בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים סרטן - יעוץ רפואי ותמיכה»פורום אורטופדיה אונקולוגית, גרורות בעצמות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אורטופדיה אונקולוגית, גרורות בעצמות עמוד 12

פורום אורטופדיה אונקולוגית, גרורות בעצמות. פורום אורטופדיה אונקולוגית, גרורות בעצמות נועד לתת לכם את כל המידע על אורטופדיה אונקולוגית, גרורות בעצמות. הפורום ידון ב: אורטופדיה אונקולוגית, סרטן, סרקומה, גידולים סרטניים ועוד
מנהלי פורום אורטופדיה אונקולוגית, גרורות בעצמות:
ד''ר בועז ליברמן
לפרטים נוספים
ד''ר רוני וייצן
לפרטים נוספים
שלום

בני בן ה2.5 התחיל להתלונן לאחרונה על כאבי רגלים- בשוק. הוא לא מתלונן הרבה אבל זה קורה גם בקימה משינה וגם במהלך היום.
לאחי יש פיברוס דספלזיה שאובחן בערך בגיל הזה והוא עבר מספר לא מבוטל של ניתוחים.
רציתי לדעת האם יש מרכיב גנטי במחלה.
והאם ייתכן קשר בין המקרים.

כמו"כ מה כדאי לעשות- האם לתת לכאב "לעבור" או להתחיל בבירור.

אצין גם שיש לו גם השטחה של צד אחד של הגולגולת (אך ללא השלכות נוירולוגיות) ושהוא שבר את היד בגיל 10 חודשים כתוצאה מנפילה בעת נסיון לעמוד. כמו"כ הוא קטן מאוד לגילו (נולד IUGR).

תודה רבה!
רינת
 
לילך
20:46 13.04.12
שלום רב,
אני בת 61. יש לי גוש גדול מעל המרפק בזרוע ימין. אני סובלת מכאבים עזים וחיכיתי מספר חודשים לבדיקת MRI.
בבדיקה נמצא תהליך הומוגני בעל מרקם שומני המערב את שריר הטריספס וחודר אנטריורית גם לתוך שריר הברכיאליס. ממדי התהליך 12 ס"מ אורך, 5 ס"מ AP ו 4.5 רוחב. העצב הקוטנאי האחורי עובר בקדמת התהליך. המרפק נראה שמור. העצם נראית שמורה עם עצם לשד תקין. מתאים לליפומה.

נאמר לי על יד הרופא כי הניתוח יתבצע במחלקת אורטופדיה אונקולוגית.
שאלותיי:
מדוע יש צורך במעורבות של אונקולוג?
האם נתוני הבדיקה מעידים על כך שזהו גידול שאינו שפיר?
תודה מראש וחג שמח
 
ד''ר בועז ליברמן  
21:47 13.04.12
אורטופד אונקולוג הוא מנתח המתמחה בטיפול כירורגי בגידולים שפירים וממאירים המערבים את מערכת השריר-שלד, התמחות זו נוצרה על מנת לתת טיפול מיטבי למחלות אלו תוך הסרה של הגידול ככל שנדרש, ושימור התפקוד של האתר המנותח.
לפי התאור שנתת בשאלתך קיים סיכוי גבוה כי מדובר על תהליך שפיר, ולכן מעורבות אונקולוג (רופא המטפל בסרטן באמצעים תרופתיים או בקרינה) לא סבירה במקרה זה.
רופא המתמחה בתחום יוכל להרחיב את התשובה, ולהעריך את אופי הגידול לאחר מעבר על בדיקת ה MRI.
 
תקווה
17:25 04.04.12
האם שבר ברגל שלא התאחה כראוי יכול איכשהו להתפתח לסרטן?
תודה
מאחל חג שמח
 
ד''ר בועז ליברמן  
19:45 04.04.12
חוסר איחוי אינו מוביל ממאירות בעצם
 
חגית
18:19 25.03.12
שלום ד"ר

אני בת 37, סובלת מ multipy exostoses כמו יתר בני משפחתי. לפני כשנה וחצי התחלתי להרגיש זרמים בשוק הימנית, שבאו והופיעו לסירוגין. בחודש האחרון הזרמים חזרו, ואני מרגישה אותם כל הזמן, בזמן מנוחה ובתנועה. בזמנו הייתי אצל אורתופד אונקולוג ששלל כל קשר לאקסוסטוזות..בדיקת נירולוג תקינה, emg יצא תקין, בדיקות דם תקינות. התגלתה פריצת דיסק L5 S1 אורתופד שלל קשר לזרמים בשוק הימנית.
אני מאוד מוטרדת, ואשמח אם תוכל להגיד לי מה לדעתך יכולה להיות הסיבה. האם לדעתך יש קשר בין האקסוסטזות לזרמים שאני חשה?
תודה
חגית.
 
ד''ר בועז ליברמן  
09:38 26.03.12
אקזוסטוזות יכולות לגרום ללחץ על עצב, ולתגובה עצבית בהתאם, אך מצב זה לא שכיח, יש לפנות לאורטופד אונקולוג שיעריך את מצבך הכללי, ואת הקשר בין התסמינים לגידולים השפירים לרוב מהם את סובלת
 
גל
08:53 26.03.12
בעקבות כאבים ברגל עשיתי צילום והתוצאה: הודגם תהליך אקספנסילי מעורב ובחלקו ליטי עם תגובה פריאוסטלית ועיבוי קורטיקלי הטרוגני בקידמת -לטרלי הטיביה בדיאפיזה וחלק אמצעי של הטיביה.
מה פירוש התוצאה ולאן ממשיכים מכאן?
 
ד''ר בועז ליברמן  
09:35 26.03.12
יש לפנות לאורטופד המתמחה בתחום האורטופדיה האונקולוגית, רוב התהליכים המתגלים בעצם שפירים, אך על פניו יש לבצע במקרה זה תהליך אבחנתי נאות
שלום,בשל כאבי גב תחתון קשים בבוקר ועד להגבלה בתנועה,הופניתי לצילום רנטגן ,שבו נמצא שינויים במפרקי SIJ.כ"כ,עשיתי בדיקת MRI שממצאיו:מפרקים סקרואיליאקליים נראים תקינים,ללא ארוזיות וללא הצרות.לא נראית בצקת בהיקף המפרקים ולא נראית האדרה פתולוגית לאחר הזרקת חומר ניגוד במפרקים או בהיקפם.נראים מס' מוקדים בעלי אות שומן בעצמות הסקרום והאיליום.הגדול בהם בקוטר כ-1.7 ס"מ בסקרום משמאל.כנראה ליפומות תוך גרמיות.ללא האדרה פתולוגית במוקדים אלה.בסריקה סגיטלית של עמוד השדרהנראים מוקדים בעלי אות שומן בחוליות L3 ו L4 כנראה המנגיומות קטנות.שינויים דיסקוגניים מסוג מודיק בהיקף מרווח L5-S1 ללא תהליכים החשודים כדלקתיים בחוליות.לסיכום,ללא עדות לסקרואילאיטיס.
האם ע"פ הממצאים, לא מדובר בדלקת מפרקים?
מה ההשלכות של הממצאים?מה משמעות מוקדי אות שומן/ליפומות תוך גרמיות?מה משמעות שינוי דיסקוגני?האם עלי לפנות לטיפול לאורטופד?
התשובה מראה עדות לתהליכים לא גידוליים בעמ"ש, יש לפנות לאורטופד להמשך טיפול
שלום רב לכם.
אנא מכם,בכל לשון הבקשה,להגיב לפנייתי אליכם בהקשר למצבי הבריאותי.
אני בת50. מזה כשמונה חודשים אני סובלת מכאבי גב תחתון,ירכיים צדדיים ואחוריים ברכיים ומסביבם,לפעמים תחושת הירדמות זרמים שרפה ונימולים מסביב לקרסוליים וכפות רגליים,במיוחד רגל שמאל.
תחושות מסביב לקרסול וכף הרגל,אני חשה בהם במיוחד ביציאה מחוץ לבית,במהלך הליכה מהירה ואיטית. בישיבה ובשכיבה אינני חשה בהם כמו לאחר יציאה מהבית במהלך הליכה רגלית.
רופא משפחה ואורטופד אצלנו בקופת חולים כללית,אין להם שמץ של מושג לדבריי,מקור לכאבים ותחשות במקומות שציינתי,מה גורם למה ומה מקרין לאן ואופן הטיפול.
עד כה רופא משפחה ואורטופד היפנו אותי לבדיקות ואיבחון אצל נוירולוג,כירורג כלי דם, צילום רנטגן רגליים במלואן ואולטראסאונד דופלר עורקי רגליים+emg, הכל תקין.
מיפוי עצמות של כל השלד: שינויים ניווניים קלים בברך שמאל. סביר להניח שלא עשיתי עד כה בדיקות נוספות כלשהן?
אבקש דעתכם הערכתכם הצעתכם בנוגע למצבי הבריאותי. תודה רבה מראש.
אלסטופיברומה - מה זה בדיוק? ומה הטיפול בזה?
 
ד''ר בועז ליברמן  
18:41 19.03.12
אלסטופיברומה הוא תהליך שפיר המופיע יותר בנשים סביב לגיל 40 בדופן החיצונית אחורית של בית החזה מתחת עצם השכם, התהליך יכול להופיע דו-צידי, ומתבטא לרוב בגוש הגורם להרמה של עצם השכם, ולתחושת קפיצה בזמן הנעת הזרוע, ניתן לטפל ניתוחית רק באם התהליך גדול ומפריע מכאנית
באם אין שינוי גודל או הפרעה מכאנית ניתן לבצע מעקב בלבד ללא התערבות ניתוחית
 
קרן
17:41 11.03.12
שלום
האם יש דבר כזה "כאב בין צלעי"
שהוא למעשה כאב בחזה בזמן נשימה (לא נשיפה)
והמקור שלו הוא בשרירים שבין הצלעות או משהו כזה?

אומרים שזה קורה לדוגמא אם ישנים עם מזגן על טמפרטורה נמוכה מאוד.
אתם מכירים את התופעה?
איך ניתן להבחין אם מדובר בכאב מהסוג הזה או משהו רציני?
רופא אמר לי בעבר שאם מדובר בכאב שמופיע רק בתנועה של הצלעות (נשימה) אז המקור שלו הוא מכני (שרירים) זה נכון?
תודה רבה
 
ד''ר בועז ליברמן  
19:30 11.03.12
כאב בצלעות יכול לנבוע מחבלה, ממאמץ, ומגירוי של העצב הבין צלעי, בכול מקרה של כאב ממושך יש לפנות לרופא המטפל
שלום רב ,

אני בן 23. בריא בד"כ. בזמן האחרון אני חש ברע: חולשה כללית ועייפות, ירידה משמעותית בתיאבון, חיוורון ונשירת שיער. חום הגוף תקין. כמו כן, אני חש אפיזודות של רגישות יתר בעצמות אגן הירכיים וכאבים בעמוד שדרה צווארי. לעיתים אף אני חש כאב בברך. כאבים אלו לא מעירים אותי בלילה! בספירת הדם האחרונה שביצעתי נמצאה רמה נמוכה של לימפוציטים (19%) עם עלייה בנויטרופילים (71%), כימיה בדם: קלציום 10.2 עם אלבומין 5. DHEAS מוגבר- 20.1 (נורמה בין 3 ל- 15.2). יש לציין בדיקת דם לסמנים מטבוליים- כרומוגרנין A יצאה גבוהה מעט מהנורמה- 109 (נורמה בין 19 ל-98).

מה משמעות התסמינים שציינתי לעיל ובמיוחד לגבי הכאבים בעצמות? האם ייתכן והרגישות בעצמות עלולה להעיד על גרורות בעצמות? האם קשורה לבעיה אחרת כגון דלקת ראומטית? האם יש קשר בין כרומוגרנין A לבין התסמינים שתיארתי לעיל??? למי עליי לפנות וכיצד עליי להשלים בירור/טיפול???

תודה ואשמח לשמוע חוות דעתך בנדון ולקבל תגובה בהקדם!!!

 
ד''ר בועז ליברמן  
10:18 29.02.12
יש להתחיל את הבירור אצל מטמחה ברפואה פנימית או ראומטולוג
שלום רב רופאים נכבדים.אני בן53. לא מעשן.
מזה כשלושה חודשים אין לי מנוחה בימים ולילות אני סובל מכאבי גב תחתון ורגל שמאל במיוחד,כאבי ברך שמאל עזים,לאורך הקרסול וכף הרגל ומסביבם תחושת שרפה דקירות ונימולים. תחושות אלו מציקות מטרידות אותי.
הירופרקט ופיזיותרפיסט עם טיפוליהם שונים,תרופות עם מינונים שונים וזריקות ולטרן טרמדקס דיפרוספן ואפידורל,לא שיפרו את מצב בריאותי,עד כה אותם כאבים ותחושות במקומות שציינתי.
בלילות אני נרדם באמצעות בונדורמין,עד מתי? אני מתקשה לישון בצד שמאל,כל בוקר הכאבים והתחושות ברגל שמאל מעירים אותי.
לפי צילומי ומימצאי ct של עמוד שידרה צווארי גבי ומותני ולפי מיפוי עצמות של כל השלד, יש מימצאים. אולי אני צריך וחייב לעבור ניתוח לטובת ולשיפור מצב בריאותי?
באמת נמאס לי מתרופות וזריקות שונות שאני מקבל אצל אורטופד בקופת חולים ובמרפאת כאב. לדעתך מבחינתך הערכתך- האם באמצעות ניתוח ע"ש או רגל, אחרי ניתוח יעלמו לתמיד כאבי ברך שמאל? ואותן תחושות מסביב לקרסול וכף הרגל? אני חושש שאותם כאבים ותחושות יעברו בקרוב לרגל ימין.
 
ד''ר בועז ליברמן  
10:17 29.02.12
מטרת פורום זה לספק מידע בתחום הגדרתו, ולא להעניק טיפול רפואי.
מומלץ לפנות לרופא המטפל
 
מירי
03:39 22.02.12
שלום רב דוקטור!
בת 49, סרטן שד עם גרורות לעצמות. לפני חצי שנה סיימתי קורס כימוטרפיה. מטופלת כעת אחת לחודש בזריקה: FASLODEX 250 MG .לאחרונה כאבים שהחלו במפסעה שמאלית, והגיעו לאורך כל הרגל, עם חוסר יכולת ליישר את הרגל או לדרוך עליה(כל ניסיון לישר את הרגל גרם לכאב חריף), אירוע זה קרה כבר פעם שנייה,
השבוע כאבים ברגליים, יותר באזור שמתחת לברכיים, כאב שמאוד שורף, וגורם לי לשכב רב הזמן. אני נוטלת משככי כאבים נרקוטיים, ללא הטבה. וממתינה לתור לבדיקת PET CT האם לדעתך ייתכן פיזור של הגרורות לעצמות הרגליים? אני ממש חסרת אונים.
אודה לתשובתך!
בברכה מירי1
 
ד''ר בועז ליברמן  
06:08 22.02.12
כאב המופיע לסירוגין ונעלם מאפיין פחות תהליכים גרורתיים, באם מדובר על כאב קבוע יותר יש לפנות לאונקולוג המטפל
 
דפנה
13:09 19.02.12
שלום רב

האם אבחנה של נגעים סקלרוטיים רבים בשלד יכולה להעיד על גרורות בעצמות?

מה זה אומר בעצם "סקלרוטיים"? כלומר האם אלו תהליכים נורמליים שקורים בגוף עם העלייה בגיל או הם מעידים על משהו פתולוגי?

תודה רבה

מרב
 
ד''ר בועז ליברמן  
12:45 20.02.12
סקלרוטי פירושו יצירת עצם/הצטברות חומר דמוי עצם, קיימים תהליכים נוספים לא גרורתיים/סרטניים היכולים לגרום לממצא זה
 
דפנה
16:19 15.02.12
שלום רב

אני כשנתיים לאחר אבחון של סרטן שד ללא גרורות. עברתי טיפולים כימותרפיים וקרינתיים. לפני כחצי שנה עברתי בדיקת פט סיטי כחלק מהמעקב ואובחן תהליך גרורתי בעצמות.

התחלתי לקחת טמוקסיפן (שהוצע לי בסיום ההקרנות, אך סירבתי לקחת) ועירוי זומרה פעם בחודש.

בבדיקת פט סיטי שנערכה לפני ימים אחדים נכתב שאין קליטה פתולוגית בעצמות ולסיכום נכתב: "שיפור בממצאים". אני מסיקה מכך שהכדור "עובד".

האם זה אומר שאני כבר לא מאובחנת כחולת סרטן גרורתי? האם זה בבחינת פרוגנוזה להפוגה ממושכת מהמחלה?

בעצם, מה זה אומר בשפה פשוטה?
 
ד''ר רוני וייצן  
19:26 15.02.12
במילים פשוטות זה אומר שאת מגיבה היטב לטיפול ויש להמשיכו. האבחנה לא משתנה בעקבות הבדיקה.
הפרוגנוזה בהחלט טובה.
שלום רב,
אני בת 31. שנים רבות עסקתי במחול באופן מקצועי ואינטנסיבי (עד לפני כשנה) וכיום אני מורה לפילאטיס. בריאה בדרך כלל.
בעקבות כאבים מתמשכים בירך שמאל- מפשעה שמאל אשר החלו לפני 3 חודשים (בתקופה שכבר לא רקדתי) וללא כל חבלה באזור, נשלחתי לבדיקת אם אר איי אגן ומפרק ירך (רגיל, לא ארתרו).

להלן התוצאות:
בבסיס ראש הירך משמאל הודגם נגע בעל סיגנל גבוה ב-STIR/T2 ונמוך בT1 בגודל כ-11 מ"מ עם דופן לא סדיר ותוכן שבחלקו לא הומוגני. הנגע מקבל האדרה לאחר הזרקת חומר ניגוד.
לפי המיקום ניתן לחשוב שמדובר ב-Herniation pit אך המרקם הלא הומוגני והדופן הלא סדיר מביא למחשבה על אבחנות מבדלות נוספות כגון: אנכנדרומה, לזיות סובכונדראליות שיכולות להיות כתוצאה מ-Femoracetabular Impingement.
כמו כן, הודגמה כמות נוזל קטנה שמלווה את גיד הגלוטאוס מדיאוס ויכולה להתאים לדלקת במידה קלה באותו צד.

נשלחתי למומחה למפרק ירך ואני ממתינה לתור אליו. היות שהתור הינו רק בעוד מספר שבועות ואני מודאגת, רציתי לדעת האם מתוך התוצאה הנ"ל עולה חשד לממאירות. במיוחד מטריד אותי ה"מרקם הלא הומוגני" וה"דופן הלא סדיר".

אגב, כיום הכאב ממוקד בירך עצמה.

בתודה,
מיכל
ממליץ להגיע לפגישה עם ד"ר ליברמן בתאום איתו. בדר"כ מיידית.
אבחנה אפשרית ניתנת על פי סיפור המחלה, בדיקה גופנית ועיון בבדיקת ה MRI.
שלום רב,

אני בחור בן 23. ברקע מחסור בויטמין D (לוקח טיפות). ברקע חשד לגידול נוירואנדוקריני ממקור לא ידוע. בשבועות האחרונים אני סובל מכאבים עזים בעמוד שדרה צווארי המחמירים בתנועות הראש לצדדים ללא סיפור של טראומה כלשהי או שינוי בהרגלי שינה.לעיתים הכאב מקרין לגב כאשר אני יושב כפוף. בנוסף לכך לעיתים אני מרגיש כאב בברך שמאל, כמעיין תחושת שבר בעצם- זה קורה בעיקר כאשר אני הולך הרבה ברגל. בנוסף, יש רגישות מקומית בעצמות אגן הירכיים ללא הגבלה בתנועה. לעיתים אני מרגיש " קליקים" באזורים שונים בגוף ואף תחושת נימול/זרמים בכפות הידיים והרגליים. יש לציין כי אין לי בכלל תיאבון בתקופה האחרונה, בנוסף יש עייפות ניכרת וחיוורון. לפני כ-3 שבועות ביצעתי צילום רנטגן לעמוד שדרה צווארי שבו נמצאה עקמת של עמ" ש צווארי ומעבר לכך ללא ממצא פתולוגי נוסף. בבדיקות מעבדה נמצאה רמת גלוקוז בצום גבולית- 102. בנוסף, רמת קלציום בדם 10.2 עם אלבומין 5, PTH -63. ספירת דם תקינה .יש לציין כי פניתי לאורתופד מס' פעמים עקב הכאבים בעמוד השדרה והוא נתן לי תרופות מסוג NSAID ללא הטבה משמעותית במצבי. יש לציין כי יש לי תור לפיזיותרפיה מחר.

האם ייתכן עפ"י התמונה הקלינית שתיארתי לעיל שיש לי גרורות בעצמות? אם כן, כיצד עליי לאשש את האבחנה ולטפל בבעיה??? אם מדובר בבעיה אחרת, למי עליי לפנות על מנת להשלים בירור??? האם יש לבצע מיפוי עצמות במקרה זה??? תודה וכל טוב!!!
לא ברור מהו החשד לגידול ממקור לא ידוע ועל סמך מה? האם יש הוכחה לגידול בביופסיה? היכן?
הכאבים בצואר ובעצמות יתכנו מסיבות שונות ולא מומלץ לבצע פיזיוטרפיה אלא אם יש אבחנה ברורה שהכאב אינו ממקור אונקולוגי. התלונות מחייבות המשך בירור. ישנן בדיקות שונות לכך ומפוי עצמות אפשרי בהחלט.
רצוי להיבדק ע"י הרופא המטפל בין אם הוא אונקולוג או אחר ולקדם את הבירור.
 
אורי
17:37 07.02.12
דופיטרן יכול לקרות בעקבות גרורות בעצמות או אין קשר?
 
ד''ר בועז ליברמן  
22:06 07.02.12
אין קשר מובהק, יש לפנות למנתח כף יד לצורך טיפול
אני בן 49 בביופסיה שביצעתי בבמדור המכופפים אמה יד שמאל נמצא עפ"י הבדיקה הפתלוגית סרקומה
מסוג low grade myxofibrosarcoma ,מבקש המלצה למנתח שביצע ניתוח דומה ,
ביצעתי ct חזה ובטן עליונה ותחתונה בביה"ח כרמל ומחכה לתשובה.


אודה לתשובתך הדחופה.
יגאן יצחק
 
ד''ר רוני וייצן  
19:03 28.01.12
אורטופד אונקולוג מנוסה בתחום הוא ד"ר בועז ליברמן מבהי"ח שיבא
 
ד''ר בועז ליברמן  
11:36 29.01.12
ניתן ליצור קשר בטלפון 052-6968689
ד"ר ליברמן
נוצרה נפיחות בצד החיצוני של המרפק כבר יותר משבועים וזה לא יורד.
הנפחיות ניראה לפי המישוש שזה משהו נוזלי עד עשיו זה לא כאב אך היום התחילו כאבים קלים מה זה לדתכם
 
ד''ר בועז ליברמן  
13:22 13.01.12
באם הממצא מתקדם יש לפנות לבדיקת רופא
 
רינה
18:21 22.01.12
שלום, אני בת 61 ללא מחלות רקע. בחצי השנה האחרונה התחילו לי כאבים מאוד חזקים בגב התחתון ומעין תחושת "שריפה" באגן. האם עליי לעשות צילום רנטגן כדי לאבחן?<
 
ד''ר בועז ליברמן  
19:01 22.01.12
כאב מתמשך בגב התחתון מצריך בדיקת רופא וצילומי רנטגן מכוונים, לאחר התרשמות הרופא הבודק מהתסמינים
+ הוספת הודעה
   1 ...  8  9  10  11  12  13  14  15  16  ...  29  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
אורטופדיה אונקולוגית   אונקולוגיה   סרקומה   אורתופדיה   גידולים סרטניים   החלפת מפרק ירך   גרורות בעצמות
RSS RSS פורום אורטופדיה אונקולוגית, גרורות בעצמות