בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 105

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
שרון לויט
לפרטים נוספים
רופאת המשפחה בקופת חולים כללית יכולה לאבחן ולתת תרופות ללחץ וחרדה.
איזה תרופות ללחץ וחרדה היא רשאית לתת?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:55 16.05.10
שמואל שלום,

עקרונית, רופאת המשפחה יכולה לתת תרופות ללחץ וחרדה, אך כיוון שהיא לא מומחית להפרעות אלו עדיף לפנות לרופא פסיכיאטר. חשוב לציין כי הדרך היעילה ביותר להתמודד עם חרדה / לחץ הינו שילוב של טיפול תרופתי ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). ניתן לשלב גם ביופידבק. במהלך CBT ניתן ללמוד כלים ומיומנויות של שליטה בחרדה / לחץ בהווה וגם לטווח הארוך.

בברכה,
 
מיכל
21:27 10.05.10
אני חולה בדיכאון עמיד יותר משנתיים הכדורים שאני לוקחת עכשיו הם 100 מ"ג סורמונטיל ו120
מ"ג אנטומין התחלתי את המינון המלא מ-10 לאפריל אין שיפור במצב שלי אפילו ההפך אני סובלת נורא. השאלה שלי האם להמשיך בטיפול הזה או שלא?
תודה
תודה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:51 16.05.10
מיכל שלום,

לא מומלץ להפסיק טיפולים תרופתיים על דעת עצמך. אני מאוד ממליצה להיוועץ עם הרופא המטפל שמכיר אותך ואת מצבך.

בברכה,
 
שרה,
09:27 14.05.10
שלום .אני בת34 מזה שנים אני סובלת מעייפות במיוחד בשעות הבוקר לפעמים זה מלווה בכאבים בכל הגוף ,ויש ימים שאני מתעוררת עם הרגשה של חרדה שאין לה כל סיבה,עובר עלי ימים קשים שאין חשק וכוח לעשות אפילו הדברים הפשוטים ביותר ,אני מאוד איטית בכל דבר גם בקליטת דברים ניתוחם והסקת מסקנות לפעמים לנהל שיחה פשוטה מבקש ממני מאמץ,במיוחד שיש לי בעיה רצינית של ריכוז וזכרון ,לפעמים קשה לי לחבר משפט או להשתמש במלים הנכונות וזה מגיע עד גמגום ,התופעות הללו מחמירות כשאני נמצאת תחת לחץ ואחרי לידה, והם באים בגלים .עשיתי בדיקות דם והיו תקרינות .
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:49 16.05.10
מרים שלום,

כדי להבין ממה את סובלת נדרש אבחון מקצועי ומעמיק. לצערי, דרך הפורום בלתי אפשרי לדעת במה מדובר. אני מאוד ממליצה לפנות להתיעצות פסיכיאטרית.

בברכה,
 
חסוי
23:22 13.05.10
האם החרדה יכולה להעלם או לפחות לקטון במידה משמעותית רק ע"י טיפול התנהגותי קוגנטיבי? כבר תקופה שאני נמצאת בטיפול פסיכולוגי ואני לא מרגישה שינוי במצב החרדה. הומלץ לי מספר פעמים ללכת לאבחון פסיכיאטרי אך אני לא מעוניינת להתחיל לקחת כדורים. בינתיים אני לא רואה קצה חוט והחרדה רק גוברת. שמעתי שהכדורים יכולים הרבה פעמים, לפחות בהתחלה להחמיר את המצב.אני מאוד מפחדת מכל התהליך למרות שאני מתחילה לחשוב שזה כבר בלתי נמנע.
אבודה.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:46 16.05.10
שלום לך,

אכן, הדרך היעילה ביותר להתמודד עם חרדה הינו שילוב של טיפול תרופתי ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית. ניתן לשלב בCBT גם ביופידבק. תרופות מקלות על רמות החרדה ומאפשרות להתאמן על הכלים של CBT. במידה ורמת החרדה שלך גבוהה מאוד את לא תוכלי ליישם את הכלים של CBT (בים סוער לא לומדים לשחות. קודם יש להרגיע מעט את הגלים ואחר כך ללמוד שחייה). כמובן, שגם בלי תרופות אפשר, אך הדרך מאוד מאוד קשה ולא כל אחד יכול לשרוד אותה. אנשים רבים שמחליטים לטפל בחרדה גבוהה ללא תרופות לרוב נושרים מהטיפול. אני מאוד ממליצה על התיעצות פסיכיאטרית.

בברכה,
פרופ' שלום,
תודה על תשובתך המהירה.
בהמשך לכך: האם יש תרופות שזמן ההשפעה שלהם לא חולף לאחר תקופה ארוכה? ז"א שאפשר לקחת לכל החיים?

תודה מראש
 
פרופ' לאון גרינהאוס  
23:37 15.05.10
לאנה שלום
השפעת התרופות בדרך כלל לא חולפת. אצל אנשים מסוימים המחלה חוזרת למרות התרופות ואז צריך לשנות אותן. תרגישי טוב.
 
ליאת
01:19 11.05.10
שלום,

היום הייתי בבדיקה פסיכאטרית שקבעה שיש לי OCD.

הומלץ לי לקחת לוסטראל - בשבוע הראשון רבע כדור ליום, אחרי עוד כשבוע לעבור לחצי כדור ומשבוע שלישי לכדור. אחרי שבוע רביעי לבוא לביקורת.

בנוסף קבלתי קלונקס , הפסיכיאטרית אמרה לי לקחת את הכדור רק במצבי חרדה קשים ולא בקביעות.

השאלה שלי-

האם טיפול בלוסטראל ובכלל תרופות פסיכאטריות אמורות בסופו של דבר לגרום לריפוי, כלומר לגרום לי לייצור סרטונין תקין (במקרה של הלוסטראל) כך שלא אצטרך לקחת יותר את הכדורים, או שהאם הפסקת הכדורים אחרי תקופה מסוימת שיש הקלה שוב תחזיר אותי למצב הקודםשל החרדות (מה גם שרק להפסיק את הכדור יכול לגרום לי לחרדה ולמחשבה שהנה שוב יחזרו החרדות בגלל זה ואולי זה מה שעלול לעורר אצלי מחדש את החרדות).

תודה.

ליאת.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
15:58 13.05.10
ליאת שלום,

הדרך היעילה ביותר להתמודד עם OCD הינה שילוב של תרופות ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). טיפול CBT הינו קצר וממוקד במהלכו ניתן ללמוד כלים של שליטה בהווה וגם לטווח הארוך. כלים אלה יעזרו למנוע הישנות של ההפרעה בעתיד, במידה ותרצי להפסיק את התרופות. כשמפסיקים את התרופות אכן קיימת סכנה של הישנות ההפרעה.

בברכה,
 
יגיל
13:02 11.05.10
אני בטוח שכבר דיברו על זה לא מעט בפורום הזה, אבל אני בכל זאת אשאל...
אני נוטל תרופה נגד דיכאון שגורמת לי לירידה בחשק המיני, עד כדי כך שיכולים לעבור חודשים מבלי שארצה לקיים יחסי מין, דבר שמאוד מתסכל אותי וכמובן גם את אישתי.
עכשיו אני בהתלבטות אם להפסיק את הטיפול (מה שבטח יחזיר אותי אחורה מבחינת הדיכאון).
האם קיימות תרופות שלא גורמות לירידה בחשק המיני?
אשמח לשמוע חוות דעתכם.
 
שרה
09:45 12.05.10
יגיל שלום.
ירידה בחשק המיני היא תופעה ידועה, אבל יש נוגדות דיכאון שפחות גורמות לזה ויש כאלה שיותר גורמות לזה.
אם תרשום איזה תרופה אתה לוקח, בטח יהיה לרופאי הפורום יותר קל לענות לך...
 
יגיל
13:29 13.05.10
קיבלתי את הערתך שרה, התרופה שאני לוקח היא ציפרלקס.
האם תוכלי לתת לי מידע על תרופות שידועות כפחות פוגעות בחשק המיני?
אשמח כמובן גם לקבל תשובה מרופא.
שלום פרופ',
חשוב לי לקבל חוות דעתך מכיוון שאני יודעת שאתה מהמומחים בתחום, ופגישה פרטית עמך עולה לא מעט. לכן בתקווה שתוכל לפחות לכוון אותי ולתת לי קצת תקווה שאוכל בסוף לראות את האור.
הנני בת 44.5 נטלתי סרוקסט/פאקסט במינון של 40 מ"ג במשך 15 שנים בגלל אירוע של חרדה ודיכאון. רוב השנים הרגשתי מצויין עם הכדורים מלבד מספר אירועים קטנים של תחילת הריון ולידה שהיו לי בהן קצת נפילות רגשיות, אך אח"כ זה הסתדר. באוקטובר 2009 פניתי לפסיכיאטרית לשאול דעתה לגבי כדור חלופי עם פחות תופעות לוואי של השמנה ועייפות יתר, והיא הציעה את הציפרלקס, התחלתי לקחת אותו במינון של 10 מ"ג עד לפברואר 2010, עד אז הרגשתי יחסית טוב מלבד הרגשה כללית של חוסר שמחת חים ורייקנות. בפברואר 2010 חל שינוי במצבי נכנסתי לחרדה ודיכאון עקב משבר כלכלי שעברנו. עד היום אינני יודעת אם זה בגלל המשבר ו/או בגלל החלפת הכדור סרוקסט שאיתו עברתי משברים כספיים בעבר ביתר קלות. בעקבות כך הפסיכיאטרית העלתה לי את מינון הציפרלקס ל- 25 מ"ג, כאשר השינוי לטובה החל רק כעבור חודשיים. היו כ- שבועיים שהרגשתי מצויין וחזרתי לעצמי, אך שוב בשבועיים האחרונים היתה רגרסיה ואני שוב במין חרדות ומצוקה נפשית של אי שקט ועצבנות, אמנם הרבה פחות מהתחלת המשבר, אך עדיין עם קושי לתפקד כרגיל, וקשיי שינה. פניתי שוב לפסיכיאטרית בעקבות כך, ואז הוחלט לחזור לכדור הראשון שהוא פאקסט (יש לציין שעברו 3 חודשים מאז התחלתי את הציפרלקס) שאני לוקחת כרגע במינון של 20 מ"ג ל- 5 ימים וביום החמישי אני אמורה להעלותו ל- 40 מ"ג.
שאלתי: כרגע אני עדיין לא במיטבי, אך האם זה אמור להשתפר? האם הכדור שלקחתי בעבר יחזור להשפיע ולעזור לי כמו שהיה במשך 15 שנים? אני כולי תקווה. וכן, האם ייתכן שהציפרלקס לא עוזר לי? הייתכן שבמהלך התקופה יש רגרסיות עד שמגיעים לאיזון מלא? האם יתר פעילות של בלוטת התריס שכרגע מאוזנת, יכולה גם להשפיע על רגרסיות? והאם תקופה של טרום וסת יכולה גם להשפיע עלרגרסיות?
סליחה על הפנייה המפורטת והארוכה, אך אתה כמומחה יודע מהם ייסורי נפש הגדולים מייסורי גוף.
אני פשוט רוצה לחזור ולתפקד כרגיל וששמחת החיים תחזור לחיי.

תודה מראש על תשובתך המהירה

 
פרופ' לאון גרינהאוס  
01:39 13.05.10
לאנה שלום
תרופות מהסוג של פאקסט ידועות על אובדן השפעתן כעבור זמן ממושך של טיפול. חזרה לאותה תרופה כעבור 3 חודשים של הפסקה הינו ראיון מצוין. לא משנה מדוע פאקסט הפסיק לעבוד חשוב שהוא חוזר לעבוד. לפעמים אפשר לחזק את התרופה עם תוספת כמו תרופה בשם sorbon. אני מקווה שתרגישי טוב בקדדם
 
ברוריה
18:46 12.05.10
היי.


אני צעירה בת 21. בזמן האחרון התחלתי להרגיש לא במיטבי מבחינה נפשית..וזאת לא הפעם הראשונה שזה קורה לי, זה קורה בתקופות מסויימות, לא יודעת בידיוק. מרגישה חרדה עמוקה כמעט על כל שטות.

אז נכנסתי לאחד האתרים והתחלתי לברר על דכאונות ולצערי גיליתי שיש לי את כל הסימנים לדיכאון הדיסטמי. ומאז זה עוד יותר מלחיץ אותי, כי אף פעם לא חשבתי שאני חולה בדיכאון כי זה תמיד עבר באיזשהו שלב..אבל גם תמיד חזר, וכל פעם ברמה יותר קשה.

אני כבר כמה ימים מסתובבת עם הדבר הזה ולא טוב לי בכלל, אני מרגישה על הפנים, מרגישה כאילו אני צריכה להתנצל על המצב רוח שלי. אני גם לא מצליחה לישון, הראש מפוצץ מחשבות.

השאלה שלי היא: האם אפשר לטפל בזה באופן עצמאי, כאילו שאני יוכל לטפל בזה איכשהו לבד, מבלי פסיכולוגים,פסכיאטרים וכו..?

מחכה לתשובה, דחוף.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
19:46 12.05.10
ברוריה שלום,

אני מאוד לא ממליצה לעשות אבחנות לבד. כדאי לעשות אבנון מקצועי ומעמיק אצל רפוא פסיכיאטר. הדרך הטובה ביותר לטפל במצב היא שילוב של תרופות ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). במהלך CBT תוכלי ללמוד כלים ומיומנויות של שליטה במצב הרוח בהווה וגם לטווח הארוך.

בברכה,
 
סוזי
14:20 11.05.10
כרגע אני נוטלת לוריבאן וזה עושה לי טוב שאלתי אם ההש-פעה של התרופה תחלש מה לעשות
 
ד''ר אירנה נתנאל  
19:40 12.05.10
סוזי שלום,

אני מאוד ממליצה על טיפול התנהגותי - קוגניטיבי (CBT). זהו טיפול קצר וממוקד והוכיח את עצמו מבחינה מחקרית כיעיל באותה המידה כמו טיפולים תרופתיים. CBT מאפשר ללמוד כלים של שליטה בחרדות בהווה וגם לטווח הארוך. כלים אלה עוזרים במניעה של הישנות החרדה בעתיד. ניתן לשלב גם ביופידבק.

בברכה,
שלום,

אני בת 38, התחלתי לקחת ציפרלקס לפני קצת יותר משנה. בהתחלה 10 מ"ג, כעבור שבועיים 15, ולפני כ-4 חודשים עליתי ל-20 מ"ג.

עד שלקחתי ציפרלקס היה משקל גופי 40 קילו. כיום אני שוקלת 49.
בנוסף, מעולם לא סבלתי מבעיות כולסטרול, ובבדיקות דם שערכתי אתמול מופיע כי הכולסטרול שלי גבוה מאוד, ודאי לגילי.

האם ידוע על קשר בין עלייה גדולה מאוד במשקל (רבע ממשקל הגוף), ועל עלייה קיצונית בכולסטרול כשלוקחים ציפרלקס?

תודה מראש
 
יהב
10:19 12.05.10
לא צריך להפסיק, אני לא הבנתי איזה תרופה אתה לוקח אבל אצלי הייתה הקלה במצב כשעברתי לsnri
 
יהב
10:21 12.05.10
אני בתחילת הטיפול ברסיטל ולוקחת כדור קסאנקס בכל פעם שיש לי התקף חרדה(בינתיים יצא לי לקחת כדור אחד כמעט כל יום) כמה זמן ניתן לקחת את הקסאנקס כמניעה להתקפי חרדה עד שהרסיטל יעזור לי לחלוטין ולא להתמכר לכדורים? אני פוחדת שההשפעה הטובה של הקסאנקס תחלוף ברגע שאתרגל לכדור.
מהי המלצתך? זה השבוע הרביעי שאני נוטלת רסיטל ועדיין אין שיפור משמעותי במצבי
 
ד''ר אירנה נתנאל  
19:01 10.05.10
שלום לך,

ההשפעה של רסיטל מורגשת במלואה לאחר שבועיים עד 4 שבועות. לאחר 4 שבועות ניתן להפסיק בהדרגה את הקסאנקס. ניטלת התרופות חייבת להיות בפיקוח רפואי, זה ימנע תופעות לא רצויות כגון התמכרות לקסנקס או שימוש לא נכון בתרופה. בנוסף, חשוב לציין כי הדרך היעילה ביותר להתמודד עם חרדות הינה שילוב של תרופות ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). התרפיה תורמת להגברת יעילות התרופות ומזרזת תהליך השיפור במצב.

בברכה,
 
פרופ' לאון גרינהאוס  
13:57 11.05.10
שלום
כאשר יש התקפי חרדה משמעותיים אפשר להשתמש בקסנקס תקופות ערוכות יותר. צריך לזכור להפסיקו בהדרגה
 
חסוי
20:03 09.05.10
אני בת 16
אם יש לי חשק לישון כל הזמן אפיל שאני ישנה 9-10 שעות כל לילה אין לי כוח לדבר עם אנשים,יש לי כאבי ראש וקושי להתרכז, יש לי מחשבות אובדניות ,ואני לפעמים חותכת את עצמי [לא עמוק]
זה בהכרח אומר שאני בדיכאון?
 
פרופ' לאון גרינהאוס  
13:55 11.05.10
שלום
זה בהחלט נשמע שמשהו משמעותי עובר עליך. קודם כל תפסיקי לחתוך זה לא עוזר רק עושה שתראי ותרגישי חולה יותר. תפני לפסיכולוג או ליועצת בבית הספר כדי לדבר ולחשוב איך להמשיך
 
pumiki
22:57 07.05.10
שלום,
אני הת 30. לפני כ 5 שנים בתקופת הלימודים באוניברסיטה עשיתי מבדקים להפרעות קשת ומצאו שיש לי הפםרעה קלה שבקלות ונתנו לי הארכת זמן (אגב סבלתי זמן מה ממחסור ב b12 בלי שידעתי כי לא אכלתי בשר).

לפני כשנה ניסיתי בהמלצת רוקחת מוצר ששנקרא ריכוזון טק ומכיל גינסינג וגינקו. הרגשתי שיפור במצב הרוח, בעירנות, בריכוז ובזכרון.

אח"כ לא מצאתי אותו על מהמדף (עברתי דערה) ובמקוםז\את לקחתי שני כדרים: אחד של גינסינג ואחד של גינקקו. זה גרם לי להרגשה שיש לי לראשונה בחיי הפרעות קצב. הפסקתי עם הכדורים וההפרעות נעלמו כעבור כמה שבועות.

שאלתי האם כדאי לחזור לריכוזון טק ?
אולי יש משהו אחר שמתאים לי ?
איזה סוג של רופא מתאים לבחירת מי שיתאים לי את הפתרון ?
האם העובדה שאני מרגישה טוב מספיק טובה כדי להחליט להמשיך לאורך שנים בצריכה או
שנדרש מעקב כלשוהוא : איזה סוג של רופא צריך לעשות את המעקב ?
 
פרופ' לאון גרינהאוס  
13:53 11.05.10
שלום
אני לא מכיר את התרופה ריכוזון לכן לא יכול לעזור לך. לדעתי כדי להתייעץ עם רופא שיבול את מהות הבעיה ואז ידריך אותך איך עם בכלל לטפל.
 
ליאת
21:36 07.05.10
שלום רב,

לאחר חודשיים בהם אני חווה סימפטומים גופניים של נשימת יתר, כאבים באיזור הלב, ומספר אירועים של "כמעט התעלפות" בעיקר במצבי נהיגה, הגעתי לפסיכיאטר שאבחן אותי כסובלת מאגרופיה ורשם לי אסטו 10 מ"ג (שבוע חצי כדור ולאחר מכן כדור שלם) ובנוסף רשם לי אלפרליד 0.25 מ"ג ל"מצבי חירום".

לא סיפרתי לפסיכיאטר כי לפני כשנה היה לי מקרה דומה ופסיכיאטר אחר רשם לי פרוזאק (שלא לקחתי בסוף כי המצב עבר) וקסנאגיס 0.5 מ"ג לחירום. את הקסאנגיס לקחתי בזמן האחרון מידי פעם, כדור אחד ביום אבל לא מידי יום (רק שהיה לי קשה מאד עם המצב, השתמשתי סה"כ ב - 20 כדורים לכל התקופה של החודשיים). כמו כן, כשפניתי למיון לפני כחודשיים בהם הכל התחיל, לאחר התקף פאניקה (שהבנתי שהוא כזה מאוחר יותר), הפסיכיאטר שם רשם לי קסנקס XR 0.5 מ"ג פעמיים ביום, ולקחתי אותו במשך 6 ימים רצוף. שאלתי היא האם המינון והזמן שלקחתי את הכדורים האלה מעידים על התמכרות שמחייבת גמילה או שמדובר בלקיחה אקראית?? בימים האחרונים מצבי התדרדר ואני חווה את הסימפטומים בצורה חמורה יותר. אני אתחיל כעת את הטיפול באסטו ואשתדל להימנע מהאלפרליד. האם עלי להפסיק בהדרגה עם הקסנאגיס? האם אם בכל זאת ארצה לקחת אלפרליד, כיוון שהוא במינון נמוך יותר, זה ישפיע עלי? בתודה מראש וסליחה על האורך
 
פרופ' לאון גרינהאוס  
13:50 11.05.10
ליאת שלום.
זה נראה שאת סובלת מהתקפי חרדה. עליך לקחת טיפול באופן רצוף לתרופה יותר ערוכה כדי שגלי החרדה יפסיקו. קסנגיס, קסנקס ו אלפרליד הם אותה תרופה. רצוי להפסיק באופן הדרגתי. השימוש שאת עושה בתרופה לא עושה אותך "מכורה"
 
ירון
16:45 07.05.10
שלום,

אני נוטל סימבלטה כ 9 חודשיים לטיפול בחרדה.
האם יש קשר בין התרופה לסחרחורת ? כל סיבוב קטן גורם לי לסחרורת.

בנוסף קרו מספר פעמיים שלא לקחתי את התרופה בלילה ולמחרת היה לי כאב בטן ויציאה גדולה מאד. האם יש קשר בין סימבלטה ל IBS, האם מוכרת תופעה כזו ?

תודה
 
פרופ' לאון גרינהאוס  
13:45 11.05.10
לאילן שלום
לא לכל דבר יש הסבר ברור אבל צריך לבדוק את הקשר האפשרי עם תרופה שנוטלים. עליך לבדוק את לחץ הדם שלך גם בשכיבה וגם בעמידה אחרי 10' של שכובה. אתה יכול להתייעץ עם הרופא מה לעשות
אני עמוס בן 16 ולפני חצי שנה התחלתי להרגיש שאני קצת שונה מאחרים ויש לי בעיות
זה התחיל מזה שפעם-פעמיים בשבוע אני מבואס ועצבני בלי סיבה.. אמרית לעצמי שזה גיל ההתבגרות אבל זה התחיל להיות יותר רציני ומתמשך כבר חצי שנה בלי הפסקה
יש לי חברה שאני מאוד אוהב ועכשיו גם היא סמה לב לזה.. אני הופף מאדם שמדבר הרבה לאדיש לגמרי ואני למרות שאני אובה אוהב אותה אני מתעצבן עליה בלי סיבה מקלל אותה ואז בוכה
ושי לי כל הזמן בעיות בראש שאני לא מבין אותם
התחלתי לקרוא קצת חומר באינטרנט ומצאתי הרבה דברים שמדברים עלי
אבל לא כתוב מה לעשות..
הלכתי פעמיים לפסיכולוג אבל בגל לשאני ילד מופנם קשה לי לדבר עם מבוגרים אני מתבייש ומרגיש לא בנוח
שאנשים שואלים אותי מה הבעיה שלי אני לא יודע מה להגיד אני ידוע שיש בעהי אני אל יודע מה היא
מצבי רוח רעים בלי סיבה
תודה רבה
 
נורית
11:53 09.05.10
אימי סובלת מדיכאון וכאבי ראש חזקים כבר כמה חודשים ואחרי מאמצי שיכנוע רבים היא הסכימה ללכת לקבל טיפול. הרופא (פסיכיאטר) נתן לה תרופה בשם Viepax XR אותה היא התחילה לקחת ביום שישי האחרון.
רציתי לדעת תוך כמה זמן זה אמור להתחיל להשפיע והאם זה יפסיק לה גם את כאבי הראש?
 
לירון
12:45 10.05.10
ייקח כמה שבועות (לי לקח בערך 3) עד שהתרופה התחילה להשפיעה. דבר נוסף, נותנים את התרופה בהרבה מקרים של דיכאון וכאב והיא עוזרת
 
ד''ר אירנה נתנאל  
18:54 10.05.10
נורית שלום,

התרופה אכן אמורה לעזור לדחכאון שמלווה בכאבים פיזיים (כאבי ראש). ייתכן ויחלפו מספר שבועות עד שההשפעה של התרופה תורגש במלואה.

בברכה,
 
דניאלה
21:03 08.05.10
שלום,
אני בת 26.
לאחרונה התפתחו אצלי חרדות שונות, כגון- חשש מחנק, פתאום אני מרגישה צורך ללעוס טוב טוב את האוכל לפני הבליעה, מחשש שיתקע בגרון. כמו כן נעשיתי מודעת לנשימות שלי, דבר שמקשה עלי אכילה ונשימה ביחד ואני מפחדת לשאוף בטעות את האוכל לקנה הנשימה.
לאיזה סוג טיפול כדאי לפנות?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
18:43 10.05.10
גבריאלה שלום,

כיוון שאת סובלת מחרדות, כדאי להתיעץ עם פסיכיאטר. טיפול משולב של CBT (תרפיה התנהגותית - קוגניטיבית) ותרופות נוגדות חרדה, הדרך היעילה ביותר להתמודד עם המצב.

בברכה,
 
רונה
23:13 09.05.10
שלום,

אני נמצאת בתקופה לא קלה, פרידה מבן זוג, אבטלה, הפלה....התפקוד היומיומי אינו כרגיל, אני בדכדוך ואין לי אנרגיות לעשות דברים שנהנתי מהם בעבר (קריאת ספרים, צפיה בסרטים ועוד...) הפסיכולוג שאני מטופלת אצלו טוען שאיני בדכאון, אך האם יש כדורים שיכולים לשנות לי את ההרגשה ולגרום לי להנות ולהיות יותר אסרטיבית, אני חוששת שמצב זה ימשך ואשאר מובטלת וגלמודה.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
18:49 10.05.10
רונה שלום,

קבוצות התרופות העיקריות לטיפול בדיכאון הו:


1. תרופות המשפיעות על המערכת הסרוטונרגית (SSRI)

2. תרופות המשפיעות במקביל על המערכת הסרוטונרגית והנוראדרנרגית (SNRI)

3. תרופות המשפיעות על המערכת הנוראדרנרגית בלבד

4. תרופות המשפיעות בשילוב על המערכת הנוראדרנרגית והדופמינרגית

5. תרופות ממשפחת חוסמי האנזים MAO.

בברכה,
+ הוספת הודעה
   1 ...  101  102  103  104  105  106  107  108  109  ...  209  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה