בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואת נשים»פורום רצפת האגן, בריחת שתן, דליפת שתן, צניחת רחם
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום רצפת האגן, בריחת שתן, דליפת שתן, צניחת רחם

פורום רצפת האגן, בריחת שתן, דליפת שתן, צניחת רחם, צניחת רצפת האגן, שיקום רצפת האגן, בריחת שתן הריון, פרינאום, דליפת שתן במאמץ.
מנהלי פורום רצפת האגן, בריחת שתן, דליפת שתן, צניחת רחם:
פרופ' ליאור לבנשטיין
לפרטים נוספים
ד''ר מיכאל ויינריב
לפרטים נוספים
 
מישהי
16:19 18.09.14
האם יכולה להיות בדרכי השתן? בשלפוחית? איך מאבחנים?
 
מישהי
11:57 18.09.14
שלום,
האם כאבים נוירופטים בשלפוחית השתן יכולים להתאפיין בלחץ מתמיד לשתן ורגישות בבטן תחתונה ומסביב לשלפוחית השתן.? האם גם זרימת שתן איטית ומקוטעת יכולה לאפיין כאבים נוירופטיים? מה ההבדל בין כאבים נוירופטיים לתסמונת השלפוחית הכאובה?
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
13:49 18.09.14
נורות מה הינה פגיעה עצבית
הסיבה לתסמונת השלפוחית הכאובה לא מוסבר. ויש מספר. מאורעות באשר לה הביתה
בהצלחה
רציתי לדעת ...
אם זה נכון שפיזיאוטרפיה שרירי האגן עושים ערומות ? ואם יש אפשרות לגשת לניתוח ללא פיזיאוטרפיה... תודה וסליחה על שאלה כזאת...
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
20:20 15.09.14
פיסיותרפיה לרצפת האגן עם ביופידבק נעשית ע''י פיזיותרפיסט מוסמך לרצפת האגן. היא נעשית כטיפול פרטני ובדרך כלל בעזרת מכשיר שמוכנס לתוך הנרתיק שיוצר זרמי חשמל. את הפרטים המדויקים ניתן לשמוע ממנה בדרך כלל. במידה לצריכה המלצות לפיסיותרפיסטיות שמתעסקות בכך באזור המרכז/שרון אשמח לעזור. לגבי ניתוח רק ניתן לדון אחרי ההערכה ע''י מומחה בתחום. בכל אופן ניתוח זוהי בדרך כלל פעולה פולשנית שיש לה מחיר של תופעות לוואי אפשריות כמו בכל ניתוח. לפיסיותרפיה בדרך כלל יש מה להרוויח וההפסד העיקרי זהו זמנך הפרטי.
בהצלחה
 
סופי
15:54 14.09.14
שלום רב!
בזמן אחרון נתקלתי בבעיה שמורידה ממני כלל ביטחון עצמי... בריחת שתן! אני בת 47 בריאה בדרך כלל. עד עכשיו זה קרה לי מדי פעם בזמן השיעול , מאמץ, עטוש ממש בקטנה אבל כל פעם הרגשתי את זה. הפעם התקררתי ואז בזמן השיעול גיליתי שאין לי שליטה על זה ומצאתי את עצמי כולי רטובה! אני כולי מבוישת יש לי פחד לצאת מהבית ושזה לא השתפר אף פעם לטובה... מה אליי לעשות? אני רוצה לטפל בזה!!!!
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
16:11 15.09.14
מה שאת מתארת זוהי בריחת שתן במאמץ. צריכים לפנות להערכת מומחה. לפני כן אפשר לפנות לרופא מטפל על מנת להוציא הפניה להתחיל ב פיסיותרפיה לחיזוק רצפת האגן עם ביופידבק ו להתחיל. זהו טיפול ראשוני ו במקביל להבדק ע''י מומחה. במידה ו יהיה כישלון לטיפול זה ותרצי יותר לאחר הערכה מלאה של מומחה בתחום תופני במידת הצורך לניתוח.
 
סופי
17:17 15.09.14
תודה רבה רבה רבה על התשובה המהירה. ועוד משהו...
אם זה נכון שפיזיאוטרפיה שרירי האגן עושים ערומות ? ואם יש אפשרות לגשת לניתוח ללא פיזיאוטרפיה... תודה וסליחה על שאלה כזאת...
 
מישהי
00:50 08.09.14
ד"ר שלום,
רציתי לדעת האם עלייה במונוציטים שהתגלתה בבדיקת דם יכולה להיות סימן לתסמונת השלפוחית הכאובה (בנוסף לסימפטומים אחרים) LYMP% 14.9 ו
LYMP.abs 1.3
בדיקות שתן כלליות+תרביות תקינות.
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
00:52 08.09.14
לא ידוע כל קשר בין התסמונת שלפוחית הכאובה למספר לימפוציטים או מונוציטים
בברכה
 
מישהי
11:53 08.09.14
תודה. בטעות כתבתי בתוכן ההודעה לימפוציטים אך התכוונתי לערכי המונוציטים. האם עלייה במונוציטים MONO% 14.9 ו MONO.abs 1.3 יכולה לרמז על תהליך דלקתי/זיהומי במערכת השתן?חודשים אני סובלת מתסמינים דומים לדלקת אך כאמור בדיקות שתן+תרביות תקינות.
 
מישהי
23:16 03.09.14
שלום,
יום לאחר סוף המחזור עשיתי בדיקת שתן+תרבית. בבדיקת השתן הופיעו 66 אריטרוציטים ו500 ליקוציטים.תרבית שלילית. לילה לפני הבדיקה שטפתי את האזור וכמו כן השתן לא היה הראשון של הבוקר אלא השני. האם ייתכן שתוצאות אלה מושפעות משרידי דם המחזור שאולי ונשארו?? יש לציין שאני סובלת זמן רב מתכיפות ודחיפות לשתן...
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
23:34 03.09.14
ישנן סיבות שונות לממצאים שתיארת בבדיקת שתן. המצאות לויקוציטים ואריתרוציטים בנוכחות תרבית שתן שלילית יכולה להיות גם בזיהומים שלא ניתנים לזיהוי בתרבית שתן רגילה ויכול להיות ממצאים נוספים כמו גם אחרי המחסור. ממליץ לחזור על בדיקת שתן לכללית ולפנות עם הממצאים לייעוץ מסודר.
 
ריקי
23:23 02.09.14
שלום, אני בת 39 סובלת 20 שנה מדחיפות שתן. פינוי מספר פעמים לפני השינה ובמהלך הלילה כאשר בפועל אין כ"כ מה לפנות. אין לי דליפת שתן. במהלך היום השלפוחית לא עושה בעיות.
בעבר ביצעתי בירור דרך הקופה, US, פגישות עם אורולוג ובדיקות מחלות ותרביות שתן. האורולוג רשם לי אורג'נין שלא עזר ואמר שהוא לא מעוניין לרשום לי כדור אחר.

אני נוטלת כרגע סרוקסט. רופאה הציעה לי לנסות כדור אחר בנוסף ע"מ להתגבר על בעיית דחיפות ותכיפות השתן, כדור פסיכיאטרי שבן היתר עוזר גם בנושא שלפוחית רגיזה.
ניסיתי והוא אכן עוזר ולמעשה פותר את הבעיה, אך איני מעוניינת בנטילת שני כדורים שונים מכוון שאחת מתופעות הלוואי שלהן ירידה בחשק המיני.
האם יש כדור אחר, שיכול לעזור לי שאינו כדור פסיכיאטרי שעשוי לפגוע בחשק המיני?
דרך הקופה כנראה לא יתנו לי את הדבר האמיתי נגד שלפוחית רגיזה מכוון שאני לא מעוניינת לעבור שוב את כל הבדיקות שעברתי בעבר ולא יצא מהן כלום.

אשמח לקבל המלצות לתרופות אחרות שאפשר לרשום לי תחת התוויה אחרת מכוון שהקופה כנראה לא מעוניינת לממן תרופות יקרות שנועדו לטיפול בשלפוחית רגיזה.

תודה
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
05:38 03.09.14
ישנן אפשרויות נוספות לטיפולים תרופתיים כמובן שלצורך ייעוץ יש לבצע הערכה מלאה
ממליץ לתאם פגישת ייעוץ
בהצלחה
 
מישהי
22:05 30.08.14
שלום,
אני אמורה לעבור בדיקת אורודינמיקה+EMG. האם ה-EMG בודק רק אם העצבים עובדים או לא או גם את טיב ההולכה ? בנוסף האם ה-EMG בודק את כל העצבים ברצפת האגן ?
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
07:59 31.08.14
מטרת הemg בבדיקה אורודינמית לבדוק את הפעילות של שרירי הבוגרים והתאמת הפעילות שלהם לפעילות השלפוחית.
 
מישהי
10:42 31.08.14
תודה. האם קיימות בדיקות להערכת טיב הולכת עצבי האגן?
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
10:58 31.08.14
זוהי הבדיקה שבודקת את הקשר העצבי להולכה עצבית בהפרעות השתנה
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
23:50 02.09.14
מטרת emg בבדיקת אורודינמיקה היא לבדוק באופן עקיף את פעילות שרירי סוגר השופכה אותם שרירים רצוניים העוטפים את צינור השתן וצריכים להבטיח את סגירת הצינור ו למנוע את בריחת השתן בעת שלפוחית השתן שלנו אוגרת את השתן ובזמן בהשתנה צריכים להיות רפויים על מנת שתאפשר התרוקנות ללא חסימה בדרך. שום דבר אחר לא בודק emg בבדיקת אורודינמיקה והאמת גם לא צריך.
 
מישהי
12:36 25.08.14
ד"ר שלום, בת 25,
בחצי שנה האחרונה אני סובלת מתכיפות ודחיפות לשתן ומתחושת לחץ גבוהה וכאב בבטן תחתונה ומרגישות וכאב למגע באיבר המין. בדיקת CT בטן אגן,אולטראסאונד,וציסטוסקופיה יצאו תקינות. כאשר נתבקשתי לעשות יומן השתנה ראיתי כי כשמלאתי את מיכל ההשתנה (ההשתנה הייתה בסוג של עמידה-כריעה מעל המיכל, לא בישיבה) שמתי לב שלוקח זמן עד שהשתן יוצא (גם בישיבה על האסלה)ויוצאים מספר זרמים שאחר כך מתחברים לזרם אחד (דם בישיבה על האסלה).בסוף ההשתנה לפני הניגוב כשסגרתי רגליים השתן המשיך לטפטף..כמו כן לפעמים שארית שתן 160 ,150, ולפעמים 10 ..האם הסימנים שהופיעו בזמן שהשתנתי למיכל יכולים להצביע על בעיה אפשרית? לפעמים אני מרגישה משהו כמו גוף זר בתוך הנרתיק/שופכה ,לפעמים תחושת נמלול באזור איבר המין..תחושת הלחץ נמצאת העצומה בבטן תחתונה נמצאת כל הזמן אך מתגברת בכל תנועה
 
מישהי
12:37 25.08.14
בדיקות שתן תקינות
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
20:17 25.08.14
אכן אלה הן התלונות של הפרעות בהשתנה והפרעות בהתרוקנות. נא לפנות למומחה בתחום על מנת להמשיך בבירור והעיקר לפי הממצאים לטיפול.
בהצלחה ורפואה שלמה.
 
מישהי
23:12 25.08.14
תודה רבה על תשובתך. אני רק רוצה לציין שתחושות אלה מלוות אותי כל הזמן אפילו כאשר נמדדה שארית שתן 10 .. האם זה הגיוני ?? אם נגורם לתסמינים אלה היא בעיה בהתרוקנות מדוע גם בשארית תקינה הסימפטומים לא חולפים?בנוסף נעשו לי MRI עמוד שדרה צווארי,MRI עמוד שדרה גבי וMRI עמוד שדרה מותני שיצאו תקינים ..
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
23:44 25.08.14
הבעיה יכולה להיות תפקודית שלא ניתן לראותה בצילומים רנטגן או MRI. לעתים צריכים גם לשלול בנוסף לבעיה נוירולוגית בגב ע''י mri גם סעיף שופכה וכו' והכל כמובן על בסיס בדיקה ותשאול ישירים.
בברכה
 
דרור
23:47 17.08.14
אני בן 33 ללא בעיות בריאותית.
בתקופה האחרונה יש לי מידי פעם כמו קפיצות של שריר פנימי בפין (כמו שקופצת העין).
כאילו הפין נמשך פנימה ברפלקס, דומה לשריר שמפעילים כשעוצרים את השתן.

לפעמים יש תחושה מוזרה בחלק העליון של הכיפה...
לפעמים מופיע הקפיצות האלה מופיעות בחלק שמאחורי האשכים עד לפי הטבעת
ונדמה שזה גורם לי לשינויים בתחושות של שלפוחית השתן.

רופא המשפחה אמר לי שזו יכולה להיות בעיה אורטופדית
והפנה אותי לצילום של עמוד שדרה מותני
התשובה הייתה "ללא ממצא גרמי חריג"

תרבית שתן תקינה

האם זו בעיה כתוצאה מלחץ על עצב / ישיבה ממושכת?
האם זו בעיה נוירולוגית או אורתופדית או אורולוגית?

האם יש לזה איזה שהם השלכות ולמי צריך לפנות?
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
09:51 18.08.14
אורולוג שמטפל ברצפת האגן או דלקות כרוניות של הערמונית
 
מישהי
20:50 16.08.14
ד"ר שלום,
האם נוירו-אורולוג מטפל רק בבעיות אורולוגיות אצל אנשים עם מחלות נוירולוגיות או גם בבעיות אורולוגיות שמקורן עצבי אך בעיה זו נגרמה מחבלה או מגורם לא ידוע בעצבי מערכת השתן?
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
20:53 16.08.14
נוירו אורולוג הוא אורולוג שמטפל בכל הפרעה בהשתנה שמקורה יכולה להיות כתוצאה מהפרעה נוירולוגית כולל טראומה.
 
איילת
11:13 14.08.14
שלום,

לפני כמה שבועות פתאום התחלתי מדי פעם להשתין באופן מסיבי כמויות גדולות של שתן שלא פרופרציונליות לכמה אני שותה.

שמתי לב שזה קורה רק כאשר:
1)אני לוקחת ויטמין D.
או
2)אני אוכלת ארוחות גדולות ומלאות בפחמימות.

עשיתי בדיקת דם ויש לי ויטמין D נמוך וגלוקוז קצת גבוה.
הרופא שלי לא יודע למה זה קורה.

ידוע לך מה יכולה להיות הסיבה?
תודה.
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
17:00 14.08.14
אין קשר בין ויטמין D ופחמימות לכמות מתן שת באשר לסיבה האפשרית כמובן ישיש לבצע הערכה יותר מדוקדקת על מנת לקבוע האם כמות שתן אכן חריגה
בהצלחה
 
שיר
21:02 12.08.14
שלום,אני 12 יום לאחר לידה,לאחר הלידה לא היו לי כאבים בתפרים וכבר יומיים שיש לי כאבים בתפרים ולחץ נוראי במתן שתן .האם זהו דלקת בשתן או שצריך לבדוק את התפרים ?
 
שיר
17:45 13.08.14
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
16:59 14.08.14
יש לבצע בירור של שתן (תרבית לשלול דלקת )
באשר לתפרם בדיקה ע"י גניקולוג במידה והאזר טורדני
מזל טוב
רציתי לדעת אם הבדיקה יכולה לגרום לקריעת הבתולים והאם היא מוחדרת דרך הנרתיק
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
16:31 13.08.14
בדיקה נעשית דרך החדרת צינור עם המצלמה לתוך שופכה שנמצאת בתקרת הנרתיק ולא שייכת לקרום הבטוחים.
 
מישהי
10:34 02.08.14
שלום,
רציתי לדעת אם יש הבדל ומהו בין IC (interstitial cystitis) לתסמונת השלפוחית הכואבת (painful bladder syndrome)? האם שתיהן תסמונות שנשארות כל החיים?האם לחולים יש צורך לקחת תרופות כל הזמן?
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
13:06 02.08.14
מדובר בתסמונת זהה לא בהכרח מצריך טיפול תרופתי לכול המים
ניתן לפנות לייעוץ לצורך הערכת אפשרויות טיפוליות
 
מישהי
23:38 02.08.14
תודה על תשובתך. האם תסמונת זו יכולה לעבור גם סתם כך?
 
ר.
09:05 28.07.14
שלום
מי יודע היכן ניתן לרכוש PESSARY
תודה
ר.
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
17:11 29.07.14
צריך מרשם מרופא נשים
פוזנונסקי (יבואן)
 
מישהי
13:21 20.07.14
שלום,
בת 26,
בבדיקת ציטולוגיה של השתן בדגימה ראשונה ושניה התאור המיקרוסקופי הוא Benign-appearing urothelial cells present.class 1 והאבחנה היא NORMAL CELLULAR MORPHOLOGY אך בדגימה השלישית התאור המיקרוסקופי הוא Benign-appearing urothelial cells and leukocytes present.Class 2
והאבחנה היא ALTERATION OF CELLULAR MATERIAL ,INFLAMMATORY ברצוני לדעת מה זה אומר והאם זה יכול להסביר את התסמינים שנמשכים זמן רב של תכיפות ודחיפות לשתן וכאבים ורגישות בבטן תחתונה ומטה?
אני רוצה לציין שאת בדיקת הציטולוגיה התחלתי יום אחרי שעשיתי בדיקת ציסטוסקופיה בקופת חולים עם ג'ל עזרקאין . האם יש לכך לבדיקה או לג'ל השפעה על התוצאות? תמיד בדיקות השתן והתרבית היו תקינות לפני הציסטוסקופיה והציטולוגיה
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
14:28 20.07.14
שלום רב
בדיקת התיאולוגיה נועדה לזהות את המצב בו יש תאים ממאירים בשתן. זהו שווה ערך לציטולוגיה class 4 שאר התשובות הן לא רלוונטיות ולא מייצגות שום מצב אחר. אם ציטולוגיה וציסטוסקופיה תקינים זה עדיין לא מסביר את תלונותייך זה אומר שנשלח קרוב לוודאי תהליך גידולי השלפוחית אשר יכול לגרום בצורה נדירה לשלפוחית רגיזה.
בהצלחה
תודה על תשובתך.עשיתי גם אורודינמיקה ששללה שלפוחית רגיזה.. האם זה יכול לרמז על דלקת? כשבועיים לאחר בדיקת הציטולוגיה לקחתי זינט 500 מ"ג פעמיים ביום למשך חמישה ימים בשל השערה שאולי יש בצקת כלשהי (לא בשל חיידק) שלא סיייעה כלל לסימפטומים וכחודש לאחר נטילת האנטיביוטיקה עשיתי בדיקת שתן בה יצאו לויקוציטים 500 ואריתרוציטים 66 ותרבית שתן שלילית. שבוע לאחר בדיקה זו שוב בדיקת שתן כללית ותרבית תקינות.. האם לדעתך מדובר בדלקת (אולי לא דלקת חיידקית)
 
מישהי
16:20 20.07.14
תודה .
 
ד''ר מיכאל ויינריב  
16:31 20.07.14
שלפוחית רגיזה היא אוסף תסמינים של תכיפות דחיפות וקימה בלילה. אורודינמיקה היא בדיקת בירור תפקודית לשלפחית. חוסר גילוי בבדיקה עדיין לא שולל נוכחות שלה. ממליץ לפנות למומחה בתחום
בהצלחה
 
מישהי
16:16 20.07.14
הופניתי לבדיקת כליות +דרכי שתן+שלפוחית. כשהתקשרתי לקבוע תור בקופת חולים חלק אמרו לי שזה אולטראסאונד בטן (עליונה ותחתונה) שמצריך 6 שעות צום וחלק אמרו לי שזה אולטראסאונד בטן תחתונה שלא מצריך צום. מהי הבדיקה והתנאים הנדרשים? תודה מראש
אני שבוע וחצי לאחר ניתוח tvt מיד לאחר הניתוח הכל היה תקין, מתן שתן תקין, הכל היה בסדר. שבוע לאחר הניתוח הייתי בביקורת והכל נראה תקין. היום הרמתי את בני בן החמש לכמה שניות שישן בזמן האזעקות הנוראיות האלו. עכשיו כ 6 שעות לאחר מכן עשיתי פיפי והרגשתי שאני מתאמצת כדי שהשתן יצא והשתן הרטיב את אזור המפשעה. יכול להיות שמשהו זז שם? אני מאד לחוצה, מה אני צריכה לעשות? מה הטיפול במקרה כזה? תודה על עזרתכם
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
09:34 18.07.14
אין קשר בין הפעילות שבצעת למיקום הסרט
לאחר ניתוח יתכן שינוי בזרימה בעיקר עם מפעילים לחץ תוך בטני לצורך ריקון שלפוחית השתן
בהצלחה
אני כחודשיים אחרי לידה ראשונה.
בערך משבוע אחרי הלידה אני סובלת מכאב באזור הדגדגן, מסביבו.
כאב שהייתי מגדירה כלחץ ממש מכאיב.
בעקרון אני משתדלת לעשות תרגילי קגל 3 פעמים ביום ואז מרגישה את הכאבים פחות. בימים שלא מתרגלת הכאבים עזים.
רופא הנשים טען שזה יעבור.
האם זה נכון?
מה אפשר לעשות בנושא?
כיצד ניתן לחזק את שרירי רצפת האגן חוץ מ תרגילי קגל?
אמי ממש מפחדת מצליחות כלשהן באזור.
 
פרופ' ליאור לבנשטיין  
22:56 14.07.14
כאבים באזור הדגדגן לאחר לידה לא קשורים לחוזק שרירי רצפת האגן
במהלך הלידה יתכן פגיעה חופת של עצב האגן אשר גורם לכאבים
בכול מקרה רצוי לבצע הערכה באזור, לעתים ניתן להתחיל בטיפול תרופתי
ניתן לפנות לייעוץ ובדיקה
בהצלחה
 
גיטי
21:50 15.07.14
למי אני יכולה לפנות לצורך בדיקה?
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  48  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
רצפת האגן   בריחת שתן   דליפת שתן   צניחת רחם   צניחת רצפת האגן   שיקום רצפת האגן   בריחת שתן הריון   פרינאום
RSS RSS פורום רצפת האגן, בריחת שתן, דליפת שתן, צניחת רחם