בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום שרירנים ברחם - מיומה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום שרירנים ברחם - מיומה עמוד 25

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד
מנהלי פורום שרירנים ברחם - מיומה:
פרופ' יונה תדיר
לפרטים נוספים
ד''ר רועי משיח
לפרטים נוספים
 
סיון
21:22 08.08.10
שלום!
אני בת 29 אחרי 2 לידות.בבדיקה האחרונה הרופא סיפר לי שיש לי שרירן ברחם.השאלה שלי אם היו לי בעיות פרויות עכשיו? כי את שני הילדים הבאתי ללא בעיה
 
פרופ' יונה תדיר  
23:15 08.08.10
אין בשאלתך אף לא קצה חוט של מידע... מה הגודל? באיזה מיקום? מה הסימפטומים? ועוד פרטים רלוונטיים אשר עשויים לתת לך כוון כללי של תשובה.
פרופ' תדיר
 
סופיה
18:58 08.08.10
בת 32, יש לי מיומה בגודל 6 על 7, לא נאמר לי לגבי המיקום שלה. אני נמצאת בטיפולי פוריות IVF (שתי חצוצרות חסומות), בינתיים מחזור אחד שנכשל וממתינה לתוצאות מחזור שני. עברתי היסטרו אבחנתית במסגרתה לא צוין שום ממצא בהתייחס למיומה (תעלה תקינה, חלל מוגדל, קירות חלקים, פתחי חצוצרות תקינים, רירית דקה סדירה).
1. האם כדאי להסיר מיומה זו על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה.של IVF?
2. כמה זמן המתנה נדרש לאחר הסרת המיומה כדי להמשיך בניסיונות להרות?
3. מה השיטה העדיפה להסרה (כדי למקסם סיכויי הריון אחר כך) - ניתוח, תרופתי או אולטראסאונד ממוקד?
4. האם ניתן לשלב ניתוח להסרת מיומה עם הסרת ציסטה אנדומטרית וטיפול לפתיחת חצוצרות?

בתודה מראש.
 
פרופ' יונה תדיר  
19:12 08.08.10
שאלותיך מצויינות, אבל האם את מצפה שהמשיב ינחש מה מיקום השרירן? (המיומה). המיקום (בהנחה שמדובר ב 6X7 ס"מ ולא מ"מ (גם זה לא מצויין) הוא הפרט החשוב ביותר. העובדה שלא נראתה מיומה בהיסטרוסקופיה חשובה אך אין בה די כדי לאמר היכן ממוקמת. המיקום גם מגדיר את דרך הבחירה לכריתה (אם יש הצדקה לכריתה כלל, וכיוב'.
במילים אחרות: אולטרהסאונד איכותי ומפורט תחילה.
פרופ' יונה תדיר
 
דפנה
15:48 07.08.10
אני בת 25, לא בהריון, וללא הריוניות קודמים.
בבדיקת אולטרסאונד שעשיתי בשבוע שעבר אובחנו 2 ממצאים הטרוגניים שלפי ההגדרה של הטכנאית הבודקת "יכולים להתאים לשרירנים".
השאלה שלי היא האם יש סיבה לדאגה? איך אוכל לדעת שאכן מדובר רק בשרירנים?
האחד בגודל 4.7*5.4 ס"מ והשני 2.5* 2.5 ס"מ
אציין שלא קיבלתי ווסת 4 חודשים

אשמח לתגובה
 
פרופ' יונה תדיר  
17:31 07.08.10
כיצד אוכל לדעת אם הטכנאית טועה? או צודקת? ואם טועה או צודקת במה מדובר? רפואה כיום מבוססת עובדות ולא מחשבות או השערות.
ויותר מזה, כל קשר בין שרירנים לפוריות הוא תלוי מקום, וסימפטומים, וכיוב'.
פרופ' יונה תדיר
האם רופאת הנשים יודעת להגיד לי בוודאות במה מדובר ברגע שתראה את התוצאות?

השאלה שלי היא, איך עושים את ההבחנה בין שרירן לגידול סרטני?
 
פרופ' יונה תדיר  
07:12 08.08.10
סביר להניח שהרופאה תדע להנחות אותך. בעיית שרירני הרחם היא בעיה שכיחה, ובגילך, הסיכוי שמדובר בגידול סרטני ברחם קלוש. לא זו העיה שצריכה להטריד אותך.
פרופ' יונה תדיר
 
נתי
09:38 07.08.10
שלום רב,
אני בחורה בת 33, רווקה לפני לידות, לפני כמה ימים בבדיקה אצל גניקולוג הוא אמר לי שיש לי שרירן ברחם בגודל של 3X3, מכיוון שמעולם לא שמעתי את המושג הזה ולפני חצי שנה עברתי בדיקה אצל גניקולוג אחר שלא הזכיר את השרירן ברצוני לקבל מספר תשובות:
1. האם ישנה אפשרות שהשרירן הופיע תוך חצי שנה?
2. האם קיימת בעיה להיכנס להריון? או סיבוכים במהלך ההריון כתוצאה מהימצאות השרירן?
3. האם ישנה אפשרות שהגלולות הם הגורם להופעת השרירן? לפני חצי שנה חזרתי להשתמש בגלולות שוב (הרמונט).
אשמח לתשובה
 
נתי
09:40 07.08.10
האם ייתכן ששרירן יעלם כלא היה לאחר מחזור או לידה? יש אופציה כזאת?
 
פרופ' יונה תדיר  
11:18 07.08.10
לשאלותיך: לא ברור משאלתך אם בוצעה לך בדיקת אולטרהסאונד. אם לא, אין מה להתייחס כלל אלא לבצע בדיקה זו. אם כן... 1. בהחלט יתכן שהשרירן היה שם גם לפני כ 3 חדשים אולם היה קטן יותר באופן בו לא ניתן היה להדגימו עדיין. 2. במצבים מסויימים (מיקום וכיוב') עלול להיות קשר בין שרירן לפוריות הריון ולידה אולם במצבים רבים אחרים (במיוחד אם בגודל המתואר ובמיקום שאינו לכוון חלל רירית הרחם לא צריכה (עדיין, בגודל זה) להיות בעיה.
3. הקשר בין גלולות לשרירן שנוי במחלוקת והמלצתי להמנע מהן, מאחר ושרירן/ים גדל/ים בעקבות אסטרוגן ופרוגסטרון, הם החמרים המצויים בגלולה למניעת הריון.
4. שרירן לא יעלם בגיל זה. הוא ימשיך לגדול עד הגיעך לגיל המעבר (בממוצע גיל 53) ואז, בעקבות הפסקת הפרשת ההורמונים מהשחלות רק אז יקטן בהדרגה.
פרופ' יונה תדיר
 
ורד כהן
12:52 01.08.10
אני בת 45. לוקחת כשבעה חודשים גלולות בכדי להסדיר את המחזור. מאז יש לי מחזור חזק במיוחד. באולטרסאונד התגלה מיומה ברחם. האם זה התפתח בגלל הגלולות? האם עלי להפסיק ליטול גלולות? אודה מאוד לקבלת תשובה. בתודה מראש.
 
פרופ' יונה תדיר  
14:05 01.08.10
הקשר בין גלולות למניעת הריון (גם אם נלקחות להסדרת המחזור) לבין שרירני רחם אינו ברור ואינו חד משמעי. ספק אם זו הסיבה היחידה להופעת המיומה/ות. יחד עם זאת יש לציין שהורמונים מסוג אלה המצויים הגלולות אלה קשורים לתהליכי הגדלה של שריני רחם (מיומות). ההחלטה אם להמשיך? ו/או מה לעשות? היא פועל יוצא של מיקום, מספר, קצב גידול, סימפטומים (דימומים) וכיוב'.
פרופ' יונה תדיר
 
יפה
10:54 01.08.10
שלום רב,
אני בת 44, אין לי תוכניות ללדת יותר.
אובחן אצלי בחודשים האחרונים שרירן גאחד דול מאוד, גודלו כ16 ס"מ, בולט בכל חלל הרחם
הייתי מאושפזת כ3 ימים עקב כאבים עזים שאובחנו דגרציה של מיומה מאז האשפוז סובלת גם מדימומים.
הרופאים המליצו על כריתת כל הרחם, האם אכן זהו הפיתרון היחיד ?
תודה!
 
פרופ' יונה תדיר  
10:59 01.08.10
קיימות כיום מספר חלופות טיפול לניתוחי כריתת רחם במקרה המתואר על ידך. התאמת הטיפול לכל אשה תלויה במיקום המדויק של השרירן/ים, בתלונות (דימומים, עוצמהתם, רבת ההמוגלובין והברזל) וכיוב'. הכירורגיה נותרהעדיין להיות אפשרות טובה אך גם בה יש סוגי ניתוח פחות או יותר פולשניים. שרירן של 16 ס"מ הוא בהחלט גדול ומחייב טיפול, קרוב לוודאי ניתוחי.
פרופ' יונה תדיר
שלום, אני סובלת מדימומים כבדים במחזור בשל מיומה. איני מעוניינת בניתוח כריתת הרחם.
אני מתלבטת - כדי להפחית/לעצור את הדימום מה עדיף: התקן מירנה או גלולות? הוצע לי לקחת את גלולת - מינס? מהם היתרונות והחסרונות של כל טיפול?
תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
23:32 29.07.10
קשה לתת תשובה לשאלתך בהעדר פרטים על גילך?תכניות הילודה? סימפטומים מהם את סובלת? קצב גידול המיומה? האם מיומה אחת? או יותר? ועוד שאלות רבות וחשובות על מנת להתאים טיפול אופטימלי. ספק גם אם פורוםציבורי הוא המקום להתאים לך טיפול ולתת מענהלכל הנ"ל. ניתן רק לאמר שמיומה גדלה בעקבות חשיפה להורמונים כמו אלה שיש במירנה (פרוגסטרון) ובגלולה למניעת הריון (אסטרוגן+פרוגסטרון). ניתן אמנם ע"י הורמונים אלה לשפר סימפטומים כגון דימומים, אך גם זה לפרק זמן מוגבל ולא כטיפול של ממש או ארוך טווחבמיומה/ות אלא טיפול מוגבל לסימפטומים. יש כיום חלופות טיפול מגוונות נוספות ולא רק, או בהכרח, כריתת רחם.
בהצלחה,
פרופ' יונה תדיר
 
דנה
12:53 29.07.10
אני בת 31 יש לי שתי מיומות ברחם בגודל כללי 13ס"מ הציעו לי לעבור ניתוח ואני מתלבטת בין הטיפול דרך אולטרה סאוונד ממוקד ניתוח להוצאתו
ומהי מידת ההצלחה ומה הן ההמלצות שלכם?
בתודה
 
פרופ' יונה תדיר  
13:24 29.07.10
כמה חבל שהרפואה אינה כה פשוטה. אין בשאלתך אף לא קצה חוט של אפשרות למענה. אוכל לפרט כאן רשימה של שאלות (כגון מיקום, סימפטומים, תכניות ילודה, וכיוב') אשר אין עליהן מידע, וכל תשובה עשויה להוביל שוב למספר כוונים.
בקצרה רק יאמר שהטיפול באולטרהסאונד ממוקד הוא שנוי במחלוקת. יש כיום מגוון רחב של חלופות טיפול לשרירני רחם והתאמתן לכל אשה תלוי במגוון רחב של קישולים. עלייך להוועץ ברופא/ה המטפל/ת באופן ספציפי לבעייתך.
פרופ' יונה תדיר
 
שירי
15:04 26.07.10
שלום רב,
באיזו שיטה מבצעים היום קשירת חצוצרות? האם רק בשיטה לפרוסקופית?
תודה רבה
 
ד''ר חן גולדשמיט  
22:58 27.07.10
היום קיימת שיטה יותר פשוטה וניתן לבצע את הפעולה בהיסטרוסקופיה, ללא צורך בהרדמה. מדובר בפעולה קצרה בה מחדירים סוג של "םטנט" לתוך החצוצרות אשר גורמים ל"פיברוזיס" וחוסמים את המעבר בחצוצרות.
 
רבזין ויקטורי
10:36 18.07.10
שלום! אני ממש חדשה בפורום - אבל מאוד זקוקה לעזרתכם.
אני במשך יותר משנה מדממת מאוד בכל מחזור, יש לי מחזור לא סדיר וכו'.הסיבה - יש לי 3 שרירוני רחם. לאחר בדיקה פולשנית ולקיחת ביופסיה (שהיא בסדר גמור) הציעו לי לבצע כריתת רחם. אני מאוד לא מתלהבת מהראיון. האם ישנם דרכים אחרות לטפל בבעיית דימום מתמשך?אשמח מאוד לתושבתכם המקצועית. בתודה מראש ויקטוריה
 
פרופ' יונה תדיר  
15:40 18.07.10
לא ניתן לתת תשובה לשאלתך בהעדר מידע על גילך, תכניות הילודה שלך, מיקום גודל ומספר השרירנים, ממה את סובלת, וכיוב'.
במילים אחרות אין שום מידע אשר מאפשר סיוע או כוון. כללית רק ייאמר שש כיום מגוון רחב של אפשרויות טיפול אשר חלקן נתוחיות וחלקן שמרניות.
פרופ' יונה תדיר
 
רבזין ויקטורי
12:48 21.07.10
אני בת 48, כמובן יכולה לתכננן רק לידות נכדים ולא ילדים, יש לי 3 שרירונים קטנים ואני מאוד סובלת מדימומים חזקים מאוד ומחזורים ממושכים (לפעמים עד 10 ימים ברצף).אם צריך עוד פרטים - אני כאן.
 
פרופ' יונה תדיר  
23:04 21.07.10
בנוכחות דימומים חזקים ובהעדר תכניות ילודה יש מספר פתרונות, חלקם כירורגיים וחלקם שמרניים, כגון צינתור כלי הדם של השרירן או טיפול (נסיוני) בטבליות ואגינליות.
פרופ' יונה תדיר
שלום,
אני בת 43, רווקה, ללא הריונות, ללא שימוש באמצעי מניעה ב-8 השנים האחרונות (בעבר - דיאנה 35).
בבדיקת אולטרסאונד נמצא:
רחם: אורך 46 מ"מ, רוחב: 35 מ"מ, המרקם שרירני - שרירן בקוטר 22*19 ממ אינטרמורלי קיר קדמי בולט לחלל. עובי רירית 8.6. ממצאים אלו חוזרים על עצמם בבדיקות בכ-5 השנים האחרונות.
מחזור סדיר, אך בשנתיים האחרונות יש חודשים שבהם (כך לפחות לתחושתי הסובייקטיבית) המחזור (הפרשת הדם) כבד יותר, וגם בימים שלפני המחזור אני סובלת ממיחושים גופניים (בעיקר תחושת גודש בבטן התחתונה, לפעמים מלווה בכאב).
שאלותיי:
1. מה פירוש הממצאים - מה "יש לי" בבטן? ולאיזה חלל השרירן בולט - חלל הרחם או חלל הבטן?
2. האם יש סיבה לדאגה?
3. עם העליה בגיל - בנתוני גודל השרירן ומיקומו - האם יש סיכוי לגדילה שלו או להופעת שרירנים נוספים?
תודה רבה.
 
פרופ' יונה תדיר  
19:32 18.07.10
העובדה שדימומי הווסת שלך חזקים יותר ויותר מלמדת כי קרוב לוודאי השרירן, אשר אינו גדול, עלול להיות בין אחת הסיבות (אם הסיבה העקרית) לדימומים אלה. העובדה שהוא מתואר כבולט לחלל, הכוונה לחלל הרחם, כלומר אל רירת הרחם, הוא המקום בו משתרש העובר (בהריון).
משאלתך לא ברור מה כוונותיך בהקשר להריון? ולכך יש חשיבות רבה בהעדפות הטיפול!
פרופ' יונה תדיר
תודה, פרופ', על תשובתך, אך בעקבותיה (ומקריאת תשובות נוספות בפורום זה) לא הבנתי כמה דברים קטנים:

1. אם אינני מתכננת כניסה להיריון - אין צורך לטפל במיומה, ואפשר "להתעלם" ממנה ?

2. אם אני חושבת על היריון - מהו "סדר קדימות הטיפול" שאליו התכוונת ?
האם מיומה כזו מהווה בעיה/ גורם סיכון להיריון ויש לטפל בה לפני כן?

3. למה בגלל שרירן קטן המחזור שלי חזק יותר, והאם מעבר לאי נוחות יש בכך סכנה?

אשמח אם תיתן לי תשובה מפורטת, שכן הרופא שלי לא נתן לי מידע ולא שאל על תוכניות עתידיות... הוא רק ביצע את בדיקת האולטרסאונד, ואמר לי לחזור לביקורת בעוד שנה...
תודה רבה.
 
פרופ' יונה תדיר  
22:40 18.07.10
1. הצורך לטפל או שלא לטפל במיומה אינו פועל יוצא (רק) של גודלה אלא יותר מכך בגלל התסמינים להם היא גורמת (דימומים, לחץ על אברים אחרים כגון שלפוחית השתן, ליקויי פוריות, וכיוב')
2. אם את חושבת על הריון אז כדאי שתתמקדי בכך בהקדם האפשרי מאחר ואת עלולה לאחר את הרכבת. בגילך מידת הפוריות יורדת לרמה כמעט אפסית. במקרה כזה צריך יהיה לבחון אם מיקומה של המיומה בעייתי בהקשר לפוריות. ולעסוק גם בכך כחלק מהראיה הכוללת של הטיפול בפוריות.
3. השפעת המיומה על הדימום אינה קשורה כלל וכלל לגודל המיומה אלא למיקומה. לא מדובר בסכנה אלא בפגיעה באיכות חיים, וכל מיני טיפולים (הורמונליים או אחרים) במרבית המקרים רק דוחים את הטיפול במיומה עצמה ומאפשרים לה בינתיים לגדול ולפגוע יותר ויותר בגוף הרחם.
בהצלחה,
פרופ' יונה תדיר
 
מיקי
19:24 16.07.10
שלום רב,

אני בת 41.5 אחרי הפריה חוץ גופית ראשונה השבוע. לפני 4 חודשים ביצעתי צילום רחם שתוצאותיו " מילוי טוב של חלל הרחם שנראה תקין. הדגמה טובה ומילוי תקין של שתי החצוצרות. מעבר תקין ופיזור טוב של חומר הניגוד לחלל הצפק משני הצדדים. אין עדות לאי ספיקה צווארי"

כשלושה שבועות לאחר הצילום בבדיקת או"ס נראה כתם הדומה להידרוסלפינגס ולכן הופניתי לאו"ס דופלר שבוצע בתחילת יוני.

תוצאת האו"ס מעידה על גוף רחם בגודל 42*50*50 מ"מ במנח אחורי עם שרירן קדמי ואחורי בקוטר 8 מ"מ שניהם רירית סדירה בעובי 5-6 מ"מ סקרטורית. שני השרירנים אינטרמורלים

הייתי כמה ימים אחרי הביוץ

מה המשמעות של שרירנים בקוטר כזה והאם יכולים להפריע להשרשה?

תודה ושבת שלום

מיקי
 
ד''ר חן גולדשמיט  
16:54 17.07.10
מיקי שלום

שרירנים אנטרהמורלים בקוטר 8 מ"מ בד"כ לא גורמים לדמומים ולא מפריעים לכניסה להריון. מומלץ להמשיך טיפולים ובשלב זה לא להתייחסם אליהם.

בהצלחה

ד"ר גולדשמיט
 
מיקה
18:44 18.07.10
 
סמדי
08:08 18.07.10
אמא לילדים איני מתכוונת להכנס להריון(בת 33).
שלוש שנים דימומים לא סדירים טופלתי בפרוגלוטון, אסטרוגן, ציטוטק.-לא עזר.
עברי היסטרוסקופיה *2 צריבה רירית רחם.
עברתי לפרוסקופיה ביופסיה של הרירית.
באולטרסאונד האחרון (לאחר 4 חודשים מהניתוח היסטרוסקופיה) התגלה מיומה 2 ס"מ בדופן קידמי של הרחם.ניסו לכרות בהיסטרוסקופיה ללא הצלחה ושוב חזרו לטיפול הורמונלי.
מה עוד ניתן לעשות עמ"נ לעצור את הדימומים האלו לתמיד!!!
תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
15:43 18.07.10
מיומה בגודל 2 ס"מ אינה גדולה, אך לעיתים דווקא המיומות הקטנות גורמות לדימומים רבים יותר. בהעדר מידע על מיקום מדוייק בתוך שכבות דופן הרחם קשה לאמר אם ניתן לסייע בדרך אחרת שאינה כירורגית.
פרופ' יונה תדיר
 
רונית
14:22 14.07.10
בת 42 אמא לילדה 3 הריונות ספונטניים ומהירים נאמר לי שייש לי שרירן אחורי האם זה יקשה עליי להרות שוב חשוב לציין כי השרירן נתגלה כבר בהריון הראשון?השרירן בדופן האחורי3.5 ס"מ
 
רונית
14:43 14.07.10
ההריונות הקודמים לא קשורים לשרירן הריון אחד הסתיים בהפלה טבעית הריון שני היתה לידה מוקדמת עקב רעלת הריון ולידת פג.
 
פרופ' יונה תדיר  
15:40 15.07.10
כפי שידוע לך וודאי, בגיל 42 רמת הפוריות ירודה מאד גם ללא בעיית שרירני רחם (שיעור כניסה להריון נמוך ושיעור הפלות ו/או מומי עובד גבוה). העובדה שהשרירן בגודל 3.5 ס"מ עדיין אין די בה. חשוב לדעת מה מיקומו המדוייק (ריחוקו מרירית הרחם כדוגמא) והאם הוא גורם לבעיות כגוןדימומים, אנמיה. וכו'. כללית ייאמר ששרירן בגודל כזה אינו גדול מאד ולא בהכרח צריך להוות בעיה לכניסה להריון.
בהצלחה, פרופ' יונה תדיר
 
רונית
19:26 15.07.10
בתי היא בת 9 חודשים בסך הכל ההריונות שלי היו מאוד מהירים האם ב9 חודשים יורדת מידת הפוריות כל כך מהר ? כך שקשה מאוד להיכנס להריון?ולהזכירך השרירן לא הפריע לי להיכנס בהריונות הקודמים האם אני צריכה כבר לפנות לרופא? אני רוצה לציין שמדי פעם יש לי כאבי בטן נסבלים האם זה קשור?
 
פרופ' יונה תדיר  
22:11 15.07.10
פוריות האשה נמצאת בידירה מתמדת מעבר לגיל 35 וזו מתעצמת מעל גיל 37 ומתעצמת מאד מעל גיל 40. מי יותר ומי פחות זה כמובן מאד שונה מאשה לאשה. אין בכך גם כדי לאמר שהריון טבעי אינו אפשרי בגילים אלה חו"ח, אבל יש בכך כדי לאמר שפריות הביציות והרחם יורדת ובכך נגרמת גם עליה מאד משמעותית של שיעור ההפלות הטבעיות ושיעור המומים המולדים. בד"כ נהגתי להמליץ לנשים להמנע מהיסטריה ולא ללכת לבדיקות וטיפולים מיותרים, אולם בגיל 43, אם ההריון לא מתרחש תוך פרק זמן קצר, יש הצדקה ללווי מקצועי ע"י מומחה/ית פוריות על מנת לבחון אם ניתן לזרז את התהליך.
פרופ' יונה תדיר
 
ד''ר חן גולדשמיט  
16:49 17.07.10
רונית שלום

אם מדובר בשרירן אחורי בקוטר 3.5 ס"מ ולא מעעות את החלל אין צורך בטיפול כלשהו ורוב הסכויים שלא יפריע לך להיכנס להריון

בהצלחה.

ד"ר גולדשמיט
אני בת 41 . ידוע כבר מספר שנים על הימצאות שרירן. בבדיקה אחרונה לפני שנתיים היה בגודל 4 ס"מ וכיום הוא גדל ל- 8 ס"מ . השרירן נמצא בדופן הרחם . לאחרונה החלו לי כאבים בבטן תחתונה ובצד ימין . בשל הכאבים והגדילה המהירה הומלץ לי על ניתוח או מעקב עם CT . האם יש אינדיקציה לניתוח? האם יש טיםולים חלופיים? האם נהוג לעשות CT ?
 
פרופ' יונה תדיר  
15:43 15.07.10
כללית ייאמר שבדיקת CT אינה בדיקת המעקב הנכונה לשרירן/י רחם אלא בדיקת אולטרהסאונד. זאת, במידה והרופא/ה לא חושב/ת בסיבות נוספות המצדיקות בדיקת CT. לדבריך: "השרירן נמצא בדופן הרחם", ולידיעתך, כל שרירן נמצא בדופן הרחם, השאלה היא רק היכן בדופן? ולסכיכום, 8 ס"מ זה גדול המחייב בד"כ התייחסות ובמיוחד אם גדל מהר.
פרופ' יונה תדיר
 
נננ
10:50 12.07.10
אני בת 37 אמא ל-2 ילדים,לא חושבת על ילד נוסף...
בא.סאונד שעשיתי נמצא כי יש מקם שרירני
שרירן מרכזי קדמי קוטר 50*47*55 רחם 95 סמ עובי 56 סמ
אשמח לשמוע חוות דעתך על המשך טפול אם יש צורך..

בבדיקות כלליתו שעשיתי נמצא כי רמות הברזל וההמוגלובין נמוכות מאד גם לאחר טפול בברזל במהלך 3 חודשים.

רופא משפחה המליץ להגיע לר נשים לשם המשך טפול וברור .

מה האפשרויות העומדות בפני במקרה זה?


 
פרופ' יונה תדיר  
11:01 12.07.10
על פי הממצאים שאת מתארת יש הצדקה לקיים דיון על טיפול. קים מגוון רחב של חלופות טיפול, חלקן ניתוחיות וחלקן שמרניות, והן פועל יוצצא של מיקום השרירנים, תלונות האשה , וכיוב'. דיון רפואי כזה לא נעשה דרך פורום באינטרנט אלא בדיון עם הרופא/ה.
פרופ' יונה תדיר
 
מלי
10:26 08.07.10
אני בת 29 בשבוע 15 להריון,ובאולטרהסאונד לפני כיומיים גילו שרירן בדופן קדמי 43 מ"מ.
אני מרגישה את השרירן כ"גוש" בעיקר בלילה.בין אם אני שוכבת על הגב או על הצד-בד"כ הנטייה היא לצד שמאל. הלילה הרגשתי את אותו ה"גוש"אבל לחלוטין בצד השני(בצד ימין של הרחם). יש לציין כי ישנתי בדיוק באותן התנוחות. יש לציין כי כמה דקות אחרי שאני קמה מהמיטה ה"גוש" משתחרר,ונותרים "רק"הכאבים הפנימיים.
השרירן יכול לזוז?למה דווקא בלילה ההרגשה מתעצמת?זה ממש מרגיש כמו אבן בינונית בתוך הרחם.
 
פרופ' יונה תדיר  
10:48 08.07.10
שרירן בדרך כלל אינו "נודד" אלא רק גדל במהלך הריון יותר מאשר ללא הריון ומתקבלת תחושת שינוי מקום עקב גידול הרחם. מאידך, יש שרירני המחוברים לרחם על גבעול ובמקרה זה יש להם אפשרות לזוז באופן שאת מתארת. במילים אחרת מוצא השרירן מהרחם אינו מתשנה אך עקב הגבעול המחבר אותו חרם יש אפשרות לשרירן עצמו לזוז. עליך להיות בקשר במידה הצורך עם הרופא/ה המטפל/ת לאפשרות של תופעות לוואי עם התקדמות ההריון.
פרופ' תדיר
האם יש סיבה לכך שאני מרגישה את ה"גוש" בלילה?
כאשר אני נחה בצהריים זה לא מורגש כלל אלא רק בלילה .
תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
15:38 08.07.10
אין סיבה מיוחדת. אולי רפיון שרירים רב יותר למנוחה ארוכה יותר. חסר חשיבות.
פרופ' תדיר
שלום רב
עברתי לפני 6 חודשים כריתה חלקית של מיומה סבמוקוזית ברחם מאחר והיתה קרובה לדופן הרחם
אחרי 6 חודשים נקבע לי תור לכריתה מחדש ונמצא כי המיומה גדלה ושינתה את צורתה והתקרבה יותר לקיר הרחם
אני בת 34 וטרם נכנסתי להריון
מה עושים במקרה כזה?
תודה
 
ד''ר חן גולדשמיט  
22:32 07.07.10
לנא שלום!

כריתת מיומה היסטרוסקופית לא תמיד ניתוח פשוט. במידה והמיומה קטנה ונמצאת כולה בחלל הרחם הניתוח יחסית פשוט. במקרים של מיומה מעל 3-4 ס"מ אשר חלקה בדופן הרחם לעיתים יש צורך בשני ניתוחים. ייתכן שזה המקרה שלך.
בהצלחה
ד"ר גולדשמיט
קודם כל תודה על התשובה המהירה. (מיואשת מאוד!!! מתראיך ה 4/7)
מדובר על מיומה בודדת הנמצאת בדופן קידמי של הרחם גודלה 2 ס"מ.
גם ככה איני יכולה ללדת יותר האם הפתרון להוציא את הרחם לא הגיוני?למה צריך להשאיר אותו?
 
פרופ' יונה תדיר  
19:11 07.07.10
המיומה שאת מתארת קטנה, אבל במקרים רבים, ובמיוחד במיומות, דווקא הקטנות יותר מטרידות יותר. זו הסיבה מדוע בפורום זה אני מדגיש שוב ושוב שהמיקום המדוייק חשוב יותר מבגודל. הן באשר לאבחנה והן באשר לטיפול. כאמור, לוקרין אינו טיפול המשכי ולכן אינו פתרון. כריתת רחם אפשרים אך יתכנו אולי גם פתרונות שמרניים נוספים.
פרופ' יונה תדיר
 
שרון
17:27 06.07.10
שלום רב,
בת 35 לאחר הריון תקין שהסתיים בניתוח קייסרי
לפני כשנתיים התגלה אצלי שרירן
בשנה האחרונה נמצאת בטיפולי פוריות כאשר הודגם השרירן שיושב על הדופן החיצונית של צוואר הרחם (לא בתוך הרחם כלל) בפעם האחרונה לפני כשלושה חודשים היה גודלו 70X70 מ"מ.
מאז עברתי שני טיפולי IVF ללא הצלחה

הבדיקות ההורמונליות שלי תקינות לחלוטין
האם יכול הליות שהוא הגורם לחוסר ההצלחה בכניסה להריון?
תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
18:05 06.07.10
אין שרירן שאינו ברחם. כל שרירן נמצא ברחם, השאלה היכן ברחם? מיקומו המדויק עשוי לסייע במתן תשובה לשאלתך. גודל של 70X70 מתחיל להיות גודל משמעותי וכאמור, מיקומו המדוייק יחסית לשכבות הרחם + סימפטומים הנגרמים ממנו הינם פרטים רלוונטיים.
פרופ' יונה תדיר
+ הוספת הודעה
   1 ...  21  22  23  24  25  26  27  28  29  ...  43  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שרירנים ברחם   מיומות   מיומה   מיומה ברחם   מיומה בהריון   מיומה והריון   מיומה רחם   שרירנים   גידולים שפירים   רחם שרירני   רחם
RSS RSS פורום שרירנים ברחם - מיומה