בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום סרטן ורפואה משלימה עמוד 20

כשחולים בסרטן, צריך להתמודד גם עם הסרטן וגם עם הטיפולים הקשים ותופעות הלוואי שלהם. בפורום סרטן ורפואה משלימה תלמדו איך רפואה אלטרנטיבית יכולה לעזור להתמודד עם מחלת הסרטן, סרטן ראות, סרטן השד, מלנומה, סרטן העור,לוקמיה, כימותרפיה, הקרנות ועוד
מנהלי פורום סרטן ורפואה משלימה:
ד''ר משה פרנקל
לפרטים נוספים
ד''ר גיל בר-סלע
לפרטים נוספים
מה ניתן לעשות על מנת לשפר את התחושה בפה ובגרון של יובש וטעם לא טוב לא חר טיפול כימותרפי.
אני מניח שיש לזה חלק נכבד בתחושה של חוסר התאבון
 
ד''ר גיל בר-סלע  
11:33 08.02.10
שרון שלום
פגיעה בחוש הטעם היא אכן אחת מתופעות הלוואי לכימותרפיה והיא חולפת מספר שבועות לאחר סיום הטיפול. מספר מחקרים נעשו על מנת לשפר את התופעה ללא הצלחה רבה מבחינה מחקרית אך ניתן לנסות לקחת אבץ, גולטמין או ויטמיני B
 
ירון גיסין
10:23 21.03.09
לאחר סריקת MRI וניתוח ביופסיה התגלה אצל אבי GBM. (תופס מקום פרונטופריאטלי שמאל)
עד לפני כחודש הוא היה פעיל, חד ובריא, למרות גילו המתקדם - 83
מה ידוע לכם על NEWCASTLE וכיצד אפשר לקבל את החיסון? האם יש סתירה בין טיפול ב TEMODAR לבין טיפול ב NEWCASTLE ?
כמו כן - לאחר ניתוח הביופסיה חלה הדרדרות במצבו - חולשה ִ4/5 בגפיים ימניות וקשיי דיבור - האם חדוע לכם על מקרים בהם ניגשו לטיפול ב NEWCASTLE ו/או כימו+הקרנות ללא ניתוח מקדים?
תודה! ירון
 
ד''ר גיל בר-סלע  
17:40 21.03.09
ירון שלום
לגבי מחלתו של אביך, במידה שלא ניתן לנתח גידול מסוג GBM הטיפול הוא קרינה עם טמודל. ישנם חולים רבים שלא ניתן לנתח את מחלתם בזמן האיבחון.
לגבי ניו-קאסל וירוס. קיימים 3 סוגי טיפול עם הוירוס- הזרקה של סוגים שונים של הוירוס עצמו המבוצעת לוריד או ישירות לגידול אם ניתן ושני סוגי חיסון המוזרקים מתחת לעור ONCOLYSATE (חלקי מעטפת תאי סרטן הנגועים בוירוס) או WHOLE CELL שזה תאי סרטן שעברו שינוי מעבדתי ונגועים בסרטן.
הטיפול מבוסס על העקרון המעבדתי שהוירוס מתבטא במהירות בתאי סרטן ומביא להריסתם והחיסון יוצר כל מיני תופעות חיסוניות בגוף המשפיעות על תאי סרטן.
עד כה אין הוכחה שהטיפול יעיל או באמת עוזר. המחקרים שבוצעו קטנים והמידע התומך מהם מצומצם יחסית. מחקר חיובי עם גליומות פורסם לפני 6 שנים בארץ אך מאז לא היה לכך שום המשך . תאורי מקרים שפורסמו בעיקר מהונגריה הטיפול ניתן יחד עם טיפול אונקולוגי מקובל, כך שנראה שדבר זה אפשרי.
על פי התאור שמסרת של אביך והתרומה השולית של הטיפול, הייתי שוקל טוב האם באמת כדאי לתת.
 
חגית
17:01 04.02.10
שלום,

היכן בארץ אפשר לקבל טיפול בוירוס ניו-קאסל, ולאיזה סוגי סרטן הוא מתאים?

תודה
 
מרים דביר
15:42 31.01.10
תודה מראש למי שירצה לענות=לעזור. כפי שאמרתי אני בתחילת הדרך, לאחר הבחנה ולפני הניתוח. השאלה שלי בשלב זה היא: איזה תוספי מזון או דבר אחר כדאי לקחת כדי לחזק קצת את הגוף לפני הניתוח ותחילת הטיפולים?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
19:47 31.01.10
מרים שלום
הרגע לאחר האבחנה כשכל הקלפים נטרפים ונכנסים לדרך שעדיין לא מכירים הוא קשה. יש לזכור שרבים היו בה לפניך, חצו אותה בהצלחה וסיכוייך גבוהים.
ניתוח בסרטן השד אינו ניתוח גדול ובמידה שבריאותך תקינה -אינו מחייב הכנות מיוחדות.
ניתן בעזרת תרופות הומאופטיות-אנתרופוסופיות להוריד את המתח ולתרום להתאוששות טובה לאחר הניתוח.
התזונה היא מחשבה לטווח ארוך ושינויים של מספר ימים- לא ישנו מערכות בגוף. התזונה בהחלט חשובה למניעת חזרת המחלה בהמשך. כדאי לציין מחקר קטן שנתן לנשים לפני ניתוח תזונה עשירה בזרעי פשתן והראה השפעה על הגידול -בהשוואה בין הביופסיה לפתולוגיה מהניתוח מבחינת מדדים היסטולוגיים של פעילות הגידול- כך שבהחלט מומלץ (6-5 כפיות לפחות של פשתן טחון)
 
שלמה גוברמן
12:17 01.02.10
שלום מרים,

מכיון שניתוח הוא מה שעומד על הפרק, יש מספר דברים חשובים שכדאי לעשות כדי להפחית את הסיכון לתופעה מוכרת הנקראת: cancer surgery induced matastases

1. תוספי תזונה/צמחי מרפא המחזקים את הריקמה החיבורית ו/או המפחיתים את יכולת ההדבקות ADHESION של תאים סרטניים בודדים שנותקו מהגידול המקורי circulating tumor cells CTC
אולי להגיע לאברים מרוחקים דרךהתדבקות וחדירה למערכת הדם או הלימפה.

2. ניתוח מחליש את המערכת החיסונית ובעיקר מוריד באופן מאוד משמעותי את רמות תאי ההרג
NK cells של מערכת זו. יש חשיבות לשקם אותה באמצעות תוספי תזונה.
מחקר שהתפרסם במגזין: Breast Cancer Research and Treatment *1 בחן את פעילות
תאי ה-NK בנשים, זמן קצר לאחר שאלה עברו ניתוח לכריתת גידול בשד. החוקרים דיווחו כי רמות נמוכות של תאי NK היה קשור לסיכון גבוה יותר של תמותה מסרטן השד. למעשה רמות נמוכות של תאי NK היו אפילו פרמטר חיזוי טוב יותר של שרידות משלב המחלה (STAGE)
ירידה זו בתאי ה- NK של מערכת החיסון לא יכולה לבוא בזמן גרוע יותר, ובזמן בהם תאים אלה נדרשים מאוד כדי למנוע היווצרות גרורות חלילה.

3. שבועיים לאחר הניתוח יש חשיבות לקחת תוספים שהם מעכבי אנג'גיוג'נזה. חשוב להבין שהגידול המקורי (THE PRIMARY) עצמו מייצר חומרים שהם מעכבי אנג'יוג'נזה וכך מפחיתים משמעותית סיכון להיווצרות גרורות. כשהגידול נכרת, איתו יחד מוסרים גם אלה, ולכן יש חשיבות להשלימם באמצעות תוספים/צמחי מרפא.

4. ניתוח להוצאת גידול סרטני, גורמת הרבה פעמים ליצירה של חומרים יוצרי דלקת כמו אינטרלוקין-1 ואינטרלוקין-6. חומרים אלה מגבירים את הפעילות של אנזים בעל פעילות דלקתית גבוהה הגורם לשיגשוג תאים סרטניים והיווצרות גרורות והנקרא COX2. יש אם כן חשיבות לעכב פעילותו של אנזים זה באמצעות תוספי תזונה וצמחים.

לא הבאתי את המידע הנ"ל כדי להפחידך חלילה. כתבתי אותו כדי לגרום לך אולי להיות פרו-אקטיבית ולקחת צעדים, שיעזרו לך לנצח במערכה ובקרב כולו. דעתי האישית היא כי מידע הוא חבר שלנו, לא אויב שלנו. קבלת החלטות נכונה צריכה להיעשות אחרי איסוף מידע איכותי ולהתבסס עליו.

1* Breast Cancer Res Treat. 2000 Apr;60(3):227-34.

בריאות שלמה,
שלמה גוברמן "גובי"
 
שלמה גוברמן
08:55 04.02.10
המאמר אליו אתה כנראה מתייחס (הוא לא עולה עם הקישורים שנתת) הוא אכן מאמר טוב. עם זאת הוא לא בבחינת חידוש. הנושא (סכנת היווצרות גרורות כתוצאה מניתוחים להסרת גידולים סרטניים) ידוע בקרב הקהיליה המטפלת האלטרנטיבית זמן רב.

יש אפילו סוגי גידולים המגיבים באופן אגרסיבי במיוחד להתערבויות כירורגיות כמו למשל סרקומות מסוימות. והמקום ה"חביב" עליהן במיוחד לשליחת גרורות הן הריאות.

יום טוב וגשום
 
ד''ר שחר לב ארי  
12:37 03.02.10
מרים שלום,
בהחלט רצוי לחזק לפני הטיפולים כמו גם במהלכם. כהתחלה הייתי ממליץ לך לקרוא את "לא לסרטן" ו- "הסרטן כנקודת מפנה" שיתנו לך בסיס ראשוני להבנת האפשריות הנתונות בידיך כמו גם באתר שלנו של נקודת מפנה המציע תכנית רב תחומית לחיזוק הגוף.

לגבי תוספים לפני ניתוח, יש להיזהר בנטילה ובעיקר מאלו מעכבי הקרישה כמו גינגר או כורכומין. מומלץ מאוד לעשות דמיון מודרך

בברכת בריאות

תודה על הצעתך בנוגע לשתיית מיץ סלק ומיץ גזר כדי להתמודד עם האנמיה בהחלט אתחיל ליישם.
אני קונה שתילי לענה מרה במשתלות ויום יום קוטפת כ10 עלים , מרתיחה אותם ושותה פעמיים ביום.
לגבי תה ירוק, אני משתמשת בתה בתפזורת שמגיע מסין וחולטת אותו בנוסף ל-4 קפסולות של תה ירוק.
רק אתמול גיליתי שב Mayo Clinic בטיפול ב- CLL הם משתמשים בתה ירוק מיפן.
האם יש לזה משמעות
תודה מיה
 
ד''ר שחר לב ארי  
12:45 03.02.10
מיה שלום,
התה הירוק הינו מעכב יעיל מאוד של גידול תאים סרטניים במעבדה והמנגנון הביולוגי שהוא יכול לעכב ולמנוע סרטן סרטן ובהם עיכוב ה- NFK-B הוכחו באופן נרחב. המינון המומלץ הינו 5 כוסות תה ירוק ביום, אם כי עדיין אנו מחכים למידע מדעי מובהק שיוכיחו את היעילות של התה הירוק במחקרים קליניים .

בברכת בריאות
שלום רב,
אבי חולה סרטן והחל לקבל כימותרפיה בשבוע שעבר.
במקביל הוא החל תהליך של גופנפש הכולל פגישה שבועית עם מטפלת גופנפש מאוד מנוסה.
כששאלתי אותו איך הולך עם המטפלת הוא אמר שבסדר אבל ש"הוא לא מספר לה הכל".
אבי הוא טיפוס די סגור שמחזיק דברים בבטן שנים על-גבי שנים. בתחושה/אינטואיציה שלי וממה ששמעתי וקראתי על המחלה הזו - יש לכך קשר למחלה.
כשניסיתי לשכנע אותו לפתוח את הדברים עם המטפלת שלו נתקלתי בכעס ובמשפטים כמו: "בשביל מה אני צריך לספר לה הכל? זה כמו להתפשט בפנייה..."
אבי הוא אדם די ריאלי בהשקפת עולמו.
האם אתם מכירים מאמר רפואי כלשהו שמוכיח את הקשר בין סגירות נפשית/החזקת דברים בבטן לבין מחלת הסרטן? אם אוכל להראות לו מאמר שכזה, אולי יסכים להיפתח קצת...

המון תודה,
פיני

 
ד''ר גיל בר-סלע  
21:55 10.01.10
פיני שלום
איני מכיר מחקר ספציפי שמכוון לנקודה אותה העלתה, במיוחד בשאלה של יעילות הטיפול האונקולוגי במצב של סגירות נפשית. איתור מחקרים כאלה- דורש חיפוש מכוון שאין באפשרותי לבצע , מחוסר זמן.
עבודות שקשורות- הראו השרדות טובה יותר בחולות סרטן שד שערכו פגישות של עבודה קבוצתית נפשית (מחקרים של שפיגל). עבודות אחרות שניסו לחזור על התוצאות הראו שיפור במצב הנפשי אך לא שיפור בהישרדות מהמחלה.
קימים מחקרים לגבי קשר בין מבנה אישיות להופעת סרטן- המחקרים לא הוכיחו קשר חזק (נשאר ברמת ההשערה) וכמו כן לא חקרו קשר לגבי יעילות הטיפול למבנה האישיות
 
סמדר אוקו
22:15 16.01.10
חלק מהתהליך הטיפולי הוא ליצור אמון ופתיחות בין מטופל למטפל. הנח למטפל להתמודד עם הסגירות של אביך ולמצוא את דרכו אליו.
ובכל זאת... אני ממליצה על ספר מאת ד"ר ברני סיגל "אהבה רפואה וניסים" המתאר את השילוב על עבודה נפשית-רגשית עם הטיפול הקונבנציונלי במחלה וזאת ע"י אונקולוג, כירורג פעיל וכו'. ספר חכם מעורר אמון ותקווה.

בברכה
סמדר אוקו
 
ד''ר שחר לב ארי  
12:41 03.02.10
פיני שלום,
הספר המומלץ בנושא "הסרטן כנקודת מפנה", המסכם את מפעל חייו של לה-שאן בתחום.

בברכת בריאות
שלום,
לקרוב משפחתי לפני כחצי שנה התגלתה סרקומה של הרקמות הרכות, נעשה ניתוח בו הוצא גידול מהבטן יחד עם הוצאת כליה. לפני שבוע בCT ואח"כ אף בMRI נצפו 5 גרורות בכבד.
עד עתה לא שמענו על טיפול עם תקוה למצב.
האם יש לכם איזה טיפול, ולו נסיוני, להציע?
היכן אפשר למצוא טיפולים חדשניים שיכולים לעזור במצב זה?

תודה מראש
 
ד''ר גיל בר-סלע  
20:29 25.01.10
מיכאל שלום
היכולת של טיפולים כימותרפיים לעזור בסרקומה מוגבלת והגישה היא כירורגית אם ניתן. על פי התאור שנתת נראה שכדאי להתחיל בטיפול כימותרפי במידה שהמחלה תקטן או תישאר יציבה ניתן לגשת למגוון אפשריות טיפוליות כירורגיות או צריבה או חסימת כלי הדם לגרורות שיש בטיפולי גרורות בכבד.
לגבי רפואה משלימה- ניתן להעזר, אך לא הייתי תולה בכך תקוות שיהווה תחליף לטיפול אונקולוגי.
 
ד''ר שחר לב ארי  
12:39 03.02.10
מיכאל שלום,
מומלץ להיעזר בטיפולים תומכים כגון רפואה סינית. כמו כן יש לנו נסיון טוב עם שיפור איכות החיים באופן ניכר לאלו שעשו תוכניות רב תחומיות לאורחות החיים כגון "נקודת מפנה"

בברכת בריאות
שלום רב
אימי עברה שלושה טיפולים בדוקסיל
כבר לאחר הטיפול השני התחילה להתלונן על שרירים תפוסים וכואבים
היום לאחר הטיפול השלישי היא מתלוננת על כאבי שרירים בכל הגוף.

האם הטיפול גורם לדילול במלחים והאם כדאי לקחת תוסף של מגנזיום?.
נאמר לי שזה יכול לעזור מאוד.

האם מומלץ לקחת תוסף אחר? .
בבית החולים היא התבקשה לקחת ברזל לייט 25 בגלל המחסור במוגלובין
לא קיבלה שום התייחסות לכאבי השרירים ולשרירים התפוסים
בנוסף התחלתי לתת לה B6

חשוב לציין שבבדיקת הדם האחרונה התגלה מחסור במוגלובין והיא אמורה לקבל בפעם הראשונה זריקות.
כמו כן היו לה רמות מעט נמוכות של חלבונים


אשמח לקבל את תשובתך

שרון
 
ד''ר גיל בר-סלע  
19:41 31.01.10
שרון שלום
יכול להיות שכאבי השרירים קשורים לתרופה, ייתכן למצב המחלה ואולי משולב. כדאי לבדוק בבדיקת דם רמות סידן ומגנזיום (יש לתקן רמת סידן לרמת חלבון) במידה שנמוך או בצד הנמוך של הנורמה בהחלט כדאי לקחת.
טיפולים של מסז עדין או משיחת שמן בהחלט יכולים לתרום. כמו כן טיפול הרפיה להורדת רמת המתח.
תרופות הומאופטיות-אנתרופוסופיות יכולות גם לתרום אך מחייבות יעוץ מסודר יותר
בס"ד
אתמול 19.1.10 התבשרנו באופן מפתיע וללא הכנה כי לאחר בדיקת סיטי עם יוד יש לאימי סרטן הלבלב עם גרורות בכבד
לדברי הרופא מדובר במס חודשים מועט עד ל.... אנחנו כאנשים מאמינים מקווים שרוע הגזירה תתבטל הבנו שזו מחלה חשוכת מרפא אבל היא בס"הכ בת 69 ואנחנו מבקשים מבורא עולם שיעזור לנו להאריך את חייה לטענת הרופא ניתוח לא בא בחשבון
מישהו מכיר יודע שמע? על אפשרויות גם לא קונבנציונאליות שיעזרו לנו להאריך את חייה?
תודה
 
דניאל
05:08 21.01.10
האם ניתן להאריך חיים בצריכת מיץ מצמח האלוורה?מישהו ניסה שמע על טיפול כזה? בסרטן הלבלב עם גרורות בכבד?האם טיפולים כימוטרפים הם חובה? בסרטן מסוג זה?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
11:01 22.01.10
דניאל שלום
סרטן לבלב עם גרורות בכבד- אכן מהווה בשורות לא טובות. התרומה של הכימותרפיה מוגבלת, למרות שניתן לנסות וישנם מקרים של עצירת המחלה לתקופה משמעותית (ניתן לשלב טיפול כימותרפי בגמזר עם טיפול ביולוגי בטרסיבה).
מאידך , ניתן גם לוותר על הטיפול הרגיל ולנסות רפואה משלימה- ישנן עדויות ואף מנסיוני ששילוב של מיצוי דבקון, כורכומין, תזונה נכונה ותוספים- יכולים לתת תוצאות סבירות (שוב בהתחשב בסוג המחלה ואופיה).
לא נערך ניסוי השוואתי בין כימותרפיה לרפואה משלימה ולכן לא ניתן להגיד האם האחד עדיף על השני. ברפואה הרגילה מדובר על מחקרים גדולים בעוד שבמשלימה על תאורי מקרים בלבד.
 
יגאל ב"י
21:42 22.01.10
מחקר שנערך באיטליה בהשתתפות 240 חולי סרטן גרורתי הראה שרידות כמעט כפולה של מי שלקח אלוורה ביחד עם כימו לעומת כימו בלבד.
וגם תופעות הלוואי וכמות תאי הדם הלבנים היו יותר טובות בקבוצת האלוורה.

אחד מהמשתתפים במחקר כתב ספר על השימוש באותה אלוורה ,ועל פיו נערך המחקר,
בספר מתוארים מקרים של סוגי סרטן שונים שנרפאו בעז' האלוורה (גם ללא כימו ,שלדעת רבים עושה בעיקר נזק ומחלישה-ממוטתת את מע' החיסון).

בנוסף ישנם עוד תוספים מומלצים כמו כורכום שמן קצח ועוד שנחקרו בתחום זה

רפואה שלמה ומהירה
יגאל
 
ד''ר שחר לב ארי  
21:01 24.01.10
אנו מטפלים במספר חולים במצב דומה ותמיכה במחלה באופן מולטי-דסיפלינרי ברפואה משלימה/משולבת הכוללת פרוטוקול של שעה ביום הכולל פעילות גופנית מודעת כיוגה או צי-גונג, תזונה תומכת, ועבודת גוף נפש כמו דמיון מודרך ומדיטציה עוזרת להם מאוד בהתמודדות.

לגבי שימוש בצמחי מרפא לסרטן לבלב, לכורכומין המופק מ- curcuma longa קיים פוטאנצייל לסייע. היעילות שלו הוכחו במספר רב של מחקרי מעבדה, וכיום מספר מחקרים קחיניים בודקים שימוש בכורכומין לטיפול בסרטן לבלב. חשוב להדגיש כי יש לקחת הכורכומין המשולב עם פפרין להגברת הספיגה

בנודע לאלוורה - אכן המחקר שפורסם ב-in-vivo, מעניין מאוד. אם כי מכיוון שכלל סוגים רבים של סרטן גרורתי ויחסית קבוצה קטנה של סרטן הלבלב, היתרון של האלוורה לגבי ההשרדות לא הוכח באופן מובהק ויש לחזור על הניסוי עם קבוצה גדולה יותר.

כמו כן מומלץ לתמוך ברפואה משלימה הכוללת פעילות גופנית מודעת כיוגה או צי-גונג, תזונה תומכת, ועבודת גוף נפש כמו דמיון מודרך ומדיטציה.
כדאי להשיג קלטת דמיון מודרך מאבנר שילה - שהיה לו לפני שנים סרטן לבלב. ראה גם האתר של רועי דגן שורד ותיק מסרטן לבלב

בברכת בריאות
סרטן לבלב. למזלו, כנראה.
אבנר שלה סבל שלוש פעמים מסרטן גרורתי של בלוטת התריס ובפעם השלישית ויתר על טיפול קונבנציולי וטיפל בעצמו. זה היה לפני כ-20 שנה.

הדיסק שלו נהר האור, מומלץ מאוד לדמיון מודרך.
 
יאיר דאניס
08:09 21.01.10
אשתי בת 62 , חולתCLL ( סוג של לוקמיה ) חולה מזה 4 שנים, עברה לפני שנה השתלת מח עצם מתורם זר, במקרה זה אחותה עם תאימות מלאה. ההשתלה לא יצרה את תהליך הריפוי המצופה וכנראה לא נקלטה. במקביל למאמצי הרופאים , האם יש טיפול אלטרנטיבי שיכול לסייע?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
10:56 22.01.10
ניתן להעזר בטיפול משלים- יש חשיבות לסוג הכימותרפיה המתוכנת כעת (אם מתוכננת). עדויות על תרומנ למיצוי צמח הדיבקון- הנלקח בזריקות, מיצוי תה ירוק- המכיל פנולים (הקיימים במוצרי טבע נוספים).
ישנן התייחסיות בדפים קודמים
 
ד''ר שחר לב ארי  
21:06 24.01.10
יאיר שלום,
בהחלט ניתן לשלב רפואה משלימה ל- CLL. ישנם מחקרים על מספר צמחי מרפא ותוספי תזונה אשר הראו פוטאנצייל. כדאי לפנות למומחה בתחום ובנוסף מומלץ לשלב דמיון מודרך ורפואה סינית

בברכת בריאות
 
קנביסה
17:43 12.01.10
אשמח לדעת מה דעתכם כרופאים על קנביס רפואי
קנביסה
 
ד''ר גיל בר-סלע  
22:21 12.01.10
לקנביס כמו לכל תרופה יש חסרונות ויתרונות
מניסיוני- עוזר בצורה טובה לבחילות, משפר במידה מסוימת את התאבון ומשרה אופוריה שגם לה יש חשיבות לפעמים. התרומה להפחתת כאב מוגבלת, אך בתוספת לתרופות כאב אחרות יעילות יותר ,קיים ערך מוסף
החסרונות בעיקר יכול לגרום להזיות, לכן במיוחד בחולים מבוגרים מחייב זהירות, מגביר הפרשות ובספרות מדווחות תופעות לוואי נוספות.
שלום ותודה מראש על המענה

לפני 5 חודשים אובחנתי כסובלת מ-CLL. בשלב זה אני במעקב אם כי הרופאים מודאגים מהאנמיה.
אני שותה כל יום תמצית של עלי שיבה(לענה מרה) ולוקחת כדורי תה ירוק .
זה עתה התוודאתי לצמח ASTRAGALUS עליו נאמר "מעודד ייצור דם ע"י מח העצם וחיזוק הדם.
האם לדעתך יש משהו בצמח זה שיכול אולי לעזור לי עם האנמיה
ו smudged red cells
 
ד''ר גיל בר-סלע  
21:58 10.01.10
מיה שלום
האנמיה נגרמת כתוצאה ממחלתך CLL . שיפור במצב המחלה יביא לשיפור האנמיה. כלומר לא מדובר באנמיה משנית לטיפול אונקולוגי.
אני איני יודע על יעילות צמח האסטרגולוס בטיפול בלימפומה ולכן איני יכול להמליץ עליו בהקשר זה
 
יגאל ב"י
18:00 12.01.10
מדובר על מיץ טרי מהשורש,כדאי לשתות תוך רבע שעה כי אז מאבד מערכו
נהוג לשתות לאט ולערבב בפה וברוק כדי להגביר ספיגה

יעיל לוקמיה ולסרטן לפי הרבה מטפלים בעבר ובהווה.
מה שבטוח שהוא גם יעיל נגד אנמיה.לדעתי כדאי לשלבו עם מיץ גזר.

איזה סוג שיבה את שותה ?


כל טוב יגאל
שלום,
אבי מקבל כימותרפיה פעם בשבוע למשך שבועיים ואז שבוע הפסקה.
האם מומלץ לבצע חוקן ביתי ברמה יומית במהלך השבוע כדי לנקות רעלים/תאים מתים וכו' מהגוף?
מה לגביי ניקוי מעי גס מקצועי בעזרת מכונה (קולון-הידרותרפיה)?
האם יש חשש שהחוקן יוציא מהגוף את התרופה הכימותרפית שאמורה להישאר בגוף במהלך השבוע, וייפגע ביעילות הטיפול?
חושב ששמעתי פעם שמהמעי הגס כמעט שאין ספיגה חזרה לגוף, אלא רק של נוזלים, אבל מעוניין לוודא. תודה!
 
ד''ר גיל בר-סלע  
17:26 12.01.10
איני חושב שחוקן כל יום הוא דבר בריא- מונע פעילות תקינה של המעיים.
מבחינת הטיפול הכימותרפי -אין מניעה, לא משפיע על יעילות הטיפול. במעי הגס יש ספיגת נוזלים חזרה לגוף ולא תוצרי פירוק מזון. תרופות שניתנות לוריד- נספגות ישירות לגוף. תרופות שניתנות בכדורים נספגות כבר במעי הדק.
מה ההבדל בן כימותרפיה לרפואה משלימה(אלטרנטיבית טבעית)?
האם האפקטיביות של הטיפול ברפואה משלימה לחולי סרטן אותו דבר כמו הכימותרפיה רק בלי תופעות לוואי הקשות של הכימותרפיה?
כי אני שומע היום לא מעט רופאים שלא כל כך ששים ללכת על כמותרפיה ודווקא ממליצים על הרפואה הטבעית .
איך שאני רואה את זה לפי דיברהם זה ששני הדרכים הם לבסוף יוצרים אותה מטרה , ואותה אפקטיביות פחות או יותר רק שהכימותרפיה קשה יותר מכל הבחינות ורפואה משלימה נוחה יותר ולא מצריכה כאבים סבל וכו'
אשמח אם ייעשה לי סדר בראש לגבי זה.
 
ד''ר גיל בר-סלע  
21:01 21.12.09
חיים שלום
המטרה של הטיפול היא לשפר את מצב החולה. לעיתים ניתן להגיע לריפוי ולעיתים לא, תלוי בסוג הגידול ובשלב המחלה בגוף שבו האדם מאובחן.
טיפולים כימותרפיים או טיפולים נוגדי סרטן אחרים הם תרופות ההורסות את הגידול, במהלך ההרס נגרם נזק לתאים הבריאים של הגוף, ברוב המקרים חולף לאחר זמן התאוששות. התרומה של הטיפולים היא שוב בתלות בסוג הגידול ושלב המחלה.
רפואה משלימה- אינה חלופית לטיפול אונקולוגי. בניגוד לטיפולים האונקולוגיים שנחקרו ויעילותם ובטיחותם ידועים, הרי רוב הדברים ברפואה המשלימה לא עברו בדיקה קלינית וברוב המקרים כלל לא הושוו לטיפול המקובל.
הסיכון העיקרי בהסתמכות על רפואה משלימה בלבד- הוא שכלל לא נבדקה כראוי וייתכן והחולה מפסיד את הטיפול היעיל למחלתו. לכן יש להתייעץ עם מומחה מתאים, להסתמך על הרפואה המקובלת ולשלב את הטיפול המשלים במידת האפשר בתוך מכלול הטיפולים.
 
יגאל ב"י
09:06 05.01.10
ישנם הרבה מחקרים לגבי שימוש בצמחים שמטפלים בסרטן.
רובם אם תשים לב בעלי פעליות immunomodulator
ואני מדבר על אלוורה,שום,חבלבל השדה,כורכום,רימון,ענבים ועוד.

כימוטרפיה לעומת זאת מחלישה את מערכת החיסון פוגעת חזק מאוד בגוף ולרוב לצערנו ממוטטת
את הגוף והאדם הרבה לפני הגידול.
למה בשם אלוהים נותנים את הרעל הזה לאנשים ?רק אלוהים יודע.
אני לא רואה שינוי גדול בין הטיפולים הרעילים האלה לטיפולים שעשו בגזזת לתימנים בשנות השישים.
 
ד''ר שחר לב ארי  
22:00 29.12.09
חיים שלום,
באגודה למלחמה בסרטן יצאה חוברת הסבר לגבי הרפואה המשלימה - הייתי ממליץ שבתור התחלה תקרא את החוברת. הסבר טוב לגבי שילוב הרפואה המשלימה באונקולוגיה ניתן גם למצוא במשרד הבריאות האמריקאי האתר של ה- NCCAM וה- OCCAM

בברכת בריאות
 
שרון
09:46 03.01.10
שלום
לטיפול בסרטן צפק הבטן עם גרורות בכבד המטופל כרגע בדוקסיל המליצו לנו לצורך חיזוק המערכת החיסונית לקחת את הפורמולה של 5 פיטריות ואת astragalus&siberian ginseng

האם ידועה רגישות לאחת מהפורמולות המוזכרות?
מה דעתך על מתן של הפורמולה הזאת?


תודה
שרון
 
ד''ר גיל בר-סלע  
22:11 03.01.10
שרון שלום
אני מכיר את הפורמולה שציינת. הטיפול בפטריות מקובל במזרח הרחוק, לחלק מהפטריות יש גם מחקר קליני, לפחות חלקי דוגמת המיטקה ושיטאקי שהראו תרומה ליעילות הטיפול בחולי סרטן מעי הגס או קיבה במחקרים שבוצעו ביפן. האסטרגולוס הוא צמח הניתן כחלק מפורמולות של צמחי מרפא סיניים. איסוף מחקרים בסרטן ריאה- הראה תרומה ליעילות, אם כי מדובר בפורמולות שונות. ייתכן ותרומתו גדולה יותר כשנלקח כזריקה. הגינסינג- נבדק יותר בהקשר של בעיות כלי דם. תרומתו בטיפול בסרטן לא ממש מבוססת למרות פעילות מסוימת מבחינה מעבדתית.
לסיכום- אין מחקר קליני שבדק את מקבץ הדברים שתארת. סה"כ נראה שניתן לקחת את השילוב עם כימותרפיה.
 
דני
19:47 02.01.10
עזרו לי בבקשה בפיענוח תוצאות בדיקת סיטי לבלב שעברתי.
להלן התוצאות:
להלן ממצאי בדיקת CT של הבטן והאגן בלי ועם חומר ניגוד IV (2 פאזות לאחר הזרקת חומר ניגוד (וללא חומר ניגוד PER.OS- פרוטוקול לבלב (הוזרק כ 100 סמ"ק של (IOPAMIRO.
סיבת הפניה : כאבי בטן , תהליכים היפודנסיים בכבד ב CT קודם מ 26/08/09. נערכה השוואה לבדיקה קודמת מ 26/08/09.
מעבר בית החזה בטן – נודול סבפלאורלי קטן בבסיס הימני- גרולומה ישנה קרוב לוודאי , ללא שינוי בהשוואה ל CT קודם.
בקע סרעפתי קטן.
כבד תקין בגודלו , מרקמו בלתי הומוגני בשל מספר רב של תהליכים היפודנסיים מפושטים באונה ימנית ושמאלית שלו.
לציין החמרה בממצאים : תהליכים היפודנסיים גדלו בכמות ונפח – מדובר על תהליכים משניים קרוב לוודאי.
כיס המרה תקין.
ללא הרחבה של דרכי המרה תוך וחוץ כבדיות.
טחול מעט מוגדל ( 13.0 ס"מ), בתוכו גם הודגמו מספר תהליכים היפודנסיים קטנים – ממצא חדש בהשוואה לCT קודם.
לבלב - גוף וזנב של לבלב תקינים , באזור הראש הודגם תהליך תופס מקום הטרוגני בגודל כ 3.0 X 2.3 ס"מ.
אדרנל שמאלי ללא ממצא פתולוגי.
באדרנל ימני הופיע תהליך תופס מקום כ 1.4 ס"מ – ממצא חדש.
כליות בגודל תקין ללא הידרונפרוזיס , נפרוגרם תקין.
לציין אגן "חוץ כלייתי" מורחב יותר מימין .
הודגמו ציסטות פרהפלביות בכליות יותר משמאל.
ללא הגדלת בלוטות לימפה ברטרופריטונאום ,לציין רק בלוטה אחורי ל IVC.
ללא ממצא גס בלולאות מעיים.
רושם של עיבוי דופן בקיבה הדיסטלית (?)
מבני האגן: ללא ממצא חריג.
כיס השתן תקין.
אין רואים נוזל חופשי בבטן ובאגן.
חלון עצם: ללא ממצא מיוחד.
התרשמות: תהליך תופס מקום בראש הלבלב.
החמרה בהשוואה ל CT קודם מ 26/08/09 – תהליכים היפודנסיים בכבד גדלו בכמות ונפח – מדובר על פיזור משני.
הופיע ממצא חדש באדרנל הימני.
קיבה – כמפורט.
 
ד''ר גיל בר-סלע  
07:14 03.01.10
דני שלום
התשובה מצביעה על החמרה של המחלה בכבד והופעת גרורות חדשות באדרנל וייתכן גם בטחול
 
שרון
23:49 02.01.10
נאמר לי שחשוב לקחת חמישה ימים לפני הטיפול הכימותרפי כפסולות של גלוטמין.

מה החשיבות?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
07:11 03.01.10
גלוטמין היא חומצת אמינו אשר במספר עבודות ניסו לבדוק את תרומתה בהפחתת תופעות לוואי של כימותרפיה. רוב הניסויים לא הוכיחו קשר, אך ניתן לקחת ויתכן שעוזר.
שלום רב
אימי מטופלת בדוקסיל עבור סרטן שחלות
הבנתי שבדוקסיל עובד על שיחרור של רדיקלים חופשיים ותוספים של נוגדי חימצון עשויים לפגוע בטיפול הכימותרפי.
אם כך שאלתי:
האם ניתן לקחת את הנוגדי חימצון לאחר אורך החיים של התרופה כמה ימים לאחר הטיפול ולהפסיק אותם כמה ימים לפני או שאין לזה כל חשיבות?
האם לקיחה של אנטי אוקסידנטים במהלך השבועיים וחצי שלוש שבין הטיפולים עדיין עשוי לפגוע בטיפול הכימותרפי?תודה
יוסי
 
ד''ר גיל בר-סלע  
16:08 02.01.10
יוסי שלום
כדאי להתחיל את הדיון בשאלה- למה חשוב לאימך לקחת את האנטי-אוקסידנטים? האם לקיחתם אכן כה חשובה?
לגבי השאלות שהעלת- הנתונים הם בעיקרם מהמעבדה ולכן מחויבת זהירות כאשר הטיפול נלקח למטרת מניעה- לדוגמא בסרטן השד לאחר ניתוח. עבודות שנעשו עם ויטמנים בזמן טיפול במחלת סרטן קיימת- באופן כללי (לא ספציפי לדוקסיל), לא הראו ירידה ביעילות הכימותרפיה.
במידה שלאימך חשוב לקחת את נוגדי החימצון- האפשרות לקחת מספר ימים לאחר הטיפול ולהפסיק 2-3 ימים לפני הטיפול הבא נראה סביר. המשמעות האמיתית- לא ידועה.
שאלתי לגבי האנטי אוקסידנטים באה לאחר שקראתי בספרו של דויד שרייבר " לא לסרטן" על החשיבות של החומרים האלה למניעה ובלימה של גרורות סרטניות.

יוסי
 
ד''ר גיל בר-סלע  
19:36 02.01.10
הזמן האידאלי לקחת- בסיום הכימותרפיה, למרות שהדעות חלוקות על התרומה.
במידה שאין הפסקה ברצף הטיפולים- לדעתי הייתי שומר את הלקיחה לסוגי כימותרפיה אחרים ולא לדוקסיל- אשר יצירת רדיקלים חופשיים הוא בבסיס מנגנון הפעולה שלו
קודם כל תודה על התשובות המהירות.
סלח לי על הבורות והשאלות
האם ההימנעות מנוגדי החימצון מתייחסת גם לצריכה של מזונות שידועים ברמות הגבוהות של נוגדי חימצון
כמו שתיה יום יומית של מיץ סלק לדוגמה?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
07:09 03.01.10
למייטב ידיעתי אין שום בעיה עם מזונות המכילים נוגדי חימצון וכימותרפיה. במחקר קליני עם מיץ נבט חיטה (המכיל גם נוגדי חימצון) לא ראינו השפעה על יעילות הטיפול
שלום רב,

רציתי לשאול האם יש תזונה או התנהגות מיוחדת שהייתם ממליצים לקראת ניתוח הוצאת גוש (כנראה שפיר , אך גדול: כ 4 * 2 ס"מ) מהשד שאמור להיערך ביום ד' הקרוב, כדי להעלות את יכולת ההחלמה של הגוף .
מה לגבי לאחר הניתוח?

האם יש מניעה מצריכת ויטמינים D וB שאני אמורה לצרוך עד לניתוח ולאחריו?

תודה,

עדי.
 
ד''ר גיל בר-סלע  
21:24 13.12.09
עדי שלום
הניתוח סה"כ פשוט וההתאוששות בד"כ קלה. אין בעיה לצרוך את הויטמינים שאת לוקחת בשגרה.
בד"כ אם אין בעיות מיוחדות, תערובת הומאופטית של ארניקה, ארום (זהב), בפוטנציות בינוניות עוזרת להתאוששות טובה.
 
ד''ר שחר לב ארי  
12:14 14.12.09
נעאמה שלום,
ישנם מחקרים שהראו שדמיון מודרך משולב עם מדיטציה לפני ואחרי הניתוח מסייעים להחלמה.
בהצלחה ובברכת בריארות
מה אתה מציע לעשות בדמיון המודרך ובמדיטציה?
 
ד''ר שחר לב ארי  
22:31 29.12.09
עדי שלום,
דמיון מודרך ומדיטציה הינם דסיפלינות שיש ללומדם באופן מקצועי על מנת שיועילו לך. ישנם מטפלים מצויינים בתחום הנותנים טיפול פרטני , תוכניות קבוצתיות המשלבות תחומים אלו (כגון נקודת מפנה). כמו כן ישנה ספרות טובה איתה ניתן להתחיל כגון ספרם של סיימונטון אשר תורגם לעברית.

בברכת בריאות
ו 5 בלוטות ראשונות נגועות בניתוח שני הוצאו 25 בלוטות נקיות.
מה מומלץ לי לעשות ? תזונה ? למי עליי לפנות לעזרה ברפואה משלימה ?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
19:46 19.12.09
שלום
איני יודע את אזור מגורך, אך ברמב"ם מתקיימים מחקרים עם תרופות חדשות למערכת החיסון המתאימים למצבך.
ניתן לפנות למרפאה בהרדוף ביחס לרפואה משלימה (אך תלוי אם הנך עובר/,ת טיפולים נוספים כיוון שגם ברפואה המשלימה הטיפול מכוון למערכת החיסון) וליעוץ תזונתי שטוב בכל מקרה.
 
ד''ר שחר לב ארי  
22:22 29.12.09
שלום,
בכדי לקדם את ההחלמה הייתי ממליץ לעשות תכנית רב-תחומית הכוללת פעילות גופנית, תזונה וגוף-נפש אשר מחקרים מדעיים הראו תועלת רבה. דוגמא לתוכנית כזו ניתן למצוא בעמותת נקודת מפנה

בברכת בריאות
היי

רציתי לשאול אני 4 שנים אחרי אדנוקרצינומה שבעקבותיו קרטו לי את הרקטום היו המעיים מחוברים לפי הטבעת. בתקופת הטיפולים הייתי עם איליאוסטומי במשך שנה היום 3 שנים לאחר הסגירה של הסטומה. איכות החיים שלי ירדה אני סובלת מחוסר שליטה בגזים ובסוגרים כל תזונה שאני לא מנסה לא עוזרת לי . אני מתקיימת בעיקר על פחמימות כל הסיבים התזונתיים עושים בלאגן במעיים ואני לא יודעת איך להתנהל ולתפקד, מכיוון שאני סובלת מלחץ תמידי על פי הטבעת וכאבי בטן איומים האם יש מישהו שיכול לעזור לי? מה לאכול מה לעשות איך לחיות?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
14:40 16.12.09
שלום
ניתן לתת יעוץ תזונתי, אך אני מניח שכבר קיבלת הרבה ולכן צריך יעוץ זהיר ובוודאי לא דרך אינטרנט. בכל מקרה, סיבים תזונתיים אינם מתאימים למצבך.
לעיתים הבעיה קשה לשליטה גם אם תזונה מאד הדוקה. מדיניות של חוקן ניקוי קטן בבוקר ואחריו לקיחת אימדיום למניעת בעיות שליטה במשך היום יכול לעזור בתפקוד יום יומי מחוץ לבית או בעבודה.
הי דור,
אני הוצאתי את רוב השומנים מהאוכל, באופן מוחלט את השקדים והאגוזים, השארתי רק קצת גרעיני חמניות ולפעמים מעט שבמעט אבוקדו. השארתי כף שמן זית וכף שמן פשתן ליום. כמו כן הוצאתי את כל הפירות היבשים למעט פה ושם תמרים ספורים. זה עזר לי המון. עלי לציין שאני צמחונית וצורכת המון סיבית ומוצרי חלב אשר המטפלים ניסו את כולם להוציא לי מהאוכל. תבדקי ותמצאי כמו שמצאתי לעצמי מה משבש לך את הענינים. בהצלחה(-:
 
ד''ר שחר לב ארי  
22:26 29.12.09
דור שלום,
מומלץ להיעזר בתזונאים המומחים לתחום הן מהבחינה הקונבנציונלית והן ברפואה המשלימה הפועלים במסגרות רפואיות כגון איכילוב ובלינסון שם קיים שירות בתחום.

בברכת בריאות
+ הוספת הודעה
   1 ...  16  17  18  19  20  21  22  23  24  ...  39  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
טיפול אלטרנטיבי   כימותרפיה   הקרנות   מלנומה
RSS RSS פורום סרטן ורפואה משלימה