בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום סרטן (אונקולוגיה) עמוד 87

פורום סרטן הוא מקום המפלט שלך אחרי ששמעת מהרופא את המשפט "יש לך סרטן". פורום סרטן יעזור לכם לקבל מידע על סרטן, כימותרפיה, הקרנות, אונקולוגיה, רפואה אונקולוגית, טיפול בסרטן, טיפול רדיואקטיבי, סרטן סופני, גידול סרטני, גרורות ועוד
מנהלי פורום סרטן (אונקולוגיה) :
ד''ר יוסף ברנר
לפרטים נוספים
פרופ' אברהם קוטן
לפרטים נוספים
 
לולי
13:14 19.01.11
אני רוצה לברר בקשר לכדורי אמנד שלוקחים כדי למנוע בחילות והקאות בעקבות טיפול כימותרפי.
צריך לקחת 3 כדורים. כדור אחד כשעה לפני הטיפול ועוד 2 כדורים בשני הימים הבאים שאמורים לקחת אותם בבוקר.זה תופס לגבי אלה שמקבלים את הטיפול בביום אחד.
אצלי הטיפול הוא בן 3 ימים רצופים היות ואני מקבלת את הטיפול דרך צנתר.
באיזו דרך אני אמורה לקבל את הכדורים?
(ביום הראשון אני מקבלת טיפול כימותרפי לאחר מכן אני מחוברת לבקבוק שמטפטף חומר כימותרפי במשך כ 44 שעות עם הפסקה של שעתיים ביום השני שבו אני מקבלת השלמת טיפול בבית החולים).

תודה!
 
ד''ר דניאלה כץ   
22:47 19.01.11
דרך הפה בדיוק כפי שציינת
Frustratingly,- for those of us who have has or had cancer, insuring ourselves to travel is confusing, complex, costly and sometime impossible, but, it is, no doubt, on our “must do” list.
It seems that although your doctor may feel that you are well enough to travel, you may find that it is difficult for you to find travel insurance because some insurance companies think that a person with cancer is more likely to need to make a claim on their insurance.
I have found that Hidush Insurance Company Ltd (A Tel-Aviv based Insurance Broker + 972-3-5608555) - do provides such cover. So you don't have to shop around. All you need to do is call Hidush Insurance Ltd.
Hidush also provides cover for people who have advanced cancer, or for people who are currently under treatment and even for people who have had a blood transfusion during the last week. Other Insurance companies are reluctant to insure cancer patients
 
יולי
16:02 16.01.11
שלום,
הייתי מבקשת הרחבה או הבהרה לגבי המשפט
adenocarcinoma with high grade cell
מה משמעות ה - high grade cell והאם ניתן להבין מכך באיזה שלב הגידול
בברכה
יולי
 
פרופ' אברהם קוטן  
22:33 16.01.11
יש כאן שיבוש - האם נכתב - WITH HIGH GRADE CELLS ? הכוונה, שיש בתכשיר גידול בלוטי עם תאים בעלי התמיינות פראית יותר
 
אבי
16:47 07.01.11
שלום,
לפני כחודש וחצי עברתי ניתוח פתוח להסרה רדיקאלית של הערמונית. מהלך הניתוח היה תקין, השקת השופכה לשלפוחית היתה תקינה,והעצבים הופרדו דו"צ היטב.
הועברה לביופסיה ערמונית בממדים 5X4X5 ס"מ ובמשקל 63 גרם, מכוסה קופסית חלקה עם שלפוחית זרע. האבחנה הפתולוגית:
RADICAL PROSTATECTOMY:
PROSTATIC ADENOCARCIOMA, GLEASON SCORE 6 (3+3) PRESENT IN RIGHT LOBE AND INVOLVING APROXIMATELY 10% OF TISSUE SUBMITTED (MAXIMAL TUMOR DIMENTION 1.2 CM).
THERE IS NO PERINEURAL OR CAPSULAR INVATION.
APEX, BLADDER NECK, PERIURETHRAL AREA, SEMINAL VESICLES ARE FREE OF TUMOR.
NO EVIDENCE OF EXTRAPROSTATIC EXTENTION.
IN ADDITION, AREAS OF HIGH GRADE PIN AND FOCI OF NON SPECIFIC GRANULOMATOUS PROSTATITIS ARE IDENTIFIED.
לדברי המנתח, הניתוח מוצלח על כל היבטיו והשלכותיו.
שאלתי היא לגבי האבחנה הפתולוגית –
מה משמעותה המלאה? ומה סיכויי שהסרטן נעקר ולעולם לא יחזור?
תודה.
 
ד''ר יוסף ברנר  
12:23 09.01.11
לפי תשובת הפתולוגיה מדובר גידול השייך לקבוצת גידולים בסיכון נמוך. אין עדות להתפשטות מקומית של הגידול. סיכויי הריפוי גבוהים מאד אך כמובן לא ניתן להבטיח שמדובר בסיכוי של 100% לריפוי.
ד"ר יוסף ברנר
 
אבי
14:25 16.01.11
מהיסטולוגית הניתוח, מה דרגת הסרטן(T)?
בכל הבדיקות הרקטאליות הידניות לפני הניתוח היתה - 'ערמונית אלסטית ולא חשודה',
ולאחר הוצאתה בניתוח לביופסיה נכתב - 'ערמונית מכוסה קופסית חלקה עם שלפוחית זרע'.
תודה.
 
ניצה
19:34 09.01.11
אני בת 46 עברתי כריתה של בלוטת התריס כשמסביב היו גידולים סרטניים כרגע אני שבועיים ללא ההורמון אלקטרוסין ואני מרגישה רע , אני צריכה להמתין כמה שבועות עד לטיפול ברדיו אקטיבי , שמעתי שיש תרופה שמונעת את תופעות הלוואי ושמה תרוגי'ן הרופאה שלי מנסה להתחמק מלתת את התרופה שלא נמצאת בסל הבריאות ,אנא מכבוד הרופאים בפורום אני מבקשת תשובה
תירג"ן זה תרופה רק לבדוק את מצב התירגלובלין בגוף
זה תחליף סינתתי להרמון הTSH זה בסל הבריאות!!!
רק לבדיקה התירגלובלין וכן לטיפול ביוד ומפוי כל גופי
יש תרופה בשם צינומל עד שתקבלי טיפול של יוד ומפוי
בדרך כלל זה עד חודש ימים מיום הניתוח
יש בפרום של טפוז פרום תמיכה סרטן בלוטת התריס
יש שם בנות שעברו את כל הסיפור ויש להם נסיון יותר גדול
גדול בסוג זה של סרטן מנסיון אישי

נ.ב סליחה על השגיעות עולה חדש
 
פרופ' אברהם קוטן  
22:55 10.01.11
ראשית - התרופה ב"סל"
שנית - תופעות הלוואי יחלפו לאחר שיחודש הטיפול באלארוקסין לאחר הטיפול ביוד ר"א.
אין טעם בשלב זה לתת את התכשיר
הייתי במצבך. לפני כחודשיים, עברתי כריתה מלאה של בלוטת התריס בגלל קרצינומה פפילרית. כחמישה שבועות לאחר מכן יוד 131 150 מיליקירי. ה-tsh שלי עלה ל-37 . באם תקחי תירוגן ה-tsh שלך יעלה יותר ללא תופעות לוואי ( בתנאי שתקחי אלטרוקסין ) לא תסבלי משום תופעות לווי , אני הייתי על הקרשים. הרופאים מתחמקים משום מה לתת תירוגן בפעם ראשונה, מתרצים בכל מיני תירוצים, הרגשתי היא שיש הנחייה של קופות החולים לא לתת אותה בפעם ראשונה בגלל מחירה היקר כ-6500 שקל. בכל אופן שיהיה בהצלחה.
לידיעה לאחר קבלת היו שוהים בבידוד מספר ימים כך שרצוי להערך בהתאם לפני כן.
האם לאחר הסרת ערמונית רדיקלית יש ערך ל- PERMIXON?
לאילו תוספים יש ערך?
 
רונן
20:41 15.01.11
תודה על התשובה המהירה ועל האדיבות רונן.
 
אלעד
19:22 14.01.11
שלום לכל המומחים ...
רציתי להיוועץ לגבי טיפול של אבא שלי,
לאבא שלי הייתה נפיחות בכתף מספר חודשים כבר, ולאחר היוועצות עם אורטופדים הוא נשלח לאולטרסאונד, הוא הגיע למומחה מסוים בתחום האונקולוגיה עם התוצאות של האולטרסאונד, המומחה לא אהב את התוצאות של הבדיקה ואמר לאבא שלי לעשות כמה בדיקות בדחיפות ואז לחזור אליו ודי הבהיל את אבא שלי בכך שאמר שיש סיכוי של 50 אחוז לגידול או שאולי זו דלקת.
אבא שלי עשה בדיקת סי.טי, לאחר שהמומחה עיין בסי.טי הוא אמר שלא נראה שיש איזו שהיא התפשטות לאיברים אחרים, אבל עדיין הוא לא יודע מה יש שם? אולי גידול.. אולי דלקת ...
מה שהפריע לי שכעת שהמומחה ראה בסי.טי שאין התפשטות הוא די הוריד הילוך ואמר לאבא שלי לבוא לבי"ח להרשמה שלפני הטיפול עצמו רק בעוד שבועיים, ואז גם יעשו ביופסיה ו- MRI בעוד שבועיים בערך... והשאלה שלי, מדובר בזמן סביר או שמא יש פה שאננות מצד הרופא המטפל? לשמחתי האולטרסאונד לא מצא בעיות באיברים אחרים אבל בשבועיים האלו עד לביופסיה ועד שיגלו מה זו הנפיחות זה מסוכן כל ההמתנה הזו? אני פשוט חושש שמא יקרה משהו בהמתנה לטיפול, כי לא מדבר כאן בהמתנה לתוצאות בדיקה מסויימת אלא מדובר בהמתנה סתם... אני אדם מן היישוב ולכן מבקש את עצתכם... האם ההמתנה הזו סבירה? או שמא יש בכך נטילת סיכון... ואיך ניתן עם זה...

תודה מראש.
 
פרופ' אברהם קוטן  
20:18 15.01.11
הסיפור הזה מאד לא ברור. לפני שהולכים לאונקולוגיה יש להשלים הבירור ע"י ביופסיה ! הבירור האורטופדי לא הסתיים !
 
דלית
13:19 15.01.11
איזו תרופה או ניסוי יש שיכול לעזור להעריך חים לאנשים שחולים בסרטן הלבלב שהפריש גרורות לחלל הבטן חוץ מכימותרפיה. שכן או לא בסל התרופות
 
פרופ' אברהם קוטן  
20:14 15.01.11
מציע לפנות למרכז אונקולוגי (כגון - תה"ש, רמב"ם, בילינסון וכ"ה) ולבדוק איתם אפשרות להשתתפות במחקר קליני
 
רונן
15:11 15.01.11
מלפני שנה לאחר מאמץ גופני שלאחריו הרגשתי חולשה זרמים בלתי פוסקים ועויתות בגוף וכמעט איבוד הכרה התגלה אצלי ציסטה בהיפופיזה נאמר לי שזו ציסטה מדממת וכנראה זו ציסטה על שם רטקה וזה ממצא מקרי שאינו קשור לתמונה הקלינית בהמשך הבדיקות התברר שיש לי כליית פרסה ושתפקוד הכליות שלי מעיד על אי ספיקה קלה קרי היה לי יתר סידן בשתן וקריטנין גבוה . טוב שאלתי היא האם יכול להיות קשר בין הממצאים שהרי כאמור כליית פרסה מגבירה את הסיכון לסרטן כליות וכי סוג סרטן זה שולח גרורות שלעיתים ציסטיות להיפופיזה . אני בחרדה לא קטנה מפחד שהרופאים מפספסים את התמונה הקלינית הנכונה וכל אחד בתחומו .כך שלא מחברים את הכל לממצא יחיד . אודה על תשובתך גם אם תגיד לי שכדאי לי ללחוץ לבדוק עניין זה. תודה מראש רונן.
 
פרופ' אברהם קוטן  
20:14 15.01.11
הסבירות לקשר בין הממצא בהיפופיזה לכלית הפרסה היא אפסית, אם בכלל
 
עינת
18:39 15.11.10
לאחיינית שלי שהיא בת 34 התגלה גידול בבסיס הגולגלת. היא נותחה להוצאת הגידול. בבדיקת ביופסיה התגלה שמדובר בגידול נדיר מסוג המנגיופריציטומה. נאמר לה שהוא בדרגה 3. מצד שני לא נאמר שהוא ממאיר. איך זה ייתכן? היכן אפשר לקבל יותר מידע על סוג זה של גידול (אני לא יודעת אם לקרוא לזה סרטן או גידול כיוון שגם הרופאים המטפלים לא אומרים סרטן)? אני מרגישה מבולבלת וחסרת מידע.
 
פרופ' אברהם קוטן  
19:29 16.11.10
מדובר בגידול סרטני, וראוי להתייעץ ולהיות במעקב של נוירואונקולוג
 
ד''ר דניאלה כץ   
23:50 16.11.10
מצטרפת להמלצתו של פרופ' קוטן. דרגה 3 מעלה את הסיכוי שמדובר בגדול לא תמים. הייתי מוודא שהגדול הוצא עם שוליים נקיים. וכמובן יש צורך במעקב לבסיס הגולגולת ואולי אף יותר כתלות בגודל הגדול.
 
מנוסה
17:09 15.01.11
מאחר והמחלה מאד נדירה, כבעל ניסיון, ממליץ לך להיכנס לפורום המנגיופריציטומה ביאהו (yahoo groups). יש שם קבוצה של חולים מכל העולם שמתייעצים.

בהצלחה!
 
סיגל
12:39 12.01.11
האם לאחר טיפולים כימותרפים הגוף פולט החוצה חלק מהחומרים?השאלה היא האם זה בסדר לישון ליד מי שמקבל טיפולים כאלו?או שעדיף בזמן הטיפולים לא לישון יחד באותה המיטה
תודה
 
ד''ר דניאלה כץ   
18:32 13.01.11
הכמותרפיה מופרשת או דרך הכליות או דרך המעי ולכן אין מה לדאוג לישון ליד מטופל
 
לילך
22:44 07.01.11
היי לכולם

אני בת 33 ולפני כשלושה חודשים גילו אצלי סרטן קרצינומה מסוג אלים בשחלה בשלב 1 סי.יש לציין שאמי נפטרה מאותו סרטן כשנתגלה אצלה בשלב 3c.

הוציאו לי את השחלה והחצוצרה השמאליות ואחרי חודש ערכו לי סיטי פט שיצא תקין.
אז עשיתי טיפולים בהפריה חוץ גופית והקפיאו לי עוברים.

עתה אחרי חודש וחצי ניתחו אותי שוב הפעם הוציאו לי את התוספתן,האומנטום,רקמת שחלה ימנית ,בלוטות לימפה.

לאחר שנבדקו האברים שהוצאו נאמר לי שלא גילו סרטן יותר.הכל נקי.

בכל זאת הרופאים מתעקשים שאערוך סדרת טיפולי כימותרפיה כמניעה.
עקב כך יש לי מספר שאלות:

1.האם זו חובה..ואם כן כמה טיפולים עלי לעבור,האם ניתן לעבור רק חודשיים של טיפולים למשל. שכן לא נמצא אצלי ולו תא סרטני אחד עתה.

2. האם קיים סיכוי שאין לי תאים סרטניים בכלל, האם יש מקרים מוכחים של אנשים שחיו שנים ללא סרטן וללא טיפולים כימותרפיים בשלב שלי?

3.האם אפשר שאהרה ואלד ואחכ אעבור את הטיפולים? מה הסיכונים בכך,היתכן שיגדל לי גידול בשלב הרבה יותר מתקדם ממה שהיה לי עד כה במהלך תשעה חודשים של הריון?

אני מודה לכם מאוד על התייחסותכם ועזרתכם,


לילך
 
ד''ר דניאלה כץ   
18:31 13.01.11
סרטן בשלב 1C אומר שהגדול יצא מעבר לקפסולה וסיכוי טוב שהיה פזור של תאים לחלל הבטן.
מדובר על תאים בודדים, כלאמר על מחלה מיקרוסקופית, ולכן גם אם בוצאה סקירה מאד יסודית ומקיפה כולל כריתה נרחבת של אומנטום, תוספתן ...שטיפות והכל תקין סיכוי קיים שיש תאים בודדים שנותרו במקום ושבעתיד יהפכו לגדול.
מטרת הטיפול הכמותרפי המשלים זה לטפל המחלה המיקרוסקופית הזו.
זה הכלל.
את שואלת לגבי יוצאים מן הכלל. בוודאי שיתכן שהגדול לא יחזור אבל מכיוון שאנחנו לא יודעים לעשות סלקציה לאותם חולים שיבריאו ללא כמו' מטפלים בכולם בשלב זה וגם אז הסיכוי לחיות ללא מחלה הוא לא 100% אלא כ 70% בשלב זה.
טיפול משלים מקובל לתת סמוך לכריתה לכן לדחות לאחר לידה אינו רעיון טוב.
הטיפול שנבדק הוא משלב של 2 תרופות ל 6 קורסים
 
ליאת
10:58 11.01.11
האם סרטן יכול לגרום לנשירת שיער?
 
ד''ר דניאלה כץ   
11:03 13.01.11
לא הסרטן עצמו אלא הטפול ככל שידוע לי
 
רמי
10:04 11.01.11
c.t לכל החיים?
 
ד''ר דניאלה כץ   
11:02 13.01.11
כן במרווחי זמן שונים
 
איתמר
12:23 12.01.11
שלום-
אני סובל מ-keratosis solar ן-dermatitis contact irritant
אני מקש בבקשה לקבל המלצה למומחה בתחום באזור גוש דן.
בברכה,איתמר
 
ד''ר דניאלה כץ   
11:02 13.01.11
לקבלת תשובה רחבה ומקיפה, יש להציג הודעה זו בפורום: מחלות עור ומין.
שלום לאמי התגלה מלפני חודשיים סרטן בלבלב שהפריש גרורות לבטן היום היא מטופלט בכימותרפיה . רציתי לדעת אם יש טיפול אחר שיכול לעזור.גם קראתי על תרופה בשם סוטנט שיכולה לעזור אך השאלה היא האם הסוטנט עוזר גם במצב של גרורות .ועד כמה באמת הכימותרפיה עוזרת
 
ד''ר דניאלה כץ   
11:00 13.01.11
יעילות הכמותרפיה והטיפולים הביולוגיים מוגבלת בסרטן לבלב גרורתי כולל התועלת מסוטנט.
כל עוד המחלה לא מתקדמת תחת הטיפול הכמותרפי הנוכחי יש להתמיד בו. העבודות מראות שהטיפול הכמותרפי המחלה יש לו תועלת קלינית בשיפור איכות החיים.
 
איתמר
08:08 13.01.11
שלום רב-
מהו הטיפול האלטרנטיבי לטיפול במשחת "אפיודקס"?
בברכה,איתמר
 
דוד
11:20 09.01.11
האם ניתן לדעת אם גידול מסוג ליפוסרקומה- שעבר מהירך לרטרופריטנאום- הוא גרורה או מקור חדש?
תודה.
 
ד''ר יוסף ברנר  
12:24 09.01.11
גרורה
ד"ר יוסף ברנר
 
דוד
16:28 09.01.11
האם דו"ח הפתולוגיה צריך להיות מפורט (נוכחות תאים עגולים, מיטוטיות, תוצאות צביעות אימונוהיסטוכימיות וכו') כדי להתאים טיפול כימוטרפי?
 
דוד
16:39 09.01.11
וגם האם הגידול הוא dedifferentiated או well differentiated
 
ד''ר דניאלה כץ   
17:58 09.01.11
אם הגדול גרורתי כרגע לא חשובה דרגת ההתמיינות כי הגדול כבא הוכיח שהוא אלים מספיק לשלוח גרורות.
כדי לקבוע טיפול יש צורך לדעת את סוג הגדול. גדול בגפה שחוזר ברטרופריטונאום מאד אופייני לגדול ששמו מיקסואיד ליפוסרקומה.
בגדול שהזכרתי שעור התאים העגולים קובע את מידת ההתמינות מעל 25% מדובר בגדול יותר ממאיר
עוד חשוב פרק הזמן שעבר מהגדול הראשוני ועד הופעת הגרורה-ככל שהוא קצר יותר זה סימן פחות טוב
 
דוד
11:00 11.01.11
האם עיסוי לימפתי שקיבלתי ברגל עלול לעודד גרורה בבטן?
שלום רב,

עבור צוות הרופאים.

אשמח מאוד שתתיחסו לשאלותי ואשמח גם לקבל תשובותיכם בהקדם האפשרי.

תודה

לילך
+ הוספת הודעה
   1 ...  83  84  85  86  87  88  89  90  91  ...  213  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
כימותרפיה   הקרנות   אונקולוגיה   טיפול בסרטן   גרורות   גידול סרטני
RSS RSS פורום סרטן (אונקולוגיה)