בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תמיכה נפשית, פסיכולוגיה»פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית

פורום תקיפה מינית - פגיעה מינית הוא המקום לספר, להתייעץ ולקבל תמיכה בנושא הטרדה מינית. פורום תקיפה מינית - פגיעה מינית יעסוק ב: תקיפה מינית, הטרדה מינית, מעשה מגונה, מעשה מגונה בקטין, תלונה על אונס, פגיעה מינית ועוד
מנהלי פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית:
עו"ס שירלי קורין
לפרטים נוספים
עו"ד דורון ויינרייך
לפרטים נוספים
 
אמא
19:03 12.08.15
ביתי נפגעה כשהייתה בת 8
זה קרה אחרי שעות ביהס.
הבנתי שבגיל שלה יש ביטוח של משרד החינוך 24 שעות ביממה. האם יש תשלום כלשהו שאוכל לקבל?
הפוגע נשפט ונענש .שנתיים וחצי במסגרת סגורה לנערים תוקפים.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
08:57 14.08.15
שלום רב
שאלת המפתח הינה האחריות או העדר האחריות של משרד החינוך. מאד תלוי בפרטים הקטנים ובלעדיהם לא ניתן לענות על שאלתך בענין האחריות. בענין הביטוח כדאי שתבדקי במשרד החינוך (אולם בכל מקרה ענין האחריות הוא משהו שיעמוד במרכז העניין).
בהצלחה
 
אנונימי
19:32 09.08.15
אני רוצה לכתוב אבל פוחדת. פוחדת מתגובות של אנשים כי כבר נשרפתי בעבר. לא שלא האמינו לי כי באמת שהאמינו לי אבל לפעמים אנשים שלא מבינים אומרים דברים שלא במקום וזה שורף אותי מבפנים. חיים מלאי סבל - אף אחד לא מנחש כשרואה או פוגש אותי. הייתי נעדרת לפני שנה. מסוק משטרתי מצא אותי כשהייתי במצב בינוני ופצועה. בבית חולים המצב החמיר. שמו לי מכשיר הנשמה כי כל המכשירים התחילו לצעוק. אני לא זוכרת את כל זה. זה מה שספרו לי. הייתי מסוממת מידי מכל הכדורים שלקחתי. נסיתי להתאבד. זה פעם ראשונה שמשהו ידע או ראה. כולם חפשו אותי. לקח יומיים למצוא אותי. בעולם שכל כך הרבה אנשים הורסים אותך ופוגעים בך שהגוף שלך כבר לא שלך! שהנפש שלך כבר לא שלך! כשמשהו שאתה כל כך אוהב נפטר - זה לא כואב לעזוב את העולם הזה. מי שצריך אותך בצד השני מחכה לך שתגיע. הבטחתי לו. אכזבתי אותו. עולם מלא ברוע! למה זה קורה שוב ושוב...? אני הייתי ילדה טובה, נערה טובה, אישה טובה... אני לא בן אדם רע. אבל כשהפכתי לרעה - אז הכל הפסיק. אסור להגיד את השם שלי או כל פרט עלי כי הכל יכול להתהפך נגדי! זה השטיפת מח שקבלתי שמצד אחד מחצה אותי ומצד שני נתנה לי הרגשה של הגנה. הגנה שצריך בשבילה למכור את הנשמה! סקס ומחיה - זה מה שהוא רצה. הכל! תמורה להגנה. בעקבות טיפול אני חזרתי להיות טובה אבל מהטפלת שלי עוזבת. לא יהיה לי טיפול יותר. כמה תקיפות אפשר לעבור?? גברים! באמת אני שואלת אתכם! למה????? זה הכל בשביל זיון. אז מה אם היא בת 5?! אז מה אם היא קופאת?! אז מה אם היא נלחמת?! ולקשור בן אדם ולהתייחס אליו בכזאת אלימות ולהצמיד לו סכין???? היא בת 14! 13 ליתר דיוק. אני עוד יכולה להרגיש את האבנים בגב שלי, את הסכין עלי מאיימת לחתוך אותי. אני יכולה להרגיש את אותו בחור שהייתי דלוקה עליו מחזיק אותי בכח ולדוחף לי ידיים לכל מקום, קשירות, משיכות בשיער, תפיסות... כמה שנלחמתי זה לא עזר! גם מילים, גם מאבק. אני יכולה להרגיש את הידיד שלי שאנס אותי! הוא לא מבין אפילו מה הוא עשה!!! דפוק! מתנצלת על המילה. זה פשוט כואב לעבור כל פעם את הפלאשים האלה. לפעמים אני ילדה ולפעמים מבוגרת. עוברת בין כל מיני גילאים. סובלת מדיסוציאציות (ניתוקים רגשיים), פוסט טראומה והתקפי חרדה. אובר רגישה לכל צליל, כל תנועה. ילדה בת 13 שמנסה להתאבד שוב ושוב ולאף אחד אין מושג! שנתיים נסתה להתאבד עד שהפכה לבן אדם חדש. הילדה ההיא מתה.
גברים! אני פונה אליכם! כשילדה, נערה, בחורה... מבקשת, מתחננת! להפסיק, אם היא קופאת או מתנגדת - אל תפגעו בה! אם היא לא רוצה לשכב איתכם - תפסיקו! אתם לא מבינים מה אתם עושים ולמה אתם גורמים.
אני די ערבבתי את הדברים בכתיבה אז רוצה להבהיר שעברתי אונס בגיל 5, בגיל 13, בגיל 22 והותקפתי מינית לפני שנתיים. גיל 13 ולפני שנתיים היו האלימות מבינהן. מעבר לכך עברתי אין ספור הטרדות שכללו מעקבים, דחיפות של ידיים ועוד כל מיני דברים.
זה לא הכל אבל רציתי להוריד קצת מהלב...
בחור שעובד איתי, מפרסם מודעה באינטרנט ומציע לבנות שמעוניינות, לפנות אליו למייל ולהצטלם בעירום בפוזות אירוטיות מאוד (לא סתם צילום עירום אומנותי) תמורת תשלום.
לדעתי התנהגות מגעילה וניצול.
השאלה היא אם יש על מה להתלונן? או שכל עוד הוא לא מטריד אף אחת, ומי שפונה אליו עושה את זה מרצונה החופשי (והיא מעל גיל 18), זה חוקי מה שהוא עושה?
תודה
 
עו"ד דורון ויינרייך  
22:46 21.06.15
שלום רב
למיטב הבנתי מהמעט שתיארת ומבלי לראות את הנוסחים, אין מדובר בהטרדה מינית וההתנהגות המתוארת אינה עולה כדי אף אחת ממעשים האסורים המוגדרים בחוק כהטרדה מינית.
בברכה
 
צביקה
20:32 02.06.15
אם מישהו שהתכתב איתי בצ'ט ופנה אלי בעלילה מסוימת ושאל אותי איך היית נוהג בעלילה כזו , איך מתלבש , איך מדבר והאם הייתי מתנהג באופן רומנטי ,מבלי להתייחס לביטויים מיניים מובהקים פרט לביטוי כמו נשיקה .

אם שיתפתי פעולה עם המתכתב איתי בשיחה כזו ולא הבעתי ממש התנגדות , האם אני יכול להגיש נגדו תלונה ?
 
צביקה
20:47 02.06.15
מי שהתכתב איתי גם שלח לי (בהסכמתי) תמונות לדוגמניות שמתלבשות בהופעה צמודה מאוד (לא חושפני ולא פורנו) שהוריד לטענתו מהאינטרנט חינם.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
11:20 04.06.15
שלום
לא אוכל להתייחס לשאלותיך מבלי לראות את ההתכתבות בה מדובר. המקום המתאים לכך אינו הפורום הפומבי.
בברכה
 
עו"ס שירלי קורין  
14:14 04.06.15
ללא ראית החומר קשה להבין במה מדובר
 
אנונימי
07:19 18.05.13
יום טוב. רציתי לתאר משהו שעבר עליי בימים האחרונים וקצת מטריד אותי. זה קרה בצבא עם חבר למחלקה . בדרך כלל אנחנו נוהגים לריב בצחוק אחד עם השני וישלו נטייה לתפוס באיבר המין כחלק מהריב בצחוק. בפעם האחרונה הוא אפילו תפס אותי בישבן וממש הרגשתי את היד שלו נוגעת לי בפי הטבעת וזה היה ממש לא נעים. אני יציין שהכל בגדר של ריב בצחוק בלי מטרה כלשהי מצדו. הבעיה שלי אישית היא שאני מאוד תסביכן לא עברתי מעולם פגיעה מינית כלשהי אבל זה נושא שתמיד הטריד אותי ודברים שהחבר׳ה בצבא לוקחים בצחוק אני פחות בעניין הזה. אני פשוט אוכל סרטים שתוך כדי הריב הוא תפס לי בתחת וממש הרגשתי את היד שלו בפי הטבעת אני יציין שהמכנסיים היו עליי לא שהייתי חצי ערום. אני פשוט מרגיש קצת מגעיל עם העניין הזה ואני מוצא את עצמי מקשר לזה פגיעות מיניות או תקיפות למרות שזה היה בסך הכל תוך כדי ריבים של צחוק. אשמך לשמוע את דעתך תודה רבה .
 
עו"ד דורון ויינרייך  
07:57 18.05.13
שלום
אתה מתאר כאן מעשים מגונים המהווים הטרדה מינית.
במקום להתחבט עם המחשבות וללכת עם ההרגשה הלא טובה, תגיד לו בצורה הפשוטה ביותר שלא טוב לך עם זה ושלא יחזור על המעשים האלה שוב. תרגיש נוח להגיד את הדברים לא מנקודת מוצא מתנצלת אלא מתוך עמידתך על זכותך כאדם לדרוש שלא יגעו בך במקומות אינטימיים ולא יתייחסו אליך כחפץ מיני (כמובן מעבר לכל הענין החוקי).
אם למרות זאת הוא יחזור על מעשיו, תעלה את הענין החוקי.
בהצלחה!
 
עו"ס שירלי קורין  
09:52 19.05.13
מה שחשוב זו התחושה שלך בעקבות המקרה. שים לב להתנהגות שלך מעבר לעיסוק האינטנסיבי במחשבה על מה שקרה. אם תראה כי היא משתנה ביחסך לגברים, אני מציעה לפנות למטפל בעניין זה. לא ברור מדוע הטריד אותך עוד לפני המקרה נושא הפגיעה המינית, אין ספק שכמתגשמים פחדים וחששות שהיו לנו אנו לוקחים את זה קשה. בהצלחה
 
אנונימי
14:29 29.05.13
לשירלי שלום.
בסך הכל עברו שבועיים מאותו מקרה שתיארתי אבל יום יום זה משפיע עליי ואני מרגיש שאני צריך לשתף את זה ולקבל עזרה כלשהי .
קצת מלחיץ אותי לפנות לטיפול אבל אני מרגיש שזה הדבר הנכון .
אני אשמח לקבל ממך ייעוץ והכוונה לאן כדי לפנות וקצת ידע כללי על המטפלים והמקום. אני גר בחולון.
תודה רבה
 
עו"ס שירלי קורין  
18:11 29.05.13
שלום לך. לא ברור לי על איזה מטפלים ומקום אתה מדבר, אשמח אם תרחיב. כשיש משהו שלא עוזב אותנו ברמה היומיומית אכן כדאי לשקול טיפול. ישנם כל מיני סוגי טיפולים חלקם ספציפית עוסקים בטראומה, כמו nlp. pe. se ועוד, תוכל לקרוא על סוגי הטיפולים באתר מקום לנפגעי תקיפה מינית. מוזמן ליצור קשר אם יש שאלות נוספות. בהצלחה
 
אנונימי
20:59 29.05.13
שוב שלום.
בתגובה הראשונה שלך רשמת לי שאם יש צורך אז כדי לפנות למטפל.
אני יציין שאני מרגיש חרדות לגבי מה שקרה וזה מאוד פוגע בי ומוריד לי מבחינה גברית ואני מרגיש את זה יום יום .
אני רגע לפני שחרור והמעשה המגונה שקרה לי בבסיס פגע לי נורא בחווית השירות וגם מבחינת הערכה עצמית כגבר זה פגע בי.
אין לי את מי לשתף במקרה ואני מאוד מתבייש לשתף אבל אני מרגיש שאני חייב כי בנתיים אני רק אוכל את עצמי וזה משפיע עליי במהלך כל היום.
אני ירשום לך שוב בקצרה את המקרה זה היה ריב בצחוק עם חבר למחלקה שנוהג לתפוס באיבר המין ותוך כדי הריב הוא שלח לי יד לתחת די חזק וממש הרגשתי את היד שלו בפי הטבעת שלי זה הרגיש כאלו הוא דוחף לי אצבע דרך המכנס עד כמה שזה לא הגיוני כל כך.
זה נורא הגעיל אותי והטריד אותי באותו רגע וגרם לי סוג של הלם במקום הרגשתי כמו איזה בחורה שדוחפים לה משהו .
אשמח לשמוע שוב את דעתך במקרה הפעם יותר פירטתי אותו ולקבל ממך ייעוץ לאן כדי לפנות ואיך להתמודד עם העניין.
תודה רבה שירלי.
 
עו"ס שירלי קורין  
15:10 30.05.13
כחייל ומלץ אם מתאפשר להגיע לקב"ן. גם גדי שחויית השירות שלנפגעה תתאזן. כקב"נית במיל' פעיל בצבא, אני יכולהך. להבטיח לך שתזכה לאוזן קשבת. אתה יכול לפנןת למפקד הישיר ולבקש ממנו לראות קב"ן בגלל עניינים אישיים- אינך חייב להגיד לו מה, אחרי השירות תפנה למטפל אזרחי. בהצלחה
 
אנונימי
00:58 07.09.13
קודם כל חג שמח ושנה טובה !
שירלי אני רוצה קצת לפרט לך את מה שעברתי ב3 חודשים מאז ההודעה האחרונה ואני ישתדל לקצר את זה כמה שיותר.
בעקרון כבר סיפרתי לך את מה שחוויתי בבסיס ובגדול לא שחוויתי איזשהי תקיפה מינית חמורה אבל ההלם שאחז בי באותו רגע והבושה בכלל לשתף ולספר את זה מאוד מקשה עליי והחלטתי בשבוע האחרון שאני חייב עזרה נפשית כנראה .
חודש אחרי המקרה השתחררתי וכנראה בגלל הפגיעה המינית הזאת אפילו שמחה מהשחרור לא היתה לי זה פשוט הרס לי את החוויה של השירות ופגע לי באישיות .
היו חודשיים באזרחות שפשוט הדחקתי את זה ודי הצלחתי ניסיתי להשתחרר ממחשבות על השירות הצבאי שאוטומטית הזכירו לי את הפגיעה המינית הזאת אבל ללא ספק אי אפשר להדחיק את זה יותר מדי זה יתבטא ביום יום גם בהערכה עצמית נמוכה גם בתסמינים של פחד ודריכות שבטעות לא יקרה שוב משהו כזה.. ממש תסמינים של פוסט טראומה שיצא לי לקרוא על זה.
הבנתי שכמה שאני לא ינסה לשכוח תאירוע הזה התסמינים והפגיעה ממנו קיימים ביום יום אז הפיתרון היחידי הוא לחזור שוב ולהבין מה היה באירוע ובערך כל השבוע האחרון אני פשוט שקוע שם משתדל כמובן להמשיך רגיל בחיים אבל קשה להתרכז קשה להנות מהדברים הפשוטים אני פשוט תקוע שם ב17 למאי ואני לבד .
אני מוצא את עצמי קורא הרבה מאמרים שקשורים לפגיעה מינית ..מנסה לשכנע את עצמי שאצלי זה היה מקרה פשוט וקטן ויאלה תשכח כבר מזה תתנתק אבל לא מצליח אני עדיין תקוע שם ואני מתחיל לפחד כי גם מה שמקשה עליי זאת הבושה לדבר בכלל על פגיעה מינית לקשר את עצמי לפגיעה מינית איך אחרי 3 שנים שירות ביחידה קרבית אני מוצא את עצמי אחרי פגיעה מינית זה פשוט מפורר את כל העולם הפנימי שהכרתי עד עכשיו .
אני עדיין לא רואה את עצמי הולך לטיפול גם כי אני עדיין מרגיש שקשה לי לייפתח ולספר את זה וגם בגלל עניין כספי שאין לי מושג איזה טיפול כמה זמן כמה יעלה .
היה לי מאוד חשוב פשוט לרשום דווקא לך כי התכתבנו כבר והיה לי יותר נוח .
בגדול אני ישמח לכל דעה ותגובה שלך בעניין וגם אם תוכלי לפרט לי קצת יותר לאן עדיף לי לפנות ואם תוכלי להוסיף משהו מהניסיון המקצועי שלך שאני ייקח לתשומת ליבי פשוט כרגע ההתכתבות בפורום איתך זה המקום היחידי שאני יכול להקל קצת על עצמי ולהוציא את הדברים.
תודה רבה שוב וחג שמח
 
עו"ס שירלי קורין  
13:41 08.09.13
שלום לך
לאור דבריך מומלץ כי תפנה בהקדם לטיפול למרות הקושי. התקיעות וההתעסקות שאתה מתאר אופייניים לטראומה. לצערי ומניסיוני זה לא עובר לבד, גם לא אחרי שנים. זה לעיתים לא משנה אם מדובר באירוע שאובייקטיבית אינו חמור מאד, אלא כיצד אנחנו מגיבים אליו. לאור מה שאתה מתאר אני מייעצת לך כן לפנות לטיפול. ישנם טיפולים שכרוכים בחשיפה רבה ואחרים שבפחות.
עלות מפגש טיפולי נעה בין 200- 400 ויותר ₪. זה יקר. אם יש לך ביטוח משלים של קופ"ח יש אפשרות לקבל טיפולים בהנחה אך מספר המפגשים מצומצם. איני מכירה אותך אז קשה לי להמליץ לך על סוג טיפול ספציפי. מה שבטוח שלמטפל צריך להיות ידע בטראומה ובטיפול בטראומה ובפגיעה מינית.
בהצלחה
 
אנונימי
20:10 08.09.13
 
אנונימי
23:25 24.05.15
לילה טוב שירלי.
לא יאמן איך הזמן טס אני רואה פה את ההודעה הראשונה מתקופת סוף השירות שלי שסיפרתי על הפגיעה המינית והיום זה כבר שנתיים מאז.
אני ישתדל לתקצר - בגדול עברו שנתיים בהם סבלתי כתוצאה מהפגיעה המינית שחוויתי לקראת סוף השירות הצבאי, היו תקופות שיותר היו שפחות אבל חרדה ודיכאון היה חלק גדול ממני בכל השנתיים האלה.
רשמת שעם פגיעה מינית אי אפשר להתמודד לבד ולפעמים גם לאחר שנים זה נמשך נכון להיום אני מבין את זה יותר טוב כשאני רושם לך שנתיים אחרי.
היו התלבטויות לגשת לטיפול אך סיבות כלכליות ובעיקר חשש מהיחשפות ואמון במטפל מנעו ממני זאת.
הטראומה המינית שלי בשנתיים האלה התבטאה בהמון דרכים אך מה שהתעצם נכון להיום זה שזה גרם לי לחשוש מיחסים אינטימיים עם נשים ואפילו כל קרבה פיזית וברמת שיחה זאת אומרת זה ממש החריף בנושא הנשים. (אני עדיין מבלה ומנסה ליצור מגע וקשר עם נשים אבל הפחד הזה שקיים אצלי מכל העניין מהאינטימיות מהמיניות וכל דבר קטן שעושה ישר אסוציאציה לפגיעה המינית שחוויתי ומעבר ברמה שיש פחד שאותה בחורה יכולה לפגוע בי מינית זאת אומרת כבר בלי קשר למה שחוויתי יש מן פחד שהאינטרקציה עצמה עם הבחורה מעוררת בי את הטראומה ומחשבות בראש שיש פה סכנה כלשהי זה פשוט הזוי אני מגיע לרמה שאני חייב להיות תחת השפעת אלכוהול כדי שיהיה לי קל יותר לזרום עם העניין ).
איפשהו במהלך השנתיים תמיד אמרתי בלב שאני יתמודד עם זה לבד ויצליח אבל זה יתעצם וחצה גבולות ומבחינתי כשזה הגיע לרמה שנהיה לי פחד מאינטרקציה מינית ופיזית עם נשים זה כבר קו אדום חמור מבחינתי. (מפחד מהדיכאון שזה יכול להכניס אותי לגבי הביטחון העצמי אני כבר לא מדבר הוא ניזוק כבר לפני שנתיים).
בגדול אני יכול לדבר עד מחר אבל מבין שזה בידיים שלי ויש לי את האפשרות לפנות לטיפול .
רציתי בעיקר לשמוע את דעתך למצב שהגעתי אליו (התייחסות לפחד ההזוי שנוצר מהפגיעה המינית שחוויתי בכלל מחבר לצבא וההשפעה של הטראומה הזאת על הפחד שלי היום מול נשים ) וגם לקבל אם אפשר שוב הכוונה של איזה טיפול בדיוק אני צריך ועוד דבר קטן וחשוב - הפחד הגדול ביותר שלי זה התחושה שליוותה אותי במהלך השנתיים ששלא האמנתי שמטפל יצליח להוציא אותי מזה - עד כמה אני טועה? עד כמה הטיפול יכול להוציא אותי לדרך חדשה?
תודה שוב שירלי והלוואי שיגיע היום שאני יצא מזה וההודעה היחידה שאני ירשום לך פה תהיה הודעה של תודה ענקית !
שלום רציתי לדעת האם יש בסיפור שלי סוג של הטרדה יש לציין שעזבתי את מקום העובדה אחרי המיקרה ועוד מקרים אחרים שהתנהלו לא הוגן... המנהל שלי ניכנס למשרדי עם סגן הסגן הכין להם לשתות שואל את המנהל אתה רוצה לשתות נס המנהל עוונה בסלנג נראה לך שאני שותה נס רק שרמוטות שותות נס בעודני שותה גם .. הרגשתי נורא מובכת וכועסת .. אני אישה נשואה אמא לילדים ולמה לדעתך אתה מדבר בשפה כזאת במשרדי? אשמח להתרשם מדעתך המקצועית
 
לימור
20:07 29.04.15
שלום,

לפני כשבועיים ישבתי בבר ולידי התיישב בחור והתחלנו לשוחח. השיחה הייתה קלילה ונעימה ולאחר שצחקנו קצת הוא הציב לי אתגר. להביט זה לזו בעיניים, אם אצחק לפניו, הוא ינשק אותי. הסכמתי, וצחקתי ראשונה, הוא רכן קדימה לנשק אותי וזזתי ממנו. לא חשבתי שהוא באמת ינשק אותי. הוא לא ניסה להמשיך, רק קם והלך.
הטרדה?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
10:01 30.04.15
שלום
אין מדובר בהטרדה מינית אלא בהסכמה הדדית למשהו שבסופו של דבר גם לא קרה.

 
עו"ס שירלי קורין  
13:26 11.05.15
לא
בתי כיום בת 13, לפני כשנה וחצי כשהיינו בבי"ח לצורך גיסתי שילדה, פגשנו המון בני משפחה שלה, במהלך הביקור הגיס של היולדת תפס את בתי לבד במסדרון ואמר לה שהוא עוקב אחריה והיאמוצאת חן בעיניו, שהוא מציע לה שיהיו כמו אמא ואבא ויהיה לה כיף כי הוא יפנק אותה, שלא תספר להורים, תגיד שהיא הולכת לחברה והוא יבוא לאסוף אותה ויקח אותה לים. היא מאוד מאוד נבהלה, באותו רגע הייתה חיוורת ונאלמה דום כשנכנסה לחדר היולדת לא הבנתי מה קרה וחשבתי שאולי התווכחה עם דודתה (אחותי) כשהגענו הביתה היא פרצה בבכי חסר מעצורים, סיפרתי לאחי שאמר לאשתו והיא אמרה שזה לא מפתיע מאחר והיה מקרה כזה בעבר והוא שילם כסף כדי להשתיק את העניין, כשהסיפור יצא החוצה והוא ניסה להתעמת עם המשפחה עצמה היו הכחשות נמרצות ואף כעס על שאנו מעזים בכלל להמציא סיפורים שכאלה. בזמנו לא עשיתי עם זה כלום כי חששתי להעיר את הנושא אף יותר ולחשוף אותה לחקירות וכיוב.
ככל שחולף הזמן ואני בוחנת את המצב אני יכולה לומר שזה איתה כל הזמן - סיוטים בלילה, פלאשים/הבזקים של פניו במשך היום ובמיוחד במקלחת, היא חוששת מגברים.
קרה מקרה בו נסענו במונית ופתאום היא נכנסה ללחץ וביקשה לעבור מקום ליד הדלת בדחיפות. אח"כ סיפרה שחששה שהבנים שישבו במושב האחורי יעשו לה משהו.
קרה עוד מקרה בו הייתה עם חברים בעיר ואז קרה מצ"ב שהחבורה התפצלה והיא נותרה לבדה כשראתה שלושה נערים זרים מתקרבים אליה פשוט צרחה ואף אחד מחבריה שהגיעו במהרה לא הבין מה קרה, חלקם אף הכריזו עליה כעל ילדת "תשומי"
אני די חסרת אונים ולא יודעת מה לעשות. אנא עזרתכם
 
עו"ס שירלי קורין  
17:21 10.02.15
ממה שאת מתארת נשמע כי כדאי לפנות לטיפול נפשי, את מתארת סימפטומים מטרידים בהחלט שנמשכים על פני תקופה מאד ארוכה ללא שיפור.
אשמח לייעץ לך בהרחבה רבה יותר מכפי שמתאפשר כאן
 
עו"ד דורון ויינרייך  
18:46 10.02.15
שלום רב
מהמתואר עולה לכאורה עילה שיש כמובן להוכיח אותה.
ככל שתחליטו לטפל בזה מבחינה משפטית, מומלץ שתפנו לייעוץ משפטי מתאים.
בהצלחה
 
מישהיא שנפגעה
00:25 30.03.15
את צריכה לפנות איתה לטיפול רגשי בכדי לעבד את הטראומה ולאפשר המשך חיים שקט עד כמה שניתן.
אנא אל תפני להגשת תלונה ללא טיפול במקביל. הילדה שלך צעירה וחקירות זה עסק לא פשוט. לא ממליצה להכניס אותה לזה, זה עלול לעשות לה נזק גדול יותר. אנא פני למרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית 1202 ותקבלי עזרה והפניה למטפלות שמתמחות בפגיעות מיניות ויוכלו לעזור לך.
ומבקשת למצוץ לי, אם אני מסכים זה אונס? במקרה הזה פשוט נשקתי אותה מלא בפה וזהו, אבל הייתי רוצה לדעת איך זה היה נחשב אם הייתי אומר כן
 
עו"ד דורון ויינרייך  
18:34 17.02.15
שלום
השימוש במילים בוטות אינו מתאים לפורום זה.
בכל מקרה, לגופו של ענין, יש להימנע מכל מצב בו יש חשש שמי משני הצדדים נמצא במצב המטיל בספק את יכולתו להביע הסכמה חופשית ליחסי מין.
 
רוני
20:27 11.02.15
לא יודעת אם זה המקום לשאול, עברתי אונס בגיל ההתבגרות כשהייתי צעירה, וכמובן שנלוו לזה כל הטראומות והקשיים, זה גם בנה אותי והפך אותי למי שאני לטוב ולרע. לא פניתי אף פעם לפסיכולוג או עזרה כלשהי. אני רוצה ללמוד רפואה, ויש לי את הנתונים המתאימים, הבנתי שיש ראיונות באונברסיטת בן גוריון וביתר מבחני מו"ר מרק"ם שהם גם ראיונות, עכשיו כיוון שהארוע השפיע עליי מאוד ואין לי בעיה לדבר על זה עם אנשים שלא קרובים אליי אני לא חושבת שתהיה לי בעיה לדבר על זה ולהסביר איך זה השפיע עלי ואיך התמודדתי עם הקשיים וכו'. השאלה שלי האם חשיפה כזו במבחנים הללו תוביל לפגיעה בנתונים שלי או משהו בסגנון?
 
עו"ס שירלי קורין  
00:03 17.02.15
איני יודעת, על פניו לא נראה לי בעיקר כי לצערנו השכיחות באוכלוסייה מאד גבוהה, מעבר לכך שבעצם הפנייה ללימודים מאתגרים כאלה מעידה על הכוחות ויכולת ההתמודדות שלך
אני בת 15, וידיד שלי ניסה לנשק אותי והתחיל להגעת בי, ולקח את היד שלי בחוזקה לעבר איבר מינו והתחיל לגעת בו מתחת למכנס. ואחר כך התחיל לגעת בי וללטף אותי באיזור הרגליים, למעלה. האם מדובר בהטרדה מינית? אני פשוט לא יכלתי לעשות כלום כי נכנסתי לשוק, ולא עיכלתי, התביישתי ופחדתי בעיקר. אשמח אם תענו לי על שאלתי.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
23:47 02.02.15
שלום
התשובה מאד תלויה בסיטואציה שהיתה ביניכם. ככל שהדברים נעשו בניגוד להסכמתך ונכפו עלייך, יכול להיות שמדובר בהטרדה מינית.
 
טי
01:21 16.01.15
שלום רב,
בני בן ה 8 שיתף אותי ששני חבריו לכיתה ביקשו לראות את איבר המין שלו ואף נגעו בו תוך איום שאם לא ישתף פעולה הם לא ירשו לו לשחק בטלפונים שלהם. הדבר קרה לאחר בית הספר במסגרת הצהרון ולדבריו זה קרה פעמיים או שלוש. הוא הרגיש מאוד לא בנוח אך עודדתי אותו וחיזקתי אותו על כך ששיתף אותי. אני מתלבטת לגבי דרך הפעולה. ראשית כמובן שאשוחח בדחיפות עם המנהלת אך תוהה כיצד לעשות זאת מול הורי הילדים הפוגעים. ברור לי שתהיה הכחשה מצד הילדים ומתוך כך גם מצד ההורים. מהי הדרך המומלצת לטיפול?
תודה
 
עו"ס שירלי קורין  
13:56 26.01.15
כדאי לפנות לאל"י - מתמחים בפגיעות בילדים ולהתייעץ איתם.
נמצאים באבן גבירול בתל אביב, כמדומני
שלום רב.
יש לי שאלה ממוקדת.
קשישה צלולה החוסה במוסד דווחה והתלוננה על מעשים מגונים שביצע בה אחד המטפלים.
האם חובה על הממונים עליו לדווח על כך או לשתף את ילדיה של הקשישה ? בהדגשה שהנושא בטיפול .
 
עו"ד דורון ויינרייך  
17:42 25.01.15
שלום
חובת הדיווח לקוחה מתוך חוק העונשין:
"368ד. (א) היה לאדם יסוד סביר לחשוב כי זה מקרוב נעברה עבירה בקטין או בחסר ישע בידי האחראי עליו, חובה על האדם לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר שלושה חדשים.
(ב) רופא, אחות, עובד חינוך, עובד סוציאלי, עובד שירותי רווחה, שוטר, פסיכולוג, קרימינולוג או עוסק במקצוע פרה-רפואי, וכן מנהל או איש צוות במעון או במוסד שבו נמצא קטין או חסר ישע - שעקב עיסוקם במקצועם או בתפקידם היה להם יסוד סביר לחשוב כי נעברה עבירה בקטין או חסר ישע בידי אחראי עליו - חובה עליהם לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר ששה חדשים.
(ג) היה לאחראי על קטין או חסר ישע יסוד סביר לחשוב כי אחראי אחר על קטין או חסר ישע עבר בו עבירה, חובה עליו לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר ששה חדשים.
(ג1) היה לאדם יסוד סביר לחשוב כי זה מקרוב נעברה בקטין או בחסר ישע עבירת מין לפי סעיפים 345 עד 347, 348 ו-351, בידי בן משפחה שטרם מלאו לו 18 שנים, חובה על האדם לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו – מאסר שלושה חודשים; בסעיף זה, "בן משפחה" – כמשמעותו בפסקה (2) להגדרה "אחראי על קטין או חסר ישע" בסעיף 368א.
(ג2) בעל מקצוע מהמנויים בסעיף קטן (ב), שעקב עיסוקו במקצועו או בתפקידו היה לו יסוד סביר לחשוב כי נעברה בקטין או בחסר ישע עבירת מין לפי סעיפים 345 עד 347, 348 ו-351, בידי בן משפחה שטרם מלאו לו 18 שנים, חובה עליו לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו – מאסר שישה חודשים.
(ג3) היה לאחראי על קטין או חסר ישע יסוד סביר לחשוב כי נעברה בקטין או בחסר ישע עבירת מין לפי סעיפים 345 עד 347, 348 ו-351, בידי בן משפחה שטרם מלאו לו 18 שנים, חובה עליו לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו – מאסר שישה חודשים.
(ד) נעברה בקטין או בחסר ישע הנמצא במעון, במוסד או במסגרת חינוכית או טיפולית אחרת, עבירת מין לפי סעיפים 345 עד 348, או עבירה של גרימת חבלה חמורה לפי סעיף 368ב(ב) או עבירת התעללות לפי סעיף 368ג, חובה על מנהל או איש צוות במקום כאמור, לדווח על כך בהקדם האפשרי לעובד סוציאלי שמונה לפי חוק או למשטרה; העובר על הוראה זו, דינו - מאסר שישה חדשים."
(חוק העונשין, תשל"ז-1977 - מאגר נבו)
בברכה
 
אפסית אחת
21:26 05.01.15
בא לי לצעוק שקשה לי, אבל זה לא יקרה
בא לי להישבר גם זה לא יקרה
בא לי להגיד להם הכול לצעוק ולשאול למה הם לקחו לי את הילדות אבל זה לא יקרה
בא לי להפסיק בא לי פשוט להיות בא לי לשחרר את הנפש שלי אבל זה לא יקרה
בא לי כול היום להישאר במיטה ולבכות כדי שהבטן תפסיק לכאוב אבל זה גם זה לא יקרה
בא לי להפסיק לשנוא ולכעוס אבל זה גם לא יקרה
בא לי פשוט לשחרר ולחיות אבל זה לא יקרה
בא לי עוד הרבה אבל כלום לא יקרה
לא יקרה כי אני לא אתן לזה לקרות לא יקרה כי זה פשוט לא אני
אסור להישבר אסור להיות חלשה אסור לי פשוט אסור לי!!!!!
בא לי להפסיק להיות קשה עם עצמי, ופשוט לשחרר ולתת לכול הלא יקרה... להפוך לכן קורה
אבל פשוט לא מצליחה רק רוצה לנוח קצת מהכול רק קצת לא מבקשת הרבה

מצטערת על החפירה
 
חסוי
19:16 04.01.15
שלום, אני עובדת במשרד כבר כמעט שנה וכל פעם הבוס שלי זורק רמיזות ואומר שהוא אוהב אותי ומצפה שאני יאהב אותו כמוהו ואני יפתח בפניו. בעבר אף אמר שאני סקסית בעיניו ושהוא נמשך אליי.
במקרים שזה קרה הדגשתי שאני אישה נשואה וכי זה מחמיא לי אבל מביך אותי ושאני אישה אסורה. כנראה שכל דבריי לא מחלחלים לאוזניו.
יש לציין כי הוא משלם לי שכר מעולה!!! כזה שקשה למצוא בימינו הוא בנוסף מתגמל אותי בשכרי גם בבונוסים.
הוא אדם טוב ואינני רוצה לפנות נגדו, מאידך הייתי מאוד מעוניינת בשיחה הבאה שבה ירמוז דברים אבהיר לו שזה מטריד אותי ושלא נעים לי לעבוד באוירה כזו.
השאלה אם הנושא נחשב כהטרדה מינית?
בחגים וימי הולדת הייתי מברכת בחיבוק ידידותי בלבד! והוא היה מוסיף נשיקה בלחי כששמתי לב שכוונותיו אחרות החלטתי לקחת צעד אחורה גם עם כוונותיי שונות משלו. מה עליי לעשות בכדי לא לסכן את פרנסתי?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
23:31 04.01.15
שלום
עפ"י החוק הטרדה מינית זה בין היתר:
הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;
התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות;

ההתנהגות המתוארת של הבוס שלך עשויה להיכנס להגדרות הללו
כמו כן, כאשר מדובר ביחסי מרות כמו יחסי מרות בעבודה, החוק פוטר את המוטרד מהצורך להראות כי אינו מעונין בהתייחסויות או בהצעות האמורות.

אם תבהירי לו באסרטיביות מנומסת הבהרה כפי שהצעת ותוסיפי שהתנהגותו עשויה להיחשב כהטרדה מינית, יש לקוות שההתנהגות שלו תיפסק מבלי שתפגע משרתך. אם הוא יפגע במשרתך ייחשב הדבר כהתנכלות אסורה עפ"י החוק.
בהצלחה
 
חסוי
18:49 05.01.15
תודה רבה, אני מקווה שיבין בשיחה שנקיים.
אני לא חושבת שירצה להרוס את שמו בתור עסק עקב תלונה של הטרדה מינית.
 
ליאת
10:16 31.12.14
שלום,
אני בת 22, עוסקת בצילום.
קיבלתי אימייל מבחור שאינני מכירה, והוא שאל אם אני מצלמת עירום גברי.
הבנתי מחברה צלמת, שגם היא קיבלה ממנו את אותו המייל.
עניתי לו שאני לא מצלמת את זה, ואמרתי לו שאני מבינה שהוא שולח את ההודעה הזאת להרבה צלמות.
הוא בתגובה ענה פשוט תודה ויום טוב, ואמר שהוא שולח את ההודעה לכמה צלמות כי הוא מחפש להצטלם צילום אומנותי בעירום, ורוב הצלמות לא מצלמות גברים בעירום והוא מחפש מישהי שכן מסכימה.
האם עקב זה שהוא שולח את ההודעה לכמה צלמות מהווה איזושהי הטרדה שיש מה להתלונן עליה? או שהעובדה שברגע שאמרתי שאני לא מעוניינת הוא פשוט אמר תודה ויום טוב, לא נותנת איזה בסיס להטרדה כלשהי?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
10:18 31.12.14
שלום רב
למיטב הבנתי אין כאן הטרדה מינית.
בברכה
 
עו"ס שירלי קורין  
17:00 31.12.14
מסכימה עם שותפי לניהול הפורום
שלום, אני כותבת בידיים רועדות ולא מאמינה שמעלה על הכתב את מה שמתחולל בליבי. מקווה שאוכל למצוא כאן תמיכה או לפחות עזרה כיצד להתמודד. יש לי בן זוג מזה תקופה מאוד ארוכה, אני מכירה אותו כמו את כף ידי, והוא הבן אדם הכי מדהים שקיים עלי אדמות. טוב, רגיש, אכפתי, סובלני, מבין. לעיתים אני אפילו מטיחה בו שהוא טוב מדי. קיימת בנינו פתיחות מאוד גדולה. למעשה אנחנו האנשים הכי קרובים אחד לשנייה. יום אחד, בעקבות גילוי לב שלי, הוא סיפר שיש סוד שייקח איתו עד לקבר ופרץ בבכי קשה. הוא באמת היה מאוד מיוסר, לבסוף הוא סיפר לי שתקף את אחותו (שקטנה ממנו ב-3 שנים) בין הגילאים 11-16. הוא היה נוגע בה, ומנשק אותה. קרו פעמים שהיא בכתה, וברחה ממנו. הוא לגמרי היה מודע למעשיו. הבין שזה רע מאוד, אך המשיך עד גיל 16. אוסיף ואציין גם שהם ישנו יחד באותו החדר, כנראה שזה מה שעורר את סקרנותו המינית. הוא סחב איתו את הסוד הנורא הזה שנים רבות, בכל פעם שהוא נזכר הוא פורץ בבכי ובאמת ובתמים מצטער על כך. אני מכירה אותו היטב ויודעת שאינו יחזור על מעשים הללו שוב. אבל זה משליך מאוד על הנפש שלי ומעלה בי תהיות ושאלות, מאחר ואני בעצמי קורבן לתקיפה מינית בילדותי. הכיצד ייתכן שבחור בוגר בן 16 יעשה מעשים כאלו כשהוא מבין שזה רע? מי מבטיח לי שביום מן הימים כשיהיו לנו ילדים, ברגע של חרמנות וטיפשות הוא לא יגע לי בילדה? מה זה בכלל מעידו על נפשו? לא מצליחה לקבל שבחור חכם ובוגר כמוהו לא היה מודע לחומרת מעשיו, וברגע של חרמנות נכנע לעצמו. אין לי שקט נפשי מאז הגילוי לב הזה.
אשמח לעזרה.
תודה.
 
חסויה.
19:26 19.12.14
אוסיף ואומר (שכחתי לכתוב) שעזרתי לו המון, הוא ים פגישה עם האחות ובה התפרק וביקש המון סליחה. אולי זה ייתן עוד קצת רקע לסיפור.
 
עו"ס שירלי קורין  
10:54 22.12.14
מורכב. מחד יכולתו לחשוף בפניך סוד כזה שעלול לגרום לך להתייחסות שונה אליו, מעידה על קשר שהוא חש בו בטחון והכלה מצידך, ואת זה יש בהחלט לזקוף לזכותו. עצם היוזמה שלו להתוודות ולבקש סליחה מאחותו היא צעד מבורך. מאידך, עצם המעשים והרקע האישי שלך עצמך- האם הוא יודע עליו? אכן מטרידים מאד.
בעיני, ניתן לפרש את גילוי הסוד באוזניך, והשיחה עם אחותו כבקשת עזרה. אולי גם לו יש חששות מפני עצמו ביחס להתנהגותו עם ילדים בעתיד? כדאי לפנות ליעוץ מקצועי בעניין, מוזמנת לפנות טלפונית
 
חסויה
12:55 22.12.14
היי שירלי. הוא יודע על התקיפה שעברתי אני בעצמי. הוא מאוד כואב את העניין ויכול לחוש איתי הזדהות. אני חייבת לציין שאני יכולה לומר בוודאות שהוא לא נמשך לילדות. אני רואה את ההתנהלות שלו. מה תוכלי לומר בנושא?
 
עו"ס שירלי קורין  
13:05 22.12.14
האם עברת טיפול בעצמך? הניסיון המר שאת עברת משפיע על התייחסותך לנושא וכלפיו. נראה לי שהיה כדאי שתלבנו את הנושא בצורה מקצועית כל אחד לחוד או שניכם יחד, כי גם אם אינו נמשך לילדות החשש הזה מקנן, ועלול להפריע לקשר ביניכם. בכל מקרה, מומלץ כי הוא יבדוק עם איש מקצוע את מעשיו. מדובר על תקופה ארוכה ולא מומלץ 'להעביר' את הנושא ללא התייחסות מעמיקה, גם אם כואב ומזעזע מדי להתעסק אתו.
 
זוהר כהן
14:39 27.10.14
יש לי בעייה עם בעלי הוא נורא אוהב את הילדים באהבה אובססיבית יש לפעמים רגעים שהוא מושך מאהבה נותן מכה בטוסיק מחבק ומנשק מעבר למה שצריך והילדים מחכים אותו בגן באירועים עם חברים מה עושים הם 4 ילדים וקשה להישתלט על זה לבדי
תנו לי עצות בבקשה תודה מראש
 
עו"ס שירלי קורין  
10:45 22.12.14
נראה כדבר שהיה כדאי ללכת איתו ליעוץ , נשמע מדבריך שאינו יודע כל כך לשים גבולות לעצמו ולראות את האחר- במקרה הזה ילדיו שלו. הילדים כנראה מרגישים שהתנהגותו קצת מוגזמת ומגיבים בדרכם על כך- חיקוי ומשחק
תלמידה שלי סיפרה לי כי אחיה פוגע בה מינית.
מה ניתן לעשות כדי שפקידת סעד תתערב כמה שיותר מהר, ולא רק בעוד כמה ימים/ שבועות/ חודשים??
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:57 07.12.14
שלום רב
בררי מי הגורם שאליו יש לפנות ומה הערוץ המהיר ביותר ולווי את פנייתך בשיחות טלפון כדי לוודא שמטופל מיידית.
מציע לך לברר במקביל גם במרכז לנפגעות תקיפה מינית 1202 מכל אזור חיוג.
בהצלחה
בגיל 16 איבדתי את הורי בתאונה וקיבלתי טיפול נפשי.
בגיל 22 גרמתי לעצמי לחבלה עצמית כשניסיתי להתאבד כתוצאה מהסבל הגדול שנוצר לי כשגיליתי שבן זוגי בוגד בי עם צעירה בת 12 (לא טעות היא היתה בת 12 וניהלה רומן עם בן זוגי לפחות חצי שנה מאז היתה בת 11).
הוא נטש אותי, נעלבתי והוא האקס היחיד כי הפחד להיות נבגדת פגע בי ובגללו איבדתי את הרגל שלי.

החבלה ברגל פגעה בכל הרקמות, בכלי דם וגרמה לנמק חמור.
כתוצאה מהסיבוך קבעו לי תור לניתוח ובו כרתו לי את הרגל.

מאז הבגידה הכואבת של האקס שלי, שגרמה לי לסבל ולאובדן הרגל, אני נמצאת בטיפול פסיכותרפי ובטיפול פסיכיאטרי שבו אני מאובחנת כנפגעת טראומה, דיכאון וחרדה ומקבלת כדורים פסיכיאטרים נוגדי דיכאון.

הטראומה שלי היא מבגידה ויש לי חרדה חברתית שמהותה היא חרדה מלהיות נבגדת שוב.
הפחד להכיר גבר שיבגוד בי, קשה לי לתת אמון בבני אדם כי אני תמיד מפחדת שהם ייבגדו בי. גם אובדן ההורים שלי מגיל צעיר נחווה כסוג של בגידה שהם בגדו בי.

מהמטפלים הפסיכולוגים שלי למדתי שאני צריכה לשמור על עצמי מבוגדנות של בן זוג שיהיה לי.
בשיחות עם הפסיכיאטרית והפסיכולוגית למדתי שקיים תחום שנקרא פסיכולוגיה חברתית שבו אוכל לדעת על סוג של נכות שאם בן זוגי לוקה בו אז הוא לא יכול לעולם לבגוד, והנכות שלו מבטיחה לאישה שבמיליון אחוז סיכוי שהוא פשוט לא יבגוד ולא יוכל לבגוד.

אני לא מתכוונת לנכות בתפקוד המיני כי הצרכים הנפשיים שלי הם כאלה שחשוב לי שיהיה לי גבר פעיל מבחינה מינית רק איתי מבלי שיוכל לבגוד בי.
מאז ומתמיד התנחמתי בסיפוק עצמי (אוננות) אבל תמיד רציתי וחלמתי שיהיה לי בן זוג קבוע שיהיה אקטיבי איתי מבחינה מינית ברוב שעות היממה כי אני מרגישה שסיפוק הצורך הנפשי הזה ינחם אותי על הסבל שעברתי.
אבל הפחד שלי הוא מבגידה. הפחד שלי שהגבר שיהיה לי בן זוג, יימאס ממגע מיני ממושך איתי, יסתכל על ילדה קטנה ואז יבגוד בי איתה.

אני רוצה להקים משפחה, ואני נכה ואין לי אדם שתואם לצרכים שלי.

ניגשתי לשדכנית שמתעסקת עם נכויות, ואני יכולה לסנן גברים על פי סוג הנכויות שלהם.
אני מתקרבת לשנות החמישים לחיי ואני רוצה להתחתן ולהקים משפחה עם בן זוג שלא יבגוד בי.
רציתי לדעת איזה סוגים של נכויות גורמים לגבר שלוקה שלא יוכל לבגוד באישה שלו ושכל הזמן ירצה לשכב עם האישה שלו (ולא יוכל לבגוד בה בגלל הנכות שלו).
צר לי איך איני מתמצאת בסוגי נכות שכאלו, בהצלחה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  39  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תקיפה מינית   פגיעה מינית   הטרדה מינית   אונס   מעשה מגונה   טראומה מינית   הטרדה מינית בעבודה   מעשה מגונה בקטין
RSS RSS פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית