בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום גיל המעבר עמוד 79

פורום גיל המעבר הוא המקום בו מומחית רפואת גיל המעבר תענה לכם לשאלות. פורום גיל המעבר יעסוק בגלי חום, הפסקת המחזור החודשי, אוסטיאופורוזיס, טיפול הורמונלי, גלי חום, טיפול בגיל המעבר, נשים בגיל המעבר, תזונה בגיל המעבר, ירידה בחשק המיני ועוד
מנהלי פורום גיל המעבר:
ד''ר איתן פאר
לפרטים נוספים
 
שרה
09:49 20.10.09
בת 51. מחזורים סדירים עד עכשיו.
הסטוריה רפואית כוללת: 1. הריון/לידה ראשון רגילים, 2. הריון חוץ רחמי 3. IVF לתאומים 4. הריון/לידה רגילים נוספים (סה"כ 4 ילדים...)
לפני 3 חודשים (13/7) הוצאתי את ההתקן התוך רחמי.
2 מחזורים ראשונים המשיכו כרגיל (ראשון חזק מעט מהרגיל).
בחודש האחרון קבלתי מחזור כל שבועיים: 15/9, 1/10 ו- 18/10.
אוסיף עוד שהתגרשתי לפני 3 שנים, ורק לפני כחודש התחלתי לקיים יחסים מחדש עם בן זוג קבוע.
האם התופעה "נורמלית" או שעלי לבצע בדיקות כלשהן?
בתודה מראש.

 
פרופ' יונה תדיר  
07:52 24.10.09
קשה לאמר בדרך זו אם זה תקין. אך לא ניתן גם לשלול זאת בהשתלשלות שאת מתארת. בכל מקרה של ספק ניתן בקלות יחסית לבדוק אם הדימום מעיד על דבר הסוטה מהרגיל (בדיקת אולטרה-סאונד ובדיקה הורמונלית).
פרופ' יונה תדיר
 
כרמית
00:11 08.08.09
האם ישנה תרופה יעילה יותר לטיפול בתופעות גיל המעבר..?

למעט "ליויאל" ? ואם כן מהם הסיכונים או התופעות הנילוות לשימוש ?

מודה מראש על כל תשובה.
 
פרופ' יונה תדיר  
18:49 13.08.09
שאלתך דומה לשאלה קודמת ולהלן מענה חלקי: כיום יש בידי הרפואה מידע רב יותר מבעבר על טיפול ורמונלי חליפי, ואכן, חלון ההזדמנויות לטיפול יעיל ומניעת סיבוכים הוא בגבול הכניסה לגיל המעבר. כדאי להוועץ במומחה/ית בתחום על מנת להגדיר מה המועד הצפוי (עד כמה שניתן במגבלות הסבירות) ןבהעדר גורמי סיכון להתחיל טיפול בשלב זה.
פרופ' תדיר
שלום,

בת 50 כ- 3 עד 4 שנים להפסקת המחזור +כל תופעות הלואי

עד היום פחדתי לקחת הורמונים כי בעברי י 12 שנות טיפולי פוריות מסיביים עם שפע של הורמונים. אני עם שרירנים +ציסטות ברחם בצואר הרחם ובחזה
אבל התופעות "הורגות" אותי

ובעצם השאלה האם לא פיספתי את חלון ההזדמנויות ?
 
פרופ' יונה תדיר  
07:49 24.10.09
אכן, חלון ההזדמנויות הוא הגדרה נכונ הומקובלת למועד התחלת הטיפול. נראה כי עדיין לא החמצת את ההזדמנות וייעוץ רפואי עם רופא/ת המשפחה או רופא/ת הנשים עשוי לסייע בעדך למציאת התרופה המתאימה והמינון הנכון.
פרופ יונה תדיר
 
דנה
04:39 21.10.09
שלום, אני בת 19 , והמחזור שלי לא סדיר, לא קיבלתי יותר מחצי שנה. הרופא נשים שלי נתן לי דופוסטאן ל5 ימים וסיימתי את הכדורים שישי שעבר, ועדיין לא קיבלתי מחזור. אני חושבת שזה קשור להורמונים. כי קראתי איפה שהוא שכתוב שיש בעיות הורמונים כאשר יש שיעור יתר בפנים ובחזה ומחזור לא סדיר ועוד כמה דברים ובדיוק יש לי את הדברים כאלה. אמרו לי שאפשר לסדר את ההורמונים בעזרת הכדורים נגד היריון דיאנה, אני רוצה לדעת אם אני צריכה לקחת כדורים אלה, והאם זה יפריע לי להיכנס להיריון בעתיד מכיוון שזה נגד היריון , ואם אני רוצה לסדר הורמונים לכמה זמן אצטרך לקחת את זה? אני אשמח מאוד אם תענו לי כי כל פעם שאני עושה תור לרופא נשים התור שלי זה בעוד חודש- חודש וחצי ואני לא רוצה לחכות . אם אוכל לטפל בהורמונים ככה אלך לרופא משפחה אקח ממנו

תודה ואודה לכם אם תענו לי בהקדם

 
פרופ' יונה תדיר  
07:46 24.10.09
אנא, פני לפורום המתאים ו/או לרופא/ה המתאים/ה. גי 19 אינו גיל המעבר.
פרופ' יונה תדיר
 
דנה
05:15 21.10.09
אני רוצה לספר לכם את הבעיה שלי . אני בת 19 כיום מכיתה ח' התחלתי להשמין, קיבלתי בכיתה ח' מחזור ועד היום לא סדיר היה זמנים שהיה סדיר שכל חודש מקבלת וזמנים שלא היו סדיר. חצי שנה הזה לא קיבלתי מחזור, והאמת שהשמנתי מאווד, עליתי למשקל 100 וגובה שלי 1.68 . ובקשר להורמונים שלי נראה לי אני צריכה טיפול הורמונאלי, כי קראתתי איפה שהוא שיש בעיות כשיש שיעור יתר בחזה ובפנים, ואי קבלת מחזור. ובדיוק קורה לי . הלכתי לרופא נשים הסברתי לו שלא קיבלתי חצי שנה ונתן לי כדורי דופוסטאן ל5 ימים , ושישי שעבר סיימתי את הכדורים ועדיין לא קיבלתי מחזור. אני רוצה לדעת מה הטיפול לסדר הורמונים ולקבל מחזור כל חודש , אמרו לי שכדורי דיאנה נגד היריון עוזר להורמונים אבל אני לא רוצה שבעתיד יהיו לי בעיות להיכנס להיריון. וכל פעם שאני עושה תור לרופא נשים זה לחודש-חודש וחצי הבא אז אני לא רוצה לחכות אשמח מאוד אם תענו לי בהקדם כי זה ממש מפריע לי :( וכואב לי הבטן כל הזמן , אם כדורי דיאנה יעזור ולא יפריע לי בעתיד להיכנס להיריון אז אלך לרופא משפחה קקרוב ואקח ממנו . ורציתי לדעת אם זה עוזר ומסדר הורמונים לכמה זמן לוקחים את הכדורים האלה? ורציתי גם לדעת אם אני מורידה מהמשקל ההורמונים יסתדרו. בבבקשה תעזרו לי אני כבר לא יודעת מה לעשות , זה מכניס לדיכאון כל העניין הזה :(

אודה לכם מאוד אם תענו לי בהקדם .
 
פרופ' יונה תדיר  
07:44 24.10.09
נערה צעירה. אכן, ניתן להעזר בסיוע במצבים כגון אלה שאת מתארת, אולם המלצתי לך. על מנת לקבל סיוע יש הצדקה לפנות למקומות הנכונים. גיל 19 אינו בדיוק גיל המעבר (אולי מעבר כן, אך מילדות לבגרות ולר גיל מעבר במוגדר בפורום זה. אנא, פני לרופא/ה שלך וודאי יסייעו לך בבעיה אותה את מעלה.
פרופ' יונה תדיר
 
נורית
22:59 22.10.09
אני בת 51, בריאה, נוטלת מזה כשנה אקטיבל ומאד מרוצה.
לאחר כחצי שנה מאז שהתחלתי להשתמש בו, היה מקרה ששכחתי גלולה או שתיים, ואחר כך היה לי דימום (לא עד כדי טמפון, מעין כתמים כאלו) משך כמה זמן.
זה עבר ושכחתי מזה.
אחר כך לאחר כשנה בערך מתחילת הנטילה היה לי כחודש גודש בשדיים עם תחושת אי נוחות ורגישות גדולה, בעיקר בלבישת ופשיטת בגדים , ומדי פעם עיקצוץ כמו של רפלקס החלב, אבל ללא הפרשה. כעת זה עבר לגמרי. אבל עכשיו משום מה שוב יש כתמי דם כבר כמה ימים , ולא שכחתי גלולות.
בדיוק כמה ימים לפני כן הייתי אצל הגניקולוג בבדיקה שנתית והכל היה תקין. כולל אולטרסאונד.
פאפ תקין לפני שנה, ממוגרפיה תקינה לפני שנה, ולפני כחודשיים בדיקה אצל כירורג שד והכל תקין.
האם עלי לדאוג, או שזה סביר שאם נוטלים אקטיבל יכול להופיע מדי פעם דימום לא מוסבר, שממש לא מפריע לי, ולעבור כעבור כמה זמן.
מאד מאד חשוב לי להמשיך לקחת את הטיפול, משום שזה מקנה לי איכות חיים ועד כה לא היו לי תופעות לוואי שהטרידו.
אני לא מוצאת שום הנחייה בניירת של האקטיבל עם התייחסות לדימומים. וגם לא חומר רפואי אחר לברר על כך.
 
פרופ' יונה תדיר  
07:42 24.10.09
דמם קל כמתואר בשאלתך, תוך כדי נטילת גלולות מסוג זה ודומות לה המכילות שילוב של אסטרוגן ופרוגסטרון, ובמיוחד נטילה בלתי סדירה של הטבליות היא תופעה מוכרת.
אכן, נטילת הורמונים כטיפול תחליפי בגילך הוא הדבר הנכון לעשות (בהעדר גורמי סיכון) והשיפור באיכות החיים כמתואר בדבריך מצדיק זאת. מאידך, אם נמשכות תופעות של הכתמה תוך כדי נטילה סדירה של הטיפול יש הצדקה לבצע בדיקה נוספת של תקינות רירית הרחם ו/או להחליף את הטיפול למינון אחר או חומר אחר אשר בו לא תהיה תופעה זו.
פרופ' יונה תדיר
אבקש לדעת האם קיים בכלל סיכוי לכך?
וגם ארצה לדעת אני בת 48 והמחזור שלי מאפריל השנה התחיל להיות משובש, בבדיקת דם יצא שאני מבייצת נורמלי, האם ניתן לעשות בדיקה להריון? כמה ימי איחור צריך בעצם לספור לפני הבדיקה כאשר גם ככה המחזור משובש?
 
פרופ' יונה תדיר  
11:38 17.10.09
במצבים בהם המחזור משובש לא ניתן לדעת בוודאות אם יש או אין הריון אלא אם מתבצעת בדיקת שתן כשבועיים לאחר קיום מגע בלתי מוגן או בדיקת דם כ 10 ימים לאחר קיום יחסים.
פרופ' יונה תדיר
תודה על התשובה, זה ממש מעניין, אז עד כמה אמינה בדיקת השתן?
 
אנונימית
10:51 18.10.09
האם יש קשר בין גיל המעבר לירידה במלטונין?
התחלתי ליטול מלטונין וזה מסייע לי בבעיות שינה, בנוסף המחזור שלי שהיה מינימלי מאד נהיה יותר ממושך ויותר דימום. בהוראות כתוב שניתן ליטול מלטונין מעל גיל 55 ל 21 ימים. אני בת 45.
למה 21 ימים? האם אפשרי לקחת מלטונין לתקופה ארוכה? תודה.
 
דליה
21:17 16.10.09
אשתי בגיל 54,לפני שנתיים הופסק מחזור.שוקלת 81,גובה 154.לא נוטלת שום תרופות.בשנה האחרונה הפסיקה פעילות גופנית.בחודשים האחרונים הבטן העליונה נפוחה משעות אחר הצהריים .בערבים היא משטתחת על הספה על מנת שהבטן לא תכביד על הנשימה.עשתה סיטי בטן ללא מימצא.אולטרסאונד בטן ללא מימצא.גסטרולוג אמר שזה השמנה.רופא משפחה מישש את הבטן ואמר שזה השמנה הורמונלית.האם יתכן? הבטן מקבלת צורה משונה וגם החלק שמעל אבר המין נפוח .זה מעין 2 חלקים לבטן.הבטן מדולדלת בהליכה.האם זה יכול להיות בעייה הורמונלית?
 
פרופ' יונה תדיר  
21:23 16.10.09
אין זה נראה סביר שאחרי מספר בדיקות כל כך רציניות כגון סי טי בטן ואולטרה-סאונד מקיף + בדיקת רופא/ה, האבחנה תגיע מדיון בפורום באינורנט. יש לעבור בירור גם ע"י מומחים כגון כירורג/ית, רופא/ת נשים ואורפא/ה פנימית על מנת לבחון מה יכולה להיות הסיבה. מה שבטוח הוא שהפסקת פעילות גופנית עלולה לדרדר את מצבה, ודיאטה מתאימה וודאי לא תזיק.
פרופ' יונה תדיר
 
נטע
18:48 03.10.09
שלום רב,
אני בחורה בת 22, כבר מגיל 12 סובלת מנשירת שיער מוגברת, חוסר צמיחה של השיער, שיער שביר ודליל. הווסת שלי נמשכת רק כיום , יום וחצי, אני מזיעה המון- הזעה חזקה ומוגברת- יש לי שובלי זיעה בכל מיני מקומות בגוף לעיתים רק אחרי הליכה לא מאומצת של כמה דקות ולעיתים יש לי אף גלי חום ( בעיקר בזמן המחזור ), ולרוב פשוט חם לי מאד. כמו כן אני גם סובלת מדיכאון מסויים, וכן קשיים בשינה- אני מתעוררת כמה פעמים בלילה, ולעיתים לא מצליחה להרדם בחזרה.
יש לציין שאני לוקחת תרופות נוגדות דיכאון וחרדה- paxet 40 מיל' ואדרונקס - 4 מיל', כמו כן לפני כשנה הפסקתי את השימוש בכדורי טגרטול שהייתי לוקחת לאחר שאובחנה אצלי בגיל 14 וחצי אפילפסיה קלה

חיפשתי באינטרנט וראיתי שיש כזו תופעה גיל המעבר מוקדם, האם יכול להיות שאני סובלת מכך, והאם יש דרכים לטפל בזה? כמו כן, האם זה משפיע על הפוריות שלי?
אשמח אם תענו לי משום שאני מאד מבולבלת וחרדה מתופעות אלו שקורות לי כבר ביל 22 והתחילו כבר לפני שנים רבות בגיל 12, אך כעת הן מחמירות
 
פרופ' יונה תדיר  
21:00 16.10.09
כניסה לגיל המעבר בממוצע היא כ 52 שנה ועל פי הגדרות רפואיות, כניסה מוקדמת הינה לפני גיל 35 ויש כמובן גם מצבים צעירים יותר בהם חדלות השחלות מלתדפק. נראה כי את מתארת מצב שונה אשר מצדיק בירור רפואי ע"י מספר בדיקות דם אשר עשויות לתת תמונה אם אכן, זה הכוון אליו הצבעת והאם יש קשר לתרופות אותן את נוטלת. ספק אם בירור כזה יכול ו/או צריך להעשות בדרך האינרנט. יש להוועץ עם רופא/ה מומחה/ית.
פרופ' יונה תדיר
 
חגית
10:57 13.09.09
אני לוקחת הורמונים אביאנה כבר חודש ואין שיפור לגלי חום. האם כדאי לעבור לאקטיבל שזה מינון יותר גבוהה או לחכות עוד קצת להשפעה של אביאנה?
 
חגית
21:04 01.10.09
 
ד''ר חגית כהנא  
11:53 15.10.09
להמתין חודשיים אם לא מועיל להחליף
 
רחל
10:03 04.10.09
שלום. אני בת 35.6 אמא לשלושה , ביולי 2008 החלו לי גליי חום והפסקת מחזור , פרופיל הורמונלי הצביע על גיל המעבר FSH 54 .לאחר שטופלתי חודש בגלולות וערכתי מעקב זקיקים נכנסתי להריון, לפניי חודשיים ילדתי, כיום מניקה את התינוק וחשה בגליי חום,ביצעתי שוב פרופיל הורמונלי ללא מחזור:
אסטרדיול 60> FSH 53.7 LH 27.9 PROGESTERON 2.8 PROLECTIN 989.9 .
שאלתי היא האם התוצאות מצביעות שוב על גיל המעבר,או רמות הFSH LH הגבוהות נובעות מרמה גבוהה של הורמון הפרולקטין. 
ד''ר חגית כהנא  
11:52 15.10.09
בדיקות הורמונליות צריך לקחת ביום 2-5 למחזור
אם ילדת הסיכוי שאת בגיל המעבר אפסי
 
הייהיי
00:49 02.10.09
אנית בת 16 וחצי.
קיבלתי מחזור בגיל 15 בערך.
המחזור לי שלי הלך טוב קיבלתי כל פעם פעם בחודש.
פתאום לא קיבלתי מחזור כבר חודשים וכמה ימים.
ולא יצרתי יחסי מין עם אף בן.
האם יש לך מושג למה?

אשמח לקבל את תשובתך.
תודה מראש וחג שמח.
 
הייהיי
15:37 04.10.09
 
ד''ר חגית כהנא  
11:51 15.10.09
שינויים יכולים לקרות אם נמשך פני לרופא נשים
 
צילה
12:03 05.10.09
שלום

עקב דימומים קשים כנראה לקראת סוף המחזור המליץ לי הרופא לקחת הורמונים "פרוגסטרון",ההורמונים גורמים לי להרגשת כבדות ואני מרגישה כאילו הגוף מתעבה.

האם ניתן לאמץ שיטה אחרת/הורמונים אחרים ע"מ להרגיש יותר טוב עם נושא הדימומים???
 
ד''ר חגית כהנא  
11:49 15.10.09
נסי לקחת את הטיפול חודשיים אם התופעות נמשכות
פני לרופא הנשים שלך שישקול טיפול אחר
 
מירי
18:18 05.10.09
שלום רב,

יש לי בעיה עם בן זוגי בחיי המין שלנו.
זה פרק ב' בחיינו אני בת 30 ובן זוגי בן 51 לי יש ילד מנישואים קודמים ולו 3.
אני בהריון בשבוע 25 והבעיה קשורה לייחסי אישות ביני לבינו
בן זוגי אינו מצליח להגיע לזיקפה בעת ניסיון להגיע למגע מיני בנינו מזה 7 חודשים
אנחנו עברנו הזרעה בכדי שאני אכנס להריון.
אין לו בעיה להגיע לזקיפה בעת אוננות בצפיה בפורנו או סרט כחול אבל ברגע שהמגע מתחיל איתי הזיקפה נעלמת לו
אני ניסתי לשוחח איתו כבר מספר פעמים והוא טוען שזה תקופה וזה יעבור
ניסיתי להגיד לו שלדעתי הוא צריך לערב איש מקצוע אולי אפילו פסיכולוג אבל הוא אמר שהוא יעשה את זה בקצב שלו, הבעיה שהקצב שלו ממש ממש איטי ואני כבר מתוסכלת
הוא גורם לי להרגיש פחות אישה בשלב בחיי שאני הכי אישה
איך אוכל להתמודד עם זה?
האם אני צריכה ליצור בשבילו קשר עם רופא?
 
ד''ר חגית כהנא  
11:48 15.10.09
בעלך אומר שיש לו בעיה וזו אכן בעיה שלו שמשפיעה גם עליך
אינני יודעת מה מצבו הבריאותי אך אם יש לו זקפה במצבים אחרים ההפרעה בזקפה נובעת ממצבים רגשיים
חשוב לציין לגבייך שאין כל סיבה שתרגישי פחות אישה יש לו קושי ואולי גם בזוגיות שלכם כדאי לשוחח איתו ולא ללחוץ עליו
אין ספק שמעורבות של סקסולוג תועיל לשניכם
בחודשיים האחרונים מצבו לא טוב בכלל, הוא לא נהנה מדברים שפעם היה נהנה מהם ונראה לא מרוכז בכלל, ביקשתי ממנו ללכת לקבל טיפול אבל הוא מסרב ואומר שמה שזה לא יהיה, זה יעבור לבד ואין מה לדאוג.
אבל אני בכל זאת דואגת, מה לעשות?
 
ד''ר חגית כהנא  
11:45 15.10.09
נסי לדובב אותו ולהבין מה מעיק עליו
למרבה הצער אינך יכולה להכריח אותו או לקבל טיפול במקומו
כדאי להתייעץ גם עם רופא המשפחה
שלום, אני בחורה צעירה ( פחות מ- 30) עברתי סדרה של טיפולים כימותרפיים שגרמו בין היתר להפסקת תפקוד השחלות, מה שהביא לכל אותן תופעות של גיל המעבר.
רציתי לדעת האם ישנן דרכים טבעיות להתמודד עם תופעות אלו.
 
ד''ר חגית כהנא  
11:44 15.10.09
הדס שלום
אני מקווה שאת מרגישה טוב יותר והמחלה נסוגה
עליך לברר עם הרופאים האונקולוגים לגבי נטילת טיפול הורמונלי או אחר לשיפור המצב
 
לילך
08:28 06.10.09
האם גלי חום היא תופעה שמאפיינת את גיל המעבר? איך מטפלים בה במידה וכן?
 
שרון
12:11 07.10.09
אני מצאתי פתרון אולטימטיווי
ניסיתי הכל ולא ממש עזר לי
בסוף רשם לי הרופא ויפאקס XR שהיא בכלל תרופה למשהו אחר אבל עזרה לי מאד עם התופעה הבלתי נסבלת הזו של גלי החום
 
ד''ר חגית כהנא  
11:43 15.10.09
גלי חום היא תופעה שכיחה שמלווה פעמים רבות בהפרעות שינה עצבנות יתר ויובש נרתיקי
הטיפול בד"כ הורמונים חליפיים - פני לרופא הנשים שלך
 
יגאל
12:25 10.10.09
אני בגיל 51 יש לי ירידה בגירוי זיקפה שפתאום באמצע הסקס יכולה לרדת. במצב יום יום אני מרגיש שהכול התכווץ לי למטה, אני מרגיש את האיבר מין קטן מצומק.ובמיוחד בסתיו ובחורף. הרגשה שבגלל הקור גורמת לי למתן שתן או להרגשת שתן. אני לא סובל ממחלות אדם בריא וחזק.
 
פרופ' יונה תדיר  
21:27 14.10.09
לא נראה כי למזג האויר (קור) יש קשר. עצתי לך להוועץ במומחה. יש לברר שאלות כגון תרופות אותן אתה אולי נוטל? תזונה? מתחים בעבודה אן במקום אחר?
פרופ' תדיר
 
רונית
06:46 23.09.09
אני בת 48 ולאחרונה המחזור אינו סדיר קיבלתי מחזור לטחר שבועיים ולאחר אפסקה של שלושה חודשים שוב שב המחזור, בבדיקת דם הסתבר כי אני עדיין מבייצת אולם הרופא אמר כי מאחר והשחלה יורדת בתפקוד כמעט ואין סיכוי להכנס להריון.
באופיי אני חרדה לעניין הריון בכלל ולפיכך אני במתח לאחר קיום יחסי מין עם החבר שלי זאת מאחר והוסת גם כך לא סדירה. מה הסיכוי עבורי להכנס להריון ואיך אפשר למנוע חרדות אלו, בקיצור מה עלי לעשות?
 
פרופ' יונה תדיר  
15:30 30.09.09
הסיכוי שלך להכנס להריון בגיל זה ובמצב שאת מתארת קיים, אך קלוש. במידה ויש לך חרדות ממצב זה תוכלי לעשות שימוש באמצעי מניעה שאינם הורמונליים ואולי אף להתחיל טיפול הורמונלי המתאים לגיל המעבר ואשר עשוי לסייע גם במניעת הריון בלתי רצוי. יש לכך יתרונות רבים, בין היתר גם למניעת תופעות בלתי רצויות של גיל המעבר בעתיד.
פרופ' יונה תדיר
תודה על התשובה המפורטת והמרגיעה, בנתיים קיבלתי מחזור וכל חרדותי התפוגגו, אבקש גם לדעת איזה אמצעי מניעה שאינם הורמונליים באים בחשבון, תמיד השתמשתי בגלולות, האם הכוונה גם לקונדום?
 
אורה
21:10 01.10.09
שלום רב
הינני בת 49 עם מחזור לא סדיר בדיקת הורמונים מאד גבולית.
אני משתמשת בתכשיר טבעי בשם אלטרנה פלוס בהמלצת הרופאה מזה מספר חודשים. התכשיר הקל עלי מאוד.
לאחרונה, בעודי משתמשת בתרופה, אני סובלת מהזעות בצורה נוראית גם ביום וגם בלילה דבר המשבש לי את אורח החיים.
ברצוני לדעת אם שילוב של ויטמין E עם התכשיר שאני לוקחת יכול לעזור או שעליי לנסות תכשיר אחר?

תודה רבה על ההתיחסות יישר כח.
אורה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  75  76  77  78  79  80  81  82  83  ...  99  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
גיל הבלות   גיל המעבר   טיפול הורמונלי   אוסטיאופורוזיס   גלי חום   הפסקת מחזור   גלי חום נשים   גיל המעבר נשים   רפואת נשים
RSS RSS פורום גיל המעבר