בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים רפואה פנימית»פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות עמוד 31

פורום אלרגיה - כאן תוכלו לשאול על אלרגיות והגורמים להן ולהתייעץ אודות אלרגיה. פורום אלרגיה יעסוק בקרדית אבק, אלרגיה לחלב,אלרגיה לאבק,אנטי היסטמין,אלרגיה לחתולים,אלרגנים טיפול באלרגיה, זריקות לאלרגיה, אלרגנים, אנטי-היסטמין ועוד
מנהלי פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות:
ד''ר ולרי טפליצקי
לפרטים נוספים
ד''ר בן ורנר
לפרטים נוספים
שלום אני אלרגית ליוד.
בנוסף אני אלרגית מאוד לאצות (שהבנתי שמכילות יוד)
האם יש מאכלים שמי שאלרגי ליוד צריך להימנע מהם,כמו טונה למשל?
או שהאלרגיה היא ליוד רפואי ולא למינרל עצמו?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
21:23 24.04.12
שלום רב, מה שחשוב זה לדעת איך קבעת או קבעו לך אלרגיה ליוד.
אבקש לכתוב את זה כאן.
לגבי אלרגיה למאכלים כאלה או אחרים ממליץ להגיע לרופא אלרגולוג כדי לבצע תבחיני עור למזון. זה יתן תשובה מיידית.
אלרגיה ליוד זה דבר לא שכיח. כשאומרים שמישהו אלרגי ליוד מתכוונים לתגובה לחומר ניגוד רנטגני שמכיל יוד.
היי,
את האלרגיה ליוד אנחנו יודעים ראשית כי, אמא שלי אובחנה כאלרגית מאוד ליוד עוד בילדותה (היו יוצאות לה שלפוחיות בכל הגוף ולקח המון זמן עד שגילו שזו הסיבה) ,ואצלי זה פשוט כי כששמים לי יוד מתפתחת לי תפרחת בכל הגוף,אז כבר שנים אני לא משתמשת,אבל כשיוצא לי בטעות להשתמש במוצרים שמכילים,כמו איפור שלא ידעתי שמכיל יוד ורק אחרי שהתפתחה אלרגיה בעיניים ראינו שכתוב על האריזה שיש בו יוד,או למשל,
לאחרונה כשחזרנו מים המלח ושמתי בוץ קנוי (שאחרי שהתפתחה לי אלרגיה ראינו שכתוב על השקית שמכיל יוד) יום למחרת כל הגוף התמלאתי אדמומיות וגירודים שלקח שבוע ופעמיים ביום לורטדין להרגעת הגירוד הבלתי נסבל.
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
14:30 26.04.12
אני מציע לעשות תבחיני עור למאכלים שונים כולל דגים ואמרת מעוניינת במאכל מסויים שאין אליו תבחין מוכן, יש להביא אותו לבדיקה כדי לבצע טסט עורי.
 
ירדן
11:44 26.04.12
האם אלרגיה לאבק יכולה להתבטא גם בצריבה בלשון?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
14:26 26.04.12
גירוי בפה יכול להיות.
 
רנה
11:29 22.04.12
בני בן שנה ו 7 חודשים אלרגי לבוטנים... מאד קשה למצוא מוצרים וחטיפים שלא רשומים עליהם שעלולים להכיל...אני בטוחה שרוב החברות המייצרות מנסות "לכסות תחת" אבל הדבר יוצר אצלי בעיה בגן...הגננת ביקשה שכדי שלא יהיו במבות בגן אני צריכה להביא רשימה של חטיפים שכן אפשר להכניס לגן כי היא לא יכולה למנוע חטיפים בכלל... נתתי לה 2 חטיפים שהם דובונים וביגלה וזה עדין לא מספיק..איפה אני יכולה למצוא רשימה כזו???
 
ד''ר בן ורנר  
16:22 24.04.12
שלום
נגעת בנקודה כואבת שאין לה פתרון.נכון שבחלק מהמקרים זה "כיסוי תחת" אבל זו המדינה שאנו חיים.תנסי לעשות את המיטב .תנסי לחפש ברשת תחת הכותרת חטיפים ללא בוטנים וכד'
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
20:35 25.04.12
שלום רב, חפשו בעדן טבע מרקט חתיף קוקוס בסוכר קנים. ועולי עוד אחרים
שלום, אני כותבת בדאגה רבה לבני בן ה24, שסובל מזה 4 שנים מהתקפי אלרגיה, כאשר יש לו התקף הוא מרגיש שהוא מתנפח במיוחד בידיים, ויש לו קשיים בנשימה, ההתקפות בעבר קרו רק במאמץ פיזי כמו אימון כדורגל או ריצה, אך בשנתיים האחרונות התקפי האלרגיה קורים גם ללא קשר למאמץ, אין ספק שהוא נמצא בסכנה אמיתית ורציתי עצה דחופה לגבי איך אפשר לדעת למה הוא אלרגי, הוא עשה את כל הטסטים וגם rast למזון והכל תקין, הבעיה הנוספת שבני אינו מוכן ללחכת עם מזרק אפיפן.
אבקש את עזרתכם בדחיפות.תודה
שלום.
אני מניח שהוא עשהברור אלרגי ולא נמצא דבר.בלי אפיפן הוא בסכנה ורצוי שיבין זאת.אם את רוצה יעוץ נוסף תוכלי לפנות למרפאתי
שלום,

אני בן 21, טבעוני. מעוניין לקבל את עצתך בנוגע לתשישות חמורה ממנה אני סובל זה מספר שנים, עוד קודם המעבר לתזונה טבעונית, המלווה בתסמינים קוגניטיביים ורגשיים משונים שאובחנו כדכאון, אך אין לי ספק כי אין זה אלא תיוג קל שאינו מצריך מחשבה מרובה.

עליי לציין כי אני מתקשה בתיאור התחושות שאני חווה, אך אנסה כמיטב יכולתי: עד לאחרונה הייתה התשישות מוחלטת, והורגשה במהלך היום כולו. בימים חופשיים נהגתי להתעורר משינה תשוש ולא-רענן לחלוטין, וכך שכבתי במיטתי או בהיתי במסך מחשב במשך מספר שעות באפיסת כוחות, עד שעלה בידי לאסוף כוחות מינימליים לקום ולעזוב את החדר. לאחר מכן נאבקתי בעצמי לצחצח את שניי, או לטייל מחוץ לביתי זמן קצר. חשתי שאין לי חמצן, או הכח לדבר. תחושות אלה לוו באפתיה, ערפל מנטלי ואטיות כללית. כאשר ניסיתי לנגן בפסנתר, לא היו לי הכח להזדקף על גבי הספסל ולהניע את ידיי. גופי היה מכונה מקולקלת.

לפני כשנתיים נתקלתי במידע בנושא מזון חי, ובהמשך לכך החלטתי להתנסות באכילת פירות בלבד עד לארוחת הצהריים. להפתעתי, חשתי בשינוי לראשונה זה שנים: הייתי נמרץ יותר, חי יותר, צלול יותר; התחלתי לזהות בן אנוש תחת שכבות הערפל והתשישות. השעות בהן אני צורך פירות הן אלה בהן אני פעיל, יוזם וחזק וגופי משרת אותי, בעוד שבהמשך היום אני נאבק לנשום וגופי מכביד עליי כמשקולת חסרת תועלת. השיפור הולך ומתחזק עם חלוף הזמן, אבל משהו עוצר בעדו.

אני אוכל מזון מבושל, ואין בכוונתי לשנות זאת מטעמים שונים. כאשר אני צורך מזון זה לראשונה לאחר צריכת פירות בשעות הבוקר, גופי חווה מעין הלם ועייפות חמורה מכה בי. ההשפעה משתנה לטובה או לרעה בין יום אחד למשנהו, אך לעולם יביא אותי מזון מבושל לידי תשישות. אני חש חוסר חמצן של ממש. ייתכן כי ההמלצה הטבעית היא מעבר לתזונה חיה, אך לעת עתה אני תוהה למה גופי כה חלש, כדי תגובה כה חריפה למזון מבושל. אירוני בעיניי שאני חש חלוש כטבעוני, בהשוואה לאוכלי הכל האנרגטיים הסובבים אותי.

כאמור, אשמח לעצתך.

תודה.
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
23:23 21.04.12
שלום רב, הסיפור שלך נוגע ללב, החולשה והעייפות בלתי מוסברים בוודאי מפריעים לך מאוד. אני לא יודע האם עשית בדיקות דם ובדיקות אחרות לשלילת חסר של ברזל וויטמינים אופייניים לתזונה טבעונית. אם לא עשית כדאי לעשות.
מבחינה אלרגית קיימת סבירות נמוכה מאוד שמדובר בבעיה אלרגית, אלרגיה למזון או אלרגיה אחרת, אם תרצה ניתן לבצע תבחיני עור לשלילת האלרגיה.
בנוסף לכך נראה ששינוים בהרגלי האכילה והחיים יעשו לך טוב. כלומר לא להיצמד לסדר אוכל מסויים וקבוע אבל לשנות מדי פעם, לגוון, לא לפחד משינוי.
תעדכן אותנו כאן על מצבך.
שלום,
אני עם אי סבילות מוחלטת ללקטוז, קיבלתי הורמונים לטיפולי פוריות, לאחר עשרה ימי הזרקה של תרופה התפרצה אורטיקריה מכף רגל עד ראש שטופלה באמצעות סטרואידים, בתרופה ישנו לקטוז , האם רגישות ללקטוז יכולה לגרום לכזו תגובה אלרגנית ובנוסף הייתכן שהתרופה לא הייתה אפקטיבית לצורך הטיפול בשל קיום רכיב לקטוז ?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
00:47 21.04.12
זה המשך של תשובה לפניה קודמת שלך. אורטיקריה לא קשורה לרגישות ללקטוז. אם היא לא חלפה עדיין מומלץ לגשת לאלרגולוג ולבצע בירור ולהתאים טיפו
שלום,
לאחר בילוי בחמי עין גדי, כל הרגליים התנפחו, התאדמו ומגרדים מאד.
מאחר וגם בפעם הקודמת שהייתי שם, אני מניחה שזו אלרגיה.
שלוש שאלות:
1. מה גרם לי לזה: הגפרית בבריכת הגפרית? ים המלח עצמו? משהו אחר?
2. מה עלי למרוח כדי שזה יירגע/יעבור?
3. האם למחוק את ים המלח מרשימת מקומות הנופש שלי?
הילה
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
00:43 21.04.12
שלום רב, אם התופעה חזרה על עצמה פעמיים בנסיבות דומות זה מחשיד לכך שקיים קשר נסיבתי. האם מדובר באלרגיה או בתופעה אחרת, לא ברור עדיין. צריך להגיע כאלרגולוג ולתכנן בירור אלרגי או בירור אחר
שלום,
אני עם אי סבילות מוחלטת ללקטוז, קיבלתי הורמונים לטיפולי פוריות, לאחר עשרה ימי הזרקה של תרופה התפרצה אורטיקריה מכף רגל עד ראש שטופלה באמצעות סטרואידים, בתרופה ישנו לקטוז , האם רגישות ללקטוז יכולה לגרום לכזו תגובה אלרגנית ובנוסף הייתכן שהתרופה לא הייתה אפקטיבים לצורך הטיפול בשל קיום רכיב לקטוז ?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
00:36 21.04.12
שלום רב, אי סבילות ללקטוז גורמת לכאב בטן, גזים, שלשול. לא גורמת לאורטיקריה. בתרופות כמות של לקטוז מאוד קטנה ולא אמורה לעשות צרות.
 
לירוי
10:07 19.04.12
שלום רב.

ביתי בת שנה מגיל חצי שנה שהיינו נותנים לה לטעום מרכיבים המכילים ביצים
היתה מתמלאת אלרגיה בפנים ומקיאה .(וגם ביצה )
כרגע צריכה לעבור חיסון של גיל שנה ונאמר לי בטיפת חלב שאחד החיסונים של הגיל הזה
מרכיב חלבונים ואני צריכה לבדוק אם אכן כך תצטרך לעבור את החיסון בבית חולים
תחת השגחה , לפני שבוע נתתי לה לטעום ביצה והכל עבר בסדר כאשר אתמול נתתי לה חביתה התמלאה פריחה אני מאוד מבולבלת וגם בטיפת חלב נאמר לי שעדיף לחסן בבית החולים.
1. כיצד ניתן באמת לגלות למה היא אלרגית האם יש בדיקה בגיל הזה?
2. האם אלרגיה יכולה לחלוף מתישהו?
3. האם אין חשש לעשות את החיסון ?

תודה רבה
לירוי
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
14:37 20.04.12
שלום רב, בחשד לאלרגיה לביצה מומלץ לבצע טסטים אצל אלרגולוג, לאבחן אלרגיה או לשלול. במקרה וטסט חיובי מפנים לחיסון בבית חולים וזה בטוח מאוד.
 
רותם
10:43 11.04.12
שלום,
שמי רותם
בני בן ה 7 חודשים סובל מאסטמה של העור
הוא אובחן ע"י רופא עור
תזונה : מטרנה, גרבר, ומרקים טחונים שכוללים מגוון ירקות ובשר

תחילה היה לו יובשים ממש חמורים בגוף, בפנים ואף בראש
כעת המצב תקין
ז"א אנחנו משתמשים במשחות טבעיות ללא סטרואידים, וכמובן כל תכשירי ההגינייה
( משחת החתלה, קרם גוף , סבון גוף, שמפו...) - הכל של חברת אדרמה ומוסטלה

בעבר רופא הילדים ורופא העור המליצו על בדיקת רגישות.
לבלעי יש רגישות למאכלים מסוימים
ואני אשמח לדעת באיזה גיל ניתן לעשות את הבדיקה?
ואיך הבדיקה מתבצעת? ( ב.דם או בדיקת רגישות רגילה כמו של מבוגרים )?

בברכה

רותם
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
09:33 14.04.12
שלום רב, זאת בד״כ בדיקת רגישות רגילה - טסטים עוריים למספר מוגבל של אלרגנים תזונתיים ונשאפים כמו קרדית אבק בית. זאת בדיקה קלה, תינוקות עוברות אותה בקלות. עושים אותה בכל גיל.
שלום!
לחבר שלי (בן 29)יש אלרגיה לחום שמתבטאת באוזניים אדומות וחמות כשחם לו. הדבר לפעמים מאוד מפריע לו לישון, הוא מתעורר באמצע הלילה עם אוזניים חמות ואדומות ומתקשה להירדם. לא תמיד כדור אלרגיות משפיע, וגם אם הוא משפיע- לוקח זמן עד שזה עובד.
זה פוגע באיכות החיים ובייחוד באיכות השינה שלו ואנו מחפשים אחר פתרון. גם לא נתן אף פעם לחזות האם ומתי זה יקרה.
ברצוני לשאול האם יש משהו נוסף שאפשר לעשות כדי לטפל בתופעה?
האם יש טיפול שיכול למנוע תופעה זו?
האם זריקות לאלרגיה יכולות לעזור למנוע את התופעה?
תודה, קרן.
שלום.
התופעה תחלוף מעצמה בבא העת.ניתן לקחת מדי יום אנטיהיסטמיניקה ולפני השינה.עד שתחול רגיעה.
תודה רבה. האם כדור נגד אלרגיה לפני השינה יכול למנוע את הופעת האלרגיה?
 
קלודיה
16:42 07.04.12
שלום רב,
כיצד מאבחנים אלרגיה? כיצד עורכים את הטסט?

כיצד תרופה לאלרגיה פועלת על הגוף? מהו התהליך הביולוגי?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
20:48 07.04.12
שלום רב, קלודיה,
האם את סובלת מאלרגיה?
 
לילוש
14:32 04.04.12
לאחרונה החלו לי (במיוחד לאחר מקלחת) גירודים באיזור הרגליים והישבן,
לאחר כמה ימים הגירודים הפכו לשטפי דם מכוערים בכל איזור הרגליים.
לפני כשבועיים עברתי בדיקות דם אשר נמצא כי הברזל 172 שזה נחשב גבוהה
לפי מה שהבנתי והלימפוציטים 48 קבוע כבר שנתיים .
האם יש קשר??
ומה הטיפול הנדרש ?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
18:18 05.04.12
גרד גוף עם או בלי פריחה נבדקים בד"כ אצל אלרגולוג, במקרה ולא עובר לבד.
שתפי דם זה תוצאה של גרד בד"כ, אבל מומלץ לבדוק קרישת דם.
אין קשר לרמת לימפוציטים. כאשר רמת ברזל גבוה יש לבדוק מחלה נדירה שקשורה לזה אצל רופא פנימי.
 
חן
14:58 01.04.12
לבן זוגי יש כלב, אני אלרגית לכלבים, אוהבת אותם אבל זה לא הולך בינינו כמו שאומרים. בכל מקרה, עכשיו יוצא לי להיות אצלו הרבה ולא נעים לי שהוא מרחיק אותו ממני כל הזמן ואני גם רוצה ליצור קשר איתו, האם כדאי לקבל טיפול כלשהו? יש משהו?
 
ד''ר בן ורנר  
16:13 01.04.12
שלום חן
את צריכה לבחור בן השניים חד וחלק.ניתן לבצע חיסונים לכלב היינו לקבל זריקות במשך זמן ממושך בתקווה שהרגישות תרד,אך היות ואת לא מתה על כלבים הפתרון הראשון הוא המעשי
 
חן
14:45 02.04.12
ההפך, אני מתה על כלבים אז הזריקה הזאת זה משהו קבוע? ועוד משהו האם כדאי לשקול טיפול אלטרנטיבי למשל באלרגיה הזאת?
 
שני
18:14 03.04.12
בתור אחת שגם סובלת מאלרגיה לכלבים, אני קיבלתי לקחת כמוסות מקסאפא/גלא של סולגאר כדי לטפל ולהקל על האלרגיה, אז את יכולה לברר גם על זה
אתמול התחלתי לראות פריחה שהתחילה, ככל הנראה כתוצאה משימוש בתרופה מסוימת.
היום הופניתי למיון שם קיבלתי שתי זריקות (לא זוכר את השמות) אולם עד עכשיו (עברו כ-7-8 שעות) לא רק שאין שיפור אלא הפריחה ממשיכה להתפשט ולהחמיר.

מה לעשות?
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
19:08 02.04.12
שלום אביעד,
איזה אבחנה קבעו לך במיון? לאיזה מומחה אמרו לפנות?
בד"כ במקרים כאלה מדובר באורטיקריה.
ממליץ להגיע בהקדם לאלרגולוג לאבחון וטיפול,
 
אביעד
21:45 02.04.12
האבחנה שקבעו היא תגובה אלרגית לאוגמנטין.
למרות שהתחלתי לקחת את התרופה מספר ימים לפני כן.
לא הפנו אותי לשום מומחה, שלחו אותי הביתה עם Telfast
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
00:11 03.04.12
אלרגיה לאוגמנטין מופיעה אני בדרך! כלל בהתחלת הטיפול וחולפת מהר אחרי הפסקתו. כנרא יש לך מחלה אחרת: פריחה וירלית או אורטיקריה.
 
שרית
15:09 03.04.12
אל תבנה על רופא קונבציונלי כי אין לו תרופה לאורטיקריה ולי ולרבים כמוני יש נסיון מר עם המחלה.
תחפש בגוגל - הטיפול האלטרנטיבי במחלות עור

זה אתר עם טיפול מציל.
 
יונתן
15:39 30.03.12
שלום

אני סובל שנים רבות מתופעות של אלרגיה שבאות לידי ביטוי בנזלת-אף סתום-גירוי בעיניים ובלוע.
עשיתי טסטים ויצא שאני אלרגי לפריחה של כמה עצים, ואכן בתקופות הפריחה אני נעזר בכדורי טלפסט וכו'.
הבעיה שכבר תקופה אני סובל מזה בלי קשר לתקופות הפריחה, אם כי בעיקר הבעיה היא בגודש ריריות האף.
טלפסט לא עזר, רינולסט לא עזר, תרסיסים סטרואידים לא ממש הועילו וגרמו לי ליובש ודימומים, גם פרדינזון בכדורים לא פתר את עניין הגודש.
הומלץ לי ע"י האלרגולוג לפנות לרופא א.א.ג גרון מומחה, והוא המליץ לי על טיפול בגלי רדיו לכיווץ קונכיות האף.
אני מאמין שהבעיה שלי מורכבת משילוב של אלרגיה ודלקת (לא חיידקית), והסבל של האף הסתום קשה, ובמיוחד לא מאפשר לישון.
האם יכול להיות שאני אלרגי למשהו שלא אובחן בטסטים ?
האם יש עדיין טיפול שמרני כלשהו שניתן לחשוב עליו לאור הטיפולים שכבר לקחתי ?
והאם השיטה של גלי רדיו מזיקה לריריות האף או שהיא כורח המציאות במצבי, והיא הרע במיעוטו מול השיטות האחרות להקטנת הקונכיות ?
רב תודות
 
ד''ר בן ורנר  
11:49 31.03.12
שלום אם אתה אותו היונתן שלמטה קבלת תשובה מד"ר טפליצקי.
לגבי גלי הרדיו,אני לא מכיר טיפול כזה.ניתוחים לכריתת כונכיות נעשים או באזמל מנתחים או כריתה בלייזר .
שלום רב, אני מטופלת כבר כ- 3 חודשים דרך מרפאת כאב באיכילוב בדיקור ובכירופרקטיה, בעקבות מיגרנות בתדירות של 3-4 של 3 פעמים בחודש לפחות כ- 3 ימים כל התקפת מיגרנה. שם חושבים שזה כתוצאה מעקמת מסויימת בכתף, שגרמה כל השנים לבעיה הזו, חוסר איזון. לצערי עדיין אני לא רואה כל הטבה למרות הטיפולים שנערכים פעם בשבוע כל אחד מהם. הייתי רוצה לשאול , איך ניתן לבדוק אם מאכלים מסויימים שאני לא יודעת אולי גורמים לי למיגרנה ? כמו גבינה צהובה, שוקולד ואולי דברים נוספים שאני לא מעלה על דעתי בכלל, אני כבר די נואשת, ורוצה למצות את כל הבדיקות שאפשר....
אם תוכלו לעזור, אשמח מאוד, שיהיה חג שמח ותודה. איריס
שלום איריס
אני נאלץ לאכזב אותך כי מגרנה אינה מחלה אלגית.אמנם מזונות מסוימים כגבינה צהובהויין וכולים לגרום לכאבי ראש אבל זו עדיין לא מגרנה.אם הסיבה היא בעיות בחוליות הצואר יש לנסות ולטפל בזאת. אני מניח שעברת גם ברור נוירולוגי ובדיקות של לחץ הדם אם לא יש לעבור אותם דיאטות משונות (לדאבוני יש הרבה ) רק יתסקלו ולא ישפרו במאום
שלום רב,
אני בן 63, מזה מספר חודשים אני סובל מגירודים באזורים שונים בגוף וגם מהתנפחות של חלקים שונים בגוף, גם באזור הפנים.
אני נוטל את התרופות שלהלן:
סימבקור, 20 מ"ג פעם ביום לכולסטרול
פרומינקס, 0.4 מ"ג- לערמונית
קרדיופירין לדילול הדם
קרדיולוג 1.25 מ"ג ללב (אין עבר של בעיות בלב, רק למניעה)
טלפסט, 180 מ"ג פעם ביום בערב- לגרד
מיזולן 10 מ"ג פעם ביום בבוקר- לגרד

אציין כי לפני מס' חודשים אובחן חוסר איזון בבלוטת התריס (יתר פעילות) וקיבלתי טיפול תרופתי, אולם כרגע איני נוטל דבר כיוון שלדברי הרופא אני מאוזן.
בנוסף פניתי גם לרופא אלרגיה בעניין הגרד והנפיחות והוא טוען שזה כנראה נובע מהבעיה שהייתה בבלוטת התריס וכי אני אמור להמשיך ליטול את הכדור נגד הגירוד (להפסיק מיזולן ולקחת רק טלפסט עד 3 פעמים ביום) ובמידה ולא יועיל לקבל טיפול בסטרואידים. עד כה לא קיבלתי תשובה לגבי שורש הבעיה. ממה נובע הגרד והנפיחות?
אני מרגיש שהכדורים השונים לא מסייעים בפתרון הבעיה.
אני סובל מאוד מעניין הגרד והנפיחות. האם זה קשור לתרופות השונות שאני נוטל? מה ניתן לעשות?
תודה רבה
 
ד''ר בן ורנר  
19:41 29.03.12
שלום
צודק רופא האלרגיה שלך ועשה כדבריו.התופעה שכיחה בסובלים מבעיות בבלוטת התריס.
 
יונתן
22:09 22.03.12
שלום

בחור בשנות השלושים, סובל מזה שנים מתופעות (נזלת, אף סתום, גירוד בעיניים ובלוע) שקשורות ככל הנראה משילוב של בעיות אלרגיה/דלקת (לא חיידקית) ואולי גם משהו מבני.
אבל הבעיה העיקרית זה הנשימה מהאף, ובשכיבה זה מתגבר, כך שמפריע לשינה.
ידועה אלרגיה למספר צמחים. וכנראה גם שינויי מזג אויר וכדומה משפיעים מיידית.
אך לאחרונה התופעה די כרונית ומפריעה לנשימה בשינה.
במשך השנים מדי פעם השתמשתי באוטריווין (הנזק ידוע) ובתרסיסים סטרואידים, גם זריקות וכדורים, אך התוצאה שעל אף שגמלתי את עצמי מאוטריווין במשך למעלה מחודשיים , לא חל שיפור.
יש לי מחיצת אף קמורה (לא משהו חדש), אבל זה לא משהו חדש, וכן יובש משמעותי בריריות האף.
ברצוני לשאול :
1. האם יש קשר לבעיית מחיצת האף, שהרי לא תמיד היא הפריעה, וכן אם זו בעיה מבנית אז גם האוטריווין לא היה פותח את האף ?
2. ככל הנראה אין מנוס מהתערבות כלשהו לגבי הגודש בריריות האף, האם התערבות כירורגית כלשהי תפתור את הבעיה גם אם יש אפשרות שהמקור הוא אלרגי ?
3. אותה שאלה במקרה שמדובר בדלקת כרונית באף. וכן האם יכול להיות קשר לכך שיש לי דלקות בכמה פרקים בגוף ?
4. מה הסיבה שבשכיבה אטימות האף מתגברת ?

תודה רבה על העזרה.
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
10:19 26.03.12
שלום דן,
הטיפול במקרים כמו שלך הוא תרופתי וחיסוני נגד מרכיב האלרגי. אם לאחר טיפול ממשיכים תופעות של חסימה אפית משמעותית כדאי לשקול גם טיפול כירורגי כלומר ניתוח,
דלקת פרקים לא קשורה לאלרגיה באופן ישיר. שינוי בשכיבה מתרחש לעיתים קרובות במקרים של ריניטיס אלרגי ווזומוטורי
 
סוניה
13:44 23.03.12
שלום, אני ממש רוצה לקנות כלב . אין לי בעיה משום בחינה חוץ מאחת. לאבא קצת אלרגי לכלבים (גילינו את זה לפני 4 שנים כשקנינו חתול ואז לאבא שלי היו קשיי נשימה אז הוא עשה בדיקת אלרגיה ויצא שיש לו אלרגיה גדולה לחתולים ואלרגיה קטנה לכלבים). גם לאחותי יש אלרגיה אבל אני לא יודעת אם זה לכלבים או למשהו אחר.
השאלה שלי היא ,האם אפשר לקנות כלב בלי לסכן את אבא של ואחותי בכול מיני מחלות נשימה. האם יש אפשרות להקטין את האלרגיה (בטיפולים וכו') .
תודה מראש ,סוניה
 
ד''ר ולרי טפליצקי   
10:27 26.03.12
שלום סוניה, צריך לחשוב לא רק על אבא ואחות אלא גם על כלב. מה תעשו איתו במקרה והוא יגרום לתופעות אלרגיות? כלב ישאר בביתכם לשנים רבות.
מבחינה אלרגית יש כלבים פחות אלרגניים למשל פודל. במקרה ולא ברור האם קיימת אלרגיה או לא כדאי להיחשף לכלבים ולראות מה קורה בפועל.
+ הוספת הודעה
   1 ...  27  28  29  30  31  32  33  34  35  ...  162  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
היסטמינים   קרדית אבק   אלרגיות   טיפול באלרגיה   אלרגיה לחלב   אלרגיה לאבק   אנטי היסטמין   אלרגיה לחתולים   אלרגנים
RSS RSS פורום אלרגיה, טיפול באלרגיות