בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים לב, כלי דם, ניתוחי לב»פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב עמוד 35

פורום הפרעות קצב הלב הוא המקום לקבל מידע אודות: הפרעות קצב הלב, אבלציה, קוצב לב, פרפור חדרים, פרפור פרוזדורים, טיפול בהפרעות קצב, השתלת קוצב לב, קצב הלב
מנהלי פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב:
פרופ' דוד רוט
לפרטים נוספים
פרופ' מיכאל אלדר
לפרטים נוספים
 
סס
14:13 29.04.12
ישר כוח על התשובות,
רציתי לדעת האם אפשר לעשות אבלציה של פרפור כאשר החולה עם קצב סינוס? ואם לא אז מה אפשר לעשות כשהמצב משתנה מיום ליום?
 
פרופ' מיכאל אלדר  
09:24 06.05.12
בהחלט ניתן לעשות אבלציה בקצב סינוס.
 
ליאור 55
21:37 02.05.12
שלום רב

אני בת 31 ורציתי לדעת מה דעתך על תוצאות MRI לב

ברקע סובלת מRVOT LVOT VT VPBS כמו כן עברתי לפני כעשור אבלציות בהצלחנ חלקית בלבד ...
כעת בטפול תרופתי בטמבוקור 300 מ"ג ודרלין 40 מ"ג ..

אז להלן תוצאות ומהו הטיפול המומלץ בד"כ

הבדיקה בוצעה בשל חשד למחלה שניקראת ARVD
חדר ימין 2 מיקרואנאוריזמות דיסקנטיות זעירות בקוטר 6-8 מ"מ אחת בRVOT והשניה באפקס באזור חיבור MODERATOR BAND חדר ימין מעט מוגדל ותפקודו לסיכום ניכתב
אניואוריזמה זעירה בRVOT אי סדירןת בהתכווצות האפקס הידקות בולטת של דופן LV מכוונת לCMP שמערבת את שני החדרים

בסיכום עם אלקטרופיזיולוג מטפל נאמר "אין אפשרות לשלול ARVD "

מה דעתך והאם צריך לעשות משהו בנידון
בתודה בר
 
סס
12:20 30.04.12
אם כדאי להתחשב בעצה של הרב פירר?
שלום רב
אימי בת 77 ומושתלת קוצב קבוע.
עקב פרפור בעבר מבקשת הרופאה להעבירה לקומדין.
האם המעבר מאספירין לקומדין הוא מידי? כלומר לוקחים אספירין ביום א וביום ב ניתן לקחת קומדין?
בברכה
אילה
 
פרופ' מיכאל אלדר  
13:32 29.04.12
אם היא אינה בסיכון מוגבר לדמם (כגון, דימום בעבר, תפקודי כבד או כליה מופרעים, יתר ל"ד) - אין בעיה להפסיק אספירין ולרחת קומדין למחרת.
בוקר טוב, אני בברור בעיות לב, הפרעות קצב, פעימה מוקדמת ופרפור פרוזדורים. לפני כמה ימים נעקצתי ע"י חרק. המקום נפוח ואדום. האודם והנפיחות מתפשטים וכבר שילשו את גודלם (20/20 ס"מ בזרוע). לעניות דעתי הרופא ירשום לי אנטיהיסטמינים, האם זה מסוכן ללב? ממה עלי להזהר? איזו תרופה לבקש מרופא המשפחה כדי לטפל בעקיצה בלי להזיק ללב? תודה רבה מקרב לב. לברור בעיות הלב עלי לשאול לופריקורדר,לעבור אקו במאמץ, הולטר לחץ דם ועוד. טרם ידוע מה מצבי.
 
פרופ' מיכאל אלדר  
11:04 29.04.12
הבעיה עם תרופות אנטיהיסטמיניות מסוימות קשורה בשינוי מסוים באק"ג (שמכונה long QT). אתה צריך לעשות אק"ג בסיסי כדי לראות את ה QT אצלך ולקבל תרופות שאינן ברשימה של תרופות אסורות.
זהו הלינק לאתר שבו מופיעות התרופות האסורות
http://www.azcert.org/medical-pros/drug-lists/drug-lists.htm
 
וושקץ
20:59 28.04.12
דוקטור שבוע טוב,
בן -45 ,עושה הליכה פעם ביומיים כ-45 דקות.לאחרונה התחלתי להרגיש החסרת פעימה. מיד לאחר החסרת הפעימה מדדתי לחץ דם והיה תקין.110/70.האם החסרת פעימה מס' פעמים ביום נחשבת הפרעה בקצב הלב למרות שאין השפעה על לחץ דם ודופק?האם יש הגבלה בהליכה?מה הסיבות להחסרת הפעימה( האם לחץ יכול לגרום לזה)?מהם הפתרונות ? תודה.
 
פרופ' מיכאל אלדר  
10:38 29.04.12
החסרת פעימה היא הפרעת קצב מאוד שכיחה וחסרת כל משמעות קלינית. אין צורך בטיפול או בשינוי אורח חיים (כולל ספורט). הפתרון הטוב ביותר - להתעלם.
במקרה של פגיעה משמעותית באיכות החיים - אפשר לתת תרופות.
 
ענת
10:01 27.04.12
בת 55 לאחר אבלציה של ה-FLUTTER שלא פתרה את בעיית הפרפור ההתקפי. ניסיתי ריתמקס עם קרדילוק שלא פתרו את הבעיה וכעת חודשיים עם מולטק וקרדילוק, שגם הם לא מונעים את הפרפור. ההמלצה היא לאבלציה של ה-AF עם הערכה על פי הנתונים, לסיכויים טובים להצלחה. אני הייתי רוצה לנסות עוד שינוי בתרופות.האם טמבוקור ונורמיטן, לדוגמא, יכולים לתת מענה, או שלאחר שני ניסיונות בתרופות שונות אין טעם לנסות ועדיף ללכת על האופציה של האבלציה?
 
פרופ' דוד רוט  
11:29 28.04.12
בדרך כלל לפני שממליצים על פרוצדורה פולשנית כמו אבלציה מנסים טיפול תרופתי. לפי המידע שמסרת נראה שהקרדיולוג שלך ניסה שילובים שונים של תרופות ללא הצלחה ואז המליץ על אבלציה חוזרת. כיון שבידיו כל המידע הרפואי הדרוש להחלטה, את השאלה האם יש מקום לעוד נסיונות תרופתיים עליך להפנות אליו.
בן 25 צריך לעבור שבוע הבא צריבה האם זה הגיוני שבנתיים אני לא מסוגל ללכת הרבה ויש קשיים לקום מהמיטה סחורות ודופק מהיר בזמן הליכה וקימה יכול להיות שכל התסמינים הללו בגלל פרפורורפרוף או שמא יש אולי דבר נוסף
 
פרופ' דוד רוט  
11:20 28.04.12
פרפור יכל לגרום לירידה ביכולת לבצע מאמץ גופני, קוצר נשימה, דפיקות לב, סחרחורת ועוד. לכן בהחלט יתכן שהסמפטומים כפי שאתה מתאר נובעים מהפרפור במיוחד אם הדופק מהיר.
אם פרפור נובע ממחלה אחרת למשל מחלת מסתם או יתר תריסיות יש אפשרות שהסמפטומים או לפחות חלקם נגרם בשל המחלה הבסיסית ולא מהפרפור.
 
שאול ב
11:04 25.04.12
לאחרונה נודע לי שתוספת של מגנזיום{כ420מ"ג] יכול למנוע פרפור ,האים זה נכון?ומה הסימון של מגנזיום בבדיקות הדם,{איני יודע באים ביצעתי בדיקה זו ואבקש לבדוק בתשובות שיש לי במחשב},האים אני יעול לקחת תוסף זה ללא יעוץ עים הרופא מישפחה,.תודה ,
 
פרופ' דוד רוט  
11:54 25.04.12
תוסף מגנזיום מועיל למי שסובל מחסר מגנזיום. רמת מגנזיום בודקים בבדיקת דם כמו שבודקים נתרן ואשלגן. אם רמת המגנזיום אצלך תקינה לא תהיה תועלת בתוסף.
 
שאול ב
18:04 25.04.12
בן 45 ללא תרופות אסמתי ברגיעה (מס שנים)
נשלחתי לעשות בדיוקת דם ולב (עקב הרגשת דופק חזק-לא מהיר אלה עוצמתי)
הדופק קבוע 60
הרופאה כתבה לי שיש אסמה + מה זה
block bifascicular
 
פרופ' דוד רוט  
11:51 25.04.12
ביפסיקולר בלוק זו הפרעת הולכה חשמלית שרואים באקג. יש בלב שני מסלולי הולכה ימני ושמאלי כאשר ההולכה לא תקינה בשניהם זה בלוק ביפסי קולרי.
תופעה זו כשלעצמה היא לרוב ממצא מקרי ואינה גורמת סמפטומים רק אם יש הפרעת הולכה קשה יותר ונגרם קצב לב איטי מידי עלולים להופיע סמפטומים
 
שאול ב
17:45 18.04.12
שלום רב, הנני סובל מהפרעות קצב{פרפור פרוזדורים},אני נוטל קרטיה 100 ,ריתמקס 300 -2 ביום,אוקסאר 50 ללחץ דם,החשש שלי הוא שאולי הקרטיה לא נותן לי הגנה מספקת מהיווצרות כרשי דם,{במהלך 4 שנים היו לי כ4 ארועים ששכולם חלפו מעצמם ולזמן של כ20 דקות עד שעה}מבקש לדעת איזה הליך לבצע לקבלת פרדקסה.
 
פרופ' דוד רוט  
15:44 20.04.12
לא כל אדם הסובל מפרפור פרוזדורים זקוק לטיפול בנוגד קרישה כמו פרדקסה.
על הרופא המטפל או הקרדיולוג להעריך את הסיכון לקרישי דם = תסחיפים באדם עם הפרפור. אם מגיעים למסקנה שהסיכון גבוה נותנים טיפול נוגד קרישה, אם לא נותנים אספירין.
לא כדאי לקחת טיפול נוגד קרישה אם לא צריך.
לכן עליך לפנות לקרדיולוג שלך בשאלה האם אתה זקוק לטיפול נוגד קרישה.
היי , בימים האחרונים קיימת אצלי תופעה של לחצי דם מעל הממוצע אצלי בגבולות ה 130 על 80 ( הממוצע שלי הוא 115 על 70 ) והדופק במהלך היום לא עולה על 72 ורוב היום עומד על 62-65 . אני לא ספורטאי בכלל . שוקל 130 וגובה 183. . אבל לצורך העניין מטופל על ידי 10 מ"ג אמלודיפין , 5 מ"ג קרדילוג , 5 מ"ג רמיטנס , 300 מ"ג פרדקסה ו 300 מ"ג ריתמקס שניתנו לי לאחר פירפור פרוזדורים ראשוני ( היפוך באמצעות כדורים אחרי 6 שעות ) ו 100 מ"ג אספירין . בנוסף בגלל החרדות התחלתי טיפול של 5 מ"ג ציפרלקס ביום . כבר שלושה ימים שאני סובל מדקירות לפעמים באזור הקיבה או הצד השמאלי של החזה וסחרחורות בשמגיעות במיוחד בשעות הערב או הבוקר המוקדמות מאוד במהלך היום זה מתאזן . עשיתי סיטי קורנרי תקין , אקו לב תקין ודופלר קרוטיס תקין . פרופיל שומנים וסוכר בגוף תקין לחלוטין . האם יש בעייה עם לחצי דם המתוארים בשילוב הדופק הנמוך ? עשיתי בשבוע האחרון 4 פעמים א.ק.ג שכולם תקינים וללא שינוי . אשמח לקבל תשובה
 
פרופ' דוד רוט  
15:40 20.04.12
לחץ הדם 130/80 ודופק בין 60 ל 72 במנוחה אצל אדם בוגר כולם בתחום הנורמה. כך שערכים אלה אינם מהווים בעיה.
 
ענת
17:01 09.04.12
שלום רב,

האם פרפור פרוזדורים המופיע אחת לשבועיים בערך למשך רבע שעה, ובקצב לא מהיר במיוחד, יכול לגרום להיווצרות קריש?

תודה,
ענת
 
פרופ' דוד רוט  
21:10 10.04.12
פרפור פרוזדורים התקפי יכל לגרום להיווצרות קריש. לפי הידע הרפואי גם אם לפי ההרגשה הפרפור מופיע רק אחת לשבועיים יכולים להיות עוד הרבה ארועים ללא סימפטומים לכן לא ניתן לסמוך רק על סימפטומים כדי להעריך תדירות ארועי פרפור
 
ענת
22:15 11.04.12
אבי נמצא במעקב, עקב מחלת לב ראומטית. פרפור פרוזדורים כרוני מ1995
לאחרונה עבר אקו בשל קוצר נשימה
תוצאות האקו שנתקבלו:אקו-0.8=MVA סמ"ר,מפל 10/23 יל"ד ראתי 44+10 ממ"כ,
TR+2 לסיכום הומלץ לו עקב החמרה באי ספיקת הלב
הגיע הזמן לMVR ובאותה הזדמנות גם תיקון המסתם הטריקוספידלי- TR+2
אבי מופנה לצינתור לקראת ניתוח.
אשמח לקבל כל אינפורמציה לגבי מצבו של אבי והמלצות לטיפול, הואיל ואבי בן 75
ובעברו אירוע מוחי שבעקבותיו נוטל תרופות לדילול הדם(קומדין)
נא התיחסותכם והארותיכם, בתודה מראש
לפי ממצאי האקו לאביך הצרות קשה של המסתם המיטראלי ועליה בלחץ דם בעורק הראה בשל המחלה המסתמית. כל זה גורם לקוצר הנשימה ולכן הומלץ על ניתוח המסתם. לפני ניתוח מסתם-באופן שגרתי מבצעים צנתור כדי להחליט אם יש צורך במעקפים בנוסף לניתוח המסתם.
לעיתים ניתן להרחיב את המסתם המטראלי בצנתור נראה שהקרדיולוג של אביך סבור שלא ניתן לטפל במסתם אלא בניתוח לכן בחר באופציה זו
שלום.
בן 59, לפני כ-4 שנים בזמן מבחן מאמץ נמצא פרפור פרוזדורים,בצעתי היפוך חשמלי שהחזיר את הסינוס לשנתיים בערך,היפוך חשמלי נוסף בוצע לפני כשנה.לאחרונה חזר הפרפור, והנני מיועד לבצע אבילציה בקרוב. בהוראת הקרדיולוג ממשיך הטיפול התרופתי אשר קדם לפרפור האחרון: 2X25 נורמיטן,2X50 טמבוקור, 2X10 אנלדס וקומדין לשמירת INR בין 2-3. יש לי נטייה ללח"ד וכיום בעזרת האנלדקס לח"ד 140/80.
הנני פעיל מאוד מבחינה ספורטיבית, רוכב אופני שטח במסלולים די קשים, מתאמן בספינינג בחדר כושר ומתרגל יוגה על בסיס שבועי.
לאור חזרת הפירפור, האם יכול להמשיך בפעילות הגופנית כפי שהתאמנתי קודם. ראוי לציין כי אינני מרגיש קושי פיזי כלשהוא, ולמעט הדופק הגבוה(מגיע ל-180), והזעה מוגברת..הן התופעות הנילוות כרגע.
שאלה נוספת....בהנחה שהאבילציה תוגדר כהצלחה, האם יש להמשיך ולקחת תרופות כל שהן....?
תודה ובברכה
האם הפרעת קצב (פרפור פרוזדורים) אצל אישה בת 60 ומטופלת בקומדין וריטמקס יכול להפריע לקיום סדיר של יחסי מין והאם יש סיכון (רצוי או רצוי להוריד קצב...)
 
פרופ' דוד רוט  
21:13 10.04.12
אם הפרפור מבוקר קצב או שהטיפול שומר על קצב סינוס לא אמורה להיות בעיה
 
אמיר
12:20 06.04.12
ביום שישי שעבר חוויתי את פרפור הפרוזדורים הראשון שלי . הוא התחיל בשעה 6 בערב ובשעה 4 בבוקר אחרי טיפול בריתמקס חזרתי לסינוס. הוזרקו לי במשך שלושת ימי האישפוז ( שישי עד ראשון ) זריקות של קלקסן והבייתה שוחררתי עם טיפול בפרדקסה וריתמקס.

השאלה שאותי מעסיקה היא בעצם הנלווה של הפרפור . האם החשש מיצירת קריש דם הם בשעות הראשונות של הפרפור או גם שבוע או חודש אחרי הפרפור יש עדיין סיכוי שקריש הדם יופיע בעקבות הפרפור.

חשוב לציין כי עשיתי בעבר אקו לב תקין , סיטי קורנרי תקין לחלוטין ודופלר קרוטיס תקין .
 
פרופ' דוד רוט  
09:43 07.04.12
פרפור שנמשך פחות מ 48 שעות ברציפות אינו גורם ליצירת קריש דם בעליה.
לאחר היפוך יזום של פרפור מקובל לתת טיפול נוגד קרישה למשך חודש ימים (עד שהעליה תחזור לתפקוד תקין).
אם יש גורמי סיכון לקרישה יש להמשיך טיפול נגד קרישה באופן תמידי. הצורך בכך נקבע על ידי הרופא המטפל.
 
אמיר
10:10 07.04.12
וחג שמח ורגוע :-)
 
לנה
05:28 01.04.12
שלום,

לפני 11 שנה עברתי אבלציה בהצלחה. בחודשים אחרונים אני סובלת מפירפורים וגם היה מקרה שלדופק מהיר בסביבות 130-150.
מבדיקת דם שעשיתי לפני שבוע עלה שיש לי ברזל וגם B12 נמוך.
רציתי לדעת האם יש קשר?

תודה.
 
פרופ' דוד רוט  
22:27 05.04.12
אם יש אנמיה היא יכולה לגרום לדופק מהיר אך יכל להיות שמדובר בהפרעת קצב מסיבה אחרת לכן יש לפנות לרופא לברור
שלום,בן 40 יש לי פעימות מוקדמות הבעיה היא שעם הופעת ההפרעות אני סובל מכאבים בחזה וחולשה חזקה למשך כ 2-4 שעות,וכל הפרעה מורגשת בכאב וחולשה עד כדי חוסר תפקוד.לוקח טמבוקור 100 מ"ג פעמיים ביום אך ללא השפעה משמעותית.
בצעתי את כל הבדיקות האפשריות ,האם יש כיוון שבכל זאת כדאי לבדוק ע"מ שאוכל לתפקד?אשמח לעזרה בנושא
 
פרופ' דוד רוט  
22:55 03.04.12
בהנחה שעברת ברור מלא והסמפטומים באמת נגרמים בשל פעימות מוקדמות הרי שראשית יש להבין שאין מדובר בתופעה מסוכנת אלא בתופעה שפירה ושכיחה שאינה מחייבת טיפול. ההפנמה של מידע זה עשויה לעזור כי חלק גדול מהבעיה היא החרדה שגורמות הפעימות המוקדמות שמעצימה את הסמפטומים.
אם בכל זאת הסמפטומים קשים ויש צורך בטיפול תרופתי יש מספר תרופות אפשריות. בדרך כלל מתחילים בחוסם בטא ורק אם אין הטבה עוברים לתרופות מסוג טמבוקור.
אם טמבוקור לא עוזר חזור לקרדיולוג שלך שיבחר תרופה אחרת.
 
איתן
16:22 05.04.12
ברצוני לוודא שהמינון שלי עכשו מתאים לי. 2 כדורי SOTALOL 80 ליום
( 1 בוקר 1 ערב ).להלן תוצאות בדיקות הולטר אחרונות:

בתאריך 15.3.2012 - ביצעתי בדיקת הולטר עם מינון של 2 כדורי SOTALOL 80 .

" קצב סינוס. APBS : לא נצפו VPBS:שכיחים,בממוצע 55 לשעה, במקסימום עד
119 לשעה, נצפו 2 זוגות. ללא טכיאריטמיות חדריות או על חדריות הפרעות
הולכה:ללא. להמשך מעקב -טפול הקרדיולוג המטפל. "


בתאריך 26.1.2012 - ביצעתי בדיקת הולטר עם מינון של כדור אחד SOTALOL 80 :

" הפרעות קצב חדריות VPC’S: רבות, יתכן משני מוקדים, יותר בשעות העירנות
אך גם בלילה, מיעוטן בצורת טריגמיניה
מקצב בסיסי- סינוס נצפו פעימות מוקדמות חדריות רבות, כנראה משני מוקדים ,
יותר בשעות העירנות, ומיעוטן בצורת טריגמיניה לא נצפו טכיאריטמיות ,
ברדיאריטמיות או הפרעות הולכה . "בתאריך 3.11.2011- ביצעתי בדיקת הולטר עם מינון של חצי כדור CARDILOC 2.5 :

במהלך הבדיקה : - PVCs בכמות בינונית ( כמות ממוצעת - 38 / שעה , 0.8%
מכל הקומפלקסים ) -- בודדים , trigeminy - PACs בכמות מזערית - סינוס
טכיקרדיה עד 130~/דקה
אני ספרתי את הסיפור שלי לא מזמן אבל אני אספר שוב
סובלת מהפרעת קצב כבר 3 שנים משתרמתי דם העורק שממנו לקחו לי דם נקרע קצת בלי שטף דם קיצוני כרגע אין לי את העורק או וריד לא יודעת ביד כמו בעורק ביד השנייה ככה שרק ביד אחת יכולה לעשות בדיקות דם את חושבת שיש קשר לכאבים ודילוג על פעימות בלב לבין נזק לעורק ביד? אולי בהולכה של הדם ללב?עשיתי אקו לב לפני חודש שיצא תקין בת 24 ועדיין מאוד סובלת מתופעה זאת זה בא לי 3 שבועות רצוף ואז שבוע של שקט אחרי שצמה קצת ואוכלת רק בריא ואז חוזר במיוחד אם אוכלת לא בריא כמו בורקסים עשיתי ספירת דם הכל תקין חוץ מכולסטרול 204 קצת גולש לעיתים בלילות מרגישה שאני משתתקת(הלב מפסיק לפעול) ל-10 שניות ואז חוזרת לתפקוד מה אני יכולה לעשות?:( אני חוששת לדום לב..! כי בכל זאת זה לב זה לא משחק למרות גילי הצעיר
ועוד משהו הרופא שלי אמרה לי אתמול שחסר לי ויטמין D יצא לי תוצאה 19
האם יש קשר בין המחסור בויטמין D לתופעה הזאת? כי קראתי קצת על הויטמין ורשום על זה משהו בקשר ללב
תודה מראש!
+ הוספת הודעה
   1 ...  31  32  33  34  35  36  37  38  39  ...  79  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
הפרעות קצב הלב   קוצב לב   פרפור חדרים   פרפור פרוזדורים   הפרעת קצב   קרדיולוג   טיפול בהפרעות קצב   השתלת קוצב לב   אבלציה
RSS RSS פורום הפרעות קצב הלב, הפרעות לב