בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 80

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
שרון לויט
לפרטים נוספים
רציתי לדעת בבקשה אם ידוע לכם על הישתתפות קופת חולים(מאוחדת) בטיפול בגרייה מגנטית . אלי
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:42 16.08.10
שלום. לצערי עדיין אין השתתפות של קופות חולים בגרייה מגנטית למוח.
בברכה,
שלום,אני רוצה לדעת בבקשה אם אני סובל ברוב הזמן מדיפרסייה ופעם בכמה שנים במאנייה לכמה חודשים (רק אם אני לא לוקח למיקטל) ואני מטופל ב150 וייפקס ו150 למיקטל,האם אפשר להוסיף גםרמוטיב, והאם לפי דעתך זה יכול יחד עם התרופות שאני לוקח
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:40 16.08.10
שלום. שילוב של ויאפקס ורמוטיב לא ממולץ. תדבר עם רופא המטפל שלך.
בברכה,
 
אורית
18:36 15.08.10
מטופלת מזה מספר חודשים(4 חודשים בערך) ברסיטל 40 מ"ג עקב התקפי חרדה שחזרו לאחר שנה ללא טיפול רפואי.
היה קשה להתרגל לכדור שוב ונעזרתי בקסנקס ולאחר מכן בקלונקס לעיתים קרובות(כ3 פעמים בשבוע).
עכשיו אני מרגישה טוב יותר-ההתקפים חלשים מאוד אך עדיין אני מרגישה כל יום כמעט במועקה קשה וכאילו ההתקף עומד לו בפינה ועומד לפרוץ.
הסימפטומים הרבה יותר קלים אם בכלל אך למה אני מרגישה את המועקה הזאת עדיין?
אציין כי אני לא בדיכאון(גם אובחנתי ע"י פסיכיאטר) אך אני כן בלחץ בחיי היומיום שכבר הפך להרגל בחיים.
האם זה הגיוני שאחרי שאני נוטלת קלונקס 0.25 מ"ג למחרת אני מרגישה מועקה אף יותר גדולה?
אנא תשובתכם הדחופה כדי שאדע האם מצב זה יכול לעבור ומהן הסיבות לכך? תודה.
שלום,
האם מישהו מכיר קבוצת תמיכה בחיפה\קריות\עכו להורים לנערה מתבגרת הסובלת מדיכאון ?

תודה.
בן 43 (לפני 10 שנים לקחתי עקב כאבי בטן לא מוגדרים אפקסור כחצי שנה ,מצד אחד נרגעתי והפסקתי אותו לאחר חצי שנה במכה אחת, מצד שני תופעות לואי מגיעלות בחילות חשק מיני וכו)
כיום לאחר 10 שנים הובחנתי כאסמתי ולאחר שימוש כשנה במשאף גם אותו הפסקתי עמצאית וובדיקות שעשיתי (לאחר שלא לקחתי משאף חודש) רןפא הראות אמר לי שבעיות הנשימה והדופק החזק זה חרדה מתרופות והמליץ על ציפרלקס. שאלתי העיקרית לאחר סקירה מקיפה על האתר
נראה שכל מי שהתחיל עם מעגל הכדורים לא מפסיק ונהפוך רק מגדיל מינון עם השנים. האם יש אפשרות לכדורים לייט או מינון נמוך לחודש חודשים ולהפסיק , או שמא לאחר שהתחלתי אני לא ארצה להפסיק, ההרגשה הכללית שלי שהיא באופו יום יומי היא : כחצי שעה לאחר השקמה בבוקר אני מרגיש דפיקות לב (בלי קשר למחשבות או חרדות - פשוט מרגיש פעימות לב מוגברות - הדופק קבוע 58-60) כמו כן הרבה פעמים נשימה עמוקה משהו כמו "הנחת רווחה"- ואי יכולת לקחת אויר לעומק הראות , ואחרון הכי מעצבן כאבי חזה בנשימה- כל התאור הזה כבר כ10 חודשים. (בדיקות דם, מיפוי לב -תקין )בדיקת תפקודי ראות אחרונה כאמור תקינה (וזאת ללא שימוש במשאף).
לאן אני הולך מכאן ....
אין לי כוח להרגיש את הגוף ודפיקות הלב הללו.
נ.ב אני ישן מצוין בלילה אולם במידה ומתוערר (בגלל ילד שמעיר אותי או רעש-אז קשה לי לחזור להירדם )
 
זהבה
07:32 11.08.10
שלום,
רציתי לדעת אם יכול להיות מצב של אלריגה או תגובה לא טובה לתרופות של SSRI?אני סובלת מחרדות. לקחתי לפני כשנש סרטרלין שעשה לי מאוד רע והפסקתי בשבוע הראשון. ניסיתי VPAX חודש וחצי וחוץ מבחילות וקצת רוגע לא עזר לי מעבר לכך. אחרי חצי שנה אני מתחילה אסטו(ציפרלקס) חצי כדור. אני מרגישה שקשה לי ואני נזכרת במה שעברתי בהתחלה...
האם יש דבר כזה שאני לא אוכל לקחת כדורי SSRI או שאני פשוט בלחץ מלקחת כדור וקשה לי להתרגל אליו? חשבתי שאחרי ניסיון של שנה אני אוכל לעמוד בלהתחיל ליטול כדורים ועכשיו עולים לי כל הפחדים.מה נחשב לאלרגיה לכדורים או לתגובה חריפה ???התגובות שיש לי זה מעבר לחוסר שקט ומתח, נמלולים בחילות וכאבי בטן.
אשמח לתגובה,
זהבה.
האם יכול להיות שכדורים נוגדי דיכאון שאני התחלתי לנטול לפני שבועיים יכולים לגרום להרגשת שובע תמידית ואיבוד תיאבון כליל.

כך אני מרגיש כבר שבוע ואני לא מקיא ואין לי בחילות. אני פשוט לא רעב בכלל ולא צמא.

הרגשה מוזרה

אני בן 35,עם בריאות טובה ותיאבון מצויין ונוטל אנדרונקס נגד דיכאון.
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:27 10.08.10
שלום. יש מעט מיקרים ,שבהם שימוש בתרופה נגד דיכאון בשלב הראשוני של הטיפול יכול להגביר את תחושת החרדה, דיכאון ותסמינים גופניים . במידה וקיים מרכיב של חרדה בתמונה קלינית, מומלץ להוסיף לטיפול תרופה מקבוצת בנזודיאזפינים (לדוגמה קסנקס) למשך תקופה קצרה.
בברכה,
 
אילה
11:48 06.08.10
מבקשת לדעת לכמה זמן משפיע הלוריוון
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:25 10.08.10
שלום. לוריוון משפיע למשך 12-18 שעות
בברכה
 
יקירה
08:58 10.08.10
אני פורשת מהעבודה לפנסיה מוקדמת ואני מלאת חרדות ופחדים
מה עלי לעשות עם עצמי בבית בנותי נשואות וגרות מחוץ לעיר בה
אני גרה מה הפתרון ומהן האפשרויות .
 
שי
23:52 08.08.10
אני בן 27 כמה שנים אם חרדה כללית שנמשכת כמה ימים ואף שבועות לפני כמעט שנה אפילו קצת פחות התחלתי טיפול תרופתי שהתחיל בציפרלקס 5מג 10 מג 15 דבר לא הועיל עברתי לאיקסל 50מג אחרי שחשבתי שהגעתי לנחלה היה לי את הכייף הכי גדול הייתי ללא חרדות חודשיים בערך דבר שהחזיר והחייה אותי.הייתי ועודני במצב קצת לחוץ עקב שינויים בעבודה והחרדה חזרה והרימה את ראשה כאילו דבר לא קרה חזרתי אחורה יש לי חרדה פיזית וגם מחשבות לא הכי נעימות.בקיצור ניראה לי שזהו צריך ללמוד לחיות אם זה אני רוצה להפסיק אם התרופה איקסל מה אני צריך עשות ?גם ככה ניראה לי שדבר לא באמת עוזר אלא רק מכהה את התחושות איך מפסיק את השימוש
 
ד''ר אירנה נתנאל  
17:13 09.08.10
מוטי שלום,

ניתן להפסיק את התרופות במידה ואתה מצוייד היטב בכלים שמאפשרים לך שליטה בחרדה. כלים אלה ניתן ללמוד בגישה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). ניתן לשלב גם ביופידבק. כלים אלה מאפשרים שליטה מירבית בהווה וגם לטווח הארוך. הדבר תורם להתמודדות יעילה עם החרדה ומניעת הישנותה בעתיד.

אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
 
מוטי
19:14 09.08.10
אוקיי בכל זאת איך אני מפסיק תתרופה
 
אבודה
01:21 09.08.10
אני כבר פעם שרביעית שקעתי לתוך דיכאון שאני לא יודעת איך לצאת מימנו מפחדת מהכול לא מסוגלת להמשיך לחיות ככה מבקשת עזרה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
17:23 09.08.10
שלום לך,

הדרך היעילה ביותר להתמודד עם דיכאון היא שילוב של תרופות אנטי דיכאוניות ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). הכלים שלומדים ב CBT מאפשרים למנוע הישנות של דיכאון.

בברכה,
 
אנונימי
21:43 08.08.10
שלום לכם,
אשתי מאוד עצובה בחודשים האחרונים, אנו לא מצליחים להרות למרות נסיונות חוזרים ונשנים- לאחרונה התחלנו טיפול ובינתיים ללא הצלחה.
יש לנו ילד אחד בן שנתיים וחצי ולאחרונה אשתי עצבנית מאוד ביחס אליו- היא כמובן אוהבת אותו אהבה עזה אבל לעיתים היא מתנהגת אליו בעצבנות יתרה.
לאחרונה הילד אף החל מעט לגמגם.
אשתי לאחר כל פעם שזה קורה בוכה ומאשימה את עצמה שוב ושוב על מה שקרה- דבר שלא גורם להפסקת ההתנהגות.

אודה לכם מאוד לכל עזרה- היא לא רוצה פסיכולוגים ולא רופאים, בשל חוויה לא טובה עם פסיכולוגית שלא עזרה לה כלל.

תודה רבה.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
16:58 09.08.10
שלום לך,

אם פסיכולוגית אחת לא עזרה, לא כדאי לעשות הכללות. כדאי להמשיך ולחפש איש /ת מקצוע שאיתו יהיה קשר טוב. יתכן ושיטת הביופידבק יכולה מאוד לעזור לאשתך לחזק את שליטתה בתגובות כלפי הילד, לווסת מתחים, דאגות ולחצים. זה יכול מאוד לעזור לה גם לעבור תקופה לחוצה של ניסיונות להרות.

אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
דודתי בת ה-59 נוטלת תרופות כבר 5 שנים. לפני שנה מצבה החמיר והיא ניסתה אף להתאבד לפני 3 חודשים. היא מאוד רוצה לחיות אך יא הסתבכה עם הכדורים, כל הזמן מחליפים לה כדורים ויש להם תופעות לוואי קשות. היא כל היום שוכבת ולא יכולה לתפקד כמעט. היא כבר לא יכולה לשאת את הסבל והגהינום שהיא חיה בו. מה האופציות שיש לה חוץ מלמות ?
מה עוד אפשר להציע לה ? היא חוששת מאישפוז, לא רוצה זריקות ולא רוצה לראות מקרים קשים. מה קורה שם באברבנל ? האם באמת זה כ"כ מפחיד להיות שם? איך היא תעביר את היום? האם תוכל להשתחרר מתי שתרצה ? הרופאה אמרה לה שאי אפשר להכריח אותה להתאשפז . בל היא במצב קשה, היא עלולה כל יום להתאבד. כל יום עושים לה" ביביסטר", אך בלילה היא יכולה לבלוע את הכדורים ופשוט לא להתעורר. מה לעשות, האם יש מומחה מס' 1 שיש לו הצלחות מוכחות בטיפול במקרה כזה ? היא רוצה לחיות, היא אומרת שהיא לא רוצה שיזרקו עליה חול (כלומר למות).
מבקשת יעוץ והסבר מה קורה לה, למה היא טעונת שהכדורים גמרו לה על המוח, ומרות זאת, היא מדברת בצלילות דעת ולעניין.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
16:50 09.08.10
יפית שלום,

ממכתבך לא ברור ממה דודתך סובל. מחשבות אובדניות יכולות להיות מהרבה סיבות. העזרה היא לא בסימפטום (מחשבות אובדניות) אלא בשורש הבעיה (המחלה עצמה). אם תוכלי לברר ממה היא בדיוק סובלת אשמח להתיחס בצורה יותר נקודתית. בכול אופן, הסימפטום מעיד על כך שהיא לא מאוזנת מספיק מבחינה תרופתית. בנוסף, ישנם טיפולים לא תרופתיים שמאוד יעילים כמו למשל, גרייה מגנטית למוח (TMS) או נזעי חשמל (ECT).

אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
 
אורן מהקריות
15:18 07.08.10
להרגיש כך?
בן 62.5
בדרך כלל בריא..מטופל לחץ דם קדקס וזודיפ תיאזיד
===================================
בכל השנים של בגרותי כמעט כל יציאה מהבית לחו'ל או למלון לכמה ימים דהיינו ללון מחוץ לבית גורמת לי לאיזו התרגשות או חרדה כלשהי וזה מתבטא בטעם כזה בלשון..כמו צריבה..גראפסים כל הזמן ואני מבין שמשהו קורה לי למין התרגשות או מתח כזה.
[כל השנים הייתי בייעץ ובכל מיני מומחים וכולם אמרו לי אין לך כלום,הבינו שאולי כדורי הרגעה שונים יועילו לי.
אז באמת נטלתי מידי זמן אבל כשראיתי שזה נמשך ונמשך הסימפטומים הללו רופאת המשפחה רשמה לי ציפרלקס.
מה דעתכם?
מה בעצם אני עושה כאן עם עצמי,האמנם כדורים ההרגעה הללו לניטין או קלונקס אולי מיטיבים עימי אבל הם ממכרים ומזה אני חושש.

כעת התחלתי השבו ציפרלקס וששה ימים שאני עדיין עם חצי כדור של 10 מג ומחרתיים כבר אמשיך בכדור שלם.
השינה ככה ככה..התיאבון בסדר.
אז מה בעצם יועיל יותר הציפרלקס לתקופה מסויימת או כדורי הרגעה לשבועיים?

תודה על הסבלנות וההקשבה
 
שירן
18:50 25.07.10
שלום רב לכל העוזרים!!
לפני כשבועיים רשמתי הודעה אך ללא כל התייחסות.
אני צריכה את עזרתכם בהקדם.
אני לוקחת אסטו 10 מ"ג כדור וחצי כבר חודש אני עם כדור 1 של אסטו 10 מ"ג וזה לא עזר והפסיכיאטר שלי אמר לי להעלות לכדור וחצי אני ככה כבר 4 ימים יש שיפור אך עדיין לא משמעותי.
עד מתי אני צריכה להמשיך בכדי להרגיש שיפור משמעותי.?
בנוסף לקחתי קסנאקס אקס אר במשך חודש כדור 0.5 מ"ג ליום והפסיכיאטר שלי אמר לי לרדת מיזה והיום לא לקחתי בכלל,השאלה שלי האם אני צריכה להפסיק במכה או שבהדרגה,כי עכשיו בגלל שהפסקתי יש לי טיקים בגוף.
אם אני צריכה להפסיק בהדרגה איך עושים את זה,כי הפסיכיאטר שלי אמר לי להפסיק מכה ללא הדרגה אבל אני מרגישה טיקים,האם זה בסדר וזה יעבור או שצריך לעשות משהו בנידון?

תודה רבה!!!
 
טלי
19:04 01.08.10
שלום רב,

אני פונה אליכם עבור אחי,

יש לי אח בן 28 שסובל מדיכאון מתמשך.
כבר שנים שהוא לא נמצא בעבודה מסודרת,מרבית היום הוא סגור בחדר ,בחושך ללא טלויזיה ,מעט מהזמן הוא נמצא במחשב.
ישן בימים ,ער בלילות...
זוגיות לא היתה לו כבר מגיל 21 ,לא מתראה עם חברים ,רוב הזמן עצבני .
אני נפטר כאשר הוא היה בגיל 8 ולדעתי הוא עדיין לא הצליח להתגבר על כך.
הוא לא מוכן לקבל יעוץ פסיכולוגי וטוען כי לו מעניין אותו מה יקרה ,מה שיהיה יהיה.
הוא חי כי צריך לחיות.
מרבית הזמן אנחנו "הולכים על ביצים " איתו מהפחד שיעשה משהו לעצמו.
אשמח לעצה מה עושים במצב כזה.

בברכה,

טלי.
 
ד''ר אלונה גוברמן  
23:04 03.08.10
שלום. אם האדם מסרב להבדק ,לקבל עזרה , ניתן להפעיל דרך נוספת באמצעות רופא משפחה. אפשר להציע לאדם לגשת לרופא המשפחה כדי להתייעץ בקשר לתוספי מזון טבעיים שיקנו יותר כוחות ואנרגיה או במטרה לבצע בדיקות דם כדי לעלות על קיומה של מחלה גופנית שגורמת לחולשה. רופא המשפחה ידע לאבחן שמדובר בדיכאון ויפנה את האדם לטיפול מיידי.
כמובן, שחשוב לעדכן את רופא המשפחה לפני הפגישה במה מדובר ושמטרת הפגישה הינה לגייס את אחיך לקבלת טיפול מקצועי. רופא המשפחה יכול גם לתת תרופות אנטי דיכאוניות במסגרת העזרה הראשונה

בברכה,
 
מירית
06:39 01.08.10
לפני כשנה וחצי נתקפתי במחשבות טורדניות שלא הרפו, וגרמו לי לאיבוד שליטה
טופלתי בציפרלקס 20 מ"ג במשך כ10 חודשים.
בתקופה זו עליתי במשקל 14 ק"ג .
תוך כדי לקיחת הכדורים טיפתי גם בטיפול קוגנטיבי שהיה מצוין.
יכולתי להמשיך לחיות עם הכדורים "באידליה" אך לצערי ההשמנה היא זו שהביאה אותי להפסיק.
עכשיו שהמחשבות חזרו אני חייבת לומר שאני פשוט פוחדת לקחת את הכדורים מהחשש להשמנה נוספת.

האם ישנם כדורים שעושים את ה"העבודה" כמו הציפרלקס אך ללא ההשמנה?

תודה
 
ד''ר אלונה גוברמן  
22:55 03.08.10
שלום
מכל התרופות מקבוצה ssri צ'פרלקס גורם להשמנה רק לעיתים רחוקות מאוד.
עלייה במשקל קורה מסיבות שונות: שינויים מטבוליים, עלייה במצב הרוח , גורמת לעליה בתיאבון וכו'.
חשוב לעשות פעילות גופנית . תשגיחי על התיאבון ותרגישי טוב.
אשמח לענות על שאלות נוספות
בברכה,
 
נתן
21:07 01.08.10
שלום שמי נתן ואני סובל מבעית חרדה קיצונית אני בן 13 ויש לי סיוטים כל לילה על היחרבות העולם... מוות... מלחמות גרעיניות וכל מני דברים שקשורים שאני מפחד שיקרו לאמא שלי. סבתא שלי מתה מסרטן אז אני מפחד שאמא שלי תמות. אני לא יודע אם פריזמה יעזור לי - ובכלל אני לא לוקח כדורים אני מפורר, זה הגיע למצב שאני לא מסכים לצאת מהבית, ואפילו אני מעדיף ללכת איתה לעבודה
מה עושים!?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
22:40 03.08.10
שלום. אני מאוד ממליצה לפנות לרופא משפחה או לפסיכיאטר /פסיכולוג של ילד ומתבגר לצורך איבחון ועזרה. לא לקחת שום טיפול תרופתי בלי התייעצות.
בנוסף ,אתה יכול לפנות לפורום של ילדים ונוער.
בברכה,
 
אנומימי
14:30 01.08.10
רציתי לדעת כמה עולה טיפול קוגנטיבי בתודה מראש
PER מפגש
 
ד''ר אלונה גוברמן  
22:28 03.08.10
שלום. תפנה לקליניקה טל: 036962733/45
בברכה,
 
אורנה
22:24 02.08.10
אני לוקחת משהו כמו 5 שנים רסיטל, והפסיכיאטר שהביא לי בזמנו את הכדור אמר שאני יכולה להפסיק את הכדור, אני בנתים בלי הכדור משהו כמו שבועים ויש לי סחרחורות והוא אמר שככה זה.
ואני שואלת כאן, זה בסדר? אמורות להיות סחחורות?
יש לי איתו פגישה עוד שבוע אבל אני לחוצה ורוצה לדעת מה קורה בנתים..
מישעהו יכול לעזור לי כמה שאפשר?
על ההרגשות? ותופעות הלוואי?
תדוה רבה!
 
ד''ר אלונה גוברמן  
22:36 03.08.10
לאורנה שלום
הפסקה פתאומית של רסיטל יכול לתת תופעות לוואי לא נעימות כולל הדברים שאת מתארת. כדי שתתייעצי עם הרופא. בדרך כלל יורדים לחצי כדור ל 10 ימים ואז אפשר שבוע נוסף של חצי כדור יום כן ויום לא. ואז מפסיקים. צריך לקחת בחשבון שלפעמים המצב בקליני שטופל בעזרת הרסיטל יכול לחזור בשנית
בברכה,
+ הוספת הודעה
   1 ...  76  77  78  79  80  81  82  83  84  ...  196  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה