בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים לב, כלי דם, ניתוחי לב»פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב עמוד 3

פורום הפרעות קצב הלב הוא המקום לקבל מידע אודות: הפרעות קצב הלב, אבלציה, קוצב לב, פרפור חדרים, פרפור פרוזדורים, טיפול בהפרעות קצב, השתלת קוצב לב, קצב הלב
מנהלי פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב:
פרופ' דוד רוט
לפרטים נוספים
פרופ' מיכאל אלדר
לפרטים נוספים
 
אניה
21:33 23.09.15
שלום דר' אניה בת 38, לפני 8 שנים עברתי צריבה עקב svt שיתגלה במקרה.מאז הצריבה svt לא חזר. מאז יש לי מנוי בשחל .לפני כחודש התחלתי להרגיש דופק מהיר פעימות מוקדמות חדריות שחלקם גם תועדו באקג של שחל. בגלל התלונות שלי קיבלתי מכשיר משחל שנקרא קארדיו אר.כל הזמן הוא ולפני יומיים בעבודה הרגשתי כאילו הלב עוצר ולאחר מכן דופק מהיר.לחצי על כפתור ושידרתי מיד שחל.התוצאה-נתפס אירוע של vt רצף של שש פעימות .בעקבות זה הושפזתי באותו יום בבי"ח להשגחה ובירור.האירוע לא חזר כאשר היתי מחוברת למוייתורים.עברתי אקו ומבחן מעמץ.יצאו תקינים.שוחררתי עם קרדילוק 5 מג.שאלות
1. האם רצף של 6 פעימות חדריות זה בטוח vt?
2. היבנתי שvt זה משהו שמסכן חיים אז איך שחררו אותי?
3. האם עובדה שהיה את האירוע הזה אומר שאני בסיכון לקבל את שוב ולקבל דום לב.?
4 . האם עובדה שלפני 8 שנים עברתי בדיקה eps וצריבה anvrt לא מספיקה וצריך לעשות אותה עכשיו שוב כי אולי יש משהו נוסף?
5. האם אני בסיכון גבוהה שיהיה vt נוסף הפעם ארוך יותר?
 
פרופ' מיכאל אלדר  
22:25 23.09.15
VT אינו מאובחן ע״י מספר הפעימות. אני יוצא מהנחה שאכן זו האבחנה. מאחר שהאקו תקין ה VT אינו מסוכן והסיכון לדום לב אפסי. אין קשר לצריבה שעברת וה VT הזה כשלעצמו אינו מצריך צריבה נוספת. נראה לי שאת מטופלת היטב.
 
יוסי
17:46 17.09.15
גיל 50. עברתי בדיקת אקג שגרתית ונמצא CLBBB ללא הפרעות קצב או דבר מה חשוד נוסף. לא קבלתי הוראות מיוחדות אלא הפניה לרופא לב.

אין כאבים אין סחרחורות או כל תסמין אחר.

הרופא לב עשה שוב אקג וגם אקו לב. לדבריו אין באקג שהוא עשה שום סימן לCLBBB. (הוא אפילו שאל אם אני בטוח שהאקג הקודם הם תוצאות שלי ולא הוחלפו).

חלפה מאז חצי שנה, והכל בסדר.

רציתי לשאול:
1. האם CLBBB יכול לחלוף ולחזור מעצמו למצב תקין.
2. האם יש משמעות למצב של CLBBB.
 
פרופ' דוד רוט  
07:24 20.09.15
חסם בצרור הולכה שמאלי LBBB יכל להיות תלוי קצב כלומר להופיע בקצב לב מסויים ולהעלם בקצב נמוך יותר. בכל אופן אם תפקוד הלב (לפי אקו לב) תקין וה LBBB הוא ממצא מקרי אין צורך בטיפול כלשהו.
חמותי (בת למעלה מ80) נוטלת באופן קבוע את התרופה ריתמיקס לאחר שניסתה 5 סוגים שונים של תרופות המטפלות בבעייה של הסדרת קצב הלב אך הייתה אלרגית לכולן.
התרופה הנ"ל (ריתמיקס ) מתאימה לה מאד .
לאחרונה התבשרה כי הפסיקו לייצר את התרופה (בקופה אמרו לה שתיקח את התרופה פרופקס).האם באמת הפסיקו לייצר את התרופה?והאם התרופה פרופקס היא למעשה אותה תרופה או שיש הבדל ביניהן ?
אודה לך על תשובתך
ריתמקס ופרופקס הן אותה תרופה המיוצרת על ידי יצרנים שונים.
 
גנדי
19:30 09.09.15
שלום רב,
אני סובל מפרפורי פרוזדורים והרופא המליץ על פרוקור. אני לוקח את הכדורים כבר יותר מחודש וזה לא עוזר. איזה כדור אפשר לקבל כתחליף ? מה אפשר לעשות במקרים אלה.

תודה,
 
פרופ' דוד רוט  
11:32 17.09.15
יש מספר תרופות נגד הפרעות קצב אך לא ניתן להמליץ עליהן דרך פורום מעין זה. יש לפנות לקרדיולוג שיעריך את המצב ויחליט איזו תרופה מומלצת במצבך.
 
מוסא
10:54 12.09.15
שלום רב,עקב הפרעות קצב אני נוטל ריטמקס 300 פעמיים ביום,כמו כן נוטל אוקסאר 50,ל,דם,אספרין 100,גלוקומין850 כדור ליום,השבוע בחידוש המרשמים נאמר לי ע"י הרוקח שאין יותר ריטמקס עקב הפסקת הייצור{}האם ייתכן שהייצור הופסק או שהקופה מכבי הפסיקה לרכוש] והנפיקו לי כדור בשם פרופקס ואמרו לי שזה תחליף וזה אותו כדור כמו הריטמקס,{אם זה תחליף אז זה לא אותו כדור}אני קרוב לגיל 65 ונאמר לי שרצוי להפסיק אספרין ולקחת מדלל יותר רציני,ההתקפים [פרפור] מופיעים פעם בשנה עד שנה וחצי והם די קצרים כחצי שעה וחלפים לרוב לא טיפול,לפעמים ישנה פעימה שתיים מוקדמות,במצב זה האם רצוי להחליף מדלל?והאם פרופקס בטוח כמו הריטמקס. תודה רבה נ,ב במרשם מהרופא כתוב שאין להחליף למטופל תרופה גנרית בהמשך הטיפול,ושוב תודה.
 
פרופ' דוד רוט  
11:30 17.09.15
ריתמקס ופרופקס הם אותה תרופה בשמות שונים.
אם אתה סובל מפרפור פרוזדורים ויש לך לחץ דם גבוה וסוכרת אתה צריך לקבל תרופה נוגדת קרישה. אספירין אינו מספיק במצב זה. פנה לקרדיולוג שיעריך את המצב וימליץ על טפול.
 
לימור
21:01 14.09.15
דר שלום
לקחתי קרדילוק במשך 4 שנים 2.5 מג בהדרגתיות הורדתי לגמרי ולאחר שבוע של הפסקה חזרתי ל 1.25 וביומים האחרונים ל 2.5 .מכיון שזה מוריד יותר מידיי את הדופק ולא את לחץ הדם אני יכולה להוריד שוב ל 1.25 ?
 
פרופ' מיכאל אלדר  
10:56 17.09.15
כן. בהצלחה.
שלום רב,
הבוקר חוברתי להולטר לב למשך יממה. לפני מס' דקות כתוצאה מחום וזיעה אחת המדבקות נפלה. מכיוון שיש לי מדבקות אק"ג מחיבורים בעבר לתיעוד אק"ג, שמתי מדבקת אק"ג חדשה באותו המקום ממנו נפלה.

המכשיר מראה כי הוא על RECORDIND. האם זה בסדר (שהיתה הפסקה קלה...)והאם המכשיר ממשיך את ההקלטה כראוי?
תודה,
 
פרופ' דוד רוט  
11:32 09.09.15
סביר להניח שזה בסדר אבל רק כאשר תחזירי את המכשיר ויפענחו את ההקלטה תתקבל תשובה ודאית.
 
גילת
13:48 09.09.15
תודה רבה
 
לימור
13:41 05.09.15
4 שנים אחרונות לקחתי קרדילוק 3.75 ובחצי השנה אחרונה גם לוסרדקס 50 .
הפסקתי את שניהם ולקחתי משהו טבעי כמובן בהדרגתיות ובידיעת הרופא. אחרי שלושה שבועות ללא כדורים אני רוצה לחזור לקחת קרדילוק בגלל לחצי דם לפעמים 145 על 95 . באופן כללי האם ניתן לחזור לקרדילוק ללא בעיה??? זאת אומרת להתחיל עם 1.25 ולעלות ל 2.5 ?
 
פרופ' מיכאל אלדר  
13:47 05.09.15
בעקרון כן אך איני יודע מה לקחת ואני מציע שתתייעצי מחר עם רופא המשפחה כיצד לעשות את המעבר.
 
אמיר
15:36 04.09.15
שלום רב , אני אח בבית חולים עם וותק שנה , היום היה לי מקרה כזה שיש לחולה היפרקלמיה , הוחלט על מתן קייאקסלאט 30ג , אך בנוסף הרופא החליט על מתן אבילק בנוסף ? לא הבנתי מה משמעות האבילק במקרה זה ?
לטענתו : האבילק מגן על הקיבה מפני פגיעה מהקייאקסלאט ?
לא הבנתי בצורה ברור ? האם יש הסבר לזה ?
 
פרופ' דוד רוט  
16:55 04.09.15
לא ידוע לי על צורך להגן על הקיבה בעת מתן קאיי אקסאלאט, נתתי פעמים רבות קאיי אקסלאט לחולים ללא אבילק וללא הגנה אחרת על הקיבה
 
קובי
20:26 03.09.15
שלום
אני מרגיש מידי פעם תחושה לא נעימה , נתנו לי לעשות הולטר כמה פעמים
ויצא שיש לי פעימות מוקדמות בודדות מהחדרים והפרוזדורים , פעם אחת יצא שהיה לי שלושה פעימות מוקדמות רצופות מהחדרים ! אני מקבל נורמיטן , זה מסוכן ?
 
פרופ' דוד רוט  
09:58 04.09.15
במידה ותפקוד הלב תקין ואין מחלה כלילית אין סכנה בפעימות מוקדמות.
שלום רב,
מקבלת נורמיטן לטיפול בפעימות מוקדמות חדריות (בעיקר) המלוות לעיתים גם בדופק מהיר (בעבר היה אירוע VT קצר שתועד שבעקבותיו קיבלתי נורמיטן 25 מ"ג פעמיים ביום).
למרות שלפי הקרדיולוג אקו לב תקין ואין בעיה לבבית מבנית כך שאין מקום לדאגה. השאלה שלי, האם במצב בו אין בעיה לבבית- מבנית יש טיפול טוב) יותר מנורמיטן? הפעימות התגברו לאחרונה ולכן רופאת המשפחה סוברת שכדאי לעבור לקרדילוק או פרולול.
אשמח לחוו"ד.
במידה והלב תקין ותרשים אקג בסיסי תקין הפעימות המוקדמות אינן מסוכנות וצודק הקרדיולוג שלך. במצב כזה לא חייבים לטפל תרופתית כלל. אם ניתן טיפול מקובל לתת תרופה מקבוצת חוסמי הבטא כמו נורמיטן או קרדילוק. תרופות אחרות נגד הפרעות קצב הן בעלות תופעות לואי משמעותיות יותר לכן לא מומלץ לטפל בהן כאשר מדובר בתופעה לא מסוכנת כמו פעימות מוקדמות.
שלום אבי כבן 79 , הוא אדם שיש לו הסטוריה רפואית של לב (הוא עבר ניתוח מעקפים והחלפת מסתם)
אך הכי חשוב שלפני מספר ימים היו לו הפרעות בקצב הלב שהתבטאו בדופק לא סדיר וגם הלחץ דם שלו לא היה סדיר. בנוסף, הא.ק.ג שלו היה לא תקין ולכן הגיע לרופאה שלחה אותו לבית החולים. הוא עדיין לא קיבל את תוצאת בדיקת ההולטר שביצע בקופת חולים .

הוא עבר צינטור כי חשבו שיש לו חסימה כל שהיא אך מתברר שלא ובתוצאות צינטור כתוב :"שכל השתלים תקינים ושנצפתה מחלה במערכת העורק LAD.

הוא כרגע מטופל בתרופות איקקור 40 , לוסק 20 מיליגרם, פוסיד 40 מילגרם, אספירין, אנלאדקס 5 מיליגרם, ופוליק אסיד.


שאלותי: : האם יש עוד בדיקות שעל אבי לעבור כדי לדעת בדיוק איזה הפרעת קצב זו? כי הבנתי שיש הרבה סוגים?
איזה בדיקה עושים שקובעים איזה סוג הפרעת קצב זו?
האם יש טיפול תרופתי ( כדור מיוחד) שהוא אמור לקבל בשביל ההפרעות דופק השונות א ו שעליו לעשות:"צריבה" או להשתיל לו דפיברילטור?
אשמח לתשובותיך בהקדם האפשרי .
מיכל
 
פרופ' דוד רוט  
12:09 01.09.15
יש לאבחן את סוג הפרעת הקצב לפני התחלת טיפול. אם הפרעת הקצב נראתה באקג שבוצע לפני ההפניה למיון הרי שיש אבחנה!
אם באקג לא היתה הפרעת קצב אז כדי לאבחן האם יש ארועי הפרעות קצב צריך לתעד קצב לב בזמן סמפטומים על ידי הולטר קצב לב או לופ רקורדר.
 
שי
15:37 30.08.15
שלום.
בן 42 בריא. סובל מפעימות מוקדמות לא באופן קבוע אלא התקפות של כמה ימים ואז חולף. אני לא מצליח לזהות בגלל מה זה מןפיע. עשיתי ברור אקו וארגומטריה אפילו צינטור וירטואלי הכל תקין. הפעם ההתקפה חזקה יותר. יש לי פרולול 10 לשעת הצורך אך זה לא עוזר הפעם
מה לעשות ? אם אלך למיון יחזירו אותי הביתה אחרי שעה. ממש מיואש
תודה
האים יכול להיות קשר שיש לאחרונה גזים וכאבי בטן וזה נובע מזה?
 
פרופ' דוד רוט  
17:53 30.08.15
פעימות מוקדמות הן תופעה שכיחה ולא מסוכנת. הן לא גורמות לדום לב או להתקף לב.
לכן אין חובה לטפל בהן. במידה והן גורמות לספמטומים בלתי נסבלים ניתן לטפל בהן בתרופות- כדאי שתפנה לקרדיולוג רצוי לכזה שמתמחה בהפרעות קצב = אלקסטופיסיולוג
 
שי
23:25 30.08.15
אני מתאמן במכון כושר הליכה ומשקולות בעצימות בינונית
האם להמשיך כרגיל גם במצב של התקפה של פעימות מוקדמות ? תודה
 
פרופ' דוד רוט  
01:45 31.08.15
אם מוכח שמדובר רק בפעימות מוקדמות (כלומר עברת ברור רפואי שהוכיח זאת) ואין כל הפרעת קצב אחרת, אין סכנה באמון גופני.
 
יוכבד
21:29 24.08.15
שלום רב,
אני בת 62. מזה 10 ימים יש לי פעימות לב מואצות של שניות ונעלמות. זה מביא אותי לתחושה שאני מניחה יד בחזה כל אימת שזה קורה, כ-3 פעמים ביום. התופעה הינה בעיקר בעת הליכה מהירה בבוקר בדרכי לעבודה ובחזרה. [הליכה של רבע שעה כל כיוון] . רצוני להוסיף כי אני סובלת מכולסטרול גבוה של 200 / הכולסטרול הרע ואני נוטלת סטטור 20. עד לפני 10 ימים לא נטלתי כדור על אף שהכולסטרול שלי גבוה מזה כ-6 שנים.
האם פעימות הלב המואצות קשורות למצב השומנים.?
אציין כי גובהי 1.60, משקלי 57 ק"ג. מלבד מיגרנות וכאבי ראש כרוניים כ-5 ימים בשבוע מגיל 14 ועד עצם היום הזה, אני בריאה. נוטלת אדוויל כמעט יום יום.
רק בעוד כ-10 ימים אבצע א.ק.ג. על פי הפניה.
האם יש סיבה לדאגה.
המון תודה,
ערב טוב,
 
פרופ' דוד רוט  
14:42 26.08.15
בכולסטרול גבוה יש לטפל כדי למנוע טרשת עורקים והתקף לב.
אין קשר בין כולסטרול גבוה לתחושה של פעימות לב- כדי לברר סיבה לתחושה של פעימות לב יש לעבור ברור הכולל בדרך כלל בדיקת הולטר קצב לב, בנוסף לאקג רגיל.
שלום רב לפני כחצי שנה בצעתי אבלציה מסוג svt. נמצא סיב הולכה נוסף. מלפני כחודשיים סובל מידי פעם מקשיי נשימה . כאבי ראש . האם יש קשר לאבלציה ?
תודה
 
פרופ' דוד רוט  
07:35 26.08.15
אם הסמפטומים החלו 4 חודשים לאחר האלבציה הסבירות שיש קשר בינם לאבלציה נמוכה. עליך לפנות לרופא לברור הסיבה לסמפטומים.
 
ל.משה
11:20 25.08.15
תשובה לבדיקת הולטר מהירות מנימלית 54 מקסימלית 117 ממוצעת 76 הפרעות קצב חדריות לא נצפו סהכ 29 apcs בודדים במשך הבדיקה 4 זוגות apcs נצפה 1 קטע pat מורכב מ
3פעימות חדריות עוקבות מהירות 131 לדקה הפרעות הולכה לא נצפו נצפו גלי t הפוכים ערוץ1'2 בן 59 ומטופל בכדורים לחץ דם מאוזן אשמח לקבל התיחסות לתקינות הבדיקה
 
פרופ' דוד רוט  
14:05 25.08.15
בהולטר יש קצב בסיסי תקין עם מעט פעימות עליתיות מוקדמות שהן תופעה שכיחה ולא מסוכנת. יש לחזור לרופא המפנה לבדיקה להערכה.
 
ל משה
16:59 25.08.15
תודה רבה
שלום רב,
סובלת מזה כמה שנים מפלפיטציות, דופק מהיר ופעימות מוקדמות חדריות בעיקר . אקו לב במאמץ תקין וגם אקו לב רגיל תקין. לאחר אירועי דופק מהיר ובעיקר לאחר אירוע VT קצר שכלל 7 פעימות מוקדמות רצופות עם דופק 130 קיבלתי בהמלצת הרופא המטפל נורמיטן 25 מ"ג שממנו אני לוקחת חצי כדור שלוש פעמים ביום.
לרוב הנורמיטן עוזר בעניין הדופק המהיר למרות שזה קורה מפעם לפעם. לגבי הפעימות המוקדמות - יש ימים טובים יותר (בסמוך למחזור, אולי בהשפעת ההורמונים) וימים גרועים בהם יש המון פעימות עד כדי כך שלפעמים אני מרגישה שהן ממש ברצף. לחץ הדם שלי נמוך בבסיסו אז הנורמיטן גורם לי לחולשה שכלחץ הדם יורד יותר מדי אבל אין לי חלופה . אין ספק כי זה משפיע מאד על איכות החיים.

שוחחתי עם הקרדיולוג על אבלציה, אך לדעתו יש לקחת בחשבון גם את שיעורי ההצלחה ובהינתן אקו לב תקין הוא גם אינו ממליץ על החלפת הכדור הנוכחי בכדור ספציפי לטיפול בהפרעות קצב בטענה כי לכדורים כאלה יש גם תופעות לא מעטות וסכנות.
האם כדאי לשקול החלפת טיפול תרופתי? כיצד ניתן לצמצם את הפגיעה באיכות החיים? תודה,
ההסבר של הקרדיולוג שלך הגיוני אבל אם את סובלת מסמפטומים ומעונינת בחוות דעת נוספת כדאי שתפני לקרדיולוג מומחה להפרעות קצב = אלקטרופיסיולוג.
 
רלי
17:49 24.08.15
בת 65 . מזה 4 יש לי פלפיטציות ופעימות מוקדמות . לאחר התייעצות עם קרדיולוג ונסיון לא טוב עם תרופות כגון : קרדילוק, פרופקס , איקקור הוצע לי לעשות אבלציה למרות שהתופעה אינה מסוכנת אך פוגעת לי קשות באיכות החיים. הדופק שלי במנוחה אינו סדיר וקופצני ולעיתים קרובות מעיר אותי בלילה משינה. ככלל הלב שלי בסדר לפי בדיקת אקו ומאמץ.השאלה שלי: אני לוקחת טריטייס , האם יכול להיות שזה מהטריטייס?
האם יש תרופה נוספת שכדאי לי לנסות לפני אבלציה שהיא פעולה פולשנית וגם הוסבר לי שהצלחה שלה במקרה שלי כ- 60% . מה שקורה שכל תרופה שאני לוקחת מורידה לי את ל"ד ואת הדופק באופן משמעותי שאני מרגישה חולשה איומה. ומפסיקה לאחר מספר ימים. מה דעתכם רופאים יקרים ? תוכלו לתת לי עצה טובה?
הומלץ לי עי קרדיולוג לנסות עכשיו טמבוקור... האם יש אופציות נוספות?
תודה מראש
 
פרופ' דוד רוט  
20:56 24.08.15
טריטייס לא משפיע על קצב הלב ולא גורם לדפיקות לב.
נכון שרוב התרופות נגד הפרעות קצב מורידות את קצב הלב. טמבוקור לעומת זאת הוא תרופה נגד הפרעות קצב אשר לא מורידה את קצב הלב. לכן אולי יתאים לך יותר.
 
לימור
12:40 24.08.15
רוצה לציין שלפני חצי שנה הורדתי קרדילוק מ 3.75 ל 2.5 ולפני 10 ימים מ 2.5 ל 1.25 בפעם האחת.\
זה עדיין נחשב בהדרגה? ובסדר?
 
פרופ' דוד רוט  
13:09 24.08.15
כן זה קצב ירידת מינון סביר. אבל שוב כדאי לברר אצל הרופא שרשם לך את הטיפול האם הוא סבור שהטיפול באמת אינו נחוץ וניתן להפסיקו.
 
אושרת
11:19 20.08.15
שלום
אני בת 40 וסובלת כמה שנים מפעימות חדריות מוקדמות ומאוד סימפטומטית , בהולטר בסביבות 400 ליממה, מטופלת בריתמקס 300 מיליגרם פעמיים ביום( 150 לא ממש שיפר )
האם מקובל להמליץ על האפשרות לקחת פחות ביום יותר רגוע
אני קצת חוששת מהתרופה הזו ומהמינון הגבוה שאני לוקחת
תודה!!
 
פרופ' דוד רוט  
22:32 23.08.15
מינון של 300 מג ריתמקס פעמיים ביום אינו המינון הגבוה ביותר המקובל לכן אם מינון זה מקל את הסמפטומים ללא תופעות לואי כדאי להמשיך בו.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  86  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
הפרעות קצב הלב   קוצב לב   פרפור חדרים   פרפור פרוזדורים   הפרעת קצב   קרדיולוג   טיפול בהפרעות קצב   השתלת קוצב לב   אבלציה
RSS RSS פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב