בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואה פנימית»פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות עמוד 31

פורום אלרגיה - כאן תוכלו לשאול על אלרגיות והגורמים להן ולהתייעץ אודות אלרגיה. פורום אלרגיה יעסוק בקרדית אבק, אלרגיה לחלב,אלרגיה לאבק,אנטי היסטמין,אלרגיה לחתולים,אלרגנים טיפול באלרגיה, זריקות לאלרגיה, אלרגנים, אנטי-היסטמין ועוד
מנהלי פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות:
ד''ר בן ורנר
לפרטים נוספים
ד''ר ולרי טפליצקי
לפרטים נוספים
 
סיון
08:33 08.06.12
לרופאים שלום
בני בן 9 חודשים ויש לו חשד לאלרגיה לחלב שמתבטאת בהקאות. הטסטים לאלרגיה לא איששו את ההשערה, ולכן אנחנו מחכים לגיל שנה לבדיקת אלרגולוג כדי לראות אם האלרגיה אכן קיימת. כמו כן ,בני סובל מפריחות שבאות והולכות בעורו, ועד לפני זמן מה חשבנו שמקורן ביובש, אך לאחר שנבדקנו אצל רופא עור הוא איבחן כי מדובר באקזמה (נומולר אקזמה). מאחר ושמתי לב שחשיפה למזונות מסוימים מגבירה את האקזמה (למשל דייסת שיבולת שועל, חמאת בוטנים, ממרח שקדים), וקראתי על כך שאקזמה זו בעצם תופעה אלרגית, האם זה אומר שאכן יש להמנע מכל המזונות החשודים הללו גם אם האלרגיה מתבטאת כאקזמה קלה בלבד? האם חשיפה לאורך זמן תגרום לתופעה אלרגית קשה יותר או אם נמנע מכל המזונות החשודים הללו יכול להיות שכעבור תקופה מסוימת הרגישות הזאת תעבור? ושאלה נוספת לי- מאחר והאלרגיה הנחשדת היא לחלב פרה (שנמצא בפורמולה לתינוקות), האם יש אפשרות לתת מוצרי חלב עיזים במקום?

תודה רבה...
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
11:23 08.06.12
שלום רב, אקזמה היא אכן תופעה אלרגית בחמישים אחוז מהמקרים. לכן חשוב לבצע טסטים לכל המאכלים החשודים כדי למצוא אלרגיה וגם לשלול אלרגיה. חבל לא לתת לילד את המאכלים הרבים שהוא לא אלרגי אליהם.
לגבי חלב עזים. יכולה להיות רגישות גם לחלב עזים.
 
ליאורה
21:41 27.05.12
שלום רב,
רציתי לדעת מהו הגיל המוקדם ביותר שבו ניתן לבצע טסטים לאלרגיה לחלבון חלב לתינוק?
תודה.
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
23:54 27.05.12
שלום רב, ניתן לבצע בכל גיל, כאשר יש חשד לאלרגיה לחלב פרה. הטסטים הינם פשוטים, מהירים, קלים, כמעט ולא מורגשים על ידי תינוקות. המידע שמתקבל הוא אמין ועוזר מאוד בהתאמת תזונה לתינוקות.
 
ליאורה
21:53 04.06.12
שלום רב,
ראשית תודה על התשובה.
שאלתי גם את רופא הילדים לגבי הטסטים ואמינותם, הרופא מסר כי במידה והתשובה שלילית ככל הנראה נתבקש לחזור שוב על הבדיקה בגיל 9 חודשים וכי בגיל מוקדם מאד (גיל חודש לדוגמא) התשובה אינה מהימנה. האם נכון הדבר?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
22:44 06.06.12
תמיד צריך לחזור על הבדיקה לאחר זמן מה. במקרה של תוצאה שלילית וגם במקרה של תוצאה חיובית.
 
מרין
 
22:03 29.05.12
שלום!
לביתי בת השנתיים החלה לאחרונה תגובה אלרגית(ככל הנראה) מסיבה שאינה ידועה לי, היינו כבר אצל 2 רופאי ילדים - האחד המליץ על טיפול ב"פנסטיל" לכמה ימים והשנייה (הרופאה הקבועה של ביתי) המליצה להפסיק טיפול בפנסטיל (כי הילדה לא מראה סימנים שזה מציק לה) ולהפגש עם רופא אלרגולוג.
הבעיה שאנחנו גרים באילת והרופא מגיע מהמרכז אז התור שלנו רק עוד מס' שבועות.

פתאום החלו להופיע אצלה גירויים שמאוד מזכירים (לדעתי) את הגירוי שנוצר בעור מצמח הסרפד, לעיתים זה ביחידות אשר מופיעות במקומות אקראים בגוף - כתפיים, יד, רגל, פנים, ולעיתים זה מגיע בקבוצות ש"מתיישבות" על איזורים שלמים- לחיים טוסיק, גב תחתון.... זה מופיע תוך דקה ונעלם תוך 10 דק' עד חצי שעה, היא לא מגרדת ולא נראה שזה מפריע לה (כמו כן אין חום שיעול וכ"ד).
לא שינינו כלום בתזונתה, לא החלפנו מרכך או אבקה, לא באה במגע עם משהו חדש....
זה נמשך כבר שבוע ואני מבוהלת כי אני לא יודעת ממה זה ומה לעשות אני פוחדת שאולי יש לה איזה רעלן בגוף שהגוף מנסה לדחות ולהוציא החוצה ושזה יכול להזיק לה.
אני מצרפת תמונה ומבקשת מאוד את עזרתכם אני ממש חוששת.
 
מרין
08:26 31.05.12
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
14:48 03.06.12
שלום רב, מצאתי עכשיו פניה שלך ומיד עונה.
זאת פריחה אורטיקריה. צריך לראות האם זה קשור באופן מידי לאוכל כל שהוא או תרופה. ברוב המקרים זה לא קשור לשום אלרגן.
מטפלים עם תרופות אנטיהיסטמיניות פניסטיל או היסטזין או אריוס עד שזה יעבור.
 
ד''ר בן ורנר  
15:31 03.06.12
שלום
אל דאגה מדובר בתפרחת מסוג"חרלת" פניסטיל במקום למרות שניתן לתת גם איראוס בסירופ שיותר יעיל .אפשר לחכות בסבלנות לר' שיגיע. אין מקום לדאגה .התופעה חולפת מעצמה .יכול להיות שתחלוף עד שיגיע .
 
אושרת
20:07 01.06.12
שלום רב
אני בת 36, בחודש האחרון אני משתעלת שיעול יבש עם נזלת נוזלית שאין שליטה עליה. השיעול גורם לי כאבים באזור החזה והבטן . תקופה ארוכה לקחתי אריוס אך אין כל כך שיפור . השבוע אני ניגשת לרופא אלרגיה לעשות טסטים לראות האם מדובר באלרגיה . מה עלי לעשות אם אכן מדובר באלרגיה ? וכיצד ניתן להקל על ההרגשה הנוראית הזו ? דבר אשר פוגע לי בחיי היום יום ובשינה .
תודה
 
ד''ר בן ורנר  
15:34 03.06.12
שלום .
חכי לבדיקה ודווחי
 
שלי
12:35 27.05.12
שלום, בזמן האחרון אני שמה לב שלאחר שאני שותה נס בבוקר ואוכלת מעדן יש לי כאבי בטן חזקים.. זה כבר ככה בערך שבועיים.
האם יכול להיות שהתפתחה אצלי אלרגיה לחלב? זה הגיוני? בת 25
יש בדיקה לזה, תפני לרופא שלך ותבקשי לעשות את הבדיקה.
ומנסיון, זה לא סוף העולם אם את רגישה...
 
ד''ר בן ורנר  
18:31 28.05.12
סביר להניח שאת רגישה ללקטוז.רגישות זו מתפתחת עם הגיל ומהוות מצב נורמלי לאוכלוסיה בוגרת. גבינות צהובות דלות בלקטוז ואילו לבנות וחלב ניגר עשירות.יש להמעיט בצריכת החלב .במחלקת גסטרו ניתן לבצע בדיקת רגישות ללקטוז אבל בכל מקרה יש להמנע מאכילת מוצרי חלב .
נניח ובבדיקה תתגלה שיש לי רגישות, האם זה אומר שלא אוכל לאכול מוצרי חלב יותר?
 
פנינה
13:32 31.05.12
זה לא אומר את זה, את פשוט תצטרכי להיות יותר זהירה ולשים לב אם יש מוצרי חלב במאכלים מסוימים אבל אין שום סיבה שלא תאכלי מוצרי חלב, יש כיום טבליות כאלה לקטאז של סולגאר למשל שפשוט משלימות אנזימים שחסרים לך כדי לעכל חלב ואז את יכולה אחרי שלקחת לאכול מוצרי חלב
 
ד''ר בן ורנר  
15:33 03.06.12
כן להוציא גבינות קשות בהם הלקטוז נמוך
שלום רב,
לאחר התקף אלרגיה בעקבות אכילת פילה אמנון כשבני היה בן שנה, נעשו לו טסטים של סוגי דגים נפוצים, נמצא כי הוא רגיש לדג בקלה.
לדג אמנון לא היה טסט.
במהלך התקופה שלאחרי הבדיקות הנ"ל, ראינו שבננו מגיב לא טוב גם לאדי בישול של הדג (אמנון. עם בקלה אנחנו כלל לא מתעסקים...) וגם קרה שלאחר שבת משפחה שאכלה דג אמנון ונישקה את בננו, הוא התחיל לפרוח.
בקיצור - לדג אמנון הוא בטוח אלרגי.
במעון שלו (נעמ"ת) אם איני טועה מגישים דג נסיכה, ולפי מה שזכור לי, בבית החולים אחד הטסטים היה לדג נסיכה, והוא לא נמצא רגיש לדג זה.

בשבועיים האחרונים, קרה פעמיים שבננו הגיב לא טוב בעקבות אכילת דג נסיכה. פריחה מסביב לפה, שיעול כאילו נחנק, ואז הפריחה מתפשטת בכל הפנים והבטן.
בהתחלה לא סברנו שזה מנסיכה, כי הוא שיחק בחוץ בקרבת פרחים ששתלנו. אבל הפעם השניה, היום, זה קרה מייד לאחר אכילת הדג.

יש לציין כי הוא אוכל דג טונה והכל בסדר ברוך ה'.

האם יש סיכוי שהטסטים שערכו לו בבית החולים לא ממש מדוייקים?
האם יכול להיות שלדג שקניתי היתה איזושהיא נגיעה עם דג בקלה או אמנון? במפעל או בבית האריזה? אולי באותה בריכה? יש לציין כי מדובר בדג שמשווקת חברה ישראלית גדולה מאד.
האם יכול להיות שבמעון של בננו לא מגישים לו בכלל דגים כדי לא לקחת סיכון וכלל לא מיידעים אותי על כך?????

בכל אופן, קבענו לבננו תור לאלגולוג לעוד חודשיים, לכן אני כותבת כאן.

מאד לחוצה, תודה מראש על ההתייחסות.
 
ד''ר בן ורנר  
15:32 03.06.12
בשלב זה אל תתני דגים בכלל!
המון תודה על תשובתך מ31.3 תשובתך העיניינית, המקצועית והאיכפתית, תבורך !!!
 
לילי
18:30 31.05.12
בת 52 בריאה בדרך כלל
לאחר ענידת תכשיטים
בעקבות גרד ואדמומיות בצוואר בוצעה לי בדיקת מדבקות בגב לאלרגיה לכל מיני חומרים התגלה שאני אלרגית לניקל .שאלתי היא באלו דברים יש ניקל? ממה להזהר. האם זה חמור ומסוכן לבריאות?
המון תודה!!!!
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
21:33 31.05.12
אלרגיה לניקל מאוד נפוצה, זאת מתכת בתכשיטים שלא זהב או כסף, מתכת של שעונים, אבזמים, כפתור של ג׳ינס, מבטחות. מגע ממושך עם דברים האלה יגרום לגרד ופריחה. לא משהו מסוכן.
שלום,
שמי עדי ואני תלמידת כיתה ה. אני עושה עבודת מחקר על הקשר בין אורח חיים בריא ואלרגיה. יש לי מס' שאלות.
אשמח אם תוכלו לענות לי.
האם יש קשר בין אורח חיים בריא לאלרגיה?
תודה,
עדי שי
 
חן
08:43 16.05.12
כתוצאה מאלרגיה מתנפח לי כל האזור שמסביב לעין,עד מצב שבו העיניים נסגרות וע"י פרדניזון לכמה ימים זה יורד,העניין הוא שאינני יודעת ממה זה קורה.הייתי אצל אלרגילוגית והיא אמרה אחרי הטסטים שזה כתוצאה מבוטנים ופיצוחים ובפעם האחרונה שזה קרה לי לא היה לי שום מגע עם משהו מזה ויותר מזה,כשאני כן אוכלת דברים כאלה זה לא קורה לי..מה זה אומר?מה עליי לעשות?
 
ד''ר בן ורנר  
20:42 16.05.12
שלום .תחליפי רופא. התגובות לפיצוחים אינן מוגבלות רק לעיניים! ואם הנפיחות רק בעיניים אין לכך קשר.
 
לאה
13:34 29.05.12
שלום,
מזה חצי שנה אני סובלת לסרוגין מנפיחות בעפעפיים . בבדיקות אלרגיה שעשיתי לא התגלה דבר. אני נוטלת טלפסט ועכשיו הוסיפו לי פרדניזון.

מה ניתן לעשות על מנת לאתר הגורם ? האם הכיוון של אלרגיה נכון?

תודה
לאה.
 
דור
22:46 27.05.12
שלום רב האם נזלת אלרגית מורידה פורפיל בצבא ?? זה יכול להפריע במהלך שירות צבאי ללא טיפול ???
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
23:58 27.05.12
שלום רב, זה אכן מוריד פרופיל באופן מתון. ריניטיס אלרגית מפריעה או לא מפריעה תלוי באופי השרות וסוג האלרגן ודרגת הקושי האישית. תנאי מחיה בצבא לא כמו בבית ומי שאלרגי לקרדות אבק בית אלול לסבול יותר.
 
אוסקר
22:31 25.05.12
 
ד''ר בן ורנר  
23:09 25.05.12
קח אותה מהר הביתה ותן לה אנטיהיסטמיניקה .ניתן לקנות אהיסון או לורסטין ללא מרשם .המינון תלוי בגיל.
שלום רב, האם ידוע להורים על קייטנה לקיץ באיזור המרכז לילדה בת 6 אלרגית לחלב? אשמח לקבל תגובות. תודה
 
ד''ר בן ורנר  
20:00 22.05.12
שלום לא ידוע לי אך תוכלי להתקשר למידע לפרופ' אילן דלאל ייתכן ויוכל לעזור לך
http://www.t.co.il/Business/Card-378255.html
 
ללי
22:11 21.05.12
לבן שלי בן 3 פתאום נהייתה נפיחות רצינית תחת העיניים(בקושי יכול לפתוח עיניים) הרופאה טוענת שזה תגובה אלרגית אך הילד לא אכל היום שום דבר מיוחד(וגם בשעות לפני שזה קרה הוא היה בבית ולא בקרבה לשום דבר שונה מהרגיל) מה יכולה להיות הסיבה לאלרגיה?ומה אפשר לעשות כדי שזה לא יקרה שוב?
תודה!
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
14:01 22.05.12
שלום רב, זאת יכולה להיות תגובה אלרגית למאכל או תרופה או אפילו אלרגנים מין האוויר אבק או אבקנים או רוק של בעלי חיים. התופעה יכולה לחזור, מומלץ לבצע בירור אצל אלרגולוג ולהיות מוכנה לתת טיפות פניסטיל או סירופ אנטיהיסטמיני אחר
שלום רב. אני סובל מזה כשלוש שנים מגרד בכל הגב בעיקר באזור השכמות.בדיקה לפטריות וטסט אלרגיה לפני 3 שנים לא העלו דבר.בדיקת פטריות לאחרונה גילתה M. furfur - Pitryasis V. חפיפה של שבועיים בשמפו קטוזול לא עזרה כלל. נוטל כדורי Itronol מזה ארבעה ימים בינתיים ללא שיפור. במקביל בחודש האחרון כאב קל בגרון מקדימה (אזור הגרוגרת)שבא והולך ומחמיר במגע / בליעה / מתיחה של הצוואר מעלה. אולטרה סאונד של הצוואר הראה בלוטות לימפה "נראות תגובתית" בגודל 5 מ"מ. בשבוע האחרון כאב שבא והלך במרכז בית השחי בצד אחד. בדיקת דם הראתה הידבקות בעבר במחלת הנשיקה אך לא כרגע. מה עוד אפשר לעשות על מנת לברר את מקור התסמינים הנ"ל? תודה רבה..
סבלנות .אתה נוטל תרופה לפטריית השמש והתוצאה נראת רק לאחר מספר שבועות.הדבקות בעבר במחלת הנשיקה לא מוסיפה או גורעת.גש לר' המשפחה זו הכתובת הנכונה
 
דן
05:43 22.05.12
תחפש בגוגל - טיפול בלעדי למחלת הנשיקה

זה טיפןל צמחי מציל חיים שאין שני לו בעולם

תחפש בגוגל ותגיע לאתר עם המידע.

דן
 
רבקה
22:17 15.05.12
אחיינית שלי מגיעה לישראל והיא אלרגית לבוטנים. כשהיא באה אלי הביתה אני מאד מקפידה ונותנת לה אך ורק אוכל שאני בישלתי מההתחלה. אבל כעת יש לנו ארוע ואני צריכה לקבל החלטות לגבי אוכל שמגיע מקייטרינג.
מהם הכללים המנחים?
ואיך אני מנחה את השף?
האם אסור כל מוצר מעובד שלא כתוב עליו מידע לגבי אלרגנים?
האם למשל מותר מוצרי חלב (אני לא רואה שעל מוצרי חלב יש מידע כזה)?
האם מותרים תבלינים שלא מסומנים?
האם יש מישהו שניתן להתייעץ איתו אונליין? הם באים רק לסופשבוע הקרוב וזה דחוף.
 
ד''ר בן ורנר  
20:40 16.05.12
שלום
אני מניח שלאינינך כל הידע הדרוש והנסיון מה לעשות .בשבלך זה חדש בשבילה לו.היא תזהר.לא מכניסים בוטנים בד"כ בקיטרינג לאוכל רגיל .מכניסים למנות אחרונות .הענין שאסור לה גם מזון המכיל שאר פיצוחים כגון שקדים אגוזים צנוברים אף שאין קשר בינהם.תאמרי לשף לא להכניס שקדים אגוזים ובוטנים למאכלים.אין מקום להשתגע ! היא תאכל מה שתרצה והיא כבר מתורגלת. ודאי שיש לה מזרק אפיפן למקרה הצורך.
עשי מסיבה יפה
 
איריס
21:46 09.05.12
עקב אורטיקריה ביתי נטלה 40 מ"ג פרדניזון ביום במשך שבוע. הרופא המליץ להפסיק לקחת את התרופה בבת אחת, האם עדיף לרדת במינון בהדרגה על מנת למנוע תופעות לא רצויות?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
12:09 12.05.12
שלום רב, הפסקת פרדניזון אפשר לעשות מיד אם הטיפול היה קצר ימים, עד 7 - 10 ימים. במקרה של טיפול ממושך יותר צריך להוריד מינון בהדרגה. הסכנה בהפסקת פרדניזון מידית תמונה בהתלקחות של האורטיקריה ובתסמונת אי ספיקה אדרנלית, כלומר חוסר ״פרדניזון״ פנימי.
 
אורחת
16:34 08.05.12
שלום,

שמתי לב שאחרי שאני שותה יין יש לי עקצוץ מאחורי האוזניים, ולפעמים זה מרגיש לי גם באוזניים. יכול להיות שאני אלרגית?

חוץ מזה, אם אני שותה הרבה יין, יום אחרי זה יש לי כאבי פרקים, בעיקר במרפקים. זה יכול להיות? זה קשור לאלרגיה?

תודה!
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
22:11 08.05.12
שלום רב, יש אנשים שרגישים ליין.
סוגי הרגישות שאת מתארת זה לא אלרגיה, זו רגישות מסוימת.
אלרגיה זה מצב מסוכן שמתפתח מיד אחרי שתית יין עם פריחה מגרדת, נפיחות, קשי נשימה ואף התעלפות.
 
מירה
20:40 06.05.12
שלום ד"ר,

אני בת 68 ומזה כשבועיים הרגשתי גרודים בגב שהחמירו והפכו להיות בכל הגוף אפילו מתחת לעין וקרקפת, מן גרוד שקופץ ממקום למקום. אם אני לא מגרדת אין סימן על העור

הלכתי לרופאת עור שנתנה לי - מיזולן 10 מ"ג - 1 ליום
ו-AERIUS 5 מ"ג 1 ליום למשך 3 חודשים

האם לדעתך טיפול זה אינו מוגזם? והאם תרופות אלה "הולכות ביחד"?

בתודה מראש,

מירה
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
14:14 08.05.12
שלום רב, זה שילוב תרופות מוכר, אבל יכול להיות שאחד מהתרופות תספיק ולא צריך שניה. מומלץ לבצע בירור אלרגי אצל אלרגולוג ולנסות לברר מה הסיבה לגרד.
 
אלונה
11:15 08.05.12
אני בת 41 לאחר טיפולי פוריות ועכשיו בהריון אני אלרגית לקרדיט האבק ללא תרופות. בזמן האחרון גירוד סביב לעיניים והעור מתקלף לפעמים ולא יפה מעל לעין ואדום. הרופא עור נתן לי משחה חזקה ל3 ימים בלבד זה עזר אבל חזר. שלח אותי לבדיקה לשים מדבקות בגב ל 48 שעות . מה ממליץ? והכי חשוב אני בהריון חודש שני האם מותר האם לדחות את הבדיקה ליותר מאוחר אשמח לתשובה ועזרה מה לעשות תודה רבה
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
14:19 08.05.12
שלום רב, בדיקה עם מדבקות מותרת בהיריון, היא בודקת אלרגיה לקוסמטיקה, סבון, גומי, מתכות ועוד חומרים שנוגעים בעור.
אין בעיה בכלל לבצע בהיריון.
יתכן גם שפריחה מופיעה כתוצאה של אלרגיה לקרדית אבק, מה שנקרא אסתמה של עור.
+ הוספת הודעה
   1 ...  27  28  29  30  31  32  33  34  35  ...  163  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
היסטמינים   קרדית אבק   אלרגיות   טיפול באלרגיה   אלרגיה לחלב   אלרגיה לאבק   אנטי היסטמין   אלרגיה לחתולים   אלרגנים
RSS RSS פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות