוף.
הבדיקה אינה נוחה לתינוקות והתחושה ש"גוף זר" ניכנס לאוזן, גורמת לחוסר שקט ובכי. כמובן שהספקולום יכול לגעת בדפנות התעלה, וזה כואב, ולפעמים גם לפצוע את התעלה.
מומלץ על-כן להבדק ע"י מומחה א.א.גרון.
איחולי בריאות שלמה.
 
שגית
14:21 09.11.15
שלום , מדובר בילד בן חמש וחצי עם דלקות אוזניים חוזרות כל פעם באוזן אחרת .
עבר שאיבות בשתי האוזניים ובדיקות שמיעה שלא היו החלטיות בגלל נוזלים .
בחודש האחרון סובל מדלקת באוזן ימין. לאחר פניה לרופא אאג הופנה לבדיקת שמיעה שקבעה ירידה בשמיעה הולכתית בינונית באוזן ימין , אוזן שמאל תקינה. לא ידוע לי אם יש נקב בעור התוף
SRT 40
SRT MASK 45
MASK LEVEL 50
רופא אאג מסר שרואים עור תוף שקוע ושצריך לחכות עוד חודשים כדי לדעת מה נשתנה ואם לשלוח לניתוח כפתורים .
שאלותי: האם מצב של ירידה בשמיעה עקב דלקת אוזניים משתפר ? או שזה יכול להגיע למצב של מכשירי שמיעה . (נושא שקרוב לליבי , אני עצמי מרכיבה שני מכשירי שמיעה עקב ירידה בשמיעה תחושתי עצבי)
האם חייבים ניתוח כפתורים כדי לאוורר.?
מה אפשר לעשות במשך החודשיים הבאים כדי לשפר את השמיעה או להפחית את הנוזלים באוזן?
תודה שגית
 
ד''ר יצחק ענתבי  
15:02 09.11.15
שגית שלום רב.
לא ברור מנתוני בדיקת השמיעה שהיצגת, אם מדובר בליקוי שמיעה חושי-עצבי או הולכתי. (חסרה בדיקת BONE ). במידה והליקוי הוא עצבי יש לשקול שימוש במכשירי שמיעה, אם הליקוי הולכתי, יש דרכים לתקנו. בד"כ רתיעה של עור התוף, לא גורמת לליקוי של 45-50 ד.ב. ביחס לטיפול תרופתי, אין תרופה שאפשר להבטיח שתעזור, נהוג לתת תכשירים אנטיהיסטמינים להורדת הגודש בדרכי הנשימה העליונות, ויש (אני לא נימנה עליהם) שנותנים סטרואידים.
איחולי בריאות שלמה.
ערב טוב

בן 1.8, עדיין לא מדבר מילה, עבר 3 בדיקות שמיעה ב 10 החודשים האחרונים, נתגלו נוזלים באזניים וירידה קלה עד בינונית.
תוצאות הבדיקה האחרונה :
TYPE PEAK : בימין c-294, בשמאל c-188
comp. pressure: בימין 0.13, בשמאל 0.32
SDF FF : 35
SDF FF : 30
SRT BONE : 10
באוזן שמאל המצב ללא שינוי לעומת 2 בדיקות קודמות, בימין החמרה מ 30 ל 35.
שתי שאלות עיקריות :
1. האם התוצאות הללו מהוות ירידה שיכולה לגרום לאי הדיבור ? האם הירידה שנמדדה חמורה מספיק לשם עיכוב שכזה ?
(כמובן שיתכן שפשוט "מאחר" ויתחיל לדבר ללא קשר, השאלה היא האם הירידה בשמיעה עשויה להיות גורם מהותי בעיכוב)
עם /בלי קשר, יש לו גם שקד שלישי מוגדל שנצפה בצילום וגורם, לפי הפענוח, לחסימה בינונית.

2. הקטנצ'יק לא לגמרי משתף פעולה עם הבדיקה. בחלק הראשון שקוראים בשמו שיתף פעולה במלואו וגם כתוב SDF FF - תגובות ברורות של הפניית הראש. בחלק של הצלילים שיתף פעולה חלקית וגם כתוב PT FF : תגובות פחות עקביות וברורות, לא הפנה ראש למקור הקול, לעיתים תנועות עיניים. בחלק השלישי שניסו לשים לו אזניות התנגד לחלוטין ורק בכה והתעקש להוריד אותן. כתוב: BONE בכה במהלך הבדיקה, נצפתה הפסקת פעילות אחת בלבד. בבדיקות הקודמות התנהג באופן דומה. השאלה היא האם במצב כזה היית ממליץ על בדיקת ברה ? האם תוצאת בדיקת ברה אמינה ב 100% ? אנו שוקלים בחיוב לבצע ניתוח כפתורים לכן ההתלבטות.

תודה מראש
מיכל
 
ד''ר יצחק ענתבי  
14:51 09.11.15
מיכל שלום רב.
ליקוי השמיעה (עם BONE תקין),ובדיקת הטימפנומטריה מצביעים נוזלים באוזניים ומצב תת לחץ בתופיות. אמנם מדובר בליקוי שמיעה בינוני (אין משמעות להחמרה ב 5 ד.ב.), והסבירות שליקוי זה יגרום לילד "לא לדבר מילה", אינה סבירה. ייתכן וקו המחשבה של ניתוח כפתורים הוא נכון, ויכול להועיל. לגבי בדיקת ה BERA, מדובר בבדיקה שבה הילד ישן, ומתקבלות תגובות העצב לגירויי השמיעה. אני חושב שהבדיקה תיתן את אותן התוצאות, ואם השיקול הוא לבדוק לפני החלטה על ניתוח, הדבר תלוי במומחה א.א.גרון המטפל/ת בבנך.
איחולי בריאות שלמה.
 
אמא לחוצה
09:03 05.11.15
שלום, בני בן 4 ויש לו נוזלים באוזניים. השבוע ביצענו בדיקת שמיעה וראו גם ירידה בשמיעה. הרופאה נתנה לנו לפני שבועיים סירופ פרופיטן אשר לא עזר עד כה (חלפו שבועיים). אחרי כמה זמן הסירופ מתחיל להשפיע ולייבש את הנוזלים? האם ניתן לשאוב לו את הנוזלים ישירות מהאוזן?
תודה מראש על התשובה!
 
ד''ר יצחק ענתבי  
15:23 05.11.15
אמא לחוצה שלום רב.
ממכתבך לא ברורה חומרת ליקוי השמיעה, והאם הירידה היא משמעותית או לא.
הסירופ שניתן לבנך לא אמור ליבש את הנוזלים באוזניים, אלא להוריד את הגודש בדרכי הנשימה העליונות, ולאפשר ניקוז טוב יותר של הנוזלים מהאוזניים. לשאלתך על ניקוז הנוזלים מהאוזן, מדובר בניתוח כפתורים (צינורית איוורור), אך ביגלל העדר נתונים קליניים לא אוכל להמליץ. יש לפנות למומחה א.א.גרון לבדיקת מצב השמיעה, מצב האוזניים והצורך בטיפול -אם בכלל- תרופתי או כירורגי.
שלום,
ביתי בת ה- 4 עברה ניתוח כפתורים לאחר חודש נתגלה כי באוזן ימין הכפתור יצא ממקומו, לאחר בדיקת שמיעה התברר כי אכן חלה ירידה בשמיעה, כיום הרופא איבחן כי יש לה נסיגה בעור התוף וביקש לבוא לביקורת בעוד 3 חודשים, האם יש סיכוי שהנקב בעור התוף ייסגר? כיום בסך הכל היא שומעת טוב, ואין לה דלקת באוזן.
אשמח לקבל מענה
תודה
שלום ליטל
לא מוזכר במכתבך שנוצר או נשאר נקב בעור התוף.
נסיגת עור התוף היא בד"כ שקיעה של עור התוף הנוצרת מתת-לחץ באוזן ועור תוף דק השוקע כתוצאה מהתת-לחץ באוזן התיכונה.
נקב טרי ,לא גדול, בעור התוף, בד"כ נסגר ברוב המקרים.
כל טוב
 
דלית
10:07 27.10.15
ילדתי בת 8 יש לה שיניים קדמיות בולטות כמו כן נושמת מהפה לפעמים האף סתום ולפעמים לא האם קשור לשקד שלישי האם דחוף לעשות ניתוח
האם השקד יכול לגרום לעוד נזקים
אמא לחוצה ביותר שמנסה להמנע מניתוח
 
דלית
10:58 27.10.15
האם אפשר לדחות לגיל התתבגרות
 
ד''ר יהושע דנינו   
15:17 27.10.15
כמובן שדרוש ניתוח ולא מומלץ לדחות כדי לא להחמיר את הנזקים.
שלום רב,
בני בן ארבעה חודשים ומאז הלידה סובל מחרחורים בזמן ערות ונחירות בזמן שינה ונזלת יבשה באף באופן קבוע.
אין לו בעיה בהנקה או בהאכלה מבקבוק.
בביקור אצל רופאת אוזן גרון, ניתן לי הנחיה לתת לו דתאמיצין לאף - פעמיים ביום למשך שבועיים.
כשקראתי את ההתוויה ראיתי כי אין לתת את התרופה לתינוק מתחת לגיל שנתיים וכי הטיפות מכילות סטרואידים.

רציתי להתייעץ אם אכן כדאי לתת את הטיפות לתחנוק בן ארבעה חודשים.

תודה!
שלום מור
מקובל להתחיל טיפול קודם עם ספרי מי-ים,ואוטריוין לילדים 0.05% (שגם האחרון מומלץ מעל גיל שנתיים,אך מותר ל6 ימים בלבד).
אם אין שיפור לפנות למומחה א.א.ג
כל טוב
שלום רב,
בני בן ארבעה חודשים ומאז הלידה סובל מחרחורים בזמן ערות ונחירות בזמן שינה ונזלת יבשה באף באופן קבוע.
אין לו בעיה בהנקה או בהאכלה מבקבוק.
בביקור אצל רופאת אוזן גרון, ניתן לי הנחיה לתת לו דתאמיצין לאף - פעמיים ביום למשך שבועיים.
כשקראתי את ההתוויה ראיתי כי אין לתת את התרופה לתינוק מתחת לגיל שנתיים וכי הטיפות מכילות סטרואידים.

רציתי להתייעץ אם אכן כדאי לתת את הטיפות לתחנוק בן ארבעה חודשים.

תודה!
ביתי שיר בת 5 עוד חודשיים.
מאז שהיא תינוקת היו לה דלקות אוזניים חוזרות חלקן קשות יותר וחלקן קשות פחות. בעיקר באוזן ימין. רובן מלוות במוגלה שיוצאת החוצה. עשינו 2 בדיקות שמיעה. אחת הייתה לא כל כך טובה והשניה לאחר זמן הראתה שיפור. בנוסף עשינו צילום מערות האף שאני לא כל כך יכולה להעיד מה הייתה התרשמות הרופא אך בסך הכללי
רופאת המשפחה ורופא א.א.ג בקופה מכוונים לניתוח כפתורים.
יודעת כי זהו ניתוח די פשוט.
בנוסף ישנה בעיה נוספת שיותר מטרידה אותי. למעלה מחודש הילדה כל חצי דקה נושמת נשימה ארוכה מאוד מהפה כאילו חסר לה אויר.
היא טוענת שכשהיא אוכלת היא לא נושמת, לדבריה.
רופאת המשפחה בדקה אותה וטענה כי הכל בסדר.. ולא בטוחה שיש קשר לכל המקרה שציינתי לעיל.
האם התופעה מוכרת?
האם יש אכן קשר לסינוסים?
ובנוסף אשמח לקבל המלצות למנתחי אף אוזן גרון לילדים
תודה רבה שקראתם עד כה ותודה מראש על התגובה.
בברכה
הילה
 
ד''ר יהושע דנינו   
10:43 21.10.15
שלום הילה
צילום סינוסים פחות מקובל כאן,צילום לשקד שלישי יכול לעזור יותר,
בקשר לשאר,מומלץ להיבדק ע"י מומחה א.א.ג שיתרשם קלינית מהילדה ובדיקות השמיעה וימליץ המשך.
אנו לא ממליצים על מנתח מסוים כי תלוי במקום המגורים וכדי לא לפגוע במנתחים אחרים.
כל טוב ובהצלחה
 
יעל
15:36 18.10.15
שלום
יש לי בן בן שנה שאובחנה אצלו דלקת אוזניים עם חום 38.5 . נתנו לו מוקסיפן ל 10 ימים. האם יש צורך גם במתן טיפות להורדת החום?
תודה יעל
 
ד''ר יצחק ענתבי  
15:40 18.10.15
יעל שלום רב.
ללא קשר אם מדובר בדלקת אוזניים או גרון או בכל מקום אחר, כדאי לטפל בחום הגוף, בין אם בסירופ, טיפות או נרות. למען הסר ספק, טיפות לאוזניים אינן יעילות במישרין, להורדת החום.
איחולי בריאות שלמה.
 
לימורבד
11:19 16.10.15
תינוק בן שנה
מכיוון שעדיין לא התחיל לדבר - רופא הילדים מניח שזו תוצאה של נוזלים שהיו ועדיין יש באוזניים
הפנה לבדיקת שמיעה
הבעיה שהבדיקה נקבעה רק לעוד חודשיים והשאלה היא מה ניתן לעשות עד אז על מנת למנוע החמרה
האם רופא א.א.ג בקהילה יכול לשאוב את הנוזלים או לתת טיפול תרופתי כלשהו?
 
ד''ר יצחק ענתבי  
07:42 17.10.15
לימורבד שלום רב.
בנושא של ליקוי שמיעה ואיחור בדיבור, היה כדאי לפנות למומחה א.א.גרון, כדי לקבוע אם נוזלים באוזן (ללא סיפור של דלקות אוזניים), הם אכן הגורם לאיחור.
גם הפנייה לבדיקת שמיעה (לכל סוגיה)ת מצריכה בדיקה מוקדמת של רופא א.א.גרון.
עקרונית ההמתנה של חודשיים אינה משמעותית, ולכן השאיבה של נוזלים מהאוזן אינה נחוצה. (מהרבה סיבות)
איחולי בריאות שלמה.
 
עדי
12:02 28.09.15
שלום,
בתי עברה לפני 10 חודשים בהיותה בת 4 ו-9 חודשים, כריתת שקד שלישי. התלונה היחידה הייתה נשימה פה. מעולם לא הייתה נזלת אפילו לא קצת (באופן מפתיע) , לא דלקת אוזניים או נחירות. רק נשימת פה. התלבטנו הרבה אם כדאי לעשות ובסוף עשינו. בניתוח אמרו שכרתו שקד בגודל בינוני.

לאחר מספר חודשים התחילה בעית נזלת רירית חמורה הילדה כל הזמן נוזלת מהבוקר עד הצהריים ושוב בערב. נזלת לבנה /ירוקה עם רירית כזו כמו קורמים.

הלכנו לרופא אחר הפעם והוא בדק עם מצלמה ואמר שעדיין יש שם שקד שמפריע.
הרופאה שעשתה לה את זה טוענת שזה גדל בטוח רק על רקע אלרגי ולכן לא כדאי לעשות שוב ניתוח כי זה יחזור..
אינני יודעת מה לעשות משום שאני חוששת לעשות ניתוח חוזר.
האם הגיוני שעל רקע אלרגי השקד גדל כ"כ מהר?
מה נכון לעשות כשלב הבא?
 
ד''ר יצחק ענתבי  
15:12 28.09.15
עדי שלום רב.
אינני מאמין שיש קשר לשקד השלישי שבחלקו גדל מחדש, משום העובדה, שכאשר הוא היה גדול יותר לא היו נזלות.
ההנחה הראשונית שהנזלות מקורן מהפרעה אלרגית, אשר יכולה, או לא, לנבוע מהפעולה הכירורגית ?!.
לכן אני ממליץ על בירור אלרגי (אלרגולוג ילדים), לבדיקת סיבת הנזלות.
איחולי בריאות שלמה.
האם אתה מציע שהאלרגיה מקורה בפעולה הכירורגית?
האם תתכן אפשרות כזו ? או שלא הבנתי את דבריך נכון..
 
ד''ר יצחק ענתבי  
15:58 28.09.15
עדי שלום רב.
בתשובתי לא הוצאתי מכלל אפשרות תופעות אלרגיות או מחומרי ההרדמה, או מהפעולה עצמה, או שייתכן ויש גורם אלרגני אחר.
את הבירור יעשה רופא אלגולוג ילדים
איחולי בריאות שלמה.
 
אוקסנה
21:10 10.10.15
שלום
בני בן 9 חודשים וסובל מדלקות אוזניים חוזרות מגיל חודשיים, המתאפיינות ע"י התנקבות ספונטנית של עור התוף והתפרצות מוגלה מהאוזן. לציין ללא עיכוב התפתחותי. כל צינון ונזלת מסתיימים בדלקת, ורק החודש סבל מזה שלוש פעמים. האם ניתוח כפתורים יכול לסייע במצבו?
תודה
 
ד''ר יהושע דנינו   
09:10 13.10.15
שלום אוקסנה
מקובל במקרים כאלו לתת אנטיביוטיקה מניעה ובמידה ולא עוזרת לשקול כפתורים.
יש מקום לברר גם מצב שקד שלישי שיכול לגרום לדלקות.
כל טוב
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  110  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אף אוזן גרון   אף אוזן גרון ילדים   כאבי אוזן   דלקת אוזניים   ניתוח כפתורים באוזניים   סינוסיטיס   צרידות אצל ילדים   שיעול
RSS RSS פורום אף אוזן גרון ילדים