בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום סרטן (אונקולוגיה) עמוד 175

פורום סרטן הוא מקום המפלט שלך אחרי ששמעת מהרופא את המשפט "יש לך סרטן". פורום סרטן יעזור לכם לקבל מידע על סרטן, כימותרפיה, הקרנות, אונקולוגיה, רפואה אונקולוגית, טיפול בסרטן, טיפול רדיואקטיבי, סרטן סופני, גידול סרטני, גרורות ועוד
מנהלי פורום סרטן (אונקולוגיה) :
פרופ' אברהם קוטן
לפרטים נוספים
ד''ר יוסף ברנר
לפרטים נוספים
לפני כ 3 חודשים גילו אצל בן משפחה קרוב (בן 43) סרטן בקיבה. בבדיקות סי טי. נראה היה שהגידול מאוד גדול אך ממוקד בקיבה. נראו איזורים חשודים באיזור השומני הצמוד לקיבה ולא נראו גרורות באיברים הסמוכים. בלוטות הלימפה נראו בגודל תקין למעט בלוטה אחת או שתיים שנראו מוגדלות מעט אם כי בתחום הנורמה.

הוא התחיל טיפול כימי לפי פרוטוקול מקדונלד שאחריו היה אמור לעבור ניתוח. הטיפול הסתיים ובבידקת סי טי שאחריו, נראה היה שהטיפול לא עבד היטב. הגידול נשאר ממוקד בקיבה ולא גדל, 2 בלוטות לימפה שהיו מעט מוגדלות התכווצו אבל ההגרורות ברקמה השומנית גדלו, התפשטו והתרחקו מדופן הקיבה. כמו כן, נראתה נקודה חשודה, בגודל של 5 מ"מ בכבד.

בשיחה עם מנתח הבנו שהמצב גבולי. המנתח הציע ניתוח מסובך אבל הסביר שאם אכן יש גרורה בכבד הוא לא יסיר אותה.

שאלתנו היא האם ניתן לטפל בגרורה בכבד באופן אחר. קראנו על שיטת SIR-Spheres שמבוצעת ברמב"ם והיינו רוצים לדעת האם היא יכולה להתאים למקרה שלנו ועם מי עלינו לדבר (במהרה ולפני הניתוח שאמור להתקיים בימים הקרובים) כדי לבדוק את האפשרות.

אם השיטה מתאימה, האם לבצע את הפרוצידורה לפני או אחרי הניתוח?

קראנו שקיים טיפול ההורס בצורה ממקודת תאי גידול בכבד באמצעות חום ומבוצע בהדסה עין כרם. האם טיפול כזה יכול להתאים לנו?

האם יש המלצה נוספת?


תודה מראש על כל עיצה. מיותר לציין שאנחנו במירוץ נגד השעון למציאת רעיונות וטיפולים במצב הנוראי שנחת עלינו.
 
פרופ' אברהם קוטן  
09:50 13.01.09
אם יש גרורה בכבד או גרורות בחלל הבטן, והגידול הראשוני בקיבה לא גורם סימפטומים קשים במיוחד - הרי שניתוח כריתת הקיבה מיותר. לדעתי רצוי לבצע בדחיפות בדיקת PET-CT ןאם אכן יש חד משמעית גרורות בכבד - אולי לוותר על הניתוח ולתת קו שני של כימותרפיה (עם תרופות יעילות יותר, מבוססות טקסנים - פלטינום וכד'). הטיפול באיטריום ר"א (סירטקס) יוכל לבוא בחשבון לאחר סיום הכימותרפיה אם תישאר שארית מחלה בכבד בלבד.רצוי שתיוועצו במכון אונקולוגי בו יש צוות רב מקצועי (כגון רמב"ם, איכילוב, תה"ש, הדסה עין כרם וכ"ה).
עוד מידע: הבחור סובל מכאבי בטן שנובעים כנראה מכיב גדול בקיבה. אני מניחה שהוא יכול לעמוד בכאבים אלה אם זה מה שידרש. מימצא נוסף בסי טי האחרון היה שיש מעט נוזלים בקיבה.

מה הסיבה שלדעתך כדאי לוותר במקרה כזה על ניתוח?

האם טיפול כימי כמו זה שהצעת עשוי לצמצם את הגידול בקיבה ואת הגרורות בחלל הבטן?
 
פרופ' אברהם קוטן  
15:22 15.01.09
אם המחלה התפשטה כבר מחוץ לקיבה (חלל הבטן, כבד) - אין טעם לכרות את הקיבה, שכן הניתוח לא ירפא את החולה כי "הסוסים יצאו מהאורווה". כורתים את הקיבה בתרחיש זה רק אם הגידול גורם לסימפטומים קשים (כאב קשה, חסימת המעבר, דימום וכ"ה)
הם יש מספיק ניסיון בהקרנות באזור ראש-צוואר עם סקוואמוסל קרצינומה בגבר בן 78 ?
האם הטיםול אפקטיבי? אופציה ניתוחית נשללה. האם יש טעם במסכת הייסורים הרדיותרפית?

מה קורה אם בוחרים לא לטפל?
תודה
 
ד''ר יוסף ברנר  
13:47 12.01.09
הקרנות לגידולי צוואר מסוג SCC הן יעילות למדי. כיום משלבים זאת עם סוג מסוים של כימותרפיה או עם טיפולים ביולוגיים דבר המשפר עוד יותר את היעילות.
ד"ר יוסף ברנר
האם קיימת דרך להקרין לאזורים המדוברים (ראש-צוואר) מבלי לפגוע בבלוטת הרוק.
הבנתי שהרס הבלוטה הוא בלתי הפיך וגורם סבל רב בהעדרו.
 
פרופ' אברהם קוטן  
15:18 15.01.09
במקרים ספציפיים - בשיטת ה-IMRT (מיושמת כיום במרבית יחידות הקרינה בארץ)
אני מבקשת לדעת מה זה אומר "6 קורסים של טיפול כימותרפי" - האם "קורס" הוא טיפול אחד (נגיד קבלת עירוי אחד ביום אחד, או שזה כמה טיפולים המתקיימים בימים שונים?
תודה
רונית
 
פרופ' אברהם קוטן  
08:56 13.01.09
קורס או סדרה או מחזור - יכול להיות טיפול בודד הניתן ביום אחד, אחת למפר שבועות (בד"כ כל 21 יום), או טיפול המורכב ממספר ימי טיפול, בין אם אחד אחרי השני ברצף או אחת למספר ימים, כגון, 3 טיפולים פעם בשבוע, וכעבור הפסקה של שבוע - שבועיים, חוזרים על הסדרה
שלום, אמי עברה סרטן שלפוחית השתן טיפול כימותרפי וניתוח להורדת הגידול לפני כשנה,
במעקב האחרון התגלה גרורות בריאות (קשריות עד כ 2 ס"מ) פרט לכך הריאות נקיות, קשריות עד 2 ס"מ קדמית לקשת האאורטה ובחלון ההאאורטופולמנלי.
השאלה היא האם כן לאפשר טיפול כימו נוסף ובכמה מאריך חיים ואיכותן?
אמי בת 67 למודת סבל, סכרת , רגל שמאל לימפטית, סרטן רחם לפני 5 שנים. האם לאפשר טיפול והאם יועיל לתוחלת חיים ועד כמה מדובר? הרופאים זורקים את הכפפה לידיים שלנו ואין תשובות ברורות. אני ואחותי דואגים ומטפלים באמי היטב ורוצים שחייה הסתיימו בצורה הוגנת וללא סבל מיותר. אין לה את הכח "החזק" לרצות לחיות ומאז נאחרון מטופלת המטפלת ולא יוצאת מהבית הרבה אם בכלל.
אשמח לתשובה או משהו מוביל לכיוון/התיעצות?
רחלה
 
ד''ר יוסף ברנר  
13:46 12.01.09
הטיפול הכימותרפי בסרטן שלפוחית השתן גרורתי אינו יעיל בצורה מרשימה. כאשר החולה כבר קיבל כימותרפיה כטיפול טרום ניתוחי, סיכויי העזרה עוד יותר קטנים.
לכן, טיפול תומך בלבד יכול להיות בהחלט הגיוני ויאפשר לה איכות חיים ברמה סבירה חלק גדול מהזמן.
ד"ר יוסף ברנר
 
מיכל חלימי
11:29 11.01.09
אימי כבת 61 וערכה לפני כארבעה חודשים סיטי בטן וחזה.
הממצאים שהתקבלו הינם:
אדרנל שמאל מעובה עם גוש במימדים של 1.4*1.7 ס"מ אשר מודד צפיפות של מינוס 4 HU .
טרם ההזרקה ככל הנראה אדנומה.

שאלותיי:
למה הכוונה? מה לעשות כעת?
תודה,

מיכל
 
פרופ' אברהם קוטן  
15:40 11.01.09
קרוב לוודאי שמדובר בממצא שפיר, אך יש להתייעץ עם אנדוקרינולוג
 
נטלי
13:29 11.01.09
אבא שלי ( בן 74 ) סובל מסרטן הערמונית. עבר לפני שנים הקרנות .לאחר מכן קיבל טיפול הורמונלי עד לפני שנה.
רמת ה-PSA הגיעה ל-93 והפנו אותו לטיפול כימוטרפי לפני שנה .
במהלך השנה האחרונה קיבל כל שלושה שבועות טיפול בטקסוטר ונראה כי עד עכשיו הטיפול הצליח . הPSA ירד כל הזמן עד ל- 22 בחודש ספטמבר האחרון. בבדיקות CT נראה גם נסיגה ושיפור מפעם לפעם.
בבדיקות האחרונותה ה-PSA מתחיל לעלות שוב ( 23.79 בחודש נובמבר , 29.17 עכשיו בתחילת ינואר) .
האם זה אומר שהטיפול הכימוטרפי לא עובד יותר?
מה עוד ניתן לעשות ?
האם ניתן להפסיק לתקופה מסויימת ושוב להתחיל בטיפולים חדשים?
יש לציין שבמהלך השנה האחרונה שאבא שלי קיבל טיפולים , הוא הרגיש טוב רוב הזמן , כמובן סבל מתופעות לווי של חולשות ועייפות .

 
פרופ' אברהם קוטן  
15:38 11.01.09
חשוד להישנות מחלה, צריך לחשוב על קו טיפולי אחר, בהתאם למצבו הקליני
 
שרון שחר
22:30 10.01.09
בת 46 נוטלת זה שנה וחצי 20 מג' טמוקסיפן (סרטן שד) כעת תפקודי כבד גבוהים וספירה נמוכה של כדוריות אדומות ולבנות. הופניתי לאולטראסאונד בטן. מה האפשרויות??
 
פרופ' אברהם קוטן  
15:37 11.01.09
מחייב בירור, לעתים טמוקסיפן עלול לפגוע בתיפקודי הכבד. צריך לשלול גם מצבים אחרים
 
תוהה
16:18 10.01.09
שלום פרופסור קוטן
האם psa בערך של 5.6 בגיל 70 מדאיג?
תשובה תתקבל בתודה
 
פרופ' אברהם קוטן  
18:49 10.01.09
PSA בערך שכזה עלול להצביע על גידול בערמונית, אך לא בהכרח - לעתים ערך זה עשוי לנבוע מהגדלה שפירה. כאשר ה-PSA גדול מ-2.5 יש אינדיקציה לבצע אולטרה-סאונד טרנס רקטלי ולשקול ביופסיה. יש להדגיש, כי בגיל 70 אצל כ-75% מאוכלוסית הגברים ניתן למצוא מוקדי סרטן בערמונית, וכמעט כולם יחיו עד 120 מבלי לסבול מהמחלה בכלל (אלא מהטיפול בה...). לכן יש להתייחס לא רק ל-PSA ולתוצאות הביופסיה, אלא לעוד גורמים, כגון דרגת הממאירות של הגידול (הנקראת דרגת גליסון) במידה ויש גידול, אחוז המעורבות של הערמונית, מחלות רקע, קצב גידול ערכי ה-PSA וכ"ה. החשוב מכל: לא לעשות החלטות בהולות ובנוסף לאורולוג - להתייעץ גם עם אונקולוג, במידה ומתגלה גידול. יש לזכור כי יותר אנשים סובלים מסיבוכי הטיפולים השונים (ניתוח, קרינה, הורמונים וכ"ה) מאשר מהמחלה עצמה...
 
תוהה
20:56 10.01.09
לפרופסור קוטן היקר
אני ממש ממש מודה לך על שהארת את עיני בהסבר המפורט.
חן חן
דואגת
 
מור
02:05 10.01.09
גיל 80+ סרטן שחלות, רחם גרורתי מפושט. לא נתיח. מקבלת כימו. תוחלת חיים משוערת עד 18 חודש.לאחרונה מרגישה יותר טוב בהרבה ומתחזקת. מאפשר לי מצב רוח יותר טוב.לפעמים נידמה לי שאני בריאה כי אין כאבים ועייפות כמו קודם. האם זה מעיד על תהליך ריפוי או שזה אופיה של המחלה?
 
פרופ' אברהם קוטן  
11:35 10.01.09
להערכתי, ככל שניתן להעריך בהתכתבות - מעיד על תגובה לטיפול
שלום רב,

אבי בן 62 חולה סרטן תאים קטנים, וכגרע הוא עובר טיפולי טופוטקן.
רציתי לשאול לגבי רפלקסולוגיה, שיאצו ודיקור. הבנתי שהטיפולים האלו יכולים להפחית תופעות לוואי, ואולי אפילו לעזור בספירות דם. האם כדי לעשות את הטיפולים בזמן כימוטרפיה, באיזה תדירות? האם יש איזושהי סכנה בטיפולים אלה?

תודה מראש
 
ד''ר יוסף ברנר  
20:23 08.01.09
אין מניעה בטיפולים בדיקור. טיפולים בשיאצו ורפלקסולוגיה לא מומלצים
ד"ר יוסף ברנר
לידיעת כולם-
מחר (יום שישי) בתכנית הבריאות ברדיו 102FM, בין 12:00 - 13:00 - דר' חנן פולנסקי (מתכנית הבריאות בערוץ 10) ידווח על מחקר בנוגע למקרי סרטן שנעלמו - ללא טיפול.

השתדלו לא לפספס.

יום טוב
שלום

לדוד שלי בן 62 גילו סרט ריאות, גידול בקוטר 5 ס"מ, כאשר הוא שלח גרורות למוח, 3 גרורות במקומות שונים בקוטר סנטימטר אחד..
קראתי המון מידע באינטרנט אבל כל אחד כותב דברים שונים.
הייתי רוצה לדעת מהם סיכויי ההחלמה מכזה סרטן ומהו הטיפול שמועדף במקרים כאלה..

תודה מראש,
עדי.
 
עדי
08:54 10.12.07
האם יש סיכויים שישנן גרורות נוספות בגוף? אם כן, האם יש סיכוי להחלים מהמחלה?
 
eti
22:22 10.12.07
סליחה, לא הבנתי....
 
ד''ר יוסף ברנר  
10:39 10.12.07
אם יש 3 גרורות יש סיכוי גבוה שיהיו גרורות נוספות במח. קיים גם סיכוי גבוה שיהיו גרורות במקומות אחרים בגוף. מציע לעשות בדיקת PET כדי לאתר את כל המקומות שם יש גרורות. באם מדובר רק בגידול ראשוני בריאה ו 3 גרורות במח, ניתן לעשות רדיוסרג'רי של הגרורות במח ולנתח את הגוש בריאה. אז יש סיכוי כלשהו להבריא מהמחלה. אם יש יותר מ 3 גרורות במח, ו/או גרורות במקומות אחרים בגוף, לא ניתן לרפא את החולה ואז צריך לטפל בקרינה לכל המח ובכימותרפיה.
ד"ר יוסף ברנר
 
דורית
21:38 06.01.09
בהמשך לתשובתך לגבי גרורות במוח, אמרת שלא ניתן לרפא במידה ויש גרורות במקום נוסף.
שאלתי, במידה ויש גרורות גם במוח וגם בעצמות, האם ההקרנות וטיפול כימוטרפי יכולים לעזור, או שהסבל הוא כפול- גם של המחלה וגם של הטיפולים?
במידה ועוזר , באיזו מידה?
תודה
 
ד''ר יוסף ברנר  
14:59 07.01.09
הקרנות למח ימנעו את הסימפטומים הקשים של גרורות במח כמו כאבי ראש, שיתוקים, סחרחורות וכו' ולכן ישפרו את איכות החיים. לגבי גרורות בעצמות, אם אין סימפטומים ניתן לטפל רק בתרופות הנקראות ביפוספונטים הפועלת לייצוב העצמות הפגועות והן כמעט ללא תופעות לוואי. כימותרפיה בסרטן שד גרורתי בעצמות כדאי לתת רק אם הגרורות בעצמות סימפטומטיות וגם אז לא ברור כמה זה עוזר.
ד"ר יוסף ברנר
 
עדי
12:07 10.12.07
לא בדיוק הבנתי את כוונתך.. האם אתה מתכוון שאם ישנן גרורות במוח אז אין מה לעשות ובעתיד יהיו עוד? לאן יכולות גרורות נוספות להגיע בגוף? לכבד? מה הטיפול במקרה של גרורות במקומות אחרים? (כמו כבד, עצמות, וכו'..)
 
ד''ר יוסף ברנר  
19:47 10.12.07
אם יש יותר מ 3 גרורות במח אין מקום לטיפול ניתוחי או רדיו ניתוחי וצריך להקרין את כל המח מאחר וקרוב לוודאי שיש עוד גרורות. הטיפול בגרורות במקומות אחרים בגוף הוא בכימותרפיה
ד"ר יוסף ברנר
 
עדי
08:30 11.12.07
כמה זמן יכול לשרוד אדם במצב של 3 גרורות במוח וגידול בקוטר כזה (5 ס"מ) בריאה?
 
נילי
22:13 10.12.07
לאימי סרטן ריאות לאחר הטיפול הכימוטרפי השלישי היא החלה לקבל כעבור שלושה ימים (בעיהטכנית) ניו פוגן במשך עשרה ימים. כמו כן קיבלה הקרנות למוח .עוד יומיים היא צריכה לקבל טיפול כימוטרפי רבעי ובספירת הדם שעשו לה היום נמצא 45000 ליקוציטים. שאלתי האם יתכן שנוצר לה סרטן דם? האם העליה זמנית והכימוטרפיה תוריד את הספירה? יתכן והייתה טעות במתן הניופוגן?.והאם יתכן שימנעו ממנה את הכימוטרפיה הרבעית?לציין שהיא חלשה מאוד.
 
פרופ' אברהם קוטן  
22:28 10.12.07
אמך לא פתחה לויקמיה, ואין כאן טעות במינון הנויפוגן. זוהי תופעה ידועה, שבעקבות מתן נויפוגן עולה הספירה הלבנה בצורה דרמטית, לעתים, כפי שקרה אצלה.
 
נילי
22:49 10.12.07
תודה רבה על תשובתך המהירה.
 
תוהה
14:57 05.01.09
שלום
האם psa 5.6 יכל לנבע כתוצאה מדלקת אחרת או רק בעיה בערמונית?האם יש מקום לדאגה?
שלום
אבקש לברר אדם בגיל 74 שמצאו אצלו ערכים של psa הבאים
בשנת 2001 במאי 1,6
בשנת 2003 במאי 2,4
בשנת 2003 באוקטובר 4,0
בשנת 2004 ביוני 2,0
בשנת 2006 באפריל 3,5
בשנת 2006 בספטמבר 2,5
בשנת 2007 בנובמבר 4,05
בשנת 2008 ביולי 3,71
בשנת 2008 בדצמבר 6,20
ואזי קיבל ציפרודקס 500מ"ג פעמיים ביום למשך 10 ימים
וקיבלדספליי פורטה 800 מ"ג פעמיים ביום למשך 10 ימים
וקיבל לעשות בדיקה למעבדה אנדוקרינית קוד 6011. איבחון-suspected.
הבחנה- prostatitis chronic
שאלתי מתי עליו לעשות הבדיקה מיד בתום לקיחת הכדורים ו-או מתי??????
התרופות הקבועות נורמיטן 25 מ"ג מחצית הכדור ליום- סימבקור 10 מ"ג 1 כדור ליום-
אומפרדקס 10 מ"ג 1 כדור ליום.
האם רצוי לאמץ תזונה מומלצת ומהי?
אנא תשובתכם המומלצת והמלאה, והרבה תודה מראש. ברק
 
ד''ר יוסף ברנר  
21:00 06.01.09
PSA ברמות של 5 ומעלה דורש ביצוע ביופסיה
ד"ר יוסף ברנר
 
תוהה
23:12 06.01.09
תודה רבה
 
נורית
11:39 06.01.09
לאחרונה התגלה שיש לי ציסטה בשחלה
בגודל 5 ס"ס
הגינקולוגית שלחה אותי לשתי בדיקות דם לערכי סרטן
בראשונה יצא-40
ובשניה יצא 37
הבנתי שהנורמל זה 35
מה זה אומר שיתכן שזה סרטני?
או שערכים גבוהים יכולים להיות משהו אחר?
אני בת 39 ועדין לא הייתי בהריון, ואני בהחלט מתכננת להיות.
אפשר לעשות ביופסיה בשחלה? לפני שמוציאים והורסים לי אותה?
תודה
נורית :)
 
ד''ר יוסף ברנר  
20:58 06.01.09
סמני הגידול אצלך הם גבוליים ואינם אינדיקציה לגידול. המשך ברור אצל הגניקולוגית שלך
ד"ר יוסף ברנר
 
סיגל
09:38 05.01.09
לפני שלוש שנים התחלתי להרגיש שרפות וכאב בבטן העליונה , היתי אצל גסטרו – ביצעתי גסטרוסקופיה ואנדוסקופיה – בקע בסרעפת קצר וגסטריטיס קל , טופלתי בלנטון כמה חודשים והכאבים עברו.


לפני שנתיים ועד היום מרגישה כאב גרון והרגשה של חנק וגוש בגרון , מתעוררת בבוקר עם כאב בגרון כאלו שמשהו תקוע בגרון והרגשת חנק .

בשנת 2007 עשיתי בדיקות הבאות :

בדיקת א.א.ג עם סיב אופטי – הבדיקה תקינה , אודם קל בלוע
גסטרוסקופיה ואנדוסקופיה – בקע בסרעפת קצר.
CT גרון וחזה עליון – הבדיקה תקינה
רנטגן עם בליעת בריאום לשלילת ריפלוקס – הבדיקה תקינה
אולטרסאונד צוואר וגרון – הבדיקה תקינה חוץ מזה שבלוטת הטריס קצת מוגדלת .
צילום ריאות ותיפקוד – הבדיקה תקינה .
בדיקות דם אחרונות באוגוסט 2008 – תקינות , חוץ מבלוטת הטריס שהיא קצת מוגדלת.
א.ק.ג. – תקין
לחץ דם - תקין

הרופא גסטרו העלה אפשרות שזה נובע מלחצים, פניתי לפסיכיאטר , קיבלתי אלפרליד בהתחלה 0.25 מ"ג פעמים ביום , זה קצת עזר לי אבל אחרי חודש זה הפסיק להשפיע , הגדלתי מינון לאלפרליד 0.5 פעמים ביום , בהתחלה זה עזר ואחרי כמה חודשים הפסיק להשפיע...
הפסיכיאטר הציעה לנסות ציפרלקס 20 מ"ג , שהוא בכלל לא עזר .

חזרתי לרופא גסטרו , והוא הציעה לעשות בדיקת מנומטריה- ניתור חומציות PH כי הוא חושב שזה נובע אולי מחומציות בקבע . בנתים רשם לי אומרפדקס40 מ"ג X2 שאני לוקחת כבר חודש ללא שום שיפור.

עשיתי הפסקה מאלפרליד 0.5 מ"ג כחודש , אבל לא יכולתי לסבול את ההרגשה וחזרתי לקחת את הכדורים , האלפרליד קצת עוזר לי , לפחות לחצי יום , אבל אחרי צהרים ההרגשה הזאת שוב חוזרת .

השאלה היא- לאיזה כיוון ללכת ? רציתי לציין שאני מאוד רגועה ואין לי לחצים ...

תודה מראש
 
פרופ' אברהם קוטן  
12:28 05.01.09
הכתובת לפנייתך - רופא פנימי טוב
אבי החולה בפנקריאס התחיל ליטול כדורי כורכום , האם יקל עליו ? מה המינון הרצוי ?
תודה רבה
 
ד''ר יוסף ברנר  
16:31 04.01.09
כורכום הוא צמח מרפא אחד מני רבים העשוים לעזור לחולי סרטן בכלל ולחולים עם סרטן לבלב בפרט. המינון של כורכום הוא 2 כדורים 3 פעמים ביום
ד"ר יוסף ברנר
 
מיכל
11:32 03.01.09
שלום רב
אבי חולה סרטן גרורתי בשלב מתקדם של המחלה. נמצא בבית ומטופל בהוספיס בית. לאחרונה הופיע בבדיקות קראטנין 2.6 האם יש מקום לשקול דיאליזה אם לאו?
תודה
 
ד''ר יוסף ברנר  
16:29 04.01.09
לא
ד"ר יוסף ברנר
הבנתי שיש שני סוגים של סרטן ריאה , אלה התוקפים תאים קטנים או גדולים מה ההבדל ביניהם הן במחלה והן בטיפול? האם רק לסוג אחד יש גרורות?
 
פרופ' אברהם קוטן  
21:04 03.01.09
מחלקים את סרטן הריאה לשני סוגים עיקריים:
סרטן המורכב מתאים קטנים - מאד תוקפני, מטופל ע"י כימותרפיה וקרינה וללא ניתוח
סרטן המורכב מתאים שאינם קטנים - מטופל ע"י ניתוח (בשלביו המוקדמים) קרינה וכימותרפיה ולאחרונה גם תכשירים ביולוגיים.
שתי המחלות אלימות וקשורות לעישון
בעיקבות סרטן רחם מפושט אצל אישה מבוגרת מאד - לאחר כחודשיים של הרגשת חולשה, חוסר תיאבון , איבוד משקל רב , בחילות, שליטה גבולית בסוגרים וכאבים חזקים - חל שיפור בולט בהרגשתה וניכרת התאוששות משמעותית. טיפול כימו ראשון עבר טוב עד כה. האם זה אופיה של המחלה: נפילות והתאוששויות וחוזר חלילה?
 
פרופ' אברהם קוטן  
10:13 02.01.09
ואולי זה אפקט הטיפול ?
שירה שלום.
קודם כל אני שמחה שהמטופלת מרגישה יותר טוב, שרק ימשיך כך. אחת הדרכים היעילות להתמודד עם תופעות הלוואי (במידה ותחזורנה) שאת מתארת היא פעילות גופנית (כן, גם בגיל מאוד מבוגר). פעילות גופנית תורמת להורדת רמת העייפות, הסדרת השינה ושיפור איכותה, והעלאת רמות האנרגיה של המטופלים. את מוזמנת להתייעץ איתי לגבי פעילות ספציפית מומלצת למצב החולה.
יעל

יעל מלמד
מאמנת כושר ומרפאה בעיסוק,
מתמחה בעבודה עם חולי סרטן.
 
נפתלי
22:09 01.01.09
האם שימוש ממושך ב"סוטנט" כנגד גרורות של סרטן הכליה עלול לגרום לגידולים אחרים
בגוף?
 
פרופ' אברהם קוטן  
10:15 02.01.09
לא , למיטב ידיעתי
 
נפתלי
17:15 02.01.09
האם תוך כדי הטיפול ב"סוטנט" עלולים להופיע גידולים ממאירים בגוף, למרות יעילות התרופה?
בתודה
נפתלי
+ הוספת הודעה
   1 ...  171  172  173  174  175  176  177  178  179  ...  223  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
כימותרפיה   הקרנות   אונקולוגיה   טיפול בסרטן   גרורות   גידול סרטני
RSS RSS פורום סרטן (אונקולוגיה)