בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום שרירנים ברחם - מיומה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום שרירנים ברחם - מיומה עמוד 8

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד
מנהלי פורום שרירנים ברחם - מיומה:
ד''ר רועי משיח
לפרטים נוספים
פרופ' יונה תדיר
לפרטים נוספים
 
שני
18:56 02.02.14
שלום, יש לי 2 שרירנים גדולים ברחם 16 שבועות הריון, ברצוני לעשות בדיקת us אגן קטן ויגינלית ואבדומינלית במכון us כדי לקבל מידות מדויקות, התקשרתי למכון us ואמרו לי שעושים אצלם ויגינלי או אבדומינלי, כאמור יש לי שרירנים גדולים, איזה בדיקה לעשות? תודה רבה
 
אח
13:36 23.01.14
שלום אני כשנתיים לאחר ניתוח קיסרי בהתחלה לקחתי גלולות אולם הפסקתי לפני כחצי שנה. 4 ווסתות ראשונות הגיעו כמו שעון וללא בעיות. שני מחזורים אחרונים היו פחות סדירים בראשון איחור של כ 10 ימים בוסת ובשני שבו אני עכשיו עדיין לא יודעת אם יהיה איחור בשניהם היו מספר ימים עם הפרשות חומות במהלך החודש. עשיתי בדיקת US שהעלתה חשד לאדנומיוזיס . אני לא סובלת מכאבים או אי נוחות בעת קיום יחסים והווסת שלי רגילה . שאלתי היא ראשית האם פוגע בפוריות שכן אני מתכננת היריון נוסף ובהעדר תסמינים שמשפיעים על איכות חיי האם עדיין צריך לטפל ואם כן איך.
 
שני
07:47 21.01.14
שלום, יש לי 2 שרירנים ברחם, האחד בגודל 9 על 7 ס"מ והשני בגודל 7 על 6 ס"מ. ביקשתי מרופא הפניה לבדיקת us אגן קטן אבדומינלית ו us אגן קטן ויגינלית במכון us כדי לקבל מידות מדויקות, שאלה: האם זה בסדר מבחינה בריאותית לעשות את שניהם ביחד זה לא מזיק? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
17:25 21.01.14
אלה שמות שונים לאומה בדיקה. הגישה ואגינלית או אבדומנלית מוכתבת במקום על פי הממצאים ואולי מגבלות אחרות.
 
שני
07:05 21.01.14
שלום, ברצוני לעשות בדיקת us אגן קטן אבדומינלית ו us אגן קטן ויגינלית במכון us, שאלה: האם זה בסדר מבחינה בריאותית לעשות את שניהם ביחד זה לא מזיק? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
07:18 21.01.14
אלה שמות שונים לאומה בדיקה. הגישה ואגינלית או אבדומנלית מוכתבת במקום על פי הממתאים ואולי מגבלות אחרות.
 
ורד
09:01 15.01.14
אני בת 42 סובלת מדימומים חזקים מאוד עקב מיומה, ההמוגלובין שלי כרגע 8.5 כתוצאה
מאיבוד דם.אני מועמדת לניתוח כריתת רחם. שאלתי היא האם צריבה תוכל לפתור את הבעיה מבלי לעבור כריתה? אני מציינת שניסיתי טיפול תרופתי וגם זריקה אך זה לא עזר.
נתוני אולטרסאונד רחם קדמי שרירני במימדים 71.76 עם מספר שרירנים אינטרהמורליות מיומה בדופן אחורי 17/18 מיומה בדופן קדמי 13/14.
אודה לתשובה
 
פרופ' יונה תדיר  
09:48 15.01.14
1. אין ספק שבנסיבות המתוארות את חייבת לקבל טיפול של ממש.
2. המונח "צריבה" מקובל רק בהקשר לרירית הרחם ואינו מתאים כלל טיפול לבעייתך.
3. ספק אם כריתת רחם בגיל 42 הוא הטיפול הנכון.
פרופ' יונה תדיר
 
ורד
11:47 15.01.14
תודה רבה ד"ר על התשובה הזריזה. האם יש אלטרנטיבות נוספות לטיפול בבעייתי מלבד כריתה?אני צריכה לעבור את הניתוח ביום שני ואני לא שלמה עם כך .
 
פרופ' יונה תדיר  
15:13 15.01.14
מגוון חלופות הטיפול נקבע על פי מספר מרכיבים, כגון מיקום השרירנים בשכבות הרחם, קצב גידולם, סימפטומים, תכניות ילודה, וכיוב'.
ד"ר שלום שוב,
שכחתי לציין שביצעתי בדיקת פיפל שיצאה תקינה ובדיקת פפס שיצאה לא ברורה.התבקשתי לחזור על הבדיקה אבל לצערי לא יכולתי מאחר ואני כל הזמן עם דימום.
האם יש חשש שמשהו בצוואר הרחם לא תקין וצריך לעבור את הכריתה כדי לא לאבד זמן?
או שאפשר לסמוך על בדיקת פיפל שיצאה תקינה .אודה לתשובתך ע"מ שאדע אם לבטל את הניתוח ליום שני מבלי לחשוש שחלילה יש משהו נוסף מעבר לשרירן.
 
פרופ' יונה תדיר  
12:09 19.01.14
מדובר בשתי בדיקות שונות הבודקות אזורים שונים ומתייחסות לאפשרות של מחלות שונות. פיפל בודק את רירית הרחם, ומשטפ פאפ את צור הרחם. אמנם מדובר באותו אבר, הרחם, מדובר בשני דברים שונים.
 
לילי
20:28 15.01.14
שלום רב
אני בת 38, אחרי לידת ביתי הראשונה בניתוח קיסרי, הופיעה מיומה בדופן האחורית שהגיע לגודל של 14 סמ. המיומה הוצאה בפתיחת בטן. לאחר כחצי שנה הריתי בשנית וילדתי כמובן בקיסרי. סובלת מיתר לחץ דם כרוני וסכרת הריונית וכן מבעיות קרדיולוגיות קלות. לאחרונה התגלתה מיומה בגודל 7.5*7.5 סמ גם כן בדופן האחורית ולידה עוד מיומה קטנה. הומלץ לי לעבור כריתת רחם על מנת לחסל לצמיתות את בעיית המיומות. לא מתכננת להרות פעם נוספת בשל הרקע הבריאותי אך מאד לא רוצה לעבור ניתוח נוסף וכמובן לא להוציא רחם ללא בחינת כל האפשרויות על הפרק .
מה היית ממליץ לעשות במצבי המורכב?
 
לילי
20:50 15.01.14
המיומות ממוקמות בדופן הרחם האחורי ואין פלישה לחלל. כמו כן אין דימומים פרט לנפיחות של הבטן ( רחם מוגדל 14 ש׳)
 
אודליה
10:14 13.01.14
שלום!
אתמול נבדקתי אצל רופא נשים ונמצא כי יש לי שרירן ברחם בגודל של 4 מ"מ. עד אתמול אף פעם לא שמעתי את המילה הזאת ולא ידעתי שדבר כזה קיים.
עכשיו כשיש לי קצת מושג בנושא, אני מודאגת מההתפתחות של השרירן ולתופעות שעלולות להופיע בעקבותיו, ובעיקר ודרכי הטיפול השונות.
אני בת 33 עוד מעט, נשואה + 2 ילדים קטנים. מתכננת הריון נוסף בקרוב.
האם השרירן עלול להיות מסוכן עבורי בגלל תכנון הריון?
ואיך ניתן להוציא או להעלים אותו כמה שיותר מהר כל עוד הוא לא גדול? (הבנתי שיכול להגיע לגודל אבטיח!)
בנוסף, האם יש דרך טיפול לא פולשני כמו ניתוח או טבעי?
אשמח לתשובות בהקדם (אני די מודאגת...).
תודה,
אודליה.
 
פרופ' יונה תדיר  
10:38 13.01.14
מגוון שאלותיך רחב כרוחבו של הספר העוסק בנושא. ראשית עליך להבהיר אם מדובר ב 4 מ"מ או 4 ס"מ. בדקי שאין טעות ברישום. ואז, הגדירי מה בדיוק שאלתך?
פרופ' יונה תדיר
 
אודליה
11:12 14.01.14
אכן מצאתי שנרשם שגודל המיומה הוא 4 ס"מ ולא כמו שחשבתי.
ואז דאגתי יותר ממה שלפני כן....
הייתי רוצה לדעת מה ניתן לעשות כדי לצמצם או להעלים לחלוטין את המיומה כאשר היא בגודל הזה?
והאם לחכות עם ההריון עד אחרי טיפול במיומה?
 
פרופ' יונה תדיר  
11:31 14.01.14
במידה ואינך סובלת מדימומים חריגים, ו/או דמם עם קרישי דם, וספירת דם תקינה, נראה כי אין דחיפות לטיפול ויש רק צורך במעקב. אם את מתכננת הריון נוסף כדאי לא להמתין יותר מידי כי שרירן בגיל זה נמצא בתהליך של גדילה מתמדת.
פרופ. יונה תדיר
 
שני
10:58 10.01.14
שלום, יש לי מיומות תת סירוזיות ברחם, האחד בגודל 9 על 8 ס"מ והשני בגודל 6 על 5 ס"מ, אני במעקב אחרי הגודל של המיומות, האם לעשות us אגן קטן ויגינלית או אבדומינלית או את שניהם? ( קצת קשה לי אבדומינלית כי צריך לשתות 6 כוסות מיים ויש לי שתן דחוף) תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
14:34 10.01.14
מדובר במיומות די גדולות. ההחלטה מה, ואם , ומתי צריך טיפול היא פועל יוצא של גיל, סימפטומים, ותכניות ילךודה. זה מה שחשוב בשלב זה.
פרופ' תדיר
 
שני
07:40 10.01.14
שלום, יש לי ברחם 2 מיומות גדולות תת סירוזיות, אפשר להסתפק רק בבדיקה דרך הנרתיק למרות שהמיומות גדולות ולא לעשות בדיקה אבדומינלית? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
07:55 10.01.14
המונח "מיומות גדולות" עבר מן העולם. כיום מדברים במונחים של ס"מ, מ"מ, ומיקוםץ ולא ברור על איזו בדיקה את מדברת, גופנית? או אולטרהסאונד?
פרופ' תדיר
 
נעמה
07:48 08.01.14
שלום רב,
אני בת 46 יש לי רחם מוגדל בין 14- 15 שבועות עם רירית של 12 ממ, לפני שנה הוא היה בגודל רגיל כמו כן יש לי שרירן בגודל 9 ס"מ שלפני שנה היה 7 ס"מ.
המליצו לי על ניתוח.,בפתיחת בטן בגלל גודל הרחם.
קראתי שיש סיכונים קצרי טווח וארוכי טווח כמו צניחת הנרתיק, צניחת שלפוחית השתן, הדבקויות ושיבושים בפעילות מעיים ומתן שתן ועוד.

האם במצב שתיארתי יש אופציה אחרת מניתוח?
והאם יש אמת בסיכונים שתיארתי ואיך אפשר להמנע מהם?
כמו כן אני עוסקת בספורט: הליכה, כדורסל וכדור עף, כמה זמן אחרי הניתוח אוכל לחזור לפעילות הספורט? אם בכלל?

תודה מראש
 
ד''ר רועי משיח  
08:00 08.01.14
נעמה שלום,
אם הבנתי נכון, רופאיך מוטרדים מהגדולה המהירה של השרירן ורוצים לשלוח אותו לבדיקה פתולוגית. במקרה כזה הטיפולים הרבים האלטרנטיביים לא יעזרו. צניחת אברי האגן קשורה יותר בלידות ארוכות ומכשירניות מאשר בניתוח כריתת רחם. פיזיותרפיה יכולה למנוע צניחת אברי האגן לאחר ניתוח
בריאות שלמה
 
פרופ' יונה תדיר  
08:01 08.01.14
יש מגוון פתרונות לבעיה זו וההחלטה היא פועל יוצא של גודל ומיקום השרירן, ושל מיומנות המנתח/ת בסוגים שונים של ניתוחים או פתרונות אחרים. ההחלטה תלויה גם בסימפטומים, כגון דימומים. לשאלתך על סיבוכים, אלה נדירים, ועליך לשאול את עצמך מה הסיכובים של אי ביצוע הניתוח.
 
מילה
16:42 07.01.14
שלום רב
ביצעתי היום אולטראסאונד עקב כאבים במותן שמאל והפרשות מרובות. הרופאה אמרה שבאופן כללי לא רואה שום דבר חריג ונתנה לי את התוצאות. שם רשום. רחם קדמי שרירני לא רגיש בהנעה . מעט נוזל בדוגלאס כנראה ביוץ. האם יש צורך בהמשך בירור לגבי השרירנים? לא אמור להיות כתוב גם הגודל והסוג? מה זה אומר בכלל רחם שרירני??
 
פרופ' יונה תדיר  
17:25 07.01.14
יש מצבים בהם מרקם הרחם נראה בלתי סדיר ומדובר (אולי?) בשרירנים קטנים אשר לא ניתן להגדיר (עדיין) את גודלם. בכל מקרה זו השערה ויש לוודא אם זה אכן המצב. אם יש שרירן אותו ניתן להגדיר, במיקום וגודל, חשוב שתהיה הגדרה.
שרירני רחם (מיומות) הם גידולים שפירים (פרט לכ 1% של ממאירות) הגדלים בעקבות מבנה גנטי ובהשפעת הורמונים.
 
שני
11:28 04.01.14
שלום, אני יודעת שהמיומות נגרמות גם מעודף אסטרוגן, רציתי לשאול: האם אכילת בשר תורמת לגדילת מיומות אצל הנשים שכן מזריקים הורמונים אסטרוגן: לפרות. לעופות ולעזים?
 
ד''ר רועי משיח  
08:13 05.01.14
שלום רב
מיומות לא נגרמות ממתן אסטרוגן אך יכולות לגדול עקב המתן. ישנן עדויות שקבוצות שעברו לתזונה עם בשר הגבירו שכיחות מיומות. לא ברור אם זה בגלל שיפור בתזונה המביא למחזור מוקדם או אסטרוגן בבשר
ד״ר רועי משיח
 
שני
16:06 03.01.14
תודה רבה
 
שני
11:47 03.01.14
תודה רבה, אני חייבת להגיד שאתה עושה עבודת קודש. בהמשך לשאלתי: החודש נבדקתי אצל 2 רופאים בדיקת us אגן ולא קבלתי דו"ח וצילומים, שאלה: אם אבדק החודש שוב במכון כדי שאקבל דו"ח זה לא יזיק לי מבחינה בריאותית כי זה יהיה 3 פעמים באותו החודש? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
15:51 03.01.14
,תודתי. את "הקודש" נותיר למקום אחר, ונסתפק (ברשותך) בחשיבות ההבנה. ולשאלתך, אין כל נזק בבדיקות אולטרה-סאונד חוזרות. אין כאן קרינה אלא רק גלי קול. נזק יכול להיגרם רק מאי ידיעת המציאות ואי ביצוע טיפול אם נדרש טיפול. עליך לבקש דו"ח מסכם של הבדיקה, ועל התמונות ניתן לוותר. חבל על הנייר התרמי. הוא יקר ומיותר.
בהצלחה,ובריאות טובה.
פרופ' תדיר
 
שני
17:46 02.01.14
שלום, ברצוני לשאול: מה ההבדל בין בדיקת us אגן קטן אצל רופא נשים לבין בדיקת us אגן קטן במכון - ביחידה us?
 
פרופ' יונה תדיר  
17:56 02.01.14
שאלה מצויינת וחשובה. בדיקה אצל רופא/ה במרפאתו חשובה ככל שתהייה (ובהכללה שעלולה להיות לא מדוייקת לגבי רופאים טובים רבים) אינה תחליף לבדיקה במכון ייעודי. היא נעשית לעיתים (אולי?) ע"י מי שאינו מומחה לאוטרהסאונד, ואולי גם במכשיר המיועד למטרות בדיקה שונות (מיילדות, עובר, וכיוב') ולא בהכרח לשרירני רחם. במקרים רבים גם לא מקבלים דו"ח מפורט של הבדיקה וזה נרשם (לעיתים) בקצרה, בתיק האישה.
ברפואה הטובה של 2014, במיכשור המצויין שיש במכונים המיועדים לכך, ובמיומנות המבצעים/ות (רופאים/ות או טכנאים/ות) מתבצעת בדיקה ייעודית למטרה זו ומופק דו"ח המשמש גם להגדרה עכשווית (גודל, מיקום מדוייק) וגם כבסיס לקצב הגידול של השרירן/ים. התמונה הבודדת אשר ניתנת לעיתים (במראה או במכון) אינה ראויה לשום מטרה רפואית, אלא רק לאלבום או לפח.
פרופ' יונה תדיר
 
שני
14:13 02.01.14
התכוונתי לשאול: האם בבדיקה רואים אם יש נזק בזרימת הדם לכליות שהריי המיומות קרובות לכליות הם מיומות תת סירוזיות שלוחצות על שלפוחית השתן?
 
פרופ' יונה תדיר  
15:25 02.01.14
כפי שהשבתי כבר 3 פעמים, ונראה כי לא אשנה את דעתי בניסוח זה או אחר של השאלה, נזק בכליות, או ליצר דיוק נזק מיקרוסקופי לכליות, לא רואית באולטרהסאונד.
לא ברור לי גם מה כל ההתמקדות בנזק בכליות דווקא?
פרופ' תדיר
היי, אני בת 47 , יש לי מיומה בגודל של 8-10 ס"מ ורחם מוגדל ל 14-15 שבועות
בבדיקת פיפל שביצעו לי נמצא FOCAL COMPLEX HYPERPLASIA WITHOUT ATYPIA . לפני כחודש עקב דימום קשה התחלתי בטיפול של פרוגסטרון נור.
אציין שזו פעם ראשונה שיש לי דימום כזה וגם המחזורים סדירים ולא קשים . מאז אין לי דימומים , יש לי לחץ קל בבטן התחתונה ומעבר לזה אין לי סמפטומים.

המליצו לי על ניתוח להסרת הרחם ללא דחייה , אציין שלפני שנה המיומה היתה 6-7 והרחם בגודל רגיל, ולפני 3 שנים המיומה היתה כ 3 ס"מ.
יש לי בעיה עם הניתוח והיות ואין לי סמפטומים אני מרגישה כאלו מתנדבת לניתוח.
האם ניתוח הסרת רחם הכרחי? או שניתן לדחות ולהמשיך להיות במעקב?האם אני לוקחת סיכון? במידה ולא אנותח
והאם נכון ש10% מאלו שיש לה ממצא פיפל כזה מפתחות סרטן?
אובדת עצות, תודה מראש
 
פרופ' יונה תדיר  
15:23 02.01.14
אם יורשה לי להציע, ואולי אני טועה? ... הצגת הדברים כמי "שמתנדבת לניתוח" בא מהמקום החושש מניתוח ולא ממקום רציונלי. בנסיבות המתוארות על ידך הדבר הנכון ביותר לעשות, (ודעתי כדעתו של הרופא/ה שהמליץ/ה לך על ניתוח) זה לעבור ניתוח.כל "משחקי הסטטיסטיקה" אינם במקומם במצב זה. ואם זה 16.5% או 9.4% זה ישנה את החלטתך?
בהצלחה,
פרופ' יונה תדיר
 
שני
11:06 02.01.14
תודה לא הבנתי את השורה האחרונה: זרימת הדם היא משנית ועוד שאלה: האם אפשר לדעת בבדיקה זו אם המיומות גרמו נזק לכליות?
 
פרופ' יונה תדיר  
12:38 02.01.14
זרימת הדם היא משנית: הגדרתך לדופלר (זרימת הדם) היא הפחות חשובה בבדיקה שעליך לבצע. לא ניתן לדעת בבדיקה זו, וזה לא נבדק, על נזק לכליות.
פרופ' תדיר
 
שני
09:21 01.01.14
מה דעתך שאעשה בדיקה חוזרת ביחידה ל us בדיקת אגן קטן אצל טכנאית? אעשה את הבדיקה הזאת כל 3 חודשם זה לא מזיק נכון? כך אקבל מידות מדויקות,
 
פרופ' יונה תדיר  
09:48 01.01.14
חשוב להבהיר כי מבחינת עקרונית, פורום ציבורי ואנונימי באינטרנט אינו אמור לשמש בגדר המלצות מה לעשות ומה לא לעשות. רפואה נכונה מורכבת ממרכיבים רבים ואין בדברים אלה בחזקת עשה או אל תעשה. יש לכך גם השלכות משפטיות. תקוותי שהסברי מסייע (לך או לקוראים/ות אחרים/ות) בהבנת הדברים כאפשרות אחת מרבות.
בהצלחה,
פרופ' יונה תדיר
 
שני
08:00 02.01.14
שלום, יש לי שרירנים ברחם, הרופא שלח אותי לבדיקת דופלר אגן, למה צריך את הבדיקה?
 
פרופ' יונה תדיר  
09:09 02.01.14
ההגדרה "דופלר אגן" אינה מדוייקת כאן. "אפקט דופלר" שאוב מעולמות אחרים ומתיחס למדידות זרימה ע"י גלי קול. ובהקשר הנוכחי הכוונה לזרימת דם בכלי הדם של האגן, הרחם, השרירן והשחלות. אבל זו בדיקה כאמור משנית בהקשר שלך. את נשלחת, ובצדק, לבדיקת אולטרהסאונד רחם ואגן. זו הבדיקה הראשונית והחשובה ביותר כדי להגדיר אם יש לך שרירני רחם (מומות) מה גודלם? מה מיקומם? וכאמור זרימת הדם בהם משנית.
פרופ' יונה תדיר
+ הוספת הודעה
   1 ...  4  5  6  7  8  9  10  11  12  ...  49  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שרירנים ברחם   מיומות   מיומה   מיומה ברחם   מיומה בהריון   מיומה והריון   מיומה רחם   שרירנים   גידולים שפירים   רחם שרירני   רחם
RSS RSS פורום שרירנים ברחם - מיומה