בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תמיכה נפשית, פסיכולוגיה»פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית

פורום תקיפה מינית - פגיעה מינית הוא המקום לספר, להתייעץ ולקבל תמיכה בנושא הטרדה מינית. פורום תקיפה מינית - פגיעה מינית יעסוק ב: תקיפה מינית, הטרדה מינית, מעשה מגונה, מעשה מגונה בקטין, תלונה על אונס, פגיעה מינית ועוד
מנהלי פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית:
עו"ס שירלי קורין
לפרטים נוספים
עו"ד דורון ויינרייך
לפרטים נוספים
ומבקשת למצוץ לי, אם אני מסכים זה אונס? במקרה הזה פשוט נשקתי אותה מלא בפה וזהו, אבל הייתי רוצה לדעת איך זה היה נחשב אם הייתי אומר כן
 
עו"ד דורון ויינרייך  
18:34 17.02.15
שלום
השימוש במילים בוטות אינו מתאים לפורום זה.
בכל מקרה, לגופו של ענין, יש להימנע מכל מצב בו יש חשש שמי משני הצדדים נמצא במצב המטיל בספק את יכולתו להביע הסכמה חופשית ליחסי מין.
 
רוני
20:27 11.02.15
לא יודעת אם זה המקום לשאול, עברתי אונס בגיל ההתבגרות כשהייתי צעירה, וכמובן שנלוו לזה כל הטראומות והקשיים, זה גם בנה אותי והפך אותי למי שאני לטוב ולרע. לא פניתי אף פעם לפסיכולוג או עזרה כלשהי. אני רוצה ללמוד רפואה, ויש לי את הנתונים המתאימים, הבנתי שיש ראיונות באונברסיטת בן גוריון וביתר מבחני מו"ר מרק"ם שהם גם ראיונות, עכשיו כיוון שהארוע השפיע עליי מאוד ואין לי בעיה לדבר על זה עם אנשים שלא קרובים אליי אני לא חושבת שתהיה לי בעיה לדבר על זה ולהסביר איך זה השפיע עלי ואיך התמודדתי עם הקשיים וכו'. השאלה שלי האם חשיפה כזו במבחנים הללו תוביל לפגיעה בנתונים שלי או משהו בסגנון?
 
עו"ס שירלי קורין  
00:03 17.02.15
איני יודעת, על פניו לא נראה לי בעיקר כי לצערנו השכיחות באוכלוסייה מאד גבוהה, מעבר לכך שבעצם הפנייה ללימודים מאתגרים כאלה מעידה על הכוחות ויכולת ההתמודדות שלך
בתי כיום בת 13, לפני כשנה וחצי כשהיינו בבי"ח לצורך גיסתי שילדה, פגשנו המון בני משפחה שלה, במהלך הביקור הגיס של היולדת תפס את בתי לבד במסדרון ואמר לה שהוא עוקב אחריה והיאמוצאת חן בעיניו, שהוא מציע לה שיהיו כמו אמא ואבא ויהיה לה כיף כי הוא יפנק אותה, שלא תספר להורים, תגיד שהיא הולכת לחברה והוא יבוא לאסוף אותה ויקח אותה לים. היא מאוד מאוד נבהלה, באותו רגע הייתה חיוורת ונאלמה דום כשנכנסה לחדר היולדת לא הבנתי מה קרה וחשבתי שאולי התווכחה עם דודתה (אחותי) כשהגענו הביתה היא פרצה בבכי חסר מעצורים, סיפרתי לאחי שאמר לאשתו והיא אמרה שזה לא מפתיע מאחר והיה מקרה כזה בעבר והוא שילם כסף כדי להשתיק את העניין, כשהסיפור יצא החוצה והוא ניסה להתעמת עם המשפחה עצמה היו הכחשות נמרצות ואף כעס על שאנו מעזים בכלל להמציא סיפורים שכאלה. בזמנו לא עשיתי עם זה כלום כי חששתי להעיר את הנושא אף יותר ולחשוף אותה לחקירות וכיוב.
ככל שחולף הזמן ואני בוחנת את המצב אני יכולה לומר שזה איתה כל הזמן - סיוטים בלילה, פלאשים/הבזקים של פניו במשך היום ובמיוחד במקלחת, היא חוששת מגברים.
קרה מקרה בו נסענו במונית ופתאום היא נכנסה ללחץ וביקשה לעבור מקום ליד הדלת בדחיפות. אח"כ סיפרה שחששה שהבנים שישבו במושב האחורי יעשו לה משהו.
קרה עוד מקרה בו הייתה עם חברים בעיר ואז קרה מצ"ב שהחבורה התפצלה והיא נותרה לבדה כשראתה שלושה נערים זרים מתקרבים אליה פשוט צרחה ואף אחד מחבריה שהגיעו במהרה לא הבין מה קרה, חלקם אף הכריזו עליה כעל ילדת "תשומי"
אני די חסרת אונים ולא יודעת מה לעשות. אנא עזרתכם
 
עו"ס שירלי קורין  
17:21 10.02.15
ממה שאת מתארת נשמע כי כדאי לפנות לטיפול נפשי, את מתארת סימפטומים מטרידים בהחלט שנמשכים על פני תקופה מאד ארוכה ללא שיפור.
אשמח לייעץ לך בהרחבה רבה יותר מכפי שמתאפשר כאן
 
עו"ד דורון ויינרייך  
18:46 10.02.15
שלום רב
מהמתואר עולה לכאורה עילה שיש כמובן להוכיח אותה.
ככל שתחליטו לטפל בזה מבחינה משפטית, מומלץ שתפנו לייעוץ משפטי מתאים.
בהצלחה
אני בת 15, וידיד שלי ניסה לנשק אותי והתחיל להגעת בי, ולקח את היד שלי בחוזקה לעבר איבר מינו והתחיל לגעת בו מתחת למכנס. ואחר כך התחיל לגעת בי וללטף אותי באיזור הרגליים, למעלה. האם מדובר בהטרדה מינית? אני פשוט לא יכלתי לעשות כלום כי נכנסתי לשוק, ולא עיכלתי, התביישתי ופחדתי בעיקר. אשמח אם תענו לי על שאלתי.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
23:47 02.02.15
שלום
התשובה מאד תלויה בסיטואציה שהיתה ביניכם. ככל שהדברים נעשו בניגוד להסכמתך ונכפו עלייך, יכול להיות שמדובר בהטרדה מינית.
 
טי
01:21 16.01.15
שלום רב,
בני בן ה 8 שיתף אותי ששני חבריו לכיתה ביקשו לראות את איבר המין שלו ואף נגעו בו תוך איום שאם לא ישתף פעולה הם לא ירשו לו לשחק בטלפונים שלהם. הדבר קרה לאחר בית הספר במסגרת הצהרון ולדבריו זה קרה פעמיים או שלוש. הוא הרגיש מאוד לא בנוח אך עודדתי אותו וחיזקתי אותו על כך ששיתף אותי. אני מתלבטת לגבי דרך הפעולה. ראשית כמובן שאשוחח בדחיפות עם המנהלת אך תוהה כיצד לעשות זאת מול הורי הילדים הפוגעים. ברור לי שתהיה הכחשה מצד הילדים ומתוך כך גם מצד ההורים. מהי הדרך המומלצת לטיפול?
תודה
 
עו"ס שירלי קורין  
13:56 26.01.15
כדאי לפנות לאל"י - מתמחים בפגיעות בילדים ולהתייעץ איתם.
נמצאים באבן גבירול בתל אביב, כמדומני
שלום רב.
יש לי שאלה ממוקדת.
קשישה צלולה החוסה במוסד דווחה והתלוננה על מעשים מגונים שביצע בה אחד המטפלים.
האם חובה על הממונים עליו לדווח על כך או לשתף את ילדיה של הקשישה ? בהדגשה שהנושא בטיפול .
 
עו"ד דורון ויינרייך  
17:42 25.01.15
שלום
חובת הדיווח לקוחה מתוך חוק העונשין:
"368ד. (א) היה לאדם יסוד סביר לחשוב כי זה מקרוב נעברה עבירה בקטין או בחסר ישע בידי האחראי עליו, חובה על האדם לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר שלושה חדשים.
(ב) רופא, אחות, עובד חינוך, עובד סוציאלי, עובד שירותי רווחה, שוטר, פסיכולוג, קרימינולוג או עוסק במקצוע פרה-רפואי, וכן מנהל או איש צוות במעון או במוסד שבו נמצא קטין או חסר ישע - שעקב עיסוקם במקצועם או בתפקידם היה להם יסוד סביר לחשוב כי נעברה עבירה בקטין או חסר ישע בידי אחראי עליו - חובה עליהם לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר ששה חדשים.
(ג) היה לאחראי על קטין או חסר ישע יסוד סביר לחשוב כי אחראי אחר על קטין או חסר ישע עבר בו עבירה, חובה עליו לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר ששה חדשים.
(ג1) היה לאדם יסוד סביר לחשוב כי זה מקרוב נעברה בקטין או בחסר ישע עבירת מין לפי סעיפים 345 עד 347, 348 ו-351, בידי בן משפחה שטרם מלאו לו 18 שנים, חובה על האדם לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו – מאסר שלושה חודשים; בסעיף זה, "בן משפחה" – כמשמעותו בפסקה (2) להגדרה "אחראי על קטין או חסר ישע" בסעיף 368א.
(ג2) בעל מקצוע מהמנויים בסעיף קטן (ב), שעקב עיסוקו במקצועו או בתפקידו היה לו יסוד סביר לחשוב כי נעברה בקטין או בחסר ישע עבירת מין לפי סעיפים 345 עד 347, 348 ו-351, בידי בן משפחה שטרם מלאו לו 18 שנים, חובה עליו לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו – מאסר שישה חודשים.
(ג3) היה לאחראי על קטין או חסר ישע יסוד סביר לחשוב כי נעברה בקטין או בחסר ישע עבירת מין לפי סעיפים 345 עד 347, 348 ו-351, בידי בן משפחה שטרם מלאו לו 18 שנים, חובה עליו לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו – מאסר שישה חודשים.
(ד) נעברה בקטין או בחסר ישע הנמצא במעון, במוסד או במסגרת חינוכית או טיפולית אחרת, עבירת מין לפי סעיפים 345 עד 348, או עבירה של גרימת חבלה חמורה לפי סעיף 368ב(ב) או עבירת התעללות לפי סעיף 368ג, חובה על מנהל או איש צוות במקום כאמור, לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר שישה חדשים."
(חוק העונשין, תשל"ז-1977 - מאגר נבו)
בברכה
 
אפסית אחת
21:26 05.01.15
בא לי לצעוק שקשה לי, אבל זה לא יקרה
בא לי להישבר גם זה לא יקרה
בא לי להגיד להם הכול לצעוק ולשאול למה הם לקחו לי את הילדות אבל זה לא יקרה
בא לי להפסיק בא לי פשוט להיות בא לי לשחרר את הנפש שלי אבל זה לא יקרה
בא לי כול היום להישאר במיטה ולבכות כדי שהבטן תפסיק לכאוב אבל זה גם זה לא יקרה
בא לי להפסיק לשנוא ולכעוס אבל זה גם לא יקרה
בא לי פשוט לשחרר ולחיות אבל זה לא יקרה
בא לי עוד הרבה אבל כלום לא יקרה
לא יקרה כי אני לא אתן לזה לקרות לא יקרה כי זה פשוט לא אני
אסור להישבר אסור להיות חלשה אסור לי פשוט אסור לי!!!!!
בא לי להפסיק להיות קשה עם עצמי, ופשוט לשחרר ולתת לכול הלא יקרה... להפוך לכן קורה
אבל פשוט לא מצליחה רק רוצה לנוח קצת מהכול רק קצת לא מבקשת הרבה

מצטערת על החפירה
 
חסוי
19:16 04.01.15
שלום, אני עובדת במשרד כבר כמעט שנה וכל פעם הבוס שלי זורק רמיזות ואומר שהוא אוהב אותי ומצפה שאני יאהב אותו כמוהו ואני יפתח בפניו. בעבר אף אמר שאני סקסית בעיניו ושהוא נמשך אליי.
במקרים שזה קרה הדגשתי שאני אישה נשואה וכי זה מחמיא לי אבל מביך אותי ושאני אישה אסורה. כנראה שכל דבריי לא מחלחלים לאוזניו.
יש לציין כי הוא משלם לי שכר מעולה!!! כזה שקשה למצוא בימינו הוא בנוסף מתגמל אותי בשכרי גם בבונוסים.
הוא אדם טוב ואינני רוצה לפנות נגדו, מאידך הייתי מאוד מעוניינת בשיחה הבאה שבה ירמוז דברים אבהיר לו שזה מטריד אותי ושלא נעים לי לעבוד באוירה כזו.
השאלה אם הנושא נחשב כהטרדה מינית?
בחגים וימי הולדת הייתי מברכת בחיבוק ידידותי בלבד! והוא היה מוסיף נשיקה בלחי כששמתי לב שכוונותיו אחרות החלטתי לקחת צעד אחורה גם עם כוונותיי שונות משלו. מה עליי לעשות בכדי לא לסכן את פרנסתי?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
23:31 04.01.15
שלום
עפ"י החוק הטרדה מינית זה בין היתר:
הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;
התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות;

ההתנהגות המתוארת של הבוס שלך עשויה להיכנס להגדרות הללו
כמו כן, כאשר מדובר ביחסי מרות כמו יחסי מרות בעבודה, החוק פוטר את המוטרד מהצורך להראות כי אינו מעונין בהתייחסויות או בהצעות האמורות.

אם תבהירי לו באסרטיביות מנומסת הבהרה כפי שהצעת ותוסיפי שהתנהגותו עשויה להיחשב כהטרדה מינית, יש לקוות שההתנהגות שלו תיפסק מבלי שתפגע משרתך. אם הוא יפגע במשרתך ייחשב הדבר כהתנכלות אסורה עפ"י החוק.
בהצלחה
 
חסוי
18:49 05.01.15
תודה רבה, אני מקווה שיבין בשיחה שנקיים.
אני לא חושבת שירצה להרוס את שמו בתור עסק עקב תלונה של הטרדה מינית.
 
ליאת
10:16 31.12.14
שלום,
אני בת 22, עוסקת בצילום.
קיבלתי אימייל מבחור שאינני מכירה, והוא שאל אם אני מצלמת עירום גברי.
הבנתי מחברה צלמת, שגם היא קיבלה ממנו את אותו המייל.
עניתי לו שאני לא מצלמת את זה, ואמרתי לו שאני מבינה שהוא שולח את ההודעה הזאת להרבה צלמות.
הוא בתגובה ענה פשוט תודה ויום טוב, ואמר שהוא שולח את ההודעה לכמה צלמות כי הוא מחפש להצטלם צילום אומנותי בעירום, ורוב הצלמות לא מצלמות גברים בעירום והוא מחפש מישהי שכן מסכימה.
האם עקב זה שהוא שולח את ההודעה לכמה צלמות מהווה איזושהי הטרדה שיש מה להתלונן עליה? או שהעובדה שברגע שאמרתי שאני לא מעוניינת הוא פשוט אמר תודה ויום טוב, לא נותנת איזה בסיס להטרדה כלשהי?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
10:18 31.12.14
שלום רב
למיטב הבנתי אין כאן הטרדה מינית.
בברכה
 
עו"ס שירלי קורין  
17:00 31.12.14
מסכימה עם שותפי לניהול הפורום
שלום, אני כותבת בידיים רועדות ולא מאמינה שמעלה על הכתב את מה שמתחולל בליבי. מקווה שאוכל למצוא כאן תמיכה או לפחות עזרה כיצד להתמודד. יש לי בן זוג מזה תקופה מאוד ארוכה, אני מכירה אותו כמו את כף ידי, והוא הבן אדם הכי מדהים שקיים עלי אדמות. טוב, רגיש, אכפתי, סובלני, מבין. לעיתים אני אפילו מטיחה בו שהוא טוב מדי. קיימת בנינו פתיחות מאוד גדולה. למעשה אנחנו האנשים הכי קרובים אחד לשנייה. יום אחד, בעקבות גילוי לב שלי, הוא סיפר שיש סוד שייקח איתו עד לקבר ופרץ בבכי קשה. הוא באמת היה מאוד מיוסר, לבסוף הוא סיפר לי שתקף את אחותו (שקטנה ממנו ב-3 שנים) בין הגילאים 11-16. הוא היה נוגע בה, ומנשק אותה. קרו פעמים שהיא בכתה, וברחה ממנו. הוא לגמרי היה מודע למעשיו. הבין שזה רע מאוד, אך המשיך עד גיל 16. אוסיף ואציין גם שהם ישנו יחד באותו החדר, כנראה שזה מה שעורר את סקרנותו המינית. הוא סחב איתו את הסוד הנורא הזה שנים רבות, בכל פעם שהוא נזכר הוא פורץ בבכי ובאמת ובתמים מצטער על כך. אני מכירה אותו היטב ויודעת שאינו יחזור על מעשים הללו שוב. אבל זה משליך מאוד על הנפש שלי ומעלה בי תהיות ושאלות, מאחר ואני בעצמי קורבן לתקיפה מינית בילדותי. הכיצד ייתכן שבחור בוגר בן 16 יעשה מעשים כאלו כשהוא מבין שזה רע? מי מבטיח לי שביום מן הימים כשיהיו לנו ילדים, ברגע של חרמנות וטיפשות הוא לא יגע לי בילדה? מה זה בכלל מעידו על נפשו? לא מצליחה לקבל שבחור חכם ובוגר כמוהו לא היה מודע לחומרת מעשיו, וברגע של חרמנות נכנע לעצמו. אין לי שקט נפשי מאז הגילוי לב הזה.
אשמח לעזרה.
תודה.
 
חסויה.
19:26 19.12.14
אוסיף ואומר (שכחתי לכתוב) שעזרתי לו המון, הוא ים פגישה עם האחות ובה התפרק וביקש המון סליחה. אולי זה ייתן עוד קצת רקע לסיפור.
 
עו"ס שירלי קורין  
10:54 22.12.14
מורכב. מחד יכולתו לחשוף בפניך סוד כזה שעלול לגרום לך להתייחסות שונה אליו, מעידה על קשר שהוא חש בו בטחון והכלה מצידך, ואת זה יש בהחלט לזקוף לזכותו. עצם היוזמה שלו להתוודות ולבקש סליחה מאחותו היא צעד מבורך. מאידך, עצם המעשים והרקע האישי שלך עצמך- האם הוא יודע עליו? אכן מטרידים מאד.
בעיני, ניתן לפרש את גילוי הסוד באוזניך, והשיחה עם אחותו כבקשת עזרה. אולי גם לו יש חששות מפני עצמו ביחס להתנהגותו עם ילדים בעתיד? כדאי לפנות ליעוץ מקצועי בעניין, מוזמנת לפנות טלפונית
 
חסויה
12:55 22.12.14
היי שירלי. הוא יודע על התקיפה שעברתי אני בעצמי. הוא מאוד כואב את העניין ויכול לחוש איתי הזדהות. אני חייבת לציין שאני יכולה לומר בוודאות שהוא לא נמשך לילדות. אני רואה את ההתנהלות שלו. מה תוכלי לומר בנושא?
 
עו"ס שירלי קורין  
13:05 22.12.14
האם עברת טיפול בעצמך? הניסיון המר שאת עברת משפיע על התייחסותך לנושא וכלפיו. נראה לי שהיה כדאי שתלבנו את הנושא בצורה מקצועית כל אחד לחוד או שניכם יחד, כי גם אם אינו נמשך לילדות החשש הזה מקנן, ועלול להפריע לקשר ביניכם. בכל מקרה, מומלץ כי הוא יבדוק עם איש מקצוע את מעשיו. מדובר על תקופה ארוכה ולא מומלץ 'להעביר' את הנושא ללא התייחסות מעמיקה, גם אם כואב ומזעזע מדי להתעסק אתו.
 
זוהר כהן
14:39 27.10.14
יש לי בעייה עם בעלי הוא נורא אוהב את הילדים באהבה אובססיבית יש לפעמים רגעים שהוא מושך מאהבה נותן מכה בטוסיק מחבק ומנשק מעבר למה שצריך והילדים מחכים אותו בגן באירועים עם חברים מה עושים הם 4 ילדים וקשה להישתלט על זה לבדי
תנו לי עצות בבקשה תודה מראש
 
עו"ס שירלי קורין  
10:45 22.12.14
נראה כדבר שהיה כדאי ללכת איתו ליעוץ , נשמע מדבריך שאינו יודע כל כך לשים גבולות לעצמו ולראות את האחר- במקרה הזה ילדיו שלו. הילדים כנראה מרגישים שהתנהגותו קצת מוגזמת ומגיבים בדרכם על כך- חיקוי ומשחק
תלמידה שלי סיפרה לי כי אחיה פוגע בה מינית.
מה ניתן לעשות כדי שפקידת סעד תתערב כמה שיותר מהר, ולא רק בעוד כמה ימים/ שבועות/ חודשים??
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:57 07.12.14
שלום רב
בררי מי הגורם שאליו יש לפנות ומה הערוץ המהיר ביותר ולווי את פנייתך בשיחות טלפון כדי לוודא שמטופל מיידית.
מציע לך לברר במקביל גם במרכז לנפגעות תקיפה מינית 1202 מכל אזור חיוג.
בהצלחה
בגיל 16 איבדתי את הורי בתאונה וקיבלתי טיפול נפשי.
בגיל 22 גרמתי לעצמי לחבלה עצמית כשניסיתי להתאבד כתוצאה מהסבל הגדול שנוצר לי כשגיליתי שבן זוגי בוגד בי עם צעירה בת 12 (לא טעות היא היתה בת 12 וניהלה רומן עם בן זוגי לפחות חצי שנה מאז היתה בת 11).
הוא נטש אותי, נעלבתי והוא האקס היחיד כי הפחד להיות נבגדת פגע בי ובגללו איבדתי את הרגל שלי.

החבלה ברגל פגעה בכל הרקמות, בכלי דם וגרמה לנמק חמור.
כתוצאה מהסיבוך קבעו לי תור לניתוח ובו כרתו לי את הרגל.

מאז הבגידה הכואבת של האקס שלי, שגרמה לי לסבל ולאובדן הרגל, אני נמצאת בטיפול פסיכותרפי ובטיפול פסיכיאטרי שבו אני מאובחנת כנפגעת טראומה, דיכאון וחרדה ומקבלת כדורים פסיכיאטרים נוגדי דיכאון.

הטראומה שלי היא מבגידה ויש לי חרדה חברתית שמהותה היא חרדה מלהיות נבגדת שוב.
הפחד להכיר גבר שיבגוד בי, קשה לי לתת אמון בבני אדם כי אני תמיד מפחדת שהם ייבגדו בי. גם אובדן ההורים שלי מגיל צעיר נחווה כסוג של בגידה שהם בגדו בי.

מהמטפלים הפסיכולוגים שלי למדתי שאני צריכה לשמור על עצמי מבוגדנות של בן זוג שיהיה לי.
בשיחות עם הפסיכיאטרית והפסיכולוגית למדתי שקיים תחום שנקרא פסיכולוגיה חברתית שבו אוכל לדעת על סוג של נכות שאם בן זוגי לוקה בו אז הוא לא יכול לעולם לבגוד, והנכות שלו מבטיחה לאישה שבמיליון אחוז סיכוי שהוא פשוט לא יבגוד ולא יוכל לבגוד.

אני לא מתכוונת לנכות בתפקוד המיני כי הצרכים הנפשיים שלי הם כאלה שחשוב לי שיהיה לי גבר פעיל מבחינה מינית רק איתי מבלי שיוכל לבגוד בי.
מאז ומתמיד התנחמתי בסיפוק עצמי (אוננות) אבל תמיד רציתי וחלמתי שיהיה לי בן זוג קבוע שיהיה אקטיבי איתי מבחינה מינית ברוב שעות היממה כי אני מרגישה שסיפוק הצורך הנפשי הזה ינחם אותי על הסבל שעברתי.
אבל הפחד שלי הוא מבגידה. הפחד שלי שהגבר שיהיה לי בן זוג, יימאס ממגע מיני ממושך איתי, יסתכל על ילדה קטנה ואז יבגוד בי איתה.

אני רוצה להקים משפחה, ואני נכה ואין לי אדם שתואם לצרכים שלי.

ניגשתי לשדכנית שמתעסקת עם נכויות, ואני יכולה לסנן גברים על פי סוג הנכויות שלהם.
אני מתקרבת לשנות החמישים לחיי ואני רוצה להתחתן ולהקים משפחה עם בן זוג שלא יבגוד בי.
רציתי לדעת איזה סוגים של נכויות גורמים לגבר שלוקה שלא יוכל לבגוד באישה שלו ושכל הזמן ירצה לשכב עם האישה שלו (ולא יוכל לבגוד בה בגלל הנכות שלו).
צר לי איך איני מתמצאת בסוגי נכות שכאלו, בהצלחה
שמעתי שפסיכואנליטיקאים האמינו שלכל אבא בעולם יש פנטזיה לקיים יחסי מין עם הבת שלו, כשם שלכל תינוק יש משיכה לאימא שלו (אדיפוס). האם זה נכון ? יש לכם אסכמתא להוכיח שפרויד או מישהו אחר מהפסיכואנליזה פיתח תיאוריה או אסכולה שמאמינה שכל אבא בעולם בתת המודע שלו רוצה לקיים יחסי מין עם בתו ?
 
עו"ס שירלי קורין  
11:10 23.11.14
לא מדויק. ממליצה לך לקרוא ספרות בנושא
אני חושדת שמטרידים מינית קרוב משפחה שלי - מדובר בתינוק בן שנתיים: הקראתי לו את הספר : "סיר הסירים" (לבקשתו ) ובספר למי שלא יודע יש ציור של ילד עירום (הספר עוסק בגמילה מחיתולים ) הפעוט בן השנתיים התחיל להגיד: "....יש לו בולבול ..." (הוא אף פעם לא אומר את זה- אני מקריאה לו הרבה את הספר..) ואז הוא המשיך ואמר ("..לגעת לו ...לגעת לו לגעת לו ..." שאלתי אותו איפה לגעת לו? הוא ענה : " בבולבול" שאלתי אותו מי יגע לו בבולבול ? הוא ענה: " אני " אז שאלתי אותו למה אתה תיגע לו בבולבול ? הוא ענה לי משהו לא ברור -(בכל זאת הוא בן שנתיים הוא לא מדבר ברור לגמרי...) הוא ענה משהוא כמו: כי הוא עצוף כנראה התכוון לעצוב??

זה הבהיל אותי במיוחד לאור העובדה כי אמו הייתה נוכחת בסיטואציה - התעלמה מזה והייתה לה הבעה מזורה מאוד בפנים .... לא ידעתי איך להגיב אני לא יודעת מה לעשות ואני מודאגת מאוד במיוחד כי שיתפתי קרוב אחר בזה והוא בהמשך לכך סיפר לי על מקרה נוסף עם אותו פעוט - בו הוא ישב עליו בזמן שהם צפו בטלווזיה והפעוט שלח את ידו וניסה לתפוס את איבר מינו של קרוב המשפחה (הבוגר) אותו שיפתי בסיטואציה זו קרוב המשפחה אמר לי כי הוא פשוט הסיט את ידו של הפעוט וכי הוא לא עשה זאת שוב.. אך כל זה ביחד גורם לי לבהלה ....מה אתם אומרים ? מה לעשות ? האם אני סתם דואגת?
 
עו"ס שירלי קורין  
12:28 02.11.14
נשמע כדבר המצריך בדיקה, מציעה לך לפנות לאל"י- מתמחים בטיפול בילדים, ולהתייעץ איתם
היי,
רציתי לשתף בסיפור שלי ולדעת עד כמה היא חמורה.
אני קים בת 18.
זה התחיל בכיתה י, הוא קרא לי לאחת הכיתות בבית ספר כדי "לדבר", נכנסנו לכיתה והוא ניסה לנשק אותי, דחפתי אותו ממני, הוא רדף אחרי בכיתה וניסה להכניס את היד לתחתונים שלי, דחפתי אותו שוב ואז הוא הוציא את איבר מינו והתחיל לגעת בו ודרש ממני להסתכל, ברחתי מהכיתה עם דמעות בעיניים.
אחרי שנה וחצי, בסוף כיתה י"א טסנו לפולין והיחסים בנינו היו בסדר הוא קרא לי לחדר שלו ודרש ממני לגעת באיבר מינו אחרי ויכוח ארוך השתכנעתי ועשיתי את מה שהוא דרש ממני, לאורך כל המסע הוא ניסה שוב ושוב לעשות את זה ואחרי פעם אחת ביקשתי ממנו להפסיק.
בתחילת כיתה י"ב, היינו ביום הולדת 18 של חברה משותפת שלי ושלו במהלך המסיבה הוא שתה אלכוהול, אני שתיתי מעט ולכן הוא חשב שגם אני שיכורה, נכנסתי לשירותים והוא פתח את דלת השירותים שנייה לפני שסגרתי את הדלת הוא נכנס לתא השירותים שהייתי בו ודרש ממני לעשות פיפי מולו, התווכחתי איתו כמה דקות ולבסוף הוא "שיחרר אותי" ונתן לי לצאת מהשירותים בלי לעשות פיפי.
המקרה האחרון היה במאי כאשר הייתה עוד יום הולדת לחברה,שם הוא שוב שתה ואני לא שתיתי כלל, במהלך המסיבה אני יצאתי החוצה כדי לדבר בפלאפון עם בת דודה שלי, הוא יצא לאחר כמה דקות ובא לדבר איתי, אמרתי לו שילך והוא הוציא את איבר מינו מולי, הסתובבתי והוא דרש ממני שוב להסתכל צעקתי עליו שילך ממני ויעזוב אותי בשקט, הוא הלך.
אחרי המקרה הזה התלוננתי במשטרה ורק עכשיו חודש אוקטובר המשטרה התחילה לחקור.
אני ממש לחוצה מכך וזה מעלה הרבה סימני שאלה אצלי ואני באמת רוצה לדעת אם זה נחשב להטרדה מינית אמיתית?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
17:49 08.10.14
שלום
מה שאת מתארת נראה כהטרדה מינית חמורה. בנוסף למסלול הפלילי בו כבר נקטת בצעדים (הגשת תלונהה במשטרה) לרשותך גם מסלול אזרחי בו תוכלי לפעול. את מוזמנת לקרוא על זה הסברים הנמצאים באתר שלי.
בהצלחה!!
 
מאי
16:46 06.10.14
שלום,
אני בת 25 יש לי דוד שלפעמים מחבק אותי מאחורה צמוד.
לפני כמה ימים חיבק מאוד צמוד כשהייתי לבד במטבח ותפס אותי קצת בבטן
זה היה לכמה שניות בלבד. הרגשתי מעט את האיבר מין שלו.
קפאתי באותן שניות ולא העפתי אותו ממני. יכול להיות שהוא עשה את זה מתוך חיבה,
אני לא באמת יודעת. בכל זאת רציתי לדעת אם יש במקרה הזה איזשהוא אלמנט של הטרדה מינית?
תודה רבה.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:54 06.10.14
שלום
ע"מ שזה ייחשב להטרדה מינית צריך שהמעשה שלו ייחשב לכזה שנעשה לצורך גירוי סיפוק או ביזוי מיניים.
מציע שתפני את תשומת ליבו למשמעות האפשרית של המעשים ותבקשי ממנו לחדול.
 
עו"ס שירלי קורין  
14:19 08.10.14
הי מאי
לי נראה כי התנהגותו בעייתית וכי עליך להראות את אי רצונך למעשים מעין אלו בצורה ברורה, במיוחד אם הם נעשים דווקא כששניכם לבד, שאז עולה מהם בהחלט ניחוח אם לא יותר מכך של הטרדה מינית
 
ללא שם
05:16 07.10.14
הבוס שלי כל הזמן מעיר הערות מיניות כשהוא קורא לי להגיע אליו לחדר שלו במשרד, מנסה לגרום למצבים לא נוחים של קרבה אליו בטענות שונות וסתמיות, ההערות שלו מיניות ומכוונות כל הזמן לנושאים מיניים , אני עובדת מספר קצר של חודשים במשרד,
הוא מחמיא למראה שלי ומעיר הערות על נשיקות סקס ועוד,
כל זמן שמתאפשר לו הוא מנסה להפנות את השיחה מעבודה למין וליצור סיטואציות של קרבה לא נעימה בכלל וזה מפריע לי מאוד והוא עושה זאת כאשר העובדים האחרים לא בחדרו והוא קורא לי לחדרו במשרד בנוסף משפיל ומנסה ליצור סיטואציות לא נעימות עבורי, אני עובדת כי אני צריכה להתפרנס, אני רוצה למצוא עבודה חדשה אבל זה לוקח זמן, אני מנסה להתחמק ממנו אבל התחמקות ממנו גורמת לו להתנהג אלי בצעקות והשפלות, מה לעשות ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
08:28 07.10.14
שלום
התשובה שלי לשאלותייך מורכבת וארוכה ונושאת אופי של ייעוץ אישי שהפורום הפומבי אינו מתאים לו.
אסתפק באמירה כללית לפיה בפנייך מספר אפשרויות חוקיות לטיפול בבעיה וחשוב מאד מאד לנקוט באחת, בחלק מהן או בכולן, רק לאחר קבלת ייעוץ משפטי ספציפי.
ההתנהגות של הבוס שלך פסולה וחשוב ונכון לטפל בה אבל על מנת לא לעשות טעויות יש לעשות זאת בדרך הנכונה ובשיקול דעת טקטי ואסטרטגי.
אוכל לפרט הרבה יותר בשיחה אישית.
בהצלחה
 
ללא שם
10:01 07.10.14
תודה על תשובתך
היי אני בת 14 ועברתי הטרדה מינית שעבדתי בחופש הגדול.
זה לא כלכך משנה איפה אני עובדת, אבל אחד האורחים (לא זה שעובד איתי)
היה בן 70 והתחיל לגעת בי.. ואני התחמקתי
וגם דיבר אליי לא יפה, "אח אם לא היית בת 14" וכל מיני דברים כאלו...
עד עכשיו קשה לי לשכוח את זה...
אז רציתי לשתף אותכם ככה.. נאלצתי להתחבא בשירותים ולבכות ואחר כך לתרץ לעבודה..
הרגשתי כאילו הסיוט שלי מעבר לפינה ואני מפחדת להגיע לשם...
"תודיעי לי שתהיי בת 17" נוגע לי ברגליים... וכולי נתקפת בחילה..
 
עו"ד דורון ויינרייך  
12:58 06.10.14
שלום
באפשרותך לפעול נגד המטריד ולנקוט בצעדים חוקיים שונים.
כקטינה הפעולות אמורות להינקט על ידך באמצעות הורייך שהם האפוטרופוסים הטבעיים שלך.
ככלל וברמה העקרונית בלבד (מבלי להכירך ואת פרטי המקרה הספציפי), נקיטת פעולה נגד מטרידים הינה צעד חשוב של סגירת מעגל בהיבט האישי והיא גם צעד חשוב בהיבט החברתי - במסגרת המלחמה למיגור הנגע של ההטרדה המינית (או לפחות לצמצומו).
בהצלחה
שלום רב. אני עברתי ניצול מיני ממושך על ידי בוס לשעבר במשך שנתיים אני מחפשת בחורות שעברו דבר דומה כמוני ושהגישו תביעה בבית המשפט על המקרה שלהם. זה מאוד חשוב לי לדבר בעיקר עם בחורות.שתבעו כי אני רציתי לתבוע.אותו ועדיין לא עשיתי את זה
 
עו"ד דורון ויינרייך  
19:02 05.09.14
שלום מירב
עקב חיסיון עו"ד לקוח כמובן לא אוכל לתת לך פרטים של בנות שתבעו, אבל אם תרצי תוכלי לקרוא באתר שלי מכתבים מבנות כאלה.
אינני מכיר את פרטי המקרה שלך אולם באופן כללי אציין שתביעה הינה רק אחת מהאופציות החוקיות האפשריות ושבעקבות מקרה כפי שתיארת, חשוב לנקוט צעדים ולא להניח למטרידים מינית לחמוק מתשלום המחיר הגבוה ביותר שניתן בעקבות מעשיהם.
בהצלחה

ערב טוב
לסרט דוקומנטרי בנושא הטרדה מינית בעבודה אני מחפשת לראיין נשים שהחליטו להתלונן כנגד המעסיק או לתבוע אותו.
מירב קראתי את מה שכתבת ואני חושבת שאת עושה החלטה אמיצה אשמח להיות עמך בקשר.
לפרטים נוספים
galitsha1@walla.com
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  39  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תקיפה מינית   פגיעה מינית   הטרדה מינית   אונס   מעשה מגונה   טראומה מינית   הטרדה מינית בעבודה   מעשה מגונה בקטין
RSS RSS פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית