בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות חניכיים

בפורום מחלות חניכיים תוכלו לדעת הכל על חניכיים. אם אתם סובלים מכאב חניכיים או נסיגת חניכיים, זקוקים להשתלת שיניים, פורום מחלות חניכיים מיועד לכך. בשיקום פה, נסיגת חניכיים, פריודונטיה, אוסאואינטגרציה, השתלות שיניים, טיפולי חניכיים אסתטיים
מנהלי פורום מחלות חניכיים:
ד''ר יעקב הורביץ
לפרטים נוספים
ד''ר אורלי ניר שפירא
לפרטים נוספים
ד''ר קובי אקשטיין
לפרטים נוספים
 
מיטל
09:04 31.01.15
אני הולכת לעשות הארכת כותרת ורציתי לשאול עד כמה זמן בערך יכול להיות כאבים / רגישות אחרי עד שזה עובר לגמרי? ועוד שאלה עוד לא בטוחים אבל כרגע הארכת כותרת היא בצד שמאל למעלה ויש עוד שן בצד שמאל למטה שבקרוב עושים מבנה וכתר זמני ואז אולי יצטרכו גם שם הארכת כותרת , האם אפשר את שתי השיניים ביחד לעשות הארכת כותרת במיוחד שזה באותו צד של הפה , וכמה זה מאריך בערך את אורך הטיפול של הארכת הכותרת?
שלום רב,

יש לי 2 שאלות

1. האם הכיפה של כתר, בקו הסיום בשוליים (איפה שיש את החביקה של חומר שן בריא)- באה במגע עם החניכיים , או שרק הציפוי שמעל הכיפה, נוגע בחניכיים ?

2. כיפה מזהב מול כיפה מזירקוניה
א. מי יוצר מרווח יותר קטן בינו לבין החניכיים?
ב. מי יוצר מרווח יותר קטן בינו לבין השן ?
(זאת, בכדי להפחית הצטברות פלאק במירווחים)

תודה מראש
אם השול של הכתר הוא מתכתי אז הוא יבוא במגע עם רקמת החניכיים, אם הוא מחרסינה אז היא תיגע בחניכיים.
אני מניח ששני החומרים מייצרים מגע אינטימי עם השן, כתלות בדיוק בלקיחת המידה. איני יודע להגיד מי מהם מייצר מרווח גדול יותר עם השן עליו הוא נמצא.
האם זה הכיפה, או הציפוי (חרסינה או זירקוניה) שמעל הכיפה ?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
08:07 29.01.15
הכוונה בשול לחלק הכי קרוב לחניכיים של הכתר - השוליים
להיצמד- מתכתי או חרסינה ?

זהב או זירקוניה ?
 
אורנה
19:21 25.01.15
שלום,
בשן טוחנת עליונה יש לי כיס עמוק במיוחד. אין נסיגה בחניכיים ואין תחושת כאב בשן. אין לי דימום בעת צחצוח. בצילום לא רואים עצם. הרופא אמר לי שחייבים לעקור את השן ולא ניתן להציל אותה. הוא גם אמר שאינו ממליץ לחכות, שכן יש חשש שמחלת החניכיים תתרחב לעוד איזור.
אשמח לשמוע את דעתך
תודה
אורנה
 
ד''ר יעקב הורביץ  
12:03 28.01.15
שלום אורנה,

הבעייה שתיארת היא ספציפית מאוד. במסגרת הפורום אי אפשר לתת תשובה כללית לשאלה כל כך ספציפית. עם זאת, אני מתרשם שהבעייה אינה מסכנת חיים, לכן את ודאי יכולה להמשיך לחיות איתה. לכל היותר את עלולה לאבד את השן ואולי שיניים נוספות. אבל אם חשוב לך למצוא את הפתרון שהכי מתאים לבעייה וגם לצרכים שלך, ואת לא מעוניינת לקבל את המלצת הרופא שלך אני ממליץ שתפני לבדיקה וייעוץ אצל רופא נוסף.
 
ספיר
18:38 26.01.15
אני אמורה לעבור אצל שיננית ניקוי חודש חודש וחצי לפני הניתוח של חניכיים ככה מצאו לי רק אז תור , השאלה האם בתקופה כזאת לפני הפה מגיע נקי לניתוח זה בסדר או כדאי כבר לדחות לאחרי הניתוח לפי דעתי בתקופה כזאת קצרה לא אמור להיות הרבה אבנית במיוחד שמשתמשת בכלי ניקוי ושפשוף טוב וגם מי פה האם זה בסדר או יש לכם המלצה למשהו אחר?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:01 28.01.15
ניקוי חודש וחצי לפני ניתוח זה בסדר גמור. ותמיד רצוי ניקוי לפני ניתוח ולא אחריו .
כמובן שכדאי להשקיע תמיד בנושא השמירה על הצחצוח עפ ההוראות שקיבלת במרפאתך.
בהצלחה
 
ספיר
11:05 28.01.15
ואם ייצא חודשיים זה גם זמן יחסית סביר?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:12 28.01.15
פחות אבל לא נורא
 
מיטל
11:11 10.01.15
רציתי לשאול כמה זמן יכולים להיות כאבים אחרי הארכת כותרת ושאתה יכול לחזור לתפקוד רגיל ולהתחיל לאכול רגיל? ותוך כמה זמן מוציאים את התפרים או שהם נמסים אם זה סוג כזה?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
14:34 10.01.15
מיטל היקרה
באופן תמוה ישנן בפורום המון שאלות על הארכת כותרת למרות שזו פרוצדורה מאוד צדדית ברפואת חניכיים.
את יכולה לדפדף אחורה בפורום ולקרוא את המספר הגדול של התשובות שיש בנושא.
כמו כן כדאי לזכור שיש שאלות שכדאי ורצוי לשאול את הרופא המטפל שלך.
 
אדוה
10:05 10.01.15
יש לי סתימה עמוקה שצריכה לעבור טיפול שורש שכואבת גם זמן מה , האם בגלל שזו סתימה עמוקה אחרי הטיפול , רוב הסיכויים שאצטרך גם הארכת כותרת כי אמרו שיש סיכוי רב , האם בגלל שזו סתימה עמוקה ומוציאים אותה (סתימה אפורה לא לבנה) הסיכויים לכך לפי מקרים כאלה שמכירים רוב הסיכויים לכך שאצטרך הארכת כותרת יותר גדולים מאשר לא ובאיזה שלב יודעים בוודאות האם אחרי הטיפול שורש כבר או בשלב אחר? והאם אם היו כאבים לפני ייקח זמן עד שהכאבים יעברו גם אחרי?
 
ד''ר יעקב הורביץ  
10:08 10.01.15
השאלה שלך חשובה ומצויינת. בשביל לקבל תשובה מלאה ומפורטת מומלץ שתפני לרופא השיניים המטפל שלך.
 
נאוה
11:12 08.01.15
אני הולכת לעשות טיפול שורש בסתימה אמרו שאולי אצטרך הארכת כותרת רציתי לשאול באיזה שלב יודעים בוודאות אחרי טיפול השורש , אחרי המבנה , אחרי הכתר הזמני או בזמן אחר כלומר באיזה שלב יודעים כבר בוודאות כי כרגע לפני הטיפול השורש עדיין לא בטוחים אמרו גם בגלל שיש סתימה ויוציאו אותה ?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:14 08.01.15
תשובה זו כבר נענתה בעבר.
לאחר השחזת המבנה והתאמת הכתר הזמני.
 
שקד
18:19 06.01.15
מהי התדירות המומלצת ושמירה על הגיינה אצל שיננית , במיוחד בפה שיש כבר כמה וכמה כתרים , ובעוד כמה חודשים אלך לניתוח חניכיים , האם זה טוב לפני זה ללכת כי יש לי תור אחרי 4 וחצי חודשים מהפעם הקודמת ובין שבועיים לחודש לפני ניתוח האם זה טוב או מזיק ובכלל מה התדירות המומלצת?
 
ד''ר יעקב הורביץ  
19:06 06.01.15
התדירות המומלצת היא אחת ל 3-6 חודשים, תלוי במקרה הספציפי. אפשר ללכת לשיננית גם לפני ניתוח החניכיים.
 
גבי
10:16 06.01.15
שלום רב,
מזה מספר שנים אני סובל מלחץ בשיניים הקדמיות תחתונות הלחץ בא והולך , בשבוע האחרון הלחץ נשאר קבוע ולא עובר ,כאשר אני לוחץ עם הלשון על החניכיים מתחת לשיניים הקדמיות תחתונות(יש שם בליטה קלה), הלחץ נרגע קצת רגעי.
בצילום אצל רופא שיניים נמצא מרווח תקין בין השניים שמור.
הרופא אמר שמעולם לא נתקל בתופעה כזאת. אני ממש מיואש אודה לכל עזרה בעניין.

בברכה,
גבי
 
ד''ר קובי אקשטיין  
10:54 06.01.15
שלום גבי,
קצת קשה להעריך מה הסיבה בלי לבדוק קלינית. אני מציע לך ללכת להיבדק ולשמוע דעה נוספת, ומשום שזה עשוי להיות קשור בצורה כזאת או אחרת לחניכיים, ממליץ להיבדק אצל מומחה ברפואת חניכיים.
רשימת המומחים באתר האיגוד לרפואת חניכיים. מספיק לכתוב בגוגל ״האיגוד לרפואת חניכיים״
בהצלחה
 
ד''ר יעקב הורביץ  
11:07 06.01.15
התופעה יכולה להיות קשורה לתהליך דלקתי בחוד השורש באחת השיניים או לבעיית חניכיים באזור או לבעייה סגרית. מאחר ורופא השיניים שלך לא מצא בעייה, אני ממליץ שתפנה לבירור נוסף אצל רופא שיניים אחר או אצל מומחה לשיקום הפה.
 
נאוה
10:21 05.01.15
רציתי לשאול הולכים לעשות לי טיפול שורש בסתימה יש אמלגם והבנתי שסתמיותה אילו שנעשו עשו יותר עם איבוד יותר חומר השן האם בעקבות ככה ואחרי טיפול השורש , המבנה והכתר הזמני לאור היכרותי ים מקרים הסיכוי גדול יותר שאצטרך גם הארכת כותרת? ודרך אגב מדובר בשן טוחנת אם זה משנה משהו שנעשתה לפני מעל 10-15 שנה.
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:26 05.01.15
השיקול אם לבצע הארכת כותרת תלויה בגובה ההשחזה ובמיקום שולי ההשחזה ללא תלות בחומר ממנה עשויה ה"סתימה".
 
נאוה
10:32 05.01.15
אז מתי יודעים בוודאות רק אחרי השחזת המבנה והכתר הזמני , או כבר רק אחרי השחזת המבנה ולא צריך לחכות לכתר הזמני?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:34 05.01.15
לאחר השחזת המבנה
 
מיטל
22:19 26.12.14
אם צריך 2 ניתוחי הארכת כותרת , שניהם באותה צד של הפה אחד למטה ואחד למעלה האם אפשר לעשות ומדובר ב-2 שיניים טוחנות והאם אם זה טוחנות זה אמור להאריך ולהקשות את הניתוח גם אילו מדובר בשן אחרת והאם אפשר לעשות את 2 השיניים בבת אחת במקום פעמיים במיוחד שזה באותו צד או שזה קשה יותר גם למנתח/מומחה לחניכיים וגם למטופל לעבור את שניהם בבת אחת והאם כמות הכאבים/ההחלמה שונה בהרבה אם עושים ניתוח אחד או שניים?
 
ד''ר יעקב הורביץ  
14:51 27.12.14
כן
מה ההבדל בין מחלת חניכיים לדלקת חניכיים? לקת הינה התחלה של מחלה לא??
 
ד''ר קובי אקשטיין  
11:52 26.12.14
רינה, שאלה מצוינת וחשובה! אשתדל לתמצת..
גם ב"דלקת חניכיים" - ג'ינגיביטיס בלעז, וגם ב"מחלת חניכיים" - פריודונטיטיס, (בעברית המונחים קצת בעייתיים), בשני המצבים יש סימני דלקת ברקמת החניכיים - ה"בשר" הורוד שבין השיניים. אודם, נפיחות, רגישות במגע ודימום בצחצוח או באכילה הם כולם סימנים לכך שיש דלקת ברקמת החניכיים. אבל בעוד שבג'ינגיביטיס הדלקת הנה הפיכה לחלוטין ובמידה ומצחצחים ומנקים היטב היא תעבור ריפוי מלא ללא השארת נזק שארי, הרי שבפריודונטיטיס - מחלת חניכיים, הדלקת הזאת גורמת נזק לרקמה שתומכת בשן ומצויה מתחת לחניכיים - ל"בשר" שבין השיניים, וגורמת לספיגה של העצם שהיא זאת שלמעשה מחזיקה את השיניים במקומן כשהחניכיים הם כיסוי חיצוני. ג'יגיביטיס הנו מצב מאד שכיח באוכלוסיה, ל 90% מהאולוסיה הכללית יש רמה כזאת או אחרת של דלקת בחניכיים, וזהו מצב מאד דינמי שמגיב טוב מאד לניקוי ללא השארת נזק. פריודונטיטיס שכיחותו באוכלוסיה כ 15%, והוא מצב שגורם נזק בלתי הפיך לעצם שמתחת לחניכיים, הוא מחלה כרונית שלא ניתנת לריפוי כי אם לתחזוקה בלבד ולכן דורש תשומת לב רבה וטיפול מסודר.
שלום רב,
אני סובלת מדלקות חניכיים,
אני רוצה לדעת האם ניתן למנוע דלקת חניכיים?
האם הדבר אפשרי בכלל?
 
שלומית
17:39 22.12.14
האם חבקות תוספי התזונה מנשות רק למכור לנו תוספי תזונה ?
או שיש משהו בדבריהם שתוספי מזון עשויים להקל או למנוע בעיות כאלה?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
17:55 22.12.14
דלקת חניכיים ניתנת למניעה ע"י צחצוח קפדני וניקוי מקצועי במרפאת שיניים במרווחים של כל 3-6 חודשים.
כדאי להבדק אצל מומחה/ית לרפואת חניכיים על מנת לבדוק שאכן מדובר בדלקת ולא במחלת חניכיים .
לגבי תוספות מזון אין היום הוכחה מדעית בספרות כי תוסף מזון מסוים יכול להועיל בדלקת חניכיים.
 
ירדן
12:42 20.12.14
רציתי לשאול האם הארכת כותרת בשן טוחנת יותר מסובכת , ואם החידוש טיפול שורש שקדם היה קשה מכיון שהשן היתה מאוד קטנה , האם יצטרכו להאריך הרבה בגלל שהשן היתה כל כך קטנה שהיה מאוד קשה לעשות את הטיפול שורש , יש סיכוי שגם הארכה תהיה מסובכת יותר או שפתאום יכול להיות שפתאום יתחילו ויראו למרות שחשבו שאפשר רק להאריך יצטרכו פתאום לעקור? והאם אם אפשר יהיה להאריך האם החלמה יותר ארוכה מאשר בשן אחרת. ומה התופעות שיכולות להיות אחר הניתוח והאם שונות בעוצמתם בשן טוחנת ?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
17:35 20.12.14
הארכת כותרת היא פעולה כירורגית סביב שן שמיועדת לקבל כתר, שנועדה לחשוף חומר שן שמצוי מתחת לחניכיים על מנת שהכתר ישב בצורה טובה ומדוייקת על שולי השן בלא לגרום נזק לחניכיים. הפעולה מבוצעת ע"י מומחה ברפואת חניכיים, בהרדמה מקומית והיא לחלוטין אינה כואבת. ככל שצריך להסיר יותר רקמת חניכיים ועצם, כך הפרוצדורה עלולה להיות מורכבת יותר. קיים סיכוי מאד נמוך שבמהלך הפעולה יגיע הרופא המבצע למסקנה שהשן איננה בת שיקום וימליץ על עקירתה. ברוב המקרים מטופלים מדווחים על כאב ואי נוחות במשך יום יומיים שמגיבים טוב למשככי כאבים. בהצלחה.
 
מיטל
09:19 20.12.14
יש לי כנראה רגישות צווארית בשן שעברה סתימה לבנה , שנה וחצי אחרי . האם יש איזה משהו להקל או שזה פשוט בתקופות ובחורף יותר קשה , למרות שמשתמשת במשחות לשיניים רגישות וזה לא עוזר. ויש שוני יש ימים שזה מאוד מציק ויש ימים שבהרבה פחות , ועשו בדיקות וגם צילום ושללו עששת ואמרו לי שלאור כל הממצאים נראה שזה רגישות ואם לא אני אבחין בכאבים וזה יחמיר. מה דעתך ומה אפשר לעשות אם זה רגישות?
 
ד''ר יעקב הורביץ  
09:23 20.12.14
אפשר להשתמש באחת ממשחות השיניים המיועדות לרגישות צווארית: לקחת מעט משחה ולשפשף אותה על צוואר השן הרגישה באמצעות האצבע.
אפשרות נוספת: להבריש את צוואר השן במברשת שיניים רכה ללא משחה במשך כמה ימים. בדרך כלל הרגישות חולפת תוך שבוע- שבועיים.
 
מיטל
09:26 20.12.14
זהו אם לא כתבתי בהודעה הקודמת , אני משתמשת כבר הרבה זמן במשחה לרגישות כבר הרבה זמן ולא עוזר והכאב / הרגישות אחר גדולה בשן זה בעת הצחצוח וגם הניקוי בין השיניים , זה הכי חזק יש גם אחרי אכילה/שתיה חמה/קרה ולעיתים גם כאב ספונטני , אציין שוב שעשו צילום ולא ראו דבר.
 
ד''ר יעקב הורביץ  
09:54 20.12.14
רגישות חזקה אחרי אכילה/שתיה חמה/קרה, רגישות בניקוי בין השיניים וכאב ספונטני, מעידים בדרך כלל על בעייה בשן (כנראה חור בשן/עששת) ולא בעייה בחניכיים. אם האבחנה שנתן הרופא שבדק אותך היא שאין בעייה במקום הזה, נסי לפנות לרופא אחר לחוות דעת נוספת.
 
מיטל
10:18 20.12.14
אבל אם הייתה עששת היום רואים בניקוי ? ואם יש עששת כדי לדעת בוודאות מה הזמן בערך שהיא מחמירה ורואים בוודאות בצילום? כי אני לא רוצה ללכת למקום אחר סומכת מאוד על הרופאה שלי , בינתיים והיו כמה פעמים הכניסה אותי בלי תור ובלי שום בעייה אז רק השאלה תוך כמה זמן אם יתברר שזה עששת זה יכול להחמיר , בקצת זמן בחודשים ?
 
נטלי
11:10 15.12.14
שלום רב לכם

שאלה לי ברשותיכם
עשיתי ב 25/11 ניקוי אצל שיננית..הכאיבה לי מאוד ולא יכלתי להזיז את הלסת 24 שע אחריי....היא הפחידה אותי ואמרה שיש לי נסיגה קשה ושזה עניין של זמן עד שהשיניים ייפלו ושאין לעצור נסיגה אפשר לנסות לעכב...
הלכתי לחוות דעת נוספת והרופא אמר שיש לי כיס אויר בשן הקדמית ושהיא נסוגה ואצטרך ניקוי עמוק.
שאלותי:1. במה עוזר ניקוי עמוק לנסיגה ש השן הקדמית?
2. האם שיננית עושה ניקוי עמוק?
3. האם זה לא קרוב מידי במועדים לעשות כעת ניקוי עמוק כאשר עשיתי לפני חודש? האם זה לא יכול להחליש את השיניים ואת החניכיים יותר? האם זה לא יכול להזיק במקום הועיל?

אודה לכם מאוד
בכבוד רב
נטלי
 
ד''ר קובי אקשטיין  
22:41 17.12.14
נטלי שלום, אני חושב שטוב תעשי אם תלכי ותתיעצי עם פריודונט - מומחה במחלות חניכיים. נראה שקיבלת הסברים לוקים בחסר. הקצעת שורשים - ניקוי עמוק צריך להעשות על ידי מטפל מיומן, המטפל שמתאים לכך הוא המומחה ברפואת חניכיים. אין שום בעיה לעשות ניקוי עמוק לאחר שעשית טיפול ״שיננית״. כאשר נעשה טיפול נכון, הוא רק מועיל ולא מזיק.
 
מיטל
18:29 15.12.14
אני צריכה לעבור הארכת כותרת בשן אחת למעלה בצד שמאל , ומשהו קרה בעוד שן ויכול להיות שאצטרך לעבור עוד שן שנמצאת באותו אבל למעלה ולא למטה , שאלתי היא וברור שאשאל את הרופאים פשוט עד התור , האם אפשר לעשות 2 ניתוחים של הארכת כותרת גם של השן למטה וגם של השן למעלה ביחד אם נצטרך במיוחד שזה באותו צד של הפה? והאם יכול להיות הארכת כותרת אחרי סתימה , ולא דווקא רק אחרי שן עם כתר , שצריך לעשות חדש , אלא סתימה שמשם צריך היה לעשות כתר בגלל עששת?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
22:36 17.12.14
אפשר
בוקר טוב

שתי שאלות ברשותכם
1. האם אכילת חריף קשור לבעיות שיניים או חניכיים.
2. האם אכילת חריף לפני טיפול שיננית יכול להיות בעייתי.

בברכה
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:55 17.12.14
אין שום בעיה עם אכילת מאכלים חריפים ואין קשר לבריאות החניכיים והשיניים.
 
הילי
22:46 12.12.14
שלום יש לי כתרים בשיניים הקדמיות מזה 9 שנים , השיניים נראות יפה אך כבר תקופה ארוכה כאשר אני נוגעת בחניכיים שמעל השיניים אני מריחה ריח חריף . אני מקפידה לנקות עם חוט ולצחצח אך לא עוזר . החניכיים עצמן לא נראות נפוחות מעל הכתר הצבע מעט לבן מהול בכחול . האם יש תכשיר מומלץ לטפל בנושא?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:54 17.12.14
רצוי שתיפני למומחה /ית לרפואת חניכיים על מנת לבדוק את העניין לעומק
בעת צחצוח שיניים נחתך ונרקע הפרנולום העליון בפה , אפשר לראות בתמונה איך זה נראה. זה קרה לפני שבועיים, זה כבר לא גל כך כואב אבל זה מרגיש לא נוח. האם זה נרפא ומה אפשר לעשות בנידון ?תודה...
 
דני
 
09:52 11.12.14
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:53 17.12.14
זה נראה כמו אפטה וזה יעבור תוך שבוע עשרה ימים
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  66  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שיקום פה   נסיגת חניכיים   אובדן שיניים   השתלת שיניים   מחלות חניכיים   פריודונטיה
RSS RSS פורום מחלות חניכיים