בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואה פנימית»פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות עמוד 31

פורום אלרגיה - כאן תוכלו לשאול על אלרגיות והגורמים להן ולהתייעץ אודות אלרגיה. פורום אלרגיה יעסוק בקרדית אבק, אלרגיה לחלב,אלרגיה לאבק,אנטי היסטמין,אלרגיה לחתולים,אלרגנים טיפול באלרגיה, זריקות לאלרגיה, אלרגנים, אנטי-היסטמין ועוד
מנהלי פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות:
ד''ר בן ורנר
לפרטים נוספים
ד''ר ולרי טפליצקי
לפרטים נוספים
שלום רב.
מזה שנים רבות אני סובלת מעור אדמומיות בעור שבאה ונעלמת . עשיתי בכבר בדיקות ונמצא שאני אלרגית לניקול ואוקסי. לאחרונה, נודע לי כי את הכתרים בשניים
מדביקים עם אוקסי? היתכן ש הבעיה בעור נגרמת מזה? אם כן כיצד עלי לנהוג?
 
ד''ר בן ורנר  
16:15 21.02.13
שלום מדובר ברגישות עורית לשני החומרים .אם אין מגע ישיר הפריחה לא נובעת המחומרים הללו ויש לחפש
 
מוריה
21:47 20.02.13
שלום רב! בעלי אלרגי לחלב מאז ומתמיד. הוא מגיב לכל חשיפה לחלב (אפילו קלה ביותר, כמו שוקולד שיוצר על פס חלבי) בפריחה וחנק באופן מיידי.
יש לי בן בן ארבע וחצי אשר לא קיבל חלבי עד גיל שנה ואז עשינו לו טסטים אשר הראו שהוא אלרגי לחלב. כשהיה בן שנה וקצת אכל ביס מקוביית שוקולד ואחרי מספר דקות הקיא ומאוחר יותר גם התחיל לפרוח (לאחר קבלת פניסטיל). מאז הוא לא נחשף לחלב בכלל.
לפני שבועיים הוא היה אצל חבר וכעבור מספר ימים התברר לי שאמא של החבר שכחה שהוא אלרגי ונתנה לו קוביית שוקולד חלבי. הוא אכל אותה ולא היתה שום תגובה.
היום התקשרה אליי הגננת בבהלה ואמרה שנתנו לו בטעות אוכל חלבי בגן (רבע פנקייק) אבל הוא בסדר גמור, חייכן ומתנהג כרגיל.
חזרנו על הטסטים מספר פעמים, הפעם האחרונה ביוני האחרון.
האם ייתכן שלמרות שהטסטים העידו על אלרגיה, הוא לא מגיב בתגובה אלרגנית למוצרי החלב? כיצד אני יכולה לבדוק ולוודא האם ניתן כן לחשוף אותו למוצרי חלב?
תודה רבה!
 
ד''ר בן ורנר  
16:14 21.02.13
שלום . בד"כ לא אבל הייתי מציע לבצע מבחן תגר לחלב במרפאה אלרגית למרות שהסיפור שלך משכנע.
 
אמיר
09:40 18.02.13
שלום,
אני אמא לילדה בת 11 חודשים עם אלרגיה לבוטנים.
שמעתי לאחרונה על צמיד הזיהוי הרפואי ורציתי לדעת האם מישהו מכיר וממליץ?
 
אמיר
11:57 19.02.13
היי נויה,
גם אני אמא, לילד שסובל מאלרגיה לביצים.
אנחנו משתמשים בצמיד זיהוי של מדיתג, עם עיצוב ייחודי לילדים.
ממליצים בחום
 
ד''ר בן ורנר  
15:27 19.02.13
שלום יש מספר חברות המציעות תגים .זה לא זול .תחפשי ברשת
 
shira1
08:26 11.02.13
שלום לך!
לפני מספר ימים קיבלתי אנטיביוטיקה מסוג אוגמנטין לאחר יומיים החל גרד בכל הגוף
הפסקתי מיד את האנטיביוטיקה ולקחתי כדור אנטיהיסטמין בשם טלפסט אשר עוזר מאוד אך רק ליממה .כמובן שקבעתי תור לרופא.ברצוני לציין שלפני כשבועיים קיבלתי
אנטיביוטיקה מסוג רפאפן היות ובגרוני נתגלו סטרפטוקוקים. הגבתי טוב מאוד לתרופה
בלי שום אלרגיה.הרופא רשם לי אוגמנטין אחר כך כי היה לי כאב בסינוסים.בינתיים הכאב בסינוסים חלף ונשארתי עם אלרגיה.שאלותי: האם זה אומר שאני רגישה לפניצילין? או אולי רק לאוגמנטין?האם עלי לעשות בדיקת רגישות לפניצילין אף שלא היו לי שום בעיות בנטילת הכדורים הנ"ל בעבר ?שאלה נוספת אם לאדם יש וירוס ורופא רושם לו אנטיביוטיקה בטעות האם גם אז יכולה להופיע אלרגיה?
תודות
מדוע לא מצאתם לנכון לענות לשאלתי?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
02:04 15.02.13
שלום רב, לעיתים קרובות בזמן מחלה וירלית או אחרת מופיעה פריחה, שלא קשורה לאלרגיה לאוגמנטין. זה כנירא מקרה כזה. אלרגיה לאוגמנטין מתחילה בדרך כלל בסמוך לנטילת כדור הראשון ולא אחרי יומיים.
בהצלחה והחלמה מהירה!
 
ד''ר בן ורנר  
16:08 17.02.13
סביר להניח שהפריחה תגובה לזהום החידקי אבל מניעה לבדוק
 
shira1
08:11 18.02.13
תודה לכם על תשובותיכם!
שלום,

לבתי גילו אלרגיה לחלב ע"י בדיקות דם בבי"ח קפלן, כשהייתה בת 7 חודשים, לאחר מכן הוזמנו לביקורת , וכל הזמן ראו שהמדדים של האלרגיה יורדים עד שבגיל 3 האלרגיה נעלמה לחלוטין.
זאת מבלי לעשות כלום, פשוט לא חשפנו אותה למוצרים חלביים וזה עבר !!!

בני בן שנה ו 3 חודשים, משום מה הוא עבר בדיקת קיום אלרגיה בקופ"ח ולא בבי"ח, בלי בדיקות דם, רק בדיקה כזו של טפטוף טיפות על העור... והוחלט שיש לו אלרגיה. לפי מה שאני רואה בבית מחשיפה למוצרים חלביים האלרגיה שלו יותר נמוכה משל בתי, כי לא תמיד מופיעה לו האדמומיות על הפנים, יש מוצרים חלביים שהוא אוכל ולא קורה לו כלום.
בכל מקרה, הרופאה שבדקה אותו אמרה שיש לו אלרגיה בלי לעשות לו בדיקות דם כפי שבתי עברה.

כמו כן, החליטה לעבוד איתו על מבח תגר עם חלב מעובד בחום, משהו כזה שאני צריכה להכין עוגיות עם חלב ונותנים לו לטעום בצורה מבוקרת...

אני לא יודעת, קצת קשה לי עם זה.. לא כדאי היה שקודם כל יבדקו לו כמו לבתי בבדיקות דם בבי"ח ויראו מה המדדים, אולי זה לא כזה רציני ויעבור לו בגיל 3 כמו לבת שלי, למה הוא צריך לסבול?? מה דעתך ????

בנוסף עוד שאלה - האם זה קשור לזה ששניהם ינקו עד מאוחר (גיל שנה בערך) ולא נחפשו בכלל לחלב ?
הבדיקות שעתה הרופאה במקום .תבחיני העור אמינים יותר מאשר בדיקת הדם אך יכולים להשאר מעט חיוביים גם כשהילד אוכל חלב ללא בעיות במידה והוא אכן אוכל חלב סביר שהרגישות חלפה. .אם את חוששת ממבחן תגר אעין בעיה לעשות בדקת דם אותם מבצעים גם בקופ"ח .את התגר אפשר לדחות למועד אחר .אין שום בהילות יאכל מה שאוכל ובגיל שנתיים נבדוק שוב .לא ממהרים לשום מקום .הרגישות חולפת (ב80%) ללא שום התערבות
 
חיים
21:04 10.02.13
היי אני בחור אסתמתי בן 30 ורציתי לדעת אם מותר לי ללבוש מעיל פוך אמיתי שבפנים יש נוצות אבל הן לא חשופות הן עטופות בבגד של המעיל.
או שעדיף לי מילוי סינטטי
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
22:32 14.02.13
שלום רב, מצטער על תשובה מאוחרת אבל לפחות היא חיובית. מותר. הפוך סגור בפנים. האם אתה בכלל אלרגי לפוך?
 
מאיה
14:02 12.02.13
היתה לי דלקת לחמית בעין שמאל טיפלתי 10 ימים בדתאמיצין (לאחר בדיקת רופאה וקבלת מרשם).עכשיו שבוע אחרי יש לי לחץ בראש ועקצוצים מתחת לעפעף התחתון(לא בחלק שנוגע בעין)
האם זה קשור לדתאמצין?
ואם כן תוך כמה זמן התופעות הללו חולפות?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
22:29 14.02.13
שלום רב, לא סביר שזאת אלרגיה לדטמיצין. אלרגיה מופיעה במשך השימוש בתרופה ולא אחרי השימוש.
שלום רב
לאבי שמעל גיל 80 יש פצעים המלווים בשלפוחיות המצויות בעיקר בשוק או בקרבת הקרסול , הללו מופיעים בתדירות מאד גבוהה גורמים לגירוד וכאב במיוחד אם הם במצב שלפוחית. חשבנו כי הסיבה היא תקיפה אוטואימונית ( בולוס פמפוגואיד) אך המומחה לעור שלל זאת לאחר ביופסיה, וחשב כי זה קשור לכלי דם , לאור תוצאות בדיקת הדם נמצא כי הige מאה תשעים ושניים (192) וה EOS תשע (9) , נדמה כי יש לכך קשר להיבט האלרגני , האמנם וכיצד ניתן לדעת האם זהו המקור , ואם כן כיצד ניתן לבחון מהי האלרגיה וכיצד לטפל בה או למנוע אותה בעתיד . אודה מאד על תשובת המומחים בפורום.
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
21:54 14.02.13
שלום רב. יתכן וזה תופעות לוואי של אחד מהתרופות שהוא לוקח. אין טסטים לאלרגיה לתרופות. צריך להפסיק תרופה החשודה.
 
אורטל
12:52 14.02.13
האם אפשר לעשות טסטים לאלרגיה חלב שיש חום?? ילד בגיל שנתיים
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
21:46 14.02.13
אפשר לבצע טסט כשיש חום, אבל לא צריך להציק לילד חולה.
 
מורן
17:55 14.02.13
שלום,
ברצוני לשים התקן תוך רחמי העונה לשם מירנה.

רציתי לעת האם יש קשר בין מירנה לבין אורטיקריה?
(אחותי חולה במחלה וקראתי לעיתים יכול להיות קשר בין התקן תוך רחמי לבין אורטיקריה) האם מירנה נכללת בינהם?

תוה
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
19:58 14.02.13
שלום רב, אם אורטיקריה התחילה בסמוך להכנסת ההתקן אז יתכן קשר בין הדברים. טל לא סמוך , אין קשר
שלום רב,

האם למשהו ממשתפי הפורום משתמש במכשיר לטיהור האויר למטרת טיהור אויר
מריח סיגריות וממליץ ?

צריך דחוף!!

תודה
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
13:57 09.02.08
סורי, אני לא יודע,
ד"ר טפליצקי
יש מטהר אוויר ששמו "פרפקט אייר " מומלץ מאוד
שלום, אני בת 26 ולפני כיומיים קמתי בבוקר עם פנים ועיניים נפוחות ואדומות וכן נפיחויות גדולות על כל הגוף, שהיו מגרדות עד מאוד לקחתי כדור אחד של קלריטין בהמלצת הרופא וזה עבר לאחר מספר שעות, במקביל יצאו לי מספר שלפוחיות בעור מלוות בחום הרופא שלי ביקש שאבוא אליו וקבע שיש לי אבעבועות רוח ולכן החום. התחלתי את הטיפול באבעבועות כפי שנתן לי, כדורים ומשחה.שאלתי היא האם ייתכן שהאלרגיה נגרמה מהאבעבועות או שמא זהו סיבוך מסויים? קראתי שבגיל זה יכולים להופיע סיבוכים במחלה, או ייתכן והאלרגיה הופיעה ללא שום קשר למחלה? יש לציין שמעולם לא הייתה לי אלרגיה, יום לפני לא אכלתי שום דבר מיוחד שאני לא אוכלת תמיד, והרופא עצמו אמר שאינו יכול לקבוע ממה נגרמה האלרגיה אלא אם אני מוכנה לעבור סדרת בדיקות. האם יש קשר בין האבעבועות לאלרגיה??
 
אפרת
20:31 06.02.13
מזה שלוש שנים אני סובלת מהתקפות חוזרות של התעטשויות כואבות שמתחילות כהתעטשויות רגילות והולכות ונהיות כואבות ועמוקות יותר עד שהן מתישות ומחלישות מאוד את הגוף. זה מלווה בנזלת מימית שנוטפת ללא הרף. בנוסף הראש כואב, סתום וגדוש. השקדים נפוחים וכואבים. לאחר התקף כזה יש לי חום במשך יום לפחות. פעם אחת זה התפתח לדלקת בדרכי הנשימה העליונות ומהפעם האחרונה (כבר שבוע) האף שלי סתום באופן מוחלט עם לחץ באזור האף. הייתי אצל אלרגולוגים שטענו שאין זה אלרגיה ואצל רופאי אא"ג שלא עלו על הבעיה (ונתנו תרופות שונות שלא פתרו את הבעיה). יש לציין שזה קורה ללא תלות בעונה מסויימת. דבר נוסף, עניין זה התחיל לאחר שחליתי עם סימפטומים של חום ונזלת שנכנסה לאוזניים וקיבלתי תרופות שונות מרופאת אא"ג.אני מחפשת מאוד פתרון לבעיה מטרידה זאת.
יש לציין שלאחרונה ביצעתי בדיקת דם לאלרגיה והיו שתי תוצאות שסומנו כחריגות K/L Dermato. Pteronyssinus: 0.1 KU/L ; Tree of Heaven: 0.2
אשמח לפירוש התוצאות
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
20:29 09.02.13
שלום רב, גם תוצאת בדיקות דם שליליות, כלומר אין אלרגיה. ככל הנראה יש לך ומזומוטור ריניטיס. אך רגיש לריח, רוח, שינוי מזג אוויר
שלטם רב. האם ייתכן שתווצר אלרגיה בעיניים כתוצאה מריח של מוצר קוסמטי כגון שמפו ,מרכך? איך ניתן למנוע זאת ? הרי אי אפשר שלא להתקלח !! או להריח מוצר מסויים
מאתמול בלילה הופיע בסנטר של בתי מין חררה כזאת והיום זה התפשט לה על כל הפנים על העיניים באוזניים מאחורי האוזניים ובצוואר, בשאר הגוף אין פריחה.
ביום ראשון החלפתי לה את האוכל ממטרנה חלבית לסימילאק צימחי האם יש קשר?
זה מאוד מגרד לה מרחתי לה ג'ל פנסטיל וזה עוזר , האם אםשר להביא לתינוקת ששוקלת 4.5 קילו טיפות פנסטיל?
לפני כן לא הפנים שלה היו חלקות.
שלום ניתן לתת פניסטיל אך יש לבדוק ולאבחן מה יש תינוקת .האם רגישה למזון או האם מדובר בסבוראה או דבר אחר
 
ליאת
20:56 06.02.13
השינוי היחיד בימים האלה זה החלפת האוכל מחלבי לצמחי, האם יש סיכוי שהיא רגישה למזון צמחי ז?הרי בד״כ זה ההפך .
תינוק בן חצי שנה עם חום - טופל באקמול ונורופן לסירוגין. הופיעה בצקת בידים וברגלים. כל הבדיקות תקינות. אין כתמים בעור או פריחה. האם יכול להיות תגובה אלרגית?
תינוק צריך לבדוק תמיד במקום .תופעות של אלרגיה לתרופות בתינוק נדירות מה גם שיש לו חום.סביר שמדובר במחלתו
 
עוז
19:39 05.02.13
בבדיקת דם שגרתית (חלק ממעקב אצל ראומטולוג ללא אבחנה של מחלה כלשהי, אלא בעיקר תוצאות ANA חיוביות בחלק מפרמטרים), קיבלתי בנתיים תוצאות חלקיות.
ספירת דם

יש חריגה ברמות הבאות :


MONOCYTES % 9.20 % ( 2.00- 9.00) (.........)*

EOSINOPHILS 1.14 K/UL ( 0.00- 0.60) (.........)*

EOSINOPHILS % 16.12 % ( 0.00- 6.00) (.........)*


האם זה משמעותי ? (בעיקר רמת ה - EOSINOPHILS המוגברת 16.12 כשגבול הנורמה 6 )
ואם כן, מה המשמעות של זה לגביי ?

יש לציין שהייתי מנוזל ביום בדיקת הדם, האם רמות האאוזנופילים יכולות להתאים למצב כזה במידה ומדובר באלרגיה, או שזה חורג מעבר לזה ? (אך במקביל CRP גבוה, שזה לא קשור לאלרגיה?)


ה - CRP קצת מוגבר 6.90(דבר שלא היה לי אף פעם בבדיקות קודמות, אלא להיפך, היה תמיד קרוב לגבול התחתון)
CRP 6.90 MG/L ( 0.00- 5.00) (.........)*

מצד שני שקיעת הדם תקינה.

על מה כל הנתונים הללו יכולים להעיד ?
והאם CRP בהכרח מבשר על תהליך דלקתי כלשהו שיש צורך לברר את מקורו או שלא בהכרח ?
 
ד''ר בן ורנר  
16:59 06.02.13
שלום אאוזינופילים גבוהים יש במחלות אלרגיות כנזלת פריחה ואסטמה.CRP גבוה מעיד על תהליך דלקתי כל שהוא
 
מאיר
21:18 03.02.13
שלום

האם ניתן לבדוק את מצב מערכת החיסון ?
האם ישנה בדיקת דם שיכולה להצביע על תפקוד מערכת החיסון, האם היא תקינה או חלשה ?
השאלה שלי היא כללית. מאחר ויש אנשים רגישים יותר למחלות ויש שפחות, יש שחשופים יותר לדלקות על רקע אלרגי ויש שלא, ובכלל לאלרגיה.
והאם יש דרך לחזק את מערכת החיסון ?
 
ד''ר בן ורנר  
15:14 05.02.13
שלום לבדוק ניתן לחזק אי אפשר
 
מאיר
17:19 05.02.13
אני לא מדבר על מצב חולי כמו בסרטן שיש ירידה בלוקוציטים
 
ד''ר בן ורנר  
16:57 06.02.13
בדיקות דם רגילות !
 
DAFNI
15:10 05.02.13
התחלתי לקחת תרופה ללחץ דם, ואחרי שבועיים תרופה לכולסטרול, משהו בדרך השתבש.
פיתחתי פריחה וגרד, קיבלתי פרדניזון ואלרגיX .
כמה זמן אחרי אפשר להגיע לבדיקת אלרגיה? האם להביא את התרופות החשודות שגרמו לתופעה?
תודה רבה!
 
ד''ר בן ורנר  
15:12 05.02.13
שלום אין צורך להביא את התרופות ניתן להגיע בכל עת
האם אפשר לעשות טסט אלרגיה תחת השפעת אלרג'יX?
 
ד''ר בן ורנר  
15:57 05.02.13
רצוי שלא אבל לגבי אלרגיה לתרופות אין זה משנה
היי,
אני בן 22, אלרגי לחתולים, אבקנים וקרדית אבק הבית. בין היתר יש לי אסתמה של העור. כל האלרגיות וגם האסתמה הם בצורה קלה מאוד. גידלתי חתולה פרסית בביתי במשך 16 שנים והייתי לעיתים קרובות מתעטש וגירוד באף. ברצוני להביא חתול חדש לביתי, אני מחפש פתרונות לאלרגיה על מנת שלא תתפתח לרעה וגם כדי שלא תציק לי ביום יום. נוכחתי לדעת שיש מטהרי אוויר בעלי פילטר HEPA. האם אתה יכול להמליץ על פתרון זה(ובנוסף האם אתה יכול להמליץ על מכשיר מסויים בתחום)? האם ישנם פתרונות נוספים?
תודה מראש,
לירן.
 
ד''ר בן ורנר  
16:55 06.02.13
שלום ,
הצעתי לא להביא חתול חדש.היות ואתה רגיש לחתולים ואיך שהו הסתדרת עם החתול הפרסי דיינו.ניתן לתת חיסונים לחתולים אך הפתרון הממולץ לא להתקשר לחתול חדש.פילטר הפה מצויין אבל זה לא פתרון .שערות החתול יסתמו את הפילטר
+ הוספת הודעה
   1 ...  27  28  29  30  31  32  33  34  35  ...  174  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
היסטמינים   קרדית אבק   אלרגיות   טיפול באלרגיה   אלרגיה לחלב   אלרגיה לאבק   אנטי היסטמין   אלרגיה לחתולים   אלרגנים
RSS RSS פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות