בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום שרירנים ברחם - מיומה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום שרירנים ברחם - מיומה עמוד 8

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד
מנהלי פורום שרירנים ברחם - מיומה:
פרופ' יונה תדיר
לפרטים נוספים
ד''ר רועי משיח
לפרטים נוספים
 
שני
07:40 10.01.14
שלום, יש לי ברחם 2 מיומות גדולות תת סירוזיות, אפשר להסתפק רק בבדיקה דרך הנרתיק למרות שהמיומות גדולות ולא לעשות בדיקה אבדומינלית? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
07:55 10.01.14
המונח "מיומות גדולות" עבר מן העולם. כיום מדברים במונחים של ס"מ, מ"מ, ומיקוםץ ולא ברור על איזו בדיקה את מדברת, גופנית? או אולטרהסאונד?
פרופ' תדיר
 
נעמה
07:48 08.01.14
שלום רב,
אני בת 46 יש לי רחם מוגדל בין 14- 15 שבועות עם רירית של 12 ממ, לפני שנה הוא היה בגודל רגיל כמו כן יש לי שרירן בגודל 9 ס"מ שלפני שנה היה 7 ס"מ.
המליצו לי על ניתוח.,בפתיחת בטן בגלל גודל הרחם.
קראתי שיש סיכונים קצרי טווח וארוכי טווח כמו צניחת הנרתיק, צניחת שלפוחית השתן, הדבקויות ושיבושים בפעילות מעיים ומתן שתן ועוד.

האם במצב שתיארתי יש אופציה אחרת מניתוח?
והאם יש אמת בסיכונים שתיארתי ואיך אפשר להמנע מהם?
כמו כן אני עוסקת בספורט: הליכה, כדורסל וכדור עף, כמה זמן אחרי הניתוח אוכל לחזור לפעילות הספורט? אם בכלל?

תודה מראש
 
ד''ר רועי משיח  
08:00 08.01.14
נעמה שלום,
אם הבנתי נכון, רופאיך מוטרדים מהגדולה המהירה של השרירן ורוצים לשלוח אותו לבדיקה פתולוגית. במקרה כזה הטיפולים הרבים האלטרנטיביים לא יעזרו. צניחת אברי האגן קשורה יותר בלידות ארוכות ומכשירניות מאשר בניתוח כריתת רחם. פיזיותרפיה יכולה למנוע צניחת אברי האגן לאחר ניתוח
בריאות שלמה
 
פרופ' יונה תדיר  
08:01 08.01.14
יש מגוון פתרונות לבעיה זו וההחלטה היא פועל יוצא של גודל ומיקום השרירן, ושל מיומנות המנתח/ת בסוגים שונים של ניתוחים או פתרונות אחרים. ההחלטה תלויה גם בסימפטומים, כגון דימומים. לשאלתך על סיבוכים, אלה נדירים, ועליך לשאול את עצמך מה הסיכובים של אי ביצוע הניתוח.
 
מילה
16:42 07.01.14
שלום רב
ביצעתי היום אולטראסאונד עקב כאבים במותן שמאל והפרשות מרובות. הרופאה אמרה שבאופן כללי לא רואה שום דבר חריג ונתנה לי את התוצאות. שם רשום. רחם קדמי שרירני לא רגיש בהנעה . מעט נוזל בדוגלאס כנראה ביוץ. האם יש צורך בהמשך בירור לגבי השרירנים? לא אמור להיות כתוב גם הגודל והסוג? מה זה אומר בכלל רחם שרירני??
 
פרופ' יונה תדיר  
17:25 07.01.14
יש מצבים בהם מרקם הרחם נראה בלתי סדיר ומדובר (אולי?) בשרירנים קטנים אשר לא ניתן להגדיר (עדיין) את גודלם. בכל מקרה זו השערה ויש לוודא אם זה אכן המצב. אם יש שרירן אותו ניתן להגדיר, במיקום וגודל, חשוב שתהיה הגדרה.
שרירני רחם (מיומות) הם גידולים שפירים (פרט לכ 1% של ממאירות) הגדלים בעקבות מבנה גנטי ובהשפעת הורמונים.
 
שני
11:28 04.01.14
שלום, אני יודעת שהמיומות נגרמות גם מעודף אסטרוגן, רציתי לשאול: האם אכילת בשר תורמת לגדילת מיומות אצל הנשים שכן מזריקים הורמונים אסטרוגן: לפרות. לעופות ולעזים?
 
ד''ר רועי משיח  
08:13 05.01.14
שלום רב
מיומות לא נגרמות ממתן אסטרוגן אך יכולות לגדול עקב המתן. ישנן עדויות שקבוצות שעברו לתזונה עם בשר הגבירו שכיחות מיומות. לא ברור אם זה בגלל שיפור בתזונה המביא למחזור מוקדם או אסטרוגן בבשר
ד״ר רועי משיח
 
שני
16:06 03.01.14
תודה רבה
 
שני
11:47 03.01.14
תודה רבה, אני חייבת להגיד שאתה עושה עבודת קודש. בהמשך לשאלתי: החודש נבדקתי אצל 2 רופאים בדיקת us אגן ולא קבלתי דו"ח וצילומים, שאלה: אם אבדק החודש שוב במכון כדי שאקבל דו"ח זה לא יזיק לי מבחינה בריאותית כי זה יהיה 3 פעמים באותו החודש? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
15:51 03.01.14
,תודתי. את "הקודש" נותיר למקום אחר, ונסתפק (ברשותך) בחשיבות ההבנה. ולשאלתך, אין כל נזק בבדיקות אולטרה-סאונד חוזרות. אין כאן קרינה אלא רק גלי קול. נזק יכול להיגרם רק מאי ידיעת המציאות ואי ביצוע טיפול אם נדרש טיפול. עליך לבקש דו"ח מסכם של הבדיקה, ועל התמונות ניתן לוותר. חבל על הנייר התרמי. הוא יקר ומיותר.
בהצלחה,ובריאות טובה.
פרופ' תדיר
 
שני
17:46 02.01.14
שלום, ברצוני לשאול: מה ההבדל בין בדיקת us אגן קטן אצל רופא נשים לבין בדיקת us אגן קטן במכון - ביחידה us?
 
פרופ' יונה תדיר  
17:56 02.01.14
שאלה מצויינת וחשובה. בדיקה אצל רופא/ה במרפאתו חשובה ככל שתהייה (ובהכללה שעלולה להיות לא מדוייקת לגבי רופאים טובים רבים) אינה תחליף לבדיקה במכון ייעודי. היא נעשית לעיתים (אולי?) ע"י מי שאינו מומחה לאוטרהסאונד, ואולי גם במכשיר המיועד למטרות בדיקה שונות (מיילדות, עובר, וכיוב') ולא בהכרח לשרירני רחם. במקרים רבים גם לא מקבלים דו"ח מפורט של הבדיקה וזה נרשם (לעיתים) בקצרה, בתיק האישה.
ברפואה הטובה של 2014, במיכשור המצויין שיש במכונים המיועדים לכך, ובמיומנות המבצעים/ות (רופאים/ות או טכנאים/ות) מתבצעת בדיקה ייעודית למטרה זו ומופק דו"ח המשמש גם להגדרה עכשווית (גודל, מיקום מדוייק) וגם כבסיס לקצב הגידול של השרירן/ים. התמונה הבודדת אשר ניתנת לעיתים (במראה או במכון) אינה ראויה לשום מטרה רפואית, אלא רק לאלבום או לפח.
פרופ' יונה תדיר
 
שני
14:13 02.01.14
התכוונתי לשאול: האם בבדיקה רואים אם יש נזק בזרימת הדם לכליות שהריי המיומות קרובות לכליות הם מיומות תת סירוזיות שלוחצות על שלפוחית השתן?
 
פרופ' יונה תדיר  
15:25 02.01.14
כפי שהשבתי כבר 3 פעמים, ונראה כי לא אשנה את דעתי בניסוח זה או אחר של השאלה, נזק בכליות, או ליצר דיוק נזק מיקרוסקופי לכליות, לא רואית באולטרהסאונד.
לא ברור לי גם מה כל ההתמקדות בנזק בכליות דווקא?
פרופ' תדיר
היי, אני בת 47 , יש לי מיומה בגודל של 8-10 ס"מ ורחם מוגדל ל 14-15 שבועות
בבדיקת פיפל שביצעו לי נמצא FOCAL COMPLEX HYPERPLASIA WITHOUT ATYPIA . לפני כחודש עקב דימום קשה התחלתי בטיפול של פרוגסטרון נור.
אציין שזו פעם ראשונה שיש לי דימום כזה וגם המחזורים סדירים ולא קשים . מאז אין לי דימומים , יש לי לחץ קל בבטן התחתונה ומעבר לזה אין לי סמפטומים.

המליצו לי על ניתוח להסרת הרחם ללא דחייה , אציין שלפני שנה המיומה היתה 6-7 והרחם בגודל רגיל, ולפני 3 שנים המיומה היתה כ 3 ס"מ.
יש לי בעיה עם הניתוח והיות ואין לי סמפטומים אני מרגישה כאלו מתנדבת לניתוח.
האם ניתוח הסרת רחם הכרחי? או שניתן לדחות ולהמשיך להיות במעקב?האם אני לוקחת סיכון? במידה ולא אנותח
והאם נכון ש10% מאלו שיש לה ממצא פיפל כזה מפתחות סרטן?
אובדת עצות, תודה מראש
 
פרופ' יונה תדיר  
15:23 02.01.14
אם יורשה לי להציע, ואולי אני טועה? ... הצגת הדברים כמי "שמתנדבת לניתוח" בא מהמקום החושש מניתוח ולא ממקום רציונלי. בנסיבות המתוארות על ידך הדבר הנכון ביותר לעשות, (ודעתי כדעתו של הרופא/ה שהמליץ/ה לך על ניתוח) זה לעבור ניתוח.כל "משחקי הסטטיסטיקה" אינם במקומם במצב זה. ואם זה 16.5% או 9.4% זה ישנה את החלטתך?
בהצלחה,
פרופ' יונה תדיר
 
שני
11:06 02.01.14
תודה לא הבנתי את השורה האחרונה: זרימת הדם היא משנית ועוד שאלה: האם אפשר לדעת בבדיקה זו אם המיומות גרמו נזק לכליות?
 
פרופ' יונה תדיר  
12:38 02.01.14
זרימת הדם היא משנית: הגדרתך לדופלר (זרימת הדם) היא הפחות חשובה בבדיקה שעליך לבצע. לא ניתן לדעת בבדיקה זו, וזה לא נבדק, על נזק לכליות.
פרופ' תדיר
 
שני
08:00 02.01.14
שלום, יש לי שרירנים ברחם, הרופא שלח אותי לבדיקת דופלר אגן, למה צריך את הבדיקה?
 
פרופ' יונה תדיר  
09:09 02.01.14
ההגדרה "דופלר אגן" אינה מדוייקת כאן. "אפקט דופלר" שאוב מעולמות אחרים ומתיחס למדידות זרימה ע"י גלי קול. ובהקשר הנוכחי הכוונה לזרימת דם בכלי הדם של האגן, הרחם, השרירן והשחלות. אבל זו בדיקה כאמור משנית בהקשר שלך. את נשלחת, ובצדק, לבדיקת אולטרהסאונד רחם ואגן. זו הבדיקה הראשונית והחשובה ביותר כדי להגדיר אם יש לך שרירני רחם (מומות) מה גודלם? מה מיקומם? וכאמור זרימת הדם בהם משנית.
פרופ' יונה תדיר
 
שני
09:21 01.01.14
מה דעתך שאעשה בדיקה חוזרת ביחידה ל us בדיקת אגן קטן אצל טכנאית? אעשה את הבדיקה הזאת כל 3 חודשם זה לא מזיק נכון? כך אקבל מידות מדויקות,
 
פרופ' יונה תדיר  
09:48 01.01.14
חשוב להבהיר כי מבחינת עקרונית, פורום ציבורי ואנונימי באינטרנט אינו אמור לשמש בגדר המלצות מה לעשות ומה לא לעשות. רפואה נכונה מורכבת ממרכיבים רבים ואין בדברים אלה בחזקת עשה או אל תעשה. יש לכך גם השלכות משפטיות. תקוותי שהסברי מסייע (לך או לקוראים/ות אחרים/ות) בהבנת הדברים כאפשרות אחת מרבות.
בהצלחה,
פרופ' יונה תדיר
 
שני
23:55 31.12.13
בהמשך לשאלתי: למה המטמר שינה את הכיוון ובדק מזווית אחרת? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
07:21 01.01.14
א. יובהר כי העליתי זאת כאפשרות לפערי הגדלים, לא כעובדה. העובדה היחידה אליה התייחסתי כנתון ברור: אין זה סביר ששרירנים יקטנו בשיעור כזה, בגיל זה, בפרק זמן זה. ב. לא רק המתמר יכול להיות מונח בזוית שונה, גם השרירן יכול היה להיות בגוף בזוית שונה. אם למשל יש שרירן על גבעול (לא בהכרח במקרה זה, כי אין פרטים בידי והסברים אלה אינם בהכרח תואמים למקרה שאיני מכיר אישית) הרי שאז זוית בדיקתו שונה.
פרופ׳ יונה תדיר
 
שני
23:28 31.12.13
בהמשך לשאלתי: נבדקתי אצל אותו רופא עם אותו מכשיר, ד"ר למה אתה מתכוון שהמכשיר בדק מזווית אחרת?
 
פרופ' יונה תדיר  
23:43 31.12.13
מיומה (שרירן רחם) אינה כדור עגול. יש לה בד"כ מבנה אליפסי (כמו אשכולית, תפוז או אגס ( ולא כמו כדור טניס). לפיכך בזויות שונות ניתן לקבל מידות שונות.
 
שני
10:07 31.12.13
שלום רב, אני בת 46, יש לי 2 מיומות תת סירוזיות ברחם, האחת: 8.23 ס"מ על 8.12 ס"מ והשניה: 7.57 ס"מ על 5.24 ס"מ. נבדקתי אחרי 3 חודשים והמיומות קטנו בערך ב 3 ס"מ. שאלה: האם במהלך החודש יש ימים שהם גדולים יותר ויש ימים שהם קטנים יותר? או שהמכשיר שבודק אינו מדויק? האם ב 3 חודשים המיומות יכולות להצטמק?
 
פרופ' יונה תדיר  
10:37 31.12.13
אין ספק שמדובר באי דיוק בבדיקות, הראשונה או השנייה. הסיבות יכולות להיות מכשיר אחר, בודק/ת אחר/ת, או זויות שונות של המתמר (מכשיר המגע עם הגוף).
אין שינויים כאלה לכוון של הקטנת גודל השרירן בגיל זה. בכל מקרה, שרירנים בגודל זה מחייבים התייחסות ראויה.
פרופ' יונה תדיר
 
שלי
20:16 17.11.13
אני בשבוע 6+שלושה ימים
בא"ס נצפה שרירן קדמי בגודל 25*31 מ"מ
לדברי הטכנאית- רחוק משק הרחם ולא אמור להפריע.
האמנם אין כל סכנה בשרירן שכזה למהלך ההריון?
בנוסף- משהו מאד מוזר. אני אחרי טיפולי פוריות. במהלך הטיפולים רופא הפיריון שלי טען לאורך כל הדרך שיש לי שרירן ברחם שמתנהג כמו מחיצה. ואילו בהיסטרוסקופיה אבחנתית שעשיתי,נטען חד משמעית שאין עדות לשרירן בחלל הרחם.
והנה עכשיו נצפה שרירן- לא בדיוק מחיצתי..
איך יכול להיות הבדל בין כל כך הרבה חוות דעת של כל כך הרבה מומחים?
 
פרופ' יונה תדיר  
05:35 18.11.13
אולטרהסאונד והיסטרוסקופיה הם שתי בדיקות המשלימות זו את זו ונבדקים בהן
אזורים אחרים של הרחם והאגן. מחיצה ניתן אמנם לראות בשתי הבדיקות, אך באופן שונה. יש סתירה קלה בין הבדיקות אך אינה משמעותית.
מדובר בשרירים קטן אשר יגדל במהלך ההריון ומעקב רפואי עשוי לסייע לעבור את ההריון בשלום.
פרופ. תדיר
 
שלי
23:36 19.11.13
 
שני
09:56 11.11.13
שלום רב, יש לי 2 מיומות, בבדיקה נימצא רחם קטן, רחם מוגדל 16 שב הריון, שני שרירנים תת סירוזיים האחד 8.23 על 7.86 סמ, והשני 6.67 על 5.12, אני בת 45, שאלה: יש מצב שהמיומות יכולות להפוך לסרטניות? תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
08:46 12.11.13
למיטב זכרוני כבר נשאלו שאלות בהקשר למיומות שלך, והחששות שלך.
הסיכוי להשתנות סרטנית קיים אך הוא קטן.
 
טלי
 
16:00 10.11.13
שלום ,
מזה זמן רב אני סובלת מכאבי אגן , גב תחתון ,רגלים ולחץ על שלפוחית השתן במהלך החודש
ובעיקר לפני קבלת הוסת ובמהלכה כולל דימום כבד (ללא קיצור הדימום עם מירנה 4 שנים)כאבים עמוקים וקשים הגורמים להתכווצויות ועוויתות כולל "השבתה" מפעילות יום יומית לפחות יומיים בחודש
עם חשדותי לאנדומטריוזיס נתבקשתי לבצע אולטרסאונד וגינלי
בבדיקה: מצרפת פענוח
מה עושים?
תודה
 
טלי
16:02 10.11.13
בת 40 +3 ילדים ללא תוכניות ילודה תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
16:22 10.11.13
הצגת הדברים רהוטה, אך ממצא האולטרהסאונד אינו שולל עדיין אנדומטריוזיס. סביר להניח שהדימומים שרת מתארת קשורים למיומה (לאור מיקומה, ועל אף גודלה) ולא ברור מדוע השימוש (עדיין) במירנה. עליך להשלים את הברור ולהחליט אם הטיפול צריך ללכת בעקבות אנדומטריוזיס, מיומה, אולי שניהם יחד?!
בהצלחה, פרופ' יונה תדיר
 
טלי
18:21 10.11.13
ראשית תודה על המענה המהיר
שבתי לרופא המטפל לדבריו ״אין ממה להתרגש״ ביקשתי להוציא את המירנה אך הוא
הוסיף לי כדורי אוטורגוסטן 100 לנטילה רצופה משך חודשיים
הבהרתי לו שמשהו כאן לא מסתדר לי הענין של המירנה ותוספת פרוגסטרון , הוא הסביר כי רוצה לבצע אבחנה ושאני לא אמורה לקבל וסת כמו כן לנהל רישום כאב במידה ויש ואז לנסות להבדיל בין אנדו ....
לי זה כואב מאוד וקשה ולא ברור לי למה להשאר עם המירנה ולהוסיף פרוגסטרון
ממה שקראתי הנל גורם למיומה לשגשג
אני מבולבלת וכואבת
אודה על תשובתך
טלי
 
פרופ' יונה תדיר  
18:27 10.11.13
הרופא שלך נוקט באחת הדרכים המקובלות להגיע לאבחנה ואין לבקר ואתו על כך. עד כמה את יכולה, או מוכנה, לסבול מכאבים, זו כבר שאלה שעליך להתמודד איתה. אמת הדבר שפרוגסטרון גורם למיומה לגדול, אבל נכון יותר ששילוב אסטרוגן ופרוגסטרון פעיל יותר לסוג זה של השפעה לגדילה של מיומה. הדרך האחרת היא לבצע לפרוסקופיה ולהתקדם לאבחנה ו/או גם טיפול מהר יותר. אבל זו כבר פעולה כירורגית, ועל אפשרות זו עליך לדון עם הרופא.
פרופ' תדיר
 
טלי
19:17 10.11.13
הבנתי
בתודה על המענה המקצועי
כל טוב
 
שני
23:46 07.11.13
תודה רבה, בבדיקה נימצא רחם קטן, רחם מוגדל 16 שב הריון, שני שרירנים תת סירוזיים האחד 8.23 על 7.86 סמ, והשני 6.67 על 5.12, אני בת 45, אין לי ילדים, אני רוצה ילד אם יהיה אפשרי, שאלתי: האם אפשר להוציא את השרירנים מהרחם מהנרתיק בכל דרך? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
06:22 08.11.13
בנתונים כגון אלה אין אפשרות לגישה נרתיקית. ואם בגיל זה, ובמצב זה, את מעוניינת עדיין להרות וללדת, ספק אם כדאי לך להתמקד בסוג זה של התלבטות.
בהצלחה, פרופ' יונה תדיר
 
שני
09:02 08.11.13
שלום, בהמשך לשאלתי איך אפשר להוציא את השרירנים באיזה גישה? תודה רבה
 
פרופ' יונה תדיר  
17:47 08.11.13
בהמשך לפרטים המצויים בתשובתי הקודמת, לא ניתן להמליץ, וזו גם שאלה של מיומנות הרופא/ה. עליך להוועץ עם הרופא/ה המטפל/ת.
פרופ' תדיר
+ הוספת הודעה
   1 ...  4  5  6  7  8  9  10  11  12  ...  48  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שרירנים ברחם   מיומות   מיומה   מיומה ברחם   מיומה בהריון   מיומה והריון   מיומה רחם   שרירנים   גידולים שפירים   רחם שרירני   רחם
RSS RSS פורום שרירנים ברחם - מיומה