בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים לב, כלי דם, ניתוחי לב»פורום צינתור, צינתור לב, צינתורים
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום צינתור, צינתור לב, צינתורים עמוד 17

פורום צינתור, צינתור לב, צינתורים עוסק בכל מה שקשור לרפואת לב, צינתורי לב, קרדיולוגיה. פורום צינתור לב נועד לתת לכם מידע וייעוץ בנושאים: א.ק.ג, צינתור וירטואלי, היצרות עורקים, מחלות לב, חולי לב, בדיקת מאמץ, בעיות כלי דם, טרשת עורקים, צינטור
מנהלי פורום צינתור, צינתור לב, צינתורים:
ד''ר טובי רסין
לפרטים נוספים
ד''ר אריאל פינקלשטיין
לפרטים נוספים
 
קובי
08:30 06.04.11
שכחתי לציין שעשיתי בדיקת אקו
שלום רציתי לשאול בהמשך מה זה דליפה קלה באקו לב
מדובר על מסתם מיטראלי ( תקין אי ספיקה קלה) לפני שלוש שנים
וחזרתי על הבדיקה שוב לפי שנה ללא שינוי
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
14:42 06.04.11
דליפה קלה של המסתם המיטרלי קיימת אצל חלק גדול מן האוכלוסיה והיא חסרת כל משמעות כמעט, אלא אם זה מתקדם. לפיכך יש לבצע בדיקות אקו מעקב מידי שנה.
 
קובי
08:12 06.04.11
שלום רב דוקטור
תודה באמת מקרב לב על תשובותיך
רק לא הבנתי עדיין לגבי הסימנים שאדם צריך לזהות שבקבותם צריך לעשות ציתור מדברים על לחץ בחזה בעיקר תחושת מועקה אבל זה עדיין לא אומר לי מהומה
תודה מראש
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
14:40 06.04.11
קובי שלום.
את הצודק. במקרה של לחץ בחזה מזמנים את המטופל לבדיקות נוספות כמו מבחן מאמץ או מיפוי לב ולפיהן מחליטים אם יש צורך בצנתור.
 
קובי
08:16 06.04.11
שוב בוקר טוב דוקטור
בהמשך אילו בדיקות אני אמור לעשות בכדי למנוע צינתור ?וכל כמה זמן
אשמח אם לקבל רשימה של בדיקות לזיהוי מוקדם לסתימות וכאלה .
 
קובי
16:12 05.04.11
שלום רב

50 180 גובה
120משקל
מאווד מודאג (בגלל עבר של סיפור משפחתי אבי נפטר 52 בגלל התקף לב וגם היה סובל מסכרת ).
ידוע לי וזה ברור מאליו שאני אמור להוריד במשקל
נכון לעכשיואני ללא סכרת ובדיקות דם תקינות כולל כולסטרול גדלצרידים גם בדיקת אגרומטריה היתה בסדר .
מקפיד לעשות הליכה ארבע פעמים בשבוע .
אני פונה אליך ליעוץ כי אני שומע כאן המון הודעות על צינתורים וכ..
אולי תסביר איך מקדמים ןחושבים שלוש צעדים קדימה וזאת על מנת לא להכנס לציתור.
מה הן הסימנים שמתרעים על זה
מה רופא המשפחה אמור להמליץ לי בעקבות סיפור משפחתי ?
כי תמיד אני שומע מקרים שהבחור לא הגיע בזמן וכ... ואם ואם ואם ואם
קצת חפרתי אבל מדאגה
תודה מראש
קובי
 
ד''ר טובי רסין  
16:57 05.04.11
בהמשך לתשובה הקודמת אני חושב שאתה בהחלט עושה כל מה שרק אפשרל שוב למעט העניין של עודף המשקל.
טובי
 
קובי
17:05 05.04.11
תודה רבה מקרב לב על האינפרומציה אבל רק קבלתי תשובה לגבי הססימנים לגבי ציתורים ?
 
קובי
16:32 05.04.11
שלום בהמשך לשאלה הקודמת
אני שומע שהרבה אנשים מעל גיל 40 פלוס לוקחים אספרין
אני 50 בן
והרופא משפחה אומר שאני לא צריך ?
דעתך ?
 
ד''ר טובי רסין  
16:54 05.04.11
לא יכול בלי הערה על התנצלותך לפיה אתה חופר. תזכור שתמיד טוב לחפור בראש ולא באדמה.

במחקרים שונים נבדקה יעילות אספירין במינון נמוך במניעת אירועים טרומבואמבוליים ( התקפי לב ואירועים מוחיים). במיניון נמוך של כ-100 מ''ג ליממה התרופה נמצאה יעילה מאד במניעת אירועים כאלה גם באנשים בריאים על אחת כמה וכמה באנשים עם גורמי סיכון רבים. הסיכון בנטילת אספירין הוא בנטייה לדמם ולכיבים במערכת העיכול.

לאור גורמי הסיכון הרבים שאתה מציין הייתי שוקל ברצינות את נטילת התרופה (אספירין) ובמידה ויופיעו תופעות לואי שהן בכל מקרה לא מסכנות חיים תשקל אפשרות להחליפה לתרופה אחרת ללא סכנה של כיבים במערכת העיכול.

לעניין הסכנה להתקף לב. אין דבר שאתה יכול לעשות כדי לשנות את הרקע המשפחתי שלך( אתה לא יכול להחליף משפחה) אבל אתה בהחלט כן יכול לעשות גם לגבי המשקל העודף וגם לגבי שאר גורמי הסיכון אם קיימים ובראש ובראשונה להתחיל בפעילות גופנית במקביל לירידה במשקל .

צריך לזכור שהסיכון לאירוע לבבי או מוחי עולה משמעותית בסדרי גודל ככל שיש יותר גורמי סיכון ולכן חשוב לטפל ולתקן כל גורם סיכון. אם תשאר עם סיפור משפחתי בלבד הסיכון לאירוע לבבי או מוחי יהיה נמוך ביותר.

טובי
 
ציפי
14:54 05.04.11
שלום רב,

בעלי עבר ארוע לב מלפני שנה והוכנס לו סטנד מפריש תרופה.
הוא לוקח כדורים פלויקס +ואספרין.

רציתי לדעת אם יש צורך לקחת את הפלביקיס מעבר לשנה.

בתודה ציפי
 
ד''ר טובי רסין  
15:44 05.04.11
קשה לענות באופן מוחלט וחד ערכי. ההמלצות המקובולות הן לקחת פלביקס לפחות לשנה לאחר השתלת סליל תומך משחרר תרופה. בספרות הרפואית יש לא מעט תיאוריעם על חסימה מאוחרת לאחר יותר משנה של הסליל התומך ולכן ההמלצה כל עוד יש אפשרות כזו ואין תופעות לוואי להמשיך את הטיפול מעבר לשנה ולפני החלטה על הפסקתו להיוועץ עם הרופא המצנתר
טובי
 
שירלייייייייי
16:21 04.04.11
אני אחרי חצי שנה אחרי צנתור לסגירת ASD
בתופס שחרור כתוב לי פלביקס ל3 חודש לא התייעצתי עם קרדיאולוג והפסקתי שימוש בו אחרי 3 חודש ואספרין כתוב לי חצי שנה שאני אמורה לסיים להשתמש בו לא התייעצתי עם קרדיאולוג הפסקתי תתרופות כפי שכתוב בדף זה בסדר??
אכן אחרי סגירה של פגם במחיצה בין עליתית אין צורך בטיפול קבוע אלא רק בטיפול זמני. על פניו הפסקת התרופות נעשתה בהתאם להוראות הרופאים. כל עוד את מרגכישה טוב אין צורך במעקב מסודר וסדיר.
טובי
 
אורלי
19:46 01.04.11
שלום רב
לפני חודש וחצי עברתי צינטור עם השתלת סטנט
אני מקבל פלביקס ואספירין
אתמול יצא לי כתם בצבע כחול אדום על הבטן האם יש צורך בברור לגבי הכתם הזה
האם זה קשור לפלביקס

תודה מראש
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
08:34 03.04.11
אורלי שלום.
הכתם שיש לך על הבטן הוא קרוב לוודאי שטף דם שטחי שנגרם על ידי השילוב של אספירין ופלביקס. אין לכך כל משמעות או סיכון, וזה חלק מן ה"מחיר" של הטיפול ההכרחי בפלביקס ואספירין.
 
יולי
08:32 26.03.11
שלום . לאחרונה עברתי צינתור, בוצע הרחבה והתקנה מוצלחת של תומך בעורק MID RCA עם הצרות מעל 90%. בדו"ח השיחרור נרשם "בהתאם לתסמיניים קליניים לשקול בהמשך על התערבות בעורק עוקף קטן יחסית ". ( הבנתי מהדו"ח שהכוונה כנראה לעורק TRUE CX MID חסום מעל 90%) - אשמח לקבל קצת יותר הסבר (בעיקר הבנת מה השיקולים להחלטה לא לבצע )ומה הכוונה "בהתאם לתסמיניים קליניים" .

תודה יולי
 
ד''ר טובי רסין  
09:28 27.03.11
ליולי.

עברת צנתור ככל הנראה עקב אירועי תעוקת חזה. בצנתור נמצאה מחלה בשני עורקים כליליים עורק ימני ועורק שמאלי עוקף שהוגדר כעורק קטן יחסית ( קטן , כלומר מספק דם לחלק קטן משריר הלב באופן שחסימה מלאה שלו חס וחלילה לא תגרום לאוטם משמעותי ולא תסכן את חייך).
הרופאים היו צריכים להחליט איזה משני העורקים המוצרים גורם לתעוקה בעטיה בוצע הצנתור. קבלו החלטה לטפל בעורק הימני הגדול יותר וציינו כי אם אירועי התעוקה ימשכו ( כלומר אם ההצרות בעורק השמאלי העוקף גורמת לתסמינים קליניים של תעוקה ) תוזמן להרחבה של עורק זה בנוסף.
מדוע לא לבצע הרחבה גם של עורק זה למרות היותו ''קטן'' בכל מקרה. הסיבה לכך פשוטה. ההחלטה לטיפול על ידי באלון וסליל תומך באה לעשות אחד מהשניים הבאים:
א. להביא להקלת תסמינים במידה והחסימה או ההצרות גורמת לתעוקה.
ב. למנוע אוטם שריר הלב שעלול לגרום למותו של החולה
בעורקים קטנים הסיכון לאוטם ומוות נמוך והרחבה של עורקים כאלה לא נמצא שמשפרת את ההשרדות . יותר מכך התערבות לעורק קטן היא בסיכון גבוה להשנות של ההצרות למרות הסליל התומך.

היות וכך אין הצדקה להתערבות בעורק השמאלי העוקף שלך אלא אם תמשיך לסבול מתעוקה לאחר פתיחה ש העורק הימני הגדול יותר.

בברכה שלא תזדקק לצנתורים נוספים.
טובי
 
רונן
18:25 22.03.11
שלום רב,

אני בן 22, בימים האחרונים אני חש כאב לוחץ בצד ימין של החזה לסירוגין, ללא קשר לנשימה עמוקה....יש לציין שהכאב מחמיר בעת מאמץ..... היום ביצעתי א.ק.ג שיצא תקין, אך לחץ דם שלי גבוה- 140/80!!! האם ייתכן וכאב זה אופייני לאנגינה פקטוריס? האם עליי להמשיך בירור קרדיאלי כגון ארגומטריה כדי לשלול מחלת לב איסכמית??? יש לציין התחלתי היום לקחת סלואו דרלין להורדת לחץ הדם והפחתת הלחץ בחזה....עדיין אין שיפור.....האם רצוי לבצע בירור יתר לחץ דם וכיצד???

אודה לך על התייחסותך להודעתי ואשמח לקבל תגובה בהקדם!!!!
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
13:18 24.03.11
דניאל שלום.
לפי מה שאתה מספר ומתאר, רצוי לעשות בירור קרדיולוג לתלונותיך, אך בהחלט יש להתייחס לקיום גורמי סיכון למחלת לב כלילית (יתר לחץ דם, עישון, יתר שומנים בדם, סיפור משפחתי של מחלת לב כלילית, סוכרת וכו'), ולסוג הכאבים שלך. אין ספק, שקיום מחלת לב כלילית בגילך הינה דבר נדיר ביותר, אך בהחלט קיים, כמעט אך ורק אצל אנשים אשר להם סיפור משפחתי מרשים של מחלת לב כלילית. בכל מקרה, הייתי מייעץ לך לפנות לרופא המשפחה או לקריולוג המטפל, ושום שמתן חוות דעת בנושה כזה דרך האינטרנט הינה מעשה לא אחראי.
שלום רב,
לפני 17 שנה אבי עבר צינתור שבו גילו היצרות של 90% בעורק דיאגונלי ראשון 90% בעורק מרגינלי ראשון, 80% בעורק צירקומפלקס דיסטלי ו 70% בעורק אחורי יורד.
דאז לא יכלו לפתוח את ההיצרויות משום שהעורקים היו קטנים מדי לפרוצדורה והמליצו לו לעשות ניתוח מעקפים.
הוא סרב.
17 שנה עברו ללא כאבים עד לאחרונה. הם חזרו באותו המקום, והוא אמור לעבור צינתור בקרוב.
שאלתי היא:
אמנם עברו 17 שנה של עישון, ואכילה לא נכונה. מצבו בטוח חמור יותר כעת, אבל אם נניח שלא. האם היתה התפתחות טכנולוגית המאפשרת החדרת סטנט או בלון לעורקים קטנים אלו, או שאין סיכוי והוא יצטרך לעבור ניתוח מעקפים?
תודה,
טלי
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
06:46 21.03.11
טלי שלום.
ללא ספק חלה התקדמות עצומה בתחום הקרדיולוגיה ההתערבותית מבחינה טכנולוגית, ובעיקר מבחינת ההבנה שלנו לתהליכים פיזיולוגיים הדורשים או שאינם דורשים התערבות. זו החדשה הטובה. החדשה הרעה היא, שאם אביך חי בצורה לא נכונה (כפי שאת מעידה) בכל השנים שחלפו מאז, אין כמעט ספק שהמחלה אצלו התקדמה, ויתכן שמערבת עכשיו עורקים נוספים וגדולים יותר, וכאן במידה וזה כך, יהיה צורך לקבל החלטה האם לבצע ניתוח מעקפים כליליים או לפתוח מספר היצרויות (ביניהן כאלו שלפני 17 שנה לא ניתן היה לפתוח והיום ניתן. אגב ההחלטה אם לבצע פתיחות בעזרת בלונים וסטנטים הינה לא רק האם אפשר, אלא בעיקר ויותר מכל, מה נכון לביצוע מבחינת התוצאות ארוכות הטווח. בהצלחה.
נקווה שהצינתור יספיק.
בכל מקרה תודה על הפירוט ועל מהירות התגובה:)
 
חיי
12:00 18.03.11
שלום .
אני לוקח ליפיטור 10 מ"ג ועקב תוצאות בדיקת הדם נאמר לי לעלות את המינון ל:15 מ"ג ולא ל:20 מ"ג בגלל כאבי שרירים שיש לי עם 20 מ"ג .
שאלתי :
האם מותר לחלק כדור של 10 מ"ג לחצי או שעדיף לקחת יומיים 10 ויום 20 מ"ג .
תודה
 
ד''ר טובי רסין  
09:27 20.03.11
בעקרון אם לא מצוין אחרת על הטבליה ניתן לחלק אותה במיוחד אם יש קו חציה.
טובי
ד"ר שלום,

השאלה לגבי סבתי. בת 77. בעת האחרונה חשה קוצר נשימה קל במאמץ. כמו כן סיפור של כאבים בכתף בעת האחרונה שיוחסו לבעיה אורטופדית. מספרת גם על כאבים/דקירות בחזה שמופיעים לעיתים במנוחה וחולפים לאחר זמן קצר.
ברקע : היפרכולסטרולמיה שנים ארוכות, מאוזנת בעזרת קרסטור (LDL של 51 ו-HDL של 60), נוטלת אספירין מזה כ3 שנים לאחר ארוע של אוטם בראש עצב הראייה (AION). כמו כן סובלת שנים מאוסטאופורזיס, כולל שבר דחיסה, מטופלת בפוסלאן, ותוסף סידן.
הופנתה לביצוע אקו לב ומיפוי. אקג במנוחה היה תקין.
באקו לב :LVEF של 60%. חדר שמאל תקין בגודל ובתפקוד. עיבוי סיגמואידי קל של המחיצה הבינחדרית (12 ממ בבסיס הלב) עובי שאר הדפנות תקין. פרוזדור שמאלי מורחב במידה גבולית (שטח 17 סמ"ר, קוטר 39 ממ).
חללי הלב מימין תקינים, שורש אאורטה ואאורטה עולה תקינה. אי ספיקה מיטרלית וטריקוספידלית מינמילית. יתר לחץ ריאתי מינימלי. לחץ ריאתי נמדד 27 +JVP. לא הודגם תפליט פריקרדיאלי. גל A גדול מ-E המעיד על הפרעה בתפקוד דיאסטולי.
במיפוי לב SPECT לאחר הזלפת דיפרידמול - חשה כאבים בחזה (היא סיפרה כאילו המצלמה ממש לוחצת עליה), ובכתף שמאל. באק"ג הופיעה צניחת ST ב- V5. במימצאי הבדיקה : בדפנות אנטרולטרלי, אנטרואפיקלי ואנטריורי הופיעו פגמי מילוי קטנים והפיכים. בסיכום הבדיקה : הממצאים מצביעים על איסכמיה קלה עד בינונית בגודלה בתפוצת עורק דיאגונלי קרוב לוודאי.

1. האם במצב המתואר יש לבצע צינתור אבחוני או טיפולי? מה ניתן לעשות עם הצרות בעורק זה?
2.אם כדאי לבצע צנתור עד כמה זה דחוף לדעתך, אם בכלל.
3. מה יכול להסביר את הההרחבה הגבולית של הפרוזדור השמאלי? דורש המשך בירור לדעתך?
תודה רבה מראש
 
ד''ר טובי רסין  
09:26 20.03.11
לרועי

אנסה לענות על שאלותיך אחת לאחת.
א. סבתך זקוקה ככל הנראה לצנתור. הצנתור מתחיל כצנתור אבחנתי אם החשד שנמצא בבדיקת המיפוי להצרויות משמעותיות יאושר גם בבדיקת הצנתור ניתן יהיה להתקדם מיד לשלב הטיפולי. ההחלטה על הצנתור מבוססת על שני ממצאים. הראשון העובדה כי במהלך המיפוי סבתך התלוננה על כאבים אופיניים. כלומר ההצרות גורמת לה לתעוקה ואי נוחות והמטרה בצנתור היא לפתוח את החסימה ולהקל על התסמינים. שנית הצרויות באזור קדמי של חדר שמאל בדרך כלל מחייבות צנתור בשל סכנה מאיימת של אוטם גדול. החשד אמנם להצר4ות בעורק דיאגונלי שהוא יחסית קטן אבל יכולת הדיוק במיפוי מוגבלת ויתכן שומדובר במחלה של עורק קדמי יורד שהוא עורק חיוני לחיים.
הצרוית בעורקים אלה ברוב המקרים המוחלט ניתנות לטיפול על ידי סליל תומך. הסיכון בצנתור קטן.
ב. הצנתור לא דחוף.אך לא רצוי לדחות אותו מעבר למספר שבועות.
ג. הממצא של הגלדה גבולית של העליה השמאלית זניח ולא דורש כל ברור או התייחסות. יכול להיות מוסבר על ידי לחץ דם מעט גבוה אך לא ציינת בעיה זו במסגר הבעיות של סבתך.
טובי

 
יהודה וינשטיי
09:03 20.03.11
קורס 77?
שלום רב
בעלי עבר ארוע לב מלפני 10 חודשים ונשלח לבדיקה.

ממצאי הבדיקה

חדר שמאל בגודל תקין 41/31 מ"מ התכווצתו הגלובלית שמורה. הפוקינזיה לטרובזאלית, אקינזיה מיד ליטרלית ללא עדות להפרטרופיה דפנות 10/10.
מבנה ותפקוד המסתמים ללא הפרעה משמעותית.

מהלך הבדיקה: מנוחה שיא מאמץ

דופק (% דופק מטרה) 65 (91% ) 155

לחץ דם 120/80 140/80

מאמץ מדורג על מסילה BRUCE
המאמץ הופסק אחרי 9.25 דקות בעומס של 10 METS
ללא תסמינים במהלך הבדיקה.
לא נראו שינויים איסכמיים באק"ג במאמץ.

לסיכום:

הודגם שיפור גלולבלי ואזורי בתפקוד החדר השמאלי בממאמץ טוב ובדופק בתחום המטרה ללא עדות לאיסכמיה.
הסיגמנטים הפגועים נותרו ללא שינוי.

האם תוכלו להסביר את הבדיקה.
למה הכוונה הסיגמנטים הפגועים נותרו ללא שינוי.

בתודה ציפי
לציפי

בקרדיולוגיה אנחנו מבחינים בין שתי סוגי פגיעות בתפקוד הלב.
א. נזק בלתי הפיך שנגרם עקב אוטם ישן- במקרה כזה תפקוד הלב לא משתפר לאחר צנתור טיפולי ( הרחבה של העורק) או שיש שיפור בדרגה מסוימת אך נותרת גם פגיעה קבועה לצמיתות.
ב. נזק הפיך עקב חסימה בעורק אך התאים הניזונים מהעורק נותרים חיוניים. במקרה כשה לאחר צנתור טיפולי התפקוד של הלב משתפר וחוזר לתפקוד תקין לחלוטין.

בבדיקת אקו לב במאמץ נזק בלתי הפיך- כלומר אוטם ישן בא לידי ביטוי בירידה בתפקוד אחת הדפנות ללא שינוי במאמץ.לעומת זאת עורק מוצר יבוא לידי ביטוי בפגיעה בתנועתיות הדופן במאמץ.

עכשיו למקרה של בעלך. ביצע מאמץ טוב עם סיבולת טובה למאמץ של 10 מץ . במהלך הבדיקה לא היו תלונות על כאבי חזה או שינויי א.ק.ג. ובבדיקת האקו לב הודגם פגם קל בתפקוד החדר השמאלי ללא החמרה במאמץ. כלומר הבדיקה תקינה למעט ממצא ישן של אוטם קטן.

בנסיבות אלה אין כל צורך בטיפול פולשני נוסף. כלומר אין כל צורך בצנתור כי כל העורקים פתוחים למעט הנשק הישן שנגרם באוטם.

למרות שאין צורך בטיפול פולשני (צנתור) יש להמשיך לטפ בגורמי הסיכון אם ישנם. כלומר פעילות גופנית. נטילת תרופות להורדת קולסטרול וטיפול ביתר לחץ דם וסוכרת אם קיימים. כמובן שאין מה לדבר על עישון והכי חשוב- פעילות גופנית סדירה לפחות ארבע פעמים בשבוע לפחות חצי שעה כל פעם.

טובי
 
אורלי
22:11 11.03.11
שלום רב,

בן 50 לפני 7 שנים עברתי אוטם בשריר הלב ועברתי צינטור בו הושתלו שני סטנטים .
לפני חודש הרגשתי לחצים בחזה עברתי צינטור והושתל סטנט בעורק נוסף

מקבל תרופות אספירין פלאביקס אלטרוקסין קרסטור קרדילוג
לחץ הדם שלי תקין .
בעת שיחרורי מבית החולים לאחר הצינטור
קיבלתי כדור נוסף חדש טיטרייס
הבנתי שכדור זה מיועד לאנשים שיש להם לחץ דם גבוה
ולי יש לחץ דם תקין אפילו נמוך מעט
האם מקובל לתת כדור זה לאחר מה שאני עברתי ?

תודה מראש
 
ד''ר טובי רסין  
10:12 13.03.11
אורלי שלום

הטיפול בטריטייס ותכשירים דומים מאותה משפחת תרופות משמשים לטיפול גם ביתר לחץ דם אך לא רק. אחת ההתויות של התרופות הללו היא שיפור תפקוד הלב במיוחד בחולים לאחר אוטם שריר הלב גם חולים עם לחצי דם מעט נמוכים תוך ניטור לחצי הדם.

כלומר בהחלט קיימת התוויה רפואית לטיפול בתכשיר במקרה שלך. יש לנטר ולעקוב אחר לחץ הדם ולראות שלא יורד מידי ובמקביל לבדוק בדיקות דם לתפקודי הכליה ורמת המלחים לאחר כשבוע מתחילת הטיפול. במחקרים שונים נמצא כי הטיפול בתכשירים אלה מאריך חיים של חולי לב.

טובי
 
ציפי
16:00 10.03.11
שלום רב,

ממצאי הבדיקה

חדר שמאל בגודל תקין 41/31 מ"מ התכווצתו הגלובלית שמורה. הפוקינזיה לטרובזאלית, אקינזיה מיד ליטרלית ללא עדות להפרטרופיה דפנות 10/10.
מבנה ותפקוד המסתמים ללא הפרעה משמעותית.

לסיכום:

הודגם שיפור גלולבלי ואזורי בתפקוד החדר השמאלי בממאמץ טוב ובדופק בתחום המטרה ללא עדות לאיסכמיה.
הסיגמנטים הפגועים נותרו ללא שינוי.

האם תוכלו להסיר את הבדיקה.

בתודה ציפי
 
ד''ר טובי רסין  
10:09 13.03.11
ציפי שלום

לצערי הרב לא צרפת את עומס ודרגת המאמץ אותה ביצעת במסגרת הבדיקה כמו כן לא ציינת את ההיסטוריה הרפואית שלך ומדוע בוצעה הבדיקה.

על פניו ממצאי הבדיקה מלמדים על צלקת =אוטם קטן וישן בדופן לטרלית ללא עדות לבעיה חדשה בכלי הדם של הלב.

על פניו את לא זקוקה לטיפול נוסף.

טובי
שלום

רציתי לציין שבעלי עבא ארוע לב לפני 10 חודשים.

בתודה ציפי
 
נועה
13:26 08.03.11
שלום. ברצוני לדעת האם בארץ או בעולם עושים החלפת מסתם אורטלי בצינתור לצעירים.
(אני בת 36). הכוונה לצעירים ללא תחלואה כלשהי ורוצים מאד להחליף מסתם בצינתור.
האם הדבר אפשרי בכלל?

אודה לתשובתך
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
15:37 08.03.11
נועה.
נועה שלום. בשלב זה עדיין לא. המסתם לא הוכח לאורך זמן, ולכן עדיין לא משתילים אותו לצעירים היכולים לעבור ניתוח ללא כל סיכון מיוחד.
 
יוסי
05:32 08.03.11
לא מצאתי באתר צינתור באשכים אז אני שואל פה..
לפני יומים עברתי צינתור והיה רק בצד שמאל ומאותו יום התחיל להיות נפוח קצת זה טוב ?זה טבעי?מה לעשות?
 
ד''ר אריאל פינקלשטיין  
15:39 08.03.11
לא ברור לי על מה אתה מדבר. אתה מדבר על צנתור באשכים, או התנפחות האשכים לאחר צנתור.
+ הוספת הודעה
   1 ...  13  14  15  16  17  18  19  20  21  ...  37  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
א.ק.ג   צינתור וירטואלי   היצרות עורקים   חולי לב   בדיקת מאמץ   בעיות כלי דם   צינטור   עורק
RSS RSS פורום צינתור, צינתור לב, צינתורים