בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום נוירולוגיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירולוגיה ילדים עמוד 19

פורום נוירולוגיה ילדים נועד לתת מענה לבעיות נוירולוגיות, עצביות בילדים. פורום נוירולוגיה ילדים מטפל בנושאים כגון: אפילפסיה, פרכוסים, מחלות נוירומוסקולריות, כאבי ראש, הפרעות התפתחות,קשיי למידה,מערכת העצבים,מומים מולדים,גידולים,טיקים ועוד
מנהלי פורום נוירולוגיה ילדים:
פרופ' רחל שטראוסברג
לפרטים נוספים
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב
לפרטים נוספים
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי
לפרטים נוספים
 
דפנה
18:31 18.12.12
שלום ביתי עברה ניתוח ספינה ביפינה.לפני כשנתיים. שיחרור עגינה נוסף בחודשים האחרונים. הילדה מתלוננת על רעד ברגלים בעיקר במצב ישיבה ובשכיבה .לעת ערב גם בשינה היא מרגישה התכווציות. תור לנוירולוג ילדים ניקבע לעוד כחודשיים האם יש סיבה לדאגה?אודה לכן על תשובה.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
20:05 18.12.12
אם התופעות חדשות והופיעו רק אחרי הניתוח ונמשכות לא הייתימ מחכה חודשיים ואת צריכה לבקש מהנוירוכרורג שניתח אותכם לדאוג לכם לבדיקה נוירולוגית
 
תמרה
02:33 17.12.12
שלום לכן,

בני הוא בן 15 חודשים,ילד ראשון.מאז שהיה בן 10 חודשים אני חשה בעיכוב התפתחותי בעיקר בחלק הרגשי וגם בחלק המוטורי.
היינו באבחון אצל פסיכיאטר ילדים אך זה לא סיפק אותנו ,שכן תופעות נוספות ו/או אי תופעות אחרות מדאיגות אותנו ההורים עד לכדי רמה של חוסר תפקוד.

עד שנתקבל למכון להתפתחות הילד,האם תוכלו להפנות אותי לאדם שיוכל לפחות להרגיע /להדריך .

נשמח לעצתכן.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
06:49 17.12.12
את יכולה לנסות ולראות נוירולוג ילדים דרך הקופה לרובם גם הכשרה התפתחותיתלצורך הערכה על מידת הקושי ודחיפות ההתערבות
 
איריס
21:13 15.12.12
בני בן 6 , עבר בשלום בנס אנצפליטיס לפני שנתיים, כעת החלו טיקים בפה אצלו,כמין פיהוק, שמתגבר ברצף בעיקר לפני השינה , בצפיה בטלויזיה, או במשחק במחשב למשל. אנו מוטרדים מאוד. הטיקים נמשכים כבר כחודשיים. האם יש קשר לאנצפליטיס ? , האם יש לעשות eeg או mri ? , ומה עלינו לעשות ???
תודה מראש.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:53 16.12.12
אם היתה אנצפליטיס וירלית ולא חיידקית סביר להניח שהטיקים לא קשורים והופיעו באופן בלתי תלוי. בכל מקרה, כדאי להיבדק אצל נוירולוג ילדים שמתמצא בכך.
בני בן ה-8 מטופל בקלוניריט (3 כדורים כל בוקר) לטיפול בטיקים מוטוריים מורכבים. בתחילת הטיפול הופיעה ישנוניות שחלפה כעבור מס' ימים. לתרופה השפעה מצויינת - הפחתה משמעותית בתדירות ובעוצמת הטיקים. אלא שבימים האחרונים, לאחר למעלה משלושה חודשי טיפול רציף, הופיעו לראשונה סחרחורות. קבענו תור לנוירולוג המטפל והפחתנו מ-3 ל-2 כדורים. עד שנפגוש את הרופא רציתי לדעת, האם עקרונית תיתכן הופעת תופעת לוואי שכזו לראשונה לאחר טיפול כה ממושך והאם קיימות המלצות נוספות, מעבר להקפדה על שתייה מרובה, על מנת להתמודד עם כך. תודה.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
09:59 13.12.12
קלוניריט היא גם תרופה להורדת לחץ דם. כדאי לבדוק לילד ל.ד. ולראות האם הסחרחורות הן ביטוי של ידידה בל.ד.
תודה רבה על תשובתך. הסחרחורות הופיעו לאחר שבננו סבל מוירוס והקיא במשך יממה, וחשדנו שה"התייבשות" היחסית בשילוב התרופה אכן הורידו את לחץ הדם וזו הסיבה לסחרחורות. מכיוון שעלינו להמתין שלשה שבועות נוספים לתור לייעוץ בקופ"ח ואיננו רוצים להפסיק את הטיפול אם אין בכך צורך מיידי אבקש לדעת: במידה ומתברר ואכן קיימת ירידת מה בלחץ הדם - האם כל ירידה בלחץ הדם אצל ילד המטופל בקלוניריט מחייבת הפסקת הטיפול התרופתי, או שניתן לשלוט בה ע"י הקפדה על שתייה מרובה? תודה מראש.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:51 16.12.12
אם יש ירידת ל.ד משמעותית בבדיקות חוזרות ונשנות כדאי לשקול הפסקת טיפול.
 
תמר
09:47 11.12.12
בני בן 5, התחיל לפני שבוע וחצי לקחת ריטלין 10 מ"ג פעם ביום.
בהתחלה היו טיקים שעברו די מהר, אבל עדיין יש ריבאונד של רגישות יתר (נטיה לבכי) לאחר השפעת הכדור.

1. האם עדיין יש סיכוי שתופעת הריבאונד תחלוף? כמה זמן נותנים לגוף להתרגל לפני שמגיעים למסקנה שזה מה שהכדור עושה לילד?

2. בזמן נטילת הכדור ההשפעה מצוינת, אבל זה רק 4 שעות. האם ניתן בגילו לעבור לכדור של 6 שעות?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
23:20 11.12.12
קשה לדעת אם תופעת הרבאונד תחלוף היא יותר שכיחה בריטלין הרגיל ופחות בריטלינים המשתחררים לאט ואת יכולה לתת לזה עוד שבוע שבועיים. בנך יכול לקחת תכשיר של שש-שמונה שעות אם תתני בשלב ראשון רבע ובהמשך חצי מתחולת הקפסולה של ריטלין LA 20 מ"ג.
 
תמר
07:45 12.12.12
האם הכוונה לתת לו רבע כדור ולאחר מספר שעות לתת לו חלק נוסף של הכדור?
לצערי אופציה כזו לא קיימת כי לצוות הגן והצהרון אסור לתת תרופות, אז אנחנו חייבים להתבסס על כדור שאנחנו ההורים נותנים לו לפני הגן.

האם יש אפשרות כזו שתחזיק יותר מ 4 שעות?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
10:10 12.12.12
אכן לא הבנתי מתחילים מלתת רבע מתחולת הקפסולה בבוקר ואם אין תופעות לוואי עולים בהמשך לחצי מתחולת הקפסולה וההשפעה אמורה להיות מתמשכת מעבר לארבע שעות
 
איציק
11:47 09.12.12
שלום רב
בתי בת 8 חודשים נולדה תאומה בשבוע 32 + 5 בלידה רגילה. לאחר שבוע בפגיה התגלה כי קיימים מספר דימומים בראשה . לאחר חמישה שבועות ו בדיקת MRI שוחררה הביתה כאשר נאמר לנו כי הדימומים בראשה נספגו. עד עתה מלבד איחור קל בהתפתחות עקב פגות הילדה מתפתחת יפה ועושה מה שילדה בגילה אמורה לעשות ללא בעיה קלינית כל שהיא.
לפני 4 חודשים התגלה אצלה עליה בהיקף הראש דבר אשר הצריך מעקב בעיניין .
בבדיקות U.S אחת לשבועיים הובחן אצלה הרחבת חדרים קלה עד בינונית בעיקר בחדר השלישי .
עשינו לפני שבוע MRI נוסף ובתוצאות התגלה כי האקוודוקט חסום (מה שמסביר את הרחבת החדרים והעלייה בהיקף הראש)
בחודש וחצי האחרון ישנה עצירה מלאה של העלייה בהיקף ראש , המרפס שקוע הילדה מתנהגת כרגיל עולה במשקל יפה אוכלת . נראה כי הבעיה היא אסימטומטית ולא נראה שיש בעיה קלינית אצל הילדה.
למרות הכל ברצוני לשאול מה ההשלכות של החסימה באקוודוקט ואיך היא עולה בקנה אחד אל מול העצירה בהיקף ראש , המרפס השקוע ומה מצפה לנו ? האם אפשר יהיה להימנע מניתוח שאנט או הטיפול בסיב אופטי .או האם יכולה לחיות עם החסימה הזאת
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:42 10.12.12
הדיון בסוגיה מאוד חשוב ויש להפנותו לנוירוכירורג המטפל והעוקב.
שלום רב, האם זה מסוכן לבצע בדיקת MRI מח עם חומר ניגוש פעמיים במהלך שלושה חודשים? ביצעתי בחודש 09.2012 בגלל כאבי ראש חזקים ובחודש 12.2012 יש לי עוד בדיקה לאחר חבלת ראש האם בדיקה זו מזיקה בפעם השניה עם חומר הניגוד ?
תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:29 09.12.12
בד"כ הבדיקות עוברות ללא סיבוכים בפרט אם תפקודי הכליה תקינים.
 
דני
23:48 05.12.12
שלום, בני אובחן ADHD (לא לוקח ריטלין כי קטן במשקל וגם לא ככ השפיע עליו) - בן 6 בכתה א.
בשלושת השבועות האחרונים פיתח תיקים (מצמוצים+ חריקת שיניים+ עוויות פנים+ הזזות ראש ימינה ושמאלה/למעלה למטה , הזזות כתפיים)
מה עושים, האם להתעלם או שמא שמא נדרש טיפול אקטיבי כלשהוא
תודה,
דני
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
10:16 06.12.12
בהחלט יש להתעלם, אך בכ"ז כדאי להיוועץ בנוירולוג ילדים כדי לעמוד על מידת החומרה והאם יש צורך בטיפל תרופתי.
 
מירב
16:41 05.12.12
מבקשת המלצה על נוירולוג ילדים בירושלים. אם אפשר מקופת חולים ממכבי.
 
מירב
11:33 05.12.12
שלום, בתי בת 7.5 תלמידת כתה ב'. הילדה חכמה ונעימה בסך הכול, מאוד רגישה ומה שמדאיג אותי זה הקשיים שיש לה בלימודים, מאוד קשה לה בחשבון למרות ההסברים והלמידה, בעברית כתב לא מסודר לפעמים מתבלבלת עדיין עם אותיות וקושי בקריאה, לאחרונה מתפרצת ונלחמת איתנו, בוכה בקלות יחסית. האם כדאי לשקול ריטלין? האם יעזור לה במידה ויש לה ליקויי למידה? או קשב וריכוז? אנו מחכים כמובן לאבחון אך בינתיים שעשינו לה מבחן טובה (ללא ריטלין) יצא שהתוצאה יכולה לתמוך בבעיית קשב וריכוז לא באופן חד משמעי. איך אני יכולה לעזור לה? בכיתה היא ילדה נוחה ללא הפרעת התנהגות. תודה רויטל
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:58 05.12.12
עלייך לגשת איתה לנוירולוג ילדים מנוסה שיכול לבדוק האם מדובר בבעיית קשב וריכוז, לקות למידה או קשיים רגשיים או אולי מדובר בשילוב של גורמים אלה שיכולים להסביר את מצבה של הילדה.
 
אור
18:00 30.11.12
בני 5, ויש לו ADHD ברמה קשה.
עברנו אבחון במכון פרטי והומלץ על ריטלין 10 מ"ג. משקלו 18 ק"ג.

היום נתנו לו פעם ראשונה, וזה גרם לו לטיקים בפנים שנמשכו כמעט 10 שעות לאחר נטילת הכדור (שאמור להשפיע 4 שעות), וכן לרגישות גבוהה.
1. האם הריטלין יכול לגרום לטיקים באופן בילתי הפיך?
2. האם ייתכן שאחרי תקופה מסוימת של התרגלות לריטלין הטיקים יעלמו? ואם כן - אחרי כמה זמן בערך הגוף אמור להתרגל?

אנא אל תשלחו אותי לשאול את הרופא המטפל, כי קופת החולים מאפשרת לנו רק טיפול ע"י רופאת הילדים, שאינה מומחית בתחום :-(
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
22:22 30.11.12
המלצתי היא לתת לילד במשקלו חצי כדור כלומר 5 מג'.
במדה וגם אז יופיעו הטיקים יש לשקל תכשיר אחר
לו עוד כשבוע כדי להתרגל לכדור היא שגויה?

האם בגלל שאין דבר כזה להתרגל לכדור או בגלל שהטיקים עלולים להשאר לתמיד?
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
23:06 02.12.12
בגלל שתמיד מתחילים עם המנה המינימלית למשקלו ולא המקסימלית
 
תמר
08:50 27.11.12
בני בן 5 ולאחר אבחון ADHD הומלץ לנו לתת לו ריטלין, וברור לי גם שהוא זקוק לריטלין.

הבעיה היא שממה שאני קוראת אני מבינה שריטלין גורם לחרדות, וזה קצת מפחיד אותי כי יש לו גם ככה סימנים של חרדות מידי פעם (למשל דברים שנראים כמו OCD).

היום קראתי דברים שאומר פסיכיאטר למבוגרים ולפיהם מהניסיון שלו במחצית מהמקרים החרדה נמשכת מעבר לזמן נטילת התרופה ומתפתחת להפרעת חרדה של ממש.
האם זה גם הניסיון שלכם?

אני מחכה כבר תקופה ארוכה לרגע שנוכל להתחיל לטפל בריטלין ועכשיו מה שקראתי גורם לי לחוסר ביטחון בטיפול המתאים.
האם יש סימנים מיוחדים שאנחנו ההורים צריכים לשים אליהם לב, על מנת למנוע הפרעת חרדה?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:47 28.11.12
ריטלין אכן יכול גם לגרום לחרדות וגם להעצים הפרעת חרדה קיימת צריך (אם אין ברירה בגיל זה ) לתת ריטלין בזהירות כלומר להתחיל במינון נמוך של חצי כדור ולעקוב אחר התנהגותו.יש סיכוי טוב שהחרדות יתמתנו אם תחליטו להפסיק ריטלין בעקבות התגברותן.
שלום. בני בן 6 חודשים הובחן כבעל ראש גדול במיוחד. הוא קפץ מאחוזון 40 למעל 97. בדיקת אולטראסאונד הייתה תקינה (נעשתה לפני חודש), נבדק על ידי פיזיוטרפיסט ורופא היתפתחותי וגם לפי דברהים הכל תקין. כרגע הקף ראש שלו 47 סמ. בחודש וחצי האחרון הקצב נהיה איטי יותר - גדל ב50 ממ. ניורולוג ילדים שלח אותנו לMRI. לפי דבריו הכל תקין והסיבה לבדיקת MRI זה בשביל להבין למה בחודשים ראשונים הראש שלו גדל כל כך מהר. בני מתפתח יפה, בדרך כלל בריא. רופאים אמרו לי שגם לי יש ראש גדול - הופתעתי אבל הם יודעים מה הם אומרים. את MRI עוד לא עשיתי. השאלה שלי - אם יש דרך אחרת לדעת למה הראש גדל כל כך מהר חוץ מMRI כי אני חוששת מהרדמה. והאים אני חייבת את MRI? תודה
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
23:23 25.11.12
אם גם אצלך הקף הראש הוא באחוזון 97 או קרוב אליו והילד מתפקד באורח תקין לחלוטין סביר להניח שמדובר בהקפי ראש גדולים משפחתית ואז יש לשקול מחדש את הצורך בMRI אם אין עדות לממדי ראש גדולים במיוחד אצלך לדעית אין מנוס מביצוע הבדיקה.
לפרופ' הנכבדה

שלום

בן תאום בגיל 4 היה פג בעבר

החל לפזול בשתי עיניים

לא ניתן להסביר את הפיתאומיות ? ביקר אצל 3 רופאי עיניים .

1. 5 שבועות לפני הפזילה נחבל בראש ללא צורך בטיפול
2. עבר סידרת רצופה (מידי ) של טיפולי שיניים בהרדמה באמצעות גז צחוק
3. נירואופטלמולוגים שראו אותו אינם יודעים להעריך את הסיבה .

האם בשל 1 ו2 ראוי לבצע :
US ארובת עיניים
MRI או CT

אודה מאד מענה קונקרטי באמור לאן ניתן להתקדם ?
(כבר מרכיב משקפיים ללא הועיל ממש)
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
23:52 23.11.12
אם הפזילה פתאומית רצוי לעשות MRI מוח. לרוב לפגים יש פזילה אך מופיעה כבר בגיל מוקדם.
 
מיכל
14:42 26.08.12
שלום,
יש לי תינוק בן כמעט חודש. מאז היותו בן שבוע הבחנתי ברעידות בידיים וברגליים (בעיקר ברגליים) שנמשכות מספר שניות. התופעה מתרחשת בעיקר בזמן ערות-החלפת חיתוך, בגדים ולאחר אמבטיה. קורה גם בזמן בכי אך לא כשרגוע (יונק או ישן). קראתי שיתכן ויש קשר לחוסר בשלות של מערכת העצבים? האם אכן כך הדבר? כי הרעידות נראות לי די משמעותיות. על מה עוד יכול להעיד הרעד הזה ?
האם יכול להיות קשר לאפילפסיה?
תודה מראש,
אמא מודאגת
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:56 26.08.12
יש לבדוק את התינוק על ידי נוירולוג ילדים שכן ברוב המקרים מדובר ב JITTERINESS כלומר אי בשלות מערכת העצבים, אך יכולות להיות הפרעות אלקטרוליטריות כמו חוסר סידן ולכן יש להעריכו בהתאם.
 
צחי
16:16 14.11.12
שלום לי קוראים צחי.
לפני חודשיים בערך גילו אצלי את מחלת האפילפסיה.
זה קצת חדש לי ואני לא יודע מה לעשות אני ילד בן 16 וזה דיי קשה לעיכול .
אני בנאדם מאוד ספורטיבי ובימים האחרונים אחרי שאני לוקח כדורים אני הפסקתי להתאמן ואני מרגיש די עייף ,
אני לא יודע ממה זה נובע. האם תוכל לענות לשאלתי ?
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
23:49 23.11.12
עליך לדבר עם הרופא שלך אולי כדאי להאיט את קצב העליה בתרופות או לבדק את הרמה בדם.
 
אליה
23:42 15.11.12
לפני כמעט שלושה שבועות ילדתי בשבוע 33 עקב תשניק. הילדה נולדה ללא רוח חיים, אולם לאחר כדקה של החיאה חזר לה הדופק. היא זקוקה להנשמה. היום אנחנו יודעים שמצבה הנוירולוגי קשה. הנוירולוגית מסרה לנו שישנה פגיעה קשה בגזע המח( משבאה לידי ביטוי בכך שהילדה עדיין ללא הכרה, ללא רפלקס מציצה או כושר פגיעה וכאמור, עדיין מונשמת) וכן PVL.

הרופאים מבקשים מאת נו לאשר פרוצדורה ניתוחית שבה יוצרים שסתום בין הקיבה לוושת ובנוסף מחדירים צינור לקיבה שישמש להזנה קבועה (היא פולטת אוכל והם חושבים שזה מסכן את חייה, בגלל החשש שזה יגיע לריאות).

השאלה היא כזאת- בימים האחרונים ישנה התעוררות מסויימת- הרבה יותר תנועתיות, מגיבה למגע וכן סוג של מצמוץ. האם ניתוח בהרדמה מלאה, לילדה קטנה ששוקלת רק 1800 במצבה, לא יכול להשפיע גם על המצב הנוירולוגי ועל התקדמות מסוימת אם אכן זאת חלה?
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
23:48 23.11.12
הנתוח לא אמור להזיק או לעצר התקדמות.
העניין הוא משקלה הקטן והנתוח (אני מניחה שמדובר בפונדופליקציה) לא פשוט. אולי כדאי לשקל להמשיך בהזנת זונדה עד שתגיע לפחות ל 2 קג'.
שלום, לבתי בת השלוש יש התקפי זעם שבהם היא צורחת בלי הפסקה, בועטת, שוכבת על הרצפה וכו', ההתקפים מתרחשים לאחרונה באופן כמעט יומיומי וכשהיא במצב הזה פשוט לא ניתן להרגיע אותה- זה לא שהיא רוצה משהו ולא מקבלת- אחרי שהיא נרגעת היא מבקשת בדיוק את מה שהציעו לה בזמן שהיא צרחה. ההתקפים האלו קורים גם בבית וגם בחוץ והיא פשוט צורחת ובוכה עד שהיא כמעט מכחילה ואז נרגעת בפתאומיות. אני אובדת עצות לחלוטין (רופאי משפחה אינם מוצאים דבר) ואשמח לעזרתכן (יש לציין שגם כתינוקת היא הייתה לא שקטה ובכתה הרבה מאוד).

תודה רבה,
יעל.
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
23:41 23.11.12
זה נשמע כהתקפי זעם שאופיינים לגיל.
אם ההתקפים מופיעים ללא סבה וחולפים מעצמם אולי כדאי לעשות גם בדיקת אאג.
 
אלינור
11:08 21.11.12
הייתי רוצה לדעת מה אומרות תוצאות הבדיקה הבאות לתינוק בן שנה ?
תרשים שינה טיבעית :
במהלך התרשים בשינה- נרשמה פעילות רקע אחורית מעט בלתי סדירה איטית וסימטרית המורכבת מגלי תטא בתדירות 4-5 מ/ש מעורבים בגלי דלתא בודדים ופעילות שרירית .
באיזורים הקידמים נרשמת בעיקר פעילות תטא במשרעת נמוכה .
כמו כן נרשמו גלי ורטקס וכישורי שינה מרובים באיזורים הקדמים והמרכזים .
בגירוי אור אין שינוי בתרשים .


מה אומרות התוצאות בזה שנירשמה פעילות רקע אחורית בלתי סדירה ואיטית זה בסדר לגיל שנה .
אודה מאוד על הסבר כל תוצאות הבדיקה
תודה והמשך יום טוב ...
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
23:39 23.11.12
לדעתי זה תקין לתינוק בשינה
 
פרד
14:50 19.11.12
שלום וברכה!!
אני אב לילד מקסים בן 7 נורמאלי לחלוטין לאחרונה התחילה אצלו תופעה, שהעיניים נתקעות לו באיזה צד ומתחיל למצמץ בלי שהוא יכול לשלוט בזה עובר לו אחרי כמה שניות אבל זה מפחיד בכל אופן.אחרי שזה קורה כאילו העיניים לא מפוקסות לכמה שניות אבל הוא מודע לכל מה שהוא אומר והכל בסדר איתו.
אנחנו ניקח אותו לרופא משפחה שיפנה אותנו למי שצריך אך בינתיים בגלל האזעקות (אנחנו באר שבעים מה לעשות!!)אנחנו בבית .
אשמח מאוד אם תיעצו אותי עם זה משהו נוירולוגי או שאולי קשור לרפואת עיניים?

אגב זה קרוה לו פעם ביום בזמן אחרון.
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
23:36 23.11.12
אם בזמן האירוע הוא בהכרה ומדבר הייתי מהמרת על כך שזה סוג של טיק. בכל זאת חייבית לעשות בדיקת אאג ונוירולוג לשלל אירועים פרכוסיים
 
שרין
18:37 22.11.12
שלום,

בני בן 7 מוגדר כ- CP קל (המפליגי שמאל) לומד היום בכיתה א' בכיתה קטנה בבי"ס רגיל.

בני סובל מהפרעות קשב וריכוז (ADD) ונוטל קונצרטה 27 מ"ג. הוא נראה מרוכז. הבעיה היא שבעת תרגול בכייתה, הוא אינו עצמאי בכלל, זקוק לתיווך צמוד, מתבלבל בתשובות, מפוזר.

בנוסף, רמת הלימוד שהוא מראה בכיתה אינה דומה לרמת הלימוד שהוא מראה בבית כשאני יושבת עימו אחד על אחד. זה נראה כאילו שהדינאמיקה בכיתה מפריעה לו להתרכז למרות שזוהי כיתה קטנה (13 ילד).

בנוסף, לדעתי ההפרעות קשב וריכוז משולבות עם לקויי למידה. הוא מתקשה ללמוד, צריך המון חזרה עד שמפנים את החומר, עדיין מתקשה במנייה, כמויות וכדומה

מה עושים?
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
23:38 23.11.12
הוראה מתקנת.
מדובר בלקות למידה על רקע הנזק המוחי.
+ הוספת הודעה
   1 ...  15  16  17  18  19  20  21  22  23  ...  110  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פרכוסים   הפרעות התפתחות   קשיי למידה   מערכת העצבים   מומים מולדים   גידולים   טיקים   נוירולוגיה ילדים
RSS RSS פורום נוירולוגיה ילדים