בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות חניכיים

בפורום מחלות חניכיים תוכלו לדעת הכל על חניכיים. אם אתם סובלים מכאב חניכיים או נסיגת חניכיים, זקוקים להשתלת שיניים, פורום מחלות חניכיים מיועד לכך. בשיקום פה, נסיגת חניכיים, פריודונטיה, אוסאואינטגרציה, השתלות שיניים, טיפולי חניכיים אסתטיים
מנהלי פורום מחלות חניכיים:
ד''ר יעקב הורביץ
לפרטים נוספים
ד''ר קובי אקשטיין
לפרטים נוספים
ד''ר אורלי ניר שפירא
לפרטים נוספים
 
גלית
12:06 20.07.16
שלום רב,
עקב הצורך בהרמת סינוס והופעת ממצא "חשוד" ביצעתי CT מערות הפנים ונמצא כי יש לי סינוסיטיס כרונית (פענוח ה CT = מלאות פוליפואידית קשה באטמאואיד ובפרונטלי הימני, מלאות פוליפואידית בספנואיד השמאלי. הנזופרינקס ללא גושים. עיבוי רירית במקסילארים, יותר מימין.חסימת OMC דו"צ. קונכות האף מעובות וקיימת הצרות נזלית קשה. מחיצת האף לשמאל)
הצילום בוצע לפני שבוצע טיפול כלשהו.
כמו כן אני אסימפטומטית לתופעות הסינוסיטיס.
לאחר הצילום טופלתי בקורס של אוגמנטין וכן תרסיס אבאמיס.
מייעוץ עם רופאי אא"ג - האחד טוען כי חובה לבצע FESS לפני הרמת הסינוס ואילו השני, טוען שכיוון והרמת הסינוס הינה משמאל ועיבוי הרירית הינו פחות משליש הסינוס, הרי שאין חובה לבצע FESS. כמו כן ייתכן והטיפול שיפר את המצב וזאת בעקבות בדיקה עם אנדוסקופ.
מה דעתך ?
מה הגרוע מכל שיכול לקרות אם אבצע הרמת סינוס ללא FESS ??
בתודה ובברכה.
 
ד''ר קובי אקשטיין  
12:52 20.07.16
זה לגיטימי לגמרי ששני רופאים לא יחשבו אותו הדבר...
צריך להתייעץ עם הפריודונט/הכירורג שאמור לבצע את הרמת הסינוס ולראות מה דעתו שלו ואיזה ייעוץ הוא ואת מאמצים...
בהצלחה
הכירורג/ הפריודונט ממש רואה בעיניים את הסינוס ? כלומר עד כמה יש סיכוי לסטות מגבולות הניתוח ולסכן את הסינוסים ??
לחילופין מה הגרוע מכל שיקרה אם יוחלט לבצע הרמת סינוס ללא ניתוח מקדים של אף אוזן גרון ?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
15:16 23.07.16
כן, רואה מה עושה..
תמיד יש סיכונים בניתוחים..תלוי במיומנות המבצע..
הגרוע מכל שלא יצליח, כלומר לא תיבנה העצם שרוצים שתיבנה, לעיתים עלול להתפתח זיהום של הסינוס שמצריך טיפול באנטיביוטיקה או בניתוח להוצאת חומר המילוי..
 
דורית
17:43 19.07.16
יכול להיות שאצטרך הארכת כותרת בגלל בעיה שלא צפו ופתאום מדי פעם כאב אבל קליל בינתיים שמורגש כמו כאב בגלל שבירת חרסינה למרות שנראה כמו שפשוף ולא שבר. שאלתי היא באיזה מקרים צריכים הארכת כותרת ומה יכול לקרות אם אני מחליטה שלא אעשה למרות שלדעת הרופאים כן חשוב שאעשה?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
11:04 20.07.16
ניתוח למטרת הארכת כותרת - הוא פעולה כירורגית קטנה סביב שן או שיניים שמיועדות לקבל כתר ורוצים ששולי הכתר יתאימו בצורה טובה לשן במיקום ללא חדירה לתוך רקמת החניכיים מסביב. כאמור לרוב מבוצע כשעושים או מחליפים כתר על שן.
 
שירה
12:48 15.07.16
יש לי כתר שכנראה נראה לי יצטרכו לעשות תיקונים כמעט בטוח במעבדה ולא במרפאה , כי הוא גם מחוספס למטה וכאילו חומר נשחק שם מהשחיקות שלי אני מחכה לתור ויגידו לי בטוח אבל די נראה שזה מה שיהיה , אבל הבעיה היא שבקרוב אצטרך כמה שתל והכתר ייקח בטח כמה פגישות וזה ייצא די חופף השאלה כמה זמן אחרי התקנת שתל בערך מותר לגעת בפה להמשך הטיפול בכתר הנ"ל הוא נמצא באותו צד של הפה אבל השתל הוא למעלה והכתר הנ"ל למטה , ואת השתל לא יוכל לדחות עוד כנראה כי זה גם ככה ייצא אחרי כמה חודשים .
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:43 18.07.16
אנא התיעצי עם הרופא המטפל שלך לכל רופא זמני עבודה וסדר שונה
בקרוב ישלחו אותי לצילום סיטי לאחר 4 חוד/שים מזמן העקירה של שן טוחנת שבעקבות סדק וכאבים חזקים עקרו. השאלה היא האם ידעו בוודאות כבר עכשיו אם אצטרך גם/ השתלת עצם או לא , גם במקרה ואעשה כעבור כמה שבועות גג חודש מהצילום? האם לפני הצילום הסיטי אפשר לקבל אינדקציה קטנה אפילו אם אצטרך השתלת עצם , וזה שהיה לי צילום פנורומי שנה וחצי לפני העקירה הכל בסדר גמור לא אומר על סיכוי של ההשתלה , ואם במקרה אצטרך השתלה אם פתוחה לא בטוח שנעשה נחשוב אבל אם סגורה שאמורה להיות קלה יותר מה תופעות הלוואי יותר אילולא עשו שתל ללא הרמת סינוס וגם נאמר לי שהשתלה בכלל עם זה עם הרמה ועם לא בשן טוחנת עליונה יותר קשה מאשר בשן תחתונה , נאמר כאלה שעברו האם זה נכון יש שוני בהרגשה בין לסת עליונה ותחתונה , ודבר שני מה זמן מההשתלה ועד לחשיפת שתל בשן טוחנת עליונה והאם החשיפה זו פעולה כירוגית שגם דורשת סוג של החלמה קלה לפחות להתאוששות והאם זה כולל או יכול לכלול תפרים ? והאם אני יכולה הייתי יכולה משהו לעשות כדי שבטוח לא אצטרך הרמת סינוס . ומהחשיפה לתהליך השיקום גם מחכים קצת זמן או שממש קצת מאוד אחרי החשיפה אפשר להתחיל או מי מחליט על זה הכירוג או הרופא/ה המטפל/ת?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:43 18.07.16
שאלה בסגנון זה נענתה במספר הזדמנויות אנא גלגלי למטה וחפשי את התשובה
 
שירה
16:54 08.07.16
רציתי לשאול כמה זמן מהשתלת השן ממתינים עד לחשיפת השתל בלסת עליונה ואם חשיפת השתל זו גם פעולה כירוגית שצפויה כאבים והתאוששות אחרי? והאם מהתקנת השתל ועד החשיפה אמורים להיות כל פעם ביקורות לבדיקת המצב בפה עם השתל?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:42 18.07.16
בלסת העליונה - צריך לחכות 4 חודשים
בלסת תחתונה - צריך לחכות 3 חודשים
יכול להיות קצת כאבים וקצת נפיחות
הנני אמורה לעבור בקרוב שתל לא ידוע אם אצטרך הרמת סינוס או לא השאלה ההחלמה יותר איטית משתל רגיל גם אם זו סגורה כדאי לקחת כמה ימים להחלמה אחרי והאם בגלל שזו שן שעקרו אותה עקב סדק בשן סיכויים רבים יותר להרמת סינוס וחוץ מזה השן הזו גם עברה הארכת כותרת אז הסיכויים לכך יותר גדולים?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:36 18.07.16
אם צריך הרמת סינוס או לא ואיזה סוג יוחלט עפ הסיטי שלך
זמני ההחלמה אמורים להיות דומים
אנא הביטי בתשובות קודמות שניתנו בנושא
 
שירה
21:45 11.07.16
רציתי לשאול באיזה מקרים בדרך כלל משתמשים בחיבור של כיפת ריפוי במהלך ההשתלה ובאיזה מקרים לא וצריכים חשיפת שתל והאם זה משנה אם מדובר בלסת עליונה או תחתונה משפיע על השיטה באיזה דרך להשתמש?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
14:44 13.07.16
העניין נתון לשיקול הדעת של הרופא המטפל לפי מיקום השתל /חוזקו וכו'
שלום,
כבר חודשיים שאני סובלת מגירושים נוראיים בחלל הפה.
מתחת ללשון, בחניכיים. סיוט, פשוט סיוט. כאב נוראי שמלווה אותי24/7.
נפגשתי עם מליון רופאים וכולם טוענים שאין שם בעיה.
לפני שלושה ימים הדביקו לי כתר שנפל.
הגרג נעלם לכמעט 42 שעות. הייתי בטוחה שהבעיה נפתרה וזה מאחורי. לצערי הגרג והעיקצועים חזרו שוב.
נואשת.
מה עלי לעשות? אשמח לכל עצה
יש לי משהו מוזר כבר תקופה יש לי אזור בחניכיים בקדמת הפה שכשאני לועס שותה והלשון באה במגע איתה זה מפעיל לי מין דקירה של כאב באזור המצח והרקה בצד שמאל...אני יכול לנגוע עם הלשון בנקודה בחניכיים וישר זה מעורר את הכאב הזה...ממה זה יכול לנבוע??
מהו זמן ההמתנה בדרך כלל מעקירת השן שהייתה עם זיהום להתקנת השתל ואם במקרה עושים הרמת סינוס סגורה או פתוחה האם אפשר באותה פגישה . ובאופן עקרוני כמה זמן החלמה עד שמרגישים יותר טוב והכאבים פוחתים בהרבה. אי נעימות ורגישות ברור שלוקח קצת יותר ומה ההבדל בהחלמה אם זה שתל ללא הרמת סינוס ועם זה עם הרמת סינוס סגורה וגם אם במקרה זה יהיה הרמת פתוחה כמה אז זמן ההחלמה ואחרי אחד מהתהליכים מה שאצטרך האם עושים עוד ביקורות / טיפולים בנושא עד השלב
 
שירה
17:34 01.07.16
רציתי לשאול יש לי בעיה הכירוג שלי עובד כרגע בקיץ / אוגוסט - ספטמבר רק יום אחד במקום יומיים ובדיוק ביום שרציתי לא עובד אחרי לקראת אמצע סוף ספטמבר שוב יחזור לעבוד אותם ימים השאלה אם אחכה במקום 4 , 4 וקצת חודשים ל-5 חודשים מה יכול לקרות עם ההמתנה לעצם ומדובר בשן עליונה לא תחתונה , האם במקרה שמחכים כבר זמן זה זה כבר לא טוב וכדאי לבקש כירוג אחר למרות שלא רוצה כל כך כי הוא כבר גם עקר לי את השן גם ראה אח"כ שהכל תקין , אשאל גם את הרופאה שבוע הבא אבל מה יכול להיות וגם את הצילום הסיטי אם שיראה אותי במקום שבועיים שלושה אלא חודש חודש וחצי לפני האם גם שם בזמן כזה יכול להיות שינויים רבים אודה על תשובה תודה.
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:28 03.07.16
זמן ההמתנה הזה אינו משמעותי
 
ספיר
18:55 30.06.16
תוך כמה זמן בדרך כלל מקבלים תוצאות של צילום סיטי בלסת עליונה עד שאני/ הרופא מקבלים אותה?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:28 03.07.16
תוך יומיים - שלושה זה ישלח לך ולרופא שלך במייל
יש לי אבנית מרובה יותר מתמיד שמציקה וצריכה ניקוי , כרגע יש לי תור לאוגוסט אני מנסה להקדים השאלה אם כדאי בגלל הסיבה הבאה אני כנראה אמורה לעבור שתל בספטמבר והשאלה היא לסבול עוד חודש עם אבנית ושהפה יהיה יותר נקי לקראת התקנת השתל או עדיף אם ימצאו לעשות את הניקוי בקרוב ואז זה יהיה כבר חודשים - חודשיים וחצי אחרי הניקוי ככה שלהתקנת השתל לא כל כך נקי אז מה כדאי לדעתך?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
12:22 29.06.16
חשוב לבריאות הפה שהאבנית תנוקה אם לא ביצעת ניקוי ב 3-4 חודשים האחרונים
אם תשמרי על צחצוח נאות התוצאות תשמרנה גם עד לשתל
ואם אחליט לדחות לאוגוסט שזה סך הכל עוד חודש לתור שקבעו כי גם ככה בכלל לא בטוח שימצאו לפני ואם זה יהיה שבוע שבועיים לפני התור ימצאו זה כבר במילא לא יהיה משנה , אבל אם אשאיר באוגוסט דחייה של סך הכל חודש בערך טיפה יותר כמה ימים יכול לעשות עוד נזק רב מבחינת האבנית בפה ודואגת לשמור עוד יותר כרגע , גם במקום שמרגישה יותר ודימם טיפונת אבל עכשיו כמעט ובכלל לא , גם משתמשת במברשונים וגם מצחצחת במי פה אז ההמתנה הקצת זאת יכולה לגרום למשהו ועד היום בדרך כלל עשיתי תור כל 5-6 חודשים ועוד לא עברו חמישה בערך 4 חודשים.
שלום בקרוב אמורה לעשות סיטי ולהחליט להמשיך . מדובר בשן 27 אשר עקרו עקב סדק. שאלה היא אם במקרה יראו שאצטרך הרמת סינוס האם כדאי לעשות שתל או לוותר יש שן לפני ואחרי , אבל למרות זאת קצת מציק מרגישה את החוסר של השן ובמיוחד אני כזאת שגם שוחקת שיניים. השאלה אם במקרה יהיה צורך בהרמת סינוס ואחליט אם כדאי , אם במקרה אחליט שלא לעשות הרמת סינוס ושתל מה ההשלכות של זה לשאר השיניים? ועוד לפני שנה - שנה וחצי בערך לפני בהרבה לפני העקירה וסדק העצם בסדר גמור זה מעיד משהו על סיכוי ספיגת העצם שיצריך או לא יצריך הרמת סינוס? ומשהו שלא קשור שיעשו סיטי יש לי בעיה עם אבנית בשן אבל הצילום ייעשה כנראה לפני השיננית עוד האם זה משפיע על הצילום ו/או תוצאות הצילום?
 
גאיה
16:51 24.06.16
הנני אמורה בקרוב לעבור שתל דנטלי בשן טוחנת בערך עוד חודש - חודש וחצי ואחרי הסיטי שאעשה עוד קצת אדע אם אצטרך הרמת סינוס ואם כן איזו , רציתי לשאול אחרי ההתקנה של השתל במידה וזה עם הרמה ואיזה או בלי כמה זמן מחכים לתהליך השיקום , כי שמעתי שבלסת תחתונה ועליונה יש שוני ושבעליונה מחכים יותר גם אם זה ללא הרמת סינוס , האם זה נכון וכמה בערך מחכים? וגם האם ההחלמה אם עושים גם הרמת סינוס מאחד הסוגים היא קשה יותר וגם אם לא אם ללא בגלל שזה שן עליונה גם קשה יותר מתחתונה שהמקום יותר רגיש בשיניים עליונות ובמיוחד שבעקירה היה סדק וזיהום?
רציתי לשאול אם הצטברה קצת יותר אבנית איך יודעים אם יספיק תור רגיל לשיננית או יותר מורכב השיננית תדע לזהות בתור אם מספיק תור רגיל או הקצעת שורשים והאם יש סימנים/תסמינים המחשידים לצורך בהקצעת שורשים ולא מספיק ניקוי אבן רגיל ותחושה של הרגשת אבנית לא מחשידה יותר להקצעת שורשים?
זוהי שאלה חשובה ביותר. האם השיננית יכולה לזהות אם מספיק תור רגיל או שדרוש יותר מזה.
התשובה המלאה היא שלצורך האבחון דרושה בדיקה מלאה של רופא מומחה למחלות חניכיים- פריודונט. בחלק מהמקרים יכולה גם השיננית להבחין בבעיות הדורשות טיפול מורחב יותר מאשר הטיפול השגרתי. החוק בישראל קובע שעל השיננית לפעול לפי הנחיות הרופא. אין בסמכותה לאבחן ולקבוע תכנית טיפול.
הסימנים והתחושה של הרגשת אבנית חשובים ביותר אבל, למרבה הצער, הם לא מספיקים. הרופא צריך לבדוק ולהמליץ.
 
שירה
22:46 23.06.16
הייתי אבל אצל הרופאה הרגילה לא המומחית לחניכיים ועוד רופא שיש לו גם מומחיות ולא ראו שוב דבר רציני פרט לדלקת ממש קטנטנה שטיפה דימום יש לי בניקוי וצחצוח ומשתמשת כרגע בשטיפות פה / תמיסות ולא התרגשו . אז אם לא ראו משהו רציני שמצביע על צורך בהקצעת שורשים למרות תחושת האבנית אז הטיפול יהיה כרגע טיפול רגיל והאם יש סימנים ברורים שיודעים שיש צורך בהקצעת שורשים כי הסימנים כרגע שיש לי טיפה דימומים שעם השטיפות קצת השתפרו לא לגמרי מניחה שרק אחרי הורדת האבנית וקצת טעם מר גם לפעמים האם היה צריך להיות עוד תסמין אם צריך הקצעת שורשים ויש לי תור רק עוד חודש יכול לקרות עוד משהו החמרה בזמן זה חוץ מתחושת האי נעימות ולא נוח של האבנית והדימום הקל הזה במשך חודש?
 
ד''ר יעקב הורביץ  
23:01 23.06.16
לא
שלום רב,
אני בת 53.
לאחרונה השיננית טוענת שבטיפולה החניכיים שלי מדממות. הלכתי לעשות בדיקות דם 3 פעמים ותפקודי קרישה וספירת דם היו תקינים.
השיננית טוענת שאין הרבה אבן על השניים. אך הרופא -מומחה לרפואת הפה טוען שיש אבן ויש דלקת והמליץ על הטיפול של השננית...
חשוב לציין שכשאני מצחצחת את השניים שלי לפעמים יורד דם, אך לא הרבה.
הייתי רוצה לדעת מהי הסיבות לחניכיים מדממות כשתפקודי קרישה והספירה תקינים?
האם יש טיפולים שיחזקו את החניכיים שלי וימנעו דימומים.
בתודה מראש ובברכה,
דינה
 
ד''ר יעקב הורביץ  
19:01 21.06.16
דימום מהחניכיים מעיד במרבית המקרים על דלקת חניכיים.
בדיקה אצל מומחה למחלות חניכיים תוכל לעזור לך לקבל תשובה מלאה לשאלתך.
בעוד חודשיים - חודשיים וחצי אמורה לעבור שתל , רציתי האם חוץ מצילום סיטי מומלץ לעבור גם בדיקת דם - יש איזה משהו חשוב לבדוק במיוחד במידה שאו רק שתל אצטרך או תוספת עצם , וכבר כמה שנים לא עברתי בדיקת דם אבל השאלה אם יש איזה משהו בבדיקת דם שחשוב בשביל שתל או שלא והנני בסביבות גיל ה- 40 אם זה משנה משהו?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:51 20.06.16
צריך רק סי טי אין צורך בבדיקת דם כלל!!
אתמול הייתי אצל מומחה חניכיים והוא אמר לי שבשיניים למטה יש לי חניכיים דקות מאוד ומה שמחמיר את המצב שהטיפול האורתודנטי שאני כרגע נמצאת בו לא טוה מכיוון שהרופא הוציא לי את הלסת למטה לבחוץ כדי לישר בין הלסתות וכך השיניים נדחפו לבחוץ ואני צריכה להיזהר מאוד על החניכיים.
א. מה זה חניכיים דקות ? ומהן ההשלכות ?
ב. אם אגיד לאורתודנט להחזיר את השיניים לבפנים זה ישפר את המצב או שרק ירע בגלל המשחק איתם.
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:49 20.06.16
חניכיים דקות הוא מבנה טבעי יש כאלה ששפר מזלם והחניכיים שלהם עבות ועמידות ותר ויש כאלה שהחניכיים להם דקות.
כרגע אין מה לעשות מעבר לצחצוח קפדני אך עדין ומעקב כל חצי שנה אצל רופא חניכיים ואם תהיה בעיה ישקלו כיצד לטפל בכך
לעיתים במהלך טיפול אורתודונטי הזזת השיניים
מעבר למעטפת העצם גורמת לנסיגת חניכיים
אין צורך להזיז את השיניים חזרה אלא להיות במעקב וטיפול לפי הצורך
שלום יש לי נסיגת חניכיים ואני אחרי הקצעת שורשים בכל הפה עשיתי ארבע טיפולים כל פעם רבע פה עכשיו יש לי חודש הבא בדיקה אצל מומחה חנייכים ורציתי לדעת עד שהגיע אליו בבקשה שאלתי את השיננית שעשתה לי הקצעה והיא אמרה לי שנסיגת חנייכים זה בלתי הפיך שאי אפשר לתקן את זה..האם זה באמת ככה? וגם שהקצעת שורשים לא בטוח תעזור..נשמע לי קצת מוזר אם תוכלו להגיד לי מה דעתכם..תודה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  76  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שיקום פה   נסיגת חניכיים   אובדן שיניים   השתלת שיניים   מחלות חניכיים   פריודונטיה
RSS RSS פורום מחלות חניכיים