בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום שרירנים ברחם - מיומה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום שרירנים ברחם - מיומה עמוד 25

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד
מנהלי פורום שרירנים ברחם - מיומה:
פרופ' יונה תדיר
לפרטים נוספים
ד''ר רועי משיח
לפרטים נוספים
היי
במעקב זקיקים שעשיתי היום ה 19.5
עובי רירית : 7.8 מ"מ
זקיק 18 מ"מ
תאריך קבלת מחזור :12.5
הערה: בדופן קדמית ממצא אקוגני עם נוזל בגודל 14 מ"מ
1. מתי יהיה הביוץ ?
2. מה אומרת ההערה (הממצא האקגוני) והאם זה עלול להפריע לכניסה להריון?
תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
12:27 19.05.11
ממצא אקוגני היא הגדרה כללית לתמונה המתקבלת על מסך האולטרהסאונד אשר שונה מסביבתה, שהרי בדיקה זו מתבססת על גלי קול המעצבית תמונה (אקו=הד של גלי הקול).
מעבר לכך לא ניתן דבר והשימוש נעשה במונח זה כאשר לא ניתן לאמר יותר מזה על טיבו של הממצא. פרטים נוספים יהיה עליך לקבל מהרופא/ה המטפל/ת.
פרופ' יונה תדיר
 
הדס
15:47 19.05.11
ומתי להערכתך יתרחש הביוץ?
 
פרופ' יונה תדיר  
16:41 19.05.11
1. מה לזה ולפורום שרירני רחם?
2. לעניין הביוץ: הרשי לי לגלות לך סוד קטן. נשים מצליחות לךהרות גם ללא ידיעת דקת הביוץ, וככל שתהייה יותר "לחוצה" סביר להניח שלא יהיה ביוץ כלל.
פרופ' תדיר
 
סיגל
16:38 18.05.11
בת 39 ונמצאת בטיפולי ivf.
בבדיקת אולטרסאונד התגלה בחלל הרחם פוליפ בפונדס השמאלי בגודל 0.7X1.1 ס"מ,
היכן הפוליפ ממוקם שמוגדר פונדס שמאלי?

הממצא הנ"ל חזר על עצמו מס' פעמים באולטאסאונד, האם רצוי לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית בכדי לעמת את בדיקת האולטסאונד או שזה מיותר?

מהו הזמן המשוער שמתפתח פוליפ בחלל הרחם, האם תוך חודש חודשיים?

האם לאחר ניתוח בודקים את הפוליפ במידה וזהו שפיר? האם הפוליפ מפריע להשתרשות עוברים?

אודה לתשובתכם
סיגל
 
פרופ' יונה תדיר  
23:25 18.05.11
קשה לאמור תוך כמה זמן גדל הפוליפ. יתכן והיה קטן יותר ולא אובחן? הפונדוס הוא החלק העליון של הרחם. היסטרוסקופיה נעשית לא רק כדי לאשר את הממצא אלא גם כדי להוציא את הפוליפ ולשלוח אותו לבדיקה פתולוגית. קשה לאמר בוודאות אם יפריע להשתרשות העובר. תאורטית זה ודאי יכול להיות, אבל לא ניתן לאמר זאת בוודאות.
פרופ' יונה תדיר
 
דורית
10:40 17.05.11
שלום רב,
אני בת 46.6 אם לשלושה ילדים, בעברתי ניתוח להוצאת חצוצרה ימנית כתוצאה מהריון מחוץ לרחם.
לפני כשנה הותקן אצלי מירנה למניעת הריון, מאז ועד היום יש לי דימומים ללא קשר למחזור, לפעמים נמשך שבועיים ואחרי שבוע הפסקה מתחיל דימום נוסף. בבדיקה אולטרסאונד אצל רופא נשים נמצא כי יש לי שרירן מעל הרחם בגודל של כ-7 ס"מ. המלצת הרופא היא להוריד את הרחם ללא השחלות. יש לציין שאני בהלם מוחלט מאז הידיעה, ומאוד מבוהלת. אציין שאין לי כוונה להכנס להריון.
שאלתי היא : האם הניתוח הוא חובה? לדעת הרופא גם אם יוצא השרירן זה יחזור על עצמו.
האם לאחר הניתוח יהיו תופעות של גיל המעבר? הרופא אומר שהורמונלית אני עדיין פוריה ויש לי עוד לפחות 5 שנים (נעשתה בדיקת דם)לפחות.
מה ההשלכות של ניתוח כזה? איזה שינויים עובר הגוף?
האם ידוע לך על הטיפול בכדורי נוגדי פרוגסטרון?
בתודה מראש.
 
פרופ' יונה תדיר  
14:37 17.05.11
ראשית, חשוב להבהיר מספר מושגים בסיסיים. 1. אין דבר כזה שרירן מעל לרחם. כל שרירן הוא חלק מהרחם. הכוונה אולי בחלקו העליון של הרחם אבל גם הגדרה זו אינה נותנת מידע חשוב על המיקום ופרט זה חשוב מאד כדי לייעץ מה הגישה המועדפת להוציאו (אם הוצאתו נדרשת כלל)? 2. תופעה של הופעה מחודשת של שרירנים אכן קיימית, אך בגילך היא פחות שכיחה (בהשוואה לנשים בגילים 25-35 בהן זה מאד שכיח). אין זה וודאי כמובן אך ניתן לקחת זאת בחשבון בתיכנון הטיפול. 3. כריתת רחם ללא השחלות אינה אמורה לפגוע בתיפקודן ברוב המכריע של המקרים. 4. ההחלטה אם לטפל ובמה לטפל היא פועל יוצא של עוצמת הדימומים ובדיקת ההמוגלובין בדם (אנמיה?). 5. מכיר היטב את הטיפול בטבליות ואגינליות לשרירנים רחם. מדובר בטיפול נסיוני המתבצע בשני בתי חולים (בילינסון ושיבא) ובאישור משרד הבריאות , אך תוצאותיו עד היום מאד מבטיחות.
פרופ' יונה תדיר
 
אפרת
07:41 12.05.11
לפני כחודשיים עברתי הפלה ע"י כדורים אחר שהפסיק הדופק. מאחר שהיה חשש שנשארו שיירים נשלחתי לעשות אולטרסאונד וגינלי, בבדיקה ראו שאני נקייה אך יש ציסטה. מאחר וזו לא ההפלה הראשונה שלי נשלחתי לעשות היסטרוסקופיה אבחנתית. האם בגלל הציסטה עדיף שלא אבצע היסטרוסקופיה או שאין קשר? תודה מראש, אפרת
 
ד''ר חן גולדשמיט  
18:31 14.05.11
אפרת שלום

אין קשר בין הציסטה להיסטרוסקופיה. את יכולה לבצע את ההיסטרוסקופיה ללא חשש
בהצלחה
ד"ר גולדשמיט
שלום !
אני בת 32 + 1 . לפני חצי שנה עברתי גרידה עקב מולה חלקית שלאחריה נצפתה ע"י היסטרוסקופה אבחנתית שארית שליה ליד פתח החצוצרה והדבקויות , ההדבקויות הוסרו ושאר הממצאים בהסטרוסקופיה היו תקינים . לאחר שבועיים בהסטרוסקופיה ניתוחית הוסרה שארית השליה שהתגלתה . מאז המחזור שלי הולך ונהיה דליל יותר מחודש לחודש (כ- 4 חודשים ) . היום עשיתי אולטרסאונד ואלו הממצאים הרלוונטיים :
(זה נעשה ביום ה- 13 למחזור )
נצפה זקיק בגודל 22 מ"מ .
עובי רירית הרחם : 9.6 מ"מ
דפנות רירית הרחם אינן סדירות , בלתי הומוגנית עם מעט נוזל בתוכה . יתכן סמוך לרירית בדופן קידמית שרירן בקוטר 6 מ"מ .
יש לציין שאני במעקב בטא שהתאפסה מלפני 4 חודשים ועדיין כך.
שאלותיי הן:
1. האם יכול להיות שבהסטרוסקופיה לא עלו על זה כי קיים שרירן או שישנה אפשרות שהוא נוצר מאז? ואם כן כיצד נוצר ?
2. מה אומרים כל הממצאים על רירית הרחם ואיזה בדיקה הכי טובה כדי לאבחן בדיוק מה הבעיה ?
3. במידה וימצאו כי אכן מדובר בשרירן האם צריך ל"טפל" בו או שניתן להשאירו כאשר רצוני להיכנס להריון בהקדם ?

אודה לתשובתכם המהירה
חג שמח
 
פרופ' יונה תדיר  
19:59 08.05.11
שרירן בגודל כה קטן אינו משמעותי בשלב זה. בין אם לא היה ובין אם לא אובחן, הכל יתכן והכל לא משמעותי. יש להיות במעקב מידי מספר חודשים בהקשר זה אשר אין לו קשר לשינויי הדימום שאת מתארת.
פרופ' יונה תדיר.
בת 45 עם מחזור סדיר, אך כבד + כתמי דם שבוע לפני הוסת ולעיתים גם שבוע אחריה. רירית רחם מעובה ורחם שרירני, וכן שרירן על גבעול בגודל 28*42. תוצאות בדיקת פיפל: Polypoid fragments of endometrial mucosa with simple cystic hyperplasia and dense stroma. These findings may represent an endometrial polyp, but the stalk is absent.
הרופאה המליצה על פרימולוט נור 5 מ"ג פעמיים ביום, שבועיים בכל חודש -במשך 3 חודשים (ואח"ב לחזור על הפיפל). האם מינון כזה יכול לגרום להגדלת השרירנים?
 
פרופ' יונה תדיר  
13:15 08.05.11
לשאלתך יש בסיס הגיוני אך חסר בה נתון חשוב: היכן ממוקם השרירן? האם הוא פונה אל כוון חלל הרחם? או לחלל הבטן (צידו השני של דופן שריר הרחם? מידע זה יש בו כדי להגדיר חלופות טיפול מומלצות ולא בהכרח להתמקד בשאלת ההשפעות של הפרימוט נור על השרירן. שאלה זו חשובה במיוחד לאור ציון העובדה שנראה כאילו יש גבעול לשרירן (אף כי לא הוגדר במדויק).
פרופ' יונה תדיר
 
נורית
13:30 08.05.11
באופו כללי נכתב רחם שרירני, וכן - מימין לרחם שרירן בגודל 28*42 מ"מ בעל גבעול רחב. כמו כן, שרירן אינטרה מורלי קדמי 14*30 מ"מ.
האם זה משליך על ההמלצה לטיפול?
 
פרופ' יונה תדיר  
16:17 08.05.11
אין בכך כדי לקדם מענה לשאלותי. השאלות ששאלתי מהותיות כדי לנסות ולהתאים טיפול של ממש לשרירנים עצמם ולשימור הרחם, שהרי פרימולט נור אינו טיפול לשרירנים אלא רק טיפול העשוי במקרים מסויימים להקטין דימום עד לטיפול בשרירנים.
פרופ' יונה תדיר
אני בת 39 ועברתי ב3 שנים האחרונות שני הפלות בעקבות דימומים [לא היה דופק לעובר ] לפני ההפלה השניה רופא בבית חולים אמר לי שיש לי שרירן אחרי ההפלה נבדקתי אצל הרופא במרפאה והוא אמר שזה בסדר כל עוד זה לא גודל ונתן גלולות שאלתי היא האם אפשר להוציא את השרירן בלי לפגוע ברחם? והאם זה נכון שזה בסדר ומאחר שיש הסטוריה של סרטן במשפחתי [סרטן השד לאימי] והאם יש קשר להפלות ולשרירן ? אני נורא רוצה להכנס להריון אך חוששת מאוד.
תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
10:23 07.05.11
לצערי אין קצה חוט של פרטים בשאלתך באופן שיוביל למתן תשובה עניינית. היכן נמצא השרירן? מה גודלו? האם שרירן אחד או יותר? מה קצב גידולו? מה הסימפטומים מהם את סובלת? וכיוב'.
את בת 39, מאד רוצה הריון ועושה שימוש בגלולות למניעת הריון. מתי יש בכוונתך לממש את רצונך העז להרות?
פרופ' יונה תדיר
 
אנה
10:31 07.05.11
לפי מה שהורפא מסר לי זה שרירן אחד בתוך הרחם את גודלו לא מסר לי רק אמר שצריך לעקוב אני בינתיים משתמשת בגלולות כי קשה לי מאוד רגשית וצריכה קצת זמן אבל אין זה אומר שאנני רוצה עוד כמה חודשים לנסות שוב אנני יודעת איך אתמודד אם שוב זה יקרה הבנתי שהסיכויים הם יותר גבוהים השאלה אם יש קשר בין השרירן
להפלות שעברתי [הפלה אחרונה היתה לפני שבועיים].

תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
12:22 07.05.11
כל שרירן נמצא ברחם, השאלה עדיין היכן? וגודל? וכיוב...
בגיל בו שיעור ההפלות הטבעיות הוא כ 25% מכלל ההריונות (ואולי יותר) גם ללא שרירן קשה על סמך מידע זה לאמר אם היה או לא היה קשר.
פרופ' תדיר
 
רונה
16:47 06.05.11
בדיקת אולטרא סאונד וגינאלית העלתה תקינות,ורירית רחם דקה.אני כחצי שנה לאחר הניתוח.
 
פרופ' יונה תדיר  
18:04 06.05.11
מה בדיוק היה באותה היסטרוסקופיה נתוחית? מה היה הממצא לפני הנתוח? ומה בוצע? ו... מה היתה תשובת הבדיקה הפתולוגית של החומר שהוצא ונשלח לבדיקה?
רק על סמך תשובות אלה ניתן (אולי?) להתייחס.
פרופ' יונה תדיר
בת 47.7 לאחר היסטסקופיה ניתוחית, עקב שרירן,לאחר הניתוח מחזורים בהפרשים של פחות מחודש ודימומים חזקים . לאחר טיפול של מליאן במשך חודשיים עדיין דימומים חזקים לסירוגין.הרופא לא ממליץ על המשך טיפול הורמונלי.רק הקסקפרון.מה ניתן לעשות חוץ מהתקן מירנה שהיה בעייתי עבורי.נא עזרתכם.בתודה מראש .


.
בת 47.7 לאחר היסטסקופיה ניתוחית, עקב שרירן,לאחר הניתוח מחזורים בהפרשים של פחות מחודש ודימומים חזקים . לאחר טיפול של מליאן במשך חודשיים עדיין דימומים חזקים לסירוגין.הרופא לא ממליץ על המשך טיפול הורמונלי.רק הקסקפרון.מה ניתן לעשות חוץ מהתקן מירנה שהיה בעייתי עבורי.נא עזרתכם.בתודה מראש .


.
לתשובתכם מזל שמצאתי את הפורום הנהדר הזה.
בת 55.5 אחרי 4 קיסריים,מחזור סדיר של 5 ימים כל החיים.לפני 3 שבועות עברתי ניתוח בו פגעו לי בעורק ודימום מסיבי הביא לירידת המוגלובין דרסטית.זאת אני מציינת בכללית.
4 ימים אחרי הניתוח התחלתי לדמם ,זאת 3 שבועות אחרי מחזור סדיר.בבי"ח אמרו שזה בסדר .אתמול פחות מ3 שבועות מאותו דימום-שוב דימום.מייד הלכתי לרופא,
אולטרסאונד הראה:
רחם:
אורך 66 מ,מ
עובי 51 מ"מ
רוחב 59 מ,מ
מרקם שרירני
מנח קדמי בדופן הקדמי שרירן אינטרמוראלי 28 מ"מ(לפני שנתיים גודלו היה 22 מ"מ).
עובי רירית הרחם 7 מ"מ (לפני שנתיים היה 9 מ"מ.
שחלות תקינות ימין 19*18 מ"מ שמאל 22*12 מ"מ.
מה שהרג אותי הוא שהרופא אמר שאולי צריך להוציא את הרחם.מאותו רגע אני כבר לא שקטה.שנים טופלתי ע"י רופא קבוע שיצא כעת לפנסיה,ותמיד הוא אמר לי שהבל בסדר גם לפני הניתוח הלכתי אליו והתבקשתי לחזור עוד חצי שנה כרגיל.
אתמול הרופא במיון חירום מאד התפלא שמעולם לא הציעו לי לעשות ביופסיה של הרירית.
כבר יוצא לי ארוך מדי הכתוב. סליחה ומחילה.בבקשה:מה משמעות תוצאת
האולטרסאונד הזו?האם יכול ליהיות שהדימומים באו בעקבות הסטרס הקשה של הגוף?כמעט הייתי כבר שם....פחדתי ממנות דם אז קיבלתי טיפול ברזל ומזון מאד מסיבי.ההמוגלובין עלה מהר מהצפוי.
בלילה תוך כדי חיפושים להבין מה יש לי מצאתי טיפול"הרס רירית הרחם ע"י בלון טרמי" במקום הוצאת הרחם.זה נשמע יותר טוב.
תודה רבה גדולה מכל הלב,מזל שיש אתכם.
בברכה-אסתר.
תשובות ברורות מושקעות ועניניות אין דברים כאלה....
אחרי שיטוט בפורום החלטתי להוסיף ולציין:ההמוגלובין תקין אצלי תמיד,חוץ מהמצב הנתון היום אחרי הניתוח,תכיפות מתן שתן אולי בקטנה,והמחזורים בני 5 ימים כמו כל החיים.גם אחרי ניתוחים קיסריים והנקה המחזור היה חוזר בתאריך כמעט זהה ללפני ההריון.


סליחה על התוספת הזו:
לפני 13 שנה הפכתי ליהיות אם שכולה בתוך השבעה התפרצה סכרת היסטרית שהביאה לסחרור כל המערכות בגוף,גם אז דיממתי לא בזמן,אך אחרי תקופה של חדשיים המחזור חזר לתאריך שלו.פחות או יותר יומיים לכאן או שם.אני לא מבינה אם הדימומים כעת הם בגלל השרירן או בגלל ההתמוטטות של הגוף בניתוח.כל תמונת הדם שלי איבדה קשר עם המציאות ,יצאתי מזה בחסד.
שוב תודה גדולה על שמצאתי בית חם מנוהל בידי קסם של רופאים!
בבברכה-אסתר
 
פרופ' יונה תדיר  
09:16 05.05.11
תודה למחמאות, אך סליחה, כי מרוב עצים לא רואים את היער ופרט לכך שאת לחוצה לא ברור מה את שואלת, לא ברור מה הניתוח שעברת, וכיוב'.
כללית רק ייאמר שללא דגימה של רירית הרחם לא עושים הרס של רירית הרחם.
פרופ' יונה תדיר
ביקרתי לאחרונה אצל רופאת הנשים שלי. אני סובלת מדימומים די חזקים במחזור וכן מקרישי דם בתדירות גדולה ובגדלים גדולים במחזור.
הרופאה ביצעה בדיקת פאפ וכן בדיקת פיפל וגם אולטרסאונד.
וכן המלצה לבדיקה נוספת בעוד חצי שנה.
הנה הבדיקות שערכה לי:
בדיקה PS צוואר נקי, תקין נלקח פאפ
בוצע בדיקה פיפל.
בדיקה PV רחם בגודל 7 שבועות, נייד לא רגיש, א נמושו תפולות.
בדיקה US רחם בגול 75X68 ממ. עובי רירית 7 ממ שרירן בקיר אחורי בגודל 26X23 ממ. שרירן בפונדוס בגודל 28X24 ממ, שחלות נראות תקינות, ללא נוזל חופשי בבטן.

השאלה שלי היא האם יש לי סיבה לדאגה? במיוחד שהרופאה המליצה על בדיקה חוזרת בעוד חצי שנה, וגם על רקע כך שהרחם גדל? ועוד הערה שהרופאה הוסיפה מבלי משים: "כל אחת חושבת למה זה הגיע דווקא לה". מה שגרם לי לחששות ולפחדים.

אשמח לתשובות תודה רבה מראש.
 
פרופ' יונה תדיר  
22:45 02.05.11
שכחת לציין את הדברים החשובים ביותר: 1. מה גילך? 2. מה תכניות הילודה שלך?
פרופ' יונה תדיר
 
מיכלי
05:19 03.05.11
אני בת 44 ואין לי תוכניות ללדת עוד ילדים.
תודה רבה על התשובה המהירה.
 
פרופ' יונה תדיר  
08:19 03.05.11
לא נראה כי יש לך סיבה לדאגה. מדובר בבעיה שכיחה ושרירנים קטנים יחסית. צודקת הרופאה בכך שמומלץ לבצע בדיקת US חוזרת בעוד כחצי שנה ונראה כי את רואה "צילי הרים כהרים" ונבהלת ללא כל הצדקה מכל הערה (מוצדקת ומבוקרת ולא מדאיגה) מהרופאה.
פרופ' תדיר
עכשיו אני ממש רגועה.
יום נהדר לך.
שלום רב,

בימים האחרונים חשתי בהתכווצויות בבטן התחתונה בעת מתן שתן והופיע דימום קל.
ביצעתי בדיקת שתן שנמצאה תקינה.
בבדיקת u.s נצפה בדופן הקדמית של הרחם שרירן אינטרה מוראלי בגודל 44*41 מ"מ דוחק את חלל הרחם כלפי הדופן האחורית של הרחם. התקן תוך רחמי (מסוג מירנה שהותקן לפני כ-3 שנים) נצפה בתוך צוואר הרחם.
יצויין כי אני בת 41.5 לאחר 3 לידות ו-2 הפלות ולא מתכננת הריונות נוספים.
שאלותיי הם -
האם נכון להוציא את ההתקן ?
מה החלופות ? האם לחזור על התקנה נוספת או שמא השרירן ישוב לדחוק את ההתקן ?
האם יש מה לעשות בעיניין השרירן (מעקב ,כריתה?)??

אודה מאד לעצתכם,

בברכה,
שרונה
 
פרופ' יונה תדיר  
10:44 01.05.11
במצב כגון זה יש הצדקה להמנע משימוש בהתקן תוך רחמי. למצבים כגון אלה יש פתרונות טיפוליים אחרם, חלקם (כגון כריתה של השרירן בגישה היסטרוסקופית) הם פועל יוצא של הגדרה מדוייקת יותר של מיקום השרירן ומידת החדירה שלו לחלל הרחם.
פרופ' יונה תדיר
 
צמרת
01:09 01.05.11
אני בת 37 8 חודשים לאחר לידה. המחזור היה סדיר עד לפני ההריון, לאחר הלידה המחזור מגיע לאחר חודש שלם , פני כן כל 25 26 יום.
התרגלתי לשינוי {שמגיע לאחר חודש שלם}.
בתאריך 3.3.11 קיבלתי במשך 3 ימים הפרשות חומות מאוד ולאחר מכן במשך יומיים וסת כהה מאוד.אני שומרת נידה ביום של הטבילה שוב קיבלתי 18.3.11 מחזור מוזר.
אני ההיתי אמורה לקבל ב-ב18.4.11 ולא קיבלתי עד היום {30.4.11}. עשיתי בדיקה בייתי 19.3 וגם 20.3 והתשובה שלילית. האם קיים אפשרות שיש הריון?
 
פרופ' יונה תדיר  
10:42 01.05.11
איל לשאלתך כל קשר לפורום שרירני רחם. הלא כן?
פרופ' יונה תדיר
 
יעל
10:06 29.04.11
שלום,
אני בת 24 , רווקה בלי הריונות, נמצא אצלי לפני חצי שנה שרירן בגודל 3X2 בדופן הרחם האחורי אתמול נבדקתי שוב והוא באותו הגודל.(יש לאימי גם שרירן).
כמו כן לפני שנה נטלתי גלולות (מרסילון) ובזמן הגלולות היו לי דימומים בין ויסתיים במשך חצי שנה כמעט כל הזמן... לאחר שהפסקתי את הגלולות (זה היה לאחר שגילתי שיש לי שרירן, לפני חצי שנה) המחזור נהיה לא סדיר, ארוך (כ10 ימים ואף יותר), דימום חזק, והדימומים הבין ויסתיים קטנו אבל עדיין יש כמו כתמים חומים כאלה בין מחזור למחזור...
אני לא נוטלת שום תרופות כרגע.
הייתי אצל הרופא נשים והוא אמר שיש לי 2 אפשרויות וזה לחזור לקחת גלולות במינון נמוך (מינס) או לעשות זריקות כל 3 חודשים שמפסיקים את המחזור.

אני לא מכירה את הזריקה הזו וממה שקראתי באינטרנט היא נראת לי ממש מפחידה ובעלת השלכות לא רצויות לדעתי ( כמו נטייה גבוהה לדיכאון, שיבושים במחזור בזמן שימוש ולאחר, אוסטופורוזיס- שגם זה יש במשפחתי וגם אני לא צורכת מוצרי חלב)
וגלולות ממה שהבנתי עלולות להגדיל את השרירן

איזה דרך עדיפה?
והאם יש דרכים נוספות שאפשר לנסות כדי לטפל בדימומים או בשרירן?

תודה ויום טוב
 
פרופ' יונה תדיר  
10:41 01.05.11
שאלתך מעניינת וחשובה, וקשה לענות עליה בקצרה. אנסה בכל זאת:
1. גלולות: השפעתן של גלולות למניעת הריון על שרירני רחם אינה ברורה. מצד אחד ידוע ששרירני רחם גדלים בעקבות חשיפה להורמונים (אסטרוגן+פרוגסטרון) אשר צויים גם בגלולות. לפיכך תוספת הורמונים עלולה להשפיע על גידול נוסף של השרירנים. עד כמה זה אכן קורה הדבר אינו ברור והמלצתי להמנע מגלולות, או להשתמש בגלולות במינון הנמוך ביותר ולעקוב אחרי המיומות בבדיקות אולטרה-סאונד איכותיות, או לעשות שימוש באמצעי מניעה אחרים.
2. הזריקות עליהן מדובר אינן מומלצות בגילך ובמצבך ולא ברור לי מדוע הומלץ עליהן. לרופא יש וודאי סיבות טובות לכך. הן עלולות לגרום בשימוש ממושך של יותר מ 3-6 חדשים לתופעות דמויות גיל המעבר ועוד תופעוןת לוואי בלתי הפיכות מהן יש להמנע.
3. יש טיפולים, חלקם נסיוניים, של שימוש בטבליות ואגינליות עם חומר נוגד פרוגסטרון. ההתאמה היר חלק מהתסמינים מהם את אולי סובלת (כגון דימומים וכיוב').
בהצלחה,
פרופ' יונה תדיר
 
מיכל
23:13 28.04.11
שלום לפני חצי שנה ילדתי פעם שניה.
הכל היה תקין וגם קיבלתי מחזוק לפני כחודש וחצי.

לפני יומיים הלכתי לרופא לבדיקת מעקב (היה בעבר CIN1 וצריבה ונעלם).
הרופא הסתכל במצלמה ברחם ואמר שמבצע צריבה קלה,
שאלתי אותו אם זה קשור לוירוס ואמר שלא נראה לו, שאינו רואה שינויים ברחם.
אבל, רואה דימום מהבלוטות (?) וזה קורה לפעמים אחרי לידה.
באמת באותו יום כשניגבתי עם נייר לפני הבדיקה שמתי לב למעט דימום.
אבל, חוץ מזמן המחזור מזמן כבר אין לי דימום, אז ממה זה יכול פתאום לדמם?

בכל מקרה לקח משטח ליתר בטחון והציע לעשות אולטרסאונד וגינלי
 
פרופ' יונה תדיר  
10:35 01.05.11
מיכל,
שאלותיך מעניינות, אך אינן מתאימות לפורום שרירני רחם. עליך להעבירן לפורום המתאים של גינקולוגיה או צואר רחם.
פרופ' תדיר
 
מיכל
23:13 28.04.11
שלום לפני חצי שנה ילדתי פעם שניה.
הכל היה תקין וגם קיבלתי מחזוק לפני כחודש וחצי.

לפני יומיים הלכתי לרופא לבדיקת מעקב (היה בעבר CIN1 וצריבה ונעלם).
הרופא הסתכל במצלמה ברחם ואמר שמבצע צריבה קלה,
שאלתי אותו אם זה קשור לוירוס ואמר שלא נראה לו, שאינו רואה שינויים ברחם.
אבל, רואה דימום מהבלוטות (?) וזה קורה לפעמים אחרי לידה.
באמת באותו יום כשניגבתי עם נייר לפני הבדיקה שמתי לב למעט דימום.
אבל, חוץ מזמן המחזור מזמן כבר אין לי דימום, אז ממה זה יכול פתאום לדמם?

בכל מקרה לקח משטח ליתר בטחון והציע לעשות אולטרסאונד וגינלי
 
טובלי אביבה
14:20 28.04.11
פרופי יונה תדיר חודה רבה על תגובתך המהירה להודעתי מאתמול.
תיאור המקרה כפי שהצגתי אותו נכון בתוספת שעשיתי בדיקות לגילוי סרטן ברחם שנמצאו תקינות לחלוטין.
אני לעולם עד היום לא אושפזתי בבית חולים ולא עברתי כל ניתוח. אני סובלת
ממניה - דפרסיה . המלצתך לעבור ניתוח כריתת רחם קשה לי מאוד אתה .
שאלתי היא מה יקרה אם לא אעבור את הניתוח- מהם הסיכונים באי ביצוע הניתוח ?
האם קיימות אלטרנטיבות לניתוח ? באם באמת אצטרך לעבור הניתוח האם אתה יכול להמליץ לי על מנתח טוב מומחה בשרירנים ועל בית חולים בו יבוצע הניתוח?
אני גרה באשדוד.
 
פרופ' יונה תדיר  
15:39 28.04.11
1. לצערי אין בדיקה כדי לשלול גידול ממאיר ברחם אלא רק ברירית הרחם וזה לא קשור כלל וכלל למה שתיארת בבדיקת האולטרהסאונד. בדיקת לשלילת ממאירות ברחם היא רק כאשר השרירנים מוצאים מהגוף בניתוח ונשלחים למעבדה. ברור למצב ממאיר יש כאמור רק לצואר רחם, או לרירית רחם, וזה לא קשור לבעיה אותה הצגת.
2. אני מבין את בעייתך, אבל לצערי, אם אכן גודל השרירנים כפי שתיארת מחייב להוציאם. הנזק הבריאותי עלול להיות משמעותי. עם מחלת הרקע שאת מתארת את וודאי תחת טיפול תרופתי והכנה מתאימה של הסבר ראוי אמורה להסיר דאגה נוספת מליבך. אין לדחות את הדבר בגלל מצב זה אשר עלול רק לפגוע בבריאותך ולגרום לסיבה של ממש לחרדות שלך.
3. אין זה מקובל להמליץ על מנתח מסויים בדרך זו. מדובר על נתוח שכיח יחסית וניתן למצוא מומחים רבים במחלקות רבות. המחלקה הגינקולוגית באזור מגוריך, בבי"ח קפלן לדוגמא, היא מחלקה מצויינת המנתחת הרבה מצבים כגון אלה.
פרופ' יונה תדיר
 
כחלון מזל
18:41 23.04.11
ברצוני לדעת אם יש קשר בין שרירן ברחם למחסני ברזל נמוך בדם.
 
פרופ' יונה תדיר  
21:09 23.04.11
יש וודאי קשר, במידה והשרירן גורם לדימומי יתר בווסת.
פרופ' יונה תדיר
 
טובלי אביבה
17:17 27.04.11
באולטרסונד US רחם התגלו ברחם שלי 3 שרירנים. השרירן הגדול נמצא במרכז הרחם 127X117 ממ, השני סובסרוזי 80 ממ ונמצא מעל הרחם מימין והשלישי 46ממ מעל הרחם משמאל. הרחם בגודל 200X111X156 ממ .
הרופא המליצה לי להוריד את הרחם. מאז אני נתונה בפחדים ובסיוטים. אני בת 55 ואני לא רוצה בכלל לעבור ניתוח כריתת רחם. יש לציין שאין לי כל סימפטומים מהשרירנים לא נפיחות בטן לא שטפי דם ולא כל כאבים ולא כל הפרעה בתפקוד היומי.
שאלתי היא האם ניתן למיומה להמשיך להיות ברחם ללא כל ניתוח כמו שהיה עד היום והאם קיימים טיפולים כולל אלטרנטיביים.
שאלה נוספת האם אחרי גיל הבלות השרירן מצטמק בעצמו?
מה היא ההמלצה הטובה ביותר עבורי?
 
פרופ' יונה תדיר  
20:55 27.04.11
לא ניתן לתת המלצה טיפולית לשאלה כל כך אישית בדרך זו. כללית ניתן רק לאמר: א. יש מגוון חלופות טיפול לשרירני רחם, חלקן אינן כירורגיות. ב. אם אכן, השרירנים שיש לך הם כפי שתארת, נתוח לכריתת הרחם הוא החלופה הנכונה. ג. פחד לא יקדם אותך לשום מקום ויש לך יותר סיבות לחשוש מלא לנתח מאשר מכן לנתח.
בהצלחה,
פרופ' יונה תדיר
+ הוספת הודעה
   1 ...  21  22  23  24  25  26  27  28  29  ...  50  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שרירנים ברחם   מיומות   מיומה   מיומה ברחם   מיומה בהריון   מיומה והריון   מיומה רחם   שרירנים   גידולים שפירים   רחם שרירני   רחם
RSS RSS פורום שרירנים ברחם - מיומה