בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום שרירנים ברחם - מיומה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום שרירנים ברחם - מיומה עמוד 25

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד
מנהלי פורום שרירנים ברחם - מיומה:
ד''ר רועי משיח
לפרטים נוספים
פרופ' יונה תדיר
לפרטים נוספים
שלום רב,

בבדיקת דופלר אגן עלו הנתונים הבאים: גודל רחם:52*47*65 . רקמת הרחם שרירנית. ממצא שרירין המתאים למספר 1:בגודל:60*66 מיקום סבסרוזי ימני. שחלות תקינות(ימנית17*20 )שמאלית(21*23 ).
אני סובלת לאחרונה ממחוזר בתדירות של אחת לשבועיים, וכאבים הן בבטן התחתונה והן באגן.

האם שרירן זה נחשב לגדול והאם ישנה המלצה במקרה ה לכריתת רחם?
אין בשאלתך פרטים חשובים כגון גיל, מספר ילדים, תכניות ילודה, רמת המוגלובין, מיקום מדוייק של השרירן, וכיוב', על מנת לתת תשובה ראויה. כל שניתן לאמר לכן הוא כי ניתוח הוא פתרון טוב (ושכיח) אך לא בהכרח הפתרון היחיד לבעיה זו.
פרופ' יונה תדיר
 
דורה
06:53 25.10.10
פרופ' תדיר תודה על המענה.
גילי הוא 49 אני אם ל2 ילדים בוגרים. רמת המוגלובין תקינה-13.00 . מיקום השרירן סבסרוזי, ימני.

תודה,
דורה
 
פרופ' יונה תדיר  
08:02 25.10.10
תוספת פרטים זו חשובה. יחד עם זאת עליך לקחת לזכור שפורום ינטרנט לא נועד על מנת לבחור או לשלול טיפול אלא כדי לקבל מידע כללי. זאת משום שעליך לאשר או לשלול תחילה שמקור הכאב והדימום הוא אכן מהשרירן. כללית יאמר שבגיל זה ולשרירן בגודל זה יתכנו פתרונות נוספים אשר אינם כירורגיים באופן בו ניתן יהיה להביאך לגיל המעבר בעוד זמן לא רב, גיל אשר בו שרירני רחם מצכווצים בדרך הטבע.
פרופ' יונה תדיר
שלום ,
אני בקרוב אהיה בת 43
ללא לידות בעבר
וברצוני להתחיל בטיפולי פוריות מתרומת זרע

עשיתי צילום אולראסאונד - בדיקת אגן קטן
וניכתב שם:נתוני רחם- מרקם - שרירני!

1. עשיתי צילום רחם וניכתב:
"מילוי תקין של חלל הרחם עם גבולות תקינים.
מימין הדגמה של החצוצרה עם הרחבת החלק הדיסטלי. לא הודגם פיזור חופשי באגן
משמאל הדגמה קלושה של החצוצרה. לא הודגם פיזור באגן."

2. אני אמורה לעבור גם היסטוריוסקופיה אבחנתית (מכיוון שהזרע מיובא מחו"ל ויקר מאוד ומפאת גילי אני רוצה לוודא ולשלול גורמים שעשויים לפגוע בהשרשה- עלי לציין שאתחיל ישר טיפולי ivf בגלל המימצאים שניתגלו בצילום הרחם)-

א) השאלה הראשונה :
שלי אם בהיסטורוסקופיה אבחנתית אמורים לאתר שרירנים שעשויים להפריע לי בהיקלטות להריון? והאם זו הבדיקה האולטימטיבית לזיהוי שרירנים ברחם - האם יש בדיקות נוספות שעלי לעבור - לזיהוי שרירנים

ב) שאלתי השנייה:
מקריאה בפורום הבנתי שאם כתבו לי באולטראסאונד: "מירקם שרירני " ולא ציינו או איתרו שרירן בולט מסוים , כניראה מדובר בשרירנים קטנים שפזורים ברחם ולא אמורים להפריע בכניסה להריון?

ג) שאלה שלישית :
האם כדאי לעשות אולטראסאונד חוזר שיתמקד בנושר מציאת שרירנים ...?

ד) שאלה רביעית: האם שרירנים מפרישים נוזלים שעשויים לפגום בהשרשה (כמו למשל נוזל הסקטוסלפינגס..) - ואם כן איך אפשר לבדוק את הימצאות הנוזל ?

למעשה - איזו בדיקה היא הכי מדוייקת לאיתור שרירנים, קביעת גודלם, ומיקומם?

תודה,
גלי.
גלי, שאלותיך מעניינות וראויות.

. בהיסטרוסקופיה אבחנתית ניתן לראות רק שרירנים הבולטים אל תוך חלל/רירית הרחם. שרירנים אחרים במיקומים אחרי כלל לא ניתנים לראיה ולהגדרה אלא בבדיקת אולטרה-סאוד, והיא זו המובילה בד"כ להחלטה אם יש צורך בכלל לבצע היסטרוסקופיה.
2. מקרם שרנרי מעיד אכן לעיתים על מצב בו יש ריבוי שרירנים קטנים. הקשר שבינם לבין פוריות ו/או הריון אינו בהכרח חד ערכי ועלול להיות יותר מורכב ממענה של כן או לא.
3. איני יכול לאמר אם יש הצדקה לביצוע אולטרהסאונד חוזר מאחר ואיני יודע מה מידת המיומנות של מי שביצע/ה בדיקה ראשונה זו אצלך. ללא ספק, מכשיר איכותי וידים מיומנות חשובים מאד להגדרת מצב הרחם בספק של שרירנים.
4. מדובר בשתי מחלות רחם שונות לחלוטין. בחסימת חצוצרות (הידרוסלפינקס) יש אכן הפרשת נוזל מהחצוצרה/ות לרחם באופן העלול לפגוע בהשרשת עובר לאחר הפריה חוץ גופית. בשרירני רחם אין הפרשת נוזל אך מנגנוני הפגיעה האפשריים בכניסה להריון או במהלך הריון ולידה שונים, ואין הכרח שתהיה הפרעה כלל. הדבר תלוי בגודל, מיקום, סימפטומים,וכיוב'.
5. הבדיקה הכי מדוייקת היא בדיקת אולטרהסאונד איכותית.
פרופ' יונה תדיר
 
גלי 39
00:48 25.10.10
איפה ניתן לעשות אולטראסאונד איכותי מבעל ניסיון כהגדרתך ?!

יש לי כבר הפנייה שלאולטראסאונד ווגינאלי חוזר..., האם כדאי למשל לעשות את האולטראסאונד דווקא בבית חולים כמו תל השומר..?

אני נמצאת בקופת חולים מאוחדת ...ואכן שמה לב שטכנאיות וטכנאי הרנטגן ...לגבי מעקבי זקיקים , עושים מלאכתם נאמנה, אך הסניף שבו אני מבצעת את האולטראסאונד היומיומי שלי הוא קטן..., ואכן - כשבוצע האולטראסאונד הוואגינאלי הראשון שלי(על ידי טכנאית שהיא לא רופאה) - היה כתוב: "מרקם רחם: תקין "

ואחרי חודש בוצע לי אולטראסאונד שני (והפעם על ידי רופא ושם היה כתוב: "מרקם רחם: שרירני "

האם יכול "מירקם הרחם" לעבור ממרקם "תקין" למירקם "שרירני"
אני מניחה שמקרה זה רק מחזק את דבריך לגבי החשיבות שהאולטראסאונד הבא שאעשה יבוצע על ידי איש מיומן !

לכן אני חוזרת לשאלתי הראשונה:
איפה ואצל מי לעשות את האולטראסאונד הבא?

תודה,
גלי.
 
רר
23:49 21.10.10
בת 44+ אחרי 7 נסיונות של הפריה חוץ גופית ivf
מייצרת 10 ביציות בכל טיפול מתוכן הפריה של 5 עוברים , התפצלות של עד 10 תאים +הנצה,
אך העוברים לא נקלטים.

לאחרונה התגלה ע"י אולטרסאונד וגינלי פוליפ בחלל הרחם 1.3* 1.5
נמצאת כמעט שבועיים תחת דיכוי של סינרל לקראת טיפול הפריה נוסף, בינתיים התגלה הפוליפ ומחכה להוצאתו.

שאלותי - -
1.האם הכרחי להוציא את הפוליפ? האם הוא יפריע או מפריע לסיכויי ההקלטות?
2.ברגע שקובעים תור להיסטרוסקופיה, ישנה אפשרות על המקום להוציא את הפוליפ?
או שקודם עושים צילום ורק לאחר מכן נקבע תור נוסף להוצאת הפוליפ??
3.במידה ואכן מוציאים את הפוליפ הנ"ל ,כמה זמן לאחר מכן ניתן לחזור לטיפולים ולעשות את השאיבה? (להזכיר אני עדיין לוקחת סינרל..) האם הוצאת הפוליפ יכולה ליצור "פצע" שיצטרך להחלים?

אודה מאוד לתשובה מהירה ומפורטת, היות וזמני הולך וקצר מפאת הגיל..
 
פרופ' יונה תדיר  
14:35 24.10.10
1. יש הצדקה לכרות פוליפ אשר עלול להפריע להשתרשות עובר לאחר IVF.
2. יש הנוהגים לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית תחילה, ויש המבצעים את שתי הפעולות בישיבה אחת. ההחלטה מקורה לעיתים באיכות בדיקת אולטרהסאונד המאשר בוודאות נוכחות ממצא זה. הסיבה להפרדה מקורה בהכנה שונה הנדרשת לשתי הפעולות והסוג ההרדמה הנדרשת להיסטרוסקופיה אבחנתית לעומת העדר הצורך להרדמה כלל באבחנתית.
3. אין צורך הבמתנה ממושכת במידה והכריתה היתה פשוטה וקלה.
פרופ' יונה תדיר
 
סיגל
19:44 21.10.10
שלום דוקטור,
בבדיקת CT התגלתה אצלי ציסטה בקוטר 5 ס"מ. היום באולטרסאונד
הודגם שרירן אינטרמוראלי בקוטר 56X43 מ"מ. רחם שרירני .
האם גודל כזה מצריך פעולה פולשנית? יש לי מעט לחצים בבטן, אך
אין תופעות מיוחדות הנלוות לכך. אני בת 45 אחרי 3 לידות.
עברתי IVF שלא הצליח בחודש יוני האחרון. תודה.
 
פרופ' יונה תדיר  
14:24 24.10.10
הגדרת סוג הטיפול, פולשני כריתת השרירן בבטן תפוחה), זעיר פולשני (לפרוסקופיה או היסטרוסקופיה), או כל טיפול אחר שאינו פולשני מחייב פרטים מדוייקים יותר על מיקום השרירן (אין די בהגדרה אינטרהמורלי, היכן? קדמי, אחורי, עליון, תחתון?) כמו גם הסימפטומים מהם את סובלת (דימומים וכיוב'), קצב גידול השרירן, תכניות ילודה, ועוד.
פרופ' יונה תדיר
 
שרה
23:34 19.10.10
אני בת 34 ויש לי רם שרירני. אני מבקרת אצל רופא נשים כל חצי שנה. ובביקור שלי האחרון. אמרה הרופאה עפ''י בדיקת האולטראסאונד כי הרחם שלי בגודל 26 שבועות. ואני חייבת ניתוח. שאלתי היא האם בלי צילום רחם ניתן להעריך במדוייק את מיקום המיומה.
הרופאה ציינה כי גודל המיומה הוא בערך 7 ס''מ. שאלה נוספת היא האם ניתן לעבור טיפול לקרוסקופיה בלי ניתוח מסורתי.
כמו כן קראתי על המחקר הנערך בשיבא עד כמה הוא יעיל לדעתך.
אשמח להייעץ איתך ולהזמין תור.
מחכה לתשובה בכליון עיניים
 
פרופ' יונה תדיר  
14:20 24.10.10
צלום רחם אינה הבדיקה המתאימה להגדרת גודל ומיקום של מיומה (שרירן) אלא בדיקת אולטרהסאונד. ובהמשך לזה, לא ברור לי כיצד גודל השרירן כדבריך 7 ס"מ, מאחר וזה לא תואם למינוח של 26 שבועות. לפיכך לא ניתן להתקדם לכוון של מענה ענייני לשאלותיך האחרות לאור סתירות אלה. פער נתונים זה שולל גם את האפשרות להשיב לך על אופן הניתוח המתאים (לפרוסקופיה או אחר) אם נתוח בכלל, וכך גם באשר להתאמתך האפשרית למחקר בטיפול טבליות ואגינליות המתקיים בימים אלה בבתי החולים בילינסון ושיבא.
פרופ' יונה תדיר
 
ענת
10:48 18.10.10
שלום
אני בת 32, ולאחרונה התגלה אצלי מיומה ברחם בגודל 2 סמ. בקיר האחורי הדוחקת את הרירית. הייתי רוצה לשאול כמה שאלות:
1. האם זה נחשב גדול וצפוי לגדול או שיכול להשאר בגודל זה או אף להעלם?
2. האם צריך לטפל ואם כן מה הטיפול המקובל?
3. האם יש טיפול טבעי לכך?
4. מה הסיכוי שזה יפריע לקליטה של הריון רצוי בקרוב, אציין כי כבר יש לי ילד ולא היתה בעיה להכנס להריון, האם זה יכול להשפיע?
תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
10:55 18.10.10
ענת,
מיומה בגודל שאת מתארת אינה גדולה, אך מיקומה הדוחק את רירית הרחם עלול להוות בעיה. מכל מגוון האפשרויות הקיים ומידת הכלליות של מענה בפורום אינטרנט דבר אחד ברור: בגילך (323) המיומה תגדל!! לפיכך, אם במיקום אחר הייתי ממליץ להמתין הרי במיקום זה יש הצדקה להתערב בשלב זה במידה וניתן אכן להגיע אליה למטרה טיפולית, זעיר פולשנית, בהיסטרוסקופיה. טיפולים טבעיים כדבריך למטרה זו יכולים להיות הגדר השלמה, אבל העובדה שמיקומה מתואר כדוחקת רירית מצדיקה לא להמתין שתגדל, כי אז עלול להיות הנזק לרחם, כמו גם מידת המעורבות הכירורגית, גדולה ומשמעותית יותר.לשאלת ההריון: אין בשאלתך פרטים על מה היה קודם להריון ומתי הוא היה. סביר להניח שמיומה בגודל זה לא היתה עדיין בהריון הקודם. כאמור, מדובר במיומה קטנה יחסית, אבל מיקומה עלול להיות בעייתי השרשת הריון, אך אין הכרח בכך. יצוין גם כי למיומה במיקום זה יש יותר השפעה ממיקום חיצוני לשינויים בדפוס דימום הוסת, ואם לא עכשיו עדיין אז צפוי בעתיד.
פרופ' יונה תדיר
תודה רבה לך על תשובתך המהירה.
בקשר לשאלותיך:
בני כיום בן שנתיים כמעט, אני מאמינה שלא היתה מיומה בהריון הקודם. הרופא גם לא ראה אותה אז, ועשה לי גם בדיקת אולטרסאונד אחרי ההריון הקודם.
אני רוצה להכנס להריון בחודשים הקרובים, האם כדאי לטפל בזה לפני או אחרי ההריון המתוכנן.
כרגע איני רואה שינויים בדימום. והרופא שראה את זה לא נראה מודאג, ואמר שאין מה לעשות כרגע, והוא יודע שאני רוצה להכנס להריון. האם ללכת לחוות דעת שניה?
 
פרופ' יונה תדיר  
11:43 18.10.10
באופן עקרוני, אם אין שינויים באופי כמות ומשך דימום הווסת עדיף להמנע מלגעת ברחם. יחד עם זאת, אם לא תהרי תוך פרק זמן סביר (מס' חדשים) תהיה הצדקה לשקול התערבות מאחר וזו אינה גדולה. בכל מקרה עדיף שתהיה תאור בדיקת אולטרהסאונד איכותית (מסייע בקבלת החלטות בכל מקרה, ובמיוחד במיקום הנושק/דוחק את רירית הרחם).
פרופ' יונה תדיר
שלום רב!
בחודשים האחרונים עברתי 2 היסטורסקופיות ניתוחיות וכריתת שרירן
הראשונה ללא הצלחה כי לא הוסרה כל המיומה
בהיסרוסקופיה השניה נאמר לי כי בוצעה בהצלחה וכל המיומה נכרתה
כחודש לאחר ההיסרטוסקופיה החלו לשוב הדימומים הקשים בזמן המחזור וכן כאבים עזים
המדמים צירים.
בבדיקה חוזרת התברר כי גם כעת יש מיומה בגודל 4.5-5 ס"מ
חלק מהרופאים טוענים כי ייתכן שזו שארית מהמיומה שנכרתה והתגבשה לה למיומה גדולה יותר, וחלק מהרופאים אומרים שזוהי מיומה חדשה לגמרי.

עברתי 2 וסתות מאז עם כאבי תופת שלי צירים בשלושת הימים הראשונים ולאחר מכן הכאבים עולים גם לבטן עליונה (מעל הטבור)

שאלתי היא:
האם יתכן שהכאבים בצורה שאני מתארת עונים על המיומה בלבד (שכן בעבר לפני הניתוחים לא היו לי כאלה כאבים) או שיתכן שמשהו נפגע כתוצאה מההיסטרסקופיה ???

מועמדת להיסטרסקופיה נוספת בקרוב.
האם אין סכנה בביצוע 3 פעולות היסטרסקופיות בתדירות קרובה כ"כ?

מודה על תשובתכם.
 
ד''ר חן גולדשמיט  
00:26 18.10.10
שלום רב
האם יתכן שהכאבים בצורה שאני מתארת עונים על המיומה בלבד (שכן בעבר לפני הניתוחים לא היו לי כאלה כאבים) או שיתכן שמשהו נפגע כתוצאה מההיסטרסקופיה ???

בהחלט הכאבים יכולים להיות כתוצאה מהנוכחות של המיומה והתכווצות של הרחם. אין סיבה לחשוב שמשהו נפגע.

אם צריך מבצעים 3 ואפילו 4 היסטרוסקופיות.

בהצלחה

ד"ר גולדשמיט 
chen
22:49 16.10.10
שלום,
אני בת 20 ולאחרונה הבחנתי בגוש שניתן להרגיש אותו בנרתיק. הוא דיי גדול לדעתי, והוא קשה. אבל זה לא כואב בכלל (גם לא כשנוגעים בו)
אני קראתי שמיומות זה גידולים שריריים ברחם, אבל אין לי מושג מה זה הגוש שיש לי לכן אני שואלת, האם יש סיכוי שיש לי מיומה?
 
פרופ' יונה תדיר  
06:50 17.10.10
יש סיכוי שיש לך מיומה, אבל גוש כפי שאת מתארת יכוטל להיות גם דבר/ים אחר/ים.
חובה להבדק על מנת לאשר או לשלול. לא לשם כך נועד פורום באינטרנט אשר יכול לתת לך רשימת אפשרויות אשר רובה או כולה אינו רלוונטי לגביך. פני לרופא/ה.
פרופ' יונה תדיר
 
אילנה
11:25 13.10.10
יש לי 2 שרירנים תוך רחמי, שהתגלו לאחר דימומים חזקים מאוד אשר הובילו לאנמיה.
בהמלצת הרופאה שלי הוציאו לי ההתקן "מירנה" (בדיעבד אני מצטערת , כי הבנתי שזה מחליש את הדימומים).

מצ"ב קטע מפרסום של ניסוי קליני לטיפול בשרירנים ברחם.
אבקש לדעת מה דעתכם לנושא....

קטע מפרסום :
בימים אלה נערך במרכז הרפואי שיבא בתל השומר, במחלקת נשים, ניסוי קליני לטיפול בשרירנים ברחם.

מדובר בטיפול נרתיקי יומי של טבליות מיפפריסטון, הטיפול שניתן עד כה במספר מרכזים רפואיים מובילים בעולם (באופן מחקרי) בכדורים (דרך הפה), נמצא יעיל בהקטנת שרירנים ובשיפור הסימפטומים שלהם. מתן מיפפריסטון נרתיקי עשוי לשפר את איכות החיים שלך כסובלות משרירנים, תוך ירידה בגודל השרירנים ובגודל הרחם.
מיפפריסטון, תרופה זו נוגדת את פעולת הורמון פרוגסטרון , על ידי חסימת הקולטנים להורמון פרוגסטרון.


במהלך המחקר תקבלי את הטבליות למשך 3 חודשים, ללא תשלום.
המחקר, אשר נערך בפיקוח רפואי מלא ותחת האישורים המחמירים של משרד הבריאות יערך למשך 6 חודשים, הכוללים:
תקופת טיפול בת 3 חודשים,במהלכה יידרש ממך להשתמש בטבלייה אחת מדי יום והגעה למפגש מעקב, מדי חודש (סה"כ 4 בדיקות תקופתיות ע"י רופא המחקר)
תקופת המתנה של 3 חודשים, אשר בה לא תדרשי לקחת את התרופה ובסופה תתקיים פגישת סיכום עם רופא המחקר . "

מודה לתגובתכם המהירה..
א. תודה על תגובתך
ב. רציתי לדעת האם המחקר הזה בטוח יותר למשל מ"הייפוס" . האם למחקר הזה ישנה תופעות לוואי (כמו ששמעתי על מחקר "הייפוסס").?!!!!
זו השאלה העיקרית שלי.
או שפשוט לחכות שהשרירן יתחיל להעיק ואז להוציא את הרחם וסיימנו עם זה.

אני פשוט רוצה לזכיר שאני בת 45 ,

אני מודה לך/לכם מראש על סבלנותכם לתגובות.
מדובר בשני טיפולים שונים בתכלית, אין כל מקום להשוות ביניהם. לא בסיס הטיפול, לא תופעות לואי, ולא שום דבר אחר בר-השוואה. ומעבר לכך לא יהיה זה נכון להכנס לפרטים נוספים בדרך זו אלא רק בדיון אישי עם רופאי המחקר באחד משני בתי החולים,שיבא או בילינסון. כל דיאלוג אחר בדרך זו יהיה לא מדוייק, לא מקצועי ולא ראוי.
פרופ' תדיר
 
אילנה
11:50 13.10.10
לא רשמתי שאני בת 45 , נשואה + 2
 
פרופ' יונה תדיר  
16:40 13.10.10
שאלתך מצויינת, אולם חסרים פרטים חשובים על מנת להשיב בכל הקשור להתאמתך האפשרית למחקר. ראשית, חשוב להבין שכל שרירן (מיומה) הוא חלק מהרחם, השאלה היא רק היכן בדיוק? באיזה חלק של הרחם? לאן הוא פונה? לכוון רירית הרחם? מה גודלו? ומה קצב גידולו? מה תכניות הילודה שלך? מה רמת האנמיה? רמת ההמוגלובין? ועוד ועוד שאלות אשר תשובות מדוייקות להן חשובות מאד כדי לבחון את מידת התאמתך למחקר זה. שהרי בשאלתך את רוצה לדעת את מידת התאמתך האישית ולא מענה כללי. האמנם? למען הגילוי הנאות ייאמר כי מחקר זה מתקיים בשני בתי החולים, שיבא ובילינסון, וכותב תשובה זו קשור גם הוא למחקר זה.

לעניין השימוש במירנה לדימומים הקשורים בשרירני רחם ייאמר כי הדעות על התאמתו למצב זה חלוקות. התקן המירנה מצויין להפחתת דימומים על רקע הורמונלי, אולם דימומים על רקע של שרירני רחם אינם בהכרח מגיבים היטב לטיפול זה בו יש שחרור מקומי של הורמון בעל השפעה פרוגסטטיבית.
פרופ' יונה תדיר
מנח : קדמי
מרקם : שרירני
מידות 71X53X66 מ"מ
עובי אנדומטריום : 5.2 מ"מ - דחוק ע"י השרירן
הערות : נצפה שרירן תוך דפני קיר אחורי הדוחק את החלל בגודל 50X41 מ"מ

RCB - 3.5
HB - 10.6
HCT - 32.2

אודה על תשובתך מראש,,,,,, אילנה
 
פרופ' יונה תדיר  
16:32 14.10.10
על פי נתונים אלה אשר מוסיפים מידע חשוב סביר להניח שאת עשויה להתאים למחקר זה. דרך זו של תקשורת אינה מבהירה אמנם את כל השאלות הראויות, שהרי מחקר מחייב מעקב ובירור רפואי יותר מאשר טיפול שגרתי, אולם פנייתך לאחד משני בתי החולים, שיבא או בילינסון, עשויה להשלים את בירור ההתאמה ובמידת הצורך לספק לך את הטיפול הנסיוני. למען הסר ספק, טיפול זה המאושר ע"י משרד הבריאות וועדות המחקר של בתי החולים ניתן בחינם, ללא כל תמורה כספית.
פרופ' יונה תדיר
 
נעמה
19:38 14.10.10
בהמשך לשיחתינו אני אם ל 3 ילדים-אני לא מעוניינת בעוד ילדים-אך גם לא מעוניינת להוציא את הרחם.
אני בת 43 ונמצאת במעקב גדילה לגבי שרירן .עד לפני שנה גודל השרירן היה יציב 57*57 מ"מ
.בבדיקה אחרונה שביצעתי: גודל השרירן 70*85 מ"מ .מיקום:תוך דופני ,קיר קידמי .גודל הרחם 95*85*90 .
השרירן צמוד לשלפוחית השתן .
הסימפטומים הם:בטן תפוחה .לחץ על השלפוחית . עד לפני חודש היה דימום חזק במשך יומיים בחודש.מחזור סדיר.
החודש הבטן תפוחה יותר מהרגיל והמחזור לא מפסיק כבר שבועיים ..
אני מרגיש אבודה..מה עושים?
תודה
נעמה
 
פרופ' יונה תדיר  
23:23 14.10.10
בידיך שתיע ברירות: 1. להרגיש אבודה (כדבריך - אך ללא הצדקה). 2. לטפל באחת השיטות העומדות כיום לרשות הרפואה המודרנית. הבחירה בין השיטות השונות היא פועל יוצא של מיקום מדוייק, סימפטומים (כגון עוצמת הדימומים) וכיוב'.
פרופ' יונה תדיר
 
נעמה
01:03 14.10.10
שלום
אני בת 43 -עם שרירן 8*8 דופן קידמית.בטן תפוחה(נראית כמו בהריון) והמחזור האחרון כבר נמשך שבועיים ועדיין לא נראה סימני סיום למחזור זה...-מחזורים קודמים היו עד 4 ימים .
אני מניחה שזה בגלל השרירן --אשמח שתסביר לי מדוע פתאום (החודש) הדימום לא פוסק -האם זה אומר שחייבים להוציא את השרירן ? עד כמה זה דחוף?
כמה זמן מותר שימשך מחזור ?

תודה
נעמה
 
פרופ' יונה תדיר  
08:08 14.10.10
בהעדר פרטים כגון מס' ילדים? תכניות ילודה? מיקום מדוייק של השרירן בשכבות הרחם? רמת המוגלובין (אנמיה?) ? וכיוב', לא ניתן לתת תשובה אלא כללית, וספק אם זה מה שמעניין אותך. ולכן כללית רק יאמר שיתכן והדימום קשור לשרירן?! והעובדה שהדימום לא היה כזה בעבר אינו מבטיח שלא יהיה ממושך שוב ושוב בעתיד. הטיפול המומלץ (ניתוח או אחר) הוא פועל יוצא של שאלות ותשובות אלה.
פרופ' יונה תדיר
עברתי היסטרוסקופיה טיפולית לפני כחמישה חודשים להסרת 4 פוליפים, לאחר הטיפול נמסר לי שהניתוח עבר בהצלחה וכול הפוליפים הוסרו.
מאז הניתוח אני סובלת מכאבי מחזור שלא חוויתי מעולם וממחזור למחזור הכאבים מתעצמים. היום לאחר חמישה חודשים גיליתי דימומים ואני בתקופה של 5 ימים לאחר הווסת. על הפוליפים גיליתי בעקבות דימומים בין וסתיים. האם יתכן שהפוליפים חזרו? ואם לא מה עלול לגרום לדימומים? בזמן הטיפולים הבנתי שהפוליפים גורמים לכאבי מחזור, אם כך מדוע כאבי המחזור התעצמו לי מאז הסרתם של הפוליפים?
 
ד''ר חן גולדשמיט  
18:04 13.10.10
שלום רב

ישנן סיבות אחרות לדמומים מעבר לפוליפים. בכל זאת שווה לעשות עוד פעם בדיקת אולטרהסאונד על מנת לוודא שהפוליפים לא חזרו

בהצלחה

ד"ר גולדשמיט
 
הדס
18:34 12.10.10
גילי: 34
יש לי ילדה בת 4 , מנסה להיכנס להריון כמעט שנתיים ללא הצלחה.
כל הבדיקות שעשינו תקינות (זרע, פרופיל הורמונלי וצילום רחם), את הילדה הראשונה נכנסתי להריון בצורה ספונטנית ובלי שום בעיה, הריון תקין , לידה תקינה וילדה בריאה.
האם כדאי לי להתחיל טיפולים? אני מוטרדת מגילי .....

תודה לך!
 
פרופ' יונה תדיר  
02:45 13.10.10
לא ניתן לאמר על בסיס מידע זה אם נכון או צריך להכנס לטיפולים אשר במקרים רבים אינם מוצדקים. בכל הקשור לקשר אפשרי לשרירן (שאלתך המקורית) מידע מדוייק יותר על מיקום השרירן בשכבות הרחם, קרי, כמה קרוב או רחוק מרירית הרחם, עשוי לסייע במציאת קשר אפשרי לשאלת הפריון.
פרופ' יונה תדיר
תאריך קבלת ווסת: 3.10
במעקב זקיקים – היום 12.10 קיבלתי את הממצאים הבאים:

רחם: עובי רירית 6.1 מ"מ (בקיר קידמי של הרחם שרירן 14.5 *15.3 מ"מ)

שחלות: הודגמו זקיקים קטנים(ימנית)
הודגמו זקיקים קטנים + 18 מ"מ

ללא נוזל
שאלותיי:
1.מתי יתרחש ביוץ?
2. האם עובי הרירית תקין?
3.האם השרירן יכול להפריע לכניסה להריון?
 
פרופ' יונה תדיר  
17:10 12.10.10
לפי תאור זה מדובר בשרירן קטן ובגודל זה לא צריכה להיות בעיה מיוחדת . זאת, בהסתיגות של אי וודאות האם השרירן פונה את תוך חלל/רירית הרחם ו/או גורם (או אולי יגרות בעתיד) לדימומים מוגברים. במקרה כזה עלול להיות קשר מסויים, אך עקרונית, שרירן בגודל קטן זה לא אמור לגרום לבעיית פוריות. בשאלתך אין פרטים על גילך ועברך המיילדותי וגם לכך יש קשר למצבים כגון אלה.
פרופ' יונה תדיר
 
דנה
14:02 11.10.10
שלום,

בת 43 , ללא ילדים (לא נשואה...)

בבדיקה שגרתית הובחנה מיומה בגודל 9.4 ס"מ .

אין לי דימומים , מחזור סדיר ,אין לי כאבים ,בטן מעט נפוחה .

1.אשמח לקבל את התייחסותך : האם בשלב הזה כדאי להמתין עד גיל המעבר או עד שיופעיו תסמינים שמפרעים?! .

2. האם ישנה סכנה של גידול סרטני ?!

הנושא של התערבות ניתוחית מאוד מפחידה אותי.

תודה רבה מראש!
 
פרופ' יונה תדיר  
19:36 11.10.10
א. משאלתך לא ברור אם אין לך כל כוונה להרות בעתיד, ולכך חשיבות רבה בכל החלטה מסוג זה. ב. מיומה בגודל זה נחשבת להיות גדולה (גודלה כ X2 מגודל הרחם עצמו) וככל שתמתיני יותר היא תגדל יותר וסביר להניח שעם הזמן יוגבל מספר חלופות הטיפול העומדות בפניך. ג. ממוצע הכניסה לגיל המעבר בישראל הוא כ 54 שנה. משמעות הדברים שיש לך עוד כ 10 שנים ואין ספר שהמיומה תגדל בתקופה כה ארוכה. 4. דימומים הם אמנם סימפטום שכיח למיומות אך במיקומם מסויים (בד"כ בחלקו החיצוני של הרחם) יש פחות דימומים ויותר לחץ על אברים אחרים.
פרופ' יונה תדיר
 
גלית
00:27 12.10.10
תודה על התיחסותך.
אין בכוונתי להרות, מחזור כבר 5 שנים אינני מקבלת. הבדיקה נעשתה עקב בירור
האם קיימת אצלי צניחת רחם בגלל דליפת שתן (זאת לאחר בדיקה אצל רופא נשים והפנייה של רופא משפחה). הבנתי מהתשובה כי יש אפשרות שמיומה לוחצת על אברים אחרים ויתכן שאכן זה העניין. ומה גם שבעתיד הן יכולות לגדול ולעשות צרות..
פניתי אליכם מכיוון שהתוצאות הבדיקה הראו ממצאים הנוגעים למיומות שאינני יודעת לפענחם ופעם ראשונה שאני מודעת לכך לפי הבדיקות ,ואנני יודעת מהי נורמה במצב זה ותוצאה שאפשר להשוות ?? ומהיא חומרת התוצאה וטיפולה.
יחד עם זאת אפנה להמשך טיפול.
אודה לתשובתכם בתודה
גלית
 
פרופ' יונה תדיר  
06:39 12.10.10
לא ברור לאיזה תתשובה נוספת את מצפה בדרך זו. לא ברורה גם הסיבה לאי קבלת ווסת מזה 5 שנים. משלב זה עליך להיות בייעוץ רפואי ולא בדיאלוג אינטרנטי כללי וחסר משמעות מבחינת התמודדות עם בעיה זו.
פרופם' יונה תדיר
שלום לד"ר
בת 38, לפני כחודש, עברתי בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית.(הכל תקין).
קיבלתי מחזור בזמן, ועכשיו אני לקראת ביוץ, הבחנתי וחשתי שביומיים האחרונים ישנה לחות נמוכה מהרגיל בנרתיק והרירית לא מעובה בזמן הביוץ.
האם בדיקת היסטרוסקופיה אבחנתית עלולה לפגוע ברירית?
האם התחושות של יובש בנרתיק אמורות לחלוף? מה עליי לעשות ?
 
פרופ' יונה תדיר  
19:41 11.10.10
משאלתך לא ברור מה הסיבה להיסטרוסקופיה האבחנתית שעברת? בדיקה זו שהיא קצרה ופשוטה לא אמורה לפגוע ברירית ולכן ספק אם יש קשר בין הדברים, ו/או לא סביר להניח שיש קשר למצב רירית הרחם. גם התחושה של יובש בנרתיק לא צריכה להיות קשורה. במקרה אישי כגון זה עליך להוועץ ברופא שביצע את הפעולה ו/או ברופא/ת הנשים שלך.
פרופ' יונה תדיר
 
מירב
10:33 09.10.10
שלום אני בת 21 סובלת מPMS שמחמיר מידי חודש מתבטא אצלי בהחמרה במחלות נשימתיות כגון אלרגיות וכאבי שרירים וכ'..דאגנות..לאחרונה אני יוצאת אם מישהו חצי שנה אנחנו מקיימים יחסי מין לא מוגנים,למרות שהוא אף פעם לא גומר בפנים!
אבל עדיין מאז הקשר שלי איתו המחזור שלי מאחר ומשחק מגיע תוך 40 יום שזה המון זמן והדימום מועט הדימום המאסיבי נמשך רק יומיים.שזה ממש מוזר לי בדרך כלל שהמחזור שלי סדיר ומגיע מוקדם פחות מ40 יום הדימום נורמלי ונמשך כמה ימים .אני לא יודעת מה לעשות אני לוקחת תוספי מזון שזה לא עוזר.גלולות למניעת הריון אינני מסוגלת לקחת אני סובלת מחרדות ומפחדים ומדיכאונות לעיתים לכן אני אובדת עצות !איך אפשר לפתור את הבעיה?!
גם ביוץ אין לי לפי מה שניראה לי.

בעבר ועדיין אני סובלת מרמות פרולקטין גבוהות
 
פרופ' יונה תדיר  
19:38 11.10.10
מה לשאלה זו ולפורום שרירני רחם (מיומות)?
פרופ' יונה תדיר
 
גלית
19:57 10.10.10
אני בת 57 ,נבדקתי בעקבות תלונתי על מתן שתן בדחיפות לבדוק אם קיימת צניחת רחם. עברתי גם בדיקה אצל רופא נשים ונשלחתי לבדיקה נוספת :
תוצאות בדיקה וגינלי+אבדומינלי רחם: קדמי שררני 81*47*75 ס"מ. רירית בעובי 5.6 מ"מ. שרירן קדמי ימני 50*48 מ"מ יתכנו שררנים קטנים נוספים
שחלה ימנית 22*17 מ"מ שחלה שמאלית 22*10 מ"מ.
הערות: דוגלס חופשי מנוזל.
אודה להסבר התוצאה והכוון טיפול בעניין.
בתודה ובברכה,
גלית
 
פרופ' יונה תדיר  
19:31 11.10.10
למצב דברים כגון זה בו יש שילוב של בעיית צניחת רחם אין מענה כללי בפורום אינטרנט אלא בבדיקת רופא/ה. במצבים כגון אלה בהם הבעיה המרכזית משולבת בצניחת רחם יש הצדקה להבדק ע"י מומחה/ית לאורוגינקולוגיה.
פרופ' יונה תדיר
 
ריקי
19:06 04.10.10
דר שלום,
לאחר אולטרסאונד התגלה כי יש לי שרירן אחורי אינטרמורלי בקוטר 18 ממ. יש לציין כי אני בת 49 וכל הבדיקות שקשורות לקיניקולוגיה תקינות.
מה זה אומר?
מודאגת אשמח לתשובתכם
 
פרופ' יונה תדיר  
12:25 06.10.10
שרירן בגודל זה לא צריך לעורר דאגה אך אין בשאלתך די פרטים על מנת להשיב, כגון, סימפטומים (סובלת ממנו?) דימומים? אנמיה או חסר ברזל? וכיוב'
פרופ' יונה תדיר
 
ריקי
17:54 06.10.10
תודה על תשובתך.
 
אתי אברמוב
22:04 04.10.10
אני רווקה ללא ילדים בת 33 התגלתה אצלי מיומה בגודל 10ס"מ אני מועניינת לדעת מה הסיכונים שלי להיכנס להיריון אם במידה אני יחליט לעשות את הניתוח בכדי להוציא את השרירן ואיזה טיפול הכי ממוצלץ ופחות מסוכן שאני יכולה לעשות
 
פרופ' יונה תדיר  
12:57 06.10.10
שאלתך מצויינת, אולם מעניינת העובדה שאת מוטרדת ממה יעשה הניתוח לבעיית הפוריות שלך וונראה משאלתך כאילו את פחות מוטרדת מהזק שגורם השרירן עצמו לפוריות שלך. הלא כן? שהרי שרירן (אחד או יותר?) הוא חלק מרקמת שריר הרחם ועלול לפגוע בתקינותו במידה זו או אחרת בכל מקרה. אשר לסוג הטיפול המומלץ, ניתוח? או טיפול אחר? אם טיפול בכלל? ניתן להגדיר לאחר קבלת מידע נוסף כגון מיקום מדוייק בשכבות שריר הרחם? סימפטומים (כגון דימומים? בעיות במתן שתן? אנמיה, תכניות ילודה בטווח??? קרוב רו רחוק? ומתי? קצב גידול השרירן? וכיוב,).
פרופ' יונה תדיר
+ הוספת הודעה
   1 ...  21  22  23  24  25  26  27  28  29  ...  45  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שרירנים ברחם   מיומות   מיומה   מיומה ברחם   מיומה בהריון   מיומה והריון   מיומה רחם   שרירנים   גידולים שפירים   רחם שרירני   רחם
RSS RSS פורום שרירנים ברחם - מיומה