בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 12

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
שרון לויט
לפרטים נוספים
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
 
אוסנת
19:05 04.05.15
זה התחיל לפני 5 שנים שהכרתי אותו הייתי בחורה מלאת שמחת חיים מאז שהוא נכנס לחיי אני בדיכאון שהולך ומחמיר, למה לא אמרתי לו שיצא מחיי מהשקר הראשון שלו ? זה מה שאני שואלת את עצמי שבוע אחרי היכרותי עם הבחור קפץ השקר הראשון ואני מרגישה אוףףףף חזק מרגישה כשמשקרים לי אולי הייתי מעדיפה שלא להרגיש אבל זה נמצא בי. וזה נמתח כמו גומי ואולי בכלל הוא לא יודע שכך אני בדיכאון ואולי כן לדעתי. ופתאום ההורים מזדקנים ואין לך עם מי לדבר לא שדיברתי אתם לפני שהם הזדקנו ההרגשה היא שאני לבד לבד בעולם הזה. יש לי שני בנים אחד גדול והשני עוד קצת קטן שזקוק לי אם לא הוא לא יודעת איפה הייתי. 5 שנים עומדת במקום !!! פיטרו אותי מהעבודה בגללו נדבקת במחלות בגללו כי הוא שוכב עם אחרות וכן תגידו אני חסרת עמוד שידרה וזה נכון. אין לי אופי. תלויה בו ולא הוא לא עוזר לי לא נותן לי דבר. כל החברות ניתקו איתי את הקשר כי אני בדיכאון. גם לא מפנק וגם לא מפרגן. מקפיד תמיד לשקר, אולי משקר לכולן. בטוחה !!! אבל למה לשקר למה לא להיות אמיתי גלוי. מה המטרה של השקר. יש אנשים כמוני שהשקר גורם להם לעיוותים. גם הכדורים כבר לא עוזרים. בכי פתאומי, והגרון חונק חונק חונק. אין אויר ומועקה וחרדה קשה ואין עם מי לדבר רק עם עצמי ואוייי זה קשה קשה מאוד. בלילות אני חולמת שאני קמה בבוקר מחייכת.
 
שרון לויט  
23:59 04.05.15
היי אסנת,
את מציגה תמונה מורכבת, שככל הנראה חסרים בה פרטים רבים מכדי להבין את המצב לעומק. מציעה שתפני לטיפול פסיכולוגי- התרופות לבדן אינן פותרות את הבעיה, וכמובן אינן מספקות לך מישהו לדבר איתו, הכלה ותמיכה רגשית.

ברכה,
שלום שרון.לפני שנתיים עברתי משבר נפשי קשה,ובעקבות זה הלכתי לפסיכיאטר פרטי השנה הפסיכיאטר יצא לפנסיה הוא טוען שמצבי מצויין ורק עם אצטרך מרשמים או עזרה אז מספיק שאני אפנה לרופאת משפחה כיום אני במצב מצויין מתנדבת למען קשישים אני לא בדיכאון לא בחרדות יש לי שמחת חיים עברתי את המשבר,רק יש לי בעיה אחת.בתחילת הטיפול לפני שנתיים הרופא הביא לי כדור שניקרא כדור דקינט נגד תופעות לוואי.כשלקחתי את הכדור הזה הרגשתי על גג העולם כאילו סליחה שאני אומרת את זה כיף בגוף כמו שלוקחים סמים חס וחלילה.במשך הזמן הרופא טען שאני לא צריכה את הכדור הזה יותר.ניסיתי לשכנע אותו להמשיך עם הכדור והוא לא הסכים,ניסיתי גם לשכנע את הרופאת משפחה והיא לא הסכימה,אני גרה אצל הוריי וכל פעם שהוריי היו יוצאים מהבית הייתי רצה לארון בחדר שלהם ומחפשת את הכדור.בסוף הם קלטו את זה כעסו עלי והחביאו את הכדור כדי שאני לא אקח ולא אמצע אותו.חוץ מההתמכרות מצבי מצויין.רציתי לדעת איך אני יכולה להפסיק להתמכר לכדור בלי עזרה חיצונית?
 
שרון לויט  
23:57 04.05.15
היי הלה,
נראה שאין ברירה, אלא פשוט להפסיק ליטול את הכדור. מדובר בכדור שסותר את פעולת התרופות האנטי פסיכוטיות שכנראה נטלת (הוא מיועד להפחית את תופעות הלוואי שלהן, לכן אני מניחה שנטלת תרופות אלה). ככזה, הוא למשה סותר את פעולתן ועושה פעולה הפוכה. הוא מעלה את רמות הדופאמין במוח, כאשר התרופות האנטי פסיכוטיות מנסות להורידן. לכן, המשך נטילתו ללא התרופות האנטי פסיכוטיות יכולה להיות מסוכנת ביותר, גם כאשר מצבך טוב. גם כך אי אפשר לקבל את הכדור ללא מרשם רופא, לכן איני מבינה למה הורייך לא זרקו אותו פשוט לפח, כך לא תהיה לך גישה אליו יותר. כדאי שתעשו זאת.

בברכה,
 
רון
10:01 30.04.15
איפה עובר הגבול בין הצורך לדעת מה קורה לילד שלך לבין הצורך שלו בפרטיות ???
מה נכון וראוי לעשות כאשר אתה חושב שהוא מתנהג באופן שאינו ראוי לו, וכאשר אתה יודע בוודאות שהוא לא אומר לך את האמת... שהוא מתנהג בצורה שתגרום לו להתחרט על מעשיו ?
אני חרד לאושרו של בני ורוצה שיהיה לו רק טוב
אך מתקשה לסמוך על הבחירות שלו, בזוגיות, ובסגנון הבילוי.
אני מניח שחלק גדול מהבעיה הוא שלי, הפחד ממה יגידו אם ידעו... או התחושה שכהורה לא ממש מילאתי את תפקידי כראוי ואולי לא כיוונתי אותו מספיק טוב לחיים.
איך מתמודדים ?
 
שרון לויט  
00:36 01.05.15
היי רון,
בשאלה שלך חסר גורם מרכזי אחד- גילו של בנך.
אם מדובר בנער מתבגר, המעורבות שלך כמובן צריכה להיות הרבה יותר גדולה, והגבול הרבה פחות ברור (אפשר לומר שכל בחירה "לא נכונה" של מתבגר יוצרת דילמה אצל ההורה, שהתשובה לה אינה חד משמעית).
אם מדובר באדם מבוגר, אני מבינה שקשה להתמודד עם בחירות שלדעתך הן לא נכונות. אתה יכול לומר לו את דעתך ("אני חושב שזו טעות", "אני לא הייתי עושה כך") ומעל לכל, להיות שם בשבילו ולשדר לו שתמיד תספק לו תמיכה רגשית, גם כאשר ישלם את המחיר על טעויותיו. זו ההורות הכי טובה שאתה יכול לספק לו כרגע.
מעבר לכך, אי אפשר ממש להתערב בבחירות שלו כאדם מבוגר, ואין ברירה אלא לתת לו ללמוד מהניסיון- זו הלמידה הטובה ביותר בשלב זה. הרי אם הוא יתחרט על מעשיו- המטרה הושגה, לא?
אתה יכול, כמובן, לפנות לייעוץ כדי להתמודד עם הקושי שלך (שאתה מודה בו) לשמור על הגבולות שלך ולכבד את המרחב הפרטי שלו.

בברכה,
 
רון
06:33 01.05.15
הבן שלי אינו קטין, הוא חייל כרגע.
לא מזמן נסתיימה לו זוגיות של שנתיים וחצי ועכשיו הוא מתנהג כמעט ההיפך מכל מה שהיה מקובל ונכון לגביו אז... אני יודע שאין לי הרבה מה לעשות, כי הוא אינו קטין.
השאלה איך אני מעביר לו נכון את המסר, חוץ מאשר המנטרות שאני אומר ללא הרף.
אולי זו דרכו להתמודד, אך אני עדיין חושב שצריך גבולות.
ומה אני עושה עם עצמי ותחושותיי ?
 
שרון לויט  
23:52 04.05.15
הבן שלך נמצא בגיל שהוא "גבולי"- מצד אחד כבר לא קטין, ומצד שני עדיין אינו לגמרי אדם מבור הנמצא ברשות עצמו. השאלה היא, איך הוא מתנהג ובאילו מקומות צריך להציב לו גבולות. אם הוא גר בביתך, אתה יכול לומר לו שהתנהגויות מסוימת אינן מקובלות בבית (כמו צריכת סמים ואלכוהול), וכמובן גם לא לאפשר התנהגויות בלתי חוקיות. אתה יכול לקחת אותו לשיחה (אחת או יותר, אם צריך) ולהסביר לו מה אתה חושב ומה אתה חש כלפי התנהגותו, לדבר מהלב ולא ב"מנטרות", כדי שיחוש את הכנות שלך ואולי זה ישפיע עליו יותר.

בברכה,
האם דיכאון יכול להביא לפאסיביות
היי רן,
דיכאון אכן מלווה בדרך כלל בפאסיביות, אך גם הפאסיביות עצמה תורמת רבות לתחושת הדיכאון.
בדרך כלל, אנשים חושבים שכאשר הם ירגישו טוב יותר הם יתחילו להיות פעילים יותר, אך למעשה, זה עובד טוב יותר בדרך ההפוכה: התחלה יזומה של עשייה ופעילות עוזרת להפחית את הדיכאון.

בברכה,
אני לא חושבת, זה נשמע לי כמו תיוג שאין לו שום משמעות.
 
בטי
21:58 28.04.15
שלום רב,

ברצוני בבקשה לשאול האם גיהוקים מרובים יכולים להיות גם בגלל מצב נפשי כלומר בגלל סטרס.

נ.ב אני בת 48 בריאה בדרך כלל ולא נוטלת תרופות.

לתשובתכם אודה מראש.7665
 
שרון לויט  
16:28 29.04.15
היי בטי,
לא ידוע לי על תופעה כזו כתוצאה מסטרס. כדאי לפנות לרופא המשפחה שלך, סביר יותר שיש לכך סיבה פיזית.

בברכה,
לפני חצי שנה יצאתי משנתיים מעוד קשות בחיים שלי. שנתיים של סבל ודיכאון. היום כשזה מאחורי אני מוצאת את עצמי כלא שולטת על הבכי שלי. מנהלת שיחה רגילה עם אנשים וקצת נזכרת במה שעברתי והבכי פורץ החוצה. האם אני צריכה לבדוק את הנושא?
 
שרון לויט  
22:37 27.04.15
היי עדי,
זה תלוי- האם התופעה התחילה בפתאומיות, או שהיתה קיימת כל הזמן מאז שיצאת מקשר זה? יכול להיות שדווקא כשסיימת את הקשר היה גרוע יותר, ועכשיו המצב טוב יותר לאחר שיפור הדרגתי? אם יש הרעה פתאומית, כדאי לבדוק עם עצמך האם קרה משהו בחייך כרגע שהזכיר לך את הסיטואציה, או משהו בריאותי, הורמונלי וכו' שיכול היה לגרום לנסיגה.

בברכה,
 
עדי
10:42 28.04.15
זה לא היה קשר. אלא יותר תקופה של שנתיים שחוויתי אכזבות אחר אכזבות. ונכנסתי לדיכאון. איבדתי את כל התקווה והאמונה במין האנושי. הייתי פעם בנאדם מאוד מאוד אופטימי וחברתי. היום אני לא סומכת על יותר מדי אנשים. אני מוצאת את עצמי בוכה במקרים שלא הייתי בוכה מעולם. פשוט לא מסוגלת לשלוט בזה. לא יודעת מה לעשות
 
שרון לויט  
16:27 29.04.15
עדיין, צריך לבדוק בדיוק מה קרה בתקופה הזו שהוביל להדרדרות, ואם היא היתה פתאומית או הדרגתית. כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי כדי לעשות את ההערכה הזו וכן כדי לקבל כלים שיוכלו לעזור לך לצאת מזה.
הי,יש לי בעיה בריאותית והרופאה נתנה לי תרופה שהיא מאוד מחלישה ומרדימה ובנוסף אני לוקחת כדורים פסיכיאטרים ובעקבות זה אני מרגישה חלשה מאוד ומדוכדכת,לפעמים מרוב שאני ישנה ביום אני קמה באמצע הלילה ולא יכולה לישון הרופאת פסיכיאטרית שלי בחופש ובגלל זה הייתי שמחה לפחות עד שהרופאה תחזור מהחופש לקבל טיפ איך להקל על עצמי להתחזק יותר מבחינה פיזית ונפשית תודה רבה ושבוע טוב.אגב התרופה הבריאותית שכחתי לציין היא מבעיה הורמונלית.
היי חני,
קודם כל, תמיד אפשר לפנות לרופא מחליף אם יש בעיה משמעותית עם התרופה שאת לוקחת.
בנוסף, כל הדברים שעוזרים בדרך כלל לשיפור מצב הרוח יכולים לעזור לך במקרה זה- עיסוק בפעילויות נעימות, פעילות גופנית אם אפשר, כמה שיותר יציאה מהבית וטיולים בחוץ, מפגשים עם אנשים קרובים או אנשים שנעים לך להיות איתם.

בברכה,
 
לאה
09:00 27.04.15
אני מטופלת כבר 4 חודשים באיקסל, לפני 3 שבועות העלו לי מינון ולפני שבוע החלה נסיגה. אני מרגישה יותר גרוע ממה שהייתי כשהתחילו לי החרדות והדכאון. מה קורה לי? האם התופעה מוכרת? האם זה אמור להשתפר?
 
שרון לויט  
22:32 27.04.15
היי לאה,
ככל הנראה התרופה לא משפיעה עלייך כפי שהיא אמורה להשפיע. בדרך כלל, כאשר התרופה פועלת בצורה טובה, אין נסיגות ממושכות. אני מכירה אנשים אשר דווקא כשהעלו להם את המינון, התרופה עבדה בצורה פחות טובה. מציעה לך לפנות לפסיכיאטר ולראות מה אפשר לעשות. ככל הנראה יציע להוריד את המינון בחזרה או להוסיף/ להחליף תרופה.

בברכה,
שלום,
קצת רקע: אני בת 22, עובדת מהבית באמנות אבל בינתיים ללא הצלחה משמעותית, לא יוצאת הרבה, נמצאת בקשר לא מחייב עם בחור שאין איתו ממש תקשורת, המשפחה לוחצת עליי כל הזמן לעבוד בחוץ ולפרנס את עצמי - הם לא מבינים שזה יפגע באמנות שלי. ניסיתי לעבוד בעבר בחנות אבל התנאים היו מחפירים והרגשתי רע נפשית. אני רוצה להצליח עם העבודות שלי ומשקיעה את כל הלב, אבל לא מצליחה להגיע ל"פריצה הגדולה".
שמתי לב שיש לי נטייה לתכנן דברים ולהתלהב מאוד, לדבר על משהו כל היום - אם זה לטוס לחו"ל או לבצע רכישה משמעותית - אבל רגע לפני שאני עושה את זה, אני נכנסת ללחץ. למשל, רציתי לעזור לכלב חסר בית וכבר הבטחתי שאני אבוא לראות אותו ורבתי עם המשפחה בגלל זה - הם שוב צעקו עליי לחפש עבודה... אבל פתאום נבהלתי שהוא יפלוש למרחב האישי שלי ומה אם הוא ישבור דברים בבית או שאני לא אוכל לטפל בו? עכשיו אני לא יודעת מה לעשות...
היי נופר,
שינויים הם אכן דבר מפחיד, שלא קל להתמודד איתו. צריך לקחת בחשבון שלכל שינוי בחיים יש מחיר מסוים, ואם אנחנו לא רוצים לשלם את המחיר- גם לא נוכל להתקדם. ישנם אנשים שבעקבות הפחד משינוי נמנעים ממערכות יחסים, ממציאת עבודה, מהבאת ילדים לעולם וכו'. לכן, כשאת בוחרת להימנע משינוי שיכול להיות חיובי בחייך בשל המחירים שלו, צריך לחשוב גם על ההשלכות של ההימנעות הזו, גם במקרה הנקודתי וגם בעתיד- אם תאמצי את הדפוס הזה ותמשיכי להימנע.

בברכה,
הוסת בגיל המעבר?
היי שירן,
מה שמשפיע על הפסקת הווסת בגיל המעבר הוא, כמובן, גיל המעבר עצמו. אם את שואלת אם דיכאון עשוי לגרום לבלות מוקדמת- ידוע לי שדיכאון מתמשך יכול לגרום להזדקנות מוקדמת של הגוף, אך לא ידוע לי ספציפית לגבי בלות, עדיף לשאול גניקולוג או פסיכיאטר.

בברכה,
הי שרון.יש לי חברה שהיא במשבר מאוד קשה,ואני רוצה לעזור לה,אבל ברגע שאני מנסה לעזור לה היא אגרסיבית כלפי למרות שהיא אמרה שזה לא קשור אלי.בעקבות זה זה הכניס אותי לדיכאון כי אף פעם היא לא היתה ככה אנחנו ממש כמו אחיות וזה כואב לי,מה אני צריכה לעשות במצב כזה? תודה רבה וערב טוב.
 
שרון לויט  
22:46 19.04.15
היי אנה,
אם החברה לא רוצה את עזרתך, המעט שאת יכולה לעשות הוא לכבד את בקשתה, ולהציע לה רק תמיכה, אמפתיה והקשבה, ללא התערבות. חשוב לשדר לה שאת שם בשבילה, ובמקביל לכבד את המרחב האישי שלה.

בברכה,
 
איילה
10:44 20.04.15
וחג עצמאות שמח.
 
שרון לויט  
17:17 20.04.15
חג שמח גם לך!
 
איילה
11:25 18.04.15
הרופאה נתנה לי כדור אסיוול ואני מרגישה חוסר כוחות וחולשה מה אני עושה במצב כזה?תודה רבה ושבת שלום.
 
שרון לויט  
22:48 19.04.15
היי אנה,
זוהי תופעת לוואי נפוצה של כדורים מסוג זה. אלה כדורים המיועדים רק להרגעה מיידית של תחושת חרדה, ואין להם כל אפקט נוסף. כדאי לדבר עם הרופאה ולשקול מחדש את השימוש בתרופה הזו, או לפחות את המינון והתדירות. אסיוול (ואליום) היא אחת מתרופות ההרגעה החזקות ביותר, וקיימות תרופות בעלות השפעה עדינה יותר.
 
איילה
10:41 20.04.15
וחג עצמאות שמח.
היי שירן,
דיכאון יכול להוביל לאבדנות, וגם זה סוג של אלימות (עצמית).

בברכה,
 
ליאור
23:47 13.04.15
לאלימות פיזית או מילולית כלפי אנשים אחרים?
 
שרון לויט  
00:33 14.04.15
לא, אם כבר אז להיפך- אנשים הסובלים מדיכאון מפנים בדרך כלל את כל האשמה כלפי עצמם ולא כלפי אחרים.
 
צליל
12:36 10.04.15
שלום לך.אני מרגישה המון בדידות,ובסופי שבוע אין לי עם מי לצאת לבלות,זה מכניס אותי לדיכאון,ומרגישה שאין לי הרבה מה לעשות במיוחד בשעות הערב זה ממש מעיק לי,אשמח לתמיכתך לדעת מה לעשות ולמי אני פונה תודה רבה.
 
שרון לויט  
17:01 12.04.15
היי צליל,
כדי לחש מסגרות חברתיות שאת יכולה למצוא בהן חברים לבלות איתן, ולא חסרות כאלה: חוגים, מכון כושר, לימודים (אפילו קורס במתנ"ס או באוניברסיטה הפתוחה), טיולים מאורגנים עם בני גילך, ועוד. בנוסף, ניתן לחשוב על פעילויות שאת יכולה לעשות עם עצמך, ללא תלות באנשים אחרים. חלק מההצעות שכתבתי יכולות גם לגרום הנאה רבה ללא קשר לאנשים שתפגשי שם. אפשר, כמובן, לנסות ליצור או לחזק קשרים במקום העבודה או הלימודים הנוכחיים, וכן לחזק קשרים עם משפחה וחברים (אם יש), ולנסות ליזום ככל האפשר מפגשים איתם. הכל בידיים שלך!

בברכה,
 
יהודית
13:18 07.04.15
שלום רב.
אמא שלי בת 85 כבר כ 8 שנים מטופלת באסטו 10 מג.
מצבה החמיר האם בגילה מותר לקחת מינון גבוהה יותר כמו 15 מג.????
תודה
 
שרון לויט  
20:29 08.04.15
היי יהודית,
איני רופאה ואיני יכולה לתת ייעוץ תרופתי. אנא פני לרופא של אמך עם השאלה.

חג שמח,
 
שירלי
16:53 31.03.15
הי שרון.הפסיכיאטר שלי נתן לי תרופות להרגעת הדיכאון קלונקס,רסיטל,ופנרגן.הוא הציע לי שבנוסף לתרופות,כדאי לי לעשות ספורט.אני עושה ספורט פעמיים 3 פעמים בשבוע,אבל שעה אחרי שאני מסיימת את הספורט בעיקר הליכות מתחילות לי לפעמים דפיקות לב של חרדות או תחושת דיכאון.רציתי לשאול אותך איך אני יכולה להקל על החרדה והדיכאון בנוסף לספורט שאני עושה.תודה על תשובתך,וחג שמח.
 
שרון לויט  
20:28 08.04.15
היי שירלי,
כמובן שאי אפשר להיפטר מדיכאון וחרדה באמצעות ספורט בלבד, וגם תרופות לא תמיד עושות את כל העבודה. הדרך הטובה ביותר להקל על דיכאון וחרדה (ואף להיפטר מהם לחלוטין, לפחות מהחרדה; לגבי הדיכאון, תלוי בסוגו) היא לפנות לטיפול קוגניטיבי התנהגותי, שייתן לך כלים להתמודד.
בנוסף לכך, ניתן כמובן לעסוק בפעילויות נעימות או מספקות, להיות כמה שיותר עסוקה ולא להתבטל, להקיף את עצמך באנשים אהובים, לשמור על תזונה נכונה ועל שעות שינה מספקות.

חג שמח,
 
שושי
10:13 27.03.15
היי,

אני מטופלת מזה מספר שנים בכדורים נגד דיכאון וחרדה.
לאחרונה היה לי התקף דיכאון נוסף והרופא החליט לתת תרופות נוספות לחיזוק הכדורים שלי.
הוא אמר שיקח כחודש עד שהכדורים הנוספים יתחילו להשפיע והמליץ בינתיים על כדורי הרגעה מידיים לשיפור ההרגשה במיידי.

לאחר כשבועיים התחלתי לרדת מכדורי ההרגעה בצורה הדרגתית וכעבור יומיים-שלושה חזרו כל התסמינים של הדיכאון והחרדה - רעד,שלשולים,חוסר תיאבון,חוסר מצב רוח,בלבול וכו'.
כיצד אדע האם מדובר בתופעות גמילה מכדורי ההרגעה או שפשוט הכדורים שנתן הפסיכיאטר עדיין לא התחילו להשפיע?

כשאני על כדורי ההרגעה אני מתפקדת נהדר, ברגע שאני מפסיק אותם חוזרים כל התחושות הלא טובות.
אני מפחדת להתמכר לכדורי ההרדעה ולכן מנסה לרדת מהם כמה שיותר מהר אבל לא מצליחה.
שאלתי היא, כמה זמן אפשר להיות על כדורי הרגעה בממוצע בלי לפתח בהם תלות?
וכיצד אדע האם הסימפטומים שמופיעים הם תופעות גמילה או שעדיין הכדורים לא התחילו להשפיע?
 
שרון לויט  
20:25 08.04.15
היי שושי,
אינני רופאה, אך לדעתי סביר יותר שהתופעות שחווית נובעות מחרדה. נדרשים מספר שבועות של טיפול בכדורי ההרגעה כדי שהגוף יתחיל לפתח תלות. ברור, שכאשר את מטופלת בהם הסימפטומים פוחתים, וכאשר מפסיקים את הטיפול בהם- הסימפטומים חוזרים.
אם את רוצה להיגמל מכדורי ההרגעה ולדעת איך להתמודד עם החרדות בלעדיהם, מאוד ממליצה שתפני לטיפול פסיכולוגי, רצוי בגישה קוגניטיבית התנהגותית. הרי בכל פעם שיש החמרה או הרגשה רעה יותר, הפסיכיאטר יכול להוסיף לך תרופות או להגדיל את המינון, ובטווח הארוך אין לזה סוף. אבל כדי להיגמל ולהרגיש טוב ללא תרופות, נדרשים כלים להתמודדות- אחרת רוב הסיכויים שהחרדה והדיכאון יחזרו כאשר מפחיתים בתרופות.

חג שמח,
 
אבי
07:54 02.04.15
כאמור ברקע סכיזופרניה ואוסידי קשה .. מטופל בתרופות עם הטבה חלקית ..
גם בעיות אורתופדיות קשות . לאחרונה הומלץ על נטילת סטרואידים אשר אני מרגיש איתם ממש ממש יותר טוב ברוך ה ..פחות כאבים בגוף והרגשה כללית יותר טובה ..
גם חל שיפור ניכר במצב הרוח שלי ..
כעת אני מפחד מאוד שלא אתמכר או שהסטרואידים ייעשו משהו נזק בגוף רציתי לשאול עד כמה זה נכון ?
תודה למגיבים .
 
שרון לויט  
19:37 08.04.15
היי אבי,
עבור ייעוץ תרופתי עליך לפנות לרופא. פורום זה אינו מנוהל על ידי רופאים, ואיני מוסמכת לתת ייעוץ בנושא סטרואידים.

חג שמח,
 
דנה
17:24 31.03.15
מה ההשלכות של טיפול קוגנטיבי התנהגותי? תודה רבה.
 
שרון לויט  
19:35 08.04.15
היי דנה,
תלוי במה את רוצה לטפל... הטיפול מכוון לפתרון הבעיה בה את מתכוונת לטפל. קיימות מגוון בעיות פסיכולוגיות שאפשר לטפל בהן בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, בחלקן אפשר להשיג שיפור, ובחלקן פתרון מלא של הבעיה.

בברכה,
הי.אני בת 35 סובלת מדימוי עצמי נמוך,ולכן לא משקיעה בעצמי,אין לי כרגע חבר,ואני מרגישה שעם אין לי חבר אני לא צריכה להשקיע בעצמי,ואני גם לא מעריכה את עצמי בגלל זה,אני רוצה לשנות את עצמי,אשמח לקבל עזרה.תודה וחג שמח.
היי אסנת,
ממליצה שתפני לטיפול קוגניטיבי התנהגותי, בו תוכלי לטפל בכל הבעיות שציינת. הטיפול ייתן לך כלים להתמודדות עם הבעיה ולפתרונה.

חג שמח,
+ הוספת הודעה
   1 ...  8  9  10  11  12  13  14  15  16  ...  212  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה