בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תמיכה נפשית, פסיכולוגיה»פורום פסיכיאטריה ילדים ובני נוער
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פסיכיאטריה ילדים ובני נוער עמוד 55

פורום פסיכיאטריה ילדים ובני נוער הוא המקום להתייעץ בנושאי פסיכיאטריה ילדים ובני נוער. פורום פסיכיאטריה ילדים ובני נוער יעסוק בהפרעות נפשיות, סכיזופרניה, ADHD , O.C.D, פסיכוזה, מניה-דפרסיה, דיכאון, תרופות פסיכיאטריות, פוסט טראומה ועוד
מנהלי פורום פסיכיאטריה ילדים ובני נוער:
ד''ר אבי שפירא
לפרטים נוספים
ד''ר אליהו סמואל
לפרטים נוספים
שלום רב, בתי בת 10 סיפרה לי שיש לה כל היום מחשבות נוראיות שדברים נוראים יכולים לקרות לה ולמשפחה,
זה התחיל מחברה שסיפרה שדופקים על השולחן שלוש פעמים ואומרים חס וחלילה על משהו נורא שיכול לקרות, מאז היא כל היום דופקת על השולחן ללא הפסקה, בכל מקום שהיא נמצאת היא במחשבות לא טובות.
אמרתי לה שברגע שהיא חושבת על דברים "רעים" היא מיד צריכה לחשוב על משהו שעושה לה טוב , להיזכר במשהו שמעלה לה חיוך, שהכל בראש שלה והיא צריכה לשלוט במחשבה, היא אמרה שזה חזק ממנה.
לפני שבוע, לחברה אבד הטלפון, והיא אמרה לה שהיא נודרת נדר שאם היא תמצא את הטלפון היא תקרא 6 פסוקים מהתורה, אז ביתי אמרה לי בבכי שהיא נדרה נדר שכדי שהיא , עצמה, לא תמות אז היא תקרא פסוקים מהתורה.
זה נשמע ממש שטויות אבל היא מאוד נאיבית ומאמינה לכל דבר שאומרים לה.
איך עלי לעזור לה?, נראה לי שהיא צריכה יעוץ מקצועי, למי עליי לפנות?
תודה מראש
 
ד''ר אבי שפירא  
10:46 14.08.09
לדעתי חשוב בהקדם להגיע לפסכיאטר ילדים אשר יאבחן את מקור הבעיה , האם מדובר בהפרעת חרדה , הפרעה כפייתית וכו'. לאחר הערכה הטיפול בהתאם. (טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי, טיפול תרופתי ). בהצלחה ד"ר אבי שפירא
הקופת חולים? אם תיתי תזדקק למספר פגישות אצל פסיכיאטר האם הכל מתועד בתיקה הרפואי? האם זה יכול להזיק לה בעתיד? או שרצוי לפנות לפרטי ואז התיק חסוי .
תודה רבה על תשובתך
 
ד''ר אבי שפירא  
18:20 14.08.09
שלום רב
תוכלו להתייעץ עם רופא הילדים של הילדה למי לפנות. אם ילדה היתה בטיפול בגיל 10 אין שום סיבה שמידע זה יפריע לה בעתיד. לדעתי חשוב לטפל או במסגרות ציבוריות או פרטיות. חשוב לזכור שהטיפולים הפרטיים אינם זולים וצריך גם לקחת זאת בחשבון. בהצלחה ד"ר אבי שפירא
-וכן לגבי טיפול תרופתי .

בני בן 5 ו4 חודשים בעל בררנות גדולה מאד באוכל ,מסורבלות קשיים מוטורים ודיספרקסיה שפתית וכלל גופנית ,לעיתים קושי בקשר עין ,שאלות חזרתיות כגון ( מה השעה?)ומי? מתענין מאד באותיות מספרים ומאד חכם נבון בעיקר בחשבון ,ףלא תמיד עונה לענין.מאובחן כבעל הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות ,לא אובחן ברצף (כי לא נעשה מבחן מספיק מעמיק לדעתי )בגן הטיפולי של העיכוב היתפתחותי אנו מתחילים שנה שניה לגננת ולפסיכולוגית חשד גדוטל להפרעה על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוהה (יש גם בעיות חברתיות בגן לפי הגננת והפסיכולוגית )בבית אוהב מאד חברה גם בגני משחקים ומחפש אותה ומשחק עם בני גילו .משחק משחק דמיוני בבית במכון להתפתחות הילד אמרו שלא עונה על הקריטריונים לאבחון אך ציינו דיבור תבניתי וחזרתיות בדיבור .לבני גם קשיי שפה ובעיות היגויי האיבחון נעשה עי פסיכאטר ממוחה לילדים ונוער ששלל את היותו על הרצף .אך הפגישה היתה רק לשעה אחת בלבד אני כאם בגלל הסימנים שציינתי לא שקטה הלוואי שאתבדה ,אבל מרגישה חובה לבבר את הדברים לעומקם כולל גם התאמת מסגרת מתאימה וואפשרויות לשילוב ,טיפול תרופתי מתאים ועוד .בעייתי היא שמבחינת איבחון פרטי כבר הוצאתי לא מעט כסף ואינני עובדת כיום והפרוטה לא ממש מצויה בכיסי כרגע . אך מעוניינת באבחון מעמיק ובהקדם (כיתה א בפתח וגם אפשריות המסגרת לפני)אציין שהומלץ על טיפול תרופתי אך לא שלמה עם המתן שלו כך שלא נעשה בירור לעומק בנושא .אשמח מאד להמלצותיכם להמשך טיפול בהקדם. בתודה אמא מודאגת ואוהבת מאד .
 
ד''ר אבי שפירא  
09:29 14.08.09
אין מנוס מבדיקה נוספת של הבן שלך. ללכת שוב באופן פרטי זה מקשה , לא זול ואני בהחלט מבין אותך. חבל שהזמינות של המסגרות הציבוריות (וישנם טובות מאד לדעתי) לא מספיק מהירה ויש צורך בהמתנה אך זו המציאות. לדעתי בכל מקרה כדאי לך להתחיל את התהליך להתקבל למרפאה פסכיאטרית ציבורית לגיל הרך באיזור מגורייך כי בהחלט לפי התיאור שתיארת מצב הבן מורכב ודורש התייחסות ומעקב רציפים וקבועים. בהצלחה ד"ר אבי שפירא
 
אני
10:28 14.08.09
 
שני
12:58 13.08.09
האם ישנם מצבים שהיא לא מעלה רמת סוכר בדם, למרות שנוטלים אותה במינונים גבוהים?
 
ד''ר אבי שפירא  
18:10 13.08.09
שלום יסמין
תופעות לוואי אינם קורות בכל המקרים ובהחלט יכול להיות שזיפרקסה לא תגרום לעליית רמת הסוכר למרות שבהחלט במינונים גבוהים הסיכוי לכך הוא יותר סביר. בברכה אבי
 
אלברטו
17:21 12.08.09
האם סוליאן מתאים לטיפול בסכזופרניה בגיל 16 ?
איזה תרופה מומלצת ביותר בגיל זה ?
 
ד''ר אבי שפירא  
18:09 13.08.09
כיום ישנם מספר רב של תרופות גם מהדור הישן כגון הלידול, פרפנן,
רידזין ואחרות וכן מהדור החדש כגון ריספרדל, אינבגה, זיפרקסה,
ועוד
אין תרופה מומלצת במיוחד צריך לנסות (ניסוי וטעיה)ולמצוא את התרופה היעילה ביותר עם הכי פחות תופעות לוואי. בהצלחה ד"ר אבי שפירא
 
שני
10:52 10.08.09
בין ירידה משמעותית בקוגניציה המתאפיינת כסממן שלילי (או תוצאה) של סכיזופרניה לבין חשיבה לא מאורגנת המאפיינת פסיכוזה ושהיא סממן חיובי של המחלה?
 
ד''ר אבי שפירא  
10:55 12.08.09
שני שלום
חשיבה לא מאורגנת אינה ירידה בקוגניציה .אלה שני דברים שונים.
בברכה ד"ר אבי שפירא
 
שני
18:12 09.08.09
חולה סכיזופרני שטוען שיש לו ירידה בקוגניציה בצורה משמעותית, האם זה סממן שלילי של המחלה או חיובי, ואם זה שלילי האם נגרם נזק בלתי הפיך?
 
ד''ר אבי שפירא  
20:14 09.08.09
בהחלט שני ניתן להגדיר ירידה משמעותית בקוגניציה כסימן שלילי. בד"כ אין שיפור בקוגניציה אם כי ברפואה אף פעם אסור להגיד אף פעם... באנגלית זה נשמע יותר טוב
NEVER SAY NEVER
בברכה ד"ר אבי שפירא
 
עדה
17:52 09.08.09
ד"ר שפירא, תודה על תשובתך. רציתי רק להוסיף שהכוונה לתת עכשיו קלונקס לזמן קצר בלבד רק כטיפול חירום להחרפה במצב שנוצרה פתאום לאחרונה . האם גם אז רצוי להימנע מקלונקס?
 
ד''ר אבי שפירא  
20:09 09.08.09
 
עדה
23:44 07.08.09
בתי בת 8 סובלת מחרדות עצבנות והתנהגות כפייתית הפוגעים מאד באיכות חייה. פסיכיאטר אחד המליץ על קלונקס. פסיכיאטר אחר פסל זאת. אני מאד חוששת. הבנתי שזו תרופה ממכרת בעלת תופעות לוואי. האם מקובל לתת קלונקס לידלים? מה הסיכונים?
 
ד''ר אבי שפירא  
14:22 09.08.09
בד"כ רומי לא מומלץ לתת קלונקס לילדים. התרופה לעיתים ממכרת אם לוקחים לאורך זמן. ילדים עם חרדות כדאי לנסות טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT במקרים רבים ניתן לשקול גם תוספת תרופות שמעלות סרוטונין כגון פריזמה, פבוקסיל וכו'. בברכה ד"ר אבי שפירא
 
נעמה
03:03 30.07.09
מנהלי הפורום שלום,
אני אמא לילד בן 4 ו - 7 חודשים וילד בן שנתיים ו - 8 חודשים.
הילד הגדול הוא חכם מקסים, אוהב לשיר, נראה שמוכשר בתחום המוסיקה, אוהב לעשות הצגות/הופעות בבית, אוהב משחק תפקידים. כל עוד הוא רגוע. אבל:
הילד הגדול סובל מקושי בויסות רגשי - קשה לו להירגע.
כאשר קורה משהו בלתי צפוי מבחינתו (לא בכל הפעמים) או כאשר הוא נדרש דרישה קשה לו או שלא מוצאת חן בעיניו - קורה שהוא "מתפרק"/"מאבד שליטה", מתנהג לא טוב, מרביץ להורים, יכול לעשות בלגן, מדבר לא יפה ("אני אעניש את אמא", "את חוצפנית", "אני אחתוך אותך" "אני אעשה לך בלגן"וכו'). (הנ"ל גם קושי בקבלת גבולות. היו מצבים שבהם אמרתי לו שמשהו אסור והוא נעלב, נכנס לסחרור רגשי בן 40 דקות שבו קשה היה לו להירגע ועשה בלגן בכוונה).
יש לו קושי במוטוריקה עדינה ואנחנו בטיפול של ריפוי בעיסוק למעלה משנה, טיפול שמאוד עזר לו.
אחיו, בני השני, ללא קשיים כלשהם, חזק יותר ועניין זה מתסכל את הילד הגדול וגורם לו רגשות נחיתות לעומת אחיו וכשהם רבים על צעצוע והקטן חוטף לגדול, הגדול יכול להיכנס לבכי היסטרי וקשה לו להירגע. יש בעיה של קנאה בין האחים ומריבות ביניהם.
סבל גם מפחדים וחרדה וגם דימוי עצמי נמוך. לכן פנינו גם לטיפול הרגשי ביחידה לגיל הרך של משרד הבריאות, שם אנחנו נעזרים בטיפול דיאדי עם פסיכולוגית, פעם בשבוע אני, האמא משחקת עם הילד, בשבוע לאחר מכן בעלי משחק איתו ובשבוע לאחר מכן הדרכת הורים רק איתנו ההורים בלי הילד.
לאחרונה ניסינו גם טיפול בסוסים (היינו בחמישה שיעורים) אבל הילד אומר שהוא לא רוצה את הסוסים (בהתחלה היה אפקט חיובי ואחר כך האפקט החיובי פחות הורגש). בגלל שהוא לא רוצה את הסוסים, חשבתי על ריפוי במוסיקה או בתנועה או פסיכודרמה.
אני מנסה לעודד אותו.
בגן רוב השנה היתה גננת שעבדה על עידוד והעצמה ונראה שהיה לו קשר טוב איתה והיא הצליחה לעזור לו להיות בתהליך של צמיחה וסך הכל הוא מאוד התקדם. אבל עכשיו כשזה קיץ ויש גננות אחרות בגן (זה גן עיריה) - נראה שהמצב קשה הרבה יותר ושהוא לא מקבל את העידוד בגן והוא נוטה הרבה יותר לבכות עם קושי להירגע.
אתמול הוא ביקש ממני להרגיע אותו בעת שהוא בכה (פעם ראשונה) ושאלתי אותו איך להרגיע והוא אמר שאני אגיד את המילה "קקי" (מילה שהוא משתמש בה הרבה בתקופה האחרונה) אבל אחר כך סיכמנו שאני אגיד מילה אחרת "נסיכות".
לפעמים אני מרגישה חסרת אונים, כמה שאנחנו מדברים עם הפסיכולוגית, כאשר יש מצבי אמת וקשה לו להירגע אני מרגישה מתוסכלת מחוסר אונים לעזור לו. זמן רב אני מוטרדת, גם כשאני בעבודה, בשאלה איך לעזור לו.
יש לו גם קושי בהתארגנות ובזה עוזרת המרפאה בעיסוק.
מה לעשות בנוגע לקושי בויסות רגשי והקושי להירגע?
תודה.
 
ד''ר אבי שפירא  
08:58 30.07.09
שלום נעמה, אין ספק אתם משקיעים, עושים הכל הולכים לטיפולים והמצב לפי תיאורך לא מעודד. לי נראה שיש לחפש גם מקור אורגני לקשיים , לא הכל רגשי .
האם הבן נבדק ע"י פסכיאטר ילדים ? האם נשללה הפרעת קשב? במסגרת פורום אינטרנטי קשה לייעץ באופן ספציפי על ילד שאינו מוכר לי. לעיתים ניתן גם להרגיע את הויסות הרגשי, השינויים במצב הרוח באמצעות תרופה . אני יודע שקשה לשמוע זאת אצל רבים מההורים אך לדעתי יש מקום לשקול זאת כמובן לאחר שביצעתם בירור אורגני מקיף. (בלוטת תריס, רמות ויטמינים, ברזל וכו')
בברכה ד"ר אבי שפירא
 
נעמה
13:31 30.07.09
תודה על תשובתך.
הבן לא נבדק ע"י פסיכיאטר.
לא נשללה הפרעת קשב וריכוז - אמרו לנו שבגיל 4.7 זה מוקדם לאבחן זאת. רק מגיל 5 מאבחנים.
לעתים יש חשד להפרעת קשב וריכוז, אם כי הוא מסוגל לעשות לבד פאזל של 60 חלקים ולשבת הרבה זמן על יצירה וציור.
למי פונים על מנת לעשות את הבדיקות או על מנת לפנות לפסיכיאטר? האם דרך רופא הילדים?
בגן ההתנהגות יותר טובה.
בבית המצב מוחרף בגלל המתח עם האח הקטן. בהחלט מורגש שכאשר הוא לבד בלי האח הקטן, אין קונפליקט והמצב הרבה יותר טוב.
 
ד''ר אבי שפירא  
17:00 30.07.09
תוכלי לפנות לפסכיאטר באמצעות קופת החולים , או לבתי חולים שיש להם יחדיה שכזו, ובאופן פרטי. בהצלחה ד"ר אבי שפירא
שגם במקרה בן אותו הגיל.
היינו בשני איבחונים פסיכיאטריים, האחד המליץ על ריטלין והשני על רספרדל.
ניסינו את הרטלין LA במשך שלושה שבועות ולא היה שום שיפור בהתפרצויות הזעם, מלבד תופעות הלוואי המוכרות של הריטלין.
בשלב הבא, כנראה ננסה את הרספרדל.
 
Me
20:01 06.08.09
שלום,אני אשמח לקבל תשובה על השאלה...
אני בת 17 ולפני כשנתיים עשיתי אבחון להפרעת קשב,אובחנתי כ-ADHD גבולית..(אבחון טובה).
אני בן אדם מאוד עצבני,מהר אני נכנסת ללחץ ואם אני עצבנית ולחוצה יש לי לרוב התפרצויות זעם חזקות..שכוללות צרחות,מריטת שיערות,אני מכה את עצמי אפילו...ניסיתי טיפול ברטלין כבר כמה פעמים,בכל מיני מינונים ו-2 סוגים של רטלין:la,sr.. וזה לא עזר לי בכלל..היו לי רק תופעות לוואי..בחילות,עצבנות,חוסר מצב רוח..חום..קשה לי לסבול את עצמי ככה כבן אדם. מעבר לכך שאני לא מרוכזת ובקושי זוכרת מה אני עושה .
רציתי לדעת אם יש תחליף לרטלין,לפחות שרק יטפל בלחץ והעצבים..ואם אני צריכה להתאבחן מחדש בשביל זה..(כי יצאתי גבולית באבחון טובה).אני פשוט לא מבינה מה לעשות...אשמח ליעוץ
תודה..

 
ד''ר אליהו סמואל  
21:53 06.08.09
שלומות לנערה

הפרעת קשב וריכוז הפכה לטרנד אופנתי. כל מחוש רגשי מוסבר כגחלת של הפרעת קשב וריכוז
ובדיקת ה-טובה הפכה לגורו אבחוני.
גברתי הצעירה, התלונות שאת מתארת אינם בכלל בפרוטוקול של הפרעת קשב וריכוז.
ומצטט:" מאוד עצבני,מהר אני נכנסת ללחץ ואם אני עצבנית ולחוצה יש לי לרוב התפרצויות זעם חזקות..שכוללות צרחות,מריטת שיערות,אני מכה את עצמי" אילו תלונות המתארות עולם רגשי לא מווסת, תגובות המבטאות מתח, כוחות דלים לעמידה בלחצים, תגובות קיצוניות ללחץ, ובעיית התמודדות.
אין הן קשורות להפרעת קשב וריכוז בכלל, ושום ריטלין לא יעזור, ריטלין יכול רק להגדיל את העצבנות.
הצעתי לפנות לפסיכיאטר ילדים ונוער מיומן להערכה והמלצות טיפול.

ד"ר סמואל אליהו
פסיכיאטר ילדים ונוער
עמית במכון לפסיכואנליזה בת זמננו
 
שני
17:50 04.08.09
בין מחלקה סגורה לפתוחה באשפוז?

הרופא של בני המליץ לאשפזו במחלקה הפתוחה כדי לשדרג את הטיפול, אבל באותו בית חולים הנוהל הוא קודם לעבור דרך המחלקה הסגורה כדי לוודא שהמטופל אינו מסוכן ולאחר מס' ימים או שבוע לאשפזו במחלקה הפתוחה.

בני אינו מסוכן לעצמו ולא לאחרים. ואנו חוששים מהאווירה של המחלקה הסגורה.

האשפוז הוא מרצון ולא מכפייה, אין חובת אישפוז לגביו.

מה דעתך?
 
ד''ר אליהו סמואל  
18:54 04.08.09
שני, תשובתי כללית אבל הנושא תלוי במסגרת אשפוז.
כל מערכת והבנותיה בנושא.

אכן אישפוז מחלקה פתוחה מוגדר כטיפול אינטנסיבי אשר אינו מתאפשר במרפאה רגילה.
ומחלקה סגורה הינה בבחינת טיפול אינטנסיבי חריף יותר כמו טיפול נמרץ.
במחלקה סגורה קיימת הסתכלות והתבוננות לאורך שעות היום והלילה לצורך קביעת מסוכנות וגם לצורך מעקב רפואי באם הוא נחוץ.

הקביעה כי אשפוז במחלקה פתוחה מתאפשר רק לאחר הסתכלות בסגורה תלוי במקרה גופו ובנוהלי המסגרת.

בהצלחה,

דר סמואל אליהו
פסיכיאטר ילדים ונוער
עמית במכון לפסיכואנליזה בת זמננו
אני מחפשת לבני שמשתחרר מבי"ח, פסיכולוגית קלינית בעלת ניסיון משמעותי בתחום,
באזור מודיעין/מכבים /רעות. אם תוכל להמליץ או להפנות אותי, זה מאוד יעזור. תודה.
 
ד''ר אליהו סמואל  
18:49 04.08.09
לשירה שלום

באם את מתקשה למצוא אשמח לעזור לך.
אולם הסדר הטוב דורש כי תתקשרי אלי למייל המצורף באופן אישי

בברכה,
דר סמואל אליהו
פסיכיאטר ילדים ונוער
עמית במכון לפסיכואנליזה בת זמננו
 
ענת
13:50 02.08.09
בתי בת 6 והיא סובלת מאנקומפרזיס. האם בעיה זו שייכת לתחום הפסיכיאטריה?
 
ד''ר אליהו סמואל  
19:31 02.08.09
שלום לך ענת

הפסיכיאטריה מאגדת בתוכה תחומי מקצוע שונים: רפואת ילדים, פסיכולוגיה וכן מדעים מתחום מדעי החברה.
באנגליה הוא מכונה לפעמים רופא פסיכולוג.
כלומר מדובר ברופא שלמד פסיכולוגיה לעומק ומורשה לעסוק בכך. אגב הפסיכולוגיה הקלינית פותחה בעיקר על ידי רופאים......
ולגבי אנקופרזיס, ההגדרה מופיעה בספר האבחנות הפסיכיאטרי האמריקאי והעולמי.

מאידך השאלה מה חשיפת הפסיכיאטר לתחום זה? ומה ניסיונו? זאת כמובן שאלת היסוד.

תחום זה מטופל גם על ידי גסטרואנטרולוג של הילד (רופא דרכי העיכול) משולב עם פסיכולוג.

לרוב המקרים הקשים שהגסטרואנטרולוג לא מצליח הם עוברים לפסיכיאטר. זה גם תלוי באם מדובר בהפרעה מבודד או מורכבת מכמה הפרעות משולבות.

התשובה חוזרת לשאלת היסוד מה רקע ההפרעה ומה ניסיונו של איש המקצוע. לרוב יש רתיעה רגשית מלפנות לפסיכיאטר ורוב הפניות מתרכזות לרופאי דרכי העיכול ופסיכולוגים.

בהצלחה,
ד"ר סמואל אליהו
פסיכיאטר ילדים ונוער
עמית במכון לפסיכואנליזה בת זמננו
למי יש יותר תופעות לוואי? איזו מהן ותיקה יותר בשוק?
 
ד''ר אבי שפירא  
17:06 30.07.09
בסה"כ שתי התרופות דומות. לעיתים יש יותר השמנה עם הזיפרקסה אם כי תופעות לוואי זה נושא אינדיבידואלי וכל אחד מגיב שונה לתרופה. בברכה ד"ר אבי שפירא
 
שני
13:14 29.07.09
האם זה יכול לגרום ל:
בחילות, חוסר תיאבון, בריחת שתן בלילה או השתנה מרובה (עד כדי קימה 3 פעמים בלילה)?
מדובר ב5 מ"ג ביום.
 
ד''ר אבי שפירא  
17:04 30.07.09
בהחלט שני , תופעות שתיארת יכולות להיגרם מריספרדל. חיזרי לרופא הפסכיאטר המטפל בהקדם.
בברכה ד"ר אבי שפירא
 
אוהד
01:16 29.07.09
שלום רב,
לפני כחודש בערך התעוררו אצלי בלילה מחשבות של לפגוע פגיעה ממשית באנשים,
ומחשבות על אימה,והרס של דברים,לנפץ נגיד אגרטל על מישהו וכ',נתנו לי פרפנאן מ8 העלו לי ל12
מג ולקונקס להרגעה.אציין שגם אני לוקח למיקטל 200.המליצו לי בתה"ש לעבור לתרופה שהיא
SSRI.
כעבור חודש בערך,ביום א' האחרון נטלתי תרופה חדשה 50 מג סרנדה, לוסטרל.
והתחילו לי מלא תופעות לוואי קשות בחילה,כאבי בטן,רציתי כמעט להקיא אך תופעת הלוואי הכי
קשה היתה מחשבות לפגוע באנשים בתוך ביתי וגם לאנשים בחוץ,מחשבות תוקפנות על דברים
ממש אלימים של לעשות לאנשים משהו...הכל התעורר בגלל לקיחת ומאז לקיחת הסרנדה 50 מג
היום כבר יומיים אני לא לוקח ועדיין המחשבות התגברו,יש לי טעם מר בפה מידי פעם ועדיין קצת
בחילות. מתי יעברו לי המחשבות הונראיות האלה?? זה הפיך?

בברכה,
אוהד
 
ד''ר אבי שפירא  
09:20 29.07.09
לדעתי אוהד אתה צריך להגיע ללא דיחוי לבדיקה . קוקטייל התרופות שלך , תופעות אגרסיביות מחייבות בדיקה שכזו. קשה לתת יעוץ באינטרנט מבלי לבדוק לעומק את מצבך.
בברכה ד"ר אבי שפירא
האם זה יכול לגרום ל:
בחילות, חוסר תיאבון, בריחת שתן בלילה או השתנה מרובה (עד כדי קימה 3 פעמים בלילה)?
מדובר ב5 מ"ג ביום.
 
שני
19:20 26.07.09
שחוזרת על עצמה, האם היא מחשבת שווא, ולכן זו הפרעה פסיכוטית?
מה ההבדל בין התקף פסיכוטי להפרעה פסיכוטית?
 
ד''ר אבי שפירא  
18:49 27.07.09
שלום רב לך סמדר התקף כשמו כן הוא מצב התקפי , אקוטי, חריף שיכול לחלוף ואז לא מדובר על מצב של מחלה כרונית. הפרעה פסיכוטית היא מצב יותר ממושך וכרוני והוא מוגדר כמצב מחלתי (סקיזופרניה, מחלה ביפולרית וכו') בברכה אבי
 
קרן
15:01 26.07.09
שלום רב,

אחיין שלי מאושפז בבי"ח לבריאות הנפש (חשד ל תסמונת דו-קוטבית) מיום ה'. מקבל זאבריקס??
אני מקווה שאני אומרת נכון?? האם התפרופה יעילה?ומה תופעות הלוואי שלה.

אם אפשר לשלוח הודעה בנפרד(שלא תפורסם זה עדיף,יש לי הרבה מה לפרט!).

תודה קרן
 
ד''ר אבי שפירא  
18:46 27.07.09
להפרעה דו קוטבית ניתן לטפל בזיפרקסה, ריספרדל ויש עוד מגוון תרופות אחרות. בודאי חשוב בטיפול להתייחס להיבטים הרגשיים, אישיותיים , משפחתיים ולטפל באדם ולא רק במחלה. בברכה אבי
 
שרון
23:32 14.01.09
שלום רב, בני בן 8 היה חולה (צינון, חום) לפני כחצי שנה. בזמן המחלה התעורר בלילה והיו לו הזיות. זו היתה הפעם הראשונה שקרה דבר כזה. הוא הסתובב בבית, היה קשה להרגיעו, ונראה כאילו הוא שומע דברים שאינם באמת. ייחסנו זאת למחלה. אך גם לאחר שהבריא, קרה שהתעורר בלילה באותו האופן. עם הזמן תדירות ההתעוררויות פחתה. עתה, הוא חולה שוב (עם חום), ושוב התעורר עם הזיות. כשחיבקתי אותו הוא אמר "אני מבין אני מבין, יש לי הזיות", אבל רעד, והיה קשה להרגיעו.
האם זה נשמע מצב נורמלי, או דורש בירור?
תודה.
 
ד''ר אבי שפירא  
09:18 15.01.09
שלום לך
זה לא נדיר שבעת מחלת חום גבוה יש השפעה על המוח ובהחלט הזיות יכולות להופיע. אם ההזיות נשארות גם לאחר שהילד הבריא יש צורך בבירור גם נוירולוגי וגם פסכיאטרי. אבי
 
שקד
17:39 29.01.09
גם אני חוויתי הזיות, את לא צריכה לדאוג מזה כי זה לא גורם לכלום, וגם לי זה קורה לעיתים גם כשאין לי חום.. אבל ההרגשה שונה, כשאתה הוזה, יש חלק, קצת לפני ההזיה עצמה- שאתה מרגיש הכל שונה, אי אפשר לתאר את זה במילים, כמו תקליט של השיר המהיר בעולם על המהירות האיטית בעולם, הכל בצעקות אבל כל כך חלק, כמו שכלבים שומעים קולות כל כך גבוהים עד שאנחנו לא מסוגלים לשמוע אותם, אז זה כל כך גבוה עד שזה נשמע חלש.. גם רואים הכל עם פלאשים, וזה חלק מפחיד.. מאז כשהרבה אנשים מדברים בבת אחת זה גורם לי להשתגע, ההזיה עצמה שונה, היא בהתחלה כזו ואז אתה גם מתחיל לדמיין דברים שלא קורים, כל אחד רואה משהו אחר, אני חשבתי שפוצצתי את הבית, אני לא זוכרת כלום, המשפחה שלי אמרה לי מה קרה ובכל מקרה לא הבנתי, ההזיה הראשונה שלי הייתה כשהייתי בת 10 בערך אבל גם לפני זה היו לי את החלקים שלפני.. אין לך ממה לדאוג, רק תנסי להרגיע אותו ולהגיד לו שזה לא קורה- ואם הוא לא מאמין תגידי לו שאת לא כועסת, או משהו בסגנון, אני הכי פחדתי שאמא שלי תכעס כי פוצצתי את כל הבית.. התגובה שלך רוב הסיכויים מפחידה אותו יותר מהסיטואציה עצמה..
 
ד''ר אליהו סמואל  
18:07 19.02.09
ללה שלום

אני מניח שזאת שאלה ולא קביעה מקצועית.

יש תופעות אפילפטיות מסוימות המושרות למראה תוכנית וריצוד טלויזיה. לא ידוע לי מהספרות הרפואית האקדמית על הזיות כתוצאה מצפיה בטלויזיה.

ד"ר סמואל אליהו
פסיכיאטר ילדים ונוער
עמית במכון לפסיכואנליזה בת זמננו
 
בר
16:44 23.07.09
רציתי לדעת, מה שתיארת על הקולות החזקים-חלשים והשגעון שנוצר שהרבה אנשים מדברים באותו זמן וההרגשה שאת לא יכולה לתאר נשמע זהה למה שאני מרגישה.
גם לי יש מידי פעם הזיות ורציתי לשאול אם התחושות באות מיד לפני ההזיות או גם במהלך היום כשאין הזיות ואם עשית משהו בנוגע לזה.

דרך אגב, אני לא בטוחה אבל יכול להיות שההודעה נשלחה יותר מפעם אחת.
תודה מראש.
 
ד''ר אליהו סמואל  
21:52 23.07.09
לבר

שאלתך לא ברורה
אולם הרושם שלי שאת מתכוונת למצבי בלבול מנטלי (תודעתי) שהם מצב פנימי שאין לו התיחסות לסביבה. העוגן של התחושה מצוי בתודעה של האדם. בהזיות יש תחושה שהמציאות הדימיונית קבלה צבע ולבוש והופכת להיות חיצונית וממשית. כלומר שומעים קול ממשי או רואים דברים כאילו ממשים אולם במציאות הם לא קיימים.

מקווה שהבהרתי
דר סמואל אליהו
פסייכאטר ילדים ונוער
עמי במכון לפסיכואליזה בת זמננו
 
בר
09:08 24.07.09
אם יש קשר בין הדברים
קראתי על בלבול מנטלי ואני לא חושבת שלזה התכוונתי.
והזיות אני כמעט בטוחה שיש לי
 
ד''ר אליהו סמואל  
18:39 24.07.09
לבר שלומות

אני לא מתכוון להזיות במובן של הזיות לפי המינוח העממי.
הכוונה להלוצינציות. במובן המקצועי.
להפרעה זאת משמעות רפואית מדויקת היא בעלת השלכות על התפקוד הכללי ותפקוד מוחי.
מקרים אילו חייבים להבחן ללעומק ולהגדרה נאותה וקישורם למכלול ההתנהגות של האדם.

יש הבדל בין מצבי אשליה --בלבול---- והזיות. כולם הפרעה בתפיסה אולם הם שונים בהקשר של המצב הרפואי. יש לבדוק את פרקי זמן ההופעה. תדירותם. אופיים ובמיוחד באם קיימת הפרעה נלוות ובמיוחד המצב התפקודי.

במידה וההזיה קשורה לסבל או הפרעה תפקודית אז יש לגשת בהקדם לרופא המבין בכך ולמנוע התדרדרות. לא אפחיד אולם הזיות יכולות להיות למשל מצב מבשר של גידול במוח - ולא ליצור פאניקה התופעה נדירה.
במידה והתופעה אינה מפריעה כלל, רצוי גם לגשת לרופא נוירולוג או פסיכיאטר מאחר ותופעות נוירולוגיות או מנטליות יכולות לצוץ בהמשך.

הדיון בתופעה אינו סמנטי אלא הינו ביטוי לסימפטום אשר יכול לסמן מחלה קלה וגם קשה.

בהצלחה.
 
אני
19:43 24.07.09
לפעמים אני שומעת הזיות קוליות.
לא בדיוק מדברים אליי דברים של שיחה אלא יותר דברים סתמיים בלי שום סיבה.
הבעיה היא שאני מפחדת לעשות כמעט כל דבר ולא נשארת לבד
דיברתי עם עובדת סוציאלית והיא הגיעה למסקנה אחרי 2 פגישות איתה שעירוב פסיכיאטר יכול להיות טוב.
המצב רציני? הבעיה היא שאני לא בטוחה אם אלו הזיות או דברים שאני שומעת ואמיתיים וחושבת רק שאלו הזיות
 
ד''ר אליהו סמואל  
23:26 25.07.09
הזיות מהסוג הגרוע מתרחשות ללא שיפוט .כלומר קיים ביטחון מירבי שהן אמיתיות למרות שהן מדומינות.
יש גם מצבים דמויי הזיות שם השיפוט יותר ברור וקיימת אפשרות להפרדה בין הדימיוני והמציאותי.

בכל מקרה צריך לגשת לאיש מקצוע לבחון את הסוגיה מאחר והיא גורמת להפרעה בתפקוד.

בהצלחה.
אני מחפשת איזושהי דרך ליצור קשר עם הנ"ל.

האם יש כתובת מייל אישית שלו?

(זה קצת דחוף)


בתודה מראש,
דבורי.
 
ד''ר אליהו סמואל  
00:49 23.07.09
שלום

1. אפשר לפנות להוצאה.

2. אפשר להקליד את השם האנגלית עם מרכאות בגוגל ולעלות על אתר אישי.

בהצלחה
 
דבורי
07:17 24.07.09
 
ד''ר אבי שפירא  
10:00 26.07.09
שלום רב
ד"ר רוס גרין הוא פסיכולוג שעובד במרכז להפרעות קשב וריכוז בבוסטון ארה"ב.
(HARVARD MEDICAL SCHOOL (
אין לי את המייל שלו.
מקווה שעזרתי
אבי
+ הוספת הודעה
   1 ...  51  52  53  54  55  56  57  58  59  ...  76  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
פסיכיאטר   הפרעות נפשיות   מחלות נפש   סכיזופרניה   פסיכוזה   הפרעות אישיות   פסיכולוגיה   פסיכולוגים
RSS RSS פורום פסיכיאטריה ילדים ובני נוער