בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום שרירנים ברחם - מיומה
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום שרירנים ברחם - מיומה עמוד 8

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד
מנהלי פורום שרירנים ברחם - מיומה:
ד''ר רועי משיח
לפרטים נוספים
פרופ' יונה תדיר
לפרטים נוספים
 
עופרה
15:32 02.01.13
שלום,
אני בת 45 מגיל 28 התגלה אצלי ברחם שרירן בזמן הריון שבסופו של דבר איבדתי את העובר, עד לפני שנה וחצי נטלתי גלולות למניעת הריון, מאז שהפסקי את הגלולות המחזור נעשה קשה יותר ארוך יותר (גם בזמן הגלולות המחזור היה ארוך יחסית) כאבים כמו של צירים כמעט כל החודש. כמעט רק שבוע וחצי בחודש אני נקיה.הדימומים חזקים מלווים בקרשי דם גדולים, שמשבשים לי את חיי היום יום. לפני כמה חודשים עשיתי אולטראסונד גודל השרירן לא גדול 33 מ"מ. שאלתי היא האם יש טיפול לשרירן למרות שהוא לא גדול (אני לא מעוניינת בהורדת הרחם, וכדורים הורמלים שהרופא נתן לי לא עוזרים).

תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
16:57 02.01.13
על מנת לתת מענה לשאלתך יש לדעת מה מיקומו של השרירן (המיומה) בשכבות הרחם.
בדיקת אולטרהסאונד טובה אמורה לתת מידע זה.
פרופ. תדיר.
 
עופרה
08:12 03.01.13
לפי אולטרסאונד מיקום השרירן במרכז הרחם,לא צויין מידע נוסף
 
פרופ' יונה תדיר  
09:40 03.01.13
מרכז הרחם אינו מידע מספיק. לרחם יש שכבות, ונוהגים להגדיר אם השרירן תוך דופני, תת רירי (סובמוקוזי) או בדופן החיצוני (סובסרוזי). בנסיבות מסויימות יש במידע זה כדי לסייע בהחלטה על הגישה הטיפולית, בלפרוסקופיה או בדרכים זעיר פולשניות אחרות. ניתן לבצע ניתוחים לכריתת השרירן, או כריתת הרחם גם ללא מידע כה מדוייק, אך זאת עליך לברר באופן אישי עם מומחה/ית בתחום על מנת לבחון את כלל חלופות הטיפול ולראות מה מתאים לך ולא באופן כללי.
פרופ' יונה תדיר
 
עופרה
09:58 03.01.13
תודה רבה עבור המידע והתשובה המהירה, עזרת לי המון

עופרה
שלום וברכה
אני בת 47.5, לפני כשנה גילו אצלי 2 מיומות , אחת אחורית סבסרונית - 75x90 מ"מ, קידמית אינטרמורלית - 30X23 מ"מ, פונדלית 28x27,אחורית אנטרמורלית - 2-x16 מ"מ, ייתכנו מיומות קטנות נוספות 17x7 מ"מ., רחם בגודל 18 שבועות היריון.
לאחר שנה ביצעתי בדיקה נוספת וגדלים של מיומות כמעט ולא השתנו (לפי דבריו של רופא מטפל )
אבל בכל זאת רופא קבע לי ניתוח וממליץ גם על הוצאת שחלות, שלפי דבריו אין כבר צורך בהן וגם ככה תיפקודן ההורמונלי יורד ( יש לי גלי חום לפעמים וגם, בפעם האשונה וסת לא היה סדיר ואיחר בחודש )..בדיקת השחלות תקינה
הסכמתי לניתוח הוצאת רחם אבל ללא שחלות
השאלה שלי האם באמת צריך להוציא את השחלות
ואם אין שינוי בגודלן של מיומות, לא עדיף להישאר במעקב קבוע במקומ התערבות כירורגית ?
אין לי כמובן עניין לשמור על הרחם מסיבות של פוריות בגילי אבל ברצוני לימנע מניתוח אם זה אפשרי.
תודה רבה
מירי
 
פרופ' יונה תדיר  
17:01 02.01.13
בגודל רחם כזה יש הצדקה לביצוע ניתוח. שלא כבעבר, כיום יש נטייה לא להוציא את השחלות אם אין סיבה מיוחדת כגון גורמי סיכון משפחתיים לסרטן שחלות.
פרופ. יונה תדיר
מעיד על הימצאות של שרירנים?
 
פרופ' יונה תדיר  
17:32 17.12.12
יתכן, אך לא בהכרח... קיימות אפשרויות נוספות.
 
ג׳׳
08:32 06.12.12
שלום
לפני כשבוע עברתי גרידה כי סבלתי מדימום חודש ימים לאחר ניתוח שרוול
שוב חזרו לי הדימומים יש לציין שלקחו לי ביופסיה ואמרו שתוך שלושה שבועות תהיה תשובה שאלתי כזאת אם אני עוברת ניתוח לכריתת רחם יוציאו לי גם את השחלות?? יש לציין שגם בשחלות יש לי שרירנים בצד שמאל אפילו 1 ס״מ אני ממש דואגת איל אפשר להפסיק את הדימומים האלה מבלי התערבות כירורגית??? ( קיבלתי תרופות במהלך החודש להפסקת הדימום ושום תרופה לא הועילה) אני ממש מתוסכלת !!!
 
ג׳׳
08:34 06.12.12
אני בת 35 עם שלושה ילדים לידות רגילות והרופא אמר לי שהרחם מוגדל!!
תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
03:03 09.12.12
לא ניתן להשיב על שאלתך. לא ברור מה יש לך. שרירנים? היכן? מה גודלם? מה מיקומם? מה כמה זמן? מה אופי הדימומים? ורק לידיעתך, אין דבר כזה שרירן בשחלה.
פרופ' תדיר
היי,
אני בת 39, רווקה, ללא ילדים, לפני כשבועיים בבדיקה שגרתית אצל הגניקולוג, הודיע לי הרופא שיש לי גידול שפיר ברחם מאד גדול (ורק ההלם שנכנסתי אליו הסביר לי שזה שרירן) חשוב לי לציין שלא חשתי כאבים או תסמינים, חוץ ממחזור מאד קשה בשנה האחרונה ובטן הריונית וקשה (שחשבתי לתומי שפשוט כי השמנתי, למרות שכשרזיתי לא הסתדר לי איך הבטן לא ירדה לי לגמריי, הוא שלח אותי לאולטראסאונד, שם הממצאים הם : השרירן בגודל 12.1*13.9 מ"מ מיקום:סב סרוזי, קיר אחורי, טכנאית האולטראסונד אמרה שהשרירן בתוך הרחם ובגלל שהוא ממש גדול הוא יצא לכיוון הבטן ולכן הבטן שלי ככה נראית הריונית.
חזרתי לרופא שטען שזה ממש גדול והתפתח בקצב מהיר, שיש לי את זה כמה שנים(שלי לא נאמר כלום או מעולם לא נשלחתי למעקב, לטענתו כי אז היה קטן) בכל אופן קיבלתי הפנייה לתל השומר לייעוץ אצל מומחה, אני מאד לא רגועה מכיוון שהרופא שלי היה מאד לא אמפתי והציג לי תמונה שחורה וקשה, אמר שלדעתו במצב כזה אני אהיה חייבת לעבור ניתוח ומחובתו לעדכן אותי שבניתוח יש סיכוי גדול לכריתת הרחם !!!! מיותר לציין כמה נסערת יצאתי משם ומרגישה בסטרס נוראי, קבעתי לי תור לתל השומר לעוד 3 שבועות (זה הכי מוקדם שהיה להם) הייתי שמחה להבין מה ההשלכות באמת של ניתוח מה אחוזי ההצלחה של לכרות רק !! את השרירן, מה הסיכונים והאחוזים שלהם, רק כדי להירגע קצת,
תודה :-)
 
פרופ' יונה תדיר  
00:55 05.12.12
שאלתך ראויה וחששותיך מובנים. תפקידה של הרפואה לרפא, ושל הרופא/ה לסייע, ובין היתר גם להיות קשוב, מסביר, מקצועי ו "אמפתי" (כלשונך), אבל חוששני שאת "משתלחת בשליח" במקום להתבוננן במציאות כפי שהיא (ומאחר ולא אני השליח, ואיני יודע במי מדובר, וטוב שכך, אוכל לנסות להיות גם ענייני וגם אובייקטיבי).
ראשית ייאמר שכל התופעות שאת מתארת תואמות ושכיחות במתב בו את מצויה. חבל שלא נבדקת קודם לכן, ןשאןלי לא פנית קודם לכן כאשר הרגשת שיש לך "בטן הריונית ללא הריון". חוששני כי במצב הנוכחי, (בהנחה שהתאור שלך מדוייק, והוא אכן גם נשמע הגיוני) הפתרון היחיד הוא ניתוח, תוך נסיון לשמר את הרחם ולהוציא את המיומה, או אולי אף יותר מאחת?! ובמיומה/ות בגודל זה, כמתואר, אכן קשה לדעת מראש אם ניתן לשקם לשחזר ולשמר את הרחם. במרבית המקרים זה אפשרי, אבל זאת ניתן לדעת רק במהלך הניתוח.
השאלה שאת צריכה לשאול את עצמך, בשלב הנוכחי, אינה מה השלכות הניתוח (על בריאותך, או פוריותך) אלא מה ההשלכות של לא לנתח, כי ניתוח הוא הכרח בנסיבות אלה. ובכן, ההשלכות הן ... יפה שעה אחת קודם. חבל שזה לא אובחן קודם לכן, וככל שתמתיני (לניסים, או לפתרונות אחרים, או סתם מחוסר יכולת להחליט) כך יגדל הנזק גם לבריאותך העתידית וגם ליכולת שיש אולי עדיין היום לשקם את הרחם. ומאחר ופוריות בגיל 39 יורדת בדרך הטבע גם ללא רחם שרירני, על אחת כמה וכמה עם נסיבות כמו אלה, במצבך. אז, סליחה אם אינני איש בשורה, ואינני מרגיע במיוחד, אבל זו האמת איתה עליך להתמודד. הצד החיובי בכל זה הוא מידת סבירות נמוכה שמדובר בגידול ממאיר, אבל זו סיבה נוספת מדוע נתוח חיוני, כי זו הדרך היחידה להוציא מהגוף גוש מיותר וגם לדעת במדוייק מה טיבו.
בהצלחה. זה ממש לא אסון, וזה שכיח, ונשים רבות עוברות את זה, וכמובן, בשחלות בד"כ לא נוגעים ולא מוציאים, ועל תפקיד השחלות תוכלי לקרוא באתרי אינטרנט רבים.
פרופ' יונה תדיר
היי פרופסור,
תודה רבה על תגובתך המהירה,אני באמת מכוונת מטרה להתעסק בלטפל בעצמי ולא ברופא (שכן יצאתי מאד נסערת מהיחס שלו ) זה לא מעניין כרגע, כן נבדקתי לפני ב-2010 ויש אבחנה רשומה של שרירן בגודל 8-9 שבועות, לי לא נאמר דבר בעניין (הרופא טוען שתמיד אומר ושבשלב הזה אין טיפול כי היא קטנה, ב-2011 נבדקתי שוב כי ניסיתי לגשת לטיפולים בבנק הזרע, עברתי בדיקות פוריות (ועדיין לא נאמר לי !) שכן אם הייתי מגלה לפני כן הטיפול היה קל יותר אני מאמינה,
בכל מקרה, החשוב כרגע עבורי זה להוציא את המיומה ובהקדם, מה שחשוב לי להבין באמת האם יש סיכוי גבוה שהרחם שלי ייפגע בניתוח ? או שייאלצו לי לכרות לי אותו, או שאחוז ההצלחות בכריתת השרירן באמת גבוהות יותר ? האם טיפול באולטרסאונד ממוקד שצורבים את המיומה לא עדיף לי ? כמובן שהכי חשוב לי זה להישאר פוריה
 
פרופ' יונה תדיר  
01:29 05.12.12
בניסוח זה או אחר שלך, ואין לי כל עניין להתעמת איתך בניסוחים ובמשמעותם. מנסיוני: 1. לבחורה שלא הרתה עם שרירן בגודל 8-9 שבועות (בניסוח היסטורי זה) מחייב מעקב כל 6 חדשים לערך, ולא אחרי שנתיים ויותר. 2. את מנסחת הפוך את הדברים ולצערי עלי לחזור לניסוח המקורי בתשובתי הקודמת. השאלה אינה מה הנזק לרחם מהניתוח, אלא מה הנזק, הקיים והגדל לך ולרחם, ללא הניתוח. קרי, חבל על הזמן (כפשוטו, ולא בנוסח "המודרני" של חבל"ז). 3. על מידת היכולת לשקם את הרחם בניתוח כבר השבתי. זה ניתן לדעת רק במהלך הניתוח. סטטיסטיקה של נשים אחרות, ומקרים אחרים אינה רלוונטית לעניינך. ככל שתקדימי כך יגדל הסיכוי לשקמו, ומנתח/ת מיומן/ת - עדיף/ה. 4. בבי"ח שיבא יוכלו להשיב על שאלתך על מידת ההתאמה או אי ההתאמה לטיפול זה. כל שאוכל לאמר, בקירבה המרוחקת (בדרך זו) ובאמפתיה הראויה: בנסיבות דומות, לביתי, לא הייתי ממליץ, במידה והגודל המתואר על ידך מדוייק, ובנסיבות הגיל ותכניות הילודה. בהצלחה.
פרופ' יונה תדיר
 
עדן
01:35 05.12.12
אוקיי הבנתי את הצורך לטפל ובהקדם !! ואפעל כמובן לעשות כך,
תודה רבה על נכונותך לעזור (ועזרת!)
 
רותם
12:43 04.12.12
שלום
בת 33, אובחן לי לפני כמה חודשים שרירן בגודל מטבע (תת רירי) לאחר תלונה על דימומים מוגברים בווסת ולאחר מכן. לפני כשבוע נלקחה לי גם בדיקת ביופסיה מהרחם (פיפל) על מנת לשלול קיום סרטן הרחם. לטענת הרופא, הדגימה נלקחה מאחר והומלץ לבצע היסטרוסקופיה ניתוחית אולם החלפתי גלולות ומאז הדימומים הפסיקו לחלוטין וגם בתקופת הווסת התקצרו להיות מוגברים רק יומיים במקום ארבעה ימים עד שבוע עם הגלולות הקודמות ועל כן הרופא שוקל לא לבצע את הניתוח ולכן לקח דגימה כדי להיות שקט..כמו כן הרופא טוען שלדעתו הפסקת הדימומים מקרית ואינה קשורה לגלולות, אציין כי חודש וחצי עם גלולות אלה ברציפות אין דימומים.
אקבל את התשובות רק בעוד שבועיים ועל כן ברצוני לדעת: האם במקרים של סרטן חלילה הדימומים גם נפסקים/ נחלשים, כלומר האם הפסקת הדימומים הינה סימן טוב? כמו כן ברצוני לציין שקראתי כי למעט תסמין הדימום שמתקיים בסרטן רחם קיימים תסמינים נוספים כגון כאבים באגן, בעת קיום יחסים ובמתן שתן שאיני חווה אותם למזלי. יש לי רק לעיתים לחצים בבטן תחתונה בצד בו זוהה שרירן ותכיפות במתן שתן בזמן סוף המחזור ולא כאבים.
אודה לתשובתך המהירה.
בברכה,
רותם.
 
פרופ' יונה תדיר  
12:59 04.12.12
שום דבר מכל מה שאת מתארת אינו דומה ואינו מרמז על שום תהליך סרטני, ודאי לא בגילך, וללא קשר לגלולה זו אחרת. גם שום דבר מהסמנים שנקבת בהם (כאבים וכיוב׳ ) אינו קשור לסרטן , ודאי לא בגילך. המתיני בסבלנות לתוצאות הבדיקה והסירי כל דאגה מליבך. חשוב לישון בשקט בלילות ו ... כשתקבלו את תוצאות הבדיקה, אנא, חיזרי לפורום זה ותכתבי לציבור הנשים (ולי). ואוו, למה סתם הייתי מודאגת.
יום טוב - לילה טוב, פרופ׳ יונה תדיר
 
לירון
13:34 04.12.12
שכחתי לציין כי היה מקרה באולטרסאונד אגן קטן שנמדדה רירית של 15 מ"מ (אם כי הטכנאית די הסתבכה במדידות כזכור לי) והרופא שלי אמר שהטכנאית לא מדדה נכון וכי הוא רואה אף רירית דקה. כמו כן הרופא החליט לקחת ביופסיה כדי להיות שקט כי היה מודאג מדימומים בחלל הרחם לכשהיו דימומים. האם עדיין אני דואגת לחינם?
 
לירון
13:38 04.12.12
לא ענית האם במקרה שכן יש סרטן הרחם הדימומים נפסקים? אם אדע שלא..זה יותר ירגיע. כמו כן, לצערי שמעתי על בחורות בגילי עם סרטן הרחם. יום טוב גם לך פרופסור ותודה רבה על היעילות והמהירות
 
פרופ' יונה תדיר  
13:50 04.12.12
לא ניתן ולא צריך להתייחס לכל שבריר מידע, זה או נוסף. הסיפור שלך אינו אפייני לסרטן ומאחר ונעשתה בדיקה המתיני בסבלנות ובשקט לתוצאותיה. מניסיוני נראה לי כי את מחפשת סיבות לדאגה. הספור שלך אינו מעורר חשד סביר לסרטן ואוסף של כל שארית שאלה לא יעלה ולא יוריד. שינויים בגלולות גוררים שינויים בדימום.
פרופ. תדיר
 
אילונה
18:29 29.11.12
שלום,
לאמא שלי יש מיומה בגודל 5 ס"מ. היא גדלה לאחרונה מאז שפסק לה הווסת. כשאובחנה המיומה לראשונה כלפני 10 שנים נאמר לה שהאפשרויות היחידות שלה הן כריתת רחם או לסבול את הכאבים בגלל שבגילה (אז הייתה בת 44) לא מנתחים להסרת מיומה. אני מתגוררת בארה"ב ופה כן מנתחים נשים בגילה אז זה נשמע יותר כמו שיקול של סל הבריאות ולא הטיפול האידיאלי. מה האפשרויות שלה בארץ אם אינה מעוניינת בכריתת רחם אך סובלת מכאבים מוגברים?
 
ד''ר רועי משיח  
08:18 02.12.12
אילונה שלום,
כפי שצוין רבות בפורום, מיומה אינה גורמת לרוב לכאבים, אלא בזמן מחזור. הסיבה העקרית לבצע ניתוח אצל אשה שאינה מקבלת מחזור הוא הרצון לקבלת פתולוגיה מהשרירן ושלילת ממאירות. בדיוק מאותה סיבה, לא רצוי לבצע טיפול או ניתוח אחר פרט לכריתת הרחם. במקרים בהם הניתוח מבוצע בשל פריון, אנו מבצעים כריתת שרירן או טפולים כמו MRI בכל גיל, ללא קשר לסל בריאות
בברכה
ד"ר רועי משיח
שלום,
אני בת 41 עם 3 ילדים , כך שלא חושבת על ילודה בעתיד.
יש לי מיומה בגודל 8 ס"מ ברחם ומה שקורה שהיא גרמה לי לאי מתן שתן עד כדי כך שהובהלתי למיון , נאמר לי לבצע ניתוח הסרת מיומה או כריתת רחם.
רציתי לדעת מה היתרונות והחסרונות בשתי הניתוחים?
(יש לציין שאני שוקלת כרגע את ניתוח כריתת הרחם)
יש לציין שרק לפני חודשיים עברתי מתיחת בטן - האם יש לזה השלכות לגבי פתיחת הבטן בשנית האם זה בסדר תקופת ההמתנה לפתיחת המחודשת של הבטן?

אודה על תשובתכם.
 
פרופ' יונה תדיר  
18:41 26.11.12
שאלתך טובה ומגוונת ולא ניתן להשיב על כולה בהעדר מספר פרטים:
1. ההחלטה אם לכרות רק את המיומה או גם את הרחם תלויה במידה רבה במיקום המיומה. המלצתי בד:כ, בגיל זה, להמנע מכריתת הרחם. 2. שאלה נוספצ היא האם לבצע את הכריתה בלפרוסקופיה (נקב קטן) או בפתיחת בטן. המענה לכך תלוי במספר גורמים כגון מיקום המיומה ומיומנות המנתח/ת.
לעניי נתוח מתיחת הבטן לפני חדשיים. גם זו שאלה טובה אשר עליה עליך לקבל מענה מהמנתח/ת הפלסטי כי לא ידועה השיטה בה נותחת.
פרופ' יונה תדיר
 
ליאת
14:50 27.11.12
לפי אולטרסאונד שערכו לי שלשום במיון רשום כי:
רחם רב שרירני בגודל 11*15 ללא ממצא טפילתי וללא נוזל חופשי באגן.
המיומה בגודל של 8 ס"מ.
רציתי לדעת גם מה המומחיות שלך? לגבי שיטת לפרוסקופיה או פתיחת בטן.
מאד נלחצתי מכריתת רחם
דברתי עם המנתחת בטן שלי ואמרה שיש לחכות לפחות 3 שבועות-
דרך אגב - היא עשתה לי פתיחת בטן (בניתוח בוצע חתך בשפולי הבטן, כאשר רוחבו תואם למידת רפיון העור הקיים. עור הבטן מורם מעל השרירים, הטבור מופרד בעדינות ונותר מחובר לאספקת הדם שלו, ולפי הצורך מבוצע הידוק של שרירי הבטן שהתרופפו. הידוק זה מאפשר ליצור בטן חטובה ולהדגיש את המותן)

תודה מראש על התייחסותך
 
פרופ' יונה תדיר  
19:21 27.11.12
מתנצל, אבל לא הבנתי מה שאלתך? וכמוכן, לחכות 3 שבועות למה? ועוד ועוד. והאם זה המשך לשאלה קודמת?
פרופ' תדיר
 
מאיה
11:08 26.11.12
שלום רב,
מזה כמה שנים אני סובלת ממיומה שתמיד הייתה גורמת לדימום כבד בזמן המחזור, אך לאחרונה ההמיומה גדלה מ5 ס"מ ל8.5 תוך חצי שנה בערך . אני בת 38 ומעוניינת לשמר את הרחם. הרופאה בקופת חולים המליצה לי להוציא את הרחם, רופא פרטי שהלכתי אליו אמר שיש כל מיני אפשרויות אחרות ( FUS למשל) , רופא אחר אמר שהוא יכול להוציא לי את השרירנים (יש כמה) בלי להוציא את הרחם ושאני לא מתאימה טיפול בFUF בגלל מרקם השרירנים. מה דעתך, האם ניתן להוציא שרירן אינטראמורלי ללא פגיעה ברחם ?
בתודה מראש
 
ד''ר רועי משיח  
12:06 26.11.12
מאיה שלום
לא ניתן להוציא שרירן ללא פגיעה ברחם כלל. צריך לוודא שהפגיעה מינימלית. לגבי השאלה האם מתאימה ל FUS - יש לקבוע פגישה בחברה ( אמור להיות בחינם) ולתת להם לקבוע.
בהצלחה
ד"ר רועי משיח
הרופא שאמר לי את זה מבצע בעצמו את ההליך הזה בבית חולים רמב"מ.
 
לירון
15:13 25.11.12
רשמתי לכם בעבר ויש לי שאלה נוספת בבקשה התייחס לעובדות הבאות. אובחן לי שרירן מיומה תת רירית 2 ס"מ והומלץ על היסטרוסקופיה ניתוחית. תסמיני הדימום המוגבר במחזור ודימום לא מוגבר לאחר מחזור הופיעו לפני כ- 5 חודשים אחרי שחזרתי לקחת גלולות מליאן לאחר הפסקה של חצי שנה. במקרה או לא במקרה כאשר החלפתי גלולות למינולט על דעת עצמי החודש והן בחודש השני לחזרת נטילת הגלולות, הדימום שהיה לאחר המחזור נפסק לחלוטין. כאשר היו לי דימומים עם הגלולות הקודמות הם היו מסיביים ביותר במחזור ולאחר המחזור מעטים מאחר וגם באולטראסאונד וגם בהיסטרוסקופיה הדימום נצפה בתוך הרחם יחד עם קרישי דם וכביכול נשארו ברחם עד למחזור הבא (הדימום היה נוזלי ורב וראיתי זאת במו עיני בהיסטרוסקופיה). כמו כן, בלי קשר יצא לי בבדיקת פאפ LSIL ואז בבדיקת קולפוסקופיה אדוארדו שכטר אמר לי כי בוודאות אין סרטן צוואר הרחם וייתכן כי יש דלקת או תאים חריגים ברמה ממש נמוכה. כשחזרה הביופסיה היא יצאה תקינה לחלוטין- כלומר לא נצפו תאים עם שינויים פתולוגיים והומלץ מעקב בעוד חצי שנה. מאחר והרופא שלי שמע שאין יותר דימומים, אמר כי אולי כדאי לא לבצע היסטרוסקופיה ניתוחית ועל כן לקח לי דגימת ביופסיה מהרחם מאחר ואמר שאינו שקט מכך שכשהיו דימומים הם לא יצאו החוצה לאחר המחזור ורוצה להיות בטוח ולשלול את הסיכוי המזערי כביכול לסרטן רירית הרחם. מאחר ויצאו לי תוצאות לא תקינות בפאפ ובקולפוסקופיה ומאחר ואמר שהוא לא מבין למה הדימומים לא יצאו אני לא מצליחה להפסיק לחשוב על כך ולפחד ולהיות מוטרדת שמא הפאפ והקולפו העידו על תאים סרטניים בעצם ברחם ולא בצוואר הרחם כמו שנועדו לבדוק (אני חוזרת ומדגישה שהביופסיה בצוואר הרחם יצאה תקינה). אני מחכה לתוצאות ויש עוד כשבוע וחצי ומיום ליום חששותיי מתגברים ואני נעשית חולה נפשית! בבקשה ענה לי במפורט האם ייתכן שהפאפ והקולפו הראו תוצאה לא טובה בגלל הרחם או שאין קשר וכן האם נורמלי שהדימום לכשהיה לא יצא מהרחם חוץ מבזמן מחזור ועכשיו כשפסק האם זה בעצם סימן טוב. אודה על תשובתך במהרה, תודה
בת 31
 
פרופ' יונה תדיר  
16:28 25.11.12
נראה כי את מחפשת סיבות לדאגה, וספק אן ניתן להסירך ממסלול זה. אם איני טועה גם התקשרת אלי טלפונית, וניתן היה להבין שנרגעת, אבל זה היה רוגע קצר מועד. במצבים כגון אלה, לא פורום באינטרנט יבהיר לך מספר אי בהירויות, כגון דימום שאינו יוצא החוצה, וכיוב'.
פרופ' תדיר
 
שרי
07:02 22.11.12
אודה לך אם תעזור לי בחוות דעת לפי בדיקת אולטראסאונד בשחלה ימנית 30X42מ"מ מבנה היפואקוגני עכור 30X24 נצפה גם זקיק 18 מ"מ בדופלר R.I 0.6
שחלה שמאלית 25X29 מ"מ זקיק בקוטר 16 מ"מ כמו כן נצפה מבנה היפוקוגני עכור בקוטר10 מ"מ . ליד השחלה מבנה ציסטי צלול 38X32מ"מ דופלר בדופן הממצא R.I 1.0
בקיר האחורי שרירן אינטרמורלי 3120 מ"מ . עלי לציין שבתקופה האחרונה יש לי מעט הפרשות חומות כמו לפני מחזור וכאבים בבטן התחתונה כמו כן אימי עברה ניתוח כריתת רחם עקב סרטן האם יש שצריך להדאיג אותי בתשובת האולטאסאונד? תודה על הייעוץ
 
ד''ר רועי משיח  
08:26 22.11.12
שרי שלום
לא נראה שיש מקום לדאגה אלא להמשך מעקב
בריאות שלמה
ד"ר רועי משיח
 
רימונה
09:43 19.11.12
שלום אני בת27 לפני כחודשים וחצי עברתי ניתוח להוצאת השרירן מיומה הוציאו בשלמותה בגודל 3ס''מ מאז אני זה כבר מחזור שני שלי ויש לי שטפונות כמו בנק הדם מלא דם כל שעה אני כבר ממש צריכה מקלחת בגלל זה וגושים של דם שבחיים לא ראיתי נראים כמו כבדי עוף ורודים האם זה תקין?
 
פרופ' יונה תדיר  
09:57 19.11.12
רימונה, לא. זה ממש לא תקין. במידה ואינך נמצאת בקשר עם הרופא/ה המנתח/ת ו/או עם המחלקה בה נותחת עליך לבצע תחילה בדיקת אולטרהסאונד גינקולוגי (תוכלי לבקש הפניה מהרופא המטםל שלך, או לי אפילו רופא המשפחה) ולבקש שיתנו לך מידע ברור על מצב הרחם, רירית הרחם, והאם יש שרירן נוסף או כל מידע אחר המופק מבדיקה זו. רק לאחר מכן ניתן לשקול מה הסיבה ומה צריך או אפשר לעשות.
בהצחלה,
פרופ' יונה תדיר
לא נתן לי להוסיף תגובה ... אוקיי אז ככה, אני בת 27 וההסטרוסקופיה הייתה באפריל 2010 והסונר ביולי 2010 מאז עברתי רק שלושה מחזוריa.v.f אשמח לתגובתך:-)
 
פרופ' יונה תדיר  
05:46 18.11.12
לא ניתן לחוות דיעה על בסיס נתונים מלפני שנתיים וחצי במיוחד כאשר מדובר בגיל זה בו שרירני רחם גדלים במהירות. יש ךבצע בדיקות חוזרות, תחילה אולטרהסאונד איכותי בו יהיה פירוט מדוייק של גודל ומיקום השרירנים ורק אז להחליט: א. אם יש תורך בהיסטרוסקופיה אבחנתית ו/או גם טיפולית, וגם לגבי המשך הפרייה חוץ גופית.
פרופ' יונה תדיר
 
דנה
17:28 13.11.12
האם ניתן לנתח באופן לפרסקופי ציסטה שחלתית למרות הדבקויות באיזור הטפולות .
 
פרופ' יונה תדיר  
17:46 13.11.12
עקרונית ניתן. הדבר תלוי במידת ההדבקויות, מיקומן, ובמידת מיומנות המנתח/ת
פרופ' יונה תדיר
פרופסור יקר, אלה תוצאות 4/2010 היסטרוסקופיה אבחנתית תעלת צוואר תקינה, רחם דו קרני, נצפו פיות החצוצרה עם מעבר נוזל דרכן. סונר גניקולוגי ד"ר משיח רחם- 58+66+51 מ"מ שרירני, רירית 12מ"מ. רחם בעל גבולות בלתי סדירים, הודגמו 4 שרירנים תוך דפניים הבולטים לכיוון החלל והסרוזה . חלל הרחם מפותל בין השרירנים ממדי השרירנים 26+21,24+21,23+24,21+26 מ"מ . שחלות נצפו במראה תקין. רחם שרירני! ב2010 הופנתי לשקילת ביצוע היסטרוסקופיה ניתוחית, שקילת כריתת חצוצרות או ביצוע מיומקטומיה... בדיון אם אחד הדוקטורים מפני שלא היו מיומות בולטות לתוך חלל הרחם אמר שאין מקום להיסטרוסקופיה ניתוחית... באותו זמן עברתי רק טיפול אי.וי.אף 1 והומלץ נסיונות חוזרים להשיג הריון בטיפול פריון! כרגע אני לאחר 3 טיפולים בלבד והפרופסור ביחידה אמר לי לעשות שוב הסטרוסקופיה אבחנתית ויש מצב לשקול אימוץ או אם פונדקאית האם אין לי סיכוי יותר? יש מקום לבדיקה חוזרת? אחרי שעברתי בגיל 22 ניתול בפתיחת בטן והוצאו 22 מיומות שמיתוכן 2 גדולות יש לציין ... עזרה דחוףףף בבקשה תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
15:40 13.11.12
באופן הצגת השאלה יש מספר אי בהירויות ומספר סתירות, בין דחיקת חלל הרחם לאי דחיקתו?! לא ציינת גם מה גילך? ומתי בוצעה הסונר הגינקולוגי, לפני או אחרי ההיסטרוסקופיה. עברת בגיל 22 נתוח אבל לא ברור אם זה היה לפני שנה? או אולי 10 שנים?
בדילמה כגון זו סביר יותר לפנות לרופא/ה העוסק/ת בתחום זה על מנת לקבל החלטות שהן כה גורליות לגביך. הלא כן?
פרופ' יונה תדיר
 
סלין
15:07 11.11.12
יש לי שרירן ברחם במצב שהוא תופס כמעט את כל חלל הרחם לפי בדיקת רופאת נשים
הרחם שלי נמצא במצב של "הריון" בשבוע ה 18 מוגדל, כתוצאה מכך אני סובלת מדימומים
קשים בזמן הווסת וכמו כן סובלת מאנמיה אמוגלובין 7.2 לאחר התייעצות עם הרופאה היא
ממליצה להוריד את הרחם והשחלות אבקש את דעתכם בנושא

בתודה מראש
 
פרופ' יונה תדיר  
16:08 11.11.12
שאלות חשובות המגדירות סוג טיפול הן: גילך, תכניות הילודה שלך.
פרופ. תדיר
לא הבנתי את תשובתך סעיף 1- לחלש סיבות, למה הכוונה. כמו כן, האם אתה טוען שכדאי לי להפסיק את הגלולות? כי האמת שחשבתי על זה אבל הבנתי שזה דווקא מונע שרירנים. כמו כן, אם בבקשה תוכל לחדד האם זה נורמלי שהדם נשאר ברחם כאשר אני לא בווסת ולא יוצא החוצה?
 
פרופ' יונה תדיר  
17:28 05.11.12
הדמום כנראה נקרש וכך נראה ברחם. לא מדובר ב ״צנרת סתומה״.
לעניין הגלולות: הדבר שנוי במחלוקת. לעיתים זה מפחית דימום אך לא מקטין מיומות.
שלום,

אני בת 45 נשואה ואם ל 3 ילדים בעקבות דימומים חזקים קרישי דם גדולים וכאבים חזקים בזמן מחזור ובמהלך כל החודש הופנתי לא.ס וגינלי שאובחן שרירן לא גדול 33 מ"מ במרכז הרחם, (האבחון התגלה לפני שבועיים) לפני חצי שנה בערך קבלתי ארוע מוחי קל (לא התפנתי לבית חולים) בבידקות שנערכו נראה הכל תקין שאלתי היא האם יש קשר בן השרירן וקרשי הדם לארוע שעברתי או שהדימומים מהשרירן נשארים רק ברחם ויוצאים ישר בזמן דימומים?

תודה
 
פרופ' יונה תדיר  
15:29 05.11.12
לא. אין שום קשר.
פרופ. תדיר
 
לירון
23:52 04.11.12
שלום רב. אובחנה לי מיומה לאחר תלונות של דימום חזק מאוד מאוד בזמן מחזור עם גושים וכן דימומים עדינים לאחר המחזור (אני נוטלת גלולות). בבדיקת היסטרוסקופיה אובחנה לי לאחר שקשה היה לראות בהתחלה עקב דימום רב שהיה ברחם וגושי דם מיומה תת רירית 2 ס״מ והומלץ על היסטרוסקופיה ניתוחית. מה שאני לא מבינה זה איך מיומה כזו קטנה גורמת לככ הרבה דימום ברחם וכן מדוע הדימום ״תקוע״ ברחם. הרופא אמר לי שיתכן והשרירן יושב בצורה החוסמת את מעבר הדם. אז מה ששכחתי לשאול זה אם הוא חוסם, איך זה שבמחזור לא אלא להפך, הדימום מסיבי..כמו כן בבדיקת פאפ נתגלו תאים חריגים אך ברמה הנמוכה ביותר וכן עברתי קולפוסקופיה והרופא אדוארדו שכטר אמר שאין לי סיבה לדאגה כי אם יש משהו זה ממש ברמה נמוכה ואני ממתינה לתוצאות הדגימה. אני ממש מוטרדת נפשית ולא מבינה איך זה שבמקרה יש לי שתי בעיות וה״מקריות״ מלחיצה אותי כי אני פוחדת שזה קשור אחד בשני. על אף שהרופאים כולם אמרו לי שאין לי סיבה לדאגה. עדיין אני לא מצליחה להרגע ממחשבות על המחלה שאינני רוצה לרשום אפילו את שמה. הדימומים ממש מלחיצים אותי. האם זה נורמלי הדימומים הכבדים במחזור והעדינים לאחר מכן כשבוע וחצי אחרי המחזור.
 
פרופ' יונה תדיר  
01:43 05.11.12
אם כל כך הרבה רופאיםמלא הצליחו להרגיע אותך, מי אני שאצליח.
1. אכן, אין קשר בין שני הדברים וכדאי לחלש סיבות אחרות לדאוג.
2. אכן. מה שחשוב יותר בהקשר למיומה ודימום זה המיקום ולא הגודל. ומיקום זה של המיומה שלך הוא האפייני לגרימת דימומים.
3. דימום זה (שלא כמו די עם וסת) נוטה לקרישים וזה מה שרואים ברחם. לא ״סתימות בצנרת״.
4. היסטרוסקופיה נתוחית היא אכן הפתרון הנכון.
5. לגבי הגלולות, יש לשקול שוב.
בהצלחה. פרופ. יונה תדיר.
לא הבנתי את תשובתך- לחלש סיבות, למה הכוונה. כמו כן, האם אתה טוען שכדאי לי להפסיק את הגלולות? כי האמת שחשבתי על זה אבל הבנתי שזה דווקא מונע שרירנים. כמו כן, אם בבקשה תוכל לחדד האם זה נורמלי שהדם נשאר ברחם כאשר אני לא בווסת ולא יוצא החוצה?
לא הבנתי את תשובתך- לחלש סיבות, למה הכוונה. כמו כן, האם אתה טוען שכדאי לי להפסיק את הגלולות? כי האמת שחשבתי על זה אבל הבנתי שזה דווקא מונע שרירנים. כמו כן, אם בבקשה תוכל לחדד האם זה נורמלי שהדם נשאר ברחם כאשר אני לא בווסת ולא יוצא החוצה?
 
זיוית
03:10 05.11.12
שלום פרופסור יונה
אני בת 34 אמא לילדה בת שנתיים וחצי מנסה להיכנס להריון מזה שנה וחצי.
יש לציין שאני גרה בחו"ל.
לפני 7 חודשים במהלך בדיקה של פאפס התגלתה ציסטה בגודל 3.5 ס"מ ונוזל בכמות גדולה בחלל הרחם. בביקור שלי בישראל עשיתי בדיקות נוספות והרופא בישראל אמר לי שאין שום משמעות לנוזל ושיש לעקוב אחר הציסטה.
יש לציין שערכתי עוד בדיקות כשחזרתי והרופא שלי הבחין כי הציסטה גדלה וכמות הנוזל עדיין גדולה.
בבדיקה האחרונה לפני כשבוע התגלתה ציסטה נוספת ופוליפים.
הרופא החליט לנתח.
שאלתי היא האם כל הבעיות שציינתי פוגעים בפוריות?
מה הסכנות בניתוח? האם יש כאבים אחר כך?
מה הסיכויים שפוליפים וציסטות חוזרים בעתיד?
אשמח לקבל תשובה בהקדם
אני אמורה לעשות את הניתוח בשבוע הקרוב.
 
פרופ' יונה תדיר  
08:08 05.11.12
קשה להשיב על שאלותיך מאחר והתאורים שלך אינם ברורים. ציסטות .. היכן? בשחלה? ברחם? ציסטה בחלל הרחם אינה סבירה. גם נוזל בחלל הרחם אינו ממצא שכיח ויש לברר את הסיבה אם הממצא אכן נכון. פגיעה בפוריות? ממה? מהניתוח או מלא לנתח (אם צריך ניתוח) וזה כאמור לא ברור כל עוד הממצא לא ברור.
כאבים? עיל לברר תחילה מה יש לך ומה צרי לעשות, ועניין הכאב (שלא קיים, כי נתוחים נעשים בהרדמה) לדחות למועד אחר.
פרופ יונה תדיר
+ הוספת הודעה
   1 ...  4  5  6  7  8  9  10  11  12  ...  44  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
שרירנים ברחם   מיומות   מיומה   מיומה ברחם   מיומה בהריון   מיומה והריון   מיומה רחם   שרירנים   גידולים שפירים   רחם שרירני   רחם
RSS RSS פורום שרירנים ברחם - מיומה