בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום נוירולוגיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירולוגיה ילדים עמוד 19

פורום נוירולוגיה ילדים נועד לתת מענה לבעיות נוירולוגיות, עצביות בילדים. פורום נוירולוגיה ילדים מטפל בנושאים כגון: אפילפסיה, פרכוסים, מחלות נוירומוסקולריות, כאבי ראש, הפרעות התפתחות,קשיי למידה,מערכת העצבים,מומים מולדים,גידולים,טיקים ועוד
מנהלי פורום נוירולוגיה ילדים:
פרופ' רחל שטראוסברג
לפרטים נוספים
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב
לפרטים נוספים
 
mayul
09:26 06.03.13
שלום,

ביתי בת חצי שנה, מלידה שמנו לב כי יש לה רעד בראש המופיע בעיקר במאמץ/ התרגשות ובעיקר כשהיא מחזיקה את הראש. עם הזמן נראה שהתכיפות והעוצמה הולכים ופוחתים.
נוירולוג שראינו אמר שככל הנראה מדובר ב spasmus nutans שיחלוף מעצמו ושלח אותנו ל MRI (יש לנו תור רק בסוף יוני).
מחקירה שלי באינטרנט לא נראה לי שהיא מתאימה להגדרה. הרעד הוא מצד לצד (תנועת לא), הוא עדין (נראה כמו מאמץ של שרירים ולא כפרכוסים) ואין תנועות ידיים או עיניים נלוות (אם כי חשוב לציין שככל הנראה יש לה Daune syndrome דו"צ, סוג I) וממה שראיתי בוידאו ביוטיוב נראה שונה לגמרי מהתופעות שיש לבת שלי.

האם כדאי לדרוש להקדים את התור לMRI? האם כדאי ללכת לחוות דעת שניה? האם לאבחנה הזו יש טווח גדול של תסמינים ויכול להיות שביתי מתאימה להם?
האם קיים קשר בין הדואן לרעד? (הרופאים שראיתי אמרו שככל הנראה אין)

תודה רבה!
 
מיכל
10:31 05.03.13
שלום רב,
אני בהריון בשבוע 21. בסקירת מערכות התגלה המי ורטברה בחוליה אחת בעמוד השדרה (התפתחה רק חצי חוליה). בסקירת המערכות לא התגלו ממצאים נוספים.
הייתי אצל אורטופד ילדים, נאמר לי כי במידה ומדובר בממצא בודד הבעיה היא ברת טיפול, אך יש סיכוי (אמנם קטן מאוד, אך קיים) כי תהיה בעיה נוירולוגית המתלווה לכך.
כמו כן בסקירת המערכות, נמצא כי שלפוחית השתן תקינה ומנח רגליים תקין. לפי דבריו של הרופא, בד"ר כאשר יש בעיה נוירולוגית צפוי לראות שלפוחית שתן לא תקינה ומנח רגליים לא תקין. אך הוא אינו יכול להתחייב.
איך ניתן לבדוק זאת לפני הלידה.
אשמח למידע נוסף.
תודה
מיכל
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
11:06 05.03.13
תוכלי לבקש MRI של חוט השדרה והבטן והאגן.
שלום,
בתי בת שנה ובשבוע האחרון שמתי לב שלעיתים היא מרעידה את הראש לכמה שניות (כאילו מצטמררת או כמו שממש ממש קר אז הראש רועד). זה לא קורה לה בזמן מסויים, אבל שמתי לב שזה בזמן ערות כשהיא משחקת/מקשקשת.
זה קורה למס' שניות ואז היא מפסיקה. היא ממשיכה כאילו כלום, צוחקת ומשחקת אבל לראות את זה אצל תינוקת זה קצת מלחיץ.
בביקורת אצל הרופא, הוא עשה לה בדיקה של רפלקסים והכל היה תקין. אבל הביא לנו בכל מקרה הפניה לנוירולוג.

מדוע זה קורה? האם זה נפוץ אצל תינוקות רעידות בראש?
מה ההשלכות?

תודה על המענה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:31 03.03.13
אם היא שומרת על הכרה, מתקשרת ומתעניינת - סימן שזה בסדר.
שלום,
ביתי בת 7 וחצי עברה מחלה 24 שעות חום גבוה. במהלך הלילה היו לה הזיות של צעקות ואנשים שדברה אליהם. בעקבות ההזיות ואף במהלכו שמתי לב שהחלו עוויתות בעיניים. האישונים מתקבעים לפינה והעיניים נפתחות, לפעמים מלווה בעווית בצואר. מעולם לא סבלה מטיקים או עוויתות, וגם לא במשפחתינו. רופןא ילדים אמר שאלו טיקים שאופיניים לגיל ולגבי סמיכות הזמנים אמר שזה מקרי. בתחושותי סמיכות המקרים ההופעה של העווית מיד לאחר ההזיות והחום הגבוה מובהקת מדי. האם יתכן שזו הסתבכות של הוירוס? האם יתכן שזו התראה של אפילפסיה קלה? זה קרה לפני שלושה ימים , קבעתי נוירולוג פרטי לעוד חמישה ימים, האם ניתן לחכות עד אז או ללכת למיון?
תודה מסדה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:30 03.03.13
אם אין לה כעת פרכוסים פעילים ניתן לחכות לנוירולוג.
הבת שלי בת חמש וחצי ואמורה לעלות בשנה הבאה לכיתה א'.
היא ילדה מאוד חכמה וחברותית אך גם מאוד עקשנית ואימפולסיבית.
היא נולדה בלידת וואקום- האם יכול להיות שנגרם לה איזשהו נזק שגורם לאיפולסיביות?
האם כדאי לקחת אותה לאבחון נוירולוגי?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:29 03.03.13
בד"כ אין קשר בין לידת ואקום וחסר קשב וריכוז. אם יש חשש שכזה כדאי להיוועץ בנוירולוג ילדים.
 
טלי
20:15 28.02.13
בני עבר mri מה משמעות התוצאה מודגם CLUMPING של השורשים התחתונים באזור הסקרלי
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
08:18 03.03.13
CLUMPING משמעו הצטופפות. מה ההקשר הקליני ?
בני אושפז לפני כחודש עם טורטיקוליס.
לאחר החלמה ממחלת חום שנמשכה שבוע וטיפול אנטיביוטי, לאחרישבוע החל הטורטיקוליס עם הטיית ראש קלה לצד ימין. רופא הילדים שלנו הפנה אותנו למיון ילדים. אחרי בדיקת רופא עיניים, נוירולוג וסקירה של MRI, הוא שוחרר הביתה עם אבחנה של טורטיקוליס כמצב משני לבלוטות מוגדלות בצוואר.
הטורטיקוליס נעלם וחזר שוב לפני כמה ימים. בבדיקת רופא ילדים שוב נימושו בלוטות מוגדלות בצוואר וקבלנו הפניה להמשך בירור אצל נוירולוג ילדים.

מה יכולות להיות הסיבות לטורטיקוליס חוזר, מה המשמעות מבחינת התפתחות הילד, והאם עלינו לדאוג?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
10:57 28.02.13
קיים מצב של טורטיקוליס חוזר שפיר בילדים. בחלק מהמקרים הוא גנטי ומשוייך עם נטיה למיגרנה בעתיד.
 
אב מודאג
11:01 28.02.13
תודה על התגובה המהירה.
האם יש מה לעשות מבחינה קלינית במצב שכזה? האם מצב זה עובר בשלב כלשהו בחיים?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
16:19 28.02.13
בהחלט המצב עובר עד גיל 5 ואז לעיתים מופיעות מיגרנות
 
לימור
11:17 27.02.13
שלום רב,
בתי בת השנה עברה בגיל 11 חודשים (לפני חודש)פרכוס מורכב (רעידות ביד ימין בלבד). בעקבות כך עברה בדיקה נוירולוגית וEEG שהיו תקינים.
ביום ראשון עברה פרכוס נוסף בעקבות חום שבמיון הוחלט שהיה פרכוס חום רגיל.
לפני כשבוע ביצענו MRI ולהלן הממצאים:
אני מציינת את הממצאים הלא תקינים בלבד - כל היתר תקין.
"רושם לאסימטריה מבנית פרונטו-פריאטלית ימנית (חתכים 19 ברצף 7) , רושם לסולקי מעט יותר עמוק (חתך 52,51 ברצף 5) בקרוטקס הפרונטלי הימני, ממצאים אלה מאד עדינים ואינם מלווים בעיבוי קורטיקלי וברור ואינם נמשכים לכיוון החדר הלטרלי הימני, החוזרים על עצמם בחתכים האקסילאריים והקורונלים. ללא עדות לגוש או מסה. ללא אותות חריגים ב T2 או ב FLAIR.
לציין חוסר אוורור בכל מערות הפנים ובסיס הגולגולת.
לסיכום: התלבטות לגבי השינוי הקורטיקלי פרונטו-פריאטלי היקפי מימין, ללא גוש או האדרה פתולוגית."
אודה להתייחסותכם ולהסבר קצר במה מדובר.
אמא לחוצה ודואגת
תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
10:54 28.02.13
כדאי להיוועץ עם רדיולוג ילדים נוסף.
 
מרים
17:26 19.02.13
ילד בן 7.5 מקבל ריטלין 20 la .ההשפעה טובה אבל הוא זקוק למשך פעולה ארוך יותר. האם ריטלין 30 יעזור או משהו אחר?
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
03:10 22.02.13
לא , זה משפיע לאותו משך זמן.
ניתן לתת קונצרטה 27 או 36
בתי בת 3.5 חודשים. נולדה בניתוח קיסרי לאחר 4 ימי זירוז, בשבוע 40, נולדה במשקל 3.600. שוקלת 5.600 ק"ג. מחייכת מגיל חודש, מקשיבה בקשב רב לעיתים כאשר מספרים לה סיפור. רואים שהיא מאוד רוצה לדבר.
מלבד העובדה שהיא סובלת מריפלוקס ושיהוקים חזקים שנמשכים הרבה זמן (לפעמים 10 דקות), היא מזיזה את הידים והרגליים בעצבנות כל זמן שהיא ערה, בוכה בעצבנות מרובה בכל פעם שמנסים להשכיב אותה בעגלה, במיטה, ובכלל כל הזמן בוכה ומקטרת, ומתפתלת בעצבנות,ורוצה כל הזמן להיות על הידיים ולמצוץ אבל זורקת בעצבים את המוצץ מהפה. היא מכניסה כל הזמן את שתי הידים לפה, או יד אחת.
היא אף פעם לא נרדמת ביום. אם היא נרדמת בזרועותיי ואני מניחה אותה במיטה היא מיד מתעוררת. אם אני יוצאת איתה לטייל היא מנמנמת או נרדמת בעגלה ומיד מתעוררת כשמגיעים הביתה.
היא ישנה אך ורק בלילה (מגיל שבועיים ישנה לילה כמעט מלא), במשך 6-9 שעות. לעיתים רחוקות מתעוררת בלילה, ותמיד תמיד מתפתלת כאשר מתעוררת מהשינה, מניעה את ראשה בעצבים מצד לצד ומשפשפת את העיניים.
היא מאוד עייפה במש היום אך לא נרדמת, לא משנה מה אעשה.
האם יש סיבה לדאגה שמערכת העצבים שלה לא תקינה?
 
הדס
18:06 17.02.13
שלום רב.

בתי כיום בת שנתיים ו-3 חודשים. כשהיתה בסביבות גיל שנה חוותה 2 פרכוסי חום.

אני צריכה לדעת מאיזה טמפרטורה להוריד לה חום באמצעות אקמול?(בהנחה ומתנהגת רגיל )
ישנן רופאים שאומרים לי לא לעבור את ה-38 מעלות ומצד שני יש רופאים שטוענים שלא ניתן למנוע פרכוס ע"י הורדת חום ולנהוג בה כמו ילד רגיל.

זקוקה לעזרתך כי לא רוצה לדחוף לה הרבה תרופות.


הרבה תודות
רינת
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
11:06 18.02.13
מ38 מעלות ומעלה נשמע הגיוני להוריד את החום.
 
פיל
20:54 13.02.13
שלום רב
בני בן 4 חודשים. בלידה וחודש לאחר מכן, בדיקת רפלקסים וטונוס תקינה.
כיום בבדיקת רופא צוין בפניי כי הרפלקסים שלו "מוגזמים" מדי. איני יודעת מה המונח הרפואי לכך, אך הכוונה הייתה שבהקשת פטיש על ידיו ורגליו הם קפצו יותר מדי.
אם הדבר יימשך, יהיה עליי לפנות לניורולוג. שאלתי היא, אם אכן הדבר יימשך- על מה זה יכול להעיד?
אני די מודאגת

תודה מראש
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:11 14.02.13
אם התופעה מבודדת ושאר הבדיקה הנוירולוגית וההתפתחותית תקינה - עושה רושם שאין לך מה לדאוג.
 
גל
16:46 13.02.13
תודה על התשובה אבל רציתי לדעת אם בזמן הבדיקה של אי אם גי היה קפיצת שריר אפשר לדעת אם זה שפיר כמו שנאמר לנו שזה שפיר והבדיקה תקינה
בתי בת שנה ו8 חודשים והמרפס שלה עדין פתוח. בהמלצת רופאי עשינו לה אולטרסאונד שיצא תקין.הרופאה ביקשה שאגיע גם אחת לחודש לבדוק גודל ראש ולראות שאכן המרפס הולך וקטן. חשוב לי לציין כשבתי נולדה היה חשש למרפס תפוח- היא עברה בדיקות לשלילת דלקת קרום המוח, אוטסאונד חדרי מוח. בגיל חודש גם כן עברה שוב אולרסאונד. כמו כן בגיל חודשיים היתה אצל נוירולוג בבדיקה- הכל יצא תקין לשמחתי.
האם לאור כל עברה של בתי ישנן צורך לעבור בדיקות נוספות? באיזה גיל אמור המרפס להסגר סופית? אני די לחוצה מהענין- זה גם מלחיץ שאני מקלחת אותה אני עדין רואה את הדופק שלה בראש זז. אודה לתשובתך! תודה!
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
15:01 13.02.13
תלוי עד כמה הוא פתוח והאם הוא מתגרם.
 
דן
22:15 12.02.13
שלום רשמתי לפני חודש על בני בן 15 אם קפיצות שריר ראינו שני נירולוגים שללו בעיה ואתמול עשינו אי אם גי שהבודק ראה קפיצת שריר בבדיקה ואמר שהבדיקה תקינה וזו קפיצת שריר שפירה האם באמת ניתן לראות שזה שפיר ולהיות רגועים תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:57 13.02.13
אם כולם אומרים שהכל תקין - עושה רושם שאפשר להיות רגוע.
 
אסתי פרטוש
18:34 10.02.13
שלום רב, לבני בן ה6 היה חום גבוה. 39.6 ואובחנה שפעת. בלילות הוא היה קם ואומר דברי טירוף וחוסר הגיון. שהוא מפחד מאבא, שאני אעשה דברים ללא הגיון. נראה כאילו הוא רואה דברים שכנראה הפחידו אותו. העיניים פתוחות לרווחה וכל גופו רועד. הרגעתי אותו בחיבוק, שטפתי לו את הפנים ואמרתי דברים מרגיעים שאמא אוהבת ושאמא פה ...עד שהוא היה חוזר לעצמו ונרדם. כך קרה 4 פעמים בלילה, גם כשהחום ירד. היום כשהוא אחרי השפעת, הוא אומר לי כשהוא מסתכל עליי שלפעמים הוא רואה איברים בפניי שגדלים (לדוגמא עין גדולה במיוחד) או דברים שמצטמצמים יותר מהאחרים. אני דואגת... משהו קרה לו בעקבות החום? האם נפגע משהו במוחו? אולי אלו דמיונות של ילד בן 6 שמחפש תשומת לב. אני צריכה לקחת אותו לנוירולוג? הוא עבר בדיקת ראייה והכל תקין. האם 4פעמים בלילה הזיות חום, זה נורמלי? אנא חזרו אליי
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:56 13.02.13
נשמע שמדובר בתופעת " עליסה בארץ הפלאות" של הגדלה או צמצום מראות כחלק מזיהום ע"י נגיף EBV הנגיף של מחלת הנשיקה. יש להיוועץ בנוירולוג ואולי לבצע EEG .
 
טלי
17:12 12.02.13
שלום בני בן ה15 סובל מפגיעות בעמוד השידרה L4L5 בשנה האחרונה החל בטיפולי פיזותרפיה והידוטרפיה. הפיזותרפיסטית הבחינה בהחמרה ברגל ימין ובנוסף הילד ציין שהרגל מעיין ננעלת במהלך ההליכה. הוסבר לנו שזאת לא נעילה של הברך שזהו מצב הקשור לטונוס גבוה הופננו לנוירולוג לבדיקה עם המכתב המצורף מהפיזותרפסטית שבו נאמר : שהנעילה מתרחשת בזמן swing ומתאימה יותר לתיאור עלייה בטונוס כמו כן clerarance מופחת מימין. שמוביל לhigh steppage gate אני שואל את עצמי כיצד ניתן לטפל בבעיה זה אם לא בעזרת הידוטרפיה ופיזותרפיה שהיו אמורים כביכול לשפר את המצב.
 
נועה
22:00 10.02.13
שלום,
בני אובחן כסובל מבעיות רגשיות ואושפז במסגרת אישפוז יום. כעת הוא מופנה ליועץ גנטי, מהרופאים נמסר כי הוא סובל מבעיות נוירולוגיות רבות, והוזכרה המילה דיסמורפיזם. מה זה אומר?
אשמח לקבל כל תשובה שתאיר את עיניי
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:00 11.02.13
דיסמורפיזם הכוונה לחריגה מתבניות ומתארי פנים מקובלים למשל מרחק גדול בין העיניים, אוזניים בעלות מבנה חריג, אף בולבוסי וכד'.
שלום,
בתי בת ארבעה חודשים. במהלך החודש האחרון בעת האכלה מבקבוק פוזלת לכיוון הבקבוק ונראה כאילו מתנתקת מהמציאות . תנועת עיניים מפחידה ומוזרה ,אבל רק בזמן שאוכלת מבקבוק. האם האכלה מרדימה אותה ולאיזה רופא ניתן לפנות (רופא הילדים לא מבין על מה אני מדברת). תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
10:01 10.02.13
יש לפנות לנוירולוג ילדים ולנוירואופטלמולוג.
 
גילי
22:27 10.02.13
בני בן שישה וחצי שבועות. נולד בשבוע 40 במשקל תקין ובלידה תקינה. אפגר 10. בשחרור מבית החולים ציין הרופא כי יש לו היפוטוניה של חגורת הכתפיים והפנה לפיזיותרפיה. הפיזיותרפיסטית בדקה וטענה כי אכן יש מעט טונוס נמוך וביקשה שנגיע למעקב אחרי חודש. לפני שבוע היינו אצלה שוב והיא מצאה שיפור רב בטונוס של בני וטענה כי אין לו היפוטוניה כי אם טונוס מעט נמוך וכי לא צריך בשלב זה פיזיותרפיה. נכון להיום, בני לא ממש יוצר איתי קשר עין רציף ( רק לכמה שניות ולפעמים עוקב אחרי פרצופי במבטו ) ואינו מחייך ( חייך אולי פעמיים חיוך רצוני ). ראשו מופנה רוב הזמן לצד שמאל וכך גם המבט : מופנה לרוב לצדדים. כשנמצא על הבטן כן מרים ראש מעט ויודע לסובב ראש מצד לצד וגם דוחף את רגליו. בנוסף סובל הקטן מעצירויות ( אני חושבת שזה נקרא עצירות: יציאה פעם בשבוע- 10 ימים, רכה ובצבע חרדל ). אני מציינת את כל הפרטים הללו כי הבנתי שעצירות יכולה להיות ביטוי למחלה נוירולגית כלשהי. ובגלל הנתונים : עצירות + לא מחייך + לא יוצר קשר עין + לא עוקב = אני חוששת לו מאד מאד שמשהו לא תקין. האם יכול להיות שסובל מאוטיזם? שיתוק מוחין? או בעיה נוירולוגית אחרת? אני אשמח לחוות דעת ולא רק להפניה לנוירולוג
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
12:58 11.02.13
למרות עושר הנתונים שאת מספקת אין מנוס מבדיקה נוירולוגית קפדנית והתרשמות אישית מהתינוק.
+ הוספת הודעה
   1 ...  15  16  17  18  19  20  21  22  23  ...  113  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פרכוסים   הפרעות התפתחות   קשיי למידה   מערכת העצבים   מומים מולדים   גידולים   טיקים   נוירולוגיה ילדים
RSS RSS פורום נוירולוגיה ילדים