בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 2

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
שרון לויט
לפרטים נוספים
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
 
דנה
08:03 21.03.14
שלום
ביתי מטופלת במכון סאמיט בירושלים ביחידת מבוגרים וברצוני להפתיעה את את היחידה ובמיוחד את שי המטפל המסור של ביתי באת סיומה ביחידה . ברצוני לדעת את שמו המלא של שי
הם מכירים אותי היטב ביחידה והבנתי שיש כמה בשם שי

תודה רבה
היי אשמח לקבל המלצות לפסיכולוג שיכול לעזור לי עם בעיות חרדה ודיכאון באזור באר שבע שעובד עם מכבי אשמח לתגובה!
 
אבי נקש
20:37 16.03.14
"..כמעט"..... ולא מאמין שיכול להעזר במטפל...>> אני הוא זה שעושה את העבודה ומתמודד.
נכון להיום..> אני מחפש לי עבודה.. >> אך פחות או יותר יש לי סדר יום .
איני יושב בביית או יושן.. אלא יוצא כל הזמן .
נפגש עם מטפל כפעם בשבוע אך לא מרגיש שאני "עושה "או "מטפל" בי בבעיה..
אלא כשאני נפגש איתו קורה מצב שמספר ומדבר אליו את מה שקורה איתי..
ומראה לו ולי את הכוחות שייש לי ואת כל ההצלחות בהתמודדות עם הבעיה ..
למען האמת "טיפול " נכון ואמיתי מרגיש לי שזה חסר לי מאוד ..
אך לא יודע מה לעשות .. ואיך עליי לפעול..
אשמח לקרוא הצעות ורעיונות מכם .
תודה
 
שרון לויט  
13:09 17.03.14
היי אבי,
טיפול נכון, לדעתי, אמור לתת לך כלים להתמודדות, ולא רק במה לשיתוף דרכי ההתמודדות שאותן אתה כבר יודע ומיישם. כשמדובר בשיתוף בלבד, אלא שיחות תמיכתיות ולא טיפול.
מאחר שאתה כותב לא מעט בפורום הזה, אני מניחה שכבר שמעת וקראת רבות על טיפול CBT שהמלצנו לך עליו. עם זאת, חשוב לי להדגיש שכאשר הוא נעשה בצורה נכונה, הוא אמור לספק לך כלים ודרכי התמודדות חדשות, וראייה של הבעיה שלך בצורה קצת אחרת, יותר ברורה ובהירה. כמובן שלכל זה נדרש בסיס של תקשורת טובה עם המטפל וחיבור אישי. אתה הוא, כמובן, זה שעושה את רוב העבודה בין פגישה לפגישה, אולם את הדרכים והטכניקות המטפל מציע לך ובודק ביחד איתך.

חג שמח,
 
אבי נקש
13:37 17.03.14
הי שרון !
ותודה על תשובתך ..
היכן אני מוצא לי מטפל שעובד בסיביטי ?
באופן פרטני יהיה לי מאוד קשה .
 
שרון לויט  
13:41 17.03.14
היי אבי,
קיימים מטפלי CBT גם במרפאות ציבוריות (למשל בתל השומר). כדאי לעשות בירור...
בברכה,
 
אבי נקש
20:44 17.03.14
אז אגיד לך שאני אכן מטופל שם ונתנו לי את המטפל העכשוי שלמעשה אינו עובד בסיביטי..אלא כפי שתיארתי .. זאת..
ובנוסף אומרים לי שעליי לפנות לרופא המטפל .. אך זה לא עוזר ומקדם כלום .
שכל הזמן שאני פונה לתה"ש אומרים לי שאיני יכול לקבל טיפול ושאין להם מטפלים ..בערך משהו כזה תגובות כאלו .
אז אשמח לעוד תגובות והצעות .
תודה
 
שרון לויט  
20:49 17.03.14
הבעיה עם מרפאות ציבוריות היא, שלא תמיד יש מטפל פנוי לפי בקשתך ושההמתנה יכולה להיות מאוד ארוכה. כנראה שהם מפנים אותך למטפל שפנוי באותו זמן, וזה מה שהיה להם... אפשר לפחות לבקש מהם שישימו אותך ברשימת המתנה למטפל CBT, ושברגע שיתפנה להם מקום, יפנו אותך אליו. אפשר גם לבדוק אופציה לעבור למרפאה אחרת באזורך.
 
אבי נקש
11:45 18.03.14
תודה .. לך.
אכן כן זה נראה לי וכך אעשה אשמח לעדכן .
 
שן שום
11:56 16.03.14
שלום,

אחי סובל ממחשבות שווא, הוא חש שעוקבים אחריו, מצוטטים לו ומישהו מסוים מעוניין לפגוע בו למרות שהקשר בינהם נותק. הוא מתקשה להירדם בלילה סובל מחרדות בלתי פוסקות.
כמובן שזה פוגע לו בתפקוד ומערער את ביחסים בתוך הבית למרות שאשתו לשמחתי משתדלת לתמוך בו.

הסימפומים הנ"ל כבר הופיעו בעבר במקרים שונים אך לא טיפלנו בהם כי אני לא ממש יודע למי לפנות. אני עצמי כבר פניתי לפסיכיאטר בעבר עקב התקפי חרדה אך קיבלתי כדורים שעזרו זמנית בלבד, אני לא רוצה שאחי יקבל אותו טיפול.

אשמח לעיצות כנות ומועילות.
 
שרון לויט  
12:02 16.03.14
שלום לך,
הטיפול במחשבות שווא הוא תרופתי בלבד, מאחר שלא מדובר בחרדות "רגילות" אלא בחרדות שנובעות מהפרעות בתפיסה. הבעיה, למעשה, יותר נוירולוגית מאשר נפשית. פסיכיאטר שיפגוש את אחיך, יקיים איתו ראיון מעמיק וישמע גם את חוות דעתך (או זו של אשתו/ קרוב אחר) ייתן לו את הטיפול המתאים. אם אכן מדובר בדלוזיות, הטיפול אינו בתרופות נוגדות חרדה ואינו דומה לטיפול בהתקפי חרדה, אלא מדובר בטיפול בתרופות נוגדות פסיכוזה.
אני ממליצה לפנות לפסיכיאטר בהקדם האפשרי, מאחר שרק הוא יכול לעזור במקרים כאלה, ואם לא פונים לעזרה המצב מחמיר. אם אינך מרוצה מהפסיכיאטר שפנית אליו, אתם יכולים, כמובן, לפנות לפסיכיאטר אחר. הטיפול אינו זמני ונקודתי, אלא מתמשך, מאחר שמדובר בבעיה כרונית שעלולה לחזור עם הפסקת התרופה.

חג שמח,
 
נורית
22:32 13.03.14
שלום,
אני סובלת מדיכאון וחרדות מזה כחצי שנה. לפני חודשיים התחלתי לקחת את הציפרלקס ולאחר חודש גם העלתי את המינון אך איני מרגישה שום שינוי במצבי. האם זה הגיוני? תוך כמה זמן הציפרלקס אמור להשפיע והאם יכול להיות שהוא אינו מתאים לי?
אציין גם כי לפני זה לקחתי 3 חודשים סרוקסט אך הוא לא עזר ולכן עברתי לציפרלקס.
 
שרון לויט  
11:54 16.03.14
היי נורית,
ציפרלקס אמור להתחיל להשפיע לאחר כשלושה שבועות שבהם נוטלים מינון פעיל (לפחות 10 מ"ג). אם לאחר חודשיים התרופה אינה משפיעה, ייתכן שהיא אינה יעילה עבורך. אני מציעה להתייעץ עם הפסיכיאטר (ואם את לא מטופלת אצל פסיכיאטר, מומלץ לפנות ולקבל את הטיפול דרכו, מאחר שזו התמחותו). קיימים גם אנשים שאינם מגיבים כמעט כלל לתרופות, ולכן יכול להיות שתרופה אחרת תעזור ויכול להיות שלא. בכל מקרה, מומלץ מאוד לפנות גם לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) שיכול לתת לך כלים להתגבר על בעיותייך באופן שלא תזדקקי עוד לתרופות בהמשך חייך.
חג שמח,
 
אבי נקש
13:49 03.03.14
לא עובד כ 4 חודשים .. >>מאוד רוצה להתפתח ולפתח את עצמי .
אך לא יודע על מה לשים דגש ומהיכן להתחיל.
חש התמודדות גדולה וענקית שעוברת עליי . אשר "עושה" זאת ממש בהצלחה ..
מאוד רוצה לקדם ולצאת מהתקיעות בה אני נמצא .
קשה להתמקד אך מאוד רוצה לפעול ולעשות צעדים לשפר את עצמי .
אשמח לעצות ועזרה .
תודה
 
שרון לויט  
18:54 04.03.14
היי אבי,
קשה לי לעשות הערכה כזו מאחר שאיני מכירה אותך אישית. אני מניחה שאתה במסגרת שיקומית. במסגרות כאלה בונים תכנית שיקום מותאמת אישית לצרכיו ולשאיפותיו של המשתקם. אני מנחשת שזה בדיוק מה שאתה צריך, ואם אין לך תכנית ברורה ומובנית שנבנתה איתך ועם הצוות המטפל בך גם יחד, אני מציעה לפנות אליהם בהקדם ולבקש להכין תכנית כזו.
בברכה,
שלום רב.בני טופל בפרוזאק עקב ocd ודיכאון במקביל לטיפול סיביטי.הכדור השפיע טוב מבחינת ההרגשה וההסתגלות הגופנית אולם הבן קיבל אפיזודה של היפומאניה ממנה יצא עם הפחתת המינון.כרגע עומד על חצי כדור.הומלץ לנו על תוספת אביליפיי 5 מ"ג ואח"כ עליה הדרגתית שוב במינון הפרוזאק.האם זו המלצה נכונה.האם אין סכנה לקבל שוב התקף היפומאני? האם לא כדאי לנסות משפחת תרופות אחרת?
 
שרון לויט  
18:49 04.03.14
היי יעל,
בדרך כלל, אין חשש מהתקף מאני או פסיכוטי בעקבות תרופות נוגדות דיכאון, כאשר נוטלים במקביל גם טיפול אנטי- פסיכוטי המשמש כ"כיסוי". אפשר גם לשאול את הפסיכיאטר לגבי תרופות מייצבות מצב רוח (ליתיום, דפאלפט וכו') שגם הן מסייעות בהגנה מפני התקף מאני.
בברכה,
שלום אני בת 23 אמא חד הורית לילד בן שנתיים . עברתי הרבה בעיות בחיים שלי אני במצב דיכאון מרגישה עצבנות יתר , חולשה , עייפות , דופק לב זריז וחזק ,קוצר וקשיי נשימה חזקים , איזה טיפול אני צריכה ומה הסימפטומים האלה אמורים להיות האם לפנות לרופא ?!
 
שרון לויט  
12:15 03.03.14
שלום לך,
עצבנות יתר, לחץ וחרדה בהחלט יכולים לגרום לקוצר נשימה. כדאי לחכות ולראות אם הסימפטום חולף, ואם לא אפשר לפנות לרופא. ברגע שהרופא ישלול סיבות אחרות, כנראה שהסימפטום נובע מחרדה ואין צורך לחזור שוב אל הרופא.
בחרדה שחוזרת על עצמה, וגם בדיכאון, מאוד מומלץ לטפל באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT).
בברכה,
 
אנונימית
10:34 27.02.14
מה עושים כשאין כלום?
אין מטרה (כי לקחו לי אותה)
אין רצון
אין שמחה
אין בשביל מה לקום בבוקר
תנו לי סיבה להמשיך?
אני מתערבת שלאף אחד אין מטרה חוץ מעבודה אהבה ולימודים.
עבודה זה הרע שבחיים, אהבה דוחה אותי(יש לי גועל לא מובן מגברים הם דוחים אותי), לימודים זה היה החלום שלי וזה לא יקרה יותר תאמינו לי זה לא יקרה. לא ויתרתי מהר.
כולכם דורכים אחד על השני. אתם רוצים להצליח ולהיות חכמים ולהשכיל עוד ועוד ודורכים על אחרים. עולם מסריח. ואין דבר כזה לדרוך על מישהו חזק. מי שדורכים עליו בהכרח בן אדם חלש שגם ככה נפול ואתם גורמים לו ליפול עמוק יותר.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
23:34 28.02.14
שלום לך,

נראה שחווית הרבה אכזבות ואבדת תקווה. חשוב לבדוק מה השתבש בחייך, מדוע קורים לך דברים שליליים ומה צריך לשפר כדי להגיע למטרות שאת מעריכה כחשובות עבורך. אני מאוד ממליצה לך לפנות לעזרה מקצועית. הכול ניתן לתקן ולשנות. קשה לעשות זאת לבד לכן חשוב ליווי מקצועי. פסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית יכולה מאוד להועיל.

בהצלחה מכל הלב,
 
אבי נקש
20:48 26.02.14
אשמח לשמוע ולקרוא בקצרה על הטיפול בניורפידבק ..
לאלו בעיות הוא עונה . ?
האם גם לכאבים פיזיים .?
תודה על ההתיחסות .
וכמה טיפולים צריך לעבור בכדי שיהיה שינוי .
 
ד''ר אירנה נתנאל  
20:26 27.02.14
שלום לך, נוירופידבק מתאים להכול ולכולם. גם לאנשים בראים שרוצים לשפר תפקודים שונים. גם לכאבים זה מתאים. במיוחד לגבי כאבים כתבתי מאמר, אשמח להעביר לך במאיל כי דרך הפורום אסור לצרף קישורים.
מספר אמונים תלוי בגורמים רבים בדרך כלל לא פחות מ 20. מומלץ לעשות בתדירות שמוכה כשלוש פעמים בשבוע, בהמשך אפשר להוריד לפעמיים בשבוע, ופעם בשבוע לצורך התחזוקה.

אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
שלום לכולם,

אני זוכר את עצמי בלחצים ודפיקות לב מואצות מתקופת החטיבת ביניים עקב הלחצים בבית ,הייתי עוסק בספורט מאומץ כדורגל וסקייטבורד ,הוצאתי רישיון נהיגה והייתי ממש לחוץ בטסט ובשיעורים בכלל,לאחר שעברתי טסט היה לי ממש פחד לנהוג היו לי דפיקות לב הזעות, קושי בריכוז ,ומין "ריחוף" והייתי בכללי ילד מופנם גם בתיכון וחסר ביטחון,

ואז הגיע הרגע שהתגייסתי ולא הייתה לי בכלל מוטיבציה ללכת לקרבי אבל שלחו אותי בכח עקב פרופיל 97, ואני לא אחד שעושה רעש ובלגן ,אין מה לעשות התגייסתי ,קיבלתי שוק של צבא היה לי ממש קשה לתפקד בטירונות והייתי "מרחף דיי הרבה" כמו כן דפיקות לב הזעות וחוסר בטחון עצמי וכולי...

הציעו לי לצאת לקורס מפקדים אבל סירבתי בגלל הבטחון העצמי אמרתי לעצמי שזה לא בשבילי ואני מפחד לטעות ולעשות פדיחות ולעמוד מול אנשים ולפקד עליהם,
הייתי כל הזמן עייף וחוסר מוטיבציה ואדישות פסימיות הכל ביחד רק חשבתי על להשתחרר.
לאחר סיום טירונות עלינו למבצעית (לשטחים) הייתי עדיין כולי מרחף בחרדות ובדכדוך

והעייפות והדיכאון לא חלפו ,בבית היו לחצים עקב מצב כלכלי,לא הייתי מכיר בחורות ,לא היה חשק לכלום וככה עד השחרור ובכללי לא הייתה לי חברה בחיים,רק בעיות בתפקוד המיני ואדישות, חוסר רצון לשאוף גבוה בלימודים וכולי..

לאחר השחרור התחלתי לעבוד באבטחה במתקן כלשהו ,עדיין הייתי מרחף חוסר מוטיבציה אדיש וכולי...
היו לי בעיות בתפקוד המיני,הייתי מתאמן הרבה ורץ הרבה הייתי עושה דיאטות כסאח לא הייתי אוכל כמעט פחמימות רק בשביל להראות "מושלם"
כרגיל בעבודה לא הייתי מתפקד טוב חוסר אסרטיביות
לפני פחות משנה איבדתי את אחי הוא נפטר מאז פשוט נשברתי

החלטתי לפנות לפסיכיאטר הוא הביא לי פרוזק ואלטרולט 10מ"ג
אני לוקח כבר איזה חודשיים+

לאחר כחודש ומשהו של טיפול הרגשתי שיפור קטן במצב הרוח פתאום הראש התחיל לעבוד ולחשוב כמו שצריך כאילו נהייתי בנאדם אחר, והחלטתי שאני מפסיק עם האלטרולט וממשיך רק עם הפרוזק ואז לאחר ריצה שעשיתי הדיכאון שוב חזר,

החלטתי אני ובהמלצת רופא שלחזור ולקחת אלטרולט אז חזרתי לקחת אלטרולט השיפור במצב הרוח שוב חזר ולאחר תקופה שוב חזרתי לדיכאון
דיברתי עם הרופא הוא אמר לי להתחיל לקחת 2 כדורים של אלטרולט לפני שינה

השאלה שלי זה מה לעזאזל יש לי ??
חוסר ויטמינים? חוסר מינרלים ? דיכאון ? חרדה? סטרס?היפלוגיקמיה?תשישות כרונית?תת פעילות בלוטת אדרנל?מה לעזאזל יש לי??

אני כבר משתגע אני כל היום באינטרנט קורא וקורא ולא נקלט לי אני לא מצליח להתרכז יש לי קשיי חשיבה
אולי זה קשור איכשהו לדיאטת פחמימות שעשיתי? ויתר פעילות גופנית?

איך אני יודע אם עדיף לי לקחת תרופות SNRI? אולי יש לי חוסר בנורדרנלין יש דבר כזה?איך אני יודע שיש לי חוסר ? כי בלי האלטרולט הפרוזק פשוט לא השפיע

תודה למגיבים !!
 
שרון לויט  
12:42 25.02.14
היי מיכה,
אני לא יכולה ממש לאבחן דרך האינטרנט, אבל מהתיאור שלך נשמע לי כי הרבה דברים מלחיצים אותך. רק השאלה "מה לעזאזל יש לי?" והתיאור שלך את חיפושך אחר תשובה יכולים להעיד על לחץ וחרדה. כדי לאבחן דיכאון קליני יש צורך להיפגש עם איש מקצוע (הפסיכיאטר שלך/ מטפל אחר), אך אין זה מן הנמנע שיש מצב רוח ירוד לפעמים.
זו טעות להסביר חרדות על ידי חוסר בחומר זה או אחר. חרדות נובעות בראש ובראשונה מדפוסי חשיבה לא נכונים, כלומר ממחשבות שמפחידות אותנו, מחשבות מוגזמות לגבי סכנה אפשרית. התנהגויות מסוימות יכולות לשמר את החרדות ואף להחמיר אותן. לדוגמא, החיפוש המתמיד שלך באינטרנט אחרי תשובה ו"אישור", רק מחמיר את החרדה. זאת מאחר, שהמידע שנמצא באינטרנט הוא חלקי (ולפעמים מטעה), האינטרנט לא יכול לאבחן את בעייתך והניסיון לעשות זאת לבד אינו מניב פירות, מאחר שאינך איש מקצוע, ויכול רק להלחיץ אותך יותר ולגרום לחיפוש שאינו נגמר אחרי עוד ועוד מידע.
באופן פרדוקסלי, הניסיונות המתמידים לשלוט במצב הפיזי והנפשי שלך רק מחמירים את החרדות והלחצים, וזה מה שבאמת גורם לבעיה שלך. טוב תעשה אם תפנה לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (טיפול CBT), שיכול להרגיע את הלחץ, ללמד אותך לחשוב בצורה נכונה על הבעיות שלך, ולהפחית את החרדות. כעבור זמן קצר, לא תזדקק עוד לתרופות. חבל ליטול תרופות במשך תקופה ארוכה, כאשר ניתן לטפל בשורש הבעיה- החשיבה הלא נכונה המלחיצה.

בהצלחה!
 
ליאור
20:44 23.02.14
שלום , אני כבר כמה שנים לא נוגע בתרופות , ביום חמישי בלילה עקב מתח נפשי קשה זמני , לקחתי סטילנוקס וחצי כדור של אסיוול , הסטילנוקס עושה לי דיכאון ביום למחרת וזה אכן קרה , במוצ״ש לקחתי כדור אסיוול , ובבוקר בגלל שקמתי מוקדם ורציתי לישון עוד לקחתי עוד חצי כדור (אברר על מינונים , לא בדקתי מה המינון של הכדור) , אבל לקחת את הכדור בבוקר היה רעיון רע מאוד , אני לא מרגיש בשליטה , באופן אבסורדי זה גורם לי לחרדה נוראית , אני לא מזהה את עצמי , אני לא רגוע בכלל , שזה לא ממש אופייני לי , ואני רוצה לדעת כמה זמן לוקח לתרופה הזאת לצאת מהגוף ... זה משגע אותי ... אני לא מתפקד בעבודה ובבית וזה ממש מכניס אותי לדיכאון , אני בפאניקה ...
 
שרון לויט  
23:52 23.02.14
היי ליאור,
אני לא רופאה, ולכן לא יכולה לומר לך כמה זמן לוקח עד שהתרופה יוצאת מן הגוף. אולם, אני חושבת שהתשובה לשאלה לא תועיל לך, עדיף לנסות להבין שהשפעת התרופות היא זמנית ולא מזיקה בכלל, וממש לא נורא אם לתקופה קצרה מרגישים עייפים יותר ומתקשים לתפקד. מה שהלחיץ אותך הוא חוסר השליטה, וחשוב לדעת שככל שאנחנו מקבלים את חוסר השליטה שיש לפעמים בחיינו ובגופנו, ולא מנסים לשלוט בכוח- אנחנו יותר רגועים.
בברכה,
 
אושר
13:52 23.02.14
שלום, כידוע לי שכאשר אדם הולך לפסיכיאטר הדבר נרשם לו שביקר אצל פסיכיאטר, ואיני רוצה שאי פעם זה יפגע בקבלה שלי למקום כלשהו. ובנוסף למרות שהמצב שלי ממש לא טוב אין לי את הסכומים שצריך לטפל בבעיה בדרך מקצועית. ולכן, האם יש אפשרות לטפל בדיכאון ובחרדה לבד? האם יש תרופה טבעית שיכולה להקל? ...תודה רבה מראש על ההתייחסות
 
שרון לויט  
16:55 23.02.14
היי אושר,
אם אתה מעוניין בטיפול תרופתי, אתה יכול לפנות לרופא המשפחה שלך. הוא יכול לרשום לך את אותן התרופות, בדיוק כמו פסיכיאטר. בנוסף, כדאי לברר אם ניתן לקבל טיפול CBT דרך מרפאה ציבורית הקרובה למקום מגוריך- בקופת חולים, מרפאה קהילתית וכו'. הטיפול שם לא כרוך בעלות כלל.
בברכה,
 
דנדי
11:32 23.02.14
אני בת 53 בריאה לא נוטלת תרופות. כבר 5 שנים אני סובלת מדופק חזק שנשמע כל היום. לחץ בחזה ועל איזור השד שריפות וזרמים. ערכתי את כל הבדיקות ולא נמצא סיבה לבעיה . אני גם מרגישה עירפול ותחושה של אפיסת כוחות . יש רופאים שאמרו לי שכניראה זה משהו נפשי. ואני מסרבת לקבל זאת. השאלה אם חרדות גורמות לכל היום דופק חזק במשך כמה שנים? שכן קראתי במאמרים שחרדה באה בהתקף של דופק חזק לכמה דקות
 
שרון לויט  
16:53 23.02.14
שלום לך,
חרדה יכולה לגרום לדופק מואץ חלק גדול מהיום. בדרך כלל מהירות הדופק משתנה במהלך היום, וככל הנראה בכל פעם שאת שמה לב לכך, הדופק מהיר יחסית. חרדה ברמה מאוד גבוהה יכולה להימשך רק מספר דקות, אך בהחלט יכולה להיות חרדה מתונה יחסית שנמשכת לאורך זמן רב יותר. בנוסף, רמת החרדה יכולה "לקפוץ" במהלך היום פעם אחר פעם.
כדאי שתבדקי עם עצמך ממה את פוחדת- יכול להיות שמהתחושות הגופניות עצמן... מומלץ לפנות למטפל קוגניטיבי התנהגותי (CBT) להתייעצות, שכן טיפול זה יכול לעזור לך לפתור את הבעיה במהירות יחסית וללא תרופות.
בברכה,
 
אבי נקש
07:16 19.02.14
האם זה משנה באיזה סוג טיפול אני מקבל או הולך ?
וא"כ למה זה כ"כ חשוב .
תודה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
11:43 20.02.14
לא ברור לי למה אתה מתכוון, באופן כללי יש מספר שיקולים לבחירת הטיפול והמטפל. למשל: מקום פרטי או מרפאה ציבורית, מהי מטרה טיפולית, מטפל גבר או אישה, רופא פסיכיאטר, עובדת סוציאלית, פסיכולוג או פסיכותרפיסט, מהם הצרכים שלך וכו'.

אם תוכל לפרט יותר ממה אתה סובל אשמח לכוון אותך באופן יותר ספציפי.

בברכה,
 
אבי נקש
21:46 20.02.14
אני מתכוין לטיפול בשיחות .. מטופל בתרופות אצל רופא .
אך חש קצת סבל .. אז רציתי לשאול לאיזה סוג של טיפול עליי ללכת .?
והאם זה משנה ?
תודה על התשובה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
11:22 22.02.14
הטיפול שהוכיח את עצמו מבחינה מחקרית וקלינית כטיפול יעיל ביותר בשילוב עם תרופות זהו טיפול התנהגותי - קוגניטיבי CBT.

בהצלחה מכל הלב,
 
קרן
14:21 27.01.14
אני סטודנטית לתואר ראשון אחרי שעברתי מקצוע באמצע כי לא הסתדר עם המקצוע הקודם -בלימודים,
מאוד חשוב לי להשיג את התואר הזה, אבל אני מוצאת את עצמי בחרדה כשאני צריכה לכתוב עבודות לבד ולפעמים גם במבחנים, אני לאו-דווקא שואפת למאה אבל כן רוצה ממוצע גבוה, ומרגישה לפעמים שאני לא מסוגלת ומפחדת גם פה לא להצליח
הנושאים שונים ואין ביניהם קשר, זה שלא הצלחתי שם לא אומר דבר על ההצלחה שלי כאן, אבל עדיין החשש הגדול קיים

כשאני עושה עבודה עם חברות הרבה יותר רגועה אבל לא תמיד אפשר לעשות ביחד
 
שרון לויט  
18:00 28.01.14
היי קרן,
חרדה מפני בחינות היא סוג של מלכודת, מאחר שהחשש לא להצליח בבחינה יכול לפגוע בביצוע בפועל, מה שיוצר חרדה נוספת מפני הלחץ במבחן העשוי לגרום לכישלון. כך נוצר "מעגל שלילי" של חרדה מפני בחינות שקשה לצאת ממנו.
כדי לשבור את המעגל הזה, יש צורך ללמוד שיטות להתמודד עם הלחץ ולא לתת לו לשתק אותך. אפשר ללמוד טכניקות מעשיות כאלה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (טיפול CBT). לאחרונה כתבתי מאמר בנושא חרדת בחינות וההתמודדות איתה באתר שלי (cbthaifa), לצערי אסור לי לתת קישור, אך מומלץ לחפש אותו באתר, המאמר יכול לעזור ולתת לך כיוון.
בהצלחה!
 
קרן
19:13 17.02.14
היי
בנוסף למבחנים ועבודות חלק נכבד מהתואר הוא החלק המעשי, בהדרכה שאני עוברת המדריכה משקפת לי שיש לי פחד מכישלון חרדת כישלון והמליצה לי לקחת משהו כדי להרגיע את זה, על מה את ממליצה?
 
שרון לויט  
19:34 17.02.14
היי קרן,
תרופה יכולה להרגיע את הסימפטומים הפיזיים של החרדה, אך היא אינה יכולה לשנות את המחשבה שגורמת לחרדה, ככל הנראה שכישלון הוא דבר רע מאוד שיש להימנע ממנו בכל מחיר. לכן, לא נראה לי שתרופה תועיל, והיא יכולה אף להזיק: תרופות שמשמשות להקלה בטווח קצר יכולות לגרום לרדימות ולקושי בתפקוד, ובנוסף, כאשר בזמן חרדה לוקחים תרופה להקלת החרדה, הדבר מבטיח את חזרתה של החרדה ויכול להחמיר את המצב בטווח הארוך. שלא לדבר על כך שתרופות אלה ממכרות. כשלוקחים תמציות צמחים כגון "רסקיו" התופעות הללו לא קורות, אבל לדעתי זה לא יועיל. עדיף לעבוד על הפחד מכישלון באמצעות כלים פשוטים ויעילים של CBT, זה הרבה יותר קל ויעיל.
בברכה,
 
מישהו
16:02 16.02.14
קורה לי לפעמים שאירועים מביכים שקראו לי בעבר ושכחתי מהם, עולים שוב וגורומים לי להרגיש מבוכה, חרדה, עצב, חרטה וכל מיני רגשות שליליים, כאשר אף אחד אחר כבר לא עוסק בנושאים האלה, וזה רק אני שמתעקש לחזור לשם ולנתח את הסיטואציות שוב ושוב. למה העבר חוזר אליי כל הזמן? זה כבר היסטוריה, אבל זה ממשיך להטריד אותי מפעם לפעם.
 
שרון לויט  
18:13 16.02.14
שלום לך,
כדאי לבדוק מדוע אתה חש צורך לחזור לסיטואציות הללו שוב ושוב ולנתח אותן. ככל הנראה, מה שעומד מאחורי הצורך הזה הוא הרצון להימנע מחזרתם של אירועים כאלה בעתיד, וקיימת מעין אשליה, שעיסוק באירועים האלה ימנע זאת או לפחות יכין אותך לתוצאות השליליות. כדי לפתור את הבעיה, אני מציעה לפנות למטפל קוגניטיבי התנהגותי (CBT) להתייעצות. בעזרת כלים פשוטים יחסית ניתן להיפטר מדפוס המחשבה הזה.
בהצלחה!
שלפעמים אני פוגש אנשים שנכחו באותם אירועים מביכים ואני פשוט משוכנע הם חושבים שאני מוזר וחורג מהנורמה החברתית. ובתוך תוכם הם צוחקים עליי וכשאני לא בסביבה הם מרכלים על כמה שאני מוזר.

נניח שאפנה לטיפול CBT, שקראתי עליו המון והנושא עצמו מעניין אותי ללא קשר לבעיה שלי, האם סוג כזה של טיפול יגרום לי להפסיק להתייחס לכך שיש אנשים שמדברים עליי מאחורי הגב? (בהנחה שזה אכן קורה)
האם אני אוכל להגיע למצב תודעתי שפשוט לא יהיה לי אכפת?
 
שרון לויט  
19:29 17.02.14
בהחלט. מטרתו של טיפול CBT הוא לשנות את התגובות שלך, וחלק מהעניין הוא דפוסי החשיבה שגורמים לחרדה. הטיפול יעזור לך לאתגר את המחשבות השליליות, שככל הנראה קשורות לדימוי העצמי שלך, ולשנות אותן כך שיהיה לך הרבה פחות אכפת אם מדברים עליך מאחורי הגב ומה חושבים עליך.
 
אבי נקש
20:35 10.02.14
בן 37 מתמודד בהצלחה עם הפרעות נפשיות אלו ואחרות ..
אדם מאוד חזק . נחוש וכריזמתי..
מחפש עבודה לכ 3 4 שעות ביום .
עבודה רצוי משרדית או אחרת קלה באזור רמת-גן .
אשתדל מאוד לא לאכזב .
אשמח לפניות >> כל רעיון יישמע לי ברצון.
 
אבי נקש
07:35 05.02.14
מזה כ 3 חודשים שאיני עובד ..
חש פחות מוטיבציה בעניין זה .
מעסיק את עצמי במהלך היום.. כמעט ולא חש שיעמום.
אך יודע בבירור שזה לא זה.. כפי שאומרים .
מבחינת האוסידי..דיייי התרגלתי למצב אך עדיין מאוד קשה ותחושות מעט קשות
שמלוות אותי במהלך היום. .
לא פשוט לי כמו הרבה כאן בפורום .
תודה ויום טוב
 
ד''ר אירנה נתנאל  
23:04 05.02.14
תודה ששיתפת, מקווה שהינך נמצא בטיפול. חשוב שתדע שלא כדאי להשלים עם OCD כי להפרעה זו יש נטייה להרחיב את עצמה וכאשר היא לא מטופלת המצב רק הולך ומחמיר עם הסמן. שווה לשקול עזרה מקצועית.

תרגיש טוב,
 
אילנה
12:54 06.02.14
הפסיכיאטרית שלי המליצה לי להתחיל טיפול בכדורי אדרונקס בגלל התקפי החרדה התכופים מהם אני סובלת. אחרי כשבוע עם כדור של 4 mg ליום היא המליצה לעלות ל 2 כדורים ביום (סה"כ 8mg). רציתי לדעת בבקשה אם זה נהוג להכפיל את המינון אחרי כה מעט זמן והאם אני צריכה לקחת את 2 הכדורים בבת-אחת או פעמיים ביום. תודה רבה ויום טוב
 
שרון לויט  
16:43 10.02.14
היי אילנה,
אם המינון שהרופאה כיוונה אליו היה מלכתחילה שני כדורים, אפשר להכפיל אותו אחרי זמן קצר. אם המטרה היא לראות אם כדור אחד עוזר ורק אז להעלות מינון, צריך לחכות לפחות חודש כדי שהכדור בכלל יתחיל להשפיע, וניתן יהיה לראות את השפעתו. בדרך כלל מכוונים מלכתחילה למינונים גבוהים יחסית במקרים שבהם המטופל סובל מ- OCD. אם אינך סובלת מהפרעה אובססיבית, כדאי לשאול את הפסיכיאטרית מדוע נתנה לך מינון גבוה כל כך, שכן בדרך כלל נהוג ליטול רק כדור אחד במקרים של התקפי חרדה, לפחות בהתחלה.
לגבי חלוקת המינון (בוקר/ ערב), עלייך לשאול את הפסיכיאטרית.
בברכה,
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  193  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה