בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תמיכה נפשית, פסיכולוגיה»פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות

פורום הורים לתינוקות, עוסק בנושאים: גידול תינוקות, הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, תינוקות, יעוץ להורים, יעוץ התפתחותי.
מנהלי פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות:
ד''ר אורה רבר
לפרטים נוספים
טובי פלד
לפרטים נוספים
היי עשיתי היום ספירת דם לקטנה שלי בת 10 חודשים.
האחות היתה מקסימה ודיברה אל הילדה כל הזמן והיא פשוט לא בכתה רק הסתכלה עליה. פעמים שעברו שעשינו היא ממש בכתה. וכשהיא נופלת או מקבלת מכה היא כן בוכה. לא מוזר שהיא לא בכתה? קרה למישהי?
ממליגה שלום

הכל בסדר יש לך ילדה מקסימה ומפותחת הייטב
בני בן 10 חודשים בעוד שבוע ואני מאוד מודאגת (מתנצלת על האורך אבל אני ממש מודאגת).

נולד בשבוע 38+0

הוא לא מגיב לשמו (אנחנו די בטוחים שהתחיל להגיב סביב 7 חודשים אך כעת כמעט ולא מגיב), אומר בה, גה, אה-אה, לא אומר בה-בה-בה, גה-גה-גה ושאר הברות חוזרות פרט לאה-אה-אה.

לא עושה ביי ביי, לא כפיים למרות שאני מנסה ללמד אותו כל הזמן.

לאחרונה התחיל להקיש 2 פריטים אחד בשני כשמחזיק בהם.

מושיט ידיים שירימו אותו וגם יודע "לבוא" כשמושיטים אליו ידיים.

מאוד אוהב להיות בחברת אנשים אבל לא מוכן לשחק לבד לרוב, לרוב רוצה להיות על הידיים.

מזהה אותנו ושמח לראןת אותנו לרוב (אבל לפעמים מתעלם). לוקח לן זמן להפתח לאנשים חדשים. תמיד מסתכל בחשדנות ואחרי שנפתח מחייך וצוחק

מתרגז מאוד בקלות, צועק חזק כשמשהו לא לרוחו גם כשמתעלמים לא מוותר. שמתי לב שגם נהנה לצעוק גם כשהוא רגוע (נראה כאילו משחק עם קולו)

מבחינת קשר עין -יוצר קשר עין עם אנשים פרט למקרים בהם מחזירים אותו על הידים קרוב ומנסים ליצור קשר עין אז הוא מסיט מבט ומסתכל הצידה

מוטורית: התהפך בטן גב בגיל 5.5 חודשים, גב בטן בגיל 6.5 חודשים. מגיל 7 חודשים לערך זחל אחורה והסתובב סביב צירו. עלה על 6 בגיל 8 חודשים ובגיל 8.5 חודשים התיישב לבד (התיישב לפני שזחל).

התחיל לזחול על 6 לפני כשבוע (בגיל 9.5 חודשים), לא זחל קדימה על גחון. מגיל 9.5 חודשים נעמד עם תמיכה ואפילו מנסה כבר לשעות צעדים כשנשען על שולחן

היינו אצל רופא הילדים בגיל 9 חודשים והוא הפנה אותנו לפיזיותרפיה אבל רק כי ביקשנו, מבחינתו הכל היה נראה תקין, אמר שיש תינוקות שלא זוחלים אבל רק בגלל שביקשנו נתן הפניה. מעבר לזה אמר שאין צורך בשום טיפול ושהילד מפותח היטב, לא התרגש מכל מה שתיארתי לעיל

אשמח לתגובה האם באמת הכל תקין או שיש מקום לדאגה?

תודה רבה מראש ומתנצלת שוב על האורך
 
ממליגה
12:04 25.11.15
אמא שלום

נראה לי תקין.
דר' שלום רב, שאלה בבקשה, בתי הביאה את התינוק אלי בערב בשמונה שבדר"כ הוא ישן מ-8 עד 6 בבוקר. הוא התעורר בהעברה ובנוסף יש לי כלב שנובח איימים בבית ומהנביחה מאד נבהל הרגשנו שהגוף שלה קפץ כנראה מהבהלה. לאחר דקה הוא גיהק (שיהק) כ-10 דקות. כשלקחו אותו אחרי 3 שעות והעבירו אותו לאוטו גם גיהק. בבוקר גם גיהק ובצהריים. בדרך כלל הוא מגהק אבל לעיתים רחוקות. האם הגיהוק הצפוץ נבע מהבהלה מהכלב או שהפריעו לי בשינה והוא התעורר? האם זה מסוכן? או שאין קשר למקרה שכתבתי לגיהוק של תינוקות. האם תינוקות מגהקים הרבה? תודה רבה מראש,,, דליה
שלום,
בני בן 6 חודשים נולד לאחר הריון סבוך במיוחד.. ומתוח במיוחד בו הייתי בשמירת הריון קפדנית 8 חודשיים רצופים ועברתי ים של בדיקות.
הוא ילד בריא ומופתח מעבר לגילו (כבר זוחל, ממלמל..). הוא רגיש במיוחד (לדעתי) ושם לב לדקויות למשל, מכל הבגד שם לב לכפתור הכי קטן.
אורח החיים שאנחנו מנהלים לא פשוט. מתניידים הרבה בין הצפון למרכז. בכך שבמרכז אין לנו מעגל חברתי ובצפון משפחה וחברים. אני עדיין בחופשת לידה (הארכתי) בכך שיוצא שאם אנחנו במרכז שבועיים אז הוא לא נחשף לאינטראקציה עם זרים ואם אחר כך נהיה בצפון שבוע אז יהיה מוצף בסבים וסבות, קרובי משפחה וחברים.
לאחרונה הוא מתפרץ כשזר מתקרב אליו (אפילו הסבים). הוא בוכה הרבה ובכלל הוא התחיל לבכות הרבה גם אחרי שחוזרים מהצפון וההצפה כבר איננה. נהיה רגיש במיוחד רוצה כל הזמן להיות על הידיים, בתנוחה מסויימת..ואם מחליפים תנוחה מתפרץ בבכי שיכול להימשך שעה עד שעה וחצי רצוף.
מאז שנולד הוא ער יותר בלילה בכך שיוצא שלא יושן לפני 5 בבוקר בדרך כלל. זה גם מאוד מקשה עלינו.
הוא גם מסרב לשחק לבד ונדיר מאוד שהוא על השטיח לבד (בעודי עדיין בחדר) ומשחק כמה דקות ללא היותי צמודה ממש אליו.
לפעמים אם מכבים האור למשל בהיותי חצי ישן ויונק מפסיק לינוק ויכול להתפרץ בבכי ובהתקף עצבים קשה. הרגישות שלו והרצון שלו להיות צמוד אליי או לאבא שלו כל הזמן מקשה עליינו מאוד.
בנוסף אני לא מצילחה להכניס אותו לשגרה של שינה ואוכל. התחושה שלי שהוא רגיש ואנחנו מקשים עליו במעברים שעושים. מה ניתן לעשות להרגיעו והאם באמת מעברים כגון המתוארים משפיעים על תינוקות בגיל הזה ? מה עדיף לנסות לחשוף אותו יותר לאנשים או להימנע ממפגש??

תודה
שלום אמא צעירה
ילדך כנראה רגיש באופן מיוחד לשינויים ולפרטים קטנים כתוצאה מזה הוא זקוק לקרבה תמידית שלכם כל הזמן. אני מציע להיות אתו כמה שיותר ביחד בלילה ביום אפילו במנשא קשור אליכם.כן לחשוף אותו לאנשים אבל לא ללחוץ עליו להתקרב אליהם. זה יקח זמן עד שהרגישות הזאת תרד. לתת לו אווירה רגועה כל הזמן ,לא לצעוק עליו בכלל, לעשות אתו הרבה דברים שקשורים למגע ותחושות פיזיות.לתת לו בובה רכה.
השיוניים הרבים בין הצפון למרכז מקשים עליו להרגיש נינוח ובטוח.
 
רבקה
16:47 14.11.15
מבקשת לברר
ילדתי בת שנה ושבעה חודשים לא מדברת בכלל רק אמא אבא בקושי
שומעת מצוין מבינה מצוין מבצעת הוראות
האם עלי לדאוג
תודה
 
ד''ר אורה רבר  
12:48 15.11.15
שלום לך אימא יקרה
לא לדאוג תעודדי : הקריאי סיפורים, דברי אליה, הראי לה חפצים ונקבי בשמם
תני משימות לביצוע כמו למשל: " תרימי בבקשה את המוצץ מהרצפה"
תעזרי לאימא לנקות את מה שנשפך". תביאי את הספר מהשולחן". ראי שאכן היא מבינה ומבצעת.חכי בסבלנות לכול ילד קצב התפתחות משו.
בהצלחה אורה
שלום . יש לי ילד מקסים ופיקח בן 3 וחודשים אבל אני שמה לב שהוא מאוד מפחד מדברים חדשים או משינויים וגם מאוד בישן. דוגמאות לכך:הגמילה -הוא נגמל מפיפי כבר לפני חמישה חודשים גם יום וגם לילה אך מתעקש על חיתול בזמן שהוא מטיל צואה . ניסינו להסביר לו באמצעות סיפורים . זריקת הצואה לשירותים ועוד אך עדין מתעקש מאוד . בזמן האחרון אף הוא במצב של עצירות מכיון שאמרתי לו שיש לו פצעונים קטנים בטוסיק כי הוא עם חיתול ולא עושה את צרכיו באסלה. אמרתי פעם אחת והוא לא עוזב את זה .גם כעת שאני מנסה לשכנע אותו ולהסביר לו אחרת שנחליף מיד את החיתול ולא יהיה פצעונים הוא אינו מוכן לעשות אך מתלונן על כאבי בטן חזקים . דוגמא נוספת לפחד שלו משינוים זה הצגה שדיברנו עליה רבות שנלך לראות ואף קנינו את הספר במיוחד להצגה הוא מאוד רצה ללכת אך כשהגענו התחיל לבכות והתעקש שאינו רוצה להכנס לאולם ולמרות ניסיונות שכנועים רבים הדבר לא עזר ולא נכנסנו להצגה הוא טען שלא רוצה להכנס והגיב בלחץ ובכי . אני מאוד מוטרדת ולא יודעת אם זה נורמטיבי או משהו שדרוש טיפול .אשמח לעזרה וייעוץ.תודה עינת
שלום עינת
זו רמת חרדה גבוהה מהרגיל .צריכים להיות סבלנים אתו למרות שבמקרים מסוימים .
צריך יותר הדרכה ופעילות. יכול להיות שאתם צריכים יעוץ יותר ממוקד
 
אמא צעירה
00:55 22.10.15
שלום
הילדה שלי בת שנתיים וחודשיים ומזה יומים לאחר שעת הסיפור ובחיבוק לפני השינה היא מתחכחת בנו ומשמיעה אנחות, כששאלתי אותה בעדינות מה היא עושה היא החלה לצחוק. האם מדובר בהתנהגות בעייתית שמקורה בפגיעה מינית כלשהי שהיא חוותה או שמא בשלב התפתחותי (דוגמת אוננות)?. יצוין כי אין שינוי בהתנהגות שלה, הילדה מאושרת שמחה משחקת ומשתוללת... גם הגננת לא רואה שינוי בהתנהגות. ככל שלא מדובר בשלב התפתחותי אודה ליעוץ למי לפנות?. לתשובתכן המהירה אודה.
 
טובי פלד  
08:49 22.10.15
שלום רב
זו אוננות .,טבעי נורמלי
אין לך מה לדאוג
 
אמא צעירה
10:08 22.10.15
תודה. הפכת אמא היסטרית לרגועה ... טוב רק קצת רגועה:).
 
אלה
11:47 20.10.15
שלום, אני אמא לתאומים בני 10 חודשים. בחודש האחרון אחד התאומים התחיל למשוך בשיער לאח שלו. בהתחלה אמרתי לו ",אסור" והוספתי תעשה לו "טובה" (תלטף..), אך כל פעם שאני אומרת לו "אסור" הוא שוב בכוונה מושך בשיער ואחיו בוכה כל הזמן אז הפסקתי להגיד לו ובמקום אני לוקחת אותו משם או מפסיקה את זה. יש לציין שכאשר הוא מושך לי או לסבתא בשיער אני אומרת אסור באסרטיביות. אני מטפלת בהם בבית, הם עדיין לא בגן. יש גם לציין כי אחיו רק בוכה ובורח ממנו. כיצד עלי לפעול ומה יהיה בגן אם ילדים אחרים ימשכו לו בשיער והוא בורח ולא מגיב או מחזיר?
 
טובי פלד  
19:07 20.10.15
שלום אלה
תלמדי את האח להחזיר . אחד יותר תוקפן מהשני.תלמדי אותו להגן על עצמו ולאט לאט הוא ילמד. בהצלחה
 
אלה
20:15 20.10.15
מה הכוונה ללמד אותו "להחזיר"? ללמד אותו למשוך בשיער? איזה כלים אני יכולה לתת לתינוק בן 10 חודשים?
 
טובי פלד  
00:05 21.10.15
שלום אלה
את עושה בסדר גמור שאת מרחיקה את המושך את יכולה לומר לו בתקיפות רבה לא למשוך. ולזה שמושכים לו את השיער את יכולה ללמד למשוך בחזרה או לדחוף אותו. העיקר שיגיב.
היי,

התינוק שלנו בן 4 חודשים היה מתקלח עד עכשיו באמבטית גיגית לתינוקות עם מושב דפני ומעמד והיה נהנה מאוד.
בסוף השבוע נסענו לבית מלון ולא יכולנו לקחת את האמבטיה איתנו ברכב.
במלון חשבנו לשים את המושב דפני שנדבק בתוך האמבטיה בחדר רחצה ולהושיב את התינוק ולשטוף אותו באמבטיה עם הברז .
ברגע שהושבנו אותו במושב ופתחנו את הברז הוא כנראה נבהל מאוד והתחיל לצרוח צרחות איומות שלא הכרנו קודם.
מאז עברו כבר כמה ימים ובכל פעם שאנחנו מנסים לקלח אותו באמבטיה הרגילה שלו הוא לא מפסיק לבכות ולצרוח וכנראה קיבל איזה שהוא "טראומה" מהמקלחת במלון וגם אם אנחנו רק שמים לו אפילו קצת מים עוד לפני שמכניסים אותו לאמבטיה הוא כבר מתחיל לבכות..
מה ניתן לעשות? ואיך ניתן לטפל בזה? האם לקלח רגיל ולתת לו להמשיך לבכות עד אשר יבין שזה לא עושה כלום?או אולי לחלופין לנסות ולהימנע מהמקלחת כדי שאולי
" ישכח" ממה שקרה?

אודה לעזרה דחופה בנושא,

מאיר
שלום מאיר
חכה כמה ימים ואז תקלח
 
שיר
21:57 13.10.15
בתי ילדה לפני 10 ימים בן. בהריון התגלה אצלה תת בלוטת התריס והצטרכה לקחת כדורים לבלוטת התריס.
שאלה- היות והיא ממשיכה לקחת את הכדור של בלוטת התריס, האם זה עובר לתינוק בהנקה?
ומהן ההשפעות/השלכות לכך?
 
טובי פלד  
11:41 14.10.15
זאת שאלה לרופא .
 
טלי
15:24 11.10.15
שלום, בני בן שנה וחצי,נשארתי לגדל אותו בבית מוך אידיאולוגיה שבשנות החיים הראשונות תינוק זקוק לאימו, לחום, אהבה ויחס אישי אשר מקנים לו בטחון בהמשך החיים. לעצם העניין, בני חכם וסקרן, כל צעצוע התפתחות, כמו פאזלים למשל המותאמים לגילו, בדקה הראשונה מתלהב, אך ממצה מהר(מקדיש למשחק לכל היותר 5 דקות), ועובר הלאה. גם משחקים כמו לגו או קוביות עץ שניתן לשחק בהם קצת יותר מכמה דקות בגילו, וגם כשיושבים לשחק איתו בין אם אני או הסבא והסבתא או הדודים....הוא פשוט לא מסוגל לשבת יותר מכמה דקות. הוא מאוד פעלתן, מעדיף סתם לרוץ בבית, לחטט במגירות,בארונות, וגם את זה אני כמובן מאפשרת. אך מפריע לי שהיכולת שלו לשבת למשך זמן קטנה. גם ניסיתי משחקים המותאמים לגיל מעט יותר גדול(שנתיים), אך זה אתגר רב בשבילו והוא זונח אותם. אוסיף ואומר, שמאוד קשה להרדים אותו בצהריים ובערב. קשה לו להכנס לרוגע ולשינה, אלא אם כן, אני ישנה לידו במיטה שלי ו"נאבקת" בו, כי הוא מנסה לברוח ולרדת מהמיטה ואני מרימה אותו חזרה, ככה כמה פעמים עד שנרדם, אז אני מעבירה אותו למיטתו, וכל לילה הוא מתעורר באמצע הלילה כדי שנעביר אותו למיטתנו בחזרה. במהלך היום ישן בממוצע שעתיים ובלילה כ 9 שעות. אציין שהוא ילד מקסים, חייכן, חם אוהב ואהוב, וחכם ולכן גם מאוד עקשן ודעתן. אני באמת מאפשרת לו להתנסות בהרבה דברים וכמעט לא אומרת לו "לא" (למעט דברים מסוכנים), כי אז זה הופך למסכת בכי מתישה. אנחנו מטיילים, משחקים בגינות שעשועים, ועם עוד ילדים. משתמע אולי שקשה לי להתמודד מולו, אך גם כשניסיתי להרדים אותו במיטתו, הוא בוכה וצורח וקם עשרות פעמים, וגם כשיש דברים שהוא לא יכול לקבל (כמו עוד עוגה, כמו לשחק עם משקפיי ראייה, טלפון וכו') ועד שאני אומרת לו כבר לא, בסוף נאלצת לוותר כי קשה לי לתת לו לבכות וכי הוא לא מתייאש. אשמח לשמוע דעה מקצועית בהתמודדות בעיקר מול הנושא של אורך משחק, ומול הצבת גבולות ועמידה בהם אל מול ההתנגדויות של התינוק.
תודה!
 
טובי פלד  
08:07 12.10.15
שלום טלי
אשתדל לענות לך בהמשך בהרחבה אולם בשלב ראשון אני חושב שהילד שלך בסדר.
לך ולבן זוגך כנראה יש קושי לשים לו גבולות. תתחילי עם השינה .איך הוא משחק עם ילדים אחרים בני גילו.?
 
טלי
10:49 12.10.15
תודה על המענה, כשאנחנו יוצאים לג'ימבורי/לגינת המשחקים, הוא מתחבר לילדים גדולים יותר (גילאי 3-4), אוהב לצפות בהם משחקים ואז מחקה אותם, הוא ניגש אליהם, מנסה לשחק איתם "תופסת" למשל או לבעוט בכדור....
עם הילדים בני גילו (שנה - שנה וחצי) פחות מתחבר, הוא יכול לחייך אליהם, אך לא לשחק איתם.
כשבאים אליו הביתה, (בד"כ הילדה של השכנים בת 4), הוא ניגש ישר לארונית המשחקים שלו, החברה מוציאה לו משחקים, והוא יותר עסוק בחלטוף לה צעצועים, הרבה פעמים מרביץ לה עם צעצועים (הוא לא עושה זאת בד"כ לילדים שאינו מכיר).
 
טובי פלד  
11:41 14.10.15
שלום טלי
צריך לשים לו גבולות ברורים ועקביים בכל דבר ולא לוותר. אם אתם לא מסוגלים לעשות זאת לבד כדאי מאד ללכת לייעוץ. פעם אחת תספיק. איפה שהוא מרגיש חזק הוא תוקפן איפה שהוא מרגיש לא חזק הוא נמנע .
תתחילו לעשות זאת כדי שלא תיתפתח בעיית התנהגות בהמשך. בהצלחה
 
חוה
10:12 11.10.15
בוקר טוב. בני בן השנתיים התחיל עם התקפות זעם. משהו קטן שלא מסתדר גורר בכי ,מכות צעקות כגון אמא תלך. אני ממש מרגישה חוסר אונים כי זה קורה הרבה. מה עושים?
 
טובי פלד  
08:09 12.10.15
שלום חווה
הגיבי בשקט בלי לדבר הרבה אל תתני לו להרביץ לך . החזיקי אותו בידיים ותני לזה לעבור בשקט.
יש לי ילד בן 4 שלא מוכן לגזור ציפורניים. ולא עוזר הפתעות ושכנועים. ואני ממש לא מכאיבה לו. אבל אין ברירה אי אפשר לגדל ציפורניים ארוכות ושחורות.
 
טובי פלד  
07:25 05.10.15
הי שירי זו תגובה של פחד. אם תמשיכי לפעול בנחישות זה יעבור. אפשר לשחק אתו משחקים בנושא הזה .כמו לגזור דברים לתת לו לגזור לךצפרניים.בהצלחה
 
צליל
23:21 25.09.15
שלום הבן שלי בן שנתיים ועשרה חודשים, שבכלי ילד טוב אבל לפעמים חוטף מן כעס לא נשלט יכול לעלות על שולחן לצרוח לזרוק דברים מה שלא עושה כלום לא עוזר, חיבוק נישוק ואפילו הגבהת קול , אין לו בושה גם לתת סטירה לבני דודיו דבר שלא היה בעבר(אני גרושה 10 חודשים, הבא לא מגיע כפי שקבעו אולי זה גם אחת הבעיות אשמח לעזרה תודה)
 
טובי פלד  
00:50 26.09.15
שלום צליל.תורידי אותו מהשולחן ותחבקי אותו חזק עד שירגע.בלי לדבר
 
טובי פלד  
07:21 05.10.15
שלום רב.התפרצויות כעס הן תוצאה של תיסכול. יתכן וגם העובדה שהיחסים בביית התערערו גורמת לכך. יש בזה גם מרכיב תורשתי. אם זה אפשרי כזה קורה לחבק אותו חזק שלא יוכל לזוז לתת לו לצעוק ולחזור על המשפט יהיה בסדר.חוץ מזה צריך לדבר אתו קודם בצורה מסודרת.בהמשך כדאי שתלכי יחד אתו לייעוץ. בהצלחה.בטיפול הנכון זה יעבור מהר
 
אנונימית
14:16 07.09.15
היי אני אמא לשני פעוטות האחד בן שנה וחודש והשני בן שנתיים וחצי. הגדול, בן השנתיים וחצי מתנהג באלימות כלפי אחיו הקטן ולעיתים גם כלפיי וכלפי בעלי. אנחנו כמובן מסבירים לו ומחנכים אך זה לא עוזר, הבנו שהתפרצויות האלימות האלו נובעות מקנאה לקטן וגם ניתן לראות זאת בבירור לאור כך שהגדול מחקה את הקטן במצבים מסוימים וכדי לזכות בעוד יחס. השאלה היא מה עושים? כיצד ניתן להתנהג איתו? כיצד ניתן לתת לו להרגיש שהוא חשוב מאוד עבורנו בדיוק כמו הקטן אך עם זאת לא לגרוע מהקטן יחס...? המצב הזה קשה לנו מאוד לאור העובדה שהאלימות שלו כלפי הקטן מאוד רצינית, אם אנחנו לא מסתכלים לרגע הוא עלול לפגוע בו באמת בצורה רצינית.... אז... מה ניתן לעשות? מה מומלץ לעשות? והאם זה תקין ?
 
טובי פלד  
17:40 25.09.15
שלום רב
התנהגות אלימה בין שני בנים היא יותר תדירה בגלל התחרותיות והתוקפנות האופיניות לזכרים. עליכם להשגיח כמובן של יגרם נזק פיזי לאחד מהם ובמידת האפשר ליצור פעילויות שונות לכל אחד. תנסו לתת לגדול הרבה חיזוקים וגם אחריות ,זה יפחית את התוקפנות שלו
 
מיה
19:33 09.09.15
היי אשמח לעזרה..שמתי את ביתי בת השנה פעם ראשונה במסגרת ב1/9 ..היתה איתי שנה בבית...היומיים הראשונים היו בסדר ואז ביום השלישי הפסיקה לאכול ולשתות בגן ולא מוכנה לשחק עם הילדים..היא רוב הזמן בלול עם הכרית שלה ובוכה כל היום לפרקים...הגננות טוענות שמנסות הכל אבל היא פשוט לא רוצה...אני אוספת אותה כל יום ב12 בצהרים על מנת שתסתגל לאט לאט אבל בנתיים אין התקדמות...שאני באה לקחת אותה היא כן מוכנה לאכול אומנם מעט אבל אוכלת ושותה רק איתי ולידי וכשאני הולכת שוב מתחיל המרד בלי מים ושתייה וכל הזמן בוכה...קשה לי נורא ואני לא רואה אור בקצה המנהרה...מה לעשות להוציא אותה או לחכות עוד קצת? האם זה יכול לגרום לה נזק שהיא כל היום בוכה ומחכה לי?? בבית היא מאוד פעילה וחייכנית ואוהבת חברה ובמיוחד לאכול! אבל בגן פתאום נהיית אחרת וקשה לי עם זה...רוב הילדים הסתגלו והיא עדיין לא מוכנה לעשות כלום חוץ מלבכות
 
טובי פלד  
17:36 25.09.15
שלום מיה
ראשית לא יגרם לילדה נזק כי היא נמצאת אתכם כל יום משעה 12 . אם את רוצה ויכולה את יכולה להיות אתה גן קצת יותר זמן. אם לא תמשיכי כך והיא תסתגל גם כך .סך הכל את מעניקה לה מסגרת יציבה .רוב היום והלילה היא נמצאת אתכם.
בהצלחה
בקשר להכנסה למסגרת. פעם שהיו בשבט אז היו עשרה מטפלים לילד. והיום בפעוטונים זה 10 ילדים למטפלת. יש מסגרות טובות ויש מזניחות. ממאמרים שסקרתי עולה שהזמן הכי טוב להכניס ילד למסגרת זה שהוא הולך בכוחות עצמו. לפני זה מסגרת של 2-3תינוקות מתאימה. בכלל ילד עד גיל שנתיים מרוכז בעצמו ולא משחק עם ילדים. האמירה שלך שילד שיהיה עם אמא שנתיים יהיה צר עולמו כמו כמטפל היא אמירה קיצונית למדי. בעצם אתה אומר שכל אמא כזו היא צרת אופקים.
שירה שלום
אין ביננו מחלוקת . מסגרת גידול אחרת מאשר אמא מגדלת לבד יכולה להיות 2-3 ילדים . התקן אני חושב, הוא חמישה ילדים למטפלת.
כשילד שלא הולך עדיין נמצא עם ילדים אחרים הוא מקשיב רואה ונוגע בהם כך הוא לומד ומפתח מיומנויות תיקשורתיות טוב יותר מאשר עם אדם אחד בלבד לא משנה כמה האדם הזה אוהב אותו.
שנה טובה והמשך לימוד
היי שמי מיה ויש לי תינוקת מקסימה בת 10 חודשים...עד עכשיו הייתי איתה בהית ועכשיו אני אמורה לחזור לעבודה השאלה שלי האם זה פוגע בילדה שאני מכניסה אותה למסגרת בגיל שנה? אני מכננת בספטמבר להכניס...ומה הגיל האולטמטיבי להכניס למסגרת ומה עדיף משפחתון או מעון בגיל שנה? נורא קשה לי שהיא לא תקבל יחס אישי ואני ממש מצוברחת ומבולבלת לא יודעת מה לעשות....אשמח למענה
 
טובי פלד  
05:09 10.07.15
שלום מיה הרגש שאת מרגישה הוא טבעי ונורמלי כי אמא רוצה באופן טבעי להגן על התינוק
ולהיות איתו. . יש יתרונות גדולים לכך שהילד יגדל עם ילדים אחרים . הוא לא צריך כל הזמן תשומת לב אישית ממבוגר . הוא צריך יותר קשר עם בני גילו .ילמד ויתפתח לא פחות טוב מאשר איתך באופן בלעדי. לדעתי עדיף בגיל הזה משפחתון. כל עוד המסגרת טובה ובטוחה הוא יתפתח טוב.
את חרדה מהנטישה שלך . הקושי הוא שלך והילד שלך לא ניזוק ,להיפך הוא מקבל אפשרויות למידה שאת באופן אישי לא יכולה לתת לו.
בהצלחה
 
מיה
19:58 14.07.15
היי טובי תודה על המענה...אני מכניסה אותה בגיל שנה בספטמבר למעון עם 20 ילדים ו4 מטפלות...האם זה גרוע?והאם יכול לפגוע בילדה או בהתפתחות שלה? לא מצאתי משפחתון טוב
 
טובי פלד  
13:17 27.07.15
זה בסדר . לא יפגע . תנסי להפחית את החרדות שלך עצמך
 
ליאור
22:26 23.09.15
שכל הצרכים של הבת שלה ייענו? היא ממש תינוקת. בגיל הזה היא צריכה שיחליפו לה בזמן. שייתנו לה אוכל. שהיא תישן בזמן. שהיא תקבל כמות גירויים. ושלא נדבר על מחלות שנדבקים אחת מהשני במהירות. 20 ילדים זה כבר ממש גן.
 
טובי פלד  
23:09 23.09.15
שלום רב
במשפחתון הילדה לומדת מאחרים שומעת דברים שונים אי אפשר להזיק לה או לפגוע בה. ככל שתהיהמודם יותר עם ילדים אחרים כך תתפתח טוב יותר ותחווה פחות את החרדות המיותרות של האמא.שיהיה בהצלחה
ונדרשת התייחסות יותר אישית לצרכים של.התינוק. כבר ראיתי תינוקות שהסתובבו במעונות עם טיטול רטוב הרבה זמן ותינוקות רעבים שאין מי שיאכיל אותם בזמן. ובהחלט אמא צריכה לדאוג שהאוצר שלה לא יוזנח. הגישה שלך נגד אמהות היא אגרסיבית ופוגענית. אתה בא ממקום שמייצג את המערכת ושיקוליה וכנראה בגלל זה תשובותיך הן כאלה.
שירה היקרה
הגישה שלי לגידול ילדים מבוססת על הטבע האנושי והאבולוציה . היא בטח לא פוגענית באמהות .אני חושב שהגנת ייתר של הורים ולא משנה באיזה גיל מחלישה את הילדים ולא מחזקת אותם .הגנת יתר נובעת מחרדות הוריות מוגזמות. ובסופו של דבר גורמת לילדים לגדול ולהיות פחות עצמאיים ובוגרים. הגנת היתר מונעת מהורים לפתח את עצמם ואת הקריירה שלהם.
היא גורמת להורים לדאגנות אין סופית ולויתור על האושר שלהם.
שירה היקרה
הגישה שלי לגידול ילדים מבוססת על הטבע האנושי והאבולוציה . היא בטח לא פוגענית באמהות .אני חושב שהגנת ייתר של הורים ולא משנה באיזה גיל מחלישה את הילדים ולא מחזקת אותם .הגנת יתר נובעת מחרדות הוריות מוגזמות. ובסופו של דבר גורמת לילדים לגדול ולהיות פחות עצמאיים ובוגרים. הגנת היתר מונעת מהורים לפתח את עצמם ואת הקריירה שלהם.
היא גורמת להורים לדאגנות אין סופית ולויתור על האושר שלהם.
כשאין מגבלה של עבודה?
שלום לך אימא יקרה
הזמן האופטימאלי הוא לקראת גיל שנתיים.
אם הפעוט נשאר איתך בבית חשוב לחשוף אותו לחברת ילדים בני גילו
יש מקומות שבהם מתקיימות פעילויות לפעוטות כבר מגיל שנה
בהצלחה אורה

לדעתי כמה שיותר מוקדם גם חצי שנה זה בסדר. הוא יהיה יותר חסון ויותר בריא
 
ליאור
08:46 03.09.15
שלום שירה
פסיכולוגיה זה לא מדע. אני מסתמך על האבולוציה של המין האנושי . במשך מיליוני שנים תינוקות גדלו וגודלו על ידי הקבוצה והשבט. מהרגע הראשון עדיף לתינוק להיות בקבוצה לשמוע ולראות יותר מאדם אחד כך ההתפתחות השפתית והרגשית טובה יותר. מי שגדל רק עם אמא או עם מטפלת בשנה שנתיים הראשונות ילמד פחות להסתדר עם אנשים שאתו . עולמו יהיה צר כעולם האדם שאתו .
רוב האנשים שמשאירים את התינוק רק עם אדם אחד בשנתו הראשונה עושים זאת מתוך פחדים .
השתכנעת
 
טובי פלד  
20:44 06.09.15
שלום שירה
פסיכולוגיה זה לא מדע. אני מסתמך על האבולוציה של המין האנושי . במשך מיליוני שנים תינוקות גדלו וגודלו על ידי הקבוצה והשבט. מהרגע הראשון עדיף לתינוק להיות בקבוצה לשמוע ולראות יותר מאדם אחד כך ההתפתחות השפתית והרגשית טובה יותר. מי שגדל רק עם אמא או עם מטפלת בשנה שנתיים הראשונות ילמד פחות להסתדר עם אנשים שאתו . עולמו יהיה צר כעולם האדם שאתו .
רוב האנשים שמשאירים את התינוק רק עם אדם אחד בשנתו הראשונה עושים זאת מתוך פחדים .
השתכנעת
בעצם אתה אומר שאמא שנשארת שנתיים עם הילד שלה עולמה צר והיא גורמת לו עוול. להזכירך לפני הרבה שנים לא היו מסגרות לגילאים צעירים אלא רק לגילאי 3 ומעלה. אז כל אותם אנשים עולמם צר? ומה אם אמא לא עובדת ואין לה כסף להכניס ילד למסגרת אבל עדיין מפגישה אותו עם ילדים. לוקחת אותו לחוגים. ומה עם אמא שבחרה מתוך הכיף להיות עם התינוק שלה. האמת אני מרגישה עכשיו נבוכה שנשארתי עם הבת שלי ואולי גרמתי לה צער לכל החיים. בו בזמן שבאותה תקופה הייתי מסונוורת מהאהבה אליה ודווקא עליי אמרו שאני אמא קולית שלא מפחדת.
 
ליאור
08:37 25.09.15
אין צורך בייסורי מצפון. אין פה אמת אחת. את עשית מה שנראה לך לנכון באותו רגע. חינוך ילדים לא נגמר בפעוטון. מאחלת לך אושר והנאה עם המשפחה.
שירי היקרה
אין צורך ביסורי מצפון . לא מדובר פה על עוול לילד או סבל ,מדובר על כך שבאופן כללי ילד שגדל מגיל0 בקבוצה קרובה נחשף למגוון התנהגויות שמעשירים אותו. הוא יכול לגדול ולהתפתח יפה מאד גם במסגרות אחרות. זה רק עניין של העדפה למיגוון ההתנהגוית שתינוק נחשף.וכמו שאת מתארת את עצמך הרי ילדך נחשף לילדים ולפעילויות נוספות ולא היה צמוד רק אלייך.
כך שאני בטוח שלא גרמת לו שום נזק ולהיפך רק תרמת לו.
שלום ושנה טובה, בני בן שנה ושלושה חודשים. לאחרונה אני ממש מרגישה איתו במלחמה. כמעט כל דבר מלווה בהתנגדות עזה, החלפת טיטול, סירוק השיער, הלבשה או כל דבר שלא מוצא חן בעיניו. בנוסף, ברגע שלא מקבל מה שרוצה הוא בוכה ומתעצבן, לעיתים זה נגמר בזה שמצליחים להסיח את תשומת ליבו למשהו אחר ולעיתים זה ממש התקף זעם, הוא בוכה וצורח... אני מנסה להסביר לו שהוא יכול לבכות או שהוא יכול לבוא אלי ונתחבק או נשחק במשהו אחר אבל אני לא חושבת שהוא שומע כיוון שכל כך עסוק בלבכות. בסוף הוא נרגע אבל על הדרך נשבר לי הלב.. אני מרגישה שאני לא יודעת כיצד להתמודד עם זה.. להתייחס? להתעלם? מצד אחד אני רוצה להציב גבולות ומצד שני אני רוצה שיידע שאני שם בשבילו.. והאם זה הגיל להתחיל להציב גבולות??? מה לעשות?? תודה רבה!!
 
ד''ר אורה רבר  
12:12 20.09.15
שלום לך אימא יקרה
אכן זה לא פשוט להציב גבולות בגיל זה אך צריכים לעשות זאת
הציבי גבולות רק במה שמוכרחים: החלפת חיתול הלבשב וכו
עשי זאת ברכות נסי להסב תשומת ליבו במשהו אחר
היי נעימה אך נחושה אל תוותרי במה שבאמת חשוב
ותרי על כול מה שלא באמת חשוב
היי רגועה המשיכי להיות אימא נינוחה אל תציבי גבולות רבים מידי אך הקפידי להציבם כאמור במה שצריך
בהצלחה אורה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  138  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
הורים   הורות   הורים לתינוקות   תינוק   הגיל הרך   קשיי דיבור   גמילה מחיתולים   יעוץ התפתחותי
RSS RSS פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות