בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום גיל המעבר עמוד 79

פורום גיל המעבר הוא המקום בו מומחית רפואת גיל המעבר תענה לכם לשאלות. פורום גיל המעבר יעסוק בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, גלי חום, טיפול בגיל המעבר, נשים בגיל המעבר, תזונה בגיל המעבר, ירידה בחשק המיני ועוד
מנהלי פורום גיל המעבר:
ד''ר איתן פאר
לפרטים נוספים
 
מריה
13:15 27.08.08
האם מקובל, ונכון מבחינה רפואית לעשות ניתוחים פלסטיים בגיל המעבר? גם מבחינה בריאותית אני שואלת...?
 
פרופ' יונה תדיר  
14:16 27.08.08
מריה,
ישנם רבות עוברות ניתוחים פלסטיים בגיל המעבר ללא קושי מיוחד. ממאידך, ריפוי רקמות מתעכב עם התקדמות הגיל עקב שינויים פיזיולוגיים, ובין היתר עקב שינויי בשכבות עור הגוף. זאת, עוד ללא קשר למחלות העלולות לגרום לשינויים בריפוי צלקות. הרצון או הצורך לעבור ניתוח פלסטי בגיל המעבר צריך בכל מקרה להבחן עם מנתח/ת פלסטי/ת אשר ודאי לוקח/ת בחשבון את היתרונות הפוטנציאליים אל מול הסיכונים.
פרופ' תדיר
 
הילי
17:58 26.08.08
אני בת 42 ובחודשים האחרונים אני מזיעה המון מכל מאמץ קטן במיוחד בבית החזה (ממש מטפטפים לי מים). זה לא נראה לי נורמאלי.

זה מציק לי מאד ומפריע לי.

מה עליי לעשות? בדיקה, טיפול או מניעה.


אודה לך מאד אם תנחה אותי לאן לפנות ואיזו בדיקה לעשות. 
פרופ' יונה תדיר  
18:06 26.08.08
הילי
קשה להסיק מסקנות ולהמליץ המלצות על פי תאור הדברים. לא ידוע אם את בשלב מוקדם דל גיל המעבר? האם נעשו בדיקות דם להגדרת המצב השחלתי שלך? האם נעשו בדיקות אחרות? דם? גופניות? נראה כי עליך לפנות לרופא/ה ולהוועץ. עידן האינטרנט הוא עידן מעניין בכל הקשור למידע ולתקשורת (כגון זו) אך אינו מחליף (עדיין) את הרופא/ה. מי יודע? אולי גם זה יגיע.
בהצלחה.
פרופ' תדיר
אני מקווה שכתבתי את זה נכון. זה טיפול שקשור באסתטיקה. עוזר גם באחידות במירקם העור וקמטים... לא יודעת. מישהו שמע?
 
פרופ' יונה תדיר  
23:33 19.08.08
מיכל,
מדובר בטיפול אשר פותח ע"י חברה ישראלית ומשווק בכל העולם. תוכלי לקבל פרטים על טיפול טרירני לעור בחברת סינרון (ביוקנעם) אשר עומדת מאחורי פיתוח טכנולוגי זה. ניתן להתקשר לחברה זו בטל' 04-9096325
תוכלי גם למצוא פרטים על חברה זו וטיפול זה באתר שלהם: http://www.syneron.com/Solutions/Patients/Applications/triniti-skin-series.html
בהצלחה,
פרופ' תדיר
מפתיע לגלות שזה פותח בארץ. אני מרגישה גאה :)

האם ידוע לך, במקרה, איפה או אצל מי אפשר לעבור טיפולים כאלה? אני יכולה לשאול בחברה עצמה (בטלפון שרשמת כאן), או שזאת תהיה חוצפה?
 
פרופ' תדיר
20:34 24.08.08
נראה כי אין בעיה להתקשר לחברה ולקבל פרטים אלה. יש להם ודאי מחלקה המספקת פרטים כגון אלה.
פרופ' תדיר
ונודע לי שבמרפאת פרופורציה הם עושים את הטיפול הזה, וזה נשמע לע באמת טוב. (פשוט לפני שנה עשיתי אצלם טיפול אחר...וחשבתי שיש באמת אפשרות שזה יהיה אצלם, וצדקתי...)
 
לילי
17:46 23.08.08
שלום ,
אני בת 55 עברתי כבר את גיל המעבר אך למרות זאת אני מזיעה בקרקפת +הפנים מאודהם יכולה להיות סיבה לכך והאם ישנו טיפול יעיל לזיעה מסוג זה אשמח אם תתנו לי עצה יעילה ומהירה לפתרון הבעיה ...תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
18:31 23.08.08
לילי,
לא ברור לי למה הכוונה שעברת כבר את גיל המעבר. ההגדה של "גיל המעבר" אינה ברורה. בין אם זה שנה, חמש שנים, עשר? או יותר? העובדה שיש לך גלי חום היא החשובה ולא ההגדרות. לא ברור מדבריך אם היו לך גלי חום בעבר? אם טופלת? בכל מקרה, אם יש לך תופעות כגון גלי חום, והן מפריעות לך, ואין הוראת נגד לטיפול הורמונלי, הרי שמומלץ לקהל טיפול הורמונלי.
פרוטפ' תדיר
אני בת 48 , בשנה האחרונה מטופלת בהורמונים. גדלה לי בטן , אני לא יודעת אם קשור, תמיד הייתי קצת מלאה. בנוסף פתאום גם עלתה לי רמת השומן בדם. מה שאף פעם לא היה. חברה המליצה לי על תרופה בשם אקומפליה. רציתי לדעת במה היא יכולה לעזור לי במצבי??
 
פרופ' יונה תדיר  
11:33 21.08.08
יונה,
תופעות לואי של תרופות אינן בד"כ מתאימות לדיון בפורום אלה לדיון עם הרופא/ה המטפל/ת. במיוחד כאשר יש שינויים כגון עליות של רמות שומן בדם, וכיוב'. אקומפליה היא תרפוה הנלקחת כתוסף לדיאטה לנשים במצב של עודף משקל. ו/או בשילוב עם סוכרת. יש גם לה תופעות לואי ואין זה נכון לקחת אותה ללא מעקב רפואי.
פרופ' תדיר
 
נורית
00:29 21.08.08
אני בת 55. בגיל 47 עברתי ניתוח לכריתת הרחם והשחלות בגין מיומות ברחם. לפני כשמונה חודשים החלה גדילה של שד אחד, מלווה בכאבים המזכירים כאבים טרום ויסתיים. הכאבים לא פסקו מאז והשד ממשיך לגדול כך שכיום אני נמנעת מללכת עם חולצות בהירות משום שהשוני בולט. עשיתי ממוגרפיה, אולטרה סאונד לשדיים, בדיקות דם כולל הורמונים, ביקור אצל 3 כירורגי שד. הבדיקות היו תקינות. הרופאים טוענים שהכל בסדר.
עלי לציין כי אמא שלי חלתה בסרטן השד ועברה כריתה בגיל 47.
למרות הבדיקות התקינות והרגעות הרופאים אני בלחץ רב מהבעיה האסטטית שהתעוררה, מכך שהתהליך לא נפסק וכמובן מהרקע של אימי. האם ישנם מיקרים דומים שאתם מכירים? מה עלי לעשות?
תודה רבה
נורית
 
פרופ' יונה תדיר  
09:25 21.08.08
נורית,
התאור שלך אמנם מפורט, והבעיה שאת מעלה בוודאי מציקה לך, אולם לא ניתן להביאה לידי פתרון בדרך זו. עליך לסמוך על חוות הדעת הרבות שקיבלת ולנהוג על פיהן.
פרופ' תדיר
 
בדרה
15:05 09.10.07
אימי בת 74 בתקופה האחרונה סובלת מתופעה של גלי חום חריפים באיזור הבטן והרגליים מלווה במתח .נכון להיום כל הרופאים לא ידעו להצביע על מקור הבעיה. עליי לציין שאימי סובלת מסכרת בעיות לב יתר לחץ דם כאבי גב וחולשה כללית ומטופלת בהרבה תרופות .אני מעוניין בעזרה וכיוון
 
הלל
17:28 15.08.08
חבל שאיני מוצא תגובה של רופאי הפורום לשאלה של בדרה.
שאלתי את אותה השאלה בפורום אחר ( הפירוט של בדרה כמעט אחד לאחד לפירוט שיש ברצוני לפרט). בפורום זה לא מצאתי תשובה ובפורום אחר נאמר ךי לפנות לרופא המשפחה.
ובאם רופא המשפחה היה נותן מענה , האם הייתי / היינו( איני מכיר את בדרה ! ) פונים לפורום ?
אימי מתלוננת עד כדי יאוש. לטענתה עוצמת גלי החום וגלי ההזעה (כל לילה הינה משתמשת בכ-6 מגבות ליבש את גלי הזעה הנובעים מגלי החום) הינם בלתי נסבלים.
מה עושים ? אודה לכם לקבל הפעם מענה.
תודה מראש
 
ד''ר חגית כהנא  
08:23 19.08.08
התופעות שתארת אינן קשורות לגיל המעבר.
יתכן ומתח גורם לכך לעיתים תרופות לטיפול ביתר לחץ דם.
האם נוסו תרופות מרגיעות?
שלום, אני בת 49 וכבר למעלה משנה עם התקן Mirena. הדימום אומנם נחלש, אבל לא הופסק לחלוטין, דבר שאינו מציק לי כלל. אבל הדימום האחרון, אומנם מאוד קל אבל נמשך מעל לשבוע ימים. דבר שהתחיל להדאיג אותי. עד שאפנה לגניקולוג , אשמח לקבל את תשובתך.
בתודה מראש
 
פרופ' יונה תדיר  
18:38 17.08.08
לא נראה כי יש סיבה לדאגה. התלונה שגרתית. אבל אין לראות במענה זה תחליף למפגש עם שרופא/ה.
פרופ' תדיר
נרגעתי, קצת נלחצתי ומשום שאני גרה בארה"ב אצליח להגיע לרופא רק לאחר סוף השבוע הארוך , שוב תודה ושבוע טוב.
שלום רב, רציתי לדעת אם יש לכם המלצה על טיפול אלטרנטיבי כלשו ששמעתם שיעיל נגד תופעות גיל המעבר, עייפות, גלי חום וכדומה
 
פרופ' יונה תדיר  
18:04 17.08.08
רוני,
ראשית, חשוב להסביר שיש היום הרבה חומר מדעי אשר מלמד שאין מה לחשוש מהורמונים. נהפוך הוא. פרט לכך שהם היעילים ביותר נגד תופעות גיל המעבר הם גם מגנים על מערכות גוף אחרות. המחקרים אשר גרמו לבהלה בציבור לפני מ-5 שנים התגלו כבעייתיים מאד מבחינה מדעית.
ואשר לחמרים הטבעיים: יש רבים, למצבים שונים ולתופעות שונות, אך הם לא הוכיחו את יעילותם במבחנים מבוקרים.
פרופ' תדיר
איך בודקים כשאין לי רופא נשים? האם יש בדיקת דם שאוכל לבקש מרופאת משפחה? רק היום קראתי על האופציה ורצה מידע בבקשה אם אני בסיכון
 
פרופ' יונה תדיר  
18:02 13.08.08
לא ברור משאלת מה הלשאלה, וכיצד נקשר לסרטן רירית הרחם. בכל מקרה חשוב שתהיה לכל אישה כתובת של רופא נשים. ניתן לקבל לכך הפניה מרופא/ת המשפחה.
פרופ' תדיר
 
דפנה
22:36 11.08.08
אני רגישה ללקטוז, עם כמות קטנה אני חיה בשלום, חלב בקפה, יוגורט וכדו'
אחד הרכיבים באקטיבל הינו לקטוז, אחרי כמה ימים שלקחתי אקטיבל תחושת האי נוחות עברה,
השאלה אם אין בעיה לטווח ארוך ?
 
ד''ר חגית כהנא  
08:31 13.08.08
התכולה באקטיבל זניחה - לא צריכה להיות בעיה
יחד עם זה צריך לבחון מה קורה בתכשירים אחרים
 
דפנה
10:40 13.08.08
תודה על תשובתך, לא הבנתי באיזה תכשירים מדובר?
 
רוית
21:42 11.08.08
אני בת 53 ובבדיקת אולטרסאונד נמצאה מיומה בגודל 36X41 כשלפני שנה הגודל היה 25X30 בערך. עדיין מקבלת מחזור חודשי.לדעת הרופא אין צורך לעשות דבר, מלבד מעקב. האומנם?
 
פרופ' יונה תדיר  
23:49 11.08.08
רוית,
גידול המיומה במשך שנה במצב בו את מקבלת עדיין ווסת הינה תופעה שכיחה לנשים הסובלות ממיומות. בהעדר ממצאים נוספים (כגון דימומים חזקים, כאבים, וכיוב') ניתן להסתפק במעקב בלבד.
פרופ' תדיר
 
מיכל
10:31 11.08.08
שלום רב! אני בת 48, והוסת הפסיקה להופיע מזה כשלושה חודשים. עשיתי בדיקות הורמונליות ואני מבקשת לדעת באם אני נמצאת בשלב של טרום מנופאוזה. או כבר בגיל המעבר. estradiol E-12 842. יחידות PMOL//L . ובבדיקה של FSH-7.8 יחידות IU/L. ובבדיקה TSH-3.70 ביחידות של MU/L.
אודה מאד לתשובתכם.
מיכל
 
פרופ' יונה תדיר  
23:46 11.08.08
תוצאות של בדיקות הן דבר אישי ולא נושא לדיון באמצעות האינטרנט. ניתן אמנם לתת כוון כללי בדרך זו, אולם יש גם עקומות נורמה שונות בין מעבדות והן נמצאות על גבי טופס הבדיקה.
כללית ניתן ךאמר שרמות ה FSH אינן מאד גבוהות ורמת ה TSH פחות רלוונטית לשאלתך.
פרופ' תדיר
 
ענת
22:19 10.08.08
האם אקטיבל יכול לגרום לשיעור?
 
פרופ' יונה תדיר  
22:55 10.08.08
ענת,
אקטיבל מכיל מרכיב פרוגסטטיבי הנקרא Norethisterone acetate ועלולות להיות לו תופעות אנדרוגניות (שיעור) קלות. יש לזכור גם כי חלק מתופעות גיל המעבר מלוות לעיתים בתופעות של שיעור.
פרופ' תדיר
 
קרן פ.
16:54 10.08.08
שלום, עשיתי בדיקה ונראה לי שיש משהו מוזר, מין גוש קטן מאוד, לאיזה רופא ללכת כדי לבדוק את זה?<
 
פרופ' יונה תדיר  
17:47 10.08.08
עליך לפנות לרופא כירורג.
פרופ' תדיר
 
חוי
09:19 20.07.08
בוקר טוב,
אני בת 46 מזה כחודש המחזור מאחר .בבדיקה שעשיתי בבית נשללת האפשרות להריון. היו לי בעבר מעט איחורים אבל בסדר גודל כזה של איחור לא היה לי. הענין הוא שאני מרגישה שיש לי גם בתקופה זו גלי חום כשהם קורים לי אני מרגישה שמשהו נסחט ממני ומאוד קשה לי ( כמו שחסר לי אוויר לנשום ובחרדה גדולה) הענין שמא עלי לעשות בשלב זה . קבעתי תור לרופא . מהן השאלות שאני צריכה לשאול אותו ואם ישנם בדיקות מיוחדות שאני צריכה לבצע.
תודה מראש
 
פרופ' יונה תדיר  
10:36 20.07.08
חוי,
שאלתך מצויינת, ובעצם השאלה נתת גם חלק מהתשובה. במצבים של כניסה (או ספק כניסה?)" לגיל המעבר" (או יש מי שמגדיר אותו גם "הגיל היפה"), מומלץ להוועץ עם רופא/ה על מנת להתאים את הגישה הטיפולית לכל אישה ואישה על פי מדדי בריאות אישיים ושונים. כיום אנו יודעים טוב מבעבר על חשיבות התחלתו המוקדמת של טיפול רפואי. לא בכל מקרה יש צורך לטיפול רפואי, אולם אם יש הצדקה לכך הרי ששלב הכניסה לגיל המעבר הוא החשוב מכל, על מנת שלא "לפספס" חלון הזדמנויות לטיפול זה. ישנו מידע רב נוסף אותו חשוב לדעת בשלב זה על מנת שמדדי בריאות ואיכות חיים לא יפגעו מהשינוי ההורמונילי הנלווה לגיל זה. את השאלות החשובות ינחה/תנחה אותך המומחה/ית לנושא זה ולכן חשוב להוועץ ברופא/ה המכיר את נושא "רפואת גיל המעבר".
בהצלחה,
פרופ' יונה תדיר
 
חוי
12:03 20.07.08
תודה רבה על תשובתך.
האם זה צריך להיות רופא נשים או שאני צריכה לפנות לרופא גיל המעבר
תודה
 
חוי
08:39 22.07.08
נא התחייסותך לשאלה: האם אני אמורה לפנות אל רופא נשים או מומחה לגיל המעבר
 
ד''ר חגית כהנא  
08:39 31.07.08
פני לרופא נשים מטפל בשלב ראשון
 
חוי
09:06 10.08.08
מבדיקה דם הורמונלית התברר כי אני מתחילה מאוד את גיל המעבר
קיבלתי את הכדור ליויאל.
אבקש לקבל חוות דעתך על הכדור
 
ענת
21:00 07.08.08
אני בת 47, בגיל המעבר.
מזה כחודשיים נוטלת אקטיבל ואנדרוג'ל (רבע שקית של 50 מ"ג ביום) לשיפור התפקוד המיני עם תוצאות מצויינות.
בחודשיים הללו עליתי 2 ק"ג במשקל למרות שלא השתנה דבר בתפריט ובדיאטה שלי.
האם העלייה במשקל היא תופעה ידועה בנטילת ההורמונים הללו?
האם אני צפוייה לעלות עוד הרבה במשקל או שהתופעה תעצור?
האם גורם לכך האקטיבל או האנדרוג'ל?
מה התפקיד של כל אחד מהשניים האלה בשיפור התיפקוד המיני?
האם אפשר לרדת במינון?
 
פרופ' יונה תדיר  
22:54 07.08.08
ענת,
כידוע לך ודאי, אקטיבל מכיל שילוב של הורמונים נשיים (estradiol , norethisterone acetate) שהם למעשה תכשירים בעלי השפעה אסטרוגנית ופרוגסטטיבית. חמרים אלה עלולים להיות מלווים בשינויים פיזיולוגיים כגון עצירת נוזלים) ולעליה במשקל. קשה לנבא אם זה ימשך או ייעצר, מאחר ולעיתים זה מלווה גם בשינויי תאבון ולכן יש להקפיד על כל אלה ולדווח לרופא/ה על שינויים חריגים. תכשיר זה משמש למניעת תופעות גיל המעבר (כמו גלי חום וכיוב') ובהעדר סיבות המונעות את השימוש בו קיימת כיום נטיה לחזור לשימוש בו למטרות אלה. תכשירים אלה גם מגינים בפני תופעות "הזדקנות" למיניהן.

האנדרוג'ל מכיל הורמון גברי (טסטוסטרון) ועל פי המלצת רופא/ה ניתן במקרים מסוימים לעשות בו שימוש (אשר אינו מוגדר עדיין כיום בהוראות השימוש השגרתי) להגברת החשק המיני. נראה כי אכן תכשיר זה מסייע לך. גם לו תתכן השפעה על עליה במשקל, אולם יותר סביר להניח שהאקטיבל אחראי לכך, או אולי אף השילוב שלהם.

בכל מקרה חשוב להקפיד על מעקב רפואי ע"י הרופא/ה שהמליצ/ה על תרופות אלה.
פרופ' תדיר
 
ל.
20:33 07.08.08
שלום רב.

הרווחים בין וסת לוסת התקצרו אצלי בהדרגה (אני בת 43), הרופא אומר שזו ההתחלה של גיל המעבר. רציתי לשאול - האם הביוץ מקדים, כלומר 7-8 מתחילת הוסת יש ביוץ ו-14 ימים אחריו יש שוב וסת, או שהביוץ מגיע כרגיל ורק הוסת שאחריו מגיעה מהר יותר ?

זה חשוב לי לדעת כי אני לא משתמשת בהתקן או גלולות ולא מעוניינת בהריון.

תודה.
 
פרופ' יונה תדיר  
22:40 07.08.08
לשאלתך, במחזור נורמלי מופיע הדמם הוסתי 14 יום לאחר הביוץ. משמעות הדבר היא שמחזור קצר מ 28 יום (לדוגמא 21 יום) מופיע הביוץ כ- 7 ימים לאחר הדמם הקודם וכ 14 יום לפני הדמם הבא. כל זה נכון בקווים כלליים. ישנם מצבים בהם מחזור מתקצר על רקע של חוסר איזון הורמונלי ולעיתים אין בו ביוץ כלל. אין צורך בד"כ לבצע בדיקות הורמונליות בהעדר סיבה, אולם ביצוען עשוי להגדיר טוב יותר את המתרחש במחזור קצר
פרופ' יונה תדיר
נ.ב. למען הסר ספק: המילה "מחזור" מתייחסת לכל הארועים שמתרחשים באברי המין של האשה מווסת לווסת, ולא כפי שמקובל לחשוב שמחזור מבטא את ימי הדמם.
 
יוליאן
21:26 31.07.08
עברתי ניקוז בכבד בבית החולים כולל הרבה אנטיביוטיקה
אחרי כמה ימים מופיע בפעם ראשונה "גלי חום מדומים" ללא חום
התופעה מופיע בכל יום בערב
מבקש עזרה
 
ד''ר חגית כהנא  
09:01 04.08.08
קשור כנראה לפרוצדורה הרפואית שעברת
שלום רב,
אני בת 49וחצי .בעקבות תופעות גיל המעבר והפסקת המחזור התחלתי לקחת אקטימל לפני 20 יום.
עד אתמול הכל הרגיש נפלא.מיום שישי יש מעט דימום וכאבי גב תחתון,אבל מאתמול אני מרגישה סחרחורות,בבקר לפני שקמתי מהמיטה ממש הרגשתי רשרושים באוזניים,כמו רעש של 'נעילה מרכזית של הדלתות במכונית'.הסחרחורות מלחיצות ומכניסות אותי למעגל סטרס.יש לי דופק מואץ,או לפחות כך מרגישה וירידה של לחץ הדם.(בד'כ 120/70 ואתמול בערב היה 98/69.
שאלותי-
* האם להפסיק נטילת התרופה?
*האם יש תקווה שהסחרחורות הן זמניות ואם כן,אז מה טווח ה'זמניות'?
 
פרופ' יונה תדיר  
11:02 04.08.08
רבקה,
תופעות לואי מתרופות מופיעות בד"כ בימים הראשונים לנטילתן, אף כי תתכן הופעה מאורחת ומצטברת. יש לשלול סיבות נוספות לתופעות לוואי ובכל מקרה לא נכון יהיה לעסוק בכך בדרך זו אלא לדווח ולהוועץ ישירות מול הרופא/ה המטפל/ת.
פרופ יונה תדיר
+ הוספת הודעה
   1 ...  75  76  77  78  79  80  81  82  83  ...  86  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
גיל הבלות   גיל המעבר   טיפול הורמונלי   אוסטיאופורוזיס   גלי חום   הפסקת מחזור   גלי חום נשים   גיל המעבר נשים   רפואת נשים
RSS RSS פורום גיל המעבר