בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 105

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
שרון לויט
לפרטים נוספים
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
 
אילה
14:28 05.06.10
האם כשנוטלים את התרופות סרוקוואל ווולבוטרין מותר להחשף לשמש?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
20:11 07.06.10
שלום. מותר להחשף לשמש אך בשעות מוקדמות 7-10 ובערב 17-20 ולהשתמש בקרם הגנה.
בברכה,
 
דן
16:42 06.06.10
שלום רב,
אני כבן 25 וונמצא מזה שלוש שנים בערך במצב נפשי ירוד. חרדות, לחצים, מתחים ודיכאון מסוים.
1. האם דופק מואץ, הזעה וכו',לאורך שנים, בעת התקפי חרדה ומצבי לחץ או מתח, עשויים לגרום לנזק פיזיולוגי בריאותי כלשהו?
2. במקביל לכך, הנשימה שלי נעשתה רדודה באופן קבוע לאורךהשנים. כלומר אני נאלץ לשחרר אוויר כל מספר דקות מסויים גם ללא הופעת התקף חרדה או משהו דומה.
אני בטיפול פסיכולוגי אך לא מרגיש שינוי בענייין הנשימות..

תודה רבה.
בשנתיים האחרונות לקחתי מידי יום 90 מ"ג סימבלתא והייתי ממש\ חסר דיכאון עד כי חשבתי אפילו אולי להפסיק את נטילת התרופה הפסיכיאטרית. כמובן שבעצת הרופא לא הפסקתי, אך לאחרונה חזרו לי התופעות הדיכאוניות בגדול, כאילו הגוף התרגל כבר לפעולת התרופה וחדל מלהגיב. בעצ ת הרופא הגדלתי את המינון ל120 מ"גיומי ואחכ' אפילו הוספתי 2 כדורי ליתיום לחיזוק. המצב שופר קמעה, אך עדיין אני מרגיש בדיכדוך במשך רוב שעות היום, כעת הוא מציע לי להוסיף וולבוטרין (זייבן) ואני תוהה האם אין זה כבר עירבוב גדול מידיי שיתן לי שלל תופעות לוואי.האם לא כדאי פשוט לעבור לכדור אחר ציפרלקס או פרוזק, אולי השינוי בסוג יעשה את העבודה.
 
ליאת
13:37 30.05.10
מזדהה איתך אבל אל תתיאש
אני יכולה לנסות להציע דווקא אולי לשקול לעבור לתרופה עדיין במשפחה של SNRI שעוזרת -ויפאקס כי לי היה משהו דומה והתרופה הצילה אותה, היא גם פחות יקרה מסיבלתא
 
פרופ' לאון גרינהאוס  
09:07 05.06.10
לשום
קשה לתת תשובה לאשר אתה שואל מאחר וזה תלוי במצב הקליני שלך. בהחלט כדי לשקול להחליף תרופה כאשר היא מפסיקה לפעול. אפילו אפשר לחשוב לחזור אליה אחרי תקופה ואז בדרך כלל התרופה פועלת שוב. אבל חיזוק על ידי תרופה אחרת גם מקובל. מה שיקבע זה המצב הקליני שלך. עם הוא משמעותי הנטייה היא לתת שילוב של תרופות. אם הוא מצב סביר אפשר לעבור לטיפול בודד אחר..
שלום.
אני נוטלת ויפאקס XR כבר שנה וחצי וכעת מעוניינת להפסיק (אני כבר מרגישה טוב, מתפקדת לגמרי). אני מתכוונת לפנות לרופא שלי לגבי זה אבל לפני כן הייתי מעוניינת לדעת איך עושים את זה, האם בהדרגה או שאפשר להפסיק בבת אחת?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
14:03 03.06.10
שרה שלום,

כדאי מאוד לעשות הפסקה הדרגתית תחת השגחה רפואית.

בברכה,
 
מתוקה
09:50 31.05.10
מזה כחודשיים אני מטופלת בחצי כדור ציפראמיל וכדור 1 מודאל עקב חרדות.
ביום שישי האחרון הפסיכולוגית הורתה לי להפסיק את המודאל מאחר והוא העלה לי את רמת הפרולקטין בדם . ואמרה לי לעלות בהדרגה לכדור 1 של ציפראמיל .( כיום עליתי ל4\3 כדור למשך שבוע ואחרי שבוע כדור שלם )

מזה שלושה ימים אני לא נוטלת את מודאל ויש לי תחושות מוזרות , כמו מן רגרסיה בארנגיה שכבר שבה אלי בחודשיים האחרונים .
אני אמא מתפקדת לגמריי , עובדת בחברה מצליחה ואין רגרסיה ברצון לעשות פעילויות כמו שהיא לפני תחילת נטילת הכדורים .

שאלתי היא האם יתכן שתהיה רגרסיה עקב הפסקת המודאל ? האם יתכן כי יש לי קצת תופעות לוואי מהעליה במינון של הציפראמיל ?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:52 03.06.10
שלום לך,

אכן, כן. יש להמשיך ולעקוב אחרי המצב. יתכן ותופעות אלו יחלפו בהמשך, במידה ותרגישי החמרה במצבך כדאי להתיעץ עם הרופא המטפל.

בברכה,
שלום,
לוקחת רסיטל לאחר הפסקה של כשנה וטיפול של 4 שנים בכדור שעזר.
התחלתי 20 מ"ג לשבועיים-גרם לי לתופעות לוואי קשות וירדתי ל10 מ"ג לשבועיים נוספים- התופעות לוואי נחלשו משמעותית אך ההתקפים חזקים ובתדירות יומיומית.
העליתי ל20 מ"ג מזה מס' ימים(סה"כ זה כבר השבוע ה6 שלי עכשיו לטיפול ברסיטל) אך עדיין התקפי חרדה יומיומיים-בעיקר ביום ולא בלילה כפי שהיה בתחילת הטיפול- האם זה קשור לכך שעברתי לקחת את הכדורים בלילה ולא ביום? זה לא מפריע לי לשינה ואפילו גורם לי לישון טוב אך הימים מתחילים בהתקפי חרדה שמתפרשים למשך כל היום עם עליות וירידות. הרופא המליץ להעלאות ל40 מ"ג- אך אני חוששת מתופעות לוואי חזקות או כל תופעה אחרת חדשה- אני היפוכונדרית ומאוד קשה לי עם התופעות הללו.
מה עליי לעשות? להגדיל ל40 מ"ג ? תוך כמה ימים אמור לחול שיפור בהתקפי החרדה? האם עליי לצפות לתופעות לוואי חדשות עם העלאת המינון?
אנא תשובה דחופה אני רוצה להקשיב לרופא ולהגדיל מינון אך חוששת.
תודה.
האם יש השפעה למתח נפשי וחרדות על מערכת העיכול ? האם יכולים להיווצר טחורים ו/או פיסורה ו/או מעי רגיש כתוצאה מהם ? אנא תשובתכם. המצב בלתי נסבל...
 
ד''ר אלונה גוברמן  
22:25 01.06.10
ליעקב שלום. בהחלט יש קשר בין גוף לנפש ומצבים נפשיים (מתח נפשי, חרדות, דיכאון) יכולים לבוא לידי ביטוי בסימפטומים גופניים.בשלב הראשון יש לשלול סיבות גופניות למצבך. במידה ומהבחינה הפיזית הבדיקות תקינות כנראה, שמדובר במצב נפשי. ישנם מקרים שהתגובה הנפשית (דיכאון, חרדה) מופיעה כתגובה למצב פיזי. כלומר, סימפטומים גופניים מלחיצים, מעוררים חרדה ועף גורמים לירידה במצב הרוח שמתפתח לדיכאון.
אני מאוד ממליצה על התיעצות פסיכיאטרית על מנת לעבור אבחון מקצועי ומעמיק כדי להבין במה מדובר וכיצד לעזור לך.
בברכה,
 
אילה
19:51 30.05.10
אני חולה בדיכאון,כבר שנתיים וחצי שום טיפול שלקחתי עד היום לא הוציא אותי מהדיכאון.
אני בסבל ובייסורים קשים לאורך כל היום ללא הפסקה. אני לא רוצה לעשות חשמל ונאמר לי שtms לא מתאים לי הייתי כבר בטיפול של cbt שלא עזר לי השאלה שלי מאיפו תהיה לי תקווה?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
22:22 01.06.10
לאיה שלום. צר לי על הרגשתך!
דיכאון עמיד לטיפול תרופתי הינו בעיה קשה ושכיחה. למרות הקושי והסבל צריך להמשיך לנסות. אומרים "שהדבר הטוב היחיד בדיכאון זה שהוא עובר". י גם טיפולים כמו גרייה מגנטית וטיפול בחשמל שמאוד יכולים לעזור . במצבים של דיכאון עמיד ניתן לנסות כל טיפול כדי לעזור לאדם לצאת מהמצב! אצלינו בקליניקה עובד צוות רב מקצועי ומנוסה שמצליחים לעזור ולהוציא אנשים שסבלו מדיכאון עמיד. שילובים תרופתיים נכונים, ניסיון של אנשים, תרפיה אישית, TMS וכו' תורמים להצלחה הטיפולית. חשוב להמשיך ולנסות. לא להתייאש!
בברכה,
 
מיכל
19:19 30.05.10
שלום רב,
לאחרונה לאחר מספר בעיות רפואיות של סחרחורת(בגלל ירידת מלחים),לחץ בקרקפת וכאבי בטן .כל התופעות עדיין בבירור .בגלל הזמן הארוך וחוסר הודאות נכנסתי למצב של פחד וחרדה שהמצב הבריאותי שלי הולך להיות סטטי וחשש מהעתיד ויכולת התפקוד. זה די מעציב אותי והייתי רוצה לחזור לפעלתנות שלי מתוך שמחה ולא הכרח.
הפנמתי את המצב ואני מעוניינת לקחת איזשהו טיפול תרופתי לייט להרגעה עד למצב שבו ארגיש ביטחון במצבי הבריאותי וששום דבר נורא לא הולך לקרות..
קיבלתי מנוירולוג :רמוטיב לפעמיים ביום אבל זה נראה לי המון וקצת חוששת להשתמש.
ובכל זאת: האם ניתן לקחת רק כדור אחד ביום? בערב או בבוקר? מה קורה אם רוצים להפסיק?
לעומת זאת:
האם קלמנרבין יכול לסייע ? האם ניתן לקחת אותו לא על בסיס קבוע? ז"א רק בימים לחוצים ולא נעימים במיוחד?האם ההשפעה שלו מיידית או שכמו רמוטיב ההשפעה הראשונה שלו ניכרת לאחר זמן.כמה פעמים ביום מומלץ. מעדיפה מינון הנמוך ביותר שהוא גם יעיל.

ולסיכום-איך כל הכדורים האלה משפיעים על הקיבה כיון שהחשש כרגע מכיב והגסטרוסקופיה רק בעוד שבועיים.
תודה רבה
 
ד''ר אלונה גוברמן  
22:14 01.06.10
למיכל שלום. רמוטיב-היפריקום פרפוראטום, הידוע גם בכינוי St. John's wort (ובעברית: פרע), הוא צמח בעל הסטוריה ארוכה של שימושים רפואיים. השימוש המרכזי של תמצית צמח ההיפריקום היא לטיפול בדיכאון, חרדה, ובהפרעות שינה. הרפואה הקונבנציונאלית הכירה ביכולת הרפואית של הצמח גם במדינות מערב אחרות, ולאחרונה הצמח אושר לטיפול בדיכאון קל עד בינוני גם בישראל.
מחקרים קליניים מבוקרים, אקראיים וכפולי סמיות השוו את יעילות ההיפריקום לנוגדי דיכאון אחרים, מחקרים אלו הראו כי תמציות ההיפריקום שוות ביעילותן לנוגדי הדיכאון האחרים בטיפול בדיכאון קל עד בינוני. בטיפול בדיכאון קשה עדיין אין מספיק הוכחות ליעילות ההיפריקום. בנוסף לכך, להיפריקום היו פחות תופעות לוואי בהשוואה לתרופות האחרות. תופעות הלוואי הנפוצות שדווחו היו קלות וקשורות בעיקר בהפרעות במערכת העיכול. כמו-כן, תופעות הלוואי של ההיפריקום אינן מאופיינות בפגיעה בתפקוד המיני או בהשמנה.
מנגנון הפעולה המדויק של ההיפריקום עדיין אינו ברור, אולם נראה כי הפעילות נובעת מעיכוב הספיגה החוזרת של סרוטונין, נוראפינפרין ודופאמין במוח.
היחס לצמח מרפא זה הוא כאל תרופה לכל דבר, ועל כן ההחלטה אם להתחיל בטיפול בהיפריקום צריכה להיעשות עם הרופא, אחרי אבחון מתאים, ותוך התחשבות בנטילת תרופות אחרות.
נוטלים את הכדור (250 מג') כל יום -פעמיים ביום (כל 12 שעות), רצוי בזמן/ אחרי האוכל באופן קבוע.
בברכה,
אני חייבת למצוא מקום לפרוק את התסכול המחליא הזה מתוכי.
אני מסתובבת במעגל חסר מוצא בתוך תוכי, מדוכאת מעצם היותי-עצמי. העצב אופף את כולי ומדכא כל נים בהווייתי.
ועכשיו סיפרו לי שלא אוכל להמשיך לקחת את הכדורים שלקחתי עד עכשיו. מסתבר שיש חומרים משהו עם הSSRI שלא מאפשר לקחת אותם בשילוב עם הטיפול בסרטן השד שיש לי,זה מסוכן. כל הצרות ניתחות על ראשי באחת ואני אובדת עצות.מתפגרת ממש!
מה אני עושה עכשיו. מה מכאן? בעלי כבר לא מסוגל להכיל את התוגה והצער ודוחק בי לבדוק אפשרויות ואני במקום לגשת לרופא מדברת אל דמויות וירטואליות...
סלחו לי אם הדבקתי אתכם בעצב שלי.
סליחה
 
הסובל
09:18 01.06.10
כאחד שעבר דיכאון קליני חריף בעיקבות אירוע מוחי, אני יכול להמליץ לך מניסיוני על איזו הילרית הגרה במודיעין שהעבירה לי אותו פעמיים, בנגיעת אצבע בראשי,. ואני הייתי הטיפוס הכי ציניקן שאינו נוטה להאמין בכאלו במחשבה כי כוום שרלטמים, אך ברוב יאושי ומאחר והציע בתחילה לטפל בי ללא תשלום התפתייתי לתת לזה צ'אנס. אבל איתה זה עבד לאחר שני מפגשים, משהו התאזן בכימיכלים אצלי במוח והדיכאון פג ואפילו הוחלף בהרגשת התעלות ומיקוד....לא יאומן כי יסופר, אבל אני נשבע כי זה אכן קרה...
 
נעמה
16:04 31.05.10
הרצאה בנושא תופעות נוירופסכיאטריות ותזונה בדגש עלחומצות שומן אומגה 3
מכללת מהות 01.06.2010 10:00-13:00
מרצה גיא בן צבי

1. הקדמה ורקע והסיפור האישי של משפחת בן צבי
2. תזכורת על פירמידת המזון של משרד החקלאות האמריקאית ועל הקלקולים שבה
3. מורה נבוכים לעולם השומנים –
א. שומן רווי, שומן בלתי רווי,
ב. ציס, טרנס,
ג. מה זה בכלל אומגה? מה זה אומגה 3, 6, 9, 7, 5?
4. כולסטרול (לא שומן)
א. מה זה כולסטרול?
ב. תפקידי הכולסטרול, "הכולסטרול הרע", "הכולסטרול הטוב"
ג. האם המלחמה בכולסטרול מוצדקת? נזקי המלחמה בכולסטרול
5. מוח האדם ומערכת העצבים
א. מבנה הסינפסה והמוליכות העצבית
ב. תפקיד הנוירוטרנסמיטורים
ג. תפקידן של תרופות נוירופסיכיאטריות בסינפסה
ד. תרופות דופאמינרגיות DRI- ריטלין ואמפתאמינים
ה. תרופות חוסמות דופאמין- הלידול, ריספרדל
ו. תרופות מגבירות סרוטונין SSRI- פרוזק וכו'
- 11:30-הפסקה-
6. תפקידן של חומצות השומן במעטפת תא העצב והשפעתן על המוח וADHD
א. השפעת הרכב ממברנת תא העצב על עודף וחוסר דופאמין וסרוטונין
ב. השפעת חומצות שומן טרנס על הסינפסה
ג. השפעת חומצה ארכידונית (אומגה 6) על הסינפסה
ד. כיצד אומגה 3 מתקנת את הבעיות הנ"ל
7. טיפול תזונתי כתחליף לטיפול תרופתי בADHD ותסמונות אחרות
8. מקרה בוחן case study
א. טבלאות טיפול ומעקב- כיצד לנהל מעקב בשלב המעבר מתרופות לתזונה.
ב. סיפור הצלחה אישי נוסף
9. חומצות שומן ומחלות לב
א. מה זו דלקת כלי הדם וכיצד היא גורמת למחלות לב?
ב. מדוע הכולסטרול עולה במחלות לב? סטטינים- כן או לא? למה לא?
ג. כיצד אומגה 3 מונעת מחלות לב?

סיום 13:00
אני בת 33 ומהקיץ האחרון (אוגוסט 2009) התחלתי לסבול מחוסר שינה,לא יכולה להביע רגשות( לא כעס,לא בכי,לא לצחוק,לא להתרגז).כמו כן אני לא מרגישה רעב או שובע, צמאון. בנוסף גם אחרי פעילות גופנית מאומצת- אני לא מתעייפת. יש לי תחושה של "מחנק",כמו משהו שתקוע בגרון.
אבחנה ראשונית היתה דכאון קל, לאחר מכן היה חשד לסכיזופרניה סימפלקס.לבסוף הוחלט שאני סובלת מדכאון מגורי עמיד בפני תרופות ( קיבלתי ויאפקס לאורך תק' ממושכת,ציפרלקס כמה חודשים, אינוגה שמאוחר יותר הוחלפה לזיפרקסה,ליתיום).לאחרונה אושפזתי בלב השרון למשך 4 חודשים ושם טופלתי בחשמל 13 פעמים וטיפול תרופתי- סרקוואל. וכעת אני לוקחת מירו 30 מ"ג ו1 בונדורמין לשינה ( ומתעוררת ב 4 לפנות בוקר).
האם פגשתם אנשים שדיווחו על תופעות דומות? האם התסמינים שלי הם חריגים? !!!( לדברי הפסיכיאטר בביח השרון הם לא שמעו על מקרה כמו שלי)
מה אני יכולה לעשות עוד שלא עשיתי? ( כמו כן ניסיתי טיפול פסיכולוגיאצל מס' ממוחים וגם זה לא עזר לקהות החושים שאני מתמודדת איתה)
מתחננת לעזרה.
 
ד''ר אלונה גוברמן  
20:05 29.05.10
שלום. נראה שמצבך מורכב. על מנת לקבל תשובה מעמיקה תצתרכי להגיעה לפסיכיאטר. היום קיימים מרכזים עם אשר משתמשים בטיפולים מודרניים בדיכאון עמיד, בין היתר- טיפול בגרייה מגנטית עם שילוב של תרפיה קוגניטיבית התנהגותית. לקבלת מידע על אפשריות בקבלת טיפול מסוג זה תפני לטלפונים המופעיים בקותרת הפורום.
בברכה,
 
מיטל
09:24 30.05.10
שלום שוב,
כבר הייתי בעבר אצל פרופ גרינהאוס והטיפול התרופתי שהמליץ בזמנו לא עזר ( ויאפקס במינון גבוה 375מ"ג ,זיפרקסה וליתיום).
האם עליי לחזור אליו שוב לייעוץ?
לא ענית לשאלתי -האם פגשתם אנשים עם תופעות כמו שאני מדווחת?
כמה זמן דרוש הפסקה בין ECT כדי שאוכל לעבור גריה מגנטית?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
10:30 30.05.10
למיטל שלום. אני כן ממליצה לחזור לרופא המטפל שלך ולקבל תשובות לכל השאלותך.
בברכה,
שלום,
אני בת 61. עברתי כריתת שחלות ורחם לפני מספר שנים ומאז אני מקבלת לביאל. בנוסף, אני מקבלת נורמיטן, אמולדיפין, מיקרופיין , סימבקור, ציפרלקס או אסטו.(לסירוגין). השאלה אם אני מקבלת ציפרלקס או אסטו.(לסירוגין) , האם יש מקום להמשיך לקחת את הלביאל.
תודה,
דרורה
 
ד''ר אלונה גוברמן  
23:59 29.05.10
לדרורה שלום. ציפרלקס ואסטו -תרופות זהות ואין שום הגיון רפאוי לשלב שתי תרופות ביחד. אפשר לעבור מתרופה לתרופה ביום אחד לאותו מינון . לגבי ליויאל- אין התנגשות בין שתי תרופות (ליויאל ואסטו) אך בכל מקרה אני ממליצה לפנות לרופא מטפל.
תרגישי טוב,
 
דרורה
16:40 18.05.10
שלום,
האם ציפרלקס ואסטו הן אותן תרופות - האם הן משפיעות באותו אופן?.מי מהן מומלצת יותר? אם אני לוקחת 20 מ"ג ציפרלקס, ואני מחליטה להחליף לאסטו עלי לקחת גם 20 מ"ג? כיוון שבקופ"ח חסר הציפרלקס, האם אפשר לקחת לסירוגין את שתי התרופות עפ"י הנמצא בקופה? או שאם אני לוקחת אחת מהן עלי להמשיך כל הזמן את אותה תרופה?
הרבה תודות
 
פרופ' לאון גרינהאוס  
14:59 20.05.10
לדרורה שלום
תרופות אלו זהות. יש אנשים aמדווחים על שוני בין תרופה לתרופה. כימית הם אותו דבר, כמו אקמול ודקסמול.
 
דרורה
01:02 21.05.10
שלום,
אשמח לתשובה לחלק השני של השאלה שלי מיום 18.5.10
אם אני לוקחת 20 מ"ג ציפרלקס, ואני מחליטה להחליף לאסטו עלי לקחת גם 20 מ"ג? כיוון שבקופ"ח חסר הציפרלקס, האם אפשר לקחת לסירוגין את שתי התרופות עפ"י הנמצא בקופה? או שאם אני לוקחת אחת מהן עלי להמשיך כל הזמן את אותה תרופה?
שלום,
עדיין לא קבלתי תשובה. אשמח לתשובה. כיוון שבקופ"ח חסר הציפרלקס, האם אפשר לקחת לסירוגין את שתי התרופות עפ"י הנמצא בקופה? או שאם אני לוקחת אחת מהן עלי להמשיך כל הזמן את אותה תרופה?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
23:24 29.05.10
לדרורה שלום. ציפרלקס ואסטו -תרופות זהות ואין שום הגיון רפאוי לשלב שתי תרופות ביחד. אפשר לעבור מתרופה לתרופה ביום אחד לאותו מינון
בברכה,
 
חרדות ופחדים
22:19 25.05.10
שלום אני בת 24 ויש לי המון המון המון חרדות כול דבר קטן מפחיד אותי מפחיד אותי לחלות שיקרה לי משהו רע כשאני שומעת על אושר של אחרים אני מרגישה מגעיל ומתבאסת מזה כאילו למה לי זה לא קורה למרות שיש לי חבר אוהבת דואג מפנק אני מרגישה שאני מתחרפנת כול דבר הכי קטן מעצבן אותי מצורה שישר יש לי מחשבות שלילות ומפחידות אני מנסה להדחיק אותה ולא לחשוב ואני לא מצליחה רוב הזמן אני עצובה הפכתי להיות בן אדם כבד אין לי חשק לצאת מהביתתת מעדיפה לישון ולשכוח מהבעיות והחרדות המפחידות הללו אני רוצה להפסיק להרגיש ככה אני לפני כול דבר קטן שאני צריכה לעשות להחליט ישר אני נתקפת חרדה ופחד ועולות לי מחשבות מפחידות מה עושים כדי להיפטר מזה?. האם זה נחשב לדיכאון?? אני מרגישה שאני מאבדת שליטה על החיים שלי אני רוצה להיות מאושרת
לפעמיים יש לי מחשבות שחס וחלילה אני לא אוכל להיכנס להריון זה מפחיד
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:36 27.05.10
שלום לך,

אני מאוד ממליצה לך להתיעץ עם רופא פסיכיאטר. בנוסף, הדרך היעילה ביותר להתמודד עם חרדות ועם דיכאון הינו שילוב של תרופות ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). ניתן לשלב גם ביופידבק. טיפול CBT הינו קצר וממוקד ובמהלכו ניתן ללמוד כלים של שליטה בחרדה בהווה וגם לטווח הארוך.

תרגישי טוב,
בברכה,
 
נועם
12:34 27.05.10
האם מינון של 150 בויפאקס XR נחשב לגבוה והאם מתאים לטיפול עם פסיכולוג
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:32 27.05.10
נועם שלום,

טווח המינון של ויפאקס 37.5 מ"ג ביום עד 225 מ"ג ביום.

בברכה,
אני בת 36 נ+2

מטופלת בלוסטראל קרוב ל 10 שנים כמעט ברציפות.

בשנתיים – שלוש האחרונות לא חשה את יתרונות התרופה באופן ממשי.

אומנם מטפל מתסמיני החרדה אך לא במצבי הנפשי ולהיפך:

אני חשה (ובעצם מאז גיל 12 בערך) בבעיות זיכרון ומצב נפשי ירוד.

ההיסטוריה ארוכה וילדותי לא היתה נעימה במיוחד הן בבית והן בבי"ס,

אבל.. הענין הוא שקיום

חזרתי ללמוד באוני. הפתוחה.

קשה לי שוב לעכל את החומר ולזכור.

בעיות זיכרון קשות בזכירה לטווח קצר בעיקר לפעמים תחושת זרמים בראש.

וגם בעבודה מעירים לי וקוראים לי "יובל המבולבל".

תחושת ערפול בראש "עננים" אני קוראת לזה.

כעת קראתי על הפרעת קשב וריכוז ונראה שגם בזה אני לוקה (מתוך ויקיפדיה ADHD)

אני חרדה מהתעמלות במאמץ – דופק מהיר ומפחדת שאקבל התקף לב.

אני עצבנית ואימפולסיבית וחסרת מנוחה ושקט באופן ניכר בשנה האחרונה

וחסרת חשק ביחסי מין לרוב.

אני לא מעזה להתרחק מהבית ונחנקת רק מהמחשבה על נופש מחוץ לבית, שלא לדבר על טיסות

ועוד...

חלומות רעים מאד וחולשה עד כדי תחושת שפעת.

ועודי נוטלת סיטראלין(לוסראל) 1 כדור לערב.

ניסיתי לפני חצי שנה להעלות את המינון אך גם זה לא עזר.

אני רוצה עוד ילדים אך מפחדת נורא מהלידה וההריון והכל בעצם.

האם יש פיתרון באמת או שאני משלה את עצמי.

בנעורתי וילדותי אני חושבת שדובר על דיכאון

אח"כ הפך לחרדה בעלת תסמינים קשים, סחרחורות ואי שיווי משקל.

ואח"כ נוסף גם מעין דיכאון שכזה וחוסר שקט.

גם טיפולים פסיכולוגיים ניסיתי ללא הועיל

אפילו סדנת חרדה בתל השומר.

אני בחורה בתוכי בעלת שמחת חיים רבה ואנשים אוהבים אותי מאד

אני גם לא ממש נחשבת טיפשה ואולי להיפך

אבל כלום מזה לא יוצא לפועל בהכל כמו תחת פקק בתוכי.

לא עוזר ממש לתחושת התסכול מעצמי וההלקאה העצמית.

לא יודעת איבדתי כיוון....

האם יש באמת מרפה למצבי או...אודה לך על תשובתך

וסליחה על ההשתפכות.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:29 27.05.10
שלום לך,

ניסית טיפול פסיכולוגי? פסיותרפיה? אני מאוד ממליצה לשלב טיפול תרופתי עם פסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). טיפול CBT הינו קצר וממוקד ובמהלכו תוכלי ללמוד כלים להתמודדות יעילה עם מצבך. כלים אלה מאפשרים שליטה גם בהווה וגם בעתיד לטווך הארוך.

בברכה,
 
אור
11:45 27.05.10
שלום
האם רמוטיב מתנגש עם זומיג (תרופה למיגרנה) ?
האם התרופה ממכרת?
האם כשמפסיקים ליטול אותה אפשר להפסיק בבת אחת או בהדרגה ?
האם ישנם תסמיני גמילה ?
תודה
 
ד''ר אלונה גוברמן  
12:03 27.05.10
שלום היפריקום פרפוראטום, הידוע גם בכינוי St. John's wort (ובעברית: פרע), הוא צמח בעל הסטוריה ארוכה של שימושים רפואיים. השימוש המרכזי של תמצית צמח ההיפריקום היא לטיפול בדיכאון, חרדה, ובהפרעות שינה. הרפואה הקונבנציונאלית הכירה ביכולת הרפואית של הצמח גם במדינות מערב אחרות, ולאחרונה הצמח אושר לטיפול בדיכאון קל עד בינוני גם בישראל.
מחקרים קליניים מבוקרים, אקראיים וכפולי סמיות השוו את יעילות ההיפריקום לנוגדי דיכאון אחרים. מחקרים אלו הראו כי תמציות ההיפריקום שוות ביעילותן לנוגדי הדיכאון האחרים בטיפול בדיכאון קל עד בינוני. בטיפול בדיכאון קשה עדיין אין מספיק הוכחות ליעילות ההיפריקום. בנוסף לכך, להיפריקום היו פחות תופעות לוואי בהשוואה לתרופות האחרות. תופעות הלוואי הנפוצות שדווחו היו קלות וקשורות בעיקר בהפרעות במערכת העיכול. כמו-כן, תופעות הלוואי של ההיפריקום אינן מאופיינות בפגיעה בתפקוד המיני או בהשמנה.
מנגנון הפעולה המדויק של ההיפריקום עדיין אינו ברור, אולם נראה כי הפעילות נובעת מעיכוב הספיגה החוזרת של סרוטונין, נוראפינפרין ודופאמין במוח.
היחס לצמח מרפא זה הוא כאל תרופה לכל דבר, ועל כן ההחלטה אם להתחיל בטיפול בהיפריקום צריכה להיעשות עם הרופא, אחרי אבחון מתאים, ותוך התחשבות בנטילת תרופות אחרות.
אין התמכרות אך מומלץ להוריד בהדרגה.
שילוב של תרופות רמוטיב וזומיג הגורמות לעלייה בפעילות הסרוטונרגית בגוף מגביר את הסיכון לתסמונת סרוטונין (serotonin syndrome), תופעת לוואי נדירה אך מסוכנת, שסימניה: ריגוש יתר, אטקסיה, קצב לב מהיר, יתר לחץ דם, שינויים קיצוניים במצב הרוח, עצבנות, כאבי בטן, קוצר נשימה, איבוד הכרה. מומלץ להימנע משילוב זה עד כמה שניתן. לאחר הפסקת הטיפול באחת התרופות יש לאפשר "תקופת התנקות" עד לתחילת הטיפול בתרופה אחרת.
בברכה,
 
אור
12:08 27.05.10
האם תוכלי להמליץ לי על תרופה לדיכאון קל-בינוני כדוגמת הרמוטיב שאינה מתנגשת עם זומיג על מנת שאבקש מרשם מרופאת המשפחה ?
 
דפנה
12:18 25.05.10
אני בת 32 מובטלת מזה שנה וחצי.
אני אקדמאית בעלת תואר 2 ובעבר ההיתי קריירסטית מצליחה.
מאז לידת בני אני לא מצליחה לחזור למעגל התעסוקה, אני שולחת המון קורות חיים ולא חוזרים אלי.
קורות החיים שלי טובים ומקצועיים זאת לא נראית לי הבעיה.

מאז ומתמיד ההיתי טפוס דאגן וקצת חרדתי ופחדתי מחושך לאחרונה זה החמיר בצורה קיצונית, אני כל הזמן חשה פחדים ואני דואגת שמשהו רע לא יקרה לי או לבני משפחתי. (נבואה שמגשימה את עצמה :) ) .
בנוסף אני ממש מגבילה את בן זוגי מכייון שאני כל כך מפחדת להישאר לבד בלילה אז אני משתדלת להימנע מכך, על לישון לבד בלילה (בלי בעלי היקר) אין מה לדבר בכלל...

אודה לכם מאוד אם תכוונו אותי לאן לפנות והאם יש אפשרות לעזור לי
נורא לחיות כך כשהראש תמיד בפחדים ומחשבות...

דפנה

 
ד''ר אלונה גוברמן  
11:53 27.05.10
לדפנה שלום.
. מזל טוב להולדת התינוקת!
כדי לתת אבחנה מדויקת נדרשת בחינה מעמיקה של מצבך. דיכאון וחרדות אחרי לידה הינה תופעות שכיחות יחסית אשר דורשות טיפול. נשים רבות מתנסות במצבים דיכאוניים וחרדתיים לאחר הלידה.
אני מאוד ממליצה לך לפנות לפסיכיאטר בהקדם לאבחון והמלצה על טיפול. את מוזמנת לפנות לאחד המומחים בקליניקה שלנו .
תרגישי טוב,
אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
האם זה נכון לומר שחרדה שאינה מטופלת יכולה לגרור אחריה דיכאון בסופו של דבר?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
11:45 27.05.10
שלום. בהחלט כן.אני מאוד ממליצה על טיפול התנהגותי - קוגניטיבי (CBT). זהו טיפול קצר וממוקד והוכיח את עצמו מבחינה מחקרית כיעיל באותה המידה כמו טיפולים תרופתיים. CBT מאפשר ללמוד כלים של שליטה בחרדות בהווה וגם לטווח הארוך. כלים אלה עוזרים במניעה של הישנות החרדה בעתיד. ניתן לשלב גם ביופידבק.
בברכה,
+ הוספת הודעה
   1 ...  101  102  103  104  105  106  107  108  109  ...  211  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה