בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות חניכיים

בפורום מחלות חניכיים תוכלו לדעת הכל על חניכיים. אם אתם סובלים מכאב חניכיים או נסיגת חניכיים, זקוקים להשתלת שיניים, פורום מחלות חניכיים מיועד לכך. בשיקום פה, נסיגת חניכיים, פריודונטיה, אוסאואינטגרציה, השתלות שיניים, טיפולי חניכיים אסתטיים
מנהלי פורום מחלות חניכיים:
ד''ר יעקב הורביץ
לפרטים נוספים
ד''ר קובי אקשטיין
לפרטים נוספים
ד''ר אורלי ניר שפירא
לפרטים נוספים
שאני מנקה באיזור שבין כתרים כואב/רגיש יותר משיניים רגילות האם זה הגיוני ולמה והאם יש משהוא להפחית את התופעה?
 
ד''ר יעקב הורביץ  
08:00 28.08.16
שולי הכתרים עשויים להיות צוברי רובד חיידקים יותר מאשר המשטחים החלקים של שיניים בריאות ושלמות. חיידקים אלו גורמים למצב דלקתי בחניכיים באזור ולכן החניכיים באיזור הכתרים יותר רגישות.
מומלץ לנקות אל איזור שולי הכתרים על ידי שימוש יעיל בחוט דנטלי או במברשות ספיראליות או במקלות שיניים (קסמי שיניים). הזמיני פגישה אצל רופא השיניים שלך כדי שידריך אותך איך לבצע את הפעולה ביעילות כדי לסלק את רובד החיידקים ובכך להביא לריפוי החניכיים והורדת הרגישות.
שולחים אותו לצילום סיטי שנחליט על המשך אם כדאי לעשות שתל. שאלתי היא האם בעקבות זה שבוצעה עקירה בעקבות סדק למרות שנתפס בזמן סיכוי רב להרמת סינוס כלשהיא וגם העובדה שלפני שעקרו את השן זו שן שעברה כל הטיפולים עם חידוש ואפילו הארכת כותרת שמאבדים שם גם עצם האם הסיכוי להרמת סינוס בעקבות זאת גדל או שלא בהכרח?
התחלתי להשתמש בחוט דנטלי בעקבות בעיות ונאמר שהניקוי בין עשה לי לא טוב וגורם לכאבים החוט קצת יותר קשה לעשות האם לאט לאט מתרגלים והפעולות ייעשו קלות יותר וייקח לי פחות זמן כי כרגע טיפה מסובך אחרי הקיסמים/מקלונים.
 
ד''ר קובי אקשטיין  
12:44 23.08.16
כדאי לקבל הדרכה בשימוש נכון בחוט ולהשתמש בדנטל טייפ ולא בחוט רגיל
 
שירה
17:30 23.08.16
קיבלתי הדרכה מהרופאה ממש מעולה אבל בכל זאת קצת קשה כי לא רגילה אף, פעם לא השתמשתי למרות שבחלק התחתון כבר יותר טוב ומגיעה נראה להכל הבעיה בשיניים בלסת העליונה ובמיוחד בשיניים היותר האחוריות יש שיטה קלה יותר שם ומה זה סוג החוט שהתכוונת איפה רשום על זה שזה הסוג? או שהתכוונת לשעווה או בלי שעווה?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
10:12 24.08.16
נקרא dental tape
 
שירה
10:18 24.08.16
והאם החוט הדנטלי עם הידית פחות טוב כי בבוקר אני משתמשת בו , ככה שממהרת שלא אתעסק עם הרגיל שבו הקושי הוא בעיקר למעלה גם להחזיק וגם לנקות למטה אין בעיה כבר בהרבה יותר טוב והבעיה רק למעלה אני מסיקה שזו טכניקה שאלמד אבל האם אלו עם הידית פחות טובות כי אין חברות רגילות כמו בחוט הדנטלי הרגיל אלא של פלקרס ולא יודעת מה טיבו ולא ראית של קולגייט , אורל בי , גורדן וכו.. רק מה שאמרתי או של לייף. האם שמעת על החברה הנ"ל היא טובה?
רציתי לשאול עשו לי שתל ויש לי שיננית זה ייצא כמעט בין חודש וחצי לחודשיים האם אפשר כבר לנקות את הפה כולל המקום של השתל?
שלום ד"ר,
קיבלתי הצעת מחיר ל1/6 פה להקצעת שורשים של 1500 ש"ח. הטיפול יעשה ע"י שיננית.
האם המחיר לא נחשב גבוה היות וראיתי מחירונים שפה שלם עולה 3000 ש"ח ?

תודה
 
ד''ר קובי אקשטיין  
12:43 23.08.16
שלום, אנחנו לא נכנסים לתמחורי טיפולים, אבל ככלל אני מציע לך שבכל פעם שאתה מקבל הצעת מחיר לטיפול או למוצר ואתה חש שהוא יקר, לך וקבל הצעת מחיר ממקור מוסמך נוסף..
אני בשליש השני להריון ושמתי לב כי החניכיים התנפחו, ממש מעל שן אחת יש מעין גוש של חניכיים בולט.
קבעתי תור לשיננית, מה עוד עלי לעשות על מנת לשמור על ההגניה בזמן ההריון?
תודה
השינויים ההורמונאליים במהלך ההריון גורמים להחמרה בהופעת דלקות בחניכיים. לכן מומלץ:
1. לפנות לבדיקה, אבחון וטיפול אצל רופא השיניים לפחות פעם אחת בתחילת ההריון. הרבה פעמים הדלקת הקלה המאפיינת אנשים שלא מנקים את השיניים בצורה נכונה מחמירה מאוד בהריון ולכן מומלץ ללמוד מה צריך לשפר. רופא השיניים יתן הנחיות לשיננית בחלק מהמקרים.
2. באופן כללי במהלך ההריון מומלץ לבקר לפחות אחת ל-3 חודשים אצל השיננית.
3. אין צורך לנקוט באמצעים מיוחדים לתקופת ההריון אבל יש להתחשב ברגישות המוגברת של החניכיים ולנקות את השיניים בעדינות אך ביסודיות.
 
גלית
12:06 20.07.16
שלום רב,
עקב הצורך בהרמת סינוס והופעת ממצא "חשוד" ביצעתי CT מערות הפנים ונמצא כי יש לי סינוסיטיס כרונית (פענוח ה CT = מלאות פוליפואידית קשה באטמאואיד ובפרונטלי הימני, מלאות פוליפואידית בספנואיד השמאלי. הנזופרינקס ללא גושים. עיבוי רירית במקסילארים, יותר מימין.חסימת OMC דו"צ. קונכות האף מעובות וקיימת הצרות נזלית קשה. מחיצת האף לשמאל)
הצילום בוצע לפני שבוצע טיפול כלשהו.
כמו כן אני אסימפטומטית לתופעות הסינוסיטיס.
לאחר הצילום טופלתי בקורס של אוגמנטין וכן תרסיס אבאמיס.
מייעוץ עם רופאי אא"ג - האחד טוען כי חובה לבצע FESS לפני הרמת הסינוס ואילו השני, טוען שכיוון והרמת הסינוס הינה משמאל ועיבוי הרירית הינו פחות משליש הסינוס, הרי שאין חובה לבצע FESS. כמו כן ייתכן והטיפול שיפר את המצב וזאת בעקבות בדיקה עם אנדוסקופ.
מה דעתך ?
מה הגרוע מכל שיכול לקרות אם אבצע הרמת סינוס ללא FESS ??
בתודה ובברכה.
 
ד''ר קובי אקשטיין  
12:52 20.07.16
זה לגיטימי לגמרי ששני רופאים לא יחשבו אותו הדבר...
צריך להתייעץ עם הפריודונט/הכירורג שאמור לבצע את הרמת הסינוס ולראות מה דעתו שלו ואיזה ייעוץ הוא ואת מאמצים...
בהצלחה
הכירורג/ הפריודונט ממש רואה בעיניים את הסינוס ? כלומר עד כמה יש סיכוי לסטות מגבולות הניתוח ולסכן את הסינוסים ??
לחילופין מה הגרוע מכל שיקרה אם יוחלט לבצע הרמת סינוס ללא ניתוח מקדים של אף אוזן גרון ?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
15:16 23.07.16
כן, רואה מה עושה..
תמיד יש סיכונים בניתוחים..תלוי במיומנות המבצע..
הגרוע מכל שלא יצליח, כלומר לא תיבנה העצם שרוצים שתיבנה, לעיתים עלול להתפתח זיהום של הסינוס שמצריך טיפול באנטיביוטיקה או בניתוח להוצאת חומר המילוי..
 
דורית
17:43 19.07.16
יכול להיות שאצטרך הארכת כותרת בגלל בעיה שלא צפו ופתאום מדי פעם כאב אבל קליל בינתיים שמורגש כמו כאב בגלל שבירת חרסינה למרות שנראה כמו שפשוף ולא שבר. שאלתי היא באיזה מקרים צריכים הארכת כותרת ומה יכול לקרות אם אני מחליטה שלא אעשה למרות שלדעת הרופאים כן חשוב שאעשה?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
11:04 20.07.16
ניתוח למטרת הארכת כותרת - הוא פעולה כירורגית קטנה סביב שן או שיניים שמיועדות לקבל כתר ורוצים ששולי הכתר יתאימו בצורה טובה לשן במיקום ללא חדירה לתוך רקמת החניכיים מסביב. כאמור לרוב מבוצע כשעושים או מחליפים כתר על שן.
 
שירה
12:48 15.07.16
יש לי כתר שכנראה נראה לי יצטרכו לעשות תיקונים כמעט בטוח במעבדה ולא במרפאה , כי הוא גם מחוספס למטה וכאילו חומר נשחק שם מהשחיקות שלי אני מחכה לתור ויגידו לי בטוח אבל די נראה שזה מה שיהיה , אבל הבעיה היא שבקרוב אצטרך כמה שתל והכתר ייקח בטח כמה פגישות וזה ייצא די חופף השאלה כמה זמן אחרי התקנת שתל בערך מותר לגעת בפה להמשך הטיפול בכתר הנ"ל הוא נמצא באותו צד של הפה אבל השתל הוא למעלה והכתר הנ"ל למטה , ואת השתל לא יוכל לדחות עוד כנראה כי זה גם ככה ייצא אחרי כמה חודשים .
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:43 18.07.16
אנא התיעצי עם הרופא המטפל שלך לכל רופא זמני עבודה וסדר שונה
בקרוב ישלחו אותי לצילום סיטי לאחר 4 חוד/שים מזמן העקירה של שן טוחנת שבעקבות סדק וכאבים חזקים עקרו. השאלה היא האם ידעו בוודאות כבר עכשיו אם אצטרך גם/ השתלת עצם או לא , גם במקרה ואעשה כעבור כמה שבועות גג חודש מהצילום? האם לפני הצילום הסיטי אפשר לקבל אינדקציה קטנה אפילו אם אצטרך השתלת עצם , וזה שהיה לי צילום פנורומי שנה וחצי לפני העקירה הכל בסדר גמור לא אומר על סיכוי של ההשתלה , ואם במקרה אצטרך השתלה אם פתוחה לא בטוח שנעשה נחשוב אבל אם סגורה שאמורה להיות קלה יותר מה תופעות הלוואי יותר אילולא עשו שתל ללא הרמת סינוס וגם נאמר לי שהשתלה בכלל עם זה עם הרמה ועם לא בשן טוחנת עליונה יותר קשה מאשר בשן תחתונה , נאמר כאלה שעברו האם זה נכון יש שוני בהרגשה בין לסת עליונה ותחתונה , ודבר שני מה זמן מההשתלה ועד לחשיפת שתל בשן טוחנת עליונה והאם החשיפה זו פעולה כירוגית שגם דורשת סוג של החלמה קלה לפחות להתאוששות והאם זה כולל או יכול לכלול תפרים ? והאם אני יכולה הייתי יכולה משהו לעשות כדי שבטוח לא אצטרך הרמת סינוס . ומהחשיפה לתהליך השיקום גם מחכים קצת זמן או שממש קצת מאוד אחרי החשיפה אפשר להתחיל או מי מחליט על זה הכירוג או הרופא/ה המטפל/ת?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:43 18.07.16
שאלה בסגנון זה נענתה במספר הזדמנויות אנא גלגלי למטה וחפשי את התשובה
 
שירה
16:54 08.07.16
רציתי לשאול כמה זמן מהשתלת השן ממתינים עד לחשיפת השתל בלסת עליונה ואם חשיפת השתל זו גם פעולה כירוגית שצפויה כאבים והתאוששות אחרי? והאם מהתקנת השתל ועד החשיפה אמורים להיות כל פעם ביקורות לבדיקת המצב בפה עם השתל?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:42 18.07.16
בלסת העליונה - צריך לחכות 4 חודשים
בלסת תחתונה - צריך לחכות 3 חודשים
יכול להיות קצת כאבים וקצת נפיחות
הנני אמורה לעבור בקרוב שתל לא ידוע אם אצטרך הרמת סינוס או לא השאלה ההחלמה יותר איטית משתל רגיל גם אם זו סגורה כדאי לקחת כמה ימים להחלמה אחרי והאם בגלל שזו שן שעקרו אותה עקב סדק בשן סיכויים רבים יותר להרמת סינוס וחוץ מזה השן הזו גם עברה הארכת כותרת אז הסיכויים לכך יותר גדולים?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
11:36 18.07.16
אם צריך הרמת סינוס או לא ואיזה סוג יוחלט עפ הסיטי שלך
זמני ההחלמה אמורים להיות דומים
אנא הביטי בתשובות קודמות שניתנו בנושא
 
שירה
21:45 11.07.16
רציתי לשאול באיזה מקרים בדרך כלל משתמשים בחיבור של כיפת ריפוי במהלך ההשתלה ובאיזה מקרים לא וצריכים חשיפת שתל והאם זה משנה אם מדובר בלסת עליונה או תחתונה משפיע על השיטה באיזה דרך להשתמש?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
14:44 13.07.16
העניין נתון לשיקול הדעת של הרופא המטפל לפי מיקום השתל /חוזקו וכו'
שלום,
כבר חודשיים שאני סובלת מגירושים נוראיים בחלל הפה.
מתחת ללשון, בחניכיים. סיוט, פשוט סיוט. כאב נוראי שמלווה אותי24/7.
נפגשתי עם מליון רופאים וכולם טוענים שאין שם בעיה.
לפני שלושה ימים הדביקו לי כתר שנפל.
הגרג נעלם לכמעט 42 שעות. הייתי בטוחה שהבעיה נפתרה וזה מאחורי. לצערי הגרג והעיקצועים חזרו שוב.
נואשת.
מה עלי לעשות? אשמח לכל עצה
יש לי משהו מוזר כבר תקופה יש לי אזור בחניכיים בקדמת הפה שכשאני לועס שותה והלשון באה במגע איתה זה מפעיל לי מין דקירה של כאב באזור המצח והרקה בצד שמאל...אני יכול לנגוע עם הלשון בנקודה בחניכיים וישר זה מעורר את הכאב הזה...ממה זה יכול לנבוע??
מהו זמן ההמתנה בדרך כלל מעקירת השן שהייתה עם זיהום להתקנת השתל ואם במקרה עושים הרמת סינוס סגורה או פתוחה האם אפשר באותה פגישה . ובאופן עקרוני כמה זמן החלמה עד שמרגישים יותר טוב והכאבים פוחתים בהרבה. אי נעימות ורגישות ברור שלוקח קצת יותר ומה ההבדל בהחלמה אם זה שתל ללא הרמת סינוס ועם זה עם הרמת סינוס סגורה וגם אם במקרה זה יהיה הרמת פתוחה כמה אז זמן ההחלמה ואחרי אחד מהתהליכים מה שאצטרך האם עושים עוד ביקורות / טיפולים בנושא עד השלב
 
שירה
17:34 01.07.16
רציתי לשאול יש לי בעיה הכירוג שלי עובד כרגע בקיץ / אוגוסט - ספטמבר רק יום אחד במקום יומיים ובדיוק ביום שרציתי לא עובד אחרי לקראת אמצע סוף ספטמבר שוב יחזור לעבוד אותם ימים השאלה אם אחכה במקום 4 , 4 וקצת חודשים ל-5 חודשים מה יכול לקרות עם ההמתנה לעצם ומדובר בשן עליונה לא תחתונה , האם במקרה שמחכים כבר זמן זה זה כבר לא טוב וכדאי לבקש כירוג אחר למרות שלא רוצה כל כך כי הוא כבר גם עקר לי את השן גם ראה אח"כ שהכל תקין , אשאל גם את הרופאה שבוע הבא אבל מה יכול להיות וגם את הצילום הסיטי אם שיראה אותי במקום שבועיים שלושה אלא חודש חודש וחצי לפני האם גם שם בזמן כזה יכול להיות שינויים רבים אודה על תשובה תודה.
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:28 03.07.16
זמן ההמתנה הזה אינו משמעותי
 
ספיר
18:55 30.06.16
תוך כמה זמן בדרך כלל מקבלים תוצאות של צילום סיטי בלסת עליונה עד שאני/ הרופא מקבלים אותה?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:28 03.07.16
תוך יומיים - שלושה זה ישלח לך ולרופא שלך במייל
יש לי אבנית מרובה יותר מתמיד שמציקה וצריכה ניקוי , כרגע יש לי תור לאוגוסט אני מנסה להקדים השאלה אם כדאי בגלל הסיבה הבאה אני כנראה אמורה לעבור שתל בספטמבר והשאלה היא לסבול עוד חודש עם אבנית ושהפה יהיה יותר נקי לקראת התקנת השתל או עדיף אם ימצאו לעשות את הניקוי בקרוב ואז זה יהיה כבר חודשים - חודשיים וחצי אחרי הניקוי ככה שלהתקנת השתל לא כל כך נקי אז מה כדאי לדעתך?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
12:22 29.06.16
חשוב לבריאות הפה שהאבנית תנוקה אם לא ביצעת ניקוי ב 3-4 חודשים האחרונים
אם תשמרי על צחצוח נאות התוצאות תשמרנה גם עד לשתל
ואם אחליט לדחות לאוגוסט שזה סך הכל עוד חודש לתור שקבעו כי גם ככה בכלל לא בטוח שימצאו לפני ואם זה יהיה שבוע שבועיים לפני התור ימצאו זה כבר במילא לא יהיה משנה , אבל אם אשאיר באוגוסט דחייה של סך הכל חודש בערך טיפה יותר כמה ימים יכול לעשות עוד נזק רב מבחינת האבנית בפה ודואגת לשמור עוד יותר כרגע , גם במקום שמרגישה יותר ודימם טיפונת אבל עכשיו כמעט ובכלל לא , גם משתמשת במברשונים וגם מצחצחת במי פה אז ההמתנה הקצת זאת יכולה לגרום למשהו ועד היום בדרך כלל עשיתי תור כל 5-6 חודשים ועוד לא עברו חמישה בערך 4 חודשים.
שלום בקרוב אמורה לעשות סיטי ולהחליט להמשיך . מדובר בשן 27 אשר עקרו עקב סדק. שאלה היא אם במקרה יראו שאצטרך הרמת סינוס האם כדאי לעשות שתל או לוותר יש שן לפני ואחרי , אבל למרות זאת קצת מציק מרגישה את החוסר של השן ובמיוחד אני כזאת שגם שוחקת שיניים. השאלה אם במקרה יהיה צורך בהרמת סינוס ואחליט אם כדאי , אם במקרה אחליט שלא לעשות הרמת סינוס ושתל מה ההשלכות של זה לשאר השיניים? ועוד לפני שנה - שנה וחצי בערך לפני בהרבה לפני העקירה וסדק העצם בסדר גמור זה מעיד משהו על סיכוי ספיגת העצם שיצריך או לא יצריך הרמת סינוס? ומשהו שלא קשור שיעשו סיטי יש לי בעיה עם אבנית בשן אבל הצילום ייעשה כנראה לפני השיננית עוד האם זה משפיע על הצילום ו/או תוצאות הצילום?
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  76  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שיקום פה   נסיגת חניכיים   אובדן שיניים   השתלת שיניים   מחלות חניכיים   פריודונטיה
RSS RSS פורום מחלות חניכיים