בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים תמיכה נפשית, פסיכולוגיה»פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות

פורום הורים לתינוקות, עוסק בנושאים: גידול תינוקות, הגיל הרך, גמילה מחיתולים, הורים וילדים, תינוקות, יעוץ להורים, יעוץ התפתחותי.
מנהלי פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות:
ד''ר אורה רבר
לפרטים נוספים
טובי פלד
לפרטים נוספים
 
טלי
15:24 11.10.15
שלום, בני בן שנה וחצי,נשארתי לגדל אותו בבית מוך אידיאולוגיה שבשנות החיים הראשונות תינוק זקוק לאימו, לחום, אהבה ויחס אישי אשר מקנים לו בטחון בהמשך החיים. לעצם העניין, בני חכם וסקרן, כל צעצוע התפתחות, כמו פאזלים למשל המותאמים לגילו, בדקה הראשונה מתלהב, אך ממצה מהר(מקדיש למשחק לכל היותר 5 דקות), ועובר הלאה. גם משחקים כמו לגו או קוביות עץ שניתן לשחק בהם קצת יותר מכמה דקות בגילו, וגם כשיושבים לשחק איתו בין אם אני או הסבא והסבתא או הדודים....הוא פשוט לא מסוגל לשבת יותר מכמה דקות. הוא מאוד פעלתן, מעדיף סתם לרוץ בבית, לחטט במגירות,בארונות, וגם את זה אני כמובן מאפשרת. אך מפריע לי שהיכולת שלו לשבת למשך זמן קטנה. גם ניסיתי משחקים המותאמים לגיל מעט יותר גדול(שנתיים), אך זה אתגר רב בשבילו והוא זונח אותם. אוסיף ואומר, שמאוד קשה להרדים אותו בצהריים ובערב. קשה לו להכנס לרוגע ולשינה, אלא אם כן, אני ישנה לידו במיטה שלי ו"נאבקת" בו, כי הוא מנסה לברוח ולרדת מהמיטה ואני מרימה אותו חזרה, ככה כמה פעמים עד שנרדם, אז אני מעבירה אותו למיטתו, וכל לילה הוא מתעורר באמצע הלילה כדי שנעביר אותו למיטתנו בחזרה. במהלך היום ישן בממוצע שעתיים ובלילה כ 9 שעות. אציין שהוא ילד מקסים, חייכן, חם אוהב ואהוב, וחכם ולכן גם מאוד עקשן ודעתן. אני באמת מאפשרת לו להתנסות בהרבה דברים וכמעט לא אומרת לו "לא" (למעט דברים מסוכנים), כי אז זה הופך למסכת בכי מתישה. אנחנו מטיילים, משחקים בגינות שעשועים, ועם עוד ילדים. משתמע אולי שקשה לי להתמודד מולו, אך גם כשניסיתי להרדים אותו במיטתו, הוא בוכה וצורח וקם עשרות פעמים, וגם כשיש דברים שהוא לא יכול לקבל (כמו עוד עוגה, כמו לשחק עם משקפיי ראייה, טלפון וכו') ועד שאני אומרת לו כבר לא, בסוף נאלצת לוותר כי קשה לי לתת לו לבכות וכי הוא לא מתייאש. אשמח לשמוע דעה מקצועית בהתמודדות בעיקר מול הנושא של אורך משחק, ומול הצבת גבולות ועמידה בהם אל מול ההתנגדויות של התינוק.
תודה!
 
טובי פלד  
08:07 12.10.15
שלום טלי
אשתדל לענות לך בהמשך בהרחבה אולם בשלב ראשון אני חושב שהילד שלך בסדר.
לך ולבן זוגך כנראה יש קושי לשים לו גבולות. תתחילי עם השינה .איך הוא משחק עם ילדים אחרים בני גילו.?
 
טלי
10:49 12.10.15
תודה על המענה, כשאנחנו יוצאים לג'ימבורי/לגינת המשחקים, הוא מתחבר לילדים גדולים יותר (גילאי 3-4), אוהב לצפות בהם משחקים ואז מחקה אותם, הוא ניגש אליהם, מנסה לשחק איתם "תופסת" למשל או לבעוט בכדור....
עם הילדים בני גילו (שנה - שנה וחצי) פחות מתחבר, הוא יכול לחייך אליהם, אך לא לשחק איתם.
כשבאים אליו הביתה, (בד"כ הילדה של השכנים בת 4), הוא ניגש ישר לארונית המשחקים שלו, החברה מוציאה לו משחקים, והוא יותר עסוק בחלטוף לה צעצועים, הרבה פעמים מרביץ לה עם צעצועים (הוא לא עושה זאת בד"כ לילדים שאינו מכיר).
 
חוה
10:12 11.10.15
בוקר טוב. בני בן השנתיים התחיל עם התקפות זעם. משהו קטן שלא מסתדר גורר בכי ,מכות צעקות כגון אמא תלך. אני ממש מרגישה חוסר אונים כי זה קורה הרבה. מה עושים?
 
טובי פלד  
08:09 12.10.15
שלום חווה
הגיבי בשקט בלי לדבר הרבה אל תתני לו להרביץ לך . החזיקי אותו בידיים ותני לזה לעבור בשקט.
יש לי ילד בן 4 שלא מוכן לגזור ציפורניים. ולא עוזר הפתעות ושכנועים. ואני ממש לא מכאיבה לו. אבל אין ברירה אי אפשר לגדל ציפורניים ארוכות ושחורות.
 
טובי פלד  
07:25 05.10.15
הי שירי זו תגובה של פחד. אם תמשיכי לפעול בנחישות זה יעבור. אפשר לשחק אתו משחקים בנושא הזה .כמו לגזור דברים לתת לו לגזור לךצפרניים.בהצלחה
 
צליל
23:21 25.09.15
שלום הבן שלי בן שנתיים ועשרה חודשים, שבכלי ילד טוב אבל לפעמים חוטף מן כעס לא נשלט יכול לעלות על שולחן לצרוח לזרוק דברים מה שלא עושה כלום לא עוזר, חיבוק נישוק ואפילו הגבהת קול , אין לו בושה גם לתת סטירה לבני דודיו דבר שלא היה בעבר(אני גרושה 10 חודשים, הבא לא מגיע כפי שקבעו אולי זה גם אחת הבעיות אשמח לעזרה תודה)
 
טובי פלד  
00:50 26.09.15
שלום צליל.תורידי אותו מהשולחן ותחבקי אותו חזק עד שירגע.בלי לדבר
 
טובי פלד  
07:21 05.10.15
שלום רב.התפרצויות כעס הן תוצאה של תיסכול. יתכן וגם העובדה שהיחסים בביית התערערו גורמת לכך. יש בזה גם מרכיב תורשתי. אם זה אפשרי כזה קורה לחבק אותו חזק שלא יוכל לזוז לתת לו לצעוק ולחזור על המשפט יהיה בסדר.חוץ מזה צריך לדבר אתו קודם בצורה מסודרת.בהמשך כדאי שתלכי יחד אתו לייעוץ. בהצלחה.בטיפול הנכון זה יעבור מהר
 
אנונימית
14:16 07.09.15
היי אני אמא לשני פעוטות האחד בן שנה וחודש והשני בן שנתיים וחצי. הגדול, בן השנתיים וחצי מתנהג באלימות כלפי אחיו הקטן ולעיתים גם כלפיי וכלפי בעלי. אנחנו כמובן מסבירים לו ומחנכים אך זה לא עוזר, הבנו שהתפרצויות האלימות האלו נובעות מקנאה לקטן וגם ניתן לראות זאת בבירור לאור כך שהגדול מחקה את הקטן במצבים מסוימים וכדי לזכות בעוד יחס. השאלה היא מה עושים? כיצד ניתן להתנהג איתו? כיצד ניתן לתת לו להרגיש שהוא חשוב מאוד עבורנו בדיוק כמו הקטן אך עם זאת לא לגרוע מהקטן יחס...? המצב הזה קשה לנו מאוד לאור העובדה שהאלימות שלו כלפי הקטן מאוד רצינית, אם אנחנו לא מסתכלים לרגע הוא עלול לפגוע בו באמת בצורה רצינית.... אז... מה ניתן לעשות? מה מומלץ לעשות? והאם זה תקין ?
 
טובי פלד  
17:40 25.09.15
שלום רב
התנהגות אלימה בין שני בנים היא יותר תדירה בגלל התחרותיות והתוקפנות האופיניות לזכרים. עליכם להשגיח כמובן של יגרם נזק פיזי לאחד מהם ובמידת האפשר ליצור פעילויות שונות לכל אחד. תנסו לתת לגדול הרבה חיזוקים וגם אחריות ,זה יפחית את התוקפנות שלו
 
מיה
19:33 09.09.15
היי אשמח לעזרה..שמתי את ביתי בת השנה פעם ראשונה במסגרת ב1/9 ..היתה איתי שנה בבית...היומיים הראשונים היו בסדר ואז ביום השלישי הפסיקה לאכול ולשתות בגן ולא מוכנה לשחק עם הילדים..היא רוב הזמן בלול עם הכרית שלה ובוכה כל היום לפרקים...הגננות טוענות שמנסות הכל אבל היא פשוט לא רוצה...אני אוספת אותה כל יום ב12 בצהרים על מנת שתסתגל לאט לאט אבל בנתיים אין התקדמות...שאני באה לקחת אותה היא כן מוכנה לאכול אומנם מעט אבל אוכלת ושותה רק איתי ולידי וכשאני הולכת שוב מתחיל המרד בלי מים ושתייה וכל הזמן בוכה...קשה לי נורא ואני לא רואה אור בקצה המנהרה...מה לעשות להוציא אותה או לחכות עוד קצת? האם זה יכול לגרום לה נזק שהיא כל היום בוכה ומחכה לי?? בבית היא מאוד פעילה וחייכנית ואוהבת חברה ובמיוחד לאכול! אבל בגן פתאום נהיית אחרת וקשה לי עם זה...רוב הילדים הסתגלו והיא עדיין לא מוכנה לעשות כלום חוץ מלבכות
 
טובי פלד  
17:36 25.09.15
שלום מיה
ראשית לא יגרם לילדה נזק כי היא נמצאת אתכם כל יום משעה 12 . אם את רוצה ויכולה את יכולה להיות אתה גן קצת יותר זמן. אם לא תמשיכי כך והיא תסתגל גם כך .סך הכל את מעניקה לה מסגרת יציבה .רוב היום והלילה היא נמצאת אתכם.
בהצלחה
בקשר להכנסה למסגרת. פעם שהיו בשבט אז היו עשרה מטפלים לילד. והיום בפעוטונים זה 10 ילדים למטפלת. יש מסגרות טובות ויש מזניחות. ממאמרים שסקרתי עולה שהזמן הכי טוב להכניס ילד למסגרת זה שהוא הולך בכוחות עצמו. לפני זה מסגרת של 2-3תינוקות מתאימה. בכלל ילד עד גיל שנתיים מרוכז בעצמו ולא משחק עם ילדים. האמירה שלך שילד שיהיה עם אמא שנתיים יהיה צר עולמו כמו כמטפל היא אמירה קיצונית למדי. בעצם אתה אומר שכל אמא כזו היא צרת אופקים.
שירה שלום
אין ביננו מחלוקת . מסגרת גידול אחרת מאשר אמא מגדלת לבד יכולה להיות 2-3 ילדים . התקן אני חושב, הוא חמישה ילדים למטפלת.
כשילד שלא הולך עדיין נמצא עם ילדים אחרים הוא מקשיב רואה ונוגע בהם כך הוא לומד ומפתח מיומנויות תיקשורתיות טוב יותר מאשר עם אדם אחד בלבד לא משנה כמה האדם הזה אוהב אותו.
שנה טובה והמשך לימוד
היי שמי מיה ויש לי תינוקת מקסימה בת 10 חודשים...עד עכשיו הייתי איתה בהית ועכשיו אני אמורה לחזור לעבודה השאלה שלי האם זה פוגע בילדה שאני מכניסה אותה למסגרת בגיל שנה? אני מכננת בספטמבר להכניס...ומה הגיל האולטמטיבי להכניס למסגרת ומה עדיף משפחתון או מעון בגיל שנה? נורא קשה לי שהיא לא תקבל יחס אישי ואני ממש מצוברחת ומבולבלת לא יודעת מה לעשות....אשמח למענה
 
טובי פלד  
05:09 10.07.15
שלום מיה הרגש שאת מרגישה הוא טבעי ונורמלי כי אמא רוצה באופן טבעי להגן על התינוק
ולהיות איתו. . יש יתרונות גדולים לכך שהילד יגדל עם ילדים אחרים . הוא לא צריך כל הזמן תשומת לב אישית ממבוגר . הוא צריך יותר קשר עם בני גילו .ילמד ויתפתח לא פחות טוב מאשר איתך באופן בלעדי. לדעתי עדיף בגיל הזה משפחתון. כל עוד המסגרת טובה ובטוחה הוא יתפתח טוב.
את חרדה מהנטישה שלך . הקושי הוא שלך והילד שלך לא ניזוק ,להיפך הוא מקבל אפשרויות למידה שאת באופן אישי לא יכולה לתת לו.
בהצלחה
 
מיה
19:58 14.07.15
היי טובי תודה על המענה...אני מכניסה אותה בגיל שנה בספטמבר למעון עם 20 ילדים ו4 מטפלות...האם זה גרוע?והאם יכול לפגוע בילדה או בהתפתחות שלה? לא מצאתי משפחתון טוב
 
טובי פלד  
13:17 27.07.15
זה בסדר . לא יפגע . תנסי להפחית את החרדות שלך עצמך
 
ליאור
22:26 23.09.15
שכל הצרכים של הבת שלה ייענו? היא ממש תינוקת. בגיל הזה היא צריכה שיחליפו לה בזמן. שייתנו לה אוכל. שהיא תישן בזמן. שהיא תקבל כמות גירויים. ושלא נדבר על מחלות שנדבקים אחת מהשני במהירות. 20 ילדים זה כבר ממש גן.
 
טובי פלד  
23:09 23.09.15
שלום רב
במשפחתון הילדה לומדת מאחרים שומעת דברים שונים אי אפשר להזיק לה או לפגוע בה. ככל שתהיהמודם יותר עם ילדים אחרים כך תתפתח טוב יותר ותחווה פחות את החרדות המיותרות של האמא.שיהיה בהצלחה
ונדרשת התייחסות יותר אישית לצרכים של.התינוק. כבר ראיתי תינוקות שהסתובבו במעונות עם טיטול רטוב הרבה זמן ותינוקות רעבים שאין מי שיאכיל אותם בזמן. ובהחלט אמא צריכה לדאוג שהאוצר שלה לא יוזנח. הגישה שלך נגד אמהות היא אגרסיבית ופוגענית. אתה בא ממקום שמייצג את המערכת ושיקוליה וכנראה בגלל זה תשובותיך הן כאלה.
שירה היקרה
הגישה שלי לגידול ילדים מבוססת על הטבע האנושי והאבולוציה . היא בטח לא פוגענית באמהות .אני חושב שהגנת ייתר של הורים ולא משנה באיזה גיל מחלישה את הילדים ולא מחזקת אותם .הגנת יתר נובעת מחרדות הוריות מוגזמות. ובסופו של דבר גורמת לילדים לגדול ולהיות פחות עצמאיים ובוגרים. הגנת היתר מונעת מהורים לפתח את עצמם ואת הקריירה שלהם.
היא גורמת להורים לדאגנות אין סופית ולויתור על האושר שלהם.
שירה היקרה
הגישה שלי לגידול ילדים מבוססת על הטבע האנושי והאבולוציה . היא בטח לא פוגענית באמהות .אני חושב שהגנת ייתר של הורים ולא משנה באיזה גיל מחלישה את הילדים ולא מחזקת אותם .הגנת יתר נובעת מחרדות הוריות מוגזמות. ובסופו של דבר גורמת לילדים לגדול ולהיות פחות עצמאיים ובוגרים. הגנת היתר מונעת מהורים לפתח את עצמם ואת הקריירה שלהם.
היא גורמת להורים לדאגנות אין סופית ולויתור על האושר שלהם.
כשאין מגבלה של עבודה?
שלום לך אימא יקרה
הזמן האופטימאלי הוא לקראת גיל שנתיים.
אם הפעוט נשאר איתך בבית חשוב לחשוף אותו לחברת ילדים בני גילו
יש מקומות שבהם מתקיימות פעילויות לפעוטות כבר מגיל שנה
בהצלחה אורה

לדעתי כמה שיותר מוקדם גם חצי שנה זה בסדר. הוא יהיה יותר חסון ויותר בריא
 
ליאור
08:46 03.09.15
שלום שירה
פסיכולוגיה זה לא מדע. אני מסתמך על האבולוציה של המין האנושי . במשך מיליוני שנים תינוקות גדלו וגודלו על ידי הקבוצה והשבט. מהרגע הראשון עדיף לתינוק להיות בקבוצה לשמוע ולראות יותר מאדם אחד כך ההתפתחות השפתית והרגשית טובה יותר. מי שגדל רק עם אמא או עם מטפלת בשנה שנתיים הראשונות ילמד פחות להסתדר עם אנשים שאתו . עולמו יהיה צר כעולם האדם שאתו .
רוב האנשים שמשאירים את התינוק רק עם אדם אחד בשנתו הראשונה עושים זאת מתוך פחדים .
השתכנעת
 
טובי פלד  
20:44 06.09.15
שלום שירה
פסיכולוגיה זה לא מדע. אני מסתמך על האבולוציה של המין האנושי . במשך מיליוני שנים תינוקות גדלו וגודלו על ידי הקבוצה והשבט. מהרגע הראשון עדיף לתינוק להיות בקבוצה לשמוע ולראות יותר מאדם אחד כך ההתפתחות השפתית והרגשית טובה יותר. מי שגדל רק עם אמא או עם מטפלת בשנה שנתיים הראשונות ילמד פחות להסתדר עם אנשים שאתו . עולמו יהיה צר כעולם האדם שאתו .
רוב האנשים שמשאירים את התינוק רק עם אדם אחד בשנתו הראשונה עושים זאת מתוך פחדים .
השתכנעת
בעצם אתה אומר שאמא שנשארת שנתיים עם הילד שלה עולמה צר והיא גורמת לו עוול. להזכירך לפני הרבה שנים לא היו מסגרות לגילאים צעירים אלא רק לגילאי 3 ומעלה. אז כל אותם אנשים עולמם צר? ומה אם אמא לא עובדת ואין לה כסף להכניס ילד למסגרת אבל עדיין מפגישה אותו עם ילדים. לוקחת אותו לחוגים. ומה עם אמא שבחרה מתוך הכיף להיות עם התינוק שלה. האמת אני מרגישה עכשיו נבוכה שנשארתי עם הבת שלי ואולי גרמתי לה צער לכל החיים. בו בזמן שבאותה תקופה הייתי מסונוורת מהאהבה אליה ודווקא עליי אמרו שאני אמא קולית שלא מפחדת.
 
ליאור
08:37 25.09.15
אין צורך בייסורי מצפון. אין פה אמת אחת. את עשית מה שנראה לך לנכון באותו רגע. חינוך ילדים לא נגמר בפעוטון. מאחלת לך אושר והנאה עם המשפחה.
שירי היקרה
אין צורך ביסורי מצפון . לא מדובר פה על עוול לילד או סבל ,מדובר על כך שבאופן כללי ילד שגדל מגיל0 בקבוצה קרובה נחשף למגוון התנהגויות שמעשירים אותו. הוא יכול לגדול ולהתפתח יפה מאד גם במסגרות אחרות. זה רק עניין של העדפה למיגוון ההתנהגוית שתינוק נחשף.וכמו שאת מתארת את עצמך הרי ילדך נחשף לילדים ולפעילויות נוספות ולא היה צמוד רק אלייך.
כך שאני בטוח שלא גרמת לו שום נזק ולהיפך רק תרמת לו.
שלום ושנה טובה, בני בן שנה ושלושה חודשים. לאחרונה אני ממש מרגישה איתו במלחמה. כמעט כל דבר מלווה בהתנגדות עזה, החלפת טיטול, סירוק השיער, הלבשה או כל דבר שלא מוצא חן בעיניו. בנוסף, ברגע שלא מקבל מה שרוצה הוא בוכה ומתעצבן, לעיתים זה נגמר בזה שמצליחים להסיח את תשומת ליבו למשהו אחר ולעיתים זה ממש התקף זעם, הוא בוכה וצורח... אני מנסה להסביר לו שהוא יכול לבכות או שהוא יכול לבוא אלי ונתחבק או נשחק במשהו אחר אבל אני לא חושבת שהוא שומע כיוון שכל כך עסוק בלבכות. בסוף הוא נרגע אבל על הדרך נשבר לי הלב.. אני מרגישה שאני לא יודעת כיצד להתמודד עם זה.. להתייחס? להתעלם? מצד אחד אני רוצה להציב גבולות ומצד שני אני רוצה שיידע שאני שם בשבילו.. והאם זה הגיל להתחיל להציב גבולות??? מה לעשות?? תודה רבה!!
 
ד''ר אורה רבר  
12:12 20.09.15
שלום לך אימא יקרה
אכן זה לא פשוט להציב גבולות בגיל זה אך צריכים לעשות זאת
הציבי גבולות רק במה שמוכרחים: החלפת חיתול הלבשב וכו
עשי זאת ברכות נסי להסב תשומת ליבו במשהו אחר
היי נעימה אך נחושה אל תוותרי במה שבאמת חשוב
ותרי על כול מה שלא באמת חשוב
היי רגועה המשיכי להיות אימא נינוחה אל תציבי גבולות רבים מידי אך הקפידי להציבם כאמור במה שצריך
בהצלחה אורה
הבן שלי, בן יחיד אינו מצליח לישון על הגב בלילה. במשך היום ישן על הבטן עם השגחה שלנו.
בלילה המצב שונה מכיוון שאנחנו רוצים לישון, הוא אינו נרדם על הגב ואנחנו מרדימים על הבטן ממתינים והופכים ואז אחרי שעה הוא מתעורר ובוכה וכך כל הלילה...ישוב לציין שעל הבטן הוא נרדם לבד.
אנחנו אובדי עצות ועייפים נורא.
דבר נוסף בגיל 4 חודשים חלה רגרסיה בשינה עד אז הצלחתי ללמדו לישון והיה מתעורר על הגב 3 פעמים בלילה בגיל 4 חודשים המצה השתנה ויותר קשה לו להרדם ומתעורר כל שעה כמעט... אני מודעת למשבר השינה בגיל 4 חודשים, אבל מה עושים???
אודה לתשובה.
שלום שרית
למה לא לתת לו לישון על הבטן ?
ואומרים לה שאסור להשכיב על הבטן ללא השגחה. אז אף הורה לא רוצה לקחת סיכון.
שלום אמא לבן שנתיים ועשר, גמול חודש, הולך יושב על האסלה, מבקש, לפעמים בורח לו, בבית פעמיים ושלוש, ולפעמים מבקש לנוחיות מתפנה בעצמו, מה כדאי ליישם אולי פיספסתי משהו, הוא בגן עירייה ושם לא ממש מקפידים על כל פיפיס של פיפי בתחתון,
שלום וברכה,

יש לי תאומים בן ובת בני שנה וחודש. בהתחלה הנקתי את שניהם. עם הבן ההנקה זרמה בקלות ועם הבת היה קשה הרבה יותר, לכן עברתי לתת לה חלב שאוב מבקבוק (בלי לינוק), כאשר הבן ינק בבית ובמעון אכל גם הוא חלב שאוב מבקבוק.
בערך מהשלב שהתחילו לצאת לו שיניים, הוא החל לסרב בתקיפות למוצץ ולבקבוק - כלומר מוכן רק לינוק. גם במעון לא הסכים לשתות מבקבוק וחיכה לסוף היום שאגיע ואניק אותו. הוא לא יונק בשעות קבועות או דווקא כשהוא רעב, אלא כאמצעי הרגעה כשהוא עייף או לא רגוע וכדומה.. נוצר מצב שהוא שאני היחידה שיכולה להרגיע אותו, כאשר אני לא נמצאת בבית הוא בוכה ומחפש אותי וכמעט אי אפשר להרגיע אותו.
(הבת הרבה פחות "צמודה" אלי, היא נרגעת בעזרת מוצץ, והרבה יותר "עצמאית בשטח" וחברותית).

כיצד אוכל לעזור לבני להיות פחות תלוי בי? המצב הופך להיות ממש בלתי אפשרי ומתסכל..
הם מתחילים מעון חדש בשבוע הבא ואני מודאגת מאוד כיצד יסתגל...
אודה מאוד לעצתכם.
האם גמילה מהנקה תביא לשיפור בתלות?
האם נכון להתחיל תהליך כזה עכשיו, כאשר הוא עומד בפני כניסה לגן חדש?
ולא צריך לגמול אותו .
שלום שוש
המגע שלך ולאו דווקא החלב הוא החשוב לילד . אני מציע לנצל את הזמן עד למעון ולהציף אותו במגע כל הזמן להיות אתו בקשר עור לעור . כולל בלילה וגם לערב את האבא שיחזיק אותו צמוד והכל תוך כדי תנועה .וכשיגיע המעון בהדרגה לעזוב אותו להיות אתו וכל יום פחות שעה . אפשר גם להצמיד חפץ מעבר לגופך כמו שמיכה או בובה ולאפשר לו להשתמש בזה. לדבר אליו כל הזמן רגוע ותוך שבוע הוא יתרגל .
 
שוש
13:51 23.08.15
תודה רבה על תשובתך.

הילד כבר עבר את גיל שנה. האם נכון להיות איתו "על הידיים" כל היום?

ולגבי הלילה - השאיפה לא אמורה להיות שהוא ישן במיטתו בלילה?...

תודה מראש..
 
טובי פלד  
17:29 23.08.15
שלום שוש
חוץ מאוכל הדבר הכי טוב שאפשר לתת לתינוק נולד הוא מגע עור בעור כמה שיותר זמן גם בלילה בעיקר בלילה. המגע גורם להפרשת הורמונים שמקטינים את החרדות ומעניקים תחושת ביטחון ומוגנות וזה בהמשך בונה את הביטחון העצמי של הילד. לגבי על הידיים זה לא רק על הידיים זה התנועה שהילד זקוק לה כדי להירגע ולהתפתח. אפש גם לשכב על המטה ושהוא יהיה אתך או עם בעלך.
 
לילי
10:42 09.08.15
בוקר טוב
אני אמא לתינוק בן שנה ו11 חודשים
התחלתי תהליך גמילה מחתול לפני חודש אך יש לי כמה חששות לגבי התגובות של התינוק' שלי
נתחיל עם ההחלטה להסיר את החיתול זה היה בגלל שהילד שלי כל הזמן מושך את החיתול ומסרב ללבוש אותו וזה היה מאוד מקשה עלינו ובנוסף שהתחיל לגלות עניין בשירותים
הילד עדיין מפספס ( בתדירות לא קבועה ) יש ימים שהוא לא עושה על עצמו ויש ימים שהרבה ביום - הפספוס הוא של שתן ולא צואה ( שולט בצואה טוב מאוד )
שנית הוא לפעמים מבקש אחרי שהוא עושה על עצמו
ודבר שלישי שהוא קם כל יום רטוב במיטה כי אני לא שמה לו בלילה חיתול גם חיתול גמילה לא

העצה שלכם מה אני יכולה לעשות ? מ להחזיר את החיתול בכוח או לשים לו חיתול מעבר אבל אני בתוכי מאמינה שחיתול המעבר נתפס כמו חיתול רגיל
אני מאוד דואגת כי הילד הפך להיות יותר עצבני ובוכה כל הזמן ונדבק אלי בצורה ממש בולטת

עצתכם בבקשה
 
טובי פלד  
18:19 11.08.15
הי לילי
ביום אל תשימי לו חיתול ובלילה תשימי. ואל תזכירי לו את זה ואל תלחיצי אותו בנושא בכלל ,תעשי את זה קליל בלי לחץ. בהצלחה
 
אדווה
13:05 12.08.15
כל עוד הוא שולט היטב ועושה את הקקי בסיר ולא מפספס, את על הגל!! גם פיפי אמרת יש פעמים שמפספס ויש שלא, נשמע לי כמו התחלה של גמילה טובה.
אני מזהה בעיה בלילה, את לא יכולה לצפות מילד שעובד תהליך גמילה ביום, שידע לשלוט בלילה! זה עניין פסיולוגי, אז נכון בלילה לא צריך להחזיר חיתול כי זה עלול לבלבל אותו, אבל להלביש תחתון גמילה פול אפס להתחלה זה הרבה יותר נכון. הוא מתלבש כמו תחתונים ולא צריך להשכיב את הילד כמו שמחתלים.
 
טובי פלד  
22:32 12.08.15
שלום רב
מסכים לגמרי לא חייבים חיתול עדיף תחתון גמילה. בתוספת הסבר מרגיע אם הוא מתנגד.
בני בן שנתיים ןחצי, סך הכל מפותח מאוד, אבל יש לו בעיה בהיגוי מילים, האוצר מילים שלו גדול ויש משפטים יפים אבל לא תמיד מבינים מה הוא מדבר. לאחרונה החיים איתו הפכו להיות קשים מאוד, הוא עושה דווקא, מציק לאחיו הגדול וכל דבר זה מלחמה. הוא לא מקשיב לנו ובורח בכוונה כשצריך להתלבש, יורד כל הזמן מהשןלחן בזמן האוכל, מרביץ לאחיו, ובעיקר בוכה מכל דבר שלא מוצא חן בעיניו. יש לציין שבחודש האחרון לא היתה לנו שחיגרה מסודרת כי לא היינו בביתנו אלא גרנו אצל המשפחה. מה אפשר לעשות כדי שהחיים יהיו יותר נסבלים?
 
טובי פלד  
15:11 02.08.15
שלום ריקי
השגרה חשובה מאד לילדים שמתקשים לבטא את עצמם והיא גורמת לתיסכול שגורם לתוקפנות .נסו ליצר שיגרה והסבירו לו כל דבר לפני שעושים אותו . החזרה לשיגרה תחזיר אותו להתנהגות יותר מתונה
 
מעיין
21:12 26.07.15
הבן שלי בן שנתיים. עד שהתחיל לדבר ישן לבד, נרדם לבד ולא קם. היום הוא יכול ללבטא את עצמו וכל פעם מבקש משהו ובוכה. לא נרגע. אנחנו לא נשארים איתו בחדר ומתעקשים שירדם לבד. כל פעם מישהו מאיתנו נכנס לדקה, מלטף או מנגב את האף ויוצא. הילד בוכה ככה שעה לפחות עד שמתייאש. כל פעם בגלל תירוץ אחר. מה לעשות? אנחנו אבודים.
תודה,
מעיין
 
טובי פלד  
13:21 27.07.15
שלום מאיה אין סיבה טובה להשאיר ילד לבד לישון . אני מציע להישאר אתו אבל בחדר
עם מעט מאד דיבורים. אפשר להחזיק לו את היד. זו שיטה יותר בריאה
 
דניאל
13:32 25.06.15
שלום!

הבן הבכור שבספטמבר ימלאו לו 4 שנים עדיין מבקש טיטול למטרת קקי.

חשוב לציין שרק פעם אחת הוא עשה בעזרתי שהחזרתי אותו וחוץ מזה בשום צורה ושם דרך לא איתי לא עם אשתי ולא עם המטפלת לא מוכן-רק עם טיטול וכל פעם שיש לו קקי

דורש טיטול-למרות שאנחנו מציעים לו פרסים מתנות והפתעות לא מוכן.

מפיפי הוא גמול.

הולך כל היום עם תחתון ללא טיטול

מבקש עזרה בהקדם-תודה!
 
טובי פלד  
14:23 06.07.15
שלום דניאל
תן לי עוד אינפורמציה על האופי שלו התנהגות , קשיים מיוחדים
 
דניאל
15:07 06.07.15
ילד אינטליגנט ועצמאי מאוד לא מתקשה בשום דבר.
יודע לבטא את עצמו ודעותיו וכך גם במעשים עוזר במטלות הבית במידת הניתן.

זו הבעיה היחידה
 
טובי פלד  
21:44 06.07.15
שלום דניאל
אם כך אל תעשה דבר אל תזכיר את זה אל תדבר על זה תתעלם לגמרי מהעניין . וזה יבוא לבד.
תודיע לנו מתי זה קרה .
שלום רב, אשמח לעזרה בנושא-
מזה כשבועיים בני בן השנה ושמונה חודשים התחיל "לאונן" לפני השינה. הוא דוחף חיתול בד (עימו הוא רגיל ללכת לישון) ומעין משתפשף עליו. הוא עושה זאת במיטתו, וממש נכנס ל"אטרף". אי אפשר להפסיק אותו כשהוא עושה זאת, והוא ממשיך כך עד שנרדם. הוא עושה זאת כל ערב לפני השינה.
אני חושבת שזה התחיל כאשר בעלי נעדר מהבית במשך שבוע, האם יתכן קשר בין הדברים?
כיצד יש לנהוג?
האם זה אמור להפסיק מעצמו?

בתודה מראש.
שלום אילנה
בהחלט יכול להיות שזו תוצאה של ניסיון להרגעה עצמית עקב חרדה. עדיף לא להתערב
זה לא מזיק משום בחינה.זה יעבור מעצמו
 
לרה
12:46 25.06.15
שלום רב,
הבת שלי יעל שנה הבא בגן טרום חובה, ביקשנו גן מסוים יחד עם חברה מאוד טובה שלה ולא קיבלנו את אותו גן... (אני יודעת שלהרבה ילדים זה משחק מזדמן אבל היא מאוד נאמנה למע' היחסים איתה, הגננת אמרה שיעל אפילו נגררת אחרי החברה, היא לא ממליצה לשנות גן בגלל אף חברה ואומרת שיעל היא ביישנית אבל מאוד חברתית, אבל כן מציינת שאם אותה חברה לא הייתה בגן יעל לא הייתה עוברת את השנה בקלות). אני גם מרגישה שהיא לא משחקת עם ילדים אחרים היא איתה כל הזמן...
החברה היא בעלת ביטחון ויעל הרבה פעמים עושה מה שהיא אומרת.... פעם היינו במסיבה ואמרנו ליעל שהולכים, ואז החברה אמרה לה לא להקשיב לנו... אז אני לא יודעת עד כמה היא השפעה טובה עבורה, אבל היא מאוד קשורה אליה....
גם בצהרון הן לא יהיו יחד, אז חשבתי אולי להעביר אותה צהרון, כדי שלפחות בצהריים יישחקו... ובעלת הצהרון אומרת שאמא של החברה לא הייתה מוותרת על הצהרון כדי שהן יהיו יחד ושאני עושה נזק לילדה שהיא כבר יודעת ששנה הבאה תהיה אצלה (השנה היא לא בצהרון הזה, אבל כן מכירה אותה).
יעלי היא ילדה מאוד ביישנית, תמימה מאוד לעומת ילדות אחרות, וקשה לה להסתגל למקום חדש... (בגן החדש יהיו עוד 3 ילדות שהיא כבר מכירה).
מה כאדי לי לעשות? אני כבר לא יודעת מה עדיף....
תודה
 
טובי פלד  
13:05 25.06.15
שלום רב
אני ממליץ להוריד את הלחץ . לכי לגן החדש ,יש שם חברות שהיא מכירה . היא תסתגל ותצליח.
שלום רב
אני לא יודעת אם אני בפורום הנכון ( אם לא אשמח להכוונה לפורום הנכון)
שאלתי מתחלקת לשניים , מדובר בשני ילדים
שאלה ראשונה :
הבת בת 2.8 כבר תקופה ארוכה מאוד שנראה שהיא מאוננת, זה קורה כאשר היא במצב שכיבה על הבטן הידיים מתחת לגוף והיא מזיזה את החלק התחתון של גופה, זה קורה כדרך קבע כאשר אני מעירה אותה בבוקר וכמו כן כאשר מתעוררת בשניה מהגן ולרוב כאשר היא הולכת לישון, אשמח לדעת כיצד להגיב ולהתייחס לזה , מדובר בילדה בת 2.8 אני לא יודעת כיצד לדבר איתב כדי שתבין, ומדאיג אותי גם שבני בן ה 3.8 רואה את זה לפעמים היות והם ישנים באותו החדר.
שאלה שניה:
בני בן ב 3.8 ילד מאוד שובב אנרגטי נבון וחד, לאחרונה קיימת יותר מידי התעסקות בנושא הגוף, הוא נוגע באחותו בטוסיק ופות ( תוך כדי צחוק של שניהם) כבר כמה פעמים שהוא דחץ אצבע לתח ת שלה , צרחתי עליו אבל הוא חזר על הפעולה איתי ועם בעלי , גם היא נוגעת לו בבולבול , כאשר אחד מהם בשירותים השני מלווה אותו מיד, הם משחקים באמא ואבא, זה מאוד מדאיד אותי במיוחד ששניהם עולים לגן עירייה ואני חוששת שזה יקרה בפורום לא כ"כ מבין ומקבל
אשמח כיצד להגיב , מה עשות ועל מה להקפיד כדי שדברים כאלו לא ישנו


תודה רבה אני מאוד נבוכה מזה ומודאגת
שלום בת אל
ההתנהגות של שני הילדים שלך היא נורמלית ובסדר ואופינית לרמת טסטוסטרון גבוהה יחסית. את צריכה לומר להם שלא עושים דברים כאלה בפומבי. בלי חומרה יתרה ובלי עונשים ובלי צריחות. זה יעבור מעצמו. נקווה שבגן העיריה יש להם מספיק שכל אחרת יציקו לך.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  138  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
הורים   הורות   הורים לתינוקות   תינוק   הגיל הרך   קשיי דיבור   גמילה מחיתולים   יעוץ התפתחותי
RSS RSS פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות