בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום נוירולוגיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירולוגיה ילדים עמוד 19

פורום נוירולוגיה ילדים נועד לתת מענה לבעיות נוירולוגיות, עצביות בילדים. פורום נוירולוגיה ילדים מטפל בנושאים כגון: אפילפסיה, פרכוסים, מחלות נוירומוסקולריות, כאבי ראש, הפרעות התפתחות,קשיי למידה,מערכת העצבים,מומים מולדים,גידולים,טיקים ועוד
מנהלי פורום נוירולוגיה ילדים:
פרופ' רחל שטראוסברג
לפרטים נוספים
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב
לפרטים נוספים
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי
לפרטים נוספים
 
אמא1
19:56 01.01.13
בני בן השנתיים מתנהג בצורה מוזרה ביומיים האחרונים, הוא חסר שקט ומשנה תנוחות במיטה בלי הפסקה, מנסה להתמתח, מתכווץ, מככוץ רגליים לבטן, שוכב מעל חיתול ומכווץ את הגוף עליו (משהו שעשה עוד מלפני גיל שנה), הוא נראה סובל, כאילו לא מצליח לשכב בתנוחה אחת, אינו בוכה רק חסר מנוחה. מדובר כבר ביומיים רצופים שמתנהג כך. מה לדעתך ניתן לעשות? אני מאד מוטרדת.בגן אמרו לי שהכל כרגיל ואין שום דבר שונה בהתנהגות שלו, גם כשחוזר מהגן, מדובר בתסמינים שמתחילים לקראת השינה.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
23:22 01.01.13
אולי מדובר במתח תנסי לראות אם תמצאי דרכים להרגיע
ואם לא יחלוף צריך להבדק עם איאיגי
שלום רב

בתי נולדה פג בשבוע 33. טרם יציאתה מהפגייה ביצעו לה אולטרסאונד מוח שגרתי ומצאו אוטם ללא עדות קלינית. לאחר שיצאנו מהפגייה, לא היתה עדות קלינית לכלום, אולם לאחר שלקחנו סטרואידים במינון גבוה מאוד (וזאת על מנת לטפל בהמנגיומה), פתאום בגיל חצי שנה שמנו לב לשינויים מוטוריים בפלג ימין. וכיום (היא כבר בת 4 וקצת)- יש לה המיפלגיה קלה מאוד, בקושי מורגשת לאדם הרגיל, הסביר שאינו רופא או פיזיוטרפיסט. אולם שאלתי היא, האם גם הדבר הקל הזה יכול לחלוף בעקבות פזיוטרפיה וריפוי בעיסוק?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
00:08 31.12.12
המיפלגיה קלה לא אמורה לחלוף אבל אם תפקודה מאוד טוב לא תהיה לה או כמעט לא תהיה לה מוגבלות תפקודית
אני לא מתכוונת לכך, כי גם היום היא מתפקדת באופן מלא. אלא הבעיה היא באיכות הביצוע. למשל, כשהיא הולכת אנשים מקצועיים, יכולים להבחין בפער קל. והשאלה, היא האם בעתיד לאחר שאני רואה שכל זמן יש שיפור, ופחות ופחות רואים משהו, לא יבחינו כלל בכלום?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:37 31.12.12
אנשי המקצוע אם הם טובים יוכלו להבחין בהבדל בכל שלב אבל השאלה היא לא זו אאלא אם לחסר תהיה השלכה תפקודית
 
נופר
19:31 30.12.12
שלום,
אני בת 22, מוגדרת כאפילפטית מגיל 10. שותה טגרטול 800 מ"ג ביום.
לפני כחצי שנה אושפזתי עקב כאב ראש,בחילות,סחרחורות,התנתקויות ובלבול. כל הבדיקות שבוצעו היו תקינות למעט EEG שהופיע בו שיש האטה כללית קלה מתמשכת והאטה אינטרמיטנטית כללית בהדגשה בינונית-קשה.
לפני כשבוע עשיתי שוב EEG למעקב ושוב הייתה אותה תשובה. רציתי לדעת מזה אומר? למה שוב התוצאה יצאה לא תקינה? זה אומר שש איזושהי פגיעה שתישאר?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
06:30 31.12.12
את צריכה לברר עם הנוירולוג שלך מה משמעות הממצאים ,יכול להיות שזה הרקע הקבוע והדבר אינו קשור לכך שאת אפילפטית
 
נופר
08:43 31.12.12
יש לציין שלפני שנתיים ביצעתי eeg שהמשמעות הייתה שונה מאלה. האטה אז הייתה קלה-בינונית ועכשיו בינוני-קשה
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:36 31.12.12
לא בטוחה שלא קשור במפענח ולא יכולה לענות על פרשנויות פני לנוירולוג שלך עם בדיקת האיאיגי עצמה והאוא יצטרך להסביר לך ולהחליט אם משמעותי
שלום,
לבני התינוק יש על הראש מאחורה שתי "ספירלות" של צמיחצת שיער - אחת על יד השנייה, בכוונים מנוגדים.
האם קיומם של שני מוקדים של צמיחת שיער מעיד על בעיה נוירולוגית או אחרת?
תודה רבה,
שרון
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
12:56 30.12.12
היום חושבים שהתופעה היא ואיאנט של הנורמה. אין צורך לעשות כל בירור נוסף.
 
אורית
11:15 26.12.12
שלום רב,

לבני בן ה-9 יש טורט יחסית די קל, ההפרעה היותר חריפה היא ההפרעת קשב וריכוז ולכן הוא לוקח קרוב לשנה ריטלין la30 , כרגע יש החמרה בטיקים הוא עם משיכות אף נוראיות מה לעשות האם להפסיק את הריטלין או לחכות להפוגה בטיקים? או לגשת לרופא לקבל טיפול תרופתי לטיקים? אני ממש נואשת...תודה ואשמח לתשובתך

תודה רבה:)
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
15:54 26.12.12
תנסי לחכות להפוגה בטיקים כל עוד לא מעליבים את הילד או מנדים אותו וכל עוד הטיקים לא כואבים.
 
הילה
11:03 24.12.12
שלום וברכה,
ביתי בת 8 ומגיל קטן שמנו לב שיש לה בעיית קורדינצייה ומסורבלות מסויימת עם הזמן ומעט אימונים היא מצליחה בסופו של דבר להתגבר על הקושי. לדוגמה דילוגים , קפיצה בחבל לקח לה זמן להצליח לעשות זאת. האם אנו צריכים לבדוק משהו או שזה מעיד על בעיה מעבר למה שאנו רואים?
תודה הילה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
16:26 24.12.12
בד"כ מסורבלות מתבטאת ומאותרת בגיל הרך ולכן הילד עובר הערכה ע"י רופא ילדים התפתחותי. אם לא עברה תהליך זה יש מקום שתיבדק ע"י נוירולוג ילדים.
 
גיל
21:46 20.12.12
לא הבנתי מהתשובה אפשר להיות רגועים אם הבדיקות הנירולוגיות תקינות
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
09:54 23.12.12
אם הבדיקות הנוירולוגיות אכן היו טובות(!) ונשאלו השאלות הנכונות בהיסטוריה - עושה רושם שניתן להיות רגוע.
 
גיל
14:14 20.12.12
שלום בני בגיל 15 התלונן לפני כמה חודשיים על תחושת חולשה ברגליים בלי בעיות הולך קופץ הכל אותו דבר לפני שבועיים קפיצות שריר ניגשנו לשני נירולוגים מומחים בתחום ושללו בעיה נירולוגית ממה שקראתי באינטרנט מדאיג אותי האם בדיקה נירולגית יכולה להרגיעה אותנו ואם בדיקה נירולגית באמת יכולה לשלול בעיה גם אםזה ההתחלה שלה הבעיה תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
16:20 20.12.12
יכול להיות שהנוירולוגים שללו בעייה על סמך אנמנזה (סיפור המקרה ) ובדיקה נוירולוגית מדוקדקות.
 
דפנה
18:31 18.12.12
שלום ביתי עברה ניתוח ספינה ביפינה.לפני כשנתיים. שיחרור עגינה נוסף בחודשים האחרונים. הילדה מתלוננת על רעד ברגלים בעיקר במצב ישיבה ובשכיבה .לעת ערב גם בשינה היא מרגישה התכווציות. תור לנוירולוג ילדים ניקבע לעוד כחודשיים האם יש סיבה לדאגה?אודה לכן על תשובה.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
20:05 18.12.12
אם התופעות חדשות והופיעו רק אחרי הניתוח ונמשכות לא הייתימ מחכה חודשיים ואת צריכה לבקש מהנוירוכרורג שניתח אותכם לדאוג לכם לבדיקה נוירולוגית
 
תמרה
02:33 17.12.12
שלום לכן,

בני הוא בן 15 חודשים,ילד ראשון.מאז שהיה בן 10 חודשים אני חשה בעיכוב התפתחותי בעיקר בחלק הרגשי וגם בחלק המוטורי.
היינו באבחון אצל פסיכיאטר ילדים אך זה לא סיפק אותנו ,שכן תופעות נוספות ו/או אי תופעות אחרות מדאיגות אותנו ההורים עד לכדי רמה של חוסר תפקוד.

עד שנתקבל למכון להתפתחות הילד,האם תוכלו להפנות אותי לאדם שיוכל לפחות להרגיע /להדריך .

נשמח לעצתכן.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
06:49 17.12.12
את יכולה לנסות ולראות נוירולוג ילדים דרך הקופה לרובם גם הכשרה התפתחותיתלצורך הערכה על מידת הקושי ודחיפות ההתערבות
 
איריס
21:13 15.12.12
בני בן 6 , עבר בשלום בנס אנצפליטיס לפני שנתיים, כעת החלו טיקים בפה אצלו,כמין פיהוק, שמתגבר ברצף בעיקר לפני השינה , בצפיה בטלויזיה, או במשחק במחשב למשל. אנו מוטרדים מאוד. הטיקים נמשכים כבר כחודשיים. האם יש קשר לאנצפליטיס ? , האם יש לעשות eeg או mri ? , ומה עלינו לעשות ???
תודה מראש.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:53 16.12.12
אם היתה אנצפליטיס וירלית ולא חיידקית סביר להניח שהטיקים לא קשורים והופיעו באופן בלתי תלוי. בכל מקרה, כדאי להיבדק אצל נוירולוג ילדים שמתמצא בכך.
בני בן ה-8 מטופל בקלוניריט (3 כדורים כל בוקר) לטיפול בטיקים מוטוריים מורכבים. בתחילת הטיפול הופיעה ישנוניות שחלפה כעבור מס' ימים. לתרופה השפעה מצויינת - הפחתה משמעותית בתדירות ובעוצמת הטיקים. אלא שבימים האחרונים, לאחר למעלה משלושה חודשי טיפול רציף, הופיעו לראשונה סחרחורות. קבענו תור לנוירולוג המטפל והפחתנו מ-3 ל-2 כדורים. עד שנפגוש את הרופא רציתי לדעת, האם עקרונית תיתכן הופעת תופעת לוואי שכזו לראשונה לאחר טיפול כה ממושך והאם קיימות המלצות נוספות, מעבר להקפדה על שתייה מרובה, על מנת להתמודד עם כך. תודה.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
09:59 13.12.12
קלוניריט היא גם תרופה להורדת לחץ דם. כדאי לבדוק לילד ל.ד. ולראות האם הסחרחורות הן ביטוי של ידידה בל.ד.
תודה רבה על תשובתך. הסחרחורות הופיעו לאחר שבננו סבל מוירוס והקיא במשך יממה, וחשדנו שה"התייבשות" היחסית בשילוב התרופה אכן הורידו את לחץ הדם וזו הסיבה לסחרחורות. מכיוון שעלינו להמתין שלשה שבועות נוספים לתור לייעוץ בקופ"ח ואיננו רוצים להפסיק את הטיפול אם אין בכך צורך מיידי אבקש לדעת: במידה ומתברר ואכן קיימת ירידת מה בלחץ הדם - האם כל ירידה בלחץ הדם אצל ילד המטופל בקלוניריט מחייבת הפסקת הטיפול התרופתי, או שניתן לשלוט בה ע"י הקפדה על שתייה מרובה? תודה מראש.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:51 16.12.12
אם יש ירידת ל.ד משמעותית בבדיקות חוזרות ונשנות כדאי לשקול הפסקת טיפול.
 
תמר
09:47 11.12.12
בני בן 5, התחיל לפני שבוע וחצי לקחת ריטלין 10 מ"ג פעם ביום.
בהתחלה היו טיקים שעברו די מהר, אבל עדיין יש ריבאונד של רגישות יתר (נטיה לבכי) לאחר השפעת הכדור.

1. האם עדיין יש סיכוי שתופעת הריבאונד תחלוף? כמה זמן נותנים לגוף להתרגל לפני שמגיעים למסקנה שזה מה שהכדור עושה לילד?

2. בזמן נטילת הכדור ההשפעה מצוינת, אבל זה רק 4 שעות. האם ניתן בגילו לעבור לכדור של 6 שעות?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
23:20 11.12.12
קשה לדעת אם תופעת הרבאונד תחלוף היא יותר שכיחה בריטלין הרגיל ופחות בריטלינים המשתחררים לאט ואת יכולה לתת לזה עוד שבוע שבועיים. בנך יכול לקחת תכשיר של שש-שמונה שעות אם תתני בשלב ראשון רבע ובהמשך חצי מתחולת הקפסולה של ריטלין LA 20 מ"ג.
 
תמר
07:45 12.12.12
האם הכוונה לתת לו רבע כדור ולאחר מספר שעות לתת לו חלק נוסף של הכדור?
לצערי אופציה כזו לא קיימת כי לצוות הגן והצהרון אסור לתת תרופות, אז אנחנו חייבים להתבסס על כדור שאנחנו ההורים נותנים לו לפני הגן.

האם יש אפשרות כזו שתחזיק יותר מ 4 שעות?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
10:10 12.12.12
אכן לא הבנתי מתחילים מלתת רבע מתחולת הקפסולה בבוקר ואם אין תופעות לוואי עולים בהמשך לחצי מתחולת הקפסולה וההשפעה אמורה להיות מתמשכת מעבר לארבע שעות
 
איציק
11:47 09.12.12
שלום רב
בתי בת 8 חודשים נולדה תאומה בשבוע 32 + 5 בלידה רגילה. לאחר שבוע בפגיה התגלה כי קיימים מספר דימומים בראשה . לאחר חמישה שבועות ו בדיקת MRI שוחררה הביתה כאשר נאמר לנו כי הדימומים בראשה נספגו. עד עתה מלבד איחור קל בהתפתחות עקב פגות הילדה מתפתחת יפה ועושה מה שילדה בגילה אמורה לעשות ללא בעיה קלינית כל שהיא.
לפני 4 חודשים התגלה אצלה עליה בהיקף הראש דבר אשר הצריך מעקב בעיניין .
בבדיקות U.S אחת לשבועיים הובחן אצלה הרחבת חדרים קלה עד בינונית בעיקר בחדר השלישי .
עשינו לפני שבוע MRI נוסף ובתוצאות התגלה כי האקוודוקט חסום (מה שמסביר את הרחבת החדרים והעלייה בהיקף הראש)
בחודש וחצי האחרון ישנה עצירה מלאה של העלייה בהיקף ראש , המרפס שקוע הילדה מתנהגת כרגיל עולה במשקל יפה אוכלת . נראה כי הבעיה היא אסימטומטית ולא נראה שיש בעיה קלינית אצל הילדה.
למרות הכל ברצוני לשאול מה ההשלכות של החסימה באקוודוקט ואיך היא עולה בקנה אחד אל מול העצירה בהיקף ראש , המרפס השקוע ומה מצפה לנו ? האם אפשר יהיה להימנע מניתוח שאנט או הטיפול בסיב אופטי .או האם יכולה לחיות עם החסימה הזאת
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:42 10.12.12
הדיון בסוגיה מאוד חשוב ויש להפנותו לנוירוכירורג המטפל והעוקב.
שלום רב, האם זה מסוכן לבצע בדיקת MRI מח עם חומר ניגוש פעמיים במהלך שלושה חודשים? ביצעתי בחודש 09.2012 בגלל כאבי ראש חזקים ובחודש 12.2012 יש לי עוד בדיקה לאחר חבלת ראש האם בדיקה זו מזיקה בפעם השניה עם חומר הניגוד ?
תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:29 09.12.12
בד"כ הבדיקות עוברות ללא סיבוכים בפרט אם תפקודי הכליה תקינים.
 
דני
23:48 05.12.12
שלום, בני אובחן ADHD (לא לוקח ריטלין כי קטן במשקל וגם לא ככ השפיע עליו) - בן 6 בכתה א.
בשלושת השבועות האחרונים פיתח תיקים (מצמוצים+ חריקת שיניים+ עוויות פנים+ הזזות ראש ימינה ושמאלה/למעלה למטה , הזזות כתפיים)
מה עושים, האם להתעלם או שמא שמא נדרש טיפול אקטיבי כלשהוא
תודה,
דני
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
10:16 06.12.12
בהחלט יש להתעלם, אך בכ"ז כדאי להיוועץ בנוירולוג ילדים כדי לעמוד על מידת החומרה והאם יש צורך בטיפל תרופתי.
 
מירב
16:41 05.12.12
מבקשת המלצה על נוירולוג ילדים בירושלים. אם אפשר מקופת חולים ממכבי.
 
מירב
11:33 05.12.12
שלום, בתי בת 7.5 תלמידת כתה ב'. הילדה חכמה ונעימה בסך הכול, מאוד רגישה ומה שמדאיג אותי זה הקשיים שיש לה בלימודים, מאוד קשה לה בחשבון למרות ההסברים והלמידה, בעברית כתב לא מסודר לפעמים מתבלבלת עדיין עם אותיות וקושי בקריאה, לאחרונה מתפרצת ונלחמת איתנו, בוכה בקלות יחסית. האם כדאי לשקול ריטלין? האם יעזור לה במידה ויש לה ליקויי למידה? או קשב וריכוז? אנו מחכים כמובן לאבחון אך בינתיים שעשינו לה מבחן טובה (ללא ריטלין) יצא שהתוצאה יכולה לתמוך בבעיית קשב וריכוז לא באופן חד משמעי. איך אני יכולה לעזור לה? בכיתה היא ילדה נוחה ללא הפרעת התנהגות. תודה רויטל
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:58 05.12.12
עלייך לגשת איתה לנוירולוג ילדים מנוסה שיכול לבדוק האם מדובר בבעיית קשב וריכוז, לקות למידה או קשיים רגשיים או אולי מדובר בשילוב של גורמים אלה שיכולים להסביר את מצבה של הילדה.
 
יעל
18:00 30.11.12
בני 5, ויש לו ADHD ברמה קשה.
עברנו אבחון במכון פרטי והומלץ על ריטלין 10 מ"ג. משקלו 18 ק"ג.

היום נתנו לו פעם ראשונה, וזה גרם לו לטיקים בפנים שנמשכו כמעט 10 שעות לאחר נטילת הכדור (שאמור להשפיע 4 שעות), וכן לרגישות גבוהה.
1. האם הריטלין יכול לגרום לטיקים באופן בילתי הפיך?
2. האם ייתכן שאחרי תקופה מסוימת של התרגלות לריטלין הטיקים יעלמו? ואם כן - אחרי כמה זמן בערך הגוף אמור להתרגל?

אנא אל תשלחו אותי לשאול את הרופא המטפל, כי קופת החולים מאפשרת לנו רק טיפול ע"י רופאת הילדים, שאינה מומחית בתחום :-(
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
22:22 30.11.12
המלצתי היא לתת לילד במשקלו חצי כדור כלומר 5 מג'.
במדה וגם אז יופיעו הטיקים יש לשקל תכשיר אחר
לו עוד כשבוע כדי להתרגל לכדור היא שגויה?

האם בגלל שאין דבר כזה להתרגל לכדור או בגלל שהטיקים עלולים להשאר לתמיד?
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
23:06 02.12.12
בגלל שתמיד מתחילים עם המנה המינימלית למשקלו ולא המקסימלית
 
תמר
08:50 27.11.12
בני בן 5 ולאחר אבחון ADHD הומלץ לנו לתת לו ריטלין, וברור לי גם שהוא זקוק לריטלין.

הבעיה היא שממה שאני קוראת אני מבינה שריטלין גורם לחרדות, וזה קצת מפחיד אותי כי יש לו גם ככה סימנים של חרדות מידי פעם (למשל דברים שנראים כמו OCD).

היום קראתי דברים שאומר פסיכיאטר למבוגרים ולפיהם מהניסיון שלו במחצית מהמקרים החרדה נמשכת מעבר לזמן נטילת התרופה ומתפתחת להפרעת חרדה של ממש.
האם זה גם הניסיון שלכם?

אני מחכה כבר תקופה ארוכה לרגע שנוכל להתחיל לטפל בריטלין ועכשיו מה שקראתי גורם לי לחוסר ביטחון בטיפול המתאים.
האם יש סימנים מיוחדים שאנחנו ההורים צריכים לשים אליהם לב, על מנת למנוע הפרעת חרדה?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:47 28.11.12
ריטלין אכן יכול גם לגרום לחרדות וגם להעצים הפרעת חרדה קיימת צריך (אם אין ברירה בגיל זה ) לתת ריטלין בזהירות כלומר להתחיל במינון נמוך של חצי כדור ולעקוב אחר התנהגותו.יש סיכוי טוב שהחרדות יתמתנו אם תחליטו להפסיק ריטלין בעקבות התגברותן.
+ הוספת הודעה
   1 ...  15  16  17  18  19  20  21  22  23  ...  110  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פרכוסים   הפרעות התפתחות   קשיי למידה   מערכת העצבים   מומים מולדים   גידולים   טיקים   נוירולוגיה ילדים
RSS RSS פורום נוירולוגיה ילדים