בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תמיכה נפשית, פסיכולוגיה»פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות

פורום הורים לתינוקות, עוסק בנושאים: גידול תינוקות, הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, תינוקות, יעוץ להורים, יעוץ התפתחותי.
מנהלי פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות:
ד''ר אורה רבר
לפרטים נוספים
טובי פלד
לפרטים נוספים
 
כוכבה
07:39 15.08.14
בני בן שנה וחצי, היה איתי בבית שנה וחמישה חודשים, נכנס לפעוטון לראשונה לפני חודשיים. לאחר חודש הוצאנו אותו והעברנו למקום שהרגשנו שהוא טוב יותר עבורו וצבלה שם מ9 עד 3. מאז הכניסה לגן יש שינוי התנהגותי, צועק יותר ומרביץ ו בעיקר זורק כל דבר ועושה כל מה שאסור כאילו בכוונה. נראה שהסף תסכול ירד. הוא ישן פחות טוב אבל גם היה חולה מאז שנכנס. האם תופעות כאלה הגיוניות ? איך כדאי להתנהג איתו?
תודה
 
טובי פלד  
09:55 17.08.14
 
כוכבה
02:27 18.08.14
 
טובי פלד  
09:09 19.08.14
שלום כוכבה
אם הילד לא נפגש עם ילדים אחרים במהלך הזמן שהיה איתך יכול להיות שיותר קשה לו להסתגל לחברה של ילדים. הוא מרגיש מאוים ומתנהג בתוקפנות. אפשר לתת לו עוד זמן להסתגל.סך הכל תוקפנות זו תכונה הכרחית לקיום וצריך להשתמש בה לעיתים
 
נירית זיו
10:40 05.08.14
שלום וברכה.
- יש לנו תינוק חמוד בן 7 חודשים ,אני מתכננת לחזור לעבודה בחודש הבא .
שבוע העבודה שלי בן 4 ימים.
הלבטים שלי האם לגייס סבתא אחת ליומיים שמירה וסבתא השניה לעוד יום שמירה ואת בעלי ליום נוסף.
או לקחת מטפלת לאותם 4 ימים [ השיקול אינו כספי אלא מה נכון לתינוק ? ]
אולי אהיה ברורה יותר - האם בריא לתינוק שכל יום רואה ומטופל ע"י מישהו אחר ולא ע"י דמות קבועה ?

תודה ויום טוב - נירית
 
טובי פלד  
10:02 13.08.14
היעזרי בסבתא . לא צריך דמות קבועה ברמה הזאת.זה יותר טוב לילד
 
אפרת
15:13 03.08.14
שלום,
ביתי בת שנה ושלושה חודשים. לאחרונה החלה להכות את עצמה בראש בעזרת שני ידיה שהיא מתעצבנת. בנוסף, היא מטיחה את ראשה בגב המיטת תינוק מידי פעם.ניסיתי להסביר לה שאסור לעשות זאת, אך היא ממשיכה ומסתכלת עלי.
ניסיתי לחבק אותה שתפסיק, ניסיתי להסביר אך ללא הצלחה.
לא יודעת איך לגרום לה להפסיק התנהגות זאת.

אפרת
 
טובי פלד  
15:57 03.08.14
הי האפרת
זו התנהגות של ביטוי של מתח
תנסי לראות איפה וממה המתח.תני לה להרביץ לכרית .זה ירגע .
 
אפרת
08:55 04.08.14
גרים בב"ש. התחיל עם תחילת האזעקות.
איך אני יכולה לעזור לה ? איך מעבירים את ההנהגות הזו.
התחילה גם להטיחאת ראשה בגב מיטת התינוק.
בבית אנחנו לא נכנסים להיסטריה בעת אזעקה, לא יודעת למה היא נבהלת כל כך ממנה. מה אפשר לעשות ?

אפרת
 
טובי פלד  
10:01 13.08.14
חבקי אותה , הרגיעי אותה במילים .זה יעבור
שלום
בתי בת 3.5. אנחנו הורים גרושים, משתדלים לשמור על קשר טוב למרות שזה לא תמיד פשוט. שנינו אנשים משכילים ללא בעיות כלכליות. ביתנו נמצאת במשמורת שלי ורואה את אביה לפי הסדרי הראייה. לפני מספר חודשים גיליתי במקרה שאבא שלה נותן לה מסטיקים וסוכריות קשות- ממתקים שאינם מומלצים כלל וכלל בגיל כזה. כעסתי, הסברתי, שלחתי לו לינקים לעמותת בטרם וכתבות של רופאים שמסבירים את הסיכון, אבל הוא טוען שאין עם זה בעיה. אני אובדת עצות וחוששת לבריאותה של בתי בזמן שהיא איתו.
האם יש משהו שאני יכולה לעשות? הוא הרי מסכן את הבריאות שלה ביודעין!

תודה לכל עצה
שלום רב
דברי אתו שוב ושוב.בקשי ממישהו אמין עליו שידבר אתו,בקשי מהגננת שתדבר אתו.שלחי לו מכתב.בהצלחה
 
הילה
19:27 09.08.14
היי
יש לי תינוק בן שבועיים
ויש לי בעיה עם האוכל שלו
בהתחלה נתתי לו מטרנה אך לצערי החלו עצירויות וכאבי בטן
לאחר מכן עברתי לנוטרילון והילד רעב כל הזמן
אוכל כרגע 120 cc ולאחר כמה דקות מבקש עוד אז אני נותת לו 30 cc ולפעמים עוד 30! וזה מתנגש לי עם הארוחה הבאה!!
מה לעשות?!?
לנסות סימילק?!?
אני משתגעת
הוספת תגובה
שלום יש לי תינוק בן 7 חודשים כמה הוא צריך לשתות מים ביום ? הוא שותה בקבוק טומי טיפי עם תמ"ל וגם התחיל לקחת מוצקים פעמיים ביום בכמויות סבירות אבל חם בחוץ ואנחנו יוצאים הרבה לגינה אני כל הזמן בחרדות שיתייבש לי קניתי כוס שתיה מיוחד לא מטפטפת של אקספלורה הוא באמת אוהב אותה ושותה בכייף אבל אז אני מפחדת שלא ישתה יותר מדי !! ואז ירד בכמויות המזון והתמ"ל החיוני להתפתחות שלו !! מה האיזון הנכון ???

תודה
שלום,
הילד שלי בן שבועיים וכבר שבוע בערך שיש לו קקי ירוק ככה. אני מניקה בלבד וחשוב לציין כי היו לו כמה ימים עם קקי צהוב גרגירים ואז זה השתנה לו לירוק כהה גרגירים.
האם זה משהו שמצריך בדיקת רופא?
אציין בנוסף, כי אני לוקחת אוגמנטין ומטרג׳ין מזה שבוע עקב דימום מסיבי שהיה לי שבוע לאחר הלידה. יכול להיות שצבע הקקי קשור לכך?

תודה רבה,
עדי
 
מירב
09:29 02.08.14
שלום .
אני אמא לתינוק בן 10 חודשים . הבעיה המרכזית שלי שהוא פשוט מהבוקר עד שעולה לישון בוכה בוכה בוכה לא יודעת ממה זה נובע אם מעייפות או אופי או כאב ניסנו הכול היינו אצל הרופאים הכול ברוך ה תקין פשוט לא רגוע נמאס לו מהר מדברים ישר בוכה גם ידיים לא עוזר רק צועק חזק ובוכה אוהב מאוד טלויזיה אבל גם נמאס לו ובוכה רוצה תמיד תשןמת לב אי אפשר לעשות איתו כלום ! כבר על סף ייאוש !!
מבחינת שינה הוא ישן לילה שלם מ 8-6 וחצי רצוף ( רק לפעמים קם למוצץ או מכאביי שיינים) אבל ישן טוב טפו טפו גם ביום עד 3 שעות אוכל הכןל מהכול ביום הוא עם חמתי שיש לה משפחתון איתה הכול בסדר מתנהג מעולה בסביבת הילדים איך שאני ובעלי מגיעים הביתה או שישי שבת שאנחנן איתו רצוף משהו משתבש עליו כאילו ילד שונה בוכה צועק עצבני לא רגןע חייב להעסיק אותו תמידדד!!!! ממה זה נןבע ? מה אפשר לעשוך להרגיע אןתו קצת ? זה הגיוני שתינוק כזה קטן מכיל כאלה עצבים בגופו הוא פשוט לא רגוע בכלל ? מאוד עקשן ! עזרה דחוף תודה רבה
 
טובי פלד  
13:19 03.08.14
הי מירב
יכולות להיות כמה סיבות למצב הזה. זה לא המקום לפרט . לדעתי כדאי לך ללכת ליעוץ לפסיכולוג התפתחותי או למכון להתפתחות הילד של קופת חולים.
בהצלחה
שלום רב!
בתי המקסימה בת שנה וחצי. מאז ומתמיד נהנתה לשחק עם שיער. כשינקה התעקשה לשחק בשערותיי, וכשגדלה למדה למולל את שערות ראשה. מזה כמה חודשים ההרגל התפתח לתלישה של שערות הראש. בהמשך ממוללת אותן בידיה, ואף מניחה על המוצץ- ולפה.
זה קורה בעיקר כאשר היא נרדמת במיטתה, או כשעייפה. יש לציין כי היא מתפתחת נהדר, כפי גילה, מאוד מבינה. כמו כן אוסיף שהיא אינה עושה את זה כאשר עירנית ומשחקת. רק כשהמוצץ בפיה לקראת השינה, או כשעייפה.
איני יודעת כיצד להתייחס. מכיוון שזה לפני ההירדמות, היא בעצם לא ממש עושה את זה באופן מודע. האם אני צריכה להפסיק את המנהג? האם יחלוף לבד? אני משתדלת למנוע הכנסת שערות לפה, אך איך להפסיק את התלישה? ניסיתי כובע, היא מורידה. ניסיתי מרככים בכדי שלא תצליח לתלוש, אך היא בהחלט ממשיכה. מה עושים?
 
מיכל דביר קורן  
23:27 30.11.08
שלום לשלי,
תלישת שיער (או בשפה מקצועית - טריכוטילומניה) הינה תופעה פסיכולוגית המוכרת אצל ילדים ומבוגרים כאחד. אצל תינוקות, בדומה לתיאור שלך את בתך, הנוהג לרוב מתחיל להתפתח בניסיונותיהם להרגעה עצמית, כמו למשל סביב ההרדמות. העיסוק בשיער נעים ומרגיע, הם לומדים כך להרגיע את עצמם ולהפחית את המתח והחרדה, ובהמשך העיסוק הופך לתלישה של שיער, אקט שבו הכאב הופך למרגיע ומנחם. חלקם גם אוכלים את השיער שהם תולשים במקרים קשים יותר תלישת השיער גורמת להתקרחות באיזורים ספציפיים (האם כך אצל בתך?).
מכיון שמדובר באקט של הרגעה ו-ויסות עצמי חשוב לדעת כיצד בתך נרגעת באופן כללי: איך היא מתנחמת? כיצד נפסקו הרגלים אחרים שלה? האם היא יודעת כבר שאת מוטרדת מהעיניין ומנסה ל"בדוק" את תגובתך? היות ומדובר בהפרעת חרדה, אצל מבוגרים (וגם אצל ילדים גדולים יותר) מקובל לטפל בתופעה בטיפולים התנהגותיים, לפעמים גם בליווי טיפול תרופתי. לעיתים הפתרון הוא פסיכותרפיה נרחבת יותר כיוון שתלישת השיער הינה סימפטום של קושי גדול יותר. אצל פעוטות או תינוקות שיטות אלה אינן רלוונטיות עדיין, אך פעמים רבות הנוהג אינו פוסק מעצמו ובהחלט ניתן לקבל ייעוץ והדרכה הממוקדים בהחלפת שיטות ההרגעה הללו באחרות באופן הדרגתי שמותאם לתינוק ולהוריו.
כדאי לנסות להחליף את שיטת ההרגעות שלה באחרת: ליטופים, שימוש בבובות ובבגדים נעימים וכדומה ובאם הדבר לא עוזר לפנות לייעוץ.
בהצלחה,
מיכל
 
שלי
17:51 02.12.08
היא נהנית ממגע השיער בכף ידה וממוללת שוב ושוב. כך היה מאז ומעולם. בעבר הייתה מוצאת שערות שלי תוך כדי ההנקה, או ממוללת את שערות ראשה בלי לתלוש. לאחרונה (כמה חודשים) למדה לתלוש.
אין קרחות.
היא תולשת רק בשעות הערב לקראת השינה.
אינה סובלת מחרדה כלשהיא או שינוי במהלך החיים, לדעתי.
כרגע אני נמנעת ממתן מוצץ מחוץ למיטה (מה שעודד בעבר את ה"התמסטלות" והתלישה) ומשגיחה עליה ומונעת ממנה בעדינות לתלוש כשהיא נרדמת. יש לידה בובות ואני מניחה עליהן את ידיה ע"מ שתלטף אותן. אני עושה זאת כבר יומיים.
כמה זמן עליי להמשיך בכך? תוך כמה זמן תפסיק? היא כל כך אוהבת את זה. אני חוששת שלא תפסיק.
 
מיואשת
08:30 28.07.14
שלום,
אני יודעת שעברו כמה שנים והייתי רוצה לדעת איך הסתיים עניין תלישת השיער אצלך.
בתור אמא מיואשת.
 
מיכל
10:35 24.07.14
שלום מורן,

אני חייבת לספר שגם בני בן השנה וחצי מבטא בחודשיים האחרונים העדפה חד משמעית וברורה לאביו. זאת למרות שאני ביליתי אתו יותר זמן מאז נולד כולל הנקה ממושכת וצמודה חודשים רבים...לפעמים זה ממש מעליב ולא נעים אבל אני משתדלת לראות בכך שלב בלבד שיחלוף ובהמשך מקווה שיהיה יותר איזון...מיכל
 
טובי פלד  
07:48 26.07.14
שלום מורן
אין לך מה מה להיעלב. זה תהליך טבעי ,כל ילד נולד שונה ברגישיות, בנטיות ובאהבות.זו התנהגות טבעית לו,ואינה קשורה להתנהגות שלך.כדאי לך ללמוד לקבל את הילד כפי שהוא ולהראות לו שאת מקבלת זאת אהבה.
בהצלחה
 
בלה
16:49 24.07.14
היי ד"ר. בני בן חצי שנה ישן הממון מי מה זה יכול לנבוע? בדיקות דם שנעשו בגיל 4 חודשים היו תקינות לחלוטין. ישן לילה שלם מ 9:30 -לפעמים מ 22:30 עד 6-7 בבוקר...בהלך היום ישן לפחות 5-6 שעות... מה עושים? לאן לפנות? התייאשתי כבר אני רואה אמהות מתלוננות שהילד שלהם לא ישן ואצלי זה הפוךך וזה לא כייף בכלל :/
 
טובי פלד  
07:42 26.07.14
שלוום רב
אם הרופא אמר שזה בסדר. לא לדאוג,ליהנות מכל רגע.
 
מורן
09:00 24.07.14
שלום, בני היחיד בן שנה ו 3 חודשים מעוניין כמעט שרק אביו יטפל בו. אני מציעה גם את המענה שלי לבקשות (כמו האכלה, משחק, החלפת חיתול וכו') אבל הוא צורח 'אבא אבא' ומעוניין רק באביו, מגיל חצי שנה בערך. אציין כי שנינו מבלים איתו פרק זמן דומה ביום. כשאני לבד איתו הוא נהנה איתי מאד ואין מגבלה וכשאביו מגיע הוא מעוניין כמעט רק בו. יש לו העדפה ברורה ומוחצנת גם לסבתו על פני סביו. אנא הכווינו אותי מה לעשות כיוון שאני במצוקה גדולה. תודה רבה
 
אורטל
09:35 16.07.14
בוקר טוב,
הבן שלי בן שנתיים ו 9 חודשים בתהליך גמילה גבר 3 וחצי חודשים מגיל שנתיים וחצי.
בהתחלה היה נראה שהוא בעניין, הוא לא רצה טיטול הוא הפריע לו, הוא רצה ללכת לשירותים והראה התעניינות הורדתי לו טיטול והתחילו לקחת אותו בגן עם הקבוצה של הנגמלים/גמולים. בהתחלה הלך טוב, היה בורח לו פעם פעמיים ביום וכשלקחו אותו הוא הלך ברצון לשירותים. אחרי שבועיים הוא כבר הראה חוסר סבלנות, הייתי צריכה לשכנע אותו ללכת לשירותים אם כל מיני פרסים, שירים ואילתורים....(מדובר על הילד שמטבעו חסר סבלנות והיפראקטיבי - אומנם לא מאובחן אבל סביר להניח שכן. ) אני מרגישה שבשבילו ללכת לשירותים זה " תיק" . והבעיה העיקרית היא שהוא לא מבקש לעשות, הוא עושה רק שלוקחים אותו. אם אני לא לוקחת אותו אז הוא מתאפק שעה וחצי עד שכבר בורח לו ואז הוא אומר יש לי פיפי אבל הוא יודע לבקש כי בלילה שהוא במיטה הוא כן מבקש פיפי או קקי - ויש לו ! הוא מבקש מתי שיש לו אינטרס מסוים, כנ"ל לגביי המפגשים בגן, הוא מבקש רק במפגשים בשביל לקום .
אני יודעת שמחינה פיזיולוגית הוא מוכן מפני שהוא יכול להתאפק שעה וחצי ואפילו יותר. אני יודעת שהוא יודע לבקש. אני יודעת שיכול להיות שזה תשומת לב שהוא רוצה בגלל שיש לו אח קטן בן 7 חודשיים שעדיין הוא מקנא לו ואני יודעת שלפעמים באמת הוא לא זוכר לבקש כי הוא עסוק רוב הזמן בלהשתולל. ניסיתי את כל השיטות : פיפי-פרס, להגיד לא נורא פעם הבאה תצליח, אני כל הזמן אומרת לו שהוא בוגר ומסוגל לעשות הכל לבד גם לא בתחום הפיפי-קקי, ניסיתי אפילו לכעוס . כלום לא עוזר. נראה לי לא נכון להחזיר לו טיטול אחרי 3 וחצי חודשים , אבל גם לא נראה לי הגיוני ששלושה וחצי חודשים הילד לא מבקש, אלא רק לעיתים רחוקות. אני כבר מיואשת - מה עושים?
תודה מראש וסליחה על המגילה.
 
טובי פלד  
15:35 16.07.14
שלום אורטל.
אל תילחצי בגל שהוא קצת אימפולסיבי הוא עושה מה שבא לו.פעם מתאפק ופעם לא.את יכולה להחזיר לו חיתול והוא יגמל בעצמו.בלי עונשים ובלי לחץ.
צריך לשחרר ולתת לדברים לקרות מעצמם ותאמיני לי שזה קורה בסוף, באמת שאין סיבה ללחץ. קראתי גם כתבה בנושא רגרסיה וכתוב בפירוש שאין טעם לכעוס, או לחשוב שהילד עושה דווקא, לא צריך להקניט אותו או להעניש, פשוט לשחרר, אחרת זה רק יעליב אותו
אנחנו עברנו תהליך דומה , כמעט חצי שנה ועוד בחורף שזה הרבה יות קשה, התחלנו עם חיתול רגיל ואז עברנו לפול האפס, לאט לאט הוא הרגיש בוגר כי חשב שיש לו תחתונים של ולא חיתול. בסופו של דבר זה צלח.
 
יעל
21:38 19.07.14
היי, יש לי ילדה בת 2.9 חכמה מאוד ובוגרת, יש לה אח בן חצי שנה שלצערי חולה במחלה מאוד נדירה ובקרוב מאוד נתחיל טיפולים שכוללים הרבה אשפוזים וצורך בהידוד מוחלט.
אית מסבירים לילדה כזאת קטנה לאן אמא נעלמת ולמה לא ישנה בבית ואחפה אח שלה . כמובן שגם המראה של הבן ישתנה מהטיפולים... איך מתחילים בכלל??
תודה ושבוע טוב ושקט!
 
טובי פלד  
15:05 20.07.14
שלום יעל
להגיד את האמת באופן בטוח ומסודר בלי פרטים ובלי תמונות בהמשך. להפיח תקווה וגם לגייס אותה לעזרה במשהו שתרגיש שגם היא תורמת. זה יחזק אותה.
שלום,

אני אימא (לראשונה) של פעוט מתוק, תוסס וחברותי מאוד בן שנה וחצי.
לאחרונה בניסיונותיו ליצור קשר עם ילדים חדשים ולשחק איתם (בגינה למשל) הוא מכאיב להם ( מושך באף, בחולצה, בשערות...). כמובן שהילדים רק בורחים ממנו אך הוא לא מתייאש ורודף אחריהם...ההתנהגות הזו לא מופיעה במהלך ריב או כעס וזה נראה כמו ניסיון למשוך תשומת לב של ילדים ולשחק איתם.
כאשר נתקלתי בכך בפעמים הראשונות מאוד כעסתי עליו, ניסיתי להסביר לו לעשות כך אך ללא הצלחה. נדמה לי שהוא לא הבין מה עשה לא בסדר. מאז ההתנהגות האגרסיבית רק גברה...
מה הדרך הנכונה להתמודד כך שניסיונותיו ליצור קשר לא יחדלו אך יהיו חיוביים יותר? כיצד מסבירים לפעוט לא להכאיב לחבריו, בייחוד כאשר מטרתו להתקרב?
המון תודה
שלום מיכל
אל תתרגזי ואל תענישי . הוא עדיין לא יודע איך . תני לזה זמן תקדישי זמן להסברים ודיבורים.
 
בלה
10:38 16.07.14
שלום ד"ר בני בן חמישה חודשים נורא עצבני בזמן אוכל בזמן שסתם שוכב במיטה תמיד דורש תשומת לב היינו אצל רופא ילדים ואמר ששיניים מתחילות לצאת ונתנה מרשם לטיי ג'ל אך לא עוזר וזה באמת נראה שזה שיניים יש לו שתי סימנים לבנים למטה בחניכיים אני משדרות ונורא מפחדת לצאת איתו שוב לבדיקה בגלל המצב הביטחוני אני לוקחת את בד החיטול שלו ונותנת לו לינשוך לי את האצבע שזה מאוד מרגיע אותו ורופא אמרה שאפשר לקחת מים פושרים אם מי סודה ולנקות לו את אזור החניכיים וזה כן מרגיע אותו יש עוד דרך כלשהי לעזור לו? ולהקל עליו? גם יש ירידה משמעותית בכמות האוכל. תודה רבה!
שלום. ביתי בת שנה ו4 חודשים לא מרגישה טוב עם אודם בגרון וקרוב לוודאי כאבי שיניים נוראיות. מאתמול התפתלה מכאבים והגיבה בהיסטריה; דפקה את הראש בשולחן, השתטחה ברצפה , משכה בשערותיה , זורקת כל דבר אפשרי וכשאני ובעלי מנסים להרגיעה היא צובטת אותנו וגם ״מרביצה״ עם הידיים כך גם לצעצועים . לקחתי אותה לרופא כבר 3 פעמים עקב חום ודלקת בגרון והסברתי את מה שהילדה חווה מה שאמר הרופא יכול להיות שזה קשור גם להתנהגות .
אני מודאגת ולא מבינה את השינוי הקיצוני בהתנהגותה לא יודעת אם לשייך את זה לחולי שלה או להתנהגות אגרסיבית. אציין כי היא מאוד פעלתנית חייכנית ומאוד עקשנית היו כמה מקרים שרצתה לעשות כרצונה והשתטחה ברצפה ודפקה את הראש בכוונה.
כיצד עלי להגיב במקרים כאלו? פעם אחת צעקתי שקט והיא הפסיקה. זה נכון לצעוק ולהרים את הקול כדי שתקשיב ? כי בדרך כלל היא לא מפסיקה מאוד עקשנית וגם לא מבינה.
נטלי שלום
זה שילוב של המחלה והנטיה הטבעית לתוקפנות. את בהחלט יכולה להשתמש בכל דבר שעוזר כדי לפחית את התוקפנות. . אפשר לקחת אותה ולהרחיק אותה מהמקום. אפשר גם לצעוק אם זה עוזר ובמשך שתיגדל אפשר להשתמש באמצעים אחרים. לא להעניש.
בהצלחה
שלום רב,

בני היחיד בן שנה ושלושה חודשים.
עקב חוסר מקום בבית ישן איתנו בחדר מגיל 0.

לצערי הוא לא יודע להירדם לבד.

רוטינת השינה מתחילה בסביבות 19:00 - מקלחת, בקבוק ולמיטה בסביבות 20:00.
הוא אומר לילה טוב לכולם (אנחנו גרים כרגע אצל ההורים)
אני מחשיכה את החדר, מכסה אותו בשמיכה, ובקול רגוע ושקט אומרת לו לילה טוב.
אך אם אני יוצאת מהחדר - הוא מתחיל לצרוח ללא הפסקה.
ניסינו כבר כמה פעמים לתת לו להירגע ולא לחזור לחדר אך נשברנו אחרי 5 דקות של בכי קורע לב עד קושי לנשום.
אנחנו פשוט צריכים להישאר איתו בחדר (אחד מאיתנו- אני או בעלי) לשבת בשקט מבלי לעשות דבר וככה הוא נרדם.
אם הוא ממש עייף הוא נרדם תוך מס' דקות. אך לעיתים אנחנו יכולים לשבת ככה גם חצי שעה, ואפילו אם הוא כמעט נרדם לגמרי וננסה לצאת מהחדר - הוא ירגיש ויתעורר ויתחיל לצרוח.

אני יודעת שצריך לקחת את עצמנו בידיים
ושזה אמור להיות כמה לילות של בכי, ואז הוא ילמד להירדם לבד.
אבל אנחנו לא עומדים בזה, אנחנו ממש שומעים אותו צורח ברמות ומשתעל, ואפילו כשמרימים אותו כדי להרגיע לוקח לו זמן להרגע ולהסדיר את הנשימה.

אם הוא היה יותר גדול אולי זה היה יותר קל כי היינו בטוחים שהוא מבין והיינו יכולים לדבר איתו ולהרגיע במילים שבטוח הוא יודע לפרש.
אבל הוא קטן, עוד לא מדבר... כל כך חסר אונים.

איך אפשר לפתור את הבעיה הזאת ולהגיע למצב שהוא ילמד להירדם לבד בחדר?


* יש לציין שהוא עדיין לא בגן, אלא אמא שלי שומרת עליו מאז שסיימתי את חופשת הלידה. גם אצלה קיימת אותה הבעיה.

בספטמבר הקרוב אמור להיכנס לגן.

תודה!
אורית שלום
הילד מגיב תגובת חרדה לנטישה.לדעתי כדאי להמשיך להיות אתו עד שירדם .שיהיה בטוח שנשארים אתו ולא יחשוש. זה יתרום לבטחונו העצמי.
תודה על תגובתך המהירה,
אבל ברצוני לשאול -

זה הרי לא יהיה תקין לנצח שהילד אינו יודע להירדם לבדו.

עד מתי נמשיך ככה?
מה יהיה כשילך לגן (בספטמבר) ושם הנהלים אולי שונים?
או בכלל, אם לא נפסיק את זה- זה ימשיך עד שהילד כבר ממש יגדל.

אם לדבריך זה תורם לביטחונו - זה יכול ליצור גם תלות מסויימת שבשלב יותר מאוחר יהיה יותר קשה להפטר ממנה?
היי אורית .
בטחון זה רמת חרדה נמוכה. רמת חרדה נמוכה זה גם עניין של גיל ושל בשלות עצבית.
כשהילד נכנס לחרדה פעמים רבות כמו שקורה אצלכם , רמת החרדה רק עולה . לכן אם תהיו על ידו רמת החרדה לא תעלה. תלות לא נוצרת בגלל שישנים עם הילד .תלות נוצרת כשעושים בשבילו דברים שהוא יכול לעשות לבד.
כך שהוא ילד לישון לבדו כשיגדל . בגן זו מצב חברתי אחר ושם בכלל לא תהיה לו חרדה.
המגע הרצוף והצמוד בשנה הראשונה הוא הדבר הטוב ביותר לחיזוק בטחונו העצמי של ילד.
בהצלחה
היי אורית .
בטחון זה רמת חרדה נמוכה. רמת חרדה נמוכה זה גם עניין של גיל ושל בשלות עצבית.
כשהילד נכנס לחרדה פעמים רבות כמו שקורה אצלכם , רמת החרדה רק עולה . לכן אם תהיו על ידו רמת החרדה לא תעלה. תלות לא נוצרת בגלל שישנים עם הילד .תלות נוצרת כשעושים בשבילו דברים שהוא יכול לעשות לבד.
כך שהוא ילד לישון לבדו כשיגדל . בגן זו מצב חברתי אחר ושם בכלל לא תהיה לו חרדה.
המגע הרצוף והצמוד בשנה הראשונה הוא הדבר הטוב ביותר לחיזוק בטחונו העצמי של ילד.
בהצלחה
היי,
יש לי תאומים בני חודש וחצי שנה ומספטמבר הקרוב תהיה איתם מטפלת במשרה מלאה ועם שעות נוספות כי אנחנו עובדים שעות ארוכות.אנחנו בישורת האחרונה של סגירת חוזה והיא הביאה חוזה שכתוב שאנחנו צריכים לשלם לה פנסייה ופיצויים ע"פ קרן פנסיה לבחירתה וגם דמי הבראה לאחר שנה.אבל היא תעבוד 11 חודשים ושלושה שבועות,זה נחשב שנה??? לא רואה טעם לשלם אם ככה.זה חובה לשלם את דמי ההבראה?
שלום לך אימא יקרה
אכן תינוק בא עם חשבון הוצאות.
את מעסיקה עובדת בביתך זה הופך אותך למעסיק ואת חייבת לשלם על פי הרשום בחוק: ביטוח לאומי, פנסייה, נסיעות הבראה פיצויים וכו'.
על פי מיטב ידיעותי לאחד עשר חודשים מתייחסים כמו לשנה.
את יכולה לברר בביטוח לאומי היום הכול נגיש באינטרנט חפשי זכויות של מטפלת.
בהצלחה בגידול התאומים
אורה

 
ריקי
07:37 30.06.14
שלום,

לפני מס' ימים ילדתי את בתי השנייה. בתי הראשונה בת 3.5 .
דווקא לפני הלידה היא הראתה התלהבות ושמחה על התינוקת החדשה שעתידה להגיע.
במציאות זה שונה- לאחר הלידה מראה רגשות של כעס, נפגעת מכל דבר, נפגעת שמעירים לה להיזהר עם התינוקת שלא תפגע בה.

הכי קשה לי שעד לפני הלידה היה לי קשר מאוד חזק איתה ולה איתי, ופתאום לאחר הלידה היא מתעלמת ממני, לא ממש מתייחסת, לא מחפשת אותי וכאילו כועסת עלי.
אני מבינה שזה טבעי ושהיא במשבר אך זה מאוד כואב לי ואני מנסה לחזר אחריה.

צריכה ייעוץ דחוף וטיפים איך להתמודד עם זה? האם לא להתייחס ושזה יעבור לבד? האם בכל זאת לנסות להתקרב אליה למרות שהיא לא ממש רוצה?איך בכל זאת להתקרב אליה ולהחזיר את הקשר שהיה לנו קודם?

תודה על המענה המהיר להודעה
ריקי
 
טובי פלד  
10:57 03.07.14
שלום ריקי
התגובה של הילדה שלך נובעת מחרדה. היא תתמודד .תהיי רגועה על תכעסי אל תענישי וגם אל תחזרי יותר מדי. תראי לה בהתנהגות שזה טבעי.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  133  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
הורים   הורות   הורים לתינוקות   תינוק   הגיל הרך   קשיי דיבור   גמילה מחיתולים   יעוץ התפתחותי
RSS RSS פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות