בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תמיכה נפשית, פסיכולוגיה»פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות

פורום הורים לתינוקות, עוסק בנושאים: גידול תינוקות, הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, תינוקות, יעוץ להורים, יעוץ התפתחותי.
מנהלי פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות:
טובי פלד
לפרטים נוספים
ד''ר אורה רבר
לפרטים נוספים
הבן שלי, בן יחיד אינו מצליח לישון על הגב בלילה. במשך היום ישן על הבטן עם השגחה שלנו.
בלילה המצב שונה מכיוון שאנחנו רוצים לישון, הוא אינו נרדם על הגב ואנחנו מרדימים על הבטן ממתינים והופכים ואז אחרי שעה הוא מתעורר ובוכה וכך כל הלילה...ישוב לציין שעל הבטן הוא נרדם לבד.
אנחנו אובדי עצות ועייפים נורא.
דבר נוסף בגיל 4 חודשים חלה רגרסיה בשינה עד אז הצלחתי ללמדו לישון והיה מתעורר על הגב 3 פעמים בלילה בגיל 4 חודשים המצה השתנה ויותר קשה לו להרדם ומתעורר כל שעה כמעט... אני מודעת למשבר השינה בגיל 4 חודשים, אבל מה עושים???
אודה לתשובה.
שלום שרית
למה לא לתת לו לישון על הבטן ?
שלום וברכה,

יש לי תאומים בן ובת בני שנה וחודש. בהתחלה הנקתי את שניהם. עם הבן ההנקה זרמה בקלות ועם הבת היה קשה הרבה יותר, לכן עברתי לתת לה חלב שאוב מבקבוק (בלי לינוק), כאשר הבן ינק בבית ובמעון אכל גם הוא חלב שאוב מבקבוק.
בערך מהשלב שהתחילו לצאת לו שיניים, הוא החל לסרב בתקיפות למוצץ ולבקבוק - כלומר מוכן רק לינוק. גם במעון לא הסכים לשתות מבקבוק וחיכה לסוף היום שאגיע ואניק אותו. הוא לא יונק בשעות קבועות או דווקא כשהוא רעב, אלא כאמצעי הרגעה כשהוא עייף או לא רגוע וכדומה.. נוצר מצב שהוא שאני היחידה שיכולה להרגיע אותו, כאשר אני לא נמצאת בבית הוא בוכה ומחפש אותי וכמעט אי אפשר להרגיע אותו.
(הבת הרבה פחות "צמודה" אלי, היא נרגעת בעזרת מוצץ, והרבה יותר "עצמאית בשטח" וחברותית).

כיצד אוכל לעזור לבני להיות פחות תלוי בי? המצב הופך להיות ממש בלתי אפשרי ומתסכל..
הם מתחילים מעון חדש בשבוע הבא ואני מודאגת מאוד כיצד יסתגל...
אודה מאוד לעצתכם.
האם גמילה מהנקה תביא לשיפור בתלות?
האם נכון להתחיל תהליך כזה עכשיו, כאשר הוא עומד בפני כניסה לגן חדש?
ולא צריך לגמול אותו .
שלום שוש
המגע שלך ולאו דווקא החלב הוא החשוב לילד . אני מציע לנצל את הזמן עד למעון ולהציף אותו במגע כל הזמן להיות אתו בקשר עור לעור . כולל בלילה וגם לערב את האבא שיחזיק אותו צמוד והכל תוך כדי תנועה .וכשיגיע המעון בהדרגה לעזוב אותו להיות אתו וכל יום פחות שעה . אפשר גם להצמיד חפץ מעבר לגופך כמו שמיכה או בובה ולאפשר לו להשתמש בזה. לדבר אליו כל הזמן רגוע ותוך שבוע הוא יתרגל .
 
שוש
13:51 23.08.15
תודה רבה על תשובתך.

הילד כבר עבר את גיל שנה. האם נכון להיות איתו "על הידיים" כל היום?

ולגבי הלילה - השאיפה לא אמורה להיות שהוא ישן במיטתו בלילה?...

תודה מראש..
 
טובי פלד  
17:29 23.08.15
שלום שוש
חוץ מאוכל הדבר הכי טוב שאפשר לתת לתינוק נולד הוא מגע עור בעור כמה שיותר זמן גם בלילה בעיקר בלילה. המגע גורם להפרשת הורמונים שמקטינים את החרדות ומעניקים תחושת ביטחון ומוגנות וזה בהמשך בונה את הביטחון העצמי של הילד. לגבי על הידיים זה לא רק על הידיים זה התנועה שהילד זקוק לה כדי להירגע ולהתפתח. אפש גם לשכב על המטה ושהוא יהיה אתך או עם בעלך.
 
לילי
10:42 09.08.15
בוקר טוב
אני אמא לתינוק בן שנה ו11 חודשים
התחלתי תהליך גמילה מחתול לפני חודש אך יש לי כמה חששות לגבי התגובות של התינוק' שלי
נתחיל עם ההחלטה להסיר את החיתול זה היה בגלל שהילד שלי כל הזמן מושך את החיתול ומסרב ללבוש אותו וזה היה מאוד מקשה עלינו ובנוסף שהתחיל לגלות עניין בשירותים
הילד עדיין מפספס ( בתדירות לא קבועה ) יש ימים שהוא לא עושה על עצמו ויש ימים שהרבה ביום - הפספוס הוא של שתן ולא צואה ( שולט בצואה טוב מאוד )
שנית הוא לפעמים מבקש אחרי שהוא עושה על עצמו
ודבר שלישי שהוא קם כל יום רטוב במיטה כי אני לא שמה לו בלילה חיתול גם חיתול גמילה לא

העצה שלכם מה אני יכולה לעשות ? מ להחזיר את החיתול בכוח או לשים לו חיתול מעבר אבל אני בתוכי מאמינה שחיתול המעבר נתפס כמו חיתול רגיל
אני מאוד דואגת כי הילד הפך להיות יותר עצבני ובוכה כל הזמן ונדבק אלי בצורה ממש בולטת

עצתכם בבקשה
 
טובי פלד  
18:19 11.08.15
הי לילי
ביום אל תשימי לו חיתול ובלילה תשימי. ואל תזכירי לו את זה ואל תלחיצי אותו בנושא בכלל ,תעשי את זה קליל בלי לחץ. בהצלחה
 
אדווה
13:05 12.08.15
כל עוד הוא שולט היטב ועושה את הקקי בסיר ולא מפספס, את על הגל!! גם פיפי אמרת יש פעמים שמפספס ויש שלא, נשמע לי כמו התחלה של גמילה טובה.
אני מזהה בעיה בלילה, את לא יכולה לצפות מילד שעובד תהליך גמילה ביום, שידע לשלוט בלילה! זה עניין פסיולוגי, אז נכון בלילה לא צריך להחזיר חיתול כי זה עלול לבלבל אותו, אבל להלביש תחתון גמילה פול אפס להתחלה זה הרבה יותר נכון. הוא מתלבש כמו תחתונים ולא צריך להשכיב את הילד כמו שמחתלים.
 
טובי פלד  
22:32 12.08.15
שלום רב
מסכים לגמרי לא חייבים חיתול עדיף תחתון גמילה. בתוספת הסבר מרגיע אם הוא מתנגד.
כשאין מגבלה של עבודה?
שלום לך אימא יקרה
הזמן האופטימאלי הוא לקראת גיל שנתיים.
אם הפעוט נשאר איתך בבית חשוב לחשוף אותו לחברת ילדים בני גילו
יש מקומות שבהם מתקיימות פעילויות לפעוטות כבר מגיל שנה
בהצלחה אורה

לדעתי כמה שיותר מוקדם גם חצי שנה זה בסדר. הוא יהיה יותר חסון ויותר בריא
בני בן שנתיים ןחצי, סך הכל מפותח מאוד, אבל יש לו בעיה בהיגוי מילים, האוצר מילים שלו גדול ויש משפטים יפים אבל לא תמיד מבינים מה הוא מדבר. לאחרונה החיים איתו הפכו להיות קשים מאוד, הוא עושה דווקא, מציק לאחיו הגדול וכל דבר זה מלחמה. הוא לא מקשיב לנו ובורח בכוונה כשצריך להתלבש, יורד כל הזמן מהשןלחן בזמן האוכל, מרביץ לאחיו, ובעיקר בוכה מכל דבר שלא מוצא חן בעיניו. יש לציין שבחודש האחרון לא היתה לנו שחיגרה מסודרת כי לא היינו בביתנו אלא גרנו אצל המשפחה. מה אפשר לעשות כדי שהחיים יהיו יותר נסבלים?
 
טובי פלד  
15:11 02.08.15
שלום ריקי
השגרה חשובה מאד לילדים שמתקשים לבטא את עצמם והיא גורמת לתיסכול שגורם לתוקפנות .נסו ליצר שיגרה והסבירו לו כל דבר לפני שעושים אותו . החזרה לשיגרה תחזיר אותו להתנהגות יותר מתונה
 
מעיין
21:12 26.07.15
הבן שלי בן שנתיים. עד שהתחיל לדבר ישן לבד, נרדם לבד ולא קם. היום הוא יכול ללבטא את עצמו וכל פעם מבקש משהו ובוכה. לא נרגע. אנחנו לא נשארים איתו בחדר ומתעקשים שירדם לבד. כל פעם מישהו מאיתנו נכנס לדקה, מלטף או מנגב את האף ויוצא. הילד בוכה ככה שעה לפחות עד שמתייאש. כל פעם בגלל תירוץ אחר. מה לעשות? אנחנו אבודים.
תודה,
מעיין
 
טובי פלד  
13:21 27.07.15
שלום מאיה אין סיבה טובה להשאיר ילד לבד לישון . אני מציע להישאר אתו אבל בחדר
עם מעט מאד דיבורים. אפשר להחזיק לו את היד. זו שיטה יותר בריאה
היי שמי מיה ויש לי תינוקת מקסימה בת 10 חודשים...עד עכשיו הייתי איתה בהית ועכשיו אני אמורה לחזור לעבודה השאלה שלי האם זה פוגע בילדה שאני מכניסה אותה למסגרת בגיל שנה? אני מכננת בספטמבר להכניס...ומה הגיל האולטמטיבי להכניס למסגרת ומה עדיף משפחתון או מעון בגיל שנה? נורא קשה לי שהיא לא תקבל יחס אישי ואני ממש מצוברחת ומבולבלת לא יודעת מה לעשות....אשמח למענה
 
טובי פלד  
05:09 10.07.15
שלום מיה הרגש שאת מרגישה הוא טבעי ונורמלי כי אמא רוצה באופן טבעי להגן על התינוק
ולהיות איתו. . יש יתרונות גדולים לכך שהילד יגדל עם ילדים אחרים . הוא לא צריך כל הזמן תשומת לב אישית ממבוגר . הוא צריך יותר קשר עם בני גילו .ילמד ויתפתח לא פחות טוב מאשר איתך באופן בלעדי. לדעתי עדיף בגיל הזה משפחתון. כל עוד המסגרת טובה ובטוחה הוא יתפתח טוב.
את חרדה מהנטישה שלך . הקושי הוא שלך והילד שלך לא ניזוק ,להיפך הוא מקבל אפשרויות למידה שאת באופן אישי לא יכולה לתת לו.
בהצלחה
 
מיה
19:58 14.07.15
היי טובי תודה על המענה...אני מכניסה אותה בגיל שנה בספטמבר למעון עם 20 ילדים ו4 מטפלות...האם זה גרוע?והאם יכול לפגוע בילדה או בהתפתחות שלה? לא מצאתי משפחתון טוב
 
טובי פלד  
13:17 27.07.15
זה בסדר . לא יפגע . תנסי להפחית את החרדות שלך עצמך
 
דניאל
13:32 25.06.15
שלום!

הבן הבכור שבספטמבר ימלאו לו 4 שנים עדיין מבקש טיטול למטרת קקי.

חשוב לציין שרק פעם אחת הוא עשה בעזרתי שהחזרתי אותו וחוץ מזה בשום צורה ושם דרך לא איתי לא עם אשתי ולא עם המטפלת לא מוכן-רק עם טיטול וכל פעם שיש לו קקי

דורש טיטול-למרות שאנחנו מציעים לו פרסים מתנות והפתעות לא מוכן.

מפיפי הוא גמול.

הולך כל היום עם תחתון ללא טיטול

מבקש עזרה בהקדם-תודה!
 
טובי פלד  
14:23 06.07.15
שלום דניאל
תן לי עוד אינפורמציה על האופי שלו התנהגות , קשיים מיוחדים
 
דניאל
15:07 06.07.15
ילד אינטליגנט ועצמאי מאוד לא מתקשה בשום דבר.
יודע לבטא את עצמו ודעותיו וכך גם במעשים עוזר במטלות הבית במידת הניתן.

זו הבעיה היחידה
 
טובי פלד  
21:44 06.07.15
שלום דניאל
אם כך אל תעשה דבר אל תזכיר את זה אל תדבר על זה תתעלם לגמרי מהעניין . וזה יבוא לבד.
תודיע לנו מתי זה קרה .
שלום רב, אשמח לעזרה בנושא-
מזה כשבועיים בני בן השנה ושמונה חודשים התחיל "לאונן" לפני השינה. הוא דוחף חיתול בד (עימו הוא רגיל ללכת לישון) ומעין משתפשף עליו. הוא עושה זאת במיטתו, וממש נכנס ל"אטרף". אי אפשר להפסיק אותו כשהוא עושה זאת, והוא ממשיך כך עד שנרדם. הוא עושה זאת כל ערב לפני השינה.
אני חושבת שזה התחיל כאשר בעלי נעדר מהבית במשך שבוע, האם יתכן קשר בין הדברים?
כיצד יש לנהוג?
האם זה אמור להפסיק מעצמו?

בתודה מראש.
שלום אילנה
בהחלט יכול להיות שזו תוצאה של ניסיון להרגעה עצמית עקב חרדה. עדיף לא להתערב
זה לא מזיק משום בחינה.זה יעבור מעצמו
 
לרה
12:46 25.06.15
שלום רב,
הבת שלי יעל שנה הבא בגן טרום חובה, ביקשנו גן מסוים יחד עם חברה מאוד טובה שלה ולא קיבלנו את אותו גן... (אני יודעת שלהרבה ילדים זה משחק מזדמן אבל היא מאוד נאמנה למע' היחסים איתה, הגננת אמרה שיעל אפילו נגררת אחרי החברה, היא לא ממליצה לשנות גן בגלל אף חברה ואומרת שיעל היא ביישנית אבל מאוד חברתית, אבל כן מציינת שאם אותה חברה לא הייתה בגן יעל לא הייתה עוברת את השנה בקלות). אני גם מרגישה שהיא לא משחקת עם ילדים אחרים היא איתה כל הזמן...
החברה היא בעלת ביטחון ויעל הרבה פעמים עושה מה שהיא אומרת.... פעם היינו במסיבה ואמרנו ליעל שהולכים, ואז החברה אמרה לה לא להקשיב לנו... אז אני לא יודעת עד כמה היא השפעה טובה עבורה, אבל היא מאוד קשורה אליה....
גם בצהרון הן לא יהיו יחד, אז חשבתי אולי להעביר אותה צהרון, כדי שלפחות בצהריים יישחקו... ובעלת הצהרון אומרת שאמא של החברה לא הייתה מוותרת על הצהרון כדי שהן יהיו יחד ושאני עושה נזק לילדה שהיא כבר יודעת ששנה הבאה תהיה אצלה (השנה היא לא בצהרון הזה, אבל כן מכירה אותה).
יעלי היא ילדה מאוד ביישנית, תמימה מאוד לעומת ילדות אחרות, וקשה לה להסתגל למקום חדש... (בגן החדש יהיו עוד 3 ילדות שהיא כבר מכירה).
מה כאדי לי לעשות? אני כבר לא יודעת מה עדיף....
תודה
 
טובי פלד  
13:05 25.06.15
שלום רב
אני ממליץ להוריד את הלחץ . לכי לגן החדש ,יש שם חברות שהיא מכירה . היא תסתגל ותצליח.
שלום רב
אני לא יודעת אם אני בפורום הנכון ( אם לא אשמח להכוונה לפורום הנכון)
שאלתי מתחלקת לשניים , מדובר בשני ילדים
שאלה ראשונה :
הבת בת 2.8 כבר תקופה ארוכה מאוד שנראה שהיא מאוננת, זה קורה כאשר היא במצב שכיבה על הבטן הידיים מתחת לגוף והיא מזיזה את החלק התחתון של גופה, זה קורה כדרך קבע כאשר אני מעירה אותה בבוקר וכמו כן כאשר מתעוררת בשניה מהגן ולרוב כאשר היא הולכת לישון, אשמח לדעת כיצד להגיב ולהתייחס לזה , מדובר בילדה בת 2.8 אני לא יודעת כיצד לדבר איתב כדי שתבין, ומדאיג אותי גם שבני בן ה 3.8 רואה את זה לפעמים היות והם ישנים באותו החדר.
שאלה שניה:
בני בן ב 3.8 ילד מאוד שובב אנרגטי נבון וחד, לאחרונה קיימת יותר מידי התעסקות בנושא הגוף, הוא נוגע באחותו בטוסיק ופות ( תוך כדי צחוק של שניהם) כבר כמה פעמים שהוא דחץ אצבע לתח ת שלה , צרחתי עליו אבל הוא חזר על הפעולה איתי ועם בעלי , גם היא נוגעת לו בבולבול , כאשר אחד מהם בשירותים השני מלווה אותו מיד, הם משחקים באמא ואבא, זה מאוד מדאיד אותי במיוחד ששניהם עולים לגן עירייה ואני חוששת שזה יקרה בפורום לא כ"כ מבין ומקבל
אשמח כיצד להגיב , מה עשות ועל מה להקפיד כדי שדברים כאלו לא ישנו


תודה רבה אני מאוד נבוכה מזה ומודאגת
שלום בת אל
ההתנהגות של שני הילדים שלך היא נורמלית ובסדר ואופינית לרמת טסטוסטרון גבוהה יחסית. את צריכה לומר להם שלא עושים דברים כאלה בפומבי. בלי חומרה יתרה ובלי עונשים ובלי צריחות. זה יעבור מעצמו. נקווה שבגן העיריה יש להם מספיק שכל אחרת יציקו לך.
 
רומי
07:39 16.06.15
שלום, אני אם לשלושה ילדים (4.5,3,1.5).
ילדי הבכור ילד נבון, רגיש,מאוד הגיוני, מבחינה התפתחותית הוא מעולה. לצד אלה, הגננת ואני הבחנו בהתנהגות קצת חריגה. הוא בבית מאוד נוכח, אך בגן אינו משתתף בחוגים/מסיבות, בעבר היה גם נמנע לעשות עבודות יצירה/צביעה/ציור, לא כי הוא לא יודע או מסוגל!!! כשישי לחבר מהכיתה יום הולדת תשובתו היא: "לא רוצה ללכת"...אני מתעקשת על כך שילך ולבסוף הוא נהנה.
הוא מסרב ללכת לחוגים, בסיטואציות עם המשפחה ובני דודו שמאוד אוהב ואנשים/ילדים חדשים שאינו מכיר הוא לא מתחבר, מעדיף לשבת לבד.

יש לציין (ודיי באשמתי) הוא ילד תחרותי ופרפקציוניסט. הנטייה שלי לחשוב כי אינו רוצה להשתתף בחוגים/מסיבות/משחק שחדש לו מהפחד להיכשל/לא להצליח.

אני מנסה לעבוד על זה, נותנת לו לחוות כישלון... אבל עדיין...זה מדאיג אותי.
אשמח לעזרה.
 
טובי פלד  
10:35 16.06.15
שלום רומי
לילד המוצלח שלך יש חרדה חברתית . וזה שאת דוחפת אותו לפרפקציוניזם מוסיף לחרדה למרות שזאת תכונה מולדת.
אני מציע להוריד את הלחץ ,הוא ימצא את החברים הטובים שלו.להמשיך לעודד אותו להשתתף בפעילויות . יתכן וצריך יעוץ יותר מקיף ולטווח ארוך. בהצלחה
 
הילה
16:56 04.06.15
שלום רב בני בן תשעה חודשים היה בעיכוב התפתחותי נשלחנו לפזיוטרפיה ותוך חודש הוא החל להתהפך מהבטן לגב לזחול אחורה וקדימה(מעט) נעמד בלול לבד ואפילו נע ממקום למקום בתוך הלול...
מנגד הוא ממלמל ממש מעט(בעיקר כשמתעורר וזהו) לא מגיב לשמו ואינו מראה סימנים של שמחה והתרגשות מאנשים אלה רק מחפצים והדבר העיקרי ששמתי לב עליו זה שהוא לא בוכה מכאב היה לו חום רופאת המשפחה אמרה לי שיש לו דלקת חמורה בגרון בטח הוא צרח מבכי אמרה לי אבל לא אם לא היה חום לא הראה בכלל סימני כאב וגם כשנופל בלול ומקבל מכות לא בוכה ..
קראתי קצת על אוטיזם ואני בלחץ האם מוקדם להסיק מסקנות???
 
טובי פלד  
18:42 04.06.15
אין מוקדם . כדאי לקחת אותו לבדיקה
 
טובי פלד  
18:42 04.06.15
אין מוקדם . כדאי לקחת אותו לבדיקה
שלום בת שלי הקטנה בת 8 חודשים ,התחילה לאכול לבד והתחלתי לשלב מים בהתחלה מבקבוק הבעיה היא שכל הזמן היא הופכת אותו והמים מטפטפים על כל השולחן ועליה היא נהנת לשחק עם המים אבל זה משבש את זמן האוכל מרוב שהיא עסוקה במים שוכחת באנו לאכול עד כדי כך שהפסקתי להגיש לה בקבוק בארוחה ! הבעיה ראיתי ששתיה מדי פעם עזרה לה לאכול וזה חסר לה .. חברה המליצה לי על כוס שתיה מעולה של טומי טיפי לא מטפטפת ומעניקה שליטה לילדה ואחיזה נוחה שבאמת פתרה את הבעיה אבל יצרה חדשה היא כל כך מתלהבת מהכוס שלא מוכנה לקחת עכשיו תחליף חלב בבקבוק! האם זה בסדר או להילחם איתה על בקבוק בלילה ? היא לוקחת 3 פעמים ביום בקבוק ....
שלום חיה
זה בסדר .
ביתי פעוטה בת שנה ושמונה חודשים, בת יחידה בינתיים.
מאוד עצמאית ומפותחת, אנו דוברים שלוש שפות בבית והיא בגן דו לשוני. למרות שהתקשורת של ילדים מרובי שפות איטית היא מבינה כמעט הכל שלושתן ומדברת ג'בריש בצורה שוטפת :) רוקדת את כל השירים עם התנועות המתאימות (עוגה עוגה, עשר אצבעות וכו..) אוכלת הכל מהכל בלי בעיות, ומאוד חיכנית וחברותית ובלי בעיות בכלל.... כשמבקשת משהו ומסבירים לה שאי אפשר זה עובר חלק והיא עוברת לדבר הבא, רק בדבר אחד אני עובדת עצות, כשבא לה משהו פתאום משהו ספציפי או כשהיא מתעוררת משינת צהריים (בבוקר אחרי לילה אין את זה) באופן קבוע היא משתוללת כמו אחוזת דיבוק, צרחות איומות (ללא דמעות כמובן) נזרקת על הרצפה ומשתוללת (היא מתמידה זה יכול להמשך גם שעתיים!!!), ניסיתי הכל להתעלם, לחבק, להתעלם ומידי פעם לחבק או ללטף ושום דבר לא עוזר!! מיואשת, מה עלי לעשות???
 
טובי פלד  
12:05 27.05.15
שלום רב
זו כנראה תוצאה של שינה לא מאוזנת ולא טובה וקושי בדחיית סיפוקים .משהו בביולוגיה של השינה. כשאת מעלמת איך את עושה את זה? נסי להתעלם לגמרי.
תני לי יותר פרטים על ההתנהגות שלך
שלום רב,

בני בן שבועיים ויש לי מספר שאלות:
1) האם ניתן לקלח/לחפוף עם סבון כלשהו או שמספיק לקלח רק עם שמן בלינאום (אותו אני שמה במים לפני הכנסת הילד) בגיל הזה?
2) במידה ואחרי קקי אני רוצה לשטוף לו את הישבן בלבד האם ניתן לשטוף עם סבון?
3) בני נוהג לגהק כמעט לאחר כל ארוחה (ניזון מתמ״ל) האם להרים אותו בידים עד שיסים לגהק או להשאיר אותו שוכב בעריסה?
4) מאיזה גיל נותנים ברזל?
תודה רבה והמשך שבוע טוב
 
טובי פלד  
12:11 27.05.15
שלום מיכל
לא צריך לשטוץ עם סבון בכלל. זה רק מזיק. מים זה טבעי הסבון מוריד מהגוף חומרים שמגינים על הגוף
 
רונית
09:41 25.05.15
שלום רב
אני בת 37 אם לתאומות בנות ארבע וחצי. כמובן שלכל אחת אופי אחר לגמרי. אחת מהן ממושמעת מאד נוחה וקלה , והשניה פחות ממושמעת , מאד מאד רגישה ובוכה מבכל דבר.יש לה גם ביעותי לילה יש לילות שאני לא ישנה בכלל ,כל רבע שעה חצי שעה היא בוכה וצועקת ולא נרגעת מכלום לא מוכנה שאגע בה או ארגיע אותה..ככה כל הלילה...אני נותת לילדה הזו הכל את כל עולמי וחיי , יש לציין שאני גרושה ואת האב הן רואות בקביעות פעמיים בשבוע.גרושים כבר ארבע שנים.השנה באוקטובר אבי ניפטר ממחלה והן היו קשורות אליו...האם יש קשר בין הדברים? מה אפר לעשות כדי לעזור לילדה? אני יעשה הכל אנא עזרו לי
 
טובי פלד  
12:10 27.05.15
שלום רונית
אני מציע לך לישון איתן כל לילה . ולגעת בהן עד שהן נרדמות
שלום ,
יש לי בן בגיל 3 חודשים ומאז הלידה הוא לא רגוע רק צורח צרחות מטורפות מזיז את הרגליים והידיים בפראות כלום לא מרגיע אותו ניסינו כבר את כל סוגי האוכל כל סוגי הטיפות כל סוגי ההרגעה ובעצם כל דבר אפשרי...
אני ואשתי כבר לא יודעים מה לעשות ,מצד אחד זה מאוד אבל מאוד קשה כי בעצם אי אפשר לעשות כלום ולא מוצאים את הבעיה של התינוק...
כל רופא אומר לך אותו דבר שאין בדיוק מה לעשות ואת האמת שזה לא גזים כי לשחרר הוא יודע, ממש כואב לנו עליו ואנחנו קצת חסרי אונים .
אשמח לשמוע קצת עצות מאנשים יותר מנוסים מרופאים של קופות החולים כי הניסיון שלהם לא עזר בין אם זה טיפות או סוגי אוכל עם מרשם או בלי מרשם.
תודה והמשך יום טוב ושקט...
שלום צחי
נסה לצאת אתו החוצה ןתן לו להסתכל סביב על כל דבר .בתנועות איטיות בסיבוב.
שלום,
האם פלציב הוא חומר מסרטן ?
ישמש כיריעת בידוד במושב בטיחות לתינוק בן שנה מתחת לכיסוי הבד של המושב?
תודה
שלום, ביתי בת שנתיים וחודשיים. מגיל שנה וחצי היתה בוכה בהיסטריה כשהשכבנו אותה לישון במיטתה ורוב הפעמים אנו ישנים איתה בספה בסלון ומעבירים אותה למיטה. כמה פעמים ניסינו להשכיבה במיטתה ברוגע גם סיפור ניסינו וכלום לא עוזר היא מסרבת בתוקף צועקת בוכה מעיפה כל דבר שיש לידה ומעוניינת אך ורק שאביה יקח אותה בידיים וזה גם כאשר אנו מטיילים איתה היא ממש מתעקשת ולא מרפה שוכבת ברצפה ורוקעת ברגליים בעצבים והתופעה החדשה התחילה לזרוק דברים שנמצאים על ידה. אני מדברת באסרטיביות וחוזרת על דברי שלא עושים כך וכך ומאפשרת לה לבכות ולכעוס אם היא מגזימה בהתנהגותה אפשרי להעניש בגיל כזה? כי לפעמים נראה כי היא עושה בכוונה למרות שהיא יודעת שאסור לה. האם עלי ללכת ״ראש בראש״ כדי שתבין או לעגל פינות וכן לאפשר לה לעשות את רצונה? כי בזמן האחרון ממש קשה לי איתה כל מה שהיא רוצה היא עושה סצינות ולא מפסיקה.
תודה.
שלום רב
נטלי
התנהגות כזאת מצביעה על חרדות פרידה שפוחתות כאשר אתם לידה או כשהיא פעילה . יש בלוטה במרכז המוח שמשדרת אותות מרגיעים כשהגוף נמצא בתנועה. אני מציע לך קודם כל להבין שכך הילדה מרגישה והיא לא עושה דבר דבר בכוונה. דבר נוסף זה להיות אתה בלילות ושתהיה אתכם ותישן אתכם. או לידכם. היא זקוקה למגע החושי של עור בעור זה מרגיע אותה. ולעשות אתה כמה שיותר פעילות.
 
נטלי
11:10 16.05.15
אוקי. ומה לגבי התפרעות כשאנחנו מתקשים להרים אותה והיא שוכבת ברצפה ומעיפה דברים? גם מרימה יד לעברנו ומתעצבנת .וכשאנו כועסים ומסבירים לה היא עוד יותר כועסת. שום דבר לא מרגיע אותה לא מוצץ לא משחק רק לקבל את מבוקשה.
האם לאפשר לה לכעוס ולבכות?
תודה רבה
 
טובי פלד  
12:44 16.05.15
שלום נטלי
התנהגות זו גם היא נובעת מחרדות . אל תכעסו ואל תצעקו ואל תענישו . תהיו שם בשקט בלי לדבר ,אפשר לחבק אם היא רוצה אבל בלי מילים.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  137  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
הורים   הורות   הורים לתינוקות   תינוק   הגיל הרך   קשיי דיבור   גמילה מחיתולים   יעוץ התפתחותי
RSS RSS פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות