בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום שרירנים ברחם - מיומה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום שרירנים ברחם - מיומה עמוד 8

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד
מנהלי פורום שרירנים ברחם - מיומה:
ד''ר רועי משיח
לפרטים נוספים
פרופ' יונה תדיר
לפרטים נוספים
 
שני
11:24 11.02.14
תודה רבה, אז הבנתי שהדימום נקרא וסת? תודה רבה
 
שני
11:04 11.02.14
ובהמשך לשאלתי אם הבדיקה תתבצע אבדומינלית יש מצב שהטכנאית לא תראה מה קורה בחלק התחתון של הרחם ואז תשלים עם ויגינלית? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
11:08 11.02.14
את זה מחליט/ה המבצע/ת במקום.
 
שני
10:59 11.02.14
שלום, תודה רבה, אני מתכוונת לדימום שמקבלת אישה כל חודש, אני קוראת לזה מחזור או וסת חשבתי שזה אותו דבר, תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
11:07 11.02.14
מחזור, זה כל מה שקורה, בשחלות, ברחם, בשד, וביתר אברי הגוף, מווסת לווסת. זה נושא הורמונלי. היום הראשון של הווסת מסמן את תחילת המחזור ואת סופו.
 
שני
17:52 09.02.14
שלום, אני בת 46, ללא ילדים, יש לי שרירנים תת סירוזיים ברחם בגודל 17 שבועות הריון, יש לי תור בקרוב לבדיקת אגן קטן במכון us, הבנתי שצריך לעשות את הבדיקה בשבוע שאחרי המחזור, חודש שעבר לא קבלתי מחזור רגיל אלה רק כמה טפטופים והחודש המחזור מאחר לי ב 4 ימים ויתכן שלא אקבל יפסיק, שאלה: האם אדחה את הבדיקה עד שאולי אקבל מחזור או אעשה אותה בכל מקרה? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
09:40 11.02.14
עליך לקבל הנחיות ממכון האולטרהסאונד אליו הופנית. כללית אוכל לאמר שבמידה והתאור על גודל השרירן נכון אין קשר ליום המחזור לבין ביצוע הבדיקה. הקשר היחיד הוא אי הנוחות של בדיקה בימי הווסת, אבל קרוב לוודאי שבגודל זה תעשה בדיקה דרך דופן הבטן ולא בהכרח דרך הנרתיק ואז זה כלל לא משנה. בכל מקרה, גם בנוכחות דמם ניתן לבצע בדיקה ואגינלית וספק אם כדאי לדחות את הבדיקה. כללית, וללא קשר למענה זה, כדאי להסביר שיש הבדל בין מחזור לווסת. את מתכוונת לימי הווסת ולא לימי המחזור.
פרופ' תדיר
 
שני
10:27 08.02.14
שלום, יש לי שרירנים תת סירוזיים ברחם בגודל 17 שבועות הריון ויש לי תור לבדיקת us בגישה ביטנית, קשה לי לשתות 6 כוסות מיים בגלל שהשרירנים לוחצים על שלפוחית השתן, שאלה? אני שוקלת 42 קילו אולי יש קשר למשקל ואני יכולה לשתות פחות ואם אין קשר למשקל יש מצב שאשתה פחות והשלפוחית תהיה מלאה? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
16:17 09.02.14
את יכולה לשתות פחות. אין לכך חשיבות יתרה במקרה זה, עם שרירן בגודל זה. שכחת לציין את גילך ואת תכניות הילודה שלך.
פרופ' תדיר
 
מתייעצת
09:25 08.02.14
שלום רב
יש לי כמה שאלות מאוד ממוקדות - אודה על מענה עבורן על מנת שאדע לאיזה כיוון לפנות כרגע בהקדם.

בת 37.5. FSH 20. לפני שנתיים - 6.60. בשנתיים האלה מיומה שידועה כבר חמש שנים התחילה להכאיב יותר ויותר עד למצב כמו של נמק ומתגברים כשזרימת הדם גדולה יותר למשל במחזור או בפעילות גופנית.. לא נעשה שום בירור לגבי המיומה או מצב הרחם מלבד א.סאונד רגיל שבו נכתס שהשרירן רחוק מחחלל הרחם אוצוואר הרחם ואינו אמור להפריע כלל להריון.

לא ניסיתי להיכנס עדיין להריון, ביצעתי בדיקות דם רק לדעת איפה עומדת.. מאחר והרזרבה השחלתית שלי נפגעה מאוד בשנתיים האלה כאמור יש לי תחושה שבגלל ההידרדרות הרבה של הFSH במקביל לכאבים החזקים מהמיומה בשנתיים האלה - שיש קשר בין השניים. אין לי סמיני מנופאוזה, מחסזורים סדירים ורציפים. הבנתי שמיומה עלולה לפגוע באספקת דם לשחלה למשל - לעניין הFSH הגבוה. או שיש נזקים אחרים שעלולים להיגרם.
לכן:
1. איזו בדיקה מהבאות תאושש או תפריך נזק לשחלה מכיוון ה מ י ו מ ה בלבד - היסטרוסקופיה, צילום רחם, או א.סאונד דופלר? מה בודק נזקים לשחלה ברמת זרימת הדם או כל נזק שהמיומה עלולה לגרום ולהשפיע על הFSH?
2. האם פגיעה בשחלה היא הפיכה במקרה כזה, כלומר, הסרת מיומה עלולה לעזור?
3. אני שוקלת כבר מיידית לקחת אספירין עצמאית שבועיים שלושה ולראות אם משפיע על זרימת הדם במקום והקלה על הכאבים (ככל שהדם יותר מדולל המעבר חלק יותר גם תחת לחץ מכיוון המיומה)- מחשבה סבירה?
4. איזו בדיקה בנוסף שוללת אנדומטריוזיס ודלקת באגן או הידבקויות?
5. אחרונה חביבה - קראתי שיש כאלה שעברוניתוח ברחם להסרת שרירן והתגובה השחלתית הפכה שלילית יותר דווקא בגלל הניתוח - זה שכיח או נדיר?

תודה רבה!
 
פרופ' יונה תדיר  
16:16 09.02.14
מגוון רחב של שאלות ללא קשר וקשה לענות כדי לעשות סדר בדברים. כללית ייאמר: 1. אין קשר בין ה FSH לבין השרירן. 2. סיפקת הרבה פרטים, חלקם לא רלוונטיים, ו... לא ציינת מה גודל השרירן/ים ומיקומו/ם. אין זה סביר שאספקת הדם לשחלהתיפגע מנוכחות השרירן. אספקת הדם לרחם ולשרירן גדלה יחסית לגידול השרירן. 3. בעיית הרזרבה השחלתית משמעותית ואם את מתכננת הריון כדאי לא להמתין עד שהרזרבה השחלתית תאזל. 4. ההחלטה על בדיקת המשך, אם צריך, ומה? היא פועל יוצא של מיקום, גודל, וקצב הגידול.
פרופ' יונה תדיר
 
שני
09:58 04.02.14
שלום, חשוב לי לדעת כי אני רוצה לעשות את הבדיקה במכון us כדי לדעת במדויק מה הגודל של השרירנים, התקשרתי למכון והם שאלו אותי איזה בדיקה אני רוצה לעשות: ויגינלית או אבדומינלית או את שניהם? תודה רבה
 
שני
14:04 03.02.14
תודה רבה, בהמשך לשאלתי, יש לי מיומות תת סירוזיות ברחם בגודל 16 עד 17 שבועות הריון, איזה בדיקה אתה בתור רופא היית עושה: ויגינלית או אבדומינלית? או את שניהם? תודה
 
שני
19:14 02.02.14
תודה, בהמשך לשאלתי: אין לי מגבלות,והממצאים שיש לי הם: 2 מיומות ברחם: האחד בגודל 9 על 7 ס"מ והשני בגודל 7 על 6 ס"מ, איזה בדיקה לעשות? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
12:15 03.02.14
סוג הבדיקה לא נקבע ע״י האישה אלא ע״י הממצאים. יש בדיקות שעדיף לבצען בגישה אחת, ואחרות באחרת, ולעיתים מתבצעת הבדיקה בשתי הצורות על פי מה שרואים או שלא רואים, ואז הגישה השניה משלימה.
פרופ. יונה תדיר
 
שני
18:56 02.02.14
שלום, יש לי 2 שרירנים גדולים ברחם 16 שבועות הריון, ברצוני לעשות בדיקת us אגן קטן ויגינלית ואבדומינלית במכון us כדי לקבל מידות מדויקות, התקשרתי למכון us ואמרו לי שעושים אצלם ויגינלי או אבדומינלי, כאמור יש לי שרירנים גדולים, איזה בדיקה לעשות? תודה רבה
 
אח
13:36 23.01.14
שלום אני כשנתיים לאחר ניתוח קיסרי בהתחלה לקחתי גלולות אולם הפסקתי לפני כחצי שנה. 4 ווסתות ראשונות הגיעו כמו שעון וללא בעיות. שני מחזורים אחרונים היו פחות סדירים בראשון איחור של כ 10 ימים בוסת ובשני שבו אני עכשיו עדיין לא יודעת אם יהיה איחור בשניהם היו מספר ימים עם הפרשות חומות במהלך החודש. עשיתי בדיקת US שהעלתה חשד לאדנומיוזיס . אני לא סובלת מכאבים או אי נוחות בעת קיום יחסים והווסת שלי רגילה . שאלתי היא ראשית האם פוגע בפוריות שכן אני מתכננת היריון נוסף ובהעדר תסמינים שמשפיעים על איכות חיי האם עדיין צריך לטפל ואם כן איך.
 
שני
07:47 21.01.14
שלום, יש לי 2 שרירנים ברחם, האחד בגודל 9 על 7 ס"מ והשני בגודל 7 על 6 ס"מ. ביקשתי מרופא הפניה לבדיקת us אגן קטן אבדומינלית ו us אגן קטן ויגינלית במכון us כדי לקבל מידות מדויקות, שאלה: האם זה בסדר מבחינה בריאותית לעשות את שניהם ביחד זה לא מזיק? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
17:25 21.01.14
אלה שמות שונים לאומה בדיקה. הגישה ואגינלית או אבדומנלית מוכתבת במקום על פי הממצאים ואולי מגבלות אחרות.
 
שני
07:05 21.01.14
שלום, ברצוני לעשות בדיקת us אגן קטן אבדומינלית ו us אגן קטן ויגינלית במכון us, שאלה: האם זה בסדר מבחינה בריאותית לעשות את שניהם ביחד זה לא מזיק? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
07:18 21.01.14
אלה שמות שונים לאומה בדיקה. הגישה ואגינלית או אבדומנלית מוכתבת במקום על פי הממתאים ואולי מגבלות אחרות.
 
ורד
09:01 15.01.14
אני בת 42 סובלת מדימומים חזקים מאוד עקב מיומה, ההמוגלובין שלי כרגע 8.5 כתוצאה
מאיבוד דם.אני מועמדת לניתוח כריתת רחם. שאלתי היא האם צריבה תוכל לפתור את הבעיה מבלי לעבור כריתה? אני מציינת שניסיתי טיפול תרופתי וגם זריקה אך זה לא עזר.
נתוני אולטרסאונד רחם קדמי שרירני במימדים 71.76 עם מספר שרירנים אינטרהמורליות מיומה בדופן אחורי 17/18 מיומה בדופן קדמי 13/14.
אודה לתשובה
 
פרופ' יונה תדיר  
09:48 15.01.14
1. אין ספק שבנסיבות המתוארות את חייבת לקבל טיפול של ממש.
2. המונח "צריבה" מקובל רק בהקשר לרירית הרחם ואינו מתאים כלל טיפול לבעייתך.
3. ספק אם כריתת רחם בגיל 42 הוא הטיפול הנכון.
פרופ' יונה תדיר
 
ורד
11:47 15.01.14
תודה רבה ד"ר על התשובה הזריזה. האם יש אלטרנטיבות נוספות לטיפול בבעייתי מלבד כריתה?אני צריכה לעבור את הניתוח ביום שני ואני לא שלמה עם כך .
 
פרופ' יונה תדיר  
15:13 15.01.14
מגוון חלופות הטיפול נקבע על פי מספר מרכיבים, כגון מיקום השרירנים בשכבות הרחם, קצב גידולם, סימפטומים, תכניות ילודה, וכיוב'.
ד"ר שלום שוב,
שכחתי לציין שביצעתי בדיקת פיפל שיצאה תקינה ובדיקת פפס שיצאה לא ברורה.התבקשתי לחזור על הבדיקה אבל לצערי לא יכולתי מאחר ואני כל הזמן עם דימום.
האם יש חשש שמשהו בצוואר הרחם לא תקין וצריך לעבור את הכריתה כדי לא לאבד זמן?
או שאפשר לסמוך על בדיקת פיפל שיצאה תקינה .אודה לתשובתך ע"מ שאדע אם לבטל את הניתוח ליום שני מבלי לחשוש שחלילה יש משהו נוסף מעבר לשרירן.
 
פרופ' יונה תדיר  
12:09 19.01.14
מדובר בשתי בדיקות שונות הבודקות אזורים שונים ומתייחסות לאפשרות של מחלות שונות. פיפל בודק את רירית הרחם, ומשטפ פאפ את צור הרחם. אמנם מדובר באותו אבר, הרחם, מדובר בשני דברים שונים.
 
לילי
20:28 15.01.14
שלום רב
אני בת 38, אחרי לידת ביתי הראשונה בניתוח קיסרי, הופיעה מיומה בדופן האחורית שהגיע לגודל של 14 סמ. המיומה הוצאה בפתיחת בטן. לאחר כחצי שנה הריתי בשנית וילדתי כמובן בקיסרי. סובלת מיתר לחץ דם כרוני וסכרת הריונית וכן מבעיות קרדיולוגיות קלות. לאחרונה התגלתה מיומה בגודל 7.5*7.5 סמ גם כן בדופן האחורית ולידה עוד מיומה קטנה. הומלץ לי לעבור כריתת רחם על מנת לחסל לצמיתות את בעיית המיומות. לא מתכננת להרות פעם נוספת בשל הרקע הבריאותי אך מאד לא רוצה לעבור ניתוח נוסף וכמובן לא להוציא רחם ללא בחינת כל האפשרויות על הפרק .
מה היית ממליץ לעשות במצבי המורכב?
 
לילי
20:50 15.01.14
המיומות ממוקמות בדופן הרחם האחורי ואין פלישה לחלל. כמו כן אין דימומים פרט לנפיחות של הבטן ( רחם מוגדל 14 ש׳)
 
אודליה
10:14 13.01.14
שלום!
אתמול נבדקתי אצל רופא נשים ונמצא כי יש לי שרירן ברחם בגודל של 4 מ"מ. עד אתמול אף פעם לא שמעתי את המילה הזאת ולא ידעתי שדבר כזה קיים.
עכשיו כשיש לי קצת מושג בנושא, אני מודאגת מההתפתחות של השרירן ולתופעות שעלולות להופיע בעקבותיו, ובעיקר ודרכי הטיפול השונות.
אני בת 33 עוד מעט, נשואה + 2 ילדים קטנים. מתכננת הריון נוסף בקרוב.
האם השרירן עלול להיות מסוכן עבורי בגלל תכנון הריון?
ואיך ניתן להוציא או להעלים אותו כמה שיותר מהר כל עוד הוא לא גדול? (הבנתי שיכול להגיע לגודל אבטיח!)
בנוסף, האם יש דרך טיפול לא פולשני כמו ניתוח או טבעי?
אשמח לתשובות בהקדם (אני די מודאגת...).
תודה,
אודליה.
 
פרופ' יונה תדיר  
10:38 13.01.14
מגוון שאלותיך רחב כרוחבו של הספר העוסק בנושא. ראשית עליך להבהיר אם מדובר ב 4 מ"מ או 4 ס"מ. בדקי שאין טעות ברישום. ואז, הגדירי מה בדיוק שאלתך?
פרופ' יונה תדיר
 
אודליה
11:12 14.01.14
אכן מצאתי שנרשם שגודל המיומה הוא 4 ס"מ ולא כמו שחשבתי.
ואז דאגתי יותר ממה שלפני כן....
הייתי רוצה לדעת מה ניתן לעשות כדי לצמצם או להעלים לחלוטין את המיומה כאשר היא בגודל הזה?
והאם לחכות עם ההריון עד אחרי טיפול במיומה?
 
פרופ' יונה תדיר  
11:31 14.01.14
במידה ואינך סובלת מדימומים חריגים, ו/או דמם עם קרישי דם, וספירת דם תקינה, נראה כי אין דחיפות לטיפול ויש רק צורך במעקב. אם את מתכננת הריון נוסף כדאי לא להמתין יותר מידי כי שרירן בגיל זה נמצא בתהליך של גדילה מתמדת.
פרופ. יונה תדיר
 
שני
10:58 10.01.14
שלום, יש לי מיומות תת סירוזיות ברחם, האחד בגודל 9 על 8 ס"מ והשני בגודל 6 על 5 ס"מ, אני במעקב אחרי הגודל של המיומות, האם לעשות us אגן קטן ויגינלית או אבדומינלית או את שניהם? ( קצת קשה לי אבדומינלית כי צריך לשתות 6 כוסות מיים ויש לי שתן דחוף) תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
14:34 10.01.14
מדובר במיומות די גדולות. ההחלטה מה, ואם , ומתי צריך טיפול היא פועל יוצא של גיל, סימפטומים, ותכניות ילךודה. זה מה שחשוב בשלב זה.
פרופ' תדיר
 
שני
07:40 10.01.14
שלום, יש לי ברחם 2 מיומות גדולות תת סירוזיות, אפשר להסתפק רק בבדיקה דרך הנרתיק למרות שהמיומות גדולות ולא לעשות בדיקה אבדומינלית? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
07:55 10.01.14
המונח "מיומות גדולות" עבר מן העולם. כיום מדברים במונחים של ס"מ, מ"מ, ומיקוםץ ולא ברור על איזו בדיקה את מדברת, גופנית? או אולטרהסאונד?
פרופ' תדיר
 
מילה
16:42 07.01.14
שלום רב
ביצעתי היום אולטראסאונד עקב כאבים במותן שמאל והפרשות מרובות. הרופאה אמרה שבאופן כללי לא רואה שום דבר חריג ונתנה לי את התוצאות. שם רשום. רחם קדמי שרירני לא רגיש בהנעה . מעט נוזל בדוגלאס כנראה ביוץ. האם יש צורך בהמשך בירור לגבי השרירנים? לא אמור להיות כתוב גם הגודל והסוג? מה זה אומר בכלל רחם שרירני??
 
פרופ' יונה תדיר  
17:25 07.01.14
יש מצבים בהם מרקם הרחם נראה בלתי סדיר ומדובר (אולי?) בשרירנים קטנים אשר לא ניתן להגדיר (עדיין) את גודלם. בכל מקרה זו השערה ויש לוודא אם זה אכן המצב. אם יש שרירן אותו ניתן להגדיר, במיקום וגודל, חשוב שתהיה הגדרה.
שרירני רחם (מיומות) הם גידולים שפירים (פרט לכ 1% של ממאירות) הגדלים בעקבות מבנה גנטי ובהשפעת הורמונים.
 
נעמה
07:48 08.01.14
שלום רב,
אני בת 46 יש לי רחם מוגדל בין 14- 15 שבועות עם רירית של 12 ממ, לפני שנה הוא היה בגודל רגיל כמו כן יש לי שרירן בגודל 9 ס"מ שלפני שנה היה 7 ס"מ.
המליצו לי על ניתוח.,בפתיחת בטן בגלל גודל הרחם.
קראתי שיש סיכונים קצרי טווח וארוכי טווח כמו צניחת הנרתיק, צניחת שלפוחית השתן, הדבקויות ושיבושים בפעילות מעיים ומתן שתן ועוד.

האם במצב שתיארתי יש אופציה אחרת מניתוח?
והאם יש אמת בסיכונים שתיארתי ואיך אפשר להמנע מהם?
כמו כן אני עוסקת בספורט: הליכה, כדורסל וכדור עף, כמה זמן אחרי הניתוח אוכל לחזור לפעילות הספורט? אם בכלל?

תודה מראש
 
ד''ר רועי משיח  
08:00 08.01.14
נעמה שלום,
אם הבנתי נכון, רופאיך מוטרדים מהגדולה המהירה של השרירן ורוצים לשלוח אותו לבדיקה פתולוגית. במקרה כזה הטיפולים הרבים האלטרנטיביים לא יעזרו. צניחת אברי האגן קשורה יותר בלידות ארוכות ומכשירניות מאשר בניתוח כריתת רחם. פיזיותרפיה יכולה למנוע צניחת אברי האגן לאחר ניתוח
בריאות שלמה
 
פרופ' יונה תדיר  
08:01 08.01.14
יש מגוון פתרונות לבעיה זו וההחלטה היא פועל יוצא של גודל ומיקום השרירן, ושל מיומנות המנתח/ת בסוגים שונים של ניתוחים או פתרונות אחרים. ההחלטה תלויה גם בסימפטומים, כגון דימומים. לשאלתך על סיבוכים, אלה נדירים, ועליך לשאול את עצמך מה הסיכובים של אי ביצוע הניתוח.
+ הוספת הודעה
   1 ...  4  5  6  7  8  9  10  11  12  ...  49  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שרירנים ברחם   מיומות   מיומה   מיומה ברחם   מיומה בהריון   מיומה והריון   מיומה רחם   שרירנים   גידולים שפירים   רחם שרירני   רחם
RSS RSS פורום שרירנים ברחם - מיומה