בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים לב, כלי דם, ניתוחי לב»פורום צינתור, צינתור לב, צינתורים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום צינתור, צינתור לב, צינתורים עמוד 17

פורום צינתור, צינתור לב, צינתורים עוסק בכל מה שקשור לרפואת לב, צינתורי לב, קרדיולוגיה. פורום צינתור לב נועד לתת לכם מידע וייעוץ בנושאים: א.ק.ג, צינתור וירטואלי, היצרות עורקים, מחלות לב, חולי לב, בדיקת מאמץ, בעיות כלי דם, טרשת עורקים, צינטור
מנהלי פורום צינתור, צינתור לב, צינתורים:
ד''ר טובי רסין
לפרטים נוספים
ד''ר אריאל פינקלשטיין
לפרטים נוספים
 
סיון
16:02 22.11.11
שלום רב,
בעלי עבר לפני 10 שנים צינתור (3 סטנטים) לאחרונה הרגיש כאבים בלב
להלן חלק ממצאי cardiac ct
lm פלאק מסויד במוצא ללא הצרות פלאק מעורב דיסטלי הצרות ב-50-25%
lad פלאק מעורב באוסטיום הצרות כ-50%
פלאק מעורב ארוך בקטע אמצעי-דיסטלי הצרות 70-90%
2,D1 - המוצא מעורב בתהליך הטרשתי הנרחב ב-lad, חשד להצרות משמעותית.
תהליך טרשתי דיפוזי ב-D2

lcx פלאק מעורב באוסטיום, הצרות כ-50%. פלאק מעורב בקטע פרוקסימלי לפני הסטנט הצרות עד כ-50-70% . הסטנט פתוח
m1 מוצא לכוד באיזור סטנט
m2 פלאק מעורב ארוך, הצרות כ-70%.
lt.plb ירידה משמעותית בקוטר דיסטלית לסטנט מחשיד ל-in stent restenosis
rca - קטן לא דומיננטי פלאקים מסוידים בקטע האמצעי קשים להערכה עקב טשטוש שנגרם ע"י עלית דופק בעת הסריקה -כנראה לא יותר מ-50%

כאדם לא מקצועי נראה לי שיש צורך בצינתור וכמובן שנפנה לקרדיולוג
בנתיים שאלתי היא :האם ההחלטה לעשות צנתור היא חד משמעית לפי הממצאים.

תודה סיון
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
16:05 22.11.11
סיון שלום.
לפי תיאור הבדיקה, אין צל של ספק שכדי לאמת את הממצאים ולנסות לטפל בהם יש לבצע צנתור. באופן עקרוני, בשל מיקום ההיצרויות החשודות, ההתוויה לבצע צנתור היא חד משמעית.
 
רפי גורדון
15:31 18.11.11
אימי אושפזה בבית חולים והודיעו לה שעליה לעבור צינתור בתחילת שבוע הבא. היא בת 80 ללא עבר של בעיות לב.
שאלתי - האם בגיל כזה צינתור אינו נישב מסוכן בהרבה מצינתור בגיל 70 ? האם עלי
לברר וללחוץ אם ניתן להמשיל בטיםול תרופתי ?
רפי
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
06:53 20.11.11
רפי שלום.
באופן עקרוני, אין ספק שגיל מהווה גורם סיכון בצנתור, אולם עדיין הסיכון בצנתור בגין 80 הינו נמוך ביותר. העניין הוא לא גודל הסיכון, אלא האם ההתוויה לצנתור אכן נכונה, והאם הצנתור אכן נחוץ. במידה והוא באמת נחוץ, הרי שהסיכון בצנתור, גבוה ככל שיהיה, עדיין נמוך יותר מן הסיכון שלא לבצע צנתור.
 
רחלי רזון
21:57 10.11.11
שלום רב,
אבי מאושפז כרגע בבית חולים עקב דימום לאחר צינתור. הוא סובל מתסחיפי ריאות ולכן הוא מקבל זריקות קלקסן.
הדימום של אבי מאוד רציני הרגל שלו התנפחה למימדים ענקיים ויש לו המטומה מהמפשעה ועד אחרי הברך וכל האזור הזה נפוח.
השאלה שלי כמה מסוכן המצב הזה? איזה סוג טיפול נותנים במצב הזה - עשו לו סיטי ואמרו שהדימום הפסיק. אבל הרגל לא מפסיקה להתנפח ולהכאיב לו כאבי תופת.
מה הסיכונים שהמצב הזה גורם האם יש סיכון שהדימום יעלה למעלה? כמו כן אבי עבר ניתוח להחלפת מפרק האם הדימום יכול לגרום לו לנזקים נוספים בברך?
אודה על תשובתכם המהירה
רחלי
 
ד''ר טובי רסין  
09:48 13.11.11
דימום מהמפשעה הוא סיבוך שכיח לאחר צנתור בעיקר אם הצנתור היה טיפולי או אם ניתנו תרופות לדילול הדם כמו אלה שאביך קיבל. אם הדימום אכן פסק כפי שמלמדות בדיקות הסורק הממושחב שציינת הסיכון לנזק קבוע אפסי. ההחלמה איטית היות ואביך ממשיך לקבל תרופות לדילל הדם.

נזק לפרק מאד , אבל מאד לא סביר.

בברכת החלמה מלאה
טובי
שלום
אשתי, בת 70,עם סוכרת מאוזנת, הופנתה ע"י רופא המשפחה, דר' גוטרר, למיון ביום 3.10.2011 אחרי לחצים בחזה, קשיי נשימה וכאבים באמת יד שמאל. לאחר בדיקות, שלא כללו אקו-לב (!), נשלחה הביתה ונאמר לה , ואני מצטט, " את בריאה כמו שור, זה לא לבבי". כמה ימים אח"כ חזרו הכאבים, אבל רק במצב שכיבה בלילה. משך כל היום אשתי תפקדה כרגיל, כולל נסיעות והליכה , ללא כאבים וקשיי נשימה כלל- אלו חזרו רק בערב ובלילה.אחרי כשבוע, מאחר והכאב וקשיי הנשימה המשיכו, פנינו לקרדיולוג, דר' אבו-קטש.גם הוא אמר כי ממצאי חדר המיון לא מצביעים על אירוע לבבי, אבל קבע בדיקת אקו, לאחר 4 ימים (היה חג וסוף שבוע). האקו הצביע על התקף לב, נקבע לה צנתור מיד למחרת, בצנתור נמצאו שני עורקים סתומים 99% ואשתי הובהלה לניתוח מעקפים דחוף בו בלילה. שתי שאלות: 1) איך לא עלו על הבעיה במיון, לפני ההתקף?
2) אם אכן יש אפשרות לא לזהות עורקים סתומים בבדיקות שעשו, מדוע אין רוטינה של בדיקת צנתור לאוכלוסיה בסיכון? (חולי סכרת, היסטוריה משפחתית וכד').
בברכה
מ מעין
למוטי

צר לי על הסבל שנגרם לאמך. אנסה לענות כמיטב יכולתי על השאלות ששאלת ותחילה לעניין הצנתור לאוכולוסיה בסיכון. צנתור היא בדיקה פולשנית הכרוכה בסיכוני תחלות ותמותה . נמוכים אמנם אבל במחקרים נמצא כי לא היתה תועלת בביצוע בדיקות צנתור לאוכלוסיה בסיכון אלא רק לכאלה עם תסמינים וממצאים בבדיקות עזר מקדימות כמו בדיקות מאמץ וכו.

לעניין הטיפול לו זכתה אמך. לצערי הרב אתה לא מפרט מה היו בדיקות שבוצעו אלא רק אילו בדיקות לא בוצעו ולכן אין לי אפשרות לענות בצורה מקיפה לשאלתך. בעקרון אקו לב אינה בדיקה שגרתית הנעשיית במיון לחולים עם כאבי חזה היות והיא לא יכולה לאבחן ''אוטם מאיים'' אלא רק כאשר האוטם כבר נגרם.

אם יש לך ספק לפיו היתה רשלנות בטיפול באימך וקיים רושם כזה מהתאירו של העובודת כפי שאתה מעלה אותם אני מציע לך לפנות לעורך דין המחמחה בתחום כדי שיכוון אותך

טובי
 
ציפי
14:15 27.10.11
שלום רב,

בעלי עבר ארוע לב מלפני שנה ושבעה חודשים לוקח פלביקס +קרטיה+לפיטור 10 מ"ג

עפ"י הצעת הרופא הצנתר הוא צריך לקחת את הפלביקס לתקופה של 4 שנים.

רציתי לשאול האם ככל שהזמן עובר הסיכוי שהוא יצטרך לעבור צינתור חוזר קטן.
זאת הסיבה לתקופה הארוכה לפביקס.

מבצע שלוש פעמים בשבוע פעילת גופנית והכולסטרול מתחת ל-70.

בתודה

ציפי
 
ד''ר טובי רסין  
14:34 27.10.11
לציפי

בעלך עבר ככל הנראה השתלת סליל משחרר תרופה. במצב זה ההמלצה לטיפול בפלביקס היא לפחות לשנה ורצוי יותר. ההמלצות בסל הבריאות הן לשנה לבד ואילו האיגודים הקרדיולוגים ממליצים למספר שנים. הרופא שלך נוהג לחומרה הוא ככל הנראה יודע למה. בכל מקרה הסיכון לאירוע שחייב צנתור יורד ככל שחולף יותר זמן.
טובי
שלום ד"ר, אני מודה לך מאוד על תשובתך המהירה.

שאלה נוספת. אם אצטרך לעבור טיפולי שיניים, כמו טיפול בחניכיים , טיפול שורש, סתימה- האם עלי להפסיק את הפלויקס, ואם כן כמה זמן קודם להפסיק ומתי לקחת שוב וכמה בבת אחת. והאם זה לא מסוכן בשבילי [לאור האירוע המוחי שעברתי] להפסיק עם הכדור.
האם יש משהו שאני יכול לעשות בימים בלי הפלויקס כדי למנוע אירוע נוסף [חוץ מלהתפלל , כמובן]

בתודה מראש,
דניאל
 
ד''ר טובי רסין  
08:10 27.10.11
לדניאל
את הטיפולים בתיארת הכוללים טיפולי שורש, סתימות וטיפולי חניכיים ניתןל בצע תחת טיפול בפלביקס. במהלך הפעולה יהיה דימום קל יותר מהרגיל בהשוואה לחלולה שלא מקבל פלביקס אבל הטיפול עדין בטוח. המקרה היחיד בטיפולי שיניים שבו יש לשקול הפסקת הפלביקס הוא בטיפולי עקירה. חלק מרופאי השיניים יודעים לעשות פעולה זו ללא הפסקת הפלביקס אבל רוב רופאי השיניים בקהילה דורשים לבצע הפסקה כזו. במקרה כזה יש להספיק התרופה שבוע לפני העקירה. ההפסקה נדרשת שבוע מראש היות והשפעת התרופה היא לארבעה עד חמישה ימים. כלומר ברוב התקופה בה אתה לא נוטל את התרופה אתה עדין תחת השפעת התרופה. הסיכון במקרים כאלה לא גבוה. מיד לאחר העקירה ניתן לחדש את התרופה וכדי להשיג השפעה מידית יש לקחת ארבעה כדורים יחד.

בחולים שבהם הפלביקס ניתןל בשל מצב לאחר השתלת סליל תומך יש לדחות את טיפול השיניים במידה והדבר ניתן למספר חודשים.

במקרים בהם נדרש ניתוח מורכב יותר במיוחד אם מדובר בניתוח מציל חיים שלא ניתן לדחות אותו אין ברירה אלא לקחת את הסיכון בבחינת בחירת הרע במיעוטו.

טובי
שלום, אני בן 42 ואני מקבל פלויקס עקב אירוע מוחי כתוצאה ככל הנראה ממפרצת בלב. כמו כן אני מקבל אפנוטין בגלל התקפים אפלפטיים בעקבות ניתוח מוח.
מצב בריאותי שפיר באופן כללי, ואני לוקח רק עוד זנטק בשל ריפלוקס. בנוסף לכך אינני זקוק לכל תרופה נוספת.
עקב דלקת וכאבים בשיניים רשם לי הרופא היום תרופה לכאבים ממשפחה התרופות הNSID, וגם אנטיביוטיקה.
השאלה שלי: קראתי שיש בעיה עם השילוב של התרופה הזו נגד הכאבים יחד עם הפלויקס וגם יחד אם האפנוטין. האם זה נכון? האם אסור לי לקחת אותה, או שבמינון מסוים אפשר? כנ"ל ביחד עם הפלויקס.
שאלה נוספת, האם יש סוגי אנטיביוטיקה שאסור לי לקחת יחד עם שתי התרופות הללו?
בתדה מראש,
דניאל.
 
ד''ר טובי רסין  
18:29 25.10.11
לדניאל

פלביקס ניתן לקחת בשילוב עם אנטיביוטיקה או עם תרופות ממשפחת NSAID אם כי תתכן השפעה משולבת שלהם על הטסיות אבל היות ושילוב של אספירין ופלביקרס מותר ניתן באופן לא כרוני לקבל גם שילוב של פלביקס ו NSAID. בתיק מצוין כי אתה סובל גם מרפלוקס ומטופל בזנטק. תרופות מקבוצת NSAID עלולות להחמיר צרבות והשפעת חומצה על הקיבה והושט.

לגבי אפנוטין צר לי אך אין לי מספיק ניסיון עם התרופה. למיטב ידיעתי אין תגובה צולבת עם NSAID אך זהו דבר שאתה צריך לבדוק עם הנוירולוג שלך.

טובי
 
אורית כהן
20:07 18.08.11
איזה תרופה מקובל לתת לילד בן 6 לאחר צנתור על מנת לדלל את הדם
בני עובר פרוצדורה כזאת והבנתי שמדובר בתרופה יקרה של נמצאת בסל.
אשמח לדעת מהי התרופה על מנת להערך בהתאם
האם דרך הביטוח המושלם זול יותר?
תודה רבה
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
07:13 24.08.11
אורית שלום.
לא ברור לי איזה צנתור עובר הבן שלך, ואיזה תרופה הוא צריך, אבל השאלה הזו מספיק חשובה כדי שתשאלי אותה אך ורק את הרופא שצנתר אותו, או את קרדיולוג הילדים שלו.
בבקשה
 
שמואל
18:12 09.10.11
שלום,
האם צינתור יכול לפתור בעיה של דופק לא סדיר בכלל?
תודה!
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
09:18 10.10.11
במקרים נדירים בלבד, בהם הפרעת הקצב נגרמת עקב הפרעה באספקת החמצן לשריר הלב (עקב היצרות או סתימה בכלי דם כליליים), צנתור והרחבת העורקים הכליליים יכול לפתור את הבעיה. ברוב המקרים, אין כל קשר וצנתור לא יפתור את בעיית הפרעת הקצב, שהיא תחום התמחותם של קרדיולוגים אלקטרופיזיולוגים ולא מצנתרים.
אני בן 48 - מצב בריאותי (יחסית תקין)
לא מעשן.
סכרת גבולית (125-117) ורמות סוכר A1C בין 5.9-6.2 ללא תרופות
לד 135/80
BMI 27
לא עוסק בספורט
קבוצת סיכון - אבי עבר אוטם בגיל בגיל 68 וטופל על ידי 2-3 תומכנים וכיום לאחר כ 15 שנים מצבו טוב!
אחי (בן 52) הגיע שלשום לבי"ח עם מיחושי חזה וטרופונין גבולי , עבר צינתור והוחלט על ניתוח מעקפים בשבוע הבא.

שאלתי - לדעתי ההיסטוריה המשפחתית מכניסה אותי לקבוצת סיכון גבוהה. בנוסף לסכרת ולד גבוליים.
1. האם בנתונים אלו ניתן לעבור כיום צינתור אבחוני (פולשני) המכוסה על ידי הקופה בבית חולים.
2. האם צינתור וירטואלי יכול לשמש כלי אבחנתי טוב לאור קבוצת הסיכון בה אני נמצא!
תודה
 
ד''ר טובי רסין  
08:38 02.10.11
לזיו
שאלה מורכבת אבל התשובה די פשוטה. ההתוויות ( הסיבות המצדיקות) לצנתור פולשני לא כוללות טיפול או אבחנה מונעת. הצנתור הפולשני מוצדק רק באותם חולים הסובלים מתסמינים של כאבי חזה במאמץ או כאשר בדיקה לא פולשנית מראה כי הם בסיכון גבוה לאירוע לבבי בעתיד הקרוב. כלומר קיום גורמי סיכון רבים ללא תסמינים וללא ממצא בבדיקות עזר לא מצדיק צנתור פולשני.

אני מציע לך ( וכך גם הייתי עושה אם הייתי במקומך) לפנות לרופא ולבקש בדיקה לא פולשנית להערכת הסיכון לאירוע לבבי ומחלת לב כלילית. הבדיקות המומלצות הן בדיקת מאמץ שהיא פחות רגישה או בדיקות אקו לב במאמץ או מיפוי לב במאמץ שהן בדיקות רגישות מאד שיוכלו לקבוע מה הסיכון שלך לאיחרוע לבבי לטווח זמן של מספר שנים. אם הבדיקות הללו שהן לא פולשניות יהיו חיוביות , כלומר יראו סמנים למחלת לב כלילית אז מוצדק יהיה לבצע צנתור פולשני כדי לזהות בדיוק היכן ההצרויות, דרגת חומרתן ואם אפשר כבר לטפל בהן על ידי הרבחה עם באלון וסליל תומך. אם הבדיקה תראה שאין לך הצרויות או ''איסכמיה'' ( הפרעה באספקת הדם) אין כל סיבה לבצע צנתור ואתה יכול להיות רגוע. רגוע אבל חייב לטפל בגורמי הסיכון ובעיקר לעסוק בספורט אירובי בקביעות כי הסוכר שלך מאוזן וכך גם לחץ הדם . לא ציינת מה קורה עם שומני הדם שחובה להוריד את הקולסטרול הרע במצבך מתחת ל-70.

שנה טובה בריאה ורגועה ואיחולי החלמה לאחיך.
טובי
 
סיגי
22:55 29.09.11
אבי עבר צנתור לפני כחודש ובדו"ח הצנתור נכתב כך:
עורק כלילי שמאלי ראשי: תקין.
עורק קדמי יורד: חסום במוצאו. חלקו הדיסטלי מתמלא ע"י קולטרלים מימין לשמאל. ענף דיאגנולי גבוה יחד עם נפים ספטליים מתמלאים ע"י הלימה.
עורק עוקף: בלתי סדיר אך חופשי מהצרויות משמעותיות.
עורק ימני: בלתי סדיר אך חופשי מהצרויות משמעותיות.
מעקפים: LIMA TO DIAGONAL- פתוחה. קיימת הצרות משמעותית באזור ההשקה. עקב RUN OFF עני הוחלט לא להרחיב הצרות במקום זה.

השבוע, אבי התלונן על כאבים בחזה וקשיי נשימה. הוא הגיע לביה"ח ושם נטען כי עבר התקף לב. במהלך החג, אבי אושפז ועדיין מאושפז בביה"ח. הוא מקבל תרופה לדילול הדם ונאמר כי ביום ראשון הקרוב יעבור צנתור מורכב בשל אזור החסימה.חשוב לציין כי מדי ערב אבי מתלונן על כאבים בחזה וצריבה בגרון.

ברצוני לדעת- מהם הסיכונים וההשלכות שבצנתור מעין זה?

תודה ושנה טובה,

סיגי
 
ד''ר טובי רסין  
08:31 02.10.11
תשובה דחופה

הצנתור אותו אביך אמור לעבור הוא מורכב אך לא בהכרח מסוכן יותר מצנתור רגיל. לאביך יש חסימה בעורק קדמי יורד. מסיבה זו עבר ניתוח מעקפים. בניתוח חובר מעקף מעורק טבעי שיוצא מאזור הצוואר ומתחבר לענף של העורק החסום אך באזור החיבור של המעקף לענף הנ''ל נוצרה הצרות שגורמת לקיפוח בזרימת הדם. היות ושאר שני העורקים של הלב ( הימני והשמאלי העוקף ) פתוןחים והיות והחלק הרחוק של אותו עורק חסום מקבל זרימה קולטרלית הוחלט להסתפק בטיפול תרופתי אלא שזה לא מספיק ולכן המצנתר יצטרך להתחבר למעקף שמוצאו בצוואר ודרכו להגיע לאזור החיבור לענף במקום בו יש הצרות ולנסות להרחיב אותה. כלומר הפעולה מרוכבת אבל לא מסוכנת כי לאביך יש שני עורקים פתוחים שנותנים תמיכה טובה ללב.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה ובשורות טובות.
טובי
 
מרגולין
18:56 26.09.11
אצל בני בן 19 ,חייל , התגלה לאחר מאמץ התקפי פלפנטציות,סחרחורות קשורים למאמץ פיזי, באקג נצפה קצב סינוס, Rbbb פעימות מוקדמות חדרניות עם תבנית RBBBוshort coupling rrr-on-t interval -, ציר ימני, סימנים של early repolarization' בתוך בדיקת מאמץ הופיעה ביגמניה סימפטומאטית, חובר להולטר, התחיל טיפול בחומסי ביתא לפני יומיים.הומלץ על eps ואבלציה.
אקו לב תקין
מבקשת מאוד לדעת מה הם סיכונים למהלך, מה אחוזי הצלחה, האם ניתן לדחות את זה בשל גילו צעיר, האם עדיף טיפול תרופתי
 
ד''ר טובי רסין  
13:41 27.09.11
למרגולין
בנך סובל מהפרעות קצב חדריות הגורמות לו תחושות לא נעימות במאמץ. דרוש ברור רפואי. בעקרון הברור מחייב בדיקה פולשנית שהיא בדיקה אלקטרופיזיולוגית במהלך מוחדרים, כמו בצנתור צנתרים ללב דרך המערכת העורקית ולעיתים גם הורידית. היות ומדובר בבדיקה פולשנית היא לא חפה מתופעות לוואי וסיבוכים אך אלה נדירים ביותר , נדירים אפילו מתופעות הלואי שבצנתור ( בצנתור מוחדרת צנתר דרכו מוזרק חומר ניגוד לצילום עורקי הלב ובבדיקה אלקטרופיזיולוגית מוחדריות אלקטרודות לרישום הפעילות החשמלית) .

דווקא בגלל גילו הצעיר של בנך והיות והוא סובל מתסמינים מאד לא הייתי ממליץ לדחות את הבדיקה.

בכל מקרה מאחל לך שנה טובה ושנת בריאות ושיהיו רק בשורות טובות.
טובי
 
מרגולין
11:00 29.09.11
תודה רבה ד"ר שנה טובה לך
היי, אני מעוניינת לדעת כמה מערכות ניטור ובקרה מרחוק של קוצבי לב קיימים. האם מלבד מערכת קרלינק של מדטרוניק יש עוד אפשרויות או שזו האופציה היחידה למושתלי קוצב?

תודה
האמת אין לי מושג כמה מערכות כאלה יש. למיטב ידיעתי לכל יצרן יש מערכת שלו. ממליץ כי תוועצו עם הרופא שהשתיל את הקוצב או זה שעורך את הביקורות התקופיות בבית החולים.

טובי
 
עודד
11:48 24.09.11
עקב מועקה וכאבים בחזה מלווים בהתקפי קוצר נשימה והזעה רבה ביצע לי הקרדיולוג אקו לב ( תקין ) וארגומטריה ( צניחה בהתאוששות בקטע של st-tעד 1 מ"מ שנמשכה עד 5 דקות) החשד- איסכמיה מיוקרדיאלית במאמץ סובמקסימילית ,
לאור רקע משפחתי ( אבא - חולה, אח- נפטר מדום לב ) הקרדיולוג בעד צינתור.
אני מעדיף צינתור וירטואלי אולם הוא שולל זאת על הסף.
מדוע לא לנסות הליך שיחסוך חדירה פולשנית ומסוכנת כצינתור ? האם זה לא עוזר למנתח לדעת את המצב בטרם הניתוח ?
ועוד שאלה, לא מצאתי בשום מקום הסבר על הליך הצינתור עצמו , במה הוא כרוך ? כמה זמן אהיה מנוטרל ומה ההשלכות שלאחריו על אורח חיי ?
 
ד''ר טובי רסין  
09:02 25.09.11
לעודד
צנתור וירטואלי הוא למעשה בדיקת CT של עורקי הלב. הבדיקה מחייבת מינון גבוה של קרינה והזרקת חומר ניגוד רנטגני. בצנתור וירטואלי אין כל אפשרות להתערבות מתקנת של העורקים הכלילים במקרה ואכן אובחנה בעיה ולכן בדיקה זו שמורה לאותם חוליםפ בהם הסבירות למחלה כלילית נמוכה אך מחייבת המשך ברור.

במקרה שלך הסבירות למחלה כלילית גבוה יותר בשל שילוב של גורמי סיכון, תסמינים (תחושת מועקה וכאבים בחזה במאמץ) וממצא בבדיקות מאמץ. כלומר קיימת סבירות גבוהה שאם תופנה לצנתור וירטואלי הבדיקה תהיה חיובית ואז תזדקק לעבור צנתור רגיל לצורך טיפולי. לעומת זאת אם תופנה מלכתחילה לצנתור פולשני באותו מעמד תעבור צנתור אבחנתי ואם הבדיקה אכן תהיה חיובית תעברו מיד השתלת תומכון.

הסיכון בצנתור אבחנתי הוא נמוך ביותר גם כאן כמו בצנתור וירטואלי יש צורך בהזרקת חומר ניגוד רנטגני ובקרינה. במידה והצנתור אבחנתי בלבד הוא כרטוך בצורך במנוחה ביום הצנתור ולמחרת. במידה והצנתור טיפולי יש צורך בתקקופה מעט יותר ארוכה של החלמה. אם אינך עובד עבודה פיזית הכרוכה בהרמת משאות כבדים וכו תוכל לזור לעבודה כבר לאחר שלושה ימים.

בכל מקרה שיהיו תוצאות ובשורות טובות.
טובי
בבדיקת ארגומטריה נתגלתה צניחה הוריזונטלית של עד 4 מ"מ בשיא המאמץ.בדרגה 5 של בדיקת המאמץ. מה משמעות עומק הצניחה?
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
07:30 18.09.11
דובי שלום.
נציחת מקטע ST מעל 2 מ"מ מהווה בדיקה חיובית (לא תקינה). צניחה מעל 3 מ"מ משמעותה בדיקה לא חיובית עם סיכון גבוה יותר להיצרות בעורק כלילי.
 
סנונית
18:17 12.09.11
שלום,
בעלי בן 67 ועבר צינתור לפני כמה שבועות. לפני הצינתור הוא היה שחיין פעיל, ושחה כל יום כעשרים בריכות בבריכה של המושב. רצינו לדעת האם הוא כבר יכול לחזור לשחות? והאם כדאי להתחיל בהדרגה? זה אפשרי שהוא יחזור לשחות 20 בריכות, עכשיו או בעתיד?
 
ד''ר טובי רסין  
14:54 13.09.11
סנונית.
צר לי אך השאלה שאת שואלת חשובה מכדי לתת לך תשובה באתר בריאות. גורמים כמו מצבו הלבבי היסודי של בעלך. מחלות רקע וכו הן בעלות חשיבות ולכן אני מציע שתיוועצי עם הרופא המטפל.
בלי קשר לכך בעקרון חולהשעבר צנתור שלא בשל אוטם שריר הלב תקופת ההחלמה המומלצת היא בת מספר ימים , גם לאחר צנתור טיפולי כך שבעקרון אין כל מניעה שחולה שעב רצנתור ומצבו ישתפר יעסוק בספורט. חשוב לחזור לפעילות שפורטיבית בהדרגה ובזהירות.
טובי
 
דניאלה ק.
18:20 12.09.11
לאבא שלי היתה הפרעת קצב לפני שלוש שנים, בעקבותיה השתילו לו דפיברילטור. מאז הוא נהיה ממש פריק של מזון בריא, הרבה יותר ממה שהוא היה פעם - וגם לפני זה הוא היה מקפיד על תזונה בריאה (דלת שומן, מינימום כולסטרול, הרבה ירקות וכו').

הייתי רוצה לדעת אם יש קשר בין הפרעת קצב לבין תזונה והאם יש השפעה משמעותית על הלב כאשר אדם אוכל כמעט רק ירקות וקטניות. תודה.
 
ד''ר טובי רסין  
14:51 13.09.11
לדניאלה
הפרעות קצב בעטין משתילים דפיברילטור( זה למעשה כל המידע שמסרת) יכולה להיות עקב בעיה אנטומית במערכת ההולכה החשמלית ובמקרה כזה כל דיאטה או כל ניסיון לשמירת הבריאות על ידי אורח חיים נכון לא יועיל לעניין הפרעות הקצב אך בהחלט ימנע בעיות לבביות נוספות או שהפרעת הקצב יכולה להיות משנית למחלת כלי דם של עורקי הלב ובמקרה כזה אורח חיים נכון בהחלט יכול למנוע אירועים נוספים.

ללא כל קשר לסיבה אני יכול להגיד לך שני דברים:
א. אורח חיים נכון תמיד טוב לבריאות ולא רק לבריאות הלב אבל גם.
ב. העובדה שחלפו שלו שנים ללא הפרעת קצב מלמדת כי אביך מטופל נכון וכי הצפי לעתיד מצוין.

בברכת שנה טובה ובריאה.
טובי
הודגם שיפור גלובלי ואיזורי בתפקוד החדר השמאלי במאמץ בינוני-נמוך ובדופק לא בתחום המטרה.
?
אבחנה:non conclusive stress echocardiography study
מאחר ולא הושכ דופק המטרה
עוד כתוב:
קצב סינוס,לא נצפו צניחות st משמעותיות.


מה פירוש התוצאות? יש מקום לדאגה?

תודה מראש
 
ד''ר טובי רסין  
09:35 04.09.11
ממצאי הבדיקה מלמדים כי תפקוד הלב תקין במנוחה ומשתפר במאמץ שביצעת. כלומר אין כל סמנים לבעייה לבבית. הבדיקה הוגדרה כ''לא פסקנית'' היות ולא הצלחת להשלים את המאמץ עד קצב לב מקסימלי אבל זה כבר עניין של כושר גופני ולא של בעיה לבבית.
טובי
לנשום. רופא המשפחה התקשר אליי למחרת!! הבדיקה ואמר לפקידה שלו שתגיד לי מיד ללכת ולעשות מיפוי לב. כמעט נפלתי מהכיסא. מאותו הרגע פשוט נרגשתי רק דקירות בחזה, תחושת מועקה ומה לא... כל מה שקשור לאירוע לבבי. הרגשתי שמסתירים ממני משהו, אחרת מה פתאום הוא שולח לי הודעה למחרת ללכת ולהזמין תור למיפוי-לב? נכון שבזמן האחרון הרגשתי מועקה בחזה והתלוננתי על עייפות...אבל מכאן ועד למיפוי-לב, חשתי שזה משהו כמו הסוף מתקרב :))
טוב, עשית לי את היום. נרגעתי. אולי יש משהו אחר ולא לבבי שגורם לי לתחושת העייפות מנפאוזה (גיל55) נימול בידיים ותחושה של חולשה חזקה שמתפשטת מהכתפיים לכפות הידיים. עד כדי שאני מרגישה צורך להתכופף ,כאילו הידיים נופלות לי. רופא המשפחה (שאני מעריכה אותו מאוד למרות כל מה שיהיה) מיד אמר לי ,זה הלב". נו, אני כמובן לקחתי את זה קשה מידיי.
בכל אופן, תודה לכם שאתם כאן.
אם יש לך ד,ר כיוון אחר או השערה אפילו דימיונית לאיזה כיוון שייכת העייפות ותחושת החולשה בידיים, אשמח לשמוע. מבטיחה שלאמאקח את זה ללב :))
תודה
שלי.
 
לייבוביץ
08:54 28.08.11
שלום רב
אני בן 60 , בעברי סטנט . אני עוסק בפעילות הרמת משקולות כשנה וחצי ובריצה ונוטל סטטינים. ליפיטור 80 מג.
ה C K שלי היגיע ל2400 . בנסיונות לאתר את מקור הבעיה הפסקתי לחילופין את הסטטינים ואת הפעילות והתוצאה שהCK יורד לנורמה, אבל לא ברור אם זה סטטינים או משקולות או שזה משתי הפעילויות , זה ממש מבלבל.
הרופא נתן לי ניאצין ומזה חודש אין ירידה בLDL . כמה זמן צריך לקחת שנראה תוצאות?
 
ד''ר טובי רסין  
08:13 01.09.11
לייבוביץ

מקריאת פנייתך אני מבין שלאחר חודש של טיפול בניאצין לא ראיית כל ירידה ברמות LDL. לאחר חודש של טיפול בניאצין היתה אמורה להיות ירידה משמעותית ואתה ככל הנראה לא מגיב כצפוי.

לעניין הסיבה לעליית רמת CPK. אם אכן הסיבה לעלייתו היא הפעילות הגופנית המאומצת ולא הסטטינים ( ליפיטור) יש בהחלט מקום לחזור לטיפול בהם. כדי לקבוע זאת אני מציע שמשך חודש ימים לא תחזור לפעילות גופנית אך תפסיק את הנאצין ותחזור לקחת ליפיטור. אם בחודש זה ללא פעילות גופנית אך תחת טיפול ליפיטור רמת הCPK תעלנה שוב זה הוכחה ברורה לכך שהליפיטור גורם לה. אם רמת CPK לא תעלה לאחר חודש של ליפיטור ללא פעילות גופנית תחזור לבצע בנוסף לנטילת ליפיטור גם לפעילות כפי שביצעת בעבר. תחזור על הבדיקות לאחר חודש נוסף ואז אנא פנה והיוועץ בנו שנית.

טובי
 
רוני שמיר
22:53 03.09.11
עברתי צינטור כתוצאה מלחץ החזה מלווים בקוצר נשימה הוכנס תומכן ללא אירוע לבבי מותר לרחוץ או לנפוש בים המלח ואו בברכות גופרית תודה רוני
 
ד''ר טובי רסין  
09:37 04.09.11
בהחלט כן.

במידה ואתה נכנס לבריכות חמות או גקוזי חם או סאונה אנא זכור לא לשהות יותר מרבע שעה ברציפות בטמפ' של 40 מעלות ומעלה אלא לצאת למנוחה של מספר דקות ולאחר מכן אתה יכול לחזור לסיבוב נוסף.

כל עוד אתה מרגיש טוב אין כל מניעה שתצא ותבלה.

+ הוספת הודעה
   1 ...  13  14  15  16  17  18  19  20  21  ...  41  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
א.ק.ג   צינתור וירטואלי   היצרות עורקים   חולי לב   בדיקת מאמץ   בעיות כלי דם   צינטור   עורק
RSS RSS פורום צינתור, צינתור לב, צינתורים