בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תמיכה נפשית, פסיכולוגיה»פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות

פורום הורים לתינוקות, עוסק בנושאים: גידול תינוקות, הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, תינוקות, יעוץ להורים, יעוץ התפתחותי.
מנהלי פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות:
ד''ר אורה רבר
לפרטים נוספים
טובי פלד
לפרטים נוספים
ילדה מדהימה חכמה במיוחד לגילה ועצמאית בדרך כלל אבל בתקופה האחרונה לא זזה מאמא
כל הזמן בוכה וצורחת אמא אמא גם בהרדמה וגם מתוך שינה צועקת אמא
נצמדת לי לרגל ולא נותנת לי לזוז כשאני עומדת במטבח
כשאני יושבת לאכול אומרת לי אמא קום ודוחפת אותי כשאקום
מבקשת כל הזמן בבית לתת לה יד
אני אובדת עצות
לא יודעת איך להגיב
וגם דואגת למה היא מתנהגת ככה
לא היה שום שינוי בגן
אני התחלתי עבודה חדשה לפני כמה חודשים ומגיעה יותר מאוחר הבייתה אבל מהרגע שמגיעה הבייתה אני רק שלה , לא זזה ממנה.
בבקשה עזרה! ! !
תודה רבה
 
מיכל
16:29 31.12.15
בתנו בת שנתיים וחצי, מאז שנולדה תינוקת חדשה במשפחה יש לה הפרעות שינה קשות: נרדמת ברצון במיטת מעבר אחרי טקס שינה וסיפור כשמישהוא איתה בחדר. במהלך הלילה מתעוררת בבכי ובצעקות (כל לילה שלישי בערך) .אם אנחנו עדיין ערים היא מתעקשת שנישאר איתה בחדר עד שתרדם. לפעמים נרדמת מייד ולפעמים לא ואז אנחנו לא יכולים לעזוב את החדר כי הצרחות מתחדשות. גם אם היא נרדמת הרבה פעמים זה חוזר על עצמו כמה פעמים בלילה.
אם אנחנו כבר ישנים היא רוצה להכנס למיטה שלנו. גם במקרה הזה לפעמים היא תרדם ולפעמים לא.
בחלק מהמקרים אם לא הצליחה להרדם בזמן היא כבר לא מצליחה להרדם ואז היא נכנסת למצב של היפר אקטיביות- משתוללת שרה צועקת, ככה במשך כשעה וחצי לפחות עד שהיא מתעייפת ונרדמת.
אנחנו מוותרים לה גם בעניין של להשאר איתה בחדר עד שנרדמת וגם בעניין הכניסה למיטה שלנו רק בגלל שאנחנו לא יודעין להבחין מתי היא במצוקה אמיתית (סיוטים וחרדות) ומתי היא עושה מניפולציות. הרבה פעמים גם מרגישים שזה מתחיל ממצוקה אמיתית אבל כשהיא נכנסת לשלב של ההיפראקטיביות ההתנהגות שלה הופכת גם למניפולציה.
בנוסף יש לה תופעה חדשה ומטרידה -כשהיא לא מצליחה להרדם לפעמים במשך כשעה לפחות (עד שעוברת לה השינה לגמרי) היא פשוט יושבת במיטה וממוללת באצבעות את החולצה שלה.זה סוג של התנהגות שנראית לנו אובססיבית וגם אולי מצביעה על מצוקה נפשית. האם זה נורמאלי?
ואיך מתמודדים עם הפרעות השינה? עם הצורך שלה שנהייה איתה בחדר לאחר שמתעוררת? והאם נכון לתת לה להכנס למיטה שלנו אם מדובר בסיוטים?תודה
 
טובי פלד  
16:30 05.02.16
שלום מיכל
תנו לה לישון כמה שיותר אתכם ולידכם תוך מגע אם זה אפשרי.
לדעתי אלה חרדות .
ממליצה בחום על הגן בייבי שנמצא בבר כוכבא ,רמת גן. גן מוסיקלי. הצוות בגן הכי טוב שיש ונטלי מדהימה! יש בגן מגוון רחב של חוגים ובין היתר חוג ריתמוסיקה שמעבירה אותו גננת מוסיקלית שמביאה כלי נגינה מכל העולם ובסוף מספרת סיפור מוסיקלי. מאוד יפה. מתקיימים בגן מספר פעמיים בשנה מפגשיי מוסיקה עם פרופסורים במוסיקה, בניהם מלחיני הארץ, שמדברים על מלחינים בעולם, תקופות ובנוסף גם מרצים על מוסיקה ישראלית. מדהים. יש תינוקייה נפרדת מהגן עם חדר גימבורי,חצר מוצלת עם מיתקני חצר חדישים ודשא סינטטי ועוד. הגן והתינוקייה דוגלים בארוחות בריאות וביתיות שמבושלות בגן מידי יום. יש שני חצרות בגן,אחת לגדולים, והשנייה לקטנים, הן מטופחות, מוצלות,ומאובזרות במתקני חצר חדישים,דשא סינטטי ועוד. שבוע טוב
 
מירב
23:34 02.02.16
שלום רב,
ביתי בת שנתיים וחודש. ילדה מקסימה, חברותית וחכמה מאוד. כעת היא לא בגן עקב מעבר דירה שהיה לפני חודש לעיר אחרת. היא הייתה איתי עד שנה ושמונה חודשים. אחר כך בגן למשך ארבעה חודשים. בקרוב תהיה שוב בגן, לאחר שנתארגן עוד קצת בעיר החדשה. ביתי מאוד אוהבת חברה וזה בא לידי ביטוי במשחקיות...ג'ימבורי וכו'. יש לנו שכנים מקסימים ממש בקומה ובתם בת שנה ו-7. מפותחת לגילה יחסית. הן אוהבת אחת את השניה מאוד. משחקות יחדיו המון. אבל... הבת שלהם המון פעמים דוחפת באגרסיביות באופן פתאומי את ביתי ולעיתים חזק עד כדי שהיא עפה על ארון וכד'. אני לא מוכנה לזה. כל פעם שזה קרה אז אמרתי לה לא...אסור..לא מרביצים...טובה וכו' ואז היא עושה טובה ומחבקת. ביתי לא חשופה להתנהגויות מסוגים שונים כמו זה למשל. מהי הדרך הנכונה? האם נכון לומר לביתי שתדחוף בחזרה? כמובן שאמה גם נוזפת בבתה אבל זה חוזר חלילה. אני לא יכולה כבר לראות את ביתי מפחדת ובורחת ממנה. כואב לי הלב. היא מאוד טובה ולא מבינה למה חברתה עושה זאת. מה הנכון? ראוי לציין שאינני רוצה להפסיק ביניהן את המפגשים אך אם המצב ימשיך אז אמנע מביתי להיות בקרבתה. אגב, למה היא דוחפת בפתאומיות? זה דפוס אצלה. ממה זה נובע? תודה רבה מראש.
 
טובי פלד  
00:33 05.02.16
שלום מירב
הסיבה לדחיפות היא רמה יותר גבוהה של תוקפנות אצל הילדה הדוחפת וגם רמה גבוהה יותר של אימפולסיביות.
לדעתי כדאי לך ללמד את התך להגן על עצמה ולהחזיר באותה מדה ואותה מטבע אפילו קצת יותר חזק. זה טוב להמשך החיים .אפשר גם להשגיח יותר על הילדה האלימה ולהעניש אותה בחומרה רבה וזה יפסק. לא כדאי להפסיק את החברות . תני לבתך להחליט.
הצלחה
 
מיקי
12:12 23.01.16
שלום רב
הוריי שחלו בילדותם באבעבועות נסעו לבקר את האחיינים שלי שאחד מהם חולה כעת באבעבועות. ברצוני לבקרם עם בתי בת חמישה חודשים. האם עקב החשיפה של הוריי לחולה הם יכולים להדביק אחרים?
 
נועה
21:22 03.01.16
1. אני דוברת שתי שפות, עברית ברמת שפת אם ושפה נוספת באופן שוטף ועם מבטא, אם כי היא לא שפת האם שלי. האם זה בסדר שאני מדברת עם התינוק שלי (בן 5 חודשים) בשתי שפות לסירוגין? כלומר איני מערבבת מילים ומשפטים, אלא לפעמים פונה אליו בעברית, לפעמים בשפה נוספת, לפעמים שרה בעברית ולפעמים בשפה אחרת וקוראת לו ספרים בשתי שפות . האם זה בסדר ששתי שפות באות ממני ? אבא שלו דובר עברית בלבד. בנוסף הוא שומע אותי מדברת עברית עם כל הסביבה כל הזמן.
2. אני רואה הורים קונים בלי סוף משחקים, לעומת זאת, אני קניתי אוניברסיטה, כמה בובות, משחק מוסיקלי, רעשן וכמה ספרים. הגישה שלי היא שכל הסביבה היא גירוי חדש וגדול בשבילו ולכן אין בזה טעם להעמיס עליו המון צעצועים ואפשר להסתפק בקצת מכל סוג... ופעם בכמה חודשים, שיש איזה התקדמות התפתחותית אפשר להוסיף צעצוע או שניים בהתאם לגיל ולהתקדמות. אני רואה שהוא השתעמם כבר מהצעצועים שלו והוא מתחיל לחקור את הפתקיות שלהם, את הסביבה, בדים שונים וכדומה וזה נראה לי הרבה יותר בריא ונכון... האם אני צודקת או שאני מחסירה ממנו גירויים...? יש לציין שאני לא חושפת אותו ל TV בכלל ורק משמיעה לו שירי ילדים.
3. אני לא מתראה עם הרבה אנשים ולכן הוא לא נחשף להרבה דמויות חוץ מאמא ואבא. אני מתכוונת להירשם איתו לחוג בגיל שנה. האם זה רלוונטי שיחשף לתינוקות ומבוגרים עוד לפני?
תודה מראש על המענה!
 
טובי פלד  
23:53 05.01.16
שלום נועה
לגבי השפות אין שום בעיה התינוק יקלוט ולא יתבלבל. לגבי המשחקים הגישה הטבעים גורסת יותר חשיפה לסביבה ופחות צעצועים.
ולגבי אנשים חשיפה מוקדמת כמה שיותר ליותר אנשים.
בהצלחה
שלום רב,
בני בן חמישה חודשים (ילד ראשון) וישן על הבטן כבר מגיל חודש. מגיל שלושה חודשים בערך הוא התחיל לזחול במיטה ולהגיע מהצד של הראש לצד של הרגליים, גיל 4 חודשים כבר התהפך על הגב וזה היה מעיר אותו ומגיל חמישה חודשים מתהפך גם חזרה לבטן מבלי להתעורר ולפעמים ישן על הצד . באופן כללי הוא זוחל במיטתו, מתהפך על הגב ועל הצד וזז הרבה אחרי מחזור שינה או שניים. יש לציין שהוא ישן כל יום מ- 20:00 עד 4 או 5 לפנות בוקר, קם לאכול וחוזר לישון תוך שעה לעוד שעה וחצי..

השאלה שלי היא, האם זה אופייני שכל שעה-שעה וחצי הוא זז בשינה והרבה פעמים מתעורר מהתזוזות הרבות האלה ולא מצליח לחזור לישון עד שלא מחזירים לו את המוצץ? לפעמים הוא מבקש את המוצץ כל שעה במשך כמה שעות בלילה... האם זה "פעיל מדי" ביחס לתינוקות שישנים על הבטן?
קשה למצוא מידע על זה כי ההוראות של משרד הבריאות הם לישון על הגב ולכן כל הכתבות, המאמרים וההתייחסות באינטרנט היא לשינה על הגב שמאד שונה משינה על הבטן (התינוק לא זז כמעט..)
אשמח לחוות דעתכם לפי התיאור שלי.
תודה!
שלום נועה
בזמן השינה החלק המוטורי צריך להיות פעיל הרבה פחות . יש ילדים שאצלם הניתוק בין התודעה והמוטריקה לא מתגבש מהר ולוקח יותר זמן. זה מצביע על רמת פעילות גבוהה
לא משהו שצריך להדאיג .
 
bluemoon
14:10 24.12.15
נכדתי בת 4 חודשים בוכה כל פעם שאני מחזיקה אותה.עד לפני כחודש לא היתה תגובה כזאת.היא רואה אותי לפחות שלש פעמים בשבוע.לפעמים אפילו שהורייה מחזיקים אותה ,היא מסתכלת עלי ופורצת בבכי.
מה יכלה להיות הסיבה?
 
טובי פלד  
19:29 29.12.15
את לא מוכרת עדיין ונראית לה זרה.
דברי אתה בקול תינוקי . הפחד הזה יעבור.
 
נוי
17:55 28.12.15
שלום
תינוק בן חודש , אבקש לדעת באיזה גיל אמור להתחיל לחייך ?
 
טובי פלד  
19:27 29.12.15
שלום רב
חיוך רצוני חברתי בין חודש לחודשיים.
 
נוי
18:36 29.12.15
האם תינוק בן חודש אוכל וישן בעיקר ?
מתי מתחיל להתעניין בסביבתו ?
 
הדס
08:39 22.12.15
שלום לבני בן השנה ו3 חודשים היה בחודש האחרון 2 דלקות ריאה ועוד אחת לפני חודשיים שלא היה ברור בצילום רופא ריאות הפנה לתבחין זיעה ועוד כמה דברים בדיקת דם.. אבל אמר שנראה לו שזה מתאיםלאסתמה קראתי קצת עלהתבחין זיעה ומאוד נלחצתי יש לי את הבדיקה ביום ראשון אשמח קצת על מידע כדי להירגע כי אני מאוד לחוצה תודה רבה
אני מחפש טיולון מגיל לידה, נשכב ל 180 או כמעט, אפשר עם אופציה לאמבטיה או סל קל אבל ממש ממש לא חובה
המטרה העיקרית
טיולון לתינוק בן 6 חודשים, שיתאים גם למקרה שיהיה תינוק נוסף בבית, מגיל לידה
אפשרות להשכיב גם על הבטן
קיפול קל מטריה לגודל כמה שיותר קטן
משקל נמוך
קומפקטי

יש הצעות?...
היי אשמח לעזרה,
יש לי תינוקת בת שנה וארבעה חודשים
ילדה טובה ומקסימה
מהיום שנולדה מורגלת לטקס שינה ונרדמת יפה ללא תלות ישנה לילה שלם בעקרון מידי פעם כמה למוצץ או מים וחוזרת לישון
עצמאית וחברותית
בשבועיים האחרונים חל שינוי בהתנהגות שלה רק לגביי
(זאת אומרת לגביי האמא לא לאבא) נצמדת אליי כל הזמן בוכה כשאני הולכת לא נותנת לי להשכיב אותה במיטה צורחת שאני ארים אותה
סוג של חרדת נטישה אבל רק כלפיי
מתעוררת באמצע הלילה בבכי צועקת אמא
ולא היה שום גורם שיכל לגרום לשינוי אצלה
אני משכיבה אותה במיטה ומקריאה לה סיפור -זה עזר רק לכמה ימים ועכשיו אחרי הסיפור היא לא נותנת לי לצאת מהחדר
חוץ מלתת לה כל הזמן את כל החום שהיא צריכה אני לא יודעת עוד מה לעשות
אני רוצה שהיא תחזור להיות הילדה העצמאית שהיא הייתה :(
אשמח לעצה תודה רבה
שלום לך אימא יקרה
פעוטות מתפתחים גדלים חווים פחדים חדשים.....ומשתנים. אם קשה לה להירדם עכשיו, והיא לא רוצה שתעזבי, אפשר לעשות מספר דברים. אחד מהם שאבא ישכיב אותה אם הפרידה ממנו יותר קלה. אפשרות אחרת היא שתשכיבי אותה במיטה ותשארי לידה עד שתרדם . שחררי כול מגע ולאחר מכן מבט. בסיום טקס השינה אפשר לומר פעם אחת משהו כמו אימא פה לילה טוב. הכיני לך מיטה, מיזרון, כורסא ושמיכה חמה, משהו נוח ליד המיטה שלה, והישארי שם, כול עוד היא צריכה אותך. לאורך כול היום המשיכי לעשות מה שאת עושה, תני הרבה חום אהבה ותשומת לב לאורך היום. היי קשובה אולי בכול זאת חל איזשהו שינוי שאת לא מודעת לו.
בהצלחה אורה
מתעוררת באמצע הלילה צורחת אמא ולא מפסיקה עד שמרימה אותה
מנסה לא להרים אותה ורק להגיד לה שימי ראש וללטף אותה אבל לא עוזר ...
מה עושים??
שלום לך אימא יקרה
רצוי כמובן רק ללטף ולהרגיע ולא להוציא מהמיטה.
אם את רואה שזה לא עוזר, הרימי אותה על מנת להרגיעה, אבל נסי כמה שיותר מהר להשכיב בחזרה. ללטף ואז להתנתק ולהישאר בחדר.
צריך הרבה סבלנות לגידול ילדים רוגע ועיקביות, זה לא קל אבל משתלם לתווך ארוך
מאחלת לכם לילות של שינה רצופה אורה
 
אצילה
13:20 20.12.15
שלום רב,
יש לי תאומים בני שנה וחודש והיום הייתי במעקב התפתחות עם אחד מהם
תודה לאל שהכל בסדר אבל הרופא ציין שאסור להראות להם טלויזיה
הם מאד אוהבים טלויזיה ואצלנו הערוץ עם שירי ילדים פתוח קבוע כך שבמהלך היום הם מסתובבים ומשחקים בבית וכאשר הם שומעים שיר מוכר ואהוב (וזה קורה הרבה) הם מסתכלים ורוקדים
האם למנוע זאת לחלוטין? איך בעצם להתנהג?
ושאלה נוספת..מה הם אמורים לדעת או לעשות בממוצע בגיל זה?

תודה רבה
 
טובי פלד  
13:27 20.12.15
ש/לום אצילה
אני מציע שתשאלי את הרופא. לשמוע שירים זה נראה לי בסדר.לגבי השאלה השניה היא גדולה מידי ולכל תינוק קצב התפתחות משלו. יום טוב ובריאות
 
הדס
20:40 16.12.15
בתנו בת שנתיים וחצי.מאז שנולדה קיבלה הרבה תשומת לב והאמת שהיא ילדה מקסימה ונבונה אבל מאוד מפונקת.לפני חדשיים נולדה לה אחות ןמאז יש רגרסיה בהתנהגות שלה.כל דבר מלווה בבכי ובהתקפי זעם.בכעסים.עושה כל דבר דווקא.מרביצה.גם לנו.זורקת דברים.מתעוררת בלילה המון בבכי.יש לה פחדים חדשים שלא היו בעבר.דווקא לאחותה מתנהגת יפה או שמתעלמת ממנה.בגן טוענים שלא רואים התנהגות חריגה.רוצה לציין שהתינוקת החדשה לא קלה והאווירה בבית באמת לא קלה אם כי משתדלים לתת לה את מירב תשומת הלב. קשה לנו להתמודד עם הסיטואציה כי לא תמיד אנחנו יודעים מתי מדובר בחרדה ומצוקה אמיתית ןמתי בפינוק.כשהיא בבבכי בלתי נשלט או התקף זעם אנחנו מנסים לא לתת לה תשומת לב ואומרים לה שכשהיא תרגע היא תקבל את מה שהיא רוצה ואנחנו איתה עד שתרגע.אם היא נרגעת מקבלת חיזוק חיובי וחיבוק.איך נכון להתמודד עם המצב? תודה
 
טובי פלד  
08:48 18.12.15
שלום הדס
את נוהגת בסדר גמור
לדעתי התקפי הזעם נובעים מחרדה למקומה במשפחה בעקבות הולדת האחות .זו חרדה למעמד. תשדלו להגיב , באיפוק בלי הרבה רגש ובלי הרבה אמפטיה אבל גם בלי להעניש.
היי עשיתי היום ספירת דם לקטנה שלי בת 10 חודשים.
האחות היתה מקסימה ודיברה אל הילדה כל הזמן והיא פשוט לא בכתה רק הסתכלה עליה. פעמים שעברו שעשינו היא ממש בכתה. וכשהיא נופלת או מקבלת מכה היא כן בוכה. לא מוזר שהיא לא בכתה? קרה למישהי?
ממליגה שלום

הכל בסדר יש לך ילדה מקסימה ומפותחת הייטב
בני בן 10 חודשים בעוד שבוע ואני מאוד מודאגת (מתנצלת על האורך אבל אני ממש מודאגת).

נולד בשבוע 38+0

הוא לא מגיב לשמו (אנחנו די בטוחים שהתחיל להגיב סביב 7 חודשים אך כעת כמעט ולא מגיב), אומר בה, גה, אה-אה, לא אומר בה-בה-בה, גה-גה-גה ושאר הברות חוזרות פרט לאה-אה-אה.

לא עושה ביי ביי, לא כפיים למרות שאני מנסה ללמד אותו כל הזמן.

לאחרונה התחיל להקיש 2 פריטים אחד בשני כשמחזיק בהם.

מושיט ידיים שירימו אותו וגם יודע "לבוא" כשמושיטים אליו ידיים.

מאוד אוהב להיות בחברת אנשים אבל לא מוכן לשחק לבד לרוב, לרוב רוצה להיות על הידיים.

מזהה אותנו ושמח לראןת אותנו לרוב (אבל לפעמים מתעלם). לוקח לן זמן להפתח לאנשים חדשים. תמיד מסתכל בחשדנות ואחרי שנפתח מחייך וצוחק

מתרגז מאוד בקלות, צועק חזק כשמשהו לא לרוחו גם כשמתעלמים לא מוותר. שמתי לב שגם נהנה לצעוק גם כשהוא רגוע (נראה כאילו משחק עם קולו)

מבחינת קשר עין -יוצר קשר עין עם אנשים פרט למקרים בהם מחזירים אותו על הידים קרוב ומנסים ליצור קשר עין אז הוא מסיט מבט ומסתכל הצידה

מוטורית: התהפך בטן גב בגיל 5.5 חודשים, גב בטן בגיל 6.5 חודשים. מגיל 7 חודשים לערך זחל אחורה והסתובב סביב צירו. עלה על 6 בגיל 8 חודשים ובגיל 8.5 חודשים התיישב לבד (התיישב לפני שזחל).

התחיל לזחול על 6 לפני כשבוע (בגיל 9.5 חודשים), לא זחל קדימה על גחון. מגיל 9.5 חודשים נעמד עם תמיכה ואפילו מנסה כבר לשעות צעדים כשנשען על שולחן

היינו אצל רופא הילדים בגיל 9 חודשים והוא הפנה אותנו לפיזיותרפיה אבל רק כי ביקשנו, מבחינתו הכל היה נראה תקין, אמר שיש תינוקות שלא זוחלים אבל רק בגלל שביקשנו נתן הפניה. מעבר לזה אמר שאין צורך בשום טיפול ושהילד מפותח היטב, לא התרגש מכל מה שתיארתי לעיל

אשמח לתגובה האם באמת הכל תקין או שיש מקום לדאגה?

תודה רבה מראש ומתנצלת שוב על האורך
 
ממליגה
12:04 25.11.15
אמא שלום

נראה לי תקין.
דר' שלום רב, שאלה בבקשה, בתי הביאה את התינוק אלי בערב בשמונה שבדר"כ הוא ישן מ-8 עד 6 בבוקר. הוא התעורר בהעברה ובנוסף יש לי כלב שנובח איימים בבית ומהנביחה מאד נבהל הרגשנו שהגוף שלה קפץ כנראה מהבהלה. לאחר דקה הוא גיהק (שיהק) כ-10 דקות. כשלקחו אותו אחרי 3 שעות והעבירו אותו לאוטו גם גיהק. בבוקר גם גיהק ובצהריים. בדרך כלל הוא מגהק אבל לעיתים רחוקות. האם הגיהוק הצפוץ נבע מהבהלה מהכלב או שהפריעו לי בשינה והוא התעורר? האם זה מסוכן? או שאין קשר למקרה שכתבתי לגיהוק של תינוקות. האם תינוקות מגהקים הרבה? תודה רבה מראש,,, דליה
שלום,
בני בן 6 חודשים נולד לאחר הריון סבוך במיוחד.. ומתוח במיוחד בו הייתי בשמירת הריון קפדנית 8 חודשיים רצופים ועברתי ים של בדיקות.
הוא ילד בריא ומופתח מעבר לגילו (כבר זוחל, ממלמל..). הוא רגיש במיוחד (לדעתי) ושם לב לדקויות למשל, מכל הבגד שם לב לכפתור הכי קטן.
אורח החיים שאנחנו מנהלים לא פשוט. מתניידים הרבה בין הצפון למרכז. בכך שבמרכז אין לנו מעגל חברתי ובצפון משפחה וחברים. אני עדיין בחופשת לידה (הארכתי) בכך שיוצא שאם אנחנו במרכז שבועיים אז הוא לא נחשף לאינטראקציה עם זרים ואם אחר כך נהיה בצפון שבוע אז יהיה מוצף בסבים וסבות, קרובי משפחה וחברים.
לאחרונה הוא מתפרץ כשזר מתקרב אליו (אפילו הסבים). הוא בוכה הרבה ובכלל הוא התחיל לבכות הרבה גם אחרי שחוזרים מהצפון וההצפה כבר איננה. נהיה רגיש במיוחד רוצה כל הזמן להיות על הידיים, בתנוחה מסויימת..ואם מחליפים תנוחה מתפרץ בבכי שיכול להימשך שעה עד שעה וחצי רצוף.
מאז שנולד הוא ער יותר בלילה בכך שיוצא שלא יושן לפני 5 בבוקר בדרך כלל. זה גם מאוד מקשה עלינו.
הוא גם מסרב לשחק לבד ונדיר מאוד שהוא על השטיח לבד (בעודי עדיין בחדר) ומשחק כמה דקות ללא היותי צמודה ממש אליו.
לפעמים אם מכבים האור למשל בהיותי חצי ישן ויונק מפסיק לינוק ויכול להתפרץ בבכי ובהתקף עצבים קשה. הרגישות שלו והרצון שלו להיות צמוד אליי או לאבא שלו כל הזמן מקשה עליינו מאוד.
בנוסף אני לא מצילחה להכניס אותו לשגרה של שינה ואוכל. התחושה שלי שהוא רגיש ואנחנו מקשים עליו במעברים שעושים. מה ניתן לעשות להרגיעו והאם באמת מעברים כגון המתוארים משפיעים על תינוקות בגיל הזה ? מה עדיף לנסות לחשוף אותו יותר לאנשים או להימנע ממפגש??

תודה
שלום אמא צעירה
ילדך כנראה רגיש באופן מיוחד לשינויים ולפרטים קטנים כתוצאה מזה הוא זקוק לקרבה תמידית שלכם כל הזמן. אני מציע להיות אתו כמה שיותר ביחד בלילה ביום אפילו במנשא קשור אליכם.כן לחשוף אותו לאנשים אבל לא ללחוץ עליו להתקרב אליהם. זה יקח זמן עד שהרגישות הזאת תרד. לתת לו אווירה רגועה כל הזמן ,לא לצעוק עליו בכלל, לעשות אתו הרבה דברים שקשורים למגע ותחושות פיזיות.לתת לו בובה רכה.
השיוניים הרבים בין הצפון למרכז מקשים עליו להרגיש נינוח ובטוח.
 
רבקה
16:47 14.11.15
מבקשת לברר
ילדתי בת שנה ושבעה חודשים לא מדברת בכלל רק אמא אבא בקושי
שומעת מצוין מבינה מצוין מבצעת הוראות
האם עלי לדאוג
תודה
 
ד''ר אורה רבר  
12:48 15.11.15
שלום לך אימא יקרה
לא לדאוג תעודדי : הקריאי סיפורים, דברי אליה, הראי לה חפצים ונקבי בשמם
תני משימות לביצוע כמו למשל: " תרימי בבקשה את המוצץ מהרצפה"
תעזרי לאימא לנקות את מה שנשפך". תביאי את הספר מהשולחן". ראי שאכן היא מבינה ומבצעת.חכי בסבלנות לכול ילד קצב התפתחות משו.
בהצלחה אורה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  139  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
הורים   הורות   הורים לתינוקות   תינוק   הגיל הרך   קשיי דיבור   גמילה מחיתולים   יעוץ התפתחותי
RSS RSS פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות