בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום דיכאון חרדה עמוד 80

פורום דיכאון או פורום חרדה הוא המקום להתייעץ בנושא דיכאון או חרדה. פורום דיכאון, חרדה הוא המקום לשאול על דיכאון מג'ורי, חרדה, דיכאון אחר לידה, דיכאון קליני, חרדה חברתית, טיפול בדיכאון, טיפול תרופתי בחרדה, טיפול התנהגותי, סרוקסט, פוביות ועוד
מנהלי פורום דיכאון חרדה:
ד''ר אירנה נתנאל
לפרטים נוספים
שרון לויט
לפרטים נוספים
 
אח דואג
11:11 16.10.10
ערב טוב אחותי בלידה השנייה חוותה דכאון אחרי לידה לפי ממצאי הרופאה.היא טיפלה עד כה בכדורים אנטי דכאונים ובהן ציפרלקס.

בשבוע האחרון חשו 2 מקרים מסוכנים של ניסיון התאבדות .ואף השארת מכתב ודיבורים על מיאוס בחיים.

הרופאים במיון איתרו כי זה דיכאון והומלץ השגחה רפואית בביה"ח סגור.

שאלתי הינה האם ייתכן שאישה שלא סבלה משום דבר , לא יכולה להמשיך לקבל טיפול בכדור מתאים ? הומלץ גם שימוש באלק חשמל שזה פותר את הבעיות בצורה תמידית של מספר ימים אך מרוב הפחד זה נשלל .

אנא עזרתך ועצתך בנדון תודה רבה ד"ר
צהריים טובים ד"ר

הרופאים במיון איתרו כי זה דיכאון והומלץ השגחה רפואית בביה"ח סגור.

בבית-החולים נמצא כי יש לה מדד נמוך בבלוטת התריס ושהינה סובלת מסוג של הכחשה ודיפרסיה.
לאחר שבועיים אחותי החליטה להשתחרר בניגוד לרצון הרופאה .
והיא מסרבת כעת לקחת טיפול תרופתי היא תמיד חוזרת על נישה ש"אין לה כלום והיא בריאה "
=================================================================== הוא שכעת היא שינתה את הסלוגן שלה והיא אומרת לכולם ולעצמה , שהינה בריאה ורוב הסביבה הקרובה אליה קריה :חברות מכניסות לה לראש שאין לה כלום. היא עצמה מסרבת לקחת טיפול למרות שהיא יודעת שאי נטילת התרופות והפסקתן במכה אחת יכולות לגרום למצב מחמיר ביותר .
הוצע לה שיחות וטיפול עם גורם מוסמך אך טרם קבענו פגישה.

שאלתי אלייך ד"ר ,האם יש דרך כלשהי לגרום לאמונה ולבטחון חזרה ? אני ממש דואג שחס וחלילה זה יתפתח שוב והמצב יהיה בלתי הפיך .
אשמח לעצה הדרכה ועזרה.
מודה מראש
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:56 19.10.10
שלום לך,

דיכאון אחרי לידה תופעה מוכרת ושכיחה למדי היא מתרחשת אצל 20%-10% מהיולדות. אני לא יכולה לדעת מדוע אחותך לא יכולה להמשיך ולקבל טיפול תרופתי לכך יכולות להיות סיבות רבות. כגון, התרופות לא עוזרות למצבה ואין טעם להמשיך ולנסות עוד, יתכן והיא לא מקפידה על נטילה סדירה וכו'..... טיפול בנזעי חשמל מאוד יעיל לטיפול בדיכאון.

בברכה,
בנוסף להודעתי לגבי אחותי :
הרופאים במיון איתרו כי זה דיכאון והומלץ השגחה רפואית בביה"ח סגור.

בבית-החולים נמצא כי יש לה מדד נמוך בבלוטת התריס ושהינה סובלת מסוג של הכחשה ודיפרסיה.
לאחר שבועיים אחותי החליטה להשתחרר בניגוד לרצון הרופאה .
הסירוב לתרופות נובע מכך שהיא הכניסה לעצמה לראש שהינה בריאה ורוב הסביבה הקרובה אליה קריה חברות מכניסות לה לראש שאין לה כלום היא
עצמה מסרבת לקחת טיפול למרות שהיא יודעת שאי נטילת התרופות והפסקתן במכה אחת יכולות לגרום למצב מחמיר ביותר .
הוצע לה שיחות וטיפול עם גורם מוסמך אך טרם קבענו פגישה.

האם יש דרך כלשהי לגרום לאמונה ולבטחון חזרה ? אני ממש דואג שחס וחלילה זה יתפתח שוב והמצב יהיה בלתי הפיך .

האם יש אפשרות להפנותי למטפלים בתחום באזור הצפון ?
אשמח לעצה הדרכה ועזרה.
מודה מראש
 
ד''ר אירנה נתנאל  
13:38 26.10.10
הבעת דאגתם של בני המשפחה לחולה - כל אחד מבני המשפחה יביע דאגה עצומה, אמפתיה וקבלה, מבלי להאשים או לשפוט. יש להקשיב לחולה בסבלנות ובסובלנות, תוך הבעת אמפתיה למצבו. חשוב לאשר את תחושותיו של החולה ולגרום לו להבין שבגללן הוא סובל. בצורה כזו נוצרת נכונות מצד החולה לשמוע את תגובתו של בן משפחה או חבר תומך ולרכוש אמון. זאת הזדמנות להבהיר שאין ביכולתו של המאזין לעזור ולפתור בעיות בשום דרך מלבד ההקשבה. האדם זקוק לייעוץ מאנשים מוסמכים שיכולים לעזור בפתרון בעיות. זו הזדמנות שיכולה לכוון לטיפול.

הבהרת ההשלכות של הסירוב לקבלת טיפול - מסתבר שבדרך כלל הסיכויים להצליח לגייס את החולה לטיפול טובים יותר אם ישנן השלכות מסוימות לבחירה שהוא עושה, לטוב ולרע. אם יקבל החלטה חיובית יקבל "פרס" ויהיו לכך השלכות חיוביות, דברים שהוא ירוויח; אם יקבל החלטה שלילית - יהיו לכך השלכות שליליות שאינן כדאיות לו. יש להבהיר ולהדגיש את הרווח וההפסד של בחירה זו או אחרת. ההשלכות של אי-השתתפות בטיפול לא צריכות להיות עונש לאדם הסובל, מטרתן להגן על הבריאות ועל איכות החיים של האנשים הסובבים.

תוכנית חלופית - אם האדם מסרב להתחיל מיידית בטיפול, ניתן להפעיל דרך נוספת באמצעות רופא משפחה. אפשר להציע לאדם לגשת לרופא המשפחה כדי להתייעץ בקשר לתוספי מזון טבעיים שיאפשרו לו יותר כוחות ואנרגיה או במטרה לבצע בדיקות דם כדי לעלות על קיומה של מחלה גופנית הגורמת לחולשה. רופא המשפחה יידע לאבחן שמדובר בדיכאון ויפנה את האדם לטיפול מיידי. תחושת דאגה שמעביר הצוות הרפואי, משקלה של הסמכות הרפואית, פחד ממחלות נוספות, תחושת פגיעות עקב הדיכאון - כל הגורמים האלו תורמים ליצירת חלון הזדמנויות שבו עולה הסיכוי שאדם יתפוש את הבעיה ויקבל טיפול הולם.

בברכה,
ערב טוב
אחותי נלאצה להתאשפז באופן כפוי בניגוד לרצונה עקב נסיונות מרובים של התאבדויות במקום סגור.
המקום הוא בוודאות מקום לא הולם עבורה היות והיא חלשה ומה שעוד יותר מוזר זה שהצוות הרפואי מסמם אותה בזריקות ווליום בתואנה שהיא לא רגועה?

מה שנותר לי לעשות זה לאסוף את הדמעות שלה כל פעם ולבכות אחרי זה בחשאי .
אין לי אפשרות לקבל מידע רפואי על מינון . הרופאים שם הינם ששים לספק מידע ונראה כי יש להם יד חופשיה על המזרק.

האם ולמרות הצו שניתן על ידי הפסיכולוג המחוזי בעקבות הרופאה שהפנתה אין מה לעשות כנד ? לחכות שבוע ימים ולהמתין עד שכל התרופות השונות יתפסו בגוף שלה ולקבל אותה בחזרה שבורה וגמורה?

מה לגבי זכויות החולה ?אין לו קול ? ועדות רפואיות מתקיימות בנוכחות 2 פסיכיאטרים ועו"ד אך כל עוד היא רדומה ומרגישה מסוממת מה הטעם ?זה בעצם פשע של הרצחת וגם ירשת לא ?
 
יעקבב
14:41 08.11.10
הנני סובל מתשישות-כרונית ומדיכאון [מטופל בכדורים]
חוזרים וממליצים בפני על פעילות-גופנית ובפרט על הפעילויות הבאות : יוגה, פילאטיס ותאי-צ'י.
האם תוכלי להמליץ בפני מהי הפעלות העשויה להתאים לי במיוחד ?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
11:04 09.11.10
שלום לך,

כל פעילות גופנית מכול סוג מומלצת. הליכה, ריצה, אמון בחדר כושר, ברכה, יוגה, פילטיס...... ועוד....
אין עדיפות למשהו ספציפי. עשה מה שהכי מושך אותך, מה שמתאים לך, מה שאתה אוהב, מה שנוח לך לעזות.

בהצלחה,
זה קורה לי המון פעמים מתוך שינה זה נורמלי ואיך מטפלים בזה?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
12:20 02.11.10
שלום לך,

תופעה שאת מתארת יכולה לקרות. היא מאוד לא נעימה, גורמת למצוקה ומפריעה לתפקוד בבוקר. טיפול התנהגותי - קוגניטיבי (CBT) קצר וממוקד יכול מאוד לעזור.

בברכה,
 
א
19:20 03.11.10
לא הבנתי אבל איך אני אמורה להתמודד עם זה בלילה איך מרגיעים את זה וזה לא קורה רק בלילה לפעמים גם ביום
 
ד''ר אירנה נתנאל  
18:36 04.11.10
תשתדלי לא להתרגש מהגל שמציף. קבלי אותו כפי שהוא, תנשמי לאט. הכי חשוב זה לא להילחם מול הגל. התנגדות לגל רק מחמירה ומקבעת את החרדה. כלים כאלה ואחרים ניתן ללמוד בטיפול התנהגותי - קוגניטיבי.

בברכה,
 
א
23:30 07.11.10
איפה אני יכולה לטפל בזה? ומזה טיפול קוגנטיבי?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
11:00 09.11.10
לפי הגישה הקוגניטיבית, השליטה על מצבי הרוח נתונה בידינו בלבד! המפתח טמון במערכת האמונות הבסיסיות שלנו ובדרך בה אנו מחליטים לחשוב על הקורה לנו.
הטיפול הקוגניטיבי מניח ששינוי בתחומים אלו יגרום לשינוי בצורת ההתייחסות לאירועי החיים שיביא לשיפור במצב הרוח ובחיוניות. לפי הגישה הקוגניטיבית, כל מצב רוח הוא תוצר של מחשבות. התפיסות השליליות מופיעות באופן אוטומטי, ללא מודעות לתהליך, ומתרכזות סביב שלושה נושאים: מחשבות שליליות על עצמי ("אני מכוער", "אני כישלון", "אני חסר ערך"), מחשבות שליליות על אחרים ("אף אחד לא אוהב אותי", "אנשים מזלזלים בי"), ומחשבות שליליות על עתיד ("אין תקווה, הדברים יישארו כך תמיד").

כלים להתמודדות ניתן ללמוד עם פסיכותרפיסטים או פסיכולוגים שהוסמכו לטיפול התנהגותי - קוגניטיבי (CBT).

בברכה,

 
קארין
10:49 25.10.10
אמי סובלת מחרדות ודכאונות מזה תקופה ארוכה. היא נוטלת כדורים נגד דיכאון (מירו אם אני לא טועה) אך נראה כי אינם מספיקים.
אני רווקה וגרה לבד. כל בוקר היא מתקשרת או שולחת הודעות על מנת לבדוק שאני בסדר. אם איני עונה, היא נכנסת להתקפת חרדה שמתבטאת בדופק גבוה, חולשה, רעידות בכל הגוף והיסטריה. היא מחפשת אותי אצל האחים שלי, בכל הטלפונים בבית, בעבודה, ואפילו אצל חברים (יכול להגיע לעשרות שיחות בכמה דקות).
אני לא יודעת איך להתמודד עם הבעיה, ניסינו לדבר איתה לא מעט פעמים אבל היא טוענת כי הדבר אינו בשליטתה. אנא עזרתכם.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
15:06 26.10.10
קרין שלום,

נראה, כי אמך לא מספיק מאוזנת מבחינה תרופתית. היא נוטלת תרופה לטיפול בדיכאון אך לא מקבלת שום טיפול אנטי חרדתי. יתכן וכדאי לך להתלוות לאמך לרופא המטפל שלה (כמובן אם הדבר מקובל על אמך) ולתאר לרופא את מצב החרדות של אמא. טיפול תרופתי מתאים ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT) יכולה מאוד לעזור לאמך.

בברכה,
 
קארין
15:00 07.11.10
היי אירנה,
תודה על התשובה.
אני ואחיותי דיברנו עם אימי לא מעט פעמים על כך שעליה לפנות לטיפול, אבל היא אינה משתפת איתנו פעולה. מבחינתה כל אמא שלא נוהגת כמוה, היא לא אמא טובה ולא יודעת לדאוג לילדים שלה.
לגבי תרופות, היא לוקחת המון כדורים כל יום לטיפול בכל מיני בעיות בריאותיות שיש לה, והיא לא מעוניינת לשמוע על נטילת כדור נוסף.
בינתיים, ההתנהגות החרדתית שלה נמשכת כל יום...
איך את מציעה לנו להתמודד עם הבעיה?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:53 09.11.10
יתכן ויש צורך להגביל את התנהגותה. הייתי ממליצה לעשות איתה חוזה ברור כמה פעמים ומתי היא יכולה לצלצל. במידה והיא מפרה את ההסכם אתן לא תגיבו ולא תענו לטלפון. חשוב להיות עקבית ושיטתית. חשוב לא לעשות זאת בהפגנטיות אלא מתוך דיאלוג, הסכמה הדדית ומשא ומתן.

בברכה,
 
עוזי
22:29 06.11.10
שלום רב ,

כבר תקופה שלמעלה משנה מרגיש עייף נפשית ,תשוש ואולי גם עייפות פיזית
התווספה במובן מסויים,התופעות הן לחץ בעורףבזמן הקושי,לחץ נפשי,חוסר שקט,שעמום,חוסר סיפוק,מצבי רוח משתנים (לא באופן קיצוני),מרוגז,לא כל כך שמח,חרד בנוגע לכל מיני עיניינים,חסר סבלנות.
אציין שחלק גדול ואולי כל מה שרשמתי הינם תכונות שתמיד היו לי אך משום מה ישנה האצה / החמרה.

אשמח לקבל את דעתכן,

תודה
יאיר.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:48 09.11.10
עוזי שלום,

למעלה משנה זאת תקופה מאוד ארוכה של סבל. כדי להבין ממה אתה סובל וכיצד לעזור לך נדרש אבחון מקצועי ומעמיק. יתכן וטיפול תרופתי משולב עם פסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית יכול לעזור לך. טיפול תרופתי יעזור לך לעצב מצב הרוח וימתן סימפטומים אחרים מהם אתה סובל ובמהלך פסיכותרפיה תוכל ללמוד כלים להתמודדות יעילה עם מצבך בהווה וגם לטווח הארוך.

בברכה,
 
...
01:10 05.11.10
שלום,

לקחתי ציפרלקס במשך חצי שנה ולא כ"כ הרגשתי הטבה. הומלץ לי לעבור ללוסטרל. יש בכל זאת סיכוי שהלוסטרל כן תביא להטבה בחרדה למרות ששתי התרופות מאותה משפחה ?

תודה מראש.
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:38 09.11.10
שלום לך,

שינוי מסוג זה מקובל. אם זאת, לא ניתן לדעת מראש כיצד התרופה תשפיע עלך. ניתן לבחון את השפעת התרופה רק תוך כדי הנטילה ולאורך הזמן. בנוסף, חשוב לציין כי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חרדות הינה שילוב של תרופות ופסיכותרפיה התנהגותית - קוגניטיבית (CBT). ניתן לשלב גם ביופידבק.

בברכה,
 
אני
15:51 04.11.10
כיביכול הכל נשמע טוב
התחלתי לימודים בתחום שנשמע מעניין עבורי והרבה אמרו שהוא גם מתאים לי
אבל אני בלחץ ,אני לא מבינה מה אני צריכה לעשות מעבר לשיעור מה ללמוד שיעורי בית וכו' ,ושואלת את עצמי אם התחלתי ללמוד לא בגיל צעיר מדי ואם בחרתי מקצוע מתאים? יש עוד 2 נושאים שמעניינים אותי אליהם אני יכולה להגיע גם לאחר סיום ובהמשך ללימדי,התואר יוביל אותי לתאר ראשון עם אופציות עבודה שונות
הזמן הפנוי שיש לי גם הוא מרגיש לי מוזר,ההרגשה שצריכה ללמוד ולא יודעת מה ,לבין השילוב עם כמה תחביבים שמנסה להרחיב ולהשקיע בהם יותר עם הצורך והמחוייבות לראות משפחה ועם הרצון לראות מכרים ובין התסכול מזה שגם אם אני רוצה לאו דווקא אפשרי ולעיתים מרגישה בודדה והרצון לנצל את זמני הפנוי בחוץ בשמש ולעיתים גם כשאפשר זה לא קורה ,ועוד חידוש הקשר עם חברי שגורם לי לחוסר מנוח לא לכעוס עליו על דברים מסויימים לבין הרצון שלו לראות אותי ושאני רוצה גם את כל שאר הדברים שכתבתי עם ההרגשה הלא יותר מדי טובה מצד חברים ושהחבר כן נוטה לגלות רצון לראות אותי והוא חבר טוב מאוד שלי
וגם עניין הסקס שלםעמיפ כמה שזה נשמע רע למה להיות במיטה כשפאשר סוף סוף להיות בשמש ועוד עם מישהו
עצות?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
10:35 09.11.10
שלום לך,

נשמע שאת מנסה להשקיע מאמצים בתחומים שונים שחשובים לך כגון, לימודים, תחביבים, משפחה, חבר וחברים. אם זאת את מרגישה לחץ, בלבול, חששות וחוסר שביעות רצון ממצבך הנוכחי. יתכן ועזרה של אדם קרוב או איש מקצוע יכול לסייע לך לעשות סדר בדברים. יתכן וכדאי לך לחזק כישורים ומיומנויות הקשורים בהתמודדות עם לחץ, כעס וכו'. ניתן ללמוד זאת בעזרת אנשי מקצוע (פסיכולוג /ית, פסיכותפיסט /ית).

אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
 
ישראל .ס.
19:56 08.11.10
יש לי חבר שגר בבית ההורים וחי על קצבה של ביטוח לאומי ...אני לעומת זאת חשבתי שהחלום של החיים זה להשכיר דירה ולהתפרנס אבל גיליתי שהחחים האלו הם קשים ומדכאים. בעיקר מדכאים .אני היום אדם נדכא שחרד למחר ולפרנסה....ולדיור...

דווקא בתקופה שהפסקתי לקבל עזרה כלכלית מסבא שלי הלכתי לעבודה קשה יותר בשביל שכר גבוה יותר (עזבתי את המפעל המוגן) ...והעבודה היא מאוד קשה ומעייפת וזה מתסכל אותי עד שבא לי למות כל יום. דאגות חרדות כל יום כל היום. איין חיים.

חרדה מלאבד הכל ( מכונת כביסה . מקרר.) חושש שאם ארצה לחזור לדיור לא אוכל לרכוש עוד כאלו.

היום אני עבד לעבודה . מרגיש שבור. אחרי העבודה מרגיש תשוש עייף. חסר כוחות מסתגר בבית. רוצה למות. לא יכול להנות מכלום. איין לאן ללכת ממילא.

אני כל כך רוצה להיות במצב של חבר שלי היום. לגור בבית אבא לחיות מקיצבה. לא להתאמץ הרבה (כי גם אסור לי בגלל המחלת לב שלי)

לקום מתי שבא לי בלי פחדים של שכר דירה.

רק ללכת לים ולהנות. לשבת בחוף ולהרגע.

אך הדבר בלתי אפשרי. העבודה שוברת אותי אני מיואש. איין לי חשק לכלום חוץ מלמות. למרות שאני רוצה חיים אחרים רגועים

בלי עבודה . בלי שכר דירה. בלי לשלם ארנונה חשמל.....

לו רק יכלתי להחזיר את הגלגל לאחור. רוצה לחזור לבית של אבא אחרי שנתיים של מחנק.

לא כייף להיות עצמאי כמו שחששבתי
(הודעה קודמת מפורום אחר)
מכתב שכתבתי באימייל לאחות של אמא שלי אז תבינו לבד ובבקשה עזרה אני חרד היום יותר מתמיד

שלום. מה שלומך? כבר כמה ימים לא יצרתי קשר כי המצב שלי לא טוב. יש לי יותר לחצים וכאבים חזקים בחזה (מכיוון הלב), היום

החלטתי כן לעשות את ההשתלה של הקוצב בלית ברירה. הבנתי שאם תהייה לי הפרעת קצב קטלנית אז הוא ימנע את זה. אני כניראה חייב . כניראה איין לי ברירה.

אני במצב נפשי ובריאותי לא טוב בגלל זה. ביומיים האחרונים ניסיתי לעבוד בבית מרקחת וזו עבודה של לעמוד 4 שעות ולהתרוצצ אבל אחרי שעתיים הרגשתי עייף ומותש והתחילו לי דקירות וכאבים בחזה ואני כניראה לא מסוגל לפרנס את עצמי כי אני לא בן אדם בריא ועכשיו בלי העזרה של הכלכלית סבא אני כניראה אאלץ לחזור לבית של אבא שלי בלית ברירה . זה לא משהו שהייתי רוצה אבל אני לא בריא מספיק לפרנס את עצמי לצערי . הבעייה שאם אני חוזר לבית של אבא שלי אני אפסיק לקבל שירות ועזרה מעובדת סוצילאית כי רק בדיור משלי אני זכאי לקבל סיוע מעקב ותמיכה של עובדת סוציאלית...
חשוב לי שתהייה לי עובדת סוציאלית במקום אבא שלי כי הוא לא מתפקד כאבא דואג ואיכפתי .לצערי.
אני אעשה את הניתוח אבל אבל אם אחזור לבית של אבא וארגיש חזק יחסית שוב אני אאבד את המקרר שיש לי ואת המכונת כביסה..זו בעייה..אם ארצה לחזור לגור בדיור מוגן ...זה ממש בעייה...


מה שמקשה עליי היום: חרדות ופחדים מה יהיה?...אני פוחד מהניתוח אני צריך לעשות השתלת קוצב לב כי יש לי בעיות בתפקוד הלב.

אתם רואים. שלכם קשה חישבו על זה אם אתם בריאים פיזית ...כמה זה טוב ומרגיע...

האם אצליח אייך שהוא לשמור על הדירה השכורה שלי או לחזור לאבא שזה לחזור בהתפתחות שלי בלית ברירה אבל אני לא חזק לעבוד כמו בן אדם רגיל כי יש לי בעיית לב....מבחינתי זה תחושה של אמוק/בהלה. אני לא יודע אייך זה לגור עם אבא והבת זוג שלו...

אני מפחד מה שיהיה איתי. שלא יהיה לי בית בסוף (
 
איציק
12:55 08.11.10
רציתי לשאול האם ציפרלקס יכול לגרום לטינטון(ציפצופים באוזניים.
אני נוטל מזה כחמישה חודשים ציפרלקס במינון של 10 מ"ג לאחר כחודשיים וחצי של נטילת התרופה הופיע אצלי טינטון בשתי האוזניים שלא עובר.
אודה על תשובה.
 
ש
22:43 07.11.10
לא פעם ראשונה שנתקלתה במצב שאני שוכבת במיטה ולאחר מחשבות עמוקות על דברים מקבלת פתאום כמו זרם חשמל בראש.. וממש קופצת מהמיטה בבהלה.
בדרכ קורה לי אחרי משהו שמטריד אותי ואני חושבת עליו הרבה..

מה התופעה..חרדה? האם מסוכן?

תודה
ממושכת, החשק המיני ירד ל-0 בשיחה עם רופאת המשפחה על הנושא (ממנה קיבלתי את הכדורים) נאמר לי לנסות לעבור ליום אחד כדור ויום אחד חצי כדור, ניסיתי וזה לא שינה כלום בעניין החשק המיני.

אני בת 64 וחיה עם בעל, יש לו דרישות וזה מובן.

איזה אופציות עומדות בפני?

מה הרפואה יכולה להציע לי?

אני חרדתית וקצת דכאונית.
 
ד''ר אלונה גוברמן  
12:36 06.11.10
שלום. לצערינו cipralex יכול לגרום לחוסר חשק מיני משמעותי. אפשר לא לקחת ביום שחושבים על קיום יחסי מין אבל זה מוריד את כל הספונטניות. אלטרנטיבות הן להחליף לתרופה אחרת או להקטין מינון.
בברכה
 
ליטל
21:21 26.10.10
שלום רב,

חמותי מקבלת בונסרין, ומקבלת נכות נפשית מביטוח לאומי.

זה קרה לה החל מגיל 40, שני ילדיה :

1 מקבל ביטוח לאומי עבור פיגור שכלי קל וה-2 מקבלת עבור הפרעות דכאוניות.

האם זה משפחתי?
 
ד''ר אירנה נתנאל  
12:22 02.11.10
ליאת שלום,

תופעות אלו יכול להיות גורם גנטי, תורשתי.

בברכה,
 
עמית
21:09 01.11.10
שלום,
אני סובל מכאבי ראש כבר 3 שנים, (בן 38)
זה הכל החל אחרי שחזרנו משייט של שבוע, מה שהחל כהבחנה של ורטיגו
נמשך מספר חודשים, זה התחיל כחוסר יציבות, הרגשה כמו ללכת על גלים.
לאחר מספר חודשים עברתי בדיקות רבות שלא העלו שום מימצאים:
הבדיקות כללו, בדיקת שמיעה, אוזניים, בדיקת עיניים, שדה ראיה מורחב,
אולטרה סאונד של גלגל העין וMRI של המח.
בMRI מצאו שיש לי ציסטה ארכנואידית, וכל ניורוכירורג ששאלתי אמר לי שזה בתחום השונות הנורמלית
ושזה משהו שלא קשור לכאבי ראש ושזה משהו שיש להרבה אנשים וזאת לא הבעיה.
בדיקה של נוירולוגית גם לא העלתה שום ממצא חריג
כיום אחרי שלוש שנים, אני לוקח כדורים של סיפרלקס ואלפרוקס, יש תקופות שזה מפריע לי מאוד ויש תקופות יותר טובות. אני ממש לא יודע עם זאת בעיה שנובעת מחרדה!!

אני במצב שאני כבר לא יודע למי לפנות.
מה שאני מרגיש זה כאבי ראש, סחרחורת והרגשה של חוסר יציבות(זה יותר טוב ממה שהיה לפני שלוש שנים),אבל עדיין מפריע, לפעמים ההרגשה היא כאילו שתיתי אלכוהול או תחושה כמו בצום או אחרי שמעשנים סיגריה כשלא אוכלים.

זה לא מפריע לי לישון או כשאני נוהג, ואני לא ממש עייף (אולי רק בכשאני לוקח כדורים)

אני לא ממש יודע כבר מה לעשות, מה יכולה להיות הבעיה???

אשמח לדעת האם למשהו יש בעיה דומה ומה אפשר לעשות!!
 
ד''ר אירנה נתנאל  
12:18 02.11.10
עמית שלום,

תופעה שאתה מתאר יכולה להיות קשורה להפרעת חרדה. סחרחורת מסוג זה הינה אחד הסימפטומים של חרדה. העובדה היא שלא נמצא שום בעיה גופנית משמעותית מזקת את ההנחה שמדובר כתחושות על רקע נפשי ולא גופני. טיפול התנהגותי - קוגניטיבי (CBT) יכול מאוד לעזור. CBT הינו טיפול קצר וממוקד ובמהלכו ניתן ללמוד כלים להתמודדות יעילה בהווה וגם לטווח הארוך.

בברכה,
 
יוחאי
23:23 31.10.10
האם פוסט טראומה גורמת גם לחרדה חברתית
 
ד''ר אירנה נתנאל  
12:08 02.11.10
יוחאי שלום,

התשובה היא לא חד משמעית. יש מקרים ששני הדברים מופיעים ללא קשר אחד לשני, ישנם מקרים שחרדה חברתית יכולה להוביל לחוויה טראומטית שהתפתחה לפוסט טראומה ולפעמים, פוסט טראומה יכולה לגרום להתפתחות של חרדה חברתית. יש לבחון כל מקרה לגופו של עניין.

בברכה,
היי
אני עצמאי, על סף פשיטת רגל.
אני בדיכאון וחרדות נוראיות

האם יש משהו שיכול להרגיע אותי?
רופאת המשפחה רשמה לי רסיטל ודומיו, וזה לא עזר במאומה.

כמובן גם ניסיתי את כל מה שלא צריך מרשם כמו רסקיו.

האמת היא שאם היה לי כסף הכל היה נפתר.

הואיל ואין לי כסף, החרדות כנראה ישארו בינתיים איתי,
האם יש משהו שיכול להקל על הסימפטומים ?
הדכאון והחרדה מייסרים ייסורים לא אנושיים.

תודה
 
ד''ר אירנה נתנאל  
12:03 02.11.10
שלום לך,

בנושא זה כתבתי מאמר שיכול לעזור לך. הוא פורסם באתר BEOK . בכתבה יש גם טיפים להתמודדות. שם הכתבה: משבר כלכלי 2008 - להתמודד עם החרדה

וכתבת המשך: המשבר הכלכלי שובר? קבלו טיפים


בהצלחה מכל הלב,
 
קארין
13:40 30.10.10
התחילו לי קשיי נשימה מין חוסר אויר תמידי כמובן שנשללו בעיות בריאותיות הרופא נתן לי בכל זאת הפניה למיון ושם נתנו לי זריקת מודאל שעזרה לי לאחר שעה וזה העבר התחושה יש לציין שאני היפוכונדרית וסובלת מחרדה האם עלי לבקש לקחת מודל באופן קבוע או ציפרלקס 10 מ"ג מרופא משפחה
 
קארין
14:01 30.10.10
או רמוטיב???רציתי לשאול אם אתם מקבלים דרך קופת חולים?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
17:20 30.10.10
שלום. לצערי, דרך הפורום בלתי אפשרי לאבחן ולהמליץ על טיפול ועזרה . לצורך זה נדרש אבחון מעמיק ומקוצועי של מצבך תוך הכרות איתך. אני ממליצה לפנות לפסיכיאטר לצורך איבחון ובחירת הטיפול. את יכולה לפנות לקופת חולים, מרפאה לבריאות הנפש באזור מגוריך או באופן פרטי.
בברכה,

 
ד''ר אירנה נתנאל  
11:31 02.11.10
קארין שלום,

מכיוון שמדובר בהפרעה על רקע נפשי ולא גופני אני מאוד ממליצה לך להתיעץ עם רופא פסיכיאטר ולא עם רופא משפחה. בנוסף, חשוב לציין כי טיפול התנהגותי - קוגניטיבי (CBT) עם תרופות או בלעדיהן מאוד יעיל בהתמודדות עם חרדות. זהו טיפול קצר וממוקד והוכיח את עצמו מבחינה קלינית ומחקרית בארץ ובעולם.

בברכה,
 
שקד
15:33 26.10.10
שלום,
אני בת 22
וסובלת מפחד רציני במקומות סגורים וחנוקים.
לפני כל פעם שאני צריכה ללכת למקומות כמו קניונים וכאלה אני כל היום חושבת על המעלית שאצטרך לעלות והחניון התת קרקעי שאצטרך לחנות בו וכן הלאה.
מרוב כך אני כל היום שוקעת במחשבות על זה.. מה יהיה? אולי אני לא אלך? לפעמים אני יכולה לשכב במיטה ולחשוב כל כך הרבה ופתאום אני מקבלת כמו זרם חשמל במוח שממש מקפיץ אותי עד כדי בהלה. זה קורה לי במקרים נדירים
אחרי בירורים הבנתי שזה קורה למי שחרד כל הזמן..?
במה מדובר?
האם זה מסוכן לטווח הרחוק? או הקרוב?
איך מטפלים?
יש לציין כי אני לא נוטלת שום תרופות חרדה.

תודה!!
 
ד''ר אלונה גוברמן  
17:26 30.10.10
שלום. אני מאוד ממליצה לך לפנות לפסיכיאטר כדי לטפל בחרדות. שילוב של תרופות אנטי חרדתיות וטיפול התנהגותי - קוגניטיבי (CBT) זאת הדרך הנכונה להתמודד עם מצבך.
בברכה,

 
שקד
22:59 30.10.10
תודה על התגובה.. כעת לפני הנסיעה אין לי את האופציה לפנות לשם רק לאחר הנסיעה. תודה!!
אך עדין לא קיבלתי תשובה לגבי הרגשת זרמים בראש..במה מדובר.? מה זה אומר? האם יש סיכון מסוים?
שלום,
אני בת 23. מזה שנתיים אני סובלת מפחד ממקומות סגורים, ונכנסת לחרדה רצינית מכך. מעליות, חניה ת קרקעית וכן הלאה.
בעוד שבועיים אני טסה לתאילנד טיסה ארוכה של 12 שעות..
אני מאוד בלחץ לגבי הטיסה מקווה שלא אקבל חרדה ואכנס ללחץ בעת סגירת דלתות המטוס מאחר וירגיש כלואה.. זה מצב כל כך מדכא, הלוואי והייתי יכולה להפטר מזה.

ניתן לי על ידי רופאת משפחה שלי -כדור הרגעה קסנק למקרה שאלחץ. מעולם לא לקחתי כדורי הרגעה.
האם זה כדור מומלץ?
בנוסף השאלה שלי היא-
הבנתי שמשפיע להרבה זמן, אך לכמה זמן הוא משפיע? מאחר והטיסה היא 12 שעות אני מקווה שהוא יספיק להשפיע על כל הזמן המדובר..
ומאחר והכדור משפיע להרבה זמן. מה עליי לעשות כשיש טיסות קצרות מאי לאי שהן רק לשעה וחצי, הכדור ימשיך להשפיע זמן ארוך אחרי הטיסה, האם זה משפיע מאוד על הדיבור? עייפות?..

תודה!! שבוע מקסים
 
ד''ר אלונה גוברמן  
17:27 30.10.10
שלום. עניתי לך בשאלה קודמת. אני מאוד ממליצה לך לפנות לפסיכיאטר כדי לטפל בחרדות. שילוב של תרופות אנטי חרדתיות וטיפול התנהגותי - קוגניטיבי (CBT) זאת הדרך הנכונה להתמודד עם מצבך.
בברכה,
 
יעלי25
13:04 30.10.10
אני אפנה אליו.תודה ושבת שלום
 
דינה
09:22 29.10.10
שלום!
אני אחרי לידה ומתקשה לתפקד. חולשה נוראית , טישוטוש , חוסר יכולת להתרכז ועוד. חודש לפני הלידה הייתי עם ציפרלקס במינין של רבע כדור.הרופא המליץ לי לחזור לכדור.
ראשית רציתי לדעת האם אפשר להניק עם התרופה ולו אפילו הנקה חלקית.
שנית תוך כמה זמן התרופה אמורה להשפיע?
 
ד''ר אלונה גוברמן  
17:23 30.10.10
לדינה שלום.
לגבי טיפול אנטי דיכאוני :בכל קופת חולים היות קיימת מחלקה לייעוץ תרופתי בזמן ההיריון והנקה .מרכז הארצי לייעוץ טרטולוגי בבית חולים הדסה עין כרם טל: 026243669 026243669, 026243663 026243663
אשמח לענות על שאלות נוספות,
בברכה,
+ הוספת הודעה
   1 ...  76  77  78  79  80  81  82  83  84  ...  205  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
דיכאון קליני   דיכאון אחר לידה   דיכאון מג'ורי   טיפול תרופתי דיכאון   טיפול התנהגותי   דיכאון וחרדה
RSS RSS פורום דיכאון חרדה