בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 105

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
שרון לויט
לפרטים נוספים
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
היי,
אני סובלת מדיכאון מזה כמה חודשים שבעקבותיו הלכתי לטיפול פסיכולוגי.
בטיפול האחרון (אחרי 30 מפגשים) המטפלת שאלה מה דעתי לקחת ציפרליקס כדי להקל על הדיכאון.
קראתי הרבה על תרופות אנטי דיכאוניות והממצאים מראים על הרבה תופעות לוואי ועל כמה בודדים שהתרופה ממש עזרה להם. זה מרגיש כמו הימור ברולטה רוסית ואני מתלבטת מאוד אם זה נכון לקחת את התרופה. זה מאוד מפתה לראות אם המצב רוח ישתנה ומצד שני זה גם עלול להחמיר אותו לפי מה שקראתי.
איך אני מחליטה על דבר כזה?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
16:24 03.02.10
שלום לך,

לכל תרופה יש השפעות חיוביות וגם שליליות. בדרך כלל קשה לדעת איך התרופה תשפיע עליך. כדאי לנסות ולבדוק אם השפעות השליליות נסבלות, חולפות, האם קיימת השפעה חיובית, מה מידת ההשפעה החיובית ביחס לתופעות הלוואי וכו'. כדאי לקחת תרופה בהשגחת הרפא, תוך מעקב ולהתחיל באופן הדרגתי מאוד. עליה הדגרתית מאוד במינון מאפשרת לגוף הסתגלות טובה לתרופה ומצמצמת תופעות הלוואי.

בהצלחה,
 
מלכה
10:44 04.02.10
נסי את הויפאקס במקופ הציפרלקס
היא הרבה פחות משמינה אפילו בכלל לא ולא פוגעת בחשק המיני
הררופאים אוטומטית רושמים ציפרלקס היום וזו טעות, זו תרופה מיושנת עם המון תופעות לוואי והרבה פחות יעילה במניעה סופית של הדיכאון מאשר התרופות החדישות יותר דוגמת ויפאקס XR
תשאלי את המטפלת שלך ואפילו רופא משפחה...
 
מבקשת עזרה
18:05 31.01.10
היי
אני בחורה בת 27 מהצפון
אני מרגישה תקועה ועוברת כמה פעמים ביום ממצבים של יאוש לתקווה וחוזר חלילה
התחלתי טיפול בפרוזק בשבוע שעבר במינון נמון.
לפני כשנתיים טופלתי ברסיטל כאשר תופעות הלוואי שלו היו גרועות בעיניי ( דיכאון שלא יכול היה להוציא אותי מהמיטה, צמרמורות, גלי חום וכו)
אני ממש בלחץ שמא לא אצליח להתגבר על התקופה המזעזעת הזו
אני מרגישה כאילו יש כבלים שקושרים אותי למצב הזה
עצתכם תתקבל בברכה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
16:43 03.02.10
שלום לך,

מפנייתך אני מבינה שהמצב הנוכחי לא הופיע כעת לראשונה, כבר מספר שנים את מנסה להתמודד. הגישה יעילה ביותר הינה שילוב של תרופות ופסיכותרפיה. ראשית, חשוב למצוא את התרופה התמאימה לך. מקווה שהתרופה הנוכחית תביא לשיפור במצבך. בפסיכותרפיה ניתן ללמוד כלים למניעת הגלים החוזרים של ההפרעה.

אשמח לענות על שאלות נוספות
בברכה,
 
מושבניק
19:00 01.02.10
האם טפול בביופידבק יכול לעזור לסימפטומים של חרדה ודיכאון?
אני לוקחת גם סרוקסאט כבר 5 שנים ונראה לי שהייתי כבר במצב יותר טוב, ועכשיו שוב ישנה נסיגה.
אם אכן הטפול הזה יכול לעזור היכן עושים אותו ואם אפשר לקבל הסבר לגביי הטפול.
בברכה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
16:28 03.02.10
שלום לך,

ביופידבק הינו משוב ביולוגי המאפשר התבוננות כמו במראה שמשקפת מצב פסיכופיזיולוגי של הגוף והנפש, הקשר וההשפעה שבין השנים ברגע נתון. מטרת ביופידבק לעזור לאדם לרכוש כלים ומיומנויות של שליטה בתגובותיו הפיזיולוגיות בלתי רצויות.

גישת ביופידבק מדגישה את קשרי הגומלין בין תהליכים גופניים לנפשיים. כאשר ההנחה הבסיסית הינה שלחץ פסיכולוגי משפיע על תגובה פיזיולוגית ואילו התפקוד הפיזיולוגי משפיע על איכות החוויה הרגשית.

ביופידבק צמח מתוך הגישה ההתנהגותית (ביהביוריסטית) המדגישה חשיבות של מנגנון הלמידה ומתמקד בשיפור מיומנויות ולימוד התנהגויות חדשות אשר יחליפו התנהגויות בלתי יעילות ומגבילות.

מהי מטרת הטיפול?

המטרה הטיפולית מכוונת לווסת פעולה חריגה של תפקודים פיזיולוגיים אוטונומיים. רכישת כלים ומיומנויות הנחוצים להתמודדות עם מצבי הלחץ על מנת לאפשר לאדם הפונה לטיפול לנהל את חייו, כך שלא יחוש עבד לתנאים חיצוניים השולטים בו.

איך זה עובד?

חיישן מוליכות המחובר לאצבעות קולט שינויים חשמליים ומעביר את הנתונים לתוך הקופסא הקטנה שמפענחת את הנתונים ומתארת את התפקוד הפיזיולוגי הנמדד בצורה של גרף על צג המחשב. המדידות המתקבלות מספקות לפרט מידע מדויק על התהליכים המתרחשים בגופו.

ייחודו של מודל הטיפול בביופידבק בכך שהוא מבוסס על תהליכי למידה המותנים בקבלת משוב מדויק ואמין. משוב זה מתקבל על ידי מכשיר המאפשר מדידה מהימנה, היכולה לזהות שינויים פיזיולוגיים זעירים ולהציג למטופל משוב מדויק נגיש בהיר.

התנסויות בביופידבק מעמידות את המטופל בעמדת איש מחקר, החוקר את תפקוד גופו ודרכים להשפיע עליו. בתהליך זה המטופל נדרש לעבור מעמדת "הסובל הפסיבי" למצב פעיל שבו הוא לומד על עצמו, משיג שליטה בתפקודו הפסיכופיזיולוגי ורוכש טכניקות ומיומנויות לוויסות עצמי.

הכלים הנלמדים במהלך הטיפול מסייעים בהתמודדות עם מתחים, לחצים, דאגות, חרדות ועוד.

למי מיועד ביופידבק?

אנשים המתמודדים עם מצבי מתח ולחץ בחיים היום יומיים.
אנשים שסובלים מעוררות יתר כתגובה על לחץ. למשל, אם כניסת מנהל למשרדו, אדם העובד תחתיו יכול להגיב בהזעה או בהסמקה.
אנשים שסובלים מתשישות פיזית ונפשית כתוצאה מהתמודדות עם לחצים מתמשכים.
אנשים שסובלים מהפרעות חרדה שונות, פוביות ופאניקה.
ביופידבק מסייע בריסון של התנהגויות תוקפניות.
 
אולה
19:29 01.02.10
האם ניתן לקחת את התרופה פאקסט ולהשתמש לעיתים גם ברסקיו?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
16:26 03.02.10
אולה שלום,

רסקיו הינה תמצית טבעית. לא צפויה להיות בעיה של שילוב.

בברכה,
 
סיגל
14:40 31.01.10
קראתי מאמר באינטרנט שמי שהשתמש בעבר בסרוקסט, הפסיק לתקופה וחזר להשתמש, התרופה אינה יעילה באותה מידה בשימוש החוזר. האם זה נכון ?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
22:18 02.02.10
שלום. נדמה לי שלא הבנת נכון תוכן המאמר . לא ברור לי על איזה מאמר מדובר ,אך תרופות שבעבר היו יעילות לאחר הפסקה בטיפול יכולות להיות יעילות בעתיד לא פחות.
בברכה,
 
יעל
14:50 29.01.10
שלום,
אני לוקחת רמוטיב וכעת אמורה לעבור לציפרלקס. האם רצוי לחכות אחרי הפסקת הרמוטיב לפני שאני מתחילה עם הציפרלקס? ואם כן, כמה זמן?
תודה.
 
ד''ר אלונה גוברמן  
22:13 02.02.10
למיכל שלום. אין צורך בהמתנה בהעברה בין רמוטיב וציפרלקס אך אני מאוד ממליצה לדבר עם רופה מטפל .
בברכה,
 
אישה דואגת
06:18 29.01.10
שלום
בעלי פוטר מעבודתו לפני כחודשיים (משרה בחירה), זו הפעם הראשונה ב 17 שנה שהוא בבית ללא עבודה.
בהתחלה היינו אופטימים שהוא ימצא עבודה, אולם התחום שבו הוא מתמחה וסוג המשרה שהוא מחפש אינה נפוצה כ"כ. מספר ראיונות עבודה שהוא הלך אליהם מסתכמות בכף יד אחת.
מאז הפיטורים הוא הפך לחסר סבלנות, ממורמר, קשה לדבר איתו, רמת החשק המיני ירדה, אני מרגישה בודדה וחסרת אונים.
לפני כחודש הוא נפגש עם פסיכולוג (עם תואר M.D) ודיבר איתו, השבוע הוא היה שם שוב וחזר עם מרשם לCIPRALEX.
אני מבינה שיקח עוד כשבועיים עד שנראה תוצאות...
אני לא יודעת מה אני יכולה לעשות לעזור לו בנתיים, לדבר איתי הוא לא ממש רוצה, מגע או קירבה הוא גם לא רוצה....

אשמח לקבל תשובה
אישה דואגת
 
ד''ר אלונה גוברמן  
22:01 02.02.10
שלום. קשה לי לייעץ לך מכוון שאינני מכירה את מצבו הנפשי של בעלך וקווי אישיותו. אני ממליצה לצור קשר עם פסיגכולוג המטפל שלו אשר יכול להיות מועיל.
בברכה,
חבל על הזמן. קחי את התרופה, תני לה צ'אנס חודש, ואם לא תחושי הקלה משמעותית, בקשי מהרופא לנסות מינון אח או תרופה אחרת. אם מתמידים עם התרופה המתאימה ובמינון הנכון - מירב הסיכויים שתצאי מהדיכאון. זה ממש לא נכון שבודדים הצליחו בכך. וזה לא רולטה רוסית.
שלום רב, אמי מגלה סימנים של דיכאון קליני על פי הבנתי בנושא. איבדנו בן אדם קרוב ואמי מתמודדת עם בדידות בבית. למרות שאנחנו ילדיה עושים המון על מנת שלא תרגיש "לבד" היא מרגישה בודדה ונוטה לרגזנות, מצבי רוח ועצבים על כל דבר שאנו עושים (או לא עושים..). לעתים היא פורצת בבכי מתוך רגשנות ומגלה חוסר עניין בזולת ואפאתיה מוחלטת. השאלה שלי היא כיצד להציע לה עזרה (היא אישה מאוד עקשנית והיא עלולה לפסול דבר כזה על המקום) ומה ניתן לעשות על מנת לשפר את מצבה בלי לנקוט בפעולה אגרסיבית שתגרום לה להסס?
תודה מראש,
מיכל.
 
בלה
11:30 01.02.10
לפניי כחודשיים נפרדתי מבן זוגי לשעבר היינו גרים יחד והוא סבל מדכאון וטופל בכדורים ע''י פסיכיאטר מערכת היחסים שלנו ניזוקה מכך ובנוסף נוצרו גם בעיות כלכליות שהשפיעו אף יותר למצב ולהידרדרותו..החלטתי כי אני סובלת ואני קמה והולכת אבל עכשיו ניראה כי רע לי יותר בלעדיו חזרתי לבית הוריי ו..אני לא מחזיקה מעמד אין לי את הפינה שלי אין לי את הזוגיות שלי והכי קשה זה שאני מתגעגעת אליו ואפילו לחיים הפחות טובים שהיו לנו יחד כי לא הייתי מאושרת ולא היה לי טוב אך זה חסר כואב ועדיף על פניי מגורים עם הוריי..מה עליי לעשות? אני לא מתפקדת בעבודה והעבודה שלי נתונה תחת לחץ עבודה במכירות ואיני מגיעה להישגיי אני מחסירה המון מעבודתי ואני חולה בפן הבריאותי המון. מאז הפרידה גילו לי המון מחלות שלהן אני מקבלת טיפול תרופתי קבוע ואני כבר נשברת מה עליי לעשות על מנת שאוכל להמשיך הלאה ולחזור לחייך כי עד הכרותי איתו חייתי כאדם בעל מלא שמחת חיים ואהבה והיום אני חשה כאדם דיכאוני חסר טעם לחיים ללא כול רצון לחיות.אודה על עצתכם ועזרתכם..תודה!!!
 
מור
11:01 01.02.10
היי..

לפני מס' חודשים חוויתי התקף חרדה ראשון אצל חבר שלי בבית זאת היה מס' ימים לאחר שסבי נפטר מוות פתאומי.

ההתקף היה עם דפיקות לב חזקות וכל הסימפטומים להתקף לב.

הייתי בטוחה שאני עומדת למות מכוון שזה פעם ראשונה בחיים שלי שהרגשתי וכך ובעבר לא ידעתי לזהות שזה התקף חרדה.

באמצע הלילה נהגתי לביתי וכל הנסיעה הרגשתי לא טוב והייתי בטוחה שאני עומדת למות כל רגע.

טופלתי בכדורים לחודש וכו'.

כיום 3 חודשים אחרי ההתקף הראשון אני רוצה להגיד שחזרתי לתפקוד מלא,אני יודעת לזהות התקפי חרדה אני עובדת על עצמי פסיכולוגית ואכן הצלחתי לחזור לשיגרה.

רק דבר אחד מפריע לי - בחודש הראשון פחדתי לנהוג (ההתקף חרדה הראשון השאיר טראומה) כיום אני נוהגת במצב תקין אך הדבר היחידי שלא הצלחתי לחזור אליו זה המקום שבעצם קיבלתי את ההתקף הראשון - הבית של חבר שלי.

אני לא מסוגלת לישון שם או להישאר שם יותר מידי זמן וזה מפריע לי, רק המחשבה על לישון גורמת לי לדפיקות לב חזקות... זה מפריע לי מאוד.

רציתי להתייעץ איתך ד"ר מה עליי לעשות? האם זה יחלוף מעצמו כמו שהפחד מהמוות עבר מעצמו?שלום, אירנה
שמי קרולין בת מחיפה31
יש לי חרדה מטסט פעם קודמת עשיתי שטויות מהתרגשות יתר, פניתי לרופאת משפחה שלי והציעה לי לנטול כדור אסיול מ"ג 10(לפני השינה)ולנסות לפני המועד ניסיתי גם ואבן 5 מ"ג בלילה ובבוקר עוד 5 מ"ג ולא עזר.
ניסיתי גם רסקיו ורגיעון סתם לא עזר. הטסט קרב וכולי בחרדות בבקשה תעזרי לי ותייעצי לי מה לקחת? דבר כזה שאהיה רגועה ושלווה בטסט וסוף סוף אעבור את זה בשלום. ואני לא מעוניינת לפנות לפסיכיאטר בשביל חרדה רגעית. (לידע כללי יש לי אסטמה לעתים רחוקות מאוד)
לעזרתך אודה,
קרולין
 
ד''ר אירנה נתנאל  
22:31 24.01.10
קרולין שלום,

נסי לבקש מרופא משפחה תרופה בשם דרלין (deralin). בנוסף, ניתן ללמוד טכניקות הרפייה (למשל הרפיית נשימות מאוד עוזרת). כלים של שליטה בחרדה ניתן ללמוד בשיטת ביופידבק.

אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
 
קארין 30
14:13 25.01.10
שלום,
מה ההשפעה של דרלין? גם מאותו הסוג של ואליום ואבן??? היא לא מרדימה?
תודה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
18:25 25.01.10
דרלין לא כמו ואליום או וובן, הוא שייך לקבוצה אחרת. התרופה לא מרדימה. עוזרת בחרדת בחינות, חרדת ביצוע ועוד... ניתנת במרשם של רופא (אפשר רופא משפחה).

בהצלחה,
 
קארין 30
23:02 28.01.10
היי, קודם כל אני מודה לך על עזרתך....
שמעתי שדרלין לא מומלץ לבעיות אסטמה וצפצופים בנשיה אז מה כן בסגנון מתאים? לרגיעה ואדישות.... (יש לי אסטמה לעתים רחוקות לא משהו קבוע)
אני די מיואשת, ואבן 10 מ"ג לא עזר
וגם לא אסיול 10 מ"ג ניסיתי באמצע היום ולא לפני שינה חשבתי שאולי כן ישפיע אבל כלום.
אני חרדה מהטסט ולא מצליחה להשתלט על עצמי מקווה שנמצא יחד את הכדור שכן יעזור ויקל על תחושת החרדה הזו. תודה
 
אריאל
18:37 27.01.10
קוראים לי אריאל ויש לי סבא וסבתא מושלמים, אני קשורה אליהם יותר מכל דבר אחר אפילו יותר משאני קשורה לאבא ואמא שלי.
הבעיה היא שהם רבים כל הזמן וזה הורג אותי, כל ריב אני מתה עוד קצת ולאחרונה זה נעשה בלתי נסבל.
כואב לי ממש כואב לי פיזית רגשית ונפשית אני לא יודעת איך להתמודד עם זה ועם מי לדבר.
הריבים שלהם מרחיקים בינינו ואני לא יכולה לסבול את זה...
יש את הבעיה הזאת שעם מי ללכת היום, ועם מי לשבת ועם מי להיות כל הזמן.. המוח שלי לא מפסיק לפעול אני לא מצליחה לתפקד בגלל זה ובטח שלא מפסיקה לבכות. בבקשה תעזרו לי..
 
אריאל
19:45 28.01.10
בבקשה תגידו לי מה לעשות...איך להתמודד?
 
פרופ' לאון גרינהאוס  
21:20 28.01.10
לאריאל שלום
טוב שאוהבים! אבל לא כ"כ טוב כאשר אין גבול לאהבה הזו.
נשמע שאת זקוקה להדרכה פסיכולוגית משמעותית יותר מאשר פורום כזה יכול לתת. כדי לך לפנות לפסיכולוג ולהתייץ איך להתקדם עם החיים שלך.
שלום רב

בשל מחלה ארוכה ומתישה שעברתי שגרמה לחרדות רבות יומיומיות החלטתי בהתייעצות עם רופא המשפחה ליטול ציפרלקס. אציין שהתרופה עזרה לי מאד!

כיום לאחר חצי שנה של לקיחת ציפרלקס החלטתי להפסיק, ואכן לפני כשבוע וחצי נטלתי בפעם האחרונה את התרופה. לפני כחמישה ימים התחלתי לסבול מחולשה סחרחורות וטישטוש ראייה מציק שנלווה להם, לא קישרתי את התופעות עד שבדקתי באינטרנט שלגמילה מתלוות תופעות לוואי, רופא המשפחה לא הדריך אותי לרדת בהדרגה במינון התרופה אלא הפסקתי באחת.

שאלותיי הם:

האם היום כשבוע וחצי לאחר שהפסקתי עלי לחזור לקחת את התרופה במינון יורד (כפי שקראתי שצריך לעשות) ע"מ להימנע מתופעות הלוואי ולסיים את הטיפול כמו שצריך? או שמא עלי להתמיד ולא לקחת יותר את התרופה למרות תופעות הלוואי ופשוט להמתין עד שהם יחלפו?

כמה זמן לוקח לתופעות הלוואי הללו לעבור גם כשמפסיקים באופן פתאומי את הטיפול כפי שאני עשיתי אחרי חצי שנה?

אשמח להתייחסותך

רוב תודות

גד
 
לילך
18:23 17.01.10
למה יש כאבים בדיכאון והאם זה יקרה לכולם?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
17:17 18.01.10
לילך שלום,

ישנם מקרים בהם דיכאון מלווה בכאבים. הכאבים לא חייבים להופיע אצל כל סובל מדיכאון. ישנן תרופות מאוד יעילות במיוחד לטיפול בדיכאון עם כאבים. כדאי להתיעץ בנושא עם הרופא המטפל.

תרגישי טוב,
בברכה,
 
לילך
13:03 19.01.10
יש תרופות שמטפלות גם בדיכאון וגם בכאבים או שהכוונה היא למשככי כאבים?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
18:24 19.01.10
לא מדובר בתרופה לשיכוך כאבים אלה תרופה בשם סימבלטה שפועלת על מצבי דיכאון מלווה בכאבים. כדאי להיווץ עם הרופא.

בברכה,
 
מלכה
13:52 28.01.10
הבנתי שגם מטפלת ביעילות בדיכאון ובכאבים ???
לאיש שלי יש פרקינסון
אנחנו גרים בקנדה,
לצערי , הוא החל לשקוע וניכר שיש יותר ויותר ייאוש וחוסר יכולת להתמודד עם התופעות.
לפני שנה , בביקורנו בישראל, בת דודתי נתנה לנו את הכתבה של אביבה לורי בעיתון "הארץ" על האיש שע"י מוסיקה עוזר לחולי פרקינסון לנוע בקלות רבה יותר אך זה היה כשהיינו כבר בדרכנו לקנדה.
הפעם, לפני שעמדנו להגיע לישראל ביקשתי מבתנו שתנסה לסדר לנו מפגש עם האיש שאת שמו לא זכרתי. היא מצאה את הכתבה וקבעה פגישת אבחון עם אלכס קרטן מ-ג'ירו-קינטיקס, ליום ראשון ה-17.01.2010 .
נקבעה סדנא ל-10 מפגשים של שעתיים וחצי כל יום. זו סדנא שמתקיימת באופן קבוע למטופלים מחו"ל. ולשמחתנו אלכס הסכים לתת לנו את הסדנא ללא התראה מוקדמת ומבלי שקבענו מראש.
וראה זה פלא...
קשה לתאר במילים את תחושת הבטן. "האיש" פתח את אוזנינו ואת ליבנו.
כוכב שבדרך כלל הנו מופנם וביישן נפתח והלך לכל הפגישות בשמחה.
אט אט חזרה שמחת החיים, הקפיציות לצעדיו וגופו הזדקף.
אני מרגישה שהאיש שלי חזר מהארץ הזרה והחשוכה שנקראת "פרקינסון לנד".
תודה למלאכים בג'יירו-קינטיקס –
ליפעת שפותחת את הדלת לגן העדן ,
לאלכס שמאיר את הדרך ,
לליויה שמחזיקה את היד ,
לרויטל שמחברת בין גוף לנפש ,
לפוריה שמנצחת על הכל
וליתר הצוות שלא היה לנו העונג להכיר בפעם הזאת.
שוש וכוכב איילון
 
שי
00:03 28.01.10
שלום אני מטופל בסרוקסט 60 מיליגרם ולאחר פנייתי לפסיכיאטר כיוון שהמצב שלי לא יציב עדיין, הוא החליט לעלות לי את הסרוקסט ל80 מיליגרם .
שאלתי היא מה המינון המקסימלי לסרוקסט?
והאם נהוג לתת 80 מיליגרם סרוקסט להפרעות חרדה ?
אשמח לתשובה בהקדם האפשרי תודה.
שלום..

אני מטופל עם פלוטין כבר מעל שנתיים בערך.. 20 מ"ג
לאחרונה בתקופה אני מרגיש שהם לא כל כך עוזרים לי ואולי אפתח אותם ואסניף טיפה לנסות ולראות את ההשפעה (הכדורים עם קפסולות פלסטיק בצבע כחול של עם אבקה לבנה)
משהו בסביבות 5 מ"ג להסניף..

השאלה מה התופעות לוואי שיכולות לי חוץ מ"אפצ'י" או פיצוץ כלי הדם אחרי הרבה פעמים או משהו כזה.
אני יודע שזה לא מומלץ ותייעצו לי להתייעץ עם הפסיכאטר שלי לגבי הגדלת מינון שאולי תעזור, אבל אני רוצה בבקשה פרטים בנוגע לזה
שוב, אשמח ותרחיבו על התופעות בהסנפה וכו'.
לא לסגור את הסיפור ב "לא מומלץ, יש להימנע" תלך באמת לפסיכיאטר לבריאותך ולסגור סיפור

תודה על ההתחשבות.
 
מימיקה
13:55 27.01.10
היי
היום לקחתי בפעם הראשונה כדור ציפרלקס 10 מ"ג וזאת אחרי ביקור אצל הפסיכיאטר שהמליץ עליו עקב התקפי חרדה/חרדה סביבתית וחשיבה כפייתית שנובעת אצלי.
לקחתי את הכדור בבוקר ואני מרגישה לא טוב בכלל,
למעשה כל הרגשות שהיו בי טרם לקיחת הכדור גועים בי כעת ומתעצמים וקר לי מאוד.
אני בדרך כלל אדם מאוד חזק נפשי אבל אני מרגישה שהכדור "זורק" אותי ואני לא מצליחה לשלוט בו, ואני מרגישה כמסוממת וללא שליטה ואני לא אוהבת את זה.
הייתי היום בסידורים בבנק ובדואר וחשבתי שאני מתחרפנת, הזעתי בכפות הידיים והרגשתי צמא ויובש בפה ומעין חום שמתפשט בבטן ועולה בוושט וגם התקפי בכי שהסוויתי ולא פרצתי בבכי כי הייי בחוץ.
אני מרגישה באמת רע מאוד, ועם כל העייפות של הכדור אני מרגישה עירנית ולא מצליחה להירדם כי יש לי מלא מחשבות ומפחידות בעיקר.
לתת לו צ'אנס באמת כמה ימים כי אולי הפחדים שלי הם מתופעות הלוואי ותו לו?
נא עזרה דחוף
 
ד''ר אלונה גוברמן  
14:33 27.01.10

שלום. קודם כל השפעה של ציפרלקס מורגשת תוך שבוע עד שבועיים בממוצע. הטבה מלאה תיתכן תוך 4 עד 6 שבועות .
תופעות לוואי אפשריות כוללות: בחילה, יובש בפה, קשיי שינה, עייפות, הזעה מרובה וקשיים בתפקוד המיני. תופעות אלו הן בדרך-כלל קלות וחולפות בהמשך השימוש.
יש מעט מיקרים ,שבהם שימוש בציפרלקס בשלב הראשוני של הטיפול יכול להגביר את תחושת החרדה, דיכאון ותסמינים גופניים . במידה וקיים מרכיב של חרדה בתמונה קלינית, מומלץ להוסיף לטיפול תרופה מקבוצת בנזודיאזפינים (לדוגמה קסנקס) למשך תקופה קצרה. חשוב להיות במעקב של רופא מטפל.
תרגישי טוב,


 
מימיקה
15:51 27.01.10
ד"ר תודה רבה על התגובה הראשונה.

רציתי לדעת האם להמשיך את הכדורים ואם אפשרי לחצות אותן לחצי, משמע 5 מ"ג לעוד כמה ימים ואז להעלות את המינון ל10 מ"ג, שאלתי את הרופא שלי והוא אמר שזה בסדר.
מוזרה מאוד התחושה שלהיות עייפה אך מבלי להצליח לישון.
יש לי ילדה בת שנה ו8 חודשים שאני מגדלת בבית ולכן כל התופעות לוואי הללו מכבידות עלי בגידולה, וזו למעשה הבעיה שלי, כי עם התחושות אפשר אולי להתמודד אבל מול תינוקת קצת קשה כי יש לה דרישות שאני אולי עלולה לא למלא.
התייעצתי עם בעלי והוא אמר לי שכך הן התרופות כולן נוגדות החרדה ואני צריכה להיעזר בסבלנות, כי אין למעשה קרש קפיצה לתרופות הללו ואני מוכרחה להמתין.

אבל גם כעת כשאני כותבת אני לא מרגישה מפוקסת ולמרות שאני מקלידה מצויין אני מוצאת את עצמי מתקנת שוב ושוב טעויות תחביר וכתיב.

אז מה לעשות???

בתחילת הייאוש..
 
ד.
16:25 27.01.10
בתקופה האחרונה יש לי קשיים בנהיגה, פתאום אני מאבדת את הביטחון ומפחדת שאני לא אדע היכן להניח את הרגליים על הדוושות. זה קורה לי בעיקר בלילה ובכביש מהיר ומלווה בדפיקות לב מואצות וזיעה.
אני מרגישה שאני חייבת ללחוץ על הדוושה של הברקס והקלאץ לוודא שאני יודעת היכן היא נמצאת, דבר שיכול לסכן אותי על הכביש בעיקר שיש מכונית מאחורי. אני נוסעת על 70 קמ"ש בכביש מהיר או חייבת לצאת במחלף הקרוב, לעצור ולהעביר הילוכים "לוודא שאני יודעת היכן הם".

עלי לציין שאני נוהגת כבר 12 שנה, כל יום למרחקים יחסית ארוכים (30 דקות בכביש מהיר) ומעולם לא חוויתיבעיה דומה, תמיד היה לי המון ביטחון בנהיגה שלי.

.בחודשים האחרונים אני אכן נוהגת פחות והביטחון שלי ירד לאור חוסר הצלחה בתחום המקצועי, אך כרגע אני עובדת במקום עבודה ממנו אני מרוצה ומוערכת, אך הוא מחייב נסיעה בכביש מהיר וגם בלילות.

חוויתי בתקופת הנעורים התקפי חרדה שחלפו עם טיפול פסיכולוגי ותרופות לתקופה מאוד קצרה.

האם מדובר בחרדה? כזו הדורשת טיפול תרופתי?
+ הוספת הודעה
   1 ...  101  102  103  104  105  106  107  108  109  ...  196  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה