בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום אף אוזן גרון ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אף אוזן גרון ילדים עמוד 79

פורום אף אוזן גרון ילדים נועד לתת לכם מידע רפואי ויעוץ על אף אוזן גרון ילדים. פורום אף אוזן גרון ילדים ידון בנושאי אף אוזן גרון ילדים, כאב אוזניים, צרידות, הוצאת שקדים, ניתוח כפתורים, בעיות שמיעה, סינוסיטיס, בדיקת שמיעה, דלקת אוזניים ועוד
מנהלי פורום אף אוזן גרון ילדים :
ד''ר רועי הוד
לפרטים נוספים
ד''ר יהושע דנינו
לפרטים נוספים
ד''ר יצחק ענתבי
לפרטים נוספים
תינוק בן שנה ושלושה חודשים. לאחר שבוע של נזלת בעלת גוון ירקרק החלה לצאת מוגלה בעלת אותו מרקם וצבע מאוזן ימין. משטח שנלקח מהאוזן מצא חיידק בשם סטאף (משהו עם טוקוק אאורה) הבנתי שמדובר בחיידק ששייך לאף ולעור (במשטח הוא יצא "נקי"). אחרי יום אחד של הפרשה זה נפסק מהאוזן. הרופא בדק את האוזן לאחר יומיים וציין שהיא נקייה. לדעתו אין צורך לטפל באנטיביוטיקה. לאחר כמה ימים שבה האוזן להפריש את המוגלה. יש לציין כי ההפרשה מהאוזן והנזלת אינם מלווים בחום, עייפות וכד'. בינתיים אנחנו מנקים עם מי חמצן אבל מדובר בסיפור בן שבועיים ואנחנו מאד מוטרדים מהנוכחות של החיידק. האם לא כדאי לנסות אנטיביוטיקה?
 
ד''ר יהושע דנינו   
00:09 01.11.09
שלום א',

הופעת הפרשה בתעלת האוזן נובעת בד"כ מדלקת אוזן תיכונה הפורצת נקב קטן בעור התוף וגורמת להפרשה הדלקתית לצאת מהאוזן התיכונה אל האוזן החיצונית ומשם לפתח האוזן החיצונית.

משטח המכיל חיידק "סטפילוקוק" יכול להיות גם אצל אדם נורמאלי בעור התעלה או בכל מקום אחר בגוף על פני העור, ואינו בהכרח מחייב טיפול.

הטיפול בילדך צריך להיות מכוון להפרשה שקיימת בתעלה החיצונית, שכאמור מקורה מהאוזן התיכונה. ברגע שהפרשה כזו יוצאת כבר מהאוזן התיכונה, אין בד"כ חום או סימנים אחרים של דלקת.
מומלץ לנקות את ההפרשה עם מי חמצן (כמו שאתם עושים), ובנוסף, לשים טיפות אוזניים מספר פעמים ביום לתקופה של כשבוע.
את טיפות האוזניים ניתן לקבל רק ע"י מרשם רפואי.

במידה וההפרשות חוזרות יש לשקול מעקב רופא אא"ג לצורך החלטה על בדיקת נוזלים ו/או שמיעה.

כל טוב,
לאחרונה בתי בת ה- 5 סובלת מדיי יום מהתחממות של האזניים האוזן מאדימה מאוד וזה מציק לה מאוד כשעה ביום. מה הסיבה לכך? האם התופעה מוכרת?

 
ד''ר יהושע דנינו   
00:03 01.11.09
היי שני,

האדמה של האפרכסת יכולה להיות מסיבות שונות. גירויים מקומיים יכולים לגרום לאדמומיות כזו, אך לעיתים גם גורם אלרגני, אך אלו גורמים לאדמומיות הנמשכת מעל למספר שעות.
במקרה של בתך, התופעה שייכת בעיקר למחלות העור, ולכן ממליץ לפנות לרופא עור או אא"ג בזמן הופעת התופעה.

כל טוב,
 
אירית
11:03 28.10.09
שלום רב
בני היום בן 6 . מאז היה בן שנה היה סובל משיעול יבש. התופעה הייתה מתחילה כשהיה מצטנן ואז היה מתחיל השיעול היבשכ. נראה כאילו משהו מפריע לו בראות .לפעמים היה מקיא לחה לבנה או שקופה. הרופא המטפל טען שמדובר באסטמה אך מעולם לא היו לו התקפים של קוצר נשימה עקב שינויים במזג אויר או אבק או בעלי חיים בסביבה, סיגריות או מאמץ. הכל תמיד כשורה עד לרגע שהוא מצטנן. כשמתחילה הנזלת יום אחרי מתחיל השיעול היבש נראה שמשהו חוסם את הריאות שלו והוא מתאמץ להשתעל. שיעולים קצרים . הרופא המטפל רשם לו אירובנט וטרבולין שאותם הוא לוקח עם סודיום . האם הטיפול הזה באמת נחוץ? האם זה טיפול לאסטמה"? האם תוכל לומר לי ממה בעצם הוא סובל, מה שם המחלה? אני מחדדת שאין לו קוצר נשימה כמו שיש לחולי אסטמה אלא אך ורק כשהוא מקורר שזה קורה אחת לחצי שנה בערך. (תלוי במזג אויר). אגב, כשהיה תינוק היה גם מחרחר ומצפצף היום כבר לא. ודה לך מראש על תשובתך
 
ד''ר יצחק ענתבי  
16:06 30.10.09
אירית שלום רב.
לאור ההיסטוריה ותיאור המקרה, יש מקום לבירור משולב של רופא א.א.גרון, ורופא ריאות, המטרה שכל אחד בתחומו יבדוק את הגורם/ים לבעיית בנך, אוכל לעזור מבחינת א.א.גרון: יש מקום לבדוק את האף, את הסינוסים, לוע האף, ואת הגרון, אם ע"י בדיקה אנדוסקופית, ו/או הדמייה.
על-פי תוצאות הבירור יוכל רופא א.א.גרון לכוון את הטיפול הנכון לשפר את מצב בריאות בנך, השילוב בבירור, כאמור, שייך לרופא ריאות ילדים.
איחולי בריאות שלמה.
 
אושרית
21:01 29.10.09
לום רב
לפני כשנה שמעתי את ילדי נוחר בלילה ככל שהתמקדתי בילד הבחנתי כי הילד כל הזמן עם הפה פתוח יש לו הרבה רוק והמון נזלת והוא כבר בן שנתיים. הוא מדבר כאילו יש לו דלקת בגרון יש לציין שיש לו קושי לבטא אותיות גרוניות לקחתי אותו למעבדת שינה התוצאות הם :נצפו 95 יקיצות ועירויות יקימות בשעה 11.9 יעילות שינה 92%
תפקוד שינה:נצפו 40 אירועים נשימתיים חסימתיים המבאים ל5 אירועים AHI בשעה ריוויון חמצן בערנות97 בשינה97 מינימלי90% דסטאורציות של2.3 בשעה כיום הילד בן שנתיים ואנחנו מתכוננים לניתוח שקים ופוליפים .לקחתי אותו לרופא אף אוזן גרון למנהל מחלקה בבית החולים וללא בדיקה מקרוסקופית החליט כי צריך לכרות את השקדים והפוליפים . הוא רשם ממצאים: הגדלה של השקדים והשקד השלישי וכל זה מהסתכלות על השקים כמו שבודקים דלקת גרון. האם כדאי לבצע את הניתוח או לא ? האם חייב בדיקה מקרוסקופית דרך האף כדי להחליט על ניתוח? ומה הייתם ממליצים?
אשמח לקבל תשובה כיוון שלאחר ששמעתי על כמה מקרי מוות אני מאוד מאוד חוששת ! תודה
אושרית
 
ד''ר יצחק ענתבי  
13:44 30.10.09
אושרית שלום רב.
מובנת לי דאגתך מניתוח לילדך, לאור החדשות המדווחות על מקרה מוות לאחר ניתוח שקדים. אלא שחייבת להאמר בנושא זה כל האמת, והיא שמדובר בסיבוך -דימום- מאוד נדיר, והמעקב בימים הראשונים לניתוח, והנחיות נכונות לאחריו, מקטינים משמעותית את המקרים של תאונות כאלה.
בדיקת השינה של הבן מצביעה על צורך חד-משמעי לכריתת השקדים, השקד השלישי בגיל זה מישתתף גם הוא בהפרעה הנשימתית בשינה, ועל-כן יש להוציאו, גם אם לא נעשה צילום לראות את גודלו (לדעתי הקרנה מיותרת). אין כל אפשרות לראות את בשקד בשלישי מיקרוסקופית, ואין בכך צורך. ניתן כן לבדוק את השקד השלישי אנדוסקופית, אלא שגם זה מיותר.
המנעות מניתוח עלולה בסופו של חשבון לפגוע באיכות חייו של הילד, בהתפתחותו הגופנית והקוגניטיבית.
איחולי הצלחה ובריאות שלמה
שלום לכם יש לי נכדה שלא מוכנה לפתוח את הפה לבדיקת גרון אלא רק עם מקל מיוחד שייש לו טעמים אנחנו השגנו את זה בברזיל האם אפשר להשיג את זה פה ואיפה תודה וכול טוב
 
ד''ר יצחק ענתבי  
13:32 30.10.09
סבא אהוד שלום רב.
הרעיון נישמע ניפלא, ככל הידוע לי, ובזמן שעבר בין מכתבך, לתשובתי, ביררתי במספר מקומות, ולצערי אין בנימצא מוצר כזה סימפטי.
אוליי יוזמה שלך תוכל לעזור לך, ולילדים הקטנים - כנכדתך, בפיתוי, לבדיקת הלוע והפה.
ובינתיים נסה לטבול אל המקל הסטנדרטי בנוזל מתקתק בטעם, ובצבע כל שהוא, כדי להקל על הנכדה.
איחולי בריאות שלמה.
 
שני
00:12 28.10.09
שלום,
לילד שלי יש נזלת וליחה חזקה ואני רוצה לעשות לו אנילציה עם מי מלח אבל הוא לא רוצה בשום אופן. אני שמה לו מכשיר אדים בלילה ורציתי לדעת אם אפשר להוסיף מי מלח
תודה שני
 
ד''ר יצחק ענתבי  
13:23 30.10.09
שני שלום רב,
אין ספק שיש אפשרות להוסיף מי מלח במכשיר האדים, אלא שאני מטיל ספק ביעילות ה"טיפול",
על כן אני מייעץ להגיע לבדיקת מומחה א.א.גרון שיוכל להציע לך תחליפים.
איחולי בריאות שלמה.
 
גלי
08:49 23.10.09
שלום דוקטור,
ביתי נולדה בשבוע 27 במשקל 1.2 קילו, כיום היא בת 4 חודשים (חודש מתוקן) ושוקלת 4 קילו.
יש לה מחלת ראות כרונית שתעלם עד גיל שנתיים, שאומר, בין היתר, כי יכולה להדבק בוירוסים מהר יותר...
היא מצוננת למעלה משבוע, אין לה נזלת שניתן לראות בנחיריים אלא הצינון נשמע שנמצא עמוק יותר בתוך האף. אני נותנת לה טיפות מי מלח מספר פעמים ביום אך לצערי אין שיפור. הצינון גורם לה לחרחר וקושי קל בנשימה בעיקר בזמן האוכל.
מה ניתן לעשות כדי לפתור הבעיה מעבר לטיפות האף?
אני זוכרת שבבית חולים כאשר הייתה מאושפזת היו נותנים לפגים במידה והיו הפרשות מהאף "סקשיין" שהיה שואב את ההפרשות (היו דוחפים צינור דק לתוך האף עמוק ולא מסתפקים בלנקות את האף/נחיריים בצורה שטחית).
האם היא יכולה לפתח דלקת אוזניים או משהו אחר במידה והצינון נמשך זמן רב?
מה הצעתך לטיפול מעבר לטיפות האף?

תודה מראש

ו
 
ד''ר יצחק ענתבי  
19:39 23.10.09
ליאת שלום רב.
על-פניו ניראה שלא מדובר בצינון, וככל הנראה עסקינן בגודש בריריות באף, או בהתרחבות של השקד השלישי (אדנואיד).
מאחר והטיפול עם מי מלח אינו יעיל, ישנם תכשירים אשר ניתנים דרך הפה, אך רק לאחר בדיקה, ובהמלצת רופא א.א.גרון של בתך.
פעולת הסקשין מהאף, אינה מומלצת בידיים לא מיומנות, כי הפעולה, בהיותה חודרנית, עלולה לגרום לנזק לרירית האף.
בהתיחסות לשאלתך על סכנת דלקת , כן, כל גודש באיזור לוע האף, עלול לגרום להפרעה באוזניים, החל מליקוי בשמיעה, וכלה בדלקות אוזניים.
איחולי בריאות שלמה
 
גלי
09:21 24.10.09
תודה על תשובתך המהירה.
כשביתי הייתה מאושפזת תקופה ממושכת בפגיה (למעלה מעשרה שבועות) נאמר לי מס' פעמים כי כל נושא החיחורים מאפיין פגים ואין להתייחס לזה חשיבות וזו רק שאלה של זמן עד שיעבור לבד, מה דעתך?
דבר שני, נאמר לי כבר בעבר שדלקות אוזניים עלולות להופיע רק אם מתלווה לצינון גם חום, האם נכון?
דבר נוסף ואחרון, האם שימוש מתמשך בתרסיסים של מי מלח יכול להזיק?

תודה רבה
 
ד''ר יצחק ענתבי  
10:43 24.10.09
ליאת בוקר טוב.
אענה לשאלותייך אחת לאחת.
נושא החירחורים, בעקרו הוא נושא השייך לבעיית הריאות, ועל כן אני סומך על הרופאים שאמרו שהזמן ישפר אותם.
דלקות אוזניים מופיעות ללא קשר עם החום הנילווה לצינון. מובן מאליו שדלקת באוזניים יכולה לגרום לעלייה בחום.
שימוש ממושך ומושכל במי מלח אינו גורם לנזק, אלא שעל-פי תחושותייך, במכתבך הראשון, אין כל השפעה לטיפול הנ"ל, אז מדוע להמשיך?
איחולי בריאות שלמה.
 
גלי
12:32 27.10.09
היי ד"ר,
בהמשך להמלצתך הייתי אתמול אצל רופא מומחה של אף אוזן גרון (מנהל מחלקה). ביתי נימנמה בעגלה ואני סיפרתי לו על מצבה. הרופא הסתכל עליה ואמר שמכיוון שהילדה נראית נינוחה ולא מראה מצוקה של נשימה הוא לא רואה צורך לבדוק אותה. אמר לי שניתן להיעזר במכשיר אדים במקום מי מלח ולא להפעיל מזגן בחדר מכיוון שזה מייבשו....זהו....
האמת שדי הופתעתי שלא בדק אותה בכלל....מה דעתך?
כשירדתי לבית מרקחת לקנות מכשיר אדים שאלו אותי אם אני רוצה מכשיר אדים קרים או חמים. מה אתה ממליץ?
האם ניתן להשתמש במכשיר אדים במקביל למזגן שפועל בחדר? (בסדנת השחרור מהפגיה נאמר מפורשות שיש צורך במזגן על מנת לשמור על טמפ' נמוכה וזה חשוב ביותר לפחות בשנה הראשונה).

תודה מראש
 
ד''ר יצחק ענתבי  
13:17 30.10.09
גלי שלום רב.
לצערי מה שנעשה (או יותר נכון מה שלא נעשה), נישמע לי הזוי, שהרי את הגעת יחד עם בתך לבדיקת רופא, שמתוך "רחמים" החליט לא לבדוק את הבת. היכן את היית, מדוע לא דרשת בדיקה, פיזיקלית, והסתפקת במבט עין ובסיפור המעשה?
מכשיר האדים אמור ליצור אווירה לחה בחדר, ולא משנה אם מדובר באדים חמים או קרים. בנושא הטמפרטורה הנמוכה אותה את אמורה לשמור על-פי הנחיית הפגייה, אני ממליץ להתייעץ עם רופא ריאות ילדים.
איחולי בריאות שלמה.
אני סובל מעל חצי שנה מלחצים באוזניים כשבהתחלה יכלתי לפמפם וזה היה מסתדר ברוב המקרים אך עכשיו זה כבר לא עוזר
הלחץ מתגבר מאוד כשאני במקום רועש כמו קניונים או כשאני נכנס לאוטו רק הדלת נסגרת אני מרגיש לחץ כאילו אני בטיסה לחץ מאוד חזק כל פעם +צפצופים יום יומיים וכאבים בתוך האוזן יום יומיים וסחרחורות שבאות לפעמים והולכות

עשיתי בדיקת שמיעה תקין למרות שאני מרגיש שהשמיעה ממש ירדה לי בדיקת טמפנמוטריה היה ad קל שאני לא יודע מזה אומר
וגם הברה תקיןןן וגם סיטי אוזניים ואמ אר אי מוח תקין
בסיטי היה ממצא קל של עיבוי רירית בסינוסיטיס

ובזמן האחרון גם התחיל לי כאבי גרון חיצוניים יותר כולל לחץ ולחץ בבליעה עשיתי בדיקה עם סיב אופטי שאמרו שזה בסדר רק טיפה אודם בגרון וצרידות בעיקר בבבוקר שאנני קם למשך שעתייםב ערך


עברתי כ6 7 רופאים ואף אחד לא מבין את הבעיה שלי
אני בעיקר סובל מהכאבים ולחצים באוזנים וגרון כשאני מתעורר
רציתי לציין שאני צורך את הכדורים האלה במינון גבוה בגלל שחפת רדומה למרות שהרופא שלי אומר שאין קשר לבעיות שיש לי
pirazinamid
etambutol
claritromicin
otcoxacin
 
ד''ר יהושע דנינו   
23:38 25.10.09
שלום דניאל,
אני ממליץ בפניך להפנות את השאלה לפורום המתאים, שכן פורום זה עוסק ברפואת א.א.ג לילדים בלבד.
כל טוב ובהצלחה,
 
מיכאל
19:49 25.10.09
ילד בן 7.5 שנים בריא בד"כ והיום לפני ניתוח בחלל הפה(שקדים+מתלה לועי)+הרדמה מלאה.
כל בדיקות הדם תקינות למעט:
MCHC-M.Cell Hb cont 31.9 הגבול הוא בין 32-37
MCH-Mean Cell Hemoglobin 25.1 הגבול הוא בין 26-32
Neutrophils%39.9 הגבול הוא בין 40-60
Eosinophils %8.7 גבול בין 0-5
PT%91.1 הגבול הוא בין 80-130
PT (Seconds)11.2 גבול 8.4-11.8
I.N.R 1.7
PTT SEC 32.9 גבול בין 21.6-30.6 יש חריגה
PTT Ratio1.27 טווח בין 0.9-1.12 יש חריגה
האם יש בעייה?
האם החריגות בתפקודי קרישה רציניות
תודה
 
ד''ר יהושע דנינו   
23:35 25.10.09
שלום מיכאל,
מבין הבדיקות שציינת החשובות לצורך הניתוח הן: I.N.R ,PTT החורגות מהנורמה ומציינות הפרעת קרישה, לכן יש צורך לחזור על הבדיקות ובמידה וגם בבדיקות החוזרות תהיה חריגה יש להתייעץ עם המטולוג.
כל טוב ובהצלחה,
 
סופי
23:34 23.10.09
שלום,
ביתי בת שנתיים וחמישה חודשים, היא סובלת מנוזלים באוזניים ולפי רופא א.א.ג האוזן שלה מייצרת שעווה.
לפני כשלושה שבועות ירד לה דם מהאוזן והיום היא נגיה באוזן ויצא משם רע נורא.
מה אפשר לעשות?
חייבת עזרה דחוף!!!!!!!
אגב לפני כיומים היא עברה בדיקת שמיעה והתוצאה 25 בכל צד
 
ד''ר יצחק ענתבי  
08:37 24.10.09
סופי שלום רב.
לבתך יש ככל הנראה תהליך דלקתי, ואין לשלול גוף זר, לצורך בירור הסיבה יש להבדק ע"י מומחה א.א.גרון, להוציא שעווה, (במידה ויש), ולשלול גוף זר. יש מקום לקחת גם משטח מהאוזן, כדי לאבחן את סוג החיידק הגורם לאותו הריח.
איחולי בריאות שלמה.
 
זהר
17:22 21.10.09
שלום רב ד"ר נכבד...
מעוניין לקבל חוות דעת משפטית בנושא א.א.ג
. האם יש אפשרות להמליץ לי על מומחה ?
תודה זהר
 
ד''ר יצחק ענתבי  
14:27 22.10.09
זהר שלום רב,
חלק לא מבוטל של מומחי א.א.גרון יכולים לתת לך חוות דעת בנושא מומחיותם,
מספיק לפנות על-פי איזור מגוריכם לרופא, ולברר (גם טלפונית) אם הוא/היא, מתעסקים
עם חוות דעת משפטיות.
בהצלחה, ואיחולי בריאות שלמה.
 
אסנת
17:46 20.10.09
הילדה בת כמעט שנתיים אובחנה עם שקד שלישי. הומלץ על ניתוח. הילדה נוחרת, ואינה נושמת דרך האף. כמו כן עם נזלת כרונית. האם הנתוח הכרחי? אם כן איזה ניתוח זה? הרדמה מלאה, מקומית? מהם הסיכונים בניתוח? במידה ולא מבצעים ניתוח מהן ההשלכות?
תודה
 
ד''ר יצחק ענתבי  
21:56 20.10.09
אסנת שלום רב.
לכל ילד/ה יש שקד שלישי, והאבחנה היא ככל הנראה, שלבתך יש שקד שלישי מוגדל המפריע בזרימת האוויר בלוע האף. ההפרעה בזרימת האוויר גורמת לנזלות ולנחירות.
השקד השלישי בשנות חייו הראשונות של הילד, (עד 4-3 שנים), הולך וגדל, וכריתה בגיל הרך יכולה לתת מענה זמני בלבד. לעניות דעתי במצב המתואר במכתבך, כדאי לשפר את איכות החיים, והנשימה של הבת, ולנתח, ואין וודאות שגדילה מחודשת שלו, תיגרום שוב להפרעות המתוארות.
הניתוח מבוצע בהרדמה כללית, (קצרה), וכריתת השקד השלישי מבוצעת דרך הפה.
סיבוכי הניתוח נדירים ביותר, בכ - 1-2%, יכול להופיע דמום, נדירים הרבה יותר כאבים צוואריים.
המנעות מהניתוח, חוץ מההפרעה באיכות הנשימה וכל המשתמע מכך, יכולה לגרום להתרוממות החיך, ובגיל מאוחר להיזדקק עקב כך, לטיפול אורטודנטי, וניתוח מחיצת האף.
איחולי בריאות שלמה
שלום רב,
בתי בת 5, התחילה לסבור מדלקות גרון לפני שעה.
לצערי ראפאפן לא משפיע עליה- טופלה באמצעות אוגמנטין שלא ממש עוזר, בדלקות חזרו אחרי שבועיים.
בהמשך טופלה ע"י דלצין- אחרי הדלצין לא היו דלקות במשך חודשיים וחצי (לפני תחילת הטיפול בדלצין עשינו לה בדיקת דם anti streptolisin=800)
לאחרונה חזרה הדלקת וטופלה ע"י זינט (סיימה לפני שבועיים).
הערב כבר התלוננה שכואב לה כשבולעת- יכול להיות שמזג האויר גם משפיע.
לרוב אין לה חום, רק פעמיים מתוך ה-5 פעמים שחלתה בהם בשנה האחרונה היו מלווים בחום.
האם צריך להוציא לה את השקדים או שאפשר להמשיך לטפל באנטיביוטיקה- אולי לתת לה טיפול מונע?
חשוב לציין, יש לי עוד בת בגיל שנה- יכול להיות שהיא מדביקה אותה כי עד שהיא נולדה בתי הגדולה לא סבלה מדלקות גרון?

תודה,
ליאת
 
ד''ר יהושע דנינו   
21:52 18.10.09
שלום ליאת
יש לזכור שלא כל כאבי הגרון נגרמים רק ע"י דלקות גרון.
דלקות גרון שלא מגיבות לאנטיביוטיקה יכולות להיות וירליות,ואז הטיפול הכירורגי הו לא הטיפול המומלץ.לכן מומלץ להגיע למומחה לאא"ג בזמן הדלקת לאבחון נכון וטיפול מתאים.
טיפול מונע מומלץ בהמשך לטיפול המלא במידה ויש אינדקציה.
הדבקה בדלקות גרון הינה טיפטית,ולכן עוברת ביעול או נשיקה.
כל טוב.
ד"ר דנינו שלום,
חשוב לי לציין שבכל פעם שיש לבתי כאב גרון (גם אם הוא ללא חום) אני עושה לה משטח גרון. ברוב הפעמים (בשנה האחרונה בערך 5 פעמים) המשטחים יצאו חיוביים והיא טופלה באנטיביוטיקה, זאת למרות שלא בכל המקרים היה לה מוגלה בגרון.
אני קצת מבולבלת לגבי השאלה באילו מקרים כן שוקלים את הוצאת השקדים?

תודה,
ליאת
 
ד''ר יהושע דנינו   
23:33 19.10.09
שלום ליאת,
כאבי גרון ומשטח גרון חיובי אינם בהכרח מוכיחים שאכן מדובר בדלקת שקדים, ביחוד אם אין לילד חום. מקרים כאלה יכולים להיות גם קשורים לנשאות של החיידק שאז ניתן למצוא משטח חיובי גם ללא מחלה קלינית. לכן, חשוב לדעת האם הטיפול באנטיביוטיקה ניתן על ידי מומחה א.א.ג שאכן אבחן קלינית שמדובר בדלקת של השקדים ולא הסתמך אך ורק על המשטח החיובי. ההחלטה על הוצאת השקדים צריכה להעשות על ידי מומחה א.א.ג
כל טוב ובהצלחה
 
שרית
10:32 14.10.09
שלום רב ,
בניי התאומים אומרי ושליו בני שנתיים ותשעה חודשיים (נולדו בשבוע 34) .
סובלים מנחירות והפסקות נשימה , א.א.ג. הפנה אותי לבדיקת שמיעה , ומכון שינה
ע"פ תוצאות הבדיקה של אומרי א.א.ג המליץ לנתח רק את אדנואידים .
לגבי שליו היו לו 57 הפסקות נשימה בערך 10 לשעה , בבדיקת שמיעה יש ירידה בשמיעה .
(אני כאמא לא התרשמתי מהבדיקה שביצעו להם על מנת לאמת את תוצאות הבדיקה,
אני מבצעת להם בדיקה חוזרת במכון שמיעה אחר).
א.א.ג. המליץ לי לנתח את שליו גם אדנואידים וגם שקדים ,
דעתי היא כתוצאה מהנשימה דרך הפה השקדים נהיו מוגדלים .
חשוב לציין שלא היו לו דלקות גרון .


במידה ואני יחליט לנתח רק אדנואידים מה שיתן לילד לנשום מהאף ולא מהפה
לא יגרום לשקדים "לנוח" ולחזור לגודל נורמלי?

אשמח לקבל את דעתך,

שרית


 
ד''ר יצחק ענתבי  
16:28 16.10.09
שרית שלום רב.
נתחיל עם שליו,- מדד הפסקות הנשימה אצלו, מחייב ניתוח לכריתת השקדים, (והשקד השלישי), והמחשבה שהנשימה דרך הפה גורמת להגדלת השקדים, הינה מוטעית. הוצאת השקד השלישי בלבד לא תפתור את בעיית הפסקות הנשימה, וחוששני שיהיה צורך בהרדמה וניתוח חוזרים, וחבל!!!
כי השקדים לא ישובו "לגודלם הנורמלי".
לגבי אומרי, - אין כל התייחסות לתוצאות מעבדת השינה, ומכאן, וגם לפי החלטת הרופא, אני למד, שאין בעיה חמורה של הפסקות נשימה בשינה. אם אכן כך הדבר ההחלטה על ניתוח השקד השלישי בלבד, נכונה, ומוצדקת.
בדיקת השמיעה: אם יש לך חשש או רושם שתוצאות בדיקות השמיעה אינן נכונות, כדאי לבקש לבצע בדיקת BERA, (פוטנציאלים שמיעתיים), זוהי בדיקה אוביקטיבית, שאינה דורשת כל שיתוף פעולה מצד הנבדק.
סליחה על האיחור במענה לשאלתך, ואיחולי בריאות שלמה.
 
אסנת
08:29 10.10.09
יש לי תינוקת בת 7 שבועות, היא יונקת והשבוע גיליתי שמדי פעם ישנה הפרשה צהובה מאוזן אחת
(עדיין עם צהבת- 11.2)
אודה מאד לתשובתך.
אסנת
 
ד''ר יצחק ענתבי  
20:46 10.10.09
אסנת שלום רב.
צבע ההפרשה מאוזן בתך אינו קשור לצהבת. לעיתים בגיל זה יכולות להופיע הפרשות באחת או בשתי האוזניים, יש מקום לבדוק את מקורן ומהותן, ולטפל, על כן, כדאי לפנות למומחה א.א.גרון .
איחולי בריאות שלמה.
 
אסנת
14:31 16.10.09
בעקבות ההפרשה הצהובה מהאוזן ולאחר שהמלצת לפנות לרופא, פניתי לרופא ילדים שבדק את האוזן- הכל בסדר:), זו שעווה שהתנקזה החוצה, במידה ועולה חום או שהתינוקת מגלה אי שקט, יש לפנות שוב לרופא.
אני מודה לך מאד על תשובתך ותמיכתך- אסנת.
 
ד''ר יצחק ענתבי  
16:14 16.10.09
אסנת שלום רב.
שמחתי על השיפור, ומכאן והלאה, בכל מקרה של עליית חום, או/ו אי שקט שאינם מוסברים , חיוני מאוד לפנות לרופא, כדי לנסות למצוא את הסיבה, ולטפל בה.
איחולי בריאות שלמה.
 
ליאת
07:31 16.10.09
שלום רב ד"ר דנינו

אני אמא לילד מדהים בן 8 שהתגלתה אצלו מחלת הכוליסטאטומה ב2 האזניים.
היתי מבקשת בכל לשון של בקשה לנסות ולהבין ממך, מהם הגורמים למחלה הזו?
מהם דרכי הטיפול המומלצים ביותר?
האם יש סכנה שבני יהיה חרש כתוצאה מהטיפול?
בכל מקרה המון תודה על הרצון לעזור לבני ולי -ליאת
 
ד''ר יצחק ענתבי  
16:09 16.10.09
ליאת שלום רב.
הכולסטאטומה הינה תהליך הגדל באוזן התיכונה, לרוב בחלק הרפה של עור התוף, היא יכולה להיות קונגניטלית, אך לרוב היא מחלה כרונית נירכשת, כתוצאה של המצאות רקמת ותאי אפיטל באוזן התיכונה, בעקבות גלדים או צמיחה ציסטית בחלק הפנימי של עור התוף. אלה יוצרים תחילה רקמת קרן, בתוך חלל המוגבל היטב, הקרוי "פנינה" (עקב צבעו ומראהו).
עם התפרצות דפנות הפנינה, האוזן מפרישה באופן כרוני,
סכנת הכולסטאטומה, היא ביכולותיה ההרסניות, לעצמות השמע, ולדפנות האוזן התיכונה, והעצבים העוברים בה.
הטיפול היחיד המומלץ למצב זה, גם כדי למנוע את הסכנות הנ"ל, הוא ניתוח, ועדיף לפני פרוץ דפנות הפנינה. יש לציין שהניתוח בחלק מהמקרים, אינו סוף פסוק, ויהיה בם צורך בניתוח נוסף.
איחולי בריאות שלמה,
 
אירה
09:35 15.10.09
שלום רב

יש לי תחושה כי בני, בן שבועיים לא שומע.. אניי ודעת שבגיל זה קשה לבדוק שמיעה, אך אסביר מהיכן חששותיי: רפלקס מורו הקיים אצל תינוקות בני יומם קיים אצלו אך לא כתגובה למשהו שהוא שומע..
אם דוחפים את העריסה שלו בחוזקה/נתקלים בה בטעות הוא אכן מפסק ידיים ומפגין את הרפלקס, אך שום רעש פתאומי/חזק לא גורם לו לרפלקס הזה.
שוחחתי עם רופא הילדים והוא ביקש להגיע אליו רק בגיל חודש לבדיקה.
במידה ואכן הוא לא שומע (לא מגיב לשום צלילים, חלשים וחזקים כאחד..) מה יכולה להיות הבעיה ומה הסיכוים שניתן לטפל בה?

תודה מראש

אמא מודאגת
 
ד''ר יהושע דנינו   
00:15 16.10.09
שלום אירה,
ליקוי שמיעה בגיל הזה יכול להיות תורשתי או מזיהומים ויראליים שונים. לאור סיפורך אני ממליץ לך לפנות למומחה א.א.ג על מנת שיפנה אותך לבדיקה אודיולוגית מתאימה.
כל טוב ובהצלחה,
 
מיכל
12:19 15.10.09
שלום לצוות
הפנתי שאלה בעבר אליכם ובהמשך לתשובתכם ,
בני הסובל מירידה בשמיעה בשתי אוזניו (35) עקב נוזלים, דיווח לי הבוקר בהתרגשות (יש לציין התרגשות מלווה בהיסטריה) כי פתאום הוא מרגיש שהוא שומע חזק מידי באוזן (שבה הייתה לו דלקת ובעטיה לוקח אנטיביוטיקה עדיין), הוא אמר שהוא מרגיש שאנשים צועקים לידו..
האם יתכן כי האוזן "נפתחה" וכי האנטיביוטיקה סייעה לניקוז/התייבשות הנוזלים?
תודה רבה על תגובתכם
גילי
 
ד''ר יהושע דנינו   
00:12 16.10.09
שלום גילי,
אחת האפשרויות היא שיתכן שהתעלה שבין האוזן והגרון נפתחה והנוזלים פחתו או נעלמו. אך יכולה להיות תופעה אחרת הנקראת תופעת "גיוס" שבה אוזן עם ליקוי שמיעה מהמקור של השבלול רגישה יותר לעליות של עוצמת הקול ולכן בנך מציין שצועקים לידו. לפי בדיקת השמיעה וטימפנומטריה ניתן לדעת איזו מהאפשרויות נכונה לגבי בנך.
כל טוב ובהצלחה,
 
לילך
09:23 15.10.09
במהלך החורף שעבר בני (שהיה בן שנה וחצי) סבל מאוד מדלקות אוזניים חוזרות והיה מנוזל הרבה. רופאת הילדים המליצה לנו להתחיל טיפול מונע לדלקות אוזניים.
כלומר, לקחת כל יום אנטיביוטיקה על בסיס יומי במינון נמוך (7 מ"ל מוקסיפן).
הטיפול נמשך לפחות 5 חודשים בסופו של דבר. לאט לאט הפסקנו לו את זה בהדרגה.
האם זה אומר שהוא פיתח עמידות לאנטיביוטיקה? מה הדעות על טיפול מסוג זה בכלל?
 
ד''ר יהושע דנינו   
00:03 16.10.09
שלום לילך,
טיפול מונע אנטיביוטי הוא אחת הדרכים למניעת דלקות אוזניים חוזרות, דרך נוספת היא כירורגית ובה מבצעים ניתוח כפתורים ובמידת הצורך הסרת השקד השלישי, שהוא אחד הגורמים התורמים לדלקות אוזניים חוזרות.
כל טוב ובהצלחה,
 
אדווה
15:45 13.10.09
שלום רב,
אני ממש אובדת עצות, לבתי בת החודשיים יש אף סתום שמאד מקשה עליה את הנשימה: היא מחרחרת, נושמת בכבדות , בוכה כי זה מציק לה..נחנקת באוכל..

ניסנו הכל: מי מלח, סטרימר, אנאלציה, בצל ליד המיטה, אדים חמים וכלום לא עוזר...
רופא הילדים הסביר שמדובר ברירית האף שבצירוף לאף הקטן מקשה עליה את הנשימה.

כולנו סובלים ובעיקר הקטנה האם תוכלי לייעץ מה עוד ניתן לעשות? או לספר מנסיונן של אמהות אחרות מתי זה אמור לעבור?

תודה,
אדווה
 
ד''ר יהושע דנינו   
23:34 13.10.09
שלום אדווה,
ניתן להשתשמש בספרי אוטריוין לתינוקות לתקופה קצרה של 5-6 ימים, למרות שהספרי מומלץ לטיפול החל מגיל שנתיים, במקרים מסויימים כמו של ביתך ניתן לעשות בו שימוש.
כל טוב ובהצלחה
 
אדווה
00:15 14.10.09
תודה דוקטור.

האם יש סכנות בשימוש באוטריוון בגיל הזה.

במידה ואחליט לא להשתמש בתרופה האם אני מסכנת את בתי?


תודה על התייחסותך,
אדווה
 
אדווה
00:19 14.10.09
תודה דוקטור.

האם יש סכנות בשימוש באוטריוון בגיל הזה.

במידה ואחליט לא להשתמש בתרופה האם אני מסכנת את בתי?


תודה על התייחסותך,
אדווה
 
אדווה
00:19 14.10.09
תודה דוקטור.

האם יש סכנות בשימוש באוטריוון בגיל הזה.

במידה ואחליט לא להשתמש בתרופה האם אני מסכנת את בתי?


תודה על התייחסותך,
אדווה
 
שרית
12:08 14.10.09
תנסי מים עם מלח , או לחילופין STREMAR
+ הוספת הודעה
   1 ...  75  76  77  78  79  80  81  82  83  ...  101  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אף אוזן גרון   אף אוזן גרון ילדים   כאבי אוזן   דלקת אוזניים   ניתוח כפתורים באוזניים   סינוסיטיס   צרידות אצל ילדים   שיעול
RSS RSS פורום אף אוזן גרון ילדים