בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 119

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
שרון לויט
לפרטים נוספים
אני בן 43 , נשוי בריא +3 משחק כדור סל טיולים ים בריכות וכו'. כל חיי היתי בריא (מלבד אלרגיה לאבק שגרמה לי לקוצר נשימה מידי פעם- כך ידעתי מעצמי ללא בדיקת רופא). לפניי שנה הלכתי לרופא ראות שאמר לי "ידידי יש לך אסתמה והיתה לך אסתמה כל חייך" ונתן לי משאף לפעמים ביום(מרחיב סימפונות סיברוקט 160 הכולל סטרוידים). מאז כל יום כל היום אני רק במחשבות טודניות על המחלה (לא רק קוצר נשימה מהאסתמה אלה לפי דעתי גם מהלחץ והחרדה) פשוט אין לי אויר לראות האויר תקוע . ספרתי זאת לרופאת משפחה אמרה לי " קח רגיעון " . לפני כ-13 שנה היה מצב דומה היו לי כאבי בטן כחצי שנה אולם בידקות תקינות , לאחר ואישפוז ליומים לבדיקות כלליות
שלוש פגישות עם פסיכיטרית שנתנה לי אפקסור (תופעות לואי רעות סחרחרות,בחילה , וכו)אולם לאחר חצי שנה הפסקתי (בהדרגה) ומאז זה כמו חלום רחוק אולם תפקדתי כמו שצריך.
כיום כאמור : אין לי חשק לכלום , (כדור סל ,טלויזיה ,עיתונים,ים,משחקי כדור עם הילדים וכו), חסר סבלנות , לא מתחיל פרוקיטים חדשים רק חושב על האסתמה ועל הנשימה , לאחר מאמצי נשימה אני גם עייף כבר ב2000 בערב
שאלתי העיקרית : מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסכולוג (את שנהם אני לא אוהב בגלל הסטיגמה) ,האם רגיעון יכול באמת לעזור . מכירים פסכולוג או פסיכיאטר מתל אביב מקופת חולים מכבי
 
ב
13:51 17.11.09
שלום,
אני סבור שיש לי הפרעת חרדה כלשהי. מדובר במצבים שדווקא הכול כביכול אמור להיות טוב ואין לי שום דבר מעיק על הראש, אז צצות מחשבות ש"אולי משהו לא בסדר", מין חרדה ופחד מלהרגיש חרדה ופחד שהמצב הנוכחי "ייפגע" (ואז החששות שלי בעצם מתממשות - יש משהו שמציק לי ומקשה לשגרה הרגילה להימשך).
בד"כ אני במצב בסדר ומצליח לתפקד, אבל בשלב מסויים עולה לראש המחשבה שאולי עדין יש משהו שהוא לא בסדר, לפעמים אני "מרגיע" את עצמי בעזרת ההיגיון והדיבור העצמי ולעיתים רחוקות נלחץ מזה יותר. לפני שאני פונה לטיפול פסיכולוגי, רציתי לדעת קצת יותר על טכניקיות קוגנטיביות התנהגותיות על "דיבור עצמי", הרגעה עצמית כדי שאוכל בינתיים לשפר את מצבי, במידה ואחליט בינתיים שלא לפנות לטיפול.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
14:06 18.11.09
שלום לך,

לצערי, בלתי אפשרי דרך הפורום להסביר טכניקות התמודדות של CBT. אני מציעה לך לעיין בספרים לעזרה עצמית שמתארים מודלים שונים לעבודה עצמית. לדוגמא, "מחשבות ורגשות" של הוצאת פוקוס.

בברכה,
 
אושרת
14:45 17.11.09
שלום רב,אני מקווה שזו הכתובת הנכונה לפנייתי.בן משפחה ולו שלושה ילדים אינו עובד מזה עשר שנים באופן קבוע(הינו עצמאי בתחום הבניה),ישנה מצוקה כלכלית רצינית על רקע זה,כמעט חרפת רעב.הוא אינו עושה דבר בבית,למרות שנמצא שם יום שלם,שוכב רוב היום,אינו מדבר(גם לא עם אשתו)במשך ימים שלמים וסובל מהתפרצויות זעם(אינו אלים פיזית).מידי פעם הוא מנסה למצוא עבודה ונדחה ,לאחרונה שבר את היד לאחר שחבט בשולחן לאחר שיחת טלפון מאכזבת.אשתו על סף שבירה,פיזית ונפשית,כל נטל הטיפול בבית ובילדים הינו על כתפיה כשהיא עובדת בחצי משרה,פיזית קשה.התנודות במצבי הרוח מחריפות,אינו משתף אף אחד,גם לא חברים טובים,בני משפחתו אינם מצליחים לגשת אליו והוא לא מוכן לקבל עזרה ולהכיר בבעיה.לאחרונה ארגן מסיבה בחצר הבית כדי "להתחיל מחדש" מיד אחריה או שיצא עם הילדים לטיול בן מס' ימים במדבר בימי בית-ספר מבלי להתחשב בדעתה של אשתו.החלטנו במשפחה שחייבים לעשות משהו לטובת הילדים האלה,הוא חייב לקבל טיפול,כיצד מביאים אדם כזה לטפל בעצמו ???אודה על עזרתכם או הפניה לגורם שיוכל לסייע.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:57 18.11.09
אושרת שלום,

אם האדם מסרב להתחיל מיידית בטיפול, ניתן להפעיל דרך נוספת באמצעות רופא משפחה. אפשר להציע לאדם לגשת לרופא המשפחה כדי להתייעץ בקשר לתוספי מזון טבעיים שיקנו יותר כוחות ואנרגיה או במטרה לבצע בדיקות דם כדי לעלות על קיומה של מחלה גופנית שגורמת לחולשה. רופא המשפחה ידע לאבחן שמדובר בדיכאון ויפנה את האדם לטיפול מיידי. תחושת דאגה שמעביר הצוות הרפואי, משקלה של הסמכות הרפואית, פחד ממחלות נוספות, תחושת פגיעות עקב הדיכאון - כל הגורמים האלו תורמים ליצירת חלון הזדמנויות שבו עולה הסיכוי שאדם יתפוש את הבעיה ויקבל טיפול הולם.

בברכה,
 
דלית
20:36 14.11.09
לפני כשנה נטלתי במשך מס' חודשים ציפרלקס (אני סובלת מעצבנות והתפרציות וחוסר סבלנות ולא מדוכאת) התרופה עזרה לנפש אך היתה תופעת לוואי של שיעול עד כדי חנק שכבר לא יכולתי להמשיך לקחת את הכדורים .הפסיכיאטרית החליפה לאיקסל שלא עזר בכלל.
לאחר היא החליפה לויאפקס XR שגם לא עזר (וגם היתה התופעה של שיעול נוראי)
לפני חודש היא נתנה לי רסיטל ואני לא כל כך מרגישה הטבה
מה עושים? היתכן שכבר התרופה הרביעיתלא מתאימה? אולי כבר עדיף לקחת את הציפרלקס עם כדור נגד השיעול?
אודה על המלצה מהירה
תודה דלית
 
דנה
11:04 17.11.09
למה לא להעזר בשפע האפשרויות האחרות שידוע לכולם שעוזרות לאורך זמן וללא תופעות לואי, כמו:
א. שינוי תזונה
ב. מדיטציה ויוגה
ג. נשימות
ד. ביו-פידבק
ה. פעילות גופנית
ו. הבנה למה את עצבנית לבד או בסיוע איש מקצוע
 
דלית
22:44 17.11.09
התרופות הן לאחר המלצה של פסיכיאטר ושיחות איתה .
שנים הייתי עצבנית מאד הייתי בשיחות בתקופות שונות בחיי אך לא הועיל.
לפני שנה הגעתי למצב גרוע ובעזרת הרופאה ,השיחות והתרופות המצב היום הרבה יותר טוב אך עדיין לא יכולה להיות ללא טיפול תרופתי (אני מתעמלת באופן קבוע,עובדת ומנהלת חיים תקינים) אבל כנראה שאני עדיין לא מספיק חזקה להסתדר לגמרי לבד??
כרגע נאמר לי לעשות הפסקה של שבועיים להיות בלי תרופות ושתופעת הלוואי תחלוף ואז תחפש תרופה אחרת
אודה לתשובתך
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:53 18.11.09
דלית שלום,

הדרך היעלה ביותר להתמודד עם עצבנות, התפרציות וחוסר סבלנות הינה שילוב של תרופות ופסיכותרפיה התנהגותית0 קוגניטיבית (CBT) בשילוב עם ביופידבק. CBT הינו טיפול קצר וממוקד ובמהלכו תלמדי כלים ומיומנויות של שליטה בעצבנות, התפרציות וחוסר סבלנות בהווה וגם לטווך הארוך. אל תתיאשי, תמשיכי יחד עם הרופאה שלך לנסות ולמצוא לך את התרופה המתאימה.

אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
לפני שבועיים בערך שמנו לב שהבת שלנו שהייתה מלאת חיים ומרץ הפכה פתאום לאפטית..
ומתקשרת קשה עם הסביבה..
לקחנו אותה לקבן של הצבא ואחרי שיחה של 10 דקות הוא הגיע למסקנה שהיא פסיכוטית ..( היא בקושי דיברה )והמליץ שתלך לבדיקות פסיכיאטריות נוספות בבית חולים מומלץ על ידי הצבא..

לקחנו אותה גם לבדיקות של רופא משפחה שהוא גם רופא רגיל וגם בעל הכשרה כרופא סיני , והוא אמר שהיא סובלת מהרבה חוסרים (שזה מאד נכון , לא אכלה בצורה טובה בשלושת החודשים האחרונים , וישנה מאד מעט והייתה תחת לחץ בלתי פוסק בצבא).
הוא אמר שלדעתו כל מה שהיא צריכה זאת מנוחה מוחלטת בבית ולהפטר מהקנדידה שיש לה בקיבה ..שגורמת לה לכל מיני מחשבות לא טובות.

הענין הזה נפל עלינו כרעם ביום בהיר ואנחנו ממש עובדי עיצות לגבי הדבר הנכון שצריך לעשות .. מכוון שהיא מאד רוצה להמשיך לשרת בצבא..
ואם היא תכנס לאשפוז, נראה לנו שזה יהיה סוף השירות הצבאי שלה ..
מצד שני אולי זה הדבר הכי נכון לעשות ..
מה אתם ממליצים לעשות במצב הכל כך מסובך הזה ..?
האם אתם קשורים באיזה שהיא צורה עם הצבא ..?

תודה מראש על העזרה וההתייחסות ..
אמיר
 
עינת
22:58 12.11.09
שלום,
אני סובלת מקשיי נשימה באופן רציף. מהרגע שאני קמה ועד הרגע שאני הולכת לישון מלווה אותי הרגשה של מחנק... וזאת הרגשה פיזית, אני מוצאת את עצמי מפהקת כמה פעמים בדקה על מנת לנשום נשימה עמוקה וסדירה.
המצב הזה מלווה אותי מזה זמן רב, לעתים יותר חמור, לעתים פחות חמור.
הלכתי לרופא משפחה ולמיון ולא מצאו לי כלום.
הציעו לי אופציה שאולי מדובר בחרדה, אך האם אין זה נכון שהתקף חרדה תוקף לדקות ספורות? ולא למשך ימים וחודשים ללא הפסקה?
אודה אם תוכלו לענות לי, ובמידה וכן - למי עלי לפנות? האם יש תרופה שניתן לקחת? ואיך ניתן בוודאות לדעת שאכן מדובר בחרדה (עלי להדגיש שאיני אדם חרדתי ומעולם לא סבלתי מתופעות, מה גם שאני לא מרגישה חרדה או לחץ יוצא דופן)
 
גיל
06:51 13.11.09
)-: אני מכיר את התחושה הזו מקרוב מאד.
אכן מדובר על חרדה כי אני עדיין לא מצאתי שום דבר אחר.
עשו לי בדיקת ריאות לראות אם יש אסתמה חבויה
אבל שום דבר.
במשך שנה וחצי הנשימה שלי מורגשת כמו מחנק ואין אוויר לנשום
אני מניח שגם לך.
אבל תלכי תעשי ותבקשי בדיקות קודם בשביל להרגיע את עצמך
אני עדיין לא כל כך מאמין שזה החרדות (-:
ותמיד חוזר על כך מול הרופאה.ומנסה להרגיע את עצמי
הרי אין קוצר נשימה והדיבור נורמלי,
ולא קם בלילה בגלל הנשימה ועוד..
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:50 15.11.09
עינת שלום,

לעיתים קרובות מאוד תחושות פיזיות בגוף הן תוצאה של מצב נפשי. העובדה שכל הבדיקות שלך תקינות מחזקת את ההנחה שאכן מדובר במצב נפשי. הגישה היעילה ביותר להתמודד עם המצב היא שילוב של תרופות נוגדות חרדה ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). ניתן לשלב גם ביופידבק. CBT הינו טיפול קצר וממוקד ובמהלכו תלמדי כלים של שליטה במצב בהווה וגם לטווח הארוך.

אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
 
טל
17:53 16.11.09
כל כך מוכר וידוע
על פניו ואני לא רופא, אבל לצערי כבר למעלה משבע שנים (אני לא מאמין שאני כותב את זה, שבע שנים)אני נאבק בדבר הנורא הזה שנפל עליי שגם לפסיכיאטר שלי לא תמיד יש תשובות ברורות לגביו
פעם זה חרדה, פעם זאת דיסטימה (דכדוך או דיכאון קל שיכול להימשך זמן רב)
ותאמיני לי גם אני רחוק מלהיות בן אדם חרדתי או דיכאוני, נהפוך הוא, אל תנסי למצוא קשר בין המילים בעברית למילים שהחליטו להגדיר ככה את התופעה/מחלה
עצתי ללכת ללכת לפסיכיאטר נחמד ולקחת טיפול תרופתי, שכיום רבים עושים זאת,
ואם תמצאי מזור עם התרופות האלה אז שיחקת אותה. גם זה אומר שאכן זו חרדה או דיכאון קל וגם תפסיקי לסבול, הבעייה שאני, 7 שנים כבר, מנסה למצוא את התרופה הנכונה, ובעודי כותב לך שורות אלה אני מרגיש את הגוש בגרון ומדיי כמה דקות לוקח נשימה ארוכה בניסיון למלא את הריאות כפי שתיארת כ"כ טוב במכתב שלך
בהצלחה
 
מירב
00:16 16.11.09
שלום רב. הנני בת 25. אני נוטלת ציפרלקס מזה כשנה ו 3 חודשים (מחודש אוגוסט 2008). במשך 8 חודשים לערך נטלתי 20 מ"ג ביום והרגשתי מצויין. התחלתי להוריד את המינון לפני כשלושה חודשים. במשך חודשיים נטלתי כדור וחצי ואח"כ כדור. כיום אני נוטלת יום כדור יום חצי כדור וחוזר חלילה, לא הורדתי מייד לחצי כדור כל יום כיוון שאמרתי לרופאה שלי שאני מפחדת שהחרדות יחזרו. בשבועיים האחרונים אני מרגישה סחרחורות, חוסר שיווי משקל, הרגשת עילפון וכו'. יש ימים שאני בסדר אך לרוב אני מרגישה לא טוב. התחושה הזאת מאוד מאוד מפחידה אותי, אני לא רוצה לחזור למה שהיה לפני שלקחתי ציפרלקס, ומצד שני אינני רוצה להיות תלוייה בכדור הזה כל חיי, אני בחורה צעירה. מה עליי לעשות? האם להמשיך עם המינון הנוכחי? להעלות? להוריד? האם יש סיכוי שאני ארגיש שוב בסדר גם אם אמשיך להוריד את המינון? תודה מראש

מירב.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
16:57 16.11.09
מירב שלום,

ניתן לשקול הורדת המינון כאשר קיימת שליטה מירבית בהפרעה שמאפשרת למנוע הישנות. כלים ומיומנויות לשליטה זו ניתן ללמוד בפסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). הטיפול המשולב של תרופות וCBT הדרך היעילה ביותר להתמודדות. הגישה המשולבת הוכיחה את עצמה מבחינה מחקרית וכלינית.

בהצלחה,
 
דנה
11:44 16.11.09
בשנה האחרונה עברתי משבר נפשי שכלל מכל טוב : התמוטטות עצבים, חרדות, שינה טרופה ודיכאון.
עברתי תהליך מאוד ארוך עם עצמי ועם המשפחה שבמהלכו התחזקתי מאוד ואף הצלחתי לחזק את משפחתי (מבחינה נפשית).
היום, אני מודעת יותר חזקה יותר מתפקדת טוב בשגרה (עבודה/משפחה/פנאי) אבל סובלת סבל רב מהשאלה שצצה רק מאז המשבר - מהי תכלית החיים.
המצאות השאלה הזאת באוויר מונעת ממני לעשות את הקפיצה וממש לחיות (לתכנן טיולים, ליזום פעילויות עם המשפחה או חברים...) אלא רק לשרוד במסגרת הקייימת כמו שמעוצבת לי ע"י המנהלים בעבודה, בעלי וילדי.
אני קוראת ספרים בנושא, מאמרים, אפילו מחפשת תשובה בדת, אך בנתיים ללא הועיל.

מנסיונכם (כמטפלים או כאלה שחוו או ההרגשה) האם השאלה הזאת יכולה פתאום להעלם לאחר שיעבור זמן רב יותר בשקט יחסי ?
האם העובדה שהשאלה עדיין עולה ומעיבה על תחושת החיים מעידה שאולי למרות שאני חושבת שפתרתי קונפילקטים פנימיים עם עצמי עדיין יש לי שלדים בארון שמונעים ממני מלהנות מהחיים כמו שהם (גם אם תכלית החיים לא ברורה לי כמו לרבים אחרים)

תודה
אני בן 28, סובל ממצב שאני נרדם רק בשעות 3-4 לפנות בוקר ולכן חשבתי על טיפול באחת מאלו המקום תרופות שינה שניסיתי אבל קמתי איתם יותר מאוחר ,עייף, וקשה לי לתפקד בעבודה.

בכל מקרה מה ההבדלים בניהם ומה מומלץ ליטול על פי מה שתיארתי ועל מנת להחזיר את השעון הביולוגי של השינה למצב קודם של שינה בסביבות 10 עד 11 בלילה ויקיצה בשעות 6-7 בבוקר.

תודה.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
17:42 12.11.09
חיים שלום,

אין שום הבדל, זו אותה התרופה. מלטונין זה שם גינרי וסירקדין זה מלטונין שמיוצר על ידי חברת תרופות "טבע".
אני מאוד ממליצה על טיפול CBT בהפרעות שינה. זהו טיפול קצר, ממוקד ומאוד מוצלח.בברכה,
 
אורח
17:37 13.11.09
האם תוכלי לגלות כיצד בטיפול לא תרופתי מתגברים על הפרעות שינה. אני מגרש באופן כפייתי את קורי השינה ופוחד להרדם. האם ניתן להסתפק רק בסי בי טי?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
11:06 15.11.09
לפי CBT מטפלים בהפרעות שינה ללא תרופות שינה. הטיפול מורכב, מאוד אינדיבידואלי ולכן קשה לתאר מה עושים דרך הפורום. הטיפים הם מאוד קונקרטיים ואישיים לכן, כדי לכוון אותך אני צריכה להביו היטב את התמונה של הפרעת השינ שלך. באופן עקרוני, עובדים על שינוי התנהגויות והנחות אישיות, לומדים טכניקות הרפיה, לומדים לא להלחם בשינה, לומדים לווסת את מעגל השינה, לומדים לשנות הרגלים, התניות ועוד........

בברכה,
 
שרונה
15:25 14.11.09
שלום
רציתי לדעת מתי יהיה אפשרי לתת תרופות לדיכאון על פי בדיקת דם?
תודה
לצוות שלום רב,

אני בחור בן 26,לפני 8 שנים עברתי אונס וניסיתי מספר טיפול אצל פסיכולוגים שלא היה איתם תקשורת מכיוון שהם דיברו איתי על הילדות שלי ולא בתכלס על האירוע שעברתי ואיך לצאת מזה.
אני כיום היפוכנדר ברמות גבוהות,כל 4 ימים נמצא אצל הרופא משפחה,כולם במרפאה מכירים אותי.אני עושה לעצמי שם רע מאד.וזה מאד מתסכל אותי.הראש כואב,הגוף בחילות.לא חושב שאצליח עוד להמשיך לתפקד ככה.זה לא תיפקוד,אני נמצא בבית בלי מסגרת,ההורים לוחצים עליי למצוא עבודה אבל אני לא מסוגל כי אני לא מתפקד בגלל החרדות שמשתקות אותי.לאחרונה יש לי כאבי ראש חזקים בעיקר באזור המצח והראש למעלה קודקוד הראש,כמו גלים וזרמים .הנשימה שלי אני כבר מרגיש שאין לי אוויר לנשום במהלך כל היום .ופחד להשתגע,מרגיש לא מציאותי כאילו הגוף והנפש שלי לא מחוברים יחד לא יודע איך להסביר .בקיצור מפחד להשתגע.וחולשה .אני מאד רוצה ללכת לטיפול התנהגותי קונטגיבי אבל לא יודע היכן ללכת למטפל אחד על אחד או לקבוצה.והאם למישהו שמסומך לטפל באנשים שעברו טראומה או כל פסיכולוג שעושה טיפול התנהגותי קונטגיבי.מה שגם המחיר יקר מאד .ואני לא עובד.אז לא ממש יודע איזה אלנטרטיבה יש.
אשמח לקבל עצות .
 
ד''ר אירנה נתנאל  
17:49 12.11.09
אליהו שלום,

צר לי מאוד על הטראומה שעברת ועל מצבך היום. אני מציעה לך לנסות לקבל טיפול דרך הרפואה הציבורית (קופת חולים, אחד ממרכזי לבריאות הנפש ששייכים לאזור מגורך או אמותת אנוש).
ניתן לשלב טיפול פרטני וקבוצתי. חשוב לשקול גם טיפול ומעקב פסיכיאטרי.

בברכה,

בהצלחה,
 
תמר
00:21 10.11.09
שלום רב,
מספר שאלות:
1. האם יש בדיקה אותה ניתן לבצע היכולה להצביע על רמת הסרוטנין, או האם קיים מחסור בסרוטנין?
2. רופאים נוטים להמליץ על תרופות, כדוגמת ציפרליקס, שמטרתן לפתור את בעיית המחסור בסרוטנין. כאשר רופא ממליץ על תרופה כזו, אין הוא יודע האם אכן קיים מחסור. במידה ואדם שאין לו מחסור בסרוטנין לוקח את התרופה, האם זה לא בעייתי?
 
תמר
23:17 11.11.09
אשמח לקבל איזושהי תגובה מאחד ממנהלי האתר.....
 
ד''ר אירנה נתנאל  
17:39 12.11.09
תמר שלום,

לצערי, אין שום בדיקה שיכולה לבדוק חוסר סרטונין והערכה נעשית על ידי הרופא על סמך הסימפטומים.

בברכה,
שלום רב , כתוצאה מדיכאון , חוסר שמחת חיים פחדים וחוויות מהעבר המליץ לי הפסיכיאטר
לקחת ציפרלקס , אחרי שיכנועים רבים של אנשים , יועצים ורופאת משפחה החלטתי לנסות
ואכן לקחתי את הכדור , בעבר התכחשתי להאמין שאני צריכה טיפול אבל מהר מאוד הבנתי
את בעייתי וזעקתי לעזרה , אתמול בערב לקחתי כדור 10 מ"ל אחרי שעה בערב , הזעתי כל הגוף הרגשתי תחושת שריפה בכל הגוף , התקף חרדה משהו מפחיד בחיים זה לא קרה לי היו לי כמה התקפים קלים בעבר אבל הם עברו , פחדתי מזה מאוד ולא ידעתי מה לעשות , מה כדאי לעשות ? האם זו תופעה נורמלית ? מה אני עושה ? האם ליטול כדור ולהמשיך את התרופה ?

תודההה רבבהההההה
 
שירלי
22:03 09.11.09
לא יכולתי שלא להתייחס כי זה נשמע לי מוכר...
מנסיון שלי התרופה הזו גורמת בהתחלה להגברת החרדה וכשהעלתי מינון גם להתקפי חרדה ולכן צריך להתחיל במיוחד מי שרגיש במינונים קטנים יותר, אז עצתי לך מנסיון שלי כרגישה לתרופות אלו להתחיל מרבע כדור ולהעלות לאט לאט כל שבוע או מה שהפסיכיאטר ייעץ לך...בכל אופן בתרופות הפסיכיאטריות מעלים מינונים בהדרגה ולא לוקחים כזה מינון מהיום הראשון, כך אני חושבת....
 
יעל
22:10 09.11.09
תודה לך על התייחסותך להודעתי , אני גם חשבתי את זה אבל זה מה שרופאת המשפחה
קבעה לתת לי 10 מ"ל כי יכול להיות שאם היתי מתחילה בחצי או רבע היעילות של הכדור תשפיע עוד הרבה זמן ..כך לפחות חשבתי ...מה אני אעשה ?מצד אחד אני רוצה להמשיך את הטיפול ולזכות בחיים יפים יותר ומצד שני אני כולי בפחדים וחרדות , ואמא שלי לוחצת עלי בכל תוקף להמשיך לקחת
 
שירלי
13:14 10.11.09
תנסי לרדת לחצי כדור לדעתי אם תקחי שוב כדור שלם תקבלי שוב התקף חרדה וזה רק יגרום לך נזק לפעמים כדי לזכות בחיים יפים יותר צריך סבלנות... את מעלה רמה של חומרים במוח כשאת נוטלת את הכדור ולפעמים הדרך לעשות זאת היא הדרגה כדי לתת לגוף להתרגל וכדי לא לקבל התקפי חרדה...
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:52 11.11.09
שלום. השפעה של ציפרלקס מורגשת תוך שבוע עד שבועיים בממוצע. הטבה מלאה תיתכן תוך 4 עד 6 שבועות .
תופעות לוואי אפשריות כוללות: בחילה, יובש בפה, קשיי שינה, עייפות, הזעה מרובה וקשיים בתפקוד המיני. תופעות אלו הן בדרך-כלל קלות וחולפות בהמשך השימוש.
יש מעט מיקרים ,שבהם שימוש בציפרלקס בשלב הראשוני של הטיפול יכול להגביר את תחושת החרדה, דיכאון ותסמינים גופניים . במידה וקיים מרכיב של חרדה בתמונה קלינית, מומלץ להוסיף לטיפול תרופה מקבוצת בנזודיאזפינים (לדוגמה קסנקס) למשך תקופה קצרה. חשוב להיות במעקב של רופא מטפל.
תרגישי טוב,

היי שלום אני משתמש ב 20 מ"ג רסיטל וב 15 מ"ג מירו פעם ביום כבר 14 חודשים

אני ואשתי רוצים הריון האם הכדורים האלה יכולים לפגוע בכמות או באיכות הזרע?תודה אפי
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:48 11.11.09
לאפי שלום.תרופות כרסיטל יכולות לגרום ל:
ירודה בחשק ובמחשבות על מין
זקפה חלשה או העדר זקפה
שפיכה מאוחרת
ירידה בהנאה מאורגזמה
יובש בנרתיק בזמן עוררות
תופעות אלו מופיעות בכ 20-30% מהמשתמשים. אצל רובם זה חולף תוך 1-2 חודשים אבל אצל אחרים דורש שינוי תרופתי.
בברכה,

 
אליהו
13:43 09.11.09
יש מה לעשות ,אני חש שצריך להתמודד עם זה עד סוף חיי? מבקש ייעוץ
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:43 11.11.09
שלום. הבעיה הזאת היא שכיחה למדי וניתנת לטיפול. הטיפול היעיל ביותר הוא טיפול קוגניטיבי - התנהגותי שמתמקד בסילוק התנהגויות לא מסתגלות ופיתוח התנהגויות יותר אדפטיביו תוך שינוי מחשבות ואמונות שמעוררות הרגשה לא נעימה. עושים זאת באמצעות חשיפה הדרגתית למצבים חברתיים. הטיפול קצר ואפקטיבי ולא מחייב תרופות.
בברכה,
 
אסי
13:12 09.11.09
אני כבן 50 לוקח ציפרלקס 10 מג אחד בבוקר במשך שנתיים. בחודש האחרון אני עד לתופעה משונה: ללא כל התראה וללא קשר לשום ארוע אני חש מן עצבות מוזרה ודמעות זולגות מעיני. לאחר כמה דקות זה נעלם והכל חוזר לשיגרה. זה מביך מאוד במיוחד שאני נמצא בחברה ואז אני מתאפק בכל כוחי מצליח להימנע מהדמעות אבל אז העצבות נמשכת מספר שעות. מה עושים?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:29 11.11.09
לאסי שלום. אני ממליצה לפנות למטפל שלך. יכול להיות שצריך התאמת מינון של ציפרלקס.
בברכה,
 
יעל
10:56 09.11.09
שלום, שמי יעל ואני בת 23. כבר תקופה ארוכה שאני סובלת מחרדות בגלל בעיה גופנית שיש לי. אך לאחרונה היא מתגברות ואני מרגישה שגם מתחילות להיות מלוות עם דיכאון. אינני מעוניינת לקבל טיפול תרופתי ואני נמצאת כיום בתחילתו של טיפול פסיכולוגי. אך אני אשמח לדעת אם קיימים דברים שאני אוכל לעשות לבד שישפרו את המצב- כגון התעמלות גופנית, מאכלים מסוימיים וכו'.
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:25 11.11.09
ליעל שלום. טיפולים לא תרופתיים: תרפיה התנהגותית - קוגניטיביתCBT)).
tms (גרייה מגנטית למוח) או ECT (טיפולי חשמל).
מידע נוסף על CBT עבור דיכאון ניתן לקרוא בכתבה:
http://www.beok.co.il/SelectedArticle.aspx?ArticleID=5477
על גרייה מגנטית TMS:
http://www.beok.co.il/SelectedArticle.aspx?ArticleID=7705
פעילות גופניות מאוד יעיל ועוזר במצבים של דעכאון וחרדה.
אינני מומחית בתוספות מזון את יכולה לפנות לנטורופתית.
התרופה הטבעית שקיימת כעת היא רמוטיב. היא מיועדת לטיפול בעיקר בדיכאון .

אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
 
סמדר
11:57 11.11.09
שלום,
בעלי סובל לעיתים קרובות מאיבוד שליטה והתקפי זעם על כל הסובבים אותו
מה אוכל לעשות כדי לעזור לו,הוא מסכים לקחת כדור .האם יש תרופה כולשהיא למצב שלו?
שלום רב.
בעברי הייתי מטופל בכדורים נגד דיכאון. זה כמה שנים שאני ללא הכדורים ומצבי סביר.
לאחרונה, לאחר המלצות כי זה משפר את מצב הרוח ויכול לשפר תחושות של דיכאון, התחלתי לקחת קפסולות של ניאצין 200 מ"ג קפסולה אחת ליום.
שאלתי היא מה המינון המומלץ?
כמה מ"ג ניאצין כדאי לצרוך כדי לצאת מתחושת הדיכאון?
 
ענת
21:22 10.11.09
שלום רב,
עקב בעיות בשינה וכדורים שלא עזרו הגעתי לפסיכיאטר שרשם לי טרזודיל 100 וסטילנוקס
כדורים אותם אני נוטלת למעלה משנתיים. הרבה עליות וירידות במצב הרוח וחוסר שינה .ועקב כך שינויי מינונים
לפני חודש ולאחר הרגשה ארוכה של משקולת בראש, מצב רוח ירוד והרבה כאבי ראש וחוסר שינה
שינה לי הרופא כדור מטרזודיל 100 לטרזודיל 50
אני נוטלת לפני השינה חצי כדור מהטרזודיל 50 וכדור אחד של סטינלוקס ועדיין מרגישה את אותן תחושות לא טובות , אני לא מצליחה לישון לילה אחד רצוף ואני ממש מתוסכלת ועייפה כל הזמן
אני בת 43 , אם לשלושה וממש חסרת מנוחה וחסרת אונים.
הרופא נתן לי גם מרשם לאלטרול 25 מ"ג ואמר שאני יכולה לקחת כדור במקום הטרזודיל.
האם הסטילנוקס בכלל משפיע אחרי למעלה משנתיים?
ולגבי האלטרול ,הבנתי שיש לו הרבה תופעות לוואי ואני פוחדת לקחת אותו
מה לעשות? אני ממש מיואשת
+ הוספת הודעה
   1 ...  115  116  117  118  119  120  121  122  123  ...  201  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה