בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום שרירנים ברחם - מיומה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום שרירנים ברחם - מיומה עמוד 2

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד
מנהלי פורום שרירנים ברחם - מיומה:
פרופ' יונה תדיר
לפרטים נוספים
ד''ר רועי משיח
לפרטים נוספים
 
תמי
23:13 27.04.15
שלום,
אני בת 26. בבדיקה שגרתית אצל רופא נשים נמצא אצלי ״רחם נוקשה ומעט מוגדל״. הרופא הפנה אותי לאולטרסאונד.
רציתי לשאול שתי שאלות:
האחת- האם ממצא כזה מעיד בהכרח על הימצאות שרירן, והאולטרסאונד יקבע רק כמה ובאיזה גודל?
השניה- האם נטילת גלולות למשך זמן רב (8 שנים, גלולת מינס) עלולה להיות הגורם לכך? או להשפיע על השרירן לרעה?
תודה!
 
פרופ' יונה תדיר  
23:34 27.04.15
אין שום הצדקה לעשות השערות מה יכולה להיות הגדרת הרופא מבדיקה ידנית. ממצא כזה אינו אומר שום דבר. אם יש או אין לך שרירן ניתן יהיה לראות בברור בבדיקת האולטרהסאונד. נטילת גלולות אינה גורמת לממצא זה, יהיה אשר יהיה, ואם יאובחן אצלך שרירן צריך יהיה אז לשאול את כל השאלות המתאימות. לא קודם לכן.
פרופ׳ יונה תדיר
שלום אני כעת בשבוע 41 רחם שרירני מיועדת להשראת לידה. מה הסיכוניפ הטמוניפ בכך בעצם העובדה כי לי רחם שרירני. הבנתי שהזירוזים גורמים לדימום .. התכווציות חזקות .. חשוב לציין שזה הריוני ה2 בקודפ לא היו שרירניפ ולאחר הלידה הינ דמם pph . וזה החשש שלי ששוב יהיה המקרה רק גרוע יותר
 
פרופ' יונה תדיר  
08:51 26.04.15
השיקולים סביב השראת לידה בנסיבות אלה מורכבים, והם פועל יוצא של גודל השרירנים, מיקומם, מנח העובר, ועוד. לא ניתן להמליץ על ... מה נכון ומה עדיף בדרך זו.
פרופ׳ תדיר
שלום רופא נכבד ליפני חודש עברתי כריתת רחם מלאה בפטיחת בטן .הינני גרה בקומה רביעית ללא מעלית שאלתי היא האים אני יכולה לרדת ולעלות במדרגות ארבע קומות?ומתי אוכל לחזור ולבצע עבודות הבית שטיפה וכדומה.וכמה זמן צריך להחלמה מוחלטת וממה צריך להימנע?תודה רבה מצפה לתשובה.
 
פרופ' יונה תדיר  
23:20 20.04.15
עקרונית אין הגבלה חודש לאחר הניתוח, ואין זה משנה אם השחלות הוצאו או נשארו. פרטים נוספים עליך לקבל מהרופא המטפל, מאחר ויש מגבלות אישיות עליהן לא ניתן לייעץ בדרך זו.
 
סילביה
13:50 11.04.15
שלום, שמי סילביה אני בת 47 הסובלת ממיומה .עברתי היסטוסקופיה ניתוחית ,שבה הסירו מעט מהמיומה. כנראה שבעקבות הניתוח הנ"ל המיומה יילדה את עצמה וירדה לאזור צוואר הרחם. בעקבות הניתוח הנ"ל גם הדימומים שלי חזקים יותר ואני סובלת מאנמיה קשה. פניתי לבית חולים והומלץ לי להסיר את הרחם בניתוח לפרסקופיה ,כאשר השחלות וצוואר הרחם יישארו. האם כדאי שאתעקש על שיטה שמרנית יותר של הסרת המיומה אך השארת הרחם? מהי סכנת הידבקות אברים לאחר כריתת רחם? מה הסכנה של צניחת שלפוחית השתן לאחר ניתוח שאני אמורה לעבור? האם יש סיכונים אחרים בניתוח להסרת הרחם? אשמח לקבל תשובות לחששותי
 
פרופ' יונה תדיר  
22:39 11.04.15
אין הצדקה בגיל זה ובמצב שאת מתארת לכריתה של המיומה ללא הרחם. אין כל בעיה של הדבקויות אשר צריכות להטריד אותך, ושאלות כגון צניחה וכיוב׳ הן פועל יוצא של מצב רקמות רצפת האגן יותר מאשר סוג הניתוח שתעברי.
בהצלחה,
פרופ׳ יונה תדיר
 
מרי
10:43 19.04.15
כתבתי בפורום זה לא מיזמן גם אני סבלתי ממיומות שמיררו לי את החייים,13שנה סחבתי מיומות גדולות שפשוט גרמו לי לכל מיני תסמינים ובקיצור לחיים קשים בכל פעם שהיו אומרים לי הרופאים חהוציא את הרחם הייתי ניכנסת לדיכאונות וסרבתי להוציא.ניסיתי את כל השיטות דיקור וכד׳מ הכל קוסמטיקה אבל לא טיפול ממשי.הגעתי למצב של דיכאון עמוק לא יכולתי לחיות עים המיומות המצב הנוכחי אבלללל סרבתי להשלים עים העובדה שאהיה בלי רחם.עד שיום אחד תפסתי את עצמי והלכתי לאוםא נשים שלי שכל השנים אמר לי להוציא את הרחם וחא הקשבתי...וכך אמרתי לו אני רוצה לכרות רק את המיומות והוא הסביר לי שהוא מוכן לזה אבל לקחת בחשבון שסה ניתוח מסובך והמיומות עלולות לחזור אני בת 45 וכל עוד יש וסת הן עלולות לחזור וסה חשיבה לא נכונה מיצידי ואמר אים את לא מכונינת להביא ילדים תוציאי את הרחם כולל צואר כולל חצוצרות שחלות להשאיר.אופא כל כך עדין ותומך מסביר יפה מלווה אותי שנים.אזרתי אומץ והוצאתי את הרחם הוא עשה rאת באסותא היום אני בשבוע החמישי להחלמה הבעיה ברוך ה׳ניפטרה יצאתי לחיים חדשים ללא כאבים דימומים מיגרנות כאבי גב ורגליים מקווה שעזרתי לך איזרי אומץ ולכי לחיים חדשים!
 
פרופ' יונה תדיר  
10:50 19.04.15
תגובות כגון אלה הן ״חביבות״ ותומכות, ואפילו חשובות, אבל חשוב לדעת ולהבין שאין מקרה אחד דומה לשני, ואין מה להקיש ממקרה אחד לשני, ומה שנכון למצב אחד אינו מתאים למצב אחר, ולכן, בדיוק כפי שחששת לפני הניתוח (ללא הצדקה) ואני שמח שמצאת רופא אדיב וסבלני שהסביר לך ... עדיין, אין שום דמיון בין מה שאת מתארת למה שהיה בשאלה זו.
פרופ׳ תדיר
שלום
אני צריכה לעבור בעוד שבועיים היסטרוסקופיה ניתוחית להסרת מחיצה שתופסת 50 אחוז מחלל הרחם
בתאריך הניתוח אהיה 3-5 ימים לפני קבלת הווסת
האם זה מהווה בעיה?
האם צריך לדחות את הניתוח?


במידה ואקבל יום לפני הניתוח עלי להתקשר לבטל או להגיע לניתוח?
תודה
שאלות אלה עליך לברר עם הרופא או המחלקה בה את מתוכננת לעבור את הניתוח.
בהצלחה,
פרופ׳ יונה תדיר
 
סילביה
17:54 12.04.15
לפרופ" יונה תדיר ,תודה רבה על תשובתך. הבנתי והפנמתי.
 
מודאגת מאוד
11:38 11.04.15
פרופ יונה תדיר שלום רב,

לאחרונה גדל אצלי שרירן מ- 6 /6.5 ל- 8.5 ב- 10 חודשים בעקבות סבב של תרופות
לטיפולי פוריות. הייתי בסטרס נוראי וכנראה שזה מה שהביא לגדילה.
השרירן ממוקם בפונדוס, ותופס את החלק הקידמי של הרחם.
אני כבת 41 וכל חודש יקר וחשוב לי מאוד. התייעצתי עם רופא מומחה אשר העלה כי קיימות בפניי שתי שיטות:
לפרוסקופיה או פתיחת בטן.
אני מעוניינת בהריון נוסף. אני דואגת לגבי שימור היכולת להרות.
ולשאלותיי:
1) האם בפתיחת בטן התפרים חזקים ויציבים יותר ברחם?
2) האם הרחם נותר גמיש המסוגל לשאת הריון?
3) האם ניתן להרות אחרי ניתוח כזה?
4) האם בעקבות הניתוח הרחם נעשה קטן יותר/ מצומצם יותר בהיקפו?
5) האם המדובר בחתך קיסרי רוחבי בבטן והחלמה כמו אחרי קיסרי?
6) כמה זמן אחרי ניתוח כזה ניתן לחזור לפעילות גופנית מלאה?
7) האם אחרי ניתוח כזה ניתן להרות באופן רגיל (הזרעות וכיוצ"ב..)?
8) האם בפתיחת בטן קיימים יותר סיכונים??
אודה למענה לכל שאלותיי בבקשה
תודה והערכה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
22:36 11.04.15
ספק אם ניתן לתת תשובות אשר תקדמנה את מידת היכולת שלך להתמודד עם הדילמה שלך, מה נכון? מה עדי? ולמה? בדרך זו. ההבדל בין לפרוסקופיה לניצתוח בבטן פתוחה תלוי במספר שיקולים, בין היתר גם מיומנות המנתח/ת, מיקום השרירנים, מידת החדירה לעומק, וכל אלה אינם נמצאים בשאלותיך. גם הלחץ בו את נמצאת, חודש לכאן או לכאן, בגיל 41, כאשר ממילא יש להמתין כ 3-6 חדשים בין ניתוח להריון. חוזק התפרים דומה, ומידת היכולת לשקם את הרחם בגישה זו או אחרת תלויה אף היא בכל השיקולים הנ״ל. ודבר נוסף, בהיבט הפוריות העתידית אין חשיבות לצלקת בבטן אלא לצלקת ברחם, וזו לא בהכרח טובה יותר בעקבות לפרוסקופיה אשר יתרונותיה בעיקר בצלקת בבטן.
פרופ׳ יונהתדיר.
שכחתי לציין שעברתי שתי טיפול פוריות, שלא צלח מכיוון שהשרירן הגדול מסתיר את השחלה הימנית והגישה לשאיבת זקיקים לא הייתה נגישה..ומאוד מעונינת להביא לעולם ילדים.
הכנת מנות דם לפני ניתוח מהווה חלק מאמצעי בטיחות וחלק מהפרוטוקול המקובל לקראת ניתוח כזה. סביר מאד להניח שלא יהיה צורך בעירוי דם, מאחר והדימום במהלך הניתוח אינו מחייב בד״כ מתן דם. על הפרטים הנוספים יהיה עליך לקבל מענה מבית החולים בו את אמורה לעבור את הניתוח. בהצלחה.
שלום פרופ' תדיר. אני בת 39 ללא ילדים, התגלה אצלי שרירניים בצד ימין, אחד בגודל 8.5 ס"מ ועוד 2 שריניים 4 ס"מ, הופנתי לניתוח בשיטת פתיחת בטן, בבדיקות לפני הניתוח נאמר לי שיש לי סוג דם נדיר נדמה לי O בומביי הבנתי שאין מאיפה להשיג סוג דם כזה. הייתי מעונינת לדעת, האם בסוג ניתוח זה החובה עירוי דם ( המולוגובין שלי הוא 12 ), ואם כן האם אני יכולה לתרום לעצמי?
תודה אפרת.
 
הילה
07:24 01.04.15
בהשמך לשאלה הקודמת אשמח לתשובה לשאלות הבאות:
1. האם דיקור סיני מסייע בהקטנת מיומות?
2. האם ניתן לטפל בדיקור סיני בזמן שלוקחים גלולות לעצירת המחזור?
3. אם כן האם ישנה המלצה למטפלים בשיטת דיקור סיני, באזור דרום?

תודה
הילה
 
פרופ' יונה תדיר  
12:09 01.04.15
שאלה מעניינת וחשובה. קיים מגוון רחב של טיפולים אלטרנטיביים, חלקם יעילים יותר, חלקם יעילים פחות וחלקם אינם יעילים כלל. מנסיון של קבוצת מומחים אשר בדקו את הנושא נמצא שבמקרים מסויימים, ובידיים מיומנות, קיבלנו תוצאות טובות של הקטנת נפח מיומות ושיפור בסימפטומים (גון דימומים חזקים) במהלך סדרת דיקורים שנמשכה כ 10-12 שבועות. אולם לא פחות מעניין מכך היתה העובדה שעם הפסקת הטיפול בדיקור חזרו המיומות לגודלן המקורי וגם הדימומים התגברו. ולכן, המלצתנו הייתה: א. לבחור מקרים בצורה קפדנית, כי לא כל מיומה הגיבה. ב. לבצע זאת רק במקרים בהם גיל המעבר אינו רחוק, כלומר, לגשר למספר חודשים כדי למנוע ניתוח בקבוצת גיל זו.
בהצלחה, פרופ׳ יונה תדיר
היי יש לי שרירן אחד גדול מחוץ לרחם וכמה בתוך הרחם. צילמתי את הממצאים של האולטרסאוד. עשיתי גם היסטרוסרופיה ושם ניצפו חצוצרות פתוחות ולפי האולטרסאוד גם השחלתות תקינות. שאלתי היא האם אני חייבת לעבור ניתוח פתיחת בטן או שיש דרכים אחרות להקטין או להעלים את השרירנים. האם אני יכולה לנסות להקלט להריון ובמקביל לעשות דיקור פלוס תזונה כדי שהשרירנים לא יגדלו יותר. שכחתי לציין שאני בת 28 . אשמח לתשובה
 
פרופ' יונה תדיר  
15:29 22.03.15
תחילה להבנת מיקום השרירנים. שניהם מצויים ברחם ולא כפי שהבנת, או תארת, אחד מחוץ לרחם וכמה בתוך הרחם. ההבדל הוא במיקום בדופן הרחם, אבל שניהם בדופן הרחם. בנסיבות שאת מתארת, ולאור גילך הצעיר, אין מנוס מניתוח. את יכולה לעשות דיקור, ותזונה, והומאופטיה, וכיוב׳, אבל כל זה בנוסף לניתוח ולא במקום ניתוח. יתרה מזאת, עליך לדעת שני דברים חשובים נוספים: א. בגילך הצעיר הסכנה להישנות התופעה גבוהה יחסית, ולכן יהיה עליך לקחת זאת בחשבון בתכניות הילודה שלך. ב. ככל שתמתיני כך גם יגדל הנזק לרחם ותגרם פגיעה לפוריותך העתידית.
בהצלחה, פרופ׳ יונה תדיר
היה לי שרירן בגודל 5-6 ס"מ במשך שנתיים וחצי.
לאחרונה התחלתי להרגיש רגישות בבטן התחתונה הכולל כאבים במותן ימין.
אני בת 41 והשרירן נמצא בפונדוס. אני חוששת מאוד מקצב גידולו.
האם עלול להיות מסוכן????
במשך שלוש שנים הוא כמעט ולא גדל, ולאחרונה נתן זינוק ב-1.5-2 ס"מ.
חשוב לי לציין כי נטלתי זריקות הורמונים למשך מחזור טיפול אחד בלבד בדיוק כאשר החל תהליך גדילה.
אני מאוד מאוד חוששת וכל הזמן בוכה.
אני גם רוצה עוד ילד (יש לי רק אחת בבית).
האם השינוי בגודל השרירן עשוי להעיד על משהו לא תקין?
האם ישנה השפעת הורמונים של מחזור אחד על גדילת השרירן ב-8 חודשים??
אודה למענה בהקדם בבקשה
את מעלה מספר גדול של שאלות שחלקן אינו מתאים לפורום ציבורי וחלקן כן.
אכן, אנו חוששים משרירן שגדל מהר, אבל השאלות
מה נכון לעשות? וממה לחשוש? או לא לחשוש? זו שאלה מורכבת גם בדיונים רפואיים.
מה נכון לעשות, ומה ההשלכות של לעשות או לא לעשות על
פוריותך העתידית היא שאלה לדיון עם הרופא/ה.
פרופ. יונה תדיר
ערב טוב שמי אריאל בת 50 ,מזה כשבועיים אני חשה בכאבים באזור הבטן התחתונה ומטה ,כמו כן הכאב מתחיל באזור הטבור ומושך מטה.,מקרין לאזור הישבן .ובתנוחת שכיבה בתפניות ימינה ושמאלה הכאב באזור הטבור ומטה מתחדד..באולטרא סאונד שעברתי נמצא שהשרירנים גדלו מאפריל האחרון כשאחד גודלו כמעט כגודל הרחם 91*70 בחלקו מסויד,ואחד נוסף קרוב לצוואר הרחם שרירן סובסרוזי 47*41 ,את רירית הרחם לא ניתן היה להדגים עקב מיקום השרירן .אלו הממצאים אותם קיבלתי אחרי שהופניתי למוקד בריאות האשה בקופ"ח הרופאה שקיבלה את הממצאים לא ידעה להשיב לי באם הסימפטונים של הכאב אותם ציינתי הם תוצר של השרירנים שגדלו .כמו-כן היא ציינה בפני שבלי קשר כדאי שאוריד את הרחם.,במשפחה שלי יש גם סיפור של סרטן בשחלות..שואלת לחוות דעתכם המקצועית והאם לא כדאי באותה ההזדמנות להוריד גם את השחלות?.מה הפרוצדורה ע"מ לעבור תהליך זה,?באילו דרכים רפואיות תהליך זה מתבצע ו?מה משף ההחלמה מפעולות אלו ?
בתודה מראש
אריאל.
שאלותיך ראויות, אך אינן מתאימות לפורום ציבורי. יש בהן כדי לקבל החלטות טיפוליות ובמיוחד בשרירנים שגדלו במהירות יחסית, ובגילך, עליך לפנות לרופא/ה המומחה/ית בתחום זה.
בהצלחה, פרופ׳ יונה תדיר
 
בייבי בום
22:33 21.02.15
לאחר הפסקת הריון בגלל מום בעובר בשבוע 20 התגלה ב US שרירן של 3 ס"מ. לפני ההריון בכל הבדיקות כולל צילום רחם הכל היה תקין ואף אחד לא הזכיר שקיים שרירן. האם השרירן יכול להופיע לראשונה במהלך ההריון והאם יש סיכוי שלאחר ההריון הוא יילעם ולא תהיה לי שום בעיה להיכנס שוב להריון ?
תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
17:34 22.02.15
שרירן יכול להופיע בעל שלב, ולהיות מאובחן לראשונה גם במהלך הריון. סביר להניח שהיה שם גם קודם לכן, בגודל קטן שלא אובחן, וההשפעה ההורמונלית של ההריון גרם לגדילתו. מומלץ לבצע בדיקת אולטרהסאונד כ 3-4 חדשים אחרי ההריון ולהחליט בהתאם. בשלב זה אין צורך לעשות דבר נוסף.
פרופ. תדיר
שלום,
אני בת 30 ונמצאת בשבוע 22 להריוני השני, יש לי שרירן בגודל 10*13 ס"מ ברחם אשר ממלא את כל הסגמנט התחתון. בהריון הראשון הוא היה באותו מיקום אך קטן יותר, כ-8 ס"מ. בהריון הנוכחי אני חווה כאבים תכופים בבטן התחתונה והרגשת כבדות כאילו אני לקראת סוף ההריון. האם יתכן שגודל השרירן משפיע? והאם צריך להתנהל ברמה היומיומית באופן שונה מהריון ללא שרירן?
תודה.
 
פרופ' יונה תדיר  
12:07 28.01.15
סביר מאד להניח שתחושת הכאב והכבדות היא שילוב של ההריון והשרירן. קשה כמובן לדעת מה יותר ממה, אבל במימדים אלה, ובמיקום זה, עליך להיות בקשר עם הרופא/ה המטפל/ת כדי לבחון אם יש דבר חריג במצבך.
בהצלחה,
פרופ׳ תדיר
 
אלה
01:38 08.02.15
שלום

אני נושאת מיומה זמן רב, ובהריון היא גדלה וגורמת לכאיבם וכו'.
היא כואבת גם במגע קל של הגיניקולוג בבדיקה הידנית ברחם.
ברור לי שהיא מודלקת.

מעבר למעקב שאני מקבלת ומשכחי כאבים (אקמול בנרות אופטלגין ואביטרן במקרה קיצוני) - האם נוכחותו של העובר ליד המיומה כשהיא מודלקת (זה כאב של דלקת בדיוק כמו דלקת בשן) - עלול לגרום לו נזק? האם המיומה מפרישה חומרים לא טובים כשהיא כך רגישה? (אני לא מדברת על בעיות אחרות אפשריות שאני מודעת אליהם, אלא רק לעניין הדלקת והפרשות שאולי היא מייצרת ברחם כתוצאה מהשינויים בה)

שנית, האם כדאי לי להגיע ליעוץ פעם אחת לפחות אצל מומחה לשרירנים? אני בהריון מאתגר והמיומה גדלה מאוד וכל רופא שפוגש אותי פוטר אותי בכל סימפטום כמעט - ב"זה מהמיומה". אילולא התעקשתי שיבצעו לי א. סאונד מקיף יוץתר אחרי כמה ביקורים שקיבלתי תשובה כזו גם היו מפספסים בעיה שהתפתחה בכליה השמאלית ושמכאיבה לא פחות מהמיומה ומחייבת מעקב וכו'. השאלה אם מומחה שרירנים יוכל לבדוק אותי ולספק תשובות ברורות יותר לגבי הסימפטומים, מהות הכאב, מתי זה כאב ממיומה ומתי לא. יש מקום ליעוץ כזה או שלא יהיה לו מה לחדש לי?

תודה.
 
פרופ' יונה תדיר  
15:08 10.02.15
בתחילת שאלתך העלית השערה שמדובר בדלקת ובהמשך את מתייחסת להשערה כאל עובדה. מה שאת מתאר לא מתאים למצב דלקתי אף כי זה יתכן, אך ממש לא סביר. אין פרטים בשאלתך על גודל הממונה, מיקומה, גיל ההריון וכיוב׳ ולכן לא ניתן להשיב לשאלתך. כללית ייאמר שמיומה אינה מפרישה חמרים הפוגעים בעובר. בעיות של מיומה בהריון אינן קשורות להפרשת חמרים. ייעוץ עשוי לסייע להבנת המצב ומה צפוי, ולהערך בהתאם, אל לא לשנות את המצב.
פרופ. יונה תדיר
שלום לנשות הפורום,
למי יש המלצה על רופא להיסטרוסקופיה שעובד עם קופ"ח כללית?
 
פרופ' יונה תדיר  
12:27 06.02.15
פורום זה אינו פורום שיווקי ולא נועד למתן המלצות אישיות לרופא זה או אחר. כללית ייאמר כי בבתי החולים ובמרפאות שרותי בריאות כללית יש רופאים המבצעים פעולה זו. הפניה בתוך הקופה מתבצעת ע״י רופאים המיומנים בביצועה.
פרופ. תדיר
 
אפרת
18:54 06.02.15
לא ידעתי, תודה רבה בכל מקרה :)
שלום

יש לי שרירן בגודל 11 ס"מ שגדל מתחילת ההריון מ-6 ס"מ.
אני בשבוע 16 להריון בערך.

הייתי במיון פעמיים ושוחררתי עם וולטרן וכו'.

הבעיה שהכאבים היומיומיים מאוד חזקים - זה כאבי בטן תחתונה, וגב, ופולסים במותן שמאל, והתקשות של הבטן, ובאמת שהכל כואב כואב. אני תוהה אם זה לא צירים? כי אני אוטומטית שמה משכחים כל חמש שעות (או נרות אקמול או אביטרן תלוי בחומרה).

איך מבדילים?
במיון בפעם האחרונה ניסו למדוד צירים אבל אמרו שזה מוקדם לגלות דרך מוניטור ושמו אותי להשגחה.

והאם משכחי הכאבים עלולים להסוות צירים?

אודה על סדר כי במיון בעיק רמציעים משכח והביתה ואני חוששת שאולי אני סובלת כל הזמן הזה מצירים אם כתוצא המהמיומה ואם לא ואני צריכה בכלל אשפוז.

תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
22:20 03.02.15
שאלה כגון זו אינה לפורום. עלעך להיות במעקב רפואי ולנהוג על פי ההמלצ׳ות , בעל מקרה לגופו.
פרופ. תדיר
אשמח לדעת מדוע הטיפול שנוי במחלוקת? והאם לא עדיף לנסות קודם אפשרות הנ"ל? כי הרי ניתוח תמיד אפשר לעשות... במיוחד כשמדובר במישהי צעירה שיש לה הרבה זמן לנסות את האופציה של אולטראסונד ממוקד לפני שהיא פונה לניתוח להסרת שרירנים
כדי להשיב על שאלתך (הטובה מאד) אני זקוק להסבר ארוך מאד, וזהיר מאד. שהרי יש מי שמציע טיפול זה, ויש מי שמקבלת, או שוקלת לקבלו, ויש גם שיקולים כלכליים ברקע, וצריך גם הבנת הרקע. לדוגמא: א. לאישה צעירה (מה זה צעירה? במונחים של פוריות והריון 20-30 ??) יש בד״כ קצב גידול מהיר של השרירנים (בהשוואה לנשים מבוגרות יותר 30-40) ויש גם חשיבות רבה יותר למניעת נזק לרחם. פעמים רבות נשים נוהגות לחשוש מניתוח בגלל שאולי הניתוח יפגע ברחם, תוך שהן מתעתמות מהנזק הוודאי שגורת השרירן לרחןף מעצם נוכחותו שם, וודאי נעל גודל מסויים, ומיקום מסויים. ניתוח נויד לתקן רחם ולא לפגוע ברחם. . ב. ההתאמה לטיפול מסוג זה מחייבת ביצוע בדיקת MRI מקדימה, כי לא בכל גודל, או בכל מיקום, ניתן לטפל. ג. נשים נוטות לחשוב שטיפול זה מסיר את המיומה, ולא כן הוא. הוא מקטין אותה במעט, ומשפר תחושות סובייקטיביות לעיתים, ועל כל אלה שנויות במחלוקת הדעות בין המומחים.
וזה רק דגימה של בעייתיות הנושא.
פרופ׳ יונה תדיר
 
פרופ' יונה תדיר  
19:21 31.12.14
כדי להשיב על שאלתך (הטובה מאד) אני זקוק להסבר ארוך מאד, וזהיר מאד. שהרי יש מי שמציע טיפול זה, ויש מי שמקבלת, או שוקלת לקבלו, ויש גם שיקולים כלכליים ברקע, וצריך גם הבנת הרקע. לדוגמא: א. לאישה צעירה (מה זה צעירה? במונחים של פוריות והריון 20-30 ??) יש בד״כ קצב גידול מהיר של השרירנים (בהשוואה לנשים מבוגרות יותר 30-40 או 40-50) ויש חשיבות רבה יותר למניעת נזק לרחם מגידול המיומה. פעמים רבות נשים נוהגות לחשוש מניתוח בגלל שאולי הניתוח יפגע ברחם, תוך שהן מתעלמות מהנזק (הוודאי) שגורם השרירן לרחם מעצם נוכחותו שם, וודאי מעל גודל מסויים, ומיקום מסויים. ניתוח נועד כדי לתקן רחם ולא לפגוע ברחם. ב. ההתאמה לטיפול מסוג זה מחייבת ביצוע בדיקת MRI מקדימה, כי לא בכל גודל, או בכל מיקום, ניתן לטפל בשיטה זו. ג. נשים נוטות לחשוב שטיפול זה מסיר את המיומה, ולא כן הוא. הוא מקטין אותה במעט, ומשפר תחושות סובייקטיביות לעיתים, ועל כל אלה, ועוד, שנויות במחלוקת הדעות בין המומחים.
וזה רק דגימה של בעייתיות הנושא.
פרופ׳ יונה תדיר
תודה רבה!! אבל אם כבר אנחנו דנים בנושא התעוררו בי שאלות נוספות..
אשמך לחוות דעתך בנושא?

1. אם שרירנים הם מזיקים לרחם מדוע הגישה הרפואית היא מעקב? למה לא לנתח ולהוציא את השרירנים בעודם קטנים לפני שיגרמו לתופעות קליניות.
אני 10 שנים במעקב והשרירן גדל עם הזמן..

2. בניתוח להסרת שרירנים ישנה סכנה של
-הידבקויות,
- איבוד דם
-גדילה חוזרת של השרירנים הנוספים
- סיכון לפגיעה באיברים אחרים
- הצורך ברופא מיומן בניתוחים להוצאת שרירנים- החולה לא יודעת להגיד מי הוא רופא מיומן..?
-סיכון קטן לשימוש בלפרוסקופיה ופיזור של חתיכות מיומה בגוף
- צלקות מכוערות בבטן...
3. באולטראוסנד ממוקד במידה והטיפול פותר את בעיית הסימפטומים הנלווים זה מחזיר אותנו לגישה הרפואית של מעקב ולחיות בשלום עם המיומה בעיקר לנשים שסיימו ללדת

בברכה
 
פרופ' יונה תדיר  
14:10 01.01.15
קצת קשה להתמודד עם מגוון כה גדול של שאלות, טובות לכשעצמן, כאשר קיים חסר מידע בסיסי אשר בלעדיו לא ניתן להגדיר מה נכון ומה לא נכון לעשות. אמנע מלפרט שאלות רלונטיות על מצבך הבריאותי, גילך, ילודה (בעבר ובעתיד) מיקום השרירנים, קצב גידולם, ועוד ועוד. ו... אנא, אל תפרטי את התשובות, כי כך לא עושים רפואה נכונה.
כפי שאת רואה, איני מזלזל בשאלותיך שהן באמת טובות, אבל לא ניתן להסבירן כראוי בדרך זו. אתייחס לכן רק לחלקן:
1. שרירנים אכן מזיקים לרחם, כמעט תמיד, וההחלטה מתי הנזק מתחיל להיות משמעותי, כזה המצדיק טיפול (כזה או אחר) הוא פועל יוצא של מיקום, גודל, סימפטומים, ועוד.
2. בניתוח להסרת מיומות עלולים להיות סיבוכים, כאלה או אחרים, כמו גם במצב בו הנזק הנגרם לרחם (ולפוריות) נגרם מהחלטה שלא לנתח. לכן, ההחלטה מתי זה נכון לטפל? וכיצד? היא פועל יוצא של סיכון מול סיכון, וסיכון מול סיכוי, והוא שונה ממקרה למקרה, ומגיל לגיל, ומתכניות ילודה א׳ ל ב׳. 3. לפרוסקופיה היא גישה ניתוחית טובה, אחת מתוך מספר שיטות. יש לה יתרונות וחסרונות, ונושא פיזור התאים (אותו את מזכירה) ואשר עלה לכותרות לאחרונה (ועליו, בנפרד, אוכל לכתוב 30 עמודים) קרוב לוודאי, כלל אינו רלוונטי למקרה שלך!!! הרצאה בנושא זה העברתי לאחרונה בפורום מומחים. 4. לעניין האולטרהסאונד הממוקד, כבר הרחבתי בתשובותי הקודמות.
בהצלחה,
פרופ׳ יונה תדיר
 
מירב
14:16 01.01.15
מאחלת לכולנו שנה אזרחית של בריאות שמחה והצלחה:-)
 
איילת
12:00 29.01.15
שלום רב,
אני בת 30 בריאה,לפני כשלושה חודשים במהלך בדיקה שגרתית אצל רופאת נשים אובחן שרירן בגודל 2 ס"מ. הרופאה אמרה לי שאין מה לטפל רק להיות במעקב בעוד חצי שנה (ולא לדאוג...).
שני נושאים לבירור:
- לגבי ביצוע פעילות גופנית. אני מבצעת אימוני כוח ואירובי על קבוצות שרירים שונות וכן פילאטיס מכשירים.
האם יש השפעה על השרירן? האם משנה עצימות הפעילות והשרירים ה"עובדים" בפעילות? ובאופן כללי האם מומלץ לבצע ועד כמה אינטנסיבי?
- לגבי נטילת גלולות (מסוג יסמין). אני נוטלת מזה 4 שנים, האם יכולה להיות השפעה "שלילית" על השרירן ועצם קיומו...

תודה מראש על המענה.
 
ד''ר רועי משיח  
14:10 29.01.15
איילת שלום
אין, למיטב ידיעתי, קשר בין שרירן וספורט.
גלולות מהדור החדש נחשבות כמעכבות גדילה של שרירנים
בריאות שלמה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  48  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שרירנים ברחם   מיומות   מיומה   מיומה ברחם   מיומה בהריון   מיומה והריון   מיומה רחם   שרירנים   גידולים שפירים   רחם שרירני   רחם
RSS RSS פורום שרירנים ברחם - מיומה