בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום נוירולוגיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירולוגיה ילדים עמוד 19

פורום נוירולוגיה ילדים נועד לתת מענה לבעיות נוירולוגיות, עצביות בילדים. פורום נוירולוגיה ילדים מטפל בנושאים כגון: אפילפסיה, פרכוסים, מחלות נוירומוסקולריות, כאבי ראש, הפרעות התפתחות,קשיי למידה,מערכת העצבים,מומים מולדים,גידולים,טיקים ועוד
מנהלי פורום נוירולוגיה ילדים:
פרופ' רחל שטראוסברג
לפרטים נוספים
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב
לפרטים נוספים
שלום. הבן שלי עבר בירור לפני כחצי שנה בשאלה של פאפילדמה. עבר mri מוח שפוענח כתקין. עבר ניקור מותני עם תוצאה של 16. בדיקה נוירולוגית תקינה. סוכם על הרמה מבנית והוא במעקב נוירואופטומלוג. לאחרונה מתלונן על כאבי ראש בעיקר כשחם לו. איך להתייחס???
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
15:00 02.04.13
יש להיבדק שוב ע"י נוירולוג ילדים ולהמשיך בהתאם.
 
חגית
11:03 02.04.13
שלום
רציתי לדעת אם יכול להיות קשר בין נטילת אנטיביוטיקה מסוג צפוויט פורטה(עקב דלקת) לבין התפתחות טיקים ?

בתי בת 8 יש לה נטייה לטיקים
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:58 02.04.13
לא.אין כל קשר
 
נעמה
16:08 28.03.13
שלום רב
בני בן חמש וכאשר הוא שמח או מתרגש או נוהג לקפץ ולנתר עם הרגלים שוב ושוב
יש לציין שמאז גיל אפס הוא היה נוהג להזיז את רגליו במהירות כאשר הוא שמח ומתלהב
שאלתי היא: האם אלו טיקים? האם יש לטפל בתופעה זו?

בעיניי אמנם זה חמוד שכאשר הוא מקפץ כאשר הוא מתלהב/מתרגש אבל יש שאומרים לי שאולי זה לא תקין.

תודה
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
01:15 29.03.13
אלו תופעות סטראוטיפיות ואין כל סבה לדאגה
 
נעמה
09:09 31.03.13
תודה
אגב מה הכוונה תופעות סטראוטיפיות?

כי לי ברור שהילד קופץ על המקום בגלל שמחה והתרגשות. אבל כאמור יש אומרים שזה אולי בעיה עצבית .
 
חן
02:19 31.03.13
לפני כחודשיים תינוק בן שנה וחצי נפל מגובה של כ-70 ס"מ על המצח. לא היו סימנים מחשידים והתנהג כרגיל. התקשרתי למיון ואמרו לעקוב ולא להגיע.
כיומיים אח"כ הייתה הקאה קטנה. התקשרתי שוב אמרו לבוא רק אם יש הקאות חוזרות.
לאחר כשבוע החל להתנהג בעצבנות ובכי והיה חסר שקט והרגשתי נסיגה בהתפתחות הדיבור, לקחתי לרופא ילדים שפסל מה שאמרתי וסרב לתת הפנייה לנוירולוג. עשה בדיקות דם ועלה על אנמיה וקבע שזו הסיבה.
מאז עברו חודשיים וחלה התפתחות שפתית ובכלל, אך אני עדיין לחוצה שמה נגרם נזק כי נראה שהוא נוטה לזמן קצר לשכוח דברים שלמד או שאם אני שואלת משהו לוקח לו בין 5-10 שניות לשלוף מהזיכרון ולהגיב.
מאז קיבל כמה מכות קלות בראש, אחת לפני יומיים ושוב הקיא אך הרופא שוב לא התרשם מזעזוע מוח ובדק רק את האף (נפל על האף והיה דימום שהפסיק לאחר מס' שניות).
שאלות:
1. האם מהסיפור נראה שאכן נגרמה פגיעה קוגניטיבית?
2. האם הקאה יומיים אחרי אירוע עדיין נחשבת סימן?
3. האם זה נכון שכל פגיעה קלה בראש אחרי הנפילה יכולה להיות מסוכנת ולגרום לנזק קוגניטיבי? זה ילד שובב ונפל מגובהו או מזחילה כבר 4 פעמים רק השבוע!
 
ויקטור
19:06 30.03.13
שלום ד"ר יקר!
לאחרונה אני סובל מהתעוררות בשעות הלילה משינה עקב הרדמות כף היד שלי(לרוב שמאל אבל גם ימין מגיע מידי פעם ולפעמים באצבע המורה)
הידיים נרדמות ומעירות אותי,וכן קפיצות שרירים שמופיעות לי בצורה מוזרה במנוחה ואו בסתם ישיבה.זה דיי קבוע אך עם תדירות משתנה.מתחילת הבוקר הקפיצות מדלגות מה4 ראשי לשרירי הרגליים וגם בכת שמאל
עשיתי מוחEMG,MRI,ובדיקות נוירולוגיות בחודש האחרון(לפני הרדמות ידיי בלילה)ובדיקות דם כולל ;בי12 שיצא 170 אך בגדול ללא כל ממצא חריג.(צירפתי לך את הבדיקות האחרונות)

נכון שקשה לאבחן תסמינים אלה אך לאחרונה גיליתי דבר שאולי יכול לסייע בהשערתך ואולי תמליץ לי מה לעשות.
גיליתי שבכף יד שמאל אם אני לוחץ על התעלה הקרפלית קבוע לשניה ועוזב יש קליק כזה ותזוזה מינורית של המפרק. בצד ימין אין קליק והכל בסדר..

שאלתי היא ממה הדבר נובע?מה לעשות?ולמה קופצים לי השרירים בגוף במנוחה וקבוע לאחרונה?,פעם ברגל פעם ירך פעם יד..מתסכל ומטריד כבר הרבה זמן..המוזרות שלי בכל הסיפור הזה היא שאין לי כאבי תופת בגב או בצוואר שיכולים להעיד על בעיה... רק מין חולשה(רכות בלי ראש כבד) כזאת בעורף וטיפ טיפה חוסר תחושה(אולי אני מדמיין אך כך אני מרגיש...)
בצירוף ה"קליק" הזה בכף היד שאיני יודע מה הוא מעיד וקפיצות השרירים בכל הגוף...מה אני יגיד לך ד"ר פחד אלוהים
השאלה שלי היא כזאת :האם הבדיקות שעשיתי עד כה יכולות להרגיע טיפה או שאולי נעשו מוקדם? ? והאם בדיקת הולכתה עיצבית בפעם השניה יכולה לסייע בהשוואה בין השניים?
הקפיצות בשרירים הם קבועות בכל זמן שאני במנוחה הם מופיעות מתישהו..וזה מפחיד אותי

מצטער על ההטרדה ד"ר אני פשוט מאוד דואג ממחלות חשוכות מרפא שמציירות כל הזמן תמונות בראש..וגם לאחר כל הבדיקות שעשיתי אני מיואש מתחנן כבר לשלול את כל המחלות של השרירים והעצבים אבל כל הקפיצות של השריר וההירדמויות של הידיים וההתעוררות בלילה מדאיגים אותי ועושים לי מין גהינום . אנסה להגיע אליך דרך הקופה תודה חג שמח ושוב מצטער על ההטרדה

בדיקת ההולכה העיצבית לחץ כאן:
http://jpg.co.il/view/51570d2c45d2e.jpg/

בדיקת הדם האחרונה לחץ כאן:
http://jpg.co.il/view/51570dd67faaf.jpg/
שלום רב,
לאחר בדיקה של אולטרסאונד של חדרי מוח לתינוק בן שנה התקבלה תשובה :
הבדיקה בוצעה דרך מרפס הקדמי:
קו האמצע מבניו תקינים ללא סטיות ,אין עדות לאפקט מסה .
מערכות החדרים:חדרי מוח שלישי ורביעי תקינים,הודגמה הרחבה קלה וסימטרית של חדרי מוח צדדים -גובה החדרים 1 ס"מ

מה התשובה אומרת?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:35 28.03.13
קרוב לודאי ממצא חסר חשיבות
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:35 28.03.13
קרוב לודאי ממצא חסר חשיבות
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:35 28.03.13
קרוב לודאי ממצא חסר חשיבות
 
עדי
09:59 17.03.13
ביום שישי כשהיה שרבי התקשרה הגננת ואמרה שתמר מתלוננת לאחרונה על כאבי ראש ובקשה ממני לבדוק את זה. כשבאתי לקחת אותה אמרו שאמרה שרצתה להקיא. הלכנו הביתה, היא היתה חמה אך כשמדדתי בשני מודדים שונים זה לא נתן לי תוצאה של חום. התקשרתי *2700 ואז אמרו לי שכדאי שהילדה תשתה מים ולתת לה נורופן. מדדתי לה חום במודד שלישי שהראה חום גבוה בבית השחי. הילדה היתה בסדר. אח"כ נרדמה וכשקמה משנה היה לה חום 4.5-5 שעות אחרי הנורופן. נתתי לה נר של אקמולי 250. (רק אח"כ ראיתי שהוא פג תוקף). בערב היא הקיאה ואז הרגישה קצת יותר טוב. הלכנו לביקור רופא והיא אמרה שהיא לא רואה כלום כרגע ואין לילדה חום המשיך אצל רופא מטפל. בלילה היה שוב חום, נתתי נורופן וזהו. החום אח"כ לא חזר. מה לדעתך דוקטור;ר זה יכול להיות? מגרנה? מכת חום? אמרו שהיא התלוננה הרבה על כאבי ראש אבל פשוט ביום שישי היה לה גם חום? אז מה, מגרנה?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:34 28.03.13
קשה לדעת.יש לבדוק את הילדה.
 
דפנה
00:58 17.03.13
ילדה בת 13 שמתעלפת מידי פעם (לא כשהיא במחזור) ולאחר שמרימים לה את הרגליים למעלה היא מתעוררת. בדיקה נוירולוגית ורישום גלי מוח תקינים, בבדיקות דם אין מחסור בויטמינים ומינרלים או ואין תוצאות שקשורות לחולשה למשל אנמיה, לחץ דם תקין. האם יש צורך בעוד בדיקה על מנת לברר מדוע מתעלפת ?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:32 28.03.13
הערכת קרדיולוג כולל א.ק.ג, אקו לב והולטר.
 
דנה
18:29 19.03.13
ביתי בת עשר וחצי. מגיל שבע יש לה טיקים לסירוגין, לעיתים נעלמים או כמעט נעלמים לתקופות ארוכות. הטיקים מתבטאים כמעט תמיד במצמוצים. לעיתים נדירות משיכות באף. לאחרונה לאחר מתח שמתי לב למצמוצים אך גם להזזת הלשון בפה. המדובר בשבוע האחרון.

שאלתי היא האם יש משמעות לעובדה שנלווית למצמוץ תנועה נוספת.

האם ההנחייה שקיבלתי בעבר, להמתין בסבלנות שיחלוף, עדיין תקפה. אציין כי בעבר אכן תמיד כשהגיע, גם במינון משמעותי, חלף לתקופות ארוכות.

תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:31 28.03.13
יכולות להיות כמה קבוצות טיקים ביחד. המטרה - לא להעיר והם יחלפו מעצמם.
 
רוית
09:26 17.02.13
שלום. בני בן השבע החל לפני חצי שנה לקחת אויר בצורה ברורה כאילו קשה לו לנשום. כששאלתי אותו מה הוא מרגיש הוא אמר שאין לו אויר... בבדיקה אצל רופאת המשפחה נאמר לי להתעלם והיא הסבירה שזהו טיק נשימתי. אחרי מס חודשים התופעה חלפה. לפני חודש החל לפתוח את העיניים באופן מאוד ברור ולעיתים קרובות. השבוע החל לגלגל עניים. התופעה מתחילה להחריף ואני דואגת שמא יתחילו שאלות של חברים מביה"ס או לעג מצידם. מעולם לא אובחנו אצל נורולוג. שאלתי היא האם יש דרך לטפל בזה ללא טיפול תרופתי? האם יש דרך שאוכל להקל עליו? אם לבעלי יש גם קצת מצמוצים ולפעמים גלגולי עניים יתכן שעוא מחקה אותו? מה הייתם ממליצים לי? אשמח לשמוע. תודה ושבוע טוב.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
15:08 17.02.13
יש להיוועץ בנוירולוג ילדים כדי לעמוד על מידת חומרת הטיקים והדרכים לטפל בהם.
שלום, יש לי ילד בן שבע שסבל בעבר ממצמוץ בעיניים לקחתי אותו לרופא עיניים והסתבר שיש לו עין עצלה אנחנו מטופלים אצל רופאת עיניים לאחר כמה חודשים המצמוצים נעלמו ועכשיו לפני שבועיים הם חזרו ובגדול ובנוסף נהיה לו טיקים בפה ובצוואר מה אני עושה ??? והאם אני צריכה לפנות לניורולוג??? בבקשה עזרה דחופה אני פשוט אובדת עצות.....
הבן שלי בן שנה וחמישה חודשים נפל לפני כ-חודש מהמיטה שלנו על המצח. מלבד בכי רגיל אחרי הנפילה וסימן אדום במצח, לא היו סימנים נוספים, ובעצה עם מוקד אחיות לא לקחנו אותו לבית חולים.
לאחר כ-48 שעות הייתה ספק הקאה (לא ראיתי את זה קורה אלא בדיעבד ראיתי קיא על הבגדים שלי).

בדיעבד שמנו לב שמאז המכה הייתה נסיגה ביכולת השפתית של הילד שמתבטא בעיקר בזה שהוא הפסיק לגמרי לבטא את האותיות ב' וג' שלפני כן היה מצליח לבטא.

האם יכול להיות קשר בין המקרים? האם יש משהו עוד שאפשר לבדוק?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
15:18 11.03.13
על פניו לא נראה שיש קשר אך ליתר בטחון קחו אותו לבדיקה אצל רופא הילדים ובמידת הצורך גם לנוירולוג ילדים.
שלום,
הבת שלי בת חודשיים ושמתי לב כי בשבועיים האחרונים היא מסתכלת כמעט כל הזמן למעלה ואחורה. וזה כמעט לא משנה איך אני מחזיקה אותה. יש לציין כי היא מגיבה לקולות ולשינויי אור ומדי פעם עוקבת אחרי האצבע שלי. כמו כן היא ממלמלת ומחייכת אך אני לא יודעת אם זה רפלקס או רצוני.
האם יש לי ממה לדאוג? אודה על התשובה
יעל
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
15:32 07.03.13
כדאי שהתינוקת תיבדק ע"י נוירולוג ילדים.
 
mayul
09:26 06.03.13
שלום,

ביתי בת חצי שנה, מלידה שמנו לב כי יש לה רעד בראש המופיע בעיקר במאמץ/ התרגשות ובעיקר כשהיא מחזיקה את הראש. עם הזמן נראה שהתכיפות והעוצמה הולכים ופוחתים.
נוירולוג שראינו אמר שככל הנראה מדובר ב spasmus nutans שיחלוף מעצמו ושלח אותנו ל MRI (יש לנו תור רק בסוף יוני).
מחקירה שלי באינטרנט לא נראה לי שהיא מתאימה להגדרה. הרעד הוא מצד לצד (תנועת לא), הוא עדין (נראה כמו מאמץ של שרירים ולא כפרכוסים) ואין תנועות ידיים או עיניים נלוות (אם כי חשוב לציין שככל הנראה יש לה Daune syndrome דו"צ, סוג I) וממה שראיתי בוידאו ביוטיוב נראה שונה לגמרי מהתופעות שיש לבת שלי.

האם כדאי לדרוש להקדים את התור לMRI? האם כדאי ללכת לחוות דעת שניה? האם לאבחנה הזו יש טווח גדול של תסמינים ויכול להיות שביתי מתאימה להם?
האם קיים קשר בין הדואן לרעד? (הרופאים שראיתי אמרו שככל הנראה אין)

תודה רבה!
 
מיכל
10:31 05.03.13
שלום רב,
אני בהריון בשבוע 21. בסקירת מערכות התגלה המי ורטברה בחוליה אחת בעמוד השדרה (התפתחה רק חצי חוליה). בסקירת המערכות לא התגלו ממצאים נוספים.
הייתי אצל אורטופד ילדים, נאמר לי כי במידה ומדובר בממצא בודד הבעיה היא ברת טיפול, אך יש סיכוי (אמנם קטן מאוד, אך קיים) כי תהיה בעיה נוירולוגית המתלווה לכך.
כמו כן בסקירת המערכות, נמצא כי שלפוחית השתן תקינה ומנח רגליים תקין. לפי דבריו של הרופא, בד"ר כאשר יש בעיה נוירולוגית צפוי לראות שלפוחית שתן לא תקינה ומנח רגליים לא תקין. אך הוא אינו יכול להתחייב.
איך ניתן לבדוק זאת לפני הלידה.
אשמח למידע נוסף.
תודה
מיכל
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
11:06 05.03.13
תוכלי לבקש MRI של חוט השדרה והבטן והאגן.
שלום,
בתי בת שנה ובשבוע האחרון שמתי לב שלעיתים היא מרעידה את הראש לכמה שניות (כאילו מצטמררת או כמו שממש ממש קר אז הראש רועד). זה לא קורה לה בזמן מסויים, אבל שמתי לב שזה בזמן ערות כשהיא משחקת/מקשקשת.
זה קורה למס' שניות ואז היא מפסיקה. היא ממשיכה כאילו כלום, צוחקת ומשחקת אבל לראות את זה אצל תינוקת זה קצת מלחיץ.
בביקורת אצל הרופא, הוא עשה לה בדיקה של רפלקסים והכל היה תקין. אבל הביא לנו בכל מקרה הפניה לנוירולוג.

מדוע זה קורה? האם זה נפוץ אצל תינוקות רעידות בראש?
מה ההשלכות?

תודה על המענה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:31 03.03.13
אם היא שומרת על הכרה, מתקשרת ומתעניינת - סימן שזה בסדר.
שלום,
ביתי בת 7 וחצי עברה מחלה 24 שעות חום גבוה. במהלך הלילה היו לה הזיות של צעקות ואנשים שדברה אליהם. בעקבות ההזיות ואף במהלכו שמתי לב שהחלו עוויתות בעיניים. האישונים מתקבעים לפינה והעיניים נפתחות, לפעמים מלווה בעווית בצואר. מעולם לא סבלה מטיקים או עוויתות, וגם לא במשפחתינו. רופןא ילדים אמר שאלו טיקים שאופיניים לגיל ולגבי סמיכות הזמנים אמר שזה מקרי. בתחושותי סמיכות המקרים ההופעה של העווית מיד לאחר ההזיות והחום הגבוה מובהקת מדי. האם יתכן שזו הסתבכות של הוירוס? האם יתכן שזו התראה של אפילפסיה קלה? זה קרה לפני שלושה ימים , קבעתי נוירולוג פרטי לעוד חמישה ימים, האם ניתן לחכות עד אז או ללכת למיון?
תודה מסדה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:30 03.03.13
אם אין לה כעת פרכוסים פעילים ניתן לחכות לנוירולוג.
הבת שלי בת חמש וחצי ואמורה לעלות בשנה הבאה לכיתה א'.
היא ילדה מאוד חכמה וחברותית אך גם מאוד עקשנית ואימפולסיבית.
היא נולדה בלידת וואקום- האם יכול להיות שנגרם לה איזשהו נזק שגורם לאיפולסיביות?
האם כדאי לקחת אותה לאבחון נוירולוגי?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:29 03.03.13
בד"כ אין קשר בין לידת ואקום וחסר קשב וריכוז. אם יש חשש שכזה כדאי להיוועץ בנוירולוג ילדים.
 
טלי
20:15 28.02.13
בני עבר mri מה משמעות התוצאה מודגם CLUMPING של השורשים התחתונים באזור הסקרלי
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:18 03.03.13
CLUMPING משמעו הצטופפות. מה ההקשר הקליני ?
בני אושפז לפני כחודש עם טורטיקוליס.
לאחר החלמה ממחלת חום שנמשכה שבוע וטיפול אנטיביוטי, לאחרישבוע החל הטורטיקוליס עם הטיית ראש קלה לצד ימין. רופא הילדים שלנו הפנה אותנו למיון ילדים. אחרי בדיקת רופא עיניים, נוירולוג וסקירה של MRI, הוא שוחרר הביתה עם אבחנה של טורטיקוליס כמצב משני לבלוטות מוגדלות בצוואר.
הטורטיקוליס נעלם וחזר שוב לפני כמה ימים. בבדיקת רופא ילדים שוב נימושו בלוטות מוגדלות בצוואר וקבלנו הפניה להמשך בירור אצל נוירולוג ילדים.

מה יכולות להיות הסיבות לטורטיקוליס חוזר, מה המשמעות מבחינת התפתחות הילד, והאם עלינו לדאוג?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
10:57 28.02.13
קיים מצב של טורטיקוליס חוזר שפיר בילדים. בחלק מהמקרים הוא גנטי ומשוייך עם נטיה למיגרנה בעתיד.
 
אב מודאג
11:01 28.02.13
תודה על התגובה המהירה.
האם יש מה לעשות מבחינה קלינית במצב שכזה? האם מצב זה עובר בשלב כלשהו בחיים?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
16:19 28.02.13
בהחלט המצב עובר עד גיל 5 ואז לעיתים מופיעות מיגרנות
+ הוספת הודעה
   1 ...  15  16  17  18  19  20  21  22  23  ...  113  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פרכוסים   הפרעות התפתחות   קשיי למידה   מערכת העצבים   מומים מולדים   גידולים   טיקים   נוירולוגיה ילדים
RSS RSS פורום נוירולוגיה ילדים