בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום גיל המעבר עמוד 33

פורום גיל המעבר הוא המקום בו מומחית רפואת גיל המעבר תענה לכם לשאלות. פורום גיל המעבר יעסוק בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, גלי חום, טיפול בגיל המעבר, נשים בגיל המעבר, תזונה בגיל המעבר, ירידה בחשק המיני ועוד
מנהלי פורום גיל המעבר:
ד''ר איתן פאר
לפרטים נוספים
 
שירלי
16:19 10.12.12
שלום.
אני בת 54 במהלך השנה האחרונה המחזור אינו סדיר מגיע כל שלושה חודשים, עברו שלושה חודשים טרם קיבלתי. התסמינים שלי הם סחרחורות חוסר שיווי משקל, מצב רוח ירוד ונוטה לבכות. האם אלו הן תופעות השייכות לגיל המעבר? תודה.
הספקתי להיות אצל מומחה לאף אוזן וגרון עשה לי את כל הברורים ואין בעיה באוזן התיכונה ובכלל באוזניים. אשמח שתענה לי לגבי שאלתי הראשונה. אני סובלת מחוסר שיווי משקל. בימים מסויימים יתר על המידה ולעיתים בעדינות. כמו כן חרדה ונוטה לרגשנות יתר. המחזור אינו סדיר אני בת 54 מזה שלושה חודשים איני מקבלת את המחזור. אשמח לדעת האם סימפטומיים אלו מתקשרים לתופעות גיל המעבר. שאלתי הראשונה הייתה ב- 10.12 תודה.
 
ד''ר איתן פאר  
08:01 17.12.12
חסר שיווי משקל מחייב ברור נוירולוגי, עיניים וא.א.ג ולא קשור לתסמונת גיל המעבר
שינויים במצבי רוח בכיוון דכדוך ונטייה לבכי- דוקא כן וניתן לטפל בהם ביעילות מרובה
שלום, אני בת 42, לא מקבלת מחזור, משתמשת במדבקות EVORALL בחודשיים האחרונים. אני סובלת מהפרעות שינה בשבוע שלפני קבלת המחזור ובימי המחזור. אינני מצליחה לישון סוג של שינה "ערה". האם יש לכך טיפול, הוספה של הורמון? אשמח לדעת. תודה רבה
 
ד''ר איתן פאר  
07:59 17.12.12
יש מגוון של טיפולים לתופעה
החל בסוג, מינון ודרך מתן שונה של ההורמונים
במידה ולא עוזר ניתן להוסיף מלטונין הנמכר על המדפים בארה'ב במינונים של 2,3,5 מג'ר ללא צורך במירשם רפואי. זול יעיל ואפקטיבי ( גם למניעת נדודי השינה שלאחר חזרה מנסיעה לארה'ב), ודרך כדור בשפ אמביין שכל רופא יכול לרשום לך.
 
שרה
15:36 09.12.12
שלוםאחותי בת 55 6שנים ללא מחזור לפני 4חודשים אחאי הפרשות מרובות הופיע דימום של יום 1עם כאבי מחזור וסיומת של1יום מחזור ניגמר בכמה ימים של כאבי מחזור ומעט צבע חום כמה עמים בתחבושת עשתה את כל בדיקות הנשיים והכל תקין מה זה יכול להיות
 
ד''ר איתן פאר  
08:53 10.12.12
הברור חייב להעשות אצל רופא נשים, החל מאולטראסאונד נרתיקי, בדיקת פייפל של רירית הרחם, בדיקת פאפ של צואר הרחם, בדיקה בספקולום של הנרתיק ופרופיל הורמונלי מלא.
 
יעל
10:50 10.12.12
הכל נעשה והכל יצא תקין
 
שרה
10:24 11.12.12
 
ד''ר איתן פאר  
13:11 12.12.12
0
 
ד''ר איתן פאר  
13:13 12.12.12
 
שרה
16:16 12.12.12
לה הבנתי מה ענית
 
ויקוש
23:25 11.12.12
אני אישה בת 60 ויש לי תופעה מאוד מוזרה
לאחרונה, מידי פעם , יש לי פליטה של אויר מהוגינה. זה מלווה בהשמעת קול בדומה לנפיחה מפי הטבעת. לא מלווה בריח! מה הדבר הזה? האם נורמלי? או שמצריך בירור רפואי. לא זכורה לי תופעה כזאת בעבר. לפעמים זה מופיע אחרי שאני יושבת הרבה זמן ואז יש מספר פליטות כאלה של יציאת אויר מהוגינה מלווה בקול. (זה לא מחויב להופיע לאחר ישיבה אבל שמתי לב שישיבה ממושכת מחזקת את התופעה) . הדבר לא בשליטה. כלומר אם אני רוצה למשל לעצור את זה אי אפשר זה פשוט יוצא בלי יכולת שליטה על כך. מה הדבר הזה?????
מיותר לציין שמחזור אין לי מזה מספר שנים, כמו כן אין לי שום בעיה גינוקולוגית
 
ד''ר איתן פאר  
13:09 12.12.12
התופעה מוכרת וקשורה בשיוני מבני של הנרתיק כתוצאה מניוון על רקע העדר פעילות הורמונלית מזה מספר שנים
טיפול באסטרוגן מקומי עשוי לעזור
 
מאוריסיה
17:44 12.11.08
שלום לכם.
אני בת 48, גובה 160, משקל כ - 100 ק"ג. בריאה ברוך השם, לידה אחרונה (שניה) לפני 14 שנה. מחזור מלא אחרון היה בינואר 07, ואחר כך דימום של לילה אחד במרץ 08 (השנה). הדימום התרחש לפני ארוע שגרם לי חרדה גדולה.
לפני כחמש שנים החלו גלי חום, שהיו קלים ולא מטרידים, וחלפו עברו תוך שלוש שנים. לפני כשלוש שנים הורו בדיקות הורמונליות שאני בגיל המעבר. מאידך, רופאת נשים אחת טענה, שלפי ניסיונה ולמרות הבדיקות אני עדיין עלולה להיכנס להריון.
משך שנים השתמשתי בגלולות, ואחר כך בשיטות טבעיות (כולל זיהוי רירית פורייה). לפי השיטה הטבעית, הרירית שלי מזמן לא מעידה על פוריות. האם לדעתכם אני יכולה לוותר בביטחון על אמצעי מניעה, ללא חשש מפני הריון? כמה זמן צריך לעבור מהמחזור האחרון ועד מצב שאפשר לוותר על אמצעי מניעה? האם נחוצות בדיקות נוספות?
תודה רבה.
 
פרופ' יונה תדיר  
18:51 12.11.08
מאוריסיה,
השאלה הפשוטה היא: האם את כן או לא בגיל המעבר? לכך יש דרך פשוטה ואמינה כדי לקבוע. בדיקת דם אחת. במידה של ספק יש לבצעה.
פרופ' תדיר
שלום
אני בת 53 כבר קרוב לשנה ללא מחזור .
בחודש האחרון הופיעו לי כבאיםבחזה כמו לפני מחזור חזה רגיש ומלא עד כואב . לסיום קבלתי דימום ופסקו הכאבים הליך כזה היה לי במהלך חיי לפני קבלת מחזור אלא שהפעם לא ציפיתי למחזור ואפילו נבהלתי מן הכאבים בחזה כי אני במעקב של אולטראסאונד ומומגראפיה כל 4 חודשים . אחרי גוש בשד השמאלי .
האם הדימום שהופיעה ייתכן שזהוא בכלל מחזור או שעלי לחשוד שמדובר בתופעה אחרת .
 
מאוריסיה
19:46 12.11.08
 
סימי
08:58 10.12.12
האם מה שכתבתי קשור לגיל המעבר? ומה צריך למשות ? אני חייבת תשובה דחופה תודה רבה
 
ד''ר איתן פאר  
09:03 10.12.12
יש כבר תשובה לשאלה
 
סימי
08:58 10.12.12
האם מה שכתבתי קשור לגיל המעבר? ומה צריך למשות ? אני חייבת תשובה דחופה תודה רבה
 
ד''ר איתן פאר  
09:02 10.12.12
בדיוק כפי שכתבתי ואין צורך לחזור על המילים
נא לגשת להוועץ אצל רופא המתמצא בתחום
בהצלחה
 
עירית פרג
13:01 07.12.12
בוקר טוב, הנני בת 51. המחזור החודשי שלי הפסיק ל 4 חודשים חזר לפני 3 חודשים ושוב הפסיק החודש. במקביל, תקופת ה - PMS שלי, מאופיינת במיגרנות ואני משתמשת ב"רילרט" כדי להרגיע.
בשבועיים האחרונים התחילה רגישות ייתר וכל משפט גורם להתפרצות בכי, כעסים ודיכדוך. איני סובלת מגלי חום ויובש בנרתיק.
קיבלתי מהגניקולוג "אוורל קונטי" ועדיין לא התחלתי להשתמש.
האם התופעות שציינתי מעלה הינן חלק מתסמיני גיל המעבר? כיצד ניתן לבדוק את זה? האם מומלץ לקחת אוורל קונטי? תודה רבה! עירית
 
ד''ר איתן פאר  
09:01 10.12.12
אכן תופעות של גיל המעבר
הטיפול במדבקות של אוורל קונטי כלל לא הולם מצב בו עדין מקבלים מחזורים שכן יהיו לך דימומים מרובים
ככלל, לא משתמשים בהורמונים חלופיים כל עוד יש דימומים, אלא רק לאחר הוכחת מנופאוזה ( שאז הם באים להחליף את החסר עקב העדר פעילות שחלתית)
לתקופה הפרימנופאוזלית בו את נמצאית יש להשתמש בתוספי הורמונים ( כגון נובופם, פרוגילוטון ועוד) ולא באוורל קונטי.
 
לילך
22:52 08.12.12
אני בת 42 , בשנתיים האחרונות המחזורים שלי לא סדירים כלומר או מקדימים או מאחרים.
המחזור ה"נורמלי" האחרון היה ב-24 לאוגוסט שנמשך כשבועיים, לאחר כחודש וחצי היה לי דימום חד פעמי והיום שוב היה לי דימום כמו מחזור גם חד פעמי ולאחר מכן הפרשות חומות כמו בסיום מחזור. בשבוע האחרון הרגשתי גם כאבי בטן כמו לפני מחזור.
יש לי גם שני שרירנים ברחם שבמעקב כל שנה.
האם התופעה של "דימום לרגע" קשורה לגיל המעבר והאם זה לא מוקדם מידי?
 
מאיה
23:03 08.12.12
אני לא נוטלת גלולות ואין לי התקן
 
ד''ר איתן פאר  
08:57 10.12.12
מוקדם- כן, אפשרי - גם כן
בדיקת דם לפרופיל הורמונלי ( כולל טיירואיד) ואיזון הורמונלי מחדש יסדרו את האי סדירות
התופעה שכיחה ןמוכרת בתקופה הפרימנופאוזלית ויש לה מיגוון אפשרויות טיפוליות.
 
סימי
08:47 10.12.12
אני בת53 סובלת לאחרונה מהתקפי חרדות ופחדים עם כל מיני תופעות מפחידים המחזור שלי לא סדיר בעיקר בלילות אני סובלת מיזה
 
ד''ר איתן פאר  
08:55 10.12.12
חסר איזון בסרוטונין המופרש במוח , וזאת על רקע חסר הפרשה אסטרוגנית תקינה, עקב הגיל, יכול להיות הסיבה
הטיפול במצבים אלו הוא ע'י תרופות מעכבי ספיגת סרוטונין ( SSRI)
בכל מקרה רצוי להוועץ במומחה
 
יעלה
13:39 09.12.12
שלום רב

קיבלתי מרופאת הנשים מרשם לווגיפם בעקבות תלונה על יובש בנרתיק. אני משתמשת בווגיפם כבר כחודשיים (שבועיים ראשונים יום- יום, ולאחר מכן פעמיים בשבוע), ואמנם יש שיפור, אבל עדיין אני חשה בכאבים בזמן קיום יחסים. האם זה אומר שהווגיפם אינו "עובד", או שהשיפור אורך זמן רב יותר? האם לגשת שוב לרופאת הנשים?

תודה רבה
 
ד''ר איתן פאר  
08:52 10.12.12
הואגיפם עובד , אבל יש לזכור שמה שנהרס במשך שנים ( כלומר אפיטל הנרתיק ללא הורמונים) לוקח זמן להבנות מחדש
את יכולה להעלות מינון ואגיפם לשלוש פעמים בשבוע , ולרדת חזרה לפעמיים בשבוע לאחר שתרגישי את ההטבה המצופה.
 
שירה
03:02 05.12.12
ד'ר יקר,אני אישה כבת 50 לפני שנה הפסקתי לקחת גלולות יסמין אותן לקחתי 20 שנה.שלושה שבועות לאחר הפסקת הגלולות התחילו לי סימפטומים קשים של גיל המעבר כולל נשירת שיער מסיבית עקב הפסקת היסמין, תאבון ועוד.לאחר ברור הורמונלי נאמר לי שאני נימצאת "עמוק" בתוך בגיל המעבר והרופאה נתנה לי פרוגילוטון אשר עשה לי תופעות לוואי קשות כגון יקיצה מוקדמת עצירות קשה, גלי חום, קמטים בפנים אשר לא היו שם קודם.(תמיד ניראיתי עשר שנים צעירה מגילי}.הלכתי ליעוץ עם רופא שמתמחה בגיל המעבר אשר העביר אותי לטריסקוונס אותו אני בולעת כבר שבעה חודשים ומאוד מרוצה.השאלות: התחלתי לשמור נידה וביקשתי מהרופא שיעביר אותי לאקטיבל על מנת שלא אקבל מחזור,נאמר לי שזה לא מתאים לי עקב גילי הצעיר יחסית והמליץ להשאר עם הטריסקוונס. כעבור כמה חודשים הלכתי לרופא אחר שאמר לי כך:להתחיל עם אקטיבל כדור אחד ביום,במידה ולא ארגיש טוב אקח 2 כדורי אקטיבל בבת אחת,שזה לטענתו אותו מינון כמו הטריסקוונס,ממש אחד לאחד אותה תרופה.אני אמורה לסיים עוד מעט את החפיסה של הטריסקוונס ולהתחיל עם האקטיבל. אני ממש מפחדת לעשות את השינוי עקב הבעיות שהיו לי עם הפרוגילוטון.אודה לך מאוד אם תוכל להתייחס לדברי, כמו כן החשק המיני לא משהו,מפחדת גם משיעור יתר והשמנה,אני מבינה שזה מהלך של ניסוי וטעייה ובמידה ולא ארגיש טוב אחזור לטריסקוונס. מודה לך על תשובתך והמלצותיך,תבורך תמיד. שירה
 
ד''ר איתן פאר  
08:50 05.12.12
לא מקובל עלי הטיפול של 2 כדורי אקטיבל
לא מקובל עלי האמירה שאת צעירה מדי בכדי לקבל אקטיבל
תעברי בשקט לאקטיבל וכעבור חצי שנה תעברי לחצי אקטיבל הנקרא אוויאנה ועל תרופה זו תשארי שנים רבות.
תודה רבה לך על תשובתך המהירה והברורה,רציתי רק לסבר לך את האוזן שהסיבה שהרופא המליץ לי על 2 כדורי אקטיבל ביום היא כי להבנתו אני זקוקה לרמת הורמונים גבוהה כגון טריסקוונס,אין לי מושג כיצד הגיע למסקנה זו,אולי מפני שהפרוגילוטון עשה לי תופעות לוואי קשות. מה שמאוד מאוד מלחיץ אותי איך גופי יגיב לרמת הורמונים נמוכה? כלומר:השמנה,שיעור יתר בפנים,תשוקה מינית,עצירות,ותסמיני גיל המעבר,האם הרגשתי הטובה כיום תישמר עם כדור אקטיבל 1 ביום? אסור לשכוח שהיסמין שבלעתי שנים רבות עשה לי מאוד טוב,עד כדאי כך שהרבה שנים לא הייתי בפעילות מינית ועדין המשכתי לקחת אותו. בנוסף אני עוברת ניתוח החלפת שיתלי סיליקון בחזה בסוף החודש ואין בי רצון להכנס להרפתקה אשר איני יודעת לאן תוביל אותי וגם לא "לשגע" את בן זוגי הטרי ביותר מידי ימים של נידה כתוצאה מהחלפת ההורמונים . האם ניראה לך לאור ניסיונך העשיר ולאור האינפורמציה שנתתי לך שהחלפת ההורמונים "תעבור בשלום"? המון תודה על הכל,כן ירבו אנשים טובים כמוך,שבת שלום,שירה.
 
ד''ר איתן פאר  
10:10 06.12.12
כן זזה יעשה לך רק טוב
וקצת תובנות- מינוןהורמונלי גבוה גורם לתגובה פארדוקסאלית הפוכה. למשל נשים להן חוזרים גלי החום תחת טיפול הורמונלי, הטעות הנפוצה ביותר של הרופאים המטפלים, והלא מתמצאים בניבכי הפעולה ההורמונלי , תהיה להעלות מיניון הטיפול, וזה יגרום להחמרת גלי החום. יש צורך במצבים אלו דוקא לרדת במינון ואז מושג איזון ותגובה טובה יותר.
 
שירה
23:50 08.12.12
ד'ר תודה מכל הלב,עזרת לי מאוד,אתחיל לקחת את האקטיבל בימים הקרובים,אבל אני גם מבינה שתמיד יש מקום לכך שמשהו ישתבש ושלא הכל ילך "לפי הספר" ,אשמח מאוד לעדכן אותך בהמשך,מקווה בישבילי שלא ארגיש הבדל, כיון שאם הטריסקוונס אני מרגישה נהדר,הרופא המטפל אמר לי שבמידה ולא ארגיש טוב אחזור לטריסקוונס,השאלה כמה ימי חסד לתת לאקטיבל במידה ומשהו ישתבש? שיהיה לך שבוע ניפלא, שירה.
 
יהודית
09:18 03.12.12
אני בת 54 .
לפני כשנה וחצי התחילו לי תסמיני גיל המעבר. גלי חום ומחזור לא סדיר.
בבדיקה שערכו לי אז נאמר לי כי אני בשלב המקדים של גיל המעבר.
היה לי מחזור אחרון לפני כארבעה חודשים ולפני חודשיים דימום קצר במשך יומיים.
בחודשיים האחרונים סובלת מגלי חום, מצב רוח ירוד מאדו חוסר אנרגיה.
נוטלת כדוריי פראמין .
לפני כשבוע בביקור אצל רופא הנשים בבדיקת אולטראסאונד נאמר לי כי השיליה עדיין פעילה וכן רירית הרחם וכי אני צפויה לקבל מחזור בעוד כשבועיים והומלץ ליטול למשך ארבעה חודשים מהיום החמישי של המחזור פרוגילוטון. כדי להסדיר את המחזור.
אודה לקבלת דעתכם?
יהודית
 
ד''ר איתן פאר  
23:50 03.12.12
אין שילייה ללא הריון כך שכלל לא מובן מה בדיוק נאמר לך.
בתקופה הפרימנופאוזלית- ( אין דבר כזה הנקרא שלב מוקדם של גיל המעבר) יש מחזורים אבל אינם סדירים, ולעתים מלווים בתסמיני גיל המעבר.
הטיפול המומלץ בשלב זה הוא נובופם ולא פרוגילוטון
 
יהודית
08:53 05.12.12
נאמר לי כי יש עדיין פעילות בשחלות (לא בשיליה).
האם גם אז המלצתך ללא שינוי?
כמו כן האם עדיף לבצע בדיקת מצב הורמונלי לפני שמחליטים על הטיפול הרצוי?
 
ד''ר איתן פאר  
11:23 05.12.12
הטיפול לא מותנה בבדיקות אלא בתלונות שלך.
יש תלונות- יש לטפל
אין- אז לא
שלום, אני בת קרוב ל-61. בריאה בדרך כלל. בדיקות דם תקינות (סוכר מעט גבוה, לא סכרת). לוקחת אקטיבל 8 שנים מתום המחזור,חלק גדול מהתקופה לקחתי חצי כדור וכדור שלם לסירוגין (סה"כ 3/4 כדור ליום), בחודש האחרון ירדתי לחצי כדור ביום. נמצאת במעקב רפואי קבוע (שד, בדיקות דם וכו') ומרגישה בדרך כלל טוב. לאור הסיכונים של שימוש יותר מ-10 שנים ולאחר גיל 60, מעוניינת לדעת האם אני יכולה להמשיך עם הכדורים ולמשך איזו תקופה ? (הורדת המינון לחצי כדור החזירה לי מעט מגלי החום בלילה)
תודה, רחל
 
פרופ' יונה תדיר  
13:04 04.12.12
פעמים רבות הורדת המינון מחזירה סימפטומים כפי את מתארת, גם בגילים מתקדמים יותר. מעקב רפואי שגרתי מומלץ בכל מקרה וניתן להמשיך את הטיפול גם יותר שנים. לעיתים ממליצים לעבור לטיפול ע״י מדבקות הורמונליות על העור להן יש הליך ספיגה שונה. אין כמו מעבדת הגוף שלך כדי להגדיר את המינון הנכון ומשך הטיפול.
פרופ. תדיר
תודה פרופ' תדיר. אני מניחה שהבנת כי אני מעוניינת להמשיך עם האקטיבל ככל שאוכל.האם, לאור חילוקי הדעות בין המחקרים השונים, ניתן להמשיך עוד שנים בשימוש באקטיבל ללא הגברה משמעותית של הסיכונים הנילווים ? תודה מראש על התשובה.
 
פרופ' יונה תדיר  
08:58 05.12.12
ניתן להמשיך תוך מעקב רפואי מקובל. תופעות לוואי למיניהן של גיל המעבר קשות במקרים רבי מתופעות לוואי של התרופות עצמן ואין כמו ״מעבדת הגוף״ כדי לשדר למה הוא זקוק.
פרופ. תדיר
 
יעל
08:22 05.12.12
רציתי לישאול אני בת 50 5שנים ללא מחזור יש לי או סי די רוצה להתחיל עם כדורים פסיכיאטרים עדין לא הוחלט איזה אבל קראתי וישנן כדורים שיכולים לעשות הפרשת חלב מהשד האם לא לקחת האם זה מסוכן והעם ישנן כדורים פסיכיאטרים שרשום שזה גם לתיסמונת קדם ויסתית וגם יכול לעצור מחזור משאצלי לא קים אבל ישנו החשש בקשר שינוי שיכול להיות אולי מבחינה הורמונלית מאוד חשובה לי דעתכם
 
ד''ר איתן פאר  
08:47 05.12.12
תשובה יותר מושכלת לשאלותיך תקבלי מרופא פסיכיאטר המתמצא יותר במגוון התרופות הפסיכיאטריות.
שלום, האם השימוש בהורמון מדבקה מסוג EVORAL יכול להשפיע על צורת או צבע הפטמות. נראה כי מאז השימוש בחודשיים האחרונים יש לי קצת אדמומיות סביב הפטמות ושינוי מה בצורתן. תודה רבה
אסטרוגן אכן יכול להשפיע על הגדלה ושינוי פיגמנטציה של הפטמות, אך יש לבדוק בכדי לשלול דלקת או סיבה אחרת
 
משה
18:05 30.11.12
ירד לי קצת דם בפין לאחר המקלחת. הייתי אצל אורולוג והבדיקת תרבית היתה תקינה אך אני לא יודע מה הסיפור מכיוון שהדם ממשיך להופיע פעם בכמה זמן. הדם הפסיק לאחר כמה דקות. תודה ושבת שלום.
 
ד''ר איתן פאר  
23:02 02.12.12
מחייב ברור אורולוגי מקיף כולל ציסטוסקופיה ואולטראסאונד דרכי השתן
 
טליה כהן
11:34 28.11.12
שלום רב,
אני בגיל 46, ילדתי בעזרת הפריית מבחנה -פעם אחת.
מאחר לי המחזור מזה 3 שבועות.
אני עם תסמינים שהולכים ובאים: לחץ בבטן, החזה לחוץ כמו לפני מחזור, לעיתים לחץ בשחלה שמאלית-מה זה יכול להיות?
 
ד''ר איתן פאר  
23:01 02.12.12
רק בדיקת רופא ואולטראסאונד יכולים לזהות את הסיבה לתלונותיך
גשי להבדק
 
נירית
15:51 28.11.12
שלום רב,

אני מבולבלת בקשר להמלצה לגבי נטילת הורמונים.

נניח שהוכח ע"י בדיקות דם כי אישה נמצאת בגיל המעבר,

האם נטילת הורמונים מומלצת ע"פ הרגשת האישה בלבד?.
כלומר אם היא סובלת מהרבה סמפטומים אזי הרופאים ממליצים לקחת הורמונים.?

זה אומר שההמלצה לקחת הורמונים היא רק ע"פ תחושת האישה?

במידה והאישה לא סובלת מסמפטומים או שהסמפטומים קלים וזניחים האם לא מומלץ לקחת הורמונים?

אולי בכל מקרה יש לקת הורמונים??

תודה רבה.
 
ד''ר איתן פאר  
23:09 28.11.12
התשובה נחלקת לשני חלקים.
1- האישה הסובלת מסימפטומים- כאן אין כלל מחלוקת בין הרופאים, עליה לקבל טיפול הורמונלי חלופי.
2- האישה ללא סימפטומים- כלומר מתן טיפול הורמונלי בכדי לנסות ולמנוע בעתיד סיבוכים רפואיים.
כאן חלוקות הדעות בין הדוגלים במתן, בעיקר בכדי למנוע אוסטאופורוזיס ולהקטין הסיכון לסרטן מעי, וכנראה גם לבעיות קארדיאליות ודמנטיה, לבין אלו שאינם דוגלים בכך היות ויש לדעתם גם תרופות אחרות ביכולות לבצע את אותן מטלות - למשל מתן סטאטינים למניעת ארטריוסקלרוזיס.
אין אחידות דעות בעולם הרפואה לגבי הקבוצה הזו של הנשים, ולכן " הצדיק באמונתו יפעל"
לד"ר פאר ,

תודה רבה לגבי תשובותיך המלומדות והסבלנות הרבה.

באותו עניין, במידה ומישהי מחליטה עם הרופא המטפל כן לקחת הורמונים למרות שהסמפטומים זניחים,

האם יש לקחת רק אחרי שנה מאי הגעת המחזור?

בברכה.,

נירית.
לא
ניתן להתחיל לפי רצונך
 
אני
21:26 01.12.12
האם פרופיל הורמונלי חייבים לעשות רק ביום3-5של המחזור או אפשר גם בכל תאריך אחר? אני בת42ידועה מגיל צעיר עם תסמונת השחלות הפוליציסטיות (היום ללא גלולות)והמטרה של בדיקות הדם לראות את מצבי ההורמונלי ולא למטרת הריון. תודה
 
ד''ר איתן פאר  
23:00 02.12.12
בדיקות דם לרמות הורמונליות נלקחות ביום 3-5 רק במקרי טיפולי פוריות
בכל סיבה אחרת אין חשיבות ליום הבדיקה
+ הוספת הודעה
   1 ...  29  30  31  32  33  34  35  36  37  ...  103  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
גיל הבלות   גיל המעבר   טיפול הורמונלי   אוסטיאופורוזיס   גלי חום   הפסקת מחזור   גלי חום נשים   גיל המעבר נשים   רפואת נשים
RSS RSS פורום גיל המעבר