בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום חרדות, טראומות, פחדים עמוד 71

פורום חרדות, טראומות ופחדים הוא המקום בו תוכלו להתייעץ אודות חרדות, התקפי חרדה, פחדים, פוביות, טראומה, פוסט טראומה, PTSD, חרדת בחינות, פחד גבהים, חרדה חברתית, פחד ממטוסים, קלאוסטרופוביה, פחדים אצל ילדים, חרדת ביצוע, פורום פחדים נועד לכם.
מנהלי פורום חרדות, טראומות, פחדים:
ד''ר אודי אורן
לפרטים נוספים
ד''ר חיים היילפרין
לפרטים נוספים
 
bobb
18:29 07.11.09
שלום,
חויתי לפני מספר שנים מעין משבר נפשי שהסיבה שלו הייתה מחשבות טורדניות. מה שבעצם היה הוא שהשתחררתי ממסגרת דיי לחוצה ונורא ציפיתי לשחרור הזה. כשהשחרור הגיע, דאגתי שמשהו יפגע בתחושת "ההנאה" ובתוכניות שיש לי לאחר שסוף סוף הגיע אותו השחרור המיוחל, מעין דאגה כללית שהמצב שכל כך חיכיתי לו ייפגע ולא אוכל "להמשיך" כרגיל.

הדאגה שלי התבטאה בצורה של מחשבה/דאגה שיש "משהו" שמטריד/מציק לי ואיני בטוח בו (לא הבנתי בדיוק מה עובר עליי ובאותו שלב לא יכולתי להגדיר את ההרגשה הזו) - וכל עוד איני בטוח עניין הזה שמטריד ומדאיג אותי - איני יכול "להמשיך הלאה" ולהתעסק בעצם בשגרת החיים הרגילה.
הבעיה הפכה לטורדנית ולא יכולתי להוציא מהראש שלי את המחשבה שיש משהו שמטריד אותי (ואכן היה, אותה דאגה שהפכה לטורדנית). חוויתי תחושת בלבול חזקה לאורך התקופה בנוסף למחשבה הטורדנית. כשכן הצלחתי לפרק זמן קצר לא לחשוב על הבעיה, תמיד היא נזכרה "לצוץ" במעין שאלה של "האם הבעיה עדין מציקה לי?" "האם אני בטוח בעצמי?" וכן זה רק הדאיג והציק לי יותר. בסופו של דבר הצלחתי לצאת מהמעגל השלילי הזה והמשכתי בחיי. כאשר כן נזכרתי בבעיה שהייתה, הרגשתי בטחון כלפיה והגדרתי אותה בתור סתם "פחד" ו"דאגה".

לא מזמן השתחררתי מצה"ל והמחשבה הזו חזרה שוב, כנראה מאותה סיבה של "פחד" להרוס את המצב ופחד להרוס את התחושה הטובה של השחרור, יחד עם כל התוכניות החיוביות שתכננתי. בהתחלה היא לא ממש הטרידה והדאיגה אלא יותר בעניין של "לחקור" ולנסות להבין את אותה בעיה שהייתה, אבל מהר מאוד התחלתי שוב לדאוג ולפחד ממנה ושוב היא הפכה לטורדנית.
הגעתי למסקנה שהבעיה מקורה בפחד ודאגה, ומפחד שאיני חזק ומספיק כדי להתמודד איתה, לכן אני יודע שהיא "רגישה" עבורי ולכן היא מגיעה.
אני מרגיש שסה"כ אני בשליטה ואני מצליח לתפקד, אך אשמח לכל תגובה ורעיון שיעזרו לי להתמודד עם הבעיה ולא לפחד ממנה יותר. תודה!
 
ד''ר אודי אורן  
21:51 07.11.09
לבוב שלום,
אין ספק שהכרת הבעיה והבנתה עשויים לעזור.
לנהל שיחה עם הבעיה כאילו היא גורם חיצוני עשוי לעזור גם כן.
אם זה מביא אותך למצב סביר, אפשר להסתפק בזה.
אם אינך מגיע למצב סביר אני ממליץ לך לפנות למטפל התנהגותי קוגניטיבי או מטפל EMDR.
בהצלחה,
אודי
 
הילה
18:39 31.10.09
האם תרופות שמטפלות בדיכאון מטפלות גם בחרדה?
 
ד''ר חיים היילפרין  
02:49 03.11.09
הדבר נכון לגבי חלק גדול מקשת התרופות הנוגדות דיכאון - למשל התרופות העובדות כ-SSRI - אך לא לגבי כולן.
 
טלי
01:58 01.11.09
אני שאלתי אותך על איזה טיפול אתה ממליץ עבורי.
תודה.
 
ד''ר חיים היילפרין  
02:44 03.11.09
הטיפול המומלץ הוא טיפול פסיכולוגי (שיחתי) אצל פסיכולוג קליני המטפל בחרדה בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית.
 
אמיר
13:04 30.10.09
שלום רב אני בן 29, אני סובל מחרדות מזה כארבע שנים, זה התחיל אחרי שעישנתי סמים קלים (הידרו וכאלה בארהב) ומאז יש לי פחדים ולחצים נפשיים שממש מפריעים לי לחיות כמו פעם, אני הרבה פעמים פוחד למות למשל כשאני מנסה לעשות ספורט וכשהדופק שלי עולה אני כל הזמן נוגע ובודק את הדופק ומפחד שיקרה משהו ולכן אני כבר כמעט ולא עושה ספורט כמו כן אני כמעט ולא רואה חברים או יוצא למסיבות או למקומות אחרים מלבד ללימודים שלי מפאת פחד שאקבל התקף חרדה או משהו דומה לידם, קשה לי לישון בלילה וכו... , טופלתי שנתיים בבריאות הנפש בכדורי רסיטל (נראה לי שיש לכדור עוד שם) ואחר כך הפסקתי כמו כן אני לוקח בשנה האחרונה בממוצע פעם אחת בחודש כדור קלונקס לאחר שמשהו חרדתי קורה לי ולפני בחינות חצי כדור ,בנוסף בחודשיים האחרונים אני הולך פעם בשבוע לדיקור סיני ולביו פידבק אבל אני לא משוכנע שזה עוזר. מה עליי לעשות אני מרגיש שמערכת הבריאות לא מטפלת בי ושאין תקווה לטיפול בדבר הזה חיי השתנו בצורה קיצונית מאז שזה התחיל ואני ממש מתקשה להינות מהחיים. איכות חיי ירדה בצורה ניכרת. מה האפשרויות שלי לטיפול בבעיה כמו כן איך היית מגדיר את הבעיה הזאת מבחינה רפואית?
 
ד''ר חיים היילפרין  
18:23 30.10.09
הטיפול התרופתי, ובוודאי הטיפולים ה"אלטרנטיביים", אינם ההתערבות המועדפת לטיפול בחרדה - התרופות מקלות על הסמפטומים אך אינן מטפלות בשורש הבעיה, בשינוי המתבקש בדפוסי החשיבה, הרגש וההתנהגות או בנסיבות האובייקטיביות. הטיפול המומלץ במקרים (המאד שכיחים) כמו שלך הוא טיפול ייעודי קצר-מועד אצל פסיכולוג קליני המטפל בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. אשמח לעזור לך בזה.
 
אמיר
13:33 02.11.09
האם התכוונת שיטת CBT ואם לא אז מה ההבדל כמו כן איך אני מגיע לאנשי המקצוע שמטפלים בזה
 
אמיר
13:34 02.11.09
איך מגיעים לפסיכולוג קליני שמטפל בגישה התנהגותית קוגניטיבית, כלומר איפה אני מוצא איש מקצוע כזה והאם זה חלק משירותי כללית/מכבי וכו... או שמגיעים לזה דרך בריאות הנפש בבתי ההחולים, האם דרך מרפאת חרדה ומה זה בכלל מרפאת חרדה ואיך מגיעים אליה
אני פשוט לא יודע איך להגיע לזה וגם לשלם הכי מעט שאוכל ועדיין לקבל טיפול טוב ונכון לבעיות החרדה שלי כמו כן רופא המשפחה שלי רק יודע לתת לי הפניה אבל בלי כיוון ספציצפי אני מתקשר לפה ולשם וכל אחד מפנה אותי למקום אחר ואני רק רוצה להבריא ולסלק את החרדות שהרסו לי את החיים אז בבקשה עזרו לי
 
ד''ר אודי אורן  
22:27 02.11.09
לאמיר שלום,
אתה יכול לפנות לשירותי ברה"נ בקופת החולים שלך או לבית החולים הקרוב למקום מגוריך.
מרפאת חרדה היא מרפאה בבתי חולים כלליים או פסיכיאטריים המתמחה בטיפול בבעיות חרדה.
כמו כן תוכל לחפש באתר של אי"טה.
בהצלחה,
אודי
 
סטודנטית
13:53 20.10.09
שלום ,
אני סטודנטית, סובלת מזה כשנתיים מחרדה והתקפי פאניקה. אני מטופלת אצל פסיכולוגית וזה עוזר לי מאוד.
לפני חצי שנה ניסיתי לשלב טיפול תרופתי- ציפרלקס. הכדור החמיר את המצב, הפך אותי לדכאונית ולא התאים לי. הפסקתי ליטול אותו. בזמן האחרון בעיקר מתוך הרצון ללמוד באוניברסיטה בנחת חשבתי לנסות כדור אחר, הרופאה נתנה לי סרוקסט.
החלטתי לנסות לברר קצת על הכדור מעבר-דרך פורומים/מאמרים וכו' וגיליתי שזהו אחד הכדורים בעלי תופעות הלוואי הקשות ביותר..
רציתי לשאול- א. האם אני צודקת? ב. עד כמה סרןקסט באמת יעיל לטיפול בחרדות?
אני מאוד חוששת לעבור שוב את מה שעברתי עם הציפרלקס..
אשמח מאוד לתשובתך.
סטודנטית
 
ד''ר חיים היילפרין  
01:28 21.10.09
שתי התרופות שייכות למשפחת ה-SSRI, כך שהשפעתן ותופעות הלוואי שלהן אינן כה שונות אלה מאלה. עם זאת, קיימים שינויים קלים בנוסחאות התרופות ובהשפעותיהן, ופסיכיאטרים רבים נוקטים בשיטת הניסוי והטעיה כדי להגיע לתרופה המתאימה ביותר למטופל. יש סיכוי (שלא ניתן לכמתו) שהסרוקסט ייטיב איתך מבלי להחמיר את מצבך; עליך להחליט אם יחס הסיכוי/סיכון אטרקטיבי דיו עבורך. בהצלחה!
שעד כמה שידוע לי גורמות לפחות תופעות לוואי ויותר יעילות
 
ד''ר חיים היילפרין  
13:54 01.11.09
לאו דווקא, אבל שווה לנסות...
שלום,

לצערי, יש לי היסטוריה של הפרעות חרדה והייתי מטופל בכדורים עקב כך. לא יכולתי לשרת בצה''ל וניתן לי על כך פטור.
האם זה מהווה חסם במידה וארצה להיות פסיכולוג קליני? (אני מניח שבתור פסיכולוגים, אתם יודעים).
 
ד''ר אודי אורן  
23:05 27.10.09
שלום רב,
איני יודע את התשובה אך אני משער שהעובדות שתארת לא צריכות להוות מכשול בהתפתחותך המקצועית.
בהצלחה,
אודי
 
עידו
14:25 25.10.09
שלום, הבעייה שלי היא כזו:
אני בן 34 וחברתי בת 29. אנחנו כבר ביחד שנה וחודש וגרים כבר 8 חודשים.
הקשר בינינו רציני טוב וחזק למרות שהיו עליות וירידות אך סה"כ קשר שמתפתח.
חברתי, אופטימית וחייכנית בדר"כ,תומכת ודואגת ויש בינינו אהבה ומשיכה ואנו חושבים להתמסד בעתיד.
חברתי היא מרקע משפחתי די קשה: היא גרושה ללא ילדים, הוריה התגרשו בגירושים מכוערים ודודים שלה תובעים את חברתי על הירושה. למרות שאני לא מעורב בכך אישית הדבר משפיע עליי לא טוב נפשית ויחד עם זאת אני תומך בה.
במהלך הקשר היו לי 3 פעמים הפרעות חרדה קשות שנבעו מטון כועס בזמן ריב ואפילו רק ממבט כועס. למרות שהתפייסנו אחר כך. נכנסתי להתקפי חרדה קשים : כאבים מטורפים בחזה , תחושה כאילו של התקף לב, נשימות קצרות וכו'. כשאני בזמן התקף עולות לי מחשבות על פרידה כיציאה מהלחץ אבל אח"כ ההיגיון מחזיר אותי למציאות וכיוון שאני אוהב אותה אני עובר הלאה. הבעייה שהתקף חרדה יכול להימשך אצלי גם שבוע. אני מטופל אצל פסיכולוג קוגניטיבי התנהגותי שחושף אצלי את הפחד כדי שאוכל להתמודד איתו אבל זה מכניס אותי לעוד יותר לחץ. מה לעשות? האם אצטרך לקחת כדורים כל חיי? אשמח לתשובה, עידו.
 
ד''ר אודי אורן  
23:35 25.10.09
לעידו שלום,
ברור שיש לך רגישות גדולה למצבים של עימות. מצבים כאלו מביאים איתם תגובות חרדה קשות.
הכיוון של טיפול התנהגותי קוגניטיבי הוא אחד הכיוונים המומלצים במצבים כאלו.
דבר עם המטפל שלך על מה שקורה בטיפול. תחליט איתו על פרק זמן סביר שיתן הזדמנות לטיפול ואם אין תוצאות משביעות רצון, חפש מטפל/טיפול אחר.
סוג הטיפול האחר שהייתי ממליץ לך הוא EMDR.
בהצלחה,
אודי
 
ח.ב.
15:00 25.10.09
במשך 4 השנים האחרונות סבלתי מחולשות וסחרחורות על רקע לא מוסבר, הייתי אצל כל הרופאים ועשיתי את כל הבדיקות, אך לא מצאו שום דבר.
לפני כחודשיים קיבלתי תפקיד חדש הכרוך בהמון לחץ והרבה עבודה, ומאז התחלתי להרגיש קוצר נשימה קושי בבליעה שהלך והחמיר לחרדות מטרידות. אני הולכת לעבודה אך זה כרוך בהמון סבל אני מרגישה שקשה לי לנשום, ידיים קרות והתכווצות של שרירים בפנים כמעין שיתוק.
לפני חודשיים התחלתי טיפול פסיכולוגי בגישה הפסיכודינמית, עוד לפני שהחרדות הגיעו לרמה של הימנעות ( לצאת לעיר, לנהוג וכו'), כמו כן התחלתי טיפול טבעי המשלב לקיחת כדור גאבא, אומגה 3,סטביליום), יש שיפור אך נראה לי שהדרך ארוכה וקשה לי מאוד.
אני מרגישה שהטיפול הפסיכולוגי עוד לא נותן את אותותיו, האם זה בכלל טיפול יעיל וכדאי להמשיכו? כמו כן האם כדאי להמשיך טיפול טבעי, שאכן מראה על שיפור אך עדיין זה לא חיים נורמלים? אני פוחדת שאם אקח טיפול תרופתי קונבנציונאלי זה יהיה לאורך זמן,( אולי אפילו שנים) ואני חושבת אולי להביא עוד ילד. אני בחורה צעירה, בת 38 וממש אובדת עצות אני מרגישה שפשוט אני לא יכולה להמשיך את חיי כך , מה לעשות?
תודה רבה.
 
ד''ר אודי אורן  
23:13 25.10.09
שלום רב,
את סובלת מהפרעות חרדה שונות בעלות סימפטומים סומטיים שונים.
אני לא יכול להגיד לך אם הטיפול הפסיכולוגי הפסיכודינמי יעיל והאם כדאי להמשיכו.
אני כן יכול להגיד לך שטיפולי EMDR וטיפולים התנהגותיים קוגניטיביים הוכיחו את עצמם (במחקר ובשטח), ואני ממליץ עליהם בחום רב. יש סיכוי מצויין שתרגישי שיפור תוך פרק זמן קצר.
שורה תחתונה: התחילי טיפול ממוקד בחרדה.
בהצלחה,
אודי
 
רווית
16:55 24.10.09
שלום,
שמי רווית, אמא לתאומות בנות שבע כיתה ב.' שנה שעברה שעלו לכיתה א' אחת מהן חוותה קושי רב ומשבר גדול בבוקר בבית הספר. כל בוקר הייתה בוכה ונסערת מאד ולא נתנה לי ללכת. היא טופלה שנה שעברה אצל פסיכולוגית ילדים למשך חצי שנה חל שיפור לבסוף מצאנו לנכון שאפשר להפסיק את הטיפול. כשעלתה לכיתה ב' חזרו כל הסימפטומים של שנה שעברה. קשה לה מאד לשחרר אותי בבוקר.חשוב לציין שהמורה לא הוחלפה והיא בכיתה עם אותם ילדים. יש לה מורה מדהימה!!!!!!! וגם היא מאד מקובלת בין חברותיה ועדיין יש לה קשיים של פרידה בבוקר. מה עושים????בעיה נוספת שקיבלנו חוזר לרשימת הצגות שיהיו בשנה זו והיא מסרבת בתוקף ללכת. האם לוותר לה? או עלינו לשלוח אותה ולתת לה להתמודד עם הפחדים? המורה ייעצה לנו לשלוח אותה והיא תיהיה אחראית עליה גם עם תצטרך לשבת ליידה ולהחזיק לה את היד. בתודה מראש על הייעוץ רווית.
 
ד''ר חיים היילפרין  
02:18 25.10.09
במקרי המנעות כמו שאת מתארת מומלץ שלא לוותר ולסייע לילדה להתמודד בהדרגה עם פחדיה (להתקדם כנגד הפחד אך בקירובים עוקבים). בדרך כלל הדבר נעשה בהנחיית פסיכולוג ועצתי לך היא לחזור לפסיכולוגית שעבדה עם הילדה בשנה שעברה או להפנותה לפסיכולוג קליני המטפל בחרדות אצל ילדים בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. בהצלחה!
אני בת 28 אמא לשני בנים מקסימים ( 4 וחצי ו שנה וחצי ) לפני כחצי שנה הייתי בלחץ בעבודה ובאותה התקופה נגנב לי האוטו לאחר כשבוע הרגשתי לחצים בחזה ובעקבות זה קיבלתי כעבור כשבוע נוסף התקף חרדה ופונתי לבית חולים שם לא נתנו לי שום טיפול ונשלחתי הביתה והדבר הוביל אותי לאט לאט למצב של דיכאון שהתבטא באי יציאה מהבית וחשש להיכנס לקניונים התחלתי לחשוב שאצא מדעתי ושאני עלולה לגרום נזק לעצמי או לסביבה ( מחשבה מש לא הגיונית ) אך בכל פעם חשבתי על זה ונכנסתי לחרדה איומה שבא לידי ביטוי בלחץ בחזה הקאות שילשוליםוגל חום נוראי בכל הגוף ניגשתי לרופא המשפחה שרשם לי מיד ציפרלקס 10 מ"ג פעם ביום וניטלין חצי כדור בוקר חצי כדור צהריים וכדור בלילה והאמת שזה ממש עזר לי והרגשתי נהדר חזרתי לעצמי התחלתי לצאת וכמובן לשמוח ולחייך וירדתי ליטול רק חצי כדור ניטלין בבוקר וציפרלקס בבוקר אבל מאז יש לי ימים בהם קופצות לי מחשבות פתאום על מוות ועל אנשים שהתאבדו והדבר מכניס אותי לחרדה איומה וכל התסמינים מופעים שוב, השבר מופיע במיוחד אם אני שומעת על מישהו שמת או יתאבד בחדשות או על אמא שהזיקה לילדים שלה ואני ממש בלחץ יומי וחרדה כל היום, כאשר אני מעסיקה את עצמי הכל נעלם כלא היה ואני חשה נהדר אבל אם פחד מסוים שמא המחשבה תשוב בנוסף אני לא ישנה טוב בזמן האחרון, האם זה נחשב מחשבות טורדניות? רציתי רק לציין שאני מנסה לדבר הרבה בטלפון על מנת לדחות את המחשבות והדבר עוזר אבל זה קצת לא הגיוני האם הטיפול שקיבלתי אמור לעזור למצבי או שמא לפנות לעזרה אחרת אני מרגישה שזה משתלט לי על אורך החיים התקין ומשרה בי פחד איום.
תודה רבה על העזרה
 
ד''ר אודי אורן  
19:50 22.10.09
לליזי שלום,
הטיפול שקיבלת אמור היה לעזור והוא אמנם עזר. הפחתת המינון מסבירה את חזרת הסימפטומים.
בכל מקרה אני ממליץ לך לפנות למטפל המתמחה ב-EMDR ו/או בטיפול התנהגותי קוגניטיבי כדי לטפל בשורש הבעיה.
בהצלחה,
אודי
פסיכולוג /ית המטפל/ת בשיטה זו מאזור חיפה והקריות? והאם אפשרי לעלות את מינון הניטלין בחזרה כמו שניתן בתחילה חצי חצי ושלם בלילה על דעת עצמי ? והאם זה ממכר ?
ושוב תודה רבה!!!!
 
ד''ר אודי אורן  
15:47 23.10.09
שלום ליזי,
הכנסי לאתר של עמותת EMDR הישראלית או של איטה.
אני ממליץ לך להתייעץ עם הרופא שרשם את התרופות.
שבת שלום,
אודי
 
li sa ל.
09:21 19.10.09
יש לכם הנחיות או המלצות מתי כדאי ללכת לטיפול פסיכולוגי, מתי לא צריך או כן צריך טיפול פסיכיאטרי וכדומה. כשאנשים לא מונחים נכון הם עלולים להסתבך מאוד ואכן מסתבכים מאוד וזה מגיע עד לקיצוניויות שנמשכות שנים ומסתיימות במפח נפש או אשפוז ו/או פיתוח הזיות ואף התאבדות. המצב מאוד פרוץ ואין הגנה לאנשים מפני הדברים האלה, בפרט כשאין להם אמצעים להתגונן מפניהם. אני שואלת למה זה ככה.
 
ד''ר אודי אורן  
15:55 21.10.09
לשלה שלום,
אנא נסי לשלוח במייל אחד מרוכז את שאלותייך.
אין לנו הנחיות כאלו.
בברכה,
אודי
פגיעת ראש שהופניתי אליו מביטוח לאומי ובעקבות התרשמות שלי ממקרה אחר לגמרי:
פסיכיאטריה לא מלמדת סדר וארגון, פסיכולוגיה לא מלמדת סדר וארגון, והנפש צריכה סדר וארגון.
בלגן מכניס לסטרס ודברים אחרים גם, וטיפול בסמפטומים לא פותר את הדברים האלה, וטיפול בשיחה לא מאתר אותם בכלל. אנא הגיבו.
 
ד''ר אודי אורן  
15:53 21.10.09
שלום,
השאלה שלך לא ברורה ולכן איני יכול להגיב
בברכה,
אודי
 
איריס
22:28 16.10.09
שלום רב,
בני החייל מתעורר כמעט מידי לילה בצעקות ונראה מפוחד מאוד.
בעבר הוא חווה את התופעה שהופסקה לזמן מה ועתה זה חזר וזה הגיע למצב שהוא לא יכול לישון
בבסיס שנמצא בירושלים ואנו גרים בקריות
אבקש את עצתך
בתודה מראש,דדון איריס
 
ד''ר חיים היילפרין  
01:37 18.10.09
כדאי לך להפנות את הבן לפסיכולוג שיאבחן את מצבו ויסייע לו. בכפוף לרצונו וצרכיו, פסיכולוג שכזה עשוי להיות קצין בריאות הנפש (קב"ן) בבסיס או פסיכולוג אזרחי פרטי, רצוי פסיכולוג קליני המטפל בחרדות בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. בהצלחה!
שקיימות ופסיכולוגים אחרים שקיימים , לעולם לא יודו בזה, אבל יכולים פשוט לא להתאים, ולגרור את האנשים שפונים אליהם למחוזות שבכלל לא רצו להגיע אליהם, ולפרקי זמן ארוכים הרבה יותר. זאת לא שאלה רטורית ואשמח לקבל תשובה או תגובה.
 
ד''ר אודי אורן  
07:58 21.10.09
ברור
 
ד''ר אודי אורן  
07:59 21.10.09
איננו מייצגים את כלל הפסיכולוגים. לא אוכל להגיב בשמם.
 
ד''ר אודי אורן  
15:52 21.10.09
לשלה שלום,
פורום זה אינו עוסק בנושאים כלליים.
אם יש לך שאלה ספציפית בתחומי עיסוקו של הפורום, נשמח לעזור
בברכה,
אודי
הפגיעה המוחית לבין הפגיעה בעין שהיא אמנם חלק מהמח אבל היא לא קשורה למנטליות, לזיכרון וכו', ורק בדיעבד ולאחרונה , שזה אחרי המון שנים, גיליתי את הכל ואני מחכה למכתב עבור רופא המשפחה מנוירואופתלמולוג פרטי שמצאתי השנה, בעקבות אבחנה שהיתה חשודה בעיני של נוירולוגית בקופת חולים שנשלחתי אליה ע"י רופא הכמשפחה. אני לא רוצה ללכת לרופא משפחה גם אם אני מצוננת כמו עכשיו, בגלל שהנוירולוגית שלחה לו אבחנה של פטוזיס , על סמך המראה החיצוני, בשעה שמעולם לא אובחן אצלי בוודאות פטוזיס, והנוירואופטלמולוג קבע שהדבר נובע מספיגת שומן שהיתה, ואני מחכה למתי שהוא יכתוב לי מכתב בשביל ללכת איתו לרופא המשפחה.
אני אלך אחר כך לרופאי עיניים שמבינים בתחום הזה ואולי אצליח לתקן, אבל עצוב לי מאוד ששנים נשרפות ודכאונות מתפתחים בגלל אבחנות מטומטמות שאנשים רגילים ופשוטים לא מסוגלים לשלול בקלות ובמהירות. אני מבקשת התייחסות גם לזה. תודה.
 
ד''ר אודי אורן  
15:51 21.10.09
שלום,
אין לי אפשרות להתייחס לתפקודם של רופאים שאיני מכיר
בברכה,
אודי
 
אלכס
14:22 19.10.09
שלום רב. לפני כי שנתיים הייתי צריך לעשות בדיקה וחשבתי שיש לי סרטן.
הבדיקה הייתה תקינה אבל פחד נשאר.מ אוטו רגה כל דבר שלפמים מציק לי מבחינה בריעותית-אני פוחד שזה סרטן.רק אחרי בדיקות אני נרגע-אבל זמן עד קבלת בדיקות קשע לעבור וגם ולא לכל בדיקות שולחים.
גם מצב רוח בזמן אחרון לא משהו.
מה מחלה הזאת ואיך לטפל בה-קדורים או פסיכלוג?

אני מאוד סובל מזה.

תודה מראש
 
ד''ר אודי אורן  
15:50 21.10.09
לאלכס שלום,
אתה סובל מחרדה בעקבות החוויה המפחידה שעברת.
אני ממליץ על טיפול EMDR או טיפול התנהגותי-קוגניטיבי שעשוי לעזור לך תוך זמן קצר.
בהצלחה,
אודי
 
קרן
14:29 21.10.09
שלום,

התחלתי טיפול בציפרלקס לפני 5 ימים, במינון של חצי כדור (5 מ"ג), כרגע ללא תופעות לוואי משמעותיות, חוץ מסחרחורת קלה לעיתים או קושי לישון בלילה.

בעוד כיומיים אני אמורה לעלות לכדור שלם (10 מ"ג).

שאלתי היא, האם צפויות לי תופעות לוואי שונות מאלו שחשתי עד כה בעקבות העלאת המינון?

תודה רבה!
 
ד''ר אודי אורן  
15:44 21.10.09
לקרן שלום,
קשה מאד לנבא מה תהיינה תופעות הלוואי.
סביר להניח שהן לא תהיינה שונות באופן מהותי.
בהצלחה,
אודי
 
קרין
18:16 19.10.09
שלום רב ואשמח לעזרתך...
קורה לי ממש משהו מוזר לאחרונה (זה חוזר בפעם שניה ) אני חשה חרדה ומחשבות של פחד כגון לאבד שליטה ולפגוע במישהו פיזית,פוחדת לאבד או לפגיע בקרוביי, אני כל הזמן נמצאת במחשבות כאלה שלא עוזבות אותי וזה גם פוגע לי בכושר ריכוז והקשבה יש לציין שזה חוזר לי בפעם שניה ,פעם ראשונה היתה לפני כשנה וחצי כאשר התחלתי לחוש סחרחורות ודפיקות לב ולא נמצא אצלי כלום התחלתי לקרוא באינטרנט על חרדה והתסמינים שלה וישר הגעתי למסכנה שמדובר אכן בזה ,כמובן שפניתי לפסיגיאטר של קופ"ח שללא בעיה רשם לי ציפרלקס אך הרגשתי שתרופה לא ממש מויעלה והתופעה חלפה בעזרת עבודה "עצמית", ועכשיו הסיוט שוב חוזר לי...
האם מדובר בחרדה נפוצה ?אולי OCD?
אני ממש מפחדת ממחשבות אלו ולא מבינה איך הן הגיעו אלי,
אשמח באם תוכל לעזור.
תודה רבה
יכול להיות שהמחשבות נובעות עקב מקרים המלחיצים שקורים במדינה על רקע זה?
שוב תודה
 
ד''ר אודי אורן  
07:44 21.10.09
אולי. סביר להניח שלא
 
ד''ר אודי אורן  
07:43 21.10.09
לדנה שלום,
אמנם הצלחת לגרום לתופעה להעלם בעזרת עבודה עצמית, אבל אני ממליץ לך לפנות לעזרה מקצועית. קשה מאד להתמודד בהצלחה ולאורך זמן עם תופעות חרדה מהסוג שאת מתארת ללא עזרה של פסיכולוג ו/או פסיכיאטר.
אני ממליץ להתחיל בפניה לפסיכולוג המתמחה בטיפול התנהגותי קוגניטיבי או EMDR.
בהצלחה,
אודי
 
נננ
10:32 15.10.09
לבני יש פחד נוראי מחתולים!! בכל פעם שרק רואה חתול הוא תופס את עצמו ורץ מהר לצד השני הכל כדי לא להיות לידו.לא נשרט בעבר עי חתול לא חווה דבר טוב או רע עי חתול.
השאלה מה ניתן לעשות בכדי להפחית ממנו את רמת הפחד?
 
ד''ר אודי אורן  
05:34 19.10.09
שלום,
לבנך יש פובית חתולים.
מטפל EMDR או מטפל קוגניטיבי התנהגותי יוכלו להקל על מצוקתו תוך זמן קצר יחסית.
אני ממליץ לפנות איתו לטיפול.
יש אפשרות לנסות לעשות איתו טיפול חשיפה על ידי עשיית צעדים מאד קטנים: להראות תמונות, להראות חתול מרחוק וכו'.
בהצלחה,
אודי
שלום רב,
ברצוני לשאול האם קיימת הפרעה אובססיבית כפייתית אצל ילדה בת 5 וחצי.
לבתי יש לפעמים תקופות שהיא בודקת וסוגרת כל הזמן דלתות שאחרים לא סוגרים, מחזירה דברים למקום (אנחנו משפחה מבולגנת), מסדרת הבגדים שלה ישר וכו'. כמו כן לאחרונה היא מוטרדת לפעמים שהיא מעליבה אותי או גורמת לי לצער.
אני עובדת עליה בכיוון של קבלה של חוסר מושלמות וזה נראה לי שמקל עליה. אני גם מרגיעה אותה כשהיא מודאגת לגבי העלבתי.יש לה לפעמים גם טיקים קלים, שחולפים מהר.
האם יש צורך לעשות משהו? חוץ מזה היא מתפקדת להפליא.
 
ד''ר חיים היילפרין  
02:41 19.10.09
ראשית, אבקש את סליחתך על העיכוב בתשובה לשאלתך (מסיבות שאינן תלויות בי).
לגופו של עניין, את מתארת תסמינים קלים של OCD שאינם חמורים דיים כדי אבחנה או צורך בטיפול. המשיכי לעקוב אחר הילדה ו"לטפל" בה באופן שתיארת - ולהנות גם מהעובדה שבסך הכל היא מתפקדת להפליא. רק אם וכאשר תחול החמרה בתסמינים - והסיכוי לכך אינו גדול - פני איתה לפסיכולוג קליני המטפל בחרדות אצל ילדים בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית.
 
קארול
18:31 17.10.09
אני סובלת מקוצר נשימה וחוסר אויר כמעט תמידי במשך כל היום עם פעמים שזה מחמיר ושיעול כרוני מוגבר בשעת מתח ולחץ ,עשיתי את כל הבדיקות שקיימות אובחנה אצלי אסתמה מאוד קלה שגם היא בספק כי רוב התיפקודי ריאות תקינים שעשיתי אותם בבית חולים לעומת 2 בקופ"ח שהראו הפרעה חסימתית קלה יש לציין שאאג איבחן ריפלוקס קל .רציתי לשאול אם כל זה יכול להיות ממתח כי מאז שאמרו לי אסתמה אני יותר סובלת מחוסר אויר שלא נדבר על שיעול מה אעשה כל התופעות האלו אנא עיצה?יש לציין שבגלל המצב הזה אני לא טסה לא יוצאת מקומות רחוקים ועוד......
 
ד''ר חיים היילפרין  
01:33 18.10.09
מהתיאור שנתת ומהיעדר ממצאים רפואיים בולטים נראה שישנו רכיב נפשי משמעותי בבסיס קוצר הנשימה שלך. הטיפול המומלץ הוא טיפול פסיכולוגי (שיחתי) קצר מועד אצל פסיכולוג קליני המטפל בחרדות בגישה הקוגניטיבית-התנהגותית. בהצלחה!
+ הוספת הודעה
   1 ...  67  68  69  70  71  72  73  74  75  ...  102  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
חרדה חברתית   פוביות   פחדים   פוסט טראומה   פחדים אצל ילדים   טראומות ופחדים   פחד גבהים   קלאוסטרופוביה   חרדת נטישה
RSS RSS פורום חרדות, טראומות, פחדים