בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום נוירולוגיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירולוגיה ילדים עמוד 19

פורום נוירולוגיה ילדים נועד לתת מענה לבעיות נוירולוגיות, עצביות בילדים. פורום נוירולוגיה ילדים מטפל בנושאים כגון: אפילפסיה, פרכוסים, מחלות נוירומוסקולריות, כאבי ראש, הפרעות התפתחות,קשיי למידה,מערכת העצבים,מומים מולדים,גידולים,טיקים ועוד
מנהלי פורום נוירולוגיה ילדים:
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב
לפרטים נוספים
פרופ' רחל שטראוסברג
לפרטים נוספים
 
אסתי פרטוש
18:34 10.02.13
שלום רב, לבני בן ה6 היה חום גבוה. 39.6 ואובחנה שפעת. בלילות הוא היה קם ואומר דברי טירוף וחוסר הגיון. שהוא מפחד מאבא, שאני אעשה דברים ללא הגיון. נראה כאילו הוא רואה דברים שכנראה הפחידו אותו. העיניים פתוחות לרווחה וכל גופו רועד. הרגעתי אותו בחיבוק, שטפתי לו את הפנים ואמרתי דברים מרגיעים שאמא אוהבת ושאמא פה ...עד שהוא היה חוזר לעצמו ונרדם. כך קרה 4 פעמים בלילה, גם כשהחום ירד. היום כשהוא אחרי השפעת, הוא אומר לי כשהוא מסתכל עליי שלפעמים הוא רואה איברים בפניי שגדלים (לדוגמא עין גדולה במיוחד) או דברים שמצטמצמים יותר מהאחרים. אני דואגת... משהו קרה לו בעקבות החום? האם נפגע משהו במוחו? אולי אלו דמיונות של ילד בן 6 שמחפש תשומת לב. אני צריכה לקחת אותו לנוירולוג? הוא עבר בדיקת ראייה והכל תקין. האם 4פעמים בלילה הזיות חום, זה נורמלי? אנא חזרו אליי
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:56 13.02.13
נשמע שמדובר בתופעת " עליסה בארץ הפלאות" של הגדלה או צמצום מראות כחלק מזיהום ע"י נגיף EBV הנגיף של מחלת הנשיקה. יש להיוועץ בנוירולוג ואולי לבצע EEG .
 
טלי
17:12 12.02.13
שלום בני בן ה15 סובל מפגיעות בעמוד השידרה L4L5 בשנה האחרונה החל בטיפולי פיזותרפיה והידוטרפיה. הפיזותרפיסטית הבחינה בהחמרה ברגל ימין ובנוסף הילד ציין שהרגל מעיין ננעלת במהלך ההליכה. הוסבר לנו שזאת לא נעילה של הברך שזהו מצב הקשור לטונוס גבוה הופננו לנוירולוג לבדיקה עם המכתב המצורף מהפיזותרפסטית שבו נאמר : שהנעילה מתרחשת בזמן swing ומתאימה יותר לתיאור עלייה בטונוס כמו כן clerarance מופחת מימין. שמוביל לhigh steppage gate אני שואל את עצמי כיצד ניתן לטפל בבעיה זה אם לא בעזרת הידוטרפיה ופיזותרפיה שהיו אמורים כביכול לשפר את המצב.
 
נועה
22:00 10.02.13
שלום,
בני אובחן כסובל מבעיות רגשיות ואושפז במסגרת אישפוז יום. כעת הוא מופנה ליועץ גנטי, מהרופאים נמסר כי הוא סובל מבעיות נוירולוגיות רבות, והוזכרה המילה דיסמורפיזם. מה זה אומר?
אשמח לקבל כל תשובה שתאיר את עיניי
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:00 11.02.13
דיסמורפיזם הכוונה לחריגה מתבניות ומתארי פנים מקובלים למשל מרחק גדול בין העיניים, אוזניים בעלות מבנה חריג, אף בולבוסי וכד'.
 
גילי
22:27 10.02.13
בני בן שישה וחצי שבועות. נולד בשבוע 40 במשקל תקין ובלידה תקינה. אפגר 10. בשחרור מבית החולים ציין הרופא כי יש לו היפוטוניה של חגורת הכתפיים והפנה לפיזיותרפיה. הפיזיותרפיסטית בדקה וטענה כי אכן יש מעט טונוס נמוך וביקשה שנגיע למעקב אחרי חודש. לפני שבוע היינו אצלה שוב והיא מצאה שיפור רב בטונוס של בני וטענה כי אין לו היפוטוניה כי אם טונוס מעט נמוך וכי לא צריך בשלב זה פיזיותרפיה. נכון להיום, בני לא ממש יוצר איתי קשר עין רציף ( רק לכמה שניות ולפעמים עוקב אחרי פרצופי במבטו ) ואינו מחייך ( חייך אולי פעמיים חיוך רצוני ). ראשו מופנה רוב הזמן לצד שמאל וכך גם המבט : מופנה לרוב לצדדים. כשנמצא על הבטן כן מרים ראש מעט ויודע לסובב ראש מצד לצד וגם דוחף את רגליו. בנוסף סובל הקטן מעצירויות ( אני חושבת שזה נקרא עצירות: יציאה פעם בשבוע- 10 ימים, רכה ובצבע חרדל ). אני מציינת את כל הפרטים הללו כי הבנתי שעצירות יכולה להיות ביטוי למחלה נוירולגית כלשהי. ובגלל הנתונים : עצירות + לא מחייך + לא יוצר קשר עין + לא עוקב = אני חוששת לו מאד מאד שמשהו לא תקין. האם יכול להיות שסובל מאוטיזם? שיתוק מוחין? או בעיה נוירולוגית אחרת? אני אשמח לחוות דעת ולא רק להפניה לנוירולוג
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
12:58 11.02.13
למרות עושר הנתונים שאת מספקת אין מנוס מבדיקה נוירולוגית קפדנית והתרשמות אישית מהתינוק.
שלום,
בתי בת ארבעה חודשים. במהלך החודש האחרון בעת האכלה מבקבוק פוזלת לכיוון הבקבוק ונראה כאילו מתנתקת מהמציאות . תנועת עיניים מפחידה ומוזרה ,אבל רק בזמן שאוכלת מבקבוק. האם האכלה מרדימה אותה ולאיזה רופא ניתן לפנות (רופא הילדים לא מבין על מה אני מדברת). תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
10:01 10.02.13
יש לפנות לנוירולוג ילדים ולנוירואופטלמולוג.
 
נאורה
18:23 09.02.13
ילד בן 6 פתאום בשבוע האחרון התחיל לעשות טיקים עם הראש ומידי פעם מערב את כול הגוף (נראה כמו צמרמורת) ולעיטים פתאום לוקח נשימה עמוקה.
ביומיים האחרונים מאוד החריף ותדירות הטיקים עלתה
מה לעשות לאן לפנות?
תודה נאורה 0528866996
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
09:54 10.02.13
יש לפנות לנוירולוג ילדים
 
רחל
11:01 08.02.13
לחברי הפורום שלום רב
בני בן 7 והוא מתקשה בהקשבה למשך השיעור (יש הרבה הסחות דעת מצידו)
אך אני חייבת לציין שהוא מבין ויודע את החומר הנלמד בכיתה
עשינו איתו ניסיון למשך 3 שבועות והסברנו לו אם יקשיב בשיעור ללא הפרעה, יקבל צופר בסוף השבוע, - והוא אכן הצליח לעמוד במשימה היטב!!
שאלתי היא האם זה יכול להיות סמפטום של בעית קשב (למרות שהתופעה נעלמת בזמן שנותנים לו זריקת מוטיבציה??)
תודה רבה
רחל
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
09:53 10.02.13
הוא צריך לעבור הערכה מסודרת על ידי נוירולוג ילדים.
דר' שלום,
1.אנו הורים לילד בן 8.5.
2.מגיל 4 סבל מטיקים קלים צוואר, לשון, עיניים, כתפיים.
3.סבל מחיידק בגרון3 פעמים סטרפטוקוק-A
4.ב- 2010 פנינו לנוירולוגית שביקשה לבדוק את סטרפטוליזין ואכן תוצאת הבדיקה
הייתה מאוד גבוהה כ-1200 !!
5.כבר מס' שנים ללא סטרפטוקוק A , אך בכל זאת סטרפטוליזיןAsLO - גבוה מאד.
6.מאז הטיקים באים והולכים.
7.ביוני 2012 פנינו לפרופ' למחלות זיהומיות אשר הפנה את הילד לבדיקת קרדיולוג- הבדיקה הקרדיולוגית תקינה.
8.בנוסף המליץ על טיפול מונע 5CC מוקסיפן למשך חצי שנה (הפסיק ב- 30/12/12 **בתום חצי שנה שנטל מוקסיפן נערכה בדיקה ותוצאה- 992 סטרפטוליזין.
**כיום , ינואר 2013 , ללא מוקסיפן , נערכה בדיקה נוספת (כן, שוב ביצענו בדיקה למרות הזמן המאד קצר בין הבדיקות ...) ותוצאות הבדיקה – 1025 !! ** כלומר- מייד כשהפסיק מוקסיפן- עלו הנוגדנים סטרפטוליזיןAsLO - - ל- 1025.
9. היום-9/2/13- **ביומיים האחרונים- טיק בזמן עמידה- "חצי קיפול" מהמותן - גב- כתף.
10. הטיקים החמירו מאוד והתנועות כוללות תנועת גב מעוגלת (בעיקר בזמן ישיבה או מול טלוויזיה ווכן מיצמוצים וסיבוב-עיגול עיניים. גם החל מעט חירחור קל (ווקלי) מס' פעמים קצר ומועט.
11. יש לציין אין כפייתיות . מזיע הרבה ובקלות , מרגיש צמא במהלך היום.

12.אנו מבקשים מאד עצתך ושאלה האם אכן מצב זה יכול לפגוע במוח?
האם קשור לטורט ? האם קשור לסינרם כוריאה?
חשש לפנדס?
האם מצב זה יכול להפסיק מתי שהו ?
13.האם קדחת השיגרון ? האם ניתן להירפא מהטיקים ? האם מתפוגגים?
14.מתי תרד רמת הנוגדנים? האם יש סיכוי שתרד וכיצד?
15. חשוב!!- איזה בדיקות מומלץ לבצע ? אנא צייני זאת בבקשה.
16. * האם סטרפטוליזין O גבוה מביא למחלה אוטואימונית- מחלות חיסון עצמי ואז מערכת החיסון מתחילה להיאבק נגד הגוף עצמו ?? (קראתי על כך)
17. סלחי לנו על כל השאלות אך אנו מודאגים מאוד מאוד. תודה רבה !
 
מעיין
12:56 08.02.13
התוצאה יצאה אזור של הארכת זמני הרפיה בחומר לבן פריוונטריקולרי פריאטלי גבווה משמאל כמתואר כנראה שיניים שלPVL הרחבהקלה של חדרי המוח הלטרלים פרט לכך ללא מצאים מיוחדים..החדרים הלטרלים מעט בולטים נמדדו ברוחב של 15 מ"מ ו13 מ"מחדר שלישי ורבעי תקין מה זה אומר כל זה
לבני יש פרכוסים תכופים שהם שניונים לגידול. אחת לשבוע עשרה ימים יש לו ארוע של קימה בבוקר נפוח בפנים ובידיים מה שנראה כבצקת( לא מגיב ללחיצה כבצקת), הוא עייף מאוד ואף נרדם לעיתים, בהמשך הופך למאוד עצבני וחסר שקט כולל ירידה קוגניטיבית משמעותית ואז מגיעים פרכוסים חלקיים מורכבים שלאחריהם יורדת הנפיחות ואז הוא חוזר לעצמו מכל הבחינות. התהליך מהקימה בבוקר עד הפרכוסים והירידה בנפיחות נמשך כיום שלם.

בני סובל מפרכוסים חלקיים מורכבים שמופיעים גם ללא ארוע הנפיחות.

מה ההסבר לתופעת הנפיחות? כיצד ניתן להתמודד עם זה ולמנוע? האם יתכן שהנפיחות היא גם פנימית במוח או אברים פנימיים? האם זה מסוכן?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
07:57 08.02.13
קשה לי קצת להבין את תופעת הנפיחות וליצור קשר בינה לבין הפרכוס, בטוח שלא מעידה על נפיחויות פנימיות
מציעה שתדברי עם הנוירולוג שעוקב אחרי בנך (אם את בשיבא ד"ר ברק ציפרמן ) ותנסו לבדוק את הקשר שנראה לי לא הגיוני
 
tinoki
09:46 04.02.13
הבן שלי פרכס עקב עלית חום. מכיון שהפרכוס היה רק בצד אחד (פרכוס מורכב) ותוצאות ה-EEG לא היו תקינות לאחר האירוע התבקשנו לחזור על בדיקת ה-EEG ולפנות לניורוכירוג.
עוד לפני ביקורנו אצל הרופאה ולפני ביצוע הבדיקה החוזרת התבקשנו גם לבצע MRI.
האם תוכלו להגיד לי מה יתרונות ה-MRI ומדוע היא מבוצעת במקרים אלו?
כמו כן, האם כדאי קודם לראות מה יהיו תוצאות ה-EEG ולחסוך מהילד הרדמה?

תודה רבה על המענה
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
07:56 08.02.13
אם אכן היה איאיגי לא תקין לאחר הפרכוס יש מקום לביצוע איאיגי חוזר , ולפנות לנוירולוג ,רק אם נוירולוג יחשוב שיש צורך בביצוע NMRI אחרי בדיקתו יהיה טעם בMRI(אלא אם כן נבדק על ידיד נוירולוג בעת האשפוז
MRI מראה את מראה המוח ולא את הפעילות שלו ויתכן שההפרעה באיאיגי היתה חד צדדית ויכולה לרמוז על הפרעה מבנית ולכן הומלץ על MRI ברור שלא הופנה לנוירוכרורג כי לא מועמד לניתוח.
 
יעקב
09:31 07.02.13
שלום לרופאים . יש לי ילד בן 6.5 שלפני כחודשיים שלושה , החלו להופיע לו עוויתות בפנים לא רצוניות שהוא לא שולט בהם . כל כמה דקות בודדות , פתאום הוא עושה מן פרצוף לא נישלט ובנוסף שם את האצבע שלו ליד הפה באופן לא מודע . זה בא ביחד .
ניסינו להעיר לו על כך , כל פעם שזה קרה , אך ניראה שזה לא נישלט והוא לא מפסיק.
רצינו לקבוע תור לנוירולוג , אך התור הכי מוקדם הוא לעוד חודשיים . חשבנו שזה משהו שיחלוף מעצמו , אך אין לי מושג אם אכן זה כך . או אולי זו בעיה אחרת בכלל.
אני מבקש את עזרתכם . אני אובד עצות .

תודה.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
15:14 07.02.13
על פניו לפי התיאור זה נשנע כטיקים. תנסו להקדים תור לנוירולוג ילדים.
בני בן 10, ADHD נוטל קונצרטה/ריטלין מזה כשלוש שנים. מדובר בילד פיקח במיוחד ומצטיין בלימודיו. חברותי למדי - אך סובל מחרדת קהל קלה. לאחרונה נוטה גם להתפרצויות זעם ואף להסתגר בתוך עצמו, שכן טוען שאינו מצליח למצוא מילים להסביר את המתרחש, ולכן הוא מעדיף שלא לשתף אותי או את המורה. האם מדובר בתופעות לוואי של הריטלין או שמא מומלץ טיפול פסיכולוגי או אחר?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
15:13 07.02.13
יש להתרשם מהילד על ידי נוירולוג ילדים.
שלום,
אני יודעת שאני כבר לא ילדה , אך אשמח לתשובה
אני בת 29
יש לי לקות למידה קלה,
וכבר שהייתי קטנה , אבחנו אצלי NF 1
יש לי המון המון כתמי קפה, נמשים בבית שחי וכמובן שגם גידולים ,
בעבר היה לי הצטברות נוזלים בראש שחייב ניתוח - פיום .

בנוסף יש לי המון גידולים קטנים בגוף וכ- 5 גדולים שהם פנימיים
הגושים מידי פעם כואבים , אך לא ברמה כזו המצריכה כדור.

אני כמובן נמצאת במעקב עיניים ו MRI

****שאלתי היא :
האם למי שיש NF1 יש סיכוי גדול יותר לחלות ב NF2 .,
האם המחלה יכולה להחמיר?
האם יכולים פתאום לצמוח לי גושים חיצוניים ולהופיע לי תסמינים אחרים

המון תודה
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
08:55 02.02.13
NF1 וNF2 הן מחלות שונות ואין ביניהן קשר
כן במחלתך יכולה להופיע החמרה הקשורה בהופעת גידולים נוספים אני מציעה שתפני למעקב במרפת הNF באיכילוב
האם בבקשה תוכלי , לענות על השאלה הנוספת ששאלתי כמה הודעות למטה,

תודה
 
רומית
20:31 03.02.13
ביתי בת השלוש החלה למצמץ בתדירות משתנה מזה כשבועיים שלושה. (אציין כי ביתי הבכורה מצמצה מספר שנים עם הפוגות, כרגע לא קיים. הבכורה התחילה בערך בגיל 4). חוץ מזה ילדה מפותחת ובריאה. לאור נסיוני עם ביתי הבכורה אני יודעת שזו תופעה מוכרת, ומנסה לקחת בקלות, אך השאלה שלי האם הגיל הצעיר מהווה חריג או שתופעה גם מוכרת?

תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
09:39 04.02.13
התופעה אינה כלל חריגה בגיל כזה. תוארו מקרים של טיקים המתחילים כבר בגיל שנה.
 
רומית
10:05 04.02.13
כלומר כל עוד זה טיק מבודד להתעלם ולהמתין, כמו שהונחיתי עם הבכורה? (ואכן זה חלף אם כי שב מדי פעם...)
שלום,
בתקופה האחרונה עולים לי המון תהיות שאלות ומחשבות שמכניסות אותי למצב מדוכדך, ואני חייבת לקבל תשובות אותם אני מקווה לקבל פה.
אז קודם כל המון תודה על התשובות והתמיכה שלך ,

בהמשך להודעתי רציתי לדעת עוד מס' דברים

כפי שאמרתי קודם אני בת 29 ויש לי NF

רציתי לדעת בממוצע גוש נגיד שקוטרו 6 ס"מ מה משקלו ?

אני שומרת בהקפדה על דיאטה ותוזנה בריאה וכמובן ספורט(ספינינג, ריצה אירובי וכו')
לפחות 7 פעמים בשבוע .
ובחודש האחרון עליתי בצורה לא מובנת 2.5 קילו , (שמבחינתי זה המון כי לרדת אני לא מצליחה בכלל אפילו לא חצי קילו)

רציתי לדעת

האם ידוע על בעיות מסוג זה (מטבוליזם משובש , עלייה במשקל ) אצל חולי NF

האם יתכן כי העלייה נובעת מגוש חדש \גידול בגוש מסויים

האם הריון (שכולל יעוץ גנטי) יכול לגרום בוודאות להחמרה ב NF , אם כן באיזה אופן ומה ניתן לעשות למנוע זאת.

המון המון תודה
 
טלי
17:53 28.01.13
שלום שאלה לגבי בני בן 15 רציתי בבקשה לדעת ממה נוצר ספסטיות ברגלים? ומה הטיפול הנידרש דרך איזה רופא נוירולוג או נוירוכירוג ? תודה.
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
00:11 29.01.13
ספסטיות נובעת מבעיה בחוט שדרה או במוח.
יש להתחיל את הברור אצל נוירולוג
 
ליטל
09:15 27.01.13
שלום
בני בן ה-3 החל לקלף את העור סביב הציפורניים כולל קילוף הציפורן העליונה
בפעם האחרונה היה זיהום באצבע כתוצאה מפעולתו וקיבל אנטיביוטיקה
האם חלילה יתכן קשר לבעייה מעבר להרגל סתמי שפיתח ??
איך גורמים לו לעצור הפעולה הזו ??

אשמח לכל התייחסות ****
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
00:19 28.01.13
מדובר בהרגל והתשובה עליו היא חינוכית ולא נוירולוגית
שלום וברכה

קיבלנו תוצאות EEG להלן בוצעה בדיקה בעירות ובשיתוף פעולה חלקי, רקע לא סדיר, סימטרי, מורכב מפעילות אלפא 8 מ/ש מעורבת במעט פעילות טיטא נישום יתר גרם להאטה פיזיולוגית בינונית סימטרית וחולפת אין שינוי בגירוי אור

האם תקין אודה לתשובתכם
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
00:18 28.01.13
רישום תקין
שלום רב,
ביתי נולדה בתאריך ה 21.01.2013 השתחחרנו ב- 23.01.2012 הכל תקין. לעיתים כשאני מחזיקה אותה אני מרגישה רעידות בגופה ( לא מקור) למספר שניות פעםפעמיים ביום. אני מפחדתצ שזה סוג של פרכוס שיחמיר.
מה מומלץ לעשות? ביום ראשון אנו בטיפת חלב לשקילה.
שירה
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
00:19 28.01.13
רוב הסכויים שמדובר במיוקלונוס של תינוקות קטנים אבל אם את בעלת נסיון והרעד חריג בעיניך בדקי אצל רפא הילדים
+ הוספת הודעה
   1 ...  15  16  17  18  19  20  21  22  23  ...  112  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פרכוסים   הפרעות התפתחות   קשיי למידה   מערכת העצבים   מומים מולדים   גידולים   טיקים   נוירולוגיה ילדים
RSS RSS פורום נוירולוגיה ילדים