בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום גיל המעבר עמוד 79

פורום גיל המעבר הוא המקום בו מומחית רפואת גיל המעבר תענה לכם לשאלות. פורום גיל המעבר יעסוק בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, גלי חום, טיפול בגיל המעבר, נשים בגיל המעבר, תזונה בגיל המעבר, ירידה בחשק המיני ועוד
מנהלי פורום גיל המעבר:
ד''ר איתן פאר
לפרטים נוספים
 
תוהה
14:15 01.07.10
ביצעתי בדיקות דם ביום השלישי למחזור - האם תקינות?

testorerone total - 0.9
shbg-103.0
free androgen index - 0.4
estradiol- 60
tsh - 0.59
t4-free-12
lh - 29/30
fsh- 71.40
prolactin - 204.1
dhea sulphate - 0.53
 
פרופ' יונה תדיר  
14:44 01.07.10
תוצאות של בדיקות הדם... אינן מנותקות מבדיקות גופניות והיסטוריה רפואית. סביר להניח שבדיקות אלה הוזמנו ע"י הרופא/ה המטפל/ת ויש לחזור אליו/יה על מנת לדון בתשובות ומשמעותן. שהרי אם בדיקת דם זו זו או אחרת נמצאת בטווח הנורמה המעבדתית תוכלי לראות בעצמך, שהרי טווחי הנורמה לכל בדיקה רשומה על גליון התוצאות. הלא כן? לא לכך נועד פורום באינטרנט.
פרופ' יונה תדיר
אני בת 48, בשנה האחרונה היו לי דימומים כמה פעמים ובחודשים האחרונים כלום.
מאז שלשום אני מדממת די הרבה. גם כשהייתי צעירה והיו לי דימומים מוגברים אני לא חושבת שזה היה כמו היום ואתמול.

השאלה שלי היא האם לגשת לרופא או לחכות עוד כמה ימים.

תודה
 
גילה
13:01 29.06.10
 
ד''ר איתן פאר  
12:53 01.07.10
אי סדירות במחזור הינה תופעה מאד אופיינית לגילך. בשנים שלקראת הפסקת המחזור ( פרי-מנופאוזה) יש לעתים קרובות דימומים עקב אי סדירות בביוצים, העדר יצירה מספקת של פרוגסטרון מהשחלות ועד דימומים על רקע גידולים כגון שרירנים , פוליפים ועוד.
בדיקת רופא, כולל אולטראסאונד נרתיקי לאיבחון עובי וסדירות רירית הרחם וממצאים נוספים, ובדיקת דם ךפרופיל הורמונלי, יאפשרו איבחון מדויק והמלצה טיפולית נאותה
דר' איתן פאר
 
אלה
09:48 30.06.10
אני אישה בגיל המעבר ועומדת להתחיל טיפול הורמונלי. רציתי לשאול מדוע אסור לעשן בזמן נטילת הורמונים? מה עלול לקרות אם מעשנים? למה הצירוף הזה מסוכן מבחינה מדעית? אני מודעת שעישון זה דבר מאוד לא בריא באופן כללי, אך בינתיים אנני יכולה להפסיק לעשן. רופא הנשים אמר לי שאשתדל לרדת ל-5 סיגריות ליום, אבל אני מאוד רוצה לדעת מה בדיוק קורה בשילוב הזה. תודה רבה.
 
ד''ר איתן פאר  
12:50 01.07.10
הנושא מורכב והתשובה תקפה גם לגבי עישון וגלולות למניעת הריון
ניקוטין משפיע על המערכת הכבדית ( P450) שמתפקידה לפרק הורמונים, כתוצאה , פירוק כבדי של ההורמונים לא מתבצע בצורה תקינה. נוצרים חומרי פירוק לא "תקניים" ( כגון תרכובת הנקראית מטוקסי-אסטרון) המשפיעים על מערכת קרישה ( מעלים קרישיות וטרומבוזות), על הצרות כלי דם עורקים ( בעיקר עורקים קטנים המזינים את המוח, הלב והרחם ןעןד) ועוד תופעות היכולות לגרום לפגיעה רב מערכתית, לעתים בלתי הפיכה.
היות וכמות הניקוטין המחושבת שהגוף מסוגל לפנות מהגוף היא בממוצע 4-5 סיגריות, , הרי שההמלצה היא ראשית לא לעשן עם הרומונים, ב- במידה וכן- לא לעבור 4 סיגריות ליום, ג- מתן הורמונים דרך העור נמצא כמפחית את הסיבוכים המתוארים.
דר' איתן פאר
 
eti23
15:47 14.06.10
אני בת 52 מחזור יש לי אחת לשנה ממש באופן קבוע במהלך חודש יוני נכון אני כבר מספר ימים בדימום רציני מאוד :( .
אני לא לוקחת שום טיפול תרופתי .
במהלך 3-4 השנים האחרונות אני סובלת בדימום חזק מאוד מאוד (בכל חצי שעה תחבושת ספוגה) הדימום נמשך מספר ימים לפעמים גם שבועיים.
בשנה שעברה הלכתי למיון ולאחר בדיקות שיחררו אותי וטענו שזה חלק בגיל המעבר האם יש פתרון אחר בימים האלה אני הופכת להיות אנמית חלשה וכו'

אודה את עזרתכם
 
פרופ' יונה תדיר  
16:11 20.06.10
בין כל מגוון הטיפולים הקיים למצב שאת מתארת , רק אחד לא נמצא בספרי הרפואה והוא... פורום האינטרנט. עליך להוועץ ברופא/ה למציאת הסיבה והתאמת הטיפול. יש גבול לעירוב שבין "עידן הריאליטי" לבריאות ורפואה.
פרופ' תדיר
לפני חודש החלפתי טיפול הורמונאלי ממדבקות לכדורי אוויאנה. (היה לי טוב עם המדבקות , פרט לגירוי מקומי)
לאחר כ 4 ימים התחלתי להרגיש חולשה ותשישות רצינית קצת בחילה שחלפה , קשיי נשימה במאמץ (עליה במדרגות, רכיבה על אופניים במישור התכופפות וכ'ו) כאב קל בשרירי שוקיים , תחושת נימנום וחוסר חיוניות

במשך כחודש לא יחסתי לכך קשר לכדורים החדשים. מאחר וקשיי הנשימה, התשישות וכל שאר התופעות לא חלפו, ונבדקתי אצל כמה רופאים שלא מצאו דבר, הפסקתי עם הכדורים וחזרתי למדבקות

האם מוכרים לך בתחום ההורמונים מצבים של השפעות כאלה או דומות?

במידה וכן , תוך כמה זמן הן חולפות ? ומה עלי לעשות
 
פרופ' יונה תדיר  
16:08 20.06.10
יתכן קשר בין הגלולות לתופעות אלה ויהיה עליך להתאים טיפול בייעוץ עם הרופא/ה המטפל/ת.
פרופ' תדיר
שלום רב!
התחלתי להשתמש באקטיבל לפני כשבוע , אני בת 47 וסובלת מגלי חום בלילה.
עשיתי בדיקת US וגילו לי ציסטה בשחלה שמאלית בגודל 8*12 ממ עם גבולות לא סדירים.
האם כדאי להמשיך עם ההורמונים?
מה הסיכוי שהציסטה תעלם ( אין לי מחזור)? מה הטפול לזה?
נוסף לכך אני צריכה לקחת כדור arcoxia עקב דלקת בגיד, האם ניתן לקחת כדור זה עם אקטיבל?
בתודה מראש
רונית
 
פרופ' יונה תדיר  
16:06 20.06.10
אין כל מניעה לקחת הורמונים בנוכחות ציסטה. נהפוך הוא. פעמים רבות הורמונים בצורת גלולות הם הטיפול לציסטה. מאידך, יש לברר מה טיבה של הציסטה ולהחליט מה סוג הטיפול המועדף בה.
פרופ' תדיר
אני משתמשת בהורמונים כבר מגיל 40 (מדבקות ולסירוגין כדורים כ 12 שנים)

אשמח לקבל את דעתך איזה צורה עדיפה לקבל הורמונים לגיל המעבר והאיזה משלוש האפשרויות יש הכי פחות נזק או חילחול החומר הפעיל לגוף

1. מדבקות
2. כדור שמכיל אסטרוגן ופרוגרסטרון
3. כדור שמכיל אסטרוגן + פרוגרסטרון בנר או התקן תוך רחמי

 
פרופ' יונה תדיר  
13:12 08.06.10
לכל גישה יש חסרונות ויתרונות, ואופן הספיגה השונה גורם לתופעות שונות בנשים שונות. גם המילים אסטרוגן או פרוגסטרון הן כלליות. בכל אחד מהתכשירים יש נגזרות סינתטיות שונות, פעולות יותר או פחות , של ההורמונים הטיבעיים השייכים לקבוצת האסטרוגן או הפרוגסטרון. השאלה יפה, והתשובה בהתאמה אישית עם הרופ]א/ה המטפל/ת.
פרופ' תדיר
 
יותקה
17:38 07.06.10
אני בת כמעט 60 וכחמש שנים בגיל המעבר.
בעשר השנים האחרונות התנסתי בלא מעט בעיות משפחתיות שהתישו
אותי נפשית. למרות שהבעיות כעת מאחורי, אני מרגישה עייפה וחסרת שמחה. שקלתי בזמנו לקחת הורמונים אך היות והיתה לי מלונומה (שטופלה) רופא הנשים לא המליץ לי עליהם. ניסיתי גם תרופות נוגדות דיכאון שלא עזרו. אני בריאה ומתעמלת, עובדת ועסוקה, ובכל זאת מרגישה חסרת חיוניות , עצבות וחוסר כוחות לשנות את מצבי.
תודה מראש בעד התשובה.
 
פרופ' יונה תדיר  
09:09 08.06.10
בשלב זה מאוחר להתחיל טיפול הורמונלי, ומה גם שנראה יותר הגיוני ייעוץ וטיפול מקצועי ע"י רופא/ץ נשים ואולי גם ייעוץ פסיכולוגי (ופסיכיאטרי - עקב אפשרות בשימוש בתרופות תומכות מתאימות). הדבר שכיח, יש לכך פתרונות מצויינים אותם יד להתאים למצבך ועברך הרפואי וחבל לסבול.
פרופ' תדיר
 
דליה כהן
10:08 07.06.10
בת 58 כבדת משקל . יש לי ריח רע מהואגינה. כאשר אני לוקחת אגיסטן נרתיקי יש מעט שיפור. האם יש מקום ללכת לגניקולוג? אנא עזרו לי. מה יכולה להיות הסיבה? יתכן שזו תרופה שאני לוקחת ?
 
פרופ' יונה תדיר  
09:06 08.06.10
ללכת לרופא/ת נשים. ניתן לבצע שטיפות עם תכשירים שונים, כולל חומץ במינון נכון, אבל לקבל הנחיות מדוייקות בייעוץ ומעקב רפואי.
פרופ' תדיר
 
ital
10:20 02.06.10
השתמשתי במדבקות ESTRAGEST TTS המכילות :

Estradiol ½H2O 5,17 mg (entspr. 5 mg Estradiol), (nominelle Estradiol-Abgaberate 25 µg/Tag), Norethisteronacetat 15 mg (nominelle Norethisteronacetat-Abgaberate 125 µg/Tag), Abgabefläche 10 cm2

עברתי החודש לכדורים EVIANA המכילים :

Estradiol 0.5 mg (as hemihydrate) and norethisterone acetate 0.1 mg.

באיזה משתי התרופות יש יותר חומר פעיל בהתחשב שאחד מהן הוא פלסטר?

והאם לכדורים יש יותר השפעה מזיקה על פני הפלסטר?
 
פרופ' יונה תדיר  
00:35 04.06.10
החמרים הפעילים בשני התכשירים די דומים והתאמתם תלויה בגורמים שונים של מצב בריאותי או תגובה אישית. בכל מקרה לא מדובר על השפעה מזיקה אלא על השפעה חיובית על מערכות גוף שונות.
פרופ' תדיר
 
סופיה
12:11 31.05.10
קראתי כאן בפורום שניתן לטפל בגלי חום בעזרת תרופה נגד דיכאון בשם ויפאקס XR.
אני מאוד סובלת מגלי חום אבלי לא יכולה לקחת הורמונים מכיוון שיש לי בעית קרשיות ולכן חשבתי לדבר עם הרופא שלי על נטילת הויפאקס.
האם רופא הנשים הוא הכתובת לתת את הרשם? אני שואלת זאת בגלל שלא מדובר בתרופה רגילה...
 
רונית
23:35 29.05.10
בת 44, בשנה האחרונה נכנסתי לתקופת גיל המעבר, הפסקה וחזרה של המחזור לסרוגין,
כבר חודש שאינני מקבלת מחזור, אינני בטוחה לגבי הורמונים, .
1. האם ידוע דבר לגבי טבליות קליימקס של (סופהרב). כיעלות?
2. מה אפשר לקחת להתעוררות חיי המין, ממש בדיכאון (היובש ואי הרצון מתחברים להם!!!!!)

תודה מראש
 
פרופ' יונה תדיר  
09:34 31.05.10
כניסה לגיל המעבר היא שלב חשוב בחיי כל אישה. היא מלווה בתופעות גופניות ונפשיות ולהן יש פתרונות מצויינים ברפואה המודרנית. פתרון זה יש להתאים על בסיס אישי על פי מצב רפואי, ספור משפחתי וכיוב'. הנסיון למצוא פתרון אישי דרך פורום באינטרנט אינה ראויה והיא עלולה לדחות ייעוץ רפואי ובכך כדי גרימת נזק לאשה. אין בכוונתי לתת יד לגרימת נזק מסוג זה.
בהצלחה,
פרופ' יונה תדיר
 
שרית
19:32 24.05.10
שלום רב. אני בת חמישים ושש הפסיק לי המחזור לפני 4 שנים, מאז אני סובלת מגלי חום שגורמים לי לאיכות חיים ירודה , הזעות מרובות, מתעוררת בלילה , שינוי במצבי רוח, כשפניתי לרופא נשים אמר כי לא ניתן לתת טיפול תרופתי מאחר ואני מעשנת כבדה, האם יש דבר אחר שניתן לעשות?
תודה ויום טוב עדי
 
פרופ' יונה תדיר  
14:31 27.05.10
יש צדק בדברי הרופא/ה והעובדה שאת מוטרדת מפגיעה באיכות החיים ברורה, אך ממשום מה אינך מוטרדת מפגיעה באיכות החיים ובבריאותך מהיותך "מעשנת כבדה". הלא כן?
פרופ' יונה תדיר
 
שרית
20:04 24.05.10
שלום רב. אני בת 56 לא מקבלת מחזור מזה 4 שנים במשך השנים בהריונות 3 במספר וכן בבדיקות US תמיד מוצאים מיומות יש צורך בטיפול? ואם כן למה רופא הנשים שלי לא אומר לי? והאם מיומה יכולה להפוך לגוש לא טוב?
תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
14:29 27.05.10
עדי
לא ניתן להשיב על שאלתך אם צריך טיפול או לא, מאחר ואין אפילו שמץ של מושג על איזה מיומה? היכן היא נמצאת? מה גדלה? האם היא גדלה? וכיוב'... מיומה בגיל המעבר צריכה באופן עקרוני לקטון ואם אינה קטנה בופאן ספונטני יש הצדקה לברר את הסיבה.
פרופ' יונה תדיר
שלום. הנני בת 43 , לפני שבעה חודשים המחזור הפסיק שחלה אחת בקושי עובדת
ואני סובלת מגלי חום. הייתי אצל רופאת נשים והיא אמרה שאין טיפול וזה הגיל.
אני לוקחת אלטרוקסין לבלוטת המגן היא עובדת לאט היא לא תמיד מאוזנת .
אני גם לוקחת שמן נר הלילה לגלי החום שזה לא כל כך עוזר לי.
מה אני עושה , האם זה הגיל , האם יש טיפול להחזיר את המחזור ושהגלי חום יעלמו?
מבקשת שתעזרי לי דחוף. וגם התקשר ואבוא אליך למרפאה.
תודה.
 
ד''ר חגית כהנא  
09:22 24.05.10
תופעות גיל המעבר יכולות להתחיל גם בגיל 43 וגם כאשר יש עדין מחזור
לך יש הפרעה בבלוטת התריס שיכולה גם היא לגרום לתופעות כמו שאת מתארת
ראשית עליך לאזן את בלוטת התריס במקביל כדאי לקחת בדיקות הורמונליות נוספות
לפי התוצאות ניתן להחליט על הטיפול המתאים
אם בלוטת התריס מאוזנת ניתן לשקול טיפול הורמונלי
 
שרי
18:09 19.05.10
בת 61. לוקחת לויאל מזה 5 שנים בערך{ תמיד לקחתי גלולות נגד הריון ואז עברת י לתחליפים שונים} רופא המשפחה ממליץ בחום להפסיק לגמרי את הלויאל { לא לקחת כלום} הלויאל פתר לי את התסמינים של גיל המעבר . השאלה : האם להקשיב לרופא?גם אם לא - עד איזה גיל לוקחים את תחליפי ההרמונים?{ אני מודעת למחקרים השוניםבעד ונגד}איך מאתרים גורמי סיכון לסרטן השד?{ מעבר לידיעה שאין שום היסטוריה משפחתית של סרטן השד} בתודה מראש על התשובה
 
ד''ר חגית כהנא  
09:17 24.05.10
בד"כ אחרי 5 שנים מנסים להפסיק את הטיפול בהדרגה
אם מצליחים מפסיקים אם לא ממשיכים
ההפסקה חייבת להיות הדרגתית כדי למנוע חזרה אגרסיבית של התופעות
להוריד 1 כדור בשבוע למשך חודש
אח"כ שניים בשבוע עד שמגיעים לשני כדורים בשבוע אם אז אין סימפטומים ניתן להפסיק את הטיפול אם מתחילים בדרך סימפטומים ממשיכים...
ו.. תמיד תקשיבי לרופא שלך ההחלטה בסוף בידייך
 
ליהי
17:00 12.05.10
אני בת 39. רמת ה- FSH בבדיקת דם שנעשתה ביום ה-6 לאחר קבלת המחזור היתה 57.0. רמת ה- TSH היתה 1.77, רמת ה- E2 היא 25, רמת ה- LH היא 29.9, רמת הפרולקטין היא 27.

הבנתי מהגינקולוג שלי שסיכויי להיכנס להריון הם אפסיים. האם זה נכון? אני אם לבת בגיל 14 שנים, ולפני 4 שנים, רמת ה- FSH שלי עמדה על 8.1. איך יכול לקרות שיש סטייה גדולה כזו? האם הדבר קשור לקיום יחסי מין תקינים?
 
פרופ' יונה תדיר  
09:20 17.05.10
בדיקות הדם שאת מתארת מצביעות על מגמה של עליה ברמות FSH ו LH וירידה ברמות האסטרוגן (2 E ) וזה יכול להצביע על תהלך של כניסה הדרגתית לגיל המעבר. אין לכך שום קשר לקיום או אי קיום של יחסי מין. כדאי להוועץ עם הרופא/ה.
פרופ' יונה תדיר
 
שוני לוטן
11:49 11.05.10
שלום,
אני בת 55 וחצי. השתמשתי במשך כ-5 שנים במדבקות- EVOREL 50 והחלטתי להפסיק להשתמש בהורמונים מזה חודש וחצי.
תופעת גלי החום תוקפת אותי בתדירות גבוהה מאד כמעט בכל שעה משעות היום, וגם בלילה אני מתעוררת כ-5 פעמים . הרבה יותר ועוצמתי יותר מגלי החום שהיו לי טרם לקיחת ההורמונים!!!
רציתי לדעת האם התגובה המוגברת היא סימן לריאקציה בגין ההפסקה? וזה יחלוף?
והאם זה בעייתי לחזור להורמונים אחרי הפסקה?
תודה
 
ד''ר חגית כהנא  
08:55 13.05.10
ראשית חבל שלא התיעצת עם רופא/ת נשים. את ההורמונים יש להפסיק בהדרגה כדי למנוע את התגובה הקשה שאת מתארת וכן כדי לאבחן האם יש עדין צורך בהורמונים ולא ניתן להפסיקם בגלל תופעות לואי.
את יכולה לחזור לטיפול למשך מספר חודשים ולנסות להפחית בהדרגה - לא בבת אחת. יש נשים שסובלות מתופעות גיל המעבר שנים רבות ואין מניעה להמשיך הטיפול.
בת 52 עדין מקבלת מחזור אם כי משובש.אין גלי חום!
אך יש קוצר נשימה ודפיקות לב חזקות.
לחץ דם מאוזן. אקו לב תקין.
האם התופעות מוכרות כתופעות בגיל טרום מעבר?
 
פרופ' יונה תדיר  
12:50 08.05.10
בהחלט יתכן כתופעות כניסה לגיל המעבר, אך מומלץ לבדוק במצבים כגון אלה גם סיבות אחרות. עם קוצר נשימה ודפיקות לב חזקות לא "משחקים".
פרופ' תדיר
שלום רב.
לפני כחצי שנה עבתי כריתת רחם/חצוצרות/שחלות, עקב סרטן צוואר הרחם.
ברצוני לשאול, האם וירוס הפפילומה מועבר על ידי הגבר, ואם כן, האם הוא ממשיך לשאת אותו ויכול להעבירו שוב. האם יש דרך לדעת אם הוא נושא את הוירוס, והאם זה בר טיפול.
ובכלל האם הסרטן הזה נגרם רק כתוצאה מהפפילומה. האם הוירוס נשאר לצמיתות אצל הגבר?
רק לאחרונה ניסיתי לקיים יחסים בפעם הראשונה לאחר הניתוח ,אך היה כואב ובלתי נסבל, ולאחריו סבלתי מדימום קל.
אני מעונינת לחזור לחיי מין תקינים, אך פוחדת.לא קיבלתי בבית החולים שום הסבר או הכוונה לגבי הנושא.

תודה על עצתך. אור.


+ הוספת הודעה
   1 ...  75  76  77  78  79  80  81  82  83  ...  105  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
גיל הבלות   גיל המעבר   טיפול הורמונלי   אוסטיאופורוזיס   גלי חום   הפסקת מחזור   גלי חום נשים   גיל המעבר נשים   רפואת נשים
RSS RSS פורום גיל המעבר