בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום רצפת האגן, בריחת שתן, דליפת שתן, צניחת רחם
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום רצפת האגן, בריחת שתן, דליפת שתן, צניחת רחם

פורום רצפת האגן, בריחת שתן, דליפת שתן, צניחת רחם, צניחת רצפת האגן, שיקום רצפת האגן, בריחת שתן הריון, פרינאום, דליפת שתן במאמץ.
מנהלי פורום רצפת האגן, בריחת שתן, דליפת שתן, צניחת רחם:
ד''ר מיכאל ויינריב
לפרטים נוספים
פרופ' ליאור לבנשטיין
לפרטים נוספים
 
רעות
13:44 02.03.15
שלום אשמח אם תוכל לתת לי מידע אודות תסמונת לבטור אני (כאב רקטלי), כגון עד כמה היא נפוצה בקרב נשים צעירות שטרם ילדו, מהן תסמיניה, האם מדובר בכאב לכל החיים או שזה לרוב עובר? כיצד זה משפיע על הריון והאם מבדיקה שלך אתה יכול לקבוע האם אכן מדובר בתסמונת?
 
ריקי
23:23 02.09.14
שלום, אני בת 39 סובלת 20 שנה מדחיפות שתן. פינוי מספר פעמים לפני השינה ובמהלך הלילה כאשר בפועל אין כ"כ מה לפנות. אין לי דליפת שתן. במהלך היום השלפוחית לא עושה בעיות.
בעבר ביצעתי בירור דרך הקופה, US, פגישות עם אורולוג ובדיקות מחלות ותרביות שתן. האורולוג רשם לי אורג'נין שלא עזר ואמר שהוא לא מעוניין לרשום לי כדור אחר.

אני נוטלת כרגע סרוקסט. רופאה הציעה לי לנסות כדור אחר בנוסף ע"מ להתגבר על בעיית דחיפות ותכיפות השתן, כדור פסיכיאטרי שבן היתר עוזר גם בנושא שלפוחית רגיזה.
ניסיתי והוא אכן עוזר ולמעשה פותר את הבעיה, אך איני מעוניינת בנטילת שני כדורים שונים מכוון שאחת מתופעות הלוואי שלהן ירידה בחשק המיני.
האם יש כדור אחר, שיכול לעזור לי שאינו כדור פסיכיאטרי שעשוי לפגוע בחשק המיני?
דרך הקופה כנראה לא יתנו לי את הדבר האמיתי נגד שלפוחית רגיזה מכוון שאני לא מעוניינת לעבור שוב את כל הבדיקות שעברתי בעבר ולא יצא מהן כלום.

אשמח לקבל המלצות לתרופות אחרות שאפשר לרשום לי תחת התוויה אחרת מכוון שהקופה כנראה לא מעוניינת לממן תרופות יקרות שנועדו לטיפול בשלפוחית רגיזה.

תודה
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
05:38 03.09.14
ישנן אפשרויות נוספות לטיפולים תרופתיים כמובן שלצורך ייעוץ יש לבצע הערכה מלאה
ממליץ לתאם פגישת ייעוץ
בהצלחה
 
אנה דור
01:19 25.02.15
שלום רב.
מה דעתך על התרופה אלמירון לטיפול בשלפוחית רגיזה לפני הזרקת בוטוקס?
(כל הבדיקות לא העלו כל ממצאים)
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
07:32 25.02.15
אלמירון לא רשום בארץ. התרופה לא לשלפוחית רגיזה אלא למחלה נדירה הנקראת דלקת פנימית של שלפוחית השתן: interstitial cystitis . זאת בעיה נדירה יחסית משלפוחית רגיזה.
הטיפול לשלפוחית רגיזה דורש הערכה מחדש. חוץ מבוטוקס יש קןצב השלפוחית שתי האפשרויות דורשות בירור מקדים.
בכל מקרה פגישת ייעוץ עם מומחה יכולה להאיר הרבה דברים.
בהצלחה
 
מישהי
01:04 23.02.15
שלום,
הבנתי כי תחושות לא נעימות (תכיפות ודחיפות במתן שתן וכאבים באזור העריה) עלולת להיגרם מבעיה בעצב הפודנדלי. האם קיימת בדיקה הבודקת את טיב ההולכה של עצב זה? האם קיימת בדיקה שיכולה לשלול או לאשר בעיה כלשהי בעצב זה?
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
05:56 23.02.15
מומלץ קודם גל לפנות לרופא לבדיקה ולקיחת הסטוריה רפואית מדוייקת. בדיקה של עצב זה באופן ישיר לא ידועה לי אך באופן עקיף ניתן לבדוק בבדיקה אורודינמית בעזרת emg
בברכה
שלום. ביצעתי היום בדיקה אורודינמית בבית חולים במרכז בגלל ץכיפות במתן שתן לא מאמץ. בת 65. מסרו לי תתשובות אך לא טרחו להסביר מאומה. אודה על הסבר. רושמץ את העיקר:
non-invasive flow: the patient voided with a normal stream. pvr 70cc.
fulling cystometry: delayed sensation of filling. normal compliance. incresed capacity. low presure detrusor overactivity was demonstrated towards the end of filling without leakage. SUI was not demonstrated..
cystography:
normal bladder contour. V-U reflux was not visualized. funneling of bladder neck and proximal urethra during detrusor overactivity

אודה אם תוכלי להסביר ומה הטיפול שבדרך כלל נהוג.
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
05:53 23.02.15
כמבצע בדיקות אורודינמיקה קשה רק להתיחס לפיענוח ללא תרשימים אך ממה שכתבת בלבד ניתן ללמוד שתחושות שלך למילוי השלפוחית ירידות. היתה התכווצות של שלפוחית השתן לקראת סוף מילוי השלפוחית. לא רשום שום דבר לגבי אופי השתנה שלך בתום המילוי. לא היתה בריחת שתן במאמץ.
הטיפול הוא לא על סמך רק בדיקת אורודינמיקה אלא ביחד עם לקיחת היסטוריה רפואית ובדיקה גופנית. מומלץ לפנות לרופא מטפל שהפנה אותך לבדיקה.
בברכה
 
מישהי
00:28 22.02.15
שלום,
האם שרירים מכווצים מאוד ברצפת האגן יכול לגרום לתחושה תמידית של צורך למתן שתן (כאילו השלפוחית מלאה עד הסוף)כל שעות היום?
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
06:22 22.02.15
לטונוס השרירים יש הפשעה על תפקוד שלפוחית השתן .
לעיתים כיוות מוגבר יכול להיות קשור לתחושה של תדירות במתן שתן כולל דחיפות.
במקרה שזו האבחנה ניתן להעזר בפיזיותרפיה של רצפת האגן
בהצלחה
 
אלינור
23:48 10.02.15
שלום,

אני בחורה בת 24, בריאה, רווקה וללא ילדים.

מזה שנתיים בערך, אני מוצאת את עצמי הולכת במשך היום בכל כרבע שעה לשירותים לצורך מתן שתן. יצוין, כי אני שותה רק כ- 10 כוסות מים ליום.

כשניסיתי להמעיט בכמות המים שאני שותה וירדתי לכארבע כוסות מים ליום, אמנם תדירות הפעמים שבהן נדרשתי ללכת לשירותים ירדו, אך עדיין מדובר בתדירות של בערך כל חצי שעה.

פניתי לרופא משפחה, והוא לא כל כך ידע איך לעזור לי ולאן להפנות אותי. לדבריו, לא שמע על בעיה כזו.
לייתר בטחון רופא המשפחה שלח אותי ל- S.U. בטן שיצא תקין וגם תרבית השתן יצאה תקינה.

אני ממש מיואשת מכיוון שזה פוגע במהלך החיים התקינים שלי. אגב, גם בלילה אני נאלצת לקום מתוך שינה כחמש-שש פעמים (לפעמים יותר לפעמים פחות).

ברור שלי שיש כאן משהו שהוא קצת חריג ומכאן פנייתי אליכם בבקשה לקבלת עזרה:

1. האם מדובר בבעיה מוכרת, או שאני אכן חריגה בנוף?

2. מהן קשת האפשרויות לבעיה המתוארת? מה יכול להיות המקור לבעיה?

3. למי (לאיזה מומחה) עלי לפנות לצורך בדיקה של מקור הבעיה ומציאת פתרון לבעיה?

4. אילו בדיקות נוספות כדאי שאעבור בכדי שאגיע לרופא כבר עם חלק מהתשובות של הבדיקות?

תודה מראש על התשובות.
 
לי
00:37 12.02.15
לי שלום,

איני רופאה אך אני יכולה לייעץ לך מניסיון אישי רב שנים בנושא וקריאת חומר מקצועי רב. הבעיה היא מורכבת ומתסכלת (אני אישית עברתי סבל רב שנים עד לאבחון) ותדרוש סבלנות וחיזוק מהסביבה עד לאבחון. הכי חשוב לא להלחץ, ראשית יתכן שמדובר בתופעה פסיכולוגית (האם את תחת לחץ נפשי לאחרונה) או בתופעה שתחלוף לבד. במידה והבעיה נמשכת הגישה היא כזו:
דבר ראשון, תיארת רק את הצורך ללכת לשירותים, אך האם יש סימפטומים נוספים? האם מדובר רק בלחץ וקושי להתאפק? או שיש כאבים, צריבה או תופעות אחרות?
אם אין סימפטומים אחרים יתכן שמדובר בשלפוחית רגיזה ועלייך לעבור בדיקה אורודינמית. הטיפול הוא תרופתי (תרופות אנטי כולינרגיות) והתנהגותי (אימון שלפוחית).
אם הבדיקה תקינה או שיש סימפטומים נוספים או תחלואה נלווית במחלות אחרות עלייך לעבור בירור מקיף הכולל: אולטרא סאונד בטן עליונה ותחתונה, סיטי בטן ומערכת השתן, ובדיקה אורודינמית. במידה וכל הבדיקות תקינות ויש סימפטומים נוספים יש לשלול מחלות כמו אנדומטריוזיס שדומות בסימפטומים.
אם יש גם כאבים או צריבה יתכן שמדובר ב interstitial cystitis (שלפוחית כאובה -PBS). במקרה כזה תצטרכי למצוא אורוגניקולוג טוב המתמחה הנושא ולעבור ציסטוסקופיה והידרודיסטנציה בהרדמה. זו תסמונת כרונית אך יש לה טיפולים יעילים.
הכי חשוב לא להתייאש, אולי יקח זמן אך רופא טוב יכול לשפר משמעותית את המצב!

בהצלחה
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
00:57 12.02.15
1. לא, את לא יוצאת דופן או חריגה.
2. בעיה שלך מוגדרת כשלפוחית רגיזה. ישנה בעיה כזו בקרב גילאים צעירים אך כמובן לא כל כך שכיחה כמו בגילאים מבוגרים יותר.
3. לעתים המקור לבעיה לא קיים אך ישנו צורך לפנות למומחה בתחום: אורולוג המתמחה בהפרעות השתנה.
4. US דרכי השתן ושארית השתן, שתן כללית ותרבית, בדיקות דם לתפקודי הכליות
בברכה

 
לי
00:18 12.02.15
שלום רב

אני בת 30 ולפני מספר שנים אובחנתי עם IC לאחר סבל רב שנים. טיפול באלטרול הביא לשיפור ניכר בכאבים. אלמירון, פיזיותרפיה וטיפולים ברפואה משלימה לא הביאו לשיפור נוסף. בשנים האחרונות בעייתי המרכזית היא התכיפות שהחמירה והתשישות הכרונית כתוצאה מההתמודדות עם המחלה. כל תחומי חיי נפגעו כולל מצבי הנפשי. יש לי מספר שאלות בנושא הטיפול:

1. האם הטיפול הסטנדרטי בהזלפות בארץ מבוצע בDMSO או בחומצה היאלרונית? והאם יש סיכון שטיפולים אלו (או עצם הקטטריזציה במהלכם) יגרמו להחמרה בסימפטומים?

2. האם הטיפולים הנ"ל מסייעים משמעותית רק כאשר יש כאבים או שבמצבי היום כאשר הכאבים נעלמו כמעט לחלוטין ב"ה (פרט לזמן הווסת) והסימפטומים העיקריים הם התכיפות ותחושת הלחץ הבלתי פוסקת ומציקה, טיפולים אלו גם עשויים לסייע?

3. רופאת המשפחה שלי הציעה ליטול ציפרלקס לצורך ההתמודדות עם הדיכאון והחרדות. אני ביולוגית ומשתדלת להתעדכן במחקרים המתפרסמים בנושא מידי פעם. קראתי לאחרונה שלחולי IC לא מומלץ ליטול מעכבי ספיגת סרוטונין כי זה עלול להחמיר את הסימפטומים שלהם. רציתי לברר האם זה נכון ואם כן, מהן החלופות האפשריות במקרים כאלו

אודה לתשובתך
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
00:52 12.02.15
1. שני החומרים ניתנים לטיפול כאשר בארץ העדפה לחומצה היאלורונית. צינתור בעת החדרת החומר עלולים לגרום לאי נוחות בעת החדרת הצנטר בעיקר.
כל מטופל IC מגיב שונה לטיפול כזה או אחר. הטיפול בדרך כלל מותאם אישית ולכן לרוב לא ניתן לצפות בצורה מדוייקת איך תהיה התגובה.
2. הטיפולים הללו יכולים להינתן גם בהיעדר כאבים ולהיות טיפול בתכיפות ותחושות לחץ מציקה. האם הם עלולים לסייע? כן, אבל כמו שציינתי טיפול לרוב אישי.
3. טיפול אפשרי אם בציסטוסקופיה יש כיב - צריבתו בהרדמה או הרחבת השלפוחית - זהו קו 3 לטיפול. קו 4 - גירוי סקראלי או קוצב השלפוחית
קו 5 - הזרקת בוטוקס או תרופה שמשתמשים בה במצבי דלקת מעיים כרונית וקשה מאוד

 
ג
15:38 08.02.15
היום שמתי לב שיש לי כמו גוש בשטח בין פתח השתן לפי הטבעת.מציינת כי מתאמנת בחדר כושר ומרימה משקלים לא כבדים מדי. לא סובלת מכאב או אי נוחות בשירותים. לא שמתי לב לזה בעבר במקרה הפעם שמתי לב בעת החלפת טמפון.
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
20:09 11.02.15
תחושת מלאות זאת צריכה להיבדק ע''י אורולוג נשים או אורוגניקולוג
בברכה
 
דנה
18:28 26.01.15
שלום. רציתי לדעת האם ישנו נזק שנגרם לרחם בעקבות ריצה בזמן מחזור? ממקורות שקראתי הבנתי כי בזמן המחזור הרחם כבד יותר ורפוי ולכן בפעילות אינטנסיבית ישנה סכנה לקריעה של הרצועות שמחזיקות אותו. כיום אני מתאמנת למרתון ורצה בערך 100 ק"מ בשבוע. מודה שלרוב איני סובלת כלל מריצה בזמן מחזור, אך ישנן מקרים בהם אני סובלת מכאבים עזים בזמן ריצות ארוכות.
אשמח מאוד אם אמצע סימוכים מדעיים לכך. חיפשתי מאמרים בpubmed ולא מצאתי.
בתודה מראש,
דנה
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
10:41 27.01.15
אין קשר
בהצלחה
 
סופי
09:01 17.01.15
שלום רב,
אני עומדת לעבור נותוח tvto לדליפת השתן. בזמן הבדיקות התגלה לי עוד בעיה ...
ההתקן שמונח ברחם לפני כ7 שנים נמצא במצב לרוחב אבל לא עושה בעיות וכל הבדיקות תקינות. רופא אחד מציע להוציא את ההתקן בגרידה בזמן הניתוח tvto ורופא אחר מציא לא לגעת בו כי לא עושה בעיות... רציתי לדעת מה כדי לעשות כדאי להחליט על הרופא המנתח...
תודה מראש.
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
18:14 19.01.15
בהחלט ניתן להוציא את ההתקן במהלך הניתוח
לא אמורה להיות בעייה
בהצלחה
 
טליה
17:41 28.12.14
האם בתסמונת לבטור אני ובתסמונת וולוודיניה מדןבר באותם שרירים ברצפת האגן?או שמדובר באזורים שונים בכל תסמונת?
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
10:51 09.01.15
וולבודיניה הרבה פעמים נגרמת כתוצאה מכיווץ יתר של שרירי הלבטורים
בהצלחה
 
אחת
12:24 31.12.14
ילדתי לפני שנתיים בלידה רגילה שלאחר מכן התברר שיש לי קרע דרגה שלישית
עכשיו אני בתחילת הריון רופא נשים המליץ לי לעשות בדיקת מנומטריה ואולטרסאונד של סוגר הרקטום
האם הבדיקות כואבות?
איך מבצעים אותן?
מותר בהריון?
תודה רבה!!!!!!!
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
10:50 09.01.15
מדובר בבדיקות לא כואבות במהלכן מודדים את הלחים ובודקים את תקינות השריר ע"י מדידת הלחצים ו (בדיקת על שמע) שלמות השריר
בהצלחה
 
סיגל
12:01 08.01.15
שלום ,
אני בת 43 , עפ"י פרופיל הורמונאלי אובחנתי כנמצאת בגיל המעבר וסובלת מתסמינים כבר שנתיים, למרות שעוד לא עברה שנה מאז המחזור האחרון הרופא רשם לי הורמונים אנג'ליק.
אני נוטלת את ההורמונים כבר חודש, במהלך החודש התחלתי להרגיש לחץ כבד באיזור הנרתיק מקרין לפי הטבעת. (כמו לפני לידה) גם שאני משתעלת אני מרגישה כאילו משהו לוחץ לי בתוך הנרתיק. הלכתי לרופא נשים , בדק אותי בדיקה ידנית (ללא אולטראסאונד ) ואמר שאין לי בעיה גניקולוגית , שאני אחפש במקומות אחרים.
הלחץ ממשיך לפעמים יותר מפריע ולפעמים פחות , אבל לא נעלם , כבר שבועיים.
מה זה יכול להיות ? למי לפנות? האם זה יכול להיות מההורמונים? (עיבוי רחם ).
אודה לעזרתך
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
10:49 09.01.15
נראה כי מדובר בבעייה של רפיון וצניחה של נרתיק
לפי התאור כמבון שיש לבצע הערכה ע"י בדיקה
ממליץ לפנות לאורודינקולוג לצורך הערכה ובדיקה
בהצלחה
 
טליה
17:42 28.12.14
כל בוקר יש לי יציאה , הצואה עצמה באסלה נראת בסדר משמע לא שלשול אך הצואה עצמה יוצאת בצורה מתפרצת ותוך 2 שניות מהרגע שאני יושבת על האסלה הכל יוצא.... רציתי לשאול האם הדבר מעיד על חולשה או כיוץ יתר של רצפת האגן או שאין קשר?
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
10:48 09.01.15
טליה שלום
התסמין שאת מתארת אינו מעיד על בעייה של חולשה ברצפת האגן
בהצלחה
 
סארי
08:59 26.12.14
תודה רבה על התשובה ,
זה ניתוח על חשבוני הפרטי? מי יכול לבצע ניתוח כזה?
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
09:15 26.12.14
רופאט נשים, אורוגינקולוג
בהצלחה
 
סארי
09:48 25.12.14
שלום,
אני אימא לשני ילדים בני5 ו7 אני סובלת מזה שנה מהתרחבות הנרתיק בזמן קיום יחסי מין . כך שבעלי ואני לא מרגישים חיכוך בכלל . בתקופה האחרונה זה קורה מתחילת החדירה . אני לא יודעת מה יכולה להיות הסיבה!! פניתי לרופא נשים ואמר שהוא לא רואה התרחבות ולא יודע מה יכולה להיות הסיבה!מה אפשר לעשות ?
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
08:41 26.12.14
שינויים לאחר לידות בעיקר לידות ממשוכות או לידות של ילדים יחסית עם משקל גבוה הינו דבר שכיח
ניתן לשקול אפשרות של חיזוק שרירי רצפת האגן, לנשים בהם לחא נצפה שיפור ניתן לבצע ניתוח להיצרות
בהצלחה
 
אחת
12:14 24.12.14
ילדתי לפני שנתיים בסוף הלידה התברר קרע דרגע 3
כרגע אני בשבוע 6 יש סיכוי שאני יוכל ללדת לידה רגילה?
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
12:20 24.12.14
חשוב לתאר את דרגת הקרע מעבר ל 3 יש תת קבוצות
באשר לסיכוי להרות בשנית יש לשקלל פרטים נוספים הקשורים למהלך הלידה
בהחלט ראוי להתייעץ עם רופא המומחה לשיקום רצפת האגן
בהצלחה
 
אחת
12:21 24.12.14
נקרע לי השריר
אבל היום אני לא מרגישה שום דבר בהקשר לכך
זה לא קשור להתיעצות עם רופא נשים?
שלום האם כיוץ יתר של שרירי רצפת האגן או חולשת יתר בשרירי רצפת האגן יכולים לעשות בעיה בכניסה להריון או בהתפתחות הריון תקין? האם יכול לגרום להפלות,מומים או לידה מוקדמת?

תודה
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
07:54 19.12.14
אין קשר בין תפקוד שרירי רצפת האגן לסיכוי להרות או לחידה מוקדמת
בהצלחה
אני סובלת כבר כשלושה ימים כנראה מדלקת בשתן(יש לי תכיפות במתן שתן, בערך 7 פעמים בלילה אני קמה לשירותים לעשות פיפי..) יש לציין שלקחתי אנטיביוטיקה שנתן לי הרופא,(מונרול) וסידורל להקלת התכיפות..

אך הדבר היחיד שקצת מוזר לי...זה שיחד עם הדלקת אני מרגישה תחושה כאילו אני מאוד מאוד מגורה מינית לאחרונה.. האם זה הגיוני?

העובדה שאני מגורה מינית יותר מתמיד יכולה להיות קשורה לדלקת בשלפוחית השתן ?

תודה רבה!!!!(:

וד"א הייתי לוקחת אבץ והפסקתי,יש קשר לדלקת ? רב תודות...
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
06:35 15.12.14
דלקת בשתן על פי רוב גורמת לתחושה של צריבה וחוסר נוחות באזור ועל כן התחושה של גרוי מיני עודך אינה שכיחה.
בתקווה שלאחר הטיפול התסמינים יחלפו במידה ולא מומלץ להבדק
בהצלחה
 
סופי
19:13 08.12.14
שלום רב,
זמן רב אני סובלת מדליפת שתן, היום עשיתי בדיקה אורודינמית אך אין לי סבלנות להמתין שבועיים עד הרופא ומבקשת עזרא להסביר אם יש צורך לניתוח...
זה תוצאות של הבדיקה...
עקומת השתנה ראשונה תקינה ושארית שתן של 50 סמ"ק
נפח כיס השתן תקין (411 סמ"ק)
בזמן מילוי כיס השתן אין עליית לחצים פתולוגית ואין התכווצויות לא רצויניות.
תחושה תקינה, אין דלף של שתן בזמן המילוי. כיס שתן יציב.
היענות כיס שתן תקינה.
בוולסלוה מופיע דלף ניכר ביותר של שתן בלחצים נמוכים יחסית (LPP = 62 סמ"ק מים)
עקומת השתנה בסיום תקינה וללא שארית שתן.

תודה מראש,
התשובה תחסוך לי מחשבות של שבועיים ....
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
20:27 08.12.14
מתשובת הבדיקה נראה כי מדובר בדליפת שתן במאמץ
באשר לטיפול יש להתייעץ עם הרופא המטפל יש. אפשריות של טיפול שמרני לעומת כירורגי
בהצלחה
 
סופי
16:51 10.12.14
תודה רבה לך! רק רציתי להוסיף שאני בת 47 לבגלל הבעיה הזאת יש לי פחד לצאת מהבית אם אני מצוננת... רציתי לדעת אם ניתוח ממש פוטר את הבעיה?
תודה מראש.
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
17:16 10.12.14
הניתוח יכול לשפר את דליפת השתן במאמץ אך אם הציפיה שלך להיות יבשה לחלוטין וזאת רק האופציה שתסכימי לעבור ניתוח כאן ישנה הבעיה: סיכוי סטטיסטי להיות יבש לחלוטין נע בין 58 ל63% אך להיות מרוצה מהשיפור (עדיין עם דליפת שתן כלשהי) סיכוי עולה ל85-90%. תיאום ציפיות מהניתוח כמו מכל טיפול חשוב ביותר.
בהצלחה ורפואה שלמה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  49  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
רצפת האגן   בריחת שתן   דליפת שתן   צניחת רחם   צניחת רצפת האגן   שיקום רצפת האגן   בריחת שתן הריון   פרינאום
RSS RSS פורום רצפת האגן, בריחת שתן, דליפת שתן, צניחת רחם