בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואה פנימית»פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות עמוד 23

פורום אלרגיה - כאן תוכלו לשאול על אלרגיות והגורמים להן ולהתייעץ אודות אלרגיה. פורום אלרגיה יעסוק בקרדית אבק, אלרגיה לחלב,אלרגיה לאבק,אנטי היסטמין,אלרגיה לחתולים,אלרגנים טיפול באלרגיה, זריקות לאלרגיה, אלרגנים, אנטי-היסטמין ועוד
מנהלי פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות:
ד''ר ולרי טפליצקי
לפרטים נוספים
ד''ר בן ורנר
לפרטים נוספים
 
YASMIN
16:59 13.10.13
שלום רב! בתי בת שנה וחודש. מגיל 3 חודשים התגלה אצלה אלרגיה לחלבון של חלב פרה. זה יתגלה אחרי שתתי לה כמה פעמים מטרנה חלבית, ומפעם 5 בערך מייד אחרי שסיימה לאכול הייתה לה פריחה אדומה באזור הפנים. באותו תקופה היינו אצל אלרגולוג הוא עשה לה טסטים ואמר שהיא אלרגית לחלבון של חלב פרה, מאז היא אכלה נאוקייט. אלרגולוג אמר לבוא שוב אלו נקראת גיל שנה. בגיל 11.5 חודשים חזרנו אלו, הוא שוב עשה לה טסטים ואמר שאלרגיה חלפה ואפשר להתחיל לתת לה מטרנה חלבית ומוצרי חלב אחרים, חוץ מחלב כמו שהוא. שמחתי מאוד, התחלתי לתת לה מטרנה חלבית ומעדנים. בערך מיום שלישי שנתתי לה מטרנה מייד אחרי ארוחה הקיאה הכול. בארוחה הבאה עם מטרנה –גם הקיאה. התייעצתי עם הרופא משפחה, הוא אמר לנסות לתת לה עוד פעם פעמיים. גם בפעמים הבאים הייתה אותו תגובה, מייד או חצי שעה אחרי ארוחה הייתה מקיאה. הפסקתי לתת לה מטרנה, אבל המשכתי עם מעדני חלב. בהתחלה היא אכלה אותם בהתלהבות ובעוד שבוע כבר לא רצתה לקחת אותם. יום אחד בערב נתתי לה דניאלה שהיא אכלה די יפה אפילו ביקשה עוד קצת מהקופסה שנייה, ושעה אחרי ארוחה הזאת הקיאה הכול. מאז הפסקתי גם עם מעדנים. חשוב לציין שזה קרה רק אחרי ארוחות שציינתי, היא לא הייתה חולה ובין הארוחות הרגישה טוב. מה עלי לעשות עכשו? מה זה יכול להיות? ומה מותר לה לאכול ומה לא מבחינת מוצרי חלב. תודה רבה. יסמין.
 
ד''ר בן ורנר  
20:44 20.10.13
אסור לתת מוצרי חלב !!!!!!!! לאחר ההקאה הראשונה חובה היה להפסיק מידית. חזרי לנאוקט או לתמ"ל סויה ואל תתני חלב בשום צורה. בצעי ברור נוסף !!!!!!!!!
שלום, אני בשבוע 20 להריון שני, מזה חודש סובלת מפריחה וגירוד קשה, תקפודי כבד תקינים לחלוטין. רופא עור טוען שמדובר באלרגיה, אם כי אין דרך לקבוע מה הסיבה. מאז זה רק מדרדר והדבר היחיד שמקל ועוזר הוא כדורי אהיסטון. השאלה האם תרופה זו בטוחה לשימוש בהריון ובעיקר האם ניתן להשתמש בה באופן קבוע לתקופה ממושכת? בתודה. סיגל
 
ד''ר בן ורנר  
20:40 20.10.13
תרופה זו אמנם ישנה אך בטוחה .
 
חגית
12:13 20.10.13
שלום רב ,
ביתי החלה לסבול מאביבית מאוד חמורה , מצב האביבית חמור עד כדי כך שנאלצנו לבצע פעמיים הזרקות ישירות לעין על מנת שתוכל לחזור לראות כמו שצריך ותפסיק לסבול.
בחצר בתינו יש שלושה סוגי עצים -
תות , נקטרינה ותאנה.

עולה החשד שמצב האביבית מחמיר כתוצאה מאלרגיה לאחד מהעצים?
כיצד אפשר לבדוק אלרגיה לסוגי עצים?הבנתי שלא תמיד אפשר לבדוק את זה , או שההמתנה לתור היא מאוד ארוכה?
האם יש מרפאות פרטיות היכולות לספק מענה מהיר?

אשמח לתשובתכם המהירה ,
המון תודה!
 
ד''ר בן ורנר  
20:39 20.10.13
שלום יש לבצע את כל הבדיקות במרפאות האלרגיה השונות . עצים אלה אלה לא גורמים לאלרגיה בד"כ. את יכולה לפנות למרפאתי
או לכל מרפאה באזור מגוריך לבדיקה .
 
שירן
10:57 13.10.13
מה זה אומר אם יש לילדה בת 5 עם נפיחויות חוזרות ונשנות בשפתיים Esterase Inhibitor C1 עם ערכים גבוהים מהנורמה (הנורמה 19-34 ולה יש 38.5) הבדיקה בוצעה לפי הוראת הרופאה תוך 24 שעות התחילת הנפיחות אחרי שקיבלה אריוס
 
טוני סולומון
23:18 11.10.13
שלום. לפני 25 שנים לקחתי כדור רוקל והיו לי תגובות אלרגיות ונאמר לי על ידי הרופא שזו תגובה אלרגית לאספירין שמכיל הכדור. מאז אני מצהירה לפני כל רופא שאני אלרגית לאספרין. כמו כן אני רשומה כאלרגית לכל קבוצות האיבופן אדקס ונורופן. וזאת ללא אבחנה מדויקת בטסט. האם גם נרוסין כלכו ברשימת האיסורים? תודה
 
ד''ר בן ורנר  
11:42 12.10.13
כן .
 
דורית
22:03 05.10.13
יש לי כיב בקרסול כתוצאה מבעית דליות.
קבלתי מרופא עור משחה להפחתת האלרגיה שנוצרה מסביב לכיב.אולם אני אלרגית לפראבן והמשחה מכילה מולטיפראבן. אל אף שהעלתי את הבעיה המליץ למרוח המשחה. התוצאה כרגע: התפרצות אלרגית מגרדת אדומה וחמה.האם יש דרך לעצור את ההתפתחות עד מחר שאוכל לטפל בכך?הפסקתי למרוח המשחה.חוששת מכיון שבעבר כבר אושפזתי בשל כך. תודה מראש
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
20:43 10.10.13
שלום רב, ככל הנראה יש לך באמת רגישות חזקה אלרגית לפראבנים. מומלץ טיפול עם משחת סטרואידים מקומית או במקרים קשים אף לקבל סטרואידים סיסטמיים.
 
אמיר
22:44 05.10.13
שלום
אנחנו רוצים לגדל כלב.אשתי אלרגית בוודאות לחתולים ויש סיכוי שברמה מסוימת גם לכלבים.היא תעבור בדיקות בקרוב אבל הבנו שיש כלבים היפואלרגנים כמו פודלים יוקשייר טרייר וקאירן טרייר.האם נוכל לגדל כלב כזה למרות שתימצא רגישה לכלבים? תודה
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
20:36 10.10.13
נכון שזה זנים היפואלרגניים אבל תתכן אלרגיה גם אליהם. לכן מומלץ לבדוק אלרגיה אצל אלרגולוג ותמיד לקחת כלב לניסיון 3-4 ימים קודם כל.
 
אסתר
13:51 06.10.13
מה המשמעות של ערך 4039 בבדיקה הנ"ל 0548051155
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
20:34 10.10.13
זאת תוצאה לא תקינה בהחלט. יש לפנות לאלרגולוג לבירור
שלום רב. אני סובלת מאלרגלית כתלית יהודה רק באביב עם התעתשויות סתימת אף וגירודים בגרון.עכשיו יש לי יובש מתחת לעיניים דמעות וצורבים לי מאוד. לאחר בדיקת התברר לי שוב שאני אלרגית לכתלית יהודה .והפעם בעיניים.האם אריוס ואבאמיס יעזור לי להפטר מהבעיה בעיניים?
כן בהחלט, הם בד"כ עוזרים. אבל לא תמיד. במקרה ולא יעזרו, יש לטפל גם על ידי טיפות עיניים. למשל אופטילסט או קרומופטיק.
אבקש את עזרתכם בפיענוח בדיקות הדם וקבוצות המזון.
תודה.
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
20:31 10.10.13
שלום רב,
הבדיקה חיובית מאוד לחלב פרה, בשר בקר, כבס, אפרסק,
נא לפנות בהקדם לאלרגולוג המטפל.
במקרה וקיימת בפועל אלרגיה למאכלים הנ"ל יש להפסיק את אכילתם.
 
בר
21:30 06.10.13
שלום רב,
לפני כשלושה וחצי שבועות הופיעה לי בחלקים שונים בגוף פריחה מלווה בבועות (נפיחויות) ובגירוד עז וכן צרבת קשה וממושכת. ההבחנה הייתה התקף אלרגיה וקיבלתי טיפול בסטרואידים 3 ימים ואניאסטמינים 7 ימים.
הטיפול לא עזר.. כ10 ימים סבלתי מפריחות מלוות בגרוד שהופיעו באופן רנדומלי באזורים שונים בגוף ונעלמו תוך דקות עד שעה. כמו כן סבלתי מצרבת קשה לאורך כל שעות היום ומכאבי ראש. בדיקות הדם היו תקינות כולל אינזימי כבד ולדברי הרופא לא היתה עדות לאלרגיה. רופאה גסטרולוגית המליצה על דיאטה לניקוי רעלים מהגוף והסימפטומים החלו להיעלם בהדרגה (או שזהו צרוף מקרים...)עדיין לא באופן מוחלט. אחד הרופאים הציע אפשרות כי זו היתה תגובה ראומטית אוטואמונית לאחד מחומרי הטשטוש שקיבלתי בניתוח ורידים שעברתי 12 יום לפני שהתסמינים הופיעו. גורם אחר הציע לבדוק אם זו תגובה לנמלת האש (אני גרה בבית פרטי עם גינה) שאלותי- האם יתכן? האם טסטים לבדיקת רגישות לחומרים בהם השתמשו בטשטוש יעזרו? האם יש בדיקות לתגובות אוטואמוניות?
איך בודקים תגובה לנמלת האש?
בר שלום

יש לך אורטיקריה.
בתור חולת אורטיקריה לשעבר כ 4 שנים אני רוצה לומר לך שקיים טיפול מציל מהצרה הצרורה הזו.
זה הטיפול שהציל אותי מהפריחה והתנפחויות יומיות ששום טיפול קונבציונלי לא עזר לי אלא ההיפך רק החמיר את מצבי כל הקוקטיילים שקבלתי מרופאים קונבציונלים היה בהם יותר תופעות לוואי מאשר תועלת רק חבל שמגלים את זה רק על בשרינו התרופות שלהם פשוט לא שוות .

הטיפול שהציל אותי מאורטיקריה הוא צמחי ואת יכולה בקלות להגיע לאתר של המטפל
תחפשי בגוגל - הטיפול האלטרנטיבי במחלות עור

זה אתר ברמה עולמית שאין שני לו בעולם בכל מובן וואני מעידה על כך בכינות.

אין לך מה לחשוב בכלל על שימוש בסטירואידים שיהפכו אותך לשבר כלי כפי שיעצו לך כאן בעיצת אחיטופל.

שרית
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
20:27 10.10.13
שלום רב, נראה שמדובר באורטיקריה שהולכת ונחלשת בהדרגה. זה סימן טוב.
בד"כ אורטיקריה אינה קשורה לשום גורם סביבתי. הסיבה היא נוגדנים עצמיים שהתפתחו במקרה.
ממליץ במקרה ופריחה לא תפסק בימים הקרובים, לפנות לאלרגולוג ולקבל כל התשובות ולבצע תבחיני עור מתאימים.
שלום,
ביתי בת חמישה חודשים. ינקה בלבד עד לפני כשלושה שבועות. מאז כמעט כל יום קיבלה מעט מטרנה על מנת להרגיל אותה לקראת הכניסה לגן וקצת טעימות של פירות וירקות.
לפני כשבוע הופיעה לה על הגוף פריחה בצורת נקודות ורודות ומחוספסות, בעיקר בראש ובצואר. בנוסף התחילה להיות מאוד מנוזלת עם עיניים אדמומות ודומעות.
שלשום כשעה אחרי שקיבלה את בקבוק המטרנה התכסתה כולה בכתמים גדולים ואדומים מאוד. לא היה קושי נשימה ונראתה יחסית נינוחה. רופא הילדים ראה אותה וקבע שזו אלרגיה למשהו ונתן טיפול בפניסטיל שלוש פעמים ביום. לאחר כמה שעות זה עבר.
אתמול שוב פעם כשעה אחרי הבקבוק הופיעו הכתמים האדומים אבל הרבה פחות שגם כן עברו אחרי כמה שעות.
היא עדיין עם הפריחה האדומה, הנזלת והדמעות שבינתיים רק החמירו.
הרופא חושב שאולי פיתחה אלרגיה למטרנה והורה להפסיק בינתיים ורק להניק.

השאלה שלי היא האם אחרי כל כך הרבה זמן פתאום ניתן לפתח אלרגיה לתמ"ל? זה לא היה אמור להתגלות אחרי שימושים בודדים?

אשמח להסבר בנושא.

תודה,
ג'ני
תלוי אם אלרגית לסוכר החלב או לחלבון החלב, זה אמור להעלים את תופעות האלרגיה. רק בריאות!
 
ד''ר בן ורנר  
20:17 10.10.13
יש לבדוק אלרגיה לחלב במרפאה אלרגית בדיקה פשוטה קלה ומהירה.
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
20:22 10.10.13
שלום רב, אלרגיה לחלב זה שכיח אצל תינוקות.
מצד אחר יתכן ופריחה לא קשורה לאלרגיה לחלב פרה.
מכוון שהפריחה לא קשה, לא צריך בהכרח להפסיק מתן מטרנה חלבית.
כן ממליץ להגיע בהקדם לרופא אלרגולוג לבירור אלרגיה לחלב על ידי בדיקה מהירה במקום.
 
גיא
14:24 08.10.13
בחודשים האחרונים יש לי עיטוש או שניים בכל יום : דרך מי אפשר לעבור בדיקת אלרגיה (רופא משפחה או מומחה מיוחד לזה) בנוסף אני חש שהמערכת החיסונית שלי נחלשה ויותר קל לי לחטוף שפעות מבעבר : הסיבה היחידה שעולה בדעתי היא שהייתה לי עד לפני כמה חודשים בחורה אנגליה מלונדון שבכל ביקור "דאגה" להדביק אותי בשפעת (5-6 מקרים לאורך שנתיים ) כל חודשיים - שלושה היא היתה חולה מנוזלת מתעטשת וכו האם יתכן שהיא "הבריגה" לי איזה וירוס שפעת לסיסטם ? ואם זה יתכן - אילו בדיקות עלי לעבור לשם איתור וטיפול בשורש התופעה ?
 
ד''ר בן ורנר  
20:20 10.10.13
יש לעבור בדיקת אלרגיה אצל מומחה לאלרגיה
שלום רב,
בני בן 5. בבדיקת RAST שנערכה לאחרונה במסגרת בירור בשל אאוזינופיליה, נמצאה רגישות לחלבון ביצה ברמה II (התוצאה 1.41). עם זאת, הילד אוכל ביצים ללא תופעות לוואי שנראות לעין וקיבל בשנה שעברה חיסון שפעת ללא בעיה.
שאלתי היא האם לאור האלרגיה לחלבון ביצה מסוכן לתת לו חיסון לשפעת?
תודה
יש להיזהר ולתת את החיסון בהשגחה. בד"כ אין כל בעיה.
 
יהודית
21:13 07.10.13
אחיינית שלי סובלת מי אלרגיה לניקל ולקטוז נתנו לה משחות שלא עוזרות מה עושים
 
ד''ר בן ורנר  
20:18 10.10.13
אין קשר בן השניים .גשי למרפאה אלרגית במקום מגוריך
 
בוקי
10:57 09.10.13
בן 50 מאובחן בפיברומיאלגיה אוסטופרויזיס פאגט בעצם אגן תחתון שמאלי.בלפריטיס(דלקת עפעפים כרונית),מעי רגיז,טריגר פוינט שרירי לעיסה צד שמאל.
מאש שזוכר את עצמי כדוריות לבנות מתחת לנורמה.
ויטמין D נמוך נוטל 2400 יבל ליום בהמלצת אנדוקרינית.
B12 יחסית נמוך בסקלה אל למטה.
אני סובל מדלקת עפעפים כרונית ומטופל בבלינסון - קרנית אצל פרו בכר.לאחר שנה שלא הייתי אצלה הייתי בביקורת השבוע עקב החמרה.
שיתפתי אותה בתופעות חדשות שיש לי בשנת 2013 רגישות מאוד גבוהה בעינים לאבק גם עם אבק ברמה מינמלית ,רגישות לעשן סידגריות,עשן מכוניות,רגישות לחומרים כימקלים כמו אבקת כביסה ברגע שתולים לידי במתקן ביתי כביסה,רגישות לנוזל לשטיפת רצפות,רגישות לפירורי לחם כמישהו מנער מפה קרוב אלי.כשאני עושה הליכות ואני קרוב לצמחים עצים שגם יש להם ריח גם רגיש. מה שקורה לי לאחר החשיפה זה גירוי בעין שקיבה ובמצב קיצוני אדמומיות גרד.
פרופ בכר אמרה שלא קשור לדלקת עפעפים ויש לבדוק אלרגיה בעהר בדקתי אלרגיה בבלינסון אבל את הבדיקות הרגילות ולא גילו אלרגיה חבר שסובל מאסתמה גם עשה בדיקות אילו ולא גילו לו ועשה בדיקות פרטיות נוספות ושם גילו לו אלרגיות רבות.
האם לקבוע לרופא אלרגיה? אם כן האם לדרוש בדיקות נוספות כי יכול להיות שרגיש לדברים שלא נבדקים בבדיקות הרגילות ?
הדבר מצק מאוד וחיב פתרון אני גם עוב כמתכנת במרתף וגם שם חש תופועות דומות מקשה על עבודה יומיומית חייב פתרון הצעתך תתקבל בברכה
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
20:15 10.10.13
שלום רב, כן, ממליץ לפנות שוב לאלרגולוג ולבקש פתרון
היי הייתי מבקשת להתייעץ לגבי טיפול באלרגיה בכלל ואורטיקריה בפרט.ניסיתי שיטות שונות ללא הצלחה...לאחרונה התוודעתי באמצעות חברה לתחום נוסף ברפואה המשלימה: קינסיולוגיה.
האם יש ניסיון מוכח לטיפול באורטיקרה באמצעות הקינסיולוגיה?
חד משמעי לא.
בחצי שנה האחרונה קרו לי הרבה בקרים שהתעוררתי למחזה לא נעים- עיניים נפוחות, יובש קיצוני והתקלפות של העור מסביב לעיניים. בלחץ של בוקר פניתי בזמנו לשני רופאי עיניים שונים, שבדקו אותי יסודית ואמרו לי כי אני צריכה לגשת לרופא עור מכיוון שהאלרגיה לא מגיעה לעין או לקו הריסים.

פניתי לשני רופאי עור שונים ששאלו אותי מספר שאלות בסיסי ולא מצאו את הבעיה.
מה שכן, הפסקתי מיידית להשתמש באיפור!
אתמול כעבור חודשיים שאיני מאפרת את עייני כלל, שמתי מעט מסקרה וצללית על העין. קמתי עם עיניים נפוחות, אדומות ומגרדות.

האם יש משחה שאני יכולה לקנות להרגעת האור סביב העיניים והורדת הנפיחות?
איך אוכל לדעת אילו מהמוצרים שלי גורם לי לאלרגיה הזו? האם יש דרך להתגבר על האלרגיה ולחזור מתישהו להשתמש במוצרים?

אני מטופלת במכבי ואשמח לקבל ממכם המלצה על רופא עור שבקיע בתחום.

תודה מראש,
רותם
שלום רב, ככל כנרא מדובר באלרגיה לאיפור ולכן ממליץ לא להשתמש באיפור בינתיים ולפנו לרופא אלרגיה לביצוע תבחיני מטלית שמאבחנים לאיזה מין המרכיבים קיימת אלרגיה. כעת התגובה תעבור לבד או בעזרת אחד המשחות סטרואידים (במרשם רופא) או קרם לחות בלבד.
 
אתי
11:35 17.09.13
אני סובלת מאוד ממיגרנה, לאחרונה נאמר לי להימנע מאכילת כל מיני מאכלים, ביניהם שוקולד. רציתי לדעת האם הכוונה לשוקולד בלבד או כל דבר שמכיל קקאו כמו: עוגות , שוקו, ופלים ועוד..?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
02:02 24.09.13
מדובר כאן לא אלרגיה אבל בסוג של רגישות. כדאי להימנע משוקולד, קקאו ואולי גם מעוגיות.
 
שלי
15:00 24.09.13
עדיף לך להמנע מזה. אני הורדתי את זה לגמרי. מקפידה לשתות הרבה ובהתקפים לוקחת כמוסות חרצית ריחנית של סולגאר, זה מפחית את התסמינים של המיגרנה והופך אותה לקצת יותר נסבלת מבדרך כלל
 
ליאור חלפון
23:58 29.09.13
היי ... ביום שלישי התחילו לי כמו פצעי בגרות בפנים , ביום רביעי בבוקר ניגשתי לסופר פארם והרופא הביא לי משחה בשם ״ קלירקס 5% ״ לייבוש הפצעים . אציין בנוסף שלא אכלתי או התחדשתי בשום דבר שונה וחדש מלבד המשחה הזו. לאחר יומיים קמתי עם פנים נפוחות מאוד , עור יבש , מגורה , מגרד , שורף ואדום מאוד .
אני חיילת ולאחר 4 ימים הייתה לי אפשרות לגשת לרופא ( בתאריך 29.9) הרופא אמר שבעיניו זו אלרגיה עקב המשחה שמרחתי והביא לי משחה בשם ״ אלוקום קרם״ וכדורים בשם ״אלרג׳י״ באותו היום בערב (29.9) הלכתי לביקור רופא והרופאה הביאה לי פניסטין טיפות , כלומר שתי הרופאים הביאו לי טיפול שונה . הפנים ניראות מאוד רע והזמן אינו מטיב , רציתי לדעת אם אפשר לשלב את שלושת הטיפולים יחד ? או מה יותר מומלץ ?
אודה מאוד לקבלת תשובה במהירות . תודה מראש !!
אוי לך אם תמשיכי למרוח סטירואידים על הפנים
ואלוקום היא משחה סטירואידית.
את עשוייה לשלם מחיר חמור על חוסר ידיעה.
+ הוספת הודעה
   1 ...  19  20  21  22  23  24  25  26  27  ...  175  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
היסטמינים   קרדית אבק   אלרגיות   טיפול באלרגיה   אלרגיה לחלב   אלרגיה לאבק   אנטי היסטמין   אלרגיה לחתולים   אלרגנים
RSS RSS פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות