בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום סרטן ורפואה משלימה עמוד 20

כשחולים בסרטן, צריך להתמודד גם עם הסרטן וגם עם הטיפולים הקשים ותופעות הלוואי שלהם. בפורום סרטן ורפואה משלימה תלמדו איך רפואה אלטרנטיבית יכולה לעזור להתמודד עם מחלת הסרטן, סרטן ראות, סרטן השד, מלנומה, סרטן העור,לוקמיה, כימותרפיה, הקרנות ועוד
מנהלי פורום סרטן ורפואה משלימה:
ד''ר משה פרנקל
לפרטים נוספים
ד''ר גיל בר-סלע
לפרטים נוספים
אני מחפש כל דרך לעזור לאבי בן ה-79, שלו גרורות בהיקף של כ-30% בכבד (ובהיקף קטן גם בריאות ובחלל הבטן).
טופל לאחרונה בקסלודה (+ אווסטין) ומתברר שזה לא הועיל במאום. ממתין השבוע לתוצאות הבדיקה שתאשר (או לא) את אפשרות בטיפול ב-ERBITUX.
אודה מאד לכל עצה / הנחיה - מה עוד אוכל לעשות למענו?
האיש פעיל, צלול, עובד, נתמך בנו (אשתו וילדיו) באופן שוטף, מודע לכל המתרחש...
 
אנה
21:17 06.03.10
האם יש תוספות/ ויטמינים שניתן לקחת לטיפול בגרורות בעצמות (סרטן הריאות) לחולים שמקבלים טיפולי ארדיה. שמעתי על סידן וויטמין D.
תודה מראש
 
ד''ר גיל בר-סלע  
21:26 06.03.10
סידן מומלץ לכל מי שמקבל ארדיה או זומרה- בתנאי שרמת הסידן היא בתחום הנורמה
ויטמין D -כדאי לבדוק רמה ואם חסר בהחלט מומלץ להוסיף
 
אנה
19:30 08.03.10
תודה רבה
.האם מותר לקחת תוספי ברזל במהלך כימותרפיה בחולים עם HB נמוך
 
ד''ר גיל בר-סלע  
19:51 08.03.10
ניתן לקחת תוספי ברזל בזמן כימותרפיה
היכולת של ברזל דרך הפה- לשפר את רמת הברזל בדם, בזמן טיפולים נמוכה. לכן, מקובל לבצע בדיקה לרמת הברזל ולרמת הריוויון (סטורציה) בדם (יכול להיות רמה תקינה אך סטורציה נמוכה). במצבים אלו מקובל לתת ברזל דרך הוריד.
מתן ברזל דרך הוריד- לא מומלץ בזמן טיפול באדריאמצין
 
שלמה גוברמן
09:52 09.03.10
היי אנה,

אם משק הברזל (רזרבות הברזל בגוף) ברמות סבירות, ורק ההמוגלובין נמוך, אני אישית לא הייתי ממליץ על מתן ברזל ובטח לא תוך ורידי. ברזל יכול להזין גידולים סרטניים, ורובו ממילא יתרכז בסופו של דבר בכבד, ויכביד עליו.

כן ממליץ על תכשירים טבעיים כמו למשל: Melasor 11 Ferrisor complex Soria Natural
(ניתן להשגה בחלק מבתי הטבע בארץ)
כמו כן על מזונות כמו: סלק (ואפילו יותר מכך- עלי סלק), אצות ים (כלורלה, ספירולינה, קלפ, דולס) גרעיני חמניות, זרעוני סומסום שחורים יפניים (להשיג בבתי טבע היכן שנמכרים מוצרים אסיאתיים), וכמובן כמובן מולסה.
מולסה נפלאה ובטוחה לטיפול באנמיה גם לחולים אונקולוגיים. היא מכילה את אחד מחומרי הדיפרנציאציה (עוזרים להילחם בסרטן) הטובים והזולים ביותר שיש - D-saccharic acid.

בהצלחה,
שלמה גוברמן
 
יונית
23:47 08.02.10
אבי חולה בסרטן ריאות תאים לא קטנים גרורתי. לפני חצי שנה התגלתה מחלתו והוא טופל בכימותרפיה + טיפול ביולוגי, הרופאים טענו שיש שיפור משמעותי, הגרורות בכבד התנקו והמחלה בנסיגה. בגלל גרורה בצוואר שעדיין כאבה, כאבים בידיים ושיתוק של מיתר קול אבי התחיל בהקרנות. הוא כרגע לקראת סוף ההקרנות ויש לו כאבים חזקים בפרקים, בידיים, חולשה חזקה בגוף וחוסר תיאבון. כיצד יתכן שהממצאים של הרופאים אינם תואמים את מצבו הפיזי של אבי, שמעיד איפה על היתדרדרות המחלה... ? יש לציין כי הוא נוטל תרכובת צמחים סיניים, הוא לקח זאת בתחילת התהליך, הפסיק ושוב התחיל לקחת. האם יש משהו נוסף שניתן לנסות על מנת לשפר את מצבו???
 
ד''ר גיל בר-סלע  
18:30 10.02.10
יונית שלום
התאור של התלונות שיש לאביך כעת אינו בהכרח מצביע על התקדמות המחלה, ייתכן ואלו תופעות לוואי לטיפול. בכל מקרה נראה לי שכדאי לבצע מיפוי עצם (אם לא בוצע לאחרונה). כמו כן תיתכן ירידה בתאבון על רקע הטיפול הקרינתי לאזור הצוואר יכול לגרום לפגיעה ברירית מערכת העיכול ולפטרת משנית- אם יש תלונות בכיוון זה כדאי לבדוק ולטפל.
ישנן גם תרופות ברפואה הרגילה שניתן לקחת לתקופה מוגבלת דומת סטרואידים או מגייס.
לגבי רפואה משלימה- ניתן להעזר בויטמינים, תרופות הומאופטיות-אנתרופוסופיות ועוד . יש לציין שברמב"ם מתבצע מחקר עם מיצוי צמח הדיבקון הנלקח בזריקות בחולים במצב דומה לאביך- תוצאות ביניים מצבעיות על שיפור באיכות החיים עם הטיפול.
 
ענבל
21:57 01.03.10
ד"ר בר-סלע שלום,
תודה על תשובתך המהירה.
האם הטיפול ברפואה המשלימה יכול להעלים את תאי ההירטל ואת המיקרוקלציפיקציות? מה משך הטיפול? האם המעקב הוא ע"י FNA ו-US?
בכבוד רב,
ענבל
 
ענבל
21:58 01.03.10
ד"ר בר-סלע שלום,
תודה על תשובתך המהירה.
האם הטיפול ברפואה המשלימה יכול להעלים את תאי ההירטל ואת המיקרוקלציפיקציות? מה משך הטיפול? האם המעקב הוא ע"י FNA ו-US?
בכבוד רב,
ענבל
 
ד''ר גיל בר-סלע  
16:34 02.03.10
1) המעקב על ידי US וביצוע FNA אם יש שינוי
2) מיקרוקלספיקציות- לא ניתן להעלים הן כבר קימות, זו לא המחלה עצמה הן רק מעידות על סיכון מוגבר יותר לסרטן. שינויים בתאים-אולי?-אין הוכחות
 
ד''ר שחר לב ארי  
20:51 01.03.10
יונית שלום,
לשיפור תופעות הלוואי והכאב ניתן להיעזר ברפואה סינית כולל שיאצו, וכן מומלץ להתחיל בתרגול צי-גונג/טאי צי/יוגה לשיפור המצב בפרקים.

בברכת בריאות
שלום רב,
האם פיטואסטרוגנים מצמחים שונים הם בעלי תכונות שונות? למשל, האם לפיטואסטרוגנים שבזרעי פשתן יש תכונות שונות מאלה שבסויה או בבטטות, כגון מבחינת המטבוליזם שלהם או השפעתם על גידולים שונים? שאלתי מתיחסת ספציפית לסרטן שחלה ולהמלצה שקיבלתי לצרוך זרעי פשתן כחלק מדיאטת באדוויג.

תודה,
רות
 
ד''ר גיל בר-סלע  
18:32 08.02.09
רות שלום
קיימים סוגים שונים של פיטואסטרוגנים. השפעתם אינה אחידה כמו שהשפעת האסטרוגנים השונים בגוף אינה אחידה. עיקרון הפעולה של הפיטואסטרוגנים הוא שמדובר באסטרוגן מאד חלש ממש בסדרי גודל לעומת האסטרוגנים בגוף, אך כשנצרך בכמיות גדולות יש לו השפעה על הקולטנים לאסטרוגן.
השפעתם של הפיטוסטרוגנים נחקרה בצורה מוגבלת בגידולים שהם תלויי הורמונים כלומר סרטן השד באשה וערמונית בגבר.
בסרטן השחלה ככל הנראה לא קיימת השפעה הורמונית על מהלך המחלה ואם קיימת היא שולית. בפשתן יש גם נוגדי חימצון ואומגה 3 מעבר לפיטואסטרוגנים.
איני רואה בעיה לצרוך דיאטת בודוין בסרטן השחלה.
 
יהורם ק.
13:17 02.02.10
שלום,
אמי מאובחנת עם סרטן שד גרורתי, שלב 4, בעל רגישות גבוהה (80 אחוז) לאסטרוגן.
הומלץ לה על דיאטת באדוויג, אך אני תוהה אם ההתנהגות הפיטואסטרוגנית של הפשתן לא עלולה לעודד את התפתחות הגידולים.
ככל שאני מנסה לחקור את העניין אינני מצליחה להבין מהי ההשפעה של הפיטואסטרוגנים שבפשצן על קולטני האסטרוגן של הגידול.
אשמח לשמוע את דעתכם,
מיכל.
 
יהורם ק.
13:25 02.02.10
לרופאים שלום,
את ההודעה הקודמת העברתי מבת דודתי, ולכן הבלבול בשמות.
תודה,
יהורם ק.
האם זה מגיע בדמות כדורים? איזה מינון מומלץ לחולה של סרטן לבלב גרורתי, וגם להרחבה על הכימותרפיה הקונבנציונלית- מאחר ואבא שלי מתחיל טיפולים כאלו, נראה לנו דרסטי לוותר עליהם כליל. האם יש מחקרים בנוגע לויתור על כימו בכלל ועל הצלחה של טיפולים משלימים במקום?
תודה
 
ד''ר גיל בר-סלע  
15:06 18.02.10
לא ברורה לי הסיבה לקחת אלוורה, אך ניתן לקחת בשתיה מיץ אלוורה (מוצר באיכות טובה של FOREVER LIVING).
ניתן לעיתים לוותר על טיפול כימותרפי בסרטן לבלב- לא בגלל יעילות הטיפול האלטרנטיבי אלא בגלל מגבלות הטיפול המקובל. אין עבודות שטיפול אלטרנטיבי יעיל במקום טיפול מקובל. אך ניתן בהחלט לנסות לשלב או לתת במקום- כמצויין- עקב חוסר היעילות בדרך כלל של הכימותרפיה
 
ד''ר שחר לב ארי  
19:59 12.02.09
רות שלום,

פיטואסטרוגנים (=אסטרוגן מהצומח) הם חומרים המופקים מצמחים או מזונות צמחיים בעלי מבנה כימי דמוי אסטרוגן ומאופיינים בפעילות אסטרוגנית חלשה. זוהו עד כה מספר רב של פיטואסטרוגנים המחולקים לשתי קבוצות עיקריות - איזופלבונים וליגנינים. בזרעי פשתן/סויה...יש עשרות/מאות חומרים כך שכמובן יש להם תכונות שונות זו מזו. לשיטת באדוויג הצטברו סיפורי מקרים של הצלחות אך עדיין לא נבדקה בצורה מדעית מלאה. בכל אופן אין מניעה שתיקחי אותה.

בברכת בריאות
 
ד''ר שחר לב ארי  
20:48 01.03.10
רות שלום,
לשיטת באדוויג בהחלט יש עדויות רטרוספקטיביות שהיא יכולה מאוד להועיל, אך למיטב ידיעתי לא בוצע מחקר פרוספקטיבי מדעי שיוכיח את העניין.

לגבי שמן הפשתן - יש עדיין מחלוקת בקהילה המדעית לגבי השימוש בפיטו-אסטרגנים בסרטנים תלויי הורמונים. לדוגמא במחקר אחרון שהתפרסם שמן הפשתן התגלה דווקא כבעל פוטאנצייל ליעילות בקרב מטופלות סרטן שד. יש הבדל גדול בין נטילת פיטו-אסטרוגנים במזון, שאז בד"כ הכמות אינה גדולה, לעומת תוספי מזון היכולים להכיל באופן מרוכז כמות רבה ביותר של חומר פעיל. רוב המחקרים מראים שאין אינטרקציה לבין לקיחת תוסף מזון בו יש כמות גדולה עד פי עשרות של המרכיב הפעיל, שעשויה להיות באופן רב יותר אינטרקציה.

בברכת בריאות
 
אנה
11:33 18.02.10
Thank you very much for your previous reply, I have not got Hebrew fonts but you can reply in Hebrew.
My father has NSCLC, stage 4 with mets to spine and kidney and started carbo + gemzar chemotherapy. When he went for his second treatment (one week after the first) he was turned down because of the
low blood count: WBC -1.1 and Neut abs - 0.8 and was told to come back in 2 weeks. Is there any supplement he can take to improve the blood count?. When is Neupogen injection given – how low would WBC be for somebody to get the injection? He also lost about 20% of his weight (15 kg) in the last few months. Are there any supplements for this?
Thanks again.
 
אנה
14:18 18.02.10
Can fish oil help for the weight loss? Can it be taken during chemotherapy?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
15:03 18.02.10
שמן דגים יכול לעזור למניעת איבוד משקל. כיוון שקשה לצרוך כמיות גדולות דרך הפה ישנו מוצר הניתן דרך הוריד OMEGAVEN אשר יכול להינתן במחלקות האונקולוגיות עם רכישה של החולה
 
אנה
16:07 18.02.10
Thanks for your reply. I read in one article that fish oil in high dosage can increase metastasis development. Is that true? When taking fish oil in the capsules – what would be the dosage?
Are there any supplements that can help for the low blood count?
When is neupogen is given- how low WBC would be for that ?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
17:47 18.02.10
במחקרי מעבדה תמיד יהיו תוצאות לשניי הכיוונים. השאלה במחקרים אלו היא לאיפה נוטה המסה העיקרית. תמיד ניתן לצטט מחקר שלילי או חיובי כזה או אחר- התנאים במחקרים הם שונים ולא קבועים.
למייטב זיכרוני מחקרים ששיפרו מצב תזונתי בחולי סרטן כללו קפסולות של מספר גרמים בכל יום וגרמו לבחילה ותופעות של טעם ורייח של שמן דגים.
לגביי ספירת הדם- שוב הרבה מאד מחקרי מעבדה, מעט מאד מיידע קליני. מיץ עשב חיטה במחקר שערכנו ברמבם- הוריד בעיות זיהומיות הנלוות לספירה נמוכה. זריקות מיצוי דיבקון- הראו עליה מתונה בספירות המלוות עליה GCSF בגוף.
ספירת הדם יכולה לרדת גם עם נויפגן- במידה שאין חום, לא מהווה סכנה משמעותית. תמיד ניתן להפחית מנות כימותרפיה אם הספירה יורדת גם עם נופוגן
 
ד''ר שחר לב ארי  
20:43 01.03.10
Dear sheela,
most of research does not indicate that fishoil would result in cancer progression. the preclinical research indicated on the contrary, that it may be beneficial.

best regards
 
גלית
14:31 28.02.10
שלום רב, אחותי חולה בסרטן השד ועוברת כרגע כימותרפיה. אשמח לדעת אם יש משהו שמומלץ מבחינת הרפואה המשלימה על מנת גם לחזק נפשית ועל מנת להביא להתאוששות מהירה יותר כשהטיפול יסתיים?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
07:42 01.03.10
גלית שלום
האפשריות לעזרה נפשית בזמן הטיפולים הן רבות ותלויות באופי של המטופל. ניתן להיעזר התהליך שיחתי ע"י פסיכולוג או מטפל אחר.
לימוד ותרגול של דמיון מודרך או מדיטציות מאד עוזר. לפעמים העזרה באה מארגון נכון של היום מבחינת בית ועבודה דבר שמאפשר לשמור על פעילות תומכת. כמו כן פעילות גופנית מתונה מאד עוזרת וכמובן ניתן גם להיעזר בתרופות צמחיות-הומאופטיות שנותנות תמיכה עדינה ללא תופעות לוואי.
לאחר סיום הטיפולים שילוב של תזונה ופעילות מאד עוזר. כפי שציינתי טיפול במיצוי צמח הדיבקון עוזר לאורך הטיפולים ולאחריהם
 
ד''ר שחר לב ארי  
20:40 01.03.10
גלית שלום,
בהחלט ניתן לסייע באופן משמעותי להתאוששות. פעילות גופנית, תזונה ותרגולי גופ-נפש כגון דמיון מודרך ומדיטציה בהחלט מסייעים. השילוב מולטי-דסיפלינרי של המרכיבים כפי שנעשה 'בנקודת מפנה' הינו מועיל ביותר.

בברכת בריאות

 
ענבל
10:46 01.03.10
שלום רב,
בשנת 2005 התגלה אצלי קשר באונה הימנית של בלוטת התריס. US מ 2/2008 הראה כי באונה הימנית של התירואיד יש קשר ציסטי בגודל 25*21 מ"מ. האונה השמאלית הייתה תקינה. נעשה FNA מודרך US מהגוש והוא היה לא אבחנתי. ב 8/09 נעשה FNA חדש תחת US ונרשם כי יש נגע של תאי הירטל ולא ניתן היה לקבוע שהנגע שפיר. US נוסף משנת 2009 הצביע על כי באונה הימנית של בלוטת התריס יש נגע בגודל 20*12 מ"מ ובתוכו מיקרולציפיקציות. בנוסף נמצא מוקד קטן בקוטר 5 מ"מ באותה אונה ימנית. האונה השמאלית הייתה תקינה.
T4, T3 TSH תקינים.

רופא א.א.ג. כתב: המלצתי על טיפול ניתוחי והוא טירואידקטומיה ימנית או שלמה (עפ"י הצורך). הדיקור האחרון והמיקרוקלציפיקציות הם מקדמי סיכון וחשודים לגידול.

האם ניתוח להסרת הבלוטה הוא אכן הכרחי או שיש דרך לטפל בבלוטה ולהמנע מניתוח?

בתודה מראש,
ענבל
 
ד''ר גיל בר-סלע  
16:04 01.03.10
ענבל שלום
המצב שהצגת הנו בעייתי. במידה שהיית יודעת שיש לך גידול בבלוטת התריס , אני מניח שהיית רוצה לעבור ניתוח וכמובן בצדק. הענין הוא שיש ממצא שיכול להיות גידולי אך לא חייב להיות כזה. במצב זה ההחלטה נעה בין המשך מעקב לניתוח והחלטה זו- את צרכה לקחת.
במידה שהחלט להמשיך לעקוב ניתן לנסות ולתת טיפול מתחום הרפואה המשלימה- שמתאים לך ולהמשיך לעקוב על מנת לראות אם יש שינוי.
 
אלעד
06:57 15.02.10
שלום ד"ר בר סלע זה אלעד מטופל שלך הבחור עם הסרקומה בלב
לפני כשבועיים שלוש התחילו לי כאבים בעצם בצד שמאל בגב תחתון
הלכתי לבית חולים עשו לי צילום CT אמרו שלא רואים משהן מיוחד הביאו לי זריקה וזה הקל לי תכאבים.
ביומיים האחרונים הכאבים התחילו להתחזק ונהיו בלתי נסבלים עשיתי זריקה אבל לא ממש עזר
רציתי לדעת מה לעשות כדי שהכאבים יפסקו ?
הבנתי שעושים הקרנות למקום וזה אמור לעזור האם זה יהיה אפקטיבי בשבילי?
ועוד משהו מה לגב גלי הלם זה גם יכול לעזור?
תודה מראש אלעד!
 
ח.אלעד.
12:35 15.02.10
אני מרגיש כאב רק בזמן שכיבה או ישיבה
בזמן עמידה הכאב מתחל לרדת בהדרגה
וכשאני וגם הרופאים לחצו על הנקודה שכואבת לא היה כאב
הם בדקו גם עמוד שדרה ולא היה כאבים.
בינתיים קיבלתי כדורים אלגולסין פורטה נגד כאבים
 
ד''ר גיל בר-סלע  
22:58 15.02.10
אלעד שלום
במידה שהכאבים במקום שיש מחלה על פי המיפוי וזה לא כלול באזור שקיבלת קרינה- כדאי לתת קרינה.
לשם החלטה אני צריך לראות אותך- אז תקבע אליי תור
 
.ח.אלעד
00:01 16.02.10
יש לנו תור לביקורת בעוד כמעט 3 שבועות.
יום ראשון הקרוב יש לי מיפוי ובהמשך השבוע סיטי לקראת הביקורת.
הכאבים נכון לעכשיו נעלמו אתה ממליץ שאני יקבע תור לפני הביקורת גם אם אני לא ירגיש כאב בימים הקרובים.
תודה אלעד.
 
ד''ר גיל בר-סלע  
10:00 16.02.10
התוכנית כמו שהיא נראת לי סבירה
 
.ח.אלעד
11:02 16.02.10
אם הבנתי אותך נכון אתה אומר שנמתין עד לתור שמתוכנן לנו בעוד כ-3 שבועות
אלא אם כן יהיו לי כאבים בלתי נסבלים
בכל מצב בעניין ההקרנות במידה וזה מקום שלא קיבלתי בו קרינה בכל מצב נצטרך לעשות את זה השאלה רק מתי .
אלעד.
 
ד''ר גיל בר-סלע  
13:32 16.02.10
1) תמתין לפגישה
2) קרינה- רק אם הכאב ממקור גרורה
אבי נותח לפני 6 שבועות בניתוח שנקרא ע"ש וויפל ובמהלכו הוסר גידול ממאיר
אדנוקרצינומה . אשמח לשמוע או להיות בקשר עם אנשים בעלי ניסיון.
 
איריס
12:05 09.02.10
למסירה טרסבה 150 מ"ר 18 כדורים. למכירה טרסבה 150 מ"ג 19 כדורים במחיר מוזל. טל: 0544388745 בין השעות 10:00 - 13:00 בימים א - ה.
 
אורי
13:09 08.02.10

האם מישהו מכיר מטופל בשיטה של נרוטו יממוטו yamamoto ?
מה ניתן לעשות על מנת לשפר את התחושה בפה ובגרון של יובש וטעם לא טוב לא חר טיפול כימותרפי.
אני מניח שיש לזה חלק נכבד בתחושה של חוסר התאבון
 
ד''ר גיל בר-סלע  
11:33 08.02.10
שרון שלום
פגיעה בחוש הטעם היא אכן אחת מתופעות הלוואי לכימותרפיה והיא חולפת מספר שבועות לאחר סיום הטיפול. מספר מחקרים נעשו על מנת לשפר את התופעה ללא הצלחה רבה מבחינה מחקרית אך ניתן לנסות לקחת אבץ, גולטמין או ויטמיני B
 
ירון גיסין
10:23 21.03.09
לאחר סריקת MRI וניתוח ביופסיה התגלה אצל אבי GBM. (תופס מקום פרונטופריאטלי שמאל)
עד לפני כחודש הוא היה פעיל, חד ובריא, למרות גילו המתקדם - 83
מה ידוע לכם על NEWCASTLE וכיצד אפשר לקבל את החיסון? האם יש סתירה בין טיפול ב TEMODAR לבין טיפול ב NEWCASTLE ?
כמו כן - לאחר ניתוח הביופסיה חלה הדרדרות במצבו - חולשה ִ4/5 בגפיים ימניות וקשיי דיבור - האם חדוע לכם על מקרים בהם ניגשו לטיפול ב NEWCASTLE ו/או כימו+הקרנות ללא ניתוח מקדים?
תודה! ירון
 
ד''ר גיל בר-סלע  
17:40 21.03.09
ירון שלום
לגבי מחלתו של אביך, במידה שלא ניתן לנתח גידול מסוג GBM הטיפול הוא קרינה עם טמודל. ישנם חולים רבים שלא ניתן לנתח את מחלתם בזמן האיבחון.
לגבי ניו-קאסל וירוס. קיימים 3 סוגי טיפול עם הוירוס- הזרקה של סוגים שונים של הוירוס עצמו המבוצעת לוריד או ישירות לגידול אם ניתן ושני סוגי חיסון המוזרקים מתחת לעור ONCOLYSATE (חלקי מעטפת תאי סרטן הנגועים בוירוס) או WHOLE CELL שזה תאי סרטן שעברו שינוי מעבדתי ונגועים בסרטן.
הטיפול מבוסס על העקרון המעבדתי שהוירוס מתבטא במהירות בתאי סרטן ומביא להריסתם והחיסון יוצר כל מיני תופעות חיסוניות בגוף המשפיעות על תאי סרטן.
עד כה אין הוכחה שהטיפול יעיל או באמת עוזר. המחקרים שבוצעו קטנים והמידע התומך מהם מצומצם יחסית. מחקר חיובי עם גליומות פורסם לפני 6 שנים בארץ אך מאז לא היה לכך שום המשך . תאורי מקרים שפורסמו בעיקר מהונגריה הטיפול ניתן יחד עם טיפול אונקולוגי מקובל, כך שנראה שדבר זה אפשרי.
על פי התאור שמסרת של אביך והתרומה השולית של הטיפול, הייתי שוקל טוב האם באמת כדאי לתת.
 
חגית
17:01 04.02.10
שלום,

היכן בארץ אפשר לקבל טיפול בוירוס ניו-קאסל, ולאיזה סוגי סרטן הוא מתאים?

תודה
 
מרים דביר
15:42 31.01.10
תודה מראש למי שירצה לענות=לעזור. כפי שאמרתי אני בתחילת הדרך, לאחר הבחנה ולפני הניתוח. השאלה שלי בשלב זה היא: איזה תוספי מזון או דבר אחר כדאי לקחת כדי לחזק קצת את הגוף לפני הניתוח ותחילת הטיפולים?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
19:47 31.01.10
מרים שלום
הרגע לאחר האבחנה כשכל הקלפים נטרפים ונכנסים לדרך שעדיין לא מכירים הוא קשה. יש לזכור שרבים היו בה לפניך, חצו אותה בהצלחה וסיכוייך גבוהים.
ניתוח בסרטן השד אינו ניתוח גדול ובמידה שבריאותך תקינה -אינו מחייב הכנות מיוחדות.
ניתן בעזרת תרופות הומאופטיות-אנתרופוסופיות להוריד את המתח ולתרום להתאוששות טובה לאחר הניתוח.
התזונה היא מחשבה לטווח ארוך ושינויים של מספר ימים- לא ישנו מערכות בגוף. התזונה בהחלט חשובה למניעת חזרת המחלה בהמשך. כדאי לציין מחקר קטן שנתן לנשים לפני ניתוח תזונה עשירה בזרעי פשתן והראה השפעה על הגידול -בהשוואה בין הביופסיה לפתולוגיה מהניתוח מבחינת מדדים היסטולוגיים של פעילות הגידול- כך שבהחלט מומלץ (6-5 כפיות לפחות של פשתן טחון)
 
שלמה גוברמן
12:17 01.02.10
שלום מרים,

מכיון שניתוח הוא מה שעומד על הפרק, יש מספר דברים חשובים שכדאי לעשות כדי להפחית את הסיכון לתופעה מוכרת הנקראת: cancer surgery induced matastases

1. תוספי תזונה/צמחי מרפא המחזקים את הריקמה החיבורית ו/או המפחיתים את יכולת ההדבקות ADHESION של תאים סרטניים בודדים שנותקו מהגידול המקורי circulating tumor cells CTC
אולי להגיע לאברים מרוחקים דרךהתדבקות וחדירה למערכת הדם או הלימפה.

2. ניתוח מחליש את המערכת החיסונית ובעיקר מוריד באופן מאוד משמעותי את רמות תאי ההרג
NK cells של מערכת זו. יש חשיבות לשקם אותה באמצעות תוספי תזונה.
מחקר שהתפרסם במגזין: Breast Cancer Research and Treatment *1 בחן את פעילות
תאי ה-NK בנשים, זמן קצר לאחר שאלה עברו ניתוח לכריתת גידול בשד. החוקרים דיווחו כי רמות נמוכות של תאי NK היה קשור לסיכון גבוה יותר של תמותה מסרטן השד. למעשה רמות נמוכות של תאי NK היו אפילו פרמטר חיזוי טוב יותר של שרידות משלב המחלה (STAGE)
ירידה זו בתאי ה- NK של מערכת החיסון לא יכולה לבוא בזמן גרוע יותר, ובזמן בהם תאים אלה נדרשים מאוד כדי למנוע היווצרות גרורות חלילה.

3. שבועיים לאחר הניתוח יש חשיבות לקחת תוספים שהם מעכבי אנג'גיוג'נזה. חשוב להבין שהגידול המקורי (THE PRIMARY) עצמו מייצר חומרים שהם מעכבי אנג'יוג'נזה וכך מפחיתים משמעותית סיכון להיווצרות גרורות. כשהגידול נכרת, איתו יחד מוסרים גם אלה, ולכן יש חשיבות להשלימם באמצעות תוספים/צמחי מרפא.

4. ניתוח להוצאת גידול סרטני, גורמת הרבה פעמים ליצירה של חומרים יוצרי דלקת כמו אינטרלוקין-1 ואינטרלוקין-6. חומרים אלה מגבירים את הפעילות של אנזים בעל פעילות דלקתית גבוהה הגורם לשיגשוג תאים סרטניים והיווצרות גרורות והנקרא COX2. יש אם כן חשיבות לעכב פעילותו של אנזים זה באמצעות תוספי תזונה וצמחים.

לא הבאתי את המידע הנ"ל כדי להפחידך חלילה. כתבתי אותו כדי לגרום לך אולי להיות פרו-אקטיבית ולקחת צעדים, שיעזרו לך לנצח במערכה ובקרב כולו. דעתי האישית היא כי מידע הוא חבר שלנו, לא אויב שלנו. קבלת החלטות נכונה צריכה להיעשות אחרי איסוף מידע איכותי ולהתבסס עליו.

1* Breast Cancer Res Treat. 2000 Apr;60(3):227-34.

בריאות שלמה,
שלמה גוברמן "גובי"
 
שלמה גוברמן
08:55 04.02.10
המאמר אליו אתה כנראה מתייחס (הוא לא עולה עם הקישורים שנתת) הוא אכן מאמר טוב. עם זאת הוא לא בבחינת חידוש. הנושא (סכנת היווצרות גרורות כתוצאה מניתוחים להסרת גידולים סרטניים) ידוע בקרב הקהיליה המטפלת האלטרנטיבית זמן רב.

יש אפילו סוגי גידולים המגיבים באופן אגרסיבי במיוחד להתערבויות כירורגיות כמו למשל סרקומות מסוימות. והמקום ה"חביב" עליהן במיוחד לשליחת גרורות הן הריאות.

יום טוב וגשום
 
ד''ר שחר לב ארי  
12:37 03.02.10
מרים שלום,
בהחלט רצוי לחזק לפני הטיפולים כמו גם במהלכם. כהתחלה הייתי ממליץ לך לקרוא את "לא לסרטן" ו- "הסרטן כנקודת מפנה" שיתנו לך בסיס ראשוני להבנת האפשריות הנתונות בידיך כמו גם באתר שלנו של נקודת מפנה המציע תכנית רב תחומית לחיזוק הגוף.

לגבי תוספים לפני ניתוח, יש להיזהר בנטילה ובעיקר מאלו מעכבי הקרישה כמו גינגר או כורכומין. מומלץ מאוד לעשות דמיון מודרך

בברכת בריאות

תודה על הצעתך בנוגע לשתיית מיץ סלק ומיץ גזר כדי להתמודד עם האנמיה בהחלט אתחיל ליישם.
אני קונה שתילי לענה מרה במשתלות ויום יום קוטפת כ10 עלים , מרתיחה אותם ושותה פעמיים ביום.
לגבי תה ירוק, אני משתמשת בתה בתפזורת שמגיע מסין וחולטת אותו בנוסף ל-4 קפסולות של תה ירוק.
רק אתמול גיליתי שב Mayo Clinic בטיפול ב- CLL הם משתמשים בתה ירוק מיפן.
האם יש לזה משמעות
תודה מיה
 
ד''ר שחר לב ארי  
12:45 03.02.10
מיה שלום,
התה הירוק הינו מעכב יעיל מאוד של גידול תאים סרטניים במעבדה והמנגנון הביולוגי שהוא יכול לעכב ולמנוע סרטן סרטן ובהם עיכוב ה- NFK-B הוכחו באופן נרחב. המינון המומלץ הינו 5 כוסות תה ירוק ביום, אם כי עדיין אנו מחכים למידע מדעי מובהק שיוכיחו את היעילות של התה הירוק במחקרים קליניים .

בברכת בריאות
שלום רב,
אבי חולה סרטן והחל לקבל כימותרפיה בשבוע שעבר.
במקביל הוא החל תהליך של גופנפש הכולל פגישה שבועית עם מטפלת גופנפש מאוד מנוסה.
כששאלתי אותו איך הולך עם המטפלת הוא אמר שבסדר אבל ש"הוא לא מספר לה הכל".
אבי הוא טיפוס די סגור שמחזיק דברים בבטן שנים על-גבי שנים. בתחושה/אינטואיציה שלי וממה ששמעתי וקראתי על המחלה הזו - יש לכך קשר למחלה.
כשניסיתי לשכנע אותו לפתוח את הדברים עם המטפלת שלו נתקלתי בכעס ובמשפטים כמו: "בשביל מה אני צריך לספר לה הכל? זה כמו להתפשט בפנייה..."
אבי הוא אדם די ריאלי בהשקפת עולמו.
האם אתם מכירים מאמר רפואי כלשהו שמוכיח את הקשר בין סגירות נפשית/החזקת דברים בבטן לבין מחלת הסרטן? אם אוכל להראות לו מאמר שכזה, אולי יסכים להיפתח קצת...

המון תודה,
פיני

 
ד''ר גיל בר-סלע  
21:55 10.01.10
פיני שלום
איני מכיר מחקר ספציפי שמכוון לנקודה אותה העלתה, במיוחד בשאלה של יעילות הטיפול האונקולוגי במצב של סגירות נפשית. איתור מחקרים כאלה- דורש חיפוש מכוון שאין באפשרותי לבצע , מחוסר זמן.
עבודות שקשורות- הראו השרדות טובה יותר בחולות סרטן שד שערכו פגישות של עבודה קבוצתית נפשית (מחקרים של שפיגל). עבודות אחרות שניסו לחזור על התוצאות הראו שיפור במצב הנפשי אך לא שיפור בהישרדות מהמחלה.
קימים מחקרים לגבי קשר בין מבנה אישיות להופעת סרטן- המחקרים לא הוכיחו קשר חזק (נשאר ברמת ההשערה) וכמו כן לא חקרו קשר לגבי יעילות הטיפול למבנה האישיות
 
סמדר אוקו
22:15 16.01.10
חלק מהתהליך הטיפולי הוא ליצור אמון ופתיחות בין מטופל למטפל. הנח למטפל להתמודד עם הסגירות של אביך ולמצוא את דרכו אליו.
ובכל זאת... אני ממליצה על ספר מאת ד"ר ברני סיגל "אהבה רפואה וניסים" המתאר את השילוב על עבודה נפשית-רגשית עם הטיפול הקונבנציונלי במחלה וזאת ע"י אונקולוג, כירורג פעיל וכו'. ספר חכם מעורר אמון ותקווה.

בברכה
סמדר אוקו
 
ד''ר שחר לב ארי  
12:41 03.02.10
פיני שלום,
הספר המומלץ בנושא "הסרטן כנקודת מפנה", המסכם את מפעל חייו של לה-שאן בתחום.

בברכת בריאות
שלום,
לקרוב משפחתי לפני כחצי שנה התגלתה סרקומה של הרקמות הרכות, נעשה ניתוח בו הוצא גידול מהבטן יחד עם הוצאת כליה. לפני שבוע בCT ואח"כ אף בMRI נצפו 5 גרורות בכבד.
עד עתה לא שמענו על טיפול עם תקוה למצב.
האם יש לכם איזה טיפול, ולו נסיוני, להציע?
היכן אפשר למצוא טיפולים חדשניים שיכולים לעזור במצב זה?

תודה מראש
 
ד''ר גיל בר-סלע  
20:29 25.01.10
מיכאל שלום
היכולת של טיפולים כימותרפיים לעזור בסרקומה מוגבלת והגישה היא כירורגית אם ניתן. על פי התאור שנתת נראה שכדאי להתחיל בטיפול כימותרפי במידה שהמחלה תקטן או תישאר יציבה ניתן לגשת למגוון אפשריות טיפוליות כירורגיות או צריבה או חסימת כלי הדם לגרורות שיש בטיפולי גרורות בכבד.
לגבי רפואה משלימה- ניתן להעזר, אך לא הייתי תולה בכך תקוות שיהווה תחליף לטיפול אונקולוגי.
 
ד''ר שחר לב ארי  
12:39 03.02.10
מיכאל שלום,
מומלץ להיעזר בטיפולים תומכים כגון רפואה סינית. כמו כן יש לנו נסיון טוב עם שיפור איכות החיים באופן ניכר לאלו שעשו תוכניות רב תחומיות לאורחות החיים כגון "נקודת מפנה"

בברכת בריאות
שלום רב
אימי עברה שלושה טיפולים בדוקסיל
כבר לאחר הטיפול השני התחילה להתלונן על שרירים תפוסים וכואבים
היום לאחר הטיפול השלישי היא מתלוננת על כאבי שרירים בכל הגוף.

האם הטיפול גורם לדילול במלחים והאם כדאי לקחת תוסף של מגנזיום?.
נאמר לי שזה יכול לעזור מאוד.

האם מומלץ לקחת תוסף אחר? .
בבית החולים היא התבקשה לקחת ברזל לייט 25 בגלל המחסור במוגלובין
לא קיבלה שום התייחסות לכאבי השרירים ולשרירים התפוסים
בנוסף התחלתי לתת לה B6

חשוב לציין שבבדיקת הדם האחרונה התגלה מחסור במוגלובין והיא אמורה לקבל בפעם הראשונה זריקות.
כמו כן היו לה רמות מעט נמוכות של חלבונים


אשמח לקבל את תשובתך

שרון
 
ד''ר גיל בר-סלע  
19:41 31.01.10
שרון שלום
יכול להיות שכאבי השרירים קשורים לתרופה, ייתכן למצב המחלה ואולי משולב. כדאי לבדוק בבדיקת דם רמות סידן ומגנזיום (יש לתקן רמת סידן לרמת חלבון) במידה שנמוך או בצד הנמוך של הנורמה בהחלט כדאי לקחת.
טיפולים של מסז עדין או משיחת שמן בהחלט יכולים לתרום. כמו כן טיפול הרפיה להורדת רמת המתח.
תרופות הומאופטיות-אנתרופוסופיות יכולות גם לתרום אך מחייבות יעוץ מסודר יותר
 
יאיר דאניס
08:09 21.01.10
אשתי בת 62 , חולתCLL ( סוג של לוקמיה ) חולה מזה 4 שנים, עברה לפני שנה השתלת מח עצם מתורם זר, במקרה זה אחותה עם תאימות מלאה. ההשתלה לא יצרה את תהליך הריפוי המצופה וכנראה לא נקלטה. במקביל למאמצי הרופאים , האם יש טיפול אלטרנטיבי שיכול לסייע?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
10:56 22.01.10
ניתן להעזר בטיפול משלים- יש חשיבות לסוג הכימותרפיה המתוכנת כעת (אם מתוכננת). עדויות על תרומנ למיצוי צמח הדיבקון- הנלקח בזריקות, מיצוי תה ירוק- המכיל פנולים (הקיימים במוצרי טבע נוספים).
ישנן התייחסיות בדפים קודמים
 
ד''ר שחר לב ארי  
21:06 24.01.10
יאיר שלום,
בהחלט ניתן לשלב רפואה משלימה ל- CLL. ישנם מחקרים על מספר צמחי מרפא ותוספי תזונה אשר הראו פוטאנצייל. כדאי לפנות למומחה בתחום ובנוסף מומלץ לשלב דמיון מודרך ורפואה סינית

בברכת בריאות
בס"ד
אתמול 19.1.10 התבשרנו באופן מפתיע וללא הכנה כי לאחר בדיקת סיטי עם יוד יש לאימי סרטן הלבלב עם גרורות בכבד
לדברי הרופא מדובר במס חודשים מועט עד ל.... אנחנו כאנשים מאמינים מקווים שרוע הגזירה תתבטל הבנו שזו מחלה חשוכת מרפא אבל היא בס"הכ בת 69 ואנחנו מבקשים מבורא עולם שיעזור לנו להאריך את חייה לטענת הרופא ניתוח לא בא בחשבון
מישהו מכיר יודע שמע? על אפשרויות גם לא קונבנציונאליות שיעזרו לנו להאריך את חייה?
תודה
 
דניאל
05:08 21.01.10
האם ניתן להאריך חיים בצריכת מיץ מצמח האלוורה?מישהו ניסה שמע על טיפול כזה? בסרטן הלבלב עם גרורות בכבד?האם טיפולים כימוטרפים הם חובה? בסרטן מסוג זה?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
11:01 22.01.10
דניאל שלום
סרטן לבלב עם גרורות בכבד- אכן מהווה בשורות לא טובות. התרומה של הכימותרפיה מוגבלת, למרות שניתן לנסות וישנם מקרים של עצירת המחלה לתקופה משמעותית (ניתן לשלב טיפול כימותרפי בגמזר עם טיפול ביולוגי בטרסיבה).
מאידך , ניתן גם לוותר על הטיפול הרגיל ולנסות רפואה משלימה- ישנן עדויות ואף מנסיוני ששילוב של מיצוי דבקון, כורכומין, תזונה נכונה ותוספים- יכולים לתת תוצאות סבירות (שוב בהתחשב בסוג המחלה ואופיה).
לא נערך ניסוי השוואתי בין כימותרפיה לרפואה משלימה ולכן לא ניתן להגיד האם האחד עדיף על השני. ברפואה הרגילה מדובר על מחקרים גדולים בעוד שבמשלימה על תאורי מקרים בלבד.
 
יגאל ב"י
21:42 22.01.10
מחקר שנערך באיטליה בהשתתפות 240 חולי סרטן גרורתי הראה שרידות כמעט כפולה של מי שלקח אלוורה ביחד עם כימו לעומת כימו בלבד.
וגם תופעות הלוואי וכמות תאי הדם הלבנים היו יותר טובות בקבוצת האלוורה.

אחד מהמשתתפים במחקר כתב ספר על השימוש באותה אלוורה ,ועל פיו נערך המחקר,
בספר מתוארים מקרים של סוגי סרטן שונים שנרפאו בעז' האלוורה (גם ללא כימו ,שלדעת רבים עושה בעיקר נזק ומחלישה-ממוטתת את מע' החיסון).

בנוסף ישנם עוד תוספים מומלצים כמו כורכום שמן קצח ועוד שנחקרו בתחום זה

רפואה שלמה ומהירה
יגאל
 
ד''ר שחר לב ארי  
21:01 24.01.10
אנו מטפלים במספר חולים במצב דומה ותמיכה במחלה באופן מולטי-דסיפלינרי ברפואה משלימה/משולבת הכוללת פרוטוקול של שעה ביום הכולל פעילות גופנית מודעת כיוגה או צי-גונג, תזונה תומכת, ועבודת גוף נפש כמו דמיון מודרך ומדיטציה עוזרת להם מאוד בהתמודדות.

לגבי שימוש בצמחי מרפא לסרטן לבלב, לכורכומין המופק מ- curcuma longa קיים פוטאנצייל לסייע. היעילות שלו הוכחו במספר רב של מחקרי מעבדה, וכיום מספר מחקרים קחיניים בודקים שימוש בכורכומין לטיפול בסרטן לבלב. חשוב להדגיש כי יש לקחת הכורכומין המשולב עם פפרין להגברת הספיגה

בנודע לאלוורה - אכן המחקר שפורסם ב-in-vivo, מעניין מאוד. אם כי מכיוון שכלל סוגים רבים של סרטן גרורתי ויחסית קבוצה קטנה של סרטן הלבלב, היתרון של האלוורה לגבי ההשרדות לא הוכח באופן מובהק ויש לחזור על הניסוי עם קבוצה גדולה יותר.

כמו כן מומלץ לתמוך ברפואה משלימה הכוללת פעילות גופנית מודעת כיוגה או צי-גונג, תזונה תומכת, ועבודת גוף נפש כמו דמיון מודרך ומדיטציה.
כדאי להשיג קלטת דמיון מודרך מאבנר שילה - שהיה לו לפני שנים סרטן לבלב. ראה גם האתר של רועי דגן שורד ותיק מסרטן לבלב

בברכת בריאות
סרטן לבלב. למזלו, כנראה.
אבנר שלה סבל שלוש פעמים מסרטן גרורתי של בלוטת התריס ובפעם השלישית ויתר על טיפול קונבנציולי וטיפל בעצמו. זה היה לפני כ-20 שנה.

הדיסק שלו נהר האור, מומלץ מאוד לדמיון מודרך.
+ הוספת הודעה
   1 ...  16  17  18  19  20  21  22  23  24  ...  40  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
טיפול אלטרנטיבי   כימותרפיה   הקרנות   מלנומה
RSS RSS פורום סרטן ורפואה משלימה