בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום סרטן ורפואה משלימה עמוד 8

כשחולים בסרטן, צריך להתמודד גם עם הסרטן וגם עם הטיפולים הקשים ותופעות הלוואי שלהם. בפורום סרטן ורפואה משלימה תלמדו איך רפואה אלטרנטיבית יכולה לעזור להתמודד עם מחלת הסרטן, סרטן ראות, סרטן השד, מלנומה, סרטן העור,לוקמיה, כימותרפיה, הקרנות ועוד
מנהלי פורום סרטן ורפואה משלימה:
ד''ר משה פרנקל
לפרטים נוספים
ד''ר גיל בר-סלע
לפרטים נוספים
 
איילת
17:54 11.03.12
שלום
תוכלו לציין בבקשה איזה סוגים של סרטן עשויים לבלום או להפחית סיכון תה ירוק ואומגה 3?
כל כך הרבה מחקרים פורסמו שדי נאבדתי

תודה רבה
 
ד''ר גיל בר-סלע  
21:57 12.03.12
איילת שלום
מחקרי מעבדה קיימים לרוב ומראים השפעה מיטיבה לאומגה 3 ותה ירוק בהרבה גידולים סרטניים- נבדק בעיקר בתרביות תאי גידול ומעט בבעלי חיים.
לגבי מחקר קליני באנשים שחלו בסרטן:
תה ירוק בכמויות גדולות הראה ירידה בחזרת המחלה בחולות סרטן השד. כמו כןנראתה פעילות נוגדת סרטן בחולי לימפומה LOW GRADE . ישנו מחקר אוכלוסיה מסין
שהראה שחולי לוקמיה צרכו באופן מובהק פחות תה ירוק מחולים אחרים בבית חולים מרכזי בסין.
לגבי אומגה 3- איני מכיר מחקר שבדק מניעה שניונית, כלומר אנשים שחלו בסרטן- אם יתחילו לקחת -חזרת המחלה תרד. ישנם מחקרי אוכלוסיה לגבי צריכת אומגה 3 והופעת סרטן- אין מסקנה חד משמעית ותוצאות המחקרים אינם אחידות- חלקם הראו תרומה וחלקם לא הראו תרומה כלל (לגבי הפחתה של מחלות כלי דם- התוצאות עקביות יותר לגבי תרומת האומגה 3 בתזונה)
 
א
12:26 29.02.12
מה דעתכם על אימוגינג לאחר נתוח ,כימותרפיה והקרנות בעקבות סרטן שד
 
ד''ר משה פרנקל  
21:11 29.02.12
המרכיב הפעיל של תוסף זה הוא גינסנג קוריאני, צמח שנבדק ונחקר לא מעט לאו דווקא באספקט של מחלת הסרטן אלא יותר מבחינת בהירות מחשבה , סכרת, ומצבים אחרים.
במחקרי אוכלוסיה בודדים שבאו מסין, נמצא שחולות שסבלו מסרטן שד ושילבו את הגינסנג הקוראני בטיפול שלהן, נמצא שיפור באיכות חיים וסיכון נמוך יותר לתמותה מסרטן שד וכן ירידה בחזרת הגידול, אם כי יש לציין כי אותן חולות לקחו גם טמוקסיפן וקשה היה לדעת מי מהם זוכה יותר לקרדיט של תוצאות האלה.
לעומת זאת יש עדויות מחקריות שמצביעות שלגינסנג יש השפעות אסטרוגניות ובעקבות כך קיימות אזהרות לגבי השמוש בגינסנג בנשים שיש להן גדולים שרגישים להורמונים כמו סרטן שד, רחם ושחלה.
לא ידועים לי מחקרים נקודתיים לגבי השפעתו של הגינסנג מיד אחרי ניתוח, כמותרפיה או הקרנות של סרטן שד.
לסיכום, בשלב הזה של הידע הייתי נזהר בשילוב של תוסף זה באם מדובר בסרטן שד.
שלום,

אימא שלי חולת סרטן שד עם גרורות בכבד ובעמו"ש. מטופלת בשילוב של הרצפטין וכימו (נבלבין, ארדיה). משתמשת בתוסף אלפא 20C של חברת סאןריידר להקלה על תופעות הלוואי של הכימו ונראה שזה מגיב היטב. שאלתי, האם יש מקום לחשש שהתוסף עלול לנטרל את האפקט הטיפולי של הכימו.

אודה על תשובתכם!
לענבל שלום,
במסגרת אתר זה אנחנו נמנעים מלתת הערכות ישירות לגבי מוצרים מסחריים. באופן כללי לגבי כל תוסף יש צורך לבדוק את כל הרכיבים וכמותם שנמצאים בתוסף, במסגרת בדיקה זו מעריכים אם יש אינטרקציה ידועה של כל אחד מהמרכיבים עם התרופות הנלקחות. מאחר ומידע זה הוא מצד אחד מאד נרחב ולעיתים הוא חלקי בלבד או חסר, אנחנו מנסים להתגבר על קושי זה ע"י מציאת תשובות במאגרי מידע מקצועיים שמתעדכנים לעיתים קרובות. לגבי התוסף הזה אין מספיק מידע לגבי התכולה המדויקת וכמות כל אחד מהמרכיבים כך שזה מקשה ביותר להענות לשאלתך.
ענבל שלום
השילוב של נוולבין והרספטין, בדרך כלל אינו טיפול שכרוך בתופעות לוואי רבות. ההרספטין אינה כימותרפיה ולכן אין לה תופעות אופיניות והנוולבין הוא טיפול שנחשב קל יחסית מבחינת תופעות הלוואי שלו- כך שאיני בטוח בקישור שאת עושה לתכשיר שציינת.
לגבי התכשיר- ממעבר על מרכיביו כפי שמצויינים באתר החברה, מכיל מספר חלקי צמחים אשר אין מיידע על כך שמתנגשים עם הטיפול הכימותרפי- אך כמובן שנושא זה לא נבדק וככל הנראה גם לא יבדק- כך שהתכשיר נראה בטוח במובן הכללי של המילה אך מידע מפורט לגבי חולים אונקולוגיים-אין
 
א
11:57 17.02.12
האם יש בעיה בשילוב טמוקסיפן עם פרוביוטיקה
כמו כן נוטלת גם אלטרוקסין וסימבסטטין
תודה
 
ד''ר גיל בר-סלע  
12:02 17.02.12
אין שום בעיה ידועה משילוב התרופות שצוין ופרוביוטיקה
 
שואלת
18:16 12.02.12
רוצה לדעת אם יש משהו טבעי לקחת בשביל הבחילות שהוכפלו גם בגלל ההריון וגם בגלל הסרטן? אני בשבוע 21
 
ד''ר גיל בר-סלע  
19:49 12.02.12
ניתן ללחוץ על נקודה שמשפיעה על בחילות בעזרת דיקור (פריקרדיום 6)- בצורה הכי פשוטה, ישנו בחנויות ספורט עם ציוד ימאות- צמיד עם גולה בנקודת הלחיצה שאפשר להיעזר, אשר משמש כנגד בחילות של מחלת ים.
כמו כן ניתן לקחת הומאופטיה במינון נמוך- פוטנציה D3 או D4 מהצמחים NUX VOMICA, GENTIANA . בצורה קלה גם גינגר עוזר- ישנן סוכריות גינגר .
חבר בן 52 לא מעשן ביצע ביופסיה + CT. האבחון הוא NSCLC דרגה 4. הומלץ טיפול בציספלטין + אלמטה.
1. מה הרפואה יודעת להגיד על תזונה מסייעת
2. אילו טיפולים אלטרנטיביים ניתן לשקול
3. באיזה בי"ח בארץ מרוכז עיקר הידע בנושא
בשורות טובות
מנחם
 
ד''ר גיל בר-סלע  
06:58 01.02.12
מנחם שלום
לגבי הסרטן של חברך- איני יודע מה מצבו, אך כדאי לבצע בדיקות גנטיות על הגידול אם לא בוצעו וכמו כן כדאי לשקול, במידה שמתאים שילוב טיפול ביולוגי עם הכימותרפיה.

לגבי רפואה משלימה- עיקר ההשפעה של תזונה היא לטווח הארוך. בזמן הטיפולים הכימותרפיים כדאי להתאים את התזונה לתופעות לוואי שיכולות להיות מהתרופות. ניתן לבצע שינויים בתזונה במידה שמרגישים טוב עם הטיפולים.
לגבי רפואה משלימה- יכולה לתרום, לאחרונה סיימנו מחקר ברמב"ם עם מיצוי צמח הדיבקון (איסקדור) בחולים עם מצב דומה לשל חברך והראנו ירידה משמעותית בתופעות הלוואי, שגררה פחות אישפוזים עקב סיבוכי טיפול ויכולת טובה יותר לעמוד במינוני התרופות הכימותרפיות בקבוצה שקיבלה טיפול באיסקדור בהשוואה לקבוצת הביקורת.
 
ד''ר משה פרנקל  
18:47 01.02.12
הייתי מוסיף שיש מספר רמזים מחקריים לגבי מספר אפשרויות מתחום הרפואה המשלימה שניתן לשקול לשלב בהתייעצות עם הרופא המטפל:

כורכום- תבלין הודי צהבהב בעל פעילות נוגדת דלקת ובעל פעילות אנטי סרטנית. הכורכום נחקר רבות לגבי ההשפעה האנטי סרטנית שלו. בחלק מהמחקרים שנעשו במעבדה נצפתה פעילות נוגדת סרטן של התבלין כנגד התרבות תאי סרטן ריאות.

סויה- במחקר שהתפרסם לאחרונה נמצא שצריכת סויה מוגברת מקטינה את הסיכון לפתח סרטן ריאות.

אסטרגלוס - צמח מרפא שנמצא בשימוש נרחב באסיה גם בטיפול בסרטן באופן כללי. בסקירה של 34 מחקרים על השפעת אסטרגלוס בטיפול בסרטן ריאות בשילוב עם כמוטרפיה (תרופות על בסיס פלטינום) נמצא שהצמח עוזר בשפור התגובה לטיפול הכמוטרפויטי.

טיפולי גוף נפש- מומחים מהמרכז לסרטן סלון קייטרינג בניו יורק יצאו במסמך הנחיות לגבי שילוב רפואה משלימה בטיפול בחולי סרטן ריאות. במסמך זה קיימת הסכמה שלטיפולי גוף נפש כמו הרפיה, מדיטציה, יוגה ואמצעים אחרים, יש להם השפעה חיובית ביותר לשפור כאב מתמשך, הורדת חרדה, שפור במצב הרוח.

אקופונקטורה- דיקור סיני נמצא יעיל בלא מעט מצבים והופעה של תופעות לוואי של הטיפול המקובל. במסמך ההנחיות ממרכז הסרטן סלון קייטרינג הומלץ השימוש באקופונקטורה אצל חולי סרטן הריאות לטיפול בתופעות לוואי של הטיפול המקובל כמו נוירופתיה עקב כמוטרפיה, או יובש בפה לאחר הקרנות, כמו כן מצוין במסמך שיש מקום לשקול אקופונקטורה לטיפול בחולשה מתמשכת, כאב כרוני, קשיי נשימה לאחר בירור רפואי מתאים.

 
אייל
18:24 30.01.12
היי
האם יש ביכולתו של אומגה 3 למנוע סוגי סרטן שונים?

תודה
 
ד''ר גיל בר-סלע  
22:14 31.01.12
אייל שלום
לא תמיד לשאלות פשוטות יש תשובות ברורות. סה"כ מחקרי מעבדה עם תאי סרטן מראים שאומגה 3 גורמת להפעלת מנגנונים להרס תאי סרטן.
קשה יותר לחקור את זה ברמה הקלינית, בהנחה שלא מדובר בתרופה חדשה ששווה להשקיע בה הון רב למחקר.
לכן שיטת המחקר היא "מקרים מבוקרים" שבה לוקחים קבוצת חולים , מתאימים לה קבוצת בקרה עם נתונים דומים ובודקים מדדים תזונתיים.
מאמר שמסכם מחקרים אלו ביחס לצריכת דגים (בהנחה שמכיל הרבה אומגה 3) הראה שבגידולים השכיחים: ערמונית, שד, מעי גס: 53 מחקרים תמכו בתרומה לתזונה עשירה בדגים לעומת 12 שהראו ההפך.
כך שהספרות עשירה עם גוונים רבים- הרושם שיש תרומה מסוימת, לא גדולה.
שלום לכולם,

כולכם מוזמנים להכיר, לשתף ולהתייעץ עם אנשים במצב דומה כאן בקהילות התומכות באתר:

קהילת סרטן השד

קהילת סרטן הערמונית

קהילת לוקמיה

קהילת לימפומה

כולכם מוזמנים :-)

תודה
היי,
רציתי לדעת האם ישנם מזונות או תוספי מזון טבעיים שמומלץ לאכול בזמן כימותרפיה? דברים שיכולים לשפר או להקל על תופעות הלוואי?
 
ד''ר משה פרנקל  
11:38 22.01.12
תזונה חשובה ביותר בזמן הטיפולים וכמובן שלאחריהם. השאלה היא יותר מדי כללית ומקיפה הרבה אספקטים כמו סוג המחלה, סוג הטיפול, תופעות לוואי שהתפתחו, מחלות רקע נוספות שקיימות, תרופות שכבר נלקחות, העדפות אישיות של המטופל וכדומה. כך שהתזונה היא בדרך כלל מותאמת אישית ועדיף שתתבצע בעזרת איש מקצוע הבקיא בנושא כמו דיאטנית, רופא או מטפל אינטגרטיבי, אם במסגרת פרטית או מסגרת של מרפאה אונקולוגית אינטגרטיבית. באופן כללי ניתן להעזר בספרו של ד"ר סרוואן שרייבר "לא לסרטן" שמזכיר את נושא התזונה אצל מטופלים הסובלים ממחלת הסרטן בצורה די מקיפה.
קרובה של ידידה שלי טופלה ברמב"ם בשנה זו ,ע"י צמח מסויים ונרפאה
כנראה מסרטן שד (צריך לשאול שוב),ללא כימוטרפיה.
לא מרגישה בנוח לשאול את קרובתה על הטיפול שהיא לקחה.
למישהו ידוע על ניסוי כלשהו שהיה ברמב"ם בשנה זו בחולי סרטן ?
ובאיזה צמח השתמשו?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
13:53 20.12.11
יגאל שלום
למיטב ידיעתי- לפחות במחלקת אונקולוגיה , לא היה שום מחקר עם טיפול בצמח בלבד בסרטן. סיימנו השנה מחקר עם מיצוי צמח הדיבקון (איסקדור) בחולי סרטן ריאה בשילוב עם כימותרפיה. התוצאות יפורסמו בכנס האונקולוגי שיתקיים בינואר באילת.
 
יגאל
15:09 20.12.11
היה ניסוי ב 2003 ?

מקווה שהיה לכם תוצאות טובות עם האיסקידור
 
ד''ר גיל בר-סלע  
18:36 20.12.11
המחקר ב-2003 נערך עם חולים שסבלו מסרטן מעי גס גרורתי לאחר שמיצו את כל אפשרויות הטיפול הכימותרפי שהיו באותן שנים. במחקר זה -לא ניתנה כימותרפיה לחולים.
התוצאות הראו התיצבות המחלה לתקופה משמעותית של מעל 4 חודשים אצל 25% מהחולים
 
יגאל
20:57 20.12.11
 
ד''ר גיל בר-סלע  
21:09 20.12.11
ניתן ABNOBA-VISCUM
הטקסול..
בזמנו זה גם עזר לאימי בטרם חזרה המחלה..
הטקסול הוא עץ למעשה...
שלום,
הבנתי שכורכום יכול לסייע במניעת וטיפול בסרטן. האם יש חומרים טבעיים ועשבי מרפא נוספים שיכולים לעזור?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
14:53 04.01.12
ליאן שלום
רפואה משלימה של מיצויי צמחים או חומרים טבעים אחרים יכולה לעזור בטיפול בסרטן- למניעה, להפחתת תופעות לוואי ויתכן אף כחלק מהטיפול במחלה עצמה.
מאופן הכשרתי אני ממליץ על טיפול שמקורו ברפואה האנתרופוסופית ופרטים על כך ניתן למצוא בספר שהוציאה המרפאה ונקרא "אור בשולי הענן" (אתר של קיבוץ הרדוף)

לכורכומין יש הרבה פעילות מעבדתית נוגדת סרטן. התרומה הקלינית לא הוכחה ואם קיימת היא יותר במניעת סרטן בעיקר אלו של מערכת העיכול ופחות בטיפול במחלה עצמה. ישנן מספר סקירות שכתבתי בנושא- אך כולן באנגלית.
 
תה תה
13:39 23.12.11
שלום ד"ר גיל בר -סלע
בעלי בן ה-73 במעקב psa. לפני 7 חדשים היה 6.9 ולאחר כחצי שנה היה 8.75. האורולוג הציע לנטול ציפרודקס למשך שבועיים כדי לראות אם יש ירידה ב psa
במקום ירידה , היתה עליה . הpsa עלה ל-11.17 כיון שתשובת המעבדה התקבלה היום,אודה לך מאד אם אקבל הסבר לסבירות עלייה כה גבוהה לאחר חדש.
תודה רבה
 
ד''ר גיל בר-סלע  
22:14 26.12.11
תה תה שלום
איני יודע בדיוק מה הסיבה, אך בדיקה רקטלית או US שלוחצים על הערמונית יכולים גם לגרום לעליית PSA . ההנחה של האורולוג היא שייתכן ומדובר בדלקת ולכן ביקש לקחת אנטיביוטיקה.
אין שום דחיפות ניתן להמתין חודשים ולחזור על הבדיקה. כמו כן כדאי להתיעץ עם האורולוג אם להמשיך ולקחת אמטיביוטיקה לתקופה ארוכה יותר
 
תה תה
00:21 27.12.11
לד"ר גיל בר-סלע
תודה רבה רבה
 
א
19:24 21.12.11
מה דעתכם על כך?האם זה מומלץ בזמן הקרנות לשד?האם הוא בטוח?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
19:30 21.12.11
צר לי, אך איני מכיר מידע מדעי לגבי ההשפעה נוגדת הסרטן של חלב נאקות. לכן, בוודאי שאיני יכול להמליץ. איני רואה בעיה לשתות אותו בכל שלב של הטיפול או לאחריו.
 
א
11:53 22.12.11
הבנתי שהחלב מגיע בהקפאה אך אינו מפוסטר.האם זו בעיה?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
16:46 24.12.11
שוב, ניתן לקחת כל מזון בזמן קרינה. אבל מיותר לחשוב שלחלב נאקות יש השפעה בריאה שקשורה לסרטן.
לשתיית חצי ליטר חלב נאקות ביום נמצא אפקט טוב על איזון חולי סכרת נעורים. מלבד עבודה אחת או שתיים מעבדתיות על תאי סרטן לא נערך שום מחקר. לי לא ברור מי יצר את ההקשר הזה שגורם לכל כך הרבה אנשים חולי סרטן או מבריאי סרטן לשתות חלב נאקות.
באופן עקרוני- חלב לא מפוסטר, במיוחד שמקורו אינו לגמרי ידוע- יכול לגרום לזיהומים דוגמת בורצלוזיס. למרות שכמובן- כמעט אף פעם לא מתרחשים.
 
אורן
09:52 18.12.11
| mg/dL | *
225
|


Triglycerides | mg/dl | (
10 )
150 *
164
|


HDL-Cholesterol | mg/dl | *
50
|


Non-HDL Cholesterol | mg/dl | *
175
|


LDL-Cholesterol | mg/dl | (
0 *
141.8 )
160
|


Bilirubin Total | mg/dl | (
0.3 *
0.4 )
1.2
|


Bilirubin Conjugated | mg/dl | (
0 *
0.1 )
0.2
|


Bilirubin Unconjugated | mg/dl | (
0 *
0.3 )
1.1
|


ALKP-Alkaline Phosphatase | u/l | (
30 *
80.3 )
120
|

שלום רב רציתי לברר מה פשר הסטיות בבדיקות הדם כאשר אני בן 36 ולוקח כימותרפיה טמודל דרך הפה יום יום ושעה לאחר מכן הקרנה על בסיס יומי וזאת לאחרהסרת גידול מהמוחון שעבר בהצלחה והוסר במלואו. ההקרנות יימשכו למשך כשישה שבועות. תודה רבה. אורן
ALT (GPT) | U/l | (
0 )
37 *
41
|


AST (GOT) | U/l | (
10 *
15 )
37
|
 
ד''ר משה פרנקל  
20:18 18.12.11
לצערנו איננו יכולים לתת ייעוץ פרטני לגבי בדיקות הדם האישיות שלך. אנא פנה לרופא המטפל לקבל ייעוץ אישי המתייחס לבדיקותיך.
שלום,
לאבי בן 68 התגלה סרטן ראש לבלב עם פיזור משני לכבד.
נלקחו מרקרים, אנו ממתינים לתשובות האם לבצע FNA ואח"כ הומלץ על טיפול בגמזר.
רציתי לדעת על השימוש בתרופה זו, האם ניתן לשלב עוד תרופה (טלסבה)כדי להאט את קצב
התפשטות המחלה. האם אונקולוגיה בלין/זבולון באזור חיפה/קריות יעילה, או עדיף רמב"ם?
מהם סיכויי ההשרדות? איזה מזונות כדאי להוסיף לתפריט כדי לחזק את אבי בתחילת הטיפולים?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
13:52 27.11.09
רווית שלום
לגבי הטיפולים הכימותרפיים. טרסיבה (כדור יומי של טיפול ביולוגי) הוסיף מספר שבועות לחציון ההשרדות בחולי סרטן לבלב לעומת גמזר בלבד. כלומר הראה שיש שיפור אם כי לא גדול . שילובים אחרים כימותרפיים הראו יותר תגובה (באחוז גדול יותר המחלה קטנה) אך לא היה שינוי בתוחלת החיים.
בממוצע- ההשרדות במחלת סרטן לבלב גרורתי אינה טובה.
ניתן לתת מגוון רחב של טיפולים מתחום הרפואה המשלימה, שינויי תזונה, כורכומין, זריקות איסקדור ותוספים נוספים.
במידה שתגלגלי אחורה את הפורום- תמצאי הרבה התיחסיות.
לגבי מיקום הטיפול, שני המקומות טובים. הטיפול ברמב"ם מאפשר מתן תרופות שאינן בסל ע"ח החולה, דבר שלא אפשרי בלין- כיוון שמסונפים לקופ"ח כללית.
בן דואג.
האם תוכל לפרט יותר ולהסביר את המשפט
"שילובים אחרים כימותרפיים הראו יותר תגובה (באחוז גדול יותר המחלה קטנה) אך לא היה שינוי בתוחלת החיים"
לפי נסיונך איזה שילובים נוספים קיימים מלבד המפורט ג'מזר+טרסיבה.

הקטנת המחלה לא מבשרת שינוי בתכולת החיים?

תודה על היתיחסותך.
בס"ד
אתמול 19.1.10 התבשרנו באופן מפתיע וללא הכנה כי לאחר בדיקת סיטי עם יוד יש לאימי סרטן הלבלב עם גרורות בכבד
לדברי הרופא מדובר במס חודשים מועט עד ל.... אנחנו כאנשים מאמינים מקווים שרוע הגזירה תתבטל הבנו שזו מחלה חשוכת מרפא אבל היא בס"הכ בת 69 ואנחנו מבקשים מבורא עולם שיעזור לנו להאריך את חייה לטענת הרופא ניתוח לא בא בחשבון
מישהו מכיר יודע שמע? על אפשרויות גם לא קונבנציונאליות שיעזרו לנו להאריך את חייה?
תודה
בפורום נטורופתיה תקבל הסברים תנסה הכל אפשרי
 
ד''ר שחר לב ארי  
21:07 24.01.10
בהחלט כדאי להיעזר ברפואה אינטגרטיבית
ראה תשובה מפורטת בשאלה דומה בעמוד זה
 
איריס דרור
15:42 07.12.11
מקבלת קסלודה כארבעה חודשים. לאחרונה החלו כאבי בטן לא קלים. במקביל סובלת משלשולים ומעצירות לחילופין, אבל מתגברת על כך.
מה עושים עם כאבי הבטן..... ??

תודה
 
ד''ר גיל בר-סלע  
22:54 08.12.11
איריס שלום
קשה לייעץ במייל- צריך לעבור על התזונה ולראות שנוטה יותר לכלכלה עוצרת, עם מיעוט יחסי של פירות וירקות חיים. כמו כן צריך לעבור על התרופות הנלוות -אם את לוקחת, לראות אם יש קשר.
ניתן לנסות כדורי פפוורין המפחיתים התכווציות מעיים וניתן לנסות תשלובות של תרופות הומאופטיות-אנתרופוסופיות דוגמת דיגסטודורון יחד עם אחרות.
 
א
14:01 08.12.11
אני אחרי כימותרפיה (סרטן שד) ולקראת הקרנות.בבדיקת דם ויטמין די עומד על 17,כאשר הטווח הוא בין 75 ל250.איזו כמות יומית של ויטמין די עלי לקחת,האם לקחת,מתי,והאם עדיף בטפות או בכדורים?
תודה
 
ד''ר משה פרנקל  
15:44 08.12.11
בדרך כלל מתחילים במינון של 1000-2000 יחידות ויטמין D3 כאשר יש לבדוק אחרי כחודשיים האם חל שיפור, במידה ואין שפור או השפור לא מספק מגדילים את המינון . בכל מקרה מומלץ לעבוד בשיתוף עם הרופא המטפל.
לגבי מה עדיף, זה הרבה קשור יותר בבחירה אישית, יש שמעדיפים לקחת כדורים ויש המעדיפים לקחת טיפות. בדרך כלל נטילת הטיפות יותר מועדפת ויש כיום תכשירים המכילים 1000 יחידות D3 בטיפה אחת, דבר שמקל ומפשט את הלקיחה.
 
א
17:23 02.12.11
סיימתי כימותרפיה לטפול בסרטן השד ואני עומדת להתחיל בהקרנות.האם אפשר להשתמש בקפסולות של גדילן או שזה עלול לפגוע בהשפעת הטיפולים?
 
ד''ר גיל בר-סלע  
17:52 02.12.11
בהחלט -ניתן לקחת, אין קשר בין הטיפול הקרינתי לגדילן
 
ד''ר משה פרנקל  
18:13 02.12.11
לגבי גדילן והשפעה ישירה על תאי סרטן שד, מסתבר שיש כאן ווכוח בספרות, חלק מציינים שהוא יעיל במניעת התפתחות תאי סרטן שד ולעומת זאת חלק אחר מציין על השפעה שגורמת לתאי הגידול להתרבות, ייתכן בגלל ההשפעה האסטרוגנית שחלקים מן הצמח מכילים.
Ramasamy K, Agarwal R.
Cancer Lett. 2008 Oct 8;269(2):352-62. Epub 2008 May 9. Review.
 
יגאל
09:25 07.12.11
וזה רק מחקרים מ2011 .,סילמרין חומר חשוב מאוד ולהערכתי במידה לא פחותה מהכורכומין בנוגע לטיפול בסרטן.

Molecular mechanism of silymarin-induced apoptosis in a highly metastatic lung cancer cell line anip973

Silymarin Inhibits Cervical Cancer Cell Through an Increase of Phosphatase and Tensin Homolog

Silymarin selectively protects human renal cells from cisplatin-induced cell death

In vitro antitumor activity of silybin nanosuspension in PC-3 cells

Silibinin induces apoptosis via calpain-dependent AIF nuclear translocation in U87MG human glioma cell death

Silymarin in the Prevention and Treatment of Liver Diseases and Primary Liver Cancer

Silibinin activated ROS-p38-NF-κB positive feedback and induced autophagic death in human fibrosarcoma HT1080 cells.

Silibinin-induced apoptosis in MCF7 and T47D human breast carcinoma cells involves caspase-8 activation and mitochondrial pathway

Silymarin targets β-catenin signaling in blocking migration/invasion of human melanoma cells
 
נורה סיון
14:10 11.04.10
שלום רב,

שאלה עבור חולה בסרטן הלבלב:

מה ידוע על הטיפול ב - GcMAF ?


בתודה מראש !!

 
ד''ר גיל בר-סלע  
17:05 12.04.10
נורה שלום
אין לי נסיון בטיפול בחומר ומה שעשיתי זו סקירת ספרות מהירה של תוכנה רפואית PUBMED .
מדובר בחלבון שנקשר לויטמין D ואח"כ גורם להפעלת המערכת התאית (מקרופגים) במערכת החיסון שיש לה תפקיד בפעילות הגוף כנגד מחלת סרטן. כמו כן יש לחלבון פעילות הנוגדת היווצרות כלי דם חדשים בגידול.
בעוד שהטענה באתרים השיווקים היא לנסיון קליני טוב בחולי סרטן, הרי שרק מקריאת תקצירי המאמרים מתברר שלא ברור סטאטוס המחלה של החולים ומסיקים מתוך מצבם החיסוני שיש להם גרורות ומתוך שיפור במדדים שנבחרו על ידי אותם חוקרים בכל המאמרים- שהגרורות נעלמו.- אלו אינם מדדים אונקולוגיים מקובלים להערכת יעילות טיפול.
מאידך, הם מציינים שלא היו תופעות לוואי- אז במסגרת של "לנסות כל דבר" ניתן לנסות גם מוצר זה.
 
אדמונד
18:15 15.10.11
אני יודע כרגע שרק חברה אחת מייבאת את התרופה לארץ
והיא דורשת טופס 29ג על מנת לייבא את הGCMAF
 
אנה
11:19 18.10.11
איך קוראים לחברה?
אפשר אולי קישור \ טלפון?
 
ד''ר שחר לב ארי  
23:08 13.04.10
נורה שלום,
ראשית למרות שיש בשנים האחרונות יותר חומר שהצטבר על vitamin D binding protein (DBP), הרי שאין מספיק מידע קליני שמראנ יעילות. אם יש רצון להיעזר בתוספים עדיף לשלב מעכבי NK-kB לגביהם יש יותר נסיון כמו הכורכומין.

בברכת בריאות
מכיון שאני מכיר מקרוב את הנושא, (אמי חולה, ומשתמשת מזה) אשמח לחלוק את המידע.
gcMaf המקורי מיוצר בארץ לפי הדרכה של ד"ר יממוטו שפיתח את החומר ראשון.
עלות של כל זריקה היא (נכון לפעם האחרונה שהתעדכנתי) 1000$ !!!
צריך לקבל זריקה כל 7-5 ימים, סה"כ כ 50 זריקות.
ניתן לקבל את הזריקות אצל פרופ' סלוין ב- טופ איכילוב, במרכז CTCI (נמצא במגדל ליד בית חולים איכילוב).
היתה תקופה שנערך ניסוי ע"י סלוין, ומי שהשתתף בניסוי קיבל את הזריקות ללא תשלום (חוץ מדמי משרד 250 ש"ח, בכל זאת צריך להתפרנס), לפי מה שידוע לי לאחרונה הניסוי הופסק מסיבות טכניות.
יש כמה חברות באירופה שמייצרות את החומר, אחת מהם ע"פ ברורים שעשיתי מייצרת חומר מאד איכותי. העלות של החומר שם היא 660 יורו ל 8 זריקות.
אתר החברה - http://www.gcmaf.eu/info/
יש שם פרטים מלאים על השימוש בחומר וכן מחקרים על התוצאות של השימוש בו.
החומר חייב להיות בקירור.
בעיקרון הם שולחים לכל העולם בטרמוס עם קרחומים, חוץ מישראל כיון שהמכס כאן מעכב מאד את השחרור של התרופה שחייבת להיות בקירור אחרת היא נהרסת.
אני אישית הבאתי את החומר בעצמי אחרי ששלחתי אותו לחבר בארופה ומשם לקחתי אותו לארץ.
אני מכיר יבואן תרופות שיכול להביא את החומר בקרור כמו שצריך, רק צריך שרופא יחתום על טופס 29ג.
לגבי התוצאות, דברתי עם כמה אנשים שעל פי הרופאים נותרו להם שבועות ספורים לחיות והם חיים מעל שנה.
אמי לוקחת את זה רק חודש כך שמוקדם לראות אצלה תוצאות.
לגבי ד"ר עטיאס, לפי הניסיון שלנו, מדובר בבן אדם מקסים וישר, שלא כמו אחרים (לא אנקוב בשמות) שמנצלים את הסרטן ע"מ לגבות אלפי שקלים על טיפולים שאני יודע שעלותם עשרות בודדות של דולרים.
אשמח לעזור כפי יכולתי למי שצריך
isaacp@vfemail.net
+ הוספת הודעה
   1 ...  4  5  6  7  8  9  10  11  12  ...  39  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
טיפול אלטרנטיבי   כימותרפיה   הקרנות   מלנומה
RSS RSS פורום סרטן ורפואה משלימה