בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תמיכה נפשית, פסיכולוגיה»פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית

פורום תקיפה מינית - פגיעה מינית הוא המקום לספר, להתייעץ ולקבל תמיכה בנושא הטרדה מינית. פורום תקיפה מינית - פגיעה מינית יעסוק ב: תקיפה מינית, הטרדה מינית, מעשה מגונה, מעשה מגונה בקטין, תלונה על אונס, פגיעה מינית ועוד
מנהלי פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית:
עו"ס שירלי קורין
לפרטים נוספים
עו"ד דורון ויינרייך
לפרטים נוספים
שמעתי שפסיכואנליטיקאים האמינו שלכל אבא בעולם יש פנטזיה לקיים יחסי מין עם הבת שלו, כשם שלכל תינוק יש משיכה לאימא שלו (אדיפוס). האם זה נכון ? יש לכם אסכמתא להוכיח שפרויד או מישהו אחר מהפסיכואנליזה פיתח תיאוריה או אסכולה שמאמינה שכל אבא בעולם בתת המודע שלו רוצה לקיים יחסי מין עם בתו ?
 
עו"ס שירלי קורין  
11:10 23.11.14
לא מדויק. ממליצה לך לקרוא ספרות בנושא
אני חושדת שמטרידים מינית קרוב משפחה שלי - מדובר בתינוק בן שנתיים: הקראתי לו את הספר : "סיר הסירים" (לבקשתו ) ובספר למי שלא יודע יש ציור של ילד עירום (הספר עוסק בגמילה מחיתולים ) הפעוט בן השנתיים התחיל להגיד: "....יש לו בולבול ..." (הוא אף פעם לא אומר את זה- אני מקריאה לו הרבה את הספר..) ואז הוא המשיך ואמר ("..לגעת לו ...לגעת לו לגעת לו ..." שאלתי אותו איפה לגעת לו? הוא ענה : " בבולבול" שאלתי אותו מי יגע לו בבולבול ? הוא ענה: " אני " אז שאלתי אותו למה אתה תיגע לו בבולבול ? הוא ענה לי משהו לא ברור -(בכל זאת הוא בן שנתיים הוא לא מדבר ברור לגמרי...) הוא ענה משהוא כמו: כי הוא עצוף כנראה התכוון לעצוב??

זה הבהיל אותי במיוחד לאור העובדה כי אמו הייתה נוכחת בסיטואציה - התעלמה מזה והייתה לה הבעה מזורה מאוד בפנים .... לא ידעתי איך להגיב אני לא יודעת מה לעשות ואני מודאגת מאוד במיוחד כי שיתפתי קרוב אחר בזה והוא בהמשך לכך סיפר לי על מקרה נוסף עם אותו פעוט - בו הוא ישב עליו בזמן שהם צפו בטלווזיה והפעוט שלח את ידו וניסה לתפוס את איבר מינו של קרוב המשפחה (הבוגר) אותו שיפתי בסיטואציה זו קרוב המשפחה אמר לי כי הוא פשוט הסיט את ידו של הפעוט וכי הוא לא עשה זאת שוב.. אך כל זה ביחד גורם לי לבהלה ....מה אתם אומרים ? מה לעשות ? האם אני סתם דואגת?
 
עו"ס שירלי קורין  
12:28 02.11.14
נשמע כדבר המצריך בדיקה, מציעה לך לפנות לאל"י- מתמחים בטיפול בילדים, ולהתייעץ איתם
 
זוהר כהן
14:39 27.10.14
יש לי בעייה עם בעלי הוא נורא אוהב את הילדים באהבה אובססיבית יש לפעמים רגעים שהוא מושך מאהבה נותן מכה בטוסיק מחבק ומנשק מעבר למה שצריך והילדים מחכים אותו בגן באירועים עם חברים מה עושים הם 4 ילדים וקשה להישתלט על זה לבדי
תנו לי עצות בבקשה תודה מראש
היי,
רציתי לשתף בסיפור שלי ולדעת עד כמה היא חמורה.
אני קים בת 18.
זה התחיל בכיתה י, הוא קרא לי לאחת הכיתות בבית ספר כדי "לדבר", נכנסנו לכיתה והוא ניסה לנשק אותי, דחפתי אותו ממני, הוא רדף אחרי בכיתה וניסה להכניס את היד לתחתונים שלי, דחפתי אותו שוב ואז הוא הוציא את איבר מינו והתחיל לגעת בו ודרש ממני להסתכל, ברחתי מהכיתה עם דמעות בעיניים.
אחרי שנה וחצי, בסוף כיתה י"א טסנו לפולין והיחסים בנינו היו בסדר הוא קרא לי לחדר שלו ודרש ממני לגעת באיבר מינו אחרי ויכוח ארוך השתכנעתי ועשיתי את מה שהוא דרש ממני, לאורך כל המסע הוא ניסה שוב ושוב לעשות את זה ואחרי פעם אחת ביקשתי ממנו להפסיק.
בתחילת כיתה י"ב, היינו ביום הולדת 18 של חברה משותפת שלי ושלו במהלך המסיבה הוא שתה אלכוהול, אני שתיתי מעט ולכן הוא חשב שגם אני שיכורה, נכנסתי לשירותים והוא פתח את דלת השירותים שנייה לפני שסגרתי את הדלת הוא נכנס לתא השירותים שהייתי בו ודרש ממני לעשות פיפי מולו, התווכחתי איתו כמה דקות ולבסוף הוא "שיחרר אותי" ונתן לי לצאת מהשירותים בלי לעשות פיפי.
המקרה האחרון היה במאי כאשר הייתה עוד יום הולדת לחברה,שם הוא שוב שתה ואני לא שתיתי כלל, במהלך המסיבה אני יצאתי החוצה כדי לדבר בפלאפון עם בת דודה שלי, הוא יצא לאחר כמה דקות ובא לדבר איתי, אמרתי לו שילך והוא הוציא את איבר מינו מולי, הסתובבתי והוא דרש ממני שוב להסתכל צעקתי עליו שילך ממני ויעזוב אותי בשקט, הוא הלך.
אחרי המקרה הזה התלוננתי במשטרה ורק עכשיו חודש אוקטובר המשטרה התחילה לחקור.
אני ממש לחוצה מכך וזה מעלה הרבה סימני שאלה אצלי ואני באמת רוצה לדעת אם זה נחשב להטרדה מינית אמיתית?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
17:49 08.10.14
שלום
מה שאת מתארת נראה כהטרדה מינית חמורה. בנוסף למסלול הפלילי בו כבר נקטת בצעדים (הגשת תלונהה במשטרה) לרשותך גם מסלול אזרחי בו תוכלי לפעול. את מוזמנת לקרוא על זה הסברים הנמצאים באתר שלי.
בהצלחה!!
 
מאי
16:46 06.10.14
שלום,
אני בת 25 יש לי דוד שלפעמים מחבק אותי מאחורה צמוד.
לפני כמה ימים חיבק מאוד צמוד כשהייתי לבד במטבח ותפס אותי קצת בבטן
זה היה לכמה שניות בלבד. הרגשתי מעט את האיבר מין שלו.
קפאתי באותן שניות ולא העפתי אותו ממני. יכול להיות שהוא עשה את זה מתוך חיבה,
אני לא באמת יודעת. בכל זאת רציתי לדעת אם יש במקרה הזה איזשהוא אלמנט של הטרדה מינית?
תודה רבה.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:54 06.10.14
שלום
ע"מ שזה ייחשב להטרדה מינית צריך שהמעשה שלו ייחשב לכזה שנעשה לצורך גירוי סיפוק או ביזוי מיניים.
מציע שתפני את תשומת ליבו למשמעות האפשרית של המעשים ותבקשי ממנו לחדול.
 
עו"ס שירלי קורין  
14:19 08.10.14
הי מאי
לי נראה כי התנהגותו בעייתית וכי עליך להראות את אי רצונך למעשים מעין אלו בצורה ברורה, במיוחד אם הם נעשים דווקא כששניכם לבד, שאז עולה מהם בהחלט ניחוח אם לא יותר מכך של הטרדה מינית
 
ללא שם
05:16 07.10.14
הבוס שלי כל הזמן מעיר הערות מיניות כשהוא קורא לי להגיע אליו לחדר שלו במשרד, מנסה לגרום למצבים לא נוחים של קרבה אליו בטענות שונות וסתמיות, ההערות שלו מיניות ומכוונות כל הזמן לנושאים מיניים , אני עובדת מספר קצר של חודשים במשרד,
הוא מחמיא למראה שלי ומעיר הערות על נשיקות סקס ועוד,
כל זמן שמתאפשר לו הוא מנסה להפנות את השיחה מעבודה למין וליצור סיטואציות של קרבה לא נעימה בכלל וזה מפריע לי מאוד והוא עושה זאת כאשר העובדים האחרים לא בחדרו והוא קורא לי לחדרו במשרד בנוסף משפיל ומנסה ליצור סיטואציות לא נעימות עבורי, אני עובדת כי אני צריכה להתפרנס, אני רוצה למצוא עבודה חדשה אבל זה לוקח זמן, אני מנסה להתחמק ממנו אבל התחמקות ממנו גורמת לו להתנהג אלי בצעקות והשפלות, מה לעשות ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
08:28 07.10.14
שלום
התשובה שלי לשאלותייך מורכבת וארוכה ונושאת אופי של ייעוץ אישי שהפורום הפומבי אינו מתאים לו.
אסתפק באמירה כללית לפיה בפנייך מספר אפשרויות חוקיות לטיפול בבעיה וחשוב מאד מאד לנקוט באחת, בחלק מהן או בכולן, רק לאחר קבלת ייעוץ משפטי ספציפי.
ההתנהגות של הבוס שלך פסולה וחשוב ונכון לטפל בה אבל על מנת לא לעשות טעויות יש לעשות זאת בדרך הנכונה ובשיקול דעת טקטי ואסטרטגי.
אוכל לפרט הרבה יותר בשיחה אישית.
בהצלחה
 
ללא שם
10:01 07.10.14
תודה על תשובתך
היי אני בת 14 ועברתי הטרדה מינית שעבדתי בחופש הגדול.
זה לא כלכך משנה איפה אני עובדת, אבל אחד האורחים (לא זה שעובד איתי)
היה בן 70 והתחיל לגעת בי.. ואני התחמקתי
וגם דיבר אליי לא יפה, "אח אם לא היית בת 14" וכל מיני דברים כאלו...
עד עכשיו קשה לי לשכוח את זה...
אז רציתי לשתף אותכם ככה.. נאלצתי להתחבא בשירותים ולבכות ואחר כך לתרץ לעבודה..
הרגשתי כאילו הסיוט שלי מעבר לפינה ואני מפחדת להגיע לשם...
"תודיעי לי שתהיי בת 17" נוגע לי ברגליים... וכולי נתקפת בחילה..
 
עו"ד דורון ויינרייך  
12:58 06.10.14
שלום
באפשרותך לפעול נגד המטריד ולנקוט בצעדים חוקיים שונים.
כקטינה הפעולות אמורות להינקט על ידך באמצעות הורייך שהם האפוטרופוסים הטבעיים שלך.
ככלל וברמה העקרונית בלבד (מבלי להכירך ואת פרטי המקרה הספציפי), נקיטת פעולה נגד מטרידים הינה צעד חשוב של סגירת מעגל בהיבט האישי והיא גם צעד חשוב בהיבט החברתי - במסגרת המלחמה למיגור הנגע של ההטרדה המינית (או לפחות לצמצומו).
בהצלחה
שלום רב. אני עברתי ניצול מיני ממושך על ידי בוס לשעבר במשך שנתיים אני מחפשת בחורות שעברו דבר דומה כמוני ושהגישו תביעה בבית המשפט על המקרה שלהם. זה מאוד חשוב לי לדבר בעיקר עם בחורות.שתבעו כי אני רציתי לתבוע.אותו ועדיין לא עשיתי את זה
 
עו"ד דורון ויינרייך  
19:02 05.09.14
שלום מירב
עקב חיסיון עו"ד לקוח כמובן לא אוכל לתת לך פרטים של בנות שתבעו, אבל אם תרצי תוכלי לקרוא באתר שלי מכתבים מבנות כאלה.
אינני מכיר את פרטי המקרה שלך אולם באופן כללי אציין שתביעה הינה רק אחת מהאופציות החוקיות האפשריות ושבעקבות מקרה כפי שתיארת, חשוב לנקוט צעדים ולא להניח למטרידים מינית לחמוק מתשלום המחיר הגבוה ביותר שניתן בעקבות מעשיהם.
בהצלחה

ערב טוב
לסרט דוקומנטרי בנושא הטרדה מינית בעבודה אני מחפשת לראיין נשים שהחליטו להתלונן כנגד המעסיק או לתבוע אותו.
מירב קראתי את מה שכתבת ואני חושבת שאת עושה החלטה אמיצה אשמח להיות עמך בקשר.
לפרטים נוספים
galitsha1@walla.com
האם מנהל שנועל דלת מתישב לידי ומלטף לי את הרגל זו הטרדה?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
23:18 01.09.14
שלום
אכן מדובר בהטרדה מינית.
בברכה
 
ליאור
04:04 15.08.14
אני דתי , התחתנתי לפני כמה חודשים , את אשתי הכרתי בשידוך , אחרי החתונה היא סיפרה לי שיש לה נסיון מיני ממישהוא מבוגר , שהיא ביקשה ממנו (??) לעשות לה נעים בדגדגן , וכמובן הוא נענה לה , חסרים לי פרטים איך בדיוק זה קרה , אבל זה היה בהסכמתה , היא גם לא הרגישה פגועה ממנו , עד היום , היא מתחרטת מטעמי דת בעיקר ...

אני דוקא מאוד מאוד כועס עליו , לדעתי מדובר פה בניצול , היא היתה בת 13!! , האם יש טעם להתלונן עליו אם לאשתי לא אכפת? האם חל חוק ההתיישנות ? קרה לפני 9 שנים בערך
 
עו"ד דורון ויינרייך  
08:21 15.08.14
שלום רב
אין שום משמעות להסכמה של בת 13 ומדובר בעבירות מין חמורות עפ"י החוק הפלילי ובהפרות חוק קשות עפ"י החקיקה האזרחית.
כמו כן אין עדיין התיישנות וחשוב ביותר לפעול בכל הדרכים האפשריות - אסור שיקרו כאלה מקרים.
לפירוט ספציפי יותר של האפשרויות החוקיות העומדות לרשות רעייתך אוכל להיכנס רק לאחר שמיעת כל הפרטים הרלבנטיים וזה כמובן אפשרי רק באופן דיסקרטי ואישי ולא באופן פומבי באמצעות הפורום.
בכבוד רב
שלום, אני בת 16 והייתי במסעדה עם אמא וסבא שלי. הרגשתי מהמלצר כבר כמה פעמים שהייתי שם שהוא לפעמים נועץ בי מבטים. היום כשהוא שם את הסלטים על השולחן הוא התחכך בי עם הזרוע שלו בחזה שלי - אני לא בטוחה אם בכוונה או לא. חשבתי שהכול בראש שלי ושאני מדמיינת, אבל אז בזמן שהוא דיבר עם אמא שלי על משהו הוא החזיק בי קצת מעל המותן במשך דקה בערך בלי שהם שמו לב.
זה מציק לי כבר הרבה זמן ורציתי לשאול האם מבחינה חוקית מדובר בהטרדה מינית?
לא שאני מתכוונת לתבוע אותו או משהו כזה פשוט חשוב לי לדעת. אותו מלצר הוא בשנות ה-40-50 בחייו. הוא יכול להיות אבא שלי. והרגשתי מאוד לא נוח כשהוא נגע בי ככה. רציתי לשאול אם מדובר בפלרטוט מוגזם או בהטרדה מינית. זה משגע אותי אם אני סתם מגזימה עם המחשבות שלי או שהוא באמת חצה את הגבול. כבחורה צעירה חשוב לי לדעת מהם הגבולות: מה נחשב כהטרדה מינית ומה לא.
תודה מראש.
אנחנו הולכים לאותה מסעדה הרבה פעמים ואני לא רוצה להפסיק ללכת בגלל זה. סיפרתי לאמא שלי והיא אמרה שאפשר לספר לבוס שלו, או לבקש ממנו שיפסיק (היא אמרה שגם איתה הוא פלרטט לא מעט פעמים אבל לא נגע בה), או להתעלם מזה. אני לא רוצה להתעלם כי מבחינתי הוא עשה משהו שאסור לעשות. אני לא רוצה שהוא ייגע בי. אני ממש אשמח להמלצה מה לעשות במקרה הזה.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
18:46 03.08.14
שלום
עפ"י החוק הטרדה מינית היא אחד מאלה:
(1) סחיטה באיומים, כמשמעותה בסעיף 428 לחוק העונשין, כאשר המעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני;
(2) מעשים מגונים כמשמעותם בסעיפים 348 ו-349 לחוק העונשין;
(3) הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;
(4) התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות;
(5) התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית.
מהתיאור שתיארת עולה לכאורה התנהגות גבולית וללא ספק מיותרת, אולם אינני סבור שיש כאן הטרדה מינית.
בברכה
 
ליאת
16:19 03.08.14
שלום,
אני בת 26.
קרה לי מקרה מוזר. עצר אותי אדם זר ברחוב, ושאל אותי, בנימוס יש לציין, אם אני מוכנה להתפשט מולו תמורת תשלום..
סרבתי, הוא אמר לי להתראות וקיבל את התשובה שלי.

בררתי קצת והשגתי את הפרטים של האדם הזה. האם יש טעם להתלונן עליו על הטרדה?
לי למען האמת המקרה הזה רק גרם לגחך, אבל אני חושבת שיש בנות שזה יכול להטריד אותן מאוד בגלל זה אני רוצה להתלונן. השאלה אם יש על מה, או שמה שהוא עשה נחשב חוקי?
תודה
 
עו"ד דורון ויינרייך  
18:42 03.08.14
שלום
הטרדה מינית היא בין היתר :
(1) הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;
(2) התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות;
(3) התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית
מה שתיארת מאד מקומם ודוחה ויכול היה להיכנס למסגרת ההתנהגות המתוארת בסעיף 1 לעיל אם לאחר הסירוב היתה הצעה נוספת אולם זה לא קרה ולכן מבחינת סעיף זה לא ניתן לבסס כאן הטרדה מינית. מבחינת הסעיף השלישי (התייחסות מבזה או משפילה...) נראה לי גבולי .
לשיקולך
בכבוד רב
 
שלי
02:43 01.07.14
ישבתי במסעדה על הרחוב עם חברה ואיזה אדם חצי הומלס שניסה למכור פרחים התיישב לידנו. התחיל להחמיא לי שאני חפה ושם עלי יד על העורף למה זמן. אחר כך שם יד על הירך שלי והעפתי לו אותה וביקשנו שילך ושהוא מפריע לנו הוא לא רצה ללכת עד ממ התעקשנו שילך ולפני שהלך הרגתי שהוא נוגע לי בתחת. צרחתי עליו באמע הרחוב צרחתי עליו באמצע הרחוב עליו עד שהוא הלך... אחרכך הלכתי לשוטרים שהיו ממול בכיכר וספרתי להם מה קרה ולא רציתי להגיש תלונה כששאלו אם רוצה כי ריחמתי עליו גם כיהוא היה נראה מסכן כמו מן הומלס מבוגר או משהו בסגנון וגם הרגשתי שמה שעשה לא היה מאד רציני. לגבי הנגיעה בתחת התעורר בליבי ספק מה אם זה היה בטעות למרות שבאותו הרגע זה הרגיש ממש בכוונה ולא היתי מסופקת באותו הרגע שזה קרה שזה בכוונה, ולגבי נגיעה בירך ובעורף אין שום ספק שזה היה מכוון. האם זה נחשב הטרדה ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
08:15 01.07.14
שלום
ללא ספק מדובר בהטרדה ותקיפה מינית.
את עדיין יכולה להגיש תלונה במשטרה.
בהצלחה
שלום. אני משוכנעת שחוויתי התעללות מינית מתמשכת ע"י אבי בגילאים קטנים ממש. אין לי זכרונות חד משמעיים, אלא פיסות זיכרון, חלומות רבים, ועשרות סימפטומים. בכוונתי למצוא דרך מתוחכמת לגרום לו להתוודות. האם יש באמתחתכם עצות שתסייענה לי "להוציא" ממנו את האמת? מניפולציות נבונות? אני רוצה לדעת כמה שנים זה נמשך, ומה היה שם... הבנאדם מעורר בי גועל שלא ניתן לתאר. אני גם חושבת על מכשיר הקלטה בשיחה...
אני בסוף שנות ה30 לחיי, חולה ומתקשה בתפקוד בסיסי.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
18:00 27.06.14
שלום
אם בכוונתך להתמודד עם העניין מבחינה משפטית, מומלץ שתפני לייעוץ משפטי בטרם תנקטי בצעד כלשהו.
אם כוונתך להתמודדות מבחינות אחרות (לא משפטיות), מומלץ שתתייעצי עם חברתי לניהול הפורום, אינני יודע איך ישפיע עלייך המידע החדש ואם הוא יעזור לך בהתמודדות כזו.
בהצלחה
 
עו"ס שירלי קורין  
13:43 29.06.14
אין לי עצות בתחום זה. ראשית, כדאי לטפל בהשלכות ההתעללות על חייך עתה, לאחר שתתחזקי נפשית ופיזית יקל עליך למצוא את הדרכים להתמודד מולו.
בהצלחה
 
ערן
09:38 13.06.14
‏20/05/2014 1:52
(אמירה)

אני רוצה לצעוק את זה חזק. אבל אני לא יכול.
זה כמו לירות חצים שהופכים פתאום לחול.
ככה אני מתפורר ועף ברוח הקלילה.
כשגופי רועד מפחד. ודרוך מבהלה.
נמאס לי לרצות כדי להיות ״שווה״.
נמאס לי לדבר כשאף אחד לא מבין מה אני חווה.
נאלצתי ״לרדת״ כמו לסוכרייה על מקל.
ואני ממש לא מתפלא למה אני מתבלבל.
כי במקום ההזוי הזה הכול היה נראה הגיוני.
ועוד אחר כך ״נשפטתי״ על כך שאני כבר לא אני.
אני זוכר שרצתי בהתלהבות - לרדת לשכן.
אחרי שראיתי בסרט בבית מה זה ״להזדיין״.
זאת כבר לא מילה תמימה שמקדימה את המילה: ״סבלנות״.
זה פשוט משהו מופקר! קרוב יותר לזנות.
אז למרות ההתלהבות אני זוכר חשש והתלבטות.
משהו שם הפריע לי. זה לא היה מתוק כמו תות.
זה היה לא ברור חריף ומר.
אפילו מפחיד… עד שזה נגמר.
הטעם של מיץ האשכוליות כאילו פיצה על התחושה.
אך זה היה רק זמני. עד שבאה הבושה.
הניסיון להסביר לא צלח ונכנעתי די מהר.
חשבתי אולי צריך שוב. כדי לנסות להשתחרר.
אבל הסורגים כבר סגדו עלי ולא יכולתי עוד.
חזרתי לאותו מקום בתקווה שלא לרעוד.
.א. אני זוכר איך דחפת לי אותו בעודי נתמך על הקיר.
זה היה ברגעים שהרגשתי הכי הכי שביר.
פתחת לי מקומות שטרם ידעתי להבינם.
פתאום כל גופי הפך לטאבו. -של כולם.
אני כבר לא בשר ודם. אני כמו לוח שחמט.
אפשר לתכנן עליי מהלכים. ואחר כך לזרוק אותי לקיבינימט.
כמו בלון שעושה רעש לפני שנעלם.
כמו גוף מהלך בלי נפש שלא שייך לעולם.
יש לי רק בקשה אחת קטנה. כדי שנמשיך להיות חברים טובים.
תחזיר לי את מה שלקחת לעולמי עולמים.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
12:26 15.06.14
ערן שלום
קראתי את דבריך המרגשים והקשים.
אני מציע לך לנקוט בפעולה נגד מי שעולל לך את זה ומציע לך להפסיק לכעוס על עצמך, יש כאן גורם אחד לכעוס עליו וזה לא אתה!
אוכל לפרט יותר באופן אישי

בברכה
אני לא כועס. אני רד רוצה עזרה מקצועית במחיר הגיוני... יש לי כרגע מטפלת מאוד טובה. מומחית בתחום זה. אך הסבסוד שניתן לי עד כה כבר איננו ואני תקוע עם טיפולים בעלויות של למעלה מ1200₪ בחודש ... אוכל לדרוש סיוע ממשלתי באמצעות עורך דין?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
15:17 16.06.14
שלום
מציע לך לבדוק במרכז הסיוע לנפגעי תקיפה מינית - תוכל לחייג 1202 מכל אזור חיוג
בהצלחה
פעם הייתי בקשר עם מישהי בת 19 וכל הזמן דיברנו על סקס והבנתי ממנה שהיא רוצה
בהתחלה זה היה בפון וקצת באינטרנט
ואז ניפגשנו אצלי בבית לפני שניפגשנו דיברנו על זה שנעשה התערבות שהיא תגיע תוך 20 דקות
ואז צדקתי והתערבנו על נשיקה לוהטת התנשקנו בהסכמה שאלתי אותה שוב .
שהיינו בחדר אחרי שדיברנו קצת ניסיתי לשלוח לה ידיים אמרה לי אחרי כמה שניות לא .
היא היתה עם חולצה וזה לא היה בכוח
אחרי שדיברנו עוד ניסיתי עוד פעם לא הלך הפסקתי. חשבתי שהיא משחקת בי או שהיא עושה לי טיזינג או שהיא רוצה קשר רציני אחר כך ליוויתי אותה לאוטובוס ודיברנו הכל היה בסדר אבל הבטחתי לה 20 שקל לאוטובוס והבאתי לה 10 או 5 לא זוכר (הייתי בן 24)
האם זו הטרדה לשלוח ידיים ככה סתם אני יודע שזאת הטרדה אבל אם היה דיבורים על סקס כל הזמן והתחרמנות זאת אשמתי ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:50 25.05.14
שלום
כפי שציינתי בתשובה הקודמת אליך:
למעט במקרים חריגים, כל עוד סקס נעשה בהסכמה מלאה של שני הצדדים, הוא אינו מהווה הטרדה מינית.
אינני בטוח שתוכל לבסס את הטענה שהיתה כאן הסכמה מצידה ואם אכן כך, יש לך בעיה.
לא עשינו כלום רק שלחתי לה לפחות מ5 שניות את הידיים עם הבגדים שלה ושהיא אמרה לי לא הפסקתי בטלפון בהודעות כל הזמן היא דיברה איתי על סקס וחירמנה אותי בטלפון
היא לא התלוננה לבית משפט
אתה חושב שזה יותר קטע מוסרי ולא הטרדה מן המניין ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
17:16 25.05.14
שלום
לא הייתי באירוע ואינני מכיר את פרטיו.
תשובתי היתה ברמה העקרונית בלבד.
 
רפאל
15:41 25.05.14
בהתחלה ניכנסתי לצאט בניק רגיל וכל הבחורות לא דיברו איתי
אך היתה שם אחת שהיה לה ניק סקס עם האקס
הראתי לה תפנים שלי בשיחה הראשונה והיא לא אהבה ולא רצתה לדבר איתי
אחר כך התחברתי בניק די סוטה שמדגיש שאני עירום והיא הפעילה והראתי לה את איברי
במצלמה בשיחה שהיא אישרה ואז היא פשוט סגרה יש בזה משהו ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:47 25.05.14
שלום
למעט במקרים חריגים, כל עוד סקס נעשה בהסכמה מלאה של שני הצדדים, הוא אינו מהווה הטרדה מינית.
אינני בטוח שתוכל לבסס את הטענה שהיתה כאן הסכמה מצידה ואם אכן כך, יש לך בעיה.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:50 25.05.14
שלום
למעט במקרים חריגים, כל עוד סקס נעשה בהסכמה מלאה של שני הצדדים, הוא אינו מהווה הטרדה מינית.
אינני בטוח שתוכל לבסס את הטענה שהיתה כאן הסכמה מצידה ואם אכן כך, יש לך בעיה.
שלום רב,

רציתי לדעת לא נכחתי יומיים בעקבות מחלה של ביתי והמנהל שלי אמר לי תוך כדי וויכוח בנינו - "ילדים חולים אז לא מגיעים לעבודה? במקום פרטי לא הייתן (אני ועוד בנות במשרד) עושות את זה. אתן מנצלות את המשרד..." חשוב לציין שבמסגרת תפקידי אני מבצעת עבודה רבה וכל מטלה שהטילו עלי ביצעתי. זו הייתה תגובתו לפעם היחידה שבה אמרתי לא על משהו שהוא נתן לי לעשות.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
13:19 22.05.14
שלום
הפניה לא מתאימה לפורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית.
בברכה
 
חסוי
20:06 03.05.14
ערב טוב.
אני רוצה לתאר מקרה שקרה לי אתמול בעבודה וביחד איתכם לנתח אותו יותר טוב.
עבדתי עם חבר לעבודה ובמהלך המשמרת מדי פעם הוא היה אומר לי דברים גסים בצחוק ודי מהר הבנתי שהוא סוג של בחור שלוקח את כל העניין המיני לכיוון טיפה מוגזם של צחוק אני די זרמתי איתו בהתחלה עם העניין הזה והתייחסתי לזה גם בצחוק אך בגדול גם לכל צחוק יש גבולות ואני ממש חרד כשזה כבר מגיע למצב של מעבר למילים אלא גם לנגיעות של ממש אפילו אם בצחוק.
המקרה קרה כשנכנסנו לאחד החדרים בעבודה הייתי עם הגב אליו ואז הוא התקרב אליי נצמד אליי מאחורה ואמר "אפשר לזיין אותך בתחת?".
כל העניין היה מבחינתו נטו בצחוק אבל אני הגבתי לזה בחרדה והתחלתי ממש להתעמת איתו ולדחוף אותו ממני ..הוא היה די המום מהתגובה התוקפנית שלי
באיזשהו שלב אחרי כל הדחיפות הוא פשוט המשיך עם הבדיחה נעל את החדר ואמר לי "עכשיו אתה לא יכול לצאת.. תן לי לעשות אותך בתחת" והמשכתי להדוף אותו ממני ולהתעמת איתו בדחיפות . אני יציין שהבנאדם הוא סטרייט לחלוטין ופשוט בחור שלוקח את כל העניין להומור מוגזם . אחת החרדות שלי לגבי כל העניין היא שחוויתי לפני שנה פגיעה מינית קלה שמאז הגבירה לי את החרדות לגבי כל נושא התקיפה המינית. זאת אומרת שכשהוא התבדח בחדר זה ממש הרגיש לי כמו תקיפה לכל דבר והתגובה שלי היתה מאוד תוקפנית ברמה שכמעט רצית להכות אותו ולא רק לדחוף אותו ממני . באיזשהו שלב אחרי כל הדחיפות הוא נרגע וגם אני והוא אמר לי תרגע למה הגבת בצורה כזאת וביקש סליחה ואמר שלא יחזור על זה אם זה מפריע לי .
רציתי לשאול כמה שאלות בנושא:
1. איך ניתן להגדיר את המקרה שחוויתי -תקיפה? הטרדה? מעשה מגונה?
2. עצם העובדה שמבחינתו כל העניין היה נטו בצחוק האם זה מפחית מחומרת המקרה עצמו ?
3.התגובה התוקפנית שלי למקרה והחרדות הקשות היו כתוצאה ממקרה שכבר חוויתי איזה סוג טיפול היית ממליץ לי ?
תודה רבה .
 
עו"ד דורון ויינרייך  
11:46 05.05.14
שלום
מעשה מגונה עפ"י החוק הינו "מעשה לצורך גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים". כאן יש משמעות לכוונה ולא ניתן להיכנס במסגרת הפורום לניו אנסים הנדרשים כדי לאפיין זאת באופן מדוייק. לעומ"ז מה שעברת עונה על יסודות אחרים של הטרדה מינית ללא קשר לכוונה (למשל "התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו..." ).
לאור מכלול הנסיבות אינני בטוח שהצעד הנכון מבחינתך הינו צעד משפטי אולם זה כמובן לשיקולך.
בכבוד רב
 
עו"ס שירלי קורין  
17:19 05.05.14
שלום לך
אם עברת פגיעה מינית לפני שנה ולא טיפלת בה, מומלץ כי תטפל בכך טיפול אצל אדם המתמחה בפגיעות מיניות, לא אצל אדם שזה לא תחום המומחיות שלו. לא כל מטפל מודע לכלל ההשלכות הרחבות שעלולות להיות לכך. תגובת היתר שלך מעידה על כך שהנושא מבחינתך טעון ודורש טיפול.
לתשובה מקיפה מכך ולבדיקת איזהו הטיפול הספציפי המתאים, תוכל לפנות טלפונית ואנסה לעזור
בהצלחה
 
לאה
10:55 28.04.14
היי,
יש לי שאלה ולא יודעת את מי לשאול:
לפני כמה שבועות אבא של בעלי, כשהם היו אצלינו באחד הביקורים, לקח את הבת שלנו (היא כבת שנתיים וחצי)לחדר שלה ועשה לה מסאג' בגב מתחת לחולצה ( היא אוהבת מסאג'ים, אבל רק בעלי עושה לה מדי פעם).
האם ההתנהגות של הסבא מוזרה או שזה תקין?
סליחה על השאלה, פשוט זה מציק לי.
תודה
 
עו"ד דורון ויינרייך  
10:58 28.04.14
שלום
מבחינה משפטית המעשה המתואר לא נראה כמשהו בלתי תקין.
בברכה
 
עו"ס שירלי קורין  
19:12 28.04.14
האם הוא היה עושה מס'ג בנוכחות מבוגר אחר? אם לא אולי קצת בעייתי
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  38  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תקיפה מינית   פגיעה מינית   הטרדה מינית   אונס   מעשה מגונה   טראומה מינית   הטרדה מינית בעבודה   מעשה מגונה בקטין
RSS RSS פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית