בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות חניכיים

בפורום מחלות חניכיים תוכלו לדעת הכל על חניכיים. אם אתם סובלים מכאב חניכיים או נסיגת חניכיים, זקוקים להשתלת שיניים, פורום מחלות חניכיים מיועד לכך. בשיקום פה, נסיגת חניכיים, פריודונטיה, אוסאואינטגרציה, השתלות שיניים, טיפולי חניכיים אסתטיים
מנהלי פורום מחלות חניכיים:
ד''ר יעקב הורביץ
לפרטים נוספים
ד''ר קובי אקשטיין
לפרטים נוספים
ד''ר אורלי ניר שפירא
לפרטים נוספים
יש לי אבנית מרובה יותר מתמיד שמציקה וצריכה ניקוי , כרגע יש לי תור לאוגוסט אני מנסה להקדים השאלה אם כדאי בגלל הסיבה הבאה אני כנראה אמורה לעבור שתל בספטמבר והשאלה היא לסבול עוד חודש עם אבנית ושהפה יהיה יותר נקי לקראת התקנת השתל או עדיף אם ימצאו לעשות את הניקוי בקרוב ואז זה יהיה כבר חודשים - חודשיים וחצי אחרי הניקוי ככה שלהתקנת השתל לא כל כך נקי אז מה כדאי לדעתך?
שלום בקרוב אמורה לעשות סיטי ולהחליט להמשיך . מדובר בשן 27 אשר עקרו עקב סדק. שאלה היא אם במקרה יראו שאצטרך הרמת סינוס האם כדאי לעשות שתל או לוותר יש שן לפני ואחרי , אבל למרות זאת קצת מציק מרגישה את החוסר של השן ובמיוחד אני כזאת שגם שוחקת שיניים. השאלה אם במקרה יהיה צורך בהרמת סינוס ואחליט אם כדאי , אם במקרה אחליט שלא לעשות הרמת סינוס ושתל מה ההשלכות של זה לשאר השיניים? ועוד לפני שנה - שנה וחצי בערך לפני בהרבה לפני העקירה וסדק העצם בסדר גמור זה מעיד משהו על סיכוי ספיגת העצם שיצריך או לא יצריך הרמת סינוס? ומשהו שלא קשור שיעשו סיטי יש לי בעיה עם אבנית בשן אבל הצילום ייעשה כנראה לפני השיננית עוד האם זה משפיע על הצילום ו/או תוצאות הצילום?
 
גאיה
16:51 24.06.16
הנני אמורה בקרוב לעבור שתל דנטלי בשן טוחנת בערך עוד חודש - חודש וחצי ואחרי הסיטי שאעשה עוד קצת אדע אם אצטרך הרמת סינוס ואם כן איזו , רציתי לשאול אחרי ההתקנה של השתל במידה וזה עם הרמה ואיזה או בלי כמה זמן מחכים לתהליך השיקום , כי שמעתי שבלסת תחתונה ועליונה יש שוני ושבעליונה מחכים יותר גם אם זה ללא הרמת סינוס , האם זה נכון וכמה בערך מחכים? וגם האם ההחלמה אם עושים גם הרמת סינוס מאחד הסוגים היא קשה יותר וגם אם לא אם ללא בגלל שזה שן עליונה גם קשה יותר מתחתונה שהמקום יותר רגיש בשיניים עליונות ובמיוחד שבעקירה היה סדק וזיהום?
רציתי לשאול אם הצטברה קצת יותר אבנית איך יודעים אם יספיק תור רגיל לשיננית או יותר מורכב השיננית תדע לזהות בתור אם מספיק תור רגיל או הקצעת שורשים והאם יש סימנים/תסמינים המחשידים לצורך בהקצעת שורשים ולא מספיק ניקוי אבן רגיל ותחושה של הרגשת אבנית לא מחשידה יותר להקצעת שורשים?
זוהי שאלה חשובה ביותר. האם השיננית יכולה לזהות אם מספיק תור רגיל או שדרוש יותר מזה.
התשובה המלאה היא שלצורך האבחון דרושה בדיקה מלאה של רופא מומחה למחלות חניכיים- פריודונט. בחלק מהמקרים יכולה גם השיננית להבחין בבעיות הדורשות טיפול מורחב יותר מאשר הטיפול השגרתי. החוק בישראל קובע שעל השיננית לפעול לפי הנחיות הרופא. אין בסמכותה לאבחן ולקבוע תכנית טיפול.
הסימנים והתחושה של הרגשת אבנית חשובים ביותר אבל, למרבה הצער, הם לא מספיקים. הרופא צריך לבדוק ולהמליץ.
 
שירה
22:46 23.06.16
הייתי אבל אצל הרופאה הרגילה לא המומחית לחניכיים ועוד רופא שיש לו גם מומחיות ולא ראו שוב דבר רציני פרט לדלקת ממש קטנטנה שטיפה דימום יש לי בניקוי וצחצוח ומשתמשת כרגע בשטיפות פה / תמיסות ולא התרגשו . אז אם לא ראו משהו רציני שמצביע על צורך בהקצעת שורשים למרות תחושת האבנית אז הטיפול יהיה כרגע טיפול רגיל והאם יש סימנים ברורים שיודעים שיש צורך בהקצעת שורשים כי הסימנים כרגע שיש לי טיפה דימומים שעם השטיפות קצת השתפרו לא לגמרי מניחה שרק אחרי הורדת האבנית וקצת טעם מר גם לפעמים האם היה צריך להיות עוד תסמין אם צריך הקצעת שורשים ויש לי תור רק עוד חודש יכול לקרות עוד משהו החמרה בזמן זה חוץ מתחושת האי נעימות ולא נוח של האבנית והדימום הקל הזה במשך חודש?
 
ד''ר יעקב הורביץ  
23:01 23.06.16
לא
שלום רב,
אני בת 53.
לאחרונה השיננית טוענת שבטיפולה החניכיים שלי מדממות. הלכתי לעשות בדיקות דם 3 פעמים ותפקודי קרישה וספירת דם היו תקינים.
השיננית טוענת שאין הרבה אבן על השניים. אך הרופא -מומחה לרפואת הפה טוען שיש אבן ויש דלקת והמליץ על הטיפול של השננית...
חשוב לציין שכשאני מצחצחת את השניים שלי לפעמים יורד דם, אך לא הרבה.
הייתי רוצה לדעת מהי הסיבות לחניכיים מדממות כשתפקודי קרישה והספירה תקינים?
האם יש טיפולים שיחזקו את החניכיים שלי וימנעו דימומים.
בתודה מראש ובברכה,
דינה
 
ד''ר יעקב הורביץ  
19:01 21.06.16
דימום מהחניכיים מעיד במרבית המקרים על דלקת חניכיים.
בדיקה אצל מומחה למחלות חניכיים תוכל לעזור לך לקבל תשובה מלאה לשאלתך.
בעוד חודשיים - חודשיים וחצי אמורה לעבור שתל , רציתי האם חוץ מצילום סיטי מומלץ לעבור גם בדיקת דם - יש איזה משהו חשוב לבדוק במיוחד במידה שאו רק שתל אצטרך או תוספת עצם , וכבר כמה שנים לא עברתי בדיקת דם אבל השאלה אם יש איזה משהו בבדיקת דם שחשוב בשביל שתל או שלא והנני בסביבות גיל ה- 40 אם זה משנה משהו?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:51 20.06.16
צריך רק סי טי אין צורך בבדיקת דם כלל!!
אתמול הייתי אצל מומחה חניכיים והוא אמר לי שבשיניים למטה יש לי חניכיים דקות מאוד ומה שמחמיר את המצב שהטיפול האורתודנטי שאני כרגע נמצאת בו לא טוה מכיוון שהרופא הוציא לי את הלסת למטה לבחוץ כדי לישר בין הלסתות וכך השיניים נדחפו לבחוץ ואני צריכה להיזהר מאוד על החניכיים.
א. מה זה חניכיים דקות ? ומהן ההשלכות ?
ב. אם אגיד לאורתודנט להחזיר את השיניים לבפנים זה ישפר את המצב או שרק ירע בגלל המשחק איתם.
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:49 20.06.16
חניכיים דקות הוא מבנה טבעי יש כאלה ששפר מזלם והחניכיים שלהם עבות ועמידות ותר ויש כאלה שהחניכיים להם דקות.
כרגע אין מה לעשות מעבר לצחצוח קפדני אך עדין ומעקב כל חצי שנה אצל רופא חניכיים ואם תהיה בעיה ישקלו כיצד לטפל בכך
לעיתים במהלך טיפול אורתודונטי הזזת השיניים
מעבר למעטפת העצם גורמת לנסיגת חניכיים
אין צורך להזיז את השיניים חזרה אלא להיות במעקב וטיפול לפי הצורך
שלום יש לי נסיגת חניכיים ואני אחרי הקצעת שורשים בכל הפה עשיתי ארבע טיפולים כל פעם רבע פה עכשיו יש לי חודש הבא בדיקה אצל מומחה חנייכים ורציתי לדעת עד שהגיע אליו בבקשה שאלתי את השיננית שעשתה לי הקצעה והיא אמרה לי שנסיגת חנייכים זה בלתי הפיך שאי אפשר לתקן את זה..האם זה באמת ככה? וגם שהקצעת שורשים לא בטוח תעזור..נשמע לי קצת מוזר אם תוכלו להגיד לי מה דעתכם..תודה
בוקר טוב,
אני בת 19.5 חיילת בצבא.
שמתי לב הבוקר שאיפה שהשיניים התחתונות שלי החנייכים נורא נפוחות ובולטות עד כדי כך שאני מרגישה אותם.
איך אפשר לטפל בזה?
(גם בשאר הפה החניכיים אדומות ונפוחות)
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
16:01 13.06.16
כדאי ללכת להבדק אצל מומחה לרפואת חניכיים (פריודדונט) עם צילומי סטטוס ולהתאים טיפול למצב
איך מתפתחת דלקת קלה. התפתחה לי דלקת חניכיים קלה איך זה קורה אני דווקא. דואגת לניקוי וצחצוח ומי פה ממש טוב חשבצי ופתאום נעשה . נתנו לי בינתיים שטיפות כמו אחרי ניתוחים לקצת זמן שזה יעבור אבל איך קורה ומתמידה וגם הולכת כל חצי שנה לשיננית.
 
ד''ר קובי אקשטיין  
14:24 13.06.16
התפתחות של דלקת חניכיים עשויה להיות מאד מהירה ובתגובה לשינויים קלים בהרגלים ולשינויים הורמונאליים. תופעה ידועה, לדוגמא, היא עלייה ברמת ״דלקת״ בקרב נשים בזמן המחזור החודשי. לכן, במידה ומרגישים שיש עלייה ב״דלקת״ - יותר רגישות ודימום בצחצוח, כל מה שיש לעשות זה להתמיד בצחצוח טוב ככל שניתן, וניתן לבצע שטיפות פה לזמן קצר עם מי פה מכילים חומר פעיל על בסיס כלורהקסידין או מי מלח.
 
גאיה
14:59 13.06.16
משתמשת בשטיפות האלה כמה אפשר להשתמש בהם ללא נזק . וזה שכנראה לפי מה שאמרתי התחושות שמרגישה את האבנית יש עוד משהו שאפשר להקל וקצת להוציא עד שיימצא המקום לשיננית. אני מצחצחת טוב וגם משתמשת במברשונים האלה לפני הצחצוח , החוט במקרה שיש כבר אבנית יותר טוב או משהו אחר חוץ ממברשונים?
 
טופז
19:36 12.06.16
אם מקבלת הפנייה לעשות סיטי ורק עוד חודש אעשה כי רק אז יעברו 3 חודשים המכון יקבל את ההפניה והתשלום עדיין? והאם אחרי 3 חודשים שעשיתי את הסיטי יהיה כבר אינדקציה לגבי הצורך או אי צורך בנרמת סינוס ואיזה סוג והאם סיטי מספיק או צריך גם צילום פנורמי ?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
14:18 13.06.16
כן להכל, סיטי מספיק.
תוך כמה זמן מומלץ להמתין בין עקירה לשתל בלסת עליונה מקסימום אחרי שביום העקירה היה סדק?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
14:18 13.06.16
לרוב 8-12 שבועות לאחר העקירה הוא הזמן המינימאלי האידאלי לגשת ולבדוק האם האתר מוכן להתקנת שתל. אבל על פי נסיבות ומצב העצם בעקירה ווהחלמה ולפי שיקולי הרופא..
 
אדוה
12:40 10.06.16
רציתי לשאול האם יש מצב שהשן מציקה /רגישה ובדקו והכל תקין איתה ומרגישים חזק את האבנית והאם יש איזה פתרון בינתיים עד שיימצא תור לשיננית?
 
מירב
12:38 10.06.16
אני צריכה לעבור שתל בקרוב נדע אם אצטרך הרמת סינוס או לא . רציתי לשאול מה ההבדל בין הרמה פתוחה לסגורה בפעולה ובמסובכות ההחלמה והאם עושים את זה במעמד ההשתלה?
האם יכול להיות מצב שמרגישים חור בשן יש לי הרגשה כזאת כמו חור או אולי אפילו שבר וההרגשה למטה לא למעלה בשן וההרגשה הזאת מחמירה בעת ניקיון בין השיניחם האם יכול להיות ואם ככה מרגישה זה אומר טיפול שורש? והחניכיים מאוד כואבות ואף מדממות באיזור הנל בניקוי.
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:29 09.06.16
תשובה לכך יכולה להנתן רק בבדיקה קלינית עם צילומים
 
נאוה
15:19 07.06.16
יש לי הרגשה של שבר בשן אבל לא נראה אלא רק מרגישים. האם בצילום רואים אם יש ואיפה יכול להיות?
 
ד''ר יעקב הורביץ  
05:39 08.06.16
אם יש לך הרגשה של שבר בשן מומלץ שתפני לבדיקה אצל רופא שיניים כדי לבדוק את הבעייה. לעיתים אפשר לראות את השבר בצילום.
בהצלחה.
שורפות לי החניכיים ליד כמה שיניים מסוימות שאני מנקה ועכשיו גם אחרי מריחת ג'ל וגם אחרי אכילה מה זה יכול להיות?
הי שלום,
אני הולכת להוריד את הגשר.
רציתי לדעת אם אצטרך לעשות הקצעת שורשים יש מצב שהשיניים יזוזו לי? והאם אפשר לעשות את זה עם קיבןע.
עוד משהו אני מעוניינת לעשות השתלת חניכיים מעל כתר קידמי האם לאחר שעושים את ההשתלה רואים הבדל בין החניכיים המושתלות לרגילות ?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:11 07.06.16
רצוי קודם לבצע בדיקת חניכיים אצל מומחה על מנת לדעת אם יש צורך בטיפול חניכיים ויחד איתו/ה להחליט מה העיתוי הנכון להסיר את המיכשור האורתודונטי.

לגבי השתלת חניכיים מומלץ לבצע רק אצל מומחה/ית לרפואת חניכיים (פריודונט) בידיים מיומנות ולאחר תקופת ריפוי לא יהיה הבדל בצבע
 
גאיה
17:13 05.06.16
ש לי הרגשה מוזרה של כאב עדיין לא גדול מאוד בשן . אבל המוזר הוא שמרגישה כמו כאילו שבר , או מתפורר חלקים למרות שלא רואה כלום מה זה יכול להיות?
 
רעות
17:55 04.06.16
האם כאב בניקוי ודימום ורווח או חור לא בטוחה יכול להגרם עקב עששת? וגם הרגשה כאילו השן לא מרגישה כמו תמיד , הרגשת אי נוחות.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  75  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שיקום פה   נסיגת חניכיים   אובדן שיניים   השתלת שיניים   מחלות חניכיים   פריודונטיה
RSS RSS פורום מחלות חניכיים