בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום חרדות, טראומות, פחדים עמוד 71

פורום חרדות, טראומות ופחדים הוא המקום בו תוכלו להתייעץ אודות חרדות, התקפי חרדה, פחדים, פוביות, טראומה, פוסט טראומה, PTSD, חרדת בחינות, פחד גבהים, חרדה חברתית, פחד ממטוסים, קלאוסטרופוביה, פחדים אצל ילדים, חרדת ביצוע, פורום פחדים נועד לכם.
מנהלי פורום חרדות, טראומות, פחדים:
ד''ר אודי אורן
לפרטים נוספים
ד''ר חיים היילפרין
לפרטים נוספים
שלום רב!
אני בחור בן 32, בריא בד"כ ולאחרונה הובחנתי כמי שיש לו התקפי חרדה, וליתר דיוק, הפרעות פאניקה. אני נוטל כדור מסוג ציפרלקס 10 מ"ג פעם ביום. הפסיכיאטר המטפל אמר שלעת עתה ניתן להסתפק בתרופות, למרות שהוא המליץ, בין השאר, גם על טיפול בשיטה ההתנהגותית-קוגניטיבית. אך כאמור, לעת עתה, אני מסתפק בנטילת התרופה בלבד מזה חודש ימים. עליי להודות, כי היום ההתקפים מגיעים בתדירות ובעוצמה נמוכות בהרבה ביחס לתקופה שלפני נטילת הציפרלקס. עם זאת, לאחרונה, לאחר כמה ימים של תחושות נורמאליות לחלוטין והתנהלות די רגילה, חזרו לי תחושות של מעין מועקה או כובד (משקולת) מתחת לחזה בצד שמאל וגם בצד מתחת לבית השחי, לצד קושי מסוים בנשימה (לא מדובר בנשימות מהירות של חולה אסטמה אלא תחושה שחסר אוויר ולא מלוא האוויר נכנס לריאות). זה קורה במהלך הימים האחרונים לסירוגין (כלומר, בא והולך). הפסיכיאטר אמר שזה יחלוף ושאמשיך ליטול את התרופה כרגיל מבלי להעלות מינון או משהו כזה.
שאלותיי הן:
1)מהי תרופת הציפרלקס? כיצד היא פועלת ואיך היא מועילה? אחרי כמה זמן היא מוכיחה יעילות מקסימאלית? האם ניתן לשתות אלכוהול בעת נטילת התרופה (מדי פעם, כוסית פה או שם ולא בכמויות גדולות)?
2)האם תחושותיי אחרי חודש (משקולת בצד שמאל מתחת לחזה ובצד שמאל מתחת לבית השחי מלווה בקושי מסוים לנשום) של נטילת תרופות הן נורמאליות וזה אכן יעבור?
3)האם כדאי לגשת לטיפול פסיכולוגי בשיטה ההתנהגותית-קוגניטיבית ומה היתרון בכך לעומת הסתפקות בנטילת התרופה בלבד?
בתודה מראש!
 
ד''ר חיים היילפרין  
18:34 02.10.09
תשובות: 1) סיפרלקס הוא נוגד חרדה מסוג SSRI - מעכב סלקטיבי של ספיגת סרוטונין. רמה נמוכה של סרוטונין בסינפסות מסויימות נחווה כחרדה (או דיכאון) והסיפרלקס מעלה את רמת הסרוטונין ומשכך את החרדה. התרופה מגיעה ליעילות קלינית לאחר כשלושה שבועות. לא מומלץ לשתות אלכוהול בעת נטילת התרופה אם כי "כוסית אחת פה ושם" כמעט ולא תשנה דבר.
2. כן, תחושותיך "נורמאליות" - בקשת רחבה מאד של תגובות נורמאליות - ורוב הסיכויים שהן תעבורנה אם תתחיל לטפל בבעיה כמו שצריך (ראה תשובה 3).
3. לא רק שכדאי לך לגשת לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי, אלא שבניגוד לעמדת הפסיכיאטר, הטיפול התרופתי אינו ההתערבות המועדפת לטיפול בחרדה - התרופות מקלות על הסמפטומים אך אינן מטפלות בשורש הבעיה, בשינוי המתבקש בדפוסי החשיבה, הרגש וההתנהגות או בנסיבות האובייקטיביות. וברוב המקרים הטיפול הפסיכולוגי - שהוא תהליך צמיחתי מטבעו שהשלכותיו מיטיבות הרבה מעבר להכחדת החרדה - מצליח ללא צורך בטיפול תרופתי, על השפעות הלואי שלו (אם כי הפסיכולוג עשוי להמליץ על טיפול תרופתי במקביל). בהצלחה!
שלום רציתי לדעת מה זה אומר אם יש לי מחשבות די כפייתיות בזמנים מסוימים ולא דווקא כל יום [ במיוחד שיש לי תוכניות מסוימות או שאני עושה או קורא או מבין משהו חדש ולא כל כך שגרתי ] ואני לרב מנסה להרגיע את עצמי בזמנים שכאלה בדיבורים מרגיעים אך זה דווקא מחריד יותר ודיבורים אלו עצמם נהים כפייתים [ אני מדגיש זה לא כל הזמן אלא בזמנים שונים בימים שונים , אך בתדירות די גדולה וזה מעיק !]
 
ד''ר אודי אורן  
18:30 29.09.09
שלום רב,
זה אומר שהתבנית של התופעות הכפייתיות קשורה לאותם מצבים מסויימים, ומכיוון שאותם מצבים לא מתרחשים כל יום, גם המחשבות הכפייתיות לא מגיעות כל יום. אין ספק שזה מעיק, ואין ספק שטיפול יכול לעזור.
בהצלחה,
אודי
 
מיקה
12:40 26.09.09
אני בן 27 לפםני שנה בערך עברתי טראומה בעקבות זה יש לי המון פחדים וחרדות.

זה כבר כמה חודשים שאני מרטיב בלילה דבר שאף פעם לא קרה לי, המצב הולך ומחריף.

אני מבקש עזרה מה אוכל לעשות מה הטיפול למצב הזה?
האם זה יחלוף עם הזמן?

תודה
 
ד''ר אודי אורן  
23:55 26.09.09
למיקה שלום,
מכיון שחלף פרק זמן ארוך יחסית, איני חושב שהבעיה תחלוף בעצמה.
אני ממליץ לך לפנות לטיפול EMDR, טיפול ממוקד טראומה יעיל ביותר.
אני מעריך שתוכל להעזר תוך פרק זמן לא ארוך.
בהצלחה,
אודי
ערב טוב

אני סובל מ או סי די, היום דיברתי עם פסיכותרפיסטית, היא אמרה לי שכאשר אני מרגיש מצוקה שנובעת מבעייתי, עדיף להימנע מטקס מרגיע (קומפולסיה) ולאפשר למתח לעלות מאחר וגופנו בנוי כך שאחרי שמגיעים למתח מאוד גבוה, המתח מתחיל לרדת, העניין הוא שאצלי לפעמים המתח אינו יורד, אלה הופך למועקה קשה, האם יכול להיות שיש לי בעיה במערכת העצבים הסימפתטית או הפרה סימפתטית ?
מה אתם יכולים להציע לי לעשות, כדי להתגבר על הבעייה ?
 
ד''ר אודי אורן  
08:50 25.09.09
לרפאל שלום,
הצעתה של המטפלת מיועדת לבדוק עד כמה אתה מסוגל לשלוט בקיום הטקסים, והאם אתה מצליח להירגע בלעדיהן.
מכיוון שאתה סובל מ-OCD קשה לך להירגע ללא הטקסים.
אני ממליץ לך לפנות לטיפול התנהגותי קוגניטיבי ולשקול פניה לקבלת טיפול תרופתי.
על סמך מה שכתבת איני מניח שיש לך בעיה במערכת העצבים.
בהצלחה,
אודי
 
תומר
12:27 22.09.09
עשיתי טעות איומה ואני זקוק לעזרה דחופה.
בעקבות שימוש חד פעמי במריחואנה חזקה
אני יודע אני טיפש ואני לא אחזור על זה לעולם אבל את הנעשה אני לא יכול להחזיר לצערי, ותאמין לי שאין דבר בעולם שהייתי רוצה יותר מזה.
אני בן 30 ולעולם לא ניסיתי שום סם (רק קפאין) אבל לאחר תקופה מאד לחוצה וקשה בכל תחומי החיים ישבתי עם חבר ונפלתי.
העישון נעשה באמצעות באנג ולאחר מס' שאיפות התחלתי להשתעל כמו מטורף (אני אפילו סיגריות לא מעשן), לאחר שנירגעתי מהשיעול ישבתי על הספה ולא הרגשתי כלום אך לאחר מס' שניות הרגשתי שטמפרטורת גופי צונחת (הרגשתי זאת בעיקר בפנים) ותחושה של פחד עפפה אותי. לאחר שהרגשתי פחד פתאום קצב ליבי החל לפעום בקצב לא הגיוני והתחיל להיות לי חם. נכנסתי ללחץ או יותר נכון לפאניקה מטורפת ולא הבנתי מה עובר עליי. בנוסף ראייתי הייתה משובשת ולא ראיתי טוב כפי שרואים במצב רגיל. הכל היה ניראה קצת שונה ומטושטש.
התחלתי לנוע בכל הבית בצורה עצבנית עד שלבסוף התעייפתי וישבתי. איבדתי תחושה של זמן הכל היה ניראה ממש ארוך אך מידי פעם הצצתי לשעון וראיתי שעברו רק מספר דקות.
חוויתי חוויה מפחידה של מעין ניתוק מהגוף ואני חושב שראיתי את עצמי מהצד זה לא היה ארוך כי ממש נלחמתי בזה שזה לא אמיתי והצלחתי לשכנע ולהרגיע את עצמי שזה רק הסם. הרגשתי את דפיקות הלב שלי בכל הגוף אפילו במוח הרגשתי דפיקות לב וזרמים כאילו משהו נשפך שם כל הזמן.
כל זמן "החוויה" ניסיתי להאחז במציאות אך היה לי מאד קשה והרגשתי מעין קונפליט במוחי של מה אמיתי ומה לא, הרגשתי שמוחי התחלק לשני צדדים ימין ושמאל ויש בינהם מלחמה של מה אמיתי ומה לא.
אולי חוייתי הזיות ואולי לא (אני לא יודע מה אמור להיות בהזיות) קצב ליבי היה מטורף ורמת הפחד שלי הייתה בשמיים.התקף זה היה מאד מפחיד וחשבתי שאני עומד למות או יותר גרוע פחדתי שאני משתגע ושאני אתקע במצב זה.
שוב אני לא לא משתמש בסמים וזו הייתה ההתנסות הראשונה שלי לדעתי החומר היה מאד חזק וגם ממה שקראתי על זה ברשת הבנתי שהוא חומר חזק וגם לצערי עישנתי אותו בבאנג.
החוויה שחוויתי הייתה מאד קשה לקח לי כשלוש שעות לחזור למצב "נורמלי" וגם שחזרתי הרגשתי לא מפוקס.
עברו שלושה שבועות ואני סובל מחרדות שאני לא מבין מהי סיבתה, כל היום אני מתהלך עם מועקה בחזה שלפעמים מתחזקת להתקף חרדה ועצב (לא כמו שהיה ההתקף הראשון בהשפעת המריחואנה) אני מאד עצוב ופוחד ואני לא מצליח להבין למה יש אני מרגיש כך למרות שחלפה החוויה.

מה יש לי?? אני אני משתגע? האם עשיתי לעצמי נזק בלתי הפיך? האם אני יכול לצאת מזה? יש לי סיוטים בלילה (אני לא ממש יודע על מה) אך אני מתעורר בבעטה.

הייתי רוצה לדעת האם הרסתי לעצמי את החיים? אני אדם נורמטיבי בעל תואר שני שעשה טעות ולא יודע מה יכול לעשות על מנת לתקן אותה.
אני ממש ממש פוחד, אשמח אם תוכל לעזור לי, אשמח אם אוכל לדבר איתך או לחילופין להיפגש עימך.
 
ד''ר חיים היילפרין  
15:18 22.09.09
לא הרסת לעצמך את החיים, חביבי, ואשמח לעזור לך - צור איתי קשר טלפוני.

 
ד''ר חיים היילפרין  
21:52 22.09.09
ניתן ליצור קשר בכל שעות היום (והלילה) - אם אינני זמין (מטבע הדברים איני עונה לטלפונים כשאני בטיפול, למשל), השאר הודעה ואחזור אליך בהקדם.
 
תומר
10:18 24.09.09
ד"ר שלום,

כפי שסיפרתי בהודעתי הקודמת חוויתי טראומה והתקף חרדה נוראי בעקבות שימוש חד פעמי במריחואנה. אחרי זה היו לי מספר התקפי חרדה נוספים (קלים יותר משמעותית) ומאז כל הזמן אני דרוך.
אני כבר לא סובל מהתקפי חרדה ולא היה לי מאז כלל, אבל כל הזמן אני דרוך. יש לי מועקה בחזה אני נבהל הרבה יותר. אני מאד במתח ואני לא מבין מה יש לי.

השאלה שיש לי היא האם אני סובל מהפרעה פוסט טראומתית? אני לא מפחד מאירוע אין לי בעיה להיזכר בו? הוא לא מלחיץ אותי. אבל מאידך אני כל הזמן לחוץ ואני לא מבין למה??

אשמח להבין האם אני סובל מהפרעה פוסט טראומתית ואם כן אז מה ניתן לעשות?

תודה רבה,

תומר.
 
ד''ר חיים היילפרין  
04:28 25.09.09
כל התקף חרדה (ובעיקר הראשון) מהווה טראומה בפני עצמה, כך שהסובל מהתקפי חרדה נאבק למעשה בשתי חזיתות - האחת הפרעת החרדה ה"ראשונית" (שהתפתחה אצלך בעקבות עישון מריחואנה) והשניה החרדה הפוסט-טראומתית מהחרדה... על שאר השאלות (ורבות אחרות) אענה לך כשנפגש.
שלום
אני בן 38 נשוי +2
עברתי מבחן "טובה" ולהלן התוצאות:
1. הבדיקה הראתה סימנים מעטים היכולים להצביע על אפשרות הפרעת קשב וריכוז.נצפו שינויים עקביים אחרי ריטלין
א.המבחן נראה תקף על פי ניתוח התוצאות
ב. אינדקס ביטחון בהערכת הפרעת קשב וריכוז לפני ריטלין 58% ,אחרי 41%.
ג.שינויים לטובה (בפרסנטיל):
שיפור בולט בהבחנה ביו גירוי מטרה למסיח מ-62 ל- 20
שיפור בולט בעקביות תגובותיו גם במתמשך הבדיקה מ-64 ל-44 ירידה בהוספות מ-40 ל- 12
סיכום:בדיקה עם מעט סימנים קליניים ללא תרופה .חל שיפור משמעותי בעקבות ריטלין
המלצות:מומלצת הערכה נוירולוגית מעודכנת כדי לשקול הטיפול המתאים.
שאלותיי:
הניורולוג נתן לי ציפרלקס 10 מ"ג למשך 6 חודשים והוא אמר לי שזה יפקס אותי
ניראה לי קצת תמוהה .ציפרלקס? למה לא ריטלין?
על סמך מה ההחלטה לתת לי ציפרלקס?
האים צריך לשלב טיפול משולב פסיכולוגי?
לא קצת מוגזם לתת כדור כזה?
מה הן ההשלכות של כדור כזה מבחינת חיי יום יום?

תודה
על תשובתכם
 
ד''ר חיים היילפרין  
04:17 25.09.09
בעיות קשב וריכוז עלולות להיגרם בשל בעייתיות אורגנית ו/או בשל הסחה/ אי-פניות רגשית (לדוגמא, מתח רב הגורם לבלקאאוט במבחן). אני מניח שהנוירולוג המליץ לך לקחת סיפרלקס משום שזיהה בין השאר מקור רגשי ברקע קשיי הקשב והריכוז שלך וחשב שע"י הורדת רמת החרדה שלך תשפר את יכולת הריכוז. ולשאר שאלותיך: כן, ניתן ועדיף להתמודד עם חרדה ומתח רגשי באמצעות טיפול פסיכולוגי (רצוי בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית); לא, זה לא מוגזם לתת כדור כזה, והשלכותיו ביום יום ניתנות בפירוט רב הרבה יותר משאוכל לפרט לך כאן בדפי האינטרנט הנוגעים לתרופה.
 
אסף
12:13 24.09.09
שלום , שמי אסף בן 23
אני כיום נמצא במערכת יחסים של מספר חודשים שבה אני ובת זוגתי לא מצליחים לשכב, בזמן הנסיונות אני נרגש מאוד ולא מצליח להגיע לזקפה מלאה, חשוב לציין שעברתי תקופה ארוכה בה לא שכבתי עם אף אחת וגם במערכת היחסים הקודמת שלי הייתה את אותה הבעיה מה שבטוח משפיע עליי
חברה שלי לוקחת את זה מאוד קשה וחושבת שזה בגללה למרות שהסברתי לה שלא
רציתי לדעת איזה תרופות/ טיפול מומלץ לי לקחת
 
ד''ר אודי אורן  
21:37 24.09.09
לאסף שלום,
טיפול אצל סקסולוג או אצל מטפל התנהגותי קוגניטיבי עשוי לעזור.
אני ממליץ על טיפול אצל מטפל EMDR שיסתכל על ההיסטוריה של הבעיה ויעזור לך להתגבר על הארועים שיצרו את הבעיה.
בהצלחה,
אודי
 
בובית
16:31 24.09.09
שלום רב.
אני בחורה בת 22 סובלת מהפרעה ביפולארית ומטופלת רק בסרוקוול 300 בלילה.
כיום אני מרגישה יחסית מאוזנת כי כבר הרבה זמן לא היה לי התקף מאניה או עצבים קשה, נראה לי שאני באיזון עם נטייה למטה...
התחלתי ללמוד והבעיה שלי זה שכל פעם שאני בחברה עם אנשים אני מרגישה חרדה ובושה קשה מאוד, בכיתה אני לא יכולה לענות או להגיד תשובה מרוב בושה, אני כל הזמן חשה שהמורה בוחן אותי אני מפחדת אפילו לעשות רעש שלא ישימו לב אליי או לצאת באמצע שאני צריכה לשירותים שוב שלא ישימו לב ויתבוננו בי..
יש לי את הבעיה הזאת כבר המון המון זמן, כשהייתי במאניה היא קצת נעלמה למרות שעדיין הייתה קיימת אבל היתה לי מין מסכה כזאת, כנראה שבמצב של דאון החרדה מתעצמת, ניסיתי בעבר לקחת בשביל זה כדורים שלא ממש עזרו והתנגשו לי עם הכדורים למאניה דיפרסיה ואף לפעמים גרמו לי למאניה, אני האמת לא חושבת שזאת בעיה פסיכיאטרית אני חושבת שזה יותר בעיה פסיכולוגית אני יודעת בהיגיון שלא יכול לקרות לי כלום אבל התת מודע שלי לא מבין את זה ושוב נגרמת חרדה, אני בחורה אינטליגנטית ומבינה הרבה בפסיכולוגיה וגם קוראת הרבה ואני יודעת שזה נגרם לי מטראומה ואני יודעת שהכל בראש ואני יודעת שזה נבואה שמגשימה את עצמה אבל החרדה לא מקשיבה להיגיון והיא תוקפת אותי בכל הכוח כל פעם שאני ליד אנשים, עבדתי על עצמי בעבר על הקטע ההתנהגותי הטכני יותר שקצת עזר אבל בכל זאת לא העלים את התסמינים הפיזיולוגים וגם יש הרבה מאוד סיטואציות חברתיות שקורות שלא ניתן להתכונן אליהם מראש, ניסיתי לקחת את החרדה ו"להפוך" אותה כלומר במצב של עוררות במקום לפחד להתקיף ואז יצא שהייתי מאוד אגרסיבית ונגרמו מצבים מאוד מביכים ומאוד לא נעימים, ואנשים חשבו אותי לפראנואידית פסיכית כי יש בחרדה הזאת פן של פראנויה קצת, אפילו ניסיתי טיפולים אלטרנטיבים ומיסטיים שונים ומשונים, חשבתי להחליף שם אצל נומרולוג ובסוף לא עשיתי את זה, כלום לא עזר לי, הייתי אצל פסיכולוגים ופסיכולוגיות ואף אחד לא היה ממש מומחה לעבוד עם חרדה חברתית...
אין לי חברים וקשרים גם בגלל הבעיה הזאת...
האם יש דרך שאיתה אני יכולה להתגבר על החרדה החברתית וליצור קשרים עם אנשים וסוף סוף לחיות כאדם נורמלי? תודה מראש.
 
ד''ר אודי אורן  
21:33 24.09.09
לבובית שלום,
בנוסף לטיפול התרופתי חשוב שתהיי בטיפול ובליווי פסיכולוגי.
טיפול EMDR או טיפול קוגניטיבי התנהגותי עשוי בהחלט לעזור.
בהצלחה,
אודי
 
אלמוני
17:46 23.09.09
שלום ,

אני בן 35 הובחנתי כסובל מהפרעת חרדה כללית וכנראה גם אישיות מתמכרת,

אינטרנט, צאטים, ריגושים ,הימורים בבורסה בעבר.

כתוצאה מתסכול שאני לא מסופק בחיים רציתי לפצות את עצמי דרך סיפוקים מידיים שתארתי עכשיו.

קבלתי מהפסיכיאטר ציפרלקס במינון 10 מ"ג למשך חודשיים, חשתי הטבה מסויימת הייתי פחות אובססיבי,אבל הרגשתי שזה פוגע לי בליבידו והחשקים המיניים,

הרגשתי שהתרופה גם קצת מרדימה אותי ושאני פחות ויטאלי.

בעצה אחת עם הרופא הפסקנו עם הטיפול,כעבור כמה שבועות מרגיש שהכל חזר לקדמותו,המרוץ אחר הריגושים,ההתמכרות לחווית הגלישה באינטרנט,מרגיש שיש לי חשקים מיניים,אומנם יש לי חברה אבל הפנטזיות הן על אחרות.

אני בדילמה מצד אחד אני נהנה עכשיו יותר אבל מצד שני גם קצת פחות מאוזן.
חשבתי אולי לבקש מהפסיכיאטר שיתן לי אדרונקס שמטפל בבעית מוטיווציה ובעיות דימוי עצמי,אבל אז שוב אני משליח את האחריות ממני לכדורים.

אני הולך לשיחות אצל פסיכולוג התנהגותי,אבל אני רואה שלא הכל פתיר. ומה שהיה הוא בינתיים מה שיהיה.

אשמח לעזרתך
 
ד''ר אודי אורן  
21:46 23.09.09
לאלמוני שלום,
מציע לתת למטפל ההתנהגותי ולפסיכיאטר סיכוי נוסף.
אני מתרשם שנושא הציפיות יכול להוות נושא לדיון עם שניהם.
אם בתום תקופה שתהיה מוסכמת על שלושתכם, ושבה תעשה את מה שאתה מתבקש לעשות, לא יהיה שיפור, שקול לקבל דעה שניה.
בהצלחה,
אודי
 
חסוי
03:02 21.09.09
שלום.
פעם ראשונה שאני מחליט לפנות למשהו בקשר לבעיה שלי.
זה קרה אחרי שראיתי תוכנית על הלומי קרב ומהתוכנית היה אפשר להבין שהאנשים האלה חווים את החוויות שלהם שוב ושוב כולל זכרונות .
ואז זה הביא אותי לשאלה ? זה הגיוני לחשוב על משהו שקרה יום אחרי יום?
ומאז זה מטריף אותי ...יותר נכון אני משגע את עצמי במחשבות מא' ועד ת' רעות,מגעילות ,מפחידות והפחד העצום מכל זה שאני לא יפסיק לחשוב על אותם דברים.
כלומר אין שקט נפשי אני מרגיש שאני רודף את עצמי.
דוגמא אני רוצה לישון בלילה אני מרגיש שהכל טוב ואני יכול להירדם לי בנחת ואז אני מתחיל לחשוב על משהו רע ולא מפסיקה לי המחשבה פשוט זה כאלו רודף אותי.
כמובן לא 24 שעות ביממה .
אני מגיע למצבים שאני מרגיש פחד ובעיקר מפחד להשתגע.
אני מרגיש יאוש ואני מרגיש שזה יוביל אותי למצב רע מאוד אני יודע שההמלצה היא טיפול אצל פסיכולוג או משהו כזה אבל אני ישמח שתיתן לי כמה עצות או משהו כי אני לא יודע מאיפה הטירוף הזה נפל עליי.תודה רבה. אני יציין שאני בן 17.
 
ד''ר אודי אורן  
21:38 23.09.09
שלום רב,
נשמע שאתה מאד סובל. אתה מתאר תופעה מוכרת שניתן לטפל בה ולהביא להקלה משמעותית.
אתה יודע מה צריך לעשות: לפנות לטיפול אצל מטפל התנהגותי - קוגניטיבי או מטפל EMDR.
אתה יכול להתחיל בפניה לפסיכולוג בבית הספר או לרופא המשפחה בקופת חולים.
יש אפשרות לעזור לך, אבל אי אפשר לעשות את זה דרך אתר באינטרנט.
בהצלחה,
אודי
 
אנונימית
12:41 20.09.09
אני אתחיל מזה שאני בת 22 ומפחדת ממחויבות וזה כבר אומר הרבה.
מעולם לא ניהלתי קשר רציני כי ברגע שהוא חדר לי לספייס חתכתי את זה.
אני מפחדת שאני מאבדת שליטה על עצמי והוא זה ששולט בי!,אנשים לא מבינים זאת אבל זאת חרדה שמשתלטת על המוח,על החשיבה ועל ההגיון.אני מנסה בכוח לתת לזה הזדמנות אבל זה לא עוזר.
בהתחלה חשבתי שזה טבעי אבל זה כבר עבר את שלב הטבעיות
אני לא יודעת איך להתנהל במצבים כאלה.
אני מאוד רוצה קשר ,זוגיות אני כמהה לכך כל יום אבל "המחלה" הזאת שולטת בי כבר שנים.
כולם חושבים שזאת בעיה של גברים וממש לא אני מכירה כמה בחורות שסובלות מזה ואנחנו באמת סובלות מזה...
מה עליי לעשות? ,לפעמים אני כל כך רוצה שהוא יציב לי עובדה ו"ישתלט" עליי כדי שלא תהיה לי ברירה אחרת... מה הצעד אותו אני צריכה לקחת? ואם יש לכך תרופת קסם אשמח לקחת אותה. :-)
בהמון תודה
 
ד''ר חיים היילפרין  
01:03 21.09.09
לצעד/ תרופת הקסם שאת צריכה לקחת קוראים טיפול פסיכולוגי צמיחתי, רצוי בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. לכי על זה. בהצלחה!
 
לירון
20:37 21.02.09
שלום רב,
לפני בערך חודשיים הייתי אצל חבר, הוא התחיל להראות לי תמונות של אנשים מפיגועים. סתם ככה.
אני מהר מאוד נמנעתי מלהסתכל. אבל בלילה אני לא יכולתי להירדם כל הזמן אני חשבתי על זה, בסופו של דבר נרדמתי מעייפות. מאז ועד היום אין יום שאני לא חושב על אותם תמונות שראיתי ופיתחתי לעצמי בדמיון. גם כשאני לא רוצה לחשוב על זה אני מוסת לשם כמו תגובה בלתי רצונית שכזו. קשה לי להירדם בלילה , כשאני חושב על זה אני חש מן כאבים בשרירי בטני, לאחרונה גם התגלה לי חור בשיער של הראש (רופא עור נתן לי כדורים ומשחה כנגד זה). כשאנ י ישן אצל חברתי קל יותר להירדם. דבר כזה לא קרה לי בעבר ראוי לציין שאני הייתי רואה זוועות עוד הרבה לפני אבל עכשיו פתאום התגובות הם ממש קיצוניות.
אני מדבר על הדברים הללו עם הקרובים שלי במטרה שע"י שיתוף חוויות אולי אני יצליח להדחיק זאת.
אך זה לא עוזר . אני מקווה שתוכלו לעזור לי . האם בעיה זו מוכרת? איך לטפל בה? ללכת לטיפול אצל פסיכולוג? מה לעשות כדי לחזור לשגרת חיים נורמלית?

בברכה רבה

לירון

 
ד''ר אודי אורן  
23:18 21.02.09
ללירון שלום,
פנה למטפל EMDR או למטפל התנהגותי - קוגניטיבי.
חבל להמתין. יש אפשרות לעזור לך.
בהצלחה,
אודי
 
לירון שם בדוי
11:48 20.09.09
אני מודה לך מקרב לב ,אתה מכיר אולי קבוצות תמיכה שיכולות לסייע לי. סליחה אם אני משגעת אותך פשוט נושא זה חשוב לי .
 
דינו
04:25 19.09.09
שלום רב,

אני פונה בעיקר כדי להבין מה בדיוק הבעיה שלי. אין לי ספק שיש לי בעיה אבל אני לא כל כך יודע להגדיר אותה מעבר לאיך שאני מרגיש.
אז ככה..
לכל בן אדם יש בעיות ודברים שהוא מתמודד איתם אבל אני כבר כמה שנים מרגיש שהדברים שאני נלחם בהם, לא עוזבים אותי, אני לא מוצא להם פתרון והם מאוד מאוד מטרידים אותי.
הבעיות הן בעיקר שאני מרגיש לא בנוח לפעמים, אפילו עם החברים הקרובים שלי, יש פעמים שאני שם לב יותר מדי למבטים וקשה לי להסתכל בעיניים ואני צריך להזיז את המבט וזה מוזר, פעמים אחרות אני כל הזמן חושב על איך אנשים רואים אותי, איך אני מזיז את הידיים ומחשבות של "למה אני בכלל חושב על הדברים האלה, למי אכפת?". פעמים אחרות אני חושב שצוחקים עליי ולא איתי.
אני מרגיש שהדברים האלה מרחיקים אותי מאנשים למרות שאלה חברים טובים ואני מרגיש ששמים לב לזה וזה פשוט מפריע לי שאני לא יכול להיות טבעי.

חשוב לי לציין אחרי שבערך כתבתי את כל מה שאני זוכר שמפריע לי את הרקע שלי פחות או יותר..
אני מודע לחסרונות וליתרונות שלי פחות או יותר. אין לי בעיה של מראה, אני מאוד עצמאי, אני עושה הרבה צחוקים, היו לי הצלחות בבי"ס ובצבא ופעמים שהוכחתי לעצמי שאני מסוגל להמון, הייתי בחו"ל לתקופות ארוכות ואני לא מפחד להיות לבד והיו לי חברות לתקופות קצרות וארוכות.

אני לא יודע בדיוק מה יש לי אבל יכול להיות שזו איזו חרדה חברתית. מאוד מפריע לי שאני נפגש עם חבר ואני מרגיש לא נוח, מוזר כזה.. למה זה קורה? זה חבר טוב שלי!
אני לא יודע ממה זה נובע אבל העלתי השערות כמו חוסר בטחון, בעיות קשב וריכוז, לחץ, חוסר שקט, חושב יותר מדי..
אולי אתה תוכל לעזור לי!
תודה רבה מראש!
 
ד''ר אודי אורן  
12:33 19.09.09
לדינו שלום,
קשה לי לדעת בדיוק מה הבעיה.
ההשערה שלי היא שהיא קשורה בבטחון עצמי ובתפיסה עצמית.
אני ממליץ לך לפנות לטיפול אצל מטפל EMDR. שיטה זו מאפשרת לבדוק את המקורות של קשיים מהסוג שאתה מפרט ולשנות את השפעתם. טיפול קוגניטיבי התנהגותי גם הוא עשוי לעזור במצבים שאתה מפרט.
בהצלחה ושנה טובה,
אודי
התשובה שלך עזרה לי ואני אלך לבדוק את זה
אני אשמח אם תגיב לכל הבעיות שרשמתי ותגיד לי מתי מרגישים אותם ולאיזו בעיה אתה חושב שזה שייך.

לגבי הבטחון העצמי, אני לא יודע מה לחשוב כי מצד אחד יש לי הרבה בטחון בעצמי. הוכחתי לעצמי הרבה פעמים למה אני מסוגל בתחומים של ספורט צבא לימודים ועוד.. אבל מצד שני אני הרבה פעמים חושב שצוחקים עלי או שאין לי בטחון בתקשורת עם אנשים וזה באמת אולי מצביע על בעיות בכיוון הזה.

תודה שוב.
 
עינב
16:43 16.09.09
בני בן 9 מפחד מאז שהיו פרסומים על בת הים, הוא מפחד מהעיניין הז, לא רוצה לשון לבד בחדרו, טוען כי הוא מפחד מהחושך, מבקש לסגור את התריסים והחלונות בחדר, מפחד להקלח לבד, להישאר לבד בבית וכו.. עבורו השינויים האלה מהווים רגרסיב מפני שאת כולם עשה בעבר ללא בעיה מיחדת. לציין כי לפני שלושה חודשים עברנו לבית חדש, לפני כחודש נולדה לנו תקינוקת חדשה אחרי שנים רבות בהם עידו ואחיו היו לבד. איך מתמודדים?
 
ד''ר חיים היילפרין  
02:33 17.09.09
גשי עם הילד למספר פגישות עם פסיכולוג/ית המתמחה בטיפול בחרדה אצל ילדים בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. בהצלחה!
שלום רב לכל הגולשים,

אני תחקירנית בתוכנית המועדון המשודרת בערוץ 23 בחינוכית וערוץ 22
ואני מחפשת מישהו הסובל מחרדות טיסה ומוכן להגיע לאולפן ולהתראין בנושא ולשתף בתחושות והרגשות שלפני הטיסה.
חשוב לציין כי התוכנית מצטלמת בתאריך 21/9 ולכן חשוב לי שתיצור/י קשר איתי בהקדם האפשרי

אשמח אם תחזור/י אלי במקרה ואתם מוכנים ל:
036247202
עינב שוחט
תחקירנית בתוכנית המועדון
 
שירי
16:47 13.09.09
כמה מקובל לטפל בבעיות חרדה עם תרופות כגון ויפאקס xr?
 
ד''ר אודי אורן  
23:07 13.09.09
לשירי שלום,
ממליץ לך לעשות חיפוש בגוגל. תמצאי הרבה מידע.
האינדיקציה למתן התרופה היא דכאון.
אנא התייעצי עם הרופא המטפל.
בברכה,
אודי
 
מיואשת
18:50 13.09.09
שלום דוקטור,

אני סטודנטית בת 24, לפני שנתניים התחלתי לסבול מהתקפי חרדה בעקבות מוות של אדם קרוב. הרגשתי ש"איבדתי את עצמי", את החיות שלי ואת שמחת החיים
התחלתי טיפול פסיכולוגי שעזר אך בפירוש לא חזרתי לעצמי לגמרי. אני לא יוצאת כמו פעם מהבית , הרבה פחות מטיילת ובכלל-כל נסיעה מחוץ "לתחום" מלווה בפחדים וחששות.
לפני כחודש בהמלצת הפסיכולוגית שלי התחלתי לקחת כדור ציפרלקס ביום, הכדור הגביר מאוד את תחושת החרדה אצלי ואני מרגישה מדוכאת , אין לי כח לעשות כלום פיזית, ממש חולשה נוראית ברוב שעות היום. אני נרדמת כל הזמן מתקשה ללמוד ומרגישה בעיקר חוסר חשק כללי. לאחרונה בכל פעם שאני יוצאת מהבית אני מרגיש בחוסר פוקוס ובסחרחורות..ובאופן כללי רק החמרה במצב ולא שיפור
אני מיואשת לגמרי מכל העניין הזה. הייתי בחורה אנרגטית ומלאה שמחת חיים, פעילה ונמרצת ואין דבר שאני רוצה יותר מלחזור לעצמי..
אשמח לעצתך.
 
ד''ר אודי אורן  
22:54 13.09.09
שלום רב,
אני ממליץ לך לפנות לרופא שנתן לך את המרשם ולספר לו על תגובתך לתרופה.
לא פעם קיימת תגובה בעייתית בתחילת התקופה בה נוטלים את התרופה, אך אני מתרשם שתקופה זו כבר היתה צריכה להסתיים. בהחלט יכול להיות שתרופה אחרת יכולה לעזור.

אני ממליץ לך להתייעץ עם הפסיכולוג/ית שלך לגבי האפשרות שתפני לטיפול ממוקד בטראומה שחוית, ושבעקבותיה התפתחה הפרעת החרדה. טיפול EMDR נחשב לאחד הטיפולים היותר יעילים לבעיות מסוג זה. טיפול התנהגותי - קוגניטיבי נחשב ליעיל מאד בהתמודדות עם בעיות חרדה.

אני מבין את תחושת התסכול שלך. חשוב שתדעי שמתוך מה שכתבת איני רואה סיבה מדוע לא תתגברי על הבעיה תוך פרק זמן לא ארוך.
בהצלחה,
אודי
 
טל
21:56 13.09.09
האם אתה מקבל לטיפול דרך הקופה? כללית או חברת פניקס שבה אני מבוטח?
 
ד''ר אודי אורן  
22:39 13.09.09
לטל שלום,
אייננו מתייחסים לנושא זה באתר.
מספרי הטלפון שלנו מפורטים
בברכה
אודי
 
נורית
18:52 12.09.09
שלום
אני אמא לילד בן 9 , ילד מקסים חכם ומיוחד, בעל לב של זהב.
מזה 4 שנים בערך, שהוא סובל מפחדים שמתגברים יותר ויותר עם הזמן.
הוא אינו ישן לבד, לא הולך לשרותים לבד, לא נכנס לשום חדר בבית לבד ובעיקר לא בשעות הערב והלילה.
הוא חולם על זוועות, ולאחרונה הוא אומר לי שהוא גם מדמיין דברים כשהוא ער.
לפעמים במשך היום הוא מתנהג כרגיל ואז כשמגיעה שעת השינה שלו הוא נכנס לפחדים, הוא מסתכל כל הזמן אחורה כאילו מישהו רודף אחריו, הוא סיפר לי אתמול שכשהוא התעורר משינה הוא ראה את הרגליים שלו מכוסות בדם.
הוא טופל אצל פסיכולוגית אך ללא הואיל
אינני יודעת מה לעשות, הוא ממש סובל ומבקש ( זועק )מאיתנו שנעזור לו כי הוא לא יכול עוד, ואני מודה שאני כבר חסרת אונים כי אינני יודעת כיצד לעזור לו מלבד לחבק אותו ולומר לו שאנחנו כאן בשבילו.
מיותר לציין שהמצב בבית גם לא קל כיוון שכל הזמן אחיו או אחד מאיתנו ההורים צריך ללכת איתו לכל מקום בבית או להרדים אותו בלילה ( ולהירדם איתו במקום עם בן/בת הזוג ) .
אינני יודעת אם יש קשר אך לפני כמעט שנה בשנתו הוא פירכס ולאחר בדיקות גילנו שמדובר באפילפסיה קלה שתעבור עם השנים ( "רולנדיק" אם זיכרוני אינו מטעה אותי ) כיום הוא שותה תרופה בשם דפילפט. אשמח מאוד לקבל עזרה/ הכוונה .

נ.ב. יש לציין שהפחדים התחילו בעיקבות אירוע בו בני נבהל מאוד ממשהו שראה במחשב. הפחדים הופיעו בהדרגה בהתחלה הוא טען שהוא מפחד ממפלצות וביקש ללישון עם אור ובכל פעם נוסף עוד משהו זה היה נראה כמו סתם פחד של ילדים ממפלצות או משהו כזה....
הבעיה העיקרית היא השנה האחרונה שיצאה לגמרי משליטה....
תודה,
נורית
 
ד''ר חיים היילפרין  
02:37 13.09.09
לא ברור לי מדוע הטיפול הפסיכולוגי לא עזר... אני ממליץ לך לפנות לפסיכולוג קליני המטפל בחרדות אצל ילדים בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT) ו/או ב-EMDR. בהצלחה!
 
שירי
23:47 12.09.09
מזה שנה אני נוטלת ציפרלקס והחיים קלים יותר....החיים ימשיכו ככה ויהיו רגילים לגמרי בלי הציפרלקס. כעת אני בהפחתת מינון בהתאם להוראות הפסיכאטרית, ופתאום כבר אני מרגישה את החרדה דופקת חזק בדלת ומתה להשתלט עליי שוב, מה לעשות? להמשיך בחיים טובים עם הכדור? להכנס בחרדה ובאמת להפחית באטיות את הכדורים?
תודה מראש
 
ד''ר חיים היילפרין  
02:52 13.09.09
טבעי שתרגישי חרדה כעת כשאת עומדת להיפרד מהציפרלקס... אם כי ניתן לעשות זאת בצורה הדרגתית כל כך שלא תרגישי כלל בפרידה (מה שנקרא "לגרד עם סיכה" - מילולית לגרד כל יום קצת יותר מהכדור כך שבמהלך מספר שבועות לא תרגישי בכלל שאת יורדת במינון). בכל מקרה, אני ממליץ לך לגשת לטיפול פסיכולוגי (שיחתי) בחרדה בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. הדבר יקל על הפרידה מהציפרלקס ובניגוד לטיפול התרופתי (שרק מקל על הסמפטומים אך אינו מטפל בשורש הבעיה), יסייע לך בשינוי המתבקש בדפוסי החשיבה, הרגש וההתנהגות או בנסיבות האובייקטיביות.
+ הוספת הודעה
   1 ...  67  68  69  70  71  72  73  74  75  ...  101  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
חרדה חברתית   פוביות   פחדים   פוסט טראומה   פחדים אצל ילדים   טראומות ופחדים   פחד גבהים   קלאוסטרופוביה   חרדת נטישה
RSS RSS פורום חרדות, טראומות, פחדים