בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 105

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
שרון לויט
לפרטים נוספים
 
אני
09:52 21.06.10
לאיזה צורך האיסטו מיועד? מה השינוי שהוא אמור לגרום לו? למה מצפים בעצם?
והאם יש לו תופעות לוואי? כמו הזעה מוגברת?
תודה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:30 21.06.10
אסטו, מיועדת לטיפול בדיכאון ובהפרעות חרדה. היא שייכת למשפחת חוסמי ספיגה חוזרת של סרוטונין (SSRI), ומעלה את כמות הסרוטונין במוח. תופעות לוואי אפשריות כוללות: בחילה, יובש בפה, קשיי שינה, עייפות, הזעה מרובה וקשיים בתפקוד המיני. תופעות אלו הן בדרך-כלל קלות וחלקן חולפות בהמשך השימוש. הזעה מוגברת הינה תופעת לוואי שכיחה של אסטו.

בברכה,
 
אני
16:04 22.06.10
אם אני סובלת מתופעות הלווי של ההפרעות בשינה (חלומות הזויים ללא הפסקה, ושינה שלא מספקת..קמה מותשת ) והזעה מוגברת מאוד.. ואני כבר כמעט חודשיים עם הכדורים..האם כדאי לשקול מעבר לכדור אחר?? יכול להיות שהאיסטו לא מתאים לי ?
 
אני
16:10 22.06.10
והאם רסיטל עדיף על איסטו? ומהו בדיוק הרסיטל?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
16:19 22.06.10
אומנם רסיטל ואסטו שייכות לאותה קבוצה של SSRI הם בכול זאת שונות. ההשפעה החיובית של אסתו מורגשת יותר מהר ולפעמים יש לה פחות תופעות לוואי. יחד עם זאת חשוב להבהיר ששתי התרופות מצויינות והתאמת התרופה נעשית באופן מאוד אישי על סמך התרשמות הרופא. כל אדם יכול להגיב אחרת על אותה התרופה. לאחד רסיטל עוזר יותר ולשני אסטו. אין דרך לדעת מראש מה יותר טוב. נסו קודם כל להיצמד להמלצות הרופא, במידה ובנך לא ירגיש הטבה עם רסיטל אז יהיה אפשר להתיעץ עם הרופא ולנסות תרופה אחרת.

בברכה,
 
אני
03:02 23.06.10
אז בעצם הרסיטל והאיסטו הם על אותו משקל?

ואם בעקבות הטיפול באיסטו אני סובלת מתופעות הלווי של ההפרעות בשינה (חלומות הזויים ללא הפסקה, ושינה שלא מספקת..קמה מותשת ) והזעה מוגברת מאוד.. ואני כבר כמעט חודשיים עם הכדורים..האם כדאי לשקול מעבר לכדור אחר?? יכול להיות שהאיסטו לא מתאים לי ?
 
ירון
07:49 22.06.10
שלום

סבתי לוקחת וולבוטרין+סרוקאל, ולאחרונה הרופא הוסיף לה רמרון. שמנו לב לאחרונה שהיא קמה בבוקר עם עיניים אדומות מאוד, ואיננו יודעים אם זה התחיל מאז הוספת הרמרון או שזה היה עוד כשלקחה רק וולבוטרין עם הסרוקאל.

האם זו תופעת לוואי שיש לדווח עליה מיד לרופא, או שזו עוד אחת מתופעות הלוואי הרגילות שצריך לסבול אותן?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
20:20 22.06.10
שלום. אני מאוד ממליצה לסבתך לפנות בהקדם האפשרי לרופא מטפל. לעא ידוע לי על אודם בעיננים משימוש בתרופות האלו.
בברכה,
 
שירן
20:18 20.06.10
שלום לכל העוזרים!!
דיברתי כבר לפני כמה ימים שעברתי מרסיטל שלא עזר לאיקסל.
התחלתי עם איקסל אתמול ומאתמול התחילו לי בערב לאחר 8 שעות מלקיחת הכדור סחרחורות,בחילות,ואני מרגישה שאני עומדת להתעלף ולאבד הכרה ולפני התחושה יש לי סחרחורת עזה,הזעה וכשאמא שלי נגעה בי היא אמרה לי שאני קרה.
האם אני צריכה להמשיך עם האיקסל או לא?
תודה רבה!!
 
ד''ר אלונה גוברמן  
20:19 22.06.10
שלום. קודם כל השפעה של איקסל מורגשת תוך מספר שבועות בממוצע. הטבה מלאה תיתכן תוך 6-8 שבועות .
יש מעט מיקרים ,שבהם שימוש ב תרופה בשלב הראשוני של הטיפול יכול להגביר את תחושת החרדה, דיכאון ותסמינים גופניים . במידה וקיים מרכיב של חרדה בתמונה קלינית, מומלץ להוסיף לטיפול תרופה מקבוצת בנזודיאזפינים (לדוגמה קסנקס) למשך תקופה קצרה. בכל מקרה אני ממליצה לדבר בהקדם עם רופא המטפל.
תרגישי טוב,
בברכה
 
נטע
18:11 20.06.10
אני בת 28...
אני בדיכאוןןן
לא רוצה לעשות כלום
לא עובדת כבר שלושה שבועות מבחירה (עדיין מחכים לי שאני אבוא)
כל היום בוכה!!!
מתלוננת!!!!
סובלת!!!
רבה עם כולם סביבי!!!
בולמוסים והקאות!!!!-5 פעמים ביום ויותר (סובלת מהפרעת אכילה)
אני במצב של ייאוששששש
צריכה הלוואה של 30,000 ש"ח כדי לאזן את עצמי ולא מצליחה להשיג וזה ממוטט אותי פשוט מכניס אותי למצב הזה שאני נמצאת בו כבר 3 שבועות!!!!
אם אני אקבל את ההלוואה הזאת אני אתאזן קצת ויהיה לי יותר קל כל חודש ואני אצליח לצאת מהבית של ההורים-מה שגורם לי להיות עוד יותר חולה כי כולם גרים כאן (יש עוד שתי דירות בחצר אח אחד גר שם עם גיסתי השטן ושני הילדים ועוד אח בדירה אחרת עם אשתו)
בא לי למותתתתתתת אני מגיעה למצב שאין לי למה לחיותתתתתתתת
אני לא אתאבד או משהו כזה...אבל כן אני מבקשת מאלוהים כל יום שייקח אותי מהעולם הזהההההה
זה לא עוזר!!!
מה עושים???????????????
איך יוצאים מהמצב הזה??????????
איך מתגברים על מצבים כאלה בלי להיכנס לייאוש!!!!!!!
אין לי כוחות אפילו ללכת לטיפוללללללל פשוט אין לי כוח לצאת מהביתתתתתת
כל היום במחשב!!!! במיטה בחדר!!!!!!!!!!!!1
 
ד''ר אלונה גוברמן  
19:43 22.06.10
לנטה שלום. מתיאורך די מבולבל אך כניראה מבטה את מצבך הנפשי ואת את מצוקתך . ברור שהמצב הוא די מורכב ולכן במקום להשאר ביאוש עליך לפנות בהקדם לפסיכיאטר אשר אחרי איבחון והארכת את כל הגורמים המביעים לפגיעה ליכולת התפקוד אשקול שילוב של טיפול תרופתי (במידת הצורך) ותרפיה קוגניטיבית התנהגותית אשר לדעתי יכול לשפר את מצבך.
בברכה,
 
נטע
19:56 22.06.10
תודה על התגובה...

אני רוצה ללכת לפסיכיאטר אבל הם שולחים אותי כל הזמן לפסיכיאטר של ה.אכילה ואני ממש לא מעוניינת להיות מטופלת שוב בהפרעות אכילה,אלא,רוצה לטפל בדיכאון שלי ובלחץ ולא בהפרעת אכילה...
כרגע אני בקשר עם קואצ'רית שזה עוזר לי הרבה יותר מהטיפול שהייתי בו בהפרעת אכילה...מקווה שזה יעזור!!!
אני יודעת שאני צריכה טיפול תרופתי ורוצה להיפגש עם פסיכיטאר אבל לא במחלקה להפרעת אכילה!!!
את יכולה להמליץ לי על מישהו-אין לי הרבה כסף כרגע!!!

תודה
נטע

את יכולה להמליץ לי על פסיכיאטר
 
ד''ר אלונה גוברמן  
20:15 22.06.10
שלום. את יכולה לפנות לתחנה או מרפאת לבריאות הנפש באזור מגוריך או לפסיכיאטר בקופת חולים -טיפולים בחינם.
בברכה,
 
נופר 20
22:27 20.06.10
לפני 3 שנים חוויתי דיכאון בלי שום סיבה ולקחתי פלוטין (שנה בערך) ניסיתי להבין למה היה לי את הדיכאון ועדיין (אחרי 3 שנים) לא הבנתי, לאחרונה חזר לי שוב הדיכאון הזה הדבר היחיד שיכול להיות זה בגלל שלקחתי באותה תקופה רואקוטן נגד אקנה.. אז רציתי לשאול מה הסיכויים שזה מהראקוטן?
האם יש בדיקה שבודקת חוסר סרוטונין במוח?
ואני ממש לא רוצה לחזור לקחת כדורים נגד דיכאון איזה עוד דברים אפשר לעשות כדאי לצאת מהמצב הזה, שמעתי על אומגה 3, ויטמין B?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
19:26 22.06.10
שלום. אחד מהתופעות לוואי של רואקוטן -ההוא גורם ל הופעת תסמינים חרדתיים ודיכאוניים במיוחד שבעבר היה מאורה דיכאונית ונדרש טיפול בנוגד דיכאון ולכן מומלץ בכל מקרה להפסיק לטול את התרופה. כתחליף לרואקוטן תנסי לפנות לרופואה משלימה (הומאופטיה , תזונה , דיכור)
אני ממליצה שבכל מקרה כדעי לחזור לנוגד דיכאון על מינת למנוע התפתחות לרע במצבך הנפשי. אני מנעה מלהמליץ על תכשיר על נוגד דיכאון כיכדי להתחיל את הטיפול אחר בדיקה של רופאה משפחה או פסיכיאטר.
בברכה,
 
אורית
19:49 21.06.10
שלום, הייתי בייעוץ אצל פסיכיאטר עקב התקפי חרדה שחזרו לי לאחר הפסקה של שנה מטיפול ברסיטל. התחלתי לקחת רסיטל לפני כחודשיים ועקב שינוי לא נכון במינונים(שניתן לי בהמלצת רופא המשפחה) עדיין השפעת רסיטל איננה מקסימלית.
הפסיכיאטר נתן לי לבינתיים זיפרקסיה רבע כדור משמע 1.25 מ"ג כל יום.
כבר כמה ימים שיש הקלה מסויימת במצב אך אני מרגישה כאילו יש לי התקף חרדה שעוד שניה מתפרץ אך נבלם, בנוסף יש לי מן תחושה מוזרה בראש- לחץ של כאב שאם אני לא חושבת עליו הוא לא ממש מפריע לתיפקוד היומיומי.
שאלתי היא- האם כדאי לקחת את הכדור זיפרקסה כל יום? האם יש תופעות של גמילה מהכדור?
כמה זמן כדאי לחכות עד להעלאת מינון מקסימלי ברסיטל?(הכוונה ל40 מ"ג שפעם עזר לי).
תודה.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
16:27 22.06.10
שלום לך,

זיפרקסה נוטלים כל יום כמו רסיטל. היא איננה ממכרת וניתן להפסיקה ללא שוב בעיה, כמובן בהתיעצות עם הרופא המטפל. רסיטל כדאי לעלות באופן הדרגתי מאוד (למשל, רבע כדור בשבוע עד שמגיעים למינון הטיפולי).
חשוב להתיעץ עפ פסיכיאטר ולא עם רופא משפחה.
תרגישי טוב,
בברכה,
בני בן 24 סטודנט בטכניון סובל מגיל אפס מחרדת חברה למרות שעבר את כל המערכת החינוכית באופן מלא - גן, בית ספר, תיכון, - בהצטיינות כמעט, צבא - שירות מוצלח, והתקבל ללימודים - מתקשה מאוד לתקשר עם הסביבה, עם בני גילו, בודד לגמרה, לדבריו, היחסים וחברות בשבילו הינם עבודה נפשית קשה ומעייפת מאוד. מגיל 15 בערך עד גיל 20 טופל בסרוקסט. אחר כך קיבל החלטה להמשיך ללא תרופות והפסיק אחרי יעוץ עם הרופא.
השנה בעקבות לחצים קשים בלימודים וכו' התלונן על דיכאון קשה, ירידה ביכולת ללמוד באותה יעילות, חוסר ריכוז, חרדות לגבי עתידו. פנה לרופא במסגרת שירות פסיכוליגית במוסד אקדמי. הרופאה רשמה לו רסיטל 20. דאגתי לו מאוד - שחזר לתרופות ואיך יגיב. לפי התגובות שקיבלתי ממנו, לא היו תופעות שליליות במיוחד - למרות זאת בביקור השני הרופאה הגבירה לו את המינון של רסיטל והוסיפה גם קסנקס נגד החרדה.
אני לא מכירה את התרופות האלה. אני כמובן לא מומחה, אך לא חשבתי שהצטרך טיפול כל כך אינטנסיבי תרופתי במצבו. רוצה שלמוע את הדעה של עוד מישהו.
אני גם מנסה לברר, מה הסוגים של טיפול פסיכולוגי במצבי חרדות חברה יעילים, לאן אפשר לפנות באזור חיפה, האם קיימות סדנאות פסיכולוגיות לסובלים מחרדה זו או כל סוג אחר של הטיפול שעוזר.
תודה!
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:56 22.06.10
דינה שלום,

רסיטל, היא תרופה נוגדת חרדה / דיכאון ממשפחת חוסמי ספיגה חוזרת של סרוטונין (SSRI). תופעות הלוואי כוללות בחילה, כאב ראש, יובש בפה, ירידה או עלייה בתיאבון, וקשיי שינה.
בקסנקס משתמשים להקלה של מצבי חרדה ומתח וטיפול בהפרעות השינה. התרופה שייכת לקבוצת בנזודיאזפינים. לתרופה יש השפעה מרגיעה אך בטיפול ממושך היא עלולה לגרום. תיתכן גם ירידה בהשפעת ה במשך הזמן. מסיבות אלה יש ליטול את התרופה לפי הוראות הרופא ותחת השגחתו. הטיפול היעיל בחרדה חברתית הינו שילוב של תרופות ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). במהלך CBT ניתן ללמוד כלים ומיומנויות שיעזרו לשפר תיפקודים חברתיים.

בברכה,.
אני בת 35 לפני כשנה ומחצה עברתי תראומה בכביש ומאז חיי השתנו . בשלב הראשון נתקפתי בחרדה ולא רציתי לצאת מהבית לאט לאט התחלתי לצאת למקומות קרובים אבל החרדות והפניקה לא עזבו אותי רופא משפחה נתן לי ציפרלקס אפשר לומר שזה שינה את מצב הרוח אבל לא עד הסוף בהתיעצות איתו הוחלט שאני אקח כדור כל יומיים אבל הרגשתי לא טוב מיזה
שאלתי: א.האם באמת זה ממכר או שרק נדמה לי
ב.האם באמת זה מוריד את החשק המיני
ג.האם יש מצב שזה גורם לשיעור יתר
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:05 21.06.10
נילי שלום,

א. ציפרלקס לא ממכר.
ב. הפרעות בתפקוד המיני הינה תופעת לוואי מוכרת ושכיחה למדי של התרופה הזאת.
ג. ציפרלקס לא אמור לגרום לשיעור יתר.

תודה על פנייתך לפורום,
בברכה,

שלום רב,
אימי חולת פרקינסון מספר שנים, מחלתה מלווה בדיכאון אשר אינו מאפשר לה לצאת מ ד' אמותיה ולעשות פעולות פשוטות . מה צריך לעשות על מנת לשפר את הרגשתה? האם יש משהו שיכול ללוותה למסגרות שונות, יבצע עבורה לו"ז עם משימות וימלא את יומה?ישוחח עמה וכד? (אינה מעוניינת בייעוץ פסיכולוגי, אלא למדריך אשר ילווה אותה לפרק זמן וייצור עבורה מסגרת), כמובן בתשלום
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:14 21.06.10
רוית שלום,

דיכאון, עייפות ועליה בקושי לבצע פעילויות יום יומיות הם התסמינים השכיחים של מחלת פרקינסון. ללא ספק שתמכיה וליווי צמודים יכולים לעזור לאדם הסובל. נסי לחפש מלווים טיפוליים שמתמצאים בתחום של המחלה, שמבינים ומכירים את השלכותיה, מתמצאים בשלבי ההסתגלות לנכות ולחולי. את יכולה לחפש סטודנטים לפסיכולוגיה רפואית או שיקומית או אדם שמתחום הטיפול שעובד עם הדרכה צמודה של איש מקצוע (פסיכולוג /ית, עובד /ת סוציאלי/ת, רופא /ה).

תודה על פנייתך לפורום,
אשמח לענות על שאלות נוספות,


 
יערה
07:03 21.06.10
שלום,

אני בת 23, וסטודנטית באוניברסיטה.
בערך בגיל 18 הופיעה אצלי ירידה חדה מאד בריכוז שהלכה והחמירה. (הריכוז שלי היה תקין תמיד)
אני תלמידה מצטיינת של מאיות, ובשנה האחרונה אני על סף פרישה מהאוניברסיטה כי אני פשוט לא מסוגלת לקרוא, לא מסוגלת להושיב את עצמי ללמוד. אני מרגישה לפעמים שקשה לי אפילו לחשוב... אני כאילו קצת מעופפת. בהתחלה ריטלין עזר לי (אבל לא בצורה מיטבית... זה היה עוזר בצורה מדהימה ביום הראשון בצורה קצת פחות טובה ביום שלאחר מכן וכו' והייתי צריכה לעשות הפסקות בנטילה) אבל כעת אני לא יכולה להמשיך ולקחת בגלל תופעות הלוואי.

אני סובלת בנוסף מתחושת עייפות למרות שהשינה שלי נהדרת, מכאבי שרירים (לא חושבת שזה קשור), לפעמים מבעיות בזכרון לטווח קצר.

ניסיתי את כל מה שאפשר בכדי להעלות שוב את הריכוז... ונכשלתי.

המחשבה האחרונה שלי לפני שאני מרימה ידיים ופורשת מכל עיסוקי היא הכיוון הפסיכיאטרי.
לפני שהריכוז התדרדר, עברתי תקופה קשה מאד מבחינה רפואית ואיבדתי את השמיעה כמעט לחלוטין... וגם לאחר מכן אבא שלי נפטר, עברתי המון ניתוחים וכו'.

אבא של חברה שלי שהוא פסיכיאטר, הציע שאולי מדובר בדיכאון סמוי. השאלה היא האם דיכאון סמוי יכול לגרום להפרעות כל כך חמורות? (אני לא יכולה אפילו להסביר עד כמה אני לא מרוכזת...).

חשבתי גם על הכיוון של הפרעת חרדה, אני באמת שמה לב שאני כל הזמן מריצה בראש תסריטי אימה (נניח רואה כלב גדול וישר חושבת מה יקרה אם הוא יתנפל על הכלב שלי...) אבל זה לא ברמה שזה מפריע לי לאיכות החיים. מה שכן, אני חווה התעוררויות בקפיצה של בהלה מהשינה (לא ממש מהשינה, אלא רגע לפני שאני נכנסת ממש לשינה....) זה יכול להיות סמפטום? כי כל אחד אומר לי משהו אחר.

מה עוד יכול להסביר ירידה כזו בריכוז? האם טיפול תרופתי לדיכאון/ חרדה הוא קבוע? או שניתן "להתגבר" על הבעיה אחרי כמה חודשים ולהפסיק?

תודה רבה,
נעמה.
 
יערה
07:53 21.06.10
קודם כל שכחתי לציין שאני דאגנית בצורה קיצונית ממש.
(נניח לא עונים לטלפון... ואני ישר יכולה להכנס ללחץ)

במידה וזו אכן חרדה,
כמה זמן לוקח לתרופות להשפיע?

תודה רבה.
 
יונתן
10:36 18.06.10
שלום,
התחתנתי (לא מאושר) ולאחר כ - 4 חודשים התחילו לי תופעות של קפיצות שירירים (פסיקולציות)
לאחר כ - 11 חודש התחלתי תהליך גירושין ללא הסכמה = מה עם בת הזוג
כיום אני מתמודד עם 2 תופעות שמאד משפיעות עליי ומטרידות את סדר יומי ללא הפסקה.
1. גירושין
2. תופעת קפיצות השרירים שלצערי נמשכת קצת יותר משנה ואף בזמן האחרון התדירות שלה מתגברת והיא אף הפכה להיות נרחבת יותר (אציין שכל הבדיקות עד כה היו תקינות לרבות EMG היו תקינות)

אציין כי הפחד העיקרי שלי הוא ממחלה ניוונית סופנית כלשהי.

הנוירולוגית הסבירה לי שלא ניתן לדעת מה הסיבה לקפיצות השרירים וכי כנראה המתח הנפשי שבו אני נמצא מעצים את התופעה וגורם לי לחרדה שקשה לי להתמודד איתה ופוגע לי באיכות החיים.

מכוון שאני מרגיש את ההתכווצויות ורואה אותם קשה לי להתעלם מהם ולשכוח מהם.
הסביבה הקרובה שלי אומרת שהפכתי חסר סבלנות ואני לחוץ כמו "פתיל"

הרופא המליצה לי לקחת תרופה נגד חרדה.

אבקש את המלצתכם לתרופה שתוכל להשפיע עליי (לא קלמרווין) אך חלילה שלא תהיה עם השפעה כימית על הגוף.
בנוסף, אבקש המלצה נוספת להתמודדות עם המשבר הנ"ל.

תודה ושבת שלום
 
ד''ר אירנה נתנאל  
17:12 20.06.10
יונתן שלום,

תרופות נוגדות חרדה בעלות השפעה ויעילות הן תרופות כימיות. בנוסף לתרופות ישנן דרכים לא תרופתיים: ללמוד שיטות הרפיה, טיפול בביופידבק, פסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית. בליווי מקצועי תוכל להתמודד גם עם קפיצות של שרירים, גם ללמוד לווסת לחץ ומתח שמתלווים לתהליך הגירושין וגם לקבל כלים להתמודדות עם התהליך עצמו.

בברכה,
חברתי מוצלחת מוכשרת נאה מאוד - ומקובלת על החברים - יש לה אופי תקיף ומעניין
אף אחד לא היה מאמין את מה שאני יודעת ועוברת איתה שכשאנחנו מדברות היא - עם רגשי נחיתות וכמה שאני מדברת איתה היא נהנית רק מהדיבורים העמוקים האלה ... אלה שרוצים את חברתה - היא כביכול מתנשאת עליהם אח"כ מפסידה ומתחרטת על זה
פעם היא אוהבת חברה צוחקת משתוללת ופעם נימאס לה מכולם או שהיא מרגישה הרבה פעמים שנימאס לכולם ממנה - זה נורמאלי? יש לה מודעות עצומה לעצמה - ושכל בריא כזה..אבל מלא פעמים היא מעדיפה להסתגר שלא יראו אותה כי היא לא "יפה" לא מאופרת אסור שיראו אותה או שהיא מרגישה שהיא לא נראית טוב .זה מוריד לה את המצב רוח או מרגישה לא מספיק "טובה" ואז היא לא יוצאת מהבית ולא מוציאה את האף שלה .


האם זהו מצב שכדורי "אסטו" נגד דיכאון וחרדה כללית יכולים לפתור?? אשמח לשמוע דעתכם בעניין
 
ד''ר אירנה נתנאל  
15:17 16.06.10
שלום לך,

על מנת להבין ממה סובלת חברתך והאם אסטו מתאים לה נדרש אבחון מקצועי ומעמיק. לצערי, לא ניתן לחוות דעת בעניין זה דרך הפורום.

בברכה,
 
אני
02:53 18.06.10
חבל שהפורום הזה לא מספק מענה רציני לשאלות ולצורך של אנשים..נעזרתי מס' פעמים באגפים השונים של הפורום של BEOK והתגובות שקיבלתי ממפעילי האגף היו תגובות מפורטות, תגובות שהקדישו להן מחשבה ושנכתבו בכובד ראש, ובעיקר תגובות מספקות!! התגובות שמפעילי הפורום העניקו לי ולאנשים אחרים השאירו אותי מלאת הערכה ואסירת תודה !

אבל כאן..במיוחד באגף שנושאו הוא ענייני הנפש, ומגיעים לכאן אנשים שמחכים לסיוע ממכם - אנשים שמפרטים את המצב בפניכם, חלקם היו אצל גורמים מקצועיים (כמוני) וחלקם לא, ורוצים לקבל את חוות דעתכם!
חבל שדווקא כאן לא מתקבלת תשובה רצינית מהאנשים המנהלים כאן את הפורום, וחבל שאתם מותירים את האנשים באותו מצב בו הם הגיעו לכאן..עם אותן שאלות ..כי בעצם 90% (אם לא יותר) מהתגובות שלכן אומרות בשורה האחרונה "לך לפסיכולוג" - ואני בטוחה שהאנשים שמגיעים לכתוב בפורום הזה יודעים שהאופציה הזאת קיימת, ובחרו להשתמש באופציה הזאת של הפורום!  ובעצם נוצר מצב שהפורום הזה במקום לסייע לאנשים הצריכים עזרה נפשית, שלדעתי הוא התחום הכי עדין ורגיש מבין שאר הפורומים הרפואיים, מביא את האנשים הפונים למצב של חוסר אונים...

אני יותר לא אחפש סיוע בפורום הזה, אבל אולי אם תפנימו את הנאמר כאן תוכלו באמת לסייע בעתיד לאנשים אחרים הזקוקים לעזרתכם .. בהצלחה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:14 20.06.10
פורום הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון, חרדה, הוא המקום לשאול על מחלת הדיכאון / חרדה. שאלות על סוגי ההפרעות, על הטיפול בו ועל דרכי התמודדות הסובל ומשפחתו עם המחלה.

אנחנו פה כדי להשיב על שאלותיכם, לעזור לכם להבין, לקבל מידע ולכוון.

חשוב להבהיר כי הפורום הוא לא תחליף לטיפול, לא ניתן לאבחן דרך הפורום, לא ניתן להמליץ על תרופה כי התאמת התרופה הינו עניין אינדיבידואלי, זה לא מקופ לקבלת חוות דעת שניה.

בברכה,

אני לא יודעת כבר אם אני בדיכאון ובחרדות או שהכדור עושה לי דכאון וחרדה.
אני רוצה להפסיק לגמרי עם הכדורים.
מה לעשות אני כבר מבולבלת מאד?..
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:03 20.06.10
שירן,

הכדור לא אמור לעשות דיכאון / חרדה. יתכן והוא לא משפיע בצורה הרצויה. הכי חשוב לא לעשות שינויים תרופתיים על דעת עצמך. תתיעצי עם הרופא המטפל שלך.

חזקי ואמצי!
 
שירן
19:23 17.06.10
שלום לכולם!!!
היה לי דכאו אחרי לידה לפני שנתיים וזה חזר לי עכשיו ובגדול עם חרדות ועם מחשבות טורדניות על מוות ונורא קשה לי.
הפסיכיאטר נתן לי מרשם לרסיטל 20 מ"ג התחלתי עם רבע והגעתי לשלם וכבר חודש וחצי אני עם רסיטל וזה רק מחמיר או שזה עושה לי טיפה טוב והמחשבותת והחרדות חוזרות אז הוא המליץ לי על איקסל,אני בירידה לחצי כדור מרסיטל עדיין במשך 4 ימים ורק ביום שבת אוכל להתחיל את איקסל.
האם איקסל הוא כדור טוב?
ועוד שאלה האם לאחר שאמצע את הכדור הנכון אוכל לצאת מתישהוא מהכדורים או שזה ממכר כמו סמים וקשה מאד לצאת מהם??
קשה לי נורא תעזרו לי....
תודה.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:00 20.06.10
שירן שלום,

איקסל, היא תרופה אנטי דיכאונית ,שתייכת לקבוצת ה-SNRI's אשר מגבירה בנוסף לסרוטונין גם את כמות הנוראדרנלין במוח. התרופה יעילה במצבי דיכאון וחרדה קשים. תופעות נפוצות: יובש בפה, עצירות, בחילה, הקאה, הרגשת חום, כאב ראש, סחרחורת, כאב בטן, רעד קל, הזעת יתר, דפיקות לב מהירות. תופעות אלו חולפות לרוב תוך זמן קצר לאחר תקופת ההסתגלות לתרופה.
כמו כן בימים הראשונים עלולה להתגבר תחושת המתח והחרדה. גם תופעה זו חולפת לרוב עם המשך הטיפול.
התאמת התרופה הינו עניין מאוד אינדיבידואלי לכן, בשביל אדם אחד היא יכולה להיות מאוד יעילה ולאחר ממש בלתי נסבלת. בכל אופן, כדאי להצמד להמלצות הרופא ולנסות את התכשיר. כמו כן, התרופה לא ממכרת וניתן להפסיק אותה בלי שום בעיה. הסכנה בהפסקת התרופה היא חזרתיות של דיכאון וחרדה כדי למנוע הישנות של דיכאון וחרדה ניתן לשלב תרופות עם פסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). טיפול CBT הינו קצר וממוקד והוכיח את יעילותו מבחינה מחקרית וקלינית בארץ ובעולם.

בברכה,
 
דני
09:44 20.06.10
שלום,

בני בן ה 16 - בתקופה אחרונה החל אצלו פחד גדול מבחינות.
הוא לא ישן לפני בחינה חשובה, נמצא בלחץ גדול.

כל זה קרה אחרי שעד לפני שנתיים היה תלמיד מצטיין בכיתה , אך בעיקר שנה אחרונה חלה נסיגה די גדולה אצלו, כי הוא לא השקיע בלימודים.

היום לפני הבחינות הוא מנסה להשקיע, אבל הבעיה העיקרית שלו היא חרדה.

לפעמים הוא אף נמנע ולא הולך לבחינה כלל.

איך אפשר להתגבר על זה ?

תודה


 
ד''ר אלונה גוברמן  
12:31 20.06.10
שלום. אני חייבת להתנצל ,אבל בפורום הזה לא נוכל להתייחס לשאלות שלך. אנו עובדים רק עם מבוגרים. עליך לפנות לפורום של מתבגרים. אני מקווה שתקבל מענה.
בברכה,
 
דפנוש
15:44 16.06.10
שלום,אני בת 19 וסובלת למעלה מחצי שנה מדכאון קשה. עוברות בי לא פעם מחשבות על התאבדות ואף ניסיתי פעמיים לבצע ת זממי אך המינון של הכדורים היה נמוך מלכתחילה.
עברתי משבר נפשי לפני שנה ואף אחד לא תומך בי. הוריי לא שם בשבילי,לא מתענינים,לא דואגים.
אחיי משפילים אותי ומקללים וזה מאיץ את הרצון למות כי אז אני מגיעה למסקנה שאני יצור בזוי.
אני רוצה מאד למות כי אני חסרת תקוה ונמאס לי מההשפלות של משפחתי ומהתחושה שהם מעבירים אלי.
אך אני פוחדת מהמוות אחרת כבר הייתי מתה.
האם יש פתרון?
 
סהר תמיכה
21:50 16.06.10
נשמע שאת מרגישה מדוכאת כבר כל כך הרבה זמן... ושהמשפחה שלך במקום לתמוך ולעזור לך להתגבר על המשבר רק זורקים עוד עצים למדורת הכאב שלך... לפעמים נראה לך שהמוות הוא הפתרון היחיד, ורק הפחד ממוות עוצר אותך מלהצליח להתאבד.
אני מקווה שתקבלי תשובות מועילות בפורום, ורציתי להציע לך מקום נוסף שבו אולי תוכלי לקבל תמיכה ואוזן קשבת שחסרים לך כל כך. מדובר בסה"ר- סיוע והקשבה ברשת. באתר שלנו בנוסף לפורומים אפשר גם לדבר בצ'ט בשעות הערב באווירה חמה ולא שיפוטית ואולי אולי זה יביא קצת הקלה.
אנחנו כאן אם תרצי
מתנדבת סה"ר

 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:27 20.06.10
שלום לך,

צר לי מאוד על הסבל שאת עוברת. הפיתרון הוא שילוב של שיחות (פסיכותרפיה) עם איש מקצוע שיוכל לכוון, לתמוך, לעזור וכו' ותרופות נוגדות דיכאון.
לא להתייאש, טיפול נכון יכול לשפר את המצב.

חזקי ואמצי!
שלום רב

אני בן 33 מעשן וקצת אם עודף משקל, ולאחרונה אני בתקופה של לחץ רב בפני התחיבויות כלכליות רציניות ובכלל תקופה לחוצה בחיי. לפני יומים ישבתי אצל חבר ושתינו קצת בירות (לא השתכרתי!!) , פתאום תפסה אותי מתיחה רצינית ביותר בשריר ברגל לאחוריה החוורתי בצורה קשה, הרגשתי אני עומד להתעלף, וכוסתי כולי בזעה בכל הגוף, כעבור 10 ד' זה עבר

התקלחתי ונשארתי אם כאב ראש קל לעוד כמה שעות. האם זהוא התקף חרדה? האםיש סיכוי שיחזור ,?והאם כדאי לטפל בזה במיידי?
כמו כן אני משתמש מידי פעם ברטליין 10 מ"ג, האם יכוללהיות קשר? (לקחתי כ 6 ש' לפני שזה קרה לי)

בתודה ושבת שלום
ולוקחים תרופות אנטי דכאוניות.

מחפשת אנשים כאלה לצורך תמיכה הדדית.

אני באזור גיל 30. אנשים בגילי פחות או יותר+.
 
רויטל
19:01 15.06.10
היי שמי רויטל
אני נוטלת כדור ציפרלקס אחד כל יום במשך תקופה של 3 שנים
ובזמן האחרון אני מרגישה סחרחורות, אי שיווי משקל, תגובות איטיות , אני מרגישה כשאני מדברת אני מתבלבת והמילים לא יוצאות לי כמו שצריך, ביטחון עצמי ירוד.
יכול להיות שזה בגלל הכדור או כתוצאה מדיכאון ששוב חזר???
 
ד''ר אלונה גוברמן  
00:20 16.06.10
לרויטל שלום. לפעמים צריך להתאים את המינון של התרופה. לפעמים צריך להחליף. תתייעצי עם הרופא.
תרגישי טוב
שלום, אני בת 34 לפני 6 שבועות אובחנתי עם התקפי חרדה אצל פסיכיאטר והתחלתי טיפול אני לוקחת קסנאקס 0.5 3 פעמים ביום כבר 6 שבועות ורסיטל 20 מ"ג כבר 5 שבועות, ההתחלה הייתה קשה הרבה עליות וירידות חדות הבתקפי החרדה ומצב הרוח, כבר היה שבוע (אחרי 3.5 שבועות רסיטל) של עליה במצב הרוח וכמעט ללא התקפי חרדה ואז החלה ירידה נוספת אני כבר 4 ימים עם מצב רוח ירוד, התקפי חרדה קושי לישון בעיקר יקיצה מוקדמת וכאב מוזר בחזה (לדעתי שריר שנתפס) ומחשבות לא טובות, האם לא אמור להיות כבר שינוי או הטבה, הפסיכיאטר רצה כבר להתחיל בהורדת מינון הקסאנקס אבל ההתקפים עדיין חזקים, האם יש צורך הבעלאת הרסיטל? והאם כדאי לראות רופא משפחה בקשר לכאב בחזה(אני חייבת לציין שהכאב לא כל הזמן בעיקר בזמן הרמה של תינוק או פעילות גופנית),
תודה
+ הוספת הודעה
   1 ...  101  102  103  104  105  106  107  108  109  ...  213  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה