בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 80

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
שרון לויט
לפרטים נוספים
 
יהודה
08:45 26.10.10
שלום,
אני גבר בן 31

בחודשים האחרונים אבא שלי ואחי בן 39 עברו צינטורים.

נכנסתי נורא לחרדה שגם לי יקרה משהו כזה.

עשיתי בדיקות דם והכול יצא תקין.

החרדות עדיין לא עברו לי. כול כאב קטן אני חושב שקורא לי משהו.

מה עושים שהחרדות יעברו לי.


תודה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
15:30 26.10.10
יהודה שלום,

מה שמחזק את החרדה זה המשמעות והפרשנות המפחידה שאתה מייחס לתחושות הגופניות שלך. בלי פרשנויות מפחידות החרדה תעלם מעצמה. כלים להתמודדות יעילה עם החרדה ניתן ללמוד בגישה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT).

בברכה,
שלום רב

שנים רבות אני סבלתי מדאגות למשפחה חרדות אך בשנה האחרונה גופי מגיב רע למצב. אני חוטפת כמו חשמל בפנים דפיקות לב לחץ נוראי...... הרדמות של רגלים וידים . אני עובדת רגוע בעבודה אבל שאני יוצאת הלחץ מתחיל אני נשואה ואמא ל-2 , אני אוסיף שכבר 5 שנים אני לא יוצאת ולא מבלה כלל נראה לי שזה מן מיני דיכאון.

מה הכדור שיכול לגרום לי שמחה , להוציא ממני את החרדות , ומה זה אומר בהתחלה הייתי חוטפת התקפים נוראים בזמן נהיגה או שאפילו מישהו אחר נסע הורדתי את הנהיגה והנסיעה ומסתבר שזה קורה לי התקפים בכל מקום . אני רוצה לצאת מזה ולא להשתמש בכדורים לכל החיים . יש דבר כזה ואיזה כדור ממש ממולץ? למצבי שחכתי לציין שאני בת 34
 
יוסף רחמים
11:47 20.10.10
נועה שלום ,

על פי הסימפטומים שציינת האנרגיה הפועמת בך היא של קור ויובש , לגוף חסר אנרגיה בכליות , במעי דק ששניהם משפיעים על הלב ומערכת הדם
הירדמות ידיים ורגליים מצביעים על הסתיידות או היצרות של מערכת עצבים בעמוד השדרה.

הלחץ ברובו לפי תיאורך או נפשי .

אני ממליץ לך על טיפול משולב הכולל שילוב של טיפול אנרגטי , אמוציונאלי ופיזיולוגי תוך שימוש במספר אמצעים : דיקור, תזונה , אור וצבע, תמציות טבעיות וקריסטלים רפואיים .

כמובן שיש להתחשב במצב הזוגי .

כל הטיפול המוצע יהיה תקף רק לאחר איבחון מסודר .

 
ד''ר אירנה נתנאל  
15:24 26.10.10
שלום לך,

יתכן ותרופות המשפיעות על המערכת הסרוטונרגית מקבוצת SSRI: (חוסמי קליטה חוזרת והשפעה על קולטני סרוטונין) יכולות לשפר את מצבך. לדוגמא, ציפרלקס.

תרופות המשפיעות על המערכת הסרוטונרגית הן כיום התרופות הנפוצות ביותר לטיפול במצבי חרדה ודיכאון. הסיבות לכך הן היעילות הגבוהה לעומת העוצמה הנמוכה יחסית של תופעות לוואי להן הן גורמות.

כיום אין דרך מדויקת לדעת איזו מן התרופות הקיימות מומלצת יותר לחולה מסוים. הבחירה של התרופה מתבססת על המצב הקליני של החולה, כפי שנראה בהמשך, ובפרט על סמך ידע מצטבר ממחקרים רפואיים ונסיון הרופא.

לפני שפסיכיאטר ממליץ על התחלה של טיפול תרופתי עליו לקיים:

א. בדיקה האם קיימות מחלות גופניות אחרות וביצוע בדיקות מעבדה.

ב. בחינה של היסטוריית חיים מפורטת על מנת שניתן יהיה להעריך את חשיבות מאורעות החיים בהשפעה על המצב הקליני (כגון, קשיים התפתחותיים, טראומות נפשיות ומצב עכשווי של מערכות יחסים משמעותיות).


בדיקות המעבדה שמומלץ לבצע כוללות באופן כללי ספירת דם, כימיה רחבה של הדם, תפקודי כבד וכליות, תפקודי בלוטת התריס, מדידת רמות ויטמין 12B וחומצה פולית בדם. בקרב אנשים מבוגרים, ואנשים אשר סובלים ממחלות נוספות יש לבצע צילום חזה ובדיקתEKG . במצבים בהם ישנם סימנים נוירולוגיים יש צורך לבצע בדיקות הדמיה מוחית כגון סריקת CT ו-MRI, ובדיקת EEG (רישום גלי המוח).בכול אופן, אני ממליצה על התיעצות עם רופא פסיכיאטר.

בברכה,
שלום רב.
אקדים ואספר בקצרה על עצמי:

בחצי שנה האחרונה הובחנתי כסובל מהפרעת אישיות גבולית. אני מטופל כיום בויאפקס (150) למיקטל (100) ופרפנאן (4מ'*2) קדם לכך הסיפור הבא:

לאחר תאונת דרכים עברתי התפוררות נפשית כשבסופה חברה שלי נפרדה ממני. מיד לאחר הפרידה ביצעתי מעשה אובדני משמעותי ואושפזתי מרצון במשך כחודשיים. לאחר מכן שוחררתי לביתי ולאחר כחודשיים אושפזתי שוב מרצון עם הדרדרות נפשית רצינית ומחשבות אובדניות פעילות.
אני משוחרר טרי בעל זכויות בביטוח לאומי ובימים אלו אני עובר לגור בדיור מוגן.
אני מתחיל וממשיך בתהליך השיקום שלי.
ברצוני לציין שאני סטודנט לפסיכולוגיה שיקומית בתואר שני (נותר לי עוד סמסטר אחד). מאחורי ניסיון תעסוקתי בטיפול באוכלוסית פגועי נפש וכן ניסיון פרקטיקום בטיפול נפשי במסגרת הלימודים.

אני נמצא בטיפול נפשי מזה כחמש שנים. הטיפול הנפשי הינו דינאמי ומתקיים במתכונת של פעם בשבוע. לאחר ההתפוררות הנפשית נפגשנו כשלוש פעמים בשבוע.

כיום אני בצומת דרכים לגבי המשך טיפול.

שאלתי היא איזה טיפול קיים מתאים יותר להפרעת אישיות גבולית באופן כללי ולמקרה שלי באופן ספציפי.

זאת בהתבסס על כך שהטיפול הנפשי שקיבלתי בחמש שנים האחרונות עזר לי לבסס מודעות נרחבת לגבי עצמי, יחסים בריאים וטובים יותר עם אימי, ערך עצמי גבוה יותר אך לצד כל אלו אני עדיין מוצא את עצמי סובל מאוד ובתחושה שהטיפול הנפשי הדינאמי לא מצליח תמיד לפתור בצורה טובה ועד הסוף את הכשלים הקוגניטיביים מהם אני סובל ואינו מצליח לעמוד בפני הפיצולים הקוגניטיביים שאני עורך לנעשה סביבי בעולם הממשי.

אחזור על שאלתי, אשמח לשמוע את דעת המומחים לגבי הטיפול המתאים להפרעת האישיות הגבולית
 
ד''ר אירנה נתנאל  
15:01 26.10.10
שלום לך,

לפי מה שאתה מתאר יתכן SCHEMA THERAPY יכול להיות מתאים לך. טיפול ממוקד סכמה (SFT) המאחד הנחות מתוך גישות טיפוליות שונות. SFT כולל הנחות של טיפול קוגניטיבי, התקשרות (attachment) , גשטלט, הנחות של גישות אנליטיות כמו למשל יחסי אובייקט וכו'. SFT הינה גישה מובנת מאוד. הגישה מתמקדת בחוויות ילדות טראומטיות הקשורות ביחסים עם הורים. במרכז הטיפול עומדת ההנחה כי צרכים של ילדים אשר לא ממולאים או ממולאים באופן לקוי מביאים למסקנות מוטעות, תפיסות עצמיות וסכמות חשיבה אשר משוחזרות על ידי אותם מטופלים בתוך אינטראקציות בינאישיות. מחשבות, תגובות, רגשות והתנהגויות יוצרות תפיסות עצמיות (סכמות). במהלך הטיפול, מטופלים לומדים להסתכל על סכמות באופן אגו דיסטוני המאפשר פעולה מודעת ונשלטת. כאשר מטופלים משחזרים דפוסים דיס פונקציונאליים המבוססים על סכמות, המטפל מגיב באופן אמפטי ומבין את הסיבות להתנהגותו שם המטופל. מטרתו של מטפל היא "לחנך" ו"לגדל" את המטופל ועל ידי כך לאפשר למטופל למלא את הצרכים והחסכים מהילדות. מחקרים מראים יתרון בולט של SFT בהקלה בסימפטומים של ההפרעת, בשיפור התפקוד ובשיפור איכות החיים.

בברכה,

 
מייק
23:41 20.10.10
יש לי בעיה כבר כשנתיים שהולכת וחוזרת עם חרדות רפואיות ומחשבות חוזרות על דברים שונים שמאוד מפריעים לי. לפני שנתיים נטלתי כדורי פאקסט למשך שלושה חודשים ששיפרו לי את המצב פלאים. אז נטלתי 20 מ"ג כל יום. במקביל התחלתי ללמוד ואני לומד כבר שנתיים באוניברסיטה. לפני כשנה הייתה לי בעיה רצינית והייתי בדיכאון ובחרדות ומחשבות חוזרות. חזרתי לרופאה שהייתי אצלה לפני זה והיא אמרה לי לחזור ליטול את כדורי הפאקסט שוב כדור ביום. במקביל היא המליצה לי ליטול כדורי סטביליום טבעיים על מנת לאזן את המצב הכללי. היו ירידות ועליות במצב והמחשבות ולאחר כחודשיים של נטילת הכדור התייעצתי עם הרופאה והיא אמרה לי להעלות את המינון לשני כדורים. נטלתי שני כדורים למשך כחודש וחצי וחזרתי על דעת עצמי לכדור אחד שנטלתי אותו כחמישה חודשים לאחר מכן והמצב שלי השתפר פלאים למרות מחשבות מטרידות לפעמים אבל הם לא גרמו לי לחרדה. לפני כחודשיים הפסקתי בבת אחת ליטול את התרופה כי הרגשתי טוב ולא ידעתי שאסור ומאוד רציתי להפסיק. כשלושה שבועות המצב שלי היה מצויין ורק אז התחילו להטריד אותי שוב מחשבות וחרטות שהפסקתי והופיעו לי מחשבות מטרידות במקביל. פניתי לרופאה טלפונית והיא אמרה לי לחזור ליטול את התרופה במינון של כדור ליום. אחרי שבוע וחצי הייתי מבולבל ועם חרדות והתקשרתי אליה והיא אמרה שאם זה כך שאני אקח שני כדורים ביום. אחרי עוד שבוע וחצי שבמהלכם המצב היה אותו דבר ורק הפריעו לי קצת התופעות לוואי במובן החשק המיני וקצת היה לי בילבול בהכל הלכתי לפגישה אצל הרופאה. היא אמרה שאולי כדאי לי לקחת אחד כי אולי הייתי במצב רוח טיפה יותר טוב כשהייתי אצלה ולשלב בזה את הסטביליום ארבע כדורים ביום ואם אני ארגיש מתישהו שהמצב לא טוב לקחת שניים. מאז חזרתי לקחת כדור אחד והתופעות לוואי פחתו אבל אני כל הזמן מרגיש בילבול ומחשבות חוזרות ומטרידות וחלק מהמחשבות גם שאולי היא לא הבינה אותי נכון ואני לא מצליח להגיד כל מה שאני מרגיש וחושב במהלך הפגישה עצמה ואולי האבחנה שלה יכולה להיות מוטעית בגלל זה. אני לא יודע אם בפעם הקודמת לפני מספר חודשים הסיבה שמצבי השתפר היתה שני כדורים או פשוט תקופה שעברה והמצב התייצב בלי קשר למינון. הבעיה שאני מופנם וקשה לי לבטא את עצמי בדיבור מול אנשים. עכשיו אני במצב מאוד מבולבל ובנוסף סבתא שלי נפטרה לפני כמה ימים וחזרתי ללמוד ואני לא כל כך יודע מה לעשות ואני מאוד חרד לגבי כל דבר ומחשבות רבות מטרידות אותי. אני עושה הכל במקביל ומתפקד אבל המצב הזה מאוד מפריע לי כי אני אוהב להיות חופשי. אני מאוד מבולבל לגבי מה שאני צריך לעשות ומאוד קשה לי לבטא את עצמי מילולית ואני מאוד רוצה לעזור לעצמי אבל אני לא יודע אם לקחת שני כדורים ולהשלים עם זה או להמשיך עם אחד ולתת לזמן ולכוח רצון להוציא אותי מהמחשבות המטרידות ומהחרדות. אני בן 27 ומאוד רוצה כבר להפסיק עם המצב הזה ולהיות בסדר.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:58 26.10.10
מייק שלום,

לא מומלץ להפסיק תרופות על דעת עצמך. בזכות הטיפול התרופתי מצבך השתפר והיית מאוזן. גם אם אתה מרגיש טוב יש להמשיך ליטול את התרופות. במידה ואתה מעוניין להפסיק את התרופות יש להיוועץ עם הרופאה המטפלת. כעת, תצמד להמלצות הרופאה. בנוסף, חשוב לציין כי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מחשבות טורדניות הינה שילוב של תרופות ופסיכותרפיה קוגניטיבית. בטיפול קוגניטיבי ניתן ללמוד כלים להתמודדות עם מחשבות טורדניות בהווה ולטווח הארוך.

בברכה,
 
גלילית
13:23 16.10.10
אני בת כ-59, ועברתי התקף חרדה איום ביום שלישי שעבר, פוניתי למיון
ושם כן דלקת קרום המוח לא דלקת קרום המוח, בקיצור הסתבר כי כל
הבדיקות יצאו שליליות והכל בסדר, רק שאני מלאת חרדות,
אני חייבת לציין כאן כי לפני 4 שנים איבדתי את אמי שהיתה חברתי הטובה ביותר,
והשנה איבדתי את אבי בארה''ב, שהיה עיתונאי פרי לאנסר ואישיות מענינת
וכן את חמות לפני כפחות מחודש,
הגעתי למצב בו אני רוצה לקשור את בני משפחתי בשלשלאות ברזל ולא
לתת להם לזוז ממני, אך בעלי חייב לצאת לחו'ל [בתוקף עבודתו למשך חודשיים] וילדיי, כפי שהינכם יודעים הרי ילדים גדולים פורשים מן הקן,
ובלילה, הזיעה תוקפת אותי החולשה, הדופק המהיר, והחלומות הלא סימפטיים, כרגע בבית החולים קיבלתי טיפול sos קלונקס,
אני מעונינת לשוב ולהינות מהחיים לצד משפחתי [ואגב אני לאחר ניתוח
ראש ב-2003] ותחת ביקורת,
עיזרו לי הגיעו מים עד נפש,
 
ד''ר אירנה נתנאל  
12:52 19.10.10
שלום לך,

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חרדה היא לשלב טיפול תרופתי אנטי חרדתיי (מקבוצת SSRI או SNRI) ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). ניתן לשלב גם ביופידבק. טיפול CBT הינו קצר וממוקד ובמהלכו ניתן ללמוד כלים להתמודדות יעילה בהווה וגם לטווח הארוך. כלים אלה מאפשרים למנוע חזרתיות של החרדה בעתיד.

אשמח לענות על שאולות נוספות,
בברכה,
 
נ
12:55 21.10.10
אם לוקחים כדורים מדע צריך גם שיחות הרי פסיכאטר ממש אומר שציפרלקס למשל מפסיק את החרדה? אז למה שיחות ?

יש לי בעיה רצינית לגבי תרופות בגלל שזה באמת לא מרפא
 
כהן גלילית
21:07 19.10.10
החלטתי על דעת עצמי, כי אולי באם אשלב יוגה נשימות,מדיטציה, וביופידבק, אוכל
לעזור לעצמי לעלות על דרך המלך, ולומר שלום לחרדות, יחד עם ציור, טיולי מוזיאונים,
הרצאות ועוד,
כמו כן, אני קוראת הרבה וכותבת לעצמי הרבה, כך אני מצליחה להביע את עצמי,
מה שכן הבעיה הינה בעת השינה, חלומות שחוזרים על עצמם כבר כמה שנים, ומהם
אני מתעוררת בתחושה לא נעימה, ואז יש חוסר שינה,
אשמח מאד באם תדריכי אותי לגבי הדרך בה בחרתי, האם היא נכונה,

ושוב אלפי תודות,
והמשך ערב ניפלא, גלילית
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:32 26.10.10
בחרת בדרך מצויינת, תמשיכי כך. הרפיה, מדיטציה וביופידבק יכולים לעזור לך גם בהתמודדות עם הפרעות שינה.

בברכה,
אהלן!
ממש בימים אלו אני עוברת את ההתנסות הראשונית שלי עם אסטו (לא טופלתי בשום טיפול תרופתי פסיכיאטרי עד עכשיו) והשאלה שלי היא, אם אני חייבת לוותר לחלוטין על האלכוהול בסופש? אני יודעת שבהוראות של התרופה חל איסור על שתיית אלכוהול במהלך הטיפול, אבל הפסיכיאטרית שרשמה לי את התרופה אמרה לי שאם אני רוצה לשתות בערב אז לקחת את הכדור בבוקר.. אז בקיצור האם מותר לי לשתות? מינון מסויים? בקבוק בירה זה הגבול?.. אני לא שותה באמצע השבוע ואני חיילת לכן, יהיה לי מאוד קשה לוותר על הבירה של הסופש!!
השאלה הנוספת שלי, היא לגבי השעה ביום בה צריך לקחת את הכדור. הפסיכיאטרית אמרה לי בערב אחרי ארוחה ומאנשים אחרים הבנתי שעדיף בבוקר כי זה עלול לגרום בהתחלה להפרעות בשינה...נכון להיום לקחתי חצי כדור בבוקר וזה למעשה היום הראשון שלי לטיפול ואני מרגישה טישטוש קל ובחילה..

תודה!!
 
ד''ר אלונה גוברמן  
16:41 24.10.10
שלום. קודם כול שתיית אלכוהול יחד עם תרופות מגבירה מאוד את תופעות הלוואי של התרופות, מגבירה חרדות ודיכאון ומפחיתה מיעילות התרופות. תרופות נגד חרדה פועלות על אותם קולטנים עליהם משפיע האלכוהול. לכן לשתות ולקחת תרופות זה כמו להכפיל את הכמות של אלכוהול.
בדרך כלל מומלץ לטול ציפרלקס בשעות הבוקר , אך במידה ואת מרגישה עייפות תעבירי את הכדור לשעות הערב.
בברכה,
 
נ
12:52 21.10.10
שלום רב
אני סובלתמהתקפי חרדה קשים . לחץ מתח וחוסר חשק

שמעתי על רמוטיב מה דעתכם ?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
16:35 24.10.10
שלום. רמוטיב-היפריקום פרפוראטום, הידוע גם בכינוי St. John's wort (ובעברית: פרע), הוא צמח בעל הסטוריה ארוכה של שימושים רפואיים. השימוש המרכזי של תמצית צמח ההיפריקום היא לטיפול בדיכאון, חרדה, ובהפרעות שינה. הרפואה הקונבנציונאלית הכירה ביכולת הרפואית של הצמח גם במדינות מערב אחרות, ולאחרונה הצמח אושר לטיפול בדיכאון קל עד בינוני גם בישראל.
מחקרים קליניים מבוקרים, אקראיים וכפולי סמיות השוו את יעילות ההיפריקום לנוגדי דיכאון אחרים, מחקרים אלו הראו כי תמציות ההיפריקום שוות ביעילותן לנוגדי הדיכאון האחרים בטיפול בדיכאון קל עד בינוני. בטיפול בדיכאון קשה עדיין אין מספיק הוכחות ליעילות ההיפריקום. בנוסף לכך, להיפריקום היו פחות תופעות לוואי בהשוואה לתרופות האחרות. תופעות הלוואי הנפוצות שדווחו היו קלות וקשורות בעיקר בהפרעות במערכת העיכול. כמו-כן, תופעות הלוואי של ההיפריקום אינן מאופיינות בפגיעה בתפקוד המיני או בהשמנה.
מנגנון הפעולה המדויק של ההיפריקום עדיין אינו ברור, אולם נראה כי הפעילות נובעת מעיכוב הספיגה החוזרת של סרוטונין, נוראפינפרין ודופאמין במוח.
היחס לצמח מרפא זה הוא כאל תרופה לכל דבר, ועל כן ההחלטה אם להתחיל בטיפול בהיפריקום צריכה להיעשות עם הרופא, אחרי אבחון מתאים, ותוך התחשבות בנטילת תרופות אחרות.
נוטלים את הכדור (250 מג') כל יום -פעמיים ביום (כל 12 שעות), רצוי בזמן/ אחרי האוכל באופן קבוע. אתה יכול לפנות לרופא משפחה או לפסיכיאטר .
בברכה,
 
ריטה
19:55 20.10.10
אני בת 24שלום,בתקופה האחרונה אני סובלת מעצבות קשה שמלווה בהתקפי זעם בלתי נשלטים וקשים.אני חשה רצון להעלם אני לא יודעת אם זה רצון אובדני.למרות נסיונות רבים לחשוב בצורה חיובית אני נשברת וחוזרת לאותו מצב של מועקה איומה
אני גם לא ישנה טוב ומתעוררת בפאניקה באמצע השינה.האם אנטי דספרסנט בסגנון רסיטל למשל יכול לעזור? הסביבה מתארת אותי כמישהי שאיבדה שליטה לחלוטין כמו חן רמת התפקוד שלי ירדה וכך גם הרצון לעשות משהו.הזנחתי את העבודה והלימודים
 
ד''ר אלונה גוברמן  
16:33 24.10.10
לריטה שלום. לצערי, דרך הפורום בלתי אפשרי לאבחן ולהמליץ על טיפול ועזרה. לצורך זה נדרש אבחון מעמיק ומקוצועי של מצבך תוך הכרות איתך. אני ממליצה לפנות לפסיכיאטר/פסיכולוג לצורך איבחון ובחירת הטיפול.
רסיטל-תרופה יעילה ובטוחה , המיועדת לטיפול בדיכאון ובהפרעות חרדה. היא שייכת למשפחת חוסמי ספיגה חוזרת של סרוטונין (SSRI), ומעלה את כמות הסרוטונין במוח. רסיטל הינה תרופה טובה ולא ממכרת היא מאוד עוזרת ומרבית הנוטלים מסתגלים היטב לתרופה.
בנוסף, הדרך היעילה ביותר לטפל ב דיכאון והתקפי החרדה הינה שילוב של תרופות ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). ניתן לשלב גם ביופידבק. נהוג לעזר בטיפול התרופתי למשך כחצי שנה. בזמן הזה ניתן ללמוד כלים ומיומנויות של שליטה בהתקפים. כאשר מושגת שליטה מירבית ניתן בהדרגה להפסיק את התרופות. CBT מאפשר שליטה בהתקפים בהווה וגם למנוע חזרתיותם גם לטווח הארוך.

אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
 
טל
00:43 21.10.10
לפני כ3שבועות אצל בן שלי הופיע חרדה והוא דורש נוכחות אבא על ידו כול הזמן.בעלי הפסיק לעבוד ומלווה ילד לבית הספר אבל גם שם התחילו בעיות.פסיכיאטר המליצה על קלונקס ואסטו .אבל אסטו נתתי חצי כדור והילד לא הרגיש טוב והפסקתי .ממשיכים בקלונקס ו טיפול פסיכילוגי.בינתיים אין שיפור.מי יכול לעזור ודחוף?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
16:27 24.10.10
שלום. אני חייבת להתנצל ,אבל בפורום הזה לא נוכל להתייחס לשאלות שלך. אנו עובדים רק עם מבוגרים. עליך לפנות לפורום של ילדים ומתבגרים. אני מקווה שתקבלי מענה.
בברכה,

 
המיואשת
06:10 24.10.10
איזה כדור ניתן לקחת לחרדת פרנסה ,יש לי כאבי בטן חולשה וכאבים בכל הגוף.
וללא שמחת חיים.
מה עושים.
 
ד''ר אלונה גוברמן  
16:26 24.10.10
שלום. לצערי, דרך הפורום בלתי אפשרי לאבחן ולהמליץ על טיפול ועזרה. לצורך זה נדרש אבחון מעמיק ומקוצועי של מצבך תוך הכרות איתך. אני ממליצה לפנות לפסיכיאטר/פסיכולוג לצורך איבחון ובחירת הטיפול.
בברכה,
 
אסתר
05:45 24.10.10
האם זה נכון שקלונקס מדכא את החשק המיני?
 
פאר
23:00 22.10.10
שלום רב..

אני בת 26 אני לא יודעת להגדיר אם אני סובלת מדיכאון או לא אבל לסירוגין

בשנה האחרונה אני מרגישה שאין לי כוחות להתמודד עם כלום,

אני עובדת כי אני חייבת וגם זה בקושי, אני מרגישה שלא בא לי לעבוד בשום מקום והכל זה רק לצורכי התקיימות בלבד וכי אין ברירה אחרת

לכאורה, כלפי חוץ הכל נראה תקין, אני בסדר גמור, עובדת עושה שורדת..

יש לי המון חברים אבל לא באמת יש לי כח אליהם.. אני דיי מסננת באלגנטיות..

אני מרגישה שלא בא לי לשבת עם אפחד ומעדיפה לשקוע מול המחשב..

מרגישה שאין לי על מה באמת לדבר, מה באמת להגיד..נוסף לזה אמא שלי בשנתיים האחרונות נכנסת ויוצאת מבתי חולים לאחר שניצחה פעמיים את מחלת הסרטן, ועוברת כל מיני סיבוכים של אחרי,

אני משרה עליה אנרגיות חיוביות ונותת לה את כל הכוחות לנצח וזה עובד,

אני מאמינה שגם בזכותי היא יצאה מזה אבל בבפנים שלי, אני כבר גמורה..

בנוסף לזה הייתי בקשר שנגמר והיה לי קשה להשלים עם זה, בימים האחרונים הכל נסגר בצורה סופית..

הייתי במפשים אצל פסיכולוגית בחצי שנה האחרונה, לא נראה לי שזה עזר במשהו, לא הייתי אני שם, לא ידעתי איך ומה לשתף למרות שכביכול, זרמתי שם בשיחות חיכתי שהזמן יעבור. (פסיכולוגית דרך קופת חולים, בחינם..ובקיצור אחרי שחפרתי,

הגעתי למסקנה שאולי אני צריכה להתחיל לקחת כדורים ולהחזיר את החיים שלי למסלול..אני חושבת שאני בן אדם עם יכולות ופוטנציאל עצום.. רק שאין לי כבר כח.. \:

רציתי לשאול איזה כדורים מומלצים לי בכדי שאגש לרופא משפחה..

אשמח עם בכל זאת לא תרשמו לי לגשת לרופא, אני באמת אשמח לחוות דעת גם מכאן.

אז בגדול,

אין לי חרדות,

אני לא אובססיבית לדברים, אולי לא יודעת את הגבול בין אהבה ואובססיה אבל אין לי איזה OCD מוגדר..

אני מאוד בריאה מבחינה פיזית.

וכן, יש לי הפרעות קשב וריכוז, בשנה שעברה במהלך לימודים נטלתי קונסרטה בימי לימודים..אני מודה לכם על הסבלנות!

תודה ענקית!
שלום רב ,
בגיל 22 עברתי ניתוח להוצאת ציסטה משחלה , ניתוח שאמור היה להיות קל והסתבך עם פתיחת בטן , זיהום ושוב ניתוח . לאחר כשנה התמוטטתי נפשית , ולאחר תקופה הבנתי שאני זקוקה לעזרה מיידית , התקפי פאניקה קשים , דיכאון , לא יצאתי מהבית חצי שנה ועוד'. כיום אני סובלת מאנדרומטריוזיס שמגיע כל מחזור ולוקח ממני הרבה כוחות נפשיים וכאבי בטן קשים , הכוללים התעלפויות . טופלתי שנים בסרוקסט , ועברתי לציפרלאקס והיום אני עם אסטו , וטפו וטפו , למדתי להרגיע את עצמי במקרי התקפי פאניקה , כך שאין צורך באלפרליד . אני כבר לא צעירה מתקרבת לגיל 40 , ודי חוששת מהריון ולידה . אני לא מצליחה להכנס להריון בגלל האנדומטריוזיס , וצריכה טיפולים .
שאלתי היא האם קיים טיפול , שיכול לעזור לי להתגבר על הטראומה הפיזית שעברתי אחרי הניתוח , כי המוח שלי לא מפסיק לשחזר 15 שנים אחרי את כל מה שעברתי .
אני חרדה מהרדמה כללית , מחיטוט בגוף שלי , והאם להיות אמא אינה משימה קשה לאור הדיכאון והחרדות , עצתך בבקשה !! אני רוצה להיות אמא רק חוששת להתמוטט שוב .
תודה
 
נ
08:49 19.10.10
שלום ד"ר
הלכתי לפסיכאיטר בשל חרדות והתקפים חזקים מאוד. וחוסר חשק מוחלט מלבד מה שצריך לעשות עבודה טיפול בילדים שלי וכו' אבל לא יוצאת או מבלה גם בנסיעה אני סובלת מהתקפים נוראים .
קבלתי המצלצה מרופא ממוחה לקחת רסיטל או ציפרלקס אני מפחדת לקחת כדורים
השתמשתי כמה פעים בכדורי הרגעה זה עזר לא גרם לשמחה אבל שיחרור בהחלט כן
מה דעתך על גרייה מגנטית האם יעיל למה שסיפרתי ? אציין שלהגיע לרופא ליעוץ סבלתי מהתקפים נוראים זרמים בפנים לחץ הרדמות רגלים וידים וכל זה ואני לא נהגתי
מה עושים?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
13:55 19.10.10
שלום. ציפראמיל וציפרלקס -תרופות יעילות ובטוחות ממשפחת חוסמי ספיגה חוזרת של סרוטונין (SSRI). משתמשים בתרופות האלו בדיכאון, טיפול בהפרעה כפייתית (obsessive-copulsive disorder), בהפרעת חרדה (panic disorder), ובתסמונת קדם וסתית.
מידע נוסף על טיפול בדיכאון וחרדה כולל גרייה מגנטית ניתן לקרוא בכתבות: http://www.beok.co.il/SelectedArticle.aspx?ArticleID=6148
http://www.beok.co.il/SelectedArticle.aspx?ArticleID=5477
http://www.beok.co.il/SelectedArticle.aspx?ArticleID=7705
תרגישי טוב,
בברכה
אני מפחדת מתלות בכדורים ושמעתי מאנשים שזה לא תמיד עוזר האם זה הטיפול הכי יעיל להתקפים ודיכדוך ועצבים וחוסר שקט אני רוצה ללכת על הבטוח ביותר ולהתרפא באופן סופי. הפחד שלי להיות כמו המון שהתחילו עם כדורים ולא מצאו פיתרון ועדין סובלים וממשיכים עם כדורים לאורך כל החיים
האם הטיפול לחרדה לחץ ודיכדוך מועיל הטיפול ההגריה מגנטית לפני טיפול בכדורים
האם בארץ טופלו והבריאו?
 
נ
11:36 20.10.10
באיזה כדור יש הכי פחות תופעות לוואי?
 
נ
13:02 21.10.10
שלום רב,

אשמח להסבר אמיתי , אני סובלת מחרדות לחץ וחוסר חשק משכנעים אותי לקבל טיפול כמו ציפרלקס , קשה לי להאמין , הריי המון אנשים מקבלים תרופות אך התרופות האלה לא מרפאות אלה מחלישות את ההתקפים. יש לכם עצה לטיפול אשר ירפא מחלה מסוג זה. ולא תחזור לעולם!
 
נ
11:33 20.10.10
נ
אני בת 29 ומשתמשת ב- URAMOX כבר 3 חודשים, בשל לחץ תוך עיני (ככה"נ פפילדמה), ואני חושבת שהתרופה גורמת לי להיות במצב של דיכאון תמידי שבא לידי ביטוי בעייפות כרונית, ירידה בתפקוד,בכי, מחשבות אבדניות וכו'. מעולם לא סבלתי מדיכאון (לפחות לא אובחנתי ככזאת)ואני לא יודעת האם לייחס את זה לתרופה או שמא מדובר בצירוף מקרים.

אשמח לשמוע את דעתכם, תודה.
 
ספיר
16:25 11.10.10
אני וחבר שלי עוד כמה חודשים נהיה בני 18, אנחנו ביחד חצי שנה...
אנחנו גרים כשעה מרחק נסיעה (אבל נפגשים הרבה)... אם אני משווה את הקשר שלנו לקשרים של זוגות אחרים שאני מכירה בגילנו, יש הבדל של שמים וארץ. הקשר שלנו הכי אמיתי וטוב שיש, כנה, יש רגעים מצחיקים, אבל יודעים גם לדבר על הדברים הרציניים כשצריך. שנינו מרגישים אהבה בטירוף אחד לשנייה. הבעיה התחילה לפני שבוע בדיוק, כשהחבר התעורר בערך ב3 בלילה בפתאומיות, התחיל להזיע ולרעוד ומחשבות רעות ממש באו לו לראש, הוא פתאום לא ממש הרגיש כלום והיה בסטרס עצום. (מה שנראה כשהתקף חרדה..) מאז, במשך השבוע נפגשנו פעמיים... עד יום שבת- כולל- הוא היה בסוג של דיכאון (אני אומרת "סוג של" כי אני לא רוצה לאבחן סתם, לא מסמכותי, אבל כך היה נראה).. היו לו מחשבות רעות, גם עלינו וגם בכללי... לא היה לו חשק לעשות כלום. מידי פעם היו לו כמו "פרצי אהבה" או פרצים כאלה של הרגשה טובה (ככה אנחנו קוראים לזה [: ), אבל גם חלפו בסופו של דבר... יום שישי היה היום הכי קשה. הוא טוען שלא בא לו כלום, ומצד אחד אומר לי שהוא לא יכול לחשוב על פרידה ממני, אבל מצד שני הוא לא מרגיש את אותה החמימות בלב (מצידו..), למרות שבפרצים הרגעיים האלה הוא כן מרגיש שהוא הכי אוהב...
אתמול והיום היה לו שיפור משמעותי במצב הרוח, כבר לא יושב כל היום עם מחשבות רעות ודיכאון. אבל ההרגשה שלו לגבינו עדיין לא סגורה. כמו שאמרתי, יש לו רגעים שהוא מרגיש שהוא אוהב ומרגיש את החום הזה בלב, אבל אחרי כמה זמן זה נעלם וחוזר הבלבול לגבינו וחוסר ההבנה. אני אופטימית, ואני חושבת שזה תוצר לוואי של ההתקף חרדה שעשה לו טראומה נוראית, של הבלבול הזה, שלא תמיד חייבים להרגיש בשיא האהבה, שלכל אחד יש רגעים שהוא רוצה קצת להתבודד...
מצד שני, אחרי שהוא אומר לי "אני אוהב אותך" הוא כבר מרגיש יותר טוב.. ואני מאמינה שאהבה זה לא משהו שיכול להתהפך בלילה אחד... ועובדה שכן יש לו רגעים שזה חוזר אליו...
אני מבולבלת ואובדת עצות... למרות שאני אופטימית, זה קשה .
מישהו מכיר מקרים דומים?
ממש תודה למי שקרא..
 
ד''ר אירנה נתנאל  
15:13 19.10.10
ספיר שלום,

הדרך הטובה ביותר לעזור לחברך זה לעודד אותו לפנות לאבחון מקצועי ומעמיק אצל פסיכיאטר. אם זה יקל עליו תציעי לו את תלווי אותו ותשבי יחד איתו אצל רופא. הרופא ינסה להבין אודות התופעה ויסביר לך ולו כיצד להתמודד עם המצב.

חזקו ואמצו!

אלונה ואירנה תודה רבה לך אתן מקסימות !!!1
 
ד''ר אלונה גוברמן  
14:03 19.10.10
שלום. תודה על פניעתך לפורום.
נשמח לענות על שאלות נוספות
בברכה,
 
רותי הדר
07:08 18.10.10
שלום , שמי רותי ואני סובלת מדיכאון בתקופה האחרונה , לפני מספר חודשים ניסיתי להתאבד אבל לא הלך לי והנה אני כאן. הפסיכולוגית שלי אומרת שאני כבר במצב טוב יותר משום שאני זועקת לעזרה ורוצה למצוא מקום מתאים ותומך על מנת לצאת מהמצב. אושפזתי בצפת והמקום עוד יותר מדכא - חשבתי שאני בסרט אימה.
האם יש מקום "נורמלי" שיכול לתת טיפול ובמקביל לעודד נפשית , לי נראה שלא מבינים אותי ושאנחנו עדיין בפיגור גדול באשר לצורת הטיפול .
מודה מראש על התגובה
רותי
 
ד''ר אלונה גוברמן  
13:48 19.10.10
שלום. אני מאוד ממליצה להיות במעקב וטיפול. את יכול לפנות לתחנה או מרפאה לבריאות הנפש במקום מגוריך (טיפוליים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים בחינם) או קליניקה פרטי ( יש החזר כספי מהקופת חולים).
תרגישי טוב,
בברכה,
+ הוספת הודעה
   1 ...  76  77  78  79  80  81  82  83  84  ...  203  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה