בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תמיכה נפשית, פסיכולוגיה»פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית

פורום תקיפה מינית - פגיעה מינית הוא המקום לספר, להתייעץ ולקבל תמיכה בנושא הטרדה מינית. פורום תקיפה מינית - פגיעה מינית יעסוק ב: תקיפה מינית, הטרדה מינית, מעשה מגונה, מעשה מגונה בקטין, תלונה על אונס, פגיעה מינית ועוד
מנהלי פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית:
עו"ס שירלי קורין
לפרטים נוספים
עו"ד דורון ויינרייך
לפרטים נוספים
שלום, אני כותבת בידיים רועדות ולא מאמינה שמעלה על הכתב את מה שמתחולל בליבי. מקווה שאוכל למצוא כאן תמיכה או לפחות עזרה כיצד להתמודד. יש לי בן זוג מזה תקופה מאוד ארוכה, אני מכירה אותו כמו את כף ידי, והוא הבן אדם הכי מדהים שקיים עלי אדמות. טוב, רגיש, אכפתי, סובלני, מבין. לעיתים אני אפילו מטיחה בו שהוא טוב מדי. קיימת בנינו פתיחות מאוד גדולה. למעשה אנחנו האנשים הכי קרובים אחד לשנייה. יום אחד, בעקבות גילוי לב שלי, הוא סיפר שיש סוד שייקח איתו עד לקבר ופרץ בבכי קשה. הוא באמת היה מאוד מיוסר, לבסוף הוא סיפר לי שתקף את אחותו (שקטנה ממנו ב-3 שנים) בין הגילאים 11-16. הוא היה נוגע בה, ומנשק אותה. קרו פעמים שהיא בכתה, וברחה ממנו. הוא לגמרי היה מודע למעשיו. הבין שזה רע מאוד, אך המשיך עד גיל 16. אוסיף ואציין גם שהם ישנו יחד באותו החדר, כנראה שזה מה שעורר את סקרנותו המינית. הוא סחב איתו את הסוד הנורא הזה שנים רבות, בכל פעם שהוא נזכר הוא פורץ בבכי ובאמת ובתמים מצטער על כך. אני מכירה אותו היטב ויודעת שאינו יחזור על מעשים הללו שוב. אבל זה משליך מאוד על הנפש שלי ומעלה בי תהיות ושאלות, מאחר ואני בעצמי קורבן לתקיפה מינית בילדותי. הכיצד ייתכן שבחור בוגר בן 16 יעשה מעשים כאלו כשהוא מבין שזה רע? מי מבטיח לי שביום מן הימים כשיהיו לנו ילדים, ברגע של חרמנות וטיפשות הוא לא יגע לי בילדה? מה זה בכלל מעידו על נפשו? לא מצליחה לקבל שבחור חכם ובוגר כמוהו לא היה מודע לחומרת מעשיו, וברגע של חרמנות נכנע לעצמו. אין לי שקט נפשי מאז הגילוי לב הזה.
אשמח לעזרה.
תודה.
 
חסויה.
19:26 19.12.14
אוסיף ואומר (שכחתי לכתוב) שעזרתי לו המון, הוא ים פגישה עם האחות ובה התפרק וביקש המון סליחה. אולי זה ייתן עוד קצת רקע לסיפור.
 
עו"ס שירלי קורין  
10:54 22.12.14
מורכב. מחד יכולתו לחשוף בפניך סוד כזה שעלול לגרום לך להתייחסות שונה אליו, מעידה על קשר שהוא חש בו בטחון והכלה מצידך, ואת זה יש בהחלט לזקוף לזכותו. עצם היוזמה שלו להתוודות ולבקש סליחה מאחותו היא צעד מבורך. מאידך, עצם המעשים והרקע האישי שלך עצמך- האם הוא יודע עליו? אכן מטרידים מאד.
בעיני, ניתן לפרש את גילוי הסוד באוזניך, והשיחה עם אחותו כבקשת עזרה. אולי גם לו יש חששות מפני עצמו ביחס להתנהגותו עם ילדים בעתיד? כדאי לפנות ליעוץ מקצועי בעניין, מוזמנת לפנות טלפונית
 
חסויה
12:55 22.12.14
היי שירלי. הוא יודע על התקיפה שעברתי אני בעצמי. הוא מאוד כואב את העניין ויכול לחוש איתי הזדהות. אני חייבת לציין שאני יכולה לומר בוודאות שהוא לא נמשך לילדות. אני רואה את ההתנהלות שלו. מה תוכלי לומר בנושא?
 
עו"ס שירלי קורין  
13:05 22.12.14
האם עברת טיפול בעצמך? הניסיון המר שאת עברת משפיע על התייחסותך לנושא וכלפיו. נראה לי שהיה כדאי שתלבנו את הנושא בצורה מקצועית כל אחד לחוד או שניכם יחד, כי גם אם אינו נמשך לילדות החשש הזה מקנן, ועלול להפריע לקשר ביניכם. בכל מקרה, מומלץ כי הוא יבדוק עם איש מקצוע את מעשיו. מדובר על תקופה ארוכה ולא מומלץ 'להעביר' את הנושא ללא התייחסות מעמיקה, גם אם כואב ומזעזע מדי להתעסק אתו.
 
זוהר כהן
14:39 27.10.14
יש לי בעייה עם בעלי הוא נורא אוהב את הילדים באהבה אובססיבית יש לפעמים רגעים שהוא מושך מאהבה נותן מכה בטוסיק מחבק ומנשק מעבר למה שצריך והילדים מחכים אותו בגן באירועים עם חברים מה עושים הם 4 ילדים וקשה להישתלט על זה לבדי
תנו לי עצות בבקשה תודה מראש
 
עו"ס שירלי קורין  
10:45 22.12.14
נראה כדבר שהיה כדאי ללכת איתו ליעוץ , נשמע מדבריך שאינו יודע כל כך לשים גבולות לעצמו ולראות את האחר- במקרה הזה ילדיו שלו. הילדים כנראה מרגישים שהתנהגותו קצת מוגזמת ומגיבים בדרכם על כך- חיקוי ומשחק
תלמידה שלי סיפרה לי כי אחיה פוגע בה מינית.
מה ניתן לעשות כדי שפקידת סעד תתערב כמה שיותר מהר, ולא רק בעוד כמה ימים/ שבועות/ חודשים??
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:57 07.12.14
שלום רב
בררי מי הגורם שאליו יש לפנות ומה הערוץ המהיר ביותר ולווי את פנייתך בשיחות טלפון כדי לוודא שמטופל מיידית.
מציע לך לברר במקביל גם במרכז לנפגעות תקיפה מינית 1202 מכל אזור חיוג.
בהצלחה
בגיל 16 איבדתי את הורי בתאונה וקיבלתי טיפול נפשי.
בגיל 22 גרמתי לעצמי לחבלה עצמית כשניסיתי להתאבד כתוצאה מהסבל הגדול שנוצר לי כשגיליתי שבן זוגי בוגד בי עם צעירה בת 12 (לא טעות היא היתה בת 12 וניהלה רומן עם בן זוגי לפחות חצי שנה מאז היתה בת 11).
הוא נטש אותי, נעלבתי והוא האקס היחיד כי הפחד להיות נבגדת פגע בי ובגללו איבדתי את הרגל שלי.

החבלה ברגל פגעה בכל הרקמות, בכלי דם וגרמה לנמק חמור.
כתוצאה מהסיבוך קבעו לי תור לניתוח ובו כרתו לי את הרגל.

מאז הבגידה הכואבת של האקס שלי, שגרמה לי לסבל ולאובדן הרגל, אני נמצאת בטיפול פסיכותרפי ובטיפול פסיכיאטרי שבו אני מאובחנת כנפגעת טראומה, דיכאון וחרדה ומקבלת כדורים פסיכיאטרים נוגדי דיכאון.

הטראומה שלי היא מבגידה ויש לי חרדה חברתית שמהותה היא חרדה מלהיות נבגדת שוב.
הפחד להכיר גבר שיבגוד בי, קשה לי לתת אמון בבני אדם כי אני תמיד מפחדת שהם ייבגדו בי. גם אובדן ההורים שלי מגיל צעיר נחווה כסוג של בגידה שהם בגדו בי.

מהמטפלים הפסיכולוגים שלי למדתי שאני צריכה לשמור על עצמי מבוגדנות של בן זוג שיהיה לי.
בשיחות עם הפסיכיאטרית והפסיכולוגית למדתי שקיים תחום שנקרא פסיכולוגיה חברתית שבו אוכל לדעת על סוג של נכות שאם בן זוגי לוקה בו אז הוא לא יכול לעולם לבגוד, והנכות שלו מבטיחה לאישה שבמיליון אחוז סיכוי שהוא פשוט לא יבגוד ולא יוכל לבגוד.

אני לא מתכוונת לנכות בתפקוד המיני כי הצרכים הנפשיים שלי הם כאלה שחשוב לי שיהיה לי גבר פעיל מבחינה מינית רק איתי מבלי שיוכל לבגוד בי.
מאז ומתמיד התנחמתי בסיפוק עצמי (אוננות) אבל תמיד רציתי וחלמתי שיהיה לי בן זוג קבוע שיהיה אקטיבי איתי מבחינה מינית ברוב שעות היממה כי אני מרגישה שסיפוק הצורך הנפשי הזה ינחם אותי על הסבל שעברתי.
אבל הפחד שלי הוא מבגידה. הפחד שלי שהגבר שיהיה לי בן זוג, יימאס ממגע מיני ממושך איתי, יסתכל על ילדה קטנה ואז יבגוד בי איתה.

אני רוצה להקים משפחה, ואני נכה ואין לי אדם שתואם לצרכים שלי.

ניגשתי לשדכנית שמתעסקת עם נכויות, ואני יכולה לסנן גברים על פי סוג הנכויות שלהם.
אני מתקרבת לשנות החמישים לחיי ואני רוצה להתחתן ולהקים משפחה עם בן זוג שלא יבגוד בי.
רציתי לדעת איזה סוגים של נכויות גורמים לגבר שלוקה שלא יוכל לבגוד באישה שלו ושכל הזמן ירצה לשכב עם האישה שלו (ולא יוכל לבגוד בה בגלל הנכות שלו).
צר לי איך איני מתמצאת בסוגי נכות שכאלו, בהצלחה
שמעתי שפסיכואנליטיקאים האמינו שלכל אבא בעולם יש פנטזיה לקיים יחסי מין עם הבת שלו, כשם שלכל תינוק יש משיכה לאימא שלו (אדיפוס). האם זה נכון ? יש לכם אסכמתא להוכיח שפרויד או מישהו אחר מהפסיכואנליזה פיתח תיאוריה או אסכולה שמאמינה שכל אבא בעולם בתת המודע שלו רוצה לקיים יחסי מין עם בתו ?
 
עו"ס שירלי קורין  
11:10 23.11.14
לא מדויק. ממליצה לך לקרוא ספרות בנושא
אני חושדת שמטרידים מינית קרוב משפחה שלי - מדובר בתינוק בן שנתיים: הקראתי לו את הספר : "סיר הסירים" (לבקשתו ) ובספר למי שלא יודע יש ציור של ילד עירום (הספר עוסק בגמילה מחיתולים ) הפעוט בן השנתיים התחיל להגיד: "....יש לו בולבול ..." (הוא אף פעם לא אומר את זה- אני מקריאה לו הרבה את הספר..) ואז הוא המשיך ואמר ("..לגעת לו ...לגעת לו לגעת לו ..." שאלתי אותו איפה לגעת לו? הוא ענה : " בבולבול" שאלתי אותו מי יגע לו בבולבול ? הוא ענה: " אני " אז שאלתי אותו למה אתה תיגע לו בבולבול ? הוא ענה לי משהו לא ברור -(בכל זאת הוא בן שנתיים הוא לא מדבר ברור לגמרי...) הוא ענה משהוא כמו: כי הוא עצוף כנראה התכוון לעצוב??

זה הבהיל אותי במיוחד לאור העובדה כי אמו הייתה נוכחת בסיטואציה - התעלמה מזה והייתה לה הבעה מזורה מאוד בפנים .... לא ידעתי איך להגיב אני לא יודעת מה לעשות ואני מודאגת מאוד במיוחד כי שיתפתי קרוב אחר בזה והוא בהמשך לכך סיפר לי על מקרה נוסף עם אותו פעוט - בו הוא ישב עליו בזמן שהם צפו בטלווזיה והפעוט שלח את ידו וניסה לתפוס את איבר מינו של קרוב המשפחה (הבוגר) אותו שיפתי בסיטואציה זו קרוב המשפחה אמר לי כי הוא פשוט הסיט את ידו של הפעוט וכי הוא לא עשה זאת שוב.. אך כל זה ביחד גורם לי לבהלה ....מה אתם אומרים ? מה לעשות ? האם אני סתם דואגת?
 
עו"ס שירלי קורין  
12:28 02.11.14
נשמע כדבר המצריך בדיקה, מציעה לך לפנות לאל"י- מתמחים בטיפול בילדים, ולהתייעץ איתם
היי,
רציתי לשתף בסיפור שלי ולדעת עד כמה היא חמורה.
אני קים בת 18.
זה התחיל בכיתה י, הוא קרא לי לאחת הכיתות בבית ספר כדי "לדבר", נכנסנו לכיתה והוא ניסה לנשק אותי, דחפתי אותו ממני, הוא רדף אחרי בכיתה וניסה להכניס את היד לתחתונים שלי, דחפתי אותו שוב ואז הוא הוציא את איבר מינו והתחיל לגעת בו ודרש ממני להסתכל, ברחתי מהכיתה עם דמעות בעיניים.
אחרי שנה וחצי, בסוף כיתה י"א טסנו לפולין והיחסים בנינו היו בסדר הוא קרא לי לחדר שלו ודרש ממני לגעת באיבר מינו אחרי ויכוח ארוך השתכנעתי ועשיתי את מה שהוא דרש ממני, לאורך כל המסע הוא ניסה שוב ושוב לעשות את זה ואחרי פעם אחת ביקשתי ממנו להפסיק.
בתחילת כיתה י"ב, היינו ביום הולדת 18 של חברה משותפת שלי ושלו במהלך המסיבה הוא שתה אלכוהול, אני שתיתי מעט ולכן הוא חשב שגם אני שיכורה, נכנסתי לשירותים והוא פתח את דלת השירותים שנייה לפני שסגרתי את הדלת הוא נכנס לתא השירותים שהייתי בו ודרש ממני לעשות פיפי מולו, התווכחתי איתו כמה דקות ולבסוף הוא "שיחרר אותי" ונתן לי לצאת מהשירותים בלי לעשות פיפי.
המקרה האחרון היה במאי כאשר הייתה עוד יום הולדת לחברה,שם הוא שוב שתה ואני לא שתיתי כלל, במהלך המסיבה אני יצאתי החוצה כדי לדבר בפלאפון עם בת דודה שלי, הוא יצא לאחר כמה דקות ובא לדבר איתי, אמרתי לו שילך והוא הוציא את איבר מינו מולי, הסתובבתי והוא דרש ממני שוב להסתכל צעקתי עליו שילך ממני ויעזוב אותי בשקט, הוא הלך.
אחרי המקרה הזה התלוננתי במשטרה ורק עכשיו חודש אוקטובר המשטרה התחילה לחקור.
אני ממש לחוצה מכך וזה מעלה הרבה סימני שאלה אצלי ואני באמת רוצה לדעת אם זה נחשב להטרדה מינית אמיתית?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
17:49 08.10.14
שלום
מה שאת מתארת נראה כהטרדה מינית חמורה. בנוסף למסלול הפלילי בו כבר נקטת בצעדים (הגשת תלונהה במשטרה) לרשותך גם מסלול אזרחי בו תוכלי לפעול. את מוזמנת לקרוא על זה הסברים הנמצאים באתר שלי.
בהצלחה!!
 
מאי
16:46 06.10.14
שלום,
אני בת 25 יש לי דוד שלפעמים מחבק אותי מאחורה צמוד.
לפני כמה ימים חיבק מאוד צמוד כשהייתי לבד במטבח ותפס אותי קצת בבטן
זה היה לכמה שניות בלבד. הרגשתי מעט את האיבר מין שלו.
קפאתי באותן שניות ולא העפתי אותו ממני. יכול להיות שהוא עשה את זה מתוך חיבה,
אני לא באמת יודעת. בכל זאת רציתי לדעת אם יש במקרה הזה איזשהוא אלמנט של הטרדה מינית?
תודה רבה.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:54 06.10.14
שלום
ע"מ שזה ייחשב להטרדה מינית צריך שהמעשה שלו ייחשב לכזה שנעשה לצורך גירוי סיפוק או ביזוי מיניים.
מציע שתפני את תשומת ליבו למשמעות האפשרית של המעשים ותבקשי ממנו לחדול.
 
עו"ס שירלי קורין  
14:19 08.10.14
הי מאי
לי נראה כי התנהגותו בעייתית וכי עליך להראות את אי רצונך למעשים מעין אלו בצורה ברורה, במיוחד אם הם נעשים דווקא כששניכם לבד, שאז עולה מהם בהחלט ניחוח אם לא יותר מכך של הטרדה מינית
 
ללא שם
05:16 07.10.14
הבוס שלי כל הזמן מעיר הערות מיניות כשהוא קורא לי להגיע אליו לחדר שלו במשרד, מנסה לגרום למצבים לא נוחים של קרבה אליו בטענות שונות וסתמיות, ההערות שלו מיניות ומכוונות כל הזמן לנושאים מיניים , אני עובדת מספר קצר של חודשים במשרד,
הוא מחמיא למראה שלי ומעיר הערות על נשיקות סקס ועוד,
כל זמן שמתאפשר לו הוא מנסה להפנות את השיחה מעבודה למין וליצור סיטואציות של קרבה לא נעימה בכלל וזה מפריע לי מאוד והוא עושה זאת כאשר העובדים האחרים לא בחדרו והוא קורא לי לחדרו במשרד בנוסף משפיל ומנסה ליצור סיטואציות לא נעימות עבורי, אני עובדת כי אני צריכה להתפרנס, אני רוצה למצוא עבודה חדשה אבל זה לוקח זמן, אני מנסה להתחמק ממנו אבל התחמקות ממנו גורמת לו להתנהג אלי בצעקות והשפלות, מה לעשות ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
08:28 07.10.14
שלום
התשובה שלי לשאלותייך מורכבת וארוכה ונושאת אופי של ייעוץ אישי שהפורום הפומבי אינו מתאים לו.
אסתפק באמירה כללית לפיה בפנייך מספר אפשרויות חוקיות לטיפול בבעיה וחשוב מאד מאד לנקוט באחת, בחלק מהן או בכולן, רק לאחר קבלת ייעוץ משפטי ספציפי.
ההתנהגות של הבוס שלך פסולה וחשוב ונכון לטפל בה אבל על מנת לא לעשות טעויות יש לעשות זאת בדרך הנכונה ובשיקול דעת טקטי ואסטרטגי.
אוכל לפרט הרבה יותר בשיחה אישית.
בהצלחה
 
ללא שם
10:01 07.10.14
תודה על תשובתך
היי אני בת 14 ועברתי הטרדה מינית שעבדתי בחופש הגדול.
זה לא כלכך משנה איפה אני עובדת, אבל אחד האורחים (לא זה שעובד איתי)
היה בן 70 והתחיל לגעת בי.. ואני התחמקתי
וגם דיבר אליי לא יפה, "אח אם לא היית בת 14" וכל מיני דברים כאלו...
עד עכשיו קשה לי לשכוח את זה...
אז רציתי לשתף אותכם ככה.. נאלצתי להתחבא בשירותים ולבכות ואחר כך לתרץ לעבודה..
הרגשתי כאילו הסיוט שלי מעבר לפינה ואני מפחדת להגיע לשם...
"תודיעי לי שתהיי בת 17" נוגע לי ברגליים... וכולי נתקפת בחילה..
 
עו"ד דורון ויינרייך  
12:58 06.10.14
שלום
באפשרותך לפעול נגד המטריד ולנקוט בצעדים חוקיים שונים.
כקטינה הפעולות אמורות להינקט על ידך באמצעות הורייך שהם האפוטרופוסים הטבעיים שלך.
ככלל וברמה העקרונית בלבד (מבלי להכירך ואת פרטי המקרה הספציפי), נקיטת פעולה נגד מטרידים הינה צעד חשוב של סגירת מעגל בהיבט האישי והיא גם צעד חשוב בהיבט החברתי - במסגרת המלחמה למיגור הנגע של ההטרדה המינית (או לפחות לצמצומו).
בהצלחה
שלום רב. אני עברתי ניצול מיני ממושך על ידי בוס לשעבר במשך שנתיים אני מחפשת בחורות שעברו דבר דומה כמוני ושהגישו תביעה בבית המשפט על המקרה שלהם. זה מאוד חשוב לי לדבר בעיקר עם בחורות.שתבעו כי אני רציתי לתבוע.אותו ועדיין לא עשיתי את זה
 
עו"ד דורון ויינרייך  
19:02 05.09.14
שלום מירב
עקב חיסיון עו"ד לקוח כמובן לא אוכל לתת לך פרטים של בנות שתבעו, אבל אם תרצי תוכלי לקרוא באתר שלי מכתבים מבנות כאלה.
אינני מכיר את פרטי המקרה שלך אולם באופן כללי אציין שתביעה הינה רק אחת מהאופציות החוקיות האפשריות ושבעקבות מקרה כפי שתיארת, חשוב לנקוט צעדים ולא להניח למטרידים מינית לחמוק מתשלום המחיר הגבוה ביותר שניתן בעקבות מעשיהם.
בהצלחה

ערב טוב
לסרט דוקומנטרי בנושא הטרדה מינית בעבודה אני מחפשת לראיין נשים שהחליטו להתלונן כנגד המעסיק או לתבוע אותו.
מירב קראתי את מה שכתבת ואני חושבת שאת עושה החלטה אמיצה אשמח להיות עמך בקשר.
לפרטים נוספים
galitsha1@walla.com
האם מנהל שנועל דלת מתישב לידי ומלטף לי את הרגל זו הטרדה?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
23:18 01.09.14
שלום
אכן מדובר בהטרדה מינית.
בברכה
 
ליאור
04:04 15.08.14
אני דתי , התחתנתי לפני כמה חודשים , את אשתי הכרתי בשידוך , אחרי החתונה היא סיפרה לי שיש לה נסיון מיני ממישהוא מבוגר , שהיא ביקשה ממנו (??) לעשות לה נעים בדגדגן , וכמובן הוא נענה לה , חסרים לי פרטים איך בדיוק זה קרה , אבל זה היה בהסכמתה , היא גם לא הרגישה פגועה ממנו , עד היום , היא מתחרטת מטעמי דת בעיקר ...

אני דוקא מאוד מאוד כועס עליו , לדעתי מדובר פה בניצול , היא היתה בת 13!! , האם יש טעם להתלונן עליו אם לאשתי לא אכפת? האם חל חוק ההתיישנות ? קרה לפני 9 שנים בערך
 
עו"ד דורון ויינרייך  
08:21 15.08.14
שלום רב
אין שום משמעות להסכמה של בת 13 ומדובר בעבירות מין חמורות עפ"י החוק הפלילי ובהפרות חוק קשות עפ"י החקיקה האזרחית.
כמו כן אין עדיין התיישנות וחשוב ביותר לפעול בכל הדרכים האפשריות - אסור שיקרו כאלה מקרים.
לפירוט ספציפי יותר של האפשרויות החוקיות העומדות לרשות רעייתך אוכל להיכנס רק לאחר שמיעת כל הפרטים הרלבנטיים וזה כמובן אפשרי רק באופן דיסקרטי ואישי ולא באופן פומבי באמצעות הפורום.
בכבוד רב
שלום, אני בת 16 והייתי במסעדה עם אמא וסבא שלי. הרגשתי מהמלצר כבר כמה פעמים שהייתי שם שהוא לפעמים נועץ בי מבטים. היום כשהוא שם את הסלטים על השולחן הוא התחכך בי עם הזרוע שלו בחזה שלי - אני לא בטוחה אם בכוונה או לא. חשבתי שהכול בראש שלי ושאני מדמיינת, אבל אז בזמן שהוא דיבר עם אמא שלי על משהו הוא החזיק בי קצת מעל המותן במשך דקה בערך בלי שהם שמו לב.
זה מציק לי כבר הרבה זמן ורציתי לשאול האם מבחינה חוקית מדובר בהטרדה מינית?
לא שאני מתכוונת לתבוע אותו או משהו כזה פשוט חשוב לי לדעת. אותו מלצר הוא בשנות ה-40-50 בחייו. הוא יכול להיות אבא שלי. והרגשתי מאוד לא נוח כשהוא נגע בי ככה. רציתי לשאול אם מדובר בפלרטוט מוגזם או בהטרדה מינית. זה משגע אותי אם אני סתם מגזימה עם המחשבות שלי או שהוא באמת חצה את הגבול. כבחורה צעירה חשוב לי לדעת מהם הגבולות: מה נחשב כהטרדה מינית ומה לא.
תודה מראש.
אנחנו הולכים לאותה מסעדה הרבה פעמים ואני לא רוצה להפסיק ללכת בגלל זה. סיפרתי לאמא שלי והיא אמרה שאפשר לספר לבוס שלו, או לבקש ממנו שיפסיק (היא אמרה שגם איתה הוא פלרטט לא מעט פעמים אבל לא נגע בה), או להתעלם מזה. אני לא רוצה להתעלם כי מבחינתי הוא עשה משהו שאסור לעשות. אני לא רוצה שהוא ייגע בי. אני ממש אשמח להמלצה מה לעשות במקרה הזה.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
18:46 03.08.14
שלום
עפ"י החוק הטרדה מינית היא אחד מאלה:
(1) סחיטה באיומים, כמשמעותה בסעיף 428 לחוק העונשין, כאשר המעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני;
(2) מעשים מגונים כמשמעותם בסעיפים 348 ו-349 לחוק העונשין;
(3) הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;
(4) התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות;
(5) התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית.
מהתיאור שתיארת עולה לכאורה התנהגות גבולית וללא ספק מיותרת, אולם אינני סבור שיש כאן הטרדה מינית.
בברכה
 
ליאת
16:19 03.08.14
שלום,
אני בת 26.
קרה לי מקרה מוזר. עצר אותי אדם זר ברחוב, ושאל אותי, בנימוס יש לציין, אם אני מוכנה להתפשט מולו תמורת תשלום..
סרבתי, הוא אמר לי להתראות וקיבל את התשובה שלי.

בררתי קצת והשגתי את הפרטים של האדם הזה. האם יש טעם להתלונן עליו על הטרדה?
לי למען האמת המקרה הזה רק גרם לגחך, אבל אני חושבת שיש בנות שזה יכול להטריד אותן מאוד בגלל זה אני רוצה להתלונן. השאלה אם יש על מה, או שמה שהוא עשה נחשב חוקי?
תודה
 
עו"ד דורון ויינרייך  
18:42 03.08.14
שלום
הטרדה מינית היא בין היתר :
(1) הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;
(2) התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות;
(3) התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית
מה שתיארת מאד מקומם ודוחה ויכול היה להיכנס למסגרת ההתנהגות המתוארת בסעיף 1 לעיל אם לאחר הסירוב היתה הצעה נוספת אולם זה לא קרה ולכן מבחינת סעיף זה לא ניתן לבסס כאן הטרדה מינית. מבחינת הסעיף השלישי (התייחסות מבזה או משפילה...) נראה לי גבולי .
לשיקולך
בכבוד רב
 
שלי
02:43 01.07.14
ישבתי במסעדה על הרחוב עם חברה ואיזה אדם חצי הומלס שניסה למכור פרחים התיישב לידנו. התחיל להחמיא לי שאני חפה ושם עלי יד על העורף למה זמן. אחר כך שם יד על הירך שלי והעפתי לו אותה וביקשנו שילך ושהוא מפריע לנו הוא לא רצה ללכת עד ממ התעקשנו שילך ולפני שהלך הרגתי שהוא נוגע לי בתחת. צרחתי עליו באמע הרחוב צרחתי עליו באמצע הרחוב עליו עד שהוא הלך... אחרכך הלכתי לשוטרים שהיו ממול בכיכר וספרתי להם מה קרה ולא רציתי להגיש תלונה כששאלו אם רוצה כי ריחמתי עליו גם כיהוא היה נראה מסכן כמו מן הומלס מבוגר או משהו בסגנון וגם הרגשתי שמה שעשה לא היה מאד רציני. לגבי הנגיעה בתחת התעורר בליבי ספק מה אם זה היה בטעות למרות שבאותו הרגע זה הרגיש ממש בכוונה ולא היתי מסופקת באותו הרגע שזה קרה שזה בכוונה, ולגבי נגיעה בירך ובעורף אין שום ספק שזה היה מכוון. האם זה נחשב הטרדה ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
08:15 01.07.14
שלום
ללא ספק מדובר בהטרדה ותקיפה מינית.
את עדיין יכולה להגיש תלונה במשטרה.
בהצלחה
שלום. אני משוכנעת שחוויתי התעללות מינית מתמשכת ע"י אבי בגילאים קטנים ממש. אין לי זכרונות חד משמעיים, אלא פיסות זיכרון, חלומות רבים, ועשרות סימפטומים. בכוונתי למצוא דרך מתוחכמת לגרום לו להתוודות. האם יש באמתחתכם עצות שתסייענה לי "להוציא" ממנו את האמת? מניפולציות נבונות? אני רוצה לדעת כמה שנים זה נמשך, ומה היה שם... הבנאדם מעורר בי גועל שלא ניתן לתאר. אני גם חושבת על מכשיר הקלטה בשיחה...
אני בסוף שנות ה30 לחיי, חולה ומתקשה בתפקוד בסיסי.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
18:00 27.06.14
שלום
אם בכוונתך להתמודד עם העניין מבחינה משפטית, מומלץ שתפני לייעוץ משפטי בטרם תנקטי בצעד כלשהו.
אם כוונתך להתמודדות מבחינות אחרות (לא משפטיות), מומלץ שתתייעצי עם חברתי לניהול הפורום, אינני יודע איך ישפיע עלייך המידע החדש ואם הוא יעזור לך בהתמודדות כזו.
בהצלחה
 
עו"ס שירלי קורין  
13:43 29.06.14
אין לי עצות בתחום זה. ראשית, כדאי לטפל בהשלכות ההתעללות על חייך עתה, לאחר שתתחזקי נפשית ופיזית יקל עליך למצוא את הדרכים להתמודד מולו.
בהצלחה
 
ערן
09:38 13.06.14
‏20/05/2014 1:52
(אמירה)

אני רוצה לצעוק את זה חזק. אבל אני לא יכול.
זה כמו לירות חצים שהופכים פתאום לחול.
ככה אני מתפורר ועף ברוח הקלילה.
כשגופי רועד מפחד. ודרוך מבהלה.
נמאס לי לרצות כדי להיות ״שווה״.
נמאס לי לדבר כשאף אחד לא מבין מה אני חווה.
נאלצתי ״לרדת״ כמו לסוכרייה על מקל.
ואני ממש לא מתפלא למה אני מתבלבל.
כי במקום ההזוי הזה הכול היה נראה הגיוני.
ועוד אחר כך ״נשפטתי״ על כך שאני כבר לא אני.
אני זוכר שרצתי בהתלהבות - לרדת לשכן.
אחרי שראיתי בסרט בבית מה זה ״להזדיין״.
זאת כבר לא מילה תמימה שמקדימה את המילה: ״סבלנות״.
זה פשוט משהו מופקר! קרוב יותר לזנות.
אז למרות ההתלהבות אני זוכר חשש והתלבטות.
משהו שם הפריע לי. זה לא היה מתוק כמו תות.
זה היה לא ברור חריף ומר.
אפילו מפחיד… עד שזה נגמר.
הטעם של מיץ האשכוליות כאילו פיצה על התחושה.
אך זה היה רק זמני. עד שבאה הבושה.
הניסיון להסביר לא צלח ונכנעתי די מהר.
חשבתי אולי צריך שוב. כדי לנסות להשתחרר.
אבל הסורגים כבר סגדו עלי ולא יכולתי עוד.
חזרתי לאותו מקום בתקווה שלא לרעוד.
.א. אני זוכר איך דחפת לי אותו בעודי נתמך על הקיר.
זה היה ברגעים שהרגשתי הכי הכי שביר.
פתחת לי מקומות שטרם ידעתי להבינם.
פתאום כל גופי הפך לטאבו. -של כולם.
אני כבר לא בשר ודם. אני כמו לוח שחמט.
אפשר לתכנן עליי מהלכים. ואחר כך לזרוק אותי לקיבינימט.
כמו בלון שעושה רעש לפני שנעלם.
כמו גוף מהלך בלי נפש שלא שייך לעולם.
יש לי רק בקשה אחת קטנה. כדי שנמשיך להיות חברים טובים.
תחזיר לי את מה שלקחת לעולמי עולמים.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
12:26 15.06.14
ערן שלום
קראתי את דבריך המרגשים והקשים.
אני מציע לך לנקוט בפעולה נגד מי שעולל לך את זה ומציע לך להפסיק לכעוס על עצמך, יש כאן גורם אחד לכעוס עליו וזה לא אתה!
אוכל לפרט יותר באופן אישי

בברכה
אני לא כועס. אני רד רוצה עזרה מקצועית במחיר הגיוני... יש לי כרגע מטפלת מאוד טובה. מומחית בתחום זה. אך הסבסוד שניתן לי עד כה כבר איננו ואני תקוע עם טיפולים בעלויות של למעלה מ1200₪ בחודש ... אוכל לדרוש סיוע ממשלתי באמצעות עורך דין?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
15:17 16.06.14
שלום
מציע לך לבדוק במרכז הסיוע לנפגעי תקיפה מינית - תוכל לחייג 1202 מכל אזור חיוג
בהצלחה
פעם הייתי בקשר עם מישהי בת 19 וכל הזמן דיברנו על סקס והבנתי ממנה שהיא רוצה
בהתחלה זה היה בפון וקצת באינטרנט
ואז ניפגשנו אצלי בבית לפני שניפגשנו דיברנו על זה שנעשה התערבות שהיא תגיע תוך 20 דקות
ואז צדקתי והתערבנו על נשיקה לוהטת התנשקנו בהסכמה שאלתי אותה שוב .
שהיינו בחדר אחרי שדיברנו קצת ניסיתי לשלוח לה ידיים אמרה לי אחרי כמה שניות לא .
היא היתה עם חולצה וזה לא היה בכוח
אחרי שדיברנו עוד ניסיתי עוד פעם לא הלך הפסקתי. חשבתי שהיא משחקת בי או שהיא עושה לי טיזינג או שהיא רוצה קשר רציני אחר כך ליוויתי אותה לאוטובוס ודיברנו הכל היה בסדר אבל הבטחתי לה 20 שקל לאוטובוס והבאתי לה 10 או 5 לא זוכר (הייתי בן 24)
האם זו הטרדה לשלוח ידיים ככה סתם אני יודע שזאת הטרדה אבל אם היה דיבורים על סקס כל הזמן והתחרמנות זאת אשמתי ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:50 25.05.14
שלום
כפי שציינתי בתשובה הקודמת אליך:
למעט במקרים חריגים, כל עוד סקס נעשה בהסכמה מלאה של שני הצדדים, הוא אינו מהווה הטרדה מינית.
אינני בטוח שתוכל לבסס את הטענה שהיתה כאן הסכמה מצידה ואם אכן כך, יש לך בעיה.
לא עשינו כלום רק שלחתי לה לפחות מ5 שניות את הידיים עם הבגדים שלה ושהיא אמרה לי לא הפסקתי בטלפון בהודעות כל הזמן היא דיברה איתי על סקס וחירמנה אותי בטלפון
היא לא התלוננה לבית משפט
אתה חושב שזה יותר קטע מוסרי ולא הטרדה מן המניין ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
17:16 25.05.14
שלום
לא הייתי באירוע ואינני מכיר את פרטיו.
תשובתי היתה ברמה העקרונית בלבד.
 
רפאל
15:41 25.05.14
בהתחלה ניכנסתי לצאט בניק רגיל וכל הבחורות לא דיברו איתי
אך היתה שם אחת שהיה לה ניק סקס עם האקס
הראתי לה תפנים שלי בשיחה הראשונה והיא לא אהבה ולא רצתה לדבר איתי
אחר כך התחברתי בניק די סוטה שמדגיש שאני עירום והיא הפעילה והראתי לה את איברי
במצלמה בשיחה שהיא אישרה ואז היא פשוט סגרה יש בזה משהו ?
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:47 25.05.14
שלום
למעט במקרים חריגים, כל עוד סקס נעשה בהסכמה מלאה של שני הצדדים, הוא אינו מהווה הטרדה מינית.
אינני בטוח שתוכל לבסס את הטענה שהיתה כאן הסכמה מצידה ואם אכן כך, יש לך בעיה.
 
עו"ד דורון ויינרייך  
16:50 25.05.14
שלום
למעט במקרים חריגים, כל עוד סקס נעשה בהסכמה מלאה של שני הצדדים, הוא אינו מהווה הטרדה מינית.
אינני בטוח שתוכל לבסס את הטענה שהיתה כאן הסכמה מצידה ואם אכן כך, יש לך בעיה.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  38  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
תקיפה מינית   פגיעה מינית   הטרדה מינית   אונס   מעשה מגונה   טראומה מינית   הטרדה מינית בעבודה   מעשה מגונה בקטין
RSS RSS פורום פגיעה מינית, תקיפה מינית, הטרדה מינית