בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 80

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
שרון לויט
לפרטים נוספים
 
יאיר
10:15 23.02.11
שלום ד"ר.
האם התרופה ויאפקס XR במינונים גבוהים 225-300 מ"ג מתאימה לטיפול בהפרעות חרדה למרות שמשפיעה משמעותית על הגברת נוראדרנלין?
הרי במצבי הפרעת פאניקה יש הפרשה מוגברת של נוראדרנלין ואדרנלין...כך שזה לא כל כך מסתדר הגיונית.
תוך כמה זמן ניתן לבחון את האפקט של התרופה על הפרעת חרדה ולהתרשם מיעילותה?
ושאלה נוספת,האם תוספי מזון בכדורים (כמו חומצות אמיניות/חומצות שומן/ויטמינים/מינרלים) יעילים כתוספת לתרופות במקרים של הפרעות חרדה?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
11:33 25.02.11
שלום. ונלאפאקסין, תרופה נוגדת חרדה ודיכאון, המעכבת ניצול חוזר של סרוטונין ונוראפינפרין במוח. תרופה זו נמצאה יעילה בטיפול בחולי דיכאון וחרדה,במצבי דאגנות יתר (generalized anxiety). השפעה של הכדור מורגשת תוך מספר שבועות. הטבה מלאה לאחר 6-8 שבועות. באתר של קליניקה שלנו קיים חומר על הפרעות חרדה.
בברכה,
האם גם במינונים הגבוהים של התרופה 225- 300 מ"ג בצורה ה-XR התרופה נוגדת חרדה?
שלום.
בת זוגתי סובלת מזה כמה חודשים מדבר הדומה להתקפי חרדה בכל בוקר כשהיא מתעוררת. זה מתבטא בחוסר אוויר, קצב לב מהיר ולא סדיר, הזעה, תחושות יאוש ודיכאון.
זה קורה כל בוקר, ונמשך בין חצי שעה לשעתיים-שלוש.
היא כמובן פנתה לטיפול ורואה פסיכולוג מוסמך, אבל רציתי לדעת אם יש לתופעה הזאת הסבר אחר מלבד הסבר פסיכולוגי\פסיכאטרי. יכול להיות שיש עניין פיזיולוגי לא פתור? חוץ מזה, מעיון בפורום זה ובאחרים לא נתקלתי במקרים דומים. אולי אתם מכירים? דרכי פתרון או סתם התמודדות. כל מידע על דברים דומים יוכל לעזור.
תודה
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:13 09.12.09
לניר שלום. צרפתי לך כאן משהו על התקפי חרדה.
"התקפי חרדה מכונים גם התקפי פניקה או הפרעת פניקה. משמעות השם נובע מתגובת בהלה חריפה שמתרחשת שוב ושוב ללא סכנה מציאותית אובייקטיבית.
אנשים הסובלים מהתקפי חרדה חווים אפיזודות של בהלה אשר גורמת להם להרגיש כאילו יש להם התקף לב או שהם עומדים להשתגע, ללא כל סיבה נראית לעין. תסמינים כוללים דפיקות לב, כאב או אי נוחות בחזה, הזעה, רעידות, תחושות של דקירות, שריפה פנימית, תחושה של חנק, פחד ממוות, פחד מאובדן שליטה ועוד. התקפי חרדה מופיעים פעמים רבות יחד עם אגורפוביה, או גוררים אחריהם היווצרות אגורפוביה (המנעות ממקומות מהם המילוט עלול להיות קשה בעת ההתקף – ראו פירוט בהמשך).
התקף חרדה -התקף מוגדר כהופעה פתאומית ורבת עוצמה של בהלה, פחד או אי נוחות, המגיעה לשיאה בתוך 10 דקות לערך וכוללת לפחות ארבעה מהתסמינים הבאים, ללא אינדיקציה לאירוע רפואי אובייקטיבי (כגון התקף לב, לחץ דם גבוה וכדומה):
* תחושה של סכנה קרבה
* הצורך להימלט
* דפיקות לב
* הזעת יתר
* רעידות
* קוצר נשימה
* תחושה של מחנק
* כאב, דקירות או אי נוחות בחזה

* בחילה או אי נוחות בדרכי העיכול* סחרחורת

* דפרסונליזציה: תחושה שהדברים אינם מציאותיים.

* פחד מאובדן שליטה או פחד מ"יציאה מהדעת"

* פחד ממוות

* דקירות קלות

* גלי קור או חום
ישנם שלושה סוגים של התקפות פניקה:

* פתאומית – ההתפקה מופיעה "יש מאין", ללא כל אזהרה וללא כל סיבה הנראית לעין.

* מצבית – מצבים שבהם הפרט תמיד סובל מהתקף, למשל כניסה למנהרה.

* נטייה למצביות – מצבים בהם קיימת סבירות שהפרט יסבול מהתקפת פניקה, אם כי זו אינה תמיד מתרחשת. לדוגמא, פרט אשר לפעמים סובל מהתקפות פניקה בעת נהיגה.
אבחון פסיכיאטרי של הפרעת פניקה מחייב הופעת שתי התקפות פניקה פתאומיות לכל הפחות, ואחריהן לפחות חודש אחד בו היחיד מודאג מהישנות ההתקפות. הסובלים מהפרעת פניקה נוטים כמו כן להתקפות בעלות נטייה למצביות. התדירות והחומרה של ההתקפות משתנה מאדם לאדם. יש אשר עלולים לסבול התקפות חוזרות במשך מספר שבועות, ואחרים שעלולים לסבול מפרץ קצר אך חמור של התקפות קצרות. הסובל מהפרעת חרדה נוטה לדאוג בקשר לתוצאות הפיזיות והרגשיות של התקפות הפניקה. רבים משתכנעים כי ההתקפות מעידות על מחלה אשר לא אובחנה והם יערכו בדיקות רפואיות לעתים קרובות. גם כאשר תוצאות הבדיקות שליליות, אדם הסובל מהפרעת פניקה ימשיך לדאוג כי יש לו מחלה פיזית. יש אשר ישנו את דפוסי ההתנהגות שלהם, למשל יימנעו ממקומות בהם התרחשו התקפות פניקה בעבר, על מנת למנוע הישנות ההתקפות בעתיד. "

מחקרים מראים ששילוב של טיפול תרופתי עם תרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT) פרטנית או קבוצתית מאפשרת שליטה על החרדות ומונעת חזרתיות של החרדה למשך 6 שנים לאחר הפסקת הטיפול התרופתי

 
יוסף
20:36 24.02.11
שלום שמי יוסף גם לי יש חרדות וכמה שאלות לי אלייך..

האם אפשר לקבל התקף לב מחרדות(אני בן 16 )? אני לא הבנתי מה רשום כי אני לא הבנתי כלכך..

האם ספורט זה טוב למניעת חרדות ולהקלת החרדה?..

תודה אני אשמח עם תענה לי במייל :)
 
ד''ר אלונה גוברמן  
11:44 25.02.11
שלום. אני ממליצה לך לפנות לפורום של פסיכיאטרים לילד ומתבגר אך באופן ככלי: התקף חרדה -הופעלה אזקת שווא של המערכת האוטונומית בגוף, לעיתים אף מפחידה אבל היא כלל לא מסוכנת. התחושות הגופניות שמלוות את ההתקף זהות לתחושות שאנו חווים במהלך פעילות גופנית (דפיקות לב, קוצר נשימה וכו').
הדרך היעילה ביותר לטפל בהתקפי החרדה הינה שילוב של תרופות ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). ניתן לשלב גם ביופידבק. נהוג לעזר בטיפול התרופתי למשך כחצי שנה. בזמן הזה ניתן ללמוד כלים ומיומנויות של שליטה בהתקפים. כאשר מושגת שליטה מירבית ניתן בהדרגה להפסיק את התרופות. CBT מאפשר שליטה בהתקפים בהווה וגם למנוע חזרתיותם גם לטווח הארוך. ציטאלופרם הינה תרופה טובה ולא ממכרת היא מאוד עוזרת ומרבית הנוטלים מסתגלים היטב לתרופה.
בברכה

 
daliaggg
19:09 22.02.11
בתי נכנסת לחודש שמיני הריון ראשון. כבר כמה חודשים שהיא בחרדות חזקות ודיכאון. לא לקחה מעולם תרופות לדיכאון. היינו בייעוץ אצל פסיכיאטרית והיא לא המליצה לקחת תרופות בהריון. מאז המצב עוד התדרדר ואני חוששת מאד שאחרי הלידה היא תכנס למצב בלתי הפיך. אין כל אפשרות לקבל טיפול בחודש שמיני?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
11:39 25.02.11
שלום. אני מאוד ממליצה לבתך על התייעצות עם הפסיכיאטר. לגבי טיפול אנטי דיכאוני :לא ניתן לאומר בצורה חד משמאי איזו תרופה בטוחה יותר בזמן הריון. בכל קופת חולים היות קיימת מחלקה לייעוץ תרופתי בזמן ההיריון והנקה .מרכז הארצי לייעוץ טרטולוגי בבית חולים הדסה עין כרם טל:02-6243669,02-6243663
אפשרות נוספת טיפול פסיכולוגי ( תרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT) נמצא יעיל לטיפול בהפרעות דיכאון וחרדה. מידת יעילותו דומה לזו של תרופות, והוא כרוך בפחות תופעות לוואי. במהלכה תרכשי מיומנויות התמודדות עם מצבך הנוכחי וגם עם הגלים החוזרים של דיכאון בעתיד.
בברכה,
אשמח לענות על שאלות נוספות,
 
ים
17:46 12.02.11
אני מאוד מזדהה עם מה שאלון כתב. בדיוק רציתי לכתוב לכם וקראתי ורציתי לדעת אם זה באמת דיכאון
גם אני אף פעם לא החשבתי את עצמי בתור בן אדם מאושר, אבל בשלש שנים האחרונות זה החריף.
אפילו שקעתי בהפרעות אכילה בעקבות הדכאון והריקנות התמידית בחיים שלי...
אני לא משדרת יותר מדי דכאון בביהס , ז"א אני כן מחייכת וצוחקת ורוצה לחיות את החיים
ומצד שני אני לא מסוגלת לעשות את זה
אני כל כך רוצה לאהוב את החיים, לרצות לצאת ולבלות עם חברות שלי, וכל מה שיש לי בראש זה שאני לא מספיק טובה
שאני מפגרת, משעממת, ושכולם שונאים אותי . אני מרגישה שאני פשוט הבן אדם הכי בודד בעולם
שלא משנה מה אני אעשה, לעולם אני לא אהיה מאושרת ולעולם אני לא אסתפק במה שיש לי. הדבר היחיד
שאני עושה ואוהבת לעשות זה פעילות גופנית והתעסקות באוכל וגם את זה לקחו ממני...
מותר לי לעשות רק פעם בשבוע ספורט, הדבר היחיד שאני באמת מתגאה בו,
כל שאר הימים אני פשוט בוכה מהרגשה של הלבד הזה. לא יודעת איך נכנסתי לזה, אבל כל כך הרבה פעמים
אני מרגישה שכולם מתקדמים ועושים עם החיים שלהם דברים ורק אני נשארת מאחורה,
כמו ילדה קטנה ומטומטמת שאף אחד לא באמת חושב עלייה... שכולם כבר מתאהבים, ואני רק חושבת על זה שמי ירצה להיות עם מישהי כמוני
יש בי צד שאומר שאני אחלה ילדה, ויש בי צד גדול שאומר שאני הילדה הכי חסרת בטחון ומטומטמת בעולם הזה,
ושמגיע לי למות.
אני בת 17
וכן יש לי מחשבות על מוות... או לפחות ניסיון להתאבד שאנשים יבינו שאני לא בסדר. אני ממש צורחת לעזרה.
ואני מפחדת מכדורים נגד דכאון כי אמרו לי שזה משמין ואני כל כך לא רוצה!

מה לעשות? אני באמת מרגישה שאני רוצה להעלם מהעולם הזה... פשוט רע לי
 
ים
17:48 12.02.11
רציתי לציין
שאני לא רוצה למות. באמת שלא. אני רוצה לחיות ולאהוב את החיים
אבל אם זה לחיות ככה, אז עדיף לא לחיות
אני יודעת שאני לא אנסה להתאבד, הכי רחוק שאני עלולה להגיע אליו זה לחרוט על עצמי(כבר נעשה) כדי להכיר בסבל שלי... וכדי שיראו שרע לי ושאני זקוקה דחוף לעזרה!
שאני לאיכולה יותר!
אני מלווה בפסיכולוגית אבל לא ממש מצליחה להפתח עד הסוף בקטע הזה..

ושוב, חשוב לי לדעת בקשר לכדורים- זה באמת מעורר תאבון?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
12:49 21.02.11
ים שלום,

ללא ספק את זקוקה לעזרה של איש מקצוע. בנוסף, חשוב לציין שלא כול התרופות נוגדות דיכאון משמינות. למשל, ציפרלקס לא רק שלא משמינה, היא אפילו מדכאה תאבון.

חזקי ואמצי!
אפילו ירדתי איתה כמה קילוגרמים
 
עירית
16:48 24.02.11
מה ניתן לעשות לעזרה לגבר בן יותר מ 60 אשר עבר כבר טיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי ארוך, ואף אלטרנטיבי, ועדיין לא השתנה אצלו דבר - הוא נרקיסיסט מדוכא, ובעצמו מיואש.
האם יש מומחה עם ותק העוסק בכך בארץ?
 
שגדכפ
03:09 20.02.11
4 קב"נים ופסיכיאטרית אחת אבחנו אותי סה"כ 5 אבחנות שונות:
בעיות חרדה, בעיות פחדים, קושי הסתגלות, דיכאון קליני, וחשש למאניה דיפרסיה.
אני לא סומך על אף אחד מהגורמים האלה שיגיד לי מה הבעיה שלי, במיוחד כשכל אחד אומר משו אחר ואפילו במצבים מסוימים אותו אחד אומר כמה דברים שונים בהתאם למה שמתאים לו באותו הרגע להגיד.

המצב שלי הוא בעל מכניקה דיי פשוטה. יש לי שני מצבים: או שמחה או דכאון. אני עובר בין השניים כל שבועיים,שלושה. ואין אמצע. המעבר הוא מיידי. מרגע אחד של עצבנות, זה מתפתח במהירות עד לרמה של תחושת ייאוש. ובמשך הימים הולך ומחמיר. אחרי שבועיים הדבר מתהפך, ואני עובר למצב של רוגע ושמחה ושלווה וחיוביות וקלילות. ושום דבר לא מצליח לשבור את ההרגשה הזאת במצב הזה. אני לא באיזה היפר מטורף למיטב הבנתי. הייתי אומר שזה מצב נורמלי.

אין לי כסף לעוד פגישות פרטיות. קב"נים זה בולשיט אחד גדול. ואני יודע שצריך ללכת לפגישה עם בנאדם מוסמך וכל זה ובלה בלה בלה. אבל בינתיים סתם בקטנה לנקודת מחשבה נוספת מה אתם חושבים שיש לי?
 
שגדכפ
03:17 20.02.11
קיבלתי מרשם ל"רסיטל" מהפסיכיאטר הצבאי שראה אותי. לא מכיר בן אדם אחד שלקח תרופות והדבר לא החמיר את מצבו או לפחות לא שיפר. אח שלי באופן קוסמוסי היה היום במיון בגלל פריחה חמורה כתוצאה משימוש בנוגד דיכאון כלשהו.
אבל מה אתם אומרים? לקחת את התרופה? אולי היא תגרום לי להחמרה של הדיכאון ואולי אחרי איזה ניסיון התאבדות הצבא הזה יפסיק לזיין לי את השכל! :)
 
ד''ר אירנה נתנאל  
14:29 23.02.11
רסיטל תרופה מצויינת ומאוד עוזרת. אני ממליצה להקשיב להמלצות הרופא. על מנת לצמצם תופעות לוואי שליליות ניתן להתחיל בתרופה באופן מאוד הדרגתי ולעלות בהמינון לאט לאט עד שתעלה למינון הטיפולי שלך.

בהצלחה,
 
ד''ר אירנה נתנאל  
12:33 21.02.11
שלום לך,

על מנת להבין ממה אתה סובל יש צורך באבחון מקצועי ומעמיק. לצערי, לא ניתן לאבחן דרך האינטרנט. באופן כללי, סימפטומים שאתה מתאר יכולים להתאים לאבחונה של ציקלותימיה. מדובר בגרסה קלה של מאניה - דיפרסיה. הסימפטומים דומים להפרעה דו - קוטבית רק בצורה חלשה יותר.

בברכה,
 
נור
21:02 19.02.11
אני אישה חרדתית לפני שנה התחלתי ליטול רוליבן פעמיים בים וציפרלקס 10 מ"ג
אני מצבי השתפא אבלא לגמרי מדי פעם יש התקפי חרדה במיוחד בשעות הבוקר.
ניסיתי להגמל מלוריבן ע"י כך שהורדתי את המינות לחצי כדור אבל לא יכולתי מיד הרגשתי שהתסמינים חוזרים.אני מרגישה עצמי תקועה עם התרופות ואינני מסוגלת לחיות בלעדיהם<<<פניתי לפסכיאטר ואמר שאין מה לעשות אשאר עם התרופות כל החיים.השאלה שלי איך אני יכולה להיגמל מלוריבן ,האם יש תרופה אחרת שיכולה לעזור לי מבלי להמכר אליה כי אני מרגישה שהציפרלקס לא ממש עושה את העבודה
תודה מראש
 
ד''ר אירנה נתנאל  
12:43 21.02.11
נור שלום,

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חרדה הינה לשלב טיפול תרופתי ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). טיפול CBT הינו קצר וממוקד ומאפשר ללמוד כלים לשליטה בחרדה. כלים אלה עוזרים למנוע התדרדרות של המצב במידה ורוצים להפחית או להפסיק טיפול תרופתי. ציפרלקס, תרופה מצויינת, לא ממכרת והוכיחה את עצמה כיעילה מאוד. יתכן ויש צורך לעלות את המינון. כדאי להתיעץ עם הרופא המטפל.

בברכה,
 
בן 30
19:10 17.02.11
לחרדה ודיכאון ואני רוצה להתחיל לקחת סטרואידים זה מתנגש? או לקחת הורמון גדילה IGF1 זה מתנגש? תודה :)
 
ד''ר אלונה גוברמן  
17:56 19.02.11
שלום. לא ציינת איזה תרופות את לוקחת?
בברכה
 
בן 30
17:27 20.02.11
זה משתנה זה תרופות לחרדה ודיכאון בגדול...
 
מיקי
20:09 17.02.11
ערב טוב,
אני בן 33
עקב ארוע טראומתי שעברתי לפני 8 חודשים.- הוצאת גידול שפיר מהמוח התחלתי לצרוך לוסטרל. עם צריכת הלוסטרל בהדרגה התחלתי להרגיש טוב מבחינה פיזית והסחרחורות כמעט ונעלמו. עם הגדלת המינון החלו תופעות לוואי קשות כגון כאבי בטן ובעיות שפיכה. החלטתי בעיצה עם הפסיכיאר להפסיק את התרופה בהדרגה.

סה"כ צרכתי את התרופה כ- 3 חודשים. מאז הפסקת התרופה אני מרגיש זוועה!
סחרורחות, עייפות,מסטוליות .... לא הייתי משוכנע ממה נובעות ההרגשות שלי והיום קיבלתי תשובה חד משמעית שיחסית לניתוח המורכב שעברתי אני מאוזן הורמונלית ולכן לא צריכות להיות בעיות מיוחדות.

אני מחזיק אצלי מרשם לפריזמה אותו נתן לי הפסיכיאטר.

עשיתי שעורי בית ואינני מוכן להמשיך לצרוך את התרופות מהסוג הזה.
1. אני מבין שאני נמצא בתהליך גמילה. כמה זמן הוא עשוי להמשך?
2.מהן הדרכים הטובות ביותר לקידום הגמילה.אמשח לטיפים.
3. האם קיימות תרופות אחרות אולי בתחום האלטרנטיבי שיכולות לעזור לי בתקופה הזו?

* פרט חשוב שלא ציינתי היא העובדה שאני סובל מאו.סי.די. בעקבות הניתוח הסרטים והחרדות גברו. חשוב לי לציין כי הלוסטרל לא עזר לי בכלל בנושא החרדות והסרטים.

סליחה על המייל הארוך,

אלי
 
ד''ר אלונה גוברמן  
18:03 19.02.11
שלום
הפסקה של לוסטראל יכולה לתת תופעות לוואי לא נעימות כולל הדברים שאתה מתאר. בדרך כלל יורדים לחצי כדור ל 10 ימים ואז אפשר שבוע נוסף של חצי כדור יום כן ויום לא. ואז מפסיקים. צריך לקחת בחשבון שלפעמים המצב בקליני שטופל בעזרת התרופה יכול לחזור בשנית . כדי שתתייעץ עם הרופא.
בברכה,
 
מיקי
06:48 20.02.11
ראשית תודה
שנית, האם מחובתי לעדכן את הפסיכיאטר על הפסקת הטיפול עימו? לא משהו אישי נגדו כמובן.
הפסקתי את הלוסטרל בתאום מולו והוא כבר רשם לי מרשם לתרופה הבאה פריזמה.

אשמח לפנות לכיוונים אחרים ולא לצרוך תרופות מהסוג הזה למרות הסבל הרב בו אני נמצא כעת.
אני מאמין שזו ירידה לצורך עליה!
 
איילה
12:36 18.02.11
אני חולה בדיכאון עמיד התחלתי טיפול בלפונקס 175 מ"ג מבקשת לדעת תוך כמה זמן
מרגישים השפעה של הכדורים עליי?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
17:57 19.02.11
שלום. ההשפעה היא אינדיבידואלית. חשוב להיות במעקב צמוד
בהצלחה
 
שרון ד
11:20 11.02.11
האם התרופה Wellbutrin במינון mg300 יכולה לגרום לעליית הכולסטרול ה"טוב והרע"?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
17:55 19.02.11
שלום. לא ידוע על עליהת כולסטרול .
בברכה
שלום רב!

בעלי בן 70 סובל מדיכאון תקופה של חודשיים,שלושה.

בתחילץ הדרך הוא הלך לרופאת המשפחה שרשמה לו 20 מ"ג רסיטל.מיד כשלקח את זה הדיכאון החמיר ובעקבות זאת פנינו לפסיכיאטר ידוע שהציע להחליף את זה ב-10 מ"ג ציפרלקס.כשראינו שזה לא עוזר,התקשרנו אליו והוא הציע להעלות את המינון ל-20 מ"ג.

מכיוון שפחדנו מהשפעות לוואי והתמכרות לציפרלקס,הלכנו להומאופת שנתן לו כדור שרקח
ואמר שבינתיים אין צורך להעלות את המינון של התרופה הקונבנציונאלית-בינתיים 20 מ"ג רסיטל שלטענת הפסיכיאטר משפיע כמו 10 מ"ג ציפרלקס.

הדיכאון אומנם ירד במידת מה,אולם הפתחה אצלו תופעה של רגישות גבוהה מאוד כלפי כל מילה שניה שאני אומרת לו והדבר הכי קטן שאני אומר, שכל אדם רגיל לא היה מתיחס אליו,פוגע בו.בנוסף לכך,המשפטים הללו מטרידים את ראשו וחוזרים עוד ועוד במחשבתו וגורמים לו לדיכאון עד שהוא מחליט לפרוק את זה ולספר לי על זה.

אני לא יודעת מה לעשות,הדיכאון פשוט הרס אותי וכשכבר היה נראה שזה נגמר התחילה התופעה הזאת בה אני מואשמת על כל דבר קטן שאני מוציאה מהפה כאילו רציתי להעליב אותו.אפילו שאלה סתמית כמו האם לקחת את התרופות היום הופכת לעלבון..

האם רסיטל יכול לגרום לתופעה שכזאת?
ציפרלקס נחשב יותר יעיל?ומבחינת תופעות הלוואי?

אני ממש אובדת עצות.מסתבר שדיכאון משפיע לא רק על החולה עצמו..

אשמח לתגובה מהירה.

תודה רבה לכם.
 
ד''ר אלונה גוברמן  
17:52 19.02.11
שלום. אין תרופות חזקות או חלשות יותר! אני ממליצה לפנות לפסיכיאטר לבדיקה מעמיקה ולהחליט על המשך הטיפול.
בברכה,
 
צביקה
11:10 19.02.11
היי אני בן 20.
לפני כשנתיים הסתפרתי במספרה,ואני כל חודש מסתפר והספר שלי גם מגלח לי את הזקן עם מכונת התספורת.
מה שקרה אז שהספר עבר עם המכונה על חצקון שהיה לי בפנים ומאז נשארה לי צלקת.
עכשיו זה נורא מפריע לי מכיון שיש לי כבר צלקות בגוף ועכשיו עוד אחת,ומאז אותו מקרה אני כל הזמן בדכאון וחושב על זה ומפחד לצאת עם בנות מאז המקרה,והרבה גם אומרים לי למה לא התווכחת עם הספר ולמה לא פנית לעו"ד.
אתה מבינים? פשוט יש לי כבר צלקות בפנים שנבעו מגילוח שלי שאני גלחתי את עצמי בטעות ופשוט אם אלה אני השלמתי אבל עם הצלקת שהוא עשה לי הספר אני לא יכול להשלים מכיון שאומרים לי שאני פראייר שלא פניתי לעורך דין בשביל לתבוע אותו וכל פגישה לא משנה עם מי אני מדבר על הצלקת הזו
אני חייב יעוץ או משהו
 
תודה מראש
17:52 13.02.11
הלכתי ללימודי הסבה לאחיות חשבתי שאלו יהיו לימודים מעניינים ומהנים וכיום אני מגלה שהלימודים מטישים , הבית ספר מנסה למרר את חיי הסטודנטים שבהסבה ובנוסף המדריכה שלי בהתנסות מנסה למרר את חיי פשוט נשבר לי מכל זה ברמות ואני ממש חושבת האם לעזוב ולהתלונן על מה שהם עושים שם לסטודנטים על היחס הגועלי שלהם שאפילו לכלב בטח לא היה מגיע לו יחס כזה כמו שזוכים שם סטודנטים להתנסות הדבר היחיד שעוצר אותי מללכת ולעזוב את לימודי הזוועה האלו הוא שכבר בזבזתי יותר מידי זמן וכוח והשקעה בלימודים האלו ובנוסף כל החולים ממש אוהבים אותי ובטוחים שאני אהיה אחות מעולה אבל הרי אני לא אספר להם איזו דרך גועלית עוד לפני לפני שאהיה אחות אם בכלל אהיה בתוכי כוח להמשיך בכל לימודי החרא האלו וביחס המחורבן שם מכל הצוות הכל קורה ככה כי אין שם פיקוח על התוכנית הזאת אז הם חושבים שמותר להם לרמוס אנשים והכי מעיק שכולם שותקים ורק מנסים כבר איך שהו לסיים אני מרגישה שאני ממש שוקעת בסוג של יאוש ובשאלה למה זה מגיע לי יחס כזה מחורבן שסך הכל בסוף אני אקבל רק תעודה ואפילו לא תואר
 
אוהד
12:17 13.02.11
האם אני זקוק לריטלין?
אני בן 28 נשוי טרי ומצפה לילד... לאחרונה נרשמתי לקורס מחשבים שאמור להמשך כשנה...
חשוב לציין כי עזבתי את התיכון בכתה י"א, מהצבא נשרתי לאחר שנתיים. עד היום לא עבדתי בעבודה קבועה ובשנה האחרונה איני עובד כלל... אני מוצא את עצמי מאוד עצבני בשעות הבוקר ולעתים קרובות חסר סבלנות לאנשים הקרובים אליי. לאחרונה צרכתי כדורי ריטלין שקיבלתי מחבר שלא רצה בהם וגילתי שינוי חיובי ענק... אני הרבה יותר פעיל ורגוע ומסוגל לשבת ללמוד ללא כל בעיה...
הופנתי לנוירולוג וכרגע אני מחכה לתור שלי ואני ממש לחוץ שלא אקבל את התרופה. אני מפחד שלא אתבטא בצורה הנכונה אל מול הנוירולוג ולא אקבל את המרשם...
אשמח לייעוץ מכם. תודה
אנו מחפשים מתנדבים הסובלים מדיכאון בגילאי 22-68 מירושלים וסביבתה למחקר קליני בן 18 שבועות במהלכו ישתתפו בטיפול חדשני שאינו כולל טיפול תרופתי. המשתתפים במחקר יזכו לפיקוח פסיכיאטרי צמוד ,חיסיון רפואי ויתרמו לקידום מחקר בעל חשיבות.

המחקר נערך מטעם חברת BrainsWay הישראלית (www.brainsway.com) .
מטרת המחקר היא בדיקת יעילות של מכשיר טיפולי הפועל בשיטת dTMS מול טיפול תרופתי.
קצת על השיטה:(dTMS deep transcranial magnetic stimulation) או בעברית: גרייה מגנטית, הינה טכניקה טיפולית הקיימת קרוב לשלושה עשורים. בטכניקה זו, אזורים ספציפיים במוח עוברים אינדוקציה אלקטרומגנטית מהירה אשר גורמת לשיפעול של מסלולים עצביים. באופן זה, גרייה מגנטית דומה בפעולתה לטכניקת נזעי חשמל (ECT) שקיימת מאמצע המאה הקודמת. בשתי הטכניקות, מטרת הטיפול היא שפעול של אזורים בקורטקס ובמערכת הלימבית אשר מראים מאפיניי תת פעילות במקרים רבים של דיכאון מג'ורי.
ל dTMS מס' יתרונות על טיפול בנזעי חשמל: הטיפול אינו פולשני, אינו דורש הרדמה או אלחוש, איזו מלווה בדיסאוריינטציה או פגיעה זמנית בזיכרון קצר טווח וקצר יחסית (משך טיפול- 20-30 דקות).
המחקר הנוכחי יערך במרכז בריאות הנפש כפר שאול שבירושלים ואורכו הוא כ- 4 חודשים. המחקר הינו התנדבותי כשלמתנדבים ניתנת האפשרות להפסיק את ההשתתפות בכל שלב במחקר. כרגע, אנו מחפשים מתנדבים אשר אובחנו כסובלים מדיכאון בעבר אך לא הפיקו תועלת מטיפול תרופתי עקב תופעות לוואי או חוסר שיפור במצבם. כל המשתתפים ייהנו מחיסיון רפואי ושום מידע אישי שניתן במהלך הטיפול לא יופץ או יפורסם בכל צורה שהיא.

לפרטים והרשמה ניתן ליצור קשר בין השעות 9:00-19:00 בטלפון: 02-6551593, 050-7340150 או בדוא"ל: amitbehar@gmail.com
שלום לכולם, אף פעם לא הייתי בן אדם מאושר אם מסתכלים על זה ככה אבל אף פעם לא התייחסתי לזה כאל דיכאון ותמיד השארתי את זה בצד, בשנתיים האחרונות הדיכאון התחזק אצלי (אני בן 18 ולומד בתיכון בכיתה י"ב) אני רוצה לציין שהדיכאון אצלי החריף והוא מתבטא בדברים הבאים: חוסר חשק ורצון לדבר עם החברה הסובבת אותי, אני לא צוחק ולא מחייך כמעט אף פעם, אני מרגיש שאני רוצה להיות בודד, אני חוזר הביתה וישר הולך לישון או לשחק במחשב, הפעילות ספורט שזה הדבר היחידי שהייתי אוהב גם אותו אני מרגיש שנעלם ממני, אני כל הזמן חושב מחשבות רעות אין לי כוח לכלום פשוט לכלום ואני מרגיש פשוט חרא, סליחה על התיאור. אני מרגיש שהזמן חולף במהירות ושום דבר לא מתקדם ואני תקוע בבועת דיכאון שלא חולפת לה. אני כל הזמן עצבני ומתעצבן בקלות.
בנוסף לדיכאון אני מרגיש כמו מן תחושבת בילבול כזאת אני לא מפוקס על עצמי ואני מרגיש גם מן סחרחורות כאלה.. החלטתי לשים לזה קץ וקבעתי תור לפסיכיאטר בקופת חולים כללית. אני רוצה להגיד שזה פשוט ביזיון מה שהולך שם חיכיתי לה חצי שעה בטלפון עד שהיא תועיל בטובה להתפנות אלי ושהיא התפנתה היא אמרה לי להשאיר את המספר פלאפון שלי ומתי שהפסיכיאטרית תוכל היא תתקשר וזה היה לפני שבוע כבר ושיחת טלפון אחת לא קיבלתי. ביזיון.. אני מרגיש ששום דבר לא מתקדם והכל פשוט חרא... אני רוצה להעביר ביקורת חריפה על הרפואה שלנו בישראל שלא מטפלת בנושאים שלפי דעתי בין הכי חשובים..
מחשבות אובדניות אין לי כי אני לא בן אדם שמוותר בכל כך קלות אבל אני מרגיש אני לא יכול לחיות ככה ואני בעוד שנה מתגייס לצבא ואם עכשיו זה לא מתפוצץ אז בצבא זה יתפוצץ ואני רוצה למנוע את זה..
הפסיכיאטרית לא חזרה אלי כבר שבועיים ועד שהיא תחזור יהיה עוד זמן מה אתם ממליצים לעשות ? מה דעתכם על מה שאני מרגיש ? אשמח לחוות דעת וביקורת.. תודה רבה
 
ד''ר אלונה גוברמן  
12:20 10.02.11
שלום. צר לי על רגשתך . לצערי, דרך הפורום בלתי אפשרי לאבחן ולהמליץ על טיפול ועזרה. לצורך זה נדרש אבחון מעמיק ומקוצועי של מצבך תוך הכרות איתך. אני ממליצה לפנות לפסיכיאטר או פסיכולוג לצורך איבחון ובחירת הטיפול. אתה יכול לפנות לתחנה לבריאות הנפש (תב"ן) באזור מגוריך (טיפולים חינם) או לקליניקה פרטית (קיימים החזרים כספיים)
בברכה,
 
נוניים
15:12 11.02.11
אני לא אשת מקצוע אבל מה שאתה מתאר נשמע בדיוק כמו דכאון. חשוב שתמצא מישהו לדבר איתו מיידית - אולי הורים או אחים או חבר טוב? שהם ילוו אותך לפסיכיאטר אפילו פרטי אם ישנה אפשרות כדי שלא תשאר עם הדבר הזה בלי שום טיפול. לבד זה מאוד קשה לעשות את הצעד ולכן עדיף שיהיה מישהו שיהיה מודע למצבך ולתחושותיך הפנימיות הקשות.
מבינה אותך כל כך מזדהה ומאחלת בהצלחה.
 
נאנא
19:52 05.02.11
שלום
אני לא יודעת שאם זה המקום לשאלה שלי...
יש לי בעייה של רגישות יתר... תמיד אני מרגיש בצורך לבכי, וזה יהיה בשיאו כשאני מקיימת יחסי מין עם בעלי.. תמיד כשמסיימים אני מרגישה בצורך לבכי למרות שהוא מאווווד מתחשב ועדין איתי..
מהי הסיבה ואיך אני יכולה להרגיש נוח..(בכל התחומים לא רק בתחומי המין)
תודה
 
ד''ר אלונה גוברמן  
12:21 10.02.11
לנאנא שלום. אני ממליצה לפנות ליועץ פסיכולוגי או סקספטולוג ולברר מה סיבה לכך
בברכה,
 
איילה
15:23 29.01.11
האם התרופה לפונקס מתאימה גם לטיפול בדיכאון עמיד?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
12:08 10.02.11
שלום. לפונקס - שייך לקבוצת תרופות נוגדי פסיכוזה.
במצבים של דיכאון עמיד ניתן לנסות כל טיפול כדי לעזור לאדם לצאת מהמצב!
בברכה,
 
מאיה
01:44 07.02.11
שלום, אני לא ממש יודעת אם אני סובלת מחרדה, או שיש לזה איבחון אחר..אני אשמח אם תוכלי לעזור לי על סמך הסימטומים שאני מרגישה..בערך כשנה אני מאוד מתעניינת בכל מה שקשור להזדקנות ומוות-כיצד ניתן לאחר כמה שאפשר את התופעה..הבעיה שזה מעסיק אותי הרבה מאוד מהזמן..ואני מרגישה ממש פחד מלמות או להזדקן..עד כדי כך שלפעמים אני חושבת למה צריך למצוא בן זוג וכו' אם בסוף אנחנו מתים גם ככה..דבר נוסף הוא לפעמים אני מפחדת לצאת מבניינים,מקומות חשוכים, יש לי מין הרגשה שיכול להיות שם מישהו שיפגע בי..(לא קרה לי שום דבר כזה בעבר). השאלה שלי האם זה נחשב חרדה או משהו חולף?ואם זה 2 סוגים שונים של חרדה או יש בניהן קשר?מה אני יכולה לעשות (בלי פנייה לטיפול כי אני סטודנטית כרגע זה לא מתאפשר)? והאם זה חמור?
תודה רבה על התשובה
 
סבינה
09:21 09.02.11
אני ממליץ לך להתייעץ עם פסיכולוג
 
ד''ר אלונה גוברמן  
12:12 10.02.11
לדליה שלום. דרך פ]ורום בלתי אפשרי לאבחן .אני ממליצה לפנות לאיבחון מעמיק של פסיכיאטר/פסיכולוג . היום קיימים שרוטים פסיכולוגיים /פסיכיאטריים חינם. את יכולה לפנות לתחנה לבריאות הנפש באזור מגוריך או בקופת חולים.
בברכה,
+ הוספת הודעה
   1 ...  76  77  78  79  80  81  82  83  84  ...  213  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה