בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום מחלות חניכיים

בפורום מחלות חניכיים תוכלו לדעת הכל על חניכיים. אם אתם סובלים מכאב חניכיים או נסיגת חניכיים, זקוקים להשתלת שיניים, פורום מחלות חניכיים מיועד לכך. בשיקום פה, נסיגת חניכיים, פריודונטיה, אוסאואינטגרציה, השתלות שיניים, טיפולי חניכיים אסתטיים
מנהלי פורום מחלות חניכיים:
ד''ר קובי אקשטיין
לפרטים נוספים
ד''ר יעקב הורביץ
לפרטים נוספים
ד''ר אורלי ניר שפירא
לפרטים נוספים
שלום
אני צריך להתחיל טיפול במי פה של תרודנט אבל לא הבנתי
אסור לבלוע את מי הפה אבל תמיד נשארים נוזלים מהמי פה בפה מה עושים איך נוהגים כי אמרו לי להישתמש לפני שינה
כמה זמן צריך לחכות בין השטיפה במי פה לבין שטיפה במים
תודה
אחרי הברשה, שימוש בחוט דנטלי וקיסמי שיניים ושטיפה יסודית של הפה יש להשתמש ב 10 מ״ל של מי פה (תרודנט) ולשטוף במשך כ 30-60 שניות. אין לדלל את התמיסה ואין לשטוף במים מיד אחרי השימוש במי הפה. השימוש במי הפה עלול להשאיר טעם לווי מר. שטיפה במים/שתיית מים מיד אחרי עלולה להגביר את הטעם המר.
אפשר לשתות, לאכול, לשטוף את הפה כחצי שעה לאחר השימוש במי הפה.
החומר אינו נספג דרך מערכת העיכול.
רציתי לשאול כמה זמן בדרך כלל נהוג לעשות סיטי והאם יש הבדל מבחינת בין צילום הסיטי אם אעשה בערך אחרי 3 חודשים ואת השתל רק כעבור 5 חודשים ולא 4 חודשים בערך באינפורמתיה בסיטי שידעו אם אצטרך הרמת סינוס או לא זאת אומרת האם סביבות 3 חודשים שאעשה את הסיטי יכולים לקבל אינדקציה כבר מאז מה יקרה כעבור 5 חודשים ?
שלום
הייתי מקורר חזק . התסמינים הרגילים עברו לפני חודש . אך סוחב "זנבות"
פעם ביום האוזן טיפה דוקרת ,הגרון בבוקר טיפה מציק . אולי ? הווירוסים נשארו עוד קצת .נחמד להם אצלי .
יש לי בקרוב תור לשיננית -פעם בשנה -לטיפול (4 כיסים קטנים)
ובטיפול כרגיל יש דימומים פתוחים ליום יומיים .
השאלה : אם ימצא חן בעיניהם לחדור אולי גם לחיך הפתוח?
או הפוך הדימומים יפריעו להבראת בעיות הגרון?
דחיתי פעם אחת כבר
או אין קשר ולהשאיר את התור שבוע הבא?
אחרת תור הבא בעוד יותר מחודש?

תודה
מצאו לי סדק למרות שלא ראו בצילום ולא בעקירה החלטנו לעקור בגלל כאבים שלא יכולתי לשאת ובאמת היה סדק ולא היה מנוס שאלתי האם יכול להיות בגלל שעקרו והוציאו את השן לפני שהמשיכה לעשות עוד בעיות ודלקות בשלב די התחלתי יכול להיות שבעקבות זאת יוכלו לעשות השתלת שן ללא הרמת סינוס כי זו שן טוחנת עליונה בזכות זה שתפסנו את זה מהר יש לזה קשר לכמות הספיגה אם תופסים מהר את הסדק או מאוחר יותר?
 
רוית
10:05 20.05.16
רציתי לשאול עקרו לי שן טוחנת בעקבות סדק בשן האם בעקבות זאת שהסדק היה בהתחלה ולא ראו לא בצילום ולא בשן עצמה זה פחות עשה נזק או אפילו כמעט לא הספיק לעשות וכך הסיכוי יותר גדול שיוכלו לעשות השתלה ללא הרמת סינוס ורק בצילום סי טי יכולים להעריך או שגם צילום במרפאה פחות או יותר יוכלו להעריך אם נראה להם שיצטרכו לפני צילום הסיטי בביקורת אחרי העקירה שיש לי בקרוב?
רציתי לשאול מה ההבדל בין השתלת עצם והרמת סינוס ומתי יודעים אם צריך או לא משהוא משניהם להתקנת שתל?
אני אחרי עקירת שן טוחנת כמעט עברו 4 שבועות אבל המקום לא מחלים כמו שצריך שאלתי היא אמור להיות לי מדידות אחרונות לכתר קבוע באותה לסת בצד שני האם בעקבות שהחלמה ארוכה בצד שני עם זה שלא מחלים כמו שרציתי יש מצב שלא יוכלו לעשות מדידה לכתר בגלל שזה בכל זאת באותה לסת אלך לתור בכל זאת אבל יכולה להיות בעיה שיוחלט שלא כדאי לעשות את המדידה?
 
יעל
18:50 16.05.16
הייתי אצל שני מומחים שונים לקבלת תוכנית כללית לשיקום הפה
האחת רשם שיש צורך ב"הרמת סינוס" ואילו האחר רשם שיש צורך ב"עיבוי רצפת הסינוס"
האם מדובר באותו הליך ? או שהפרוצדורה שונה ובמה ?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
22:40 16.05.16
מדובר בשם שונה לאותה הפרוצדורה.. פעולה כירורגית שמטרתה להוסיף עצם באזור האחורי של הלסת העליונה על מנת שאפשר יהיה להתקין שתלים באזור. בהצלחה.
אני כבר מעל 3 שבועות אחרי עקירת שן טוחנת רציתי לשאול האם יש סיכוי שיש לי תחושות של לקנח באף בימים האחרונים כרגע לא רציני גירויים קטנים ועושה תנועה כמו של קינוח קל ביותר/גירוי האם יש לזה קשר לעקירה כי אני לא חולה או משהוא בסגנון הזה השאלה אם יכול להיות קשר או מקריות אני שואלת בגלל שן טוחנת עליונה וסינוסים?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:36 16.05.16
כדאי לפנות לבדיקה והתיעצות עם הרופא שעקר לך את השן
 
רוית
18:02 14.05.16
רציתי לשאול אם החלמה מעקירה של שן טוחנת עליונה יוצאת ארוכה יותר ממה שצריך להרגיש האם בעקבות זאת הסיכוי גדל יותר להשתלת עצם ו/או הרמת או שניהם בעקבות ההחלמה הארוכה במיוחד שזו שן טוחנת שניה עליונה ומאבדת יותר עצם במיוחד שהמקום עדיין לא נסגר?
אני כברנשלושה שבועות והמקום עדיין מאוד רגיש עדיין נתקע המון אוכל ויורד דימום בניקוי ובצחצוח אפילו מרגישה שהיה פחות ושוב התחיל לדמם יותר אפילו וחזרו כאבים שוב היו פחות ושוב חזר האם יכול להיות שמשהוא קרה והסתבך או שבגלל שהעקירה היתה בגלל סדק /זיהום ועוד שזו שן טוחנת לוקח זמן או גם זה וגם משהוא לא תקין כי המקום ממש רגיש מאוד וציפיתי שאחרי שלושה שבועות כבר יוקל מאוד או אפילו ייסגר כבר המקום של העקירה.
כדאי לתת למקום זמן להחלים. לשמור על המקום נקי, להרבות בשטיפות ולתת לגוף לעשות את שלו..סבלנות..כל אחד מחלים בקצב שונה..
וזה שאני מנקה את האיזור ומצחצחת לא גורם להאטה בהחלמה כי יורד דם אז וגם כמה יכול לקחת הריפוימוכדאי שיסתכלו כי השבוע במילא יש לי תור ומנסה שיהיה נקי לשטוף לא הרבה אחרי ארוחות מרכזיות ישר ושטיפות משתמשת אבל מרגיש לי כאילו אין שיפור ניכר ועברו כבר 3 שבועות בגלל זה מודאגת כבר.
האם מכתשית יבשה יכולה להופיע לא לאחר ימים אלא רק לאחר שבועיים _שלושה?
 
ד''ר קובי אקשטיין  
19:53 13.05.16
לא סביר..
רציתי לשאול האם אפשר לעשות ניקוי אצל שיננית אחרי שבועיים וחצי עוד עדיף לדחות ולעשות את השתל אחרי השיננית הבעיה שזה יוצא מעל 5 חודשים מהעקירה אם אחכה במקום 4 חודשים? ופוחדת שבגלל זה העצם יותר תספג ובטוח אצטרך השתלת עצם?
 
ד''ר יעקב הורביץ  
21:15 10.05.16
אפשר לעשות ניקוי אצל שיננית אחרי שבועיים מיום התקנת השתל.
אפשר גם לעשות שתל אחרי ניקוי אצל שיננית.
באופן כללי מומלץ לבצע את התקנת השתל אחרי שכל הטיפולים בגורמי הזיהום בחלל הפה הסתיימו: טיפולי חניכיים, ניקוי שיניים, סתימות, עקירות, טיפולי שורש.
אבל השאלה אם בעקבות הניקוי שאעשה כעבור 5 חודשים ולא 4 יכול להיות השתלה קשה יותר בגלל העצם או שזה לא משמעותי
לא משמעותי
איך זה הגיוני שיש עדיין רגישות כל כך גבוהה שעברו שבועיים מהעקירה כמה זמן זה לוקח עד שהמקום נסגר ופחות רגיש.
רציתי לשאול איזה ג'ל טוב לשים יש רגישות בשיניים וחניכיים הייתי שמה את הדקפינל ג'ל שכמעט נגמר ולמרות נסיונתיי נראה לי שהוא איננו אז בבקשה איזה ג'ל אחר הוא טוב ובאמת כרגע אין צפי לחזרתו?
רציתי לשאול כמה זמן אחרי עקירת שן טוחנת עליונה שהייתה עם זיהום/סדקמלוקח למקום להיסגר?
10-21 יום...תלוי האם המקום נתפר, וכו׳
ויכול להיות מצב שכבר אתרי שבועיים והרבה פעמים עדיין רגיש מאוד/כואב במיוחד שהיקירה היתה בגלל זיהום/סדק? למרות שזה ללא תפרים אבל אולי בגלל שזו שן טוחנת עליונה זה יותר מורכב?
אני עוברת טיפולים כימותרפיים (כרגע בדוקסיל). מזה מספר שבועות החניכיים מאוד כואבות לי וקשה לי לאכול. הייתי אצל רופא שיניים שאמר שיש לי כמו כוויות בחניכיים והן מאוד מודלקות ונתן לי שטיפה לפה (אמר שזה לא כיבים). ניסיתי את השטיפה, ועוד כל מיני פתרונות טבעיים ושום דבר לא עוזר לי. לפעמים הכאב בפה אפילו מעיר אותי בלילה. מה אפשר לעשות? מה יכול להקל? אציין גם שהכימותרפיה גורמת לבעיות עוריות גם בידיים וברגליים (כמו כוויות).
מומלץ שתבקשי מהאונקולוג המטפל הפנייה למרפאת שיניים בבית החולים בו את מטופלת. (יש מרפאות שיניים בבתי חולים רבים, למשל, ברמב״ם, תל השומר, אסף הרופא, איכילוב ועוד).
בנתיים השתמשי בשטיפת פה בתה בבונג (קמומיל), 3-4 פעמים ביום. מכינים שקית אחת של תה בבונג בכוס מים רותחים, מניחים להתקרר עד שפושר ושוטפים עם זה את הפה.
החלמה מהירה.
אני שבועיים אחרי עקירה והמקום רגיש במיוחד אחרי אוכל ואז מנקה ומצחצחת ואז מהניקוי יורד דם מדובר בלסת עליונה ושן טוחנת האם בעקבות שיורד טיפה דם ההחלמה איטית והאם באופן עקרוני לסת עליונה ותחתונה החלמה אחרת כי עברתי לפני שנה ויותר עקירה בלסת תחתונה וזה היה בהרבה יותר קל.
ולא יכולה להמנע מלנקות את המקום כבר עברו שבועיים וגם עדיין נתפס שם אוכל שמשגע אותי אבל האם מצב כזה מאט ומפריע להחלמה וזה עושה מסובך יותר וגם נזקים?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
10:36 05.05.16
ההחלמה היא אישית ואם יש דברים שמציקים לך הטוב ביותר שתפני לרופא שטיפל בך שיבדוק האם הכל תקין
 
גאיה
21:07 02.05.16
אני כמעט שבועיים מעקירת שן טוחנת עליונה השאלה האם זה נורמלי שנכנס לי עדיין שאריות למקום כלומר עדיין לא נסגר וגם שמנקה בין השיניים ומצחצחת במקום העקירה יורדת טיפה דם למרות שאני עושה ממש בעדינות ומברשת רכה האם משהוא לא בסדר שזה קורה לי, צריך להדאיג אותי?
רציתי לשאול האם זמן השיקום לאחר החדרת שתל בלסת עליונה שמעתי שזה יותר זמן מלסת תחתונה והאם זה משנה גם את סיבת העקירה שהיתה לפני שהתקינו את השתל וגם אם עשו גם השתלת עצם ואם לא עשו גם יש הבדל בין לסת תחתונה ועליונה ואם כן כמה? וגם האם עושים בדיקות/ביקורות בזמן ההמתנה?
 
ד''ר אורלי ניר שפירא  
21:24 01.05.16
הזמן המינימלי לחכות אחרי עקירה של שן טוחנת הוא 6 שבועות ועד 3 חודשים .
לאחר תקופה זו עושים צילום CT שמראה כמה עצם יש להשתלה ולפי זה מחליטים על הצורך בהשתלת עצם או בהרמת סינוס.
אין קשר בין גיל המתרפא לצורך להשתלת עצם
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  74  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שיקום פה   נסיגת חניכיים   אובדן שיניים   השתלת שיניים   מחלות חניכיים   פריודונטיה
RSS RSS פורום מחלות חניכיים