בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת ילדים»פורום נוירולוגיה ילדים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום נוירולוגיה ילדים עמוד 36

פורום נוירולוגיה ילדים נועד לתת מענה לבעיות נוירולוגיות, עצביות בילדים. פורום נוירולוגיה ילדים מטפל בנושאים כגון: אפילפסיה, פרכוסים, מחלות נוירומוסקולריות, כאבי ראש, הפרעות התפתחות,קשיי למידה,מערכת העצבים,מומים מולדים,גידולים,טיקים ועוד
מנהלי פורום נוירולוגיה ילדים:
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי
לפרטים נוספים
פרופ' רחל שטראוסברג
לפרטים נוספים
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב
לפרטים נוספים
 
מעיין
12:35 21.11.11
שלום רב,

בתי בת ה-3 חודשים נולדה עם היקף ראש של 34 ס"מ היום לאחר 3 חודשים היקף הראש הנמדד הוא 38 ס"מ.

יש לציין כי לבתי קיימים רצועות PAVLIC בגלל בעיית פיסוק ולכן רופאת ילדים אמרה כי קיימת השטחה מועטה של הצד האחרי של הראש כי התינוקת שוכבת כל הזמן על הגב(לא ניתן להשכיב אותה לצד)

יש לציין כי כל הבדיקות ל-3 חודשים היו תקינות(מחייכת,מרימה ראש ועוקבת עם העיניים)

האם יכול להיות כי בגלל שהתינוקת שוכבת כל הזמן על הגב אז הראש לא גדל-ולכן גם ההיקף מתעכב בגדילה?

מה יכולה להיות הסיבה לעיכוב בגדילה?האם זה יכול לפגוע במשהו אצל התינוקת?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:19 23.11.11
ההאטה בגדילה אינה מאוד בולטת אך קיימת לא קשורה לשכיבה החשוב ביותר מה הקפי הראש שלכם כהורים אם התפתחותה תקינה לחלוטין
 
איריס ברלב
20:19 19.11.11
שלום,
בני בן 3 שנים ו-10 חודשים.
בימים האחרונים כשהנחתי את ידי על ראשו, הרגשתי בזרם, כמו טיפות מים או בועות אוויר שעוברות במהירות מתחת ליד שלי.
הילד מטופל ברפואה סינית נגד אלרגיה של קרדית האבק ובנוסך מוגדר כסובל מברונכיט אסמטי
אני מודאגת ואשמח לקבל הסבר על התופעה והאם צריך לגשת לבדיקות.
תודה מראש,
איריס ברלב
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:18 23.11.11
לא מדובר בתופעה מוכרת או מובנת ואיני רואה דרך או צורך לבדוק זאת
 
svetam
19:20 23.11.11
שלום רב,

בתי נולדה בשבוע 37+3, אחרי זירוז בשל מיעוט מים ו IUGR.

נכון להיום היא בסדר פרט לטורטקוליס. היא עדיין לא מתהפכת או צוחקת בקול(למרות שהצלחנו להצחיק אותה פעמים ספורות בעיקר בדגדוגים). היא נמצאת במעקב רופאה התפתחותית בקופה, ובמעקב קבוע של רופא ילדים (כמו כל תינוק) בנוסף היא עוברת פיזיותרפיה. נבדקה ע"י נוירולוג כשהייתה בת כמעט שלושה חודשים כי עדיין לא ממש חייכה חיוב חברותי ולא יצרה קשר עין ממושך(מהר מאוד זה עבר והיום היא ילדה סקרנית וחייכנית). עברה US מוח ו- EEG שיצאו תקינים.

בשבוע וחצי האחרונים התחלתי לשים לב שהיא מטה את הראש עם האוזן לכיוון כתף שמאל. היום שמתי לב שכשהיא מברברת הלשון שלה(בתוך הפה) נוטה וזזה לצד ימין.

האם יש מקום לדאגה? מה זה יכול להיות ומה עליי לעשות?

תודה מראש
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:17 23.11.11
לאור התיאור שלך שאולי מקצין רצוי שתבדק בדיקה נוירולוגית חוזרת.
 
נעה
09:08 19.11.11
שלום, בני בן 16, עם קשיי התארגנות ופיצול קשב שאובחנו לאחרונה(אבחון פסיכודידקטי) .הומלץ לנסות שימוש בריטלין. אני מבינה שעלי להפגש עם נוירולוג לשם כך, האם ניתן לקבוע פרטי (הבנתי שהתור מאד ארוך כשזה נעשה דרך הקופה), והאם בפגישה אחת ניתן לקבל מרשם - מה הפרוצדורה לשם כך? הזמן דוחק - יש בגרויות בקרוב.
תודה מראש.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:16 23.11.11
האפשרויות הן מרפאות פרטיות של נוירולוגים ילדים או פסיכיאטרים ילדים ומרפאות קשב במסגרות הציבוריות השונות. אם נעשה כבר אבחן אין סיבה שלא ינתן ריטלין אם יש צורך כבר אחרי פגישה אחת.
ביתי בת שנה ועשרה חודשים. מאז היותה קטנה היו לה תנועות לא רצוניות של הידיים והרגליים שבאו לידי ביטוי בסיבובים של כפות הידיים והרגליים תוך כדי ישיבה (בעיקר על הטרמפולינה שהיתה קטנה).
כיום התנועות בידיים הפסיקו אך ברגליים כאשר היא יושבת היא לרוב במצב של הרטטת הרגליים. היא יכולה להרטיט את כל השולחן שסובב אנשים רק מהתנועות הללו.
הילדה נמצאת בגן הילדים, מתפתחת מצויין מדברת משפטים מלאים,חברותית,שמחה ומבינה הכל אך גם בגן היא מבצעת תנועות אלו.הדבר נראה חריג מאוד!

מה יכולה להיות הסיבה לתנועות הללו?
למי מומלץ לפנות לבירור בנושא? נוירולוג ילדים?רצוי עם התמחות מסויימת?

ראוי לציין שבהיותה קטנה יותר היינו אצל נוירולוג שאמר שהתופעה תחלוף עם הזמן ושזה יכול להיות עד גיל 3 אפילו. כמו כן התנועות שהיו לה בידיים אכן חלפו.

אשמח לתשובה,
שני
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:15 23.11.11
נשמע כתנועות סטראוטיפיות הסיבה לכך לא ברורה יש ילדים כאלה לרוב זה מתמתן עם הגיל אין דרך לטפל ואין סיבה לדאוג
לד"ר שלום,
קרה לי מספר פעמיים שהתעוררתי משינה והיד שלי הייתה ללא תחושה, היא הייתה סגורה לאגרוף ושניסיתי להזיז אותה היא פשוט נשמטה, אח"כ יש לי תחושת נימול ואז ההרגשה ביד חוזרת אך יש לי כאבים לאחר מכן. חשבתי שזה סתם ,בגלל שינה על היד ולחץ על עצב.. האם זה יתכן? יש צורך לפנות לרופא? יש לי פגיעה נוירולוגית,CP, אבל בצד השני (ביד וברגל) ,זה יכול להיות שייך?
תודה.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:14 23.11.11
הקשר לעובדה שיש לך CP אינו מיידי אבל אולי יש לך שינויים משניים בעמוד שדרה צווארי שמביאים לכך שישנו לחץבגובה זה גם על הצד השני. רצוי שתראי נוירולוג ואולי בהמשך גם אורטופד.
קראתי שיש מחקרים מארה"ב שטוענים שצריך לקחת תוספי תזונהכמו תוספת מינרליים ולציטין ,בשל התרופות האפילפטיות.

ביתי בת 9 נוטל : קפרה במינון מקסימלי למשקלה, למיקטל ודפלפט כלומר 3 סוגים בוקר + ערב.

בגן אובחנה כמחוננת ורצו להקפיצה ישירות לב' , אך מאז חלתה אני מרגישה האטה בכל ההתנהלות שלה, מילדה כספית, מלאת מרץ וסקרנות , יש כמו בסרט מצויר , האטה בהתנהלות, בחשיבה ובלמידה.
לא יודעת האם מדובר בתוצר של ההצקפים המרובים מאד שהיו לה וכללו אובדני הכרה ממשוכים מאד , או שמדובר בתוצר של התרופות הרבות.

האם יש סיכוי להטבה באם אתן לה איזה מיקס של תוספים ומינרלים שקראתי שניזוקים מהתרופות ?


תודה רבה רבה על התשובה
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
21:13 23.11.11
בגישה המקובלת לאפילפסיה איננו מוסיפים תוספי מזון אם לא ניתן להוכיח חסרונם (קלציום ווטמין D, ויטמין 12B ברזל וכו.כך שלא אוכל להמליץ
אם לביתך מחלה אפילפטית קשה ופעילה וכן מטופלת בשלוש תרופות סביר להניח שתהיה לכך השפעה על תפקודה הכללי. וחשוב לבצע את ההתאמות המתאימות במערכת וכן להקפיד שתהיה מאוזנת ככל הניתן
 
חסויה
18:24 12.11.11
שלום,
בתי בת ה15 סובלת מכאבי ראש מתמשכים שנמשכים יותר משבוע.
הכאבים התחילו באופן פתאומי,הם בעלי אופי דוקר.בתי ילדה בריאה בדרך כלל.
הכאבים היו מלווים בסחרחורות,בחילות והקאות - כעת ההקאות נפסקו אך הסחרחורות והבחילות נמשכים.היא הייתה מאושפזת בבי''הח במשך שבוע במהלך האישפוז עברה בדיקות דם - שנמצאו תקינות מלבד ALT-B שנמצא נמוך,בדיקת פונדוס -ללא פילאדמה,CT ראש שפוענח כתקין(בוצע ללא חומר ניגוד),במהלך האישפוז המשיכה לסבול מכאבי ראש התקפיים,פוטופוביה והקאות,שלא הגיבו למשככי כאבים,כולל פטידין - לאור זאת בוצע LP - כימיה וספירה תקינים מלבד PANDY-LP שיצא חיובי חלש.נבדקה ע''י נוירולוג שהתרשם מבדיקה תקינה והמליץ על המשך מעקב,בבדיקה חוזרת במהלך אישפוזה בעת התקף - רגישות ניכרת במישוש המצח והראש הצד הימני,באיזור שמתאים לעצבוב ענף 1 של עצב 5 (כך אמרו הרופאים).בבי''ח הומלץ לנו על MRI אך התור ארוך והכאבים אינם נפסקים וכעת (היום) התחילו כאבים באיזור הבטן.הילדה סובלת ואנו רוצים לעזור לה ולהחזיר אותה לשגרה מה עלינו לעשות? מה פירוש הדבר שבדיקת התאים של PANDY-LP יצאה חיובית? האם עלינו לחזור למיון?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
10:36 13.11.11
יש נתונים שחסרים - למשל מה היה הלחץ בבדיקת L.P.?
יש לראות נוירולוג ילדים בהקדם
 
חסויה
19:57 13.11.11
את בדיקת הLP ביצעו בעיקר כדי להקל על הלחץ ועל הדרך שלחו את הנוזל לבדיקה כך לפחות אמרו לנו הרופאים.הם לא אמרו בדיוק מה היה הלחץ..
עם הנוירולוג היא נפגשה כבר במהלך האשפוז והוא התרשם מבדיקה תקינה והמליץ המשך מעקב אחרי בדיקת MRI דבר שאורך זמן...כיצד עלינו לפעול?
 
חסויה
16:48 15.11.11
בבקשה תעזרו לנו אנחנו כבר לא יודעים מה לעשות..
הילדה ממשיכה לסבול מכאבי ראש שלא חולפים,כמו כן יש לה בחילות,סחרחורות,כאבי בטן ולעיתים גם חום.יש לציין שמבית החולים היא קיבלה תרופה אנטי דלקתית שאמורה להשפיע גם על מגרנות אך היא לא משפיעה... MRI היא עדיין לא עשתה משום שעדיין לא נקבע תור. כיצד עלינו לפעול ?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
22:28 15.11.11
בת כמה הילדה? כמה זמן נמשכים כאבי הראש? האם רוב הזמן מלווים בחום? האם נעשה CT לסינוסים ?
 
חסויה
09:03 16.11.11
הילדה בת 15,כאבי הראש נמשכים מזה כשבועיים.
חום התחיל להופיע רק בימים האחרונים.נעשתה בדיקת CT לשלול דימום תוך גולגולתי -הבדיקה יצאה תקינה.
 
לי
00:29 16.11.11
הבת שלי בת חודשיים הראש שלה טיפה נוטה לצד שמאל בטיפת חלב אמרו שזה בסדר רק לשנו לה את הצד של המיטה כל כמה ימים שזה יסתדר ושים הרבה על הבטן עכשיו הבעיה היא שיד שמאל שלה תמיד קרה רק יד שמאל זה קשור יש לי ממה לדאוג בקשר לזה אני ממש מפחדת שמשהו קורה לא טוב עם הצד השמאלי של הגוף
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
05:44 16.11.11
פני לרופא הילדים שיבדוק אותה ואם יתרשם שיש בעיה יפנה אותך לנוירולוג ילדים או לבדיקות המתאימות אל תסתפקי בעצות של אחות טיפת חלב
 
חנה
21:12 14.11.11
הנכד שלי בן שבוע סובל מסטרידור.בבדיקה באמצעות סיב אופטי אובחן חוסר סינכרון במיתרי הקול.המיתרים נסגרים כאשר הם אמורים להיות פתוחים.לא ברור לנו מה זה אומר.האם מישהוא מכיר תופעה זו,מה הטיפול?
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
22:13 14.11.11
יכול להיות בשלותי אם אין הפרעה אחרת רצוי שתתיעצי עם א.א.ג.
בני בן ה- 7 נמצא בדיאטת אטקינס מותאמת מזה 3 שנים. בשלבים הראשונים הדיאטה מאוד עזרה. אולם בשנה האחרונה נראה שכבר לא ממש. אם כי, יש לציין שכשניסיתי להפסיק לו את הדיאטה מצבו הורע בהרבה וכשהחזרתי אותה מצבו היה מצויין למשך מס' ימים ואז חלה שוב ירידה, לאור זאת שמרתי לו על הדיאטה .

ברם, בבדיקות נראה כי הוא לא גבה כלל בשנה וחצי האחרונות ואף ירד במשקל.

עדיין הוא נמצא על הקו התחתון של הגדילה ולא מתחת לכך

האם במקרה זה היית ממליצה להפסיק את הדיאטה? אני כמובן חוששת מהחמרה נוספת וכמובן שאם יתרגל למאכלים רגילים לא ירצה לשוב לדיאטה במידת הצורך.
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
06:22 09.11.11
איני מכירה את בנך, איני יודעת אלו תרופות קיבל עד היום ולא ברור מה את מתכוונת שהדיאטה לא עוזרת. ברור שיהיה יותר קשה לחזור לדיאטה אם מדובר בילד שיש לו עמדה לגבי מה רוצה לאכול כי כשיחשף לאוכל אחר יכול להיות שיתנגד לחזור לדיאטה.
אני מציעה שתבדקי את האפשרויות הטיפוליות מול הרופא שלכם אפשרות נוספת היא כמובן להחמיר את הדיאטה לדיאה קלאסית או אטקינס עם MCT אם הקטונים לא נשמרים. אם למרות קטוזיס יש לו עדיין הרבה פרכוסים צריך או לוותר על הדיאטה בהדרגה או לשלב אותה עם טיפול תרופתי נוסף.
עקרון נוסף שצריך לזכור שהפסקת דיאטה לא יכולה להיות חדה כי מחמירה התקפים והירידה מדיאטה צריכה להיות הדרגתית.ך
בני התנסה בתרופות רבות ואף מושתל קוצב ווגלי. כיום יש שיפור קל מתרופת ה- פלבמאט ( בשילוב עם דפלפט).
בעבר היה בדיאטה הקלאסית שעזרה לחלוטין למשך 4 שבועות , אך תוך תקופה החל להקיא וכנראה שהגיע להרעלת קטונים ולכן עברתי לאטקינס.
השאלה המטרידה אותי בעיקר זה העובדה שיש עיכוב גדילה והאם יש סכנה בזה? כי אין לי בעיה טכנית להמשיך את הדיאטה ( שמספקת את רמת הקטונים הרצויה) , הילד אוהב את האוכל ורגיל לכך.

אגב, ילדו אותי לפני הזמן בשל עיכוב גדילה בבטן. - iugr - נולד ביום הראשון של שבוע 37 במשקל 1940 ק"ג. כיום הוא בן 7 ושוקל 18 ק"ג כפי ששקל בגיל 4 וגובהו עומד על 113 ס"מ מזה שנה וחצי.
אני תוהה אם עיכוב הגדילה קשור לעובדה זו ולא לדיאטה.

אודה להתייחסותך החוזרת
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
23:08 13.11.11
אחת מתופעות הלוואי המשמעותיות של הדיאטה היא עיכוב בגדילה אפשר להקטין את הפגיעה בדיאטה אופטימלית על ידי דיאטנית מנוסה שתיקח הרבה גורמים בחשבון אבל ככל הנראה די בלתי נמנע ואז אתם צריכים להחילט מה חשוב יותר פרכוסים קשים ועמידים או עיכוב מתון-בינוני בגדילה
 
יונית מרסיאנו
20:20 08.11.11
אחרי היתיעצות עם מומחה שבודק את חדרי המח נימצאו שיש אי סמטריה בחדרי המח
חדר שמאל 6מ"מ חדר ימין 12מ"מ שבוע הריון 24 העובר מתאים לשבוע 25,2
שאלתי היא האם יש חשש להפסקת הריון או חלילה פיגור מיסוג כל שהוא אבקש תשובה
בהקדם בשל דאגה גדולה לעובר
תודה יונית
 
פרופ' ברוריה גדעוני בן-זאב  
06:23 09.11.11
א סימטריה של חדרי המוח היא ממצא שכיח .איני זוכרת במדויק מספרים לכל שבוע ולכן זאת את צריכה לבדוק מול הגניקולוג שלך
 
אורית
23:40 06.11.11
הבת שלי בת 5. בעקבות כאבים במצח שאובחנו שכנראה זה מיגרנה, הרופאה אמרה לתת לה Q10 חמישים מיליגרם כל יום.
קראתי על זה ולא שמעתי שילדים כלכך קטנים לוקחים. בנוסף-היא לא יודעת לבלוע כדורים.
שאלתי היא האם זה בטוח לתת לה את זה בגיל כלכך קטן, האם זה בכלל יכול לעזור למיגרנות ואיך נותנים את זה בלי לבלוע כדורים...
תודה!
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
11:21 08.11.11
אם אכן האבחנה היא מיגרנה ונשללו דברים אחרים תנסי לתת לה דיאטה דלת תירמין - כלומר ללא גבינה צהובה ושוקולד - לעיתים זה משפר את התסמינים.
באינטרנט יש פירוט של מרכיבי החיסון , ורשום שתופעות הלוואי יכולות להיות עצביות , הפרעות מוטורויות
ולבתי הרי יש כבר טיקים ,יש אפשרות שמשהו במרכיבים יגביר את הטיקים
תודה רבה רבה
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
13:40 02.11.11
לא מתואר בספרות שחיסונים יכולים להשרות או להגביר טיקים
ביתי בת שנתיים סובלת כבר כחודש בכאבי ראש חדים אשר יוצרים לה גירויי בעיניים ופתאום הוא דומעות אחרי דקה כאילו עבר לה והיא מתנהגת כאילו לא קרה כלום.
יש לציין לפני שבוע הילדה הייתה חולה PAPA (סובלת כרונית-אובחנה ) אין לה נזלת ללא חום רופאת הילדים ציינה שזה שאריות של הוירוס אבל זה גם היה לפני..לחכות עוד שבוע ואז עם זה ממשיך לבוא אליה..
האם לקחת סיכון? מה עושים?
 
פרופ' רחל שטראוסברג  
11:39 02.11.11
יש להיבדק בהקדם ע"י נוירולוג ילדים
 
דור
21:08 28.10.11
נולדתי עם מחלה בשם דיסטוניה שגורמת לי לטיקים עד גיל 14 היא לא הייתה פעילה כלל אך פתאום פרצה והפכה לפעילה, אני בקרוב הולך לצו ראשון ורציתי לברר משהו.
אני בדרך כלל מקבל זריקות שיעזרו לי ואף כמעט יבטלו לי את הטיקים למשך זמן 3-6 חודשים. בלי הזריקות אני יכול להסתדר אך פשוט יהיו לי טיקים רציתי לשאול אם יורידו לי על המחלה פרופיל ? ואם אולי אפשר במקום לדווח על המחלה להגיד שאלו טיקים?
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
02:42 30.10.11
קרוב לודאי שיורידו מעט פרופיל אך אני ממליצה לאמר את האמת לאמיתה ולהמנע ממצב שלא דווחת על המחלה ולא תקבל טיפול מהצבא
 
דור
19:57 30.10.11
כשאת אומרת מעט מהפרופיל כמה זה מעט? אני אוכל להיות קרבי?
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
01:29 31.10.11
לא ברור לי מה האבחנה המדויקת
כמובן שאם יש דיסטוניה שזה סוג של תנועות בלתי רצוניות יקשה עליך להפעיל נשק ויש לקחת זאת בחשבון
הטיפולים שעברתי : זריקות בלוק שלא הועילו עזרו לכמה שעות וזהו , עברתי פיזיותרפיות , שיאצו , ניסיון בטיפולים פסיכולוגיים , רפלקסולוגיה , ועוד . טיפולים במשככי כאבים קלים כגון :מוקול , איבופן ועוד ..
עברתי טיפולי הרפיות שלא הועילו פסיכולוגים ועוד , טיפולים בכדורים כמו דפרקסאן שמקלים על כאבים עצביים , טיפולים בלייזר וכל מיני שטויות שלא עזרו
הטיפול האחרון שעברתי הייתה זריקת בוטוקס לפני 4 חודשים שגם לא הועילה ...
אין לי מושג כבר מה לעשות אני לא רוצה להמשיך להיות במצב הזה זה גם פוגע מאוד במשפחה שלי אני מקווה שתשקיעו קצת מחשבה בבעיה הזאת ומה אתם מציעים לעשות אני כבר שנתיים ככה ....
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
02:47 30.10.11
מה השאלה?
אם אתה שואל על טיפול- לא ניתן לטפל ללא אבחנה
לצורך אבחנה צריך לבדק אותך ולהתרשם וזאת לא ניתן לעשות דרך האינטרנט.
אני מציעה גם בדיקת אורטופד צוואר
 
לי
14:05 28.10.11
הבת שלי בעוד חודש בת 5. ילדה חכמה, שמחה ובלי בעיות מיוחדות.
מאז ינואר האחרון (מגיל 4), סובלת מהתקפים של כאבים במצח כאשר אופי ההתקפים הוא כזה:
יש התקפים בהם הילדה מתלוננת על כאבים במצח אבל ממשיכה כרגיל. ההתקפים מלווים בחיוורון בפנים והמון פיהוקים.

יש התקפים חזקים בהם הילדה ממש בוכה שכואב לה המצח, נראית ממש חיוורת וחולה בהתקף, מפהקת המון ואז נרדמת (שינה חזקה מאוד). אם זה בערב היא ישנה עד הבוקר, אם זה בצהריים/אחרי צהריים, ישנה כ-שעתיים ואז קמה וזה עובר.

* לא ניתנה שום תרופה בזמן התקפים חזקים או חלשים, רק פעם אחת אקמולי.
סיכום מספר ההתקפים בכל חודש החל מחודש אפריל (חזק+חלש):
אפריל-3, מאי-4, יוני-3, יולי-2, אוגוסט-2, ספטמבר-7, אוקטובר-כרגע 7.
בחודשיים האחרונים המצב הוחמר, מספר ההתקפים עלה.
*בדיקות שבוצעו ויצאו תקין:
קרקעית העין,EEG בשינה, MRI עם הזרקת חומר למוח.

שאלתי היא- האם זה בטוח מיגרנה ומה אפשר לעשות, היא ילדה קטנה ואני פוחדת לתת לה כל מיני תרופות, ובנוסף למה לא עושים לה בדיקות אחרות - בדיקות דם כי אולי סובלת ממחסור במשהו (היא מאוד רזה ולא אכלנית), או בדיקת אלרגיה (אולי אלרגית לאוכל מסוים) או בעיה בעמוד שידרה או צוואר וכו'.
אני ממש מיואשת, הילדה סובלת וזה ממש קשה.
מה עושים?
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
02:36 30.10.11
מבחינת האבחנה התאור אכן יכול להתאים למיגרנות. לא כתבת אם יש מקרים נוספים במשפחה.
בדיקות-בהחלט מומלץ על בדיקות כללית כגון ספירת דם כימיה כללית ברזל ויטמין B12
ותפקודי בלוטת התריס
מבחינת הטיפול-אם אכן מדובר במיגרנות ניתן לתת נוגדי כאבים ושינה
אם זה מאד תכוף ומפריע בתפקוד ניתן לתת טיפול תרופתי מונע
 
יעל
16:07 28.10.11
שלום הבת שלי בת שנתיים פיתום התחילה לפזול בעין רופה עיינים המציץ להישתמש במשקפיים מיוחדת 3 חודשים ולחצור לבדיקה האלה שלי היא שהוא גם מר להיבדק אצל נורולוג ילדים מה הקשר בין פזילה לנורולוגיה
 
פרופ' אביבה פתאל-ולבסקי   
02:38 30.10.11
לעיתים פזילה קשורה להפרעה בעצב שאחראי על תנועות העיניים
+ הוספת הודעה
   1 ...  32  33  34  35  36  37  38  39  40  ...  110  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פרכוסים   הפרעות התפתחות   קשיי למידה   מערכת העצבים   מומים מולדים   גידולים   טיקים   נוירולוגיה ילדים
RSS RSS פורום נוירולוגיה ילדים