בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום שרירנים ברחם - מיומה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום שרירנים ברחם - מיומה עמוד 2

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד
מנהלי פורום שרירנים ברחם - מיומה:
פרופ' יונה תדיר
לפרטים נוספים
ד''ר רועי משיח
לפרטים נוספים
 
שואלת
20:13 17.11.15
שלום,
האם היסטרוסקופיה אבחנתית היא הבדיקה הטובה ביותר לבדוק גודל, מיקום ובעייתיות של שרירן ברחם? וכמן כן, האם בדיקה זו היא זו שתורה על המשך הטיפול.
תודה רבה.
 
שואלת
20:15 17.11.15
זאת בהמשך לשאלה קודמת מאחר ותור ל US תלת ממד לוקח זמן רב.
בנוסף, היכן מומלץ לערוך בדיקה זו.
שוב, רוב תודות.
 
פרופ' יונה תדיר  
21:12 17.11.15
היסטרוסקופיה? ממש לא. בדיקה זו אינה נעשית כבדיקה ראשונה לברור שרירן רחם. גודל , מיקום , וכיוב׳. מאין שאבת רעיון זה? הבדיקה הראשונה והחשובה היא בדיקת אולטרהסאוד, במכון גינקולוגי בקופה בה את מבוטחת. בסיומה עליך לקבל מכתב סיכום ובו הפרטים על מיקום, גודל, וכיוב׳. אין טעם לקבל או לבקש תמונה. זה ממש לא חשוב ולא אומר שום דבר. רק מכתב סיכום.
פרופ׳ יונה תדיר
 
שואלת
21:34 17.11.15
אני שומעת מעוד ועוד אנשים כמונו שממליצים לכרות את הרחם מוקדם בגלל המיומות למרות שאולי יש חלופות פחות הרסניות וטוטאליות.

אם מישהו באותה הסירה, אשמח לשמוע. המייל שלי: einavkirsch@gmail.com
 
פרופ' יונה תדיר  
17:54 15.11.15
ספק אם הפנית את שאלתך למנהלי הפורום, יחד עם זאת, ארשה לעצמי להגיב כדי לעודד דיון מסוג זה שביקשת. את שאלתך ניתן להגדיר בצורה קצת שונה: ״לא חשוב מה בדיוק ש לי... ובכל זאת, מה אתם/ו מציעים/ות לי עשות?.... לשרירני רחם יש מגוון פתרונות כאשר השכיח מכולם הוא .. מעקב בלבד ללא כל טיפול. מאידך, יש מצבים בהם ניתן לטפל בניתוח לכריתת הרחם, או רק לכריתת השרירן, בגישה בטנית פתוחה, או בגישה זעיר פולשנית (לפרוסקופיה) או לשרירן הבולט לחלל הרחם בהיסטרוסקופיה. במקרים מסויימים ניתן להתגבר על הסימפטומים ע״י טיפול תרופתי, או תזונתי, או בצינתור עורקי השרירן, ולעיתים בעזרת אולטרהסאונד ממוקד, וכיוב׳. מאלפי נשים שראיתי עם שרירני רחם עוד לא ראיתי שתי נשים עם אותו מצב, ואותה המלצה, ואת מצפה שתקום אישה ותאמר, מבלי לדעת מה גילך? מה גודל השרירן? או השרירנים? מה קצב גידולם? מה תכניות הילודה שלך? וכיוב׳.
תמוה...? מעניין מה תהיינה תגובות הציבור?
בהצלחה, פרופ׳ תדיר
 
שואלת
09:17 13.11.15
שלום רב פרופ',
אני בת 31. יש ב"ה ילד בן שנתיים שהגיע באופן ספונטני. מזה כשנה ומספר חודשים לא מצליחה להיכנס להריון. אני לאחר קיסרי ולכן נשלחתי לצילום רחם אשר יצא תקין. יתר הבדיקות גם כן.
יש לי מיומה בדופן בגודל 3/4 ס"מ, הרופא לא פרט יותר מדיי. בצילום רחם הרופא אמר שהיא לא מפריעה. ראוי לציון כי הייתה גם לפניי ההריון הראשון אך הבנתי שמיקומה עשוי להשתנות ולשנות את החלל. הרופא זרק השבוע במעומעם שהיא דוחפת את הרחם אחורה. בלידה עצמה בעת הניתוח ראו שהמיומה גדלה ל 9 ס"מ אך לאחר ההריון קטנה.
כעת עברתי הזרעה חמישית ללא הצלחה לצערי.
שאלותיי הן:
1. איזו בדיקה כדאי לבצע היסטרוסקופיה או תלת מימד? 2 רופאים מחזיקים בדעות שונות.
2. האם לדעתך קיים קשר לאי הפריון?
3. האם יש קשר בין גודל המיומה לעובדה שהלידה לא התקדמה?

רוב תודות לך ויישר כח!
 
פרופ' יונה תדיר  
09:41 13.11.15
בדיקת אולטרהסאומד איכותית אמורה לתת פרטים מדוייקים יותר לגבי המיומה, כגון מיקום , באיזה דופן ומרחק מרירית הרחם, והאם דוחק את רירית הרחם או מעוות את חלל הרחם. צילום רחם אינו מספק מידע זה. קיימת אפשרות שמיקומה וגודלה בסוף ההריון היתה הסיבה, או אחת הסיבות, ללידה קודמת שחייבה ניתוח קיסרי.
פרופ׳ יונה תדיר
 
שואלת
15:11 13.11.15
תודה רבה על תגובתך.
מאחר ואני אובדת עצות, אשמח לדעת האם היסטרוסקופיה אינה משקפת את מיקום המיומה וכו' ובנוסף תראה אם שיש הידבקויות.מתלבטת מאוד איזו סוג בדיקה לבצע.
אגב, אין תופעות מיוחדות כגון דימומים כואבים ועוד.
כמו כן, מהן אפשרויות הטיפול במצב שכזה?
שוב , תודה רבה!
 
פרופ' יונה תדיר  
16:24 13.11.15
מהסוף להתחלה: א. ברפואה אין המלצה על טיפול ללא אבחנה. זה נכון גם במקרה שלך. ב. היסטטרוסקופיה לא אמורה להגדיר מיקום שרירן אלא רק אם באולטרהסאונד נכתב שהמיומה דוחקת רירית הרחם או מעוותת את חלל הרחם. ג. בהיסטרוסקופיה גם לא ניתן לראות או לאשר/לשלול הדבקויות באגן, סביב החצוצרות או השחלות. ד. בנסיבות אלה אין סיבה להיות ״אובדת עצות״, אלא רק לעשות את הבדיקה הנכונה ולבקש הגדרות מיקום מדוייקות ככל שניתן בסוג שה של בדיקה.
פרופ׳ יונה תדיר
 
ליאת
11:34 03.11.15
שלום, אני בת 42. לפני 4 שנים ילדתי את בני השלישי ושנה לאחר מכן (כנראה בעקבות הנקה) חזר המחזור אשר לווה בדימומים כבדים מאוד וכאבים עזים. לאחר שהתברר בבדיקת אולטראסאונד שיש לי שרירן תוך רחמי עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית והוצא השרירן. לפני כשנה חזרו הסימפטומים ועברתי היסטרוסקופיה ניתוחית שבה הוצא שרירן נוסף, חדש. לאחרונה שוב חזרו הסימפטומים ובבדיקה נמצא שוב שרירן חדש אותו נאמר לי שעלי להוציא. האם יש טיפול אחר מומלץ? איך אפשר למנוע את הופעתם של שרירנים נוספים?
תודה,
ליאת.
 
פרופ' יונה תדיר  
13:55 03.11.15
תופעה זו של הישנות שריני רחם מוכרת והיא פועל יותא של נטיה גנטית. היא אפיינית בד״כ לנשים צעירות יותר (מתחת לגיל 30) אבל כפי שאת רואה ומרגישה, היר קורית גם בנשים בגילם, ומבוגרות יותר, בשכיחות שונה. כדי להמליץ על טיפול, כירורגי או שמרני, צריך לדעת יותר פרטים על מיקום השרירן. ניתן לשקול גם שינוי תזונתי אשר גם אם לא ימנע זאת עשוי לעיתים לסייע.
פרופ׳ יונה תדיר
 
ליאת
10:33 04.11.15
תודה רבה על התשובה. השרירן מדופן פונדלית קדמית בקוטר כולל של 5 ס"מ אורך.
מה עקרונות השינוי התזונתי המומלץ?
ליאת.
 
פרופ' יונה תדיר  
10:36 04.11.15
השאלה עד כמה (אם בכלל) דוחק את הדופן/הרירית ומעוות את חלל הרחם. השינוי התזונתי מחייב בדיקה וברור בהשוואה לתזונה הנוכחית, עם תזונאי/ת המבין/ה בתחום זה.
בת 44, יש לי שרירן אינטראמוראלי בקוטר 77 מ"מ שדוחק את הרחם, בקיר הקדמי פונדלי של הרחם. רירית סדירה בעובי 9 מ"מ. השרירן התגלה לפני 4 שנים. אין דימומים, מעט לחץ על שלפוחית השתן. מרקם שרירני. רחם אורך 78 מ"מ, עובי 62 מ"מ, רוחב 90 מ"מ. האם אתה ממליץ לי לעבור כריתת רחם או להסיר רק את השרירן בשיטה לפרוסקופית ? או להיות במעקב בלבד. אודה לתשובתך המהירה.
 
פרופ' יונה תדיר  
16:04 29.10.15
החלטה על טיפול (זה או אחר) לא מתקבלת על פי דיון אינטרנטי. באופן עקרוני ייאמר ששרירן בגודל זה נכנס לקטגוריה של שרירן הזקוק לטיפול.
האם ניתוח (גישה בטנית פתוחה או בלפרוסקופיה) או טיפול אחר (כגון צנתור עורקי הרחם), וכיוב׳, צריכה להתקיים בדיון עם רופא/ה העוסק/ת בתחום זה.
פרו]׳ יונה תדיר
שלום,
יש לי שרירן אינטרמורלי בגודל 38*38 בצד שמאל
בחלק התחתון של הרחם.
האם אפשר להסירו בניתוח לפרוסקופי זעיר פולשני
או שצריך בהכרח ניתוח של פתיחת בטן?
תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
14:48 18.10.15
עקרונית נראה כי מדובר בשרירן לא גדול. לעניין הלפרוסקופיה, שרירנים בגודל זה ניתנים לכריתה לפרוסקופית, אולם הדבר תלוי גם במיקום (תחתון אינה הגדרה מספקת) ובמיומנות המנתח/ת.
פרופ. תדיר
 
אני
19:42 18.10.15
 
😐😯
16:22 12.10.15
ד"ר משיח שלום רב,
הנני לאחר ניתוח בפתיחת בטן להוצאת שרירנים (עדיין רחם במרקם שרירני )
ברצוני להתייעץ לגבי התניידות בבית ?
מפני שאני גרה בדירת חדר וזהוא מקום לא נוח להחלמה לאחר ניתוח אני מתכוונת להיות אצל אימי כשבוע ימים...
הבעיה ששם אצטרך לישון במיטה נמוכה (מיטה מתקפלת), האם זה מסוכן? האם רצוי מיטה רגילה ?
 
הילה
00:46 06.10.15
שלום,

אשמח לעצה בעניין הבא, אני חודשיים לאחר ניתוח להסרת מיומה, ניתוח בשל הידבקויות ומיומות רבות ברחם ובצוואר הרחם. אני רואה במידע האינטרטי שלא כדאי לצרוך מוצרי חלב, אני מאוד אוהבת מוצרי חלב והייתי רוצה לדעת מה מידת ההשפעה של צריכת מוצרי חלב ולהיווצרות מיומות?
שלום בת52 עם שרירן בדופן העליונה של הרחם ללא תסמינים מחזור תקין. הבעיה הפריעה אסטטית היות והאגן שלי התרחב. אני רזה וקטנה. האם מכיר את זה? הבנתי שגודל הרחם הוא כ 6 שבועות באגן מתרחב בגלל זה? ושאלה חשובה יותר האם ניתן לנתח לפרוסקופית? תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
07:56 28.09.15
בעידן בו אנו חיים, הגדרת גודל שרירן ומיקומו חייבת להיעשות בבדיקת אולטרהסאונד ולהיות מתוארת במידות ברורות של מילימטרים ומיקום מדוייק. רק כך ניתן לתת מענה רפואי לשאלתך. התאור שאת מתארת חשוב, כמו גם העדר דימומים חריגים, אך אין בכך די למענה ראוי.
פרופ. תדיר
עוד ייאמר כי הגדרת 8 ס״מ אינה תואמת לרחם של 6 שבועות ולכן יש מקום להבהיר סתירה זו. פרופ. תדיר
 
נורית
13:50 28.09.15
תודה על תשובתך , האם כוונתך 8 סמ לא תואם 6 שבועות מדוע? לגבי אגן מתרחב בשל הגדלת רחם מוכר לך ?
תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
14:43 28.09.15
שרירן בגודל 8 ס״מ אינו תואם להגדרה קלינית של רחם דמוי 6 שבועות הריון. מדובר בשתי הגדרות שונות. האחת מדידת אולטרהסאונד והשניה הגדרת בדיקה גופנית, ובצורה שזה מתואר על ידך יש אי תואמות בין שתי המידות. לצורך המלצה טיפולית יוכל הרופא המטפל להגדיר מה נכון ומה חשוב. לעניין ״הרחבת האגן״, גם זה מושג שאינו ברור לי. יש לעיתים תחושת מלאות בבטן תחתונה, או אפילו בליטה של הבטן התחתונה, בנשים רזות מאד.
פרופ. תדיר
 
נורית
15:39 28.09.15
תודה רבה. בכל מקרה מעוניינת להסירו לפרוסקופית . ומעוניינת לשמר את הרחם. האם ניתן? תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
17:50 28.09.15
מבלי להכנס לשיקולים אישיים, נפשיים, שימור רחם בעת ביצוע ניתוח לכריתת שרירני רחם אפשרית אך מבחינה רפואית אינה נכונה. הדבר תלוי, בין היתר, בגודל הרחם, גודל השרירן, ומיקומו המדויק בשכבות הרחם. לעיתים השארת הרחם ויוצאת השרירן מתוכו הופכת את הניתוח למסובך יותר ומלווה בדימום רב יוצא. יהיה עליך לדון על כך עם הרופא/ה המנתח/ת.
פרופ׳ יונה תדיר
 
נורית
19:19 28.09.15
חבל . אין סיבה רפואית לכריתת רחם בריא . להכניס אישה בריאה לגיל המעבר רק בגלל סיכוני ניתוח נראה ארכאי. אם אכן מנתחים בשיטה לפרוסקופית אינני רואה מה הסיכון. הרי משים צעירות יותר מבצעות ניתוחי כריתת שרירנים לא פעם אפילו מספר פעמים .
 
פרופ' יונה תדיר  
20:07 28.09.15
תשובתך מלמדת עד כמה מסוכן לקבל מידע מהאינטרנט. לידיעתך, אין שום קשר בין הרחם לבין גיל המעבר. לכך יש קשר לשחלות ולא לרחם. ולכל אלה כל אין קשר לניתוח המבוצע בבטן פתוחה ו/או ללפרוסקופיה. עצתי לך לשוחח על כל אלה עם הרופא/ה.
פרופ. תדיר
 
נורית
20:53 28.09.15
פרופ׳ תדיר תודה על תשובתך. אתה צודק כמובן התכוונתי שיש לשמר רחם בריא. מחזור חודשי יש לו משמעות לנשים במיוחד אם הן חוות אותו ללא תסמינים רעים. שחלות בריאות ללא מחזור אינני רואה בכך אופציה ללא צורך.
והשאלה כמובן אם ניתן כירורגית ללא נקיטת עמדה אישית לבצע כריתת שרירן באופן לפרוסקופי ? תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
23:40 28.09.15
לעניות דעתי שאלותיך בשלב זה אינן מכוונות לקידום הנושא. עקרונית ניתן לכרות שרירנים ללא כריתת הרחם. קונקרטית, הדבר תלוי בגודל, במיקום, ובמיומנות הצוות. אבל לכל אלה אין קשר לגיל המעבר והשיקולים מה? ואיך? צריכות להתקבל החלטות, לאחר הבנת מגוון השיקולים הרפואיים והרצונות האישיים, לצד היתרונות והחסרונות של כל גישה .
 
א
10:59 13.09.15
ר, שלום וחג שמח! תודה לך על המענה המהיר לשאלות הקודמות שלי. אקצר כמה שניתן. בת 32. 2 ניתוחים קיסריים. ברקע שחולות פוליציסטיות. מחזור לא סדיר. ב14.08 התחילו דימומים למשך 4 ימים. לאחר מכן המשיכו הפרשות דמיות עם כאבי בטן וגב תחתון חזקים. ככה נמשך שבועיים. אחרי זה שבוע לא היו הפרשות או דימומים אך כאבי בטן וגב לא פסקו. ב3.09 שוב דימומים עם כאבים חזקים עד 10.09. ומאז אין דימומים אך הכאבים בלתי נסבלים.בנוסף שלשולים ועצירויות לסירוגין, ריבוי גזים ולחץ בפי הטבעת. אולטראסאונד: שחלות פוליציסטיות ומרקם רחם שרירני ללא נוזל בדוגלס. בדיקת פיפל: קטעי רירית הרחם בשגשוג. חוץ מזה הכל תקין. בדיקה הורמונלית תקינה. אני לא יודעת מה לעשות. שוכבת במיטה ולוקחת משככי כאבים. רופאת המשפחה שלי אמרה שזה יכול להתאים לאנדומטיוזיס ושלא תמיד רואים אותו באולטראסאונד. בנתיים קיבלתי פרימולוט נור ל10 ימים. אשמח לדעתך, כי אני כבר לא יודעת מה לחשוב. תודה רבה
 
א
19:47 15.09.15
היום בבדיקת אולראסאונד נמצא שרירן בקוטר 20 ממ בקיר הקדמי.
הרופא אומר שהשחלות תקינות רק פוליציסטיות.
אני מאוד חוששת מסרטן השחלות. האם היו רואים משהו בבדיקת אולטראסאונד?
תודה רבה.
 
פרופ' יונה תדיר  
14:41 20.09.15
מאחר וד״ר משיח אשר ענה לשאלתך כנראה אינו זמין, ואת מגדירה עצמך ״לחוצה״, אשיב במקומו.
על פי התמונה המתוארת, ובגילך, סרטן שחלות אינו צריך להטריד אותך. גם השרירן קטן ויש לברר מה הסיבות לבעייתך לא דרך האינטרנט, בכל מקרה, סרטן אינו חשש סביר.
בברכת גמר חתימה טובה.
פרופ׳ יונה תדיר
 
IRIT
11:46 02.09.15
שלום. אני בת 46 + 4 ילדים. שני מיומות שגדלו בשנה אחרונה מכ-3 ס"מ ל-4 ס"מ. ללא אמצעי מניעה. לפעמים הפרשות חומות בין מחזורים. מחזור סדיר ללא כאבים.הרופה היום הסביר שבקצב גדילה כזה מומלץ ניתוח , ביקורת עוד שלושה חודשים ואם יש גדילה מומלץ לנתח. האם יש דרך אחרת לעצור את הגדילה.האם מימות יותר גדולות בסוף המחזור.תודה מראש.
 
ד''ר רועי משיח  
13:26 02.09.15
אירית שלום
אין מדד טוב לגדילה של המיומות ומתי צריך ניתוח. חשובות יותר התלונות או חוסר התלונות במקרה שלך. גדילה כזו משמעותית כאשר היא מופיעה לאחר סיום המחזור
אין דרך טובה לעצור את הגדילה.
בריאות שלמה
ד"ר רועי משיח
 
מרי
10:46 09.09.15
היי אירית שמי מירי הייתי במצב כמו שלך סחבתי 13שנה בתיקווה שהמיומות יעלמו מעצמן ניסיתי את כל מה שאפשר גם טיפולים טיבעיים לבסוף כרתתי את הרחם בגיל 44והאמת אני מאושרתתתת חיים אחרים חיים טובים ללא דימומים ללא בטן תפוחה ללא בעיות ברוך ה׳ בהצלחה לדעתי כדאי לעבור את הניתוח בישביל לקבל איכות חיים ולא כל בזמן להיתעסק עים זה המון בריאות
 
א
17:10 31.08.15
שלום רב, אני בת 32 ברקע שני ניתוחים קיסריים כאשר האחרון לפני שנה וחצי שחלות פוליציסטיות. סובלת מעודף משקל ושיעור יתר בגוף. תמיד המחזור שלי היה מאוד לא סדיר. פעם בכמה חודשים או אפילו חצי שנה. אחרי קיסרי האחרון המחזור הסתדר והתחיל להגיע פחות או יותר פעם בחודש. החודש המחזור הגיע שבוע לפני הזמן. הדימום היה יותר מאסיבי ונמשך 3 ימים. לאחר מכן במהלך 10 ימים נשארו הפרשות דמיות מועטות. לפני כמה ימים הפרשות פסקו אך מאז יש לי כאב בטן תחתונה וגב תחתון. נשלחתי להבדיקת אולטראסאונד. בתוצאה רשום בין היתר כתוב: מרקם רחם שרירני רירית מעט אקוגנית עובי אדומטריום 6.5 ממ. שתי השחלות עם זקיקים רבים. כל היתר תקין. אשמח לקבל חווץ דעתך, ממה הכאבים, הדימומים וכל התופעות? גניקולוג טוען שמדובר בשיבוש הורמונלי וגורמים להתכווציות ברחם. אני לחוצה ודי חרדה. תודה רבה
 
ד''ר רועי משיח  
17:57 31.08.15
אירה שלום
קשה לקבוע ללא בדיקה את מקור הכאבים. האולטראסאונד לא מראה על ממצא המתאים לכאבים. לגבי הדמומים, יתכן והרופא צודק. בדרך כלל אין טעם לבצע בירור גדול ולא נעים לאחר אירוע אחד של דמם אך אם האירועים נמשכים יש מקום לדעתי לבצע היסטרוסקופיה בכדי לשלול קיום ממצא תוך רחמי כמו שרירן הגורם לדמם מסיבי.
בריאות שלמה
ד"ר רועי משיח
 
טלי
10:40 27.08.15
בת 47, מחזור סדיר בדרך כלל. היה מקרה אחד של דימום 5 ימים אחרי שנפסק המחזור. מאז ברוך השם בסדר.
הייתי בטיפולי פריון שלא צלחו. החזרה מתרומת ביצית -ביטא שלילית.
באולטרסאונד מ 28.5.15 אובחן פעם ראשונה- שרירן בקיר השמאלי 16*18.6 ממ.
גודל הרחם 65*38*45, מבנה הרחם תקין. רירית סדירה. ללא נוזל.
ב 3.6.15 במעקב אולטרסאונד - שרירן קטן פונדלי סבסרוזי חסר משמעות.
החזרת עובר מוקפא שבוצעה כאמור כשלה. האם זה בגלל השרירן?
ולשאלה שחשובה לי מאוד כעת- האם מותר לי לקחת הורמונים להכנת הרירית- מדבקות אוורל, שלהבנתי זה הורמון אסטרוגן, ותמיכה של פרוגסטרון, כאשר יש לי שרירן כזה?
האם הוא לא יפריע למהלך ההריון, והאם ההורמונים וההריון לא יגרמו לו לגדול לממדים גדולים? בקיצור מה אתה ממליץ לי? לקחת הורמונים ללא חשש?
 
פרופ' יונה תדיר  
12:21 27.08.15
מדובר בשרירנים קטנים וסביר להניח שמשמעותם לגבי הריון עתידי שולית. אכן, הורמונים עלולים לגרום לגידול של שרירני הרחם, אבל ההורמונים בהם מדובר במסגרת טיפול זה (להכנת הרחם) הם טיפה בים לעומת כמויות ההורמונים המיוצרים ע"י השיליה במהלך הריון, כך שזה חסר חשיבות. מה גם שבגילך, בראיית מכלול הסיכויים להצלחה, ללא הורמונים אלה לא יתכן הריון כלל.
בהצלחה, פרופ' יונה תדיר
 
טלי
12:38 27.08.15
 
אביב
12:21 24.08.15
שלום רב,
אני בת 31 ללא ילדים. יש לי רחם שרירני, לפני כחמש שנים עברתי ניתוח להוצאת שרירן. כיום אני נמצא במעקב רפואי, לפני כחודש עשיתי אולטרסאונד ולהלן הממצאים: רחם: מרקם שרירני. הערות: רחם קדמי. בגוף הרחם שרירנים אינטראמורלים רבים מפוזרים, הגדול בדופן הקידמי 45 מ״מ.
עובי רירית: 10 מ״מ הערות: סדירה.
כיצד ניתן לטפל בשרירנים כל מנת שלא יגדלו או יתרבו? באיזה שיטה כדי לפעול?
האם גודל של 45 מ״מ הוא גודל שלא צריך ״להתרגש״ ממנו? הרי כמעט ברור שהוא ימשיך לגדול אם לא אטפל בדרך כלשהי...
מה הדרך הכי כדאית לטיפול למשהי במצבי שמתכננת להביא ילדים בהמשך?
אודה לתשובתך.
 
פרופ' יונה תדיר  
16:28 24.08.15
קשה לתת תשובה לשאלתך (הטובה) ללא מידע ברור יותר על הגודל הכולל של הרחם עם השרירנים, ע מיקומם, ועל קצב גידולם. מה שברור הוא שלנשים צעירות בהם מתגלה שרירן לראשונה בגיל צעיר יש נטיה גדולה להישנות, כפי שקורה אצלך. הדבר המטריד במיוחד בשאלתך היא המילה .... ״בהמשך״. מתכננת להביא ילדים ... בהמשך. הנורמה החברתית בישראל של היום, בו יותר ויותר נשים דוחות את תכניות הילודה לשנים מאוחרות, מסתיימת פעמים רבות ... בדמעות.
אין הרבה מה לעשות כדי למנוע את קצב הגדילה של שרירני הרחם בנשים בהן זה החל בגיל צעיר. הדבר היחיד, וגם זה בספק, זה ייעוץ תזונתי עם תזונאי/ת המתמצא/ת בתחום זה. ולשאלה מה צריך עכשיו? או אם צריך לעשות דבר מה? צריך כאמור יותר פרטים.
פרופ׳ יונה תדיר
קודם כל מודה לך על תשובתך המהירה והברורה.
לצערי הדחייה של להביא ילד אינה כלכך תלויה בי, עדיין רווקה...
אוכל לתת פרטים נוספים רלוונטיים.
רחם: אורך 125 מ״מ, עובי 85 מ״מ, רוחב 88 מ״מ.
שחלות: ימנית- אורך 25 מ״מ רוחב 20 מ״מ
הערות: אין ממצא חריג
שמאלית- אורך 28 מ״מ רוחב 20 מ״מ
הערות: אין ממצא חריג
דוגלס: אין נוזל חופשי בדוגלס.
האם הפרטים הנ״ל יכולים לספק יותר מידע? אשמח לקבל אץ תשובתך החוזרת לאור פרטים אלא ביחס עם השאלה הראשונה.
שוב, מודה לך מראש.
 
פרופ' יונה תדיר  
17:58 24.08.15
המידע שניתן כללי. האם הודגמו שרירנים ברי מדידה מבחינת גודל ומיקום? יש לכך חשיבות באשר לשאלה אם או מה לעשות? כמוכן ייעוץ תזונתי חשוב.
 
אביב
21:25 24.08.15
אם כך אשמח לקבל את עצתך, איזו בדיקה הייתה מציע לי לעשות כל מנת לקבל יותר מידע על מצבי? כזו שתאפשר לי לדעת לאיזה טיפול כדאי לפנות או לשקול?

מודה על תשובתך ועזרתך.
 
פרופ' יונה תדיר  
22:07 24.08.15
בדיקת אולטרהסאונד איכותית במכשור טוב וידיים מיומנות (יש במרבית קופות החולים) מסוגלת להגדיר האם מדובר במרקם שרירני בלבד או בשרירנים (מיומות) הניתנים להגדרת מיקום וגודל.
שלום, בת 44 עם 3 ילדים. הגעתי לרופאת נשים להתיעצות לאחר כאבים איומים בבטן התחתונה ומחזור לא סדיר ובטן נפוחה, בבדיקת אולטרסאונד: רחם שרירני נצפה שרירן אינטראמורלי בדופן האחורית בגודל 72*70מ"מ, שרירן נוסף נצפה בדופן הקדמית בגודל 41*39 מ"מ, נראה כי השרירנים דוחקים את רירית הרחם, גודל הרחם: אורך 7.9 ס"מ, רוחב 10.9 ס"מ, עובי 8.3 ס"מ רירית הרחם בעובי 6מ"מ, קושי בהדגמת הרירית לכל אורכה, שחלה שמאלית לא הודגמה, שחלה ימנית אורך 2.4 ס"מ, רוחב 1.6 ס"מ, ללא נוזל חופשי בדוגלס. מעבדה:bhc6 שלילי, ת. קרישה תקינים, ליקוציטים8.7k, המוגלובין 11.3, טסיות 379k.(רופאת נשים המליצה להוריד את הרחם).
חשוב לי לציין שאחרי שבוע עשו לי שוב בדיקת אולטרסאונד, שחלות ימין35×24מ"מ, שמאלית 28×13 מ"מ, הערות זקיקים קטנים.
מה שאלתך??? לא מצאתי שאלה בתאור ממצאי הבדיקות.
פרופ׳ יונה תדיר
 
מירי
18:10 22.08.15
האם הכרחי לעבור ניתוח להוצאת הרחם.מה אתה ממליץ לאור הנתונים. תודה מראש.
 
פרופ' יונה תדיר  
22:12 22.08.15
ראשית, יש לברר את יש קשר בין ״הכאבים האיומים״ שאת מתארת לבין השרירים, ו/או אם זו תופעה שחוזרת על עצמה. תלוי גם מה קצב גידול השרירנים. יש מספר חלופות טפול לשרירני רחם וההחלטה הינה פועל יוצא של גודל, מיקום, וסימפטומים.
פרופ. יונה תדיר
ב"ה

שלום וברכה,


האם אפשרי שלא יעלו על הימצאות שרירנים בבדיקת אולטרסאונד?
 
פרופ' יונה תדיר  
23:16 10.08.15
לשאלה המנוסחת בהרחבה כה רבה ניתן להשיב רק: כן
 
הילה
09:12 10.08.15
שלום,
אני לאחר ניתוח בפעם השניה להסרת מיומות, האם יש המלצות לתת לי להמשך הדרך? האם ניתן לצרוך חלז עזים ובכלל אך כדאי לי להתנהל מפה והלאה? אשמח לכל הכוונה....תודה ויום טוב
 
פרופ' יונה תדיר  
10:10 10.08.15
בהעדר מידע על גילך? תכניות הילודה שלך? מה גודל המיומות שהיו לך? קשה להמליץ...
פרופ׳ תדיר
שלום , ילדתי לפני כ חודשיים ( לידה שנייה רגילה). בהריון זה נתגלה כי יש לי רחם שרירני עם 5 שרירנים ועל כן הומלץ לי גלולות עם מינון הורמונלי נמוך- מליאן. העניין הוא שהגלולות גרמו לי לדימומים כבדים שלא פסקו ואף לכאבי רגלים וסימנים ורדרדים על הרגלים ואף שיעול פתאומי. בייעוץ עם רופאת הנשים הוחלט להפסיק את הגלולות ולאחר כ- שבוע הדימום הופסק. ובצעתי אולטרא סאונד שהראה שישנה מגמה של התקטנות השרירנים .כעת הרופאה המליצה לי על גלולות מסוג יאז . הסכמתי אך כשהגעתי הבית נחרדתי לקרוא את כל מה שפורסם על הגלולה הזאת, עלייה בתסחיף ריאתי וקרישי דם, וכן גידולים סרטניים וכן שנשים בקנדה מתו מנטילת הגלולה. וכעת אני בדילמה מה לעשות ??
אין עבורי במצבי ככ הרבה אופציות. התקן מירנה ישנו בעיה כי בשל השרירנים תתכן קושי בהחדרה ועוד.
האם זה נכון שיאז הם מסוכנות ???
והאם קונדום הוא אמצכי בטוח להגנה מפני הריון או רצוי להשתמש בדבר נוסף ?
מבובלבלת מאוד.... אשמח לעיצה והכוונה
 
פרופ' יונה תדיר  
20:59 12.07.15
הגידולים הסרטניים לא צריכים להטריד אותך. אני מניח ששמעת על אדם שנפגע בתאונת דרכים וסביר להניח שאינך חדלה לנסוע ברכב. סיכון זה גדול פי מאות אלפי אחוזים. אז נכון להתמקד בעיקר ולא בשוליים. גלולות אלה או אלה אינן הטיפול לבעייתך. מה כי הטיפול לא ניתן לדעת ללא מידע על גודל ומיקום השרירנים.
פרופ. תדיר
בת 48.5 בשנת 2004 עברתי כריתה חלקית של צוואר הרחם לאחר cin3
בחודשיים האחרונים דימומים בין המחזורים
בטן נפוחה לחץ באזור הבטן התחתונה וכאבי מותן וגב תחתון
ודימום לפעמים גם לאחר קיום יחסים
בדיקת פאפס לפני 6 חודשים תקינה
ביצעתי אולטרסאנד ולהלן התוצאות-
רחם-אורך 75 ממ עובי 50 ממ מרקם שרירני
שרירן סובסרוזי קדמי 43/48 ממ
שרירן סובסרוזי קדמי שמאלי 19/21 ממ
שרירן אנטראמורל קדמי 21/23 ממ
שרירן סובמוקוזי 18/19 ממ
עובי רירית הרחם 5.8 ממ הערות-שרירן סובמוקוזי
שחלה ימנית-אורך 63 ממ רוחב-34 ממ הערות- ממצא צסטי 31/33 ממ
וזקקים
שחלה שמאלית- הערות -ממצא צסטי 46.57 ממ
דוגלס-לא נצפה נוזל חופשי
מציינת שיש לי 2 ילדים ולא מעוניינת בנוסף
אבקש לקבל עיצה האם צריך לבצע איזו פעולה כירוגית או כריתה של רחם/שחלה ואם כן באיזה צורה
 
פרופ' יונה תדיר  
15:35 17.07.15
ההחלטה תלויה במידה רבה בסימפטומים, כגון דימומים או כאבים, תכיפות במתן שתן, ובקצב גידול השרירנים. לגבי הציסטה צריך לדעת אם יש ״דינמיקה״ האם היא גדלה או קטנה, האם היא נראית פשוטה או בעלת מרכיבים אחרים הניתנים לאבחון האולטרסאונד. כל אלה אמורים להוביל להחלטה אם להסתפק במעקב בלבד בשלב זה. פרופ. תדיר
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  50  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שרירנים ברחם   מיומות   מיומה   מיומה ברחם   מיומה בהריון   מיומה והריון   מיומה רחם   שרירנים   גידולים שפירים   רחם שרירני   רחם
RSS RSS פורום שרירנים ברחם - מיומה