בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים סרטן - יעוץ רפואי ותמיכה»פורום ניתוחי ראש צוואר, גידולי ראש
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום ניתוחי ראש צוואר, גידולי ראש עמוד 4

פורום ניתוחי ראש צוואר-גידולי ראש יעסוק ב: ניתוחי אף, סרטן מערות האף, סרטן בלוטת התריס, גידולי ראש, סרטן הגרון, הפרעות בליעה, ניתוחי אף אוזן גרון, בלוטת יותרת התריס ומחלות בלוטת התריס
מנהלי פורום ניתוחי ראש צוואר, גידולי ראש:
פרופ' אבירם נצר
לפרטים נוספים
 
טלי
15:23 14.08.13
שלום לאחר שביצעתי סיטי חזה ונצפו מוקדים היפודנסים בבלוטות התריס. נשלחתי לu .s טירואיד.להלן התוצאות: קוטר ap של אונה ימין שמאל 1.5 ס״מ. הודגמה קישרית במרקם היפואקואי עד0.8 הגבולות אינם סדירים. לסיכום מומלץ המשך בירור טיב הקישרית משמאל. מה המשמעות? תודה .
 
פרופ' אבירם נצר  
19:44 14.08.13
דפנה שלום,
מדובר כנראה בציסטה בבלוטת התריס. מדובר בממצא שכיח מאד, בעיקר אצל נשים. הסיכוי לממאירות, כנראה אינו גבוה. אני ממליץ שתתייעצי עם אנדוקרינולוג. האפשרויות הן או לבצע דיקור של הציסטה (בהכוונת אולטרה סאונד) או לעקוב אחרי הציסטה באמצעות בדיקות אולטרה סאונד חוזרות ולראות אם היא גדלה או לא.
אין סיבה לחרדה.
 
נרקיס
19:13 06.08.13
קצת רקע לפני.. אני בת 24 כבר מעל חודש סובלת מכאבי ראש חזקים בעיקר בחלקו הימני של הראש מתאפיין בכאבים מאוד מאוד חזקים מאחורי עין ימין אוזן ימין צוואר ועורף ומרגישה דפיקות ברכה. בבדיקה של פה ולסת רופאה אמרה שיש קושי בפתיחת הלסת עד הסוף ונתנה לי תרגילים לעשות בבית. א.א.ג אמרה שתקין למרות שלא עשתה יותר מידי חוץ מלהסתכל בתוך האוזן. במקביל עשיתי בדיקת ראייה וגיליתי שהתווסף לי צילינדר של מספר שלם למרות שמעולם לא היה לי. קבעתי תור לרפא עיניים לשבוע הבא.
נוירולוג הפנה אותי ל CT מח כולל בסיס ראש היום הגיעו התוצאות וכל הבדיקה רשום תקין מלבד משפט אחד שמדאיג אותי ורציתי לדעת מהו אומר "בסריקת עצמות בסיס הגולגולת נצפו תאי המסטואידים," מה זה אומר??

מעבר לזה הכאב ראש לא מפסיק והלחץ הוא בראש מאחורי העיניים שלפעמים גובל בכאב לא נסבל. גורם לי להיות עייפה וחלשה ברב שעות היום. מה עוד ניתן לעשות?
האם לדעתך יש מקום לבדיקת צוואר כי גם שם יש לי כאבים כבר לא יודעת מה מקרין על מה ומאיזה רופא עליי לבקש זאת?
תודה רבה
 
פרופ' אבירם נצר  
08:36 07.08.13
נרקיס שלום,
במכתבך מנית את כל הסיבות האפשריות והעיקריות לכאבי ראש. בירור כאבי ראש כולל בד"כ עיניים (ואת מספרת שהופיע צילינדר שלא היה קודם), פה ולסת (ואת כותבת שנמצאה הגבלה בפתיחת הלסתות), ובעיות בסינוסים (לא דיווחת על הממצאים ב- CT).
תאי מסטואיד נמצאים אצל כל בני האדם. השאלה היא האם נמצאו ממצאים חריגים בתאי המסטואידים?
שינויים בעמוד שדרה צווארי יכולים גם הם להיות קשורים בכאבי ראש.
אני מציע שתשלימי את הבירור שהתחלת בו: אצל א.א.ג, עיניים, פה ולסת ונוירולוג כולל הטיפולים הנדרשים ובעקבות זאת ימצא קרוב לודאי, מזור לכאבי הראש.

בברכת החלמה מהירה,
 
אילן
12:52 30.07.13
שלום רב,
ביצעתי בדיקת US עקב כאב בצוואר מצד ימיןואילו התשובות -
בלוטות המגן:
איסטמוס ברוחב 0.2 ס"מ מרקמו אחיד.
אונה ימנית - קוטר 2 ס"מ ,אינה מוגדלת,, נצפתה קשרית רקמתית בקוטר 0.6 ס"מ בקוטב התחתון של האונה וקשרית במרקם רקמתי בקוטר 0.7 ס"מ בקוטב עליון של האונה.
אונה שמאלית- קוטר 1.5 ס"מ,אינה מוגדלת מרקמה אחיד.

בלוטות רוק תת לסתיות:
בלוטות הרוק התת לסתיות מימון ומשמאל בגודל ובמבנה תקינים.

בלוטת הפרוטיס:
בלוטות הפרוטיס מימין ומשמאל בגודל ובמבנה תקינים.


אין קשרי לימפה מוגדלים לאורך הצוואר משני הצדדים.

האם יש סיבה לדאגה?
האם נדרש לבצע ביופסיה?


תודה, אילן
 
פרופ' אבירם נצר  
13:54 30.07.13
אילן שלום,
יש לך 2 קשריות קטנטנות באונה ימנית של בלוטת התריס. עפ"י התאור, כנראה , שהחשד לממאירות אינו גבוה.
האפשרויות הן: או לבצע ניקור עם מחט, תחת אולטרה סאונד של הקשריות, או לעקוב אחרי הקשריות באמצעות אולטרה סאונד חוזר בעוד מס' חודשים, לראות אם הקשריות משתנות בגודלן.
אני מציע שתתייעץ על כך עם הרופא המטפל בך.
 
אילן
13:56 30.07.13
תודה על התשובה המהירה
 
גילה
21:30 26.07.13
לרופא שלום

הבנתי שמי שמועמד לניתוח כריתת בלוטת התריס יכול לשלב בניתוח מכשיר המתריע למנתח על קירבה למיתרי הקול , ובכך להקטין את הפגיעה בהם.
הבנתי כי זה ניתן לרכישה באופן פרטי.

שאלתי היא האם כל מנתח יודע לעבוד עם מכשיר זה או שהנושא דורש השתלמות מיוחדת ?
אני לא מצליחה לאתר מי היבואן של הטיובה הזו . האם תוכל לעזור לי בנושא זה?

המון תודה
 
פרופ' אבירם נצר  
11:23 27.07.13
גילה שלום,
אכן , ניתן להשתמש באלקטרודות המוצמדות לצינור ההנשמה המוחדר לגרון לצורך ההרדמה. השימוש במערכת עצמה פשוט ביותר ולא דורש כל השתלמות אך צריך לוודא שבחדר הניתוח נמצא מכשיר הניטור שאליו מתחברות האלקטרודות.
בהצלחה,
 
גילה
17:55 27.07.13
ד"ר נצר שלום ,

ראשית תודה על תשובתך.

האם הטיובה הזו נמצאת היום בשימוש ברוב ניתוחי הסרת בלוטת התריס או דווקא במיעוטם ? עד כמה היא מפחיתה את הסיכוי לפגיעה במיתרי הקול ?
האם ידוע לך מי היבואן שממנו אני רוכשת את הטיובה הזו ?

המון תודה.
 
פרופ' אבירם נצר  
22:44 27.07.13
גילה שלום,
האלקטרודות האלו משמשות כלי עזר למנתח. מנתח מנוסה, בד"כ לא נזקק להן בניתוחים ה"פשוטים". הן יכולות לסייע במיוחד בניתוחים מורכבים כאשר יש סיכון גבוה לפגוע בעצבים שמעצבבים את מיתרי הקול. במקרים כאלו שימוש באלקטרודות יכול להפחית משמעותית את הסיכון לפגיעה.
לגבי היבואן - ישנם מס' יבואנים. אני ממליץ שתבדקי עם בית החולים בו את מיועדת להינתח איזה סוג מכשיר ניטור יש להם ומיהו היבואן.
בשל ממצא בקרקפת נעשה לי US לפי התוצאה מדובר נגע היפואקוי עם מחיצות בגודל 0.4-1.3 ס"מ האם אפידרמואיד ציסט?
מהי אפידרמואיד ציסט? ומהו המשך הבירור הנדרש?
תודה
 
פרופ' אבירם נצר  
22:58 21.07.13
עדי שלום,
את יכולה לחדול מלדאוג. בסך הכל מדובר בציסטה של מרכיבי העור, ואם היא בכלל מפריעה לך, יש לכרות אותה בניתוח קטנטן בהרדמה מקומית.
היי רגועה!
 
דפנה
16:32 18.07.13
שלום בת 28 ביצעתי סיטי צוואר ממצאים : מוקד היפודנסי זעיר באונה ימנית של בלוטת התריס. רושם למוקד נוסף בקוטר 7 מ"מ באונה השמאלית של הבלוטה -לקורלציה סונוגרפית. מה משמעות התוצאות ? ומה עלי לעשות תודה.
 
פרופ' אבירם נצר  
23:58 18.07.13
טלי שלום,
מדובר בנגעים זעירים. מומלץ שתעברי סריקת אולטרה סאונד של הצוואר, שהיא הבדיקה הרגישה ביותר לנגעים של בלוטת התריס. האולטרה סאונד מסוגל להראות האם מדובר בממצא חשוד או חסר משמעות.
לפי התאור מדובר בציסטות קטנטנות שבד"כ הינן שפירות.
בברכת בריאות שלמה,
 
טלי
12:36 21.07.13
שלום דר, תודה על תשובתך לאחר תשובתך נגשתי לקבל הפניה להמשך בירור. שאלה נוספת שמטרידה אותי מאוד בשנה האחרונה ירדתי 15 קילו ובנוסף התקפי גירודים בגוף האם יש קשר? אני קוראת את הסימפטומים ודי מלחיץ אותי.
 
פרופ' אבירם נצר  
13:48 21.07.13
טלי שלום,
ירידה במשקל, יכולה להיות קשורה בפעילות יתר של בלוטת התריס. אני מציע שתיגשי לרופא המשפחה והוא יקח לך דם לבדיקת רמת ההורמונים של הבלוטה. הגרד לא נראה לי קשור לענין.
מה שבטוח, אל תכנסי ל"לחץ".
 
מיה
20:38 19.07.13
שלום רב

לפני חודשיים רשמתי לך שאלה זו:

"מכר שלי בן 47 הזניח סרטן בלוטת התריס פפילארי ולכן אחרי 3 שנים מיום הממצא הגידול התפשט לבלוטת הלימפה ומאחור 2 גידולים, אחד על c3 עד c5 בגודל 5על 5 ס"מ ולידו עוד אחד בגודל 3 על 7 ס"מ.
מקדימה נעשה ניתוח דיקציה צווארית נרחבת והוצאו בלוטת התריס, בלוטת הלימפה וקשריות. ומאחור נעשה ניתוח לפני כמה חודשים להוריד לחץ מעמוד השידרה אך בינתיים הגידול המשיך לגדול מעט ושוב לוחץ.
נעשו לפני חודש עשר הקרנות במינון גבוהה ובקרוב יעשה טיפול ביוד 200 מיליקירי כי כרגע אינו מסוגל לעשות עוד ניתוח (אחרי שניים נורא קשים)."

עברו חודשיים בערך הוא קיבל מינון מאד גבוהה של יוד 200 מיליקירי ורוב היום הוא ישן, אין לו כח כמעט לכלום. האם זה נורמאלי החוסר תיפקוד הזה? זה בגלל היוד או בגלל המחלה?
מה עוד הוא יכול לעשות?

תודה רבה
 
פרופ' אבירם נצר  
14:13 20.07.13
מיה שלום,
כמו שכתבתי לך בזמנו, מדובר במחלה מפושטת מאד וסיכויי ההחלמה המלאה קלושים. לצערי, אין לי בשורות חדשות. מצבו קשה, הן בשל המחלה המפושטת והן בשל הטיפול האגרסיבי שקיבל. צריך להמתין בסבלנות עד שיתאושש מהניתוחים והטיפולים המורכבים שעבר. יתכן גם שתפקודי בלוטת התריס שלו עדיין מופרעים וטרם אוזנו.
מידע מפורט יותר תוכלי לקבל מהרופאים שמטפלים בו.
החלמה מלאה,
 
מיה
16:16 20.07.13
שלום שוב

תודה על התגובה.

עם רופאיו באיכילוב קשה לי לשוחח מכיוון שאני לא קרובה אליו מדרגה ראשונה ולא אקבל מידע.
הוא לא מרבה לדבר על זה כרגע.

לפי מה שהבנתי אין לו הרבה זמן לחיות? עינין של חודשים?
או שבמצב כזה ניתן לשרוד שנים?

מעדיפה לדעת את האמת גם אם היא קשה


תודה
 
פרופ' אבירם נצר  
19:59 20.07.13
מיה שלום,
קשה לי מאד להעריך את תוחלת חייו. עקרונית, סוג זה של סרטן אינו מאד אגרסיבי וניתן לחיות אתו במשך שנים. אבל כוון שמדובר במחלה מפושטת עם גרורות התמונה כמובן משתנה.
לצערי, איני יכול להעריך האם נותרו לו לחיות שנים או פחות.
 
סילביה
01:38 06.07.13
הבת שלי בת 26 עברה לפני שנה הוצאה של גידול שפיר בלסת העליונה . עקב כך איבדה 4 שיניים בריאות +חלק מהלסת. הבת עומדת כעת לפני ניתוח לשחזור הלסת עם השתלה של עצם [השתלה עצמית ] מה אחוזי ההצלחה של ניתוחים מסוג זה??
 
פרופ' אבירם נצר  
09:31 07.07.13
סילביה שלום,
כוון שמדובר בגידול שפיר וביתך לא נזקקה לטיפולים בקרינה או כימוטרפיה, ובהנחה שהיא בריאה בד"כ ללא מחלות נוספות, סיכויי ההצלחה בניתוח גבוהים מאד.
בהצלחה!
שלום רב. אמא נשלחה לביצוע סיטי צוואר וגב ונמצא ממצא לוואי:
באונה הימנית של בלוטת התריס הודגם ממצא היפודנסי בקוטר 2.2 ס"מ. נא לקורולציה סונוגרפי. הצללה חלקית בסינוס מקסימלי משמאל. בבקשה אנחנו מודאגים, האם זה סרטן? אמא עברה סרטן שחלות לפני 5 שנים
אשמח לתשובה מהירה
תודה
שיר שלום,
אין שום מקום לבהלה. מדובר בממצאים אקראים, שלעיתים קרובות מאד רואים בזמן ביצוע בדיקות ההדמיה. בבלוטת התריס ישנה כנראה ציסטה, וסינוס מקסילרי מדובר כנראה בעיבוי רירית חסרת משמעות. אני מציע שתתייעצי עם רופא אף אוזן בגרון. יש כנראה מקום לבצע אולטרה סאונד של בלוטת התריס כדי לאמת שהממצא אינו חשוד, אך על פניו, נראה שאין שום מקום לדאגה.

תהיי רגועה!
 
ולד
03:56 23.06.13
שלום רב.

יש לי מסטואידיטיס שהתפתח על רקע דלקת אוזן תיכונה. אני מטופל באנטיביוטיקות וגם הוכנסה צינורית איוורור לאוזן. ההפרשות מהאוזן לא פוסקות למרות הטיפול התרופתי וניקוי האוזן, אמנם יותר קטנות ממה שהיה בהתחלה. הסיפור נמשך יותר מחודש וחצי.
לפני שבועיים עשיתי MRI, ובפענוח כתוב שיש הרס תאי המסטואיד. האם זה אומר שמדובר על דלקת עצם המסטואיד? האם יש טיפולים חוץ מניתוח?

תודה.
 
פרופ' גדעון בכר  
07:01 23.06.13
קיימות סיבות שונות להרס עצם ולמסטואידיטיס עיקשת. הטיפול הראשוני כולל איוורור האוזן התיכונה וטיפול תרופתי דרך הפה ולעיתים אף אשפוז וטיפול תוך ורידי. בכל מקרה יש לשלול תהליכים אחרים שיכולים להרוס עצם ואם החשד גבוה יתכן ויהיה צורך בניתוח.
ממליץ לפנות לאאג מומחה להמשך ברור וטיפול.
דר׳ בכר
 
אדי
 
04:02 07.06.13
שלום רב .
לפני כ9 היה לי כאב גרון והתנפחה לי קישורית למפה בצד ימין מתחת ללסת, טופלתי במוקסיפן כ7 ימיים.
לאחר כחודש הבחנתי שנתנפח לי שקד שמאל ונוצרה בו מן בליטה .
שוב מוקסיפן 10 ימיים
בדיקת us קישורית למפה 1.7*0.6
סיטי- מעורות פנים ורקמות רכות - תקין -
בדיקות דם חריגות מעט ברמת ליקוצ כ12.000
בבדיקות נשלל/hcv/hbv/ hiv/ ebv/ mcv
נבדקתי אצל רופא אאג והוא פטר אותי הזה שאין דבר חריג בזה מבחינת השקד לא חייב להיות סמטרי בשתי הצדדים (אפילו שהוא לא היה כך לפני)
ובלוטת למפה יכולה להשאר נפוחה ואפילו לא לרדת לעולם.
קישורית הלמפה נשארה ללא שינוי מבחינת גודלה לארוך הזמן.
גם השקד והבליטה ללא שינוי בגודל היום.
כיום שמתי לב לבלוטת למפה נוספת מתחת לסנטר מהצד השני . (כנראה קשורה לעיקרת שן בינה שעבר שבוע לפני)
מבחינה קלינית אין שינוי בתאבון או ירידה במשקל. הזעות וכו'.
השאלה האם יש מקום לעבור ביופסיה לבלוטה /לשקד /בדיקות דם שכדי לעשות.
ובכלל האם הכיוון הוא לרופא אאג ?
מצטער על העריכות. קצת היפוכונדר
 
אדי
04:07 07.06.13
בתמונה מופיעה הקישורית החדשה שגודלה כ2.48 ס"מ. (שכנראה צצה לאחר העקירה)
כנראה נמצאת במגמת ירידה לא בטוח.
לציין ששתי הקישורייות לא רגישות רכות ותזוזתיות
 
פרופ' אבירם נצר  
16:40 09.06.13
אדי שלום,
הממצאים שאתה מתאר, בהחלט מתאימים לקשריות לימפה תגובתיות, משניות לדלקות בשקדים ובשיניים. אני מסכים אם הרופא המטפל שלך, וקרוב לודאי שנדרש מעקב בלבד. לפי תאורך, לא נראה לי שכרגע, יש מקום להתערבות ניתוחית כלשהי.
אתה יכול להיות רגוע לחלוטין ונראה לי, שרופא הא.א.ג שלך הוא הכתובת המתאימה ביותר להמשך מעקב.
בברכת בריאות שלמה,
 
מיכל
20:49 24.05.13
ד"ר שלום,

היום ביצעתי בדיקת US עקב בלוטת לימפה קטנה במישוש (באזור צוואר עליון/עצם בריח):

"ברקמות רכות של הצואר הקדמי לא הודגם גוש מוגדר.

תת לסתי דו צדדי ,מאחורי שריר SCM דו צדדי ובשרשרת דגוגולרית בצוואר עליון דו צדדי הודגמו מס' בלוטות לימפה בגודל עד 1.9 ס"מ עם מבנה סונוגרפי שמור".
המשך בירור לפי שיקול קליני

מה משמעות תוצאות הסונר? הרופא אשר ביצע הבדיקה לא שש לשוחח עימי.

תודה

מיכל
 
פרופ' אבירם נצר  
01:43 25.05.13
מיכל שלום,
את יכולה להיות רגועה. הן מבחינה ממדי הקשריות (עד גודל 2 ס"מ - קשריות צוואריות נחשבות בד"כ לממדים סבירים), והן מבחינה המראה הסונוגרפי של הקשריות (ישנם מס' מאפיינים שמתארים קשריות תגובתיות, שפירות בהשוואה לקשריות החשודות לגידול ממאיר).
אין לך סיבה לדאגה.
 
מיכל
12:33 25.05.13
 
שלי
17:04 21.05.13
אני מריח כל הזמן ריח של שריפה או גומי שרוף. ממה זה נובע?
 
פרופ' אבירם נצר  
10:28 23.05.13
שלי שלום,
יכולות להיות לכך הרבה סיבות כגון: בעיות באף: נזלת כרונית, הפרעה בנשימה האפית, גידולים שונים. בעיות כרוניות בשיניים ובשקדים, בעיות בקיבה ובדרכי עיכול עליונות וכד'.
אני מציע שתיבדק אצל רופא א.א.ג והוא כבר יפנה אותך להמשך בירור.
היי

בינואר 2013 עברתי ניתוח כריתת בלוטת התריס ... התברר שזה היה סרטן Papillary and Follicular

מאז כ"כ קשה לי.. ויותר נפשית. עברתי טיפול ביוד רדיאוקטיבי שאחריו היתי בבידוד הרחק מילדי 13 יום...

ההתמודדות היא יותר נפשית. המילה סרטן אך עדיין אתה לא מרגיש כמו חולה סרטן. לא מרגישה שאני באמת שורדת.. אך עדיין כ"כ קשה לי עם זה ואני קשה עם עצמי שיש אנשים שממש חולי סרטן אז למה אני מתבכיינת.

אני בדיכאון און ואוף... המשקל עלה במהירות נוראית למרות דיאטה, כעת הוא קצת נעצר תודה לאל אך אני נלחמת בתחנות רוח וקרובה לוותר. אני מתעמלת יותר מתמיד, חזרתי לטניס פעמיים בשבוע ועוד פעילויות אקטיביות אחרות במשך השבוע... אני אוכלת יותר בריא ממה שאכלתי איי פעם, סלטים, ירקות פירות, בלי בשר אדום, הכל אורגני... בלי גלוטן... מנות קטנות... ושום דבר לא זז...

אני אדם עם הומור אז בעלי וחברתי הטובה בטוחים שחזרתי אך אני לעיתים מרגישה כ"כ בחור שחור, עמוק עמוק שאני צורחת ואף אחד לא שומע. קל להגיד זה רק משקל, העיקר את בחיים. אני אומרת לעצמי כל יום. אך עדיין, כשיש ארון בגדים ששום דבר לא עולה, שאני צריכה פעם ראשונה בחיי לחפש בגדים לעבודה וליום יום במידות פלוס או שאין את המידה שלי - נותן לי הרגשת כישלון. הרופאים אומרים לתת לזה זמן. רמת ה ths שלי הייתה 15 פעם אחרונה שזה נורא גבוה, שום דבר עוד לא עובד... אך יום יום אני צריכה לתפקד ולעיתים מצליחה ולעיתים נוסקת ישירות עמוק מתחת לאדמה...

תגידו לי שעברתם את זה גם... תגידו לי שדברים יהיו יותר טובים... אני מחפשת את הכוחות וקשה לי. אני יודעת שאם אמשיך להלחם בתחנות הרוח אולי אנצח והם ישברו...אך בינתיים אני מחפשת את הכוח לא להשבר בעצמי.

מקווה שאני לא נשמעת קטנונית.
:(
עזרה?
שלום רב,
את בכלל לא נשמעת קטנונית או בכיינית.
הדיכאון, העליה במשקל, ושאר התלונות שאת מתארת, קשורים במצב של תת פעילות בלוטת התריס שבו את עדיין נמצאת (רמות TSH גבוהות מאוד). לוקח זמן עד שמגיעים לאיזון ההורמונלי. אז, בכל זאת תתעודדי, יש בהחלט תקווה.
אין גם שום סיבה שלא תעזרי בייעוץ פסיכולוגי/פסיכיאטרי כדי לדלג על המשבר.
החלמה מלאה,
 
דנה
00:09 30.04.13
בעקבות ראיה כפולה של אובייקטים וטשטוש ראייה, סי טי עם האבחנה הבאה: מוקד פוליפוידי בקרן קדמי של חדר לטראלי שמאל. באבחנה מבדלת כוריאוד פלקסוס פפילומי.
אין האדרה של חומר הניגוד.
אשמח לקבל תשובה מה משמעות התוצאה ומהם המונחים הללו.
 
פרופ' אבירם נצר  
07:08 30.04.13
דנה שלום,
הממצא ב- CT, כנראה חסר משמעות קלינית, והינו ממצא אקראי. אני ממליץ שתתייעצי עם נוירולוג לגבי משמעות הממצא.
בברכה,
שלום רב,
בקרוב אפגש עם המטולוג, אני מאמין שהוא יישלח את לאאג לצורך ביופסיה.
הבלוטות הגדולות אצלי ממוקמות בצרה סימטרית משני צידי ה"גרגרת".
מימן 3.0 ומשמאל 2.5... אני מעניין לקבל התייחסות בקשר לביופסיה
1. האם סביר שירצו להוציא לי את שניהם? (עשיתי בעבר ביופסיה, הוציא 2 בלוטות מאותו אזור שיצאו תגובתיות)
2. במידה וכן, האם יהיה פתח אחד או שניים?
3.האם יהיה ניתן למקם את הצלקת באזור שהוא פחות בולט לעיין - למשל 5 סנטימטר
מתחת?

אני בשנות ה-20 לחיי וכל נושא האסתטיקה די מציק לי
בתודה מראש
 
פרופ' אבירם נצר  
22:01 29.04.13
צח שלום,
קשה לי להמליץ לך על המשך הבירור שכן חסר לי הרבה מידע. יתכן שאין צורך כלל בביופסיה ואולי מספיק ניקור בלבד, אני מציע שתתייעץ עם הרופא המטפל בך ועם רופא א.א.ג.
החלמה מלאה,
שלום. בשנת 1998 התגלה אצלי סרטן בלוטת התריס מסוג פפלרי. הבלוטות הוצאו בשלמותם ועברתי טיפול ביוד. ומ-12/2006 אין לי יותר שאריות מהבלוטה.רציתי לדעת האם קיים חשש שהסרטן יחזור לאזור הצוואר.
 
פרופ' אבירם נצר  
15:06 24.04.13
שלום רב,
בהנחה שעברו כבר 6 שנים ללא עידות להשנות הגידול, הסיכויים שהחלמת לחלוטין, גבוהים מאד. בכל אופן, עדיין מומלץ שתשאר במעקב סדיר ותעבור בדיקות תקופתיות.
תתעודד, יש מקום לאופטימיות.
 
רו
19:59 24.04.13
תודה על התשובה
 
מאי
15:16 15.04.13
שלום רב,
זה כמעל חודש אני מריחה ריח שלניקיון באפי אשר אינו במציאות.
על פי הבנתי הסיבה יכולה להיות גסטרולוגית או נירולוגית(?).
פניתי אל רופא המשפחה אשר הפנה אותי לגסטרולוג(טרם הספקתי לקבוע תור) במחשבה שהסיבה היא חיידק בקיבה. איזה חיידק גורם לכך?
האם באופן חד משמעי ניתן לאמר שאין קשר נירולוגי?
מה עוד יכולות להיות הסיבות וכיצד אתם ממליצים לי לפעול?

אודה על עזרתכם.
 
פרופ' אבירם נצר  
18:41 15.04.13
מאי שלום,
לתופעה שאת מתארת יכולות להיות מספר סיבות: בעיות באף, בחוש הריח, בעיות נוירולוגיות, בעיות של ריח רע מהפה, כולל בעיות בדרכי עיכול עליונות, בעיות שיניים שקדים וכד'.
אני מציע שתבדקי ע"י רופא אף אוזן וגרון. הוא כבר יכוון אותך להמשך הבירור.
בברכת חג שמח,
 
מיה
14:26 11.04.13
שלום

מכר שלי בן 47 הזניח סרטן בלוטת התריס פפילארי ולכן אחרי 3 שנים מיום הממצא הגידול התפשט לבלוטת הלימפה ומאחור 2 גידולים, אחד על c3 עד c5 (הגרורות גם על עמוד השדרה ויש סיכון שהקיבוע ייפול) בגודל 5על 5 ס"מ ולידו עוד אחד בגודל 3 על 7 ס"מ.
מקדימה נעשה ניתוח דיקציה צווארית נרחבת והוצאו בלוטת התריס, בלוטת הלימפה וקשריות. ומאחור נעשה ניתוח לפני כמה חודשים להוריד לחץ מעמוד השידרה פלוס קיבוע אך בינתיים הגידול המשיך לגדול מעט ושוב לוחץ.
נעשו לפני חודש עשר הקרנות במינון גבוהה ובקרוב יעשה טיפול ביוד 200 מיליקירי כי כרגע אינו מסוגל לעשות עוד ניתוח (אחרי שניים נורא קשים).

האם יש סיכוי בכלל לשרוד מצב כזה מורכב וקשה?

תודה
 
פרופ' אבירם נצר  
14:45 11.04.13
אני שלום,
ברור שמדובר במחלה מפושטת מאד עם פגיעה באיברים שאינם נתיחים, כגון ע"ש. הסיכויים אינם טובים, אך לא צריך להתייאש, שכן תיתכן תגובה טובה מאד ליוד רדיואקטיבי. ישלקוות שהגידול יהיה רגיש ליוד וזה יכול לגרום לנסיגה דרמטית של הגידול.
בברכת החלמה מלאה,
לך וליקירך , תודה על המענה לשאלות
כל טוב
 
סיגלית
16:10 09.04.13
 
פרופ' אבירם נצר  
16:45 09.04.13
תודה רבה!!!
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  27  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ניתוחי אף   סרטן מערות האף   סרטן בלוטת התריס   גידולי ראש   סרטן הגרון   הפרעות בליעה   ניתוחי אף אוזן גרון   יותרת התריס
RSS RSS פורום ניתוחי ראש צוואר, גידולי ראש