בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים לב, כלי דם, ניתוחי לב»פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב עמוד 3

פורום הפרעות קצב הלב הוא המקום לקבל מידע אודות: הפרעות קצב הלב, אבלציה, קוצב לב, פרפור חדרים, פרפור פרוזדורים, טיפול בהפרעות קצב, השתלת קוצב לב, קצב הלב
מנהלי פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב:
פרופ' מיכאל אלדר
לפרטים נוספים
ד''ר דוד רוט
לפרטים נוספים
שלום רב!
אני חולה קרדיאלי שנים רבות אחרי שני אוטמים. מקבל תרופות להורדת לחץ דם ועוד כמו גלוקומין ועוד. לאחרונה יש לי הפרעות קצב (שבשבילי לפחות הן "קשות") קשה לי להתעלם מהן כאשר ההרגשה היא של וואקום בגרון. מדובר על VPB's 3000 ביממה (כולן בודדות)בתבנית של טריגמיניה או קואדריגמיניה. הפעימות מונומורפיות. כולן מאותו מקור. בשבועות האחרונים אני מוצא קשר ישיר בין התחלת ההפרעות לתנועה. כל תנועה. וודאי בזמן הליכה אך גם במנוחה עם תזוזות קטנות בתוך הבית. בעיקרון הלב שלי "לא משהו" כפי שאתה יכול לדמיין אחרי שני התקפים. RCA ועורק דיאגונלי חסומים לגמרי למרות LVEF 53% שכתוב במסמך האחרון אחרי מיפוי לב. אך אני מרגיש ממש לא טוב. בין היתר הציעו לי להחליף את הנורמיטן בקרדילוק. שאלתי: הם לא שניהם חוסמי בטא? לא יעשו אותה עבודה? אני "חרד" לעזוב את הנורמיטן אחרי 21 שנים. מה אתה אומר? שאלה נוספת. הציעו לי גם פרוקור אך ידוע לי שתרופות לטיפול בהפרעות קצב לפעמים יכולות להיות בעייתיות ולגרום להפרעות קשות יותר מהמקוריות? אתה מוכן לתת לי את דעתך בעניין? אני מודה לך מאוד מאוד.;
 
ד''ר דוד רוט  
22:03 01.07.14
פעימות מוקדמות בנוכחות תפקוד לב תקין אינן תופעה מסוכנת לכן לא כדאי לטפל בהן בתרופה כמו פרוקור שעלולה לגרום לתופעות לואי יותר משמעותיות מהפעימות המוקדמות. חוסם בטא כמו קרדילוק או נורמיטן הוא טיפול מקובל ובעל פחות תופעות לואי.
 
מלכה
12:39 01.07.14
שלום,
אני בן 57, מעוניין ליטול Q10 כי הבנתי שזה משפר את תפקוד הלב ומחזק את הלב. רציתי לדעת האם זה בעייתי עבור מישהו שעבר התקף לב אחד?
יש איזה הגבלות? אשמח להוסיף עוד פרטים במידת הצורך
 
ד''ר דוד רוט  
13:03 01.07.14
קואנזים Q 10 נבדק במספר מחקרים כטיפול בחולים עם אי ספיקת לב והתוצאות לא הראו שיפור משמעותי כתוצאה מטפול זה. כלומר אין הוכחה ש Q 10 משפר תפקוד לב.
 
שירה
18:34 25.06.14
ד"ר שלום רב,

התייעצתי עמך בפורום זה לא מעט ותודה מראש על תשובותיך.

מכיוון שבשבועות האחרונים יש לי תחושת דופק מהיר בגרון, ועייפות, ביצעתי היום שוב הולטר.

להזכירך, לפני שנה ביצעתי הולטר שהראה דום סינוס 3.6 שניות בשעת העירות.

היום תוצאת הולטר לב הינה:

הקצב הבסיס:
סינוס:
מהירות מינימאלית 46 לדקה.
מהירות מקסימלית 140 לדקה.
מהירות ממוצעת 68 לדקה.
הפרעות קצב חדריות VPCS - לא נצפו.
הפרעות קצב על חדריות APCS- נצפו סה"כ 6 APCS בודדים במשך הבדיקה.
הפרעות הולכה - לא נצפו
שינויים משמעותיים בקטע ST - לא נצפו.

הערות וסיכום: בשעות הלילה והבוקר נצפו קטעי ברדיקרדיה במהירות מינימאלית של 46 לדקה.

שאלתי היא האם ההולטר שביצעתי היום תקין?
האם כעת שנצפו קטעי סינוס ברידיקרדיה של 46 לדקה זה תקין?
האם יש הבדל בין ההולטר הראשון שהיה דום סינוס 3.6 במהירות של 26 לדקה להולטר הנוכחי?
למה הכוונה נצפו קטעי ברידיקרדיה?
אודה מאד על סבלנותך ותשובתך.
 
ד''ר דוד רוט  
19:03 25.06.14
ההולטר בגבולות הנורמה קצב של 46 בדקה סביר שהיה בשעות השינה ואם כך זה תקין.
ברדיקרדיה היא קצב לב איטי.
 
איציק
17:07 25.06.14
שלום רב.

אני סובל מפרפור פרוזדורים ( AF ) התקפי. בריא בד"כ ולא נוטל תרופות. אחי סובל מ-SVT. ביעוץ שניתן לי, הומלץ לי לא לעשות אבלציה, ואילו ביעוץ לאחי הומלץ לעשות אבלציה.
מה ההבדל בין שתי הפרעות הקצב הנ"ל ומדוע ההמלצות השונות?

תודה רבה
 
פרופ' מיכאל אלדר  
18:10 25.06.14
Svt לרוב ניתן לריפוי באמצעות אבלציה בסיכון נמוך בעוד שבפרפור שיעור ההצלחה נמוך יותר והסיכון יותר גבוה. לכן בפרפור ההמלצה היא טיפול תרופתי תחילה וב svt לרוב מומלץ על אבלציה כטיפול ראשון. קיימים מקרים לא רבים בהם פרפור משני ל svt ואז בהחלט מומלץ על אבלציה כטיפול ראשון. מומלץ להתיעץ עם מומחה בשטח כדי לבדוק מהו הסיכוי שזהו המקרה אצלך.
 
בתיה
14:13 23.06.14
שלום רב
בעקבות כאבים (נסבלים) בחזה השמאלי, באים וחולפים, ללא כל הקרנה ליד או ללסת וכדו', בעלי (68) ואנוכי (64) ערכנו לאחרונה החלטה לגשת לצינטור וירטואלי. למען השקט הנפשי....
אקו לב תקין, מבחן מאמץ תקין.
לציין שלבעלי אובחן בזמנו מסתם אורטלי מסויד אך פעילותו תקינה לחלוטין ואילו אני אחרי אבלציה מוצלחת של רפרוף פרוזדורים (לפני כשנתיים).
טריגליצרידים - תקין (לכיוון 60). כולסטרול גבולי (לשנינו...).
שאלתנו: האם זוהי החלטה נבונה והאם היית ממליץ על צינטור וירטואלי (קרינה וכו'..) במקרה הספציפי הזה
תודה וברכה חמה
אריאלה
 
פרופ' מיכאל אלדר  
12:08 25.06.14
אישית איני בעד הצנתור הוירטואלי מכיוון שיש לא מעט אי דיוקים בפענוח, הוא כרוך בקרינה וחומר ניגוד וגם יקר. אם אתם מודאגים, עשו אקו לב במאמץ שאינו כרוך ברוב הבעיות הנ"ל.
 
פרופ' מיכאל אלדר  
12:22 25.06.14
אישית איני בעד הצנתור הוירטואלי מכיוון שיש לא מעט אי דיוקים בפענוח, הוא כרוך בקרינה וחומר ניגוד וגם יקר. אם אתם מודאגים, עשו אקו לב במאמץ שאינו כרוך ברוב הבעיות הנ"ל.
 
ליאו
15:19 22.06.14
הקצב הבסיסי: קצב סינוס
מהירות מינימלית: 54
מהירות מקסימאילית: 132
מהירות ממוצעת: 71
הפרעות קצב חדריות VPC’S: נצפה VPC בודד.
הפרעות קצב על חדריות APC‘S: נצפו סה''כ 2 APC'S במשך הבדיקה .
הפרעות הולכה: לא נצפו.
פעילות קוצב:
שינויים משמעותיים בקטע st: לא נצפו.
תלונות הנבדק: לא נצפו.
הממצאים בהתאם לתלונות:
הערות/סיכום: בשעות העירנות נצפו קטעי SINUS TACHYCARDIA במהירות של עד 132 פעימות לדקה שנמשכו עד 9 דקות.


אני בן 22 בריא בדרך כלל ויש לי בעיות של לחץ וחרדה
היא אמרה שאני אצתרך איזשהו טיפול כמו צינתור וזה מכניס אותי ליותר חרדה ולחץ
 
ד''ר דוד רוט  
11:33 23.06.14
ההולטר מראה קצב לב תקין עם מעט מאד פעימות מוקדמות שאינן משמעותיות. כלומר ההולטר בגבולות הנורמה.
ד"ר שלום רב,

התייעצתי עמך בפורום זה, לפני קצת למעלה משנה בענין דום סינוס שהתגלה בהולטר שביצעתי אז, דום סינוס 3.6 שניות.
אז כאשר התגלה הממצא זה היה מכיוון שסבלתי מזרמים/תחושת רטט בכל הגוף (דבר שלמדתי לחיות איתו לאחר שנעשו לי הרבה בדיקות כגון C.T. ו-MRI וכו' ולא נמצאה אבחנה לבעיה). לאחר שרופא בכיר בבי"ח החליט על אותו ממצא בהולטר להשתיל לי קוצב לב, מנהל היחידה באותו בית חולים החליט אחרת, וביקש שאבצע הולטר נוסף, בדיקת מבחן מאמץ, שיצאו תקינים נאמר לי שאין צורך בקוצב לב.
מכיוון שכך, ומכיוון שלא חשתי אז סימפטומים שמתאימים להולטר עזבתי הבירור מאז.

כעט, לפני כשבוע החלו לי מעין דפיקות מואצות שאותם אני חשה מידי פעם אך הרבה פעמים במהלך היום בגרון. מעין "ריצה" קלה מהירה בגרון ואז זה נעלם, ושוב חוזר חלילה ככה מספר רב של פעמים וכן תחושה של חוסר יציבות לא ממש סחרחורת, דבר שגורם לי לרצות לשבת או לנוח, וגורם לי לא לרצות להסתובב בחוץ!
פניתי רופא המשפחה שביצע א.ק.ג. שיצא תקין.
נשלחתי להולטר ליממה ונקבע לי תור לעוד 4 שבועות.
רציתי לשאול את דעתך, האם הסימפטומים שאני מתארת יכולים להיות כתוצאה מהפרעת קצב?
ההפרעה שהיתה אז בהולטר היה הבנתי דופק איטי, ובתחושה שלי אני מרגישה כאילו רצתי האם יש הסבר לכך?
מה עלי לעשות ? אני די מודאגת הרי אני מבינה שהולטר זה או שעולים על הבעיה או שלא עולים עליה בזמן ההולטר? איך אני יודעת שהבירור שאני עושה הוא הנכון?

אנא סבלנותך והמלצתך האדיבה.

בברכה
יכל להיות שהסמפטומים שאת מתארת כעת נובעים מהפרעת קצב מהירה. העובדה שבעבר תועד דום סינוס שגורם להפרעת קצב איטית לא פוסל את האפשרות שכעת מדובר בארועי הפרעת קצב מהירה. הולטר עשוי לעזור באבחון אבל רק אם הסמפטומים תכופים מאד ויופיעו במהלך ה 24 שעות של בדיקת ההולטר. אפשרות נוספת עם יותר סיכוי לתעד קצב לב בזמן סמפטומים הוא מכשיר שנקרא EVENT MONITOR אותו ניתן לקחת בכיס במשך חודש או יותר ולהקליט קצב לב בזמן שחשים בסמפטומים. התיעצי עם הקרדיולוג שלך לגבי מכשיר זה.
ד"ר רוט שלום רב,

תודה רבה על תשובתך.

אין לי קרדיולוג שעוקב אחרי כלל וכלל. רופא המשפחה הוא זה שהפנה אותי להולטר.

בשנה שעברה כשנשלחתי להולטר והתגלה דום סינוס, זה היה גם בהמלצת רופא משפחה ועקב תחושות רטט שחשתי ועקב כך נשלחתי באופן חד פעמי למרפאה להפרעות קצב בבי"ח.

האם בקופות חולים של הכללית נמצאים קרדיולוגים אשר התמחותם היא אלקטרופיזיולוגיה? או שלא חשוב לאיזה קרדיולוג עם איזו התמחות שיש לו עלי לפנות.

אנא המלצתך.
ד"ר רוט שלום רב,

לציין כי אני בת 60, ובמשפחתי שני הורים חולי לב (עברו צינתורים) ומשפחה בעלת היסטוריה של מחלות לב, מכיוון שאני די מודאגת כעט, עקב תחושת עייפות ומידי פעם לשניות ספורות ממש תחושת דופק חזק בגרון, רציתי לשאול האם זה שפעם אחת מצאו לי דום סינוס 3.6 שניות זה אומר שבטוח שיש לי הפרעות קצב?או שזה יכול להיות רק מיקרי? ז"א אם לא מצליחים ע"י הולטר "לעלות" על הפרעת קצב פעם נוספת, איך אני יכולה להיות "שקטה" שזה לא "יפתיע" אותי??? איך ניתן לשלול לחלוטין אם יש הפרעת קצב ואם אני בכלל בקריטריון של סיכון להפרעת קצב? אני מבינה שעלי לבקש מקרדיולוג את המכשיר כפי שהצעת לחודש ימים, אך במידה ולא "עולים" גם ע"י מכשיר זה על הבעיה ובמידה והיא קיימת, יש דרך נוספת לגלות?תודה לך מאד על ס ב ל נ ו ת ך!!!

בברכה חמה
לשירה שלום-מאחר וקביעתך היא טכנית,או אינפורמטיבית ולא שאלה מקצועית,אני מרשה לעצמי להתייחס,

אין דבר כזה "אין לי קרדיולוג",את מקבלת שרותי רפואה מקופת החולים הכי גדולה והכי ותיקה בארץ שהיא בעלת רוב בתי החולים בארץ,לכן זה יהיה הגיוני שלקופה שלך(הכללית) יהיו הכי הרבה רופאים קרדיולוגים מכל קופה אחרת,

יכול להיות שטכנית את לא יודעת איך מגיעים לקרדיולוג שעובד עם קופ"ח הכללית,לכן.

א,את יכולה לגשת לפקידה בסניף קופ"ח שלך ולברר איך מגיעים לקרדיולוג,(אתן לך טיפ,בדרך כלל הפקידות בסניף יודעות מי הקרדיולוג,הנפרולוג,או האורתופד הכי טוב באזור שלכם.)

ב,את נכנסת לאתר של "קופת החולים הכללית" במחשב ומאתרת קרדיולוג קרוב לביתך ומתאמת תור(נכנסתי לאתר של קופ"ח הכללית ומצאתי שיש לכללית "רק"-54 קרדיולוגים באזור המרכז)

לי בסניף(מכבי)יש רופא משפחה מצוין,אבל מידי פעם הוא שואל אותי אם אני ממשיך במעקב אצל הקרדיולוג שלי?,רופא המשפחה שלך היה חייב גם לשאול אותך,את חייבת להיות במעקב של קרדיולוג,רופא משפחה-לא מספיק,בטח כשיש לך סיפור משפחתי.

המון בריאות.
מר שגב שלום רב,

תודה רבה על תשובתך והתייחסותך.

אסביר קצת יותר טוב את עצמי. אני מבינה ויודעת שיש בקופות חולים וכמובן גם בקופ"ח כללית רופאים קרדיולוגים, מה גם שחלק מבני משפחתי אכן מטופלים ובמעקב אצל רופאים כגון אלה.

אך שאלתי את ד"ר רוט היתה שונה, האם כל קרדיולוג שיושב בקופ"ח הוא גם מומחה לאלקטרופיזיולוגיה?

אני מבינה שבבתי חולים יש יחידה להפרעות קצב, אך שאלתי היא האם אני חייבת להגיע לאחד מבתי החולים ולהיות שם במעקב עקב הפרעות קצב או שמא כל קרדיולוג שיושב בקופ"ח גם הוא יכול לעקוב אחריי?

עדיין ממתינה לתשובה בענין זה.

תודה רבה מראש על ההתייחסות.

בברכה
הקרדיולוגים המומחים בהפרעות קצב (אלקטרופיזיולוגים) עובדים בבתי חולים ומקבלים חולים במרפאות הפרעות קצב בבתי חולים. חלק מהם עובדים גם בקופות חולים. ניתן להגיע אליהם למרפאות חוץ בבית חולים (עם טופס 17 מקופת חולים) או לברר בקופה האם יש אלקטרופיזיולוג העובד בקופה.
לשאלותיך צריך לקבל מסניף קופת החולים שלך,מהפקידה,מרופא המשפחה,או מהאתרים במחשב,כל שם של רופא שתקבלי,תקלידי אותו בגוגל ומיד תקבלי 3-4 אתרים במחשב שיפרטו לך,היכן הרופא למד,היכן התמחה,במה השתלם,היכן הוא עובד,היכן מקבל קהל,באיזה קופות חולים הוא עובד,כל מספרי טלפונים להגיע אליו,אם צריך להגיע עם טופס 17,או רק עם הכרטיס המגנטי,האם להגיע לביקור עם בדיקת א.ק.ג.(יש רופאים המבקשים להגיע עם בדיקה ויש רופאים שמקבלים חולים במרפאות מומחים ששם האחות מבצעת לך את הבדיקה לפני כניסתך לקרדיולוג.
 
אדרי אילן
07:36 21.06.14
לחץ דם בדררך כלל תקין בסביבות 130/90אך הדופק בין 58 ל60 אני נוטל קרדילוק 2,5 מג ואספרין אני מסתובב בתחושה של סחרחורות אי יציבות ועל סף עלפון כל שעות הבוקר לפעמיםזה חולף אבל זה קורה לעיתים קרובות , לציין שעברתי צנטור לפני7 שנים הושתלו2 סטנטים
 
ד''ר דוד רוט  
21:50 21.06.14
עליך לפנות לרופא להיבדק. לחץ הדם והדופק שציינת לא אמורים לגרום לתחושותך.
 
גלית
09:23 20.06.14
בתשובה נרשם:
קצב הלב: קצב סינוס עם ממוצע של 72 לדקה ביממה (51-103)
הפרעות קצב מסוג על חדריות בודדות - 4

מה המשמעות ?
 
ד''ר דוד רוט  
10:34 20.06.14
התוצאות מראות קצב לב תקין עם 4 פעימות חדריות במהלך היממה. מדובר בתופעה שכיחה ולא מסוכנת.
ראי הרחבה בקישור:
http://www.heartcare.org.il/heart-disesase/arrhythmias/פעימות-חדריות-מוקדמות.html
שלום רב,
פעימות מוקדמות בעיקר חדריות (בודדות, אך גם בזוגות וברצף של כמה בודדות על פני דקה לפי ההולטר) בהיקף של כ-500 ביממה.מס' מועט של פעימות מוקדמות ממקור עלייתי.
זה בא והולך. יש תקופות רגועות יותר וכעת חודש וחצי שזה ממש מורגש היטב.ויש גם עלייה במס' הפעימות (כאמור לפי הולטר). בוצע אקו לב שיצא תקין. הפעימות מטרידות מאד . מטופלת בנורמיטן - 25 מ"ג ליום ככיוון שלפני כשנה היה אירוע VT קצר . מדי פעם דופק מהיר (עד 120).
הנורמיטן מסייע להסדרת הדופק המהיר ממנו אני סובלת מפעם לפעם , אך לפעימות ממש כבר לא.
יש סיכוי כי חוסם בטא אחר (דרלין, קרדילוק) יפעלו וישפיעו יותר מאשר הנורמיטן?
אני יודעת שיש תרופות ממוקדות יותר שניתן לטפל בפעימות המוקדמות אך הן מצריכות אשפוז והשגחה והייתי רוצה לדעת האם יש כדאי לתת 'סיכוי' לחוסם בטא אחר לפני שמחליטה בעמה עם הקרדיולוג על טיפולים אחרים?
תודה רבה
 
ד''ר דוד רוט  
15:09 17.06.14
ניתן לנסות מינון גבוה יותר של נורמיטן (אם הדופק לא איטי מדי) ניתן גם לנסות קרדילוק במקום נורמיטן. בכל אופן כל שינוי תרופתי צריך להעשות בהסכמת רופא המשפחה או הקרדיולוג המטפל.
 
יערית
02:01 17.06.14
בת 50 - גיל מעבר
בבדיקת מאמץ :
שלב 5 - דופק מטרה, לחץ דם 160/75 כושר טוב מאוד, נצפו צניחות ST אופקיות עד 1 מ"מ לטרליות ואינפריוריות. לא נצפו הפרעות קצב.
התוכלו בבקשה לבאר לי במה דברים אמורים ?
 
ד''ר דוד רוט  
15:06 17.06.14
צניחות ST במבחן מאמץ עלולות לנבוע מהפרעה בזרימת דם ללב במאמץ אבל הדיוק של הבדיקה נמוך וב 40 עד 50% מהמקרים צניחות ה ST עלולות להטעות ולא לנבוע מבעיה רפואית.
עליך לחזור לרופא המפנה שיעריך האם יש צורך בבדיקות נוספות.
 
רז
20:04 16.06.14
נרשם לי באנגלית:

sinus rhythm
rate-55-121
suspected intermittent sino atrial block
apbs-few
vpb-single
האם תקין?
מה זאת החסימה הזאת?
 
ד''ר דוד רוט  
22:33 16.06.14
מדובר בחשד להפרעת הולכה הגורמת לחסימת הקוצב הטבעי מדי פעם. ראשית יש לפנות לקרדיולוג עם תוצאות הבדיקה שיתרשם האם באמת מדובר בבעיה זאת.
בהנחה שכן- מדובר בתופעה שאינה מסכנת חיים אך אם היא גורמת להפסקות דופק משמעותיות ומלווה בסמפטומים כמו סחרחורות או עילפון ניתן לפתור את הבעיה על ידי קוצב לב.
 
ננה
18:05 16.06.14
שלום,
אני בת 40 סובלת מsvt מגיל צבא בערך. לראשונה "נתפס על חם" לפני כשנתיים במיון בשל התקף שלא הסתדר מעצמו. מאז מספר התקפים שבם הדופק הגיע למעל 250.וירד רק עם תרופה בוריד במיון. עשיתי אבלציה שמהלכה חשתי שהרופאים לא כ"כ מצליחים להבין מה יש לי. במכתב הסיכום מצויין- נכנסה לnarorow complex tachycardia עם rp יחסית קצר בכל תזוזת קטטר או סטימולציה בחדר או בעליה..לציין סימני wpw עם erp ארוך מsp עם ap..בסוף (אחרי למעלה מ3 שעות) בוצעה מודיפיקציה של הsp מאז לא ניתן היה לגרום לטאכיקרדיה.. אם יחזור נשקול הדגמת cs באופן רטרוגרי בצנתור קורונרי עם פאזה ורידית ואז נסיון לאבלציה של ap בגישה טראנסספטאלית.
עבר כשבוע וטרם חזרתי לעצמי. יש לי לחצים קלים בחזה מדי פעם , חולשה ותחושה של דופק לא סדיר..אציין כי נטלתי עד האבלציה קרדיולוק. לפני הקרדיולוק הדופק שלי היה יחסית גבוה -סביב ה90. ועכשיו חזר לכזה..
שאלותיי- האם על פי הממצאים יש לי משהו מעבר לsvt שאובחן בזמנו?
והאם התחושו תשיש לי עכשיו מצריכות בדיקת קרדיולוג?

המון תודה
 
פרופ' מיכאל אלדר  
19:48 16.06.14
נראה לי שאין יותר מ SVT ואני מקווה שאכן פתרו את הבעיה, אך אני מסכים איתך שיש רושם שלא היה ברור די הצורך מהי הבעיה.
לגבי התלונות עכשו - הן אינן מכוונות למשהו מסויים ואני מציע לפנות לרופא המשפחה שיעשה הערכה ויחליט מה לעשות.
שלום רב,
עקב התגברות של פעימות מוקדמות מהן אני סובלת מזה כשנתיים, בעיקר ממוקד חדרי. בעבר הן היו לרוב בודדות כיום אני מרגישה היטב את הרצף זה מגיע בזוגות ושלשלות .
נשלחתי לאקו לב חוזר (כל האחרים בעבר היו תקינים ותמיד וגם הפעם הממצאים מראים אי ספיקה מיטרלית וטריקוספידלית קלה - שהבנתי מהרופא שאין לכך משמעות). מפעם לפעם סובלת גם מדופק מהיר (עד 120) .
בעבר היה אירוע VT קצר וחד פעמי שבעקבותיו מטופלת בנורמיטן. שלאחרונה לא כל כך עוזר לפעימות המוקדמות. דופק תקין.
ממצאי ההולטר הראו 295 פעימות ממוקד חדרי (VPC'S) על פני היממה בזוגות ובשלשות.
אני מרגישה על פעימה ופעימה מוקדמת כשהיא מתרחשת.
בעיקר במנוחה. זה בא ואחריו מגיעים עוד כמה.....
האם לאור הממצאים הללו יש מקום להחליף טיפול תרופתי? האם פעימות בזוגות ובשלשות מראות על החמרה או שיש מקום לדאגה למרות שהאקו לב תקין? תודה רבה
 
פרופ' מיכאל אלדר  
16:26 15.06.14
ככל הנראה אין מקום לדאגה. אם הסימפטומים נסבלים רצוי לעקוב אחר תפקוד החדר באקו ולהיות במעקב קרדיולוג.
 
יוכי
23:41 14.06.14
שלום רב,
מזה כחודש ימים, לראשונה בחיי [בת 61] שפעימות הלב שלי מואצות וזה קורה בעיקר בלילה בדיוק דקות ספורות לאחר שאני נכנסת למיטה.
ביום זה קורה בין שלוש לחמש פעמים.
הפעימות חזקות ומהירות מאוד והן נמשכות שניות מעטות.
בדיקת א.ק.ג. לא הראתה בעיה כלשהי אך הרופאה מסרה כי הרעשים שהיא שומעת אינם מוכרים לה ולכן נקבע לי תור במכון מור לבדיקת אקו.
האם התופעה מוכרת? אולי הגיל? אני רזה, אל סובלת מכולסטרול מאוד גבוה באופן תמידי. לא נוטלת תרופה אך שומרת על תזונה בריאה.
אדגיש כי אני שותה הרבה תה ירוק, נס קפה וקפה שחור.
נוטלת ויטמין D בהמלצת הרופאה ועל דעת עצמי מגה גלופלקס בשל כאבים עזים בברכיים שחלפו כלא היו מאז נטילת הכדור מלפני 3 ח'.
מודה לכם מאוד,
 
פרופ' מיכאל אלדר  
07:29 15.06.14
תחושה של דפיקות לב מואצות יכולה להגרם מסיבות רבות. עליך לעשות בדיקות דם (כולל ספירת דם ותפקודי בלוטת התריס), וכן לרשום אק"ג בזמן סימפטומים ע"י הולטר עם רישום של הזמנים בהם חשת דופק מהיר. לאחר אבחון הבעיה ניתן יהיה לגשת לטיפול.
 
פיץ
11:26 14.06.14
שלום
אילו סיבות יכולות להיות בבעית זרימת דם לבחורה צעירה ??
 
ד''ר דוד רוט  
13:22 14.06.14
הסבירות לטרשת עורקים וחסימות בעורקי הלב לאשה צעירה היא נמוכה במיוחד אם אין גורמי סיכון. אך אם האקג לא תקין יש להמשיך לברר את הסיבה. אני מבין שהקרדיולוג-אקלטרופיסיולוג ראה את האקג והפנה לאקו יש לברר איתו האם צריך ברור נוסף.
 
פיץ
09:58 14.06.14
שלום וברכה
הנני מועמעדת לניתוח מוח ובוצע אקג לטרום ניתוח בקופח ונאמר שהוא לא תקין ועוד 2 רופאים אמרו את אותו דבר ברקע אני סובלת מ rvot vt vpbs ובנוסף לא ניתן לישלול אפשרות של מחלת arvd
באקג ניראו הדברים הללו anetrolatral איסכמיה lahb icrbbb
בעבר בוצעו אבלציות בהצלחה חלקית בלבד מאז מטופלת בטמבוקור ודרלין
האקג שבוצע נישלח לאלקטרופיזיולוג קרדיולוג מטפל וגם טען שהאקג שונה מקודמיו והוחלט על ביצוע אקו לב
אני רוצה בבקשה הסבר על המונחים שניכתבו מהאקג ומה אמור לתת בדיקת האקו לב מה מנסים לבדוק
כמו כן אני בת 33
והאם יש טיפול לאבחנות שנכתבו
תודה מראש
 
ד''ר דוד רוט  
10:10 14.06.14
anetrolatral אסכמיה זו הפרעה בזרימת דם לדופן קדמי של הלב.
lahb icrbbb זו הפרעה בהולכה חשמלית בלב שאינה חמורה ואינה גורמת לסמפטומים.
באקו לב בודקים את תפקוד הלב והמסתמים.


אם יש חשד להפרעה בזרימת דם ללב דרושה גם בדיקת מאמץ, אקו מאמץ או מיפוי לב.
 
עמיחי
09:19 09.06.14
שלום
אני בן 62 .היה לי פירפור פרוזדורים התקפי שחלף בעזרת ריתמקס אחרי 3 שעות.
הארוע היה לפני כחודש וחצי ומאז אני נמצא בסינוס
מאז אני לוקח פרדקסה 150 כל 12 שעות.
מאתמול ,כחצי שעה לאחר נטילת הפרדקסה אני נתקף בצרבת חזקה.
אני לוקח את התרופה עם כוס גדולה ומלאה של מים.
קראתי בעלון המצורף לתרופה שתיתכן צרבת, אבל המקרה שלי הכל היה בסדר עד אתמול.
מה עלי לעשות?

נ.ב.
בגלל ריפלוקס אני לוקח במשך כמה שנים אומפרדקס 20 כל 12 שעות.
 
ד''ר דוד רוט  
21:29 09.06.14
ניתן להחליף את הפרדקסה באחת משתי התרופות החדשות הנוספות נוגדות הקרישה: קסרלטו או אליקוויס. ראה הרחבה בקישור:

http://www.heartcare.org.il/heart-disesase/pericardial-diseases/תרופות-נוגדות-קרישה-חדשות.html
 
שי
22:34 08.06.14
ערב טוב
האם יש קשר בין צריכת קפאין להפרעת קצב / פעימות מוקדמות
האם כדאי להימנע ממאכלים / שתיה שמכילים קפאין?

תודה
 
ד''ר דוד רוט  
21:25 09.06.14
יש סברה האומרת שצריכת קפה גורמת לפעימות מוקדמות. בספרות הרפואית אין הוכחה לקיום קשר זה. בכל אופן שתית קפה יומית אך לא מוגזמת לא אמורה לגרום לבעיה.
ראה הרחבה

html.תזונה/קפה,-תה-מהן-העובדות.http://www.heartcare.org.il/healthy-heart
 
יעקב
23:27 05.06.14
להלן ממצאי הולטר א ק ג. האם הבדיקה תקינה. אם לא, מה הבעייה?

שינויים משמעותיים בקטע ST

דפיקות לב מואצות ב 11.18 – מקצב סינוס 66 פ/ד. 12.14 - מקצב סינוס 61 פ/ד. 12.42 – סינוס 61 פ/ד. 14.24 – סינוס 69 פ/ד. 14.32 סניוס 68 פ/ד. 18.28 – סינוס 59 פ/ד. לסיכום בזמן כל התלונות נצפה מקצב סינוס 59-69 פ/ד.

תלונות הנבדק:


דפיקות לב מואצות ב 11.18 – מקצב סינוס 66 פ/ד. 12.14 - מקצב סינוס 61 פ/ד. 12.42 – סינוס 61 פ/ד. 14.24 – סינוס 69 פ/ד. 14.32 סניוס 68 פ/ד. 18.28 – סינוס 59 פ/ד. לסיכום בזמן כל התלונות נצפה מקצב סינוס 59-69 פ/ד.

הערות/לסיכום

נרשמו כ 4 פעימות פרוזדוריות מוקדמות (אחת מהן – ללא הולכה) וזוג פרוזדורי. בלילה נצפו קטעי חסם פרוזדורי- חדרי מדרגה ראשונהה ושנייה, מסוג מוביץ I, ונקבך, אשר גרמו ל 28 הפוגות של 1.9 – 2.7 שניות. שאר – ב.מ.פ.
 
פרופ' מיכאל אלדר  
09:15 06.06.14
בזמן שחשת פעימות מואצות נרשם קצב תקין לחלוטין. איני יודע מדוע יש לך תחושת דופק מהיר, אך בכל מקרה התופעה אינה מדאיגה ולא מדובר בבעיה שמקורה בלב.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  75  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
הפרעות קצב הלב   קוצב לב   פרפור חדרים   פרפור פרוזדורים   הפרעת קצב   קרדיולוג   טיפול בהפרעות קצב   השתלת קוצב לב   אבלציה
RSS RSS פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב