בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום נוירולוגיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירולוגיה ילדים עמוד 36

פורום נוירולוגיה ילדים נועד לתת מענה לבעיות נוירולוגיות, עצביות בילדים. פורום נוירולוגיה ילדים מטפל בנושאים כגון: אפילפסיה, פרכוסים, מחלות נוירומוסקולריות, כאבי ראש, הפרעות התפתחות,קשיי למידה,מערכת העצבים,מומים מולדים,גידולים,טיקים ועוד
מנהלי פורום נוירולוגיה ילדים:
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי
לפרטים נוספים
פרופ' רחל שטראוסברג
לפרטים נוספים
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב
לפרטים נוספים
ביתי בת 4 בזמן שהיא מתרגשת היא מנפנפת ידים למספר שניות עם פה פתוח
אתמול במסיבה שהיתה בגן היא עשתה זאת מספר רב של פעמים{אולי גם מלחץ }
היא בהכרה כל הזמן וכשאני מעיר לה על כך היא צוחקת ומפסיקה

תודה מראש על התשובה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
15:18 19.12.11
נראה שמדובר בתנועות ידיים סטראוטיפיות - מעין תנועות חוזרות שאין להן שום משמעות קלינית אך בכל זאת יש להיבדק אצל נוירולוג ילדים לשלול הפרעות אחרות.
ילדי בן ה 7.5 שנים, חלה במחלת גרון (דלקת בגרון חזקה) עם חום גבוה ביומו הראשון של הוא היה מאוד ישנוני - עקב המחלה, באותו יום בערב נשכב במיטה ונרדם למשך חצי שעה שבאתי לראות שהכל בסדר שמעתי אותו ממלמל (הזיות) שהערתי אותו הוא הסתכל אלי כלא מזהה אותי והתחיל לפרכס עם הידים (זה היה סימטרי) - כמובן ירדו לי 10 שנים מהחיים ואפילו האמבולנס שהזמנו היה צריך לטפל גם בי, הפרכוס נמשך 3-8 דקות אך כמובן הוא היה לא איתנו ואיבוד הכרה לכמה רגעים עם סגירת לסתות... שהאמבולנס הגיע הוא כבר פתח את עיניו אבל היה מאוד מבולבל... שהגענו למיון הוא כבר חזר לעצמו במלואה אך היה עייף מאוד ורצה רק לישון - התאשפזו בגלל הגיל של הילד למעקב למחרת השתחררנו מבלי שנירולוג יראה את הילד.. הוא קיבל טיפול אנטיביוטי וכמובן לעשות בדיקה EEG בשינה וערנות, יש לנו רק בעוד שבוע את הבדיקה - אבל המחשבות שלי והפחדים שלי מצפים אותי ואיני מסוגלת להתרכז (בגלל כל מה שקרה) חרדה איומה תופסת אותי.... (הוא בני היחיד) אני מבקשת אם תוכלו לעזור לי ולהרגיע אותי ולומר לי - מה זה יכול להיות ?? עקב בגלל הגיל הגדול שלו, האם גם ילד בן 7 שנים יכול לקבל פרכוס חום? האם זה נורמלי? אנא אשמח לקבל תשובה. תודה וסליחה על "המגילה".
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
06:39 19.12.11
לעיתים רחוקות ישנו פרכוס בעקבות מחלת חום גם בילדים מעל גיל 6 , לרוב אנחנו מתייחסים לכך כפרכוס חום אם בעברו בגיל צעיר יותר היו כבר כאלה. אם לא מקובל לבצע בכל אופן איאיגי ולראות אם ישנה הפרעה אפילפטיפורמית ץ בכל מקרה בשלב זה מדובר בפרכוס בודד תוך כדי מחלה ואין טעם להיות בחרדה אלא לראות איאיגי להגיע לשיחה עם נוירולוג ילדים ולהמשיך משם
 
ניצן
13:41 18.12.11
שלום דוקטור,
בן 26 סובל תקופה ארוכה מקפיצות שרירים (נכון להיום המצב השתפר מעט)
ביצעתי בדיקות כגון בדיקות נוירולוגיות EMG ו-CPK (חשוב לציין שביצעתי שלוש בדיקות דם שבהן הייתה עליה של כ-5 נקודות ב-CPK בין בדיקה לבדיקה אך עדיין הם נמוכות ולא מגיעות לערכים הגבוהים ועדיין בגדר התקין.
לאורך התקופה היו לי הרבה תופעות כגון נימולים כאבי שרירים חולשות בגפיים שבאות והולכות עד היום ובנוסף כל מיני תחושות מוזרות לאחר ביקור אצל הרופא הופנתי לפסיכולוג, חייב לציין שהיום המצב יותר טוב אך זה עם עליות וירידות האם יש לחשוש ממחלה נוירולוגית?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:13 18.12.11
יש לפנות לנוירולוג מבוגרים שמתמקצע במחלות שריר.
שלום רב,
הבן שלנו, בן 3 ו-11 חודשים, מכחכח בגרון בצורה קולנית מזה תקופה ארוכה מאוד, כשנתיים עפ"י זכרוננו. תדירות הכיחכוח הינה אחת לכמה שניות , יש דקות שקטות לעיתים אך יש גם "גלים" של כיחכוחים אחד אחרי השני. נשללה האפשרות לאלרגיה ע"י רופא מומחה שבדק, וכעת עובר סדרת בדיקות -א.א.ג ונוירולוג. הכיחכוח לא מופיע בשינה (פרט למקרים נדירים בהם יתכן ששינתו לא עמוקה אולי) מה שהביא את רופא המשפחה שלנו לפסוק כי להערכתו מדובר בטיקים. היו לו אגב שיעולים רבים מגיל קטן מאוד. שאלותינו:
1 . האם לאור הנתונים, למרות שלא ראיתם את הילד, ניתן לפסוק בוודאות שזה טיקים?
2. בהנחה ואכן מדובר בטיקים מה הסיכוי שזה יחלוף ומתי? זה מאוד מפריע חברתית ופוגע בו.
ממתינים לתשובתכם, הורים מודאגים. תודה רבה.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
11:36 15.12.11
להערכתי בלתי אפשרי לפסוק בסוגיה זו בלי לבדוק ולראות את הילד. גשו לנוירולוג שנקבע לכם והוא יתןאת חוות דעתו.
בס"ד

שלום וברכה,

אודה לכן על תשובה על השאלות הבאות הנחוצות בדחיפות:

1. כיצד מגדירים דרגות חומרה של שיתוק מוחין?

2. לאיזה דרגות חומרה של שיתוק מוחין ישנה אינדיקציה רפואית המעידה על הצורך בפיזיותרפיה יומיומית?

3. האם לגבי ילדה המוגדרת כלוקה ב-CP קל אטקסיה/היפוטוניה, ניתן לאמר שבהכרח אין צורך בפיזיותרפיה יומיומית?

4. מהי אינדיקציה רפואית המעידה על צורך בטיפולי פיזיותרפיה יומיומיים? האם למשל היפוטוניה הינה סיבה מספקת כדי להעיד על צורך בפיזיותרפיה יומיומית? וכך גם לגבי היפוטוניה בשילוב עם קשיים בשיווי משקל, קשיים בתכנון תנועה ובקואורדינציה ועוד...בתודה מראש,

יעל
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
15:17 14.12.11
שיתוק מוחין מוגדר לפי רמות הקושי שלו על ידי צוות נהמכון להתפתחות הילד שבו הילד נמצא קרי הרופא ההתפתחותי, הפיזיוטרפיסט, ריפוי בעיסוק, קלינאית התקשורת, האורטופד , הפסיכולוג ושאר הגורמים המרובים המטפלים בילד. הם שיקבעו את מידת הצורך בפיזיוטרפיה ואת כמותה.
בס"ד

תודה רבה על התשובה ההגיונית ועניינית.

רציתי לחדד ולהוסיף לשאול:

האם ניתן להבין מתשובתך, שגורם שלא מטפל בקביעות בילד עם שיתוק מוחין, אינו יכול על סמך בדיקה חד פעמית, גם אם תימשך שעה שלימה, ו גם אם הוא רופא שיקומי בכיר, להחליט על רמת וכמות הפיזיותרפיה שנחוצה לילד, אלא עליו להסתמך בעיקר על המלצות הרופא האורטופד והפיזיותרפיסטית שמטפלים בילד במשך שנים.

כך שאם ילד כזה נקלע בעל כרחו למצב בו הוא נשלח לרופא שיקומי באופן חד פעמי על מנת שיחווה דעתו לגבי האם הוא זקוק לפיזיותרפיה יומיומית, ורופא זה שזו הפעם הראשונה שהוא פוגש ילד זה, מתעלם מהמלצות האורטופד שמטפל בילד במשך 7 שנים ומהמלצות הפיזיותרפיסטיתשמטפלת בו 4 שנים, חוטא מאוד בתפקידו, ואם הנושא יגיע להתדיינות משפטית, אז על פי המקובל ברפואה, בימ"ש יקבל את המלצות הצוות המטפל בקביעות ובמשך שנים בילד, נכון?

המון המון תודה,

יעל
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
11:34 15.12.11
אין לי מושג לגבי תקפות הערכאות המשפטיות שכן אינני רופאה התפתחותית והמידע שכתבתי לך הוא על פי מחשבותי שלי בלבד.
 
אירנה
23:05 10.12.11
שלום,
יש לי ילדה בת שנתיים וחצי. לפני כחודשיים היה לה אירוע שאחרי בדיקות רחבות באיכילוב הוחלט שהיה פרקוסי חום - עוויתות חזקות של כל הגוף כשהיא בהכרה ומתקשרת, למרות שמבוהלת מאד. עשו לה בדיקה של תיפקוד המוח (בשינה) וזה יצא תקין. היה עוד מקרה כזה לפני כשבועיים, כשהחום לא היה גבוה אבל כנראה שעלה בלילה (ל-37.9) ושוב התעוררנו מבכי היסטרי שלה והיו לה עוויתות.
נאמר לנו בבי"ח לשים לב למה שקורה, לראות אם מתפתחת או אם יש איזושהי התדרדרות בהתפתחות ואם קורים מצבים של עוויתות לא רצוניות ללא קשר לחום הגוף.
הנושא הזה די מתריד אותי. הייתי רוצה לדעת אם אכן יש מידי פעם עוויתות (בעיקר במצב של עייפות) - מה זה אומר? איך מטפלים בדבר כזה ברפואה קונבנציונלית? אם יש משהו לא תקין מבחינה פיזית - יש לזה טיפול? איזה?
אשמח מאד לקבל תשובה על השאלות האלה. תודה מראש!
 
אירנה
12:10 12.12.11
תודה רבה על תשובתך. אנחנו לא נכנסים לפאניקה או משהו בסגנון, וגם לא מראים לה בשום צורה שראינו משהו או שקרה משהו מיוחד. אין גם דרך להסריט את זה, כי ההתכווצות הזאת זה פשוט תנועה לא רצונית עם הידיים (לפחות מה שאני ראיתי) או הראש, וזאת תנועה אחת פתאומית. מדדתי חום פעמיים אחרי הדברים האלה ולא היה. אני עדיין רוצה להבין על מה זה יכול להעיד לפני שאנחנו שוב ניגשים לרופא של איכילוב ואיך מטרפלי בדבר הזה. תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:46 11.12.11
ביה"ח איכילוב הוא יסודי מאוד ואם התופעה סוכמה כפרכוס חום - אין הדבר מטריד כי זו תופעה שכיחה ש 5 אחוז מאוכלוסיית הילדים בני 6 ח' - 5 ש' סובלים ממנה.
 
אירנה
15:35 11.12.11
תודה!
הם אכן בדקו מאד יסודי, והמסכנה הייתה שרוב הסיכויים שזה פרכוס חום, אבל זה עדיין לא היה וודאי. הם רצו צילום כי מכל ההסברים שלנו זה היה נראה להם גבולי עם משהו אחר (שלא ברור לי באמת מה עוד זה יכול להיות). אמרו לנו לשים עין טוב טוב ולראות אם יש את העניין הזה של התכווצויות לא רצוניות ללא קשר לחום. בגלל שגם אני וגם בעלי ראינו משהו כזה, בתדירות של פעם-פעמיים ביום בערך, התעוררה השאלה שלי. הייתי בכל זאת רוצה לדעת מה זה יכול להיות ומה הטיפול שנותנים לזה ועד כמה הוא יעיל. האם יש עוד תופעות שבאות יחד עם פרכוסי חום, בזמנים כשאין חום גבוה?
תודה רבה שוב!
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
09:19 12.12.11
הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצב הוא פשוט לעקוב אחר התנהגות הילדה בלי להלחיץ אותה ואם התופעה של ההתכווצויות חוזרת על עצמה - לא לאבד את העשתונות, לקחת מצלמת וידאו או פלאפון ולהסריט את התופעות ואז להראותן למומחים מאיכילוב. במקביל כזה קורה יש כמובן למדוד את החום ברקטום.
אשתי כעת בשבוע 29, כאשר כל הבדיקות תקינות.
בסקירה מכוונת בשבוע 25 התגלתה הרחבה א-סימטרית
של חדר ימני ברוחב 6.2 מ"מ וחדר שמאלי ברוחב 8.1 מ"מ.
בסקירה מכוונת שנערכה השבוע, חודש לאחר הבדיקה הקודמת,
נמדד רוחב החדר הימני - 7 מ"מ וחדר שמאלי 10 מ"מ.
בין הסקירות נעשתה בדיקה של וירוסים וזיהומים
והכול יצא תקין.
אנחנו יודעים שאנחנו אמורים ללכת כעת למומחה לנוירולוגיה
של תינוקות, אבל חשוב לנו לדעת, אם הנתונים הם עדיין בגדר הסביר,
לאור העובדה שהייתה הרחבה של 2 מ"מ בחודש אחד?
מה לגבי חוסר הסימטריה בין החדרים?
לאשתי יש בן משפחה מדרגה ראשונה הלוקה
ב-C.P (אינו מדבר, אינו אוכל לבד, הוא רק מסוגל ללכת),
האם זה מגדיל את הסיכון של העובר ללקות בשיתוק מוחין?
אם מדובר בהצטברות נוזלים במוח, האם ניתן לנקז אותם,
באמצעות ניתוח כל שהוא במהלך ההריון?
מניסיונך, האם המשך מגמה של הרחבת חדרים בקצב
הנוכחי יוביל בהכרח להמלצה על הפסקת הריון?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:51 11.12.11
יש להיוועץ עם נוירולוג לרפואת העובר.
שלום , בתי בת החצי שנה, מזה מספר ימים ,סובלת מצמרמורות במהלך השינה או לפני ההירדמות. היא חיונית ביום, ובריאה, ומצבה ההתפתחותי מעולה.
היא ממש נראית כאילו חוטפת צמרמורת לפני ההירדמות - סט של 5-6 צמרמורות עד שנרגע. כנ"ל בלילה - ראיתי שהיא לא ישנה טוב ועם עיניים עצומ ות חוטפת צמרמורת.
האם זו תופעה נורמלית?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:50 11.12.11
יש להסריט את התופעה ולהתייעץ עם רופא הילדים או נוירולוג ילדים.
 
חסוי
15:26 07.12.11
היה לי פעם אחת עקצוץ בלשון וגדל לי פצע אדום ואז עוד טיפה בפצע וזהו ועדיין יש לי את הפצע ולפעמים אני יושען על הידיים והם נדמות לי האם בעקב הפצע זה העקצוצים כן או לא ומה הם מסמלים צריך להעשות בדיקות או משהו אני בן 17 וזה מלחיץ אותי תודה רבה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:48 11.12.11
לא נראה שמדובר בבעייה נוירולוגית.
 
עדי
10:57 09.12.11
שלום רב,
במסגרת עבודה ללימודי תואר ראשון, נתקלתי במקרה עבר של ילד שחווה פרכוסים, ככל הנראה בעקבות דלקת קרום המח.
אין בידי דיווח רפואי מלא, אך מדווח כי נצפה חוסר רפלקסים בצד שמאל ואילו בצד ימין נצפה היפר-רפלקסיה (לא ידוע לי האם במהלך הפרכוס עצמו או לאחריו).

אינני רופאה (וגם לא סטודנטית לרפואה) ולכן איני מבינה את המשמעות הקלינית של התיאור שלעיל.
רציתי לדעת האם העדות הקלינית של חוסר ברפלקסים או היפר-רפלקסיה עשויה להעיד על מיקומו הנוירואנטומי של התקף הפרכוס (למשל האם בהיספירה השמאלית או הימנית)?

תודה מראש.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:48 11.12.11
בד"כ היפררפלקסיה בצד אחד משקפת סימן פירמידלי העשוי להצביע על נזק אנטומי להמיספרה הנגדית.
שלום רב,

אני סבתא מאד מודאגת - יש לי נכד בן שנה וחצי שבחודש האחרון התחיל בתופעה של התעלפויות בזמן בכי .. כמעט כל פעם שהוא בוכה הוא מאבד את ההכרה ל-ה20-30שניות
אני מבינה שיש כאלה שעוצרים את הנשימה למספר שניות אבל הוא ממש מתעלף .
היינו במיון ומספר פעמים אצל רופאה שלו אבל בכל פעם אומרים שהילד מפונק וזה לא כלום .אני מאד מודאגת ושאלתי היא האם בכל זאת צריך לבצע בדיקות מקיפות כולל צילום ראש או C.T..
אודה לתשובתכם סבתא מודאגת.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
06:52 05.12.11
התמונה שאת מתארת אכן מתאימה לעצירת נשימה בבכי אבל קצת ממושכת יותר. הבירור שצריך להעשות מעבר להסברים הוא דווקא ביצוע אקג ממושך ולא CT כדי לשלול הפרעת קצב הנגרמת בעת עצירת הנשימה. אני בטוחה שרופא הילדים שלך יודע זאת ויפנה אותכם.
 
rivka
22:48 05.12.11
תודה
שלום, בן 26 מזה כחודשים סובל מקפיצות שרירים שלאחרונה חל בהם שיפור לאורך התקופה חשתי חולשות בגפיים נימולים מידי פעם ברגליים קשיי נשימה מפעם לפעם (מעשן כקופסא ביום) ולאחרונה בזמן עמידה לא ממושכת כאבים בקרסולים וקפיצות שרירים בכף הרגל. לאחר בדיקה של נרולוג בדיקות דם ו-EMG שנמצאו תקינות הופנתי לפסיכולוג לטיפול. האם כל התסימים הללו יכולים להיות פסיכולוגים?? אני ממש אובד עצות... מאוד מדוכא ומיואש מהמצב.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
23:22 02.12.11
בהחלט נשמע בכמצב פסיכולוגי
 
אנונימי
15:51 03.12.11
האם לדעתך יש צורך בבירור נוסף?....הכוונה לגשת שוב לרופא או פשוט לתת אמון מלא בפסיכולוג?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
00:23 05.12.11
בקש תור לנוירולוג מבוגרים ,תבדק ואם לא ימצא דבר פנה לפסיכולוג
 
לימור
09:05 04.12.11
בני בכיתה ד' עבר מבחן TOVA בבדיקה ראשונית נקבע שהציון לא בטווח האופייני ללוקים בהפרעת קשב וריכוז (0.46)
בבדיקה השנייה עם רטלין נמצא שיש שיפור משמעותי בתפקוד ושאולי כן קיימת בעיית קשב וריכוז ( ציון 3.31).
שאלה: אם בבדיקה הראשונית הוא בטווח התקין האם יש צורך במתן תרופה בכל זאת , בגלל השיפור בבדיקה השנייה?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
14:53 04.12.11
מבחן TOVA נמצא כמהימן בניבוי ADD או ADHD בכ 80 % בלבד. אין הוא מהווה תחליף לאבחון נוירולוגי מסודר.על כן יש להיוועץ בנוירולוג ילדים.
 
אירית
11:46 29.11.11
בתי בת ה-17 נוטלת קונצרטה 54 עקב בעיית קשב וריכוז.
היא שוקלת כ-68 ק"ג וטוענת שזה גורם לה לבחילה וגם מרגישה שטווח ההשפעה שלו ארוך מדי.
האם יש תחליף אחר עם פחות תופעות לוואי
אשמח לחוות 'דעתכם.

תודה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
09:04 01.12.11
ניתן לקחת ריטלין LA 40 מ"ג X1.טווח ההשפעה הוא יותר קצר כ-8 שעות.
אך קודם ניתן להתחיל בריטלין 30 מ"ג X1 מספר ימים כדי לתת לגוף להתרגל.
 
סיגל
15:25 27.11.11
שלום רב , בני בן השנתייים וחצי נוטה לחלום לרוב במהלך המפגשים בגן , הוא אינן מקשיב למה שמבקשים ממנו וכו', גם ספרים שאני מנסה להקריא לו הוא לוקח וסוגר ואמר לי "לא ספר" מבחינה שפתית שפה יחסת דלה של מילה אחת או משפט בן 2 מילים ושיבושים הילד אוהב לשחק עם עצמו או עם אחותו הגדולה , הוא אינו מסתגל במהירות למקומות חדשים או מקומות שהוא מכיר (אוהב להיות בבית) ..לגבי השפה כרגע אני לא דואגת... מדאיג אותי יותר תופעת החולמנות , הגננת אומרת שהיא במקומי היתה מתחילה לבדוק מה זה אומר ..
מה עליי ניתן לעשות ? האם ניתן לעשות משהו בשלב זה ?
תודה סיגל
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
20:07 27.11.11
ניתן לקחת אותו להערכה לפסיכולוג ילדים לגיל הרך כגון ד"ר מירי קרן שמציעה שירות חינם בטלפון ם03-9331927
 
דוד
10:26 26.11.11
שלום רב,
הבת שלנו בת 15 חודשים והתפתחותה עד היום נורמלית לחלוטין, זוחלת, יושבת, אוחזת בחפצים, וכו' לא נעמדת למרות שעושה ניסיונות חוזרים ונשנים - בעת ההתרוממות מקפלת את כפות הרגליים כלפי הרצפה וכנראה בגלל הכאב או סיבה דומה מתיאשת וחוזרת לישיבה או זחילה. התחלנו בירור - אך לא קיבלנו הסבר מה יכולות להיות הסיבות למצב זה? ומהי הדרך להתגבר עליהן?
הופנינו על ידי אורטופד לנוירולוג ילדים - ההמתנה לתור ארוכה יחסית
מודאגים. תודה.
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
20:05 27.11.11
קרוב לודאי שהכל תקין והיא תלך בגבול העליון של הנורמה אך ליתר בטחון כדאי להיבדק אצל נוירולוג ילדים.
 
אימא
18:24 23.11.11
ערב טוב!
האם רטלקס להפרעות קשב ריכוז באמת יעיל?
בני בן 9 אובחן כ- ADD ואני פוחדת לתת ריטלין...
תודה.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:20 23.11.11
אינו תרופה מוכרת
 
מעיין
12:35 21.11.11
שלום רב,

בתי בת ה-3 חודשים נולדה עם היקף ראש של 34 ס"מ היום לאחר 3 חודשים היקף הראש הנמדד הוא 38 ס"מ.

יש לציין כי לבתי קיימים רצועות PAVLIC בגלל בעיית פיסוק ולכן רופאת ילדים אמרה כי קיימת השטחה מועטה של הצד האחרי של הראש כי התינוקת שוכבת כל הזמן על הגב(לא ניתן להשכיב אותה לצד)

יש לציין כי כל הבדיקות ל-3 חודשים היו תקינות(מחייכת,מרימה ראש ועוקבת עם העיניים)

האם יכול להיות כי בגלל שהתינוקת שוכבת כל הזמן על הגב אז הראש לא גדל-ולכן גם ההיקף מתעכב בגדילה?

מה יכולה להיות הסיבה לעיכוב בגדילה?האם זה יכול לפגוע במשהו אצל התינוקת?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:19 23.11.11
ההאטה בגדילה אינה מאוד בולטת אך קיימת לא קשורה לשכיבה החשוב ביותר מה הקפי הראש שלכם כהורים אם התפתחותה תקינה לחלוטין
 
svetam
19:20 23.11.11
שלום רב,

בתי נולדה בשבוע 37+3, אחרי זירוז בשל מיעוט מים ו IUGR.

נכון להיום היא בסדר פרט לטורטקוליס. היא עדיין לא מתהפכת או צוחקת בקול(למרות שהצלחנו להצחיק אותה פעמים ספורות בעיקר בדגדוגים). היא נמצאת במעקב רופאה התפתחותית בקופה, ובמעקב קבוע של רופא ילדים (כמו כל תינוק) בנוסף היא עוברת פיזיותרפיה. נבדקה ע"י נוירולוג כשהייתה בת כמעט שלושה חודשים כי עדיין לא ממש חייכה חיוב חברותי ולא יצרה קשר עין ממושך(מהר מאוד זה עבר והיום היא ילדה סקרנית וחייכנית). עברה US מוח ו- EEG שיצאו תקינים.

בשבוע וחצי האחרונים התחלתי לשים לב שהיא מטה את הראש עם האוזן לכיוון כתף שמאל. היום שמתי לב שכשהיא מברברת הלשון שלה(בתוך הפה) נוטה וזזה לצד ימין.

האם יש מקום לדאגה? מה זה יכול להיות ומה עליי לעשות?

תודה מראש
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:17 23.11.11
לאור התיאור שלך שאולי מקצין רצוי שתבדק בדיקה נוירולוגית חוזרת.
 
איריס ברלב
20:19 19.11.11
שלום,
בני בן 3 שנים ו-10 חודשים.
בימים האחרונים כשהנחתי את ידי על ראשו, הרגשתי בזרם, כמו טיפות מים או בועות אוויר שעוברות במהירות מתחת ליד שלי.
הילד מטופל ברפואה סינית נגד אלרגיה של קרדית האבק ובנוסך מוגדר כסובל מברונכיט אסמטי
אני מודאגת ואשמח לקבל הסבר על התופעה והאם צריך לגשת לבדיקות.
תודה מראש,
איריס ברלב
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:18 23.11.11
לא מדובר בתופעה מוכרת או מובנת ואיני רואה דרך או צורך לבדוק זאת
+ הוספת הודעה
   1 ...  32  33  34  35  36  37  38  39  40  ...  111  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פרכוסים   הפרעות התפתחות   קשיי למידה   מערכת העצבים   מומים מולדים   גידולים   טיקים   נוירולוגיה ילדים
RSS RSS פורום נוירולוגיה ילדים