בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום שרירנים ברחם - מיומה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום שרירנים ברחם - מיומה עמוד 25

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד
מנהלי פורום שרירנים ברחם - מיומה:
ד''ר רועי משיח
לפרטים נוספים
פרופ' יונה תדיר
לפרטים נוספים
עברתי היסטרוסקופיה טיפולית לפני כחמישה חודשים להסרת 4 פוליפים, לאחר הטיפול נמסר לי שהניתוח עבר בהצלחה וכול הפוליפים הוסרו.
מאז הניתוח אני סובלת מכאבי מחזור שלא חוויתי מעולם וממחזור למחזור הכאבים מתעצמים. היום לאחר חמישה חודשים גיליתי דימומים ואני בתקופה של 5 ימים לאחר הווסת. על הפוליפים גיליתי בעקבות דימומים בין וסתיים. האם יתכן שהפוליפים חזרו? ואם לא מה עלול לגרום לדימומים? בזמן הטיפולים הבנתי שהפוליפים גורמים לכאבי מחזור, אם כך מדוע כאבי המחזור התעצמו לי מאז הסרתם של הפוליפים?
 
ד''ר חן גולדשמיט  
18:04 13.10.10
שלום רב

ישנן סיבות אחרות לדמומים מעבר לפוליפים. בכל זאת שווה לעשות עוד פעם בדיקת אולטרהסאונד על מנת לוודא שהפוליפים לא חזרו

בהצלחה

ד"ר גולדשמיט
 
הדס
18:34 12.10.10
גילי: 34
יש לי ילדה בת 4 , מנסה להיכנס להריון כמעט שנתיים ללא הצלחה.
כל הבדיקות שעשינו תקינות (זרע, פרופיל הורמונלי וצילום רחם), את הילדה הראשונה נכנסתי להריון בצורה ספונטנית ובלי שום בעיה, הריון תקין , לידה תקינה וילדה בריאה.
האם כדאי לי להתחיל טיפולים? אני מוטרדת מגילי .....

תודה לך!
 
פרופ' יונה תדיר  
02:45 13.10.10
לא ניתן לאמר על בסיס מידע זה אם נכון או צריך להכנס לטיפולים אשר במקרים רבים אינם מוצדקים. בכל הקשור לקשר אפשרי לשרירן (שאלתך המקורית) מידע מדוייק יותר על מיקום השרירן בשכבות הרחם, קרי, כמה קרוב או רחוק מרירית הרחם, עשוי לסייע במציאת קשר אפשרי לשאלת הפריון.
פרופ' יונה תדיר
תאריך קבלת ווסת: 3.10
במעקב זקיקים – היום 12.10 קיבלתי את הממצאים הבאים:

רחם: עובי רירית 6.1 מ"מ (בקיר קידמי של הרחם שרירן 14.5 *15.3 מ"מ)

שחלות: הודגמו זקיקים קטנים(ימנית)
הודגמו זקיקים קטנים + 18 מ"מ

ללא נוזל
שאלותיי:
1.מתי יתרחש ביוץ?
2. האם עובי הרירית תקין?
3.האם השרירן יכול להפריע לכניסה להריון?
 
פרופ' יונה תדיר  
17:10 12.10.10
לפי תאור זה מדובר בשרירן קטן ובגודל זה לא צריכה להיות בעיה מיוחדת . זאת, בהסתיגות של אי וודאות האם השרירן פונה את תוך חלל/רירית הרחם ו/או גורם (או אולי יגרות בעתיד) לדימומים מוגברים. במקרה כזה עלול להיות קשר מסויים, אך עקרונית, שרירן בגודל קטן זה לא אמור לגרום לבעיית פוריות. בשאלתך אין פרטים על גילך ועברך המיילדותי וגם לכך יש קשר למצבים כגון אלה.
פרופ' יונה תדיר
 
דנה
14:02 11.10.10
שלום,

בת 43 , ללא ילדים (לא נשואה...)

בבדיקה שגרתית הובחנה מיומה בגודל 9.4 ס"מ .

אין לי דימומים , מחזור סדיר ,אין לי כאבים ,בטן מעט נפוחה .

1.אשמח לקבל את התייחסותך : האם בשלב הזה כדאי להמתין עד גיל המעבר או עד שיופעיו תסמינים שמפרעים?! .

2. האם ישנה סכנה של גידול סרטני ?!

הנושא של התערבות ניתוחית מאוד מפחידה אותי.

תודה רבה מראש!
 
פרופ' יונה תדיר  
19:36 11.10.10
א. משאלתך לא ברור אם אין לך כל כוונה להרות בעתיד, ולכך חשיבות רבה בכל החלטה מסוג זה. ב. מיומה בגודל זה נחשבת להיות גדולה (גודלה כ X2 מגודל הרחם עצמו) וככל שתמתיני יותר היא תגדל יותר וסביר להניח שעם הזמן יוגבל מספר חלופות הטיפול העומדות בפניך. ג. ממוצע הכניסה לגיל המעבר בישראל הוא כ 54 שנה. משמעות הדברים שיש לך עוד כ 10 שנים ואין ספר שהמיומה תגדל בתקופה כה ארוכה. 4. דימומים הם אמנם סימפטום שכיח למיומות אך במיקומם מסויים (בד"כ בחלקו החיצוני של הרחם) יש פחות דימומים ויותר לחץ על אברים אחרים.
פרופ' יונה תדיר
 
גלית
00:27 12.10.10
תודה על התיחסותך.
אין בכוונתי להרות, מחזור כבר 5 שנים אינני מקבלת. הבדיקה נעשתה עקב בירור
האם קיימת אצלי צניחת רחם בגלל דליפת שתן (זאת לאחר בדיקה אצל רופא נשים והפנייה של רופא משפחה). הבנתי מהתשובה כי יש אפשרות שמיומה לוחצת על אברים אחרים ויתכן שאכן זה העניין. ומה גם שבעתיד הן יכולות לגדול ולעשות צרות..
פניתי אליכם מכיוון שהתוצאות הבדיקה הראו ממצאים הנוגעים למיומות שאינני יודעת לפענחם ופעם ראשונה שאני מודעת לכך לפי הבדיקות ,ואנני יודעת מהי נורמה במצב זה ותוצאה שאפשר להשוות ?? ומהיא חומרת התוצאה וטיפולה.
יחד עם זאת אפנה להמשך טיפול.
אודה לתשובתכם בתודה
גלית
 
פרופ' יונה תדיר  
06:39 12.10.10
לא ברור לאיזה תתשובה נוספת את מצפה בדרך זו. לא ברורה גם הסיבה לאי קבלת ווסת מזה 5 שנים. משלב זה עליך להיות בייעוץ רפואי ולא בדיאלוג אינטרנטי כללי וחסר משמעות מבחינת התמודדות עם בעיה זו.
פרופם' יונה תדיר
שלום לד"ר
בת 38, לפני כחודש, עברתי בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית.(הכל תקין).
קיבלתי מחזור בזמן, ועכשיו אני לקראת ביוץ, הבחנתי וחשתי שביומיים האחרונים ישנה לחות נמוכה מהרגיל בנרתיק והרירית לא מעובה בזמן הביוץ.
האם בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית עלולה לפגוע ברירית?
האם התחושות של יובש בנרתיק אמורות לחלוף? מה עליי לעשות ?
 
פרופ' יונה תדיר  
19:41 11.10.10
משאלתך לא ברור מה הסיבה להיסטרוסקופיה האבחנתית שעברת? בדיקה זו שהיא קצרה ופשוטה לא אמורה לפגוע ברירית ולכן ספק אם יש קשר בין הדברים, ו/או לא סביר להניח שיש קשר למצב רירית הרחם. גם התחושה של יובש בנרתיק לא צריכה להיות קשורה. במקרה אישי כגון זה עליך להוועץ ברופא שביצע את הפעולה ו/או ברופא/ת הנשים שלך.
פרופ' יונה תדיר
 
מירב
10:33 09.10.10
שלום אני בת 21 סובלת מPMS שמחמיר מידי חודש מתבטא אצלי בהחמרה במחלות נשימתיות כגון אלרגיות וכאבי שרירים וכ'..דאגנות..לאחרונה אני יוצאת אם מישהו חצי שנה אנחנו מקיימים יחסי מין לא מוגנים,למרות שהוא אף פעם לא גומר בפנים!
אבל עדיין מאז הקשר שלי איתו המחזור שלי מאחר ומשחק מגיע תוך 40 יום שזה המון זמן והדימום מועט הדימום המאסיבי נמשך רק יומיים.שזה ממש מוזר לי בדרך כלל שהמחזור שלי סדיר ומגיע מוקדם פחות מ40 יום הדימום נורמלי ונמשך כמה ימים .אני לא יודעת מה לעשות אני לוקחת תוספי מזון שזה לא עוזר.גלולות למניעת הריון אינני מסוגלת לקחת אני סובלת מחרדות ומפחדים ומדיכאונות לעיתים לכן אני אובדת עצות !איך אפשר לפתור את הבעיה?!
גם ביוץ אין לי לפי מה שניראה לי.

בעבר ועדיין אני סובלת מרמות פרולקטין גבוהות
 
פרופ' יונה תדיר  
19:38 11.10.10
מה לשאלה זו ולפורום שרירני רחם (מיומות)?
פרופ' יונה תדיר
 
גלית
19:57 10.10.10
אני בת 57 ,נבדקתי בעקבות תלונתי על מתן שתן בדחיפות לבדוק אם קיימת צניחת רחם. עברתי גם בדיקה אצל רופא נשים ונשלחתי לבדיקה נוספת :
תוצאות בדיקה וגינלי+אבדומינלי רחם: קדמי שררני 81*47*75 ס"מ. רירית בעובי 5.6 מ"מ. שרירן קדמי ימני 50*48 מ"מ יתכנו שררנים קטנים נוספים
שחלה ימנית 22*17 מ"מ שחלה שמאלית 22*10 מ"מ.
הערות: דוגלס חופשי מנוזל.
אודה להסבר התוצאה והכוון טיפול בעניין.
בתודה ובברכה,
גלית
 
פרופ' יונה תדיר  
19:31 11.10.10
למצב דברים כגון זה בו יש שילוב של בעיית צניחת רחם אין מענה כללי בפורום אינטרנט אלא בבדיקת רופא/ה. במצבים כגון אלה בהם הבעיה המרכזית משולבת בצניחת רחם יש הצדקה להבדק ע"י מומחה/ית לאורוגינקולוגיה.
פרופ' יונה תדיר
 
ריקי
19:06 04.10.10
דר שלום,
לאחר אולטרסאונד התגלה כי יש לי שרירן אחורי אינטרמורלי בקוטר 18 ממ. יש לציין כי אני בת 49 וכל הבדיקות שקשורות לקיניקולוגיה תקינות.
מה זה אומר?
מודאגת אשמח לתשובתכם
 
פרופ' יונה תדיר  
12:25 06.10.10
שרירן בגודל זה לא צריך לעורר דאגה אך אין בשאלתך די פרטים על מנת להשיב, כגון, סימפטומים (סובלת ממנו?) דימומים? אנמיה או חסר ברזל? וכיוב'
פרופ' יונה תדיר
 
ריקי
17:54 06.10.10
תודה על תשובתך.
 
אתי אברמוב
22:04 04.10.10
אני רווקה ללא ילדים בת 33 התגלתה אצלי מיומה בגודל 10ס"מ אני מועניינת לדעת מה הסיכונים שלי להיכנס להיריון אם במידה אני יחליט לעשות את הניתוח בכדי להוציא את השרירן ואיזה טיפול הכי ממוצלץ ופחות מסוכן שאני יכולה לעשות
 
פרופ' יונה תדיר  
12:57 06.10.10
שאלתך מצויינת, אולם מעניינת העובדה שאת מוטרדת ממה יעשה הניתוח לבעיית הפוריות שלך וונראה משאלתך כאילו את פחות מוטרדת מהזק שגורם השרירן עצמו לפוריות שלך. הלא כן? שהרי שרירן (אחד או יותר?) הוא חלק מרקמת שריר הרחם ועלול לפגוע בתקינותו במידה זו או אחרת בכל מקרה. אשר לסוג הטיפול המומלץ, ניתוח? או טיפול אחר? אם טיפול בכלל? ניתן להגדיר לאחר קבלת מידע נוסף כגון מיקום מדוייק בשכבות שריר הרחם? סימפטומים (כגון דימומים? בעיות במתן שתן? אנמיה, תכניות ילודה בטווח??? קרוב רו רחוק? ומתי? קצב גידול השרירן? וכיוב,).
פרופ' יונה תדיר
 
יעל
18:51 03.10.10
שלום!
אני בת 53, לאורך השנים סבלתי ממחזורים קשים מרובי דימום וכאב (כנראה אנדומטריוזיס), ושרירן קטן תוך דופני שככל הנראה לא היה מעורב בבעיה.
נסיונות טיפול בפרימולוט לא צלחו.
כעת, לאחר שנתיים של מחזורים קשים ולא סדירים, עברה כבר חצי שנה ללא מחזור
ואמנם הוקל לי מבחינה זו, אך אני סובלת בדיוק בחצי שנה זו ללא מחזור, מתופעה של כאבים מפושטים בגוף שמקשים עלי מאוד. הכאבים שונים ומשתנים אך לרוב הם כאבי שרירים בידיים ברגליים ובגב. (אגב, שכחתי לציין שאינני נוטלת תרופות כלשהן). לפי מה שקראתי תופעה זו לא נמצאת "במשבצת" של תופעות גיל המעבר.
ברור שנעשה אצל ראומטולוג לא העלה ממצא מיוחד, פרט לכך שקיימת בדמי רמה קצת גבוהה של crp וגם יש שקיעה מעט מוחשת (הדבר קיים כבר מס' שנים).
אינני סובלת מגלי חום או הזעה.
שאלותי הן, האם יש קשר בין התופעה לגיל המעבר? האם מקובל לטפל בהורמונים גם כאשר התופעות, הן לא אלו "המקובלות", והאם יש לטיפול תוצאות גם במקרים "שונים"?
סליחה על אורך השאלה ותודה רבה מראש!
 
פרופ' יונה תדיר  
13:18 04.10.10
משום מה העלית שאלה על גיל המעבר בפורום שרירני רחם. ולשאלתך: כן, תיתכן אפשרות של קשר בין שינויי גיל המעבר לתופעות כגון אלה, ודומות להן, אולם זאת יש לברר תוך בירור יסודי של שלילת אפשרויות אחרות (כפי שנראה שאת אכן מבצעת) ואו אז לנסות תכרשירים הורמונליים המקובלים כיום כדי לראות אם יש בכך שיפור.
פרופ' תדיר
 
יעל
15:09 04.10.10
תודה על התשובה, לא שמתי לב כי קיים פורום מיוחד לנושא זה, את שאלותי הנוספות אפנה לשם.
 
שירי
13:50 04.10.10
שלום רב!
כשהייתי בהריון (הריון ראשון), התחלתי לדמם באופן מאסיבי. בבדיקה נאמר לי, שיש לי מיומה בגודל של כ- 2 ס"מ בדופן האחורית של הרחם ושזו הסיבה לדימום. לאחר הלידה בבדיקות שעשה רופא הנשים שלי הוא ראה שהכל תקין ואמר שכנראה שהמיומה נותקה כשהייתי בהריון מתקדם או בלידה עצמה. עם זאת, מאז שחזר המחזור החודשי אחרי הלידה אני חווה כאבים עזים ביותר בזמן המחזור ודימום כבד מאוד (אין לי התקן תוך רחמי או משהו כזה). ניסיתי להיכנס להריון שוב והייתה לי הפלה טבעית. אני בת 28 ובריאה.
השאלה שלי היא האם מיומה יכולה לחזור ולגרום לכאלה כאבים והפלה?
תודה מראש, מעין
 
פרופ' יונה תדיר  
13:53 04.10.10
האפשרות שהמיומה נעלמה או נשראה מאד לא סבירה. סביר יותר להניח שהיא קטנה טולא נראתה בבדיקת אולטרהסאונד (מצב די שכיח). ולכן יתכן שהיום (כצפוי) היא גדלה. בדיקת אולטרהסאונד טובה אמורה לתת תשובה.
פרופ' יונה תדיר
 
שרון
20:31 28.09.10
שלום,


לפני כשבועיים וחצי קיבלתי מחזור, שלא נגמר עדיין! למעשה, במקום שהדימום ייחלש בהדרגה, נדמה שהוא מתחזק. הגעתי לפורום הזה אחרי חיפושי מידע באינטרנט על תסמינים דומים.
אני בת 35, אינני משתמשת בגלולות ולא קיימתי יחסי מין בתקופה האחרונה כלל.

האם ייתכן שמדובר בשרירן? האם ניתן לברר ללא בדיקה גניקולוגית פולשנית?
ומהם הפתרונות הלא-ניתוחיים האפשריים למצב שכזה?

תודה.
 
פרופ' יונה תדיר  
21:39 28.09.10
איני יודע מה זה פולשני בשבילך? בכל מקרה, בדיקת אולטרהסאונד טובה ואברי האגן (רחם ושחלות - דבר שלא מוגדר כפעולה פולשנית) היא זו אשר יכולה לאמר בוודאות מלאה אם יש או אין לך שרירן/ים (מיומה/ות בלע"ז). ואם יש? אז יש מספר פרטים אותם צריך לדעת על מנת להגדיר מה מתוך מגוון רחב של חלופות טיפול עשוי להתאים, אם נדרש טיפול בכלל. ואם אין, צריך לברר מה סיבת הדימום.
פרופ/' יונה תדיר
שאלתי על בדיקה לא פולשנית משום שבעבר חוויתי טראומה עם רופא גניקולוג אשר לא כיבד את גופי ופגע בי קשות. אין לי רצון לחוות טראומות נוספות והעדפתי היא לבדיקות בהן לא תהיה חדירה לגופי. לכך הכוונה בלא-פולשנית, עבורי.

האם האולטרסאונד עליו כתבת ניתן לביצוע על הבטן, או שיש חובה להכנס לגוף?

שוב תודה על הסבלנות.
 
פרופ' יונה תדיר  
23:32 28.09.10
עצתי לך, למחוק טראומות מסוג זה ולא לקחת אותן איתך קדימה להמשך חייך. עקרונית ניתן לבצע בדיקה זו גם בגישה בטנית, אולם לעיתים, עקב מימדי גוף חריגים או מיקום רחם ו/או שרירנים מסויים אותו ניתן לראות רק במהלך הבדיקה יש העדפה לשיפור תוצאות הבדיקה לעבור לגישה נרתיקית. בכל מקרה ניתן להתחיל ואולי גם לסיים בגישה בטנית.
פרופ' יונה תדיר
 
שרון
10:30 29.09.10
תודה רבה על המידע.
נראה לי שבשלב זה אמתין עוד מספר ימים לראות אם המחזור ייפסק מעצמו, ואח"כ אחליט כיצד לנהוג.
אני בת 39 אם לחמישה. בשני המחזורים האחרונים היה שינוי ניכרץ הווסת ארוכה מאד 10 ימים וגם עם דימום רב. לקחתי את הסרזט מאז הלידה האחרונה לפני שנה וחמישה חודשים.
אני רוצה להרות והפסקתי לפני כשבוע את הגלולות. האם יתכן והדימום קשור בשרירן? איך יודעים זאת? אני עדיין מניקה4 פעמים ביום האם יתכן שזה קשור בהנקה?
 
פרופ' יונה תדיר  
21:59 27.09.10
הדרך לוודא אם יש קשר בין הדימום לשרירן היא ע"י ביצוע בדיקת אולטרהסאונד.
פרופ' תדיר
אני בשבוע ה-26 להריון תקין (בת 36, הריון שלישי) במהלך הסקירות בתחילת ההריון נמצאה מיומה גדולה יחסית ש"הולכת וגדלה וכת מוערכת בכ-7 ס"מ . המיונה ממוקמת בדופן הרחם בחיבור בין גוף הרחם לצוואר הרחם.
עם התקדמות ההריון אני רוצה לבחון דרכי פעולה ומעקב לקראת הלידה ובחינת שתי סוגיות:
1. המיקום ה"טריקי" של המיומה והעובדה שילדתי בעבר בניתוח קיסרי מחייבת ניתוח כזה גם הפעם. איך, מתי ואיפה לבצע אותו?
2. האם בעת הניתוח ניתן להסיר המיומה ולמנוע ניתוח נוסף בעתיד להסרתו?
תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
11:04 27.09.10
עליך להיות בקשר עם רופא אשר ילווה אותך במהלך השלבים הבאים. מידע אינטרנטי יהיה כללי ולא יהיה רלוונטי למצבך, מאחר וקיימות אפשרויות רבות אשר כל אחת יש בה כדי לקחת אותך לכוון אחר. הסיכוי שלך לנתוח קיסרי אחרי נתוח קיסרי קודם ומיומה במיקום זה הוא גדול אך לא וודאי. בכל מקרה עליך לדעת שלא מסירים מיומה (בגודל זה) במהלך נתוח קיסרי והסיבות לכך רבות ומגוונות .
פרופ' יונה תדיר
 
שרונה
13:47 26.09.10
שלום,
עברתי לפני כחודש היסטרוסקופיה ניתוחית בה הוסרה מיומה בקוטר 1 ס"מ מדופן אחורית.
רציתי לדעת האם לאחר ניתוח כזה, באופן שוטף, נשלחים הממצאים לבדיקה כדי לאבחן האם המיומה שפירה?
אם כן האם מיידעים את המנותחת במכתב?
תודה.
 
פרופ' יונה תדיר  
17:22 26.09.10
איני יודע היכן עברת את הפעולה. כללית ניתן לאמר ש... כל חומר היוצא מהגוף נשלח לבדיקה ... ותשובה מגיעה לרופא/ה המנתח/ת. מקובל שמקבל/ת התשובה יוצר/ת איתך קשר.
פרופ' יונה תדיר
שלום דר'

ב11 ליולי עברתי היסטרוסקופיה ניתוחית להסרת מיומה בגודל 5 ס"מ (או לפחות זה מה שחשבו) לאחר הניתוח הובהר לי שלא הוסרה כל המיומה ואאלץ לעבור עוד טיפול.

לאחר שבוע החלו כאבים ודימומים קשים מאוד אושפזתי לשבוע בחשד לזיהום (שלא אושש) שוחררתי לביתי ולאחר עוד שבועיים של דימומים קשים אושפזתי שוב הפעם בתל השומר
ומיד בוצעה היסטרוסקופיה נוספת שבסופה הודיעה לי שהוציא מיומה בגודל 6 ס"מ בשלמותה. קיבלתי מנות דם בשל מדדים נמוכים עקב דימום ארוך.
עבר חודש מאז הניתוח האחרון לפני שבוע היו לי כאבים וקיבלתי שוב אנטיביוטיקה.
לפני יומיים קיבלתי מחזור ביומיים אלו הדימום אכן פחות חזק מבעבר, אך אני סובלת מכאבים עזים בדיוק כמו שחשתי לפני חודש.

שאלתי היא האם הכאבים האלו קשורים להתכווצות טבעית של הרחם בימי מחזור ומכיוון שהרחם שךי עבר שתי פעולות הכאבים חזקים יותר. או שמא משהו רע שוב קורה???

עייפתי מהסיפור הזה......

נ.ב - אצלך פרופ' תדיר התחיל כל המסע שלי.

תודה.

מירי
 
ד''ר חן גולדשמיט  
21:54 14.09.10
מירי שלום

בהחלט יכול להיות כתוצאה מהתכווצויות של הרחם.לפעמים ישנם שרידים של המיומה והרחם מנסה לדחוף אותם החוצה. ממליץ על בדיקת אולטרהסאונד על מנת לוודא האם יש שרידי מיומה.
בהצלחה
ד"ר גולדשמיט
 
פרופ' יונה תדיר  
22:58 14.09.10
במצבים כגון אלה כדאי.... להוועץ ברופא/ים שטיפלו בך וניתחו אותך. ההמצלות של ד"ר גולדשמיט נכונות, אך הן כלליות, ולכן בכל מקרה של ספק מן הראוי להוועץ באופן אישי ולא כוללני.
פרופ' תדיר
ראשית תודה לכם על התשובה
הכאבים רק התגברו כמו כן גם הדימומים, אני חוזרת משני ימי אשפוז
שוב נצפתה (לבי דברי הרופאים- ככל הנראה) מיומה בגודל 4.5 ס"מ
חזרתי לביתי בהמלצה לבצע אבחון נוסף בבי"ח לאחר החג וביצוע היסטרוסקופיה חוזרת (השלישית במספר מיולי האחרון)

אני לא מצליחה להבין איך נוצרה מיומה חדשה בתקופה כ"כ קצרה ואם היא כעת כבר בגודל הנ"ל מה יהיה עליה בעוד חודש???
כמו כן מי מבטיח לי שבעוד חודשיים או שנה לא יהיו חדשות???

ממש אובדת עצות .....

לא יודעת כבר למי לפנות
טובי המומחים בתל השומר מטפלים בי - אבל אני מרגישה נורא!!!

פרטים נוספים:
(פרופ' תדיר - אצלך הייתי בחודש מאי וממך הגעתי גם לדר' גולדשמיט אך מסיבות טכניות של קופ"ח העביר אותי לדר' נוסף באסותא שם התחיל התהליך.)

אשמח אם תשפכו קצת אור ....

תודה וגמר חתימה טובה!

מירי
 
פרופ' תדיר
23:01 16.09.10
לא ברור המסלול שעברת ונראה כי עליך לפנות לרופאים שטיפםלו בך לקבלת מענה ענייני.
פרופ' תדיר
ד"ר גולטשמיט שלום
אמורה לעבור בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית.
ברצוני לקחת לפני הבדיקה, נר לשיכוך כאבים - אביטרן 50.
כדי שאוכל להערך לפני מועד זמן הבדיקה,
ברצוני לדעת:
לאחר כמה זמן הנר מתחיל לעבוד?
וכמה זמן ההשפעה של הנר יכולה להימשך?

אודה לעזרתך,
תודה מראש, סיגל.
 
ד''ר חן גולדשמיט  
21:20 12.09.10
סיגל שלום

את יכולה לקחת כשעתיים-שלוש לפני הבדיקה. אבל אין מה לדאוג. זה מדובר על פעולה של מספר שניות בלבד שגורמת לאי נוחות קלה למספר דקות.

בהצלחה
ד"ר גודלשמיט
שלום רב,
לפני שבוע עברתי הסטרוסקופיה ניתוחית, במהלך השבוע היו הכתמות ולא דימום כבד מלבד ביום בו בוצועה הפעולה(שגם אז לא היה זה דימום כבד...ולא אני לא מתלוננת על כך..)אך נכון להיום זה עדיין נמשך הכתמות טורדניות, שאלתי היא עד מתי ??? ועד מתי זה נחשב סביר , הגיוני,נורמלי?
תודה מראש וחג שמח!!!
 
ד''ר חן גולדשמיט  
21:17 12.09.10
רותי שלום
זה נורמלי. לפעמים זה יכול להימשך אפילו מספר שבועות - תלוי מה נעשה בהיסטרוסקופיה.

בהצלחה
ד"ר גולדשמיט
 
סופיה
17:18 05.09.10
האם פרופסור יונה תדיר מקבל לאולטראסאונד וייעוץ בהקשר למיומה ופוריות באחד מהמרכזים הרפואיים?
האם ניתן להגיע דרך קופ"ח לאומית?
כיצד קובעים תור?
שלום,

אני בת 30 עם שרירן בגודל כ 7 ס"מ.

אני מעוניינת לעבור הסרת שיער בלייזר באיזור הבטן.

האם זה מסוכן ויכול לגרום לנזק ברחם?

תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
16:22 05.09.10
שאלתך אינה ברורה: מה יגרום לנזק? השרירן או הסרת השער.
השרירן נמצא ברחם ולכן יש סיכוי שהוא גורם לו לנזק. הסרת השער אינה ברחם ולכן לא ברור מה הקשר?
פרופ, יונה תדיר
בבטן יכולה לגרום לגדילת השרירן או לחילופין לפגיעה ברחם


כלומר האם יש משהו בלייזר שיכול לגרום לנזק
 
פרופ' יונה תדיר  
19:44 05.09.10
אין שום קשר בין הבטן, הלייזר והשרירן. לא ברור מדוע את מוטרדת מהטיפול בשיעור הבטן ומתעלמת מהנושא המרכזי הוא שרירן אשר הוא כן פוגע ברחם.
פרופ' תדיר
+ הוספת הודעה
   1 ...  21  22  23  24  25  26  27  28  29  ...  45  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שרירנים ברחם   מיומות   מיומה   מיומה ברחם   מיומה בהריון   מיומה והריון   מיומה רחם   שרירנים   גידולים שפירים   רחם שרירני   רחם
RSS RSS פורום שרירנים ברחם - מיומה