בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום גיל המעבר

פורום גיל המעבר הוא המקום בו מומחית רפואת גיל המעבר תענה לכם לשאלות. פורום גיל המעבר יעסוק בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, גלי חום, טיפול בגיל המעבר, נשים בגיל המעבר, תזונה בגיל המעבר, ירידה בחשק המיני ועוד
מנהלי פורום גיל המעבר:
ד''ר איתן פאר
לפרטים נוספים
 
בתיה
10:12 13.04.14
שלום רב,
לפני כחודש פניתי וכתבתי לך שהמחזור מאחר לי למרות שתמיד היה לי מחזור סדיר.
פעם אחרונה המחזור איחר לי בשלושה שבועות אבל הוא היה תקין לחלוטין בלי החתמות וטיפטופים על התחתון בסיומו של המחזור, כמו כן הייתי אצל רופא נשים כפי שאמרתי לי לעשות והוא בדק אותי וגם עשיתי בדיקות דם והכל תקין והוא גם אמר לי שלפי הבדיקות אני עדיין לא בגיל המעבר להזכירך, אני בת 47 וחמישה חודשים.
החודש כלומר אפריל הייתי אמורה לקבל את המחזור בתאריך 23.4 וקיבלתי היום כלומר עשרה ימים לפני.
ברצוני לשאול האם זה תקין למרות שהוא אמר לי שלפי הבדיקות אני עדיין לא בגיל המעבר שיש לי עוד חצי שנה ואולי קצת יותר.
האמת שאני מאד מבוהלת ולחוצה ואשמח באם תסביר לי באם זה בסדר.
תודה רבה.
בתיה.
 
ד''ר איתן פאר  
19:48 19.04.14
אין כל ערך לבדיקת דם הורמונלית כל עוד את מקבלת מחזור וזה פשוט לא לענין ואפילו מעיד קצת על חסר תובנה של התהליך הפיזיולוגי הרגיל של הפסקת המחזור.
תהליך זה נמשך בין שנתיים ועד 6 שנים ומתאפיין בתקופות בהם יש מחזורים לעתים קרובות מדי, כל 18-24 יום , ותקופת בהם יש איחורים לפעמים של שבועות ובין לבין תקופות בהם המחזור ממש סדיר. זה התהליך הטבעי וכל עוד את מקבלת מחזורים אין כל משמעות לבדיקות הדם שלך שכן לא ניתן לעשות כל אינטרפרטציה של התהליכים העוברים עליך לפיהם.
 
בתיה
14:38 23.04.14
תודה רבה על ההתייחסות ותשומת הלב לכל הפונות.
בתשובתך אלי אתה עונה לי שאין שום טעם בבדיקות לפרופיל הורומנלי אבל כאשר פניתי אליך בתאריך 16.3.14 ובו שטחתי בפניך את הבעיות במחזור החודשי ענית לי יום למחרת כי נדרש בדיקת דם לפרופיל הורמונלי ומעקב אולטראסונוגרפי אחרי שחלות ועובי רירית הרחם ולכן ביקשתי מהגניגולוג בדיקות דם לפרופיל הורומנלי והוא גם עשה לי אולרטה סאונד והכל תקין כפי שכתבתי לך.
אם כך ברצוני להבין באם בדיקות הדם היו מיותרות וזה המצב בגיל הזה?
כמו כן בבדיקות דם אשר עשיתי דרך הגניקולוג הוא הכניס גם בדיקת PTH כאשר הערך שיצא הוא 76 והערכים אמורים להיות 14-72 ולכן הוא שלח אותי לרופאת המשפחה והיא מייד נתנה לי לעשות את הבדיקות הנ"ל : CALCIUM
PHOSPHORUS 24
PHOSPHORUS INORGANIC
CALCIUM 24 hr
ברצוני לשאול האם הגינקולוג היה אמור להכניס את הבדיקת הנ"ל ? האם ערך של 72 שהוא קצת גבוה מצריך כזו סידרה של בדיקות כאשר הסידן שלי בגוף תקין, אין לי סוכר (ערך של 83) בבדיקת גלוקוז אחרונה ו- TSH 1.90 .
בעלי טוען למרות שהוא לא רופא אלא מהנדס כימיה תואר שני שאני סתם נכנסת למחול שדים מיותר והכל בסדר אצלי.
אשמח לשמוע את דעתך.
הרבה תודה.
בתיה.
 
סיגל
12:41 23.04.14
הנני בת 49 + סובלת כבר שנה וחצי ממחזורים בלתי סדירים, הוא יכול להופיע לעתים לאחר שלושים יום ולעיתים לאחר 45 יום וכשהוא מגיע הוא מלווה בכרישי דם. כמובן שאני במעקב אצל רופא נשים , בכל פעם אני נוטל ת כדור להפז\סקת דימום במשך 5 ימים פעמיים ביום, המחזור מתמעט אך לאחר הפסקת הכדור הוא שוב מתחדש בעוצמה גדולה יותר ונמשך בין שבועיים לשלושה באותה דרגה. ביצעתי בדיקת צואר רחן לפני חודש, עדיין אין תוצאה ,בקרוב יש לי גם אולטרסאונד. הרופאה נתנה לי גם כדור בשם דופנסטון שאני לוקחת מזה יומיים אך המחזור לא מפסיק אלא להיפך מתגבר. מה פשר הענין ומה עלי לעשות? עליי לציין שהדבר גורם לי לאנמיה נוראית 7 המוגלובין, חולשה ועייפות, אני מקבלת זריקות ברזל אך ההמוגלובין לא עולה בשל דימום מסיבי. אודה לתשובתך.
 
ד''ר איתן פאר  
13:34 23.04.14
את מתארת דימום אופייני לחסר סדירות הורמונלית
זו בדיוק ההתוויה להתקן תוך רחמי מסוג מירנה.....ולא להוציאו לפני תום 5 שנים.!
 
דינה
20:11 22.04.14
הדעות בנושא האם לקחת תחליפי הורמונים על מנת להקל את תופעות הלוואי בגיל המעבר הן רבות וקיצוניות.
למרות שנראה כי המחקר ההוא שגרם לבהלה הוכח כמוטעה וגרם לנשים רבות לפחד מאסטרוגן סיננטי, הרי שהפחד עדיין קיים בגלל תופעות הלוואי והגברת הסיכון לסרטן...
האם לך כרופא מערבי יש בל זאת איזושהי דרך להמליץ על טיפול טבעי ושונה מאשר גלולות כמו אביאנה אקטיבל או נובפלם ?
לדעתך מאד אודה.
 
ד''ר איתן פאר  
08:28 23.04.14
אני לא מסכים עם הפתיח שלך. יש רק שתי גישות- כן או לא לקחת טיפול הורמונלי.
כמי שעוסק בתחום מזה 40 שנה, והרשאון שפתח מרפאה לגיל המעבר כבר בשנת 1975. ועוקב , חוקר ומפרסם רבות בנידון, וחבר כמעט בכל פורום בינלאומי בנידון יש לי מספר מסרים אליך-
הראשון- בדקתי 1380 מאמרים רפואיים לקראת כנס גדול שהיה בברלין ובו התבקשתי לנהל דיון רב משתתפים שנמשך 6 שעות בנושא טיפולים תחליפיים לסימפטומים בגיל המעבר.
לצערי, לרובם הגדול יש אפקט פלצבו ולא אפקט אמיתי של תועלת. ולכן פירסומי האינטרסנטים השונים הקשורים שיצור ושיווק " תרופות" מסוד זה קרוב לודאי שאין להם הרבה על מה להסתמך, מבחינת הוכחה מדעית.
עלי לציין שכמו שבמערב לא חיו נשים לגיל מנופאוזה לפני 100 שנים- ( מתו סביב 46 ), כך גם במזרח, ולכן טיפולים "אלטרנטיביים" שנבדקו, ולעתים אף הוכחו כיעילים, לאחר מאות שנות נסיון ותצפיות, לא קיימים בתחום ספציפי זה.
הגישה השוללת את הטיפול ההורמונלי מתבססת על מחקר מוטעה שקשר הורמונים אלו לסרטן שד. ואין הדבר כך כלל ועיקר.

 
רונית
20:07 21.04.14
מזה זמן רב אני סובלת מהזעה לילית, אך כיוון שהמחזור הגיע בצורה סדירה לא קישרתי זאת לגיל מעבר אלא למזרון חדש שהחלפנו ומכיל ויסקוג'ל
לאחרונה המחזור התחיל "לשחק"... כבר 4 חודשים שאינו מגיע ולפני כן לקח לו 3 חודשים... (ב 8 חודשים קיבלתי פעמיים)
אני סובלת מגלי חום קלים... פשוט חם לי (בעירה פנימית), אני סובלת מגרד ועקצוצים באיזור הגניטלי, כאבי ברכיים... תחושת עייפות ולאות...
רופא נשים בקהילה נתן לי מרשם לאביאנה... אך פחדתי להתחיל איתם והלכתי לייעוץ עם רופא המומחה לגיל מעבר אשר אמר שבשלב זה רק וגיפם...
אני צורכת וגיפם כבר חודשיים עם הטבה חלקית אך איני יכולה לומר שאני מרגישה טוב כעת.
חזרתי לרופא בקהילה (אחר) אשר לטעמו אם אני מסתדרת עם תופעות אלו עדיף לא לקחת הורמונים... ובכלל רשם לי טבעקוטן...
בקיצור אני מבולבלת וזקוקה להכוונה...
התוכל בבקשה בבקשה לסייע לי ?
האם ייתכן שחלון ההזדמנויות ללקיחת הורמונים כבר עבר ? כי הבנתי שניתן להתחיל רק בתוך שנה... ואם להתייחס להזעות הליליות, הרי שעבר הרבה יותר .
 
ד''ר איתן פאר  
10:18 22.04.14
טעות בכמה מישורים. ראשית את יכולה להתחיל לסבול מתסמיני גיל המעבר למרות שיש לך מחזור , שאינו כלל סדיר- וזו בדיוק תקופת המנופאוזה.
שנית- ואגיפם יכול לעזור מעט לנרתיק ותו לא.
תחושת החום והזעות הלילה אכן מרמזים על הצורך בטיפול אבל כל עוד יש לך מדי פעם מחזור הטיפול אינו האוויאנה כפי שרשם לך רופא המשפחה ( ולכן טיפול והמלצה תרופתית לגיל המעבר ולהורמונים יש לקבל ממוחה בתחום) אלא תכשיר הנקרא נובופם .
השוני יתבטא בכך שאם הנובופם תקבלי מחזור כל חודש, קל אבח יהיה מחזור .
תחת אוויאנה את לא אמורה לקבל מחזור , במידה וא המנופאוזה ולא בפרימנופאוזה.
אוויאנה בפרימנופאוזה תגרום לדימומים ממושכים.
ואזי כל הסימפטומים יעלמו לך.
 
רונית
04:54 23.04.14
ראשית תודה על תשובתך המלומדת והמהירה.
את המרשם לאביאנה קיבלתי מרופא נשים כללי, לא רופא נשים המתמחה בגיל מעבר אבל לא מרופא משפחה.
שנית את ההזעות הליליות חוויתי כבר לפני שנתיים ויותר, בתקופה ההיא המחזור היה סדיר.
כיום ב 8-9 חודשים האחרונים המחזור אינו סדיר...
גם שאר התופעות יותר מורגשות...
האם לא כדאי לפתח כושר סבל ולצלוח את התקופה הזו ללא תחליפים סינתתים ?
איך ניתן לדעת בוודאות אם אני בתקופת המנפאוזה או פרימנפאוזה ?
ולאחר דבררי כעת, מה לדעתך צריך ????
 
ד''ר איתן פאר  
08:21 23.04.14
התובנות הרפואיות והמדעיות כיום שלגלי חום ישנה השלכה ארוכת טווח הקשורה במחלת אלצהיימר ויתר סוגי בדמנציה.
בזמן גלי חום ישנה ירידה חדה בזרימות הדם למוח ונגרם נזק , לעתים בלתי הפיך, עם תמותת תאי עצב במוח והצטברות שלהם למשקעים הקרויים על שם אלצהיימר., ושנים מאוחד יותר התפתחות של מחלה זו וסוגים נוספים של דמנציה.
ועדיין לא הזכרתי את הירידה הניכרת באיכות חיים , באיכות שינה, בחיוניות, במצבי הרוח הדכאוניים, הירידה בחשק מיני, באוסטאופורוזיס , הפגיעה בבריאות הנרתיק, , הנזק לשריר הלב.. ועוד ועוד.
האם עכשין ברורה הסיבה מדוע , לדעתי, חובה לקבל טיפול בכל מקרה של סימפטומים- בראיה לטווח ארוך?
אסור , לא נכון, ואף מזיק "להסתגל" למהשו כלל לא טבעי.
הבעיה היא בהעדר ידע ומודעות ונכונות לתת את מלוא ההסברים האני מעלה בפורום זה בכדי שנשים כמוך יוכלו לקבל החלטות מושכלות בעצמן.
שלום רב - בת 62 לוקחת אביאנה כבר מס' שנים. בחודשים האחרונים יש לי תסמינים מוזרים בלילה של קור פנימי שלא עובר עם כל השמיכות והלבוש. כאילו כל הגוף דוקר קלות מבפנים. משהו דומה לצמרמורות פנימיות ללא רעד.
גם העור באזורים האינטימיים כואב ורגיש ללא מימצאים. אני שמה עכשיו גינומונל 3 פעמים בשבוע + דרמהקומבין ויש הקלה זעירה בעור .
מה יכול להקל עלי בשתי הבעיות?
תודה
 
ד''ר איתן פאר  
10:13 22.04.14
השתמשי בטבליות נרתיקיות של ואגיפם 10 מג'ר 3 פעמים בשבוע במקום דרמהקומבין ואז תוכלי גם להפסיק, עם הזמן שימוש בגינומונאל- אותו יש לשים פעמיים בשבוע ולא שלוש פעמים.
לגבי תחושת הקור, תבדקי תפקודי טיירואיד- בלוטת התריס ורמת ויטמין B 12
 
שירה
14:20 03.04.14
הנני בת 52 עד לפני חודשיים טופלתי כשנתיים בכדורים לל"ד כעת הפסיק לי הרופא לפני 3 שבועות אחרי בדיקת הולטר. שבוע לאחר התחלתי להרגיש ממש לא טוב ומקשרת זו לגיל המעבר..גלי חום , בחילות דופק מואץ ול"ד עולה..(אין לי בעייה לבבית) רופא נשים הציע לי לקחת אסורופם 2 מ"ג פוחדת לקחת הורמונים...ולא יודעת אם התקפי הדופק המהיר ועלייה בל"ד קשורים לגיל המעבר...איכות חיי נפגעה מאד..יש לי תחושה של אי שקט והרגשה רעה. אין סכנה בלקיחת הורמונים מהסוג הזה? אשמח להתייחסותך.אגב הרופא המטפל נתן לי דרלין 10 למקרה שיעלה ל"ד מה לעשותתתתתתתת????
 
ד''ר איתן פאר  
14:14 06.04.14
אכן את מתארת תסימנים של חסר הורמונים ואזי הטיפול ההורמונלי ממש יעזור לך.
אבל האם עברת ניתוח כריתת רחם? שכן רק אסטרוגנים אסור לתת למי שיש לה רחם והיא חייבת לקבל גם פרוגסטרון.
 
שירה
14:20 06.04.14
לא עברתי ניתוח כריתת רחם. יש לי טבעת מירנה כבר כמה שנים ועכשו ההורמונים שנתנו לי נקראים אסטופרם..כ(כמו שכתבתי לך) אז זה יעזור?
 
ד''ר איתן פאר  
08:30 20.04.14
קרוב לודאי שכן במינון של 2 מג'ר
 
שירה
13:34 18.04.14
שלום
האם אתה ממליץ על תוסף תזונה פמארל? האם יש לו תופעות לוואי? כי לא כתוב כלום ...
והאם יתכן שהורמונים מעלים לחץ דם?
אודה לך על תשובתך
חג שמח
 
ד''ר איתן פאר  
19:50 19.04.14
פמארל הינו תמצית סויה. סויה מכילה פיטואסטרוגנים אשר יש הטוענים שיכולה להקל במידה קלה על תסמיני גיל המעבר ויש רבים הטוענים שלא.
סויה בגיל 50, לעומת סויה הניתנת מילדות, יכולה לעלות שכיחות סרטני שד וקיבה אבל אין מספיק עבודות עם מובהקות סטיטיסטית ראויה לכך.
במידהנ ויש יתר לחץ דם, אסטרוגנים יכולים לעלות אותו ובמידה ואין לא סביר שהם ישפיעו כלל בכיוון.
 
שירה
20:19 19.04.14
אז יש מצב שפמארל יעלה את לחץ הדם גם? (לנוטלי כדורים ללחץ דם)
 
ד''ר איתן פאר  
08:30 20.04.14
יש !
לקבל אחוזי נכות של ניצולי שואה משרד האוצר דורש שמדד צפיפות העצם יהיה בדרגת חומרה T-score ≤ -2.5. האם זה נמדד בגרם לסמ"ר?
אימי נבדקה במכשיר Lunar IQ והתוצאה הבאה היא בגרם לסמ"ר: 0.97 בחוליה L2-4 ו 0.78 בצוואר הירך.
האם אימי "עומדת" בקריטריון משרד האוצר? האם יחידות הבדיקה של אימי הן גם בסטנדרד T-score והאם כדי לקבל אחוזי נכות "צריכה" אימי להיות בעלת יותר או פחות מ 2.5-? אני מזכיר שמבחינה מתמתית טהורה המספר 1-, למשל, הוא גדול מ 2.5- והמספר 3- הוא קטן מזה.
 
ד''ר איתן פאר  
19:44 19.04.14
כאן לא מדובר כלל במתטמטיקה אלא בסטנדרד שח בדיקות שנקבעו בפורום בינלאומיץ ערך T מתייחס לצפיפות העצם ביחס לממוצע תקין.
ערך של 2.5- ונמוך יותא נחשב כאוסטאופורוזיס , ערך T בין 1.5- ועד 2.5- נחשב כאוטאוםניה וערך מעל 1.5- נחשב כתקין.
 
שירי
22:10 13.04.14
בת 58 יש לי יובש וגרוד וכל האזור אדום,ובזמן נתינת שתן צריבה,מה למרוח?דרך אגב מטופלת בוגיפם כבר מס חודשים,
 
ד''ר איתן פאר  
19:41 19.04.14
שווה להבדק שמא ישנה דלקת פטרייתית ואזי הטיפול יהיה בהתאם- טבעדרם או קומאגיס למשל.
 
אורנית
16:32 16.04.14
בת 47 בחודש שעבר דילג המחזור על החודש בפעם הראשונה. בחודש הנוכחי התחיל מחזור משונה עם גושים שנמשך כבר שבועיים עם כאבים קלים בבטן התחתונה.
האם עלי לפנות לברור דחוף או להמתין לאחרי החג וללכת לברור מסודר.
תודה
 
ד''ר איתן פאר  
19:40 19.04.14
דילוג על מחזור ולאחר מכן מחזור שונה מהרגיל הינה תופעה טבעית הקשורה לתקופה של טרום גיל המעבר- פרימנופאוזה ואינה צריכה להדאיג כלל.
חג שמח
 
צליל
17:00 12.04.14
שלום

שמי צליל ואני בת 48, שלוש שנים לאחר כריתת רחם ושחלות בעקבות ca125 גבוה, וסיפור משפחתי ענף. ללא גידולים רק ציסטות ושרירן.
אני לוקחת אסטרוגל ובנוסף ציפרלקס 15מ"ג. אני יודעת שאני בחסר הורמנלי, מלבד אסטרוגן, אך במיוחד בטוסטסטרון, ולכן כנראה בחוסר חשק מיני. מדי פעם ישנה עליה. בקיצור מאוד מפריע.

האם ישנה אפשרות לקחת טוסטסטרון, כמובן אחרי בדיקות דם, מי יכול לרשום לי? והאם יש בזה סיכון? והאם יש פתרון לא כימקלי לענין?

אשמח לתשובה.
 
ד''ר איתן פאר  
22:26 12.04.14
גם ציפראלקס "תורם" לירידה בחשק המיני. ובצורה לא מבוטלת כלל.
ניתן לקבל טיפול ע'י אנדרוגנים ( ג'ל או כדורים) דרך רופא מומחה לבעיות של גיל מעבר.
 
ד''ר איתן פאר  
22:24 12.04.14
 
שירה
21:06 07.04.14
האם יתכן שחלק מתופעות גיל המעבר הן התכווציות של השרירים ברגליים? בעיקר התאומים? וקוצר נשימה?
 
ד''ר איתן פאר  
22:23 12.04.14
לא, יותר סביר שקשור לחסר מגנזיום.
ד"ר פאר שלום רב,
אני בת 51, 3 חודשים ללא מחזור. עקב דיכאון לוקחת ויפאקס 150 מ"ג XR, מס' חודשים. בהתחלה עזר, כעת, פחות. לאחרונה, אני סובלת מהזעות לילה, ירידה במצב רוח, נדודי שינה ולמעט עבודה(תפקיד ניהולי) מהבקר עד הערב (וורקוהולית). אינני מסוגלת או/רוצה לצאת. אני מתחילה להבין שאני או בגיל מעבר או טרום,. לצערי, אני מעשנת. רציתי לברר, בבקשה, האם אני יכולה להשתמש במדבקות/ או הורמונים, כמובן, לאחר התייעצות עם מומחה לגיל מעבר. כי נראה לי שאם הויפאקס כבר לא כל כך עוזר למצב רוח, זה כבר קשור יותר לחוסר בהורמונים, שיתכן וביחד עם ויפאקס, הרגשתי תשתפר וכן השינה.
יש לציין שכל חיי סבלתי מכאבי מחזור קשים ומ- PMS קשה. לסבתי היה סרטן השד.
חבל לי לבזבז את חיי רק בעבודה , פשוט אינני מסוגלת לצאת , כאמור, ורק רוצה לנוח, לאחר העבודה. לגופו של עניין, מה דעתך? והאם ניתן לשלב בין ויפאקס, הורמונים וצ'מפיקס להפסקת עישון?
מודה לך מאד,
מאיה
 
ד''ר איתן פאר  
14:12 06.04.14
השילוב בין הורמונים וויאפקס נחשב כשילוב מאד מוצלח.
העישון - מונע את האפשרות הזו.
תפסיקי עישון מיידית ואז נעזור בכיף
 
מאיה
18:32 06.04.14
תודה רבה על התשובה בעניינית ומהירה.
 
עירית
22:05 27.03.14
מאחר ואני לקוחה שלך, האם ניתן ליצור איתך קשר טלפוני? גם כעת?
רגע לפני שמפסיקה את ההורמונים?
שקיבלתי ממך?
 
ד''ר איתן פאר  
14:10 06.04.14
למה בכלל להפסיק הורמונים?
תגיע ונדבר
 
ד''ר איתן פאר  
14:10 06.04.14
למה בכלל להפסיק הורמונים?
תגיעי ונדבר
 
דליה
22:17 01.04.14
אוהו! מודה לך על התשובה הנחרצת, לא חשבתי שיכולה להיווצר כזו בעיה. בכל אופן רציתי לדעת האם ניתן לקחת אביאנה פעם ביומיים (ולא שתיים ביום). כדי לדלל מעט את ההשפעה.
 
ד''ר איתן פאר  
08:37 02.04.14
גם לא רצוי כלל. עליה וירידה ברמות הורמונליות מפעילה מערכת קרישיות היכולה להזיק.
אוואינה כבר נחשב למינות אולטראנמוך ( פחות מחצי מהמינון שבאקטיבל- תרופת המקור שלו)
 
דליה
23:32 28.03.14
אני בת 60, גלי חום החלו בגיל 53, לקחתי אביאנה כשנה וחצי והפסקתי כי פחדתי מלקיחת הורמונים. הגלים חזרו מזמן ואיני רוצה לסבול יותר, האם אני יכולה לחזור לקחת אביאנה והאם ניתן לקחת פעם ביומיים במקום יומיום? תודה רבה
 
ד''ר איתן פאר  
09:11 31.03.14
בעיה. לקיחת הורמונים מחייבת המשכיות מרגע הפסקת המחזור ואז יש הגנה טובה מפני מרבית הסיבוכים המאוחרים של גיל המעבר.
עשית טעות כשהפסקת את הטיפול ופחד משמועות וחסר ידע לא מבוסס אינם מקור טוב לקבלת החלטות בתחום הרפואי.
היות וחלפו כבר למעלה מחש שנים שאת ללא טיפול הורמונלי קרוב לודאי שאינך יכולה לחזור לטיפול. וחבל. מאד
אבל . עליך לבצע בדיקת דופלר אולטראסאונד של עורקי בקרוטיס ( עורקי הצואר המובילים את הדם למוח).
במידה ויש בדפנות שלהם משקעם טרשתיים או עיבוי של דפנות העורקים, הרי שאסור לך לקחת הורמונים עקב סכנה אפשרית לאירוע מוחי אפשרי.
במידה ולא, ניתן לשקול ואז חשוב להתאים לך את הטיפול שהכי יהלום את תלונותיך והרקע והמצב הבריאותי שלך.
לא לוקחים אוויאנה פעמיים ביום. ואין גם כל צורך בכך
 
עירית
19:56 27.03.14
לפני כחודש היה לי מחזור חודשי אחרי הפסקה של שנה.
התחלתי לקחת אביאנה לפני שבוע והתחיל לי הבוקר מחזור חודשי.

האם יש קשר?
האם להמשיך לקחת את ההורמונים כרגיל?
 
ד''ר איתן פאר  
21:49 27.03.14
כן.
תפסיקי אוויאנה וכעבור 7-10 ימים לבצע פרופיל הורמונלי
 
גליה כהן
13:58 27.03.14
שלום רב,
התחלתי לקחת אביאנה לפני יומיים. מתי אמורים גלי החום לעבור?
 
ד''ר איתן פאר  
21:48 27.03.14
בין 10 ימים ועד שלשוה שבועות
 
ליאת
10:46 26.03.14
היי, האם הבדיקות תקינות לגיל 46.5 או מצביעות על גיל המעבר
pmol/L 813 ESTRADIOL (E-2)
mIU/L 2.55 TSH
pmol/L 13.8 T4- FREE
IU/L 4.30 LH
IU/L 2.20 FSH
pmol/L 187 VITAMIN B12
nmol/L 28.0 FOLIC ACID
תודה
 
ד''ר איתן פאר  
09:57 27.03.14
הבדיקות תקינות.
אולם גיל מעבר והצורך כן או לא לטפל בו לא נקבע כלל על סמך בדיקות אלא רק על סמך קליניקה ולכן אין כל חשיבות לבדיקות הנ'ל וכלל לא מובן לי מדוע עשית אותם.
פרופיל הורמונלי חשוב לטיפולי פוריות וברור הפרעות אנדוקריניות.
הטיפול והסטסטוס של גיל מעבר לא מתחשב כל כך בתוצאות הבדיקות אלא כן או לא יש תופעות של גיל מעבר ואז ניתן טיפול ללא כל קשר לרמות הורמונליות אלו או אחרת. מטפלים בנשים ולא בדפי בדיקות....
 
ליאת
10:37 27.03.14
תודה רבה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  86  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
גיל הבלות   גיל המעבר   טיפול הורמונלי   אוסטיאופורוזיס   גלי חום   הפסקת מחזור   גלי חום נשים   גיל המעבר נשים   רפואת נשים
RSS RSS פורום גיל המעבר